hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.03.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 27 marca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Hot Wheels. 5785 Mały samochodzik, mix wzorów (Hot Wheels), na drugim Puzzle 1000 elementów. Port Jackson. Sydney (Trefl). Kolejny produkt to Nasze dni wczorajsze (Natalia Ginzburg) oraz Puzzle 1000 elementów. Nowy Jork (Trefl).
1
Hot Wheels. 5785 Mały samochodzik, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. 5785 Mały samochodzik, mix wzorów
Hot Wheels, Mattel
Dostępny2917 szt.

Ten mały samochodzik zachwyci wszystkie dzieci. Jest idealny do ścigania i kolekcjonowania. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Ma małych wyjątkowe malowanie, realistycznie odtworzone, ekscytujące detale i staranne wykończenie. Skala: 1:64 Wymiary opakowania: 11.0 x 11.0 x 4.0 cm Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

11,00 zł
9,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,10 zł

2
Puzzle 1000 elementów. Port Jackson. Sydney - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Port Jackson. Sydney
Trefl, 1000
Dostępny129 szt.

Przedstawiamy puzzle 1000 elementów z widokiem na Port Jackson w Sydney Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 68.0 x 48.0 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi.

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

3
Nasze dni wczorajsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasze dni wczorajsze
Dostępny2 szt.

„W 1952 roku napisałam Nasze dni wczorajsze, powieść, w której moje postaci straciły zdolność rozmowy. Albo raczej – mówią do siebie, ale już nie w formie bezpośredniego dialogu. Znienawidziłam dialogi. W tej książce zostały one wplecione ściśle w tkaninę historii; w tkaninę o bardzo ścisłej osnowie, jak w robótce na drutach zbyt gęstej, przez co nie przepuszcza powietrza”, pisała Natalia Ginzburg w 1964 roku. „Książka Nasze dni wczorajsze stanowi powieściowe pendant do najsłynniejszego utworu Natalii Ginzburg, autobiografii Lessico famigliare (Leksykon rodzinny). Także tutaj obserwatorką i sprawozdawczynią opisywanych wydarzeń jest młoda dziewczyna, która, jak się z początku zdaje, trzyma się z boku i nie do końca jest świadoma tego, co się wokół niej dzieje. Później jednak okazuje się, że w rzeczywistości jest duszą, czułą i dzielną, splotów uczuć, które wikłają się wokół niej. W tej powieści głos prowadzący narrację, monotonnie i stałym rytmem, trwa w niedojrzałości, przyglądając się światu ze zdziwieniem, pozornie na niego niewrażliwy. Natalia Ginzburg znajdowała szczególną przyjemność w konstruowaniu rodzinnych historii, którym nieodłącznie towarzyszą: dynamika uczuć i metamorfozy powiązań międzyludzkich, bogactwo charakterów, sympatie i antypatie obecne w życiu każdej prawdziwej rodziny. Są w nich wątki oczywiste i niespodziewane, rodzinna powszedniość oraz motyw niepowtarzalności i nieprzewidywalności dorastania, pokolenia za pokoleniem”.Italo Calvino

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

4
Puzzle 1000 elementów. Nowy Jork - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Nowy Jork
Trefl, 1000
Dostępny261 szt.

Puzzle 1000 elementów ze zdjęciem Nowego Jorku. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło, pokryty ekologicznymi farbami spożywczymi. Wymiary obrazka po ułożeniu 68.0 x 48.0 cm

24,88 zł
21,65 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,23 zł

5
Encyklopedia nauk filozoficznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia nauk filozoficznych
Dostępny7 szt.

Encyklopedia nauk filozoficznych stanowi systemowe przedstawienie całej myśli Hegla, obejmujące najważniejsze elementy jego filozofii: naukę logiki, filozofię przyrody oraz filozofię ducha. Dzięki temu czytelnik może lepiej zrozumieć wewnętrzny związek tych działów i prześledzić logiczne powiązanie spekulatywnej nauki o bycie z analizami zagadnień przyrodniczych oraz nauką o rozwoju ducha, od jego form subiektywnych aż po sztukę, religię i filozofię. Ze wszystkich dzieł Hegla to właśnie Encyklopedia najlepiej ukazuje największą ambicję Heglowskiego systemu: myślowe ujęcie całości rzeczywistości w formie nauki.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

6
Candy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Candy
Dostępny42 szt.

Nagroda „Literatury na Świecie” w kategorii „Proza” dla Macieja Świerkockiego Tłumaczenie i posłowie: Maciej Świerkocki Kultowa, prześmiewcza powieść opublikowana po raz pierwszy w 1958 roku w Paryżu (m.in. ze względów cenzuralnych), w słynnym wydawnictwie Olympia Press, które wydawało także m.in. Vladimira Nabokova i Henry’ego Millera (Southern w Paryżu podpisał książkę pseudonimem Maxwell Kenton). Wydawca zapłacił wtedy autorom 500 dolarów. Awanturnicza fabuła tej erotycznej i komicznej książki, szydzącej m.in. z uczonych, ogrodników (sic!) lekarzy, mistyków i z cyganerii artystycznej oparta jest na motywach Kandyda Woltera, ale tytułową bohaterką jest u Southerna i Hoffenberga osiemnastoletnia dziewczyna, Candy Christian, a akcja rozgrywa się współcześnie (w latach pięćdziesiątych). Wydana przez wydawnictwo Putnam w USA (1964) Candy błyskawicznie stała się bestsellerem, zyskała uznanie krytyków i dobre recenzje. W roku 1968 powieść została sfilmowana przez Christiana Marquanda (pod tytułem Candy), a w roku 2006 „Playboy” uznał ją za jedną z „25 najseksowniejszych powieści wszech czasów”. Candy to niezwykle piękna i pociągająca, ale naiwna dziewczyna, w swoich poglądach na świat przypominająca nieco Justynę de Sade’a. Jej wrodzona dobroć, a także chęć i wola pomagania ludziom, którzy znaleźli się w poważnych tarapatach, narażają ją na różne komiczne kłopoty i wplątują bohaterkę w farsowe sytuacje seksualne, albowiem wszyscy mężczyźni w jej życiu – z jednym wyjątkiem – bez względu na wiek i łączące ich z Candy relacje, interesują się wyłącznie jej ciałem i pragną ją posiąść. Z formalnego punktu widzenia powieść stylizowana jest na „awanturniczą powiastkę filozoficzną” – z morałem dowodzącym, że „nie wszystko jest najlepsze na tym nie najlepszym ze światów” – a jej fabuła zatacza koło, kiedy Candy odnajduje w Lhasie swego ojca, który znika w tajemniczych i zabawnych okolicznościach na początku książki. Candy można także uznać pod pewnym względem za powieść epistolograficzną – albowiem gdy powstawała, Southern mieszkał w Genewie, a Hoffenberg w Paryżu, współpraca autorów odbywała się więc listownie. Obecnie powieść Southerna i Hoffenberga jest powszechnie uznawana za jeden z beletrystycznych tekstów założycielskich kontrkultury, wymierzonych przeciwko seksizmowi, obłudzie i konformizmowi kapitalistycznego społeczeństwa.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

7
Puzzle 3D, 216 elementów. Wieża Eiffla - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D, 216 elementów. Wieża Eiffla
Ravensburger, 216
Dostępny54 szt.

Puzzle Ravensburger to jedne z najbardziej znanych puzzli na świecie. Wysoka jakość wykonania i ciekawe wzornictwo sprawiają, że układanie puzzli Ravensburger jest czystą przyjemnością, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W ofercie puzzle klasyczne tekturowe, kuliste, ramkowe, podłogowe - każdy znajdzie coś dla siebie.

97,49 zł
87,74 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,75 zł

8
Zrób to sam maska glow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam maska glow
Dostępny36 szt.

Zestaw zawiera: 1 plastikowa maska (16 cm długości) pędzelek blisterek z farbami (6 kolorów) dającymi efekt świecenia w ciemności Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

17,90 zł
16,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

9
Projektowanie zbiorników żelbetowych t.2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Projektowanie zbiorników żelbetowych t.2
Dostępny32 szt.

Kompleksowe omówienie najważniejszych zasad i reguł obliczeniowych dotyczących projektowania, realizacji i napraw zbiorników przemysłowych, zbiorników w oczyszczalniach ścieków i wodociągowych.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

10
Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem i jego rodziną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak skutecznie rozmawiać z pacjentem i jego rodziną
Dostępny80 szt.

Celem książki jest przedstawienie praktycznych informacji, które ułatwią lekarzowi rodzinnemu nawiązanie i utrzymanie kontaktu z pacjentem oraz poznanie jego oczekiwań i obaw związanych z chorobą, a studentom medycyny wskażą, na czym polega praca lekarza skoncentrowanego na pacjencie. W publikacji opisano m.in. modele konsultacji lekarskiej, przebieg wizyty lekarskiej, komunikowanie się z pacjentem w sytuacjach trudnych i gdy występują u niego niewyjaśnione objawy (ang. MUS – medically unexplained syndroms), dziecko jako pacjent (rozmowa, budowanie zaufania, problem dziecka pokrzywdzonego) oraz zasady przekazywania informacji w stanach nagłych i zagrożeniach życia. Dobra relacja z pacjentem umożliwia postawienie trafnej diagnozy i zrozumienie przez pacjenta wyjaśnień lekarza. Książka jest doskonałym uzupełnieniem obowiązkowych szkoleń dla pracowników służby zdrowia dotyczących pracy z pacjentem trudnym i rozwiązywania konfliktów w relacji lekarz–pacjent.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

11
Gadżety elektroniczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gadżety elektroniczne
NiedostępnyBrak

Ile ważył pierwszy telefon komórkowy? Jak brzmiała pierwsza "komórkowa" rozmowa? Ile informacji zmieści się na karcie pamięci? Jak działa GPS? CO widać przez Google Glass? Na co komu gadające buty? Co potrafi cyberpszczoła? Czy zastąpią nas roboty? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz rzeczowych informacji znajdziesz tu mnóstwo zabawnych ciekawostek oraz atrakcyjne zdjęcia.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

12
Gry zespołowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gry zespołowe
NiedostępnyBrak

Kto wymyślił grę w koszykówkę? Jak się gra w dziada lub w świnię? Czy szczypiorniak ma coś wspólnego ze szczypiorkiem? W jakim kraju są organizowane zawody dla dorosłych w zbijaka? Co łączy palanta z baseballem? W co grali Twoi rodzice, a w jakie nowoczesne gry będą bawić się dzieci w przyszłości? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz mnóstwa ciekawostek i zdjęć znajdziesz w niej informacje, które nie tylko są interesujące, ale również mogą się przydać w życiu.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13
Sporty nowoczesne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sporty nowoczesne
NiedostępnyBrak

Skąd pochodzi nordic walking? Co łączy surfing ze skateboardingiem? Kim jest traceur? Czy można latać na spadochronie za motorówką? Czym się różnią rolki od wrotek? Czy w hokeja można grać pod wodą? Wszystkiego dowiesz się z tej książki. Oprócz mnóstwa ciekawostek i zdjęć znajdziesz w niej informacje, które są nie tylko interesujące, ale również mogą się przydać w życiu.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

14
Surogat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Surogat
Dostępny18 szt.

Pewnego dnia trafiasz do szpitala, a tam słyszysz… „Jest pan chory. Choroba na razie nie powinna panu doskwierać, jednak musi pan wiedzieć, że nie jest to zwykły Katar. Choroba ta jest nieuleczalna i śmiertelna. Pan, panie F. jest umierający, umiera pan i pan umrze”. „Surogat” jest częścią gry literackiej między czytelnikiem, autorem i tekstem, rozpisanej na trzy powieści. Już niebawem kolejne odsłony tego projektu.

25,00 zł
19,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

15
Sztuka malowania witraży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka malowania witraży
NiedostępnyBrak

Zawartość: przezroczysta kanwa do pomalowania pasek z farbkami pędzelek przyssawka żyłka do zawieszenia Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat.

17,00 zł
15,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,70 zł

16
Bransoletki fantazyjne zawieszki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bransoletki fantazyjne zawieszki
NiedostępnyBrak

Zawartość: 12 zawieszek 2 łańcuszki 12 ozdobnych naklejek na zawieszki 12 przezroczystych wypukłych naklejek 12 pierścieni 1 para haczyków do kolczyków szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat.

35,70 zł
32,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,57 zł

17
Awesomenauts Edycja Kolekcjonerska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Awesomenauts Edycja Kolekcjonerska
NiedostępnyBrak

Zbierz drużynę i zawładnij polem bitwy! Mamy rok 3587, galaktyka pogrążona jest w zajadłym konflikcie. Będąc w sytuacji bez wyjścia postanowiono wezwać na pomoc najpotężniejszą grupę najemników we wszechświecie: Awesomenauts! Połączenie platformówki, MOBA oraz tower defense w jednym. Wspólnie z przyjaciółmi walcz o przewagę niszcząc wrogie bazy używając fantastyczne moce i umiejętności. EDYCJA KOLEKCJONERSKA ZAWIERA: Grę Awesomenauts z limitowanym DLC (zestaw dodatkowych skórek), CYFROWY SOUNDTRACK oraz DODATKOWY KLUCZ STEAM na grę Awesomenauts w edycji standardowej. Cechy gry: Emocjonujące oraz dynamiczne pojedynki, w których nie brak akcentów humorystycznych. Duża ilość grywalnych postaci, każda charakteryzujące się wyjątkowym zestawem umiejętności. Pojedynki 3 na 3 w trybie online lub lokalnie dzięki funkcji splitscreen. Inspirowaną kultową serią kreskówek grafika. Rozbudowany edytor postaci. System natychmiastowe rozgrywki online. Wymagania sprętowe: OS: Windows Xp/Vista/7/8 CPU: Intel lub AMD Dual Core Karta graficzna: ATI lub Nvidia 256MB RAM, Intel GMA 950 lub lepsza RAM: 2GB HDD: 3 GB Karta dźwiękowa: Zgodna z DirectX 9.0c Napęd DVD-ROM Wymaga połączenia z Internetem - Steam

19,90 zł
17,51 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,39 zł

18
Limeryki pierwszego kontaktu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Limeryki pierwszego kontaktu
Dostępny460 szt.

Przesłaniem niniejszego tomiku jest limeryk jako lekarstwo. Nie wnikając szczegółowo w niewątpliwie ozdrowieńcze przymioty części literatury prozatorskiej czy poetyckiej, należy powiedzieć zasygnalizowanemu celowi po wielokroć tak. A jakaż łatwość stosowania. Właściwy limeryk na określoną dolegliwość duszoszczipatielną, a zarazem przecież na dolegliwości pochodne, a więc i ciała, tego naszego wciąż fastrygowanego i łatanego ubrania pielgrzymki doczesnej. Bez zbędnej biurokracji, urzędniczych kwasów i arogancji władzy zajętej samą sobą i swoimi geszeftami. A zatem do czytania, bo w zdrowym ciele zdrowy limeryk.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

19
Behawioralne finanse przedsiębiorstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Behawioralne finanse przedsiębiorstw
NiedostępnyBrak

Jedna z największych zmian, jaka zaszła w ramach rozwoju nauki o finansach na przełomie XX i XXI wieku, polega na wzroście zainteresowania finansami behawioralnymi. Ten obszar badawczy, wiążący ze sobą wiedzę przede wszystkim z zakresu finansów i psychologii, zyskał na znaczeniu w całym świecie, stanowiąc wyzwanie dla dominującej dotychczas neoklasycznej teorii finansów. W pracy dokonano przeglądu uwarunkowań, które wpływają na zarządzanie finansami przedsiębiorstw w podstawowych grupach decyzji podejmowanych w spółce, począwszy od decyzji o budżetowaniu inwestycji, poprzez finansowanie i politykę dywidendy aż do zarządzania kapitałem obrotowym.

58,80 zł
50,57 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,23 zł

20
Wiedza na medal Człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza na medal Człowiek
NiedostępnyBrak

Budowa kości, serce i krwioobieg, nerwy i mózg, układ oddechowy i trawienny, system odpornościowy – ta pasjonująca popularnonaukowa książka pozwala dzieciom od lat 8 poznać fascynujące tajemnice ciała człowieka. Doskonale dobrane zdjęcia i szczegółowe ilustracje obrazują budowę i funkcję ludzkiego organizmu, począwszy od działania narządów zmysłu, na rozmnażaniu kończąc. Zobacz: ponad 160 fotografii i ilustracji Dowiedz się: wiadomości sprawdzone przez ekspertów Skorzystaj: wiedza przydatna w szkole

15,90 zł
11,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,77 zł

21
Wiedza na medal Starożytny Rzym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedza na medal Starożytny Rzym
NiedostępnyBrak

Gigantyczne legiony, szaleńcze wyścigi rydwanów i niebezpieczne walki gladiatorów – ta pasjonująca popularnonaukowa książka, przeznaczona dla młodych Czytelników w wieku od lat 8 w obszerny sposób przedstawia fascynujący świat starożytnych Rzymian. Doskonale dobrane fotografie i szczegółowe ilustracje sprawią, że Czytelnicy będą mogli zwiedzić w wyobraźni antyczne Koloseum, przyjrzeć się triumfalnym pochodom zwycięskich wodzów i pospacerować kipiącymi życiem ulicami starożytnego Rzymu Zobacz: ponad 160 fotografii i ilustracji Dowiedz się: wiadomości sprawdzone przez ekspertów Skorzystaj: wiedza przydatna w szkole

12,40 zł
8,68 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,72 zł

22
Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes. Księga wszystkich dokonań
NiedostępnyBrak

Pierwsze polskie wydanie zawierające wszystkie opowiadania i nowele o detektywie wszech czasów, m. in.: Przygody Sherlocka Holmesa (1892), Powrót Sherlocka Holmesa (1905) i Księga przypadków Sherlocka Holmesa (1927). Sherlock Holmes, najbardziej znany bohater książek sir Arthura Conan Doyle'a, został opisany tak wnikliwie, że przez długie lata wielu czytelników uważało, że żył naprawdę. Sam autor przyznawał, że Holmes był częściowo wzorowany na faktycznie istniejącej osobie – doktorze medycyny sądowej Josephie Bellu, mentorze pisarza i jego opiekunie z czasów studiów w Edynburgu. Bell był postępowym chirurgiem i słynął z dedukcyjnego rozumowania. Tom zawiera: - Studium w szkarłacie - Znak czterech - Przygody Sherlocka Holmesa - Dzienniki Sherlocka Holmesa - Powrót Sherlocka Holmesa - Pies Baskerville'ów - Dolina strachu - Księga przypadków Sherlocka Holmesa - Ostatni ukłon

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

23
Encykliki Ojca Świętego św. Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encykliki Ojca Świętego św. Jana Pawła II
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy nowe wydanie wszystkich 14 encyklik Jana Pawła II, wzbogacone o bardzo obszerny i dokładny indeks zawierający ponad 1280 haseł. Publikacja polecana wszystkim, którzy pragną znać i zawsze mieć pod ręką najważniejsze dokumenty, jakie pozostawił światu nasz Ojciec Święty. Wysoka jakość merytoryczna i edytorska dzieła – wydanego w 30 rocznicę ogłoszenia pierwszej encykliki Papieża Polaka – czynią z niej cenną pamiątkę Wielkiego Pontyfikatu.

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

24
Zmiana kadru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmiana kadru
Dostępny11 szt.

Książka Barbary Czarniawskiej "Zmiana kadru. Jak zarządzano Warszawą w okresie przemian" jest z jednej strony fascynującą opowieścią o Warszawie ? kształtowaniu się i postrzeganiu w niej instytucji społecznych, takich jak metro, bezdomni, ciepłownictwo czy percepcja własności, a z drugiej ? dogłębną, rzetelną naukową analizą tych fenomenów. Nieczęsto zdarza się, aby pozycja wyraźnie naukowa miała jednocześnie tak przystępny charakter. Autorka pokazuje, jak problematyka zarządzania dużym miastem, czyli tworem stanowiącym hybrydową organizację publiczno-prywatną, stanowi źródło użytecznych inspiracji dla nauki o organizacji i zarządzaniu w ogóle. Barbara Czarniawska jest uczoną światowej sławy, której prace z uwagi na oryginalność i odkrywczość są wykorzystywane przez największych tuzów nauki (nie przypadkiem Czarniawska jest, obok socjologa Zygmunta Baumana, najczęściej cytowanym polskim autorem w publikacjach z zakresu teorii organizacji i zarządzania). Publikacja dofinansowana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

38,00 zł
28,12 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,88 zł

25
W cieniu Afrodyty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W cieniu Afrodyty
Dostępny8 szt.

Zgodnie z mitologią, Cypr to miejsce narodzin Afrodyty – bogini miłości i piękna. Wyspa ta jest zarówno starożytnym lądem, którego historia i cywilizacja sięga jedenastu tysięcy lat wstecz, jak również – od roku 1960 – młodą, niezależną republiką. Położenie geograficzne na skrzyżowaniu trzech kontynentów – Europy, Azji i Afryki – w miejscu, gdzie spotykały się trzy cywilizacje, było głównym czynnikiem wyznaczającym kierunek rozwoju historii wyspy na przestrzeni wieków. Autorzy w niezwykle ciekawy sposób dokonali bardzo starannej charakterystyki wyspy, biorąc pod uwagę jej historię, gospodarkę, politykę, kulturę oraz, co stanowi o wyjątkowym potencjale Cypru – turystykę. Autorzy ukazują także dobitnie, nie unikając niedomówień, trudną i skomplikowaną historię Cypru, która niewątpliwie rzutuje na codzienność tego miejsca. Doskonała lektura dla każdego Czytelnika pragnącego poszerzyć swoją wiedzę o turystyczno-geograficzne horyzonty. Danuta Krasowska-Polakiewicz - absolwentka turystyki Policealnego Studium Turystyczno-Hotelarskiego w Zielonej Górze, z wieloletnim doświadczeniem kierowniczym w branży hotelarskiej, obecnie od wielu lat menedżer w branży usług finansowych. Marek Polakiewicz - absolwent Instytutu Turystyki Wyższej Szkoły Teologiczno – Humanistycznej w Łodzi, albergolog, wykładowca turystyki i hotelarstwa, szkoleniowiec Protokołu Dyplomatycznego i Etykiety, dziennikarz hotelarski, współpracownik miesięcznika „Hotelarz”, autor szeregu publikacji dot. turystyki i hotelarstwa, uczestnik i autor wystąpień podczas konferencji o tematyce turystycznej, pasjonat zawodu i wysokiej jakości kształcenia w turystyce i hotelarstwie, wieloletni działacz hotelarski i organizacji pozarządowych, w latach 2007-2010 członek kolegium redakcyjnego – redaktor międzynarodowej (szwajcarsko – austriackiej) encyklopedii biograficznej „WHO is WHO”. [...] Każda forma popularyzacji oraz przybliżenia Polakom informacji na temat dziewięciu tysięcy lat historii Cypru jest godna podkreślenia i godna pochwały. Prezentowana niniejsza pozycja w ciekawy i obszerny sposób przekazuje obraz zarówno istniejącej od niedawna Republiki Cypryjskiej, jak i samej Wyspy. Ma ona praktyczne walory poznawcze dla osób, które uprawiają turystykę, a także porusza tematykę z zakresu historii, polityki, religii i gospodarki oraz turystyki Wyspy, które niedosyt wciąż odczuwa się na polskim rynku wydawniczym. Stąd niniejsza pozycja, pierwsza tego rodzaju, wydana w Polsce, która w założeniu nie jest przewodnikiem turystycznym. [...] MICHAŁ CZEREPANIAK, Kapitan Żeglugi Wielkiej, Honorowy Konsul Republiki Cypru w Szczecinie

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

26
Mach mit! 3. Język niemiecki. Klasa 6. Podręcznik + 2CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mach mit! 3. Język niemiecki. Klasa 6. Podręcznik + 2CD
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia MEN: 375/3/2014 Podręcznik Mach mit! 3 składa się z 6 rozdziałów. W każdym rozdziale znajdują się następujące elementy: wprowadzenie z informacją o zawartości danego rozdziału, kolaż, 8 lekcji (każda na oddzielnej rozkładówce), jednostka „Lesezauber” zawierająca dodatkowe teksty do czytania oraz moduł „Storyline” o charakterze projektowym. Proponowane w Mach mit! zadania z zastosowaniem różnorodnych form socjalnych dają szerokie możliwości sprawdzenia się uczniom, którzy prezentują odrębne typy uczenia się i różne typy inteligencji. Praca z podręcznikiem Mach mit! wdraża uczniów systematycznie do stosowania strategii komunikacyjnych i rozwija ich świadomość językową. Ponadto, każdy z poziomów kursu Mach mit! zawiera typy zadań przygotowujących uczniów do sprawdzianu szóstoklasisty. Na końcu każdej jednostki lekcyjnej znajduje się sekcja „Nimm mich mit!”, która zawiera zwroty przewidziane do aktywnego opanowania. Każdy z podręczników tworzących cykl Mach mit! zawiera ponadto rozdziały, które prezentują elementy kultury krajów niemieckojęzycznych. W podręczniku dla klasy 6 znajduje się rozdział poświęcony Dniu Świętego Marcina i Prima Aprilisowi.

37,40 zł
33,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,74 zł

27
Szkoła Duchowa Złotego Różokrzyża Lectorium Rosicrucianum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Duchowa Złotego Różokrzyża Lectorium Rosicrucianum
NiedostępnyBrak

Także i dzisiaj istnieją ugrupowania, które działając z inspiracji żywych sił Ducha, nie chcą niczego innego, jak tylko szczerze dążyć do Prawdy i zrealizować swoje życiowe przeznaczenie. Niniejsza książka opisuje współczesną szkołę duchową – Międzynarodową Szkołę Złotego Różokrzyża, działającą w pięćdziesięciu sześciu krajach w świecie, jej powstanie, duchowe korzenie, cel i zadanie oraz pracę wykonywaną na rzecz ludzkości.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

28
Krzyś niania i ja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyś niania i ja
NiedostępnyBrak

Początkowo Wojtkowi i Krzysiowi niania była całkowicie obojętna, a nawet zbędna. Jednak szybko okazało się, że zna się na przedszkolakach jak nikt i jest drogocenna. Doskonała w zabawach i łasuchowaniu, pomocna przy organizacji niespodzianek dla rodziców i dyskretna, jeśli chodzi o drobne przewinienia w przedszkolu. Nie zastąpiła mamy, nie jest tatą, ale… też doskonale nadaje się do kochania! Poznajcie polską Mary Poppins, w nowym, współczesnym wydaniu!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Pan Przypadek i trzynastka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Przypadek i trzynastka
NiedostępnyBrak

Pan Przypadek i trzynastka" to pierwsza z czternastu książek opowiadających o przygodach rodzimego detektywa geniusza. Jej bohater, Jacek Przypadek, mimo swoich blisko trzydziestu lat, nie ma konkretnych planów na życie i cieszy się z tego, że nie musi ich robić. Ale któregoś dnia prosi go o pomoc ulubiona sąsiadka, pani Irmina Bamber, której skradziono obrazy. Tak zaczyna się jego detektywistyczna kariera, która z każdą rozwiązaną sprawą coraz bardziej irytuje różne ważne osoby. Jacek Przypadek łączy w sobie przenikliwość Sherlocka Holmesa z łobuzerskim wdziękiem porucznika Borewicza i irytującym charakterem doktora House’a. Ta wybuchowa mieszanka powoduje, że może liczyć na sympatię wielu kobiet i szczerą nienawiść rosnącej rzeszy swoich wrogów, którzy za jego sprawą trafili za kratki.?

27,00 zł
18,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,10 zł

30
Ten gruby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten gruby
NiedostępnyBrak

Życie Jacka to pasmo nieszczęść i upokorzeń. W szkole dręczą go koledzy, w domu nie daje spokoju znerwicowana, nadopiekuńcza matka. Jacek jest zmęczony życiem w ciągłym impasie i marzy tylko o tym, by ludzie przestali go dostrzegać. Jednak po kolejnym pobiciu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i po raz pierwszy mówi matce „nie”. Adrianna od wypadku nie chce nikogo widzieć. Na pięć lat zamyka się w pokoju i prawdziwy świat podgląda zza firanki. Czy spotkanie tych dwojga wpłynie na ich losy? Czy dzięki przyjaźni, z początku bardzo trudnej, będą mieli odwagę wrócić do pełnego życia? „To doskonały przykład na to, że miłość zaborcza to miłość krzywdząca, powodująca więcej bólu niż szczęścia. (…) Powieść ta to apel do matek, by nauczyły się słuchać swoich dorastających dzieci i pozbyły się przeświadczenia, że to one zawsze mają rację. By zauważyły, że ich dzieci mają swoje potrzeby, dążenia i marzenia, które bardzo rzadko pokrywają się z tym, co rodzice uznają dla nich za najlepsze”. – Edyta Staniec

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

31
Phantasia - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phantasia
Ravensburger, od 6 lat
NiedostępnyBrak

W tej magicznej rozgrywce dla całej rodziny trzeba mieć trochę szczęścia i dobrą pamięć. Kto odkryje tajemnice w Baśniowym Lesie jako pierwszy, zostanie nowym Królem Fantazji.

29,00 zł
26,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

32
Pan Przypadek i celebryci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Przypadek i celebryci
NiedostępnyBrak

Pan Przypadek i celebryci to druga z książek opowiadających o przygodach rodzimego detektywa geniusza. Jej bohater, Jacek Przypadek, trochę romantyk, bardziej cynik, musi rozwiązać trzy niecodzienne zagadki. Pierwsza ze spraw nosi kryptonim „Miłość i medycyna”. Opowiada o morderstwie dokonanym na planie najpopularniejszej w Polsce telenoweli pod tym właśnie tytułem. Bohaterem drugiej zagadki, „Znamiennych stanów świadomości”, jest starzejący się „szołmen”. Padł on ofiarą szantażysty grożącego, że ujawni kompromitujące go materiały. W „Blondynie wieczorową porą” uczestniczka wielu reality i talent show, słynna Kasiya, będzie poszukiwać swego zaginionego, nie mniej słynnego narzeczonego, Mikele. W rozwiązywaniu tych zagadek głównemu bohaterowi pomaga jak zwykle nieoceniona pani Irmina Bamber, które zna absolutnie wszystkich wartych znania w Warszawie. A po każdym następnym sukcesie Jacka w odkrywaniu prawdy, gwałtownie wzrasta liczba jego wrogów, którzy najchętniej pozbyliby się detektywa z tego świata.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

33
Dlaczego narody przegrywają - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego narody przegrywają
NiedostępnyBrak

Błyskotliwa książka, od której niepodobna się oderwać. Dlaczego narody przegrywają odpowiada na pytania trapiące specjalistów od stuleci: dlaczego niektóre narody są bogate, a inne biedne, dlaczego tak je różnicują majętność i ubóstwo, zdrowie i choroba, dostatek i głód? Co o tym decyduje? Kultura, klimat, położenie geograficzne? A może niewiedza, jak uprawiać politykę? Prosta odpowiedź brzmi: nie. Żaden z tych czynników nie jest determinantą wyznaczającą los społeczności, gdyby bowiem tak było, czym wyjaśnić to, że Botswana stała się jednym z najszybciej rozwijających się krajów świata, podczas gdy inne afrykańskie narody, takie jak Zimbabwe, Kongo, Sierra Leone grzęzną w bagnie nędzy i przemocy? Daron Acemoglu i James Robinson przekonująco dowodzą, że u podstaw gospodarczego sukcesu leżą tworzone przez ludzi instytucje polityczne i gospodarcze (oraz ich brak). Korea, by sięgnąć po jeden z najbardziej fascynujących przykładów, to kraj jednolity ludnościowo, a przecież mieszkańcy Korei Północnej należą do najuboższych na świecie, podczas gdy ich rodacy z Korei Południowych — do najbogatszych. Na południu powstało społeczeństwo pełne zachęt do poczynań gospodarczych, nagradzając innowacje i pozwalające każdemu na wykorzystanie gospodarczych sposobności. Zainicjowany tak sukces gospodarczy stabilnie się utrzymywał, gdyż państwo działało w sposób przewidywalny dla rzesz obywateli i odpowiedzialny względem nich. Tymczasem Koreańczycy na północy skazani zostali na całe dekady głodu, represji politycznych i funkcjonowania w ramach zupełnie odmiennych instytucji gospodarczych, bez żadnych widoków na zmianę. Za różnicę między obu Koreami odpowiada polityka, która zadecydowała o tak odmiennych trajektoriach rozwoju instytucjonalnego. Argumentację swą Acemoglu i Robinson wspierają niezwykle bogatym, zebranym w trakcie piętnastoletnich badań materiałem historycznym, sięgającym od cesarstwa rzymskiego, przez miasta-państwa Majów, średniowieczną Wenecję, Związek Sowiecki, Amerykę Łacińską, Anglię, Europę kontynentalną, Stany Zjednoczone i Afrykę, i na tej podstawie budują nową teorię ekonomii politycznej, która podejmuje wielkie kwestie współczesne, jak na przykład: - Chiny zbudowały wielką autorytarną machinę wzrostu gospodarczego. Czy wzrost ten zachowa swą dotychczasową dynamikę i czy w efekcie Chiny zdominują Zachód? - Czy Ameryka ma już najlepsze dni za sobą? Czy od koła pomyślności, w którym dążenia elit, by maksymalizować władzę, napotykają na opór, przechodzimy do błędnego koła, w którym mniejszość nieustannie się wzbogaca i potężnieje? - Jaki jest najlepszy sposób na to, by miliardom ludzi na świecie pomóc wyrwać się z nędzy i budować pomyślność? Czy jest nim większa filantropia ze strony bogatych państw Zachodu? Czy też przyswojenie sobie trudnej lekcji Acemoglu i Robinsona i postawienie na wzajemne oddziaływanie włączających instytucji politycznych i gospodarczych? Dlaczego narody przegrywają to książka, która zmieni wasze spojrzenie na świat i sposób jego rozumienia.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

34
Miłość i strach. Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn. Wiek XVI-XVIII. Uwolnienie i konsumpcja żądz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość i strach. Dzieje uczuć kobiet i mężczyzn. Wiek XVI-XVIII. Uwoln...
Dostępny17 szt.

Kontynuując swą podróż przez stulecia, Jerzy Besala przygląda się tym razem uczuciowości i obyczajowości właściwej dla XVI, XVII i XVIII wieku. To epoka odkryć geograficznych, wielkich przemian związanych z rozwojem handlu, wytwórczością, urbanizacją, szczególnie we Włoszech, gdzie już w XVI wieku połowa ludności mieszkała w miastach. To także okres reformacji, zmian teologicznych i przeobrażeń w podejściu do płciowości, edukacji kobiet z elit, rozwoju druku. Nadchodziły nowe czasy dla obu płci, średniowieczny wzorzec załamywał się. Mężczyźni przestawali być dominantami w realizowaniu „miłości” jako pożądania. Wykształcone królowe, jak osławiona francuska Margot de Valois, potrafiły gardzić „prostackimi” mężczyznami w stopniu dotąd niespotykanym, pisać – jak byśmy powiedzieli dziś – feministyczne teksty i otwarcie realizować swe seksualne potrzeby. Złość kobiet, wynikająca z nierówności praw, od XVI wieku dość łatwo zaczęła wydobywać się na powierzchnię życia publicznego. W czwartym tomie Miłości i strachu przeczytamy m.in. o romansach i miłosnej manipulacji wśród polskich i europejskich elit, maskach dworskich i etykiecie, uczuciach „zreformowanych” i skrytych w klasztorach, żądzach po szlachecku i rozkoszach chłosty.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

35
Kabalista z Pragi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kabalista z Pragi
NiedostępnyBrak

Przy wejściu do praskiego getta wznosi się pomnik, którego nie odważyli się zniszczyć ani naziści, ani Rosjanie. To posąg Maharala, największego kabalisty wszystkich czasów, tego, który z błota stworzył Golema, byt na ludzkie podobieństwo… Pod koniec XVI wieku getto w Pradze znów płonęło i spływało krwią podczas kolejnego pogromu. Wnuczka Maharala, gdy zamordowano i poćwiartowano na jej oczach męża, zaczęła prosić dziadka, by stworzył siłę zdolną uratować Żydów od zagłady. Kabała, tajemna droga do mądrości, powiada, że człowiek cnotliwy może – na równi z Bogiem – stworzyć życie jedynie dzięki sile Słowa. Maharal, po usilnych błaganiach ukochanej wnuczki i kobiet z getta, zgodził się stworzyć Golema, istotę z błota, mającą niezwykłą siłę. Czy jednak stosowanie siły może naprawdę doprowadzić do pokoju? W ożywionym tchnieniem Maharala Golemie ożywają także uczucia. A kiedy uświadomi sobie swoją kondycję – zwróci się przeciwko tym, którzy wydobyli go z nicości. W tej fascynującej powieści, przesyconej erudycją i emocjami, Marek Halter przenosi czytelnika do świata Żydów Europy środkowej okresu renesansu, ówczesnych odkryć astronomicznych i wojen religijnych. Łącząc fikcję z rzeczywistością i z najbardziej współczesnymi problemami, zapoznaje nas z tajemnicami Kabały, z opowieściami i legendami, przekazanymi ludzkości przez naród żydowski.

35,90 zł
27,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,26 zł

36
Mały pingwin Pik Pok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały pingwin Pik Pok
Dostępny177 szt.

Pingwin Pik-Pok kocha lody, ale… czekoladowe, nie te z Antarktydy. I uwielbia zapach… nie, nie świeżego śledzia – fiołków! A przyjaźni się z Agatą – elegancką foką w różowym czepku. Tak, Pik-Pok nie jest takim sobie zwyczajnym pingwinem. Ale może właśnie dlatego tak go wszyscy lubią?

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

37
Labirynt Junior - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt Junior
Ravensburger, od 5 lat
Dostępny119 szt.

Zajmująca przygoda czeka małe duszki w labiryncie pełnym sekretów. Wybierzcie się z nimi na wyprawę i odszukajcie tajne sekrety. Przesuwajcie korytarze, otwierajcie lub zamykajcie ścieżki. Tylko jeden, kto nie straci orientacji, dotrze szczęśliwie do celu i rozwikła tajemnicę labiryntu. Celem gry, jest dotarcie swoim duszkiem do motywów zilustrowanych na żetonach i zebranie jak największej ich ilości. Pokaż, że jesteś odważnym duszkiem i pokonaj ściany labiryntu! Zawartość opakowania: • plansza do gry, • 17 kart z korytarzami, • 12 żetonów sekretów, • 4 duszki, • instrukcja.

76,72 zł
69,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,67 zł

Wróć do góry