hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.01.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 8 stycznia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żaglowce świata (Marek Czasnojć), na drugim Królewna śnieżka. Moje pierwsze baśnie (Lucie Brunelliere). Kolejny produkt to Tomcio Paluszek. Moje pierwsze baśnie (Herve Le Goff) oraz Bruce (Peter Ames Carlin).
1
Żaglowce świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żaglowce świata
Dostępny294 szt.

Mówi się, że trzy rzeczy najpiękniejsze w świecie to kobieta w tańcu, koń w galopie i statek pod pełnymi żaglami. Wiele w tym prawdy. Nie bez powodu też obrazy kobiet, koni i żaglowców budzą zachwyt i cieszą się nieodmiennym powodzeniem. Żaglowce przez stulecia towarzyszyły naszej cywilizacji. Służyły do podróży, przewożenia towarów, prowadzenia wojen, a także do wypoczynku, szkolenia i turystyki. Umożliwiały odkrywanie świata, przekraczanie granic zarówno tych wytyczonych na mapach, jak i tych fizycznie niedostrzegalnych. Dawały poczucie wolności i niezależności... (ze wstępu Krzysztofa Baranowskiego).

9,90 zł
7,23 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,67 zł

2
Królewna śnieżka. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka. Moje pierwsze baśnie
Dostępny571 szt.

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia Królewny śnieżki, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

3,99 zł
3,15 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,84 zł

3
Tomcio Paluszek. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomcio Paluszek. Moje pierwsze baśnie
Dostępny776 szt.

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia Romcia Paluszka, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

5,20 zł
4,11 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,09 zł

4
Bruce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruce
NiedostępnyBrak

Ta porywająca biografia jednego z największych amerykańskich muzyków jest pierwszą od ponad 25 lat, napisaną przy czynnej współpracy ze strony Bruce’a Springsteena! Korzystając z nieograniczonego dostępu do artysty, jego rodziny i współpracujących z nim muzyków – wśród nich znalazł się również Clarence Clemons, udzielający swego ostatniego znaczącego wywiadu – znany i ceniony dziennikarz muzyczny Peter Ames Carlin stworzył zadziwiająco wnikliwy i jednocześnie barwny portret rockowej ikony. Od ponad 40 lat Bruce Springsteen pełni rolę zwierciadła, w którym przegląda się amerykańskie społeczeństwo i jego duch. W trakcie swej kariery zdobył 20 nagród Grammy, sprzedał ponad 120 milionów płyt, jest dwukrotnym laureatem Złotego Globu, za piosenkę „Streets of Philadelphia” otrzymał też Oscara. Stał się znaczącym głosem w amerykańskiej debacie politycznej i społecznej, czym zainspirował prezydenta Baracka Obamę do wygłoszenia słynnego zdania: „Ja jestem prezydentem – ale on jest Szefem!”. Stworzona dzięki wieloletniej pracy badawczej i niespotykanym dotąd możliwościom bezpośredniego kontaktu z muzykiem oraz jego otoczeniem, książkaBruce” stanowi jak dotąd najbardziej szczerą i otwartą próbę opisu życia i kariery człowieka, z jednej strony obciążonego rodzinnymi tragediami, z drugiej bezgranicznie oddanego swej artystycznej misji, przepełnionego pragnieniem zyskania sławy i znaczenia. Na kartach niniejszej książki wszyscy muzycy E Street Band po raz pierwszy wspominają o własnych uczuciach związanych z nagłym i niezapowiedzianym rozwiązaniem zespołu przez Bruce’a w roku 1989, a także o tym, jak nonszalancja „Szefa” o mały włos nie przekreśliła reaktywowania grupy 10 lat później. Carlin z wielką zręcznością śledzi zawiłe i nierzadko dramatyczne losy Springsteena: począwszy od dzieciństwa, spędzonego w środowisku zubożałej klasy robotniczej Freehold, poprzez uparte dążenie ku upragnionej sławie i skomplikowane życie uczuciowe aż po walkę z demonami, które o mały włos przedwcześnie zniszczyły jego ojca. Autor opisuje cały przebieg niezwykłej kariery Springsteena, wnikliwie przyglądając się sposobom pracy człowieka, który zdołał na nowo zdefiniować muzyczną tożsamość kilku pokoleń. „Bruce” – to obowiązkowa lektura dla każdego fana, a jednocześnie starannie opracowana, pasjonująca opowieść o jednej z najważniejszych i najbardziej wielowarstwowych postaci współczesnej amerykańskiej kultury i muzyki. Jeśli jest ktoś, kto pisze na temat współczesnych wykonawców muzyki pop lepiej niż Peter Ames Carlin – to nie mam pojęcia, kto to właściwie jest… – H.G. Bissinger (autor książki Friday Night Lights) PETER AMES CARLIN – współpracujący z „New York Times” autor bestsellerowych biografii Beach Boys (Catch a Wave) oraz Paula McCartneya (A Life). Wcześniej pracował jako publicysta magazynu „People” oraz recenzent programów telewizyjnych gazety „The Oregonian”. Wraz z rodziną mieszka w Portland, w stanie Oregon.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

5
Zbuduj swój dream team Relacje z pracownikami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbuduj swój dream team Relacje z pracownikami
NiedostępnyBrak

Doskonały menedżer porusza się we wszystkich obszarach rzeczywistości biznesowej. Musi radzić sobie z komunikacją, być kreatywny i stać na czele niczym prawdziwy lider. Musi także właściwie motywować pracowników i rozwiązywać problemy, ale to nie wszystko. Naprawdę świetny menedżer przeistoczy zbiór przypadkowo dobranych pracowników w prawdziwie zgraną grupę ludzi mocno zaangażowanych w działania firmy i autentycznie przekonanych o celowości własnych poczynań. Nie osiągnie tego efektu za pomocą zręcznych zabiegów dyplomatycznych. Jest to możliwe jedynie dzięki zbudowaniu znakomitych relacji z podwładnymi - relacji opartych na zaufaniu, fascynacji, właściwym podziale obowiązków i wykorzystaniu skrzętnie skrywanych przed otoczeniem przeróżnych talentów poszczególnych osób. Tylko tak można zbudować prawdziwy zespół marzeń. Jeśli czujesz, że jako menedżer osiągnąłeś już pewien poziom skuteczności, ale wciąż brakuje Ci umiejętności inspirowania ludzi i prowadzenia ich do zdobywania kolejnych, pozornie tylko niebosiężnych celów, koniecznie sięgnij po tę książkę. Znajdziesz w niej praktyczne i sprawdzone informacje dotyczące budowania więzi, włączania pracowników w swoje projekty i wywoływania w nich entuzjazmu, a także wyzwalania ich kreatywności i pomysłowości. Nauczysz się wdrażać strategie, dzięki którym podwładni uznają Cię za wspaniałego szefa i z pełnym przekonaniem będą dla Ciebie pracować, a ponadto dowiesz się nieco więcej o unikaniu konfliktów. Sam się przekonaj!

37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

6
Smashing Magazine. Podręcznik. Node.js - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smashing Magazine. Podręcznik. Node.js
NiedostępnyBrak

Wykorzystaj potencjał Node.js! Platforma Node.js powstała w 2009 roku. Pozwala na tworzenie wydajnych, skalowalnych aplikacji sieciowych. W tym środowisku napiszesz kod działający po stronie serwera – i użyjesz do tego języka JavaScript. Brzmi niesamowicie? I tak w rzeczywistości jest! Przekonasz się o tym w czasie czytania tej książki. Została ona w całości poświęcona Node.js. Dzięki temu wspaniałemu podręcznikowi błyskawicznie skonfigurujesz i uruchomisz swoją pierwszą aplikację. Potem będzie już tylko ciekawiej – sterowanie zdarzeniami, wykorzystywanie wydajnych operacji wejścia-wyjścia oraz połączenie z bazą MongoDB to tylko niektóre z poruszanych tematów. Dowiesz się także, jak skorzystać z dostępu do danych w czasie rzeczywistym z pomocą technologii WebSocket oraz jak testować napisany kod z użyciem testów automatycznych. Po lekturze tej książki bez trudu przygotujesz aplikację, która będzie w stanie obsłużyć dziesiątki tysięcy jednoczesnych połączeń na jednym serwerze. Zainteresowany? Sięgnij po książkę – naprawdę warto!

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

7
Python Receptury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Python Receptury
NiedostępnyBrak

Python to język programowania z ponad 20-letnią historią. Opracowany na początku lat 90. ubiegłego wieku, błyskawicznie zdobył sympatię programistów. Jest używany zarówno do pisania przydatnych skryptów czy małych narzędzi, jak i do pracy nad dużymi projektami. Korzysta z automatycznego zarządzania pamięcią oraz pozwala na podejście obiektowe i funkcyjne do tworzonego programu. Wokół języka Python skupiona jest bardzo silna społeczność programistów. Ta książka to sprawdzone źródło informacji na temat Pythona i jego najczęstszych zastosowań. Należy ona do cenionej serii ?Receptury?, w której znajdziesz najlepsze sposoby rozwiązywania problemów. Przekonaj się, jak wydajnie operować na strukturach danych, łańcuchach znaków, tekście i liczbach. Zobacz, jak korzystać z iteratorów i generatorów. Ponadto naucz się tworzyć własne klasy i funkcje oraz sprawdź, jak uzyskać dostęp do plików i sieci. Te i dziesiątki innych receptur opisano w tej książce. To obowiązkowa pozycja na półce każdego programisty pracującego z językiem Python.

99,00 zł
69,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,70 zł

8
Losy nieopowiedziane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Losy nieopowiedziane
Dostępny5 szt.

Książka jest kroniką życia i zagłady Żydów białostockich w czasie II wojny światowej. Opisuje kolejno wybuch wojny, przebieg okupacji sowieckiej, dzieje getta białostockiego aż do jego likwidacji w sierpniu 1943 roku, życie w piwnicznych bunkrach i po aryjskiej stronie. Jest także ważnym źródłem informacji o dalszych losach Żydów białostockich, których życie dobiegło w komorach gazowych obozów znajdujących się na terenie okupowanej Polski i III Rzeszy. Rafael Rajzner przeszedł przez getto, więzienie i kilka obozów: Stutthof, Auschwitz-Birkenau, Sachsenchausen, Mauthausen, Ebensee, Schlier. Był członkiem legendarnego „komanda fałszerzy”, zajmującego się produkcją podrobionych dokumentów i pieniędzy dla III Rzeszy.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

9
Reinkarnacja w hipnozie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reinkarnacja w hipnozie
Dostępny5 szt.

Książka Andrzeja Kaczorowskiego Reinkarnacja w hipnozie to plik Twojego komputera zawierający wiedzę ukrytą w nieświadomości każdego człowieka. Tylko poprzez hipnozę możemy osiągnąć wyjątkowe efekty w leczeniu wielu schorzeń psychosomatycznych, a także uzależnień i lęków wywodzących się z dzieciństwa. Reinkarnacja to kolejne foldery naszej duszy, z których każdy zawiera inny program przenoszony na nasze jestestwo ziemskie. W odpowiednich warunkach możemy zmienić swój los i naprawić błędy poprzednich wcieleń. Jednak potrzebujemy do tego uzewnętrznienia naszych emocji podczas seansu hipnotycznego? i otwieramy Microsoft Worda, aby na nowo zapisać nasze istnienie na ziemi. Publikacja wyposażona jest w znaczące elementy kompozycyjne: przejrzysty język, artykuły z prasy i pism medycznych, wypowiedzi znanych autorytetów w zakresie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej, oraz zdjęcia pozwalające poczuć aurę tematu.

59,70 zł
42,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,72 zł

10
Polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska
Dostępny4 szt.

Polska, kraj położony w Europie Centralnej, pomiędzy dwoma wielkimi mocarstwami Rosją i Niemcami, ma swą burzliwą i tysiącletnią historię. Album przedstawia polska historię, kulturę i sztukę od Pomorza aż do Tatr. Piękne fotografie ukazujące piękno polskich krajobrazów oraz rzeczowe informacje i fakty czynią album znakomitym pomysłem na prezent.

18,90 zł
13,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,67 zł

11
Baśnie tysiąca i jednej nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie tysiąca i jednej nocy
NiedostępnyBrak

Co wieczór - przez 365 nocy - Szeherezada opowiada swojemu mężowi, sułtanowi, niesamowite historie. Snuje opowieści o przygodach Sindbada Żeglarza, o Aladynie i cudownej lampie, o Ali Babie, który w Sezamie odnalazł skarb Czy dzięki tym niezwykłym baśniom ocali życie? Przedstawione w tym zbiorze pięknie ilustrowane historie - adaptacje dziewięciu opowieści Szeherezady - oczarują czytelników w każdym wieku.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

12
Czerwony Kapturek. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek. Moje pierwsze baśnie
NiedostępnyBrak

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia o Czerwonym Kapturku, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

3,99 zł
3,15 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,84 zł

13
Kot w butach. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot w butach. Moje pierwsze baśnie
NiedostępnyBrak

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia Kota w Butach, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

3,99 zł
3,15 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,84 zł

14
Trzy małe świnki. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy małe świnki. Moje pierwsze baśnie
NiedostępnyBrak

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia trzech nałych świnek, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

4,30 zł
3,40 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,90 zł

15
Złotowłosa i trzy misie. Moje pierwsze baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotowłosa i trzy misie. Moje pierwsze baśnie
NiedostępnyBrak

Dawno, dawno temu Pięknie ilustrowana historia Złotowłosej i misiów, która pozwoli dzielić z najmłodszymi przyjemność płynącą z czytania wspaniałych baśni.

4,30 zł
3,40 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,90 zł

16
Zwierzątka w sklepie. Znajdź i nalep - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzątka w sklepie. Znajdź i nalep
NiedostępnyBrak

Pomóż zwierzątkom znaleźć nalepki i przykleić je w odpowiednich miejscach. Sprawdź czy masz już wszystkie książeczki z serii: Zwierzątka w mieście, Zwierzątka w przedszkolu, Zwierzątka zimą, Zwierzątka nad morzem, Zwierzątka w sklepie.

5,00 zł
3,95 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,05 zł

17
Suknie ślubne. Jestem stylistką! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suknie ślubne. Jestem stylistką!
Dostępny68 szt.

Inspiruj się wzorami zamieszczonymi w tej książce, korzystaj z ponad 60 dołączonych naklejek, by tworzyć nowe stylizacje. Sześć modelek już czeka, aby nosić stworzone przez ciebie kreacje! Uzupełniaj ich styl, mieszając ubrania narysowane kredkami, naklejki z gorsetami i sukienkami oraz wybrane przez ciebie tkaniny. Jeśli chcesz, możesz dodać brokatu lub użyć naklejek i dać upust swojej wyobraźni. Spraw, aby ten dzień był dla twoich modelek naprawdę wyjątkowy!

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

18
Zarządzanie publiczne 1/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie publiczne 1/2013
NiedostępnyBrak

Matt Andrews: Sprawne państwo - różnorodność znaczeń w różnych krajach Igor Zachariasz: Prawne uwarunkowania efektywności planów zagospodarowania przestrzennego w Polsce Robert H. Wade: Powrót polityki przemysłowej? Mirosława Marody: Zarządzanie rzeczywistością w warunkach zmiany społecznej.

21,00 zł
18,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,52 zł

19
Pamiętnik Literacki 4/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Literacki 4/2013
NiedostępnyBrak

Treść Zeszytu: Rozprawy i artykuły Materiały i notatki Recenzje i przeglądy Dyskusje - Korespondencja

22,00 zł
21,56 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,44 zł

20
Europa Centralis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa Centralis
Dostępny27 szt.

Wacław FELCZAK (1916-1993) – historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, wybitny specjalista w zakresie historii Węgier, Europy Środkowej i Słowiańszczyzny południowej w XIX i XX wieku, wielki patriota, legendarny szef kurierów tatrzańskich, bohater walki o niepodległość Polski w okresie II wojny światowej i powojennym. Współpatron Nagrody im. Wacława Felczaka i Henryka Wereszyckiego, przyznawanej przez PTH Oddział w Krakowie i Wydział Historyczny UJ za najlepszą książkę dotyczącą dziejów Europy Środkowej w XIX i XX w. Jest autorem wielu prac, cenionych i uznawanych również za granica, wśród nich znakomitych syntez historii Węgier (2 wydania) i Jugosławii (wraz z T. Wasilewskim), studiów poświęconych węgierskiej polityce narodowościowej w XIX w. i ugodzie węgiersko-chorwackiej z 1868 r. Wszystkie prace Wacława Felczaka cechuje dogłębna i wnikliwa analiza źródeł. Potrafił w nich zdobyć się zawsze na wolną od wszelkich uprzedzeń i skrzywień ocenę zagadnień narodowościowych w Europie Środkowej i na Bałkanach w XIX w. W swoich pracach Wacław Felczak ukazał także role i wysiłki Polaków mające na celu pogodzenie Węgrów ze Słowianami w XIX w., jak również zaangażowanie i wkład polskiej emigracji, ściślej obozu ks. Adama J. Czartoryskiego, w powstanie programu jugosłowiańskiej polityki Serbii w latach czterdziestych XIX w. Zabiegi te, jak podkreślał Wacław Felczak, stanowią chlubną kartę w dziejach polskiej aktywności politycznej w Europie Środkowej i na Bałkanach w XIX w.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

21
Dobrze! Zapiski kleryka-żołnierza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobrze! Zapiski kleryka-żołnierza
Dostępny41 szt.

„Zamiast oni mnie nawracać, to wreszcie pora, bym ja zaczął was nawracać” – to słowa naszego kapitana, Pietraszka. No, pewno. Dzisiaj niedziela, wszyscy weseli idą na film, a nawet na stadion. Nikt nie wspomni choć trochę o kościele. Czy nie możemy spróbować wysłać delegacji z prośbą o pozwolenie pójścia do kościoła? Jakoś wspólnie się modlić. Dzisiaj pracowałem wspólnie z klerykami z Pelplina i razem to rozważaliśmy. Trzeba jakoś razem się trzymać i pokazać, że jesteśmy klerykami, odmawiać modlitwy na głos. Tak samo możemy nie jeść mięsa w piątki. Trzeba to rozgłosić, każdy swoim kolegom. Razem, bo inaczej źle z nami. Już widać, że będzie straszna makabra. Są całkiem „lewo” nastawieni cywile, są „eksy” i świetnie przeszkoleni cywile do walki z klerem. A na razie nic nie ma.

32,00 zł
25,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

22
Moje odchudzanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje odchudzanie
NiedostępnyBrak

Znasz już wszystkie diety, odchudzasz się od lat, a efektów jak nie było tak nie ma. Chcesz to w końcu zmienić? Sięgnij po tę książkę! Pozbywanie się zbędnych kilogramów to nie tylko dieta. Odchudzanie z Konradem Gacą, znanym z programu Fat Killers - Zabójcy Tłuszczu, to przemyślany, wieloetapowy proces, który pozwoli Ci skutecznie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Z Konradem Gacą, odzyskasz prawidłową wagę, zdrowie i dobry wygląd. Odzyskasz też radość z życia, które dotychczas zdemolowały Ci zbędne kilogramy. Koniecznie przeczytaj książkę Konrada Gacy, żeby: stracić zbędne kilogramy i zyskać nowe, zdrowe życie. zrozumieć na czym polega mądre odchudzanie uniknąć błędów w dążeniu do szczupłej sylwetki otrzymać pomoc i ogromną dawkę motywacji niezbędnej przy odchudzaniu poznać inspirujące historie ludzi, którzy już schudli 40-170 kg i od lat cieszą się znakomitą formą zrozumieć, czym jest efekt jo-jo i jak go uniknąć zobaczyć jak bezpiecznie trenować Z kilkunastu tabletek, jakie codziennie łykałam, nie biorę dzisiaj nic! Wyszłam m.in. z nadciśnienia, arytmii serca i cukrzycy… Mój kardiolog na ostatnich badaniach powiedział, że mam wyniki jak 20-latka! Chciał sobie przypisać ten sukces, ale mu na to nie pozwoliłam. „To, co osiągnęłam stało się nie dzięki panu, ale dzięki panu Konradowi” - ucięłam wątpliwości. Minę miał wtedy kwaśną, oj, kwaśną… (śmiech). Elżbieta Kośmidek, 60 lat, Katowice, nauczycielka, schudła 58 kg. Dziś to już wiem – otyłość zabrała mi najlepsze lata, ukradła mi prawie całą młodość. Na szczęście na mojej drodze stanął Konrad Gaca i życie mi się zmieniło. Moi znajomi nie poznawali mnie, nie mogli uwierzyć, że to ja.. Bartek Zembrzuski, 34 lata, Lublin, schudł 90 kg.

44,90 zł
42,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

23
Miasta małopolskie w średniowieczu i czasach nowożytnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasta małopolskie w średniowieczu i czasach nowożytnych
NiedostępnyBrak

Feliks KIRYK, urodzony w 1933 r. w Bukowsku, emerytowany profesor historii i rektor w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, członek-korespondent Polskiej Akademii Umiejętności, doktor honoris causa Uniwersytetu Lwowskiego (1998) i Rzeszowskiego (2007), profesor honorowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Kamieńcu Podolskim (2001), były wiceprezes zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego. Mediewista, historyk miast, regionalista i wydawca źródeł, w ciągu pięćdziesięciu lat działalności naukowej opublikował ponad 500 prac. Inicjator, redaktor i współautor kilkudziesięciu monografii miast Małopolski i innych regionów historycznych (m. in. Kamieńca Podolskiego). Jego pionierskie badania nad urbanizacją Małopolski otworzyły nowy rozdział w historiografii polskiej, przybliżając jednocześnie miłośnikom historii przeszłość i dziedzictwo kulturowe i bliższej ojczyzny. Niniejszy tom zawiera 21 prac Profesora z lat 1970 - 2010, opartych na unikalnym często materiale źródłowym, pozyskanym głównie w małych archiwach lokalnych i zagranicznych. O ich wyborze zadecydowało bogactwo szczegółowych informacji, ważnych tak dla zawodowych historyków, jak i dla lokalnych środowisk naukowych i miłośników przeszłości, którzy zawsze byli bliscy sercu Profesora.

79,00 zł
63,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,80 zł

24
Profesor to nie obelga. Alfabet Bronisława Geremka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profesor to nie obelga. Alfabet Bronisława Geremka
NiedostępnyBrak

W hasłach tej swoistej „Encyklopedii Bronisława Geremka” można odnaleźć nie tylko spostrzeżenia autora dotyczące życia uczonego, aktywnego działacza politycznego, patrioty, ciężko doświadczanego czasami, w których przyszło mu żyć, lecz również bogaty materiał skłaniający do refleksji i dalszych rozważań nad własnym życiem. Ten zbiór przemyśleń, obserwacji, sądów stanowi potwierdzenie formuły zawartej w tytule: „Profesor to nie obelga”. W przypadku Bronisława Geremka „profesor” to synonim najlepszego wzoru człowieczeństwa. – Henryk Samsonowicz, fragment Słowa wstępnego

36,00 zł
26,28 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,72 zł

25
Przywołując chwilę z biednymi słowami w tle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przywołując chwilę z biednymi słowami w tle
NiedostępnyBrak

Wywołującemu przemienienia „słowo” jawi się gestem magicznym, ostatnią staje się deską ratunku potrzebującemu zbawienia, zasłoną dymną bywa dla złoczyńcy, hermeneucie źródłem musi być znaczenia, libertyn gra nim bez reguł w niemocy zmysłów spełnienia, pretekstem jest inkwizytorom wolności szukającym pewności uwolnienia, dla Don Juana bywa uwodzenia narzędziem w samotności usprawiedliwieniach, kapłanowi Boga mowę naśladuje, nim dandys chciałby ozdobić naturę, hedoniście konieczne nie musi być wcale... A co z nimi wszystkimi czyni poeta?... Poezję z wielości jego postaci uprawia w zapale.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Historia literatur latynoamerykańskich. Literatura okresu konkwisty / Literatura boricua / Literatury prekolumbijskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia literatur latynoamerykańskich. Literatura okresu konkwisty / ...
NiedostępnyBrak

Zestaw 3 książek. Kiedy Hiszpanie przybyli na amerykański kontynent nie spodziewali się, że zastaną w Nowym Świecie wysoce rozwinięte cywilizacje. Wkroczyli w świat Majów, Azteków oraz Inków z przekonaniem, że przynoszą dobrą nowinę i nowy sposób życia. Nie zastanawiali się przy tym, czy sami mogą skorzystać z obecności innych kultur, ich tradycji i wiedzy uznając, że cywilizacje te niegodne są chrześcijańskiego rozumienia porządku świata. Okres konkwisty jest jednym z najciekawszych i najbardziej tragicznych w dziejach świata. Oto legły w gruzach wielkie cywilizacje, a nowy porządek nie sprostał zadaniu. Literatura tego okresu jest świadectwem podboju i zniszczenia oraz wielkości pierwszych narodów Nowego Świata. Szczególnym jej przejawem są amerykańskie kroniki, początkowo mające na celu upamiętnienie historycznych wydarzeń związanych z dziełem podboju i ewangelizacji nowych ziem, a w późniejszym okresie zachowanie tradycji i wierzeń odchodzących w zapomnienie cywilizacji. Oto cel naszej kolejnej literackiej podróży po ziemiach Ameryki. Wielkim wyzwaniem jest zawsze podjęcie próby przybliżenia Czytelnikowi dziejów literackich jakiegoś narodu. Tym większym wydaje się być wyzwaniem podjęcie wędrówki nie tyle przez wieki, co przez ogromny obszar jakim jest dla nas Nowy Świat. Posługiwanie się językiem hiszpańskim przez większość ludzi zamieszkujących Amerykę Łacińską nie oznacza bowiem, że dzieje literackie krajów w skład Ameryki Łacińskiej wchodzących spisane są jedynie w tym języku. Kiedy mówimy o literaturze iberoamerykańskiej mamy na myśli literaturę tego kontynentu spisaną w językach hiszpańskim i portugalskim. Zawęża do znacznie rozumienie dziejów tych literatur, wyklucza się bowiem w ten sposób literaturę pisaną w innych niż wyżej wspomniane językach. Dlatego też pozwoliliśmy sobie zatytułować naszą wizję literackiej panoramy jako Historia literatur latynoamerykańskich, przyjmując założenie, że to określenie pozwoli zbliżyć się nam także do literatur pisanych w innych językach. To dzięki temu możemy zaprosić Czytelnika do lektury pierwszego tomu tej Historii opowiadającej o literaturze tworzonej przez narody pierwsze Nowego Świata, czyli Literaturze prekolumbijskiej.

139,00 zł
27
Interdyscyplinarność: podróż szlakiem kultur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interdyscyplinarność: podróż szlakiem kultur
NiedostępnyBrak

Książka ukazuje zastosowanie metodologii interdyscyplinarnych w badaniach nad literaturą i kulturą poprzez metaforę podróży szlakiem kultur. Przedmiotem rozważań Autorów są teoretyczne zagadnienia związane z interdyscyplinarnością jako metodologią badawczą, a także ? i przede wszystkim ? praktyczne zastosowanie podejścia interdyscyplinarnego w badaniach nad literaturą i kulturą. Publikacja została zainspirowana konferencją doktorantów Instytutu Badań Interdyscyplinarnych "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, która odbyła się w czerwcu 2011 r. Zawiera cztery najciekawsze wystąpienia, których Autorami są młodzi naukowcy reprezentujący różne gałęzie wiedzy. Zostały one rozbudowane do postaci artykułów, składających się na niniejszą książkę.

27,00 zł
22,68 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,32 zł

Wróć do góry