hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nadzieja radykalna (Jonathan Lear), na drugim Uczenie się... a pamięć (Agnieszka Umińska). Kolejny produkt to Biblia w komiksie (Hoth Iva) oraz Etyka medyczna z elementami filozofii (Łuków Paweł, Pasierski Tomasz).
1
Nadzieja radykalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadzieja radykalna
Dostępny9 szt.

W dzisiejszych czasach narasta poczucie kruchości cywilizacji jako takich. Przeróżne wydarzenia na całym świecie – ataki terrorystyczne, gwałtowne przewroty społeczne, a nawet klęski żywiołowe – budzą w nas niepokojąco złowrogie odczucie. Czujemy je, ale nie potrafimy dać mu właściwej nazwy. Podejrzewam, że właśnie to poczucie rodzi tak powszechną nietolerancję, której doświadczamy wszędzie dookoła, i mam tu na myśli wszystkie stanowiska w politycznym spektrum. Wydaje nam się, że jeśli nie będziemy z całą mocą bronić własnego sposobu patrzenia na świat, to ów sposób może się rozpaść. Może gdybyśmy potrafili dać temu poczuciu kruchości i zagrożenia jakąś nazwę, nauczylibyśmy się tym samym lepiej z nim żyć. – Jonathan Lear Jonathan Lear jest filozofem, profesorem w Committee on Social Thought na Uniwersytecie w Chicago i, co ma dla tej książki kapitalne znaczenie, praktykującym psychoanalitykiem. Jego Nadzieja radykalna odpowiada bowiem na trzy zasadnicze pytania: (1) jak żyć w świecie, który nagle stracił jakikolwiek sens; (2) czy w takim świecie możliwa jest jeszcze nadzieja; a jeśli tak, to (3) w jakim języku można starać się ją wyrazić? Powiedziałbym zatem, że Nadzieja radykalna to swego rodzaju podręcznik pierwszej pomocy po upadku znanego nam świata. – ze Wstępu Piotra Nowaka). Jonathan Lear (ur. 1948) – profesor w Committee on Social Thought i na wydziale filozofii Uniwersytetu Chicagowskiego. Studiował filozofię na Uniwersytecie w Cambridge i Uniwersytecie Rockefellera w Nowym Jorku, gdzie obronił doktorat w roku 1978. Zajmuje się głównie filozoficznymi koncepcjami ludzkiej duszy od czasów Sokratesa do współczesności. Studiował również w Instytucie Psychoanalizy Western New England University. Jest autorem książek: Aristotle and Logical Theory (1980), Aristotle: the Desire to Understand (1988), Love and Its Place in Nature: A Philosophical Interpretation of Freudian Psychoanalysis (1990), Open Minded: Working Out the Logic of the Soul (1998), Happiness, Death and the Remainder of Life (2000), Therapeutic Action: an Earnest Plea for Irony (2003), Freud (2005). Jego najnowsza praca to A Case for Irony (2011). Otrzymał Distinguished Achievement Award przyznawaną przez Fundację Andrew W. Mellona. ------------- BIBLIOTEKA KWARTALNIKA KRONOS Piotr Graczyk, Maska i oko. Rozważania o tragedii, ironii i polityce Ernst Jünger, Przybliżenia. Narkotyki i upojenie Piotr Nowak, Podpis księcia. Rozważania o mocy i słabości Jacob Taubes, Apokalipsa i polityka. Eseje mesjańskie Wasilij Rozanow, Opadłe liście Hannah Arendt, Pisma żydowskie Pier Paolo Pasolini, Po ludobójstwie. Eseje o języku, polityce i kinie Hannah Arendt, Wykłady o filozofii politycznej Kanta Pierre Legendre, Zbrodnia kaprala Lortiego Hannah Arendt, W.H. Auden, Drut kolczasty Krzysztof Michalski, Zrozumieć przemijanie KLASYCY FILOZOFII NIEMIECKIEJ / KOMENTARZE Teologia niemiecka Piotr Augustyniak, Istnienie jest Bogiem, ja jest grzechem

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

2
Uczenie się... a pamięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczenie się... a pamięć
Dostępny150 szt.

Najnowsze informacje dotyczące skutecznych metod uczenia się i skutecznego treningu pamięci. Dowiesz się, jak pobudzić umysł oraz jak stworzyć odpowiednie warunki do nauki i co jeść, by poprawić koncentrację i pamięć.

3,90 zł
3,71 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,19 zł

3
Biblia w komiksie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w komiksie
Dostępny60 szt.

Biblia w komiksie to wyjątkowa pozycja na rynku wydawniczym. Szczególnie spodoba się dzieciom i młodzieży. Z pewnością będą nią zachwyceni wszyscy ci, którzy nie przepadają za czytaniem biało-czarnego druku. To świetna książka dla wszystkich, którzy lubią komiksy. Wartka akcja i niezwykle dynamiczne ilustracje sprawiają, że trudno tę książkę odłożyć. W języku polskim Biblia w komiksie ukazuje się uzupełniona o skalę czasową, spis opowiadań i mapy.

59,99 zł
44,39 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

4
Etyka medyczna z elementami filozofii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Etyka medyczna z elementami filozofii
Dostępny23 szt.

W pierwszej części omówiono zagadnienia filozofii nauki i jej znaczenie dla nauk przyrodniczych i medycznych. Następnie przybliżono wybrane teorie z zakresu etyki filozoficznej, a w trzeciej części zaprezentowano zagadnienia specyficzne dla współczesnej medycyny. W poszczególnych rozdziałach przejrzyście scharakteryzowano standardy etyczne właściwe dla różnych dziedzin praktyki medycznej i w kontaktach z pacjentami. Atutem opracowania jest położenie dużego nacisku na realne aspekty pracy lekarza i występujących w niej dylematów. Wiele uwagi poświęcono zwłaszcza relacji lekarz–pacjent. Podręcznik jest adresowany do studentów medycyny oraz innych kierunków medycznych jako podstawa nauczania filozofii i etyki medycznej. Bez wątpienia będzie również źródłem wiedzy dla lekarzy i innych osób pracujących w zawodach medycznych.

139,00 zł
113,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 25,02 zł

5
English in Legal Context - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
English in Legal Context
Dostępny37 szt.

English in Legal Context ˇbogaty zbiór różnorodnych tekstów i ćwiczeń do nauki języka angielskiego dla prawników, ˇznakomity materiał do prowadzenia kursów Legal English i samodzielnej pracy, ˇprzejrzysty podział na rozdziały poświęcone wybranym zagadnieniom i działom prawa (m.in.: profesji prawnika, procesowi sądowemu, prawu karnemu, prawu UE, prawu nieruchomości, prawu handlowemu), ˇsłownik najważniejszych terminów prawniczych oraz klucz do wszystkich ćwiczeń, ˇidealne do doskonalenia praktycznej znajomości angielskiej terminologii prawniczej. Monika Takeuchi – doświadczony wykładowca języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie od wielu lat uczy języka prawniczego, jak również ogólnego na poziomie zaawansowanym.

64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

6
Sekty i nowe ruchy religijne w 365 pytaniach i odpowiedziach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekty i nowe ruchy religijne w 365 pytaniach i odpowiedziach
Dostępny5 szt.

Jest to popularny poradnik na temat sekt oraz alternatywnych ruchów religijnych i parareligijnych. Jego zadaniem jest dostarczenie wiedzy na te tematy zainteresowanym osobom, także tym pokrzywdzonym przez sekty i ich rodzinom. Zbudowany jest – w jasny sposób – z 365 statystycznie najczęściej zadawanych pytań oraz jasnych i zwięzłych odpowiedzi na ten temat, ułożonych w układzie systematycznym. Stanowi on pewne praktyczne minimalne kompendium wiedzy na temat sekt i nowych ruchów religijnych.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

7
Domofon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domofon
Dostępny5 szt.

Makabryczne halucynacje i koszmary senne, dziwne głosy, tajemniczy lokatorzy i zagadkowe ofiary – Domofon, thriller Zygmunta Miłoszewskiego rozgrywający się na pozornie zwyczajnym warszawskim osiedlu, to frapująca i przerażająca, ale też pełna humoru lektura nie tylko dla mieszkańców mrówkowców i wielbicieli Stephena Kinga. Do paskudnego bloku wprowadza się dwójka młodych ludzi – świeżo poślubieni Agnieszka i Robert, którzy przyjechali do stolicy z prowincji, by zacząć tu nowe, lepsze życie. Ich pierwszy dzień w nowym domu nie zaczyna się jednak zbyt zachęcająco – na zalanej krwią klatce schodowej leży człowiek bez głowy... Ale to dopiero początek koszmaru. Groza narasta, aż w końcu blok dosłownie zamyka się, więżąc wewnątrz bezradnych mieszkańców... Czy to tylko zbiorowa histeria, czy też ciążąca na tym miejscu klątwa z przeszłości? Zagadkę usiłuje rozwikłać trójka bohaterów: Agnieszka, której mąż ulega mrocznym siłom czającym się w bloku, dziennikarz-alkoholik Wiktor, który zmaga się z własną traumatyczną przeszłością i skłócony z rodzicami maturzysta Kamil. Czego dowiedzą się o strasznym domu - i czego dowiedzą się o samych sobie? Domofon jest również opowieścią o pierwiastku zła tkwiącym w każdym z nas i o potężnej sile, jaką jest ludzka wyobraźnia. Powieść Zygmunta Miłoszewskiego pełna jest demonicznych postaci, przyprawiających o obłęd wydarzeń i grozy czającej się tuż pod powierzchnią pozornie banalnej rzeczywistości. Przewrotny niczym u Bułhakowa czarny humor, starannie budowana atmosfera, żywe tempo, doskonałe obserwacje z życia osiedlowej społeczności sprawiają, że Domofon łączy w sobie najlepsze cechy horroru, nastrojowej opowieści grozy i barwnej powieści obyczajowej.

39,90 zł
34,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

8
Twoi duchowi przewodnicy. Jak odnaleźć własnego przewodnika i uzyskać jego wsparcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoi duchowi przewodnicy. Jak odnaleźć własnego przewodnika i uzyskać ...
NiedostępnyBrak

Nie musisz być medium by skorzystać ze wsparcia aniołów, przewodników duchowych czy zmarłych bliskich. Wszystko za sprawą sprawdzonych i w pełni skutecznych technik kontaktowania się z innymi światami. W nawiązaniu tych relacji pomoże ci magia kryształów, zapachów oraz łatwe do zastosowania medytacje. Każdy z nas może zyskać na komunikacji ze sferą duchową. Często nawiązujemy z nią kontakt, nie zdając sobie z tego sprawy. Teraz możemy to robić w pełni świadomie i skorzystać z otrzymanego wsparcia do osiągnięcia codziennych sukcesów. Istoty duchowe inspirują, wzbudzają kreatywność, pomagają otworzyć się na bogactwo, chronią i służą jako towarzysze. A to dopiero niewielka próbka ich możliwości. Poznaj swoich duchowych sprzymierzeńców!

29,20 zł
21,02 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,18 zł

9
Rozwój daje radość. Terapia dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozwój daje radość. Terapia dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu gł...
NiedostępnyBrak

Nowe, poszerzone i uaktualnione wydanie doskonałego przewodnika dla nauczycieli i specjalistów prowadzących terapię dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu głębokim. Autorzy opisują poziomy funkcjonowania takich dzieci i zasady pracy z nimi, przestawiają różne rodzaje zajęć, takie jak muzykoterapia, stymulacja polisensoryczna, stymulacja wzroku i słuchu czy chromoterapia, wskazują podstawowe zasady postępowania dla nauczycieli i rodziców w pracy z osobami niepełnosprawnymi ruchowo oraz propozycje dokumentacji dotyczącej dzieci wraz ze wzorami kart diagnostycznych.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

10
Przez szacunek do duchowego autorytetu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez szacunek do duchowego autorytetu
Dostępny9 szt.

Bóg pragnie uczynić nas ludźmi Jego wpływu i autorytetu, którzy będą się bezpiecznie poruszać w duchowej rzeczywistości, zgodnie z Jego prawami i w Jego porządku. Tylko w ten sposób kształtowana jest kultura szacunku – kultura Bożego Królestwa. Prawo szacunku wobec osób w pozycji autorytetu to jedno z zasadniczych praw duchowych. Bóg Stwórca przykłada do niego ogromną wagę. To, jak my się do niego odnosimy, obrazuje postawę naszego serca. Pokazuje, czy nasze serce znajduje się w pozycji pokory czy też pychy. Tylko poprzez poszanowanie autorytetów i kulturę szacunku stajemy się osobami Bożego wpływu i duchowego autorytetu. Kiedy odrzucamy Boże prawa i Boży porządek, wychodzimy spod Bożej duchowej osłony i stajemy się łatwym łupem dla przeciwnika. Ta duchowa osłona to swego rodzaju klosz Bożej chwały, dzięki któremu przeciwnik Boga nie ma do nas dostępu. Jeśli nie stać nas na okazywanie szacunku, świadomie podejmujemy ryzyko funkcjonowania w bezprawiu – tak to ujął sam Pan Jezus. Henryk Wieja - lekarz medycyny i założyciel Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i Opieki Kompleksowej w Ustroniu. Autor książek: Tajemnice pełnego zdrowia, Bóg, którego potrzebujemy, Moc błogosławieństwa ojca, a także napisanych wspólnie z żoną: Małżeństwo, o jakim marzymy i Jak skutecznie pomagać innym. Publikuje artykuły w kwartalnikach "Nasze Inspiracje" oraz "Życie Duchowe". Mówca i wykładowca. Jego pasją jest promowanie zdrowego stylu życia, nauczanie o budowaniu dobrych relacji z Bogiem i z ludźmi oraz wzmacnianie więzi małżeńskich i rodzinnych.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

11
Potrawy i zwyczaje Bożego Narodzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrawy i zwyczaje Bożego Narodzenia
NiedostępnyBrak

Boże Narodzenie to najpiękniejsze święto w roku. To magiczny moment, kiedy czas na chwilę zwalnia, a ludzie obdarowują się prezentami. Przygotujmy święta tak, by oddawały nastrój tego wyjątkowego okresu. Książka zawiera porady dotyczące zwyczajów Bożego Narodzenia, przygotowania dekoracji świątecznych, a także przepisy na świąteczne potrawy.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

12
Przepisy z klasztornej kuchni, czyli tradycyjne przepisy dla duszy i ciała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przepisy z klasztornej kuchni, czyli tradycyjne przepisy dla duszy i c...
NiedostępnyBrak

Ojciec Kmak – przeor klasztoru Cystersów w Szczyrzycu, w Beskidzie Wyspowym – zaskakuje nas bogactwem potraw codziennych i świątecznych. To sprawdzone, zdrowe, niezawodne przepisy. Czym wyróżnia się kuchnia klasztorna? Po pierwsze wielką uwagę poświęca się składnikom: potrawy robione są z najwyższej jakości produktów. Jest to jedzenie proste i pożywne. Ojciec Kmak dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada np. co dodać do kiszonej kapusty, co zrobić, żeby ciasto naleśnikowe było chrupiące, jak dawkować nalewkę czosnkową. Uzupełnieniem przepisów są opisy najważniejszych świąt, liczne ciekawostki i przysłowia.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

13
Ilustrowana księga świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowana księga świata
Dostępny3 szt.

Niezbędne źródło wiedzy dla uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich ciekawych świata - w czytelny sposób przekazuje najistotniejsze informacje, uzupełnione licznymi ciekawostkami. Historia od czasów prehistorycznych po współczesność - przełomowe wydarzenia i wielkie postacie, które zmieniły bieg dziejów Geografia - aktualne dane fizycznogeograficzne, polityczne i społeczno-gospodarcze Przyroda - najważniejsze i najciekawsze ekosystemy naszej planety

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

14
Policja. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Policja. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
NiedostępnyBrak

Jo Nesbo po raz kolejny dostarcza diabelnie przebiegłej historii o bezmiarze ludzkiego zła. Gra w kotka i myszkę dotyczy nie tylko ofiar i policji, ale także samego czytelnika.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

15
Co w mowie piszczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co w mowie piszczy
NiedostępnyBrak

Książka powstała na podstawie popularnej audycji w radiowej Trójce, prowadzonej przez dr hab. Katarzynę Kłosińską. Za współtwórców mogą się uważać słuchacze Trójki, którzy do autorki pisali w sprawach językowych. To poruszane przez nich kwestie stały się punktem wyjścia do rozważań o zawiłościach polszczyzny i jej najnowszych tendencjach. Panuje opinia, że język polski jest trudny. Obcokrajowcy nie mają łatwo, kiedy zaczynają się nim posługiwać. A i nas samych coraz częściej ogarniają wątpliwości, czy słusznie używamy takiej a nie innej formy wyrazu, wyrażenia lub zwrotu. Dostaliśmy naklejkę z logo firmy czy z logiem firmy? Wysyłamy SMS (a może SMS-a?) na numer czy pod numer telefonu? Dzieci chodzą na sanki z tatą czy z tatem? Dlaczego niektóre połączenia wyrazowe (np. pójść na piechotę, dwoje bliźniąt) uznajemy za poprawne, a inne (np. najbardziej optymalny, geneza powstania, efekt końcowy) traktujemy jako błąd? A gdy zastanawiamy się nad dziejami słów i związków wyrazowych, okazuje się, że wiele z nich kryje opowieści o dawnych zwyczajach czy odmiennym od dzisiejszego postrzeganiu świata.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

16
Hitler i kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hitler i kobiety
NiedostępnyBrak

Autor bada życie intymne Hitlera – od jego namiętności do Geli Raubal, która popełniła samobójstwo w wieku 23 lat, do małżeństwa z Ewą Braun. Maluje portret człowieka opętanego fantazjami, otoczonego kobietami, które godzą się odgrywać rolę kusicielek i którymi udaje mu się zręcznie manipulować.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Podzielone królestwo Jaskółcze Gniazdo w ogniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podzielone królestwo Jaskółcze Gniazdo w ogniu
NiedostępnyBrak

Legendy mówią, że kiedyś, dawno, dawno temu, był jeden świat cały, jak piłka pływająca w przestrzeni, i że rządził wtedy mądry władca. Legendy mówią też, że władca pomylił się i spowodował wielki wybuch - tak wielki, że cały świat rozbił się na tysiące kawałków - wysp dryfujących na niebie. Władca zdał sobie sprawę, jak straszny błąd popełnił i w kilka minut, jakie pozostały do zniszczenia świata, udało mu się umieścić sześć magicznych koron na sześciu statkach i wysłać je tak daleko od eksplozji, jak to możliwe, z nadzieją, że pewnego dnia ktoś zbierze wszystkie korony i zjednoczy rozbity świat. Czy uda się to dwójce bohaterów, z którymi podążają źli piraci?

20,00 zł
14,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,20 zł

18
Angry Birds. Najlepsze historyjki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry Birds. Najlepsze historyjki
NiedostępnyBrak

W tej książeczce znajdziecie cztery niezwykłe historyjki, których bohaterami są Wasi ulubieni bohaterowie Angry Birds. Przeczytacie o niezwykłych świętach, smokach i jajecznych przygodach Stelli. Zapraszamy do lektury z przygodami!

17,50 zł
13,65 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,85 zł

19
Jazda na czas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jazda na czas
NiedostępnyBrak

Odważni wyścigowcy z twojej ulubionej bajki Auta 2 opowiedzą ci o tym, co dzieje się na tarczy zegara. Zobaczysz, jak wiele można zrobić w ciągu godziny, pół godziny, pięciu minut, a nawet jednej minuty! Nauczysz się odmierzać czas i wykorzystywać każdą chwilę! Seria książeczek z zegarem w przystępny sposób nauczy najmłodszych odczytywania godziny.

25,00 zł
18,50 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,50 zł

20
Bo do radości zostaliśmy stworzeni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bo do radości zostaliśmy stworzeni
Dostępny19 szt.

O. Piotr Andrukiewicz pełnił posługę w Radiu Maryja przez 18 lat. Potem dotknęła go ciężka choroba. Obecnie przechodzi rekonwalescencję. Ta pozycja to ważny dokument historyczny. Książka opowiada o doświadczeniach O. Andrukiewicza w Radiu Maryja, o jego wizji kapłaństwa i sposobach realizacja powołania, o tym w jaki sposób Chrystus może kierować ludzkim życiem.

24,00 zł
16,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,20 zł

21
Pies Baskerville'ów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies Baskerville'ów
NiedostępnyBrak

Książka dwujęzyczna Zawiera tekst oryginału wraz z bezpośrednim polskim tłumaczeniem zdanie po zdaniu. Dzięki temu przyjemność z lektury klasyki gatunku łączy się ze skuteczną nauką języka angielskiego. Inspiracją ku napisaniu tłumaczenia dzieła Arthura Conana Doyle’a „Pies Baskerville’ów” w tak niekonwencjonalnej formie stał się utwór autorstwa niemieckiej pisarki Very F. Birkenbihl „Jak szybko i łatwo nauczyć się języka?” Ideą, która kierowała autorami tego przekładu było pozwolenie czytelnikowi na pasjonowanie się lekturą książki kultowego angielskiego pisarza w jej oryginalnej formie, a nie wyszukiwanie kolejnych słówek w słowniku. Autorzy polecają też inne utwory autorstwa Very F. Birkenbihl, m. in. „Siano w głowie?” i „Księga Alfa”.

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

22
Piłka nożna halowa dla początkujących + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka nożna halowa dla początkujących + CD
NiedostępnyBrak

"Podręcznik składa się z kilku części. W pierwszej omówiono historię futsalu i scharakteryzowano samą dyscyplinę sportu. W kolejnych rozdziałach zaprezentowano przykłady ćwiczeń, gier i zabaw akcentujących nauczanie (ew. doskonalenie) podstawowych umiejętności technicznych (prowadzenia, dryblingu, uderzenia i przyjęcia piłki), które według autorów powinny być realizowane w edukacji piłkarskiej w szkole podstawowej i gimnazjum. Zaprezentowane w podręczniku środki treningowe (ćwiczenia, gry i zabawy) są w zależności od poziomu trudności oznaczone jedną (łatwe – dla wszystkich), dwoma (trudniejsze – dla starszych) lub trzema (trudne – dla grających) „gwiazdkami” (*). W następnych rozdziałach omówiono autorską koncepcję budowy zajęć z piłki nożnej halowej i metodykę nauczania podstawowych elementów techniki. Kolejna część podręcznika zawiera przykładowe konspekty lekcji. Ostatni rozdział zawiera omawia zasady kontroli procesu nauczania i prezentuje propozycje oceny umiejętności piłkarskich. Załącznik do książki stanowi płyta CD, na której znajdują się filmy i prezentacja z przepisami gry w futsalu (MS Power Point). Dzięki niej można podczas zajęć teoretycznych w łatwy i przejrzysty sposób zapoznać zawodników (uczniów) z podstawowymi regulacjami dotyczącymi gry w piłkę nożną na hali." [Ze wstępu]

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

23
Jeździec Miedziany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeździec Miedziany
NiedostępnyBrak

Wspaniała historia uczucia, które pozwoliło przetrwać wojenny koszmar Wybucha II wojna. Siedemnastoletnia Tatiana błyskawicznie staje się dorosła. Podczas blokady Leningradu jest podporą dla całej rodziny. Wielką miłością do Aleksandra, młodego oficera, nie ma kiedy się nacieszyć. Gdy chłopak, skrywający politycznie niebezpieczną tajemnicę, nagle znika, Tatiana jest w ciąży i udaje się w głąb Rosji, by odnaleźć ukochanego.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

24
Estera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Estera
Dostępny1 szt.

Jeśli sięgnęłaś po tę książeczkę, oznacza to, że twoim ulubionym kolorem jest kolor różowy, a ty sama w przyszłości chciałabyś zostać prawdziwą księżniczką. Pozwól, że opowiem ci historię o małej dziewczynce, która pewnego dnia stała się piękną i odważną królową. Historia ta wydarzyła się naprawdę. * Estera to książeczka przeznaczona do wspólnego czytania z dziećmi. Została napisana przez doświadczoną mamę i nauczycielkę. Zwięzły, prosty język, kolorowe i sympatyczne ilustracje z pewnością zaciekawią najmłodszych odbiorców, a szczególnie dziewczynki.

19,90 zł
10,95 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 8,95 zł

25
Deliryczny Nowy Jork - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Deliryczny Nowy Jork
NiedostępnyBrak

Pierwsze polskie wydanie jednej z najważniejszych książek o architekturze. "Deliryczny Nowy Jork" już wkrótce po publikacji zdobył status ikony literatury poświęconej architekturze. Rem Koolhaas, światowej sławy architekt i teoretyk architektury, przedstawia w niej portret najbardziej fascynującego miasta świata. W architekturze Nowego Jorku to, co fantastyczne i surrealne, współistnieje z wytworami chłodnej kalkulacji i matematycznej precyzji. Autor śledzi rozwój Manhattanu od 1623 roku, kiedy założyli tam kolonię pierwsi flamandzcy osadnicy, przez wiek dziewiętnasty, w którym wytyczono obowiązującą do dziś siatkę ulic, po dwudzieste stulecie.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

26
Kuroshitsuji. Tom 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuroshitsuji. Tom 13
NiedostępnyBrak

Dzięki niesamowitym umiejętnością fechtunku jego narzeczonej, hrabia Ciel unika krwawego losu w szczękach nieumarłych. Teraz, z nieustraszonym kamerdynerem Sebastianem, muszą walczyć o przetrwanie na pokładzie opętanej przez zło Campanii. Gdy są już blisko źródła mrocznych występków Społeczności Jutrzenki, na ich drodze staje piękny, młody, blond „Kaiser”, który trzyma w swej obleczonej w rękawiczkę dłoni klucz do rozwiązania tajemnicy.

20,00 zł
16,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

27
Plaster na duszę, czyli jak nie dać się kompleksom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plaster na duszę, czyli jak nie dać się kompleksom
NiedostępnyBrak

Nie ma ludzi bez kompleksów, są natomiast ci, którzy sobie z nimi lepiej radzą od pozostałych. Jak dołączyć do tej grupy? Co zrobić, by - zgodnie z tytułem książki - przykleić plaster na "zakompleksioną" duszę i zacząć cieszyć się pełnią życia? Doradza (ale nie nakazuje!) psychoterapeutka Ewa Żeromska - znana z mediów i prowadząca własną praktykę.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

28
Czas budzika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas budzika
Dostępny6 szt.

an Kamiński ma niesamowity dar opowiadania w sposób przaśny (przy czym przaśność jest zaletą, a nie wadą) o sprawach, a w zasadzie sprawie fundamentalnej: jak istniejemy w świecie danym nam przez boga/bogów/los/przypadek? Jesteśmy jednością, całością czy też wielością głosów, wielością potencjalnych istnień, które uwalniane są w zależności od okoliczności? W ilu światach żyjemy równocześnie? Czy okoliczności nas tworzą, wpływają na to, kim jesteśmy czy też my, a raczej drzemiące w nas demony tworzą te okoliczności? Ile dybuków/duchów/potencjalnych istnień nosi każdy z nas w sobie i czym jest istnienie/trwanie, gdy rozpisane jest na wiele głosów? Kim jesteś jeśli jest was wielu? – zdaje się pytać Kamiński. I czy na pewno jesteś, skoro on, ten drugi, także jest, w tym samym miejscu, czasie? Tożsamość, czas, istnienie czasu, wielość istnień, równoległych światów, dybuków i demonów, które nie każdemu dane jest zobaczyć, przeżyć, ale które potencjalnie istnieją w każdym z nas... To podstawowa materia, z której Kamiński stworzył jedną wielką metaforę ludzkiego losu... Kapitalna powieść…

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

29
Krucha i Bestia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krucha i Bestia + CD
NiedostępnyBrak

Jeśli komuś tytuł tej książki skojarzy się z bajką Piekna i Bestia, skojarzenie to będzie prawidłowe. Piękna, choć Krucha, swoja bajkę zaczęła pisać w wieku 7 lat. Początkowe, naiwne opowiastki wieku dziecięcego, w ciągu kilku lat przybrały formę, osadzonych w realiach Dalekiego Wschodu i niepozbawionych głębokich uczuć, Baśni Tysiąca i Jednej Koszmarnych Nocy. Nim piękna, a przecież Krucha, otrzymała państwowy dowód dorosłego istnienia, spotkała się z Bestią. W tej bajce jednak, Bestia była Prawdziwą Bestią. Doprowadziła Kruchą, wciąż Piękną, na skraj przepaści. Krucha postanowiła wtedy podziękować życiu, na ••• życie. Na szczęście w bajce Kruchej, jak w każdej szanującej się bajce, pojawił się Uzdrawiacz. Pojawił się szczęśliwie i we właściwym momencie. Przywrócił Kruchej Piękno, Siłę, Wiarę i Nadzieję A co z •••? ??

72,00 zł
50,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 21,60 zł

30
Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu
Dostępny3 szt.

Wrocław na dwa głosy: Są zapewne przewodniki po Wrocławiu grubsze i mądrzejsze, nafaszerowane dziesiątkami dat i nazwisk, pełne szczegółowej wiedzy wszelakiej, ale ten, który Państwo trzymacie właśnie w dłoni, jest inny: lekki jak piórko, dowcipny, zabawny… i subiektywny — w dobrym znaczeniu tego słowa. To pasjonująca opowieść o stolicy Dolnego Śląska, rozpisana na dwa głosy, dwa temperamenty i dwie osobowości duetu wrocławian zakochanych we własnym mieście. Jagienka Świetlik Prus i Maciej Molczyk snują intrygujące historie o Wrocławiu, przeplatane dziesiątkami anegdot z dawnych i nowych czasów. Nie poprzestają na przedstawieniu miejsc, ulic, pomników czy budowli, przede wszystkim szukają tego, co nieuchwytne: klimatu, nastroju, ducha miasta. Z książki dowiecie się, gdzie znaleźć odpowiednią scenerię na romantyczną randkę, w którym miejscu kupić piękne róże dla ukochanej, i dokąd pójść, aby zobaczyć malowniczy ślub ze szpalerem żołnierzy z szablami… Przecież w końcu nie samymi muzeami czy architekturą człowiek żyje... Lektura obowiązkowa dla zakochanych i tych, którzy wciąż szukają...

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

31
Słowianie Zachodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowianie Zachodni
NiedostępnyBrak

- Pierwsze zwycięstwa Polaków - Zagłada Słowian Połabskich - Czechy w orbicie wpływów Rzeszy. Z początkiem drugiego tysiąclecia nowej ery w Europie Środkowej ukształtowały się dwie monarchie: Polska i Czechy. Próby utworzenia państw narodowych przez Wieletów i Obodrytów spaliły się na panewce, a ziemie zamieszkane przez te plemiona znalazły się w granicach Rzeszy. Także Polska i Czechy zmagały się przez kilka stuleci z naporem potężnego sąsiada z Zachodu. Bogato ilustrowany album-informator znanego popularyzatora dziejów wojskowości średniowiecznej przybliża Czytelnikowi barwne dzieje wczesnych państw słowiańskich.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

32
Opowiadania z morałem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania z morałem
NiedostępnyBrak

Zbiór przyjaznych i pełnych ciepła opowiadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każde z nich kończy się mądrą puentą. Jest okazją do rozmów i zabawy. Pomaga podejmować w życiu dobre decyzje i rozpoznawać pozytywne wartości.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

33
Balbinka pechowa anielinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balbinka pechowa anielinka
NiedostępnyBrak

Oto nasza odpowiedź na zalew książek o wampirach: mądre opowieści, edytorsko opracowane tak, żeby początkujący czytelnik mógł dobrze się bawić i ćwiczyć czytanie. O anielskich z miasteczka Niebieskie pisze Iwona Czarkowska, poczytna autorka książek dla dzieci, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, mi.in. imienia Astrid Lindgren. Mała anielinka Balbinka ma dobre serce i strasznego pecha. Ale bardzo, bardzo chce zasłużyć na błękitne skrzydła, czyli wyróżnienie przyznawane anielskim za pomoc ludziom. Czy uda się jej pierwsza prawie samodzielna misja?

14,00 zł
10,22 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,78 zł

34
Tymek magik, czy anielinek? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tymek magik, czy anielinek?
NiedostępnyBrak

Oto odpowiedź na zalew książek o wampirach: mądre opowieści, edytorsko opracowane tak, żeby początkujący czytelnik mógł dobrze się bawić i ćwiczyć czytanie. O anielskich z miasteczka Niebieskie pisze Iwona Czarkowska, poczytna autorka książek dla dzieci, zdobywczyni wielu prestiżowych nagród literackich, mi.in. imienia Astrid Lindgren. Mały anielinek Tymek marzy, żeby zostać prawdziwym magikiem. Czarami chciałby sprowadzić rodziców do domu i sprawić, żeby Tymek dostał szóstkę z tabliczki mnożenia. Czy to jest możliwe...?

14,00 zł
10,22 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 3,78 zł

35
Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia
NiedostępnyBrak

„Pewnego dnia ktoś musiał zostać w domu z babcią. Wszyscy pracowali i tylko Franio miał czas. – Co będziemy robić? – spytała babcia. – Zbuduję kosmiczny żaglowiec – powiedział Franio. – Zostanę piratem i wyruszę na poszukiwanie nieznanych światów. – To doskonały pomysł. Tylko się nie zgub, bo nie umiałabym cię znaleźć w tym całym kosmosie. – A może, babciu, polecisz ze mną? Babcia nie mogła uwierzyć własnemu szczęściu...” Niesamowita opowieść o dzielnym chłopcu i jego niezwykłej babci. Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

36
Słownik japońsko-polski WP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik japońsko-polski WP
Dostępny10 szt.

Słownik 5000 idiomów angielskich wydany przez Wiedzę Powszechną to wyjątkowa pozycja wśród słowników idiomatycznych. Zawiera zestaw staranie wyselekcjonowanych idiomów z ogromnego zbioru gromadzonego przez autora ponad 20 lat. Dr Andrzej Kaznowski był przez wiele lat pracownikiem Instytutu Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w dziedzinie składni, leksykologii i leksykografii. Stworzony przez niego słownik 5000 idiomów angielskich zawiera m.in. bardzo aktualną podstawową idiomatykę języka, hasła zaczerpnięte z prasy, filmu, telewizji, popularne przysłowia i powiedzenia, amerykanizmy, synonimy i antonimy, angielskie i polskie, stylistyczną kwalifikację idiomów, polskie odpowiedniki dobrane stylistycznie oraz dużą liczbę przykładów użycia zwrotów. Ponadto słownik prezentuje konteksty łączliwe, współwystępujące z hasłem i prezentują wymienialność wyrazów w obrębie haseł. Dołączony indeks ułatwia poruszanie się po słowniku. 5000 idiomów angielskich przeznaczone jest dla uczących się języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

79,80 zł
55,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,94 zł

37
Niezwykłe historie zwykłych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe historie zwykłych ludzi
NiedostępnyBrak

O Beethovenie jego szkolny nauczyciel muzyki powiedział: „Jako kompozytor jest beznadziejny”. Tomasz Edison usłyszał od nauczyciela w szkole, że nie jest zdolny nauczyć się czegokolwiek. Albert Einstein i Werner von Braun oblali w szkole matematykę! Louis Pasteur w czasie studiów miał najgorsze oceny z chemii! Redaktor zwolnił młodego Walta Disneya z pracy za „brak pomysłowości”! Ophra Winfrey straciła posadę reporterki, gdyż jej menadżer uznał, że nie nadaje się do pracy w telewizji. Larry Bird i Michael Jordan – najlepsi koszykarze w dziejach tego sportu – nie zmieścili się w pierwszym składzie drużyny koszykarskiej w swojej szkole średniej. Wszyscy wyżej wymienieni mieli wspólną cechę – wierzyli w swe możliwości. Sukces nie polega na tym, co posiadamy, ale kim jesteśmy. Książka ilustruje to przy pomocy wielu przykładów z Biblii i współczesnego życia. Te doświadczenia czynią ją wciągającą i pouczającą lekturą. Jej treść dopomoże ci rozwinąć charakter i odnaleźć swoją życiową misję. Czy pragniesz wzrostu? Czy gotów jesteś zapłacić zań cenę? Większość obiera status quo, choć to recepta na regres. Tylko niewielu ma silne pragnienie, aby wzrastać. Ta książka jest dla nich. Ze względu na liczne złote myśli, a także zabawne rysunki książka ta stanowi idealny prezent dla każdego człowieka, który pragnie rozwoju. „To, co mnie ujmuje w książkach Alfreda Palii, to niezwykle rzadki dar przyciągania czytelnika w swój świat i jego problematykę w sposób oczywiście ciekawy, bo jakże, ale też w sposób sytuacyjny, praktyczny. Ta ilość adekwatnych przykładów z życia ludzi, przyrody a nawet historii jest imponująca. Biorąc pod uwagę fakt, że pisarzem jest historyk w dodatku biblista i teolog, tym większe ukłony, bo specjaliści w tych dziedzinach mają tendencję do uciekania w nudną teorię” – Edyta Bogulak, Bogulandia. Alfred Palla – pisarz, teolog, biblista i podróżnik. Studiował w Pedagogicznym Studium Technicznym w Gliwicach, w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie oraz na Andrews University w stanie Michigan, a doktoryzował się w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. Napisał między innymi: Poznaj swoją osobowość i dary duchowe, Radość mimo trudności, Skarby Świątyni, Sekrety Biblii, Mądrość starożytnych, Niewidzialna wojna o twoje życie.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

38
Gotowanie na parze. Zdrowa dieta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gotowanie na parze. Zdrowa dieta
NiedostępnyBrak

Praktyczny poradnik kulinarny zawierający wskazówki dotyczące gotowania na parze, zasad zdrowego odżywiania, diety osób starszych, a także ciekawe pomysły na zdrowe i szybkie obiady, kolacje czy desery. Znajdziesz tu instrukcje, jak krok po kroku przygotować na parze m.in. risotto z dynią, klopsiki cielęce z imbirem, indyka z fasolką szparagową, łososia z sosem jogurtowym, szparagi z szynką parmeńską i kurczaka z surówką.

3,90 zł
3,71 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,19 zł

Wróć do góry