hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 15 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Programy rodzinne twoich chorób (Athias Gerard), na drugim Brzechwa dzieciom (Jan Brzechwa). Kolejny produkt to Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny (Bogdan de Barbaro) oraz Najpiękniejsze wiersze dla dzieci (Jan Brzechwa).
1
Programy rodzinne twoich chorób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programy rodzinne twoich chorób
NiedostępnyBrak

CHOROBA TO NAJLEPSZE CO NAS MOGŁO SPOTKAĆ!?? Taki szokujący wniosek można SPOKOJNIE przyjąć po lekturze tej książki. Autor, francuski lekarz na podstawie własnych doświadczeń przedstawia konsekwentnie jak dochodził do zrozumienia biologicznej roli jaką mózg ludzki spełnia w utrzymaniu tego, co nazywamy zdrowiem i jak powstają biologiczne reakcje organizmu na psychiczne, psychologiczne, środowiskowe i rodowodowe konflikty. Każda choroba, w tym RAK, to FAZA ZDROWIENIA w procesie biologicznego rozwiązywania takich konfliktów przez mózg człowieka; aby się zakończyła - najlepiej w tym mózgowi nie przeszkadzać... To może być CIOS W PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY! Skoro nie należy mózgowi przeszkadzać w realizacji sensownego programu biologicznego, to czy potrzebna jest choremu interwencja lekarza i podanie środków farmakologicznych? A może wystarczy dotrzeć do początków kiedy powstał w mózgu odpowiedni program biologicznego zachowania w odpowiedzi na silny stres, wyobrazić sobie tę początkową sytuację i świadomie ją przeżyć, obniżając poziom stresu a następnie "przekonać" mózg, że wcześniejszy program, obejmujący to co nazywamy chorobą nie musi już być wykonywany? Proponowana przez G.Athiasa metoda przywracania zdrowia nie jest zwykłą psychoanalizą, to zupełnie NOWE PODSTAWY podejścia do chorób opierającego się na przesłankach biologicznych... AUTOR: Gerard Athias – urodzony w 1957r w Tulonie jako astmatyk z egzemą, już od 5 roku życia chciał być lekarzem. Ukończywszy studia medyczne, przez 10 lat praktykował we własnym gabinecie stosując – jak nauczono go na studiach - alopatię. Czuł się jednak wyjątkowo daleko od Hipokratesa i jego całościowej wizji człowieka. Początkowo stosując medycynę chińską zaczął zbliżać się do emocji swoich pacjentów. Najgłębszej zmiany w swojej praktyce dokonał po zapoznaniu się z Totalną Biologią. Uznając, że każdy pacjent i jego przypadek jest inny, zrezygnował z członkostwa w Izbie Lekarskiej, aby nie być zobowiązany do posługiwania się wobec swoich pacjentów zunifikowanymi bezosobowymi procedurami. Wyleczył się z własnych chorób i pomógł tysiącom pacjentów.

39,00 zł
24,96 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,04 zł

2
Brzechwa dzieciom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzechwa dzieciom
Dostępny161 szt.

Kolorowe ilustracje Brzechwa dzieciom w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tego zbioru wierszy na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Brzechwa dzieciom to dobrze znany zbiór najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy dla dzieci. Nasze najnowsze wydanie na kredowym papierze z pewnością przyciągnie uwagę dzieci kolorową, trwałą okładką, pokrytą miłą w dotyku folią satynową wraz z zastosowanym wybiórczo błyszczącym lakierem, co sprawia, że całość wspaniale się prezentuje. Ciepłe i niezwykle kolorowe ilustracje autorstwa Marka Szala idealnie obrazują ciepły i wesoły świat wierszy Brzechwy. To pozycja, którą każde dziecko po prostu musi mieć w domu! Wydanie w serii „Kolorowa Klasyka” zawiera szeroki wybór najpiękniejszych wierszy Jana Brzechwy dla dzieci - utwory jak Kaczka-dziwaczka, Sójka, Kłamczucha, czy Leń – to klasyka literatury dziecięcej, bez której dzieciństwo wielu z nas nie byłoby takie samo! Twarda oprawa sprawia, że książka jest niezwykle trwała. Serdecznie polecamy!

34,90 zł
19,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,36 zł

3
Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do systemowego rozumienia rodziny
Dostępny113 szt.

Książka jest przeznaczona dla tych psychologów, psychiatrów i lekarzy rodzinnych, którzy są zainteresowani teoretycznymi podstawami systemowej terapii rodzin. Praca, pisana z perspektywy paradygmatu systemowego, zawiera opisy podstawowych wymiarów życia rodzinnego, takich jak procesy emocjonalne, struktura czy komunikacja w rodzinie. Osobne rozdziały poświęcone są szczególnym zjawiskom życia rodzinnego, takim jak lojalność rodzinna, mity rodzinne oraz żałoba w rodzinie.

28,98 zł
24,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,93 zł

4
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze wiersze dla dzieci
Dostępny26 szt.

Najpiękniejsze wiersze dla dzieci Jana Brzechwy to wybór najbardziej znanych i najbardziej kochanych wierszy autora. Wspaniały, zabawny i zaskakujący świat utworów Brzechwy jest jedyny w swoim rodzaju! Ich znakomitym uzupełnieniem są ciepłe, sympatyczne ilustracje, które sprawią, że na twarzy każdego dziecka zagości uśmiech! Wiersze Jana Brzechwy to wiersze znane i uwielbiane przez dzieci i dorosłych od wielu lat! „Psie smutki”, „Kaczka-dziwaczka”, „Na straganie”, „Skarżypyta” – to utwory, które na stałe weszły w kanon literatury dziecięcej. Ograniczenie wyboru wierszy do tych najpiękniejszych i najbardziej znanych sprawia, że cena tego wydania jest wyjątkowo atrakcyjna! Twarda oprawa sprawia natomiast, że książka jest niezwykle trwała. Polecamy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z klasyką wierszy dla dzieci!

19,95 zł
13,97 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,98 zł

5
Rok cudów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok cudów
NiedostępnyBrak

Niezwykła powieść o rozpaczy i nadziei, o wielkiej odwadze i tchórzostwie, o tym, jak jedna kobieta stawiła czoło wszystkim, aby ratować życie Kiedy dżuma dociera z Londynu do odległej górskiej wioski, miejscowa zielarka Anna Frith usiłuje robić co w jej mocy, by powstrzymać pochód śmierci. Mieszkańcy za namową natchnionego pastora postanawiają odizolować wieś od reszty świata. Ale gdy śmierć zaczyna nawiedzać kolejne domy, tracą wiarę w możliwość ratunku. Porzuciwszy prośby i modły, urządzają polowanie na czarownice, rzekomo winne ich nieszczęściu. Nad Anną zbierają się czarne chmury: walcząc o przetrwanie, musi stawić czoło piekłu konających ludzi, rozpadowi społeczności i pokusie grzesznej miłości... Kolejna publikowana w Polsce powieść australijskiej pisarki Geraldine Brooks oparta jest na historycznych faktach. Opisując tamten straszliwy rok 1666 – czas zarazy, wielkiego pożaru Londynu i wojny z Holandią – angielski poeta nazwał go rokiem cudów (annus mirabilis). Takim właśnie rokiem okazał się dla głównej bohaterki Anny, której życie zgotowało niejeden cios, ale zarazem dało nadzieję na odmianę losu. „Rok cudów to niezwykle żywa i krzepiąca opowieść o nadziei w czasach bezdennej rozpaczy”. – O, „The Oprah Magazine”

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

6
Kosmiczny projekt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczny projekt
Dostępny1 szt.

Dlaczego we Wszechświecie odnajdujemy porządek? Jaka jest natura i przyczyna procesu samoorganizacji, dzięki któremu powstały gwiazdy, planety i my sami? Czy należy spojrzeć głębiej niż sięgają prawa fizyki, by zrozumieć zadziwiającą kreatywność natury? Opierając się na odkryciach i teoriach pochodzących z różnych dyscyplin – od matematyki i fizyki przez informatykę i biologię, aż do genetyki i neuronauki – Paul Davies przedstawia prowokacyjną teorię dotyczącą źródła stwórczego potencjału Wszechświata. Autor odchodzi od przestarzałego, Newtonowskiego spojrzenia na rzeczywistość, na rzecz nowego poglądu, w którym w złożonych układach poszukuje się nowych własności, nieobecnych w prostszych strukturach. Prawa fizyki zostają wpisane w przebieg wielkiego kosmicznego „planu”, który jest realizowany wraz z rozwojem wszechświata. Przez trzy wieki nauka zdominowana była przez paradygmaty Newtona i termodynamiki, które przedstawiają wszechświat albo jako sterylną maszynę albo w stanie degeneracji i upadku. Obecnie pojawił się nowy paradygmat twórczego wszechświata, który uznaje postępowy, innowacyjny charakter procesów fizycznych. Ten nowy paradygmat podkreśla aspekty natury związane ze zbiorowością, współpracą i organizacją – jego perspektywa jest bardziej syntetyczna i holistyczna niż analityczna i redukcjonistyczna. Fragment książki Paul Davies jest profesorem Arizona State University w Tempe. Zajmuje się głównie kosmologią, kwantową teorią pola i astrobiologią. Davies jest autorem licznych książek, wśród których znajdują się takie pozycje jak Bóg i nowa fizyka, Kosmiczna wygrana oraz Plan Stwórcy: naukowe podstawy racjonalnej wizji świata.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7
Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z pieniędzmi za pan brat. Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych ...
Dostępny6 szt.

Z pieniędzmi za pan brat to poradnik, którego celem jest umożliwienie uczniom z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i głębszym poznanie polskiego systemu płatniczego, a przede wszystkim nabycie umiejętności posługiwania się pieniędzmi w życiu codziennym. Potrzeba ta jest związana z osiąganiem samodzielności niezbędnej do prowadzenia gospodarstwa domowego. Brak tej umiejętności uniemożliwia niezależne funkcjonowanie osób niepełnosprawnych w życiu dorosłym. Na polskim rynku edukacyjnym nie ma obecnie żadnego podręcznika – pomocy edukacyjnej, która pozwoliłaby osobom z niepełnosprawnością intelektualną poznać i nauczyć się posługiwać polskimi monetami i banknotami. Poradnik jest pozycją pionierską, wychodzącą naprzeciw oczekiwaniom uczniów, rodziców i nauczycieli. Poradnik skierowany jest do uczniów szkół specjalnych podstawowych, gimnazjów, przysposabiających do pracy. Poradnik Z pieniędzmi za pan brat został napisany przez pedagogów specjalnych w oparciu o własne doświadczenia w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, kładąc nacisk na praktyczne zdobywanie umiejętności. Publikacja była prezentowana na ogólnopolskiej konferencji naukowej „Edukacja ekonomiczna osób niepełnosprawnych intelektualnie” 3 czerwca 2013 roku w Sandomierzu, gdzie zarówno prelegenci jak i uczestnicy spotkania ocenili poradnik jako niezwykle potrzebny i doskonały do pracy z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie. „Publikacja budzi zachwyt i nadzieję nas pedagogów specjalnych na to, że wreszcie mamy doskonałą pomoc edukacyjną” – Maria Pietrusza Budzyńska, Lublin, Fundacja Teatroterpia Lubelska. „Polecam bardzo poradnik Z pieniędzmi za pan brat do pracy z niepełnosprawnymi uczniami. Nareszcie ktoś pomyślał o ich rzeczywistych potrzebach” – Małgorzata Kwiatkowska.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

8
Zoologia tom 2 część 1 Stawonogi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zoologia tom 2 część 1 Stawonogi
Dostępny22 szt.

Nowoczesne kompendium świata zwierząt. Drugi z trzech tomów wyjątkowego i nowoczesnego podręcznika zoologii systematycznej opisującego różnorodność stawonogów będących najliczniejszym i najbardziej zróżnicowanym zarówno morfologicznie, jak i ekologicznie typem świata zwierzęcego. Dotychczas znanych jest ponad milion gatunków, a ciągle opisuje się nowe. Stawonogi odgrywają ważną rolę w gospodarce człowieka, będąc szkodnikami roślin oraz wektorami wielu chorób, przenosząc drobnoustroje, pierwotniaki czy wiele pasożytniczych robaków. Trudno sobie wyobrazić gospodarkę człowieka bez uwzględnienia pozytywnej bądź negatywnej roli stawonogów. Książka zawiera pełne dane o morfologii, anatomii, rozmnażaniu i rozwoju, a także rozmieszczeniu stawonogów na kuli ziemskiej. Treść podana jest w porządku systematycznym, opartym na filogenezie, z uwzględnieniem najnowszych badań molekularnych. Szeroki zakres opracowania, cała jego konstrukcja oraz uwzględnienie najnowszych danych dają w efekcie dzieło na najlepszym światowym poziomie. Jest to podstawowy podręcznik dla studentów biologii, biotechnologii, ekologii, ochrony środowiska, weterynarii, zootechniki, leśnictwa, rybactwa. Ta nowoczesna publikacja zainspiruje również doktorantów, pracowników naukowych uniwersytetów i placówek PAN do pogłębiania wiedzy zoologicznej. Po książkę tę sięgną nie tylko profesjonaliści, ale wszyscy pragnący poszerzyć wiadomości o zwierzętach. Ze względu na ogrom wiadomości dotyczących tej największej grupy zwierząt tom 2 podzielono na 2 części. Część 1 to omówienie typu stawonogi oraz podtypów: szczękoczułkopodobne (Cheliceromorpha) i skorupiaki (Crustacea). Część 2 będzie zawierała tchawkodyszne (Tracheata) obejmujący wije (Myriapoda) i owady (Insecta). Część 2 będzie jednocześnie największym polskim podręcznikiem entomologii. Tom 3 zaś dotyczył będzie kręgowców.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

9
Techniki fryzjerskie pielęgnacji włosów. Kwalifikacja A.19.1. Podręcznik do nauki zawodu. Fryzjer. Technik usług fryzjerskich, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki fryzjerskie pielęgnacji włosów. Kwalifikacja A.19.1. Podręczn...
Dostępny121 szt.

Podręcznik do nauki zawodu technik usług fryzjer i technik usług fryzjerskich. Realizuje treści z zakresu 1. części kwalifikacji A.19. (Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych włosów). Podręcznik prezentuje wiedzę z zakresu umiejętności doboru metod i technik pielęgnacji włosów i skóry głowy, wyboru odpowiednich preparatów, udzielania porad na temat pielęgnacji włosów oraz wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. Wiedzę teoretyczną autorki wsparły licznymi przykładami, ćwiczeniami i kolorowymi ilustracjami, które wskazują sposoby praktycznego jej wykorzystania. Numer dopuszczenia MEN: 48/2013

45,50 zł
39,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,91 zł

10
Włącz się do gry. Audiobook. - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włącz się do gry. Audiobook.
Sheryl Sandberg, Sonia Draga
Dostępny3 szt.

Napisana z lekkością i humorem książka Sanberg to lektura obowiązkowa dla wszystkich aktywnych zawodowo kobiet. Kierownicze stanowiska większości w instytucji rządowych oraz dużych zakładów przemysłowych wciąż zajmują głównie mężczyźni. To z kolei oznacza, że kobiety wciąż nie mają decyzyjności w sprawach, które bezpośrednio kształtują naszą rzeczywistość. Sheryl Sandberg, prezeska Facebooka i jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata, gorąco wierzy, że taki stan rzeczy można w prosty sposób zmienić. Opierając się na skrupulatnie zebranych danych oraz własnych doświadczeniach, próbuje przebić się przez gąszcz mitów i stereotypów, by pomóc pracującym kobietom podjąć mądre decyzje, które zaważą na ich życiu, karierze i rodzinie. Pokazuje jednocześnie, jak efektywnie połączyć rolę aktywnej bizneswoman z rolą żony i matki.

32,90 zł
25,66 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,24 zł

11
Zła nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zła nauka
Dostępny10 szt.

Linda Zimmermann, amerykańska autorka ponad 20 książek popularnonaukowych, uzyskała wykształcenie w dziedzinie chemii i anglistyki, czym dobrze przygotowała się do swojej pasji pisarskiej. Niniejsza książka uzyskała „srebrny medal za poczucie humoru” przyznany przez Independent Publisher’s Awards, jedną z najstarszych i najbardziej cenionych amerykańskich nagród. Istotnie, jest to książka lekko i z humorem traktująca o sprawie bardzo poważnej – o „złej nauce”. Nauka jest zła, bo źli (niemoralni, cyniczni) są naukowcy i ci, którzy wdrażają naukowe odkrycia, ale jest też zła, bo badacze są źli pod względem naukowym: posługują się mylną teorią, źle kojarzą fakty, nie potrafią się wyrzec uprzedzeń. Zimmermann w swoim przeglądzie przebiega całą naukę od astronomii po dentystykę, opisując rzeczy znane (ale od mniej znanej strony) jak teoria flogistonu i nieznane, a przy tym szokujące jak niezwykła w pewnym okresie popularność substancji promieniotwórczych w roli leczniczych (np. pasta do zębów z radem). Jest to książka pełna anegdot, ale (niestety) anegdot prawdziwych jak te o odkrywcach miast na Marsie. Bujna fantazja naukowca może być twórcza, gorzej, gdy jest zabójcza jak w przypadku wielu niewystarczająco sprawdzonych leków. A najgorzej, że nafaszerowani przez autorkę porażającymi faktami z historii nauki, zastanawiamy się dziś ze zgrozą, który z tych naszych wspaniałych wynalazków potomni opatrzą etykietką „zła (i zabójcza) nauka”.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

12
Pieczątki do tkanin Królewna Śnieżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki do tkanin Królewna Śnieżka
NiedostępnyBrak

Zestaw pieczątek z akcesoriami. Zawartość: 5 pieczątek 6 pisaków 4 flamastry do tkanin Nieodpowiednie dla dzieci poniżej 3 lat

31,90 zł
13
Tory 20 elementów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tory 20 elementów
Dostępny4 szt.

Tory wyścigowe, 20 elementów Wiek: 3+

45,30 zł
40,77 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,53 zł

14
Pojazdy Mini Chubbies 7 sztuk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy Mini Chubbies 7 sztuk
Dostępny187 szt.

Zestaw miniaturowych pojazdów Mini Chubbies Baby. Figurki o długości 7 cm, różne kolory. Zabawka dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

41,30 zł
37,17 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,13 zł

15
Liczebnik też się liczy Poziom średni ogólny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczebnik też się liczy Poziom średni ogólny
NiedostępnyBrak

Pierwszy podręcznik obejmujący całość fleksji i składni polskiego liczebnika. W pierwszej części pracy zmieszczono w układzie hasłowym charakterystykę różnorodnych liczebników, ich odmianę, znaczenia, połączenia wyrazowe i syntaktyczne i wiele innych informacji praktycznych. W części drugiej ? modelowe ćwiczenia z zakresu odmiany oraz składni liczebników. Dzięki nowoczesnej koncepcji układu ćwiczeń oraz kluczowi do ćwiczeń podręcznik ten może być wykorzystywany podczas zajęć językowych jak również do samodzielnej pracy. Całość opatrzona rysunkami autorstwa P. Piątkowskiego.

52,00 zł
37,96 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,04 zł

16
Pożegnanie jesieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie jesieni
NiedostępnyBrak

Przedstawiona publikacja jest najbardziej znaną powieścią Stanisława Ignacego Witkiewicza. Jej tematem są przeżycia grupy dekadentów (z Atanazym Bazakbalem na czele), którzy na co dzień żyją w dusznej i męczącej atmosferze głębokiego kryzysu egzystencjalnego i kulturowego; w których – jednakże – każdego dnia odzywa się w sposób namacalny potęgujące się poczucie „metafizycznej dziwności istnienia”. Tymczasem ani „rozmowy istotne”, ani też rozmaite eksperymenty psychologiczne i artystyczne, które są udziałem głównych bohaterów, nie zapobiegną postępującej degrengoladzie. W tle dokonują się bowiem gwałtowne przemiany społeczno-polityczne zmierzające do rewolucji „niwelistycznej”, która nie tylko spowoduje powszechną mechanizację (połączoną z od­in­dy­wi­duali­zo­wa­niem człowieka), ale również zniszczy religię, filozofię i sztukę. Witkiewicz w Pożegnaniu jesieni ukazuje zatem dobitnie i sugestywnie – w charakterystyczny dla siebie sposób: na poły groteskowo, na poły realistycznie – tragiczną wizję unicestwienia jednostki („Istnienia Poszczególnego”) oraz upadku całej kultury.

35,40 zł
24,78 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,62 zł

17
Świat wróżek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat wróżek
NiedostępnyBrak

Z serią książek 1001 rzeczy do znalezienia można bawić się godzinami. Szukając przedmiotów i postaci ze Świata Wróżek, odkryjesz gdzie, z kim i jak się bawią. Znajdziesz się w magicznym lesie, spędzisz wakacje nad wodospadem, odwiedzisz szkołę wróżek…

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

18
Język angielski zawodowy w branży fryzjersko-kosmetycznej. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski zawodowy w branży fryzjersko-kosmetycznej. Zeszyt ćwic...
Dostępny115 szt.

Zeszyt ćwiczeń do nauki języka angielskiego zawodowego w branży fryzjersko-kosmetycznej. W publikacji w przystępny sposób omówiono takie zagadnienia jak klasyfikacja zawodów, wyposażenie gabinetu fryzjersko-kosmetycznego, zabiegi fryzjerskie, zabiegi kosmetyczne, rodzaje włosów, rodzaje skóry, sprzęt i urządzenia, preparaty fryzjersko-kosmetyczne. Autorzy poruszyli też kwestie dotyczące marketingu, przepisów bhp oraz zasad zatrudniania pracowników (umowa o pracę, rozmowa kwalifikacyjna, kwestionariusz osobowy). Publikacja jest zeszytem ćwiczeń, więc rozwiązania zadań i testów są dostępne tylko dla nauczycieli.

46,85 zł
40,76 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,09 zł

19
Społeczność start-upów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczność start-upów
Dostępny3 szt.

Start-upy, a więc biznesy powstałe z czystej i spontanicznej przedsiębiorczości doprowadziły do powstania, w samych tylko w Stanach Zjednoczonych, prawie 40 milionów miejsc pracy. Liczymy na to, że amerykański przykład społeczności, które inicjują i wspierają przedsięwzięcia biznesowe, można przenieść na grunt polski. Pomimo nieprzedsiębiorącego nastawienia rządzących, antyinnowacyjnego ustawodawstwa, ciągłego kokietowania górnictwa, hutnictwa i rolnictwa, przedsiębiorcy i towarzyszący im specjaliści są w stanie – wierzymy w to mocno – uruchomić drzemiące w Polakach energię i przedsiębiorczość. Tym samym – w miejsce surowcowo-buraczanej trójpolówki – zacząć budować nowoczesną Polskę naszych marzeń i ambicji. Książka Brada Felda może w tej sprawie być doskonałym podręcznikiem. Innymi słowy, zamiast wyjeżdżać zagranicę, proponujemy wziąć sprawy we własne ręce i budować start-upy tutaj, nad Wisłą. Nawet wbrew władzy.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

20
Efekt zarażania a działalność organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt zarażania a działalność organizacji
Dostępny1 szt.

Efekt zarażania a działalność organizacji to publikacja podejmująca ważną tematykę związaną z objaśnieniem zjawiska, które wywiera istotny wpływ na działalność współczesnych przedsiębiorstw. Niejednokrotnie przesądza ono o ich przetrwaniu lub rozwoju. Zarażanie jest zjawiskiem o rozproszonym pojmowaniu, którego poznanie może się przyczynić do lepszego zrozumienia zachodzących zjawisk i adaptacji przedsiębiorstwa do zmian zachodzących w jego otoczeniu. Wzmiankowana problematyka została relatywnie słabo spenetrowana przez przedstawicieli nauk o zarządzaniu, dlatego publikacja Sławomira Wyciślaka w niemałym stopniu wypełnia lukę piśmienniczą w obszarze nauk o zarządzaniu.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

21
Antonij Chrapownickij - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antonij Chrapownickij
NiedostępnyBrak

Książka dra Romanowskiego jest znaczącym wkładem do badań nad rosyjską myślą chrześcijańską. Autor z niezwykłą precyzją i filozoficzną logiką zbudował z pojedynczych sądów i wypowiedzi metropolity Antoniego spójny system poglądów teologicznych, zdefiniował go i krytycznie scharakteryzował na tle dokonań ówczesnej myśli i kultury rosyjskiej.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

22
Wielka kolorowanka świąteczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka kolorowanka świąteczna
NiedostępnyBrak

Kolorowanka świąteczna dla najmłodszych. 12 plansz o wymiarach 32x 45 cm.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

23
Hanna Cygler - Zestaw świąteczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hanna Cygler - Zestaw świąteczny
NiedostępnyBrak

Zestaw 3 audiobooków pokazujących losy Zosi Knyszewskiej: 1. Tryb warunkowy 2. Deklinacja męska/żeńska 3. Przyszły niedokonany

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

24
Leo Belmont - Zestaw świąteczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leo Belmont - Zestaw świąteczny
Dostępny2 szt.

Zestaw 3 audiobooków Leo Belmonta: 1. Markiza de Pompadour 2. Kapłanka miłości 3. Messalina - cesarzowa nierządnica

72,10 zł
51,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,19 zł

25
Predykacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Predykacja
NiedostępnyBrak

Ontologia formalna bada najogólniejsze formalno-strukturalne aspekty rzeczywistości, stosując w tych badaniach odpowiednie metody formalne. Wśród tych metod najważniejsze są metody wykorzystujące aparaturę logiczną. W prezentowanej monografii centralnym pojęciem, wokół którego ogniskują się rozważania ontologiczne, jest pojęcie predykacji wyrażające przysługiwanie własności przedmiotom. Predykacja jest traktowana jako relacja między fundamentalnymi kategoriami ontologicznymi – kategoriami przedmiotów i własności. Tak rozumiana, predykacja współdeterminuje te kategorie, a zarazem wyznacza zależności ontologiczne między nimi. Logika analizuje różne możliwe pojęcia predykacji i tym samym stanowi podstawę teoretyczną przyjętej w niniejszej monografii ontologicznej perspektywy badawczej. Dyskutowane są różne logiczne systemy predykacji, w tym oryginalne systemy stworzone przez Autora.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

26
Kochać mocniej. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochać mocniej. Audiobook
Lisa Gardner, Sonia Draga
NiedostępnyBrak

Brian Darby leży martwy na kuchennej podłodze. Jego żona, funkcjonariuszka policji stanowej, Tessa Leoni, twierdzi, że zastrzeliła go w obronie własnej, a sińce na jej ciele przemawiają za tym, że mówi prawdę. Dla doświadczonej detektyw D.D. Warren powinna to być banalna sprawa. Tylko gdzie się podziała ich sześcioletnia córeczka? Śledztwo nabiera rozmachu, przeobrażając się w gorączkowe i szeroko zakrojone poszukiwania zaginionego dziecka, a Warren musi połączyć siły ze swym byłym partnerem, Bobbym Dodge’em, aby przebić się przez mur policyjnych układów, starając się zgłębić mechanizmy rządzące psychiką funkcjonariuszki i odsłaniając jej rodzinne sekrety. Czy wyszkolona policjantka faktycznie mogłaby zastrzelić swojego męża? Czy matka skrzywdziłaby własne dziecko?

33,90 zł
26,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,46 zł

27
Kicia Kocia w pociągu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia w pociągu
NiedostępnyBrak

Kicia Kocia i jej tata wybierają się w podróż pociągiem Kicia Kocia zwiedza dworzec i rozgląda się po peronie. Razem z tatą wsiadają do wagonu i znajdują swoje miejsce w przedziale. W pociągu poznają miłych towarzyszy podróży i uśmiechniętego konduktora.

6,90 zł
5,18 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,72 zł

28
Kicia Kocia mówi: "Nie!" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia mówi: "Nie!"
NiedostępnyBrak

Kicia Kocia idzie z mamą na zakupy. W sklepie zaczyna się nudzić, więc robi awanturę. Jest bardzo niegrzeczna. Spotyka Packa i razem biegają po supermarkecie. W pewnym momencie tracą rodziców z oczu...

6,90 zł
5,18 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,72 zł

29
Elena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elena
NiedostępnyBrak

Zakazane uczucie, intryga kryminalna, zagadka z przeszłości, a w tle wspaniała opowieść o miłości do koni. Rodzina Eleny Weiland prowadzi szkołę jazdy konnej, konkurującą z rodzinną stadniną Jungblutów. Pewnego dnia Weilandów odwiedza komornik i nie jest to wizyta o charakterze towarzyskim. Okazuje się, że przez zaniedbania dziadka stajnia tonie w długach i grozi jej przymusowa licytacja. Podczas gdy rodzice Eleny borykają się z problemami finansowymi, dziewczyna zakochuje się w jedynym chłopcu, w którym nie wolno jej się zakochać. Tim jest synem Richarda Jungbluta, a pomiędzy rodziną Jungblutów i Weilandów panuje głęboka nienawiść, przyczyny której tkwią głęboko w przeszłości. Powieść młodzieżowa znakomitej niemieckiej pisarki Nele Neuhaus, autorki bestsellerowych kryminałów: Śnieżka musi umrzeć, Głębokie rany, Przyjaciele po grób. Tom drugi serii Elena: Decydujące lato oraz tom trzeci: Chmury nad turniejem już wkrótce!

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

30
Rozbrykany konik. Wykrojnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozbrykany konik. Wykrojnik
NiedostępnyBrak

Książeczki o ciekawych kształtach, w sam raz do rączek maluchów. Dzięki wesołym wierszykom autorstwa Urszuli Kozłowskiej dzieci poznają przygody konika, kaczuszki, samochodu policyjnego i straży pożarnej.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

31
Kapryśna kaczuszka. Wykrojnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapryśna kaczuszka. Wykrojnik
NiedostępnyBrak

Książeczki o ciekawych kształtach, w sam raz do rączek maluchów. Dzięki wesołym wierszykom autorstwa Urszuli Kozłowskiej dzieci poznają przygody konika, kaczuszki, samochodu policyjnego i straży pożarnej.

8,00 zł
6,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,00 zł

32
Święty Mikołaj I ty możesz mu pomóc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Mikołaj I ty możesz mu pomóc
NiedostępnyBrak

Interaktywna książka o świętym Mikołaju to wspaniały prezent świąteczny dla wszystkich dzieci. Można tu znaleźć okienka, ruchome elementy, grę , mnóstwo ciekawostek i inne niespodzianki. Dzięki tej książce dzieci poznają sekrety życia Świętego Mikołaja. A Mikołaj szuka pomocników – i Ty możesz mu pomóc!

54,90 zł
41,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,72 zł

33
Odkrywca 3D. Nasza planeta. Podróż dookoła i do wnętrza Ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywca 3D. Nasza planeta. Podróż dookoła i do wnętrza Ziemi
NiedostępnyBrak

Niezwykły przewodnik po naszej planecie, pełen wspaniałych zdjęć oraz zaskakujących wiadomości. W książce przedstawiono i szczegółowo opisano różne środowiska Ziemi oraz potężne siły natury, które kształtują naszą planetę. Dodatkowo w książce umieszczono pięć fantastycznych, trójwymiarowych obrazów, które wizualizują powstawanie, kształtowanie i funkcjonowanie Ziemi.

49,90 zł
40,42 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,48 zł

34
Partia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Partia
NiedostępnyBrak

Chińska Partia Komunistyczna to największa i dysponująca największą władzą machina polityczna na świecie. Richard McGregor jako pierwszy zapuszcza się w jej wewnętrzne labirynty i ukazuje, w jaki sposób tej tajemniczej klice udaje się kontrolować każdy aspekt życia kraju ? wojsko i media, system prawa i przedsiębiorstwa, a nawet organizacje religijne. Jak, łącząc Marksa, Mao i rynek, partia stworzyła globalne supermocarstwo? I co to oznacza dla świata? Świetne! Lektura obowiązkowa dla każdego, kto robi interesy z Chinami albo po prostu próbuje zrozumieć ten kraj. (Bill Emmont) Niewielu ludzi z zewnątrz ma realistyczny obraz wewnętrznych mechanizmów, motywacji, rywalizacji i obaw komunistycznych przywódców Chin. Wszyscy jednak wiemy znacznie więcej dzięki pouczającemu i wielowymiarowemu spojrzeniu Richarda McGregora na ludzi, którzy kierują chińską machiną polityczną nieocenione dla każdego, kto pragnie zrozumieć chińskie plany na przyszłość i wybory, jakich dokonuje ten kraj. (The Atlantic) Porywające ? McGregor ożywia postaci będące symbolami chińskiej potęgi i bogactwa, postaci, które stworzyły panoramę Szanghaju i przebudowały Pekin przed olimpiadą. Co najważniejsze, daje nam pojęcie o dynamice, jaka leży u podstaw rozwoju Chin. (Irish Times)

46,20 zł
38,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,85 zł

35
Nie mówcie mi, jak mam żyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie mówcie mi, jak mam żyć
NiedostępnyBrak

Tylko garstka największych mistrzów sportu przeszła do legendy już za życia, w szczycie osiągnięć. Ale jedynie on, choć był narodową ikoną i symbolem buntu przeciw zniewoleniu, został w jednej chwili potępiony i okrzyknięty zdrajcą. Życie Władysława Kozakiewicza, mistrza olimpijskiego w skoku o tyczce, który "pokazał Ruskim ten gest", to opowieść o tym, jak spełnione marzenia małego urwisa spod Wilna stają się częścią historii narodu. Momentami przejmująca, gdzie indziej zanurzona w soczystym humorze, często skłaniająca do refleksji historia. Taka, którą sam chciałbyś przeżyć.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

36
Andrzej Wajda Podejrzany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrzej Wajda Podejrzany
NiedostępnyBrak

Wielkie kino, wielka polityka i codzienne życie najwybitniejszego twórcy polskiego kina. Jego życiem interesowali się osobiście szef KGB, 10 generałów polskiej bezpieki oraz ministrowie Moczar i Kiszczak. Jego filmy śledzili kolejni szefowie partii i państwa: od Gomułki, plującego na pesymizm „Niewinnych czarodziejów”, poprzez Gierka, któremu żona kazała usunąć pornografię z „Ziemi obiecanej”, po Jaruzelskiego, który przy okazji „Człowieka z żelaza” chciałby udowodnić, że w Grudniu 1970 roku armia była niewinna. Autorzy opisują życie swego bohatera na skrzyżowaniu polityki, codzienności i pracy nad kolejnymi filmami, z których wiele stanie się arcydziełami światowego kina. Kłopoty z cenzurą, władzami kinematografii i nacjonalistami, którzy go od zawsze nienawidzą. Sięgają po nieznane materiały z archiwów – również PRL-owskiej bezpieki – ale przede wszystkim rozmawiają z samym Andrzejem Wajdą, świadkiem epoki. Książka stanowi ważne dopełnienie dyskusji jaka toczy się wokół filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei“ Andrzeja Wajdy. Dlaczego właśnie w 1977 r. bezpieka założyła na mnie sprawę? Chyba dostrzegli już, że nie ma szans, bym przeszedł na ich stronę. „Człowiek z marmuru” został przez widzów odebrany jednoznacznie: okazał się bardzo mocnym filmem. W samym kryptonimie też była jakaś logika. Miałem wtedy już dobrą pozycję w środowisku, także za granicą. Niektórzy postrzegali mnie więc jako luminarza wśród artystów. Ubecy pewnie też. A może po prostu policja potrzebowała akurat takiej sprawy... By mieć na mnie jakieś ewentualne haki tak na wszelki wypadek? Andrzej Wajda

45,00 zł
33,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

37
ECDL Moduł 5 Bazy danych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ECDL Moduł 5 Bazy danych
Dostępny37 szt.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (European Computer Driving Licence - ECDL) potwierdza zdobycie umiejętności w zakresie obsługi komputera i programów użytkowych po odbyciu międzynarodowego systemu szkoleń. W Polsce licencji na szkolenia udziela Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI), ono także wydaje certyfikaty. Pełny certyfikat i szkolenie obejmują siedem modułów tematycznych dotyczących: podstaw posługiwania się komputerem, systemu operacyjnego, sieci i Internetu oraz podstawowych aplikacji, takich jak: edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, prezentacja i baza danych. Każdy z modułów kończy się egzaminem, a wszystkie egzaminy łącznie stanowią certyfikat ECDL. Poza certyfikatem ECDL można uzyskać także dodatkowe certyfikaty związane z takimi zagadnieniami, jak CAD, e obywatel oraz z aplikacjami na poziomie zaawansowanym. Prezentowana książka jest rekomendowana przez PTI jako materiał szkoleniowy. Obecne wydanie zostało opracowane na podstawie sylabusa w wersji 5.0, wprowadzonej na przełomie lat 2008/2009. Moduł piąty, Bazy danych, obejmuje następujące grupy zagadnień: zasady tworzenia komputerowej bazy danych, edycję danych, porządkowanie i filtrowanie danych, tworzenie tabel oraz relacji między nimi, projektowanie kwerend, tworzenie i modyfikację formularzy, generowanie raportów, przygotowanie wydruków.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

38
Jak gdzie kiedy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak gdzie kiedy
NiedostępnyBrak

Dzięki tej książce będziesz wiedział, jak po angielsku zaprosić kolegę, a jak szefa na kolację, dziewczynę do kina i na randkę, jak grzecznie o coś poprosić, jak podziękować, przeprosić za coś, jak wyrazić swoje niezadowolenie, złość, radość, oburzenie, zachwyt, jak mówić o miłości, zazdrości, nienawiści, szczęściu i pechu. Pomogą ci w tym zawarte w książce: słownictwo i zwroty typowe dla różnych sytuacji życia codziennego, zebrane w bloki tematyczne. Książka zawiera także krótkie scenki-historyjki, które ilustrują, jak używać słów, i zwroty przydatne w danej sytuacji. Jak? Gdzie? Kiedy? zaspokoi potrzeby uczniów, maturzystów, studentów i uczestników kursów uczących się języka angielskiego zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Książka jest przydatna także dla nauczycieli, uczących według bloków tematycznych. Językiem wyjściowym książki jest język polski.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

39
Beta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beta
NiedostępnyBrak

Porywająca i niezapomniana historia o odwadze i miłości w niemoralnym świecie. Elizję stworzono po to, by służyła mieszkańcom Dominium, rajskiej wyspy, na której mieszkają najbogatsi ludzie na Ziemi. Szesnastolatka jest klonem bez emocji, które mogłyby ją odrywać od bycia opiekunką dzieci gubernatora. Kiedy jednak spotyka Tahira, wspaniałego, enigmatycznego młodzieńca, pochodzącego z jednej z najbardziej wpływowych rodzin, niespodziewane emocje zaczynają pojawiać się w jej umyśle. Elizja nie rozumie, co się z nią dzieje, nie wie, jak sobie radzić z czymś, czego nigdy się nie spodziewała. Jeżeli inni dowiedzą się o tym, że Elizja potrafi kochać, czeka ją przerażający los. Ale pożądanie do Tahira jest zbyt silne, by móc je ignorować. Gdy okrutny los ich rozdziela, dziewczyna postanawia uciec, bez względu na koszty!

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

40
Rosyjski sztylet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjski sztylet
NiedostępnyBrak

Płk. Andrzej Kowalski, znawca tematyki wywiadowczej, dokonuje analizy i interpretacji dotychczas dostępnej wiedzy historycznej na temat celów, metod i osiągnięć wywiadu sowieckiego i rosyjskiego. Dzięki tej publikacji możemy lepiej zrozumieć wyzwania w zakresie bezpieczeństwa, przed jakimi znajduje się nasz kraj.

39,40 zł
28,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,03 zł

41
Mata 2w1 z ulicami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mata 2w1 z ulicami
Viking Toys
Dostępny29 szt.

Mata 2W1 to zabawka, która z jednej strony może służyć jako mata z ulicami do zabawy pojazdami, z drugiej po złożeniu zamienia się w praktyczną torbę do przechowywania zabawek. Produkt zapakowany jest w estetyczne pudełko typu Giftbox. W zestawie znajdują się 2 autka mini chubbies. Wielkość maty: 70.0 x 90.0 cm Wymiary opakowania: 44.0 x 25.0 x 4.0 cm

67,20 zł
60,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,72 zł

42
Rozwiążesz każdy problem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwiążesz każdy problem
Dostępny227 szt.

Jak skutecznie rozwiązać każdy problem? Punktem wyjścia jest zmiana sposobu myślenia o samych problemach i metodzie ich rozwiązywania. Aby lepiej radzić sobie z problemami, należy przede wszystkim skoncentrować się nie na samym problemie, ale na procesie jego rozwiązywania. Jeśli opanujemy sztukę koncentracji na rozwiązywaniu problemów, zawsze dokonamy właściwego wyboru. Być może nie zawsze trafisz aż w dziesiątkę, ale jeśli opanujesz kilka prostych technik opisanych w tej książce, będziesz dokonywać dobrego wyboru w każdej sytuacji. Tak więc w części pierwszej omówię dwa podstawowe typy problemów i sposoby ich rozwiązywania. Później nauczę cię szczegółowych kroków w procesie właściwego rozwiązywania problemów.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

43
Derwich Á propos PRL-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Derwich Á propos PRL-u
Dostępny11 szt.

Henryk Derwich był artsytą plastykiem, z rzadką specjalnością ryswonika humorysty. Przez 35 lat codziennie - najpierw w "Głosie Wielkopolskim", potem w "Expressie Poznańskim" komentował humorystycznymi rysunkami rzeczywistość PRL-u. Zawsze mówił, że temat lezy na ulicy. Trzeba jednak być mistrzem, by z powtarzajacych się zdarzeń wydobyć coś zabawnego i tak to narysować, żeby inni się śmiali.Jego rysunkowe feleitony ułożyły się w swoisty kalendarz, podany do druku prze córkę Małgorzatę Derwich. To 12 miesięcy zapisanych satyryczną kreską, humor na każdy z 365 dni, a jednocześnie historia PRL-u na wesoło.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

44
O biznesie po polsku Poziom średni B1 B2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O biznesie po polsku Poziom średni B1 B2
Dostępny23 szt.

Na tę publikację z pewnością czekali wszyscy, którzy chcą poznać realia prowadzenia biznesu w Polsce i język biznesu. Sama znajomość branży nie wystarczy. Ważne, aby biznesmen powiedział to, co chce powiedzieć i żeby zrobił to w sposób poprawny. Publikacja O biznesie po polsku to podręcznik specjalistyczny, prezentujący słownictwo oraz struktury używane w tej dziedzinie. Ogromna jego zaletą jest to, że może być wykorzystywany zarówno do pracy z nauczycielem, jak i samo­dzielnej pracy uczącego się. Stosunkowo prosty układ poszczególnych części oraz klucz do ćwiczeń pozwalają na samodzielną naukę. Każdy rozdział to kolejny krok na drodze biznesu (Struktura firmy, Własna firma, Negocjowanie cen). Bogactwo i różnorodność materiałów zaskoczą nawet najbardziej wymagających czytelników. Jednostki lekcyjne zawierają m. in. elementy takie jak: słownictwo ogólne, słownictwo tematyczne, 15 minut na gramatykę czy wiadomości gospodarcze. O biznesie po polsku to publikacja, która pozwala na sprawne poruszanie się w świecie biznesu. Podręcznik ten jest gwarancją sukcesu! … oczywiście językowego.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

45
Matka, Syn, Bóg. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka, Syn, Bóg. CD
Waglewski Fisz Emade, Agora - multimedia
Dostępny10 szt.

Po 5 latach od wydania platynowej Męskiej Muzyki z nową płytą powraca projekt Waglewski Fisz Emade. Czy i ten album odniesie tak spektakularny sukces? Jedno jest pewne, jeśli spotykają się twórcze głowy rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. Tytuł płyty Matka, Syn, Bóg zapowiada, iż wypowiedź artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich. "Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie... zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty, będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade, w związku z tym większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory..." - tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

46
Jerzy Grzegorzewski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Grzegorzewski
Dostępny5 szt.

„Może nie umiem szukać dramatu współczesnego, może po prostu go nie ma. Idealną, jak sądzę, sytuację osiągnąłbym, gdybym potrafił sam napisać sztukę i wspólnie z aktorami zrobić z niej spektakl. Wtedy, być może, przestano by mnie rozliczać z tego, czy dość precyzyjnie sformułowałem swój stosunek do literackiego utworu, czy znalazłem dostatecznie klarowną wykładnie dla jego jakże czasem złożonej i zawiłej materii...” — Jerzy Grzegorzewski w rozmowie z Marią Brzostowiecką, Scena wyobraźni i teatru, „Tygodnik Kulturalny” 1970 nr 26 Istnieje plotka, że Jerzy Grzegorzewski wymyślał swoje przedstawienia na scenie, podczas prób, które były seansami pełnej napięcia ciszy, przerywanej nagłymi rozbłyskami poetyckiego geniuszu. Tworzone przez niego literackie kompozycje nie były jednak, co tak chętnie powtarzają jego aktorzy, żonglerką „wyciąganymi z kapelusza” cytatami, ale wynikiem wnikliwej i precyzyjnej, długotrwałej, często wielomiesięcznej pracy. Przygotowywana przez Ewę Bułhak i Mateusza Żurawskiego trzytomowa edycja krytyczna scenariuszy autorskich Grzegorzewskiego pozwoli, być może, zaprezentować szerzej trzeci talent tego wybitnego artysty teatru: nie tylko reżysera i scenografa, lecz także dramaturga. Tom pierwszy zawiera pięć albumów, obejmujących teksty z lat 1978–1991: "Warjacje" (1978), "Powolne ciemnienie malowideł" (1985), "Tak zwaną ludzkość w obłędzie" (1987), "Usta milczą, dusza śpiewa" (1988), "Miasto liczy psie nosy" (1991) i zapis ich teatralnych realizacji. Każdy scenariusz, poprzedzony obszernym wstępem, opatrzony rozbudowanym aparatem krytycznym, który uwzględnia kolejne warianty tekstu, oraz odkrywa jego źródła i inspiracje, jest bogato zilustrowany zdjęciami autorstwa Wojciecha Plewińskiego, Marka Holzmana, Edwarda Hartwiga, Zygmunta Rytki i Krzysztofa Gierałtowskiego, a także szkicami reżysera.

150,00 zł
106,50 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 43,50 zł

47
Pallino Coding (wersja podróżna) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pallino Coding (wersja podróżna)
Quercetti, od 5 lat
Dostępny126 szt.

Podróżna wersja „Pallino” ma te same funkcjonalności co wersja podstawowa, tyle że jest zamknięta w wersji podróżnej! Zadaniem dzieci jest kodowanie bez prądu, by utworzyć piękne i kolorowe mozaiki. Podczas zabawy dzieci muszą odpowiednio programować ścieżki kulek by skopiować wzór na karcie. Zabawka ćwiczy koordynację oko-ręka oraz myślenie komputacyjne, które pozwala na rozłożenie skomplikowanych problemów na mniejsze, możliwe do rozwiązania.

80,30 zł
73,07 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 7,23 zł

48
Zabiegi upiększające twarzy, szyi i dekoltu. Kwalifikacja FRK.04 AU.61. Podręcznik do nauki zawodu. Technik usług kosmetycznych. Część 2, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabiegi upiększające twarzy, szyi i dekoltu. Kwalifikacja FRK.04 AU.61...
Dostępny70 szt.

Podręcznik do nauki zawodu technik usług kosmetycznych. Realizuje wybrane treści z zakresu kwalifikacji FRK.04 i AU.61. Porusza tematykę zabiegów upiększających twarzy, szyi i dekoltu w gabinecie kosmetycznym. Przekazuje wiedzę na temat rozpoznawania różnych rodzajów cery, metod korekty defektów urody za pomocą makijażu, a także techniki upiększania oczu i ich oprawy. Nowością jest dokładne omówienie liftingu rzęs oraz zastosowania różnego rodzaju wosków do pozbywania się zbędnego owłosienia. Podręcznik wzbogacają instrukcje wykonania poszczególnych zabiegów oraz duża liczba zdjęć i ilustracji pozwalających prześledzić m.in. wpływ makijażu na wygląd modela. Numer dopuszczenia MEN: 39/2013

53,20 zł
46,28 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,92 zł

49
Filozofia ekonomii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia ekonomii
Dostępny22 szt.

Dlaczego nie można przewidzieć kryzysów ekonomicznych? Czy filozofowie mogą pomóc w ich przewidywaniu? Jaki świat ukrywa się za skomplikowanymi teoriami ekonomii? Na te oraz na szereg innych pytań podejmuje próby odpowiedzi filozofia ekonomii, dziedzina w zasadzie dotychczas nieobecna w polskiej nauce i literaturze. Autor wprowadza nas stopniowo w problemy ekonomii, przedmiotu jej badań i stosowanych metod, począwszy od filozofów starożytnych (którzy niewiele mieli do powiedzenia, a jak już mówili to niezbyt trafnie) poprzez średniowiecznych scholastyków (którzy wbrew potocznym mniemaniom mieli szereg trafnych obserwacji), merkantylistów, fizjokratów i klasyków ekonomii. Kluczowa jednak część poświęcona jest myśli nowożytnej i współczesnej. Znajdziemy w niej zarówno omówienie poglądów filozofów społecznych, niekoniecznie kojarzonych z ekonomią jak Augusta Comte’a czy Johna Stuarta Milla, jak też ekonomistów tworzących w ramach znanych szkół ekonomicznych jak K. Marksa, T. Veblena, A.F Hayeka, czy A. Marshalla, M. Friedmana, D. Kahnemana. Katalog zamyka przegląd stanowisk współczesnych filozofów nauki.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

Wróć do góry