hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.03.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 31 marca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Złotówki. Bilon (Alexander), na drugim 100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku. Tom 1 i 2 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to LTI (Victor Klemperer) oraz Historia Polski. Atlas ilustrowany (praca zbiorowa).
1
Złotówki. Bilon - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złotówki. Bilon
Alexander
Dostępny56 szt.

Plastikowe kopie bilonu – złotówki do celów edukacyjnych i zabawy. Zawartość opakowania: • 36 plastikowych monet o nominałach 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł, 5 zł.

9,70 zł
8,44 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,26 zł

2
100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku. Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku. Tom 1 i 2
Dostępny63 szt.

Antologia to hołd złożony polskiej szkole reportażu, zbiór prezentujący jej najlepszych twórców, tych najsławniejszych i tych niesłusznie zapomnianych, a wspólnie tworzących reporterską historię XX wieku. Na dwa tomy zebrane przez Mariusza Szczygła składa się sto najciekawszych, najlepszych i najgłośniejszych polskich reportaży opublikowanych pomiędzy 1901 a 2000 rokiem. Antologia powstała pod opieką rady programowej złożonej z wybitnych reporterów i literaturoznawców. Tworzą ją Hanna Krall, Małgorzata Szejnert, prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, Elżbieta Sawicka. Tom 1: 872 strony Tom 2: 960 stron „Punktowa panorama XX wieku – poszarpana epopeja dziejów społeczeństwa w dobie permanentnych przemian” – prof. Przemysław Czapliński. „Polscy reporterzy równają do najlepszych, są w czołówce światowych twórców reportażu, nie kokietują, są odważni, wierni zasadom swego zawodu, spełniają najwyższe wymagania stawiane temu gatunkowi, imponują układem faktów i ciekawym wywodem. Podpowiadają zagranicznym kolegom po fachu, że najlepsze efekty w reportażu osiąga się na sprawdzonych wzorach” – prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński.

159,00 zł
96,99 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 62,01 zł

3
LTI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LTI
Dostępny28 szt.

Victor Klemperer (1881-1960) – Żyd konwertyta na protestantyzm, ochotnik cesarskiej armii, który uważał się za Niemca, ale musiał nosić żółtą gwiazdę, choć przetrwał czasy nazizmu dzięki aryjskiej żonie, przeciwnik hitlerowskiego totalitaryzmu, który po wojnie przystał do innego totalitaryzmu w NRD – jest skomplikowaną soczewką odzwierciedlającą dramatyczne dzieje Niemiec w XX wieku. W latach 20. był profesorem romanistyki w Dreźnie. Jako Żyd stracił pracę w czasach nazistowskich, a potem, jak wszyscy Żydzi, nawet prawo do korzystania z bibliotek publicznych, wreszcie dom. Pod koniec wojny w ostatniej chwili zdołał uniknąć wywózki do kacetu. Cała ta trauma wypełnia karty niniejszej książki, szczególnego „notatnika filologa” analizującego LTI, lingua tertii imperii, język Trzeciej Rzeszy. Jest to książka szczególna: analiza języka nazizmu, a zarazem relacja z własnych i cudzych doświadczeń. Język ten, pojęty tutaj jako wszystko, przez co wyraża się nazizm, a więc także zjawiska niewerbalne, zostaje poddany analizie, która okaże się potem prekursorska jako początek socjolingwistyki. Dla zwykłego czytelnika wszakże podstawowy walor tej książki to autentyczność dokumentu historycznego. Nawet przywołane tu rozmowy są wiernie oddane, gdyż autor przez całe dorosłe życie prowadził dziennik, w którym wszystko od razu zapisywał. W 1995 roku w Niemczech ukazał się jego fragment obejmujący lata 1933-1945, zapewniając autorowi pośmiertnie ogromną popularność. LTI i dziennik czynią Klemperera podstawowym świadkiem epoki nazizmu i powszedniości prześladowań Żydów w Niemczech.

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

4
Historia Polski. Atlas ilustrowany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski. Atlas ilustrowany
Dostępny50 szt.

Publikacja ta to niezwyczajna podróż w czasie przez ziemie polskie od epoki kamiennej po III Rzeczpospolitą. Jest to syntetyczny obraz dziejów ziem polskich od momentu pojawienia się tu człowieka, tworzenia państwa za panowania dynastii Piastów, poprzez jego burzliwe losy za rządów dynastii Jagiellonów oraz królów elekcyjnych, 123 lata zaborów, odrodzenie się państwa po I wojnie światowej, trudny czas wojennej okupacji, a potem odbudowy kraju ze zniszczeń i budowy Polski Ludowej, upadek rządów komunistów w 1989 roku, powstanie III Rzeczpospolitej aż do reformy edukacji (6-latki).

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

5
Autohipnoza uzdrowi twój umysł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autohipnoza uzdrowi twój umysł
Dostępny28 szt.

Artur Sołtys – dyplomowany hipnoterapeuta kliniczny, absolwent Institute of Clinical Hypnosis w Londynie, energoterapeuta i nauczyciel medytacji. W swojej pracy łączy podejście naukowe z elementami medycyny niekonwencjonalnej. Od lat praktykuje i uczy się u uzdrowicieli z całego świata, głównie z Ameryki Południowej, co pozwala mu przekazywać dalej mądrość i starożytną wiedzę, pochodzącą z różnych tradycji. Człowiek funkcjonuje na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Praca z umysłem, który wpływa na każdy z tych poziomów, pomaga zrozumieć siebie, zwalczyć stres, odnaleźć harmonię i poprawić stan naszego zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Dzięki tej książce dowiesz się, w jaki sposób samodzielnie praktykować autohipnozę. Poznasz także metody łączenia się z podświadomością, nadświadomością, formułowania sugestii, ustanawiania celów i zamiany negatywnych programów i emocji na pozytywne, a także sposoby na odkrycie swojej życiowej drogi (tzw. ścieżki serca). Wszystko to jest osiągalne dzięki praktycznym wskazówkom i ćwiczeniom. Wykorzystaj uzdrawiającą moc Twojego umysłu!

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

6
Zwiedzamy Kociewie, Żuławy i Powiśle samochodem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwiedzamy Kociewie, Żuławy i Powiśle samochodem
Dostępny15 szt.

Zwiedzamy Kociewie, Żuławy i Powiśle samochodem jest kontynuacją zapoczątkowanej w 2008 r. serii przewodników po pomorskich krainach przeznaczonych dla zmotoryzowanych turystów. Publikacja zawiera 8 atrakcyjnych tras samochodowych po trzech wymienionych w tytule regionach oraz ich okolicach. Każda z tras zilustrowana jest dokładną mapką oraz licznymi zdjęciami. Oprócz największych atrakcji Kociewia, Żuław i Powiśla, autorzy opisują także mniej znane zakątki, które dotychczas nie zostały odkryte przez masowego turystę, a które godne są zwiedzenia oraz szerszej promocji. Dużym atutem tego wydawnictwa są doskonałej jakości zdjęcia, których jest tu ponad 100. Często przedstawiają one obiekty i miejsca, których na próżno szukać w innych tego typu publikacjach. Przewodnik w bardzo dobry sposób ukazuje i promuje te regiony Pomorza, które pozostają nieco w cieniu Kaszub, ale turystycznie są równie atrakcyjnie.

17,00 zł
12,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,25 zł

7
Sto dni bez słońca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto dni bez słońca
Dostępny1737 szt.

To miała być zwyczajna wymiana uniwersytecka. Lesław Srebroń trafia na Finnegany, by spędzić semestr jako wykładowca na tamtejszej uczelni. Wyspy, skryte za horyzontem, nie figurują nawet na mapach, ale dla tak ambitnego badacza to tylko kolejna inspiracja. Nie ma wątpliwości, że uda mu się wcielić w życie projekt ocalenia cywilizacji Zachodu. Nie może być inaczej, skoro za drogowskaz ma prozę wielkiego polskiego fantasty, Filipa Włócznika. Na miejscu nie wszystko jednak wygląda tak, jak się początkowo wydaje. Gdzie przebiega granica między fikcją a rzeczywistością? Czy prawda, jaką poznajemy o nas samych, jest wiedzą obiektywną, czy tylko kolejną kreacją? Najnowsza powieść Wita Szostaka to zjadliwa akademicka satyra, w której dostaje się zarówno pracownikom naukowym, systemowi kształcenia, jak i polskiej fantastyce (oraz zwyczajom seksualnym dzikich). Ale to także pasjonująca historia o współczesnym Don Kichocie, który nie potrafi zrezygnować ze złudzeń. Sto dni bez słońca to powieść szalenie zabawna, strasznie smutna i niebezpiecznie inteligentna.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

8
Słowa o modlitwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa o modlitwie
Dostępny26 szt.

Nasze wydawnictwo opublikowało jedną z książek św. Teofana, pt. Droga do zbawienia, będącą pierwszym polskim przekładem jego dzieł. Zainteresowanie, jakie wzbudziła ta obszerna pozycja, zachęciło do tego, aby – w postaci mniejszej książeczki – opublikować kilka konferencji Teofana poświęconych modlitwie.

9,90 zł
7,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,77 zł

9
Bajki z Zielonego Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki z Zielonego Lasu
NiedostępnyBrak

Był sobie wielki, piękny Zielony Las, a w nim mnóstwo wspaniałych roślin: drzewa, kwiaty, trawa, owoce, warzywa, truskawki, maliny, pomidory, kalafiory, brokuły… Dlatego w Zielonym Lesie mieszkało bardzo wiele zwierząt – małych i dużych. Wszystkie te stworzonka ogromnie lubiły swój Zielony Las, ponieważ miały tam dużo jedzonka i świetnie im się żyło. W lesie mieszkała również mała dziewczynka – Helenka. Miała swój domek na pięknej polanie pośrodku lasu. Wszystkie zwierzątka uwielbiały Helenkę, bo pomagała im rozwiązać przeróżne problemy, dawała dobre rady i nigdy nie odmawiała pomocy. Helenka miała kolegę, kameleona o imieniu Gucio. Kameleon to taki dziwny zwierzak, który potrafi zmieniać kolor swojej skóry, przez co czasem Gucio bywał zupełnie niewidzialny. I tak, jak siedział na zielonej trawie, był zielony, jak na brązowym drzewie, był brązowy, a gdy pływał po niebieskiej wodzie, stawał się niebieski. Kameleon pomagał Helence w rozwiązywaniu wielu zagadek, a dzięki swym umiejętnościom potrafił zakraść się w miejsca niedostępne i pozostać niezauważonym.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

10
Rio de Janeiro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rio de Janeiro
NiedostępnyBrak

Ruszaj w świat z National Geographic! Każdego dnia eksperci National Geographic przemierzają świat, zgłębiając kulturę i dzieje odwiedzanych krajów oraz przypatrując się ich mieszkańcom. Zdobytą wiedzę przekazują na łamach przewodników National Geographic, obejmujących: Marszruty, oparte na bogactwie doświadczeń znawców Rio, które pomogą zaplanować pobyt adekwatnie do posiadanego czasu i zainteresowań. Niezwykłe doświadczenia, od pozasezonowych szaleństw na miarę karnawału po wspinaczkę na Głowę Cukru i bębnienie z zawodowymi perkusistami. Rady bywalców, od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po rodzimych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii. Trasy wycieczek pieszych, opatrzone klarownymi mapami i planami, m.in. po ogrodach Jardim Botânico, wokół pałacowych rezydencji w Petrópolis i czarno-białą promenadą Capacabany. Propozycje mniej rutynowych szlaków, w tym wąskimi uliczkami Travessa do Comércio, obok straganów i kramów Saary, po spokojnej Urcy (tam, gdzie narodziło się Rio) oraz po Niterói pełnym architektury Oscara Niemeyera. Listę tego, czego pominąć nie wolno, w każdym omówionym w przewodniku regionie, a także przy trasie każdej wycieczki. Wspaniałe zdjęcia, grafiki, plany i mapy, które ułatwiają podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

41,90 zł
30,59 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

11
Bajki dla dzieci pełne miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki dla dzieci pełne miłości
NiedostępnyBrak

Bajki dla dzieci pełne miłości to zbiór ciepłych, przepełnionych dobrymi emocjami tekstów. Mamusie i tatusiowie napisali dla swoich dzieci nie tylko opowiastki, ale także czułe dedykacje, wyrazy miłości i podziwu. Napisali rodzice wyjątkowi, również gwiazdy - Ewa Błaszczyk, Paulina Chylewska, Beata Tadla, Ania Świątczak, Krzysztof Ziemiec. Miłość nie zna granic! Dla dorosłych to okazja, by spojrzeć z zachwytem na swoje dziecko, zmierzyć z rodzicielską miłością bez warunków, podjąć samodzielną próbę stworzenia własnego wyjątkowego tekstu, a potem powiedzieć swoim dzieciom „Kocham Cię…bez warunku!”

10,00 zł
7,30 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,70 zł

12
Dotykanie świata. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotykanie świata. Audiobook
Marek Kamiński, Słowne
NiedostępnyBrak

Dotykanie świata - z Markiem Kamińskim rozmawia Marek Szymański Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie, zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami. Zabrałem ze sobą Mistrza i Mąłgorzatę, bo to jedna z najlepszych książek, jakie czytałem w życiu. W trakcie lektury zdałem sobie jednak sprawę, że diabeł jest w tej powieści kimś atrakcyjnym, może nawet silniejszym od Jezusa. Przeraziła mnie ta myśl i zaraz zakopałem tę książkę w lodzie. ---------------------------------------------------------------------------------------------------- Z kart tej książki płynie bardzo mądra lekcja. Polecam. -- Lech Wałesa Marek jest niezwykły, inny. I nie chodzi o jego barwne życie, niesamowite przygody. W nim jest coś, co przyciąga. Jakaś siła, spokój, łagodność. Śzczeście, że jest! -- Anna Dymna Marek Kamiński Urodzony w 1964 r. w Gdańsku, podróżnik, polarnik i przedsiębiorca. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi, zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Studiował filozofię. Założyciel fundacji swojego imienia, która wspiera osoby dotknięte przez los. Marek Szymański Urodzony w 1965 r. w Kościanie, dziennikarz, politolog z wykształcenia, debiutował w prasie lokalnej, publikował m.in. w „Przekroju” oraz „Kulisach”. Jest wydawcą i redaktorem naczelnym czasopisma „Fundusze Europejskie”. 2% z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Marka Kamińskiego.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

13
Kocia magia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocia magia
NiedostępnyBrak

Jackson Galaxy, gwiazda popularnego programu "Kot z piekła rodem", opowiada historię kota, który nadał sens jego życiu i sprawił, że Jackson stał się amerykańskim Kocim Tatą. Galaxy, uzależniony od alkoholu i narkotyków, nieodnoszący sukcesów muzyk rockowy, zatrudnił się w schronisku, usiłując znaleźć sens swojego istnienia w opiece nad zwierzętami. Pewnego dnia bardzo liczna gromada psów i kotów powiększyła się o jeszcze jedno nieszczęsne stworzenie - kota Benny’ego z roztrzaskaną miednicą. Właścicielka, która zostawiła Benny’ego w schronisku, stwierdziła, że od początku nie można było nawiązać z nim kontaktu. Nic nie mogło być dalsze od prawdy. "Kocia magia", inspirująca opowieść o dwóch załamanych istotach, które pomogły sobie nawzajem stanąć na nogi, obfituje we wnikliwe i cenne porady Galaxy’ego. Pozwoli ci ona zrozumieć, czego koty potrzebują, żeby wieść zdrowsze i bardziej szczęśliwe życie, i co na kontakcie z nimi zyskują ludzie. Galaxy nie jest zwyczajnym behawiorystą zwierząt. Mówi kocim językiem i koty go słuchają. Czyni cuda, ratując koty skazane na śmierć w schroniskach i pomagając im pokonać strach, wzmocnić pewność siebie i nauczyć współpracy z potencjalnymi nowymi opiekunami.Mousebreath.com Jackson Galaxy to typ czarodzieja, który potrafi ululać do snu całe schronisko pełne dzikich i rozwścieczonych kotów.Yahoo! To obowiązkowa lektura dla miłośników i ratowników zwierząt, zagubionych dusz i wszystkich, których koty w życiu poruszyły.CatChannel.com

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

14
Polska na wycieczkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska na wycieczkę
NiedostępnyBrak

Poznaj najciekawsze miejsca w naszym kraju: miasta, miasteczka, wsie, zamki, pałace, klasztory oraz miejsca dobrej zabawy i wypoczynku. Zobacz, kiedy warto odwiedzić opisane miejsca, aby przeżyć niezapomnianą lekcję historii, odkryć kameralne miejscowości i wziąć udział w jednej z licznych imprez kulturalnych. Wybierz dla siebie idealną wycieczkę! W książce znajdziesz: 30 zamków, pałaców i rezydencji – dzieje budowli i losy ich właścicieli, – opis zabytków i ich atrakcji, – wybrane wydarzenia i imprezy, – ważne adresy i telefony. 10 polskich symboli – miejsc chwały, pamięci i zadumy – ważne miejsca w dziejach Polski, – opisy wydarzeń historycznych, – ważne adresy i telefony. 26 urokliwych miast i miasteczek – historia miast, – najpiękniejsze zabytki, – omówienie głównych atrakcji, – adresy stron internetowych miast. 24 oryginalne i niepowtarzalne imprezy kulturalne – imprezy na cztery pory roku, – tło historyczne oraz opisy miast i wsi – propozycje najciekawszych atrakcji, – adresy i telefony organizatorów.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15
Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztuczki nie tylko w biznesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje 3i. Intuicja, indywidualność, inteligencja, czyli kobiece sztucz...
NiedostępnyBrak

Chcesz być kobietą sukcesu? Pragniesz osiągnąć niezależność, wewnętrzną harmonię i szczęście? Masz pomysły, ale nie masz pieniędzy na ich realizację? To właściwy moment, by sięgnąć po moją książkę. Urodziłam się i wychowałam w kraju blondynek. Nie byłam księżniczką, która wszystko dostaje gotowe, podane na tacy. Miałam marzenia, ale i kompleksy. Wiele nocy przepłakałam, czekając na księcia z bajki, który mi rzuci świat do stóp. A potem wzięłam się do roboty i dziś żaden książę nie musi mnie przekonywać, ile jestem warta. Bo osiągnęłam sukces dzięki własnej pracy. Na pewno popełniłam wiele błędów, ale wyciągnęłam z nich wnioski i jeśli przeczytasz tę książkę, masz szansę uniknąć wielu przeszkód, które ja musiałam pokonywać. Trzymasz w ręku poradnik, który pomoże ci połączyć najlepsze strony twojej kobiecej osobowości w jeden zintegrowany system 3i. Znajdziesz tu dobrze opisane ćwiczenia i przykłady z mojego życia, które zmotywują cię do osiągnięcia sukcesu, oraz dużo bardzo praktycznych porad. Dowiesz się, jak się przygotować i jak ubrać na biznesowe spotkanie, co zamówić w restauracji i jak odczytywać mowę ciała mężczyzn, z którymi będziesz współpracować. Zobaczysz, że wspólnie zdobędziemy świat! Omenaa Mensah

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

16
Blondynka na Orinoko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blondynka na Orinoko
NiedostępnyBrak

Dwa miesiące samotnej wyprawy przez Amazonię w Ameryce Południowej. Mój plan był prosty: przedostać się po rzekach od Orinoko w Wenezueli przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Półtora tysiąca kilometrów przez dżunglę. Czółnem, statkiem, motorówką wojskową z małpą na pokładzie i innymi przypadkowymi łodziami. Wśród tajemniczych głosów tropikalnej puszczy, przez zagubione na końcu świata wioski i nieoczekiwane zdarzenia. Wielka przygoda!

59,90 zł
43,73 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,17 zł

17
Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być niezniszczalną. O uzależnieniu, depresji, przemocy
NiedostępnyBrak

Ilona Felicjańska to pierwsza znana Polka, która o uzależnieniu mówi z podniesioną głową. Bezkompromisowa i szczera do granic ekshibicjonizmu, szczególnie wobec siebie. Jej najnowsza książka Jak być niezniszczalną. O uzaleznieniu, depresji, przemocy pokazuje mechanizmy uzależnienia i zgubną łatwość z jaką wpadamy w nałóg, a zarazem odczarowuje wizerunek alkoholika-menela i burzy spokój ducha tych, którzy łudzą się, że problem jeszcze ich nie dotyczy. Przede wszystkim jednak Ilona Felicjańska niesie nadzieję osobom borykającym się z alkoholizmem, własnym lub bliskich, bo pokazuje na swoim przykładzie, że można być alkoholikiem niepijącym i szczęśliwym.

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

18
Kochanka Norwida - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochanka Norwida
NiedostępnyBrak

Nowa książka Dyckiego to przelana na papier anatomia pamięci – z jej ciemnymi i jasnymi zakamarkami. W Kochance Norwida dostrzegamy, w jaki sposób dorastanie w cieniu chorej psychicznie matki wykształciło w autorze szczególną emocjonalną wrażliwość. Dycki stał się poetą w chwili, kiedy matka opowiedziała mu, wówczas małemu chłopcu, że ma romans. Z Norwidem. Prywatność Dyckiego owiana jest tajemnicą, niemniej w kolejnych tomach ujawnia on nie tylko intymne szczegóły swego życia, ale także autentyczne historie, w których mierzy się z własną, skomplikowaną tożsamością.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

19
Zarys historii wojennej pułków polskich w kampanii wrześniowej. 10 Pułk Strzelców Konnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys historii wojennej pułków polskich w kampanii wrześniowej. 10 Puł...
Dostępny14 szt.

Kolejna monografia pułku z uwzględnieniem jego szlaku bojowego w okresie kampanii wrześniowej. Zeszyt nr 83.

23,00 zł
16,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 6,67 zł

20
11 Pułk Piechoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11 Pułk Piechoty
Dostępny43 szt.

Kolejna monografia pułku z uwzględnieniem jego szlaku bojowego w okresie kampanii wrześniowej. Zeszyt nr 154.

23,00 zł
16,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 6,67 zł

21
Chomik syryjski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chomik syryjski
NiedostępnyBrak

Ojczyzną chomików syryjskich jest Bliski Wschód. Tam występowały na terenie Syrii i w rejonie Haleb (dawne Aleppo), na terenach stepowych i półpustynnych. Te małe gryzonie o wydatnych torbach policzkowych odkryte zostały jako gatunek w 1839 roku przez brytyjskiego zoologa George'a Waterhousa i nazwane Cricetus autratus.

8,50 zł
6,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,38 zł

22
The Tri-City Landscape Park - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Tri-City Landscape Park
NiedostępnyBrak

This album was created by nature. My job was to be in the right place, at the right time to capture a delightful image of nature on the photograph. I tried to faithfully represent reality. Yet, the reality is sometimes so beautiful that it appears almost unreal. Hence, with pictures I have been taking for many years now, I would like to bear witness as fully as possible of the genuine beauty that exists indeed. The aim of this album is to preserve in the mind, the finest preciousness of nature and yet so ephemeral and variable – our Polish landscape, the landscape of the Tri-city Landscape park. Presenting this album I would like to encourage those who still not discovered the beauty of our forests to make up for the serious neglect as soon as possible. So, let us go for a walk through the forest, dear readers. To seek adventure, sensation, delight or simply for the sake of a little exercise. To enrich the soul as well as mind…

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

23
Pożegnanie Atlantyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie Atlantyku
Dostępny8 szt.

Książka "Pożegnanie Atlantyku" poświęcona jest ostatniemu liniowemu rejsowi "Stefana Batorego", który z kilku powodów ma trwałe miejsce nie tylko w historii polskiej żeglugi. Podróż ta, która zakończyła się 21 października 1987 r., a więc ponad ćwierć wieku temu, była nie tylko ostatnim rejsem na istniejącej od 1957 r. linii pasażerskiej z Gdyni do Montrealu, ale również końcem trwającej od 18 maja 1936 r. (data inauguracyjnej podróży m/s ?Batory? do Nowego Jorku) ?morskiej dynastii Batorych? na północnym Atlantyku. Podróż ta zapewniła także ?Stefanowi Batoremu? trwałe miejsce w historii światowej żeglugi. Była to bowiem ostatnia, regularna podróż statku pasażerskiego między Europą a Kanadą. Podczas tego niezwykłego, nie tylko pod względem historycznym rejsu "Stefan Batory" został poddany najtrudniejszej w swoim 36-letnim żywocie, próbie, którą był pojedynek z największym huraganem w rejonie kanału La Manche od 1703 r. Huragan ten podczas, którego siła wiatru dochodziła do 220 km/godz. dorwał polski statek pasażerski (miał wtedy na pokładzie 671 pasażerów i 301 członków załogi) już na Tamizie, która w tych warunkach była wielokrotnie bardziej niebezpieczna niż otwarte morze. Na szczęście "Stefcio" jak pieszczotliwie nazywała go załoga, jako jedna z nielicznych jednostek pływających znajdujących się w tym rejonie wyszedł z walki z tym superhuraganem zwycięsko, tracąc jedynie 2 kotwice i 400 m łańcucha kotwicznego. Szczegóły tej walki z żywiołem stanowią istotną część tej książki. Warto podkreślić, że książka ta w dużym stopniu oparta jest na scenariuszu dokumentalnego filmu "Dziewiąty - ostatni?", którego współautorem również jest Jerzy Drzemczewski.

46,70 zł
35,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,67 zł

24
Przez tradycję do nowoczesności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez tradycję do nowoczesności
NiedostępnyBrak

Z wielką satysfakcją przekazujemy Państwu książkę, której głównym celem było uchronienie od zapomnienia niezwykłej historii firmy. Polska Zjednoczona Korporacja Bałtycka jest bowiem nie tylko najstarszą morską firmą agencyjną w Polsce, ale też jedynym przedsiębiorstwem sektora gospodarki morskiej, które oparło się procesowi nacjonalizacji w PRL. Podczas prawie 80-letniej działalności, ani na jeden dzień nie przerwano w nim pracy.

58,30 zł
43,73 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,57 zł

25
Przewodniczka wiary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodniczka wiary
NiedostępnyBrak

Książka przedstawia Maryję jako mistrzynię zwykłego życia. Widzimy ją jako wzór dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich miejsca w społeczeństwie, czasie i przestrzeni. Autor pokazuje drogę do odkrycia Maryi w ciszy medytacji, na modlitwie i poprzez osobisty kontakt z Bogiem tak, aby stała się dla nas wzorem i przewodniczką naszej wiary.

15,40 zł
11,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,31 zł

26
Arteterapia w pracy pedagoga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia w pracy pedagoga
NiedostępnyBrak

Ostatnimi czasy zauważyć można niewątpliwe wzrost zainteresowania problematyką arteterapii. Nie brak jej entuzjastów wśród pedagogów, psychologów i innych specjalistów zajmujących się diagnozą, terapią i profilaktyką zaburzeń. Liczne doświadczenia kliniczne przemawiają za potrzebą jej stosowania, jednakże wciąż jeszcze jest niewiele badań naukowych, które przybliżałyby istotę jej fenomenu. Taka sytuacja być może jest spowodowana tym, iż w arteterapii przedmiot badań jest tak skomplikowany, niejednoznaczny, wielowymiarowy, że trudno znaleźć metodę odzwierciedlającą najpełniej badane zjawiska. Problemy z wdrożeniem arteterapii mogą być także związane z tym, że znajduje się niejako "pomiędzy". Między nauką a sztuką, między dyscyplinami medycznymi a humanistycznymi, między pozytywistycznym dążeniem do udowodnienia jej skuteczności a postmodernistyczną zgodą na mnogość interpretacji zjawiska...W niniejszej pracy autorka starała się znaleźć miejsce dla arteterapii wśród innych dyscyplin naukowych. Próbuje także wprowadzić jej elementy do pracy pedagoga, nie będącego arteterapeutą, a posiadającego jedynie ( a może aż?) artystyczną duszę i głębokie przekonanie o potrzebie oddziaływania za pomocą sztuki. W książce zawarła metody i techniki arteterapeutyczne, przedstawiła scenariusze zajęć i omówiła ich strukturę. Wszystko to zostało wzbogacone szczegółowymi opisami przypadków dzieci poddanych przez autorkę oddziaływaniom terapeutycznym. Książka dostępna w wersji elektronicznej w następujących witrynach:

34,80 zł
24,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

27
Systemy normatywne w świadomości osób uwięzionych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Systemy normatywne w świadomości osób uwięzionych
NiedostępnyBrak

Niniejsze opracowanie, którego treść koncentruje się na problematyce systemów normatywnych w świadomości osób uwięzionych, przeznaczone jest zarówno dla nauczycieli i wychowawców zatrudnionych w więziennictwie, jak również dla studentów przygotowujących się do pełnienia roli wychowawcy resocjalizującego, czy to w środowisku zamkniętym, czy w rzeczywistości otwartej, przed którą otwierają się stopniowo ogromne możliwości wypełniania zadań społecznie ważnych, a dotyczących przywracania społeczeństwu osób uwikłanych w aktywność przestępczą. Do realizacji tych zadań niezbędna jest diagnoza, której przedmiot stanowi człowiek traktowany jako całość wraz z jego kontekstem sytuacyjno-środowiskowych uwarunkowań funkcjonowania indywidualnego i społecznego... W książce podjęto próbę przybliżenia problematyki związanej z systemami normatywnymi, które zasadniczo stanowią przedmiot zainteresowania prawa. Do rzadkości można zaliczyć opracowania koncentrujące się na systemach normatywnych w świadomości osób uwięzionych a prowadzone przez pedagogów. Wśród nielicznych badań na ten temat na uwagę zasługują prace A. Szymanowskiej, która w publikacji Więźniowie i funkcjonariusze wobec norm obyczajowych i prawnych jako jedna z pierwszych przedstawiła analizy rzeczywistości więziennej, przez całe dziesięciolecia hermetycznej i bezwzględnie odciętej od społeczeństwa. Z kolei M. Kosewski, poszukując źródeł zachowania przestępczego, zaznaczył, że w procesie dojrzewania przestępczego coraz sprawniej działają mechanizmy redukcji dysonansu moralnego, redukujące czyny przestępcze do zwykłych zachowań, niepodlegających wartościowaniu, natomiast piętno społeczne i umieszczenie w zakładzie zamkniętym proces ten przyspieszają... Celem prezentowanej książki jest dokonanie socjopedagogicznej charakterystyki funkcjonowania systemów normatywnych w świadomości więźniów. W warunkach modernizacji społecznej, która realizuje się w Polsce od ponad dwudziestu lat, należy pytać o kondycję normatywną: prawną, obyczajową, moralną i religijną społeczeństwa. W opracowaniu, obejmującym tylko część zgromadzonych materiałów empirycznych dotyczących świadomości normatywnej więźniów, zwrócono uwagę tylko na wybrane kwestie. Na podstawie zebranych i przeanalizowanych wyników badań empirycznych ukazano religijność i moralność więźniów na początku pierwszej dekady XXI w. (głównie wartości, normy oraz oceny moralne i religijne) oraz ich przemiany. Na książkę składa się pięć rozdziałów.

40,00 zł
28,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

28
Wycinanki - Piłka nożna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycinanki - Piłka nożna
NiedostępnyBrak

Uprzestrzennianie papieru jest twórczą i rozwijającą zabawą, która nigdy się nie nudzi. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Jednym słowem wycinanki „Pomysły dla maluchów” są najbardziej wciągającą książeczką edukacyjną, jaką można sprezentować dziecku. Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książce modele – bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia, które sprawiają, że małe ręce bez trudu poradzą sobie z tworzeniem modeli. Dodatkową atrakcją wycinanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić papierowe modele. Książeczka ta jest dedykowana najpopularniejszemu sportowi świata. Dzięki niej najmłodsi wielbiciele futbolu będą mogli złożyć figurki graczy i sędziego, model stadionu, bramek, no i przede wszystkim wspaniałej piłki! W serii ukazały się m.in.: Pojazdy; Dekoracje na wielkanoc; Zwierzęta.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

29
Takeshi. Cień śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Takeshi. Cień śmierci
NiedostępnyBrak

Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk… Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie. Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w trakcie ostatecznej próby. Walki o życie ze wściekłą jak wulkan psychopatyczną Mariko. Porywające, pełne intryg starcie klanów podkreślone szkarłatnym cięciem katany. Kadr wycięty z Kill Bill’a.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

30
Ruda Sfora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruda Sfora
NiedostępnyBrak

Opowieść o jasnej i mrocznej stronie woli tworzenia Gdy zwycięża wiara ludzi przekonanych, że nie wierzą w nic, Ruda Sfora spopiela Świat i Zaświaty. To naznaczona rdzą zakrzepłej krwi, potężna nienawiścią i butą, maszyna do zabijania. Widmo skazanej na przegraną wojny z Rudą Sforą zawisło właśnie nad kosmosem Jakutów. Straceńczej misji podjąć się muszą: młody szaman na kulawym, gadającym koniu, pieśniarz - wojownik ze szponem w sercu, harda półbogini i kościej - tupilak, który miał być bardzo zły...ale nie umiał. Tajemniczy świat syberyjskich legend i mitów

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

31
Marketing usług logistycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marketing usług logistycznych
Dostępny5 szt.

Książka przedstawia aktualny rynek TSL (Transport – Spedycja – Logistyka) i zmiany zachodzące na rynku operatorów logistycznych. Praca pokazuje rynek TSL w dwóch aspektach – pierwszy od strony przedsiębiorstwa TSL, a drugi od strony klienta – zakres obsługi, segmenty oraz jego ocenę działań branży TSL. Autor dokonał analizy wykorzystania instrumentów marketingu przez przedsiębiorstwa TSL wchodzące w skład kompozycji marketingu mix: produkt, promocja, dystrybucja, cena, personel, proces i jakość świadczenia usług logistycznych. Następnie zaprezentował, na przykładzie największych operatorów logistycznych realizujących usługi w Polsce, Europie i świecie, kreowanie pozytywnego wizerunku głównie poprzez działanie ukierunkowane na ochronę środowiska naturalnego. Podjęta tematyka społecznej odpowiedzialności to nie tylko ekologistyka, ale również programy marketingowe wspierające akcje charytatywne i doskonalenie kompetencji pracowników. W publikacji opisana została logistyka imprez sportowych realizowanych przez operatorów logistycznych, gdzie łańcuch dostaw jest elementem sprawności organizacji zawodów i dużych imprez sportowych, jak olimpiady. W końcowej części znajduje się analiza porównawcza oferowanych usług i kreowanego wizerunku przedsiębiorstw transportowo-spedycyjno-logistycznych.

46,00 zł
37,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,28 zł

32
Turystyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turystyka
Dostępny6 szt.

W podręczniku zostały omówione wybrane zagadnienia ukazujące współczesną turystykę. Zawarto w nim zagadnienia przedstawiające: czynniki rozwoju turystyki, jej rodzaje i formy, a także funkcje i dysfunkcje związane z rozwojem ruchu turystycznego. Zaprezentowano kwestie związane z rynkiem turystycznym, tj. popyt i podaż oraz ich przedmiot – produkt turystyczny. Przybliżono problematykę organizacji i zarządzania turystyką w Polsce. Bardzo rzadko poruszanym obszarem, nie tylko w podręcznikach, ale także w monografiach naukowych jest zagadnienie związane z doradztwem turystycznym. W prezentowanym podręczniku znalazło one miejsce.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

33
Wiersze do poduchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze do poduchy
NiedostępnyBrak

Nowe wydanie bestsellerowej książki, którą pokochało już wiele maluszków i ich mam. Wiersze i wierszyki do czytania na dobranoc, do snu, do poduszki. Pełne pogodnego humoru rymowane opowiastki napisane przez znakomitą polską poetkę i bajecznie zilustrowane przez Ewę Poklewską-Koziełło. W rytmie kołysanek przeniosą maluszka do zaczarowanej krainy wyobraźni, ułatwią zaśnięcie i sprowadzą kolorowe sny.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

34
Nie stracić wiary w Watykanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie stracić wiary w Watykanie
Dostępny8 szt.

Rozmowa rzeka ze świadkiem polskiego pontyfikatu – naczelnym „Więzi”, ambasadorem w Watykanie, człowiekiem cieszącym się zaufaniem Jana Pawła II. Papież ukazany bez lukru, z bliska, w rozmowach prywatnych, często myślący pod prąd. Perypetie z komunistycznymi służbami. Brawurowa ucieczka autem z księdzem Popiełuszką. Spotkania z kardynałami, politykami, pisarzami. Gorzki bilans polskiej recepcji wielkiego pontyfikatu, w przeddzień kanonizacji Karola Wojtyły.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

35
Zając i dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zając i dziecko
Dostępny256 szt.

Uśmiechnijcie się szeroko! Uwielbiany przez dzieci i dorosłych najbardziej zwariowany zając wszech czasów powraca w wielkim stylu i towarzystwie dziecka! Dziecko to jest mądre i dobrze wychowane, a zając... nic się nie zmienił! Wciąż zadziwia swoimi wybrykami, celnymi ripostami i niecodziennym sposobem myślenia. Zwłaszcza gdy chodzi o kapustę i marchewkę. Drodzy Czytelnicy, przed Wami piętnaście zaskakujących, całkiem nowych historyjek autorstwa Doroty Gellner!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

36
Koziorożec. Tom 12. Patrick - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koziorożec. Tom 12. Patrick
Dostępny81 szt.

Ranny Koziorożec znajduje pomoc i schronienie u Patricka. Przybysz zmienia monotonne życie samotnika, który nie jest łatwym towarzyszem rozmowy i pomimo zaangażowania w opiece nad astrologiem zachowuje rezerwę. Gospodarz nie narusza prywatności swojego gościa i przekazuje Koziorożcowi osobiste przedmioty, nie zapoznając się z nimi. Wśród nich znajduje się opowiadanie napisane przez pogrążoną w transie Miriam Ery w tunelach Indian pod Nowym Jorkiem. Czy Koziorożec nieustannie poszukujący kontaktu z gospodarzem i motywowany chęcią lepszego poznania swojego wybawcy zdecyduje się zapoznać Patricka z tekstem, który tak przeraził Miriam? Czy Patrick zaufa astrologowi i stanie się bardziej otwarty wobec tymczasowego towarzysza?

37,90 zł
26,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,37 zł

37
Za tych co na morzu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Za tych co na morzu
Dostępny9 szt.

Kolejny zbiór pełnych humoru opowiadań napisanych przez I oficera – mechanika, z ponad 33-letnią praktyką morską, ze Świnoujścia, wiernie oddających specyfikę życia marynarskiego. Największym jej atutem jest autentyczny marynarski język.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

38
AYURVEDA zdrowie i długowieczność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AYURVEDA zdrowie i długowieczność
Dostępny17 szt.

Ayurveda składa się z dwóch elementów: ayu oznacza „życie”, zaś veda to „wiedza”. Ayurveda jest zatem szeroko rozumianą wiedzą o życiu, z uwzględnieniem jego aspektów fizycznych (zdrowie, ciało), psychicznych (zmysły, zachowania, intencje) i duchowych (relacja między człowiekiem a wszechświatem). Indywidualne podejście do osoby potrzebującej pomocy jest najważniejszym czynnikiem uzdrowienia. Ayurveda pozwala dobrać metody terapeutyczne odpowiednie dla danej osoby, w konkretnej fazie życia, z uwzględnieniem rozwoju choroby. Objawy nie są elementami jednoznacznej diagnozy, a jedynie wskazują na przebieg procesów związanych z zaburzeniem równowagi organizmu. Podstawy teoretyczne ayurvedy pozwalają bardzo dokładnie zdiagnozować nie tylko chorobę widoczną w danym czasie, ale także ogólne tendencje i predyspozycje zdrowotne. Niniejsza książka jest wprowadzeniem do podstaw wiedzy o Ayurvedzie.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

39
Zimne wojny. Wspinaczka na krawędzi ryzyka i rzeczywistości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimne wojny. Wspinaczka na krawędzi ryzyka i rzeczywistości
Dostępny8 szt.

Andy Kirkpatrick jest dwukrotnym zdobywcą Boardman Tasker Prize for Mountain Literature. Jego Zimne Wojny to fantastyczny górski sequel do uhonorowanego nagrodami debiutu literackiego pod tytułem Psychovertical. W niemal kabaretowym monologu, ostro zaprawionym dowcipem, Andy Kirkpatrick realizuje swojej życiowe zamierzenie, żeby stać się jednym z czołowych wspinaczy na świecie. Stawiając sobie nowe, ekstremalne cele, bierze się za najtrudniejsze w swoim dorobku wspinaczki.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

40
Polowanie na Snowdena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na Snowdena
Dostępny2 szt.

Wszystko zaczęło się od anonimowego maila: „Jestem wyższym rangą członkiem służby wywiadu…". To, co stało się później, było najbardziej spektakularną aferą szpiegowską, którą wywołał jeden człowiek. Edward Snowden był 29-letnim geniuszem komputerowym pracującym dla amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. Zaszokował świat, demaskując inwigilowanie polityków i zwykłych ludzi przez władze USA. Wykryte przez niego nieprawidłowości wstrząsnęły przywódcami państw (podsłuchiwana była m.in. prywatna komórka kanclerz Niemiec) i wywołały pasjonującą globalną debatę o granicach inwigilacji. „Polowanie na Snowdena“ to dziennikarstwo śledcze w najlepszym wydaniu, książka, którą czyta się jak powieść szpiegowską. Wielokrotnie nagradzany dziennikarz „Guardiana“ Luke Harding opowiada niezwykłą historię – od dnia, kiedy Snowden porzucił swoją piękną dziewczynę w Honolulu, zabierając ze sobą dysk komputerowy pełen tajnych informacji, poprzez pobyt w Hongkongu, skąd na cały świat wyciekły tajne dane, aż po walkę Snowdena o otrzymanie azylu i dość zaskakujący kierunek jego emigracji: do Rosji. Harding wykonał gigantyczną pracę reporterską i stworzył wielowątkową opowieść, dzięki której czytelnik chwilami czuje, jakby siedział ze Snowdenem w jednym pokoju.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

41
Dalia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dalia
Dostępny15 szt.

Rafał student archeologii po rozstaniu ze swoją dziewczyną Bajką, potrąca na chodniku dziewczynę. Zauroczony nieznajomą poznaje tylko jej imię - Dalia. Ania i Luiza rozpoczynają studia, a wraz z nimi poznają nowe towarzystwo, które zmieni ich życie. Czy Rafał pozna tajemnicę Dalii? Czy Ania powie prawdę Mariuszowi?

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

42
Tym razem wyraźnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tym razem wyraźnie
NiedostępnyBrak

Po z górą 2 latach przerwy od tomu Powiedzieć. Cokolwiek sanocki poeta proponuje nam nową książkę, nieco odmienną w tonie - tym razem przeplatane są tu różne formy/style - dużo tu elementów onirycznych, zabaw słownych, wspomnień, pamięci o szczegółach, drążenia tematu naszej „tożsamości" w przemijającym czasie czy też nawiązań do poszczególnych grafik ulubionego przez poetę Leszka Rózgi.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

43
Superpojazdy Terenówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superpojazdy Terenówki
NiedostępnyBrak

Oto kreatywna zabawa dla każdego fajnego chłopaka! Stwórz własne projekty samochodów terenowych - pokoloruj, dorysuj fantastyczne gadżety i ozdób je naklejkami.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

44
Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dzieci i dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostałam wiedźmą. Opowieść autobiograficzna dla dzieci i dorosłych
NiedostępnyBrak

Najgłośniejsza pisarka młodego pokolenia swoją najnowszą książkę kieruje do wszystkich pokoleń. Jak zostałam wiedźmą to uniwersalna i nowoczesna opowieść o walce dobra ze złem w świecie gadżetów, sztucznych pragnień i chęci na więcej, więcej, więcej... Wiedźma porwie nawet najstarsze dzieci. Głodna, szuka niegrzecznych maluchów, by zrobić z nich zupę. Upatrzonej przez nią dziewczynce jednak wiele zarzucić się nie da. Wiedźma postanawia zaczarować dziecko i zmusić je do znalezienia niegrzecznego chłopca, dzięki któremu upragniona zupa będzie zjadliwa. Spryskuje dziewczynkę Podmianą Myśli i wraz z konikiem na biegunach wyprawia na poszukiwania Bogusia, który najbardziej kocha iPhone'a i czipsy. Wkrótce jednak się okazuje, że coś poszło nie tak. Czy dziewczynka odnajdzie Bogusia? Czy jednak oprze się złemu czarowi? Jak zostałam wiedźmą to oniryczna opowieść o walce, jaką toczymy, przede wszystkim, z samym sobą. W nieustannym pośpiechu, konsumpcyjnej pustce i w pogoni za karierą dorośli zaniedbują relacje z własnymi dziećmi, które coraz częściej funkcjonują w świecie gadżetów, surogatów i wirtualnych emocji. A codzienny wyścig przynosi wszystkim coraz większe, większe, większe poczucie braku. Ta pięknie ilustrowana przez Mariannę Sztymę, baśniowa, skrząca dowcipem i pełna trafnych obserwacji książeczka zachęca, by zwolnić, zastanowić się, porozmawiać. A także wspólnie poczytać bo miłość do książek to skarb na całe życie. Jak tak wracam do domu, zła, zmarznięta, mokra, idę i ze złością zaglądam ludziom w okna. A mieszkam na świata skraju, dwa lata zabiera mi dojść tam, a okno przy oknie, a w każdym się świeci, a wszędzie, gdzie zaglądam, czy firanka w nim ze złota, czy z gazety starej, wszędzie siedzą tak samo, telewizję oglądają i liczą, czy więcej, więcej, więcej mają, czy tak jak zawsze: za mało, za mało, za mało.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

45
Historia jednej podróży Azja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia jednej podróży Azja
NiedostępnyBrak

Azja staje coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla Europejczyków. Pojawiają się nowe połączenia lotnicze, oferty turystyczne, więcej jest informacji na blogach i forach. Autor odkrywa przed nami fenomeny tej części świata, kulturę, obrazy, zapachy. Udowadnia, że wakacje spędzone w Azji mogą być znacznie tańsze od europejskich, a przy tym o wiele bardziej egzotyczne, barwne i intrygujące. Po prostu niezapomniane! Poza niezwykłymi opowieściami o poszczególnych miejscach, dowiemy się między innymi, jaką walutą płacić i ile pieniędzy zabrać na wyprawę. Autor podpowie, co koniecznie trzeba zobaczyć.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

46
Wybawiciel. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybawiciel. Audiobook
Jo Nesbo, Dolnośląskie
Dostępny19 szt.

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia – choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nieprzystosowany do życia nałogowy palacz i alkoholik. Przed wyrzuceniem na bruk chroni go jednak to, że jest niezwykle inteligentnym i efektywnym policjantem. Ma także parasol ochronny, który rozpina nad nim Bjarne Moller, jego przyjaciel i bezpośredni przełożony.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

47
Zaprzysiężeni. Tom 2. Wilcze morze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaprzysiężeni. Tom 2. Wilcze morze
NiedostępnyBrak

Dołącz do Zaprzysiężonych – walecznych wikingów, którzy wyruszają na poszukiwanie legendarnego skarbu wodza Hunów, Attyli. Drużyna wikingów przebyła morza i bezbrzeżne stepy w poszukiwaniu legendarnego skarbu władcy Hunów, Attyli. W walkach zginęło wielu członków załogi. Ci, którzy przetrwali morderczą wyprawę, wybierają na swego przywódcę najmłodszego z Zaprzysiężonych – Orma, zwanego Zabójcą Niedźwiedzia. Tylko on potrafi odczytać wyryte na klindze wskazówki wiodące do największych bogactw świata. Zaprzysiężeni wyruszają w kolejną niebezpieczną podróż. Tym razem ich droga wiedzie przez Grecję aż do Jerozolimy. Od początku jednak wikingów prześladuje pech. Zanim dotrą do celu, będą musieli przemierzyć groźne wilcze morze, na które zapuszczają się tylko desperaci.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

Wróć do góry