hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.11.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 19 listopada 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się La Cucaracha (Ravensburger), na drugim Syczki s, z, c, dz. Zabawy z głoskami (Beata Dawczak, Izabela Spychał). Kolejny produkt to Zapiski spod wezgłowia (Sei Shonagon) oraz Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa (John Boyne).
1
La Cucaracha - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Cucaracha
Ravensburger, od 5 lat
Dostępny1102 szt.

La Cucaracha! Łap robala! W kuchni jest karaluch! Szybko – kto go złapie?! Rzuć kostką i działaj błyskawicznie – użyj sztućców, aby zwabić karalucha do swojej pułapki. Gracz, który złapie karalucha 5 razy wygrywa! Żeby złapać robala trzeba przedsięwziąć dwa kroki: • rzucić kostką, i co najważniejsze..., • ułożyć odpowiednią drogę do pułapki! Zawartość opakowania: • 1 robot HEXBUG nano (dołączono 2 baterie), • plansza 3D z 24 ruchomymi sztućcami, • 18 żetonów-karaluchów, • kostka, • 2 pary drzwi, • instrukcja.

149,99 zł
134,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

38 osób kupiło
2
Syczki s, z, c, dz. Zabawy z głoskami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syczki s, z, c, dz. Zabawy z głoskami
Dostępny48 szt.

Syczki są kolejną publikacją z serii „Szkoła poprawnej wymowy”, wydaną w formie ćwiczeń do indywidualnej pracy. Książka skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które mają problemy z prawidłową realizacją głosek: s, z, c, dz. Właściwie dobrany zasób słów, zestawień, zdań, opowiadań, atrakcyjne ilustracje, zagadki i wierszyki stanowią bogaty materiał do ćwiczeń logopedycznych. Zróżnicowany stopień trudności pozwoli logopedom i nauczycielom na swobodny dobór ćwiczeń odpowiednich do wieku dziecka, a ich zabawowy charakter zachęci do pracy i uatrakcyjni żmudny proces korekty mowy. Na bazie tak bogatego materiału, pod kierunkiem logopedów, również rodzice prawidłowo wymawiający głoski syczące mogą pracować z dziećmi, które mają wadę wymowy. Przedstawione w książce ćwiczenia poparte informacjami na temat rozwoju psychoruchowego, ze szczególnym uwzględnieniem mowy, są skuteczną pomocą zarówno dla dzieci z prawidłową wymową, jak i tych, które wymagają jej korekty.

19,50 zł
15,99 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,51 zł

13 osób kupiło
3
Zapiski spod wezgłowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski spod wezgłowia
Dostępny47 szt.

Zuihitsu, czyli „w ślad za pędzelkiem”: notatki gromadzące to, co przyjdzie nam na myśl, co sobie przypomnimy w wolnej chwili, co samo spłynie na papier. Zapiski spod wezgłowia japońskiej damy dworu znanej nam pod przydomkiem Sei Shonagon (z przełomu X i XI wieku) uważane są za początek tego gatunku w Japonii i jeden z jego najpiękniejszych przykładów. Łączą w sobie wiersze i zabawne historie, które wydarzyły się na dworze cesarskim, wyliczenia rzeczy pięknych i rzeczy nudnych czy irytujących, krótkie listy nazw gór czy równin i melancholijne szkice o tym, jak zachowuje się kochanek doskonały. Dama Sei Shonagon była niezwykle wnikliwą obserwatorką życia codziennego. Obdarzona wielkim talentem poetyckim i nie mniejszym temperamentem, na kartkach papieru, które traktowała jak swój dziennik osobisty, nieprzeznaczony do pokazywania ludziom, śmiało opisywała to, co zwróciło jej uwagę, nie powstrzymując się przy tym ani od złośliwości, ani od wzruszenia. Dzięki jej notatkom poznajemy ludzi zapełniających japoński dwór cesarski właśnie jako ludzi: z ich mniejszymi czy większymi przywarami, w codziennych sytuacjach. To sprawia, że Zapiski spod wezgłowia są nie tylko ciekawą lekturą, ale i fascynującym dokumentem z życia pewnej grupy społecznej, zaś samą Sei Shonagon zaczynamy traktować jak dobrą znajomą. Dr Anna Zalewska, Uniwersytet Warszawski

64,00 zł
55,04 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,96 zł

3 osoby kupiły
4
Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekkie życie Barnaby'ego Brocketa
Dostępny140 szt.

Spójrzcie w niebo! Czy widzicie tę małą czarną kropkę, która wznosi się wyżej i wyżej? To Barnaby Brocket, jedyny chłopiec na świecie, który nie podlega prawu grawitacji. Właśnie wyruszył w wielką podróż, podczas której przekona się, że nie on jeden jest inny niż wszyscy. Pełna humoru, wzruszająca powieść o inności, normalności i wierności samemu sobie.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

2 osoby kupiły
5
Kardynał Polatuo Generał Piesc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kardynał Polatuo Generał Piesc
Dostępny450 szt.

Groteskowy i głęboki traktat filozoficzny, którego bohaterem jest sędziwy tytułowy Kardynał, powieściowy ojciec Guillaumea Apollinarea, przyjaciel wielu uczonych i filozofów, a także księżna Zuppa, córki polskiego generała Piesca, który miał do spełnienia wielką Misję, ale zapomniał, czym ona była.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

1 osoba kupiła
6
Tom Harris - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Tom Harris
Dostępny52 szt.

Filozoficzna opowieść o wątku kryminalnym. Rozpoczyna się w Londynie, w jesienny poranek 1938 roku, gdy spod komisariatu policji na Paddingtonie wyrusza Tom Harris, za którym podążają w pewnej odległości dwaj policjanci w cywilu, a jeszcze dalej narrator powieści. To postępowanie śladami dość tajemniczego tytułowego bohatera trwa przez ponad dwadzieścia pięć lat, w ciągu których natykamy się na Toma Harrisa wcielającego się w tak rozmaite i nieoczekiwane role, jak fryzjer zajęty konstruowaniem maszyny do strzyżenia włosów, kelner w chińskiej restauracji, opuszczony mąż arystokratki czy "il professore Harris" na uniwersytecie w Genui. W osobliwych dziejach tego życia Themerson daje wyraz swemu filozoficznemu spojrzeniu na świat i ludzi, skłania do zadumy nad niejednym problemem ludzkiej egzystencji.

39,90 zł
14,76 zł

Rabat 63,0%
oszczędzasz 25,14 zł

2 osoby kupiły
7
Kolorowy Szczecin na starych pocztówkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy Szczecin na starych pocztówkach
Dostępny22 szt.

Kolorowy Szczecin to najnowszy album Romana Czejarka, znanego kolekcjonera dawnych szczecińskich pamiątek oraz dziennikarza ogólnopolskiego radia i telewizji. Jest to jednak pozycja zupełnie inna od dotychczasowych. Każdy z nas jest przyzwyczajony do tego, że kiedy sięgamy po archiwalne zdjęcia mamy do czynienia z czarno-białą fotografią. Nic bardziej mylnego! Sto lat temu zdarzały się kolorowe ilustracje. Należały do rzadkości, ponieważ były drogie i wymagały ręcznego nanoszenia kolorów na tradycyjny druk. Roman Czejarek wybrał ze swojej bogatej kolekcji ponad 150 kolorowych rarytasów. Wszystkie pokazują Szczecin z przełomu XIX i XX wieku, czyli w latach największego rozkwitu. Na zdjęciach uwiecznione zostały: ulice, restauracje, sklepy, statki na Odrze, kościoły, teatry, mosty, dworzec i Wały Chrobrego. Każdą fotografię i kartkę autor opatrzył specjalnym opisem. Sprawdź, czy poznasz Szczecin sprzed ponad stu lat. Stettin in Farbe ist der neueste Bildband von Roman Czejarek. Der Autor widmet sich als Sammler der Stettiner Vergangenheit und ist in Polen auch als Radio- und Fernsehjournalist bekannt. Der vorliegende Band unterscheidet sich allerdings von seinen bisher erschienenen Publikationen. Normalerweise handelt es sich bei Archivaufnahmen um Schwarz-Weiß-Fotos. Dass es vor Hundert Jahren auch schon farbige Bilder gab, dürfte für viele eine Überraschung sein. Farbpostkarten waren selten und teuer, denn die üblichen Drucke mussten in aufwändigen Verfahren von Hand koloriert werden. Roman Czejarek hat aus seiner umfangreichen Sammlung über 150 dieser raren Farbpostkarten ausgewählt. Sie zeigen Stettin an der Wende vom 19. zum 20. Jahrhundert, als die Stadt ihre Blütezeit erlebte. Wir sehen die Straßen, Restaurants und Geschäfte der Stadt, Schiffe auf der Oder, Kirchen, Theater, Brücken, den Bahnhof und natürlich die Hakenterrasse. In Begleittexten erklärt der Autor die einzelnen Postkarten. Eine Reise ins alte Stettin für alle, die die Stadt kennen oder kennenlernen möchten.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

8
Kolej Skwierzyna - Stare Bielice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolej Skwierzyna - Stare Bielice
Dostępny23 szt.

Książka Kolej Skwierzyna – Stare Bielice (Krzyż) jest interesującym rysem historycznym oraz oryginalną próbą analizy konserwatorskiej jedynego w Polsce szlaku żelaznego zbudowanego w latach 30. XX w. jako pokłosie niemieckiej koncepcji Kolei Pogranicza (Grenzlandbahn). Nadgraniczne położenie linii zdeterminowało strategiczne i unikatowe pod względem militarnym rozwiązania techniczne szlaku spinającego Wał Pomorski oraz Międzyrzecki Rejon Umocniony. Natomiast okres budowy i uwarunkowania polityczne przyczyniły się do powstania jedynego w swoim rodzaju modernistycznego krajobrazu kolejowego wpisanego w tradycyjny Landschaft dolin Noteci i Warty. W efekcie powstała unikatowa na skalę Europy kolej, charakteryzująca się architekturą spod znaku Bauhausu. Pierwsza część książki to rys historyczny stworzony na bazie informacji zebranych w polskich i niemieckich archiwach. W drugiej części autor przedstawia metodykę i efekty badań charakterystyczne dla archeologii przemysłowej. Całość wzbogacają liczne fotografie (archiwalne i współczesne), a także dziesiątki inwentaryzacji technicznych. Jest to pierwsza w kraju tak wnikliwa pod względem konserwatorskim monografia szlaku żelaznego z terenu województwa lubuskiego.

130,00 zł
93,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,40 zł

9
Cudowna studzienka. Baśnie polskie. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudowna studzienka. Baśnie polskie. Audiobook
Joanna Papuzińska, Media Rodzina
Niedostępny
Brak

Cudowna studzienka to autorski zestaw klasycznych baśni polskich wybranych przez wybitną autorkę i znawczynię literatury dziecięcej, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Joannę Papuzińską. Tom zawiera m.in. utwory Józefa I. Kraszewskiego, Bronisławy Ostrowskiej, Romana Zmorskiego, Henryka Sienkiewicza, Adolfa Dygasińskiego i in. Piękne ilustracje zdobiące wydanie to dzieło cenionej artystki Elżbiety Wasiuczyńskiej.

29,00 zł
21,75 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

10
Pora na potwora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora na potwora
Niedostępny
Brak

A gdyby tak zwierzaki pozamieniały się głowami? Albo nogami, brzuchami czy ogonami? A do tego jeszcze pożyczyły sobie kawałek od UFO? Jak by wtedy wyglądały? I jak by się nazywały? W tej wariackiej książce-układance każda strona podzielona jest na trzy części. Możecie przewracać je bez końca, tworząc coraz to nowe stwory o dziwacznych nazwach. A może znajdą się wśród nich także zwierzęta, które dobrze znacie?

29,90 zł
22,43 zł
Powiadomienie

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

11
111 zadań z chemii ogólnej i nieorganicznej z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111 zadań z chemii ogólnej i nieorganicznej z pełnymi rozwiązaniami kr...
Niedostępny
Brak

Książka jest skierowana do studentów politechnik, uniwersytetów a także maturzystów i wszystkich zainteresowanych. W opracowaniu znajdują się w pełni rozwiązane zagadnienia z chemii ogólnej, nieorganicznej, analitycznej oraz wybrane zagadnienia chemii fizycznej. Zagadnienia dotyczą stechiometrii, stężeń, roztworów buforowych, ph, iloczynu rozpuszczalności oraz kinetyki reakcji chemicznych. Książka ma charakter edukacyjny dzięki licznym objaśnieniom oraz zamieszczonym w książce wiadomościom teoretycznym.

26,25 zł
18,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,7%
oszczędzasz 7,26 zł

12
Celebrating Dickens The Great Inimitable - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Celebrating Dickens The Great Inimitable
Niedostępny
Brak

Defying a theory of the death of the author, this "little book", celebrating the 200th birthday of Charles Dickens, proves that he lives on and still inspires ever newer generations of scholars, Individually, essays contained in this collection explore various aspects of celebration, among others the Polish reception of Dicken's anniversaries, a depiction of Christmas, his favourite holiday, his views on alcohol consumption, glorification of things, or sartorial, bodily and intertextual diversions his novels allow. Here is a chance for all readers to have a "Dickens of a time".

25,20 zł
19,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,7%
oszczędzasz 5,21 zł

13
Socio-Pedagogical Contexts of Social Marginalization - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socio-Pedagogical Contexts of Social Marginalization
Dostępny5 szt.

The interest in the social context of protective, educational and didactic processes has very long tradition in the area of pedagogy, reaching back to times preceding the very emergence of this field of science. It is reflected both in the development of borderline sub-discipline, which is social pedagogy, and in the subjects of interest of specific pedagogies, such as: special, early scholar, preschool and protective pedagogy. By refering to both sociological theory and methodology, pedagogues contributed to the broadening of pedagogical explorations and enriching their effects. It seems, however, that these possibilities are still not fully utilized. One of these little-recognized movements is sociology, which directs diagnostic studies and studies explaining social life mechanisms, is the social distance theory. We may assume that it still remains to be explored by pedagogues, as it is marginalized by underestimating, especially compared to the use of other sociological theories, both in constructing pedagogical theory and in developing specificchange strategies.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

14
Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu
Niedostępny
Brak

Książka "Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu" jest dziełem w polskiej literaturze przedmiotu oryginalnym i wyjątkowym. Po raz pierwszy omawia - w uprawianej w Polsce historii filozofii - początki filozofii islamskiej, nierozerwalnie związanej z poglądami pierwszego islamskiego (a jednocześnie arabskiego) filozofa Al-Kindiego. Żyjący w IX wieku. Al-Kindi "filozof Arabów", nazywany też w kręgu kultury chrześcijańskiej Alkindusem, stoi u początku filozofii islamskiej. Odegrał on fundamentalną rolę w ruchu tłumaczeniowym, który dał sposobność uczonym muzułmańskim IX w. (i w wiekach kolejnych) zapoznania się z dorobkiem filozofów starożytności: Sokratesa, Platona, Arystotelesa. Dzięki pracom Al-Kindiego świat islamu zainteresował się metafizyką, teorią wiedzy, a także teorią intelektu, co więcej - filozoficzną nauką o duszy, czyli dzisiejszą psychologią. Al-Kindi ma także znaczny wkład w opracowanie podstaw arabskiej terminologii filozoficznej i naukowej. Życie i dzieło Al-Kindiego (w przeciwieństwie do Awicenny, Awerroesa, Al-Gazalego, Ibn Halduna) jest w Polsce nieznane. Owszem, niektórzy polscy filozofowie przywoływali dzieła Al-Kindiego, były to jednak tylko jego łacińskie przekłady. Opracowując myśl filozoficzną Al-Kindiego, autor sam przekładał dzieła tego uczonego. Co więcej, dokonywał weryfikacji przekładów nie tylko terminów, ale i fragmentów Koranu czy treści zaczerpniętych z różnych dzieł napisanych w języku arabskim. W swojej pracy podejmował też zasadną krytykę błędnych interpretacji (upowszechnianych w polskiej literaturze z zakresu historii filozofii), dotyczących myśli filozoficznej islamu oraz kulturowego dziedzictwa Arabów i innych narodów z kręgu kultury tejże religii.

35,70 zł
28,20 zł
Powiadomienie

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Alicja bawi się w Boże Narodzenie. Mała dziewczynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja bawi się w Boże Narodzenie. Mała dziewczynka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2023.01.24

Zobacz jak Alicja i jej młodszy brat bawi się w Boże Narodzenie. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Alicji. Ty także możesz bawić się z Alicją w Boże Narodzenie przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki. Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W kolejnych tytułach małe czytelniczki poznają sympatyczną Ninę, Lizę i Lilę, Lolę, Zosię, Joasię, Klarę, Kamilę, Zuzię, Julię, Kasię a także ich przyjaciół.

10,00 zł
7,99 zł
Powiadomienie

Rabat 20,1%
oszczędzasz 2,01 zł

16
Samochód kempingowy Oskara. Mały chłopiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód kempingowy Oskara. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze swojej fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może prowadzić samochód kempingowy Oskara. Na serię `Mały chłopiec` składają się tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka, Dźwig Darka, Karetka Mietka, Ciężarówka Czarka, Bolid Bartka, Motor Marka, Taksówka Romka , Skuter Janka, Helikopter Piotrka, Sanie świętego Mikołaja, Radiowóz policjanta Pawła i Samochód kempingowy Oskara.

10,70 zł
8,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,71 zł

17
Japoński nie gryzie! + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński nie gryzie! + CD
Niedostępny
Brak

Japoński nie gryzie! to kurs, z którym: • aktywnie uczysz się języka od podstaw, • poznajesz japońskie pismo, • uczysz się pierwszych znaków kanji, • praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, • przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo. Kurs przeznaczony jest zarówno dla uczniów, jak i dorosłych samouków dopiero zaczynających naukę, którzy chcą łatwo i przyjemnie opanować podstawy języka japońskiego. Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych znajdziesz: 70 najpopularniejszych zagadnień, materiały dla początkujących do nauki pisma – hiragany i katakany, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję „Sprawdź się z zadaniami podsumowującymi”. W każdej chwili masz dostęp do umieszczonych na marginesach praktycznych minisłowniczków, a dodatkowo na końcu książki znajdziesz podręczny zbiorczy słownik. Gratis płyta CD z nagraniami profesjonalnych lektorów pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że japoński nie gryzie!

39,90 zł
27,93 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

18
Koziorożec 7. Błękitny smok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec 7. Błękitny smok
Dostępny100 szt.

Ofiarą czystki Konceptu poza społecznością mistyków, włączając Koziorożca, padł również Mordor Gott, tajemniczy osobnik i zaprzysięgły wróg naszego astrologa. Po ataku i porwaniu Koziorożca, ludzie Konceptu pozostawili nieprzytomnych Ash i Astora, tam, gdzie kilka chwil wcześniej spędzali wieczór we własnym gronie bez trosk i walki o swoje życie.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

19
Make'n'Break Midi - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Make'n'Break Midi
Ravensburger, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Gotów na prawdziwe wyzwanie? Ta szybka gra budowlana to świetna zabawa dla całej rodziny! Twoim zadaniem jest zbudowanie 60 zakręconych budowli przed upływem czasu! Zawartość pudełka: - 8 drewnianych klocków, - 30 podwójnych kart budowy z 60 budowlami, - kostka, - instrukcja.

49,40 zł
44,46 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,94 zł

20
Labirynt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt
Ravensburger, od 7 lat
Niedostępny
Brak

Kiedy gramy, trzeszczą ściany! Szalona zabawa w polowanie na skarby, duchy i smoki. Szkoda tylko, że pozostali gracze chcą dotrzeć do zupełnie innych miejsc niż ja i utrudniają mi wędrówkę… Oto pasjonujący labirynt: niby proste zasady a tyle niespodzianek! Zawartość: • 1 plansza, • 34 karty ze ścieżkami, • 24 karty z tajemnicami, • 4 pionki.

99,79 zł
89,81 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,98 zł

21
Labirynt midi - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt midi
Ravensburger, od 7 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.19

Szaleńcza zabawa dla całej rodziny! Rozwikłać zagadki długich korytarzy, odkryć wspaniałe skarby i wygrać. Wykładamy kartę labiryntową - i już wszyscy gracze naraz pędzą wzdłuż zawiłych i krętych korytarzy. Ile skrzyń ze skarbami można zdobyć? Kto pierwszy obwieści ich prawidłową ilość? Szybciej, szybciej…! Zawartość opakowania: • 35 kart labiryntowych, • karta kryjąca, • 3x6 kluczy.

37,90 zł
34,11 zł
Powiadomienie

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

22
Kuzyneczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuzyneczki
Niedostępny
Brak

Podobno najlepszym wyjściem dla kobiety jest wyjście za mąż. Ale czy na pewno? Żenia, Joasia, Renata, Marcela żyją w każdym mieście. Były i są wśród nas: zakochane, rozczarowane, zmęczone. Czasem kupują przed nami jabłka, czasem stoją obok w tramwaju. Może rozpoznamy je w sobie? Akcja „Kuzyneczek” zaczyna się po drugiej wojnie światowej, przetacza się przez lata sytego i niesytego PRL-u i trwa do współczesności. To opowieść o kobietach i kobiecości. Autorka opisuje ich losy, rozpięte – jak na krzyżu – na współrzędnych czasów, w jakich przyszło im żyć, i rodzin, które dostały w spadku. Opowieść toczy się nieśpiesznie, pejzaż za oknami zmienia się i tyko one: kobiety, żony, matki, babcie, siostry, kuzyneczki – pozostają zawsze takie same.

34,00 zł
23,46 zł
Powiadomienie

Rabat 31,0%
oszczędzasz 10,54 zł

23
Koziorożec. Tom 6. Atak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec. Tom 6. Atak
Dostępny712 szt.

Koncept, tajna organizacja potężniejsza niż ktokolwiek mógł przypuszczać, uderza precyzyjnie i zdecydowanie. Koziorożec oraz wielu mieszkańców Nowego Jorku parających się parapsychologią zostaje schwytanych i zamkniętych w obozie. Wyrwani z własnych gabinetów i obserwatoriów, zostają wrzuceni w brutalną barakową rzeczywistość.

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

24
Miłość wyczytana z nut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość wyczytana z nut
Dostępny3 szt.

Miłość wyczytana z nut to wzruszająca, ale i zabawna opowieść o miłości, przeznaczeniu i dokonywaniu trudnych życiowych wyborów. Wciągająca lektura dla wszystkich kobiet, pragnących niegasnącego uczucia i szczęścia. Czyta Joanna Lissner.

36,50 zł
26,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,22 zł

25
Dziecko u progu szkoły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko u progu szkoły
Niedostępny
Brak

Niniejsza książka to szeroka perspektywa postrzegania dziecka 6-letniego jako potencjalnego ucznia szkoły podstawowej, któremu rzeczywistość kreuje los bardziej lub mniej odpowiadający osobistym preferencjom. W wyniku kontrowersji zogniskowanych wokół reformy oświaty, a w niej wcześniejszego rozpoczynania edukacji już przez dzieci 6-letnie, akcentuje się w niej holistyczny ogląd dziecka. Przedstawione możliwości i ograniczenia w rozwoju poszczególnych sfer dają możliwość antycypacji obrazu funkcjonowania tego dziecka w szkolnej rzeczywistości, co wyznacza się jego gotowością edukacyjną. Jednak gotowość szkolna dziecka to nie tylko jego dojrzałość biologiczna, ale też gotowość szkoły przejawiająca się w wielu aspektach jej instytucjonalnej i zadaniowej działalności. To współbrzmienie obu podmiotów edukacyjnych zmagań gwarantujących małemu dziecku osiąganie szkolnych efektów. Warunkiem poznania dziecka i jego całościowego oglądu są działania diagnostyczne, których szeroki wachlarz prezentowany jest kandydatom na nauczycieli, jak i nauczycielom czynnie pracującym. Bogata oferta narzędzi badawczych pozwala na koncentrowanie się na tych obszarach rozwoju sześciolatka, które stanowią istotę jego gotowości do podejmowania zadań szkolnych. W kompetencjach diagnostycznych nauczyciela mieści się też możliwość jego działań pomocowych aktywizujących gorzej funkcjonujące sfery, wyróżnione podczas diagnozy. Tak więc studenci, nauczyciele, jak też i rodzice, którym zależy na dobru dziecka, mając bogate źródło wiedzy dotyczącej gotowości szkolnej dziecka, przekraczającego próg szkoły, mogą wzbogacić swój zasób wiedzy o te elementy, które jako aktualne, wydają się ważne i niezbędne w ich wyposażeniu.

32,00 zł
22,40 zł
Powiadomienie

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

26
Modelinki. Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelinki. Zima
Niedostępny
Brak

Drodzy Rodzice! Oto seria przygotowana z myślą o najmłodszych dzieciach, które dopiero poznają świat. W każdej książeczce znajdują się zdjęcia ujętych tematycznie scenek z udziałem figurek ludzi i zwierząt, ulepionych z najprawdziwszej modeliny.

7,00 zł
5,99 zł
Powiadomienie

Rabat 14,4%
oszczędzasz 1,01 zł

27
Niedożywienie związane z chorobą 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedożywienie związane z chorobą 2
Dostępny32 szt.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia opieka żywieniowa jest ważnym uzupełnieniem opieki lekarskiej i pielęgniarskiej. W książce opisano metody zapobiegania niedożywieniu szpitalnemu i jego wpływ na funkcjonowanie organizmu. Przedstawiono podstawy prawne leczenia żywieniowego w Polsce, rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego, zespoły leczenia żywieniowego oraz leczenie żywieniowe chorych w stanie terminalnym. Ponadto przedstawiono różne metody leczenia żywieniowego oraz leczenie żywieniowe w różnych sytuacjach klinicznych. Na końcu książki znajdą się podstawowe informacje o dietach przemysłowych zarejestrowanych w Polsce.

104,00 zł
96,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 7,28 zł

28
Przedmowa do 5 smaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedmowa do 5 smaków
Niedostępny
Brak

„Bycie poetą dla Tomasza Hrynacza jest usytuowaniem się w wielkiej przepaści dzielącej wielokrotnie zantagonizowane części świata. Między pejzażem, snem a słowem. Między sensualizmem, logosferą a transcendencją. I oczywiście – między egzystencją a perspektywą śmierci. I jeszcze: między dowodem a wiarą. Tylko ta ostatnia wymyka się krytyce, toteż okazuje się dla poezji jakimś azylem, a nawet wektorem. Jeśli te rozważania zestawimy z „kulinarnym” tytułem zauważymy, jak daleko znaleźliśmy się od pierwszych skojarzeń – na przykład z chińskim fast foodem i „kurczakiem w pięciu smakach”. Można wprawdzie szukać jeszcze jakichś analogii: w słowach jest raczej słono niż kwaśno i raczej gorzko niż słodko. Ale brakujący w tym wyliczeniu piąty smak na pewno odsyła już poza język. A może – jeszcze dalej”. – z posłowia Piotra Michałowskiego

22,00 zł
15,99 zł
Powiadomienie

Rabat 27,3%
oszczędzasz 6,01 zł

29
Rycerz Mike. Śnieżny Smok, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerz Mike. Śnieżny Smok, DVD
różni, 2013
Niedostępny
Brak

Pomocnicy Mike’a, Chlups i Płomyk tego zimowego dnia wygrzewają się przed kominkiem popijając gorącą czekoladę i czytając swoją ulubioną książkę o magicznym Śnieżnym Smoku. Mike przekonuje ich do wyjścia na dwór, żeby oswoić smoki ze śniegiem. Nieugięci pomocnicy zgadzają się dopiero, gdy Mike mówi, że Śnieżny Smok naprawdę istnieje. Jednak kiedy Chlups utyka w gigantycznej kuli śnieżnej, Mike uczy się, aby nie przesadzać w osiąganiu tego, czego się pragnie.

27,40 zł
21,92 zł
Powiadomienie

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,48 zł

30
Zbiór dyktand - szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór dyktand - szkoła podstawowa
Niedostępny
Brak

"Zbiór dyktand do szkoły podstawowej" to książka zawierająca szeroki wybór tekstów sprawdzających znajomość ortografii uczniów klas 4-6. Teksty mają różną długość i różny poziom trudności. Podzielone są na działy, w których uczeń ćwiczy daną trudność (np. pisownia ż, ó, h, pisownia łączna lub rozdzielna, wielkie litery itp.), a każdy dział poprzedzony jest krótkim wyjaśnieniem pasujących do niego zasad ortograficznych. Atutem publikacji jest fakt, iż nie ma w niej niezrozumiałego, sztucznie skomplikowanego słownictwa, a jedynie wyrazy używane na co dzień i naprawdę potrzebne. Z książki można korzystać zarówno w szkolnej praktyce, jak i podczas samodzielnych ćwiczeń z dzieckiem pracującym w domu. Serdecznie polecamy!

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

31
Zbiór dyktand - gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór dyktand - gimnazjum
Niedostępny
Brak

"Zbiór dyktand do gimnazjum" to książka zawierająca szeroki wybór tekstów sprawdzających znajomość ortografii. Teksty różnią się długością i poziomem trudności. Podzielone są na działy, w których uczeń ćwiczy daną trudność (np. pisownia ż, ó, h, pisownia łączna lub rozdzielna, pisownia "nie", pisownia liczebników itp.), a każdy dział poprzedzony jest wyjaśnieniem pasujących do niego zasad ortograficznych. Atutem publikacji jest bogaty wybór słownictwa, dzięki czemu uczeń może jednocześnie poszerzać swój słownik - mimo to nie ma tu wyrazów udziwnionych i takich, które trudno spotkać poza słownikiem. Można korzystać z niej zarówno w szkolnej praktyce, jak i przy samodzielnych ćwiczeniach podczas pracy w domu. Serdecznie polecamy!

6,00 zł
4,99 zł
Powiadomienie

Rabat 16,8%
oszczędzasz 1,01 zł

32
Tajemnica świętego Charbela + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica świętego Charbela + DVD
Niedostępny
Brak

   Książka i film o życiu św. Charbela - jednego z najbardziej zagadkowych świętych wszechczasów, maronickiego mnicha z Libanu, z którego osobą związane są liczne uzdrowienia i cuda. Do dziś pojawiają się nowe świadectwa nadprzyrodzonych wydarzeń dokonanych za jego wstawiennictwem, a do klasztoru w Annaya, gdzie spoczywają relikwie świętego, każdego roku pielgrzymuje dziesiątki tysięcy osób. Dołączony do książki znakomity fabularny film produkcji libańskiej (nakręcony w języku arabskim!) opowiada historię życia św. Charbela. Film: czas trwania: 1 godz. 43 min, polskie napisy, polski lektor.

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

33
Boże Narodzenie. Ilustrowany śpiewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Boże Narodzenie. Ilustrowany śpiewnik
Niedostępny
Brak

  Albumowy śpiewnik na Boże Narodzenie! Kolekcja najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek z zapisem nutowym! Barwne fotografie pięknych szopek z kościołów Krakowa i Podhala W prezencie płyta CD z góralskimi kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu "Białcanie" z Białki Tatrzańskiej!

29,90 zł
28,41 zł
Powiadomienie

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

Wróć do góry