hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.10.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 października 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zeszyt do słówek A6, 16 kartek (Interdruk), na drugim Słownik synonimów PWN. Kolejny produkt to Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? (Jedna Anna) oraz Orędzie Miłosierdzia (Ewa Stadtmüller).
1
Zeszyt do słówek A6, 16 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt do słówek A6, 16 kartek
Interdruk, 1 sztuka
Dostępny459 szt.

Podręczny zeszyt w formacie: A6, 16 kartkowy, w kratkę. Idealny do notowania słówek. Mix wzorów- towar wysyłany losowo.

1,29 zł
1,23 zł

Rabat 4,7%
oszczędzasz 0,06 zł

16 osób kupiło
2
Słownik synonimów PWN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik synonimów PWN
Dostępny112 szt.

Ileż to razy mieliśmy na końcu języka słowo, którego nie mogliśmy sobie przypomnieć! Pamięć jest zawodna, ale słowniki synonimów są po to, aby ją wspomagać. Pozycje te, bowiem nie tylko gromadzą, ale i uściślają zakres użycia synonimu, a dzięki temu pomagają w doborze właściwego słowa. Tworzywo i tkanina są synonimami słowa materiał, ale tylko drugi z nich stosuje się do materiałów ubraniowych, co słownik ilustruje za pomocą przykładów. Spasiony i puszysty są synonimami słowa gruby, ale pierwszy z nich ma charakter ekspresywny, a drugi, przeciwnie, łagodzący, o czym słownik też informuje. Zwierzać się i wywnętrzać się mogą być używane zamiennie, ale pierwszy z tych czasowników występuje z celownikiem (komu?), a drugi z narzędnikiem po przyimku (przed kim?). I o tym można przeczytać w niniejszym słowniku. Proponowany przez PWN rodzaj słownika jest znany i nieznany jednocześnie. Znany, ponieważ nie po raz pierwszy zebrano wyrazy znaczące to samo. Że takie istnieją, że o tym samym możemy mówić na różne sposoby - doskonale wiemy z własnego doświadczenia. Czasem idziemy drogą, dróżką, drożyną, czasem ścieżką, steczką, ścieżyną; niekiedy skądś uciekamy, umykamy, zmykamy, niekiedy bierzemy nogi za pas, a niektórzy nawet spieprzają. Wybór słowa zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Słownik ten różni się od innych tego rodzaju. Jego autorzy rozpisali znaczenie danego wyrazu na poszczególne hasła i do nich dobrali synonimy. Uniknęli kłopotliwego w użyciu indeksu, umieszczając wszystkie hasła na jednej liście alfabetycznej i stosując odsyłacze. Zadbali o podanie charakterystyki gramatycznej oraz typowych przykładów użycia synonimów. Zaletą tej książki jest także czytelny system oznaczeń graficznych. Słownik pomoże wszystkim, którzy chcą pisać ciekawie i uniknąć monotonii stylistycznej (urozmaicenie stylu, wyeliminowanie powtórzeń, wydobycie źródeł ekspresji zawartych w języku). Zawiera około 24 tysiące haseł, pogrupowanych według znaczeń. Definicje i liczne wskazówki (novum w tego rodzaju słownikach) ułatwiają wybór właściwego synonimu.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

7 osób kupiło
3
Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka?
Dostępny33 szt.

SYCHAR - to miasteczko położone w Samarii, obok którego przy studni Jakuba miała miejsce rozmowa Chrystusa z Samarytanką. Pan Jezus powiedział Samarytance prawdę o jej życiu i wskazał na Siebie jako źródło wody żywej. ANNA JEDNA jest sakramentalną żoną, matką trojga dzieci, nauczycielką, prowadzi Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Poznaniu. Będąc w trudnej kryzysowej sytuacji małżeńskiej, dzieli się doświadczeniem mocy Bożej miłości i nadziei na uzdrowienie swojego małżeństwa. Daje także świadectwo nawrócenia - kształtowania w sobie postaw wiernej miłości, przebaczenia i osobistej wolności wynikającej z aktywnej współpracy z Jezusem-Bogiem, które pozwalają z nadzieją oczekiwać na powrót współmałżonka. "Kto rozumie przysięgę małżeńską, ten rozumie Boga, człowieka i miłość, a kto wypełnia przysięgę małżeńską, ten trwa na drodze świętości. Autorka walczy o swoje małżeństwo ze stanowczością i niezachwianą nadzieją. W podobnej sytuacji znajdują się obecnie setki tysięcy małżonków w Polsce. Książka zawiera świadectwa wielu osób, które pokazują, że można trwać w wierności Bogu i małżonkowi w każdej sytuacji i że z pomocą Boga każde małżeństwo sakramentalne można uratować. Stanowi nie tylko zachętę do trwania w prawdzie, miłości i wierności w obliczu kryzysu małżeńskiego. Pokazuje też narzędzia, które w tym pomagają: słowo Boże, modlitwa i grupa wsparcia. Taka grupą wsparcia dla małżonków, którzy w niezachwiany sposób chcą walczyć o uratowanie swojego małżeństwa, są wspólnoty SYCHAR. Wspólnoty te istnieją już w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Ich istnienie i szybki rozwój to znak czasu u szczególnie potrzebny wymiar nowej ewangelizacji. Niniejsza książka to pomoc dla tych, którzy chcą zachować wierność małżeńską, niezależnie od okoliczności i ludzkiej słabości. To także znakomity podręcznik Bożej mądrości i Bożej miłości dla tych, którzy przygotowują się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa oraz dla tych, którzy już są małżonkami i pragną uczynić wszystko, aby ich małżeństwo nie znalazło się w kryzysie". ks. Marek Dziewiecki

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

3 osoby kupiły
4
Orędzie Miłosierdzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orędzie Miłosierdzia
Dostępny47 szt.

Opowieść o św. Faustynie Kowalskiej opowiedziana prostym językiem, w sam raz dla przedszkolaka. Dostępna również w wersji do kolorowania.

7,90 zł
6,00 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 1,90 zł

2 osoby kupiły
5
Expressem przez PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Expressem przez PRL
Dostępny18 szt.

Jest coś na rzeczy. Od dwóch, może nawet trzech lat przynajmniej w kilku dziedzinach naszego życia wraca niejako moda na czasy w Polsce „słusznie minione”, czyli na okres PRL-u. Meble jak z PRL-u właśnie, konfekcja – prawie, prawie, bary mleczne – kto wie, może tuż, tuż, karty dań w restauracjach z zalewajką, mielonym i zimnymi nóżkami, tęsknota do golonki z grochem i flaków. Tylko patrzeć – donoszą media – a grupa młodych entuzjastów motoryzacji dopnie swego i pokaże na rynku nowy model słynnej starej Warszawy. Tak czy inaczej zainteresowanie PRL-em przeżywa swego rodzaju renesans. Postanowiliśmy więc podchwycić trend, pójść za modą i wydać ten właśnie album zdjęć Eugeniusza Kudaja, znanego łódzkiego fotoreportera „Expressu Ilustrowanego”. Expressem przez PRL to wybór ponad stu (z pośród kilku tysięcy) odnalezionych zdjęć, których autor obiektywem ukazał łódzką codzienność lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Opisami z pamięci całość uzupełnił dziennikarz telewizyjny, radiowy i prasowy, Zbigniew Zaliński. To z pewnością nie pierwszy, ale na pewno inny fragment wiedzy o tamtych latach życia miasta. Zbieg okoliczności sprawia, że książka ukazuje się w roku jubileuszu 90-lecia "Expressu Ilustrowanego", ciągle najchętniej czytanej łódzkiej gazety.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
6
Słownik poprawnej polszczyzny PWN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik poprawnej polszczyzny PWN
Dostępny101 szt.

Słownik zawiera: około 3000 haseł, w których najczęściej popełniane są błędy 3500 komentarzy poprawnościowych rozstrzygających różnego typu wątpliwości językowe ujęte w ramki pytania lub niedokończone zdania sprawdzające umiejętności językowe ucznia wyróżnione kolorem słowa, które sprawiają kłopoty ortograficzne. Słownik przeznacozny jest przede wszystkim dla uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjów, ostrzega przed popełnianiem błędów, rozstrzyga trudne problemy językowe, proponuje poprawne rozwiązania - jest niezbędny przy uczeniu się języka i pomocny przy jego nauczaniu.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
7
Skarby sztuki. Muzeum Narodowe we Wrocławiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby sztuki. Muzeum Narodowe we Wrocławiu
Dostępny16 szt.

Podstawą kolekcji był przejęty w 1810 r. przez państwo Pruskie majątek śląskich klasztorów. W albumie prezentowane są bardzo cenne obiekty średniowiecznej sztuki sakralnej, malarstwa oraz instalacje polskich artystów minionego stulecia. Wybrane prace z liczącej ponad dwieście tysięcy obiektów kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu prezentowane są na wystawach stałych w sposób typowy dla większości polskich muzeów – chronologicznie i z podziałem na regiony geograficzne. W niniejszej publikacji postanowiliśmy odejść od tego tradycyjnego modelu i pokazać malarstwo oraz rzeźbę europejską całościowo, w różnych relacjach i zależnościach, poddaną wielokulturowym wpływom. Podobnie prezentowane jest rzemiosło artystyczne, dodatkowo bogatsze o wyroby Dalekiego Wschodu, głównie japońskie. Wyjątek stanowi sztuka współczesna, wyłącznie polska, co jest konsekwencją braku w zbiorach reprezentatywnych prac z innych państw. Epilog dziejów niemieckich muzeów we Wrocławiu przyniosła wojna. W latach 1942-1943 rozpoczęła się ewakuacja większości zbiorów do klasztorów, zamków i pałaców głównie na terenie Dolnego Śląska. Późniejsze losy tych składnic były różne. Niektóre spłonęły podczas działań wojennych, inne zostały rozgrabione. Po wojnie Wrocław znalazł się w granicach państwa polskiego. Pracownicy Referatu Muzeów i Ochrony Zabytków zajęli się zabezpieczaniem pozostałych na miejscu dóbr kultury, w tym dzieł sztuki, odnajdywanych w ruinach muzeów i w różnych schronach na terenie miasta. Na podstawie odnalezionych fragmentów dokumentacji odtwarzano miejsca wojennej ewakuacji zbiorów. 28 marca 1947 roku powołane zostało wielodziałowe Muzeum Państwowe we Wrocławiu. Na jego siedzibę, w której mieści się do dzisiaj, przeznaczono gmach tzw. starej rejencji, chociaż był on dość poważnie uszkodzony przez działania wojenne. Trzy lata później wrocławskie muzeum uzyskało rangę centralnego muzeum Śląska, z czym wiązała się zmiana nazwy na Muzeum Śląskie we Wrocławiu. W listopadzie 1970 roku Ministerstwo Kultury i Sztuki przemianowało je na Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Był to efekt wieloletnich starań o podniesienie rangi instytucji i zrównanie z trzema noszącymi wtedy to miano najważniejszymi muzeami polskimi.

99,00 zł
73,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,74 zł

1 osoba kupiła
8
Ja, inkwizytor. Dotyk zła. Wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, inkwizytor. Dotyk zła. Wydanie 3
Dostępny1148 szt.

Oto on, inkwizytor i Sługa Boży, człowiek głębokiej wiary. Oto dwie minipowieści, których bohaterem jest Mordimer Madderdin, pełen wiary i zapału młody inkwizytor. Dlaczego bogaty kupiec pragnie utopić we wrzącej smole ubóstwianego synka? Dlaczego zacny patrycjusz w okrutny sposób zabija ukochaną żonę? Mordimer Madderdin musi wyjaśnić jaka siła popycha ludzi do czynienia bezrozumnego zła. Mordimer wpada w miłosne sidła zastawione przez śliczną i uroczą góralkę. Jak długo wytrzyma inkwizytor którego nazywa się `miodowym placuszkiem` i `szafranową babeczką`? I jak długo wytrzyma, by kierowany świętym obowiązkiem, nie zajrzeć do szafy pełnej trupów?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

1 osoba kupiła
9
Bydgoszcz między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918–1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bydgoszcz między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918–1939
Dostępny27 szt.

Czytelniku, czy wiesz, że w dwudziestoleciu międzywojennym Bydgoszcz była NAJ? NAJwiększym, NAJbardziej zielonym miastem powiatowym II Rzeczypospolitej z NAJwiększą liczbą inwestycji budowlanych, NAJwyższą wieżą spadochronową, NAJokazalszą budowlą sakralną i NAJwiększą bekoniarnią w kraju. Kanał Bydgoski za to uznawano za NAJpiękniejszą drogę wodną w II Rzeczypospolitej. Poznaj historię miasta, które w latach międzywojennych miało zupełnie inne oblicze i było jednym z NAJciekawszych miejsc w Polsce. Poczuj klimat przedwojennej Bydgoszczy, odkryj NAJbardziej zadziwiające fakty z życia mieszkańców, przeczytaj NAJdziwniejsze ciekawostki. W poszczególnych rozdziałach zostały omówione NAJważniejsze aspekty życia miasta, m.in. przestrzeń miejska, architektura, handel, komunikacja, służba zdrowia, sztuka i nauka. Książka zawiera dokumenty, dane statystyczne, informacje adresowe oraz kilkaset NAJpiękniejszych fotografii. Dopełnieniem całości jest atrakcyjna szata graficzna. Do książki dołączone są bezpłatne dodatki: – reprint planu miasta z 1939 roku, – reprint Ilustrowanego Przewodnika po Bydgoszczy Stanisława Łabendzińskiego z 1920 roku.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

1 osoba kupiła
10
Język niemiecki. Fiszki - Rekcja czasownika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język niemiecki. Fiszki - Rekcja czasownika
Dostępny4 szt.

Tytuł zawiera 100 najważniejszych i najczęściej stosowanych przypadków rekcji czasownika. W języku niemieckim występuje szereg czasowników, które łączą się z dopełnieniem za pomocą określonego przyimka, który z kolei wymaga odpowiedniego przypadka. Jest to właśnie rekcja czasownika, której podstawy powinien opanować każdy uczący się języka niemieckiego. Uznawana jest za zagadnienie trudne, ale dzięki FISZKOM staje się łatwa i zrozumiała, gdyż każdy kartonik zawiera tylko jeden przypadek rekcji i dodatkowo prosty przykład obrazujący sposób jej użycia. Hasła zaprezentowano na 100 trwałych kartonikach, które zaprojektowano ze szczególną dbałością o prostotę i przejrzystość.

19,00 zł
13,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,70 zł

1 osoba kupiła
11
Poznań między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznań między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939
Niedostępny
Brak

Przez dwadzieścia wolnych, radosnych lat Poznań pachniał gzikami, słodką szneką z glancem, gorącą, domową parzybrodą. Pewnego dnia nad miastem przeleciał samolot – cicho i niepostrzeżenie. Po chwili ulice, dachy domów i sklepowe markizy były obsypane ulotkami, zapraszającymi do najnowocześniejszego w Polsce kina Słońce. W leniwe niedzielne popołudnia mieszkańcy całymi rodzinami oglądali w zoo widowisko „Wieś cejlońska”, którego główną atrakcją było stado słoni i zebu z Hamburga. Raz w roku wszyscy dekoratorzy mieli swoje święto 0 tzw. biały tydzień. Promowane były wówczas białe materiały, w witrynach sklepów tekstylnych tworzono z nich górskie pejzaże, ze stoków zjeżdżali uśmiechnięci narciarze. Turyści odwiedzający miasto, jak i jego mieszkańcy z zainteresowaniem oglądali dorobek odrodzonego państwa podczas Powszechnej Wystawy Krajowej. Poznanianie nie spodziewali się, że jeden z zimnych lutowych dni okaże się tak tragiczny. Doszło do eksplozji zbiornika z gazem, którego pokrywa spadła na sąsiednią ulicę. Odłamki szyb znajdowano w promieniu kilometra. Książka Poznań między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 jest to opowieść o różnych dziwnych, ciekawych, czasem tragicznych, a kiedy indziej zabawnych wydarzeniach, które miały miejsce w pięknym mieście, jakim jest Poznań. Zapraszamy do PoZnAnIa jego mieszkańców, ich zwyczajów, kultury i kuchni, wyjątkowych miejsc, pełnych ciekawych historii. Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji. Do książki dołączone są bezpłatne dodatki: – reprint planu miasta, – płyta DVD z filmami ukazującymi przedwojenne miasto.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

12
Nocny książę. Tom 1. Pierwszy dotyk ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nocny książę. Tom 1. Pierwszy dotyk ognia
Niedostępny
Brak

Pierwszy dotyk ognia to długo wyczekiwany pierwszy tom serii „Nocny książę”, autorstwa Jeaniene Frost, amerykańskiej mistrzyni urban fantasy. „Nocny Książę” to seria osadzona w dobrze znanym polskim czytelnikom świecie Nocnej Łowczyni, opowiadająca o Vladzie i nowej postaci – Leili. Kiedy tragiczny wypadek pokrył jej ciało bliznami i zniszczył jej marzenia, Leila nie wyobrażała sobie nawet, że najgorsze jeszcze ją czeka. Zyskała jednak przerażającą moc, która pozwala jej przewodzić elektryczność i w jednej chwili poznać najczarniejsze tajemnice każdej osoby, jakiej dotknie. Leila jest skazana na samotne życie... Lecz wtedy zostaje porwana przez nocne stwory i w potrzebie musi telepatycznie wezwać najbardziej niesławnego wampira na świecie... Vlad Tepesh zainspirował najwspanialszą wampiryczną legendę – ale pod żadnym pozorem nie należy nazywać go „Draculą”. Zdolność panowania nad ogniem sprawia, że Vlad jest postrachem nawet wśród wampirów, lecz jego wrogowie znaleźli przeciw niemu nową broń: piękną śmiertelniczkę, której potęga równa jest jego własnej. Kiedy się spotykają, rozpala się między nimi namiętność, która może pochłonąć ich oboje. Będą musieli posunąć się do granic, by powstrzymać nieprzyjaciela, który zrobi wszystko, by strawiły ich płomienie.

38,90 zł
28,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,89 zł

13
13 różnych esejów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13 różnych esejów
Niedostępny
Brak

Książka zawiera zbiór 13 różnych esejów o historii myśli politycznej i nie tylko.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

14
Muszla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muszla
Niedostępny
Brak

Smok Jędrek i bocian Felek są rówieśnikami, ale pewnie nie spotkaliby się nigdy, gdyby któregoś dnia ciekawość nie zaprowadziła małego Jędrka poza granice smoczego lasu. Odtąd bocian i smok stają się niemal nierozłączni. Felek uczy Jędrka stać na jednej nodze, Jędrek Felka – jeść naleśniki. Razem odkrywają świat, wymyślają różne zabawy i dobrze im ze sobą. Ale jesienią bocian musi odlecieć do ciepłych krajów i smok zostaje sam. Bez przyjaciela Jędrek na nic nie ma ochoty, traci humor, z dnia na dzień staje się coraz bardziej smutny… Nawet ulubione naleśniki zupełnie tracą smak. Zaniepokojeni rodzice szukają pomocy. Czy Mędrzec z Lasu znajdzie dla Jędrka jakieś lekarstwo? Wzruszająca opowieść o przyjaźni i tęsknocie. Z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

15
Ewelina i Czarny Ptak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewelina i Czarny Ptak
Niedostępny
Brak

Po śmierci matki 9-letnia Ewelina zostaje zupełnie sama, zdana na łaskę obcych nieżyczliwych ludzi. Zgodnie z wolą ojca dziewczynka w ciągu 7 dni musi wybrać swojego prawnego opiekuna. O jej względy zabiegają – dyrektorka sierocińca, pani Bruber, adwokat Vincent Krammer, pastor Martin oraz doktor Sobel, którzy nie cofną się przed niczym, by zawładnąć majątkiem dziewczynki. I kiedy wydaje się, że już nic i nikt nie obroni Eweliny przed ludzką chciwością, nad jej domem zaczyna krążyć Czarny Ptak, a w miasteczku zjawia się dziwna postać – pan Rukkman. Niesamowity nastrój nawiązujący do powieści grozy, świetnie sportretowani bohaterowie i wszechobecna magia to niewątpliwe atuty tej książki, która może zachwycić nie tylko młodego czytelnika.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

16
Czerwony golem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony golem
Dostępny4 szt.

Trzymający w napięciu thriller SF z akcją osadzoną w alternatywnej stalinowskiej Rosji. Śledczy Wissarion Łom zostaje wezwany do stolicy totalitarnego imperium, by pomóc w śledztwie dotyczącym powtarzających się ataków terrorystycznych. Głównym podejrzanym jest Józef Kantor, syn słynnego rewolucjonisty. Łom depcze mu po piętach, ale pozornie prosta sprawa szybko się komplikuje; tysiące mil na wschód od stolicy, w nieprzebytej puszczy, z nieba spadł na ziemię anioł, wyniszczająca wojna z sojuszem wyspiarskich narodów zbliża się do końca, duch puszczy wyrusza w długą wędrówkę do wielkiego miasta, szukając młodej kobiety, która może mieć klucz do ocalenia świata. Wyobraźcie sobie Moskwę lat 30-tych XX wieku przesiąkniętą strachem, kontrolowaną przez wszechwładną partię i tajną policję… ale z golemami, olbrzymami, starożytnymi artefaktami i myślącym deszczem. Czerwony golem to prawdziwa uczta dla miłośników Bułhakowa, Orwella i braci Strugackich; fascynująca i wciągająca opowieść o tym, co by było, gdyby polityczna totalitarna machina zderzyła się czołowo z tym, co w świecie niewytłumaczalne, fantastyczne i boskie. Intrygujący thriller z galopującą akcją. Strange Horizons Fascynująca, świetnie napisana powieść osadzona w świecie niepokojąco mało różniącym się od naszego. Peter F. Hamilton Peter Higgins jest wykładowcą literatury angielskiej na uniwersytetach w Oksfordzie i Ontario. Jego opowiadania ukazywały się m. in. w „Asimov’s Science Fiction”, „Fantasy Magazine” oraz w licznych antologiach SF. Kontynuacja Czerwonego golema pt. Prawda i strach trafi do polskich księgarń w listopadzie 2014.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

17
Baudelaire intymnie Dziewiczy poeta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baudelaire intymnie Dziewiczy poeta
Dostępny9 szt.

Wielki fotograf, prekursor fotografii portretowej, daje tutaj, tym razem słowami, portret jednego z największych poetów europejskich wszystkich czasów i języków, poety progu nowoczesności. Dalej: ta książka – jako sylwa – wyprzedza dzisiejsze serie, gdy pisarze opowiadają o samych sobie („par lui-meme” – niedawno czytaliśmy tak po polsku Rolanda Barthes‘a). Bo tu Baudelaire mówi sam o sobie, na przykład w listach do Nadara. Właściwie mówią o sobie wzajemnie, i choć głównym bohaterem zebranych na ledwie stu stronach (ale jak bogatych w treść!) dokumentów, notatek, anegdot, listów, podobizn, rysunków – jest autor Kwiatów zła, drugą najważniejszą osobą pozostaje autor wspomnień. Nadar, który na chwilę zawiesza swą pierwszą profesję, by sposobem Baudelaire’a opowiedzieć o Baudelairze. Już sam tytuł streszcza smaki, zawarte w dziełku, tyleż niewielkim rozmiarami, co istotnym dla dzisiejszych czytelników francuskiego poety i wielbicieli fotografa, który wymyślił ujęcie z lotu ptaka. Zatem: dzieło do przeczytania w jeden wieczór, korzyść intelektualna na całe życie! Katarzyna Kuczyńska-Koschany

19,00 zł
13,49 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 5,51 zł

18
Górnośląscy potentaci – dziedzictwo Hencel von Donnersmarków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Górnośląscy potentaci – dziedzictwo Hencel von Donnersmarków
Niedostępny
Brak

Rodzina Henckel von Donnersmarcków przybyła na Śląsk pod koniec XVII wieku. Zapisała się w historii Polski jako wielcy potentaci gospodarczy, właściciele ogromnych majątków ziemskich, budowniczowie kopalń, hut i zakładów przemysłowych, całej potęgi industrialnej Śląska. Nazywa się ich wizjonerami, obywatelami Europy i filantropami. Dzięki ogromnej pasji i przy pomocy aparatu fotograficznego trójka pomysłodawców albumu Górnośląscy potentaci – dziedzictwo Henckel von Donnersmarcków/Die oberschlesischen Großindustriellen – das Erbe der Henckel von Donnersmarck – Beata Pomykalska, Paweł Pomykalski oraz Joanna Oczko – ukazali w pigułce bogaty, wielokulturowy świat, w ubiegłym wieku jeszcze imperium przemysłowe, stworzone przez jedną rodzinę. Kolejne rozdziały albumu w ciekawy sposób opowiadają o pamiątkach po działalności śląskiego rodu arystokratów. Zdjęcia z pewnością pobudzą wyobraźnię Czytelnika i staną się pretekstem do refleksji nad przeszłością oraz interesującym sposobem na poznanie historii regionu. Jak wiele wspaniałych i monumentalnych dowodów aktywności rodu pozostaje nieodkrytych? Co jeszcze skrywa dziedzictwo Górnego Śląska? Warto się dowiedzieć już teraz, gdyż zapomniane obiekty mogą niedługo zniknąć.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

19
Nie budź mnie jeszcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie budź mnie jeszcze
Niedostępny
Brak

10-letni Artur śni co noc przerażający sen o Cieniu, który zagraża życiu jego taty, leżącego w śpiączce po wypadku. W domu dziadków na strychu chłopiec przypadkowo znajduje starą książkę bez tytułu. Zaczyna czytać i wówczas księga zdradza swoją tajemnicę – z kart wyłania się zaklęty w niej duch rycerza Lupusa. Lupus nie tylko zawierzy Arturowi własny los, ale też pomoże mu rozwikłać mroczną zagadkę sprzed lat. Czy chłopcu wystarczy odwagi, by zmierzyć się z potężnymi siłami Zła i uratować ojca? Powieść dla miłośników mocnych wrażeń, lubiących pełne grozy historie nie z tego świata.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

20
Zimowe zadania dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe zadania dla chłopców
Niedostępny
Brak

Nadchodzi zima! Długie, zimowe wieczory oraz czas oczekiwania na Boże Narodzenie umili dzieciom ta niezwykła książeczka z zadaniami, pełna kolorowanek i zagadek. Rysując, kolorując, odnajdując różnice między obrazkami oraz rozwiązując proste zadania maluchy kreatywnie spędzą czas i przygotują się na nadejście świętego Mikołaja. W serii znalazły się tytuły: Zimowe zadania dla dziewczynek oraz Zimowe zadania dla chłopców.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

21
Evi Love. Lalka Evi w jeepie z koniem na przyczepce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Evi Love. Lalka Evi w jeepie z koniem na przyczepce
Simba Toys
Dostępny139 szt.

Evi kocha konie, dlatego nie wyobraża sobie wycieczek bez swojego najwierniejszego druha. Po przybyciu na miejsce mała miłośniczka hippiki wskakuje na grzbiet swojego wierzchowca i wspólnie zwiedzają okolice. Zawartość opakowania: • lalka Evi, • auto, • przyczepa z koniem. Wysokość laleczki: ok. 12.0 cm Wymiary opakowania: 32.0 x 20.0 x 9.5 cm

85,90 zł
77,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,59 zł

22
Puzzle 80 Układanka Azja 4+ - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 80 Układanka Azja 4+
Edumal
Niedostępny
Brak

Układanka Azja

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

23
Słownik języka polskiego PWN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik języka polskiego PWN
Niedostępny
Brak

Słownik obejmuje: około 36 000 znaczeń najczęściej uzywanych wyrazów ponad 3000 nowych haseł, w tym wyrazy najnowsze, np. becikowe, blog, clubbing, eurodeputowany, lobby, niskopodłogowy, offowy, recykling, speckomisja, zorbing, oraz potoczne: ściema, trendy, wrzutka, wyczaić, zakupoholizm i inne; najczęściej używane terminy specjalistyczne, związki frazeologiczne, znaczenia przenośne, informacje o wymowie; wyczerpujące informacje fleksyjne przy hasłach i w tabelach. Podstawą źródłową słownika jest Korpus Języka Polskiego PWN - elektroniczny zbiór tekstów, który gwarantuje słownikom wiarygodność. Słownik niezbędny w każdej domowej bibliotece! Bogactwo informacji w jednym poręcznym tomie oraz przystępna forma i przejrzysta budowa haseł sprawiają, że może stanowić wielką pomoc dla ucznia.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

24
Choroby trzustki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Choroby trzustki
Niedostępny
Brak

Książka jest skierowana do pacjentów cierpiących na dolegliwości trzustki. Autorzy przekazują podstawowe informacje o budowie i funkcjonowaniu tego narządu oraz o najczęściej występujących schorzeniach. Omawiają przyczyny, objawy i możliwości leczenia, do którego również zalicza się stosowanie odpowiedniej diety. Opracowane przy współpracy z dietetyczkami jadłospisy zamieszczone w poradniku są jego bardzo cennym uzupełnieniem.

49,00 zł
45,57 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,43 zł

25
Jadę na zawody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadę na zawody
Niedostępny
Brak

Chcesz nauczyć się jeździć na koniu lub kucyku? Dzięki kolekcji tych 4 zeszytów dowiesz się jak: • dbać o konia i go pielęgnować, • przygotować go do zawodów, • rozpoznawać jego zachowanie, • jeździć na koniu i go trenować.

9,90 zł
7,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,98 zł

26
Żywienie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie
Dostępny61 szt.

Nowoczesny podręcznik, w którym w zwięzły sposób przedstawiono najważniejsze aspekty związane z żywieniem człowieka we wszystkich etapach życia. Wiedza w nim zawarta obejmuje problematykę żywienia przedstawioną z perspektywy fizjologa, biologa molekularnego oraz dietetyka. W publikacji przedstawiono wiadomości teoretyczne z zakresu fizjologii i patofizjologii żywienia, podstawowe zalecenia dotyczące prewencji pierwotnej i wtórnej schorzeń nieinterwencyjnych dietozależnych oraz podstawową wiedzę umożliwiającą udzielenie kompetentnych porad dietetycznych osobom zdrowym w różnych stanach fizjologicznych i pacjentom z różnymi jednostkami chorobowymi. Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów kierunku żywienie człowieka uczelni medycznych i rolniczych oraz instytutów zdrowia publicznego. Będzie także przydatny dla dietetyków, lekarzy i pielęgniarek.

159,00 zł
147,87 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 11,13 zł

27
Filozofia wina. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia wina. Audiobook
Bela Hamvas, Studio Emka
Niedostępny
Brak

Książka Filozofia wina wraca do nas po ponad dekadzie w bogatszym wydaniu. Zawarty na kilku stronach przekaz każe czytelnikowi zatrzymać się, tak, jak zatrzymuje się człowiek pijący wino, poświęcający kilka chwil życia na obcowanie z jego aromatem, smakiem, ale też wszystkim tym nienazwanym, niewidzialnym, co wino za sobą niesie. Gdyż cała mądrość, którą Węgier nabył z wina i wszelkich szkół swoich sprowadza się w końcu do jednego: trzeba kochać życie i nie przejmować się wyrokami losu. „Béla Hamvas nauczył nas nie tyle pić wino, co patrzeć na nie szerzej, jako na część dorobku cywilizacji i za to należy mu się wdzięczność największa”. Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny magazynu „Wino”

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

28
Komisja prawdy. Mechanizm odpowiedzialności za naruszenie praw człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisja prawdy. Mechanizm odpowiedzialności za naruszenie praw człowie...
Dostępny42 szt.

Pierwsza na polskim rynku wydawniczym monografia poświęcona instytucji komisji prawdy. Omawia jej funkcje, mechanizmy działania oraz rolę w transformacji demokratycznej na tle rozwoju międzynarodowego prawa humanitarnego oraz przepisów odnoszących się do problematyki praw człowieka. Autor przeanalizował prace 22 komisji prawdy, nie tylko tych najbardziej znanych, działających w Argentynie czy Republice Południowej Afryki, ale również powoływanych m.in. w Paragwaju czy na egzotycznie brzmiących dla polskiego czytelnika Wyspach Salomona. Dzięki swojemu szerokiemu zakresowi tematycznemu publikacja ta stanowi istotny głos w dyskusji nad sposobami rozliczania trudnej przeszłości. Publikacja stanowi poszerzoną i uzupełnioną wersję rozprawy doktorskiej, która w 2013 roku zdobyła nagrodę dla najlepszej pracy w dziedzinie międzynarodowego prawa humanitarnego w XVI Konkursie im. prof. Remigiusza Bierzanka organizowanym przez Komisję ds. Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego działającą przy Zarządzie Głównym PCK. Marcin Komosa – doktor nauk politycznych (2012), antropolog kultury. Autor monografii Sprawa Pinocheta. Odpowiedzialność za naruszenia praw człowieka (2005) oraz artykułów w publikacjach zbiorowych. Jego rozprawa doktorska „Odpowiedzialność za naruszenie praw człowieka w pracach komisji prawdy 1974-2007” w 2013 roku została uhonorowana nagrodą dla najlepszej pracy w dziedzinie międzynarodowego prawa humanitarnego w XVI Konkursie im. prof. Remigiusza Bierzanka, organizowanym przez Komisję ds. Upowszechniania Międzynarodowego Prawa Humanitarnego przy Zarządzie Głównym PCK.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

29
Świat przerażających dinozaurów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat przerażających dinozaurów
Niedostępny
Brak

Odkryj świat groźnych mięsożerców, ogromnych roślinożernych gadów, stworzeń zamieszkujących morskie głębiny oraz skrzydlatych władców przestworzy! W tej niesamowitej teczce znajdziesz 4 książki, pełne ciekawych zadań, barwnych ilustracji i propozycji zabawnych gier i informacji o najstraszliwszych zwierzętach, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Baw się, korzystając z mnóstwa kolorowych naklejek i wypychanek!

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

30
Własny biznes - dlaczego Tak? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Własny biznes - dlaczego Tak?
Niedostępny
Brak

W mediach często można usłyszeć opinię: "Przedsiębiorczość to narodowa cecha Polaków". W praktyce jednak młodzi ludzie nie mając wystarczającej wiedzy, przygotowania, a przede wszystkim odwagi i motywacji, często boją się zakładać własne firmy. „Książka "Własny biznes - dlaczego TAK?" to kompleksowy poradnik, kompendium wiedzy oraz źródło budowania odwagi i motywacji, które jest jednocześnie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Napisałem ją opierając się o moje własne doświadczenia i chciałbym, aby pomogła wszystkim czytelnikom rozwinąć skrzydła w biznesie?.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

31
Święty Józef - kolorowanka WDS - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Józef - kolorowanka WDS
Dostępny19 szt.

Historia o św. Mikołaju i jego pomocniku Wicherku, który stara się pomóc choremu Mikołajowi w Jego przedświątecznych obowiązkach rozdawania prezentów. We wszystko miesza się oczywiście Diabeł ladaco, a co z tego wyniknie... przeczytajcie sami!  

7,00 zł
5,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,68 zł

1 osoba kupiła
Wróć do góry