hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.02.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 lutego 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Samochodzik Franek. Pociągi (Elżbieta Wójcik), na drugim Samochodzik Franek. Najlepszy przyjaciel (Elżbieta Wójcik). Kolejny produkt to Seks się liczy. Od seksu do nadświadomości (Osho) oraz Modlitwa różańcowa (praca zbiorowa).
1
Samochodzik Franek. Pociągi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Pociągi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, jakie pociągi oglądał Franek. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,16 zł

32 osoby kupiły
2
Samochodzik Franek. Najlepszy przyjaciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochodzik Franek. Najlepszy przyjaciel
Dostępny253 szt.

Poczytaj o sympatycznym czerwonym samochodziku i jego przyjaciołach. Dowiedz się, kto okazał się najlepszym przyjacielem Franka. W książeczce, oprócz historyjki do czytania, znajdziesz zagadki, quizy i łamigłówki.

7,99 zł
5,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,16 zł

11 osób kupiło
3
Seks się liczy. Od seksu do nadświadomości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks się liczy. Od seksu do nadświadomości
Dostępny49 szt.

Przesłanie tej książki brzmi: Nauczmy się kochać! Seks powinien być wolny od poczucia winy i stłumienia, to przecież dar natury, nie ma w nim nic złego – mówi Osho. Nie chodzi tu jedynie o przyjemności ciała, ale również o psychologiczne i duchowe wymiary seksu. Jeśli tylko zaakceptujemy naszą seksualność i nauczymy się nią cieszyć, dotrzemy do niedostępnych dotychczas obszarów naszej duszy i samoświadomości. To pierwszy krok, by wznieść się wyżej, lepiej poznać siebie i osiągnąć szczęście. Osho – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

2 osoby kupiły
4
Modlitwa różańcowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa różańcowa
Dostępny11 szt.

Jak odmawiać różaniec - niewielka książeczka prowadząca, krok po kroku, przez jedną z najpiękniejszych modlitw.

4,80 zł
3,46 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
5
Wesoła rybka Książeczka kąpielowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła rybka Książeczka kąpielowa
Dostępny11 szt.

Miękka książeczka z przyciskiem dźwiękowym, która umili kąpiel każdemu smykowi! Maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie, a z Kaczuszką Kwa i Wesołą Rybką kąpiel będzie jeszcze bardziej zabawna. To czterostronicowa wodoodporna książeczka zawierająca krótki, rymowany tekst o zwierzątku oraz piszczący przycisk, którą można bez obaw zabrać do wanny lub na basen.

15,00 zł
11,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

1 osoba kupiła
6
Księga mężczyzn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga mężczyzn
Dostępny21 szt.

Książka stanowi zbiór żywych, humorystycznych dialogów i anegdot, które składają się na niezwykły, wielowymiarowy obraz mężczyzny we współczesnym społeczeństwie. Osho we właściwy sobie sposób, stylem żartobliwym, lecz pełnym emocji, analizuje różne strony osobowości mężczyzny i wiele pełnionych przez niego ról. Ukazuje wpływ, jaki na społeczeństwo wywierają postawy mężczyzn. Wyjaśnia, w jaki sposób energie, zwykle wyrażane poprzez destrukcję i negatywne zachowania, można twórczo transformować. Przedstawia też techniki medytacyjne, które stanowią praktyczną pomoc w procesie przemiany. Adam ma w sobie Ewę, Ewa zaś Adama. W rzeczywistości nikt nie jest tylko Adamem ani jedynie Ewą. Jest to jedno z najważniejszych odkryć. Osho Osho – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych.

27,99 zł
20,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
7
Wilki i Orły. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wilki i Orły. Audiobook
Rafał Dębski, StoryBox
Dostępny4 szt.

Autor „Wilków i Orłów” wygłosił kiedyś znamienne zdanie: „Każde skurwysyństwo musi mieć jakieś granice”. Wypowiedział je sześć lat temu, zapytany o pewne aspekty związane z pisaniem tej powieści i ogólny pogląd na świat. Dziś by już tak lekko tego zdania nie wyartykułował, bo przekonał się, iż rzeczone skurwysyństwo wcale nie musi posiadać granic, a udowadniają to każdego dnia ci sami ludzie, którzy mienią się być zbawcami świata. Czy jednak istnieje jakiś kres podłości? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam. Opowieść o wojnie w Czeczenii – wojnie utajonej, ukrywanej przez imperium, ale przez to jeszcze bardziej okrutnej – może, choć nie musi pomóc w odnalezieniu odpowiedzi. Bohaterowie, zarówno ci reprezentujący wielkie mocarstwo, jak i ci z niepokornego państewka, są jednakowo uwikłani w sieć, na którą składają się poczucie krzywdy, rozpacz, ból po stracie najbliższych, a przy tym honor, obowiązek i... wszelka możliwa podłość. Wojna jest straszna, wojna jest bezlitosna i doskonale potrafi wyrzeźbić człowieka na swój obraz i podobieństwo. Powieść „Wilki i orły” przestawia to brutalnie, bez zbędnych upiększeń i udawania, że może być inaczej.

22,00 zł
12,10 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 9,90 zł

8
13 anioł. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13 anioł. Audiobook
Anna Kańtoch, StoryBox
Dostępny4 szt.

13 aniołów. Dwanaście dni. Dwa światy i jedno miasto, które zarazem jest łącznikiem świata technologii ze światem magii, jak również miejscem akcji jednej z najlepszych powieści fantasy ostatnich lat. Gdzie przenikające się światy tworzą całkiem nową, ale jakże pełną rzeczywistość. Wielokrotny samobójca, który był milionerem, kobieta w ciele dziewczynki czy prywatny detektyw, nie licząc aniołów i innych stworów dopełnia misterne dzieło. Zbudowana w konwencji kryminału wciąga i nie wypuszcza, aż do końca. Nic więc dziwnego, że powieść była nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

1 osoba kupiła
9
Bracia Grimm i Siostra Śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Grimm i Siostra Śmierć
Dostępny9 szt.

Od czasów średniowiecza nigdy nie zajmowano się tak intensywnie umieraniem i śmiercią jak obecnie. Każdego dnia przybywa nowych portali internetowych, wydawnictw, książek, filmów, seminariów, konferencji i badań na tematy tanatologiczne. Proces upowszechniania tematyki śmierci i umierania nie unieważnił ani nie ukoił naszego osobistego zmagania się z perspektywą śmierci. Lęk przed śmiercią rozlewa się jak kropla atramentu na wszystkie dziedziny naszego życia. Nie spełniło się marzenie mędrców i filozofów o lekarstwie na lęk przed śmiercią. Ale nie marzenie baśni... Baśnie ze swoją magią i tajemnicą wychodzą beztrosko naprzeciw naszym wystraszonym i samotnym sercom. Najnowsze badania dowodzą, że baśnie (także "Baśnie Braci Grimm") sięgają korzeniami do archaicznych tradycji perskich, indyjskich, chińskich, antycznych. Otwierają dzieciom i dorosłym drzwi do innych przestrzeni i innego czasu – poza przestrzenią i poza czasem. Magia Czarodziejskiego Królestwa zaspokaja pierwotną ludzką potrzebę wspólnoty i harmonii. Także z Kumą-Śmiercią z baśni nr 44 ze zbioru Braci Grimm. Kuma-Śmierć obiecuje: „Uczynię cię bogatym i sławnym, bo kto mnie ma za przyjaciela, temu na niczym nie może zbywać”.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

10
Łza i morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łza i morze
Niedostępny
Brak

Jakie były dalsze losy Tadzia, bohatera Mannowskiej „Śmierci w Wenecji”? W przewrotnym debiucie Marcina Nowaka Lubeckiego odnajdujemy go w rzeczywistości PRL-owskiej jako zaangażowanego politycznie literata, uznanego pisarza, prezesa Związku Literatów Polskich, sygnatariusza antydemokratycznych uchwał. W życiu prywatnym to stateczny mąż i ojciec, choć nie milkną plotki o jego homoseksualizmie. Marcin Nowak Lubecki (rocznik 1973). Ślązak z dyplomem Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Pracował w dziale kultury Gazety Wyborczej, pisząc m.in. recenzje książkowe i będąc notorycznie mylonym z Maciejem Nowakiem. Od kilku lat jest dyrektorem kreatywnym w agencji reklamowej. W wolnych chwilach zajmuje się niczym, bo nie chce niczego przegapić.

39,90 zł
34,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,19 zł

11
Burza w mózgu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Burza w mózgu
Niedostępny
Brak

Burza w mózgu to opowieść żony o umierającym na raka mózgu mężu, Wojciechu Szawulu, młodym, pełnym życia i humoru aktorze Kabaretu pod Wyrwigroszem. O pierwszych niepokojach, diagnozie, zmianach zachodzących w nim samym, w ich relacji, w ich domu. O uczuciach. W końcu o godzeniu się z odejściem. Ewa Szawul urodziła się i mieszka w Krakowie. Ukończyła Pedagogikę Kulturalno-Oświatową i Studium Literacko-Artystyczne na UJ. Jest autorką m.in. sztuki Light my fire!, która w roku 2005 otrzymała II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Stowarzyszenia DRAMA na Polską Sztukę Współczesną oraz kilku odcinków serialu komediowego „Klinika pod Wyrwigroszem”. Koncertem na dwa basy i altówkę zadebiutowała jako powieściopisarka. Książka została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie literackim „Dziennik polskiej Bridget Jones” Wydawnictwa Zysk i S-ka.

29,90 zł
26,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,89 zł

12
Uciekinier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekinier
Niedostępny
Brak

Uciekinier to rachunek sumienia. Thomas Bodström rozlicza się w nim ze swoją polityczną przeszłością. Podczas swojej kadencji Bodström nie ustrzegł się przed skandalami. Ucieczki z więzień, poparcie dla kontrowersyjnej ustawy dotyczącej rejestru podejrzanych, brak politycznego przygotowania. Wszystkie te wątki znajdziemy w jego powieści. Fabuła Uciekiniera jest tak samo barwna i zaskakująca jak życie samego autora. W więzieniu Österaker w wyniku porachunku gangów, ginie jeden z osadzonych. Jego kuzyn, Miro, choć następny w kolejce, nie poddaje się presji strachu, ale żądzy zemsty. Żeby jej dokonać musi wydostać się na wolność. Thomas Lennart Bodström (ur. 1962) – szwedzki polityk i członek partii socjaldemokratycznej. W latach 2004-2006 pełnił funkcję ministra sprawiedliwości. Przez 4 lata przewodniczył komisji parlamentarnej do spraw sądownictwa. W młodości Bodström nie przejawiał zainteresowania polityką. Początkowo skupił się na karierze piłkarskiej, był zawodnikiem AIK, jednego z czołowych szwedzkich klubów. W międzyczasie ukończył studia prawnicze i zdecydował się na karierę adwokacką. Jego nominacja na ministra sprawiedliwości w 2000 r. była dużym zaskoczeniem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

13
Druga płeć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga płeć
Niedostępny
Brak

Druga płeć to traktat o sytuacji kobiety. Beauvoir swoje opus magnum poświęca interpretacjom faktów i mitów narosłych wokół „kobiecości”. Bada kształtowanie się kobiety w kobiecie, żeńskość i dialogi płci. Dowodzi, iż świat został fałszywie zbudowany na prawach mężczyzn, a męski punkt widzenia funkcjonuje wciąż jako dominujący. Posługując się bogatym materiałem erudycyjnym, demaskuje uprzedzenia, usprawiedliwienia i ostatecznie wiedzie ku wyzwoleniu. Książka jest gruntowną analizą kobiecości, jednym z fundamentów dyskursu feministycznego.

70,00 zł
52,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,50 zł

14
Jedyna płeć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyna płeć
Niedostępny
Brak

Jedyna płeć” Katerine Kielos to kolejna książka w serii Biblioteka Kongresu Kobiet. Autorka w zabawny sposób tłumaczy, że ekonomia to nie wszystko, że nasze życie to coś więcej niż bilanse i rachunki. Kielos w przystępny i zabawny sposób tłumaczy nie tylko ostatnie przemiany gospodarcze i społeczne, ale też zwraca uwagę na brak kobiecej perspektywy w ekonomii. „Jedyna płeć” to dowód na to, że ekonomia nie musi być ani nudna, ani trudna!

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

15
Kaczuszka Kwa Książeczka kąpielowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczuszka Kwa Książeczka kąpielowa
Niedostępny
Brak

Miękka książeczka z przyciskiem dźwiękowym, która umili kąpiel każdemu smykowi! Maluchy uwielbiają pluskać się w wodzie, a z Kaczuszką Kwa i Wesołą Rybką kąpiel będzie jeszcze bardziej zabawna. To wodoodporna książeczka zawierająca krótki, rymowany tekst o zwierzątku oraz piszczący przycisk, którą można bez obaw zabrać do wanny lub na basen.

17,00 zł
12,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,25 zł

16
Dziewczyny z Olimpu Tom 2 Moc marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyny z Olimpu Tom 2 Moc marzeń
Niedostępny
Brak

Ares, bóg wojny, nie ustaje w poszukiwaniach zbiegłych bogiń, ponieważ pragnie im odebrać magiczne kamienie i tym samym przejąć boskie moce Afrodyty, Ateny i Artemidy. Wysyła na Ziemię posłańca, który ma zasiać niezgodę i zazdrość między Sid, Luce i Hoon. Przyjaźń nastolatek zostaje wystawiona na ciężką próbę. Równocześnie Ares próbuje skraść Morfeuszowi jego moc marzeń sennych. Hoon jednak skrywa siłę, której nikt nie będzie mógł sprostać: to dawna miłość Ateny do Morfeusza, która przemierzyła czas, nie gasnąc…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

17
Wielkanoc. Kuchnia świąteczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkanoc. Kuchnia świąteczna
Dostępny466 szt.

Początek wiosny, czas nadziei Święta Wielkiej Nocy przepełnia radość. Odradzające się życie symbolizują jaja, bez których nie obędzie się świąteczne śniadanie. A co poza tradycyjnym żurkiem urozmaici uroczysty rodzinny posiłek? Klasyczny pasztet czy jaja z farszem z wędzonego pstrąga, sałatka jarzynowa z domowym majonezem czy szynka ze szparagami… Razem z wiosennym przesileniem rośnie apetyt na słodkości: wyborne mazurki, orzeźwiające paschy i puszyste baby. Wiele tu przepisów na potrawy, które mogą się stać kulinarnymi inspiracjami w codziennym menu, a elegancko podane na pięknie udekorowanym stole będą wyśmienicie smakować w ten wyjątkowy czas.

22,90 zł
18,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,58 zł

18
Czarna seria. Ciemna liczba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna seria. Ciemna liczba
Niedostępny
Brak

Ósma część cyklu o Drużynie A – jednostce specjalnej policji do zwalczania przestępczości międzynarodowej. W lasach Angermanland w północnej Szwecji znika czternastoletnia Emily. Jedyną wskazówką dla Kerstin Holm ze sztokholmskiej drużyny A są samochody na numerach rejestracyjnych z jednego z krajów nadbałtyckich – jak również informacje, że w okolicy mieszka trzech skazanych wcześniej pedofilów. Sprawa staje się jeszcze poważniejsza, gdy znaleziony zostaje martwy mężczyzna z poderżniętym gardłem. Narzędzie zbrodni to struna fortepianu. Wkrótce w Sztokholmie znalezione zostaje drugie ciało z taką samą raną. Ślady prowadzą do internetu, w sam środek perfidnej walki dobra ze złem, w której młoda Emily odgrywa szczególną rolę.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

19
Rymowanki przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki przedszkolaka
Niedostępny
Brak

To książka, która musi się znaleźć w każdej biblioteczce! Powstała z myślą o małych dzieciach, ich rodzicach i opiekunach. Zawiera tradycyjne rymowanki i wyliczanki, popularne od pokoleń. Recytowanie prostych wierszyków z dzieckiem to nie tylko gwarancja świetnej zabawy, lecz także doskonałe ćwiczenie pamięci i wymowy, wzbogacanie zasobu słownictwa i rozwijanie wyobraźni dziecka.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

20
Liczenie przedszkolaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczenie przedszkolaka
Niedostępny
Brak

To książka, która musi się znaleźć w każdej biblioteczce! Powstała z myślą o dzieciach, które dopiero poznają cyfry i uczą się liczyć. Dzięki niezwykłym ilustracjom i skojarzeniom, ułatwiającym przyswajanie wiedzy, maluchy szybko nauczą się łączyć liczbę elementów na obrazku i cyfrę. Krótkie, zabawne wierszyki sprawią, że nauka będzie wspaniałą zabawą!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

21
Wiersze dla dzieci Jan Brzechwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci Jan Brzechwa
Niedostępny
Brak

Klasyka klasyki, czyli najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. Tom zawiera bogaty wybór najbardziej znanych wierszy, które od lat towarzyszą polskim dzieciom i nadal cieszą się ogromną popularnością. To niezwykła podróż do świata poezji, magii i wyobraźni.

17,00 zł
13,26 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,74 zł

22
Hobbit. Wyprawa po skarb. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hobbit. Wyprawa po skarb. Gra planszowa
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Dołącz do Bilbo Bagginsa i krasnoludów. Wyrusz w niebezpieczną wyprawę po skarb. Na swojej drodze spotkasz wielu wrogów: orki, trolle, wielkie pająki oraz smoka. Czy zdołasz ich pokonać? W zestawie: • sakiewka z 45 klejnotami, • 49 kart, • plansza. Rozmiar opakowania: 20.2 x 20.2 x 4.4 cm

65,00 zł
50,70 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 14,30 zł

23
Tomek Łebski. Tom 3. I wszystko gra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 3. I wszystko gra
Niedostępny
Brak

Trzecia część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego Tomka Łebskiego. Tym razem Tomek i Darek zabierają Kurczaka na wystawę psów, więc jest czysty i ładnie pachnie, przez chwilę. Śpiew Tomka doprowadza jego siostrę Dankę do szału. Zbliżają się urodziny Tomka i babcia Wala koniecznie chce przygotować dla niego coś pysznego, co grozi katastrofą. A „ulubiony” kolega Marek znowu sprawia Tomkowi kłopoty. Tymczasem dyrektor szkoły zapowiada występ zespołu Pzombie przed całą szkołą. Czytaj o dalszych przygodach Tomka, oglądaj zabawne ilustracje-bazgroły i śmiej się do łez.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

24
Łazienkowe pytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łazienkowe pytania
Niedostępny
Brak

Autorska książka Krystyny Lipki-Sztarbałło, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki książek dla dzieci. „Piękna książka na prozaiczny temat. Prawdziwie KRÓLEWSKA, bo mówi o miejscach, „gdzie król piechotą chodzi” – o wychodkach, toaletach, łaźniach i łazienkach... O cebrzykach, nocnikach i grających, perfumowanych sedesach... O tym, jak radzili sobie z higieną nasi przodkowie i jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie. Mnóstwo pożytecznych informacji autorka spakowała zręcznie w kształt przejrzystych rysunków, schematów i sugestywnych obrazów”. Joanna Olech, pisarka.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

25
Grecja. Praktyczny przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecja. Praktyczny przewodnik
Niedostępny
Brak

GRECJA – najstarsze państwo Europy, kolebka jej kultury, kraj o niesamowitych krajobrazach i licznych zabytkach światowej klasy. Dramatyzm pejzaży tworzy gwałtowny kontrast pomiędzy wyniosłymi górami a spokojnym morzem, widocznym prawie z każdego wyższego szczytu. Bogactwo zabytków odzwierciedla długą historię ludzkiej cywilizacji na tych terenach, a także jej burzliwy przebieg. Praktyczny Przewodnik dla Podróżników Oddajemy Ci w ręce nasz najpełniejszy przewodnik po Grecji. Zapakowaliśmy do niego mnóstwo niezbędnych informacji tak, jak pakuje się plecak przed wielką wyprawą. Nie zamieściliśmy w nim wielu zdjęć, bo woleliśmy wyczerpująco opowiedzieć Ci o tym, co warto zobaczyć i czego doświadczyć w tych krajach. Aby Twój bagaż był lżejszy, specjalnie wybraliśmy bardzo lekki papier, niemęczący oczu nawet w ostrym słońcu. Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować podróż i zaprowadzi do wszystkich miejsc, które chciałbyś odwiedzić. GRECJA nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic. To nasz najlepszy przewodnik, bo: • znajdziesz w nim bardzo szczegółowe informacje • sam zaplanujesz ambitną wyprawę • odkryjesz miejsca, do których nie trafią zwykli turyści

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

26
Wiking Vulgar i wielkie igrzyska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiking Vulgar i wielkie igrzyska
Niedostępny
Brak

Co roku wieś Porycze rywalizuje z sąsiednim miasteczkiem Krztuchy w turnieju Wikingów. I co roku Poryczanie zostają zmiażdżeni. Vulgar postanawia zrobić wszystko, by tym razem było zupełnie inaczej i nie cofnie się przed niczym, by wrócić do domu ze złotem. Zabawna, zwariowana, po prostu wspaniała seria dla 6-9-latków. Vulgar jest małym Wikingiem, który tęskni za dawnymi czasami łupienia, grabienia i ogromnych bród. Życie w wiosce Porycze jest takie nudne: tylko robienie na drutach i wypasanie kóz, zieeeew… Vulgar uważa, że do niego należy wprowadzenie nieco zamętu w to usypiające miejsce i jak tylko kończy zabawę w żonglowanie kupą łosia, zabiera się za przywracanie prawdziwej tradycji Wikingów.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

27
Planeta sekretów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta sekretów
Niedostępny
Brak

Matematyczna tajemnica pełna DANYCH Kosmici przejęli stację kosmiczną Alfa i tylko Ty możesz ją uratować. Jeśli Ci się nie powiedzie, Obcy opanują planetę! Seria książek „Matematyczne śledztwo” ma za zadanie zachęcać dzieci do ćwiczenia i stosowania w praktyce zdolności matematycznych poprzez wciągające historie kryminalne. Książka pełni funkcję gry, w której dziecko musi rozwiązywać zadania matematyczne, by podążać do pasjonującego rozwiązania. Książki z tej serii nie mają klasycznej struktury. Czytelnik „skacze” po nich w przód i w tył, zależnie od odpowiedzi na poszczególne pytania. Przy prawidłowych rozwiązaniach przechodzi do dalszej części opowieści. W przypadku błędnej odpowiedzi narrator wyjaśni zagadnienie matematyczne, po czym odeśle czytelnika z powrotem do danego zadania. Dodatkową pomoc stanowi słowniczek na końcu książek. Zostań bohaterem! Stwórz własną przygodę. Rozwiązuj zadania, które zdecydują o przebiegu akcji. Wypełnij misję, a przy tym szlifuj swoją wiedzę matematyczną!

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

28
Czas Bibuły. Tom 1. Mechanizmy, ludzie, idee - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Bibuły. Tom 1. Mechanizmy, ludzie, idee
Niedostępny
Brak

Drugi obieg wydawniczy w PRL-u jest oceniany jako pewien fenomen i mimo upływu ponad dwudziestu lat od transformacji ustrojowej jest tematem niewyczerpanym. Prezentowane w książce teksty obejmują szeroki zakres zagadnień: socjologiczne aspekty funkcjonowania drugiego obiegu wydawniczego, prezentacje niezależnej działalności wydawniczej w regionach, recepcję prasy podziemnej w Radiu Wolna Europa, przedstawienie wybranych tytułów czy osób zaangażowanych w niezależny ruch wydawniczy, aż po zagadnienia fanzinów graffiti.

28,00 zł
21,84 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,16 zł

29
Czas Bibuły 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Bibuły 2
Niedostępny
Brak

Tematyka prezentowanego tomu jest zróżnicowana. Znajdą w nim Czytelnicy refleksje ogólne dotyczące drugiego obiegu, jak i szczegółowe analizy wybranych obszarów niezależnego ruchu wydawniczego: opisy środowisk, czasopism, osób związanych z drugim obiegiem, problematykę poczty podziemnej i wydawanych przez nią znaczków. Zebrane artykuły są kolejnym krokiem do lepszego zrozumienia fenomenu drugiego obiegu wydawniczego i pokazują całe jego skomplikowanie.

28,00 zł
21,84 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,16 zł

30
Kompletny przewodnik runiczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompletny przewodnik runiczny
Niedostępny
Brak

Runy to proste symbole wywodzące się ze świata natury. Jeśli się dobrze rozejrzysz, znajdziesz je wszędzie – w gałęziach drzew, pęknięciach na chodniku, nawet w fakturze parkowej ławki. Im bardziej będziesz pozwalał im stać się częścią swojego codziennego życia, tym lepiej będziesz się czuł w ich towarzystwie i tym więcej powiedzą Ci one o swoim znaczeniu. Jeśli chcesz okiełznać ich niezwykłą moc, pomocna będzie ta książka. Jej Autorka od wielu lat korzysta z run do przepowiadania przyszłości. Praktykuje jako wróżka i zielarka oraz jest jedną z najpopularniejszych propagatorek praktycznego wykorzystania magii natury. Teraz dzieli się z Tobą swoim bogatym doświadczeniem. Niniejsza publikacja pomoże Ci odkryć proroczą moc run i ujawni, jak je wykorzystywać jako magiczne narzędzia poznawania przyszłości, zapewniania sobie ochrony i szczęścia. Od teraz każde Twoje działanie będzie przemyślane i po prostu skazane na sukces. W książce znajdziesz pełen opis dwudziestu czterech run Futharku Starszego oraz pustej runy. Autorka wyjaśnia różnice między runami łączonymi, a zapisem runicznym. Szczegółowo, a zarazem zrozumiale, objaśnia cztery rozmieszczenia run i ich szczegółową interpretację, w tym znaczenie pozycji odwróconej. Instruuje, jak rzeźbić runy i tworzyć z nich praktyczne talizmany. Dzięki niej poznasz również znaczenie tych znaków w magii i związane z tym nim ich zastosowania. Runy – źródło naturalnej mądrości!

29,20 zł
21,90 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,30 zł

31
Pod ziemią w Villette - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod ziemią w Villette
Niedostępny
Brak

Trzecia część cyklu z sędzią śledczą Martine Poirot. Na barce, która przypłynęła do Villette z ładunkiem rudy żelaza, zostają odkryte zwłoki młodego dziennikarza. W dłoni miał skrawek szwedzkiej gazety. Okazuje się, że zlecono mu napisanie publikacji o katastrofie górniczej, która wydarzyła się w roku 1956 i pochłonęła 162 ofiary. Kiedy sędzia śledcza Martine Poirot zaczyna badać sprawę, pewne tropy wskazują na związek brutalnego morderstwa z korupcją i przekrętami w miejscowej stalowni francuskiego biznesmena. Kilka tropów prowadzi do małego uśpionego osiedla górniczego w Hanaberget, w szwedzkim okręgu Bergslagen. Kiedy w Villette dochodzi do kolejnego morderstwa, Martine, bliska dotarcia do prawdy, uświadamia sobie, że jej życie też jest w niebezpieczeństwie.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

32
Marta Robin. Pasja życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marta Robin. Pasja życia
Dostępny4 szt.

„Panie mój i Boże, zażądałeś wszystkiego od swojej uniżonej sługi, weź więc i przyjmij wszystko. Dziś zdaję się na Ciebie bez żadnych warunków, o Ukochany mojej duszy! Tylko Ciebie pragnę i dla Twojej miłości rezygnuję ze wszystkiego”. Marta Robin Marta Robin (1902-1981) to francuska mistyczka i stygmatyczka obdarzona przez Boga darem wizji, bilokacji i proroctwa. Przez pięćdziesiąt lat jej jedynym pokarmem była Eucharystia. Co tydzień, od czwartku wieczorem do niedzieli lub poniedziałku, przeżywała razem z Jezusem Jego Mękę. W wyniku tajemniczej choroby straciła wzrok i dotknął ją paraliż, lecz mimo to stała się duchową przewodniczką dla wielu osób i inspiratorką powstania ruchu Ognisk Miłości, który działa na całym świecie, w tym także w Polsce. Obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny.Marta Robin. Pasja życia to duchowy portret tej niezwykłej postaci, próba ukazania tego, co tak bardzo fascynowało i przyciągało do niej tysiące ludzi. W tej książce widzimy Martę cierpiącą, ale i przepełnioną Bożą radością, uczestniczącą przez współczującą miłość w sprawach świata, a równocześnie zanurzoną w Bogu. Opowieść o niej to poruszające przypomnienie, że każde życie może być wypełnione miłością Bożą, przepełnione nią aż tak, że wydaje owoce, rozgrzewa serca innych, dając światu trochę światła. Trzeba się tylko odważyć i naprawdę przyjąć swoje życie jako Boży dar, tak jak to uczyniła Marta. Ks. Sławomir Sosnowski jest opiekunem Ogniska Miłości w Olszy pod Rogowem, głosi rekolekcje i konferencje na temat życia i duchowości Marty Robin, pełni posługę egzorcysty w archidiecezji łódzkiej.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

33
Proza autobiograficzna pokolenia jugonostalgików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proza autobiograficzna pokolenia jugonostalgików
Niedostępny
Brak

Książka jest ważnym głosem w rozważaniach nad pisarstwem autorów i autorek tworzących w fazie postjugosłowiańskiej. Autorka pokazuje proces tworzenia pamięci o wspólnym domu-ojczyźnie, czyli Jugosławii, która zniknęła, której nie ma w sensie geograficznym, historycznym, ale w sensie kulturowym czy mentalnym zostaje zapisana w takich nośnikach jak literatura o charakterze autobiograficznym. Książka skutecznie stara się nas przekonać, że istnieją zarejestrowane przez literaturę wyraźne ślady pamięci pokoleniowej, pokazane jako proces, ruch, i jest to istotny czynnik powstawania nostalgii, która tworzy wyznaczniki ponadnarodowej tożsamości, ale sfragmentaryzowanej, wybiórczej, konstruowanej przy użyciu wielu strategii postmodernistycznych.

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

34
Nowoczesność nihilizm polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowoczesność nihilizm polityka
Dostępny5 szt.

W pracy stawiamy tezę, iż myśl Karla Löwitha umożliwia zrekonstruowanie związku łączącego nowoczesność, nihilizm oraz politykę. Nowoczesność przedstawiona jest jako epoka, którą charakteryzują narodziny świadomości historycznej rozstrzygającej o jej odmienności względem starożytności i średniowiecza. Analiza korzeni nowoczesnej świadomości historycznej i wiążącej się z nią historycznej dynamiki stanowi warunek wstępny uchwycenia kierunku rozwoju dziejów Europy. W tym celu Löwith wprowadza tezę o sekularyzacji, która umożliwia zrozumienie zarówno chrześcijańskich korzeni nowoczesności i nie­chrześci­jań­skich rezultatów jej rozwoju historycznego. Ambiwalencja chrześcijańskiego dziedzictwa Europy stanowi zatem klucz do zrozumienia związku nowoczesności i nihilizmu. Z jednej strony chrześcijaństwo – za sprawą ustanowienia specjalnej relacji Boga i człowieka – dokonuje wyniesienia człowieka ponad naturę i dowartościowuje historię; z drugiej – pozostaje ono eschatologicznym obwarowaniem wszelkiego procesu dziejowego, który nie może jawić się jako samo­istna przestrzeń. Nihilistyczne konsekwencje nowoczesności Löwith kojarzy zatem z egzystencjalizmem, który nie jest w stanie uchwycić człowieka w miarodajnej relacji ani do Boga, ani do kosmosu, odnosząc go jedynie do tego, co przynosi ze sobą zdynamizowana nowoczesnością historia. (ze Wstępu autora)

49,80 zł
34,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,94 zł

35
Praktyczny przewodnik. Włochy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyczny przewodnik. Włochy
Niedostępny
Brak

Włochy – bella Italia, pełna słońca, piękna, niezwykłych kolorów, która zgromadziła połowę dzieł sztuki świata i ma najwięcej zabytków wpisanych na listę UNESCO. To kraj życzliwych ludzi i od stuleci mekka malarzy i poetów. Oddajemy Ci w ręce nasz najpełniejszy przewodnik po Włoszech. Zapakowaliśmy do niego mnóstwo niezbędnych informacji tak, jak pakuje się plecak przed wielką wyprawą. Nie zamieściliśmy w nim wielu zdjęć, bo woleliśmy wyczerpująco opowiedzieć Ci o tym, co warto zobaczyć i czego doświadczyć w tych krajach. Aby Twój bagaż był lżejszy, specjalnie wybraliśmy bardzo lekki papier, niemęczący oczu nawet w ostrym słońcu. Ten przewodnik pomoże Ci zaplanować podróż i zaprowadzi do wszystkich miejsc, które chciałbyś odwiedzić. Włochy nie będą miały przed Tobą żadnych tajemnic. To nasz najlepszy przewodnik, bo: • znajdziesz w nim bardzo szczegółowe informacje, • sam zaplanujesz ambitną wyprawę, • odkryjesz miejsca, do których nie trafią zwykli turyści.

69,90 zł
51,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,17 zł

36
Nasza paczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza paczka
Dostępny5 szt.

Nastoletnia Marta razem ze znajomymi z klasy tworzą dobrze zgrana paczkę. Ostatnio jednak zwykłe przyjaźnie zmieniają się w coś więcej. Niestety nie tylko to psuje relacje w grupie. Agnieszka poznaje nowe towarzystwo, które wciąga ją w uzależnienie od narkotyków. Marta mimo własnych kłopotów postanawia pomóc koleżance. Czy jej się to uda, nim będzie za późno? Jaką rolę w całej historii odegra jej starszy brat Adam? Co naprawdę czuje do Marty Mirek?

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

37
Medycyna czy magia? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna czy magia?
Dostępny19 szt.

Lektura niniejszej książki pozwoli czytelnikowi spojrzeć z dystansem na proponowane mu przez medycynę naturalną cudowne metody leczenia i z pewnością otrzeźwi tych, którzy bardziej niż rzetelnej nauce ufają wahadełkom, magicznym różdżkom, homeopatii, masażom, bioprądom i innym paramedycznym zabiegom.

16,00 zł
12,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

38
Nie wszyscy ludzie to dranie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
17,70 zł
12,39 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,31 zł

39
Budowa zamku - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowa zamku
FoxGames / GW Foksal, od 6 lat
Niedostępny
Brak

Każdy gracz buduje zamek dokładając karty z fragmentami muru. Nie będzie to takie proste ponieważ każdy kolejny fragment muru musi mieć wartość wyższą od wcześniej dołożonego! Wygra gracz, który jako pierwszy wybuduje zamek składający się z dziesięciu kart. 2 warianty gry: łatwiejszy i trudniejszy Rozmiar opakowania: 13.5 x 13.5 x 4.4 cm

40,00 zł
31,20 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

40
Rynek Prywatyzacja Interes publiczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynek Prywatyzacja Interes publiczny
Dostępny120 szt.

Książka przedstawia formułowane w ramach nowego zarządzania publicznego sposoby zapewniania obywatelom najważniejszych usług publicznych. Upowszechniło ono pogląd, że proste usługi komunalne, ale także edukacja czy ochrona zdrowia to zadania, które najlepiej zrealizują podmioty prywatne (biznes i sektor pozarządowy) wyłonione przez administrację w konkurencyjnych procedurach. Jak opisywał Tony Judt, takie podejście wyzwoliło nas z przekonania, że państwo gwarantuje najlepsze rozwiązanie wszystkich problemów. Coraz częściej zaczynamy jednak dostrzegać luki i ułomności w prorynkowym nastawieniu do zarządzania publicznego. Przekonujemy się, że potrzebne jest pragmatyczne i poparte doświadczeniem spojrzenie na dylemat: ile państwa, ile rynku w sferze usług publicznych. To praca ważna, tak dla badaczy usług publicznych, jak i tych, na których spoczywa powinność ich zapewnienia. Tym pierwszym oferuje ona użyteczną teoretyczną perspektywę analityczną. Z kolei dla tych drugich stanowić może zbiór nieocenionych wskazówek, kiedy przychodzi rozstrzygać o formie i zakresie świadczenia usług publicznych. To także pozycja, z którą koniecznie powinni się zapoznać studenci kierunków, na których wykłada się zagadnienia związane z usługami publicznymi. z recenzji dr. hab. Stanisława Mazura, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

Wróć do góry