hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.03.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 marca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Snów kolorowych, placu budowy (Sherri Duskey Rinker, Tom Lichtenheld), na drugim Psychologia dziecka (Rudolpf H. Schaffer). Kolejny produkt to W kręgu Wazów (Bożena Fabiani) oraz Mit maszyny Tom 2 (Mumford Lewis).
1
Snów kolorowych, placu budowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Snów kolorowych, placu budowy
Dostępny325 szt.

Przedstawiamy książeczkę na dobranoc, którą pokochały dzieci na całym świecie! Ogromne maszyny z placu budowy przez cały dzień woziły, podnosiły, mieszały i przerzucały. Okropnie się zmęczyły. A przecież nawet najwięksi twardziele mają ochotę zgasić wieczorem światła i wyłączyć silnik. Dźwig zasypia z pluszowym misiem, wywrotka pochrapuje, betoniarka przykrywa się kołderką. Ta niezwykła kołysanka utuli do snu każdego małego kierownika i kierowniczkę budowy. „Wielu rodziców i dziadków wykrzyknie: Nareszcie!” – „Chicago Tribune”.

29,90 zł
20,03 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,87 zł

111 osób kupiło
2
Psychologia dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia dziecka
Dostępny63 szt.

Znakomity podręcznik ukazujący znaczenie dzieciństwa dla funkcjonowania człowieka przez całe życie: • pozwala na zrozumienie sensu zmian rozwojowych w różnych obszarach funkcjonowania dziecka; • wyczerpująco omawia rozwój emocjonalny, poznawczy, poznawczo-społeczny oraz rozwój języka dziecka; • wprowadza nowe, dotąd zupełnie w psychologii rozwoju nieobecne zagadnienia, jak: rola TV, komputerów i Internetu, porównania międzykulturowe; • ułatwia przyswojenie wiedzy dzięki wyróżnieniom istotnych treści, słowniczkowi pojęć oraz zaproponowanej literaturze dodatkowej.

79,00 zł
69,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,48 zł

3 osoby kupiły
3
W kręgu Wazów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu Wazów
Dostępny18 szt.

Swoim pasjonującym i przystępnym stylem Bożena Fabiani opisuje dwór Wazów w Warszawie, na pierwszym planie przedstawiając kolejnych królów z polskiej odnogi tej dynastii (Zygmunta III, Władysława IV i Jana Kazimierza), królowe, dzieci królewskie i innych członków rodziny panującego. Ciekawie przedstawia także różne aspekty życia codziennego na dworze, m.in.: obyczaje, kuchnię, modę, święta, choroby i okresy żałoby. Osobno prezentuje funkcjonowanie fraucymeru i dworu królewiczów. W swój wywód wplata interesujące anegdoty oraz fascynujące historie towarzyszące jej przy prowadzonych kwerendach archiwalnych i innych badaniach dziejów polskich Wazów. Tekst uzupełnia starannie dobrany materiał ilustracyjny. Publikacja dostępna również w formie audiobooka. Książka jest nowym, poszerzonym i zmienionym wydaniem publikacji Na dworze Wazów w Warszawie (I wyd.) i Życie codzienne na Zamku Królewskim w epoce Wazów (II wyd.).

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

2 osoby kupiły
4
Mit maszyny Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit maszyny Tom 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Pentagon władzy jest drugim tomem „Mitu maszyny” Lewisa Mumforda i rozwinięciem idei zarysowanych w tomie pierwszym – pracą powstałą, jak sam autor stwierdza pod presją obserwacji „zniekształceń, zbiorowych obsesji i kompulsji powstałych w polu megatechniki, przekierowujących nasze energie i podważających naszą zdolność do życia pełnego i duchowo satysfakcjonującego”. Zadanie, które sobie postawił, Mumford wypełnia opierając się na ogromnym bogactwie faktów i informacji histortyczno-literackich, tworząc wielką sieć diagnostyczną, umożliwiającą autorowi, a za nim czytelnikowi tej książki, problematyzację istotnych wymiarów naszej cywilizacji. Diagnoza dotyczy zarówno podstaw wyobrażeniowych i myślowych tej kultury, jak też w skutku jej instytucji. Mumford dąży do ujawnienia, jak myślimy zbiorowo jako jej twórcy i uczestnicy, i wskazuje jednocześnie konieczne pola zmiany sposobu rozumowania, by przywrócić priorytet wartości decydujących o jakości ludzkiego życia w jego wymiarze indywidualnym i dopiero wtedy społecznym.

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

1 osoba kupiła
5
Papież Franciszek. Niespodziewany dar od Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papież Franciszek. Niespodziewany dar od Boga
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

"Zaczynamy tę drogę: biskup i lud. Drogę braterstwa, miłości, wzajemnego zaufania" - powiedział na początku swego pontyfikatu papież Franciszek. Jaki on jest? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w prezentowanej książce. Czytając zamieszczone tu wywiady z kard. Jorge Mariem Bergogliem, opublikowane w międzynarodowym czasopiśmie 30 Giorni w latach 2002-2009, oraz reportaż, który ukazał się w tymże czasopiśmie, zatytułowany Przyjaciele ojca Bergoglia. Ubodzy, księża i święci z villas miseria w Buenos Aires, poznamy osobę i idee obecnego biskupa Rzymu.

11,60 zł
10,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,16 zł

1 osoba kupiła
6
Król bez korony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król bez korony
Dostępny32 szt.

Bohater książki, Władysław I Herman – władca ziem polskich w 2. poł. XI wieku, ukazany został w sposób daleki od utartych w dotychczasowej historiografii stereotypów. Okazuje się bowiem, że nie był wcale księciem słabym, ubezwłasnowolnionym przez palatyna Sieciecha, a w zastanej sytuacji politycznej starał się postępować rozważnie i dyplomatycznie niczym wytrawny mąż stanu. Z jednej strony podtrzymywał dobre relacje z dworem cesarskim i Czechami, z drugiej prowadził w miarę możliwości politykę ekspansywną na Pomorzu. W barwnej narracji autor nie pomija także charakterystycznego tła omawianej epoki, ciekawie prezentując m.in.: politykę aranżowanych małżeństw czy wiodące ideologie przedstawianego okresu. Książka, pełna nowych ustaleń, hipotez i interpretacji napisana została na podstawie solidnej bazy źródłowej, w tym niedawno odkrytych zabytków sfragistycznych i numizmatycznych.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
7
Jak oceniać postępy uczniów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak oceniać postępy uczniów
Dostępny27 szt.

Jak oceniając uczniów, zachęcać ich do efektywnej pracy? Książka Paula Dixa pokazuje, że ocenianie to nie tylko kilka czynności zakończonych „dwóją” lub „szóstką” – to także mnóstwo szans, by zachęcić ucznia i wzmacniać efektywność uczenia się. Autor – doświadczony i wielokrotnie nagradzany za szkolenia dla nauczycieli specjalista – dzieli się narzędziami i strategiami, które umożliwią Ci wprowadzenie najlepszych praktyk oceniania uczniów w Twojej klasie. Jeśli zadajesz sobie pytania: •jak sprawić, by uczniowie czuli się bardziej odpowiedzialni za swoje oceny? •jak zachęcać uczniów do samooceny i oceny rówieśniczej? •jak efektywnie oceniać różnych uczniów w jednej klasie? •jak wyznaczać uczniom wartościowe dla nich cele i przestać narzucać własne? •jak uprościć proces oceniania i zaoszczędzić czas? •jak zdążyć zrobić to wszystko w czasie lekcji? ta książka jest dla Ciebie.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

1 osoba kupiła
8
Bitwa Wołyńsko-Podolska 1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa Wołyńsko-Podolska 1920
Dostępny7 szt.

Ósmy tom, poświęcony bitwie Wołyńsko-Podolskiej jest niezwykle istotny, gdyż podsumowuje dotychczasowe działania, dokonuje również rozważań politycznych, militarnych i gospodarczych, perspektyw dalszego prowadzenia działań wojennych związanych z rozejmem i podpisaniem preliminariów pokojowych. Bitwa Warszawska 1920, której częścią jest obecny tom, stanowi jedną z najważniejszych bitew Państwa Polskiego i niewątpliwie miała kluczowy wpływ na losy ówczesnej Europy, w tym Polski. Fenomenalny sukces oręża polskiego jest dumą narodową Polaków, świadczy też o niezwykłym patriotyzmie i męstwie naszych rodaków.

134,40 zł
94,08 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 40,32 zł

9
Psychologiczne znaczenie pieniędzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologiczne znaczenie pieniędzy
Dostępny60 szt.

Pieniądze są zazwyczaj interpretowane w kategoriach ekonomicznych z uwzględnieniem ich funkcji transakcyjnej. Ekonomia definiuje pieniądz jako środek wymiany, który w żadnym wypadku nie staje się dla człowieka celem samym w sobie. W tym sensie dostrzega w nim swego rodzaju instrument niezbędny do zaspokajania rozmaitych potrzeb. Jednak nawet potoczne obserwacje przemawiają za tym, że tego rodzaju racjonalne ujęcie pieniądza nie wyczerpuje wszystkiego, co można o nim powiedzieć lub napisać. Pieniądze są dla ludzi ważne nie tylko dlatego, że mogą je wykorzystywać w kupowaniu produktów lub usług. Właściwie już od momentu, w którym zostały wynalezione, stały się wskaźnikiem statusu społecznego, władzy, czy prestiżu, ale także źródłem niepokoju i silnych negatywnych emocji, jak zawiść, lęk lub wstyd. Zatem, oprócz oczywistego znaczenia instrumentalnego, pieniądze mają także znaczenie symboliczne i wykraczają poza świat finansowego profanum, sakralizując nasze codzienne życie. O takich właśnie symbolicznych i emocjonalnych właściwościach pieniędzy możemy przeczytać w książce Agaty Gąsiorowskiej. Z recenzji prof. Tomasza Zaleśkiewicza

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

10
Jak kształtować zachowania małych dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kształtować zachowania małych dzieci
Dostępny60 szt.

Szukasz nowych sposobów modelowania zachowania małego dziecka? Lynn Cousins, doświadczony nauczyciel i dyrektor szkoły specjalizujący się w pracy z małymi dziećmi, dzieli się świeżym spojrzeniem na modelowanie zachowań i kształtowanie społecznych i emocjonalnych kompetencji dziecka. Książka dostarcza cennych wskazówek i informacji, które pomogą Ci wspierać dzieci, by rozwijały się szczęśliwie i bezpiecznie. Dowiedz się: ˇjak zachęcać dzieci do pozytywnych zachowań i zniechęcać do negatywnych, ˇjak przebiega rozwój i uczenie się małych dzieci, ˇjak wprowadzić najbardziej efektywne strategie pracy z dziećmi, ˇjak zachowanie dorosłych wpływa na zachowanie dzieci.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

11
Musisz życie swe odmienić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musisz życie swe odmienić
Dostępny62 szt.

Ostatnia duża praca Sloterdijka utwierdziła jego pozycje jako jednego z najciekawszych żyjących intelektualistów, nie tylko niemieckiego obszaru językowego. Rozwijając projekt oświecenia oraz oświeceniowej krytyki religii, Sloterdijk podejmuje problem „antropotechnik”, czyli metod wytwarzania odpowiednich postaw i stylów życiowych. Opisując przemiany współczesności, w tym święcące triumfy ruchy pseudoreligijne w stylu scjentologii, Sloterdijk stara się pokazać, za pomocą jakich środków nowoczesność i współczesność wytwarzają takie a nie inne formy podmiotowości i w jaki sposób optyka „antropotechnik” jest w stanie na nowo ufundować projekt oświeceniowej reformy świadomości.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

12
Prawo rzymskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rzymskie
Niedostępny
Brak

Nowoczesny i przystępny podręcznik akademicki z zakresu prawa rzymskiego, w którym Autorzy ukazują naukę prawa rzymskiego w kontekście rozwoju europejskiego prawa prywatnego. Omawiają m.in.: wartości i zasady prawa prywatnego na przykładzie unormowań rzymskich oraz tradycji romanistycznej od średniowiecza po współczesność, metodę jurystów rzymskich jako podstawę zrozumienia nowoczesnego dyskursu prawniczego, instytucje i modele dogmatyczne czerpiące inspiracje z prawa rzymskiego. Nowe wydanie zostało m.in. wzbogacone o bardzo atrakcyjne udogodnienia dydaktyczne ? czytelne wyróżnienie części bardziej specjalistycznych oraz praktyczne i wygodne odsyłacze wewnętrzne. Podręcznik dla studentów prawa, europeistyki, historii, kulturoznawstwa, administracji oraz dla aplikantów prawniczych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

13
Psychologia konsumenta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia konsumenta
Niedostępny
Brak

Dlaczego kupujemy produkty luksusowe? Czy można wpływać na konsumentów poza ich świadomością? Kto i kiedy kupuje pod wpływem impulsu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Autorki książki ?Psychologia konsumenta?. Katarzyna Stasiuk i Dominika Maison wskazują, skąd można czerpać wiedzę o zachowaniach konsumentów, a następnie określają znaczenie podstawowych procesów poznawczych, emocjonalnych i motywacyjnych w podejmowaniu przez nich decyzji. Wnioski Autorek poparte są wynikami badań naukowych oraz zilustrowane przykładami zastosowania wiedzy psychologicznej w działaniach marketingowych. Książkę wyróżnia opis zachowań konsumenckich z trzech punktów widzenia: ? klasyczna perspektywa podstawowych procesów psychologicznych (spostrzegania, wiedzy, procesów emocjonalnych, motywacji i postaw), ? analiza procesów nieświadomych, automatycznych konsumenta, ? perspektywa praktyki badań nad konsumentem, czyli badań marketingowych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

14
Jak radzić sobie ze stresem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak radzić sobie ze stresem
Dostępny32 szt.

Potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie ze stresem w pracy? Bill Rogers, światowej sławy ekspert w dziedzinie stresu nauczycieli oraz zarządzania zachowaniem uczniów w klasie, opisuje codzienną, stresującą rzeczywistość zawodu nauczyciela. Autor spisał doświadczenia z pracy w trudnych szkołach w Australii i Wielkiej Brytanii. W książce omówiono takie kwestie, jak trudne klasy i trudni uczniowie, kłopoty z utrzymaniem dyscypliny w klasie oraz naturalny stres, jaki w związku z tym odczuwa nauczyciel. Bill Rogers doskonale zna środowisko szkolne i zdaje sobie sprawę, jak ważna dla nauczyciela – jego możliwości radzenia sobie, jego dobrego samopoczucia i wiary w siebie – jest pomoc koleżeńska. Przedstawione w książce metody, umiejętności i podejścia sprawdziły się w wielu szkołach – dzięki nim można efektywny sposób poradzić sobie z czynnikami wywołującymi stres. W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania: • jak wzmacniać morale nauczycieli i budować poczucie własnej wartości, • jak nauczyciele mogą pomagać sobie nawzajem, • jak zarządzać zachowaniem uczniów w klasie, • jak kreować wspierające środowisko szkolne, • jak wprowadzać w klasie zasady dotyczące zachowania i utrzymywać dyscyplinę na lekcjach, • jak radzić sobie z ekstremalnymi zachowaniami uczniów.

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

15
Microsoft Office 2013 Praktyczne programowanie makr i dodatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Microsoft Office 2013 Praktyczne programowanie makr i dodatków
Niedostępny
Brak

Microsoft Office to niezwykle elastyczny i przy tym bardzo popularny pakiet biurowy. Dużej części jego użytkowników wystarczają podstawowe możliwości pakietu. Jednak istnieje spora grupa osób chcących mieć dostęp do jeszcze bardziej zaawansowanych narzędzi bez konieczności rezygnowania z uniwersalnej wersji Office’a. Dla nich właśnie powstają niewielkie aplikacje-dodatki, które można kupić w sklepach internetowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak projektować takie przydatne programy, trafiłeś na idealną książkę. W tej publikacji znajdziesz omówienie sposobów tworzenia makr, dodatków i aplikacji dla Microsoft Office 2013 i 365 z wykorzystaniem trzech najpopularniejszych technologii: Visual Studio Tools for Office, Visual Basic for Applications oraz JavaScript Object Model. Każda z nich została opisana na konkretnych przykładach. Pokazano tu sekwencję kroków, które trzeba wykonać, by makropolecenie lub dodatek zaczęły poprawnie działać. Omówiono różne opcje, biblioteki kontrolek, sposoby integracji dodatków z programami Office’a i kwestie publikacji gotowych aplikacji. Rozszerz możliwości swojego pakietu Office!

54,90 zł
38,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,47 zł

16
Wychowanie jako miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie jako miłość
Dostępny15 szt.

Praca, inspirowana w głównej mierze myślą Hansa-Georga Gadamera i Hannah Arendt, ma charakter pytania. Jest to pytanie o wychowanie, o warunek jego możliwości. Proponowane w rozprawie rozumienie fenomenu, jakim jest wychowanie, odchodzi od koncepcji przypisującej je określonemu etapowi rozwoju człowieka. Nie negując istnienia tego etapu, w którym mamy swoje uczestnictwo najpierw jako dzieci, później zaś jako rodzice czy wychowawcy, autorka kieruje się ku ujęciu wiążącemu wychowanie z całym ludzkim życiem. Fundamentalnym pytaniem dla tak rozumianego wychowania jest pytanie o dobro; o możliwość udziału człowieka w dobru; o możliwość jego poznania i posiadania. Problem polega jednak na tym, że dobra ostatecznie nie sposób ani poznać, ani też posiąść. Dążąc do niego, człowiek nieustannie staje wobec własnej bezradności i niekiedy najzupełniej skrajnego ubóstwa. Koncepcja wychowania rozumianego jako miłość widzi - paradoksalnie - jego możliwość w takim właśnie dialektycznym ruchu dążenia i braku; spełnienia i niespełnienia; w stałym napięciu między "tak" i "nie". Egzemplifikacją tej koncepcji pozostaje sokratejski Eros: wieczny tułacz, gorący miłośnik i poszukiwacz Dobra i Piękna, których nigdy ostatecznie posiąść nie może. Samo to dążenie i związana z nim negatywność, właściwa również ludzkiemu życiu, ma jednak - jak by powiedział Gadamer - swoiście produktywny, twórczy sens. Uczy bowiem tego, że o to wymykające się dobro musimy stale zabiegać; że musimy o nie wciąż na nowo pytać. Jest to punkt wyjścia, a zarazem owoc, proponowanego w pracy rozumienia fenomenu wychowania.

37,00 zł
31,08 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,92 zł

17
Miasto na żądanie aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto na żądanie aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia
Niedostępny
Brak

Miasto na żądanie przedstawia spojrzenie na fenomeny miasta i miejskości z rozmaitych punktów widzenia: socjologów, antropologów, kulturoznawców, urbanistów i przedstawicieli innych, pokrewnych dyscyplin akademickich, a także działaczy, społeczników i urzędników. Próby sformułowania teorii, diagnoz i uogólnień, niewolne od charakterystycznych dla miejskiej sfery publicznej zażartych sporów, pozostają tu w dialogu z praktyką aktywistów, działaniami instytucji tworzących miejską politykę, codziennym doświadczeniem mieszkańców. Te trzy kategorie Ś aktywizmu, polityk miejskich i doświadczenia Ś pozwalają dostrzec, czym jest miejskość na początku XXI wieku. Tytułowe "żądanie" nie oznacza przymusu obrania jednej perspektywy badawczej, a raczej stanowi zaproszenie do niespiesznej miejskiej przejażdżki urozmaiconej licznymi przystankami.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

18
Territoires comparatistes Melanges offerts a Zbigniew Naliwajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Territoires comparatistes Melanges offerts a Zbigniew Naliwajek
Dostępny16 szt.

Książka zawiera artykuły ofiarowane badaczowi literatury francuskiej profesorowi Zbigniewowi Naliwajkowi przez jego przyjaciół i współpracowników w dowód przyjaźni i uznania. Czytelnik znajdzie w tomie teksty poświęcone poezji i powieści francuskiej obejmujące prawie wszystkie epoki literackie (od Renesansu po czasy współczesne). Poszczególne artykuły autorstwa polskich, francuskich i niemieckich badaczy literatury (m.in. Pierre’a Brunela, Francisa Claudona, Uwe Dethloffa) poruszają kwestie literackie ujęte w perspektywie porównawczej – związki literatury z innymi dziedzinami sztuki, kwestie tłumaczenia, recepcji, intertekstualności. Bogactwo zebranych studiów świadczy o różnorodności dziedzin badawczych, którymi zajmuje się Zbigniew Naliwajek. Praca w języku francuskim.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

19
Śnienie. Przez bramy z rogu i kości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnienie. Przez bramy z rogu i kości
Niedostępny
Brak

Ten album jest zbiorem opowieści różnych autorów. Aby poznać Krainę śnienia stworzoną przez Neila Gaimana wystarczy zastosować się do wskazówek poniżej. Poczuj się jak młody właściciel firmy, który nie wychodzi z biura i marzy o wolności, jaką mają robotnicy u Mervyna Dyniogłowego. Spędź pierwszy dzień Nowego Roku w towarzystwie dwojga wygnańców ze śnienia: Nuali – elfki niegdyś podarowanej Sandmanowi przez Tytanię, oraz Cluracana – ambasadora królewskiego dworu. Wyrusz do świata jawy z dwoma mieszkańcami śnienia: Koryntczykiem, który musi naprawić grzechy przeszłości i Krukiem Mathew, który przybiera ludzką postać, by spotkać się z dawnym wrogiem. Poznaj dzieje Aristeasa z Marmory – jednego z byłych kruków Sandmana.

59,00 zł
45,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,57 zł

20
W ogrodzie bestii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W ogrodzie bestii
Niedostępny
Brak

`Jedna z najlepszych książek non-fiction, jaką przeczytałem w życiu`. Mariusz Szczygieł Rok 1933. Serce hitlerowskiego Berlina. Wielki, epicki spektakl życia i śmierci widziany oczyma amerykańskiej rodziny dyplomatów. Amerykański ambasador William E. Dodd przyjeżdża do Niemiec z żoną, synem oraz pełną temperamentu córką Marthą. Początkowo Martha jest urzeczona licznymi przyjęciami i towarzyszącą im pompą, oczarowana przez przystojnych młodych mężczyzn, obywateli III Rzeszy, z ich zaraźliwym entuzjazmem dla uczynienia z Niemiec światowej potęgi. W miarę jak prześladowania Żydów przybierają na sile, a główni bohaterowie książki stają się ich naocznymi świadkami, ambasador Dodd zaczyna alarmować amerykański Departament Stanu. Ten jednak pozostaje obojętny... W czasach gęstniejącego mroku, Doddowie przeżyją dni pełne ekscytacji, intryg i romansów - aby ostatecznie z przerażeniem ujrzeć kulminację przemocy i morderstw, demaskujących prawdziwy charakter Hitlera i jego bezwzględnych dążeń. `Opierając się na listach i pamiętnikach z tamtego okresu, Larson - mistrz prawdziwych historii, które czyta się niczym najlepszą fikcję - stworzył naoczną relację ojca i córki, którzy otwierają oczy dopiero w chwili, gdy terror na dobre zaciska wokół nich swe szpony`. People

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

21
Para-mara, czyli o dwóch takich, co próbują straszyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Para-mara, czyli o dwóch takich, co próbują straszyć
Dostępny147 szt.

Witamy bardzo serdecznie w programie „Pary nie do wiary”! Program jest telewizyjny, ale jedną z jego niespodzianek jest to, że ogląda się go w książce. Śmieszne, prawda? Jednak jeszcze śmieszniejsza jest para gości zaproszonych do studia: Pan Cienias i Pan Kanaletto są strachami każdego domu na świecie! Także Twojego, drogi widzu-czytelniku! W jaki sposób, po co i dlaczego straszą, to już sam obejrzyj! Program ma charakter familijny i edukacyjny (bo „od każdego gościa można się czegoś nauczyć”). Został zrealizowany przez Pawła Pawlaka (scenografia i reżyseria) według scenariusza Jarosława Mikołajewskiego i wyprodukowany przez wydawnictwo Bajka.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

22
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 2. Oko Odyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thorgal. Młodzieńcze lata. Tom 2. Oko Odyna
Niedostępny
Brak

Druga część serii fantasy opowiadającej o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego pośród wikingów Północy. Kilkunastoletni skald – czyli poeta i pieśniarz – Thorgal dał słowo zaklętym w wieloryby siostrom Minkelsönn, że zdejmie z nich przekleństwo. W tym celu musi odnaleźć pod górą zwaną Kowadłem Thora siedzibę trzech Norn, które przędą los ludzki i boski. Tylko one mogą wiedzieć, co zrobić, aby wielka bogini Frigg uwolniła siostry od swej klątwy. Młody skald jest przekonany, że oczarowane jego pięknym głosem Norny pomogą mu w wykonaniu zadania. A musi się spieszyć, bo cierpiący od dawna głód mieszkańcy jego wioski w każdej chwili mogą zjeść trzy schwytane wieloryby, w których ciałach kryją się duchy sióstr Minkelsönn. Seria Thorgal – Młodzieńcze Lata jest tworzona przez urodzonego w 1954 roku francuskiego scenarzystę Yanna Le Pennetiera oraz o osiemnaście lat młodszego rosyjskiego rysownika Romana Surżenkę. Artyści są też autorami rozpoczętej w 2011 roku serii Louve, opowiadającej o córce Thorgala.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

23
Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny
Niedostępny
Brak

Co to jest szkaplerz? Po co i jak się go nosi? Co to jest przywilej sobotni i czy niekatolicy też mogą nosić szkaplerz? W tej książce znalazły się odpowiedzi na te i wiele innych pytań, a także historia błogosławionego Izydora, świadectwa cudów natury i łask dokonanych za pomocą szkaplerza, praktyczne uwagi dotyczące jego noszenia i informacje o obrzędach błogosławieństwa i nałożenia szkaplerza.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

24
Pamiętnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik
Niedostępny
Brak

Przez lata skrywany, czasami tylko reglamentowany Pamiętnik Władysława Broniewskiego zdążył obrosnąć legendą. Druk fragmentów w latach 60. ubiegłego wieku, najpierw w „Polityce”, później w „Miesięczniku Literackim” i „Poezji”, a nawet ogłoszenie bardzo rozszerzonych zapisów z Pamiętnika w 1984 roku nie zaspokoiły ciekawości czytelników, lecz potwierdziły tylko istnienie kontrowersyjnej części rękopisu. Niewydane fragmenty stały się niejako obietnicą i gwarancją sensacji — obietnicą do dzisiaj niespełnioną, a zarazem obietnicą do dzisiaj potrafiącą wpływać na szczególną recepcję Broniewskiego. Niniejsza edycja pełnego tekstu, jaką czytelnik dostaje w końcu do ręki, może chociaż w części wyciszy tę sensację. I chyba tak będzie najlepiej — i nawet nie szkoda tej legendy. W końcu ten „osobliwy tom”, jakim jest Pamiętnik Władysława Broniewskiego na pewno zasługuje na staranną, żmudną, ale przede wszystkim mądrą lekturę.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

25
Tajemnice stworzenia świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice stworzenia świata
Dostępny3 szt.

Człowiek widzący nadzmysłowo nie powinien się ograniczać do mówienia o tym tylko tym ludziom, którzy również widzą już świat nadzmysłowy. Musi kierować swoje słowa do wszystkich ludzi, mówi bowiem o rzeczach, które dotyczą każdego człowieka. Co więcej, wie on dobrze, że bez znajomości tych rzeczy nikt nie może stać się "człowiekiem" w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Rudolf Steiner

44,00 zł
39,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,84 zł

26
Grace. Księżna Monako - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grace. Księżna Monako
Niedostępny
Brak

To nie jest tania sensacja, lecz opowieść o prawdziwej damie – wielkiej, a jednocześnie zwyczajnej Grace. W tle – księstwo Monako, jakiego nie znamy. I paparazzi, którzy zatruli życie pięknej księżnej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

27
Panufnik. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panufnik. Autobiografia
Niedostępny
Brak

Wybitny polski kompozytor i dyrygent ceniony na Zachodzie, przemilczany w kraju Kompozycje Panufnika publiczność przyjmowała owacjami w prestiżowych salach koncertowych świata. Ale nie w Polsce. Tu przez ćwierć wieku, od ucieczki kompozytora, jego muzyka była zakazana, a on szkalowany. Także dziś lepiej zna go Anglia niż Polska, za którą tęsknił pół życia i której dedykował większość utworów. Gdy był dzieckiem, matka wyśniła jego spotkanie z angielską królową. Pod koniec życia jako pierwszy polski artysta otrzymał z rąk Elżbiety II tytuł szlachecki. Syn skrzypaczki i lutnika muzykę dostał w genach, a od losu talent. Przed wojną zdążył skończyć konserwatorium i wyjechać po nauki do mistrzów w Wiedniu, Paryżu i Londynie. Wrócił, by opiekować się rodziną. Okupację przeżył, grając z Witoldem Lutosławskim w kawiarniach i komponując patriotyczne pieśni (m.in. „Warszawskie dzieci”). Po wojnie rzucił się w wir odbudowy życia filharmonicznego. Władza ludowa hołubiła go i uważała za najlepszego kompozytora, ale nie pozwalała mu komponować tak, jak chciał. W połowie życia wybrał wolność na emigracji. Pisał na zamówienie m.in. Yehudiego Menuhina i znakomitych orkiestr: Londyńskiej, Bostońskiej i Chicagowskiej. Na chwilę oderwał się od komponowania, aby spisać wspomnienia (Methuen, 1987). „Całe życie był żarliwym polskim patriotą.” – zaświadcza Lady Camilla Jessel Panufnik, żona kompozytora, dzięki której zaczął na powrót tworzyć. Do opowiedzianej przez niego historii życia dodała epilog i włożyła mnóstwo serca, by książka ukazała się w stulecie jego urodzin – Roku Andrzeja Panufnika.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

28
Testy B plus 2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy B plus 2014
Niedostępny
Brak

Testy B plus. Zawsze aktualna baza pytań. Twoja baza pytań będzie aktualizowana przez 90 dni od dnia zainstalowania programu. Po upływie tego czasu wystarczy nabyć kolejną licencję, aby przedłużyć ten okres. Wymagania sprzętowe: Windows XP SP3, Vista SP2, Windows 7, Windows 8 Procesor 1,6 GHz 512 MB RAM Karta graficzna 32 MB Napęd DVD-ROM 3 GB wolnego miejsca na dysku

25,00 zł
17,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

29
Anna Jantar. Bursztynowa Dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anna Jantar. Bursztynowa Dziewczyna
Niedostępny
Brak

Książka poświęcona jednej z najlepszych i najpopularniejszych gwiazd polskiej estrady – Annie Jantar Śpiewała pogodne przeboje i liryczne, skłaniające do refleksji piosenki. W latach siedemdziesiątych jej niezapomniane przeboje – „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok”, „Żeby szczęśliwym być” czy „Nic nie może wiecznie trwać” – znała i nuciła cała Polska. Annę Jantar – piosenkarkę legendę i fascynującą kobietę wspominają najbliżsi: rodzice, mąż Jarosław Kukulski, brat, córka Natalia, a także przyjaciele i znajomi ze środowiska artystycznego, m.in. Halina Frąckowiak, Marek A. Karewicz, Janusz Kondratowicz, Ewa Kuklińska, Jerzy Milian, Andrzej Mogielnicki, Bogdan Olewicz i Ewa Wiśniewska. Obecne wydanie poszerzone zostało o wspomnienia znajomych z branży muzycznej: Bolesława Bednarza, Jerzego Chrzanowskiego, Krystyny Cudowskiej, Andrzeja Frajndta, Adama Glinki, Zbigniewa Hołdysa, Edwarda Hulewicza, Ireny Jarockiej, Mariusza Jelińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Piotra Kuźniaka, Stanisława Lenckiego, Romualda Lipko, Witolda Orzechowskiego, Marka Sewena, Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej, Janusza Sterżenia i Marii Szabłowskiej, aktorów Krzysztofa Janczara i Macieja Łysakowskiego oraz fotografika i dziennikarza Lesława Sagana. W książce są także wzruszające listy, które Anna Jantar napisała do swej matki i córeczki zimą 1980 roku w czasie swego ostatniego pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ze wspomnień i listów wyłania się postać wrażliwej, utalentowanej piosenkarki, pięknej kobiety i świetnego kumpla. Anna Jantar zginęła 14 marca 1980 roku, mając zaledwie 29 lat. Narodziła się legenda, która trwa do dziś. Legenda „Bursztynowej Dziewczyny”. Mariola Pryzwan – autorka biografii utkanych ze wspomnień m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Kownackiej – tym razem przedstawia jedną ze swoich ulubionych piosenkarek.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

30
Dopóki śpiewa słowik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopóki śpiewa słowik
Niedostępny
Brak

Jari ma osiemnaście lat i w porównaniu z najlepszym przyjacielem, Mattim, jest nieporadny w kontaktach z dziewczętami. Nic dziwnego. Żył dotąd w uporządkowanym świecie stałych norm i krochmalonych koszul – brakuje mu doświadczenia. To wszystko zmienia się, gdy spotyka Jaschę. Ta wywierająca niezwykłe wrażenie dziewczyna prowadzi go ze sobą do domu w samym środku leśnej pustelni. Tam Jari odkrywa świat piękna, finezyjnych ornamentów i zmysłowego upojenia. Ale wkrótce okazuje się, że Jascha skrywa pewną tajemnicę. I że za pięknymi złudzeniami kryje się porażająca prawda. Dom na odludziu. Błądzący wędrownik. Las, skrywający zbyt wiele grobów. I niebezpieczeństwo, które wychodzi poza granice wyobrażeń.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

31
Wózki widłowe. Podręcznik operatora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wózki widłowe. Podręcznik operatora
Niedostępny
Brak

Pozycja przybliża informacje z zagadnień takich jak: bezpieczeństwo, budowa i działanie, rodzaje napędu, stateczność, sprawdzanie wózka widłowego czy obchodzenie się z ładunkiem. Spis treści: 1. Zgodnie z literą prawa 2. Bezpieczeństwo 3. Budowa i działanie 4. Rodzaje napędu 5. Stateczność 6. Uruchomienie wózka widłowego 7. Sprawdzanie wózka widłowego 8. Obchodzenie się z ładunkiem 9. Użycie specjalne 10. Trasy komunikacyjne i przepisy drogowe 11. Praktyczne szkolenie

16,00 zł
11,36 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 4,64 zł

32
Stare i nowe w przestrzeni miast Ameryki Łacińskiej Aktorzy i kontestatorzy zmian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stare i nowe w przestrzeni miast Ameryki Łacińskiej Aktorzy i kontesta...
Dostępny15 szt.

Analiza funkcjonowania wybranych miast latynoamerykańskich w kontekście zmian zachodzących w sytuacji społeczno-politycznej krajów Ameryki Łacińskiej od ostatniej dekady XX wieku do chwili obecnej. Przedmiotem studium są Bogota (Kolumbia), Lima (Peru) i Toluca (Maksyk), w których demokratyzacja życia, wzrost roli organizacji lokalnych, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i poprawa jakości zarządzania miastem wywierają istotny wpływ na zmianę tradycyjnego, pochodzącego z lat 70. XX wieku modelu segregacji społeczno-przestrzennej. Ocenie porównawczej poddano skutki wprowadzania programów zagospodarowania przestrzennego (w tym nowych koncepcji rozbudowy infrastruktury miejskiej) oraz programów walki z ubóstwem (a przede wszystkim poprawy tkanki mieszkaniowej warstw najuboższych). Podjęto tu również próbę szerszego opisu współczesnych zjawisk i procesów charakterystycznych dla urbanizacji w krajach rozwijających się. Publikacja adresowana do studentów i badaczy geografii rozwoju, antropologii społecznej i urbanistyki.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

33
Przyjaźń której nie było Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego NRD wobec MSW 1974-1990 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaźń której nie było Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego NRD wo...
Dostępny42 szt.

Praca jest pierwszą monografią poświęconą relacjom wschodnioniemieckich i PRL-owskich resortów bezpieczeństwa w okresie obowiązywania jedynej całościowej międzyministerialnej umowy o współpracy tychże resortów. Została ona przygotowana na podstawie analizy porównawczej akt obu służb, uzupełnionej o rozmowy ze świadkami opisywanych wydarzeń i procesów, m.in. tajnymi współpracownikami oraz kadrowymi oficerami MSW. Autor stawia tezę, że wschodnioniemiecka Stasi oraz MSW korzystały z formalnych kontaktów przede wszystkim w celu ochrony i realizacji własnych, a nie bilateralnych interesów, zaś współpraca dwustronna miała Ś z ilościowego punktu widzenia Ś minimalny zakres, stanowiąc 2 do 3% wszystkich operacji. Badania autora pozwoliły na podważenie prezentowanej w literaturze tezy o znacznych możliwościach operacyjnych Stasi w PRL i zasięgu jej działań przeciwko ówczesnym władzom. Kwerendy archiwalne umożliwiły prezentację całkowicie nieznanych opinii publicznej rodzajów aktywności MSW skierowanych przeciwko NRD, włącznie z działalnością podwójnych agentów. Kluczowym aspektem monografii jest zakwestionowanie fałszywego wyobrażenia o ilości wschodnioniemieckiej agentury w PRL.

58,00 zł
48,72 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,28 zł

34
Historia dla ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia dla ludzi
Niedostępny
Brak

„Z kim solidaryzujemy się po obowiązkowym kursie edukacji historycznej: z upamiętnionymi poprzez pomniki i eksponowane miejsce na kartach podręczników sławnymi dowódcami zbiorowych masakr, czy z tymi, którzy byli zbyt słabi i bez szans na przetrwanie? Z kim się utożsamiamy? Do czego aspirujemy?” Ze wstępu Redaktorek „Współczesna edukacja historyczna może z powodzeniem pełnić funkcję edukacji emancypacyjnej, nastawionej na demokrację, obywatelskie działania, otwartość na różnorodność i pokojowe współistnienie w świecie wielokulturowym. Warunkiem koniecznym skuteczności realizacji tej zmiany jest, jak argumentują Redaktorki, poddanie jawnej i krytycznej refleksji polityczno-ideologicznego uwikłania edukacji historycznej, także w odniesieniu do poziomu praktyki szkolnej”. Z recenzji wydawniczej dr hab. Danuty Konieczki-Śliwinskiej

64,80 zł
45,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,44 zł

35
Scenariusze teatrzyków szkolnych baśnie i legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusze teatrzyków szkolnych baśnie i legendy
Niedostępny
Brak

Książka jest zbiorem scenariuszy teatralnych, przeznaczonych dla przedszkoli oraz szkół podstawowych. Mają one formę ośmiozgłoskowych, rytmicznych, ładnie rymowanych wierszy. Nie tylko są przyjemną formą rozrywki dla dzieci, ale pełnią też funkcję edukacyjną. W końcu, nie ma lepszej nauki niż ta przez zabawę. Tematyka scenariuszy oparta jest na popularnych baśniach i legendach polskich. Oprócz tego tytułu, polecamy Państwu również: Scenariusze teatrzyków dla przedszkoli, Scenariusze przedstawień teatralnych dla szkół podstawowych oraz Scenariusze teatralne - historia Polski.

15,60 zł
10,92 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,68 zł

Wróć do góry