hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2013.12.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 grudnia 2013 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Aluminium o tym nie mówi się głośno (Ehgartner Bert), na drugim O myśli i mowie (Humboldt von Wilhelm). Kolejny produkt to Lektor i jego liturgiczna posługa (Eugeniusz Stencel) oraz Saga rodu Bocheńskich (Robert Zadura).
1
Aluminium o tym nie mówi się głośno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aluminium o tym nie mówi się głośno
Dostępny23 szt.

Żyjemy w epoce aluminium. Ten lekki, błyszczący metal ma swoje ciemne strony, które po raz pierwszy w tak wymowny sposób zostały ukazane właśnie w tej książce. Zawarte w kremach do opalania aluminium sprzyja powstawaniu równomiernej opalenizny. W dezodorantach aluminium wchodzi w reakcję ze skórą, hamując pocenie. Leki przeciw nadkwasocie często zawierają wysokie dawki aluminium. W dwóch trzecich wszystkich szczepionek aluminium pełni rolę substancji wzmacniającej działanie. Wiele zakładów wodociągowych stosuje związki aluminium w procesie uzdatniania wody.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

3 osoby kupiły
2
O myśli i mowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O myśli i mowie
Dostępny21 szt.

Omówione zagadnienia : w jakich warunkach rozwija się w narodzie nauka i sztuka, Lacjum a Hellada, czyli rozważania o starożytności klasycznej, historia rozkładu i upadku wolnych państw helleńskich, fragmenty monografii o Baskach, próba analizy języka meksykańskiego, zarys ogólnego typu języka.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

2 osoby kupiły
3
Lektor i jego liturgiczna posługa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lektor i jego liturgiczna posługa
Dostępny6 szt.

Dobre i poprawne czytanie jest sztuką. Tym bardziej publiczne czytanie słowa Bożego. Oznajmienie go w zgromadzeniu liturgicznym wymaga pewnego kunsztu. Nikt dotąd nie posiadał takiej sztuki na tyle, aby nie mógł jej bardziej doskonalić ani ulepszać. Przed każdym lektorem, który wykonuje w czasie sprawowania Eucharystii własną funkcję liturgiczną, stoi więc obowiązek pilnego zdobywania sztuki czytania słowa Bożego. Swoją wzniosłą, zaszczytną i odpowiedzialną posługę powinien on spełnić z należną czcią i miłością do Pisma św. aby wypowiadane słowo Boże, jako „żywe i skuteczne”. Niniejsza książka pragnie służyć pomocą wszystkim lektorom na drodze zdobywania umiejętności czytania słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym. Ma zwrócić uwagę na samą posługę lektora i jej znaczenie, ukazać miejsce liturgii słowa w Eucharystii oraz krótko zaprezentować zasady poprawnego i komunikatywnego czytania.

7,50 zł
5,10 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 2,40 zł

2 osoby kupiły
4
Saga rodu Bocheńskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Bocheńskich
Dostępny5 szt.

Saga rodu Bocheńskich jest pięknym uzupełnieniem opublikowanych nakładem Wydawnictwa Salwator listów o. Józefa Innocentego Marii Bocheńskiego do ojca. Fabuła sagi koncentruje się na mało dotąd poznanym okresie dzieciństwa i młodości przyszłego „mnicha w ostrogach", z podkreśleniem roli przodków i jego ziemiańskiej rodziny. Jednym z głównych narratorów opowieści jest autentyczna postać wuja Tadeusza Łosia, który relacjonował czwórce dzieci państwa Bocheńskich niezwykłe losy ich przodków. Ogromnym walorem powieści jest bez wątpienia bogaty materiał ikonograficzny. Dzięki starym, oryginalnym fotografiom czytelnik wręcz przenosi się w czasie i widzi świat takim, jakim widział go przyszły dominikanin. Lektura książki jest z całą pewnością ucztą nie tylko dla znawców twórczości o. Bocheńskiego, ale także wszystkich miłośników historii.

25,90 zł
19,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,47 zł

2 osoby kupiły
5
Trzecie królestwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzecie królestwo
Dostępny7 szt.

Terry Goodkind swoim świetnie znanym i mającym wielu fanów cyklem „Miecz Prawdy” stworzył całkowicie nową jakość w literaturze fantasy. Teraz w doskonałym stylu wraca do tamtego intrygującego świata i jego bohaterów: Richarda Cyphera, Kahlan Amnell, czarodzieja Zedda i innych. Trzecie królestwo to kontynuacja Wróżebnej machiny. Łaknąca krwi Zaszyta Służka, która uwięziła Kahlan, została zabita przez Richarda. Przedtem jednak zdążyła ich oboje naznaczyć zabijającym powoli dotknięciem śmierci. Biskup Hannis Arc i opat Dreier, zabawiając się proroctwami i czarną magią, wskrzesili straszliwe zło i zburzyli mur, za którym je zamknięto. Uwolnione potwory grasują po świecie, polując na ludzkie dusze. Porwały także dziadka i przyjaciół Richarda, którzy mieli uzdrowić jego i Kahlan. Richard, pozbawiony magicznego daru, mając tylko Miecz Prawdy, własny spryt i niezwykłą towarzyszkę, młodą uzdrowicielkę Samanthę, musi odnaleźć przyjaciół, nim śmiertelna skaza zabije jego i Matkę Spowiedniczkę. Nie wie, że zagraża jej także opat, który pragnie, by w chwili męczeńskiej śmierci wypowiedziała ona ważne proroctwo… „Majstersztyk opowieści o hipnotycznej sile oddziaływania” – „RT Book Reviews”.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

1 osoba kupiła
6
Tajemnica Szkatułki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Szkatułki
Niedostępny
Brak

Bohaterowie, których znacie już z Eliksiru przygód, odbywają tym razem za sprawą cudownego napoju fascynującą podróż w XVII wiek. Czekają tam na nich niezwykłe atrakcje, zagadki przeszłości, tajemnicze postacie i labirynt podziemi pełen pułapek, kryjący legendarny skarb.

22,90 zł
16,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,87 zł

7
Listy do moich dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Listy do moich dzieci
Dostępny11 szt.

Wrażliwy, kochający ojciec, choć niedoskonały – takim jawi się Herbert Brokering, charyzmatyczny pastor z Minnesoty – w nowo wydanej przez wydawnictwo „Warto” książce pt. „Listy do moich dzieci”. W formie listów Brokering zawarł doświadczenia swojego życia dotyczące relacji między rodzicami i dziećmi oraz przenikające całe jego życie doświadczenie wiary. Ojcowska miłość przejawia się poprzez wszystkie rozdziały książki, autor nie ukrywa, że rodzicielstwo to pasmo zwycięstw i sukcesów wychowawczych, ale uczy, że z niepowodzeń czy porażek można wyjść silniejszym. Przyznaje, że nie był ojcem idealnym: „Mój ojciec także nie był idealny. Ale nie jestem ofiarą jego niepowodzeń. Nie pogrążam się w błędach swojego dzieciństwa. Wiele lat zabrało mi zaakceptowanie błędów, przebaczenie ran i pójście wzmocnionym do przodu; jednak miało to miejsce. Lubię siebie takim, jakim jestem dzisiaj. Mam nadzieję, że ze swoimi brakami i ranami z dzieciństwa zrobicie to samo. Nie pozostańcie ofiarami niepowodzeń ojca”. Do czytelnika autor często kieruje apel, by wyartykułować, wypowiedzieć to, co się w człowieku dzieje, powiedzieć dzieciom, że się myliło, powiedzieć rodzicom, co się czuło. Dobrze wie bowiem, jak bardzo żałować można nigdy nie przeprowadzonej rozmowy. „Listy do moich dzieci” to prosta i wzruszająca książka o miłości w rodzinie, o tym, że przyjemnie jest mieć dla siebie czas, przyjemnie jest być w domu, z najbliższymi. Brokering pokazuje na przykładzie swoich relacji, jak ewoluowała rola ojca z tradycyjnej, oparta na władzy, lęku i dystansie, po pełną troski, czuwającą i akceptującą rolę, jaką chciał w swoim życiu pełnić. Nikt jak Brokering nie mówi tak przekonująco, że wszystkie chwile spędzone z dziećmi są święte, a pamiątki rodzinne, do gromadzenia których gorąco zachęca czytelników, tak wartościowe. Z perspektywy starości wspomnienia coraz bardziej go cieszą, a pielęgnowane z troską relacje rodzinne są źródłem siły, dumy i radości. Brokering uczy, jak w prostych czynnościach dostrzegać sacrum i jak żyć, by życie nigdy się nie znudziło.?

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

8
Język rosyjski 1 Repetytorium tematyczno-leksykalne 1 (+MP3) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język rosyjski 1 Repetytorium tematyczno-leksykalne 1 (+MP3)
Dostępny25 szt.

Nowe wydanie znanej na rynku książki (poprawione i uzupełnione) to: -niezawodna pomoc dla maturzystów i zdających egzaminy na wyższe uczelnie, -przykładowe teksty do nauki oraz powtarzania podstawowych bloków tematycznych, -zbiór pytań i reakcji językowych spotykanych na egzaminach, -60 tekstów w 11 blokach tematycznych. TEMATY: MOJE OTOCZENIE I JA, NAUKA, CZAS WOLNY, WAKACJE, ZDROWIE, ZAKUPY, USŁUGI, ŻYCIE CODZIENNE, ŚRODOWISKO NATURALNE, ŚRODKI MASOWEGO PRZEKAZU, ZWYCZAJE I OBRZĘDY ORAZ INNE Nagrania w formacie MP3 do pobrania (gratis) w Internecie. Link do nagrań w książce w Uwagach dla korzystających z podręcznika.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

9
ENGLISH 2 Repetytorium tematyczno-leksykalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ENGLISH 2 Repetytorium tematyczno-leksykalne
Dostępny28 szt.

Podręcznik dla zdających egzaminy z języka angielskiego. Zbiór pytań i reakcji językowych. Teksty do nauki oraz powtarzania bloków tematycznych. Zestaw ćwiczeń na rozumienie tekstu słuchanego. Pomoc dla nauczycieli i lektorów w przygotowywaniu zajęć. Bloki tematyczne: About school,Young people today, Human nature,Facts and opinions about Britain,America and its people, Famous British and American cities, Literature,The world of music,Science, Travel, Social problems, Politics, Additional topics, Nagrania w formacie MP3 do pobrania (gratis) w Internecie. Link do nagrań w książce w Uwagach dla korzystających z podręcznika (str. 6).

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

1 osoba kupiła
10
Kryptonim "Srebrny książę" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryptonim "Srebrny książę"
Niedostępny
Brak

Życie Ryszarda Wiercińskiego, do czasu choroby zdiagnozowanej w 2006 roku, było bardzo bogate. Swoim życiorysem mógłby uszczęśliwić minimum trzech facetów, jeśli tylko nie byliby impotentami. Niesamowite, trudne do uwierzenia, a przecież prawdziwe historie opowiedziane przez autora w książce „Kryptonim Srebrny książę. Walczący z prawdziwą mafią” niejednokrotnie wywołają śmiech czytelnika. Autentyzm narracji, dowcip i szybkie tempo akcji sprawiają, że mamy do czynienia ze świetną prozą komediowo-sensacyjną, a jednocześnie opowieścią o cechach pasjonującego dokumentu. Autor nie żałuje, że zachorował. Zapłatę odebrał do 2006 roku, co częściowo w swojej książce opisuje. A dzięki swojej chorobie uratował życie wielu ludzi.

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

11
Wierzę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę
Niedostępny
Brak

Zbiorek poezji ułożony został tak, aby stanowił próbę opisu tej drogi, jaką przemierzył ks. Janusz Pasierb ku zjednoczeniu z Chrystusem. Książka może być pomocą w prywatnych rekolekcjach, w poszukiwaniu ciszy i skupienia, w odnajdywaniu własnej drogi modlitwy.

19,90 zł
13,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 6,37 zł

12
Ortografia na wesoło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortografia na wesoło
Niedostępny
Brak

Zapraszamy wszystkie dzieci do nauki ortografii. Prezentowana książka została podzielona na rozdziały, takie jak: • pisownia ó, • pisownia h, • pisownia łączna i rozdzielna itd. W każdy rozdziale zamieszczono zasady ortografii oraz ćwiczenia utrwalające ich znajomość. Barwne, sympatyczne ilustracje z pewnością ułatwią naukę. Ortografia na wesoło to książka, dzięki której zasady pisowni przestaną być trudne!

9,99 zł
7,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

13
Tajemne czytanie i tajemne słyszenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemne czytanie i tajemne słyszenie
Dostępny18 szt.

Człowiek widzący nadzmysłowo nie powinien się ograniczać do mówienia o tym tylko tym ludziom, którzy również widzą już świat nadzmysłowy. Musi kierować swoje słowa do wszystkich ludzi, mówi bowiem o rzeczach, które dotyczą każdego człowieka. Co więcej, wie on dobrze, że bez znajomości tych rzeczy nikt nie może stać się "człowiekiem" w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

14
Ład i wykluczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ład i wykluczenie
Niedostępny
Brak

Monastycyzm tradycyjny, którego paradygmatem jest niewątpliwie Cluny, pojmuje wspólnotę monastyczną, jako społeczność doskonałych, ubogich i żyjących w czystości, oferującą schronienie ludziom ze świata. W XI i XII wieku schronienie to zaczyna cieszyć się tak wielkim uznaniem, że pod piórem Piotra Czcigodnego Ecclesia cluniacensis zaczyna zlewać się w jedno z „rzeczpospolitą chrześcijańskiego Kościoła”. Wspólnota łączy cenobityzm i okazjonalną praktykę eremityzmu, kobietom proponuje rekluzję (Marcigny-sur-Loire), a w pobliżu „małego Rzymu” – Cluny, rozwija się cały świat korzystających z opieki: biednych, penitentów, pielgrzymów oraz, ogólniej, wszystkich wiernych, dbających o dobre zarządzanie pamięcią indywidualną i rodową. Właśnie ten model inkluzji – w jego kulminacyjnym punkcie, gdy piewcy wielkości Cluny, na przykład Piotr Czcigodny, identyfikują go z Ecclesia– chciałbym tutaj poddać analizie.

54,00 zł
38,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,12 zł

15
Bierzmować się? Po co? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bierzmować się? Po co?
Niedostępny
Brak

Pragnę spróbować z tobą zrozumieć, czym jest bierzmowanie, co znaczy przyjąć je, jak się do niego przygotować i jak uczynić z niego skarb na całe życie. BRUNO FORTE Urodzony w Neapolu w 1949 roku, święcenia kapłańskie uzyskał w roku 1973, doktorat z teo­logii uzyskał w 1974 roku, a z filozofii w 1977. Przez długi czas był pro­fesorem zwyczajnym katedry teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym Włoch Południowych. 26 czerwca 2004 roku papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem metropolitą regionu Chieti-Vasto.

16,00 zł
10,88 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 5,12 zł

16
Myśleć sercem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśleć sercem
Niedostępny
Brak

Każda istota elementarna żyjąca w minerałach, roślinach i zwierzętach musi wnieść się do wyższego bytu niż ten, jaki mogłaby mieć w obecnych minerałach, roślinach i zwierzętach. Może to jednak osiągnąć tylko za pośrednictwem człowieka. Człowiek tak naprawdę jest na świecie nie tylko po to, by tworzyć zewnętrzną kulturę, ma on w całym rozwoju świata kosmiczny cel, związany z wyższym rozwojem każdej istoty elementarnej, która w ziemskim bycie stoi na niższym stopniu, ale przeznaczona jest wyższemu stopniowi bytu. Te z nich, do których człowiek podejdzie z odpowiednim nastawieniem, mogą dojść do wyższego stopnia rozwoju. R. Steiner (1861 - 1925)

32,00 zł
28,48 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,52 zł

17
Brama Księżyca i brama Słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brama Księżyca i brama Słońca
Dostępny5 szt.

Tytułowa brama Księżyca i brama Słońca to podwójne wrota łączące nas ze światem duchowym. Brama księżyca związana jest z naszą przeszłością, z tym, co przeżyliśmy i czego dokonaliśmy w naszych wcześniejszych inkarnacjach, a co zostaje zapisane w naszym ciele astralnym przy wstępowaniu w obecne życie. Istotami, które wpisują to w nasze ciało astralne, są jestestwa duchowe, które niegdyś żyły na Ziemi wraz z ludźmi, a obecnie przebywają na Księżycu. Natomiast brama Słońca prowadzi nas w przyszłość. Autor na podstawie konkretnych postaci historycznych opisuje oddziaływanie Księżyca i Słońca przy spotkaniu się dwojga ludzi, którzy są ze sobą związani karmicznie przez wspólne życie w poprzednich inkarnacjach.

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

1 osoba kupiła
18
Decydowanie w polityce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Decydowanie w polityce
Dostępny1 szt.

Zjawisko polityczne łatwiej jest postrzegać, kierując się przekonaniem, iż "koń jaki jest, każdy widzi", niż wnikać w nie poprzez szukanie uargumentowanej odpowiedzi na pytanie: to znaczy jakie? Rzeczy, które wydają się oczywiste, okazują się wówczas trudne do zdefiniowania i uporządkowania, a co za tym idzie, niełatwo jest określić miechanizmy nimi rządzące. Autor Decydowania w polityce wnikliwie rozważa, jaki - w gruncie rzeczy - jest "koń"? Profesor Andrzej Czajkowski jest pracownikiem Zakładu Teorii Polityki w Instytyucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

35,00 zł
22,75 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,25 zł

19
Smaki kuchni włoskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smaki kuchni włoskiej
Dostępny40 szt.

Przedstawiamy pierwszy taki album o kulturze kuchni włoskiej w Polsce! To przepiękna księga poświęcona wszelkim możliwym smakom kuchni włoskiej. Przedstawia wszystkie potrawy i ich składniki, które sprawiły, że kuchnia ta jest tak wyjątkowa. Podróż przez kulinaria Włoch dzięki pięknym fotografiom oraz tekstom obfitującym w ciekawostki i anegdoty dla każdego czytelnika będzie wręcz oszałamiająca. Naturalnie na trasie tej podróży znajdują się również liczne przepisy i tradycyjne włoskie sposoby przyrządzania potraw. Żadne włoskie specjały nie będą już miały przed nami tajemnic: • sery i makarony, • ryż i produkty zbożowe, • pieczywo, pizza i focaccia, • mięso i wędliny, • ryby, mięczaki i skorupiaki, • warzywa i owoce, • zioła, przyprawy i dodatki, • typowe torty, ciasta i ciastka, • lody i czekolada, kawa i wino.

190,00 zł
140,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 49,40 zł

20
Dziedzictwo powstania styczniowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo powstania styczniowego
Niedostępny
Brak

Wpisujący się w obchody 150. rocznicy powstania styczniowego zbiór studiów dotyka problematyki pamięci o powstaniu, debaty publicznej i politycznej wokół niego, a także obecności powstania w historiografii. Zawarte w publikacji teksty zostały podzielone na pięć działów: 1. Wokół faktów i mitów. Polityka i pamięć; 2. Relacje, opowieści i kontynuacje; 3. Dowódcy i bitwy we wspomnieniach i relacjach; 4. Historiografia powstania; 5. Powstanie w literaturze pięknej oraz przestrzeni audiowizualnej. Poszczególne studia ukazują różne postawy polityczne wobec powstania - zarówno pojedynczych osób, jak i konkretnie zdefiniowanych grup społecznych - a także rozmaite formy kulturowego dziedziczenia tego wydarzenia: od wspomnień uczestników i świadków, refleksji historiograficznej, poprzez twórczość literacką, aż po utwory filmowe i programy telewizyjne.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

21
Biofarmacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biofarmacja
Dostępny60 szt.

W nowym programie nauczania farmacji, wprowadzonym w 2004 roku, biofarmacja została wydzielona jako samodzielny przedmiot nauczania. Przez kolejne lata nie było jednak do dyspozycji studentów ani farmaceutów żadnego aktualnego polskiego podręcznika na temat biofarmacji. Taką rolę może spełnić ta książka. Publikacja przedstawia zagadnienia biofarmaceutyczne w sposób przystępny, w ujęciu biologiczno-medycznym, szczegółowe opisy dotyczą również zagadnień fizjologicznych i patofizjologicznych związanych z losami leku w ustroju.

86,00 zł
1 osoba kupiła
22
Uwierzyć w oczywiste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwierzyć w oczywiste
Niedostępny
Brak

Chciałbym, aby te refleksje pomogły czytelnikowi uwierzyć w to , bez czego życia nie można nazwać w pełni życiem, a więc w to, że jest Bóg, że Bóg nam zawsze towarzyszy i że jest miłością , czyli innymi słowy uwierzyć to, co jest oczywiste.

9,00 zł
6,12 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 2,88 zł

23
Pojazdy Książeczka maluszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

24
Rys historyczny zgromadzeń zakonnych obojej płci tom 2 Zakony żeńskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rys historyczny zgromadzeń zakonnych obojej płci tom 2 Zakony żeńskie
Niedostępny
Brak

Rys historyczny zgromadzeń zakonnych obojej płci wraz z rycerskimi zakonami i orderami Państw. Dzieło zebrane i ułożone przez Księdza Beniamina, prowicjała zgromadzenia o.o. Kapucynów w Polsce. Przełożone na język polski i pomnożony opisami nowo-powstałych zakonów wraz z objaśnieniami ogólnymi i rycinami nowymi.

120,00 zł
81,60 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 38,40 zł

25
Mikrobiologia i choroby zakaźne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrobiologia i choroby zakaźne
Niedostępny
Brak

Polscy studenci medycyny po raz pierwszy otrzymują zwięzły podręcznik, a raczej obszerne kompendium obejmujące swą treścią kliniczną mikrobiologię i choroby zakaźne. Książka jest zbiorem aktualnych wiadomości niezbędnych do opanowania materiału zarówno z zakresu podstawowej i opisowej mikrobiologii lekarskiej, jak i podstaw chorób zakaźnych. Bez wątpienia spełni oczekiwania czytelnika podczas samodzielnej nauki, układ tekstu ułatwia bowiem dokonanie szybkiego i krytycznego przeglądu treści podręcznika, jak i materiału opanowanego w trakcie zajęć. Bardzo zwięzły tekst, zawsze odpowiednio grupowany według ważności zjawisk, mechanizmów czy objawów; tablice z najistotniejszymi cechami zakażeń i ich czynników etiologicznych; skrócone opisy przypadków uwypuklające najważniejsze dane epidemiologiczne i kliniczne; tabele zbiorcze dla całego materiału i na koniec pytania kontrolne oparte na teście wyboru wraz z opisem i uzasadnieniem prawidłowych odpowiedzi - to tylko niektóre przykłady wyróżniające ten podręcznik spośród innych dostępnych na rynku. Autorzy mają nadzieję, że książka zostanie dobrze przyjęta przez studentów i że posłuży im nie tylko jako pomoc przed egzaminem z mikrobiologii klinicznej i chorób zakaźnych, ale pomoże w usystematyzowaniu wiedzy dotyczącej zakażeń w zakresie niezbędnym dla każdego lekarza.

83,00 zł
Wróć do góry