hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 4 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Łatwe rysowanie (Mark Bergin), na drugim Ale kupa! Co masz w pieluszce? (Guido van Genechten). Kolejny produkt to Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę (Agnieszka Tyszka) oraz Długa droga do pogody ducha (Andre Daigneault).
1
Łatwe rysowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwe rysowanie
Dostępny116 szt.

Książka Marka Bergina Łatwe rysowanie poprowadzi cię przez wszystkie fazy rysunku aż do skończonego dzieła sztuki. Dowiesz się, od czego zacząć przygodę z rysowaniem, jakich technik używać, poznasz zasady perspektywy, proporcji, sposoby tworzenia szkiców i detali. Pamiętaj, jeżeli możesz coś zobaczyć i zrozumieć, możesz to także narysować. Dzięki tej książce nauczysz się rysować: • zwierzęta, • drzewa i lasy, • portrety, twarze i głowy, • postać ludzką. Podążaj za instrukcjami krok po kroku, poczynając od prostych form aż do skończonego dzieła sztuki.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

52 osoby kupiły
2
Ale kupa! Co masz w pieluszce? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale kupa! Co masz w pieluszce?
Dostępny304 szt.

Poznajcie Myszkę. Myszka lubi wiedzieć wszystko o świecie, który ją otacza. Jest bardzo dociekliwa. Nosi pieluszkę i zastanawia się, co też kryje się w pieluszkach jej przyjaciół. Dlaczego tak ją to interesuje? Zaraz się dowiecie! Czytając tę zabawną historyjkę, razem z Myszką zaglądajcie do pieluszek Króliczka, Kózki, Pieska, Krówki, Konika i Świnki. Nauka korzystania z nocniczka może być świetną zabawą! Książka zachęca też do pierwszych prób samodzielnego liczenia oraz uczy rozpoznawania różnych zwierząt. Data premiery: 2014.05.14 Data dodruku: 2020.01.20

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

39 osób kupiło
3
Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia z ulicy Kociej. Na wiosnę
Dostępny13 szt.

Cześć! To znowu ja, Zosia! Czy znacie to uczucie, kiedy czeka się na wiosnę i czeka, a ona nic, tylko stroi sobie z nas żarty? Ja osobiście mam już serdecznie dosyć zimy. Marzę, by spokojnie posiedzieć na jabłoni, napisać to i owo i nie nosić grubej kurtki, ocieplanych spodni ani rękawiczek. Poza tym… Wiecie zapewne, że do niektórych czynności potrzebna jest samotność. Na przykład bardzo się przydaje do pisania. Dotąd najczęściej przeszkadzała mi Mania, moja młodsza siostra. A teraz doszedł jeszcze Muffin – kot, którego dostałyśmy od Mrocznej Pampiry. Wygląda na to, że uważa jabłoń za swoją prywatną własność. Ile razy próbuję się tu zakraść, on już siedzi na mojej ulubionej gałęzi… „Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W piątej części między innymi: topienie Marzeny, czyli Miss Bajorki, Batman polarny, morski i pustynny, grzechotnik, a także ryjkonos malutki. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi! Agnieszka Tyszka – absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, z zamiłowania ogrodniczka. Pisze dla dzieci i młodzieży, choć i dorośli świetnie się bawią, czytając jej książki. Jest autorką powieści, bajek, opowiadań, słuchowisk radiowych i scenariuszy teatralnych. Otrzymała wiele nagród literackich i wyróżnień; m.in. za „Zosię z ulicy Kociej” była nominowana do prestiżowej nagrody „Przecinek i Kropka”. Agata Raczyńska – ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży, autorka komiksów i animacji zaliczana do kręgu twórców polskiego netartu (projekt agatka.art.pl). Mieszka i pracuje pomiędzy Chile, Meksykiem a Polską.

24,90 zł
13,94 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 10,96 zł

11 osób kupiło
4
Długa droga do pogody ducha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długa droga do pogody ducha
Dostępny4 szt.

Książka napisana jest w tym samym duchu, co jego bestseller: Od serca z kamienia do serca z ciała. Autor, kierownik duchowy i terapeuta ludzkiego serca, łączy w niej duchowość chrześcijańską z najlepszymi odkryciami współczesnej psychologii. Długa droga do pogody ducha przeprowadza nas przez kolejne etapy ku większej dojrzałości, stawia zaskakujące pytania, które czasem wywołują uśmiech lub przeszywają serce jak "miecz obusieczny". Być może nie wszystkim uda się przeczytać tę książkę jednym tchem, gdyż demaskuje ona nasz faryzeizm, podświadomy narcyzm, a także duchową pychę, często ukrytą pod dobrymi uczynkami. Jeśli jednak podejmiemy drogę, którą proponuje nam autor, jeśli zgodzimy się odpowiedzieć na zadane w niej pytania, to książka może nas poprowadzić ku nowemu nawróceniu, a przynajmniej zrobi wyłom w naszym pancerzu i pomoże nam odkryć serce dziecka, które - zgodnie z wymaganiem Ewangelii - trzeba kiedyś odnaleźć. Długa droga do pogody ducha to przejście przez wszystkie akceptacje, o których mówi nam autor i na które kiedyś trzeba się zdobyć, aby umrzeć w pojednaniu z samym sobą, z innymi ludźmi i z Bogiem.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

7 osób kupiło
5
Zaginiony świat koni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaginiony świat koni
Dostępny15 szt.

Zaginiony świat to miejsce, gdzie konie nie tylko umieją mówić, ale są najmądrzejszymi i najszlachetniejszymi stworzeniami. Jednak nagły rozwój wypadków powoduje, że muszą się ukryć przed złem, a następnie je pokonać. Pomoże im w tym Milena – dziewczyna, która kocha zwierzęta i przygody. Nie wie jednak, że jej ukochane stworzenia skrywają mroczną tajemnicę sprzed wielu tysięcy lat. „Wyobraźnia zakreśla naszą rzeczywistość, a słowa sposób jej oddania. W głowie rodzą się światy, które poprzez litery stają się naszymi domami. Zapraszam do domu wyobraźni wszystkich, którzy chcieliby poznać smak nowych zdarzeń. Niezwykłych tym bardziej, że niepostrzeżenie dziejących się tuż obok nas... I jeśli tylko podejmiecie trud dostania się tam – zrozumiecie, że świat nie jest taki, jakim go widzicie… Autorem jest połączenie mojej i waszej wyobraźni, a droga do niej wiedzie przez słowa”. – Tomasz Jarosz Oficjalne CV Tomasza Jarosza mówi, że jest prawnikiem, ale świat paragrafów to nie jego jedyna rzeczywistość. Dotychczas napisał kilkanaście opowiadań głównie o tematyce science-fiction. Debiutował w 1998 roku w „Feniksie” opowiadaniem „Zmartwychwstanie”.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

5 osób kupiło
6
Joga dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga dla każdego
Dostępny26 szt.

Dzięki ćwiczeniom zamieszczonym w tej książce możemy przez całe życie zachować dobre zdrowie i cieszyć się długowiecznością. Wcale nie musimy niedołężnieć z wiekiem i biernie przyglądać się stopniowemu pogarszaniu się funkcji ciała. Regularne ćwiczenie jogi wzmacnia cały organizm. W książce znajdziemy zestaw ćwiczeń odpowiedzialny za każdą część ciała.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

4 osoby kupiły
7
Yellow bahama w prążki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yellow bahama w prążki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

Chyba każda nastolatka marzy, aby napisano o niej książkę, ale większość z nich nie widzi w swoich codziennych przeżyciach nic fascynującego ani godnego opisania. Tymczasem ta właśnie książka powstała na podstawie e-maili, które autorka otrzymywała od nastolatek. Główna bohaterka, Hania, jest z pozoru przeciętną dziewczyną, mimo to jej codzienne, zwyczajne przygody nie pozwalają oderwać się od lektury. Jest tu jednak coś więcej, bo życie bywa czasem poważne, czasem trudne, i zmusza Hanię do przemyśleń. Na naszych oczach bohaterka rozwija się i dojrzewa. Przypatrujemy się temu wszystkiemu, raz po raz wybuchając śmiechem, bo Ewa Nowak, jak sama podkreśla, uważa śmiech za cudowne lekarstwo na wszystkie dolegliwości. Pisze książki głęboko przekonana, że czytając je, stajemy się zdrowsi i szczęśliwsi.

24,99 zł
18,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

2 osoby kupiły
8
Duchowość waleczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowość waleczna
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.19

„Autor nie wzywa mężczyzn, by przychodzili do kościoła, ale wzywa Kościół, aby wyszedł w ich kierunku. Wielokrotnie podkreśla, że życie człowieka religijnego jest bojowaniem. Już Chrystus zapowiadał: Będzie niebezpiecznie! „Mnie prześladowali i was będą prześladować”. Kiedy bycie chrześcijaninem jest niebezpieczne, mężczyźni chętniej angażują się w sprawy Kościoła. Oni lubią ryzyko, przygodę, rywalizację, niezależność i ekspansję”. † Józef Guzdek - Bp polowy Wojska Polskiego „Zawalczenie o swoje sprawy, o siebie, o ideały to męska rzecz. W walce człowiek nabiera hartu życia i nie boi się wyzwań. Rzucone przez czas i historię rękawice wyznaczają szlaki walecznych. Książka jest adresowana do środowisk, które w swym życiu kładą nacisk na zorganizowany styl, dyscyplinę, porządek, działają wspólnie pod określonym dowództwem, przynależą do chorągwi czy bandery, zależy im na osiąganiu wspólnych celów – od rycerzy, skautów, harcerzy, po jednostki żołnierskie, a nawet wspólnoty zakonne”. Autor, ze Wstępu

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

1 osoba kupiła
9
Opowiem ci, mamo, co robią pająki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci, mamo, co robią pająki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (a nawet starszych!). Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim piękne i zabawne ilustracje Daniela de Latoura, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego – to prawdziwe dzieło sztuki! Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

1 osoba kupiła
10
Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radiota, czyli skąd się biorą Niedźwiedzie
Dostępny24 szt.

Wszyscy znamy głos Marka Niedźwieckiego. Dla wielu to wzorzec radiowego brzmienia. Jest jednym z niewielu mistrzów tworzenia nastroju wyłącznie za pomocą dźwięku. Ale nie wszyscy wiedzą, jaka cenę ten chłopak z Szadku zapłacił za popularność. W swojej nowej książce Marek Niedźwiecki opowiada nie tylko o drodze, jaką rozpoczął w prowincjonalnym miasteczku, ale też o samotności z wyboru, w której żyje w Warszawie. Mówi też dużo o muzyce, która nie odstępuje go na krok. W Radiocie gra w piłkę na cmentarzu, mieszka w zapluskwionym akademiku, w lesie nadaje audycję dla samego siebie, skręca autem tylko w jedną stronę, odkrywa że Australia to jego ląd wymarzony. Ucieka. Dzięki “małżeństwu” z Moniką Olejnik udaje mu się uwolnić od zakochanej w nim szalonej Zenobii. Segreguje śmieci i wyznaje, że bywa fafułą… Jeden z najlepszych radiowców wszech czasów w szczerej, chwilami bolesnej, ale zazwyczaj pogodnej i zabawnej książce, która wyjaśnia skąd się biorą Niedźwiedzie.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
11
Bzik & Makówka przedstawiają: Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bzik & Makówka przedstawiają: Zgniłobrody i Luneta Przeznaczenia
Niedostępny
Brak

To wszystko przez moje nazwisko! Gdybym nazywała się Gabrysia Grzeczniutka, to ludzie inaczej by mnie traktowali. Ale Gabrysi Bzik mogą się czepiać do woli. Dlatego ciągle ląduję na dywaniku u dyrektora. Któregoś razu wylądowałam tam z Nilsonem Makówką, kolegą z klasy. On zna na pamięć chyba wszystkie kodeksy świata i nie waha się ich użyć! Muszę powiedzieć, że te jego prawnicze zainteresowania czasem się przydają, trudno gościa przegadać, nawet dyrektor ma z tym kłopot! No więc trochę się z Nilsonem zakumplowaliśmy. Ale nie myślcie, że ze sobą chodzimy! Ja doskonale potrafię chodzić sama, nie jest mi do tego potrzebny żaden chłopak. Za to wspólne przygotowanie projektu do szkoły oraz próba ucywilizowania pirata z Karaibów? To zupełnie inna historia.....

21,90 zł
16,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,47 zł

12
The Wonderful Wizard of Oz. Czarnoksiężnik z Krainy Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Wonderful Wizard of Oz. Czarnoksiężnik z Krainy Oz
Niedostępny
Brak

Czytamy w Oryginale to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz. The Wonderful Wizard of Oz” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego. Na stronie www.44.pl dostępne są dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi.

14,70 zł
11,76 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,94 zł

13
Gulliver's Travels. Podróże Guliwera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gulliver's Travels. Podróże Guliwera
Niedostępny
Brak

Czytamy w Oryginale to seria wydawnicza zawierająca adaptacje największych dzieł literatury anglojęzycznej. Dwujęzyczna adaptacja powieści „Podróże Guliwera. Gulliver's Travels” to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja została przygotowana z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych, jednak dzięki dwujęzycznej wersji z książki mogą też korzystać czytelnicy dopiero rozpoczynający naukę angielskiego. Na stronie www.44.pl dostępne są dodatkowe pomoce do samodzielnej nauki: angielska wersja audio (format mp3) oraz zeszyt ćwiczeń z kluczem odpowiedzi. Książka dostępna jest również w wersji elektronicznej (EPUB i MOBI) Spis treści: I. A Voyage to Lilliput / Podróż do Krainy Liliputów II. The War against Blefuscu / Wojna z Blefusku III. Fire in the Palace / Pożar w pałacu IV. A Voyage to Brobdingnag / Podróż do Brobdingnag V. Performing for the Crowds / Występy dla tłumów VI. At the Palace / W pałacu VII. Return to England / Powrót do Anglii

14,70 zł
11,76 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,94 zł

14
Socrealizm w malarstwie polskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socrealizm w malarstwie polskim
Dostępny9 szt.

Pierwsze polskie opracowanie na temat środowiska artystów plastyków tworzących w nurcie socrealizmu, a zarazem ciekawe studium samego malarstwa socrealistycznego w Polsce. Autorka przedstawia korzenie sztuki realizmu socjalistycznego w Rosji radzieckiej i ZSRR, następnie życie artystyczne Polski w pierwszych latach po wojnie, by w końcu przejść do właściwego przedmiotu swojej pracy, czyli wdrażanego w latach 1949–1955 przez władze komunistyczne programu sztuki socrealistycznej. Wykorzystując bogaty materiał źródłowy, pokazuje działania władz państwowych, stopień uwikłania artystów w nurt socrealistyczny, różne opinie, reakcje i postawy. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, na który składają się starannie dobrane, po raz pierwszy publikowane reprodukcje dzieł reprezentatywnych dla socrealizmu polskiego.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

15
Przeciw rozpaczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciw rozpaczy
Niedostępny
Brak

„Uważna refleksja nad kondycją człowieka doprowadziła wielu myślicieli do smutnego wniosku, że jej najbardziej charakterystycznym rysem jest tragiczność. Poczucie tragiczności egzystencji było szczególnie intensywne wśród starożytnych Greków epoki przedklasycznej, którzy dali mu ponadczasowy wyraz w poematach Homeryckich, zwłaszcza w Iliadzie. Czy jednak przekonanie o tragiczności ludzkiego życia jest uzasadnione? Czy rzeczywiście istnieją przekonywujące racje za tak gorzką oceną ludzkiej egzystencji? Książka ta nie próbuje dostarczyć jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie; jest to pytanie osobiste, by nie powiedzieć intymne – z rodzaju tych, z którymi każdy musi zmierzyć się samodzielnie i uzyskaną odpowiedź zachować dyskretnie dla siebie, nie próbując do niej przekonywać innych. Może jednak do pewnego stopnia pomóc w systematycznym namyśle nad tym pytaniem. Zawiera bowiem staranną rekonstrukcję samego pojęcia tragiczności, przeprowadzoną w kontekście interpretacji poematów Homeryckich, oraz dokładną analizę różnych odpowiedzi na zawartą w nich tragiczną wizję świata. Autor wyróżnia pięć typów odpowiedzi stanowiących próby jej przezwyciężenia lub oswojenia: heroiczną afirmację, hedonizm, obojętność, wyrzeczenie, oraz nadzieję. Z każdą z nich wiąże określoną tradycję filozoficzną lub religijną (odpowiednio: egzystencjalizm, epikureizm, stoicyzm, buddyzm i chrześcijaństwo). W rezultacie Czytelnik otrzymuje gamę odpowiedzi na tragiczną wizję świata, spośród których może wybrać to, które wydaje się Mu najwłaściwsze, lub uzupełnić je o jakąś inną odpowiedź, pominiętą lub przeoczoną przez Autora. Życie nędzne, w którym z zasady nie może być żadnych przebłysków piękna, nie byłoby tragiczne, lecz odarte z sensu, całkowicie bezwartościowe. W pojęciu tragiczności zawiera się więc oczekiwanie wobec świata, że potencjałowi piękna tkwiącemu w życiu człowieka będzie sprzyjał i podtrzymywał go w nieskończoność, oraz smutek wywołany tym, że świat tak nie funkcjonuje. Zatem tylko człowiek kochający życie, zdolny do śmiechu i radości, może odczuwać tragizm życia, będący – w najkrótszej charakterystyce – skutkiem jego kruchości. Bolesne poczucie kruchości życia, a nie potępienie życia, jest więc właściwe tragizmowi”. Fragment książki Wojciech Załuski (ur. 1978), dr hab, prof. UJ, filozof, prawnik. Specjalizuje się w etyce, filozofii prawa i filozofii politycznej. Zajmuje się także filozoficznymi aspektami teorii ewolucji, filozofią religii oraz psychologią moralną. Autor kilkunastu książek, m.in. Evolutionary Theory and Legal Philosophy (Edward Elgar Publishing) i Game Theory in Jurisprudence (Copernicus Center Press) oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych. Laureat wyróżnień naukowych, m.in. Stypendium Polityki ‘Zostańcie z nami’ i Max Weber Fellowship.

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

16
Gigi Buffon Numer 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gigi Buffon Numer 1
Niedostępny
Brak

Wielkość. I wierność. Wolał grać w drugiej lidze niż opuścić ukochany Juventus. W reprezentacyjnej i klubowej piłce wygrał niemal wszystko. O swoim życiu i karierze. Marzeniach i życiowych dramatach. Szczerze, przewrotnie, ironicznie. Piłkarska autobiografia numer 1. Buffon to mój przyjaciel i wspaniały profesjonalista. Jest także świetnym bramkarzem. Znam go od wielu lat i razem przeżyliśmy cudowne chwile. Jestem szczęśliwy, że to on broni w Juventusie. I mam nadzieję, że będzie to robił jeszcze przez wiele lat. Alessandro Del Piero Gigi jest dla mnie punktem odniesienia. Marzyłem, by stać się tak dobry, jak on. Gra przeciwko niemu to dla mnie za każdym razem prawdziwy zaszczyt. Iker Casillas Na początku mojej kariery wzorowałem się na Oliverze Kahnie, Peterze Schmeichelu i Edwinie van der Sarze, ale potem pojawił się Gigi Buffon i wszystko się zmieniło. Petr Čech Gigi Buffon to absolutny top we Włoszech, w Europie i na całym świecie. Jest po prostu najlepszy. Dino Zoff Bramkarz musi być liderem drużyny, musi widzieć wszystko. Właśnie kimś takim jest Gigi. Didier Deschamps Buffon jest najlepszy na świecie. To Messi w naszym świecie bramkarzy. Christian Abbiati Oficjalnie najlepszy bramkarz ostatniej dekady, mocny kandydat na najlepszego bramkarza wszech czasów. Golkiper kompletny ? jego fenomenalnych interwencji nawet nie próbuję zliczyć. Michał Pol, redaktor naczelny ?Przeglądu Sportowego? Dla Juventusu okazał się inwestycją na lata ? szalenie kosztowną, ale pod każdym względem opłacalną. Charyzmatyczny także poza boiskiem ? z jego zdaniem każdy się liczy. Oczywiście nie jest bez wad i słabości ? dobrze, że supermani też je mają. Tomasz Lipiński, NC+

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

17
Na granicy światów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na granicy światów
Dostępny10 szt.

Multimiliarder Jeremy Chopar staje przed groźbą utraty dorobku swojego życia. Być może za chwilę nie będzie posiadał ani firmy, ani pieniędzy, ani pozycji społecznej. Pewnej nocy w parku w centrum Florencji poznaje on lekarkę i uzdrowicielkę Monique. Dziewczyna odsłania przed nim zupełnie inną rzeczywistość… Dwa światy – świat pieniądza i twardych relacji biznesowych oraz świat duchowy – wzajemnie się ze sobą przeplatają, jednocześnie określając Jeremy’ego na nowo. A wszystko to w atmosferze intryg, romansu i budzącej się miłości, przyprawione dozą humoru i sensacji, na tle cudownego klimatu Florencji, Barcelony i Krakowa. Adam Abler (wł. Adam Zaremba-Śmietański) – jeden z czołowych polskich przedsiębiorców, sprawujący w przeszłości funkcje członka zarządu oraz wiceprzewodniczącego Rady Polskiego Związku Firm Developerskich, prezes prawdopodobnie najdłużej działającej polskiej firmy developerskiej. Dzieciństwo spędził w Ghanie, w domu, w którym funkcję ogrodnika pełnił miejscowy czarownik. Pasjonat podróżowania i poznawania kultur. Obecnie realizuje misję utworzenia unikatowego w skali Europy Środkowej kompleksu szpitalno-medycznego w Katowicach. Kompleks ten stosować ma najnowocześniejsze metody medycyny zachodniej.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

18
Drewno i architektura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewno i architektura
Dostępny13 szt.

Drewniana architektura w Polsce zawdzięcza swą wyjątkową różnorodność przede wszystkim geografii i historii. Tu, na pograniczu Wschodu i Zachodu, krzyżowały się i wzajemnie na siebie oddziaływały różne tradycje budowlane, czemu sprzyjała tolerancja, panująca tak w Polsce Piastów, jak w wielonarodowościowym i wielowyznaniowym państwie polsko-litewskim. Tolerancja nakazywała udzielać schronienia przybyszom niezależnie od tego, czy byli oni uchodźcami religijnymi i politycznymi uciekającymi przed prześladowaniami, czy też ekonomicznymi, szukającymi lepszych warunków życia. W rzeczpospolitej mogli oni zachować własne obyczaje i wiarę, dzięki czemu budowali świątynie zgodnie z programem ideowym i tradycją swojej religii. Rozmaitość narodów i wyznań, a w ślad za nimi dzieł architektury - począwszy od kościołów rzymskokatolickich i cerkwi prawosławnych, przez zbory różnych odłamów protestantyzmu, bóżnice, kienesy i meczety, a na zabudowie całych miast kończąc - zdecydowała o bogactwie kształtów i dekoracji oraz o specyfice drewnianego budownictwa na rozległych terenach Rzeczpospolitej.

89,00 zł
65,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,14 zł

1 osoba kupiła
19
Ameryka i Europa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ameryka i Europa
Dostępny6 szt.

Tom zawierający obszerne fragmenty dwóch książek napisanych przez jednego z najbardziej znanych w Europie dziewiętnastowiecznych polskich myślicieli. To właśnie za sprawą zawartych w nich diagnoz kondycji Europy, niezwykle krytycznie przez niego ocenianej i zderzonej z pozytywnie przez niego postrzeganą ewolucją dokonującą się w Stanach Zjednoczonych, myśl Buszczyńskiego cieszyła się dużym zainteresowaniem a wśród czytelników jego prac byli m.in. Napoleon III i Wiktor Hugo.

36,80 zł
25,76 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,04 zł

20
Rejestr złoczyńców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rejestr złoczyńców
Niedostępny
Brak

Bacz swego powołania Czyś możny pan, czy rzezimieszek plugawy, jednaka ci droga ku śmierci. Lecz najważniejsze, co na swej drodze czynisz, przeto bacz swego powołania, a pracuj do zdechu. Nie ubolewaj, jeśli nie dany ci piękny żywot rycerski i rycerska chwała, która przez bardów opiewana i kronikarzy spisywana. Na pragnących sławy poczciwych złodziejaszków czeka „Rejestr złoczyńców”, w którym wielkie ich dokonania zostaną po wsze wieki upamiętnione. Wejrzyj i sprawdź, jakie sowizdrzalskie koncepta złoczyńcy miewali, by z odwagą i humorem zmierzać ku swojemu przeznaczeniu. Magda Durda – poszukiwana za włamania do świątyni wiedzy, kradzieże pomysłów oraz składanie fałszywych zeznań. Podaje się za autorkę powieści zatytułowanej „Psiastoria”, zbioru baśni pt. „Baśnięta” oraz kilku dramatów. Utrzymuje, że za ten „O Orle Nielocie, który miał lęk wysokości” otrzymała wyróżnienie w XXII Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Podejrzewana o rozpowszechnianie zmyślonych historii twierdzi, że w „Rejestrze złoczyńców” wykorzystała opisy prawdziwych zdarzeń, aczkolwiek bohaterowie występujący w tej opowieści mogli cokolwiek z prawdą się mijać.

32,00 zł
24,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,68 zł

21
Misja. Firma warta milion euro, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Misja. Firma warta milion euro, DVD
Jakub B. Bączek, 2014
Dostępny2 szt.

Czy odważysz się wyjść ze strefy komfortu i wyjść na most? Stworzenie Firmy XXI wieku od zera jest dostępne dla wszystkich. Dla części z nas możliwa jest też opcja zbudowania Firmy wartej przynajmniej milion Euro. Także tutaj, w Polsce. Jeśli chcesz zostać liderem swojej branży, opracować doskonałą strategię, otoczyć się wspaniałymi ludźmi, zaproponować świetne usługi lub produkty i obmyślić genialny plan marketingowy, ta płyta jest właśnie dla Ciebie! Najwyższa pora by skorzystać z praktycznych porad i dokonać zmian w swojej Firmie, wprowadzając ją na zupełnie inny poziom. Znajdziesz tu przede wszystkim gotowe rozwiązania, a niespotykana nigdzie indziej interaktywność kursu sprawi, że będziesz się czuć jak na spotkaniu z prywatnym mentorem biznesowym. Olbrzymia przygoda przed Tobą. Zaczynajmy!

99,00 zł
33,66 zł

Rabat 66,0%
oszczędzasz 65,34 zł

22
Flamastry Trio Frutti, 12 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry Trio Frutti, 12 kolorów
Corex, 12 sztuk
Niedostępny
Brak

Flamastry zapachowe Stabilo stworzone dla dzieci i młodzieży. Każdy kolor ma odmienną nutę zapachową. Nadruki na obudowie podpowiadają zapach (np. cytryna - zapach cytrynowy). Etui z zawieszką zawiera 12 sztuk.

24,10 zł
22,90 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,20 zł

23
Uczę się tabliczki mnożenia. Główka pracuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się tabliczki mnożenia. Główka pracuje
Niedostępny
Brak

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki. W Dyktandach gra planszowa

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

24
Liczę od 1 do 100 główka pracuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczę od 1 do 100 główka pracuje
Niedostępny
Brak

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki. W Dyktandach gra planszowa

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

25
Poznaję kraje i kontynenty. Główka pracuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznaję kraje i kontynenty. Główka pracuje
Niedostępny
Brak

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki. W Dyktandach gra planszowa

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

26
Główka pracuje. Matematyczne łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Matematyczne łamigłówki
Niedostępny
Brak

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

27
LIczę od 1 do 20. Główka pracuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LIczę od 1 do 20. Główka pracuje
Niedostępny
Brak

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki. W Dyktandach gra planszowa

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

28
Dbam o środowisko. Główka pracuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dbam o środowisko. Główka pracuje
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Seria edukacyjna to 12 zeszytów pozwalających na ćwiczenie i utrwalanie wiedzy przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Przygotowane zgodnie z podstawą programową! Doskonałe uzupełnienie nauki w pierwszych klasach szkoły podstawowej! Pomoc w samodzielnej nauce dziecka. Kolorowe ilustracje zachęcające do nauki. W Dyktandach gra planszowa

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

29
Chłopiec z Wadowic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec z Wadowic
Niedostępny
Brak

„Kto to jest papież? Człowiek z papieru. Gdzie się urodził Karol Wojtyła? W Katowicach, Gdzie jadał obiady po śmierci mamy? W supermarkecie...”. Odpowiedzi dzieci na pytania o Jana Pawła II potrafią rozbawić. To, co dorosłym wydaje się oczywiste, dla najmłodszych już takie oczywiste nie jest. Wadowickie historie są dla naszych dzieci tak odległe, jak dla nas opowieści wojenne dziadków. Rośnie pokolenie, które z racji wieku z papieżem nie mogło się spotkać. A im dalej od śmierci Karola Wojtyły, tym bardziej koturnowo i nierealnie przedstawia się to, kim był. Ze szkodą dla jego historii, nauki i świętości. Pomnikowy Jan Paweł II nie przemówi do wyobraźni współczesnego dziecka. Przegra z postaciami z kreskówek i gier. Żeby tak się nie stało, warto opowiadać dzieciom o chłopcu z Wadowic, o jego poczuciu humoru i pogodzie ducha, o jego pracowitości i samodyscyplinie...

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

30
Kubuś Puchatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kubuś Puchatek
Niedostępny
Brak

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej filozoficznym podejściem do życia. Niezwykłe ilustracje Ernesta H. Sheparda oraz doskonały przekład Ireny Tuwim sprawiają, że od wielu lat książki o Krzysiu, Puchatku, Kłapouchym i Prosiaczku należą do ulubionych lektur dzieci i młodzieży. To nowe, eleganckie wydanie z kolorowymi ilustracjami, w dużym formacie, z pewnością spodoba się kolejnemu pokoleniu małych czytelników.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

31
5 sekund - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5 sekund
Trefl, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Lubisz adrenalinę? Polubisz „5 sekund”! Zmierz się z czasem w nowej grze towarzyskiej, w której szybko myślisz i szybko mówisz. Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, wystartuje czasomierz odmierzający dokładnie 5 sekund przeznaczonych na udzielenie 3 poprawnych odpowiedzi. Zrób to jednocześnie: wymyśl odpowiedzi, kontroluj czas i postaraj się nie skupiać na rozpraszających kulkach przesuwających się po spirali czasomierza. W przypływie adrenaliny możesz nie wiedzieć, czy na pewno udzieliłeś poprawnych odpowiedzi – nie przejmuj się, Twoi przeciwnicy chętnie to ocenią! Jeśli Ci się udało, przesuwasz swój pionek w stronę mety. Jeśli się pomyliłeś albo nie udzieliłeś 3 odpowiedzi, pytanie przechodzi na następnego gracza. Zrobi się gorąco, bo odpowiedzi nie mogą się powtarzać. Wygrywa ten, komu uda się najszybciej przejść planszę. Gracze mogą posłużyć się kartami, dzięki którym zamienią pytanie lub przekażą je przeciwnikowi. Decyzję trzeba podjąć w 5 sekund: grać, czy ryzykować, że przeciwnik odpowie poprawnie? Uważaj w strefie zagrożenia – jeśli tu jesteś, nie możesz być pewien, czy zaraz znajdziesz się na mecie, czy stracisz kolejkę. Pewne jest, że będziesz się świetnie bawić! Zawartość opakowania: • 372 karty z pytaniami (744 pytania), • 6 kart „Następny”, • 6 kart „Zmiana”, • 6 pionków, • specjalny czasomierz, • plansza, • instrukcja.

73,90 zł
64,29 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,61 zł

32
Pan Tadeusz, czyli ostatni Zajazd na Litwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Tadeusz, czyli ostatni Zajazd na Litwie
Niedostępny
Brak

Luksusowe wydanie w twardej, stylizowanej oprawie imitującej płótno zawierające ilustracje według E. M. Andriollego w kolorze sepii. Reprint przedwojennego lwowskiego wydania, które ukazało się nakładem księgarni F. H. Richtera.

78,00 zł
62,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,60 zł

33
Cyferki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki
Trefl, od 3 lat
Niedostępny
Brak

Cyferki to doskonała układanka edukacyjna, która oswaja dzieci ze światem liczb. Ćwiczy podstawowe umiejętności matematyczne, orientację w przestrzeni, klasyfikowanie, układanie oraz proste sumy. Doskonałe wprowadzenie w świat zwierząt, liczb i zbiorów matematycznych. Produkt dostarcza wiele pomysłów na zabawę – dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców. Opakowanie zawiera 10 dużych dwudzielnych i dwustronnych kartoników puzzlowych oraz dodatkowe kolorowe elementy do liczenia, a także instrukcję z wieloma propozycjami zabaw. Duże elementy z grubej tektury pokryte są wysokiej jakości farbami, co gwarantuje bezpieczną zabawę, nawet dla małych dzieci. Wyraźne rysunki i żywe kolory są dopasowane do stopnia rozwoju dziecka. Seria Mały Odkrywca to gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Wszystkie pozycje zostały opracowane przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, filologii, logopedii, socjologii oraz psychologii. Każda z gier została przygotowana, by wspomagać rozwój poznawczy i intelektualny dziecka: rozwija myślenie logiczno-matematyczne, stymuluje rozwój słownictwa i zdolności komunikacyjne, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, trenuje pamięć i koncentrację, pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Nasze produkty to połączenie zabawy z elementami edukacyjnymi, a jednocześnie twórcze pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem. Produkty z serii Mały Odkrywca są testowane przez dzieci oraz pozytywnie opiniowane przez nauczycieli przedszkolnych. Nasze produkty zostały opracowane i wyprodukowane w Polsce. Zawartość: - 10 dwustronnych, dwudzielnych kartoników, - dodatkowe elementy do liczenia.

19,99 zł
17,39 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,60 zł

34
Das Rockfestival - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Das Rockfestival
Niedostępny
Brak

Jakob und Felix sind Freunde und gehen in die Klasse 10b. Sie mochten auf ein Rockfestival fahren, aber woher bekommen sie das Geld fur die Eintrittskarten? Die Lekturen der Reihe "leicht & genial" - enthalten unterhaltsame Geschichten aus dem Alltag Jugendlicher - gibt es auch als Horbuch mit Horspielszenen zum Download - bieten Ubungen zum Lese- und Horverstehen - sind geeignet fur die Niveaustufen A1, A2 und B1.

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

35
Pediatria. Podręcznik do Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pediatria. Podręcznik do Lekarskiego Egzaminu Końcowego i Państwowego ...
Dostępny80 szt.

Drugie wydanie podręcznika Pediatrii jest opracowaniem rozszerzonym, uaktualnionym i wzbogaconym o nowe treści. Podręcznik stanowi niezbędny materiał do przyswojenia przez studentów medycyny oraz lekarzy specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach medycyny, z modułem pediatrycznym . Podana w poszczególnych rozdziałach wiedza to niezbędne informacje w przygotowywaniu się do egzaminów testowych: Państwowego Egzaminu Końcowego oraz Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Na zakończenie poszczególnych rozdziałów podano przykładowe pytania, które ułatwią przygotowywanie się do określonych sprawdzianów wiedzy. Wybitni specjaliści chorób dzieci, autorzy przygotowujący poszczególne rozdziały, dołożyli wszelkich starań aby przejrzysty ukłąd i zwięzła, ujednolicona forma wszystkich części podręcznika, ułatwiały przyswajanie wiedzy. Podane w rozdziałach wiadomości i zalecenia są aktualne i zgodne z najnowszymi danymi z piśmiennictwa w określonym temacie, zarówno polskiego jak i światowego. Najnowsza wiedza obowiązująca na Państwowym Egzaminie Końcowym oraz Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym. Nowy, bardziej przejrzysty układ rozdziałów. Najnowsze schematy resuscytacyjne. Pytania wraz z odpowiedziami na końcu każdego rozdziału.

134,00 zł
36
Gdańsk. Przewodnik literacki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk. Przewodnik literacki
Niedostępny
Brak

„Pisząc tę książkę, na nowo patrzyłem na Gdańsk, zwłaszcza że moje przechadzki z dawno przyblakłymi lub świeżymi jeszcze tekstami prowadziły mnie w dalekie dzielnice. Cytaty z powieści i poezji oraz informacje o literackich miejscach podzieliłem na osiem spacerów, którymi prowadzę czytelników - czasem z przymrużeniem oka - przez znane i nieznane tereny miasta, którego literacka przeszłość nadal jest tak mało znana”. - mówi Peter Oliver Loew. Gdańsk i jego wielokulturowa historia to sceneria literackich dzieł nie tylko Güntera Grassa, ale także wielu innych polskich i niemieckich pisarzy od baroku do współczesność. Zaproponowane w książce spacery wiodą szlakiem miejsc opisanych w powieściach i wierszach autorstwa Stefana Chwina, Pawła Huellego, Josepha von Eichendorffa, Alfreda Döblina, Willibalda Omankowskiego i wielu innych. Prowadzą one również do rzadziej odwiedzanych części miasta, które było ośrodkiem Hanzy i kolebką Solidarności, a także ikoną powojennego prządku wersalskiego i miejscem wybuchu II wojny światowej. Peter Oliver Loew zabierze uczestników na spacer szlakami opisanymi w swojej książce. Będzie można osobiście doświadczyć magii miejsc opisanych przez Loewa i posłuchać ich historii. W południe ruszymy w kierunku Starego Przedmieścia, a wieczorem spacer obejmie rejon Głównego Miasta, oba potrwają około godziny – zapowiada Piotr Mielcarek z Instytutu Kultury Miejskiej.

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

37
Skojarzenia. Edukacyjne układanki dla najmłodszych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skojarzenia. Edukacyjne układanki dla najmłodszych
Trefl, od 3 lat
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy wyjątkową układankę dydaktyczną dla przedszkolaków – uczy nazywania i klasyfikowania przedmiotów oraz zjawisk Podczas wesołej zabawy, polegającej na łączeniu puzzlowych elementów, dziecko poznaje otaczający je świat. Produkt dostarcza wiele pomysłów na zabawę – dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców.

16,90 zł
14,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,20 zł

38
Abecadło. Edukacyjna gra pamięciowa dla najmłodszych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło. Edukacyjna gra pamięciowa dla najmłodszych
Trefl, od 3 lat
Niedostępny
Brak

"Abecadło" to wesoła zabawa w dopasowywanie literek do obrazków. Rozwija słownictwo u najmłodszych dzieci, uczy budowania poprawnych odpowiedzi oraz rozpoznawania przedmiotów i kojarzenia ich z nazwą. W grze wykorzystano specjalnie wyselekcjonowane słownictwo, które ma związek z najbliższym otoczeniem dziecka, a także litery pisane (wielka i mała litera), dające dobry wzorzec w przyszłej edukacji wczesnoszkolnej. Produkt dostarcza wiele pomysłów na zabawę – dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców. Opakowanie zawiera 29 par kartoników: pierwszy kartonik – litery (mała i wielka) napisane na linijkach, drugi kartonik – desygnat rozpoczynający się na daną literę; a także instrukcję z wieloma propozycjami zabaw. Duże elementy z grubej tektury są pokryte wysokiej jakości farbami, co gwarantuje bezpieczną zabawę nawet dla małych dzieci. Wyraźne rysunki i żywe kolory są dopasowane do stopnia rozwoju dziecka. Seria "Mały Odkrywca" to gry edukacyjne dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Wszystkie pozycje zostały opracowane przez zespół specjalistów z różnych dziedzin: pedagogiki, filologii, logopedii, socjologii oraz psychologii. Każda z gier została przygotowana, by wspomagać rozwój poznawczy i intelektualny dziecka: rozwija myślenie logiczno-matematyczne, stymuluje rozwój słownictwa i zdolności komunikacyjne, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, trenuje pamięć i koncentrację, pobudza wyobraźnię oraz kreatywność. Nasze produkty to połączenie zabawy z elementami edukacyjnymi, a jednocześnie twórcze pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem. Produkty z serii Mały Odkrywca są testowane przez dzieci oraz pozytywnie opiniowane przez nauczycieli przedszkolnych. Nasze produkty zostały opracowane i wyprodukowane w Polsce.

16,90 zł
14,70 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,20 zł

39
Bujanie w morskiej pianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujanie w morskiej pianie
Dostępny24 szt.

Zbiór opowiadań i reportaży z całej sześćdziesięcioletniej kariery żeglarskiej Krzysztofa Baranowskiego ukazujące historię tej dziedziny poprzez pryzmat przeżyć Autora.

45,90 zł
34,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,47 zł

40
Potrawy wielkanocne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrawy wielkanocne
Dostępny38 szt.

Ponad 60 przepisów na tradycyjne dania wielkanocne. Ponad 30 barwnych fotografii.

8,00 zł
6,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,60 zł

41
Przeciwieństwa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeciwieństwa
Trefl, od 2 lat
Niedostępny
Brak

Przeciwieństwa są grą, w której dziecko ma za zadanie dopasować pary przeciwieństw. Gra pomaga w porządkowaniu wiedzy o otaczającym dziecko świecie. Produkt dostarcza wiele pomysłów na zabawę – dziecko ma możliwość zabawy w pojedynkę, jak również w grupie rówieśników. Do gry dołączone są scenariusze i propozycje do wykorzystania przez rodziców. Duże elementy z grubej tektury są pokryte wysokiej jakości farbami, co gwarantuje bezpieczną zabawę nawet dla małych dzieci. Wyraźne rysunki i żywe kolory są dopasowane do stopnia rozwoju dziecka. Opakowanie zawiera: – 22 pary dużych okrągłych klocków, – instrukcję z wieloma propozycjami zabaw.

20,00 zł
17,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,60 zł

42
English. Play and Learn - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English. Play and Learn
Trefl, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Wspólnie ze swoimi znajomymi postanowiliście wybrać się na wycieczkę do prawdziwej krainy deszczowców – Wielkiej Brytanii. W planach podróży jest zwiedzanie Londynu, odwiedziny u dalekiej rodziny na prawdziwej brytyjskiej farmie oraz wiele innych atrakcji i wspaniałych zabaw. Wsiadajcie do samolotu i zapinajcie pasy. Zaraz rozpocznie się zabawa z językiem angielskim! Przed każda daleką podróżą wskazane jest podszkolenie się z języka, którym porozumiewają się osoby mieszkające w tym kraju. Na szczęście wasza przygoda odbędzie się bez konieczności dalekiej podróży do obcego kraju, a dzięki tej grze będziecie mieli okazję zdobyć wiedzę z zakresu najczęściej używanego w języku angielskim słownictwa. W pudełku znajdziecie zestaw elementów do pięciu różnych gier o zróżnicowanym poziomie trudności. Każda z gier wykorzystuje określoną liczbę elementów, a we wszystkich zastosować można magiczną folię – pomoże wam ona przy określaniu poprawnych odpowiedzi na kartach do gry. Zawartość opakowania: • dwustronna plansza do gry, • 72 karty do gry (24 karty warzyw i owoców, 16 kart przedmiotów, 12 kart liczb, 6 kart lokalizacji, 12 kart kolorów, 1 karta do budowy zdań, 1 karta specjalna), • 70 żetonów (24 żetony warzyw i owoców, 16 żetonów przedmiotów, 12 żetonów liczb, 6 żetonów lokalizacji, 12 żetonów kolorów), • 6 pionków graczy, • magiczna folia, • kostka, • instrukcja.

35,90 zł
31,23 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,67 zł

43
W matni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W matni
Niedostępny
Brak

Judith, 36-letnia singielka, prowadzi wraz z praktykantką Biancą sklep z lampami. Po wielu nieudanych związkach niezależna kobieta straciła nadzieję, że kiedykolwiek pozna „tego jedynego”. Przed Wielkanocą udaje się do supermarketu na zakupy. Tam następuje jej na piętę nieznany mężczyzna – Hannes Bergtaler. Niedługo potem odwiedza ją w sklepie i nawiązują bliższą znajomość. Szarmancki i przystojny Hannes zakochuje się bezgranicznie w Judith. Na każdym kroku okazuje jej swe oddanie. Znajduje też akceptację u rodziny i przyjaciół Judith, która początkowo nie dowierza własnemu szczęściu. Szybko jednak natarczywa adoracja zaczyna ją męczyć. Kobieta czuje się osaczona i przytłoczona. Postanawia zerwać z Hannesem, ale wzgardzony kochanek nie chce dać za wygraną. Życie Judith staje się koszmarem…

35,90 zł
26,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,97 zł

44
Ćwiczenia z Power Point 2003 wersja polska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z Power Point 2003 wersja polska
Dostępny15 szt.

Książka zawiera informacje na temat tworzenia i edycji prezentacji graficznych za pomocą programu PowerPoint 2003. Materiał wprowadzony jest w formie ćwiczeń z rozwiązaniami przygotowujących do praktycznego zastosowania podstawowych możliwości programu. Książka podzielona została na rozdziały, w ramach których czytelnicy zapoznają się z kolejnymi tematami: Ćwiczenia podstawowe Wybór szablonu prezentacji Modyfikacja wzorca slajdu Dołączanie slajdów Wstawianie i modyfikacja rysunków Ćwiczenia złożone Tworzenie slajdów ze schematami organizacyjnymi, wykresami i tabelami Wykorzystanie różnych rodzajów grafiki: diagramów, autokształtów i napisów WordArt Przygotowanie pokazu slajdów z wykorzystaniem różnych efektów wizualnych Redagowanie notatek dla prezentera oraz materiałów informacyjnych dla uczestników prezentacji Drukowanie elementów składających się na prezentację Tworzenie prezentacji przenośnej i zapisywanie w formie pokazu Ćwiczenia rozszerzone Prezentacje z elementami multimedialnymi Udostępnianie i zabezpieczanie informacji Ćwiczenia sprawdzające Podsumowanie materiału

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

45
WYPRAWA KIJOWSKA PIŁSUDKIEGO 1920 OP BELLONA 9788311131750 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
46
Poland. A guidebook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poland. A guidebook
Niedostępny
Brak

Album o Polsce w wersji angielskiej This album will bring you closer to the most beautiful and interesting places in Poland. The carefully selected pictures of castles, palaces, churches, parks and picturesque manor houses are accompanied by information about towns and cities, where real architectural treasures can be found.

44,90 zł
35,47 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

Wróć do góry