hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.03.12

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 12 marca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Basia i urodziny w muzeum (Zofia Stanecka), na drugim Odyssey One. W samo sedno (Evan Currie). Kolejny produkt to Megatrening 15-minutowy (Paolo Roberto) oraz Nie tylko Anna Frank (Diane Wolf).
1
Basia i urodziny w muzeum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia i urodziny w muzeum
Dostępny119 szt.

Basia wybiera się na urodziny Anielki – do Muzeum Narodowego! Wydaje jej się, że wie, gdzie idze ale czeka ją niezła dawka niespodzianek… Seraia ksiażek uwielbianych przez przedszkolaki z przygodami Basi.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2
Odyssey One. W samo sedno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Odyssey One. W samo sedno
Dostępny5 szt.

Okręt badawczy „Odyseja” powrócił z dziewiczej podróży. Powrócił, wioząc złe nowiny oraz ambasadorów – przedstawicieli innej, chodź ludzkiej, cywilizacji kosmicznej, uwikłanej w krwawą wojnę z okrutnymi obcymi. Ziemianie muszą podjąć decyzję, czy angażować się w walkę, podejmować ryzyko, czy też schować głowę w piasek i udawać, że odległy konflikt nie dotyczy Układu Słonecznego. Tymczasem sprawy się komplikują, jak zawsze, kiedy w grę zaczyna wchodzić polityka, a do tego pojawiają się nowe tajemnice. Kapitan Eric Weston jest gotów do czynu, czeka, aż władze jego świata pozwolą mu na działanie. Na szczęście nie musi czekać zbyt długo. A kiedy zapada już decyzja i okręt wyrusza z misją, zaczynają się prawdziwe kłopoty… W drugiej części cyklu Evana Currie poznajemy dalsze losy „Odysei”, jej nietuzinkowego dowódcy i dzielnej załogi. Powieść nie zawiedzie miłośników kosmicznej batalistyki, czytelnik zostaje wrzucony w wir akcji i są takie chwile, kiedy nie ma czasu zaczerpnąć oddechu przed kolejnym zwrotem akcji.

39,90 zł
20,35 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 19,55 zł

3
Megatrening 15-minutowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Megatrening 15-minutowy
Dostępny17 szt.

Nie jest konieczna siłownia ani nawet dużo czasu. Wystarczy 15 minut treningu dziennie – ale jakich minut! Wielokrotny mistrz Szwecji w taekwondo i kickboxingu Paolo Roberto zebrał w swoim systemie ćwiczenia z różnych stron świata, w których opór stanowi „tylko” masa własnego ciała. Rozmaite ćwiczenia na górną i dolną partię ciała oraz tułów są ułożone w kilkanaście programów treningowych dostosowanych do różnych poziomów zaawansowania (od początkującego do mistrzowskiego) oraz różnych celów (wytrzymałość, siła, masa mięśniowa, spalanie tłuszczu). Takie 15 minut pomnożone przez kilka miesięcy zdziała cuda, bo szczegółowa koncepcja tego treningu jest naprawdę niezwykła. Istotnym walorem książki są zdjęcia instruktażowe w niecodziennej, offowej scenografii.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

4
Nie tylko Anna Frank - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko Anna Frank
Dostępny7 szt.

Wizerunek ukrywanych przed nazistami żydowskich dzieci został ukształtowany przez losy Anny Frank, której dom – najchętniej odwiedzane przez turystów miejsce w Holandii – stał się swoistym sanktuarium pamięci o Holocauście. Historia Anny Frank nadal wprawdzie jest omawiana i analizowana, jednak niniejsza książka ukazuje, że jej doświadczenia – jako dziecka ukrywanego w Holandii w czasie II wojny światowej – bynajmniej nie były typowe. Opierając się na wywiadach z siedemdziesięcioma osobami o żydowskich korzeniach, które jako dzieci ukrywane były w aryjskich rodzinach holenderskich, Diane L. Wolf kreśli fascynujący portret tej grupy ocalonych z Holocaustu. Ich doświadczenia były często diametralnie różne od przeżyć osób, które znalazły się w obozach koncentracyjnych.

49,00 zł
35,77 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,23 zł

5
Pienińskie nuty + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pienińskie nuty + CD
Dostępny24 szt.

Zachodzi słonecko za lasy, za dzioły dzie sie staroświeckie nam casy podziały. Dzie sie to podziały moje młode lata kiedy se śpiywówoł mój nieboscyk tata.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

6
Hibernate Search - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hibernate Search
Dostępny3 szt.

Użytkownicy aplikacji prawdopodobnie najczęściej korzystają z funkcji wyszukiwania. Ze strony interfejsu użytkownika problem wydaje się trywialny. Zupełnie inne zdanie na ten temat mają programiści. Przygotowanie wydajnego, intuicyjnego i szybkiego mechanizmu wyszukiwania stanowi ogromne wyzwanie. Liczne kryteria, wyszukiwanie tekstu, zależności i połączenia logiczne to tylko część zagadnień, które trzeba opracować. Na szczęście z pomocą przychodzi narzędzie Hibernate Search. Jest to dodatek dla popularnej w świecie Javy i nie tylko biblioteki Hibernate. Dzięki Hibernate Search wprowadzenie rozbudowanych mechanizmów wyszukiwania w Twojej aplikacji będzie całkowicie bezbolesne. W trakcie lektury tej książki dowiesz się, jak zamapować encję, jak budować zapytania oraz zarządzać indeksami. Ponadto poznasz zaawansowane strategie poprawy wydajności oraz pełnię możliwości zapytań. Książka ta jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich programistów języka Java, mających za zadanie wprowadzenie do aplikacji rozbudowanych mechanizmów wyszukujących. Hibernate Search to dla nich prawdziwe koło ratunkowe!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7
Giganci i anioły upadłe Zakazne fakty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Giganci i anioły upadłe Zakazne fakty
NiedostępnyBrak

Nic bardziej nie zakłóca porządku myślowego, jak nowo napływające informacje o świecie, które w niczym nie przypominają nam dotychczasowego obrazu i oglądu życia. Informacje te mogą stać się tak nieprawdopodobne, że w świetle dzisiejszego poziomu nauki zostają one zdeklasowane i w konsekwencji – całkowicie wyparte z umysłu jako w ogóle nieistniejące. Warto jednak przystanąć na chwilę i zastanowić się, czy fakty wykraczające poza prezentowaną wiedzę o rzeczywistości stanowią jedynie wytwór wyobraźni. Nieomijanie szerokim łukiem tematu hybrydyczności zaprowadzi nas do lektury zatytułowanej „Giganci i anioły upadłe. Zakazane fakty”, napisanej przez Artura Srokę, który prezentuje zaskakującą i fascynującą podróż po nieopisanym przez naukowe pióro miejscu, gdzie ludzie i anioły są jednym. Istnieje szereg potwierdzeń, które utwierdzają w przekonaniu, że cywilizacja gigantów istniała na wiele przez znaną nam Mezopotamią. Z jakiego powodu w takim razie podręczniki szkolne dostarczają informacji od cywilizacji Sumerów zaczynając, nie uwzględniając nawet pojedynczego słowa o ludziach zrodzonych z połączenia aniołów i ludzi? Czy świat nie jest gotowy na zburzenie tak długo budowanej harmonii kulturowej, czy ma prawo do przysłaniania światu wiedzy, która wydaje się całkiem realna?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

8
Konformizm, bunt, nostalgia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konformizm, bunt, nostalgia
NiedostępnyBrak

„…[Jest to] opowieść o krystalizowaniu się praktyk podróżniczych i powstawaniu znaczeń z tym związanych. Autorka powiązała te kwestie z aktualnymi pytaniami o specyfikę Polski potransformacyjnej - o to, w jaki sposób napięcie pomiędzy impulsami płynącymi ze strony kultury określanej umownym mianem Zachodniej a odczuwaniem dziedzictwa PRL-u w sferze samookreślania się wytwarza konkretne formy kulturowe.”

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

9
Moje sny Weterynarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sny Weterynarz
NiedostępnyBrak

Urocza historyjka dla wszystkich dziewczynek, które marzą o tym, by zostać weterynarzem. W serii Moje sny znalazły się książeczki: Aktorka, Lekarka, Weterynarz, Piosenkarka, Nauczycielka, Mama, Syrenka, Modelka.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

10
Tworzenie aplikacji z Yii Receptury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzenie aplikacji z Yii Receptury
Dostępny4 szt.

PHP to jeden z języków programowania najczęściej wybieranych do tworzenia stron internetowych i aplikacji webowych. Yii to platforma MVC napisana w języku PHP, która sprawi, że Twój kod będzie bardziej przejrzysty, a osiągnięcie założonych celów - znacznie prostsze. Jeżeli połączysz potencjał PHP ze wsparciem Yii, otrzymasz kombajn, który pozwoli Ci w okamgnieniu poradzić sobie z dowolnym problemem. Książka ta należy do cenionej przez programistów serii „Receptury”. Znajdziesz w niej najczęściej spotykane problemy wraz z ich najlepszymi rozwiązaniami. W trakcie lektury dowiesz się, jak skonfigurować reguły URL, przekazywać wiadomości pomiędzy żądaniami oraz stosować widoki częściowe. Ponadto poznasz najlepsze przepisy na wykorzystanie technologii AJAX oraz biblioteki jQuery wspólnie ze szkieletem Yii. Jeżeli stoisz przed problemem zabezpieczenia aplikacji przed spamem i chciałbyś wykorzystać mechanizm CAPTCHA, to znajdziesz tu szczegółową instrukcję, jak to zrobić. Co jeszcze odkryjesz w tej książce? Najlepsze porady dotyczące wydajności, współpracy z bazą i bezpieczeństwa. Jest to lektura obowiązkowa dla każdego programisty chcącego wykorzystać możliwości Yii w swojej aplikacji!

67,00 zł
46,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,10 zł

11
jQuery Niezbędnik programisty gier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
jQuery Niezbędnik programisty gier
Dostępny3 szt.

JavaScript jeszcze nigdy w historii nie był tak popularny. Jego możliwości w połączeniu ze współczesnymi przeglądarkami są oszałamiające. Nikogo nie dziwią już aplikacje, które swoją użytecznością przewyższają tradycyjne desktopowe odpowiedniki. Teraz przyszła kolej na gry. Czy wkrótce i one podbiją rynek? Dzięki bibliotece jQuery korzystanie z potencjału JavaScriptu stało się zdecydowanie łatwiejsze. Fakt ten sprawił, że zyskała ona ogromną popularność i jest ceniona w środowisku programistów. W trakcie lektury tej książki odkryjesz, jak dzięki jQuery sprawnie stworzyć wciągającą grę. Naucz się tworzyć gry oparte na sprite’ach, wspierające tryb multiplayer oraz zintegrowane z sieciami społecznościowymi. Dowiedz się, jak wykrywać kolizje, tworzyć rzuty izometryczne oraz projektować gry mobilne. Już za chwilę będziesz w stanie stworzyć swoją własną platformówkę, a może nawet prostą grę RPG. Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, że to nie takie trudne!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

12
Uczymy sie liter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy sie liter
Dostępny25 szt.

Celem ćwiczenia jest wszechstronny rozwój dziecka, a przede wszystkim umiejętności, które w przyszłości pomogą mu opanować początek nauki w szkole.?

11,00 zł
7,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,30 zł

13
Lekka głowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekka głowa
NiedostępnyBrak

Maxim T. Ermakov, dyrektor dużej firmy sprzedającej czekoladę, podbił rynek, ma wiele znajomości, świetnie zarabia. Pewnego dnia w jego biurze pojawiają się podejrzani urzędnicy i przedstawiają mu propozycję nie do odrzucenia: Maxim będzie mógł ocalić tysiące ludzi, dokonując rytualnego samobójstwa. Maxim nie zamierza odbierać sobie życia, jednak sprawy szybko obracają się przeciwko niemu. Wygląda na to, że całe miasto go potępia. Ludzie rzucają pomidorami w drzwi jego biura, a w Internecie pojawia się bardzo realistyczna gra, której celem jest zastrzelenie bohatera łudząco podobnego do Maxima. Futurolog twierdzi, że Ermakov jest istotą szczególną (tak zwanym obiektem Alfa). Jego narodziny uruchomiły cały łańcuch nieszczęśliwych wypadków. Dopóki będzie żył, na świecie będą wojny, ataki terrorystyczne, klęski żywiołowe. Tajemniczy urzędnicy dają Maximowi broń i starają się go przekonać, by popełnił samobójstwo. Podążają za nim, chcą go przekupić, nękają go. Vermakov decyduje się walczyć o swoje życie.

15,00 zł
11,70 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,30 zł

14
Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga bitwa o Monte Cassino i inne opowieści
NiedostępnyBrak

Dziewięć opowieści opartych na wydarzeniach historycznych towarzyszących drugiej wojnie światowej, takich jak Powstanie Warszawskie, bitwa pod Monte Cassino, rzeź wołyńska. Interesujący jest rozdział zawierający profesjonalne spostrzeżenia i uwagi na temat typów samolotów, którymi latał generał Władysław Sikorski. Książka utkana jest z rozmów, relacji, autorka sięga także po dokument i inne przekazy. Aleksandra Ziółkowska-Boehm z dużą dozą empatii pokazuje losy swoich bohaterów. Są nimi ludzie o znanych nazwiskach (Krystyna Wańkowiczówna, Zofia Korbońska, Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, Marek Jaroszewicz, Zdzisław Starostecki), ale także pojedyncze osoby, które wojna naznaczyła na zawsze: zabrała bliskich, zburzyła dom, pozostawiła na emigracji. Polskie losy.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

15
Inne miasto / Other city - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inne miasto / Other city
NiedostępnyBrak

Publikacja towarzysząca wystawie mającej obecnie miejsce w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki nie jest tradycyjnym katalogiem. Książkę otwiera tekst Gabrieli Świtek stanowiący nie tylko opis samego projektu i tłumaczący jego założenia, ale będący rozważaniem o kształtowaniu się współczesnych przestrzeni w historycznych miejscach, na gruzach obciążonych Historią. Publikację zamyka wywiad Lidii Ostałowskiej z artystami. Jednak sedno katalogu kryje się w reprodukcjach zdjęć prezentowanych na wystawie, wraz z ich szczegółowymi opisami. Dlatego właśnie jest to przede wszystkim książka będąca dokumentem, strażnikiem pamięci.

66,00 zł
49,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,50 zł

16
Mała szkoła dla przedszkolaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała szkoła dla przedszkolaków
Dostępny50 szt.

Celem ćwiczenia jest wszechstronny rozwój dziecka, a przede wszystkim umiejetności, które w przyszłości pomoga mu opanować poczatek nauki w szkole.?

11,00 zł
7,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,30 zł

17
Uczymy się liczb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy się liczb
Dostępny105 szt.

Celem ćwiczenia jest wszechstronny rozwój dziecka, a przede wszystkim umiejętności, które w przyszłości pomogą mu opanować początek nauki w szkole.?

11,00 zł
7,70 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,30 zł

18
Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii "Igrzyska śmierci" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd serii "Igrzysk...
NiedostępnyBrak

Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd „Igrzysk śmierci” to opowieść o trzech gwiazdach najgorętszej serii filmowej Hollywood: Jennifer Lawrence, Liamie Hensworcie i Joshu Hutchersonie. Intrygująca biografia tej niezwykłej trójki opisuje ich relacje na ekranie i poza nim, ich fascynacje, dziecięce marzenia, historię karier, role filmowe i telewizyjne, a także związki i nadzieje na przyszłość. Przede wszystkim zaś stara się odpowiedzieć na pytanie, jak to jest dostać szansę zagrania jednej z trzech najbardziej pożądanych ról filmowych świata. Film „Igrzyska śmierci”, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem, stał się absolutnym światowym hitem. Drugi obraz serii, „W pierścieniu ognia”, był bezsprzecznie najlepszą premierą 2013 r.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19
Na Pragę nie wrócę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na Pragę nie wrócę
NiedostępnyBrak

Jedną z bohaterek tej opowieści jest Magdalena, pisarka-historyk, drugą… warszawskie kamienice, których historia ożywa na oczach czytelnika, obejmując wiek osiemnasty, II wojnę światową, PRL i nowoczesność. Nowoczesne są także skomplikowane postaci kobiet: wiernych przyjaciółek, pełnych bezwarunkowej akceptacji matek, namiętnych kochanek i profesjonalistek u szczytu kariery. W gąszczu powieściowych wątków nie zabraknie niepokojącego kryminału, pogmatwanego romansu i dziennika podróży po Europie, z bezcenną instrukcją obsługi włoskiej komunikacji miejskiej. Autorka, znająca Warszawę jak mało kto, wędruje między jej prawą i lewą stroną, ukazując wiele twarzy tego niezwykłego miasta.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

20
JBoss AS 7 Tworzenie aplikacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
JBoss AS 7 Tworzenie aplikacji
Dostępny2 szt.

JBoss to nieustannie rozwijany, popularny serwer aplikacji, wykorzystywany wszędzie tam, gdzie wymagane są najwyższa niezawodność, bezpieczeństwo i wydajność tworzonej aplikacji. Zapewnia kompletne wsparcie dla Javy Enterprise Edition (Java EE), czyli między innymi wstrzykiwanie zależności, EJB 3.1, JAX-WS czy JAX-RS. Ponadto możesz go mieć w każdej chwili za darmo! Ta książka wprowadzi Cię w jego tajniki i pokaże, jak używać go najefektywniej. W trakcie lektury dowiesz się, jak przygotować Twój serwer do pracy, co musisz zainstalować oraz jak skonfigurować poszczególne elementy, żeby uniknąć typowych problemów. W kolejnych rozdziałach zapoznasz się z kluczowymi elementami Java EE - wstrzykiwaniem zależności (ang. Context Dependency Injection) oraz połączeniem CDI z JPA (ang. Java Persistence API). Testowanie zaawansowanych aplikacji korzystających z Java EE może stanowić nie lada wyzwanie - osobny rozdział został poświęcony projektowi Arquillian, który w znaczący sposób ułatwia to zadanie. Ponadto nauczysz się swobodnie korzystać z konsoli administracyjnej oraz łączyć serwery w klastry. Książka ta jest świetną lekturą dla wszystkich programistów Javy, korzystających z serwera aplikacji JBoss AS 7.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

21
Świadomość zmian globalizacyjnych na polskiej prowincji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świadomość zmian globalizacyjnych na polskiej prowincji
Dostępny120 szt.

Jest to empiryczne studium globalizacyjnych wpływów i wyzwań oraz radzenia sobie z nimi przez osoby młode i w średnim wieku, zamieszkujące polską prowincję. Pojęcie „prowincji” jest tu stosowane z czysto pragmatycznych względów; odrzucamy wartościujące konotacje tego terminu; dotyczy on po prostu tych wszystkich, którzy mieszkają poza metropoliami i wielkimi miastami. Punktem wyjścia jest proste spostrzeżenie, że na poziomie globalnym zachodzą zjawiska i procesy, na które jako jednostki i członkowie grup społecznych nie mamy wpływu. Są nam narzucone, dzieją się poza możliwościami naszego oddziaływania, lecz zarazem – czy chcemy tego, czy nie – wpływają na nasze życie, zmuszają do zmian, wytrącają z rutyny, stawiają nas w nowych sytuacjach, ogólnie: domagają się jakichś naszych reakcji. To jest najogólniejszy kontekst stawianych w książce zagadnień, które w wielkim uproszczeniu można sprowadzić do następujących pytań: • czy globalizacyjne wyzwania rzeczywiście „schodzą” na poziom jednostek i małych grup? • czy wyzwania, jakie niesie globalizacyjno-ponowoczesny świat, zagrożenia, jakie być może z nim się wiążą, nie są wyolbrzymione, przedwcześnie nagłośnione? • czy nie jest tak, że są to zjawiska ważne dla Nowego Jorku, Hongkongu, Londynu, Brukseli czy Frankfurtu, ale nie dla Kolbuszowej, Zamościa, Kartuz lub Kłodzka? Po sformułowaniu diagnozy na temat zakresu odczuwanych presji i wyzwań globalizacyjnych pytamy: • jakich obszarów one dotyczą i jak sobie z nimi radzimy? Odpowiadając, koncentrujemy uwagę na trzech sferach naszej aktywności: pracy, życia rodzinnego i czasu wolnego.

31,50 zł
27,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,78 zł

22
Jak powstała Warszawa. Gra planszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak powstała Warszawa. Gra planszowa
Wydawnictwo Grzegorz Czarnecki
Dostępny2 szt.

Gra planszowa, trasy spacerowe, warszawskie legendy, krzyżówka, model samochodu.

29,80 zł
20,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,94 zł

23
Repetytorium szóstoklasisty. Język angielski. Podręcznik z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium szóstoklasisty. Język angielski. Podręcznik z płytą CD
NiedostępnyBrak

Wszystko, co potrzebne do sprawdzianu z języka angielskiego w jednej książce! Skuteczna metoda 3S Rozwój sprawności językowych Wszystkie typy zadań, które pojawią się na sprawdzianie Unikalna formuła, która sprawdzi się jako podręcznik wiodący, uzupełniający lub na zajęcia dodatkowe Arkusze testowe Lekcje po sprawdzianie Nagrania w formacie MP3 Objaśnienia gramatyczne w języku polskim.

23,90 zł
20,55 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,35 zł

24
Miasto z widokiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto z widokiem
NiedostępnyBrak

Publikacja Miasto z widokiem jest zbiorem pięciu opowieści graficznych, których akcja umiejscowiona jest w Gdyni w latach 1926-1937. Poszczególne historie składają się na epicką opowieść o trudnych dziejach pokolenia międzywojnia, o ludziach, którzy próbują ułożyć sobie życie w nowych, powojennych i pozaborowych, okolicznościach. Losy głównych postaci splatają się ze sobą w Gdyni – mieście, którego budowa i rozwój w istotny sposób wpływają na życiowe decyzje bohaterów i ich relacje z bliskimi. Przedstawione graficznie historie ludzkich dążeń i pragnień są uniwersalne dla każdego pokolenia. Scenerią tych zmagań jest, zmieniająca się z roku na rok, przestrzeń miasta. Przeistaczająca się z form wiejskich chałup, pensjonatów i dworkowego stylu w modernistyczny funkcjonalizm kamienic, architektura, koresponduje ze zmiennością losu bohaterów. Polityczne, społeczne, narodowościowe i ekonomiczne problemy czasu dwudziestolecia międzywojennego stanowią tło, a czasem źródło, wewnętrznych rozterek i konfliktów przedstawionych w książce postaci.?

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

25
Moje sny Nauczycielka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje sny Nauczycielka
Dostępny17 szt.

Urocza historyjka dla wszystkich dziewczynek, które marzą o tym, by zostać nauczycielką. W serii Moje sny znalazły się książeczki: Aktorka, Lekarka, Weterynarz, Piosenkarka, Nauczycielka, Mama, Syrenka, Modelka.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

26
Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety profesjonalnego brzmienia w małym studiu
NiedostępnyBrak

Na rynku wydawniczym bardzo trudno znaleźć pozycję poświęconą profesjonalnej obróbce dźwięku, choć jest to przecież niewątpliwie istotny element sukcesu każdej płyty lub ścieżki dźwiękowej. Odpowiedni wybór sprzętu, jego ustawienie, układ pomieszczenia i dziesiątki innych czynników mają wpływ na efekt. Zastanawiasz się, jak sobie z tym poradzić? Nic prostszego - w twoje ręce oddajemy wyjątkową na polskim rynku książkę poświęconą miksowaniu dźwięku w małym studiu. W trakcie lektury nauczysz się korzystać z monitorów bliskiego pola, radzić sobie z odbiciami akustycznymi oraz rezonansem pomieszczenia. Ponadto przekonasz się, że są dobre sposoby na ulepszenie brzmienia niedrogich kolumn o konstrukcji wentylowanej, oraz poznasz techniki korekty rytmu i intonacji. W kolejnych rozdziałach szczegółowo omówiono najróżniejsze zagadnienia związane z miksowaniem, które powinny być znane każdemu profesjonaliście. Książkę tę docenią wszyscy zajmujący się na co dzień nagrywaniem, miksowaniem i obróbką materiału dźwiękowego.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

27
Czytaj i koloruj Śnieżka i siedmiu krasnoludków Roszpunka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj i koloruj Śnieżka i siedmiu krasnoludków Roszpunka
Dostępny10 szt.

Bajki są nieocenionym źródłem mądrości. Opowiedziane pięknym językiem historie przeniosą nasze pociechy do magicznej krainy oraz zapewnią rozrywkę, trwale zapisując w pamięci chwile spędzone z książką. Seria Czytaj i koloruj ma dodatkowy walor dydaktyczny. Nasze pociechy oprócz sztuki czytania będą mogły ćwiczyć umiejętność kolorowania.

8,00 zł
6,08 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,92 zł

28
Szefologika czyli logika szefowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szefologika czyli logika szefowania
NiedostępnyBrak

Weź grupę ludzi, powiedz im, że od dziś Ty jesteś ich szefem, a oni Twoimi podwładnymi, i spróbujcie razem: zrealizować projekt biznesowy/napaść na bank/zdobyć wrogi skład broni/wejść na najwyższą górę świata. Niepotrzebne skreśl i zostaw tylko ten cel, który naprawdę Ci przyświeca. Niezależnie od tego, co skreślisz, jedno zostanie na pewno — konieczność dowodzenia grupą ludzi po to, by razem osiągnąć pożądany efekt. To nie wszystko. Zostaną jeszcze pewne nienaruszalne, uniwersalne zasady, które obowiązują każdego szefa, generała, prezesa, herszta bandy rozbójników. Bez ich poznania, zrozumienia i zastosowania nie będziesz prawdziwym przywódcą, a Twoi podwładni prędzej czy później zaczną się zastanawiać, dlaczego to właśnie Ty im szefujesz. W książce Szefologika autorzy piszą o konieczności zaznaczania swojego przywództwa, o sięganiu po władzę zamiast czekania, aż przyjdzie sama, o podejmowaniu nadzwyczajnych działań w sytuacji kryzysowej. O rozsądnym ryzykowaniu i pochwale pośpiechu. O „rodzicach” porażki i marce, o którą dbają nawet terroryści. O poznawaniu wroga i przeobrażaniu się z podwładnego w lidera. O wartościach, które obowiązują w każdych okolicznościach, o specjalizacji, dzięki której podwładni przestają zazdrościć szefowi awansu (bo czasem zarabiają lepiej od niego), oraz o konieczności ciągłego „update’owania” siebie samego i swojej instytucji do nowej, ulepszonej wersji.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

29
Vademecum administratora Windows Server 2012 R2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum administratora Windows Server 2012 R2
Dostępny9 szt.

Praktyczny i podręczny przewodnik dla administratorów Windows Server 2012 R2 Podręczny i szczegółowy przewodnik, skoncentrowany na podstawowych zadaniach konfiguracji i administrowania systemami Windows Server 2012 R2. Błyskawicznie podsuwa wskazówki dotyczące elementarnych procedur i działań poprzez praktyczne instrukcje, tabele i listy. Zawarte w nim informacje pozwalają oszczędzić czas i szybko wykonać pracę – bez względu na to, czy administrator jest obecny na miejscu, czy pracuje zdalnie. Dowiedz się, jak: •Wykonać instalację lub uaktualnienie systemu •Konfigurować role, usługi roli i funkcje •Zarządzać usługami systemowymi i procesami •Konfigurować opcje sterujące zużyciem pamięci i wydajnością •Tworzyć konta komputerów, użytkowników i grup •Wdrażać i zarządzać zasadami grupy •Konfigurować zasady konta •Zarządzać i utrzymywać usługę katalogową Active Directory •Zdalnie administrować serwerami •Monitorować i optymalizować wydajność O autorze William R. Stanek ma tytuł Microsoft MVP i ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu systemami oraz zaawansowanym programowaniu. Jest wielokrotnie nagradzanym autorem ponad 150 książek, w tym 40 dla wydawnictwa Microsoft Press. Jest głównym redaktorem serii poradników Vademecum administratora (Pocket Consultant).

69,30 zł
51,98 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,32 zł

30
Izrael 2020. Skazany na potęgę? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Izrael 2020. Skazany na potęgę?
NiedostępnyBrak

Kilka najbliższych lat może zadecydować o przyszłości Izraela. Wciąż nierozwiązana kwestia palestyńska, rosnący w siłę islamscy fundamentaliści oraz irańska bomba atomowa – to tylko niektóre z wyzwań stojących przed państwem Izrael. Autorka chłodnym okiem analityka dokonuje przeglądu problemów i możliwych rozwiązań. W centrum rozważań umieszcza fundamentalny i dramatyczny dylemat Izraela: jak chronić państwo przed zagrożeniami zewnętrznymi dzięki potędze militarnej, jednocześnie chroniąc społeczeństwo przed skutkami militaryzacji państwa?

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

31
Wielkomiejscy single - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkomiejscy single
NiedostępnyBrak

Kim są single i jak wygląda ich życie, czy ma coś wspólnego z obrazem przedstawianym w mediach? To pytanie towarzyszy wielu dyskusjom na portalach internetowych, debatom w telewizji, radiu i prasie. Książka pogłębia dotychczasową wiedzę o wielkomiejskich singlach, ich stylu życia oraz przyczynach bycia "solo". Single mówią o swoich wymaganiach wobec potencjalnego partnera i wyobrażeniu idealnej miłości, dzielą się refleksjami dotyczącymi ich związków. Mówią też o znaczeniu kariery zawodowej, pasjach, i w końcu o zaletach i wadach życia w pojedynkę. Książka ujawnia podobieństwa i różnice między polskimi singlami oraz wyjaśnia, czemu jednych nazywa się "bezkompromisowymi", a innych "oswojonymi" lub "romantykami". Niemal każdego z nas intryguje, dlaczego część osób jest/pozostaje singlami? Autorka podjęła próbę znalezienia przyczyn życia w pojedynkę. Z uzyskanych danych wyłaniają się trzy przyczyny: praca zawodowa, środowisko rodzinne zarówno z dobrymi, jak i złymi wzorami, osobiste doświadczenia. Ten materiał badawczy jest bardzo rozbudowany, został poddany wnikliwej analizie według przyjętych grup powodów. Część publikacji dotyczy stylu życia singli (...). Praca jest "dominującym elementem ich stylu życia", jest ich pasją, sensem życia, zabiera im wiele czasu - po godzinach jest kontynuowana w domu, trwa w weekendy, zaburza granice między pracą a czasem wolnym. (...) To opracowanie ma swoją niezaprzeczalną wartość, jest ważnym wkładem w socjologiczne rozważania dotyczące przemian życia społecznego. Ta analiza rozwijającego się zjawiska życia w pojedynkę (...) nie zamyka tematu, a raczej pobudza do refleksji. z recenzji prof. zw. dr hab. Anny Kwak, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Uniwersytet Warszawski Strona główna|Jak zamawiać?|Dla wydawców|Firma|Oferty pracy|Kontakt|Pomoc Copyright © 2008 PLATON Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. evolution of mediawykonanie strony www evo, CMS W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie w ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotycząc

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

32
Ironman. 24 tygodnie przygotowań do triatlonu długodystansowego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ironman. 24 tygodnie przygotowań do triatlonu długodystansowego
NiedostępnyBrak

Pokonaj swoje bariery i zdobądź tytuł Ironmana! Nie każdy może to osiągnąć, to prawda. Nie wszyscy mają fizyczne i psychiczne predyspozycje do tego, by zmusić swoje ciało do tak ekstremalnego wysiłku, jakim jest triatlon długodystansowy. Jeśli jednak czujesz, że Cię na to stać, a sporty dla wytrzymałych to dla Ciebie żadna nowość – zrób to! Czy Twoje umiejętności są na tyle duże, że biegi na orientację, maratony, triatlon na krótszym dystansie to dla Ciebie żadna nowość? Jeśli tak, powinieneś spróbować osiągnąć jeszcze wyższy poziom. Z tą książką pokonasz kolejne bariery i ograniczenia własnego organizmu. Pamiętaj o tym, by trenować pod okiem odpowiedzialnych, doświadczonych szkoleniowców.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

33
Java. Podstawy programowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Java. Podstawy programowania
Dostępny37 szt.

Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania. Do głównych jego zalet należą : obiektowość (pogrupowanie danych i akcji w klasy), niezależność od architektury (kod niezależny od rodzaju procesora i systemu operacyjnego, wykonywany przez wirtualna maszynę Javy), ułatwienia dla programistów ograniczające możliwość popełnienia błędów w kodzie. Książka omawia konstrukcje oraz wybrane narzędzia języka Java przydatne we wszystkich rodzajach praktycznego programowania. Przeznaczona jest zarówno dla początkujących programistów, jak i tych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności, a w szczególności zapoznać się z ważnymi nowymi elementami języka w wersji 8. W prezentacji elementów i narzędzi platformy Java Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania: co to jest? po co to jest? kiedy i jak to stosować? Kilkaset przykładowych kodów nie tylko ilustruje omawiane koncepcje, ale w wielu przypadkach przedstawia rozwiązania praktycznych problemów. Czytelnik dowie się: ˇjak budować klasy, implementować interfejsy, wykorzystywać polimorfizm, ˇjak przetwarzać tablice, kolekcje, pliki, napisy, daty, liczby, ˇjak programować współbieżnie, ˇjak stosować interfejsy funkcyjne i lambda-wyrażenia, ˇjak łatwo rozwiązywać praktyczne problemy z wykorzystaniem przetwarzania strumieniowego i technik filter-map-reduce. Nie są wymagane żadne wstępne wiadomości o programowaniu.

64,00 zł
58,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,12 zł

34
Major Hubal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Major Hubal
NiedostępnyBrak

Hubal – czyli major Henryk Dobrzański – to postać na pozór znana: ostatni żołnierz Rzeczypospolitej Polskiej, który w mundurze chciał przetrwać do przyjścia odsieczy z zachodu. Olimpijczyk – był świetnym jeźdźcem, wielkim znawcą koni. Z temperamentu zagończyk i indywidualista. Jego postawa do dziś wywołuje spory. Wiele sądów i opinii, nierzadko diametralnie różnych, wypowiadali o nim historycy i publicyści, poczynając od samego Melchiora Wańkowicza. Narosła przez lata legenda przesłaniała życie Hubala. Właśnie życie Dobrzańskiego opisał szczegółowo Łukasz Ksyta, wykorzystując nie tylko bogatą literaturę przedmiotu, ale też docierając do wielu nieznanych wcześniej dokumentów. Książka ukazuje życie bohaterskiego oficera od dzieciństwa, poprzez pierwszą wojnę światową i międzywojenne dwudziestolecie aż po śmierć na polu walki, rekonstruuje dzieje dowodzonego przez niego oddziału i losy jego żołnierzy. Pokazuje wiele nowych faktów, nie stroniąc od tematów trudnych. Hubal jawi się na jej kartach nie jako pomnikowy ideał, lecz człowiek z krwi i kości.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

35
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrównawczych z matematyki dla klasy 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrównawczych z matematyki dla kl...
Dostępny34 szt.

Ćwiczenia przeznaczone są dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi lub dla tych, którzy potrzebują dodatkowych ćwiczeń.

32,00 zł
30,40 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,60 zł

Wróć do góry