hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.12.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 13 grudnia 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Fiszki obrazkowe. Angielski dla malucha (praca zbiorowa), na drugim Fiszki obrazkowe. Angielski dla starszaka (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Kolejkostrada naklejane tory oraz Działania patrolowe lekkiej piechoty (Paweł Makowiec, Marek Mroszczyk).
1
Fiszki obrazkowe. Angielski dla malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki obrazkowe. Angielski dla malucha
Dostępny25 szt.

Angielski dla malucha zawiera 50 bajecznie kolorowych kart, a na nich 50 podstawowych słówek, które powinien znać każdy maluch, np.: a dog, an apple, blue, a flower, a bike, shoes, four. Zapewnij swojemu dziecku lepszy start w przyszłość! Profesjonalne nagrania znacznie podnoszą skuteczność nauki, gwarantują opanowanie bezbłędnej wymowy i zachęcają do mówienia. Kod wewnątrz pudełka umożliwia uzyskanie dostępu do programu do nauki online. Program ten ma formę gry typu memory, której celem jest odsłanianie par spośród zestawu pomieszanych kart. Gra nie tylko wspomaga zapamiętywanie słówek znajdujących się na kartach, ale też rozwija pamięć i doskonali umiejętność koncentracji.

15,00 zł
10,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

12 osób kupiło
2
Fiszki obrazkowe. Angielski dla starszaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki obrazkowe. Angielski dla starszaka
Dostępny50 szt.

Angielski dla starszaka zawiera 50 kolorowych kart, a na nich 50 słówek, które powinien znać każdy starszak, np.: a tiger, a strawberry, wind, summer, an umbrella, a trumpet, a queen. Zainwestuj w przyszłość swojego dziecka! Profesjonalne nagrania znacznie podnoszą skuteczność nauki, gwarantują opanowanie bezbłędnej wymowy i zachęcają do mówienia. KOD wewnątrz pudełka umożliwia uzyskanie dostępu do programu do nauki online. Program ten ma formę gry typu memory, której celem jest odsłanianie par spośród zestawu pomieszanych kart. Gra nie tylko wspomaga zapamiętywanie słówek znajdujących się na kartach, ale też rozwija pamięć i doskonali umiejętność koncentracji.

15,00 zł
10,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,50 zł

7 osób kupiło
3
Kolejkostrada naklejane tory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolejkostrada naklejane tory
Dostępny46 szt.

Kolejkostrada to prosty pomysł na godziny zabaw. Wystarczy nakleić taśmę na podłogę i bawić się kolejkami. Jeszcze większą frajdę gwarantuje wykorzystanie dwóch kreatywnych taśm od ZUZU TOYS: Kolejkostrady - do naklejenia torów oraz Domostrady - do naklejenia ulic. Buduj skrzyżowania. Baw się jednocześnie autami i kolejkami! Zalety Kolejkostrady: - łatwo przylepność - nie pozostawia śladów - zapewnia wiele godzin zabawy - jest idealną zabawką na wakacje Główne zalety Kolejkostrady: - łatwoprzylepność - nie pozostawia śladów - zapewnia wiele godzin zabawy Kolejkostrada ma szerokość 5 cm i długość 50 metrów. UWAGA! Nie należy pozostawiać przyklejonej taśmy dłużej niż 7 dni ZUZU TOYS to polska firma, produkująca wszystkie swoje zabawki wyłącznie w Polsce. Marka dba o jakość i design swoich produktów oraz o estetyczne opakowania, które doskonale sprawdzają się jako prezent. Na większości opakowań zabawek ZUZU TOYS umieszczono opis w języku angielskim. Dzięki czemu chętnie kupowane są jako prezent z Polski.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

5 osób kupiło
4
Działania patrolowe lekkiej piechoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działania patrolowe lekkiej piechoty
Dostępny26 szt.

W publikacji omówiono podstawowe elementy niezbędne w ramach szkolenia taktycznego pododdziału oraz w czasie wykonywania zadań z zakresu działań patrolowych. Skrótowo ujęto zakres wyszkolenia indywidualnego żołnierzy, stanowi ono bowiem obszar szkolenia podstawowego, wskazując tylko obszary niezbędne w omawianym rodzaju działań. Autorzy skoncentrowali się przede wszystkim na taktyce sekcji ogniowej, drużyny i plutonu, których siłami realizuje się zadania stanowiące cel patrolu. W przygotowaniu publikacji oparto się na dostępnej literaturze przedmiotu, szeroko wykorzystując w tym zakresie doświadczenia sił zbrojnych USA, Kanady oraz Wojska Polskiego. Synteza ujmuje również wiele doświadczeń własnych, wynikających z wieloletniej pracy szkoleniowej autorów w organizacjach proobronnych. Publikacja adresowana jest do członków stowarzyszeń proobronnych, środowisk ASG, a także żołnierzy, którym może służyć za pomoc w procesie szkolenia.

85,00 zł
69,70 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 15,30 zł

5 osób kupiło
5
Żydowscy Kolaboranci Hitlera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowscy Kolaboranci Hitlera
Dostępny11 szt.

„Poszukując bardzo aktywnie kolaborantów wśród narodów europejskich, zapomina się o narodzie, który był dla Żydów najgroźniejszy, a o którym można wspominać jedynie w takim kontekście i przy takich okazjach, na jakie naród ten pozwala. Mowa tu o narodzie żydowskim.” (fragment książki) Ireneusz Lisiak łamie cenzurę obowiązującą wśród historyków i porusza „zakazany” temat współpracy Żydów z Niemcami w czasie II wojny światowej. Niezwykle ciekawe, bogato udokumentowane opracowanie, ukazujące niechlubną stronę losów narodu żydowskiego.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

5 osób kupiło
6
Domostrada - naklej ulice - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domostrada - naklej ulice
Zuzu Toys
Dostępny35 szt.

Domostrada to łatwoprzylepna taśma, z pomocą której każde dziecko wyczaruje miasto z mnóstwem przecznic i skrzyżowań. Taśmę można naklejać np. na podłodze albo stole. Domostrada doskonale rozwija wyobraźnię dziecka, stanowiąc jedynie bazę do różnych zabaw, np. budowania miasta, wyścigów na torze itp. Domostrada świetnie sprawdza się w podróży, jest idealnym dopełnieniem szuflady pełnej aut. Nie pozostawia po sobie śladów, nie trzeba jej odkurzać jak dywany z zarysem miast. Główne zalety Domostrady: • łatwoprzylepność, • nie pozostawia śladów, • zapewnia wiele godzin zabawy, • jest idealną zabawką: taśma + resoraki twojego dziecka = brak nudy. Domostrada ma szerokość 5.0 cm i długość 50.0 metrów. Jeszcze większą frajdę gwarantuje wykorzystanie dwóch kreatywnych taśm od Zuzu Toys: • Kolejkostrady – do naklejenia torów oraz Domostrady – do naklejenia ulic. Buduj skrzyżowania. Baw się jednocześnie autami i kolejkami. Uwaga! Nie należy pozostawiać przyklejonej taśmy dłużej niż 7 dni. Zuzu Toys to polska firma, produkująca wszystkie swoje zabawki wyłącznie w Polsce. Marka dba o jakość i design swoich produktów oraz o estetyczne opakowania, które doskonale sprawdzają się jako prezent. Na większości opakowań zabawek Zuzu Toys umieszczono opis w języku angielskim. Dzięki czemu chętnie kupowane są jako prezent z Polski.

27,60 zł
19,87 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,73 zł

3 osoby kupiły
7
ENGLISH 3 Repetytorium tematyczno-leksykalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ENGLISH 3 Repetytorium tematyczno-leksykalne
Dostępny23 szt.

Wydanie drugie poprawione i poszerzone. Podręcznik dla zdających egzaminy z języka angielskiego. Zbiór pytań i reakcji językowych. Teksty do nauki oraz powtarzania bloków tematycznych. Zestaw ćwiczeń na rozumienie tekstu słuchanego. Pomoc dla nauczycieli i lektorów w przygotowywaniu zajęć Bloki tematyczne: Family and social life,A healthy lifestyle, Work and qualifications, The world in danger, Science and technology, Spiritual life, Travelling, Mass culture, entertainment and celebrations, Business and commerce,Writing, Formy prac pisemnych, Ćwiczenia na rozumienie tekstu słuchanego. Nagrania w formacie MP3 do pobrania (gratis) w Internecie. Link do nagrań w książce w Uwagach dla korzystających z podręcznika.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

2 osoby kupiły
8
Baśnie Weroniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Weroniki
Dostępny45 szt.

Piękne baśnie z ładnymi ilustracjami w stylu Andersena, do poczytania dzieciom przez rodziców, jak i do poczytania przez same dzieci, które już zaczęły naukę czytania.

20,80 zł
14,56 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,24 zł

1 osoba kupiła
9
Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Paweł II. Kronika życia i pontyfikatu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Dzieciństwo, młodość, posługa kapłańska i pontyfikat Jana Pawła II przypadły na lata burzliwe w historii świata i Polski. Kronika życia i pontyfikatu Karola Wojtyły, czas od 18 maja 1920 roku do 2 kwietnia 2005 roku, to ujęta w datach historia Jego działalności duszpasterskiej, twórczej - jako wybitnego intelektualisty - i politycznej, gdy przewodził Kościołowi krakowskiemu i potem powszechnemu. Na blisko 600 fotografiach chcemy udokumentować te lata - wraz z opisem zdarzeń, przywołanymi słowami Papieża i charakterystyką Jego osobowości.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
10
Trwajcie w wierze nadziei miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trwajcie w wierze nadziei miłości
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

W książce zostały zebrane kazania wcześniej już publikowane w oddzielnych tomikach na poszczególne lata roku liturgicznego. W publikacji znajdziemy również homilie na uroczystości i święta. Homilie są krótkie i charakteryzują się prostym przekazem... Trafiają do serc słuchaczy...

39,00 zł
33,15 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,85 zł

11
Archetyp Mistrza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archetyp Mistrza
Niedostępny
Brak

Saul Vogel ? urodzony w literackim wcieleniu w 1980 roku ? powraca. Zapowiedziany przez autora w zbiorku opowiadań Przypadki Saula Vogla, powrót mistrza wiedzy uniwersalnej, może bawić i uczyć. Proroctwa i nauki archetypowego Żyda możemy uznać za objawienia mądrości nieświadomości zbiorowej. To wysokich lotów fantastyka psychologiczna. Każdy, kto szuka swego narodu wybranego i swej prawdy wewnętrznej, powinien posmakować tę książkę.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

12
Teatrzyk cieni. Niesamowite maszyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatrzyk cieni. Niesamowite maszyny
Niedostępny
Brak

„Teatrzyk Cieni” to zestaw wyjątkowych postaci , które ożyją jako cienie na ścianie pokoju Twojego dziecka. Jest to jedyny produkt na rynku, który poza postaciami,patyczkami i klipsami, zawiera także książeczkę z pomysłami na bajki i zabawy - czyli wszystko czego potrzebujesz, żeby rozpocząć wieczorną przygodę. Dodatkowo, postacie po naświetleniu świecą w ciemności, sprawiając jeszcze więcej frajdy Twojemu dziecku! Seria składa się z trzech części: Zaczarowane Królestwo, Podwodny Świat i Niesamowite Maszyny, dzięki czemu każde dziecko stworzy swoje wymarzone przedstawienie. Seria „Teatrzyk Cieni” to: Rodzinna zabawa: odegraj przedstawienie dla Twojego dziecka, potem Twoje dziecko dla Ciebie, a na koniec pobawcie się wspólnie postaciami. Możecie również zaprosić widzów. To wspaniała rozrywka w rodzinnym gronie! Rozwój wyobraźni: postacie Teatrzyku Cieni już czekają na kolejną, nową historię opowiedzianą przez Twoje dziecko. Teatrzyk cieni to szerokie pole do popisu dla jego wyjątkowej wyobraźni Rozwój umiejętności: prowadząc swoje własne przedstawienia teatralne, Twoje dziecko rozwinie umiejętności aktorskie, interpersonalnei manualne Zabawa bez końca:Teatrzyk cieni to pomysł nie tylko na wieczór czy pochmurne popołudnie, ale również piękny dzień (korzystając ze słońca zamiast lampy). Załączona książeczka ze scenariuszami to tylko początek – wymyśl swoje historie lub zabawy, odegraj znane bajki, stwórz nowe postaci – nie ma miejsca na nudę!

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

13
Dzieci planety Ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci planety Ziemia
Niedostępny
Brak

Po dwudziestu dwóch miesiącach kosmicznej podróży kawalkada statków lądują na Patris. Przepiękna planeta wita przybyszów bogactwem nieskażonej żadną cywilizacją przyrody. Lecz czy okaże się do końca przyjazna? Czy załodze pod dowództwem kapitana Kirka Willnera uda się pokonać niewidoczne dla oczu niebezpieczeństwo, które zagraża ich życiu? Czy wreszcie będzie można bezpiecznie obudzić resztę zahibernowanych na czas podróży osadników? Jakie jeszcze niespodzianki czekają na kosmicznych śmiałków na przedziwnej planecie Patris. Czy poczują się tu jak na Ziemi??

34,00 zł
24,14 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 9,86 zł

14
Architektura wiedzy w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Architektura wiedzy w szkole
Dostępny2 szt.

W prezentowanej książce omówione zostały fundamenty procesu uczenia i uczenia się. Autor łączy w niezwykle inspirujący sposób wiedzę naukową z praktyką szkolną – prezentuje uporządkowane wyniki badań na temat funkcjonowania mózgu oraz naukową kategoryzację wiedzy. Pokazuje możliwość wykorzystania tej najnowszej wiedzy w szkole dla kreowania szkolnego procesu uczenia i uczenia się tak, aby najefektywniej wspierał rozwój każdego ucznia. Autor omawia Strategię Kształcenia Wyprzedzającego oraz wskazuje najbardziej pożądane cechy współczesnej szkoły. Książka, nasycona anegdotami, napisana jest z wielkim zaangażowaniem - językiem tak klarownym, że każdy Czytelnik przeczyta ją z zainteresowaniem.

50,00 zł
41,00 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,00 zł

15
Arcydzieła Malarstwa Stara Pinakoteka w Monachium etui - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła Malarstwa Stara Pinakoteka w Monachium etui
Dostępny5 szt.

Zbiory Starej Pinakoteki powstały dzięki kolekcjonerskiej pasji kilku linii i kilku pokoleń panującegow Bawarii rodu Wittelsbachów, jednego z najstarszych rodów niemieckich. Na losy kolekcji miały wpływ rozmaite czynniki: zainteresowanie lub brak zainteresowania poszczególnymi malarzami czy szkołami, moda i osobiste upodobania kolekcjonerów, na koniec zwykły przypadek. Istotną rolę odegrały również wydarzenia historyczne: wojny, sekularyzacja, przejście władzy do innej linii rodu, kiedy zabrakło spadkobiercy. Tych, którzy stworzyli podwaliny zbiorów, interesowało malarstwo im współczesne. W wieku XVII kolekcjonerzy zachwycali się artystami włoskimi poprzedniego stulecia i malarstwem barokowym, zapomnieli o własnych artystach czasów wcześniejszych, a malarzy włoskich i niderlandzkich XV wieku nie znali. Dopiero na początku XIX wieku, w epoce romantyzmu, na fali powszechnego zainteresowania średniowieczem zwrócili się ku malarstwu niemieckiemu z czasów przed Dürerem i ku wczesnemu malarstwu niderlandzkiemu. Trzeba tu wspomnieć o nabytej przez Ludwika I kolekcji Boisserée, składającej się wyłącznie z dzieł „starych” twórców niderlandzkich i niemieckich. Pod koniec XIX wieku zwrócono uwagę na sztukę późnego renesansu i manieryzmu. Malarze francuscy i hiszpańscy nie cieszyli się większymi względami, a najcenniejsze nabytki malarstwa tych szkół pochodzą z XX wieku. Tworzenie kolekcji zapoczątkowali w 1528 roku książę Wilhelm IV von Wittelsbach (panował 1508–1550) i jego małżonka księżna Jacobaea von Baden. Postanowili ozdobić Lusthaus, letni pawilon w ogrodzie Rezydencji, serią obrazów o tematyce biblijnej i historycznej, które sławiłyby heroiczne czyny wybitnych mężów i cnoty niezwykłych kobiet. Pracowali nad tą serią najznamienitsi ówcześni artyści niemieccy, reprezentujący główne ośrodki artystyczne południowych Niemiec: Albrecht Altdorfer (Ratyzbona), Hans Burgkmair starszy i Jörg Breu (Augsburg), Barthel Beham (Norymberga), Melchior Feselen, Abraham i Hans Schöpferowie (Monachium) i inni. W 1529 roku Altdorfer ukończył swe słynne arcydzieło Bitwa Aleksandra, pierwszy obraz kolekcji. Cały cykl, składający się z 16 obrazów, był gotowy około 1540 roku. Do dziś zachowało się 14 tych obrazów– 11 znajduje się w jednej z sal Pinakoteki, 3 są w Muzeum Narodowym w Sztokholmie.

259,00 zł
191,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 67,34 zł

1 osoba kupiła
16
Arcydzieła Malarstwa Stara Pinakoteka w Monachium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arcydzieła Malarstwa Stara Pinakoteka w Monachium
Niedostępny
Brak

Zbiory Starej Pinakoteki powstały dzięki kolekcjonerskiej pasji kilku linii i kilku pokoleń panującego w Bawarii rodu Wittelsbachów, jednego z najstarszych rodów niemieckich. Na losy kolekcji miały wpływ rozmaite czynniki: zainteresowanie lub brak zainteresowania poszczególnymi malarzami czy szkołami, moda i osobiste upodobania kolekcjonerów, na koniec zwykły przypadek. Istotną rolę odegrały również wydarzenia historyczne: wojny, sekularyzacja, przejście władzy do innej linii rodu, kiedy zabrakło spadkobiercy. Tych, którzy stworzyli podwaliny zbiorów, interesowało malarstwo im współczesne. W wieku XVII kolekcjonerzy zachwycali się artystami włoskimi poprzedniego stulecia i malarstwem barokowym, zapomnieli o własnych artystach czasów wcześniejszych, a malarzy włoskich i niderlandzkich XV wieku nie znali. Dopiero na początku XIX wieku, w epoce romantyzmu, na fali powszechnego zainteresowania średniowieczem zwrócili się ku malarstwu niemieckiemu z czasów przed Dürerem i ku wczesnemu malarstwu niderlandzkiemu. Trzeba tu wspomnieć o nabytej przez Ludwika I kolekcji Boisserée, składającej się wyłącznie z dzieł „starych” twórców niderlandzkich i niemieckich. Pod koniec XIX wieku zwrócono uwagę na sztukę późnego renesansu i manieryzmu. Malarze francuscy i hiszpańscy nie cieszyli się większymi względami, a najcenniejsze nabytki malarstwa tych szkół pochodzą z XX wieku. Tworzenie kolekcji zapoczątkowali w 1528 roku książę Wilhelm IV von Wittelsbach (panował 1508–1550) i jego małżonka księżna Jacobaea von Baden. Postanowili ozdobić Lusthaus, letni pawilon w ogrodzie Rezydencji, serią obrazów o tematyce biblijnej i historycznej, które sławiłyby heroiczne czyny wybitnych mężów i cnoty niezwykłych kobiet. Pracowali nad tą serią najznamienitsi ówcześni artyści niemieccy, reprezentujący główne ośrodki artystyczne południowych Niemiec: Albrecht Altdorfer (Ratyzbona), Hans Burgkmair starszy i Jörg Breu (Augsburg), Barthel Beham (Norymberga), Melchior Feselen, Abraham i Hans Schöpferowie (Monachium) i inni. W 1529 roku Altdorfer ukończył swe słynne arcydzieło Bitwa Aleksandra, pierwszy obraz kolekcji. Cały cykl, składający się z 16 obrazów, był gotowy około 1540 roku. Do dziś zachowało się 14 tych obrazów– 11 znajduje się w jednej z sal Pinakoteki, 3 są w Muzeum Narodowym w Sztokholmie.

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

17
Pieśń o Gdanie Legenda z gdańskiej szkatułki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśń o Gdanie Legenda z gdańskiej szkatułki
Dostępny29 szt.

Legenda o pięknej Gdanie, której Wikingowie skradli bursztynowy pierścień. I o Wyszku, młodym księciu, który zakochał się w niej i zbudował u brzegów Bałtyku miasto nazwane na jej cześć. Opowieść o wyprawie dzielnych wojów przeciw morskim rozbójnikom. I o Solweidze, znającej magiczne zaklęcia, której czarodziejskie zwierciadło przepowiedziało miłość do Wyszka…

35,00 zł
29,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,60 zł

18
Zdolne dziecko poznaje świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdolne dziecko poznaje świat
Dostępny42 szt.

Obserwując małe dzieci, łatwo zauważyć, że są one żądne wiedzy, ciekawe świata i pełne pomysłów, które powinny być rozwijane. Postaraj się, aby wiedzę dziecka rozwijać w miłej i swobodnej atmosferze. Stwórz mu środowisko, w którym codziennie będzie mogło poznawać świat i ludzi, i bądź dla niego inspiracją i zachętą do zaznajamiania się z otaczającą go rzeczywistością. W tej książce znajdziesz propozycje zabaw i zajęć z dziećmi, które pomogą rozwijać ich ciekawość, zwiększać wiedzę o świecie i zachęcą do wspólnego eksperymentowania: Co to jest przyroda?, Czego potrzebuje..., Roślina czy zwierzę?, Małe potwory, Zielnik, Iglaste i liściaste, Drzewo

9,90 zł
9,41 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,49 zł

19
Papusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papusza
Niedostępny
Brak

Bronisława Wajs. Po cygańsku Papusza, czyli lalka. Poetka odkryta przez Jerzego Ficowskiego i wynoszona na piedestał przez Juliana Tuwima. Jej wiersze, proste piosenki pełne tęsknoty za przyrodą, są do dzisiaj chlubą cygańskiego dziedzictwa. Popularność, która przyniosła jej rozgłos, szybko okazała się przekleństwem. Posądzenie o zdradę plemiennego kodeksu złamało Papuszy życie. Latami żyła w odosobnieniu i pogardzie. Ostracyzm odbił się głęboko na jej zdrowiu, również psychicznym. Gdy w 1987 roku umarła, pochowano ją z dala od cygańskich mogił. Angelika Kuźniak dotarła do bezcennych materiałów archiwalnych, które rzucają nowe światło na los legendy cygańskiej poezji. Pamiętnik Papuszy, jej listy do Jerzego Ficowskiego czy korespondencja z Julianem Tuwimem to także nieocenione źródło informacji dotyczących realiów życia polskich Cyganów. Wędrówki z taborami, rzeź na Wołyniu, przymusowe osiedlanie, nieufność Polaków, a nade wszystko przywiązanie do przyrody i wolności. Papusza to znakomita opowieść reporterska o świecie, którego już nie ma. I cenie, jaką płaci się za inność.

27,90 zł
20,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,53 zł

20
Traditional and present-day topics in real analysis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traditional and present-day topics in real analysis
Niedostępny
Brak

The legacy of Professor Jan Stanisław Lipiński for the sake of the development of mathematics in Gdańsk 1969-1998 Convergence of sequences of measurable functions In uniform convergence and some related types of convergence Points of quasicontinuity and of similar generalizations of continuity Topological and algebraic aspects of subsums of series In the abstract density topologies generated by lower and almost lower density operators.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

21
Biologiczny wymiar życia populacji a jego socjologiczne interpretacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Biologiczny wymiar życia populacji a jego socjologiczne interpretacje
Dostępny1 szt.

Artykuły zamieszczone w monografii (...) zawierają zarówno rozważania teoretyczne, wyniki badań własnych autorów jak i analizy zastanych materiałów. Wielość poruszanych zagadnień pokazuje złożoność problematyki medycznej i szerzej - biologicznego wymiaru życia społecznego, ale także - konieczność ich socjologicznego oglądu. Z recenzji wydawniczej dr hab. prof. nadzw. SAN Jolanty Kopki

39,90 zł
17,96 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 21,94 zł

22
Statystyka dla geografów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statystyka dla geografów
Dostępny3 szt.

Niniejszy podręcznik przeznaczony jest dla studentów wyższych uczelni kierunków geograficznych, którzy uczęszczają na wykłady i ćwiczenia ze statystyki. Głównym jego zadaniem jest pomoc w rozwiązywaniu zadań i ich interpretacji.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

23
Tajemnice Inferno. Śladami Dantego i Dana Browna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Tajemnice Inferno. Śladami Dantego i Dana Browna
Dostępny1 szt.

Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno. Autorzy starają się wyjaśnić czytelnikom tło głównych wydarzeń fabuły, analizują odniesienia do Boskiej komedii Dantego, symbole, wydarzenia historyczne oraz teorie filozoficzne, dzieła sztuki i architektury, które Dan Brown zręcznie wykorzystuje w swej powieści. Jest to również intelektualnie porywająca opowieść o dziele Dantego, jego czasach i ideach, które tworzyły wówczas ożywczy ferment we Florencji u progu Renesansu, a ich znaczenie dziś okazuje się nie mniej istotne. Dan Burstein i Arne de Keijzer to światowi znawcy literatury Dana Browna, a ich pierwszy nieautoryzowany przewodnik, Tajemnice kodu, przez pół roku utrzymywał się na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa”. Po nim zaś pojawiły się kolejne przewodniki, w tym odnoszące się do Aniołów i demonów oraz Zaginionego symbolu. Na ich podstawie wyprodukowano filmy dokumentarne, a książki wspomnianych autorów przetłumaczono w sumie na ponad 30 języków. Dla każdego miłośnika prozy Dana Browna Tajemnice Inferno to lektura niezbędna, zmuszająca do myślenia i zachęcająca do sięgnięcia do źródeł – nieśmiertelnej Boskiej komedii Dantego.

35,00 zł
21,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

24
Ćwiczenia duchowe w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia duchowe w praktyce
Dostępny3 szt.

Autor książki, odwołując się do osobistego doświadczenia odprawiania i udzielania rekolekcji ignacjańskich, tytułową praktykę Ćwiczeń duchownych ujmuje zarówno od strony osób odprawiających, jak i udzielających ich. Zwięźle opisuje nie tylko warunki uczestnictwa, lecz także warunki dawania rekolekcji ignacjańskich. Osoby zgłaszające się na nie mają prawo znać – choćby w zarysie – metodę, według której będą prowadzone, oraz jakie wymagania Kościół stawia zarówno im, jak i tym, których dopuszcza do towarzyszenia w ćwiczeniach. W udzielaniu ćwiczeń według metody Ojca Ignacego nie ma żadnej magii czy tajemnej wiedzy. Święty Ignacy wszystko dokładnie opisał w książeczce Ćwiczeń duchownych.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

Wróć do góry