hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 8 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 1-3 (Magdalena Hinz), na drugim Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 4-6 (Magdalena Hinz). Kolejny produkt to Ja jestem Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba (Józef Witko OFM) oraz Droga powstaje, gdy idziesz. Psychologia procesu w praktyce (Julie Diamond, Lee Spark Jones).
1
Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uc...
Dostępny115 szt.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są głównie z dziećmi, które mają problemy z nauką wynikające z nieharmonijnego lub opóźnionego rozwoju. Pomoc tym uczniom polega na: • korygowaniu zaburzonych funkcji, • zastępowaniu zaburzonej funkcji inną, • usprawnianiu funkcji będących w normie. Niniejsze ćwiczenia zostały przygotowane dla uczniów klas 1-3 i podzielone na działy skupiające się na poszczególnych umiejętnościach, z którymi dzieci w tym wieku najczęściej mają problemy. Są to: sprawność manualna, grafomotoryka, percepcja wzrokowa, percepcja słuchowa, pisanie, czytanie. Wszystkie zadania przedstawione w tej publikacji mogą być wykorzystane nie tylko w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (grupowych lub indywidualnych), ale także jako ćwiczenia dodatkowe na lekcjach, w świetlicy lub w domu.

23,00 zł
19,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,91 zł

17 osób kupiło
2
Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślę, rozwiązuję i... wiem! Ćwiczenia korekcyjno-kompensacyjne dla uc...
Dostępny58 szt.

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są głównie z dziećmi, które mają problemy z nauką wynikające z nieharmonijnego lub opóźnionego rozwoju. Pomoc tym uczniom polega na: • korygowaniu zaburzonych funkcji, • zastępowaniu zaburzonej funkcji inną, • usprawnianiu funkcji będących w normie. Niniejsze ćwiczenia zostały przygotowane dla uczniów klas 4-6 i podzielone na działy skupiające się na poszczególnych umiejętnościach, z którymi dzieci w tym wieku najczęściej mają problemy. Są to: • sprawność manualna, • grafomotoryka, • percepcja wzrokowa, • percepcja słuchowa, • pisanie, • czytanie. Wszystkie zadania przedstawione w tej publikacji mogą być wykorzystane nie tylko w trakcie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych (grupowych lub indywidualnych), ale także jako ćwiczenia dodatkowe na lekcjach, w świetlicy lub w domu.

23,00 zł
19,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,91 zł

15 osób kupiło
3
Ja jestem Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja jestem Bogiem Abrahama, Izaaka, Jakuba
Dostępny17 szt.

Człowiek rodzi się, wychowuje, wzrasta, dojrzewa, a w końcu umiera w otoczeniu rodziny. Dzięki niej otrzymuje życie, ale też dziedziczy wartości duchowe i materialne. Więzy krwi w rodzinie są niepowtarzalne i mają wpływ na całe nasze życie. Niestety grzech pierworodny sprawił, że w te najgłębsze ludzkie i duchowe relacje wkradło się zło, które może zatruć to duchowe drzewo pokoleniowe, przenikając aż do jego korzeni. To w rodzinie zamiast miłości może pojawić się zawiść, zazdrość, pycha, przemoc, które będą trwać przekazywane następnym pokoleniom niczym duchowy spadek. Chrystus Pan, rodząc się z Maryi Dziewicy, „wszczepił się” w swój łańcuch pokoleń, a zbawienna ofiara Jego krwi, która przemawia mocniej niż krew Abla, przemieniła nie tylko Jego krewnych, ale całą ludzką rodzinę. Książka ta jest zachętą, aby podążając śladem biblijnych postaci, ostatecznie zerwać ze złem, ale także uświadamia nam, że należy prosić Boga o wstawiennictwo za wszystkich naszych przodków. W ten sposób zbawienna łaska może dotknąć również ich, niosąc Boże błogosławieństwo wszystkim następnym pokoleniom. W książce znajdziemy teksty modlitw o uzdrowienie międzypokoleniowe, jak również liczne świadectwa tych, którzy doświadczyli zbawiennych owoców takiej modlitwy.

25,00 zł
18,25 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

2 osoby kupiły
4
Droga powstaje, gdy idziesz. Psychologia procesu w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga powstaje, gdy idziesz. Psychologia procesu w praktyce
Dostępny55 szt.

W książce opisana jest historia powstania pracy z procesem, aktualne kierunki jej rozwoju, a także podstawowe założenia i narzędzia, którymi ona dysponuje. (…) Studia przypadków i propozycje ćwiczeń, dostarczające praktycznej wiedzy, przydadzą się wszystkim terapeutom, którzy chcą wzbogacić swoją praktykę o nowe umiejętności. Książka napisana jest w przystępny i ciekawy sposób. Czytelnik odnajdzie w niej wiele informacji, które pomogą mu zrozumieć, co dokładnie dzieje się podczas sesji terapeutycznej. Pozna też konkretne metody pracy z ludzkim doświadczeniem, które opierają się na umiejętności obserwowania zachodzących zjawisk oraz dostrzegania sygnałów klienta. Ta wciągająca i przyjemna lektura może stać się inspiracją dla wielu osób. Amy i Arny Mindell * * * Gdy Arnold Mindell, twórca psychologii procesu, prezentował swoją koncepcję w Instytucie Junga w Zurychu, zatytułował swój wykład Psychologia Junga ma córkę. Praca z procesem to jedna z najbardziej wszechstronnych teorii inspirowanych ideami Junga w psychologii i psychoterapii Zachodu. Łączy i twórczo rozwija Jungowską koncepcję archetypów i teorię indywiduacji oraz metody pracy z klientem z filozofią taoistyczną, koncepcjami współczesnej fizyki i mądrością rdzennych kultur. To kolejna publikacja przybliżająca polskiemu czytelnikowi zastosowanie psychologii procesu. Jest znakomitym kompendium integrującym wiedzę i praktykę psychologii procesu, adresowanym do studentów, psychologów, terapeutów, pedagogów i osób zainteresowanych zrozumieniem cywilizacji, która uczy się na nowo rozumieć swoje sny.

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

1 osoba kupiła
5
Pieczątki 3 szt Księżniczka Zosia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczątki 3 szt Księżniczka Zosia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Zestaw pieczątek z akcesoriami. Zawartość: 3 pieczątki 3 kredki plastikowe pudełko z gąbką nasączoną nietoksycznym tuszem. Dla dzieci powyżej lat 3.

14,10 zł
1 osoba kupiła
6
Bob Budowniczy Plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bob Budowniczy Plakaty do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Plakaty do pokoju dziecięcego. Sześć wielkich rozkładanych plakatów. Wymiary obrazka po rozłożeniu: 95 x 28 cm. Mnóstwo fantastycznych naklejek. Dla dzieci od 4 lat.

14,70 zł
10,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,41 zł

1 osoba kupiła
7
Śpiewające skrzypce Popularne utwory na skrzypce i fortepian zeszyt 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewające skrzypce Popularne utwory na skrzypce i fortepian zeszyt 1
Dostępny3 szt.

Henryk Wieniawski - Kujawiak Johannes Brahms - Walc Luigi Boccherini - Menuet Enrico Toselli - Serenada Antonin Dvorak - Humoreska Nikołaj Rimski-Korsakow - Pieśń hinduska Vittorio Monti - Czardasz

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
8
Sny i tobołki pana Pierdziołki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny i tobołki pana Pierdziołki
Niedostępny
Brak

Pierdziołkomania trwa! Czy wystarczyło spaść ze stołka i zamówić trumnę, by podbić serca dzieci i dorosłych? Okazuje się, że tak! Dostajemy tysiące maili i listów z zapytaniem, co nowego u ich ulubieńca. Wiemy tyle, że wyleciał zwiedzać kolorowe chmury. A co więcej? Czytajcie książkę. Będziecie mieli szansę pośpiewania z Mistrzem ulubionych Jadą, jadą misie, Panie Janie, niech pan wstanie, czy Za górami za lasami, za dolinami… Zobaczycie, co zrobił bociek, gdy poszła żabka do zimnego zdroju… Zapytacie ptaszka na drzewie, gdzie leży szczęście człowieka. Przemknie wam Edziu, co jedzie na śledziu. Dowiecie się, jaki jest prosty sposób na rozwiązanie problemu łysych. I co się dzieje z naszymi marzeniami.

14,00 zł
11,06 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,94 zł

9
Tajemnica Mercy Close - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Mercy Close
Niedostępny
Brak

Nie straciła nic ze swego ciepła, życiowej mądrości i poczucia humoru, za które jest tak kochana. – „Daily Mail” Najmłodsza i najbardziej niepokorna z sióstr Walsh, Helen, nie potrafi odnaleźć własnej drogi w życiu. Ma trzydzieści trzy lata, nie ma rodziny, a praca prywatnego detektywa nie przynosi jej kokosów. W dodatku niedawno straciła mieszkanie i musiała wrócić do matki. Spotyka się na szczęście z całkiem miłym mężczyzną, ojcem uroczej trójki dzieciaków, i gdyby nie jego mieszkająca tuż pod nosem była żona, może uwierzyłaby, że los się wreszcie do niej uśmiechnął. Kiedy więc Helen wpada przypadkiem na swojego byłego chłopaka, który proponuje jej nowe zlecenie: odnalezienie zaginionego przed laty członka reaktywującego się boysbandu Laddz, kobieta nie ma tak naprawdę nic do stracenia. No, może poza względnym spokojem, bo oto nadciągają kłopoty...

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

10
Disney Baby Zabawki i kontrasty! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Baby Zabawki i kontrasty!
Niedostępny
Brak

Na książki nigdy nie jest za wcześnie! Książeczki kontrastowe Disney Baby powstały właśnie z myślą o najmłodszych. Niemowlak w pierwszych miesiącach życia widzi niewyraźnie i nie rozróżnia kolorów, dlatego maluszki uwielbiają kontrasty! Duże, czarno-białe rysunki przyciągają ich uwagę i stymulują wzrok. Krótkie rymowanki oraz kolorowe obrazki zaciekawią także nieco starsze dzieci i sprawią, że będą chciały wiele razy wracać do ulubionych książeczek!

6,00 zł
4,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,26 zł

11
Jak Paweł II Święty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak Paweł II Święty
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

27 IV 2014 roku, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego na placu św. Piotra w Rzymie odbędą się główne uroczystości kanonizacyjne papieża Jana Pawła II. Niniejsza książeczka została przygotowana na tę okoliczność. Przypomina życie papieża Jana Pawła II oraz ukazuje przebieg procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego. Zawiera również modlitwy za jego wstawiennictwem i pieśni ku jego czci.

7,20 zł
6,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,08 zł

12
Komu miła całośc Ojczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komu miła całośc Ojczyzny
Dostępny34 szt.

W wyniku powstania Bohdana Chmielnickiego utworzony został organizm polityczny – graniczący z Rzecząpospolitą hetmanat kozacki, który już u zarania swego istnienia musiał stawić czoła rosnącemu imperializmowi Moskwy. Część jego elity wytrwale i z oddaniem broniła jego prawa do autonomii. Książka jest studium idei państwa i narodu zawartych w spuściźnie Samijła Wełyczki, Hryhorija Hrabianki i hetmana-emigranta Filipa Orlika, refleksją nad wartościami spajającymi społeczność kozacką i próbą definicji jej politycznych korzeni.

35,00 zł
24,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,50 zł

13
VI Lwowski Okręg Korpusu w dziejach wojskowości polskiej w latach 1921-1939 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VI Lwowski Okręg Korpusu w dziejach wojskowości polskiej w latach 1921...
Niedostępny
Brak

Okręgi korpusów były w II Rzeczypospolitej jednostkami terenowej administracji wojskowej. Ich dowódcy mieli różne prerogatywy i kompetencje, obejmujące zarówno sferę wojskową, jak cywilną. Praca omawia funkcjonowanie dowództwa wraz ze wspomagającymi go służbami oraz przybliża międzywojenne dzieje poszczególnych oddziałów Wojska Polskiego, dyslokowanych na terenie Małopolski Wschodniej. Ważnym elementem jest ukazanie współpracy wojska z władzami administracji publicznej i relacji łączących poszczególne jednostki wojskowe z lokalnymi społecznościami.

60,50 zł
42,35 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,15 zł

14
Komiks Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej Pioruna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiks Percy Jackson i bogowie olimpijscy. Tom 1. Złodziej Pioruna
Niedostępny
Brak

Komiks na podstawie niezwykle popularnej serii książek fantastycznych dla młodzieży Mityczne potwory i bogowie olimpijscy dosłownie wychodzą z kart szkolnych podręczników dwunastoletniego Percy’ego Jacksona i pojawiają się w jego życiu. Co gorsza, wydaje się, że chłopiec rozgniewał kilku z nich. Piorun Piorunów Zeusa został ukradziony, a Percy jest głównym podejrzanym. Teraz on i jego przyjaciele mają zaledwie dziesięć dni, żeby odnaleźć i zwrócić skradzioną własność Zeusa i przywrócić pokój na targanym konfliktami Olimpie. Autor serii, Rick Riordan, połączył siły z kilkoma spośród wielkich nazwisk w świecie komiksu, by opowiedzieć o chłopcu, który musi odkryć zdradę potężniejszą niż sami bogowie.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

15
Zagubione niebo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagubione niebo
Niedostępny
Brak

Niebo zagubione. Niebo odnalezione. Dla wszystkich. A głównie dla tych, którym wydaje się, że świat się kończy, podczas gdy on się dopiero zaczyna. Zagubione niebo to historie nowe i odnalezione, które gubiły się na łamach prawie zapomnianych już dzisiaj gazet. Wreszcie ułożyły się w całość – w opowieść o różnych porach roku w życiu każdej i każdego z nas, w piękną opowieść. Pierwsze miłosne uniesienia i rozczarowania, zachwyty nad życiem i bolesne porażki. Długie i krótkie związki, miłość do utraty tchu, cierpienie po rozstaniu. Zdolność wybaczania, umiejętność zapominania. A my marzymy i nie tracimy wiary. Lepiej bowiem mieć wspaniałą przyszłość niż wspaniałą przeszłość, pamiętać, że zguba jest darem – szansą na odnalezienie czegoś lepszego.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

16
TQM w zarządzaniu zasobami ludzkimi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TQM w zarządzaniu zasobami ludzkimi
Niedostępny
Brak

Przyczynkiem do powstania tej książki było nie tylko wieloletnie zainteresowanie problematyką zarządzania jakością, lecz również doświadczenie w projektowaniu, wdrażaniu i ocenie zarządzania jakością w polskich przedsiębiorstwach. Wnioski płynące z obserwacji i analizy stały się podstawą przemyśleń nad spójnością filozofii zarządzania jakością z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Pozornie łatwa do określenia i wykorzystania ich zbieżność w praktyce zarządzania jakością okazała się ograniczeniem skuteczności systemu zarządzania jakością. Stąd wynika moje przeświadczenie o potrzebie nakreślenia współczesnych implikacji między zarządzaniem zasobami ludzkimi a jakością. Katarzyna Szczepańska Efektywność zarządzania, potrzebna dla utrzymania ciągłości działania współczesnego przedsiębiorstwa, tworzenia i dostarczania wartości beneficjentom w perspektywie długookresowej, stała się osią współczesnych dyskusji, wokół której rozważane są możliwości integracji wiedzy. W teorii jakości (kompleksowe zarządzanie jakością, TQM

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

17
Zbiorek duetów skrzypcowych zeszyt 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiorek duetów skrzypcowych zeszyt 1
Niedostępny
Brak

Książka zawiera utwory najbardziej znanych kompozytorów tego rodzaju literatury. Duety te, bardzo pożyteczne zarówno ze względów dydaktycznych, jak i muzycznych, mają zarazem wzbudzić zamiłowanie do uprawiania muzyki zespołowej.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

18
Śpiewające skrzypce zeszyt 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiewające skrzypce zeszyt 2
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Johann Sebastian Bach - Ave Maria Christoph Willibald Gluck - Melodia Franz Schubert - Pszczółka Alphons Czibulka - Gawot "Stefania" Piotr Czajkowski - Chanson triste Zdenek Fibich - Poemat Witold Friemann - Taniec góralski Isaac Albeniz - Tango

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
19
Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nastolatki. Kiedy kończy się wychowanie?
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ile odpowiedzialności można przekazać nastoletniemu dziecku? Co robić, kiedy nie radzą sobie w szkole? Jak reagować na łamanie ustalonych reguł? Co robić, kiedy dom zamienia się w hotel? Jak odbudować nadszarpnięte zaufanie? Kiedy miłość rodziców zamienia się w obsługę? Gdy dzieci kończą dziesięć lat, powoli wchodzą w wiek nastoletni. Cztery lata potem jest już za późno na wychowanie – twierdzi Jesper Juul. Niestety, właśnie wtedy wielu rodziców próbuje w pośpiechu nadrabiać zaległości wychowawcze i naprawiać błędy. Takie turbowychowanie nie przynosi jednak spodziewanych rezultatów. Rodzice wciąż mają duży wpływ na myślenie i postępowanie nastolatka, ale jako partnerzy, którzy poprzez swoje wartości i doświadczenie motywują go do odpowiedzialnego wejścia w dorosłość.

29,90 zł
27,81 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,09 zł

20
CPE Use of English Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CPE Use of English Student's Book
Niedostępny
Brak

CPE Use of English (New Edition) to nowe wydanie bestsellerowej publikacji, uwzględniające zmiany w egzaminie CPE obowiązujące od 2013 r. Podręcznik obejmuje pełny zakres gramatyki wymagany na egzaminie wraz z jasnymi przykładami, przystępnymi omówieniami reguł gramatycznych i interesującymi ćwiczeniami dla uczniów na poziomie proficiency. Różnorodne ćwiczenia zapewniają systematyczne przyswajanie idiomów, czasowników złożonych, kolokacji, przyimków i zasad słowotwórczych. Podręcznik umożliwia rzetelne i skuteczne przygotowanie do egzaminu CPE, a także innych egzaminów o podobnym stopniu trudności. Podręcznik jest przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, uczestników kursów językowych oraz osób przygotowujących się do egzaminu CPE lub innych egzaminów na podobnym poziomie trudności. Książka przeznaczona jest do pracy w grupie na zajęciach, a także do samodzielnego wykorzystania. Najważniejsze cechy tabele prezentujące struktury gramatyczne w skondensowanej formie, a po nich seria różnorodnych ćwiczeń umożliwiających przyswojenie nowego materiału; segmenty zawierające testy luk oraz ćwiczenia na użycie czasowników złożonych, przyimków, idiomów, transformacji gramatycznych i kolokacji, a także ćwiczenia z zakresu słowotwórstwa, poprawy błędów oraz ćwiczenia doskonalące umiejętność użycia słów, które sprawiają uczącym się angielskiego szczególną trudność; specjalne materiały przygotowujące do testu leksykalno-gramatycznego Use of English (m.in. przysłowia, kolokacje); segmenty poświęcone utrwalaniu materiału; przedstawienie arkusza egzaminacyjnego testu leksykalno-gramatycznego – po każdym rozdziale w podręczniku znajduje się przykładowy arkusz (Practice Test – Use of English); zestawienia czasowników złożonych, idiomów i wyrażeń, często mylonych słów, czasowników, rzeczowników i przymiotników w połączeniu z przyimkami, konstrukcji czasownikowych; listy prezentujące zasady słowotwórcze.

85,00 zł
73,95 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 11,05 zł

21
Rehabilitacja neuropsychologiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rehabilitacja neuropsychologiczna
Niedostępny
Brak

Bardzo rzadko w neuronaukach głębokie myślenie teoretyczne na temat mózgu, jego struktury i funkcji łączy się z bogatym doświadczeniem oddanego swojej pracy klinicysty. W tym jednak podręczniku znajdzie Czytelnik dowód na to, że takie połączenie wiedzy z praktyką jest nie tylko możliwe, lecz konieczne. Skuteczny program terapii - dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta z uszkodzeniem mózgu - nie powstaje w podręczniku, lecz w relacji terapeuta - pacjent. Zatem zgodnie z podejściem heurystycznym lansowanym przez autorkę niniejszy podręcznik rehabilitacji neuropsychologicznej nie stanowi "książki kulinarnej", lecz w pełnym sensie tego słowa - przewodnik w pewnej trudnej, ale jakże ważnej podróży. Będzie on przydatny zarówno studentom i nowym adeptom neuropsychologii, jak i klinicystom, którzy na co dzień zmagają się z tymi problemami. Prezentowana książka spełnia w zupełności współczesne standardy tego typu publikacji pod względem doboru treści, formalnej organizacji zagadnień swoistych dla dyscypliny oraz układu wyróżnionych kategorii [...]. Czytelnik znajdzie tu szczegółowe - oparte na bogatym doświadczeniu klinicznym autorki - opisy technik, metod, programów i podejść terapeutycznych. Z recenzji prof. zw. dr hab. Danuty Kądzielawy

63,00 zł
49,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,23 zł

22
Sny o aniołach i diabłach Pięć esejów o wyobraźni poetyckiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sny o aniołach i diabłach Pięć esejów o wyobraźni poetyckiej
Dostępny2 szt.

Nauki humanistyczne, u których podstaw leży znajomość historii, są potrzebne głównie po to, by ciągle przypominać ludziom o rzeczach dobrych i złych, o ideach, czynach i wynalazkach godnych pochwały i haniebnych. Przecież mamy wyobraźnię nastawioną na przeżywanie przeszłości po to, byśmy mogli, posiadając doświadczenie historyczne, posuwać się ku przyszłości świadomie, bez strachu i bez zbytniej zuchwałości. I, rzecz najważniejsza - nigdy nie tracąc godności ludzkiej. Dlatego właśnie musimy uwierzyć w realność i istotną wartość tworzonych przez nas sensów, nawet tych mitycznych czy wręcz fantastycznych. Ze Wstępu Zbiór esejów Wasilija Szczukina to lektura, która uwiedzie każdego Czytelnika humanistę, niehumanistę zaś powinna zmusić do zainteresowania tym, czym karmi się człowiek jako istota kulturotwórcza, tradycją i współczesnością rosyjskości, światem materii i emocji, którego jesteśmy wszak wszyscy częścią. Nie można tej książki odebrać inaczej, jak pean na cześć wartości humanistycznych, ogólnoludzkich, jak tyradę w obronie tychże wartości, jak wielkie tych wartości świadectwo. Z recenzji prof. dr hab. Izabelli Malej

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

23
Moja kolorowanka z naklejkami Mandale - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja kolorowanka z naklejkami Mandale
Niedostępny
Brak

100 misternych mandali do pokolorowania. Kreatywna zabawa dla dzieci od lat 5. Ćwiczy cierpliwość i koncentrację.

7,90 zł
5,53 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,37 zł

24
Matura 2015. Poziom podstawowy i rozszerzony. Ćwiczenia z języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Matura 2015. Poziom podstawowy i rozszerzony. Ćwiczenia z języka polsk...
Dostępny3 szt.

W tym obszernym zbiorze znajdziemy wszystkie typy zadań na poziom podstawowy i rozszerzony, wraz z modelami odpowiedzi. Są tu więc i przykłady tematów na maturę ustną, i testy z czytania ze zrozumieniem, i przykładowe teksty rozprawek oraz interpretacji. Te pierwsze zawierają teksty oparte na wielu źródłach - co zgodne jest z nową podstawą programową. Rozprawki argumentacyjne oparte są zarówno na tekstach obowiązkowych, z gwiazdką, z zakresu gimnazjum i liceum, ale również na dziełach spoza programu nauczania. Ćwiczenia do poziomu rozszerzonego złożone są z zadań dotyczących interpretacji porównawczej, jak i modułów eseistycznych.

31,13 zł
14,01 zł

Rabat 55,0%
oszczędzasz 17,12 zł

1 osoba kupiła
25
Statut Bolesława Krzywoustego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statut Bolesława Krzywoustego
Niedostępny
Brak

Część pierwsza, oddawanej do rąk Czytelnika książki, stanowi fundament, na którym budowane będą dalsze rozważania, już bezpośrednio dotyczące samych postanowień statutowych. Ustalenia poczynione w pierwszej części książki staną się pdostawą do określenia postanowień statutowych poczynionych przed śmiercią przez Bolełsawa Krzywoustego. Z tego względu część druga pracy stanowić będzie próbę ponownego określenia sposobu następstwa w pryncypat.

32,00 zł
25,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,40 zł

26
Miniatury matematyczne. Tom 44. Matematyczne zabawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miniatury matematyczne. Tom 44. Matematyczne zabawy
Dostępny14 szt.

Wiele umiejętności, jakie kształci matematyka, przydatnych jest tak w życiu codziennym, jak i w wykonywaniu wielu atrakcyjnych zawodów. W kolejnej miniaturze przeznaczonej dla uczniów młodszych klas szkół podstawowych na niektóre z tych umiejętności położyliśmy nacisk. Kształtowanie takich umiejętności jak spostrzegawczość, wnikliwa obserwacja i analiza, sprawność rachunkowa i logiczne myślenie są celem autorów. Chcemy to osiągnąć przez przemyślany dobór zadań. Zadania te podzieliliśmy na cztery grupy. Do każdego z tych zadań Czytelnik znajdzie odpowiedź, a do wielu rozwiązanie.

21,60 zł
15,12 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,48 zł

27
Matura 2015 Repetytorium Poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura 2015 Repetytorium Poziom rozszerzony
Niedostępny
Brak

Express Publishing Matura Repetytorium Poziom rozszerzony to nowe wydanie bestsellerowej publikacji, przeznaczone dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego w formacie obowiązującym od 2015 r. Materiał zawarty w repetytoriach został opracowany zgodnie z nową podstawą programową oraz Informatorem o egzaminie maturalnym z języka angielskiego od roku szkolnego 2014/2015. Książki zaprojektowano tak, aby uczniowie w obrębie każdego działu tematycznego mogli w zintegrowany sposób ćwiczyć wszystkie umiejętności wymagane w części ustnej i pisemnej egzaminu. Naważniejsze cechy: starannie opracowane zadania zgodne z nową formułą egzaminu maturalnego obowiązującą od 2015 r. zgodność tematów oraz materiału leksykalno-gramatycznego ze standardami wymagań egzaminacyjnych systematyczny rozwój poszczególnych sprawności: słuchania, czytania, mówienia i pisania ćwiczenia umożliwiające doskonalenie nowych umiejętności sprawdzanych na egzaminie od 2015 r. różnorodne teksty o ciekawej tematyce wskazówki ułatwiające uczniom samodzielną naukę przejrzysty podział materiału na poszczególne sekcje: 15 tematów maturalnych szczegółowo opracowanych w czternastu modułach i pięciu sekcjach Culture testy maturalne Matura Exam zawierające zadania zarówno z części ustnej, jak i pisemnej egzaminu sekcja Speaking Bank umożliwiająca powtórzenie funkcji językowych sekcje poświęcone nauce pisania, ułatwiające opanowanie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych zgodnie ze zmienionymi wymaganiami egzaminu maturalnego sekcja Vocabulary Bank pozwalająca na poszerzenie i utrwalenie słownictwa sekcja Grammar Bank z obszernymi wyjaśnieniami zagadnień gramatycznych i ćwiczeniami utrwalającymi przykładowy zestaw egzaminacyjny obejmujący część ustną i pisemną egzaminu. Repetytorium może służyć jako: Uzupełnienie ogólnego kursu języka angielskiego realizowanego w szkole ponadgimnazjalnej. Repetytorium jako materiał uzupełniający może być stosowane już od pierwszej klasy szkoły ponadgimnazjalnej. Publikacja przygotowująca do egzaminu maturalnego w ostatnim roku nauki w szkole ponadgimnazjalnej. Publikacja dla osób doskonalących swoje umiejętności na kursach przygotowujących do matury. Publikacja wykorzystywana przez uczniów do samodzielnej pracy w domu.

69,00 zł
60,03 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,97 zł

28
Iluzje i nadzieje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iluzje i nadzieje
Dostępny13 szt.

Autor porusza aktualne problemy nurtujące Polaków. Przeprowadzone zmiany ustrojowe w Polsce po 1989 roku, które miały doprowadzić do tego, że w Polsce zapanuje sprawiedliwość społeczna i nasz kraj stanie się państwem prawa, okazały się złudzeniem. Do władzy i znaczenia doszli ludzie wywodzący się w znacznym stopniu z systemu komunistycznego oraz działacze antykomunistycznej opozycji, często uwikłani w zależności agenturalne, co spowodowało totalizację życia społecznego i politycznego. Działalność cenzury politycznej poprawności powoduje, że obecnie rządząca ekipa coraz bardziej opanowuje wszystkie dziedziny życia w naszym kraju.

15,80 zł
12,64 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,16 zł

29
Potrawy wielkanocne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potrawy wielkanocne
Dostępny119 szt.

Zbiór ponad 60 przepisów na tradycyjne dania wielkanocne. Obok przystępnych i szczegółowych instrukcji zamieszczono ponad 30 barwnych fotografii.

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

30
Career Paths. Cooking. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Cooking. Student's Book
Niedostępny
Brak

Career Paths to nowość na polskim rynku wydawniczym. Rewelacyjna seria podręczników dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową. Cooking jest publikacją przeznaczoną dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w branży gastronomicznej, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową. Najważniejsze cechy • szeroki wybór aktualnych tekstów dotyczących zagadnień związanych z gastronomią; • realistyczne dialogi; • 45 rozdziałów zawierających materiał rozwijający umiejętność rozumienia tekstów mówionych i pisanych; • ćwiczenia doskonalące umiejętność mówienia i pisania; • ponad 400 słów i zwrotów; • słownik angielsko-angielski objaśniający słownictwo zawodowe; • przejrzysta i łatwa do wprowadzenia na lekcjach struktura materiału językowego.

64,00 zł
55,68 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,32 zł

31
Piraci Plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piraci Plakaty do kolorowania
Dostępny99 szt.

Plakaty do pokoju dziecięcego. Sześć wielkich rozkładanych plakatów. Wymiary obrazka po rozłożeniu: 95 x 28 cm. Mnóstwo fantastycznych naklejek. Dla dzieci od 4 lat.

14,70 zł
10,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,41 zł

32
Zagłada Żydów Studia i Materiały 9/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada Żydów Studia i Materiały 9/2013
Dostępny150 szt.

Zasadniczą tematyką przewijającą się w zawartości tego numeru są źróda historyczne wykrzystywane w badaniach nad Zagładą. Problematyki tej dotyczą studia o snach (B. Engelking), archiwach histori mówionej (P. Filipkowski) oraz piśmiennnictwie religijnych Żydów (H. Drefus). Kolejne teksty dotyczą powojennych rozliczeń w Polsce (A. Prusin pisze o sądzeniu zbrodniarzy nazistowskich przez Naczelny Trybunał Narodowy, A. Kornbluth o postępowaniach sądowych z tzw. dekretu sierpniowego), Francji (J. Grabowski o rozliczeniach w paryskiej policji) i Niemczech (J. S. Legge analizuje traktowanie zbrodni nazistowskich na przykładzie sprawców zbrodni na amerykańskich żołnierzach w Malmédy). Z okazji 70. rocznicy powstań w getach i obozach zamieszamy specjalny blok materiałów. Składają się nań opracowanie Icchaka Cukiermana „Antka” na temat ŻOB i zapiski Chajki Klinger członkini Haszomer Hacair w Będzinie, a z drugiej strony zeznania Jürgena Stroopa złożone w lipcu 1951 r. przed sądem wojewódzkim w Warszawie. Tematyki oporu dotyczy w dużej części rozmowa ze zmarłym niedawno Israelem Gutmanem. W dziale „Warsztaty badawcze“ publikujemy m.in. tekst poświęcony konspiracyjnemu archiwum getta białostockiego i jego twórcom, a także opracowanie na temat kart zgonu z warszawskiego getta jako materiału historycznego. W dziale „Materiały“ zamieszczamy dziennik Miriam Chaszczewackiej z getta w Radomsku w opracowaniu F. Tycha oraz analizę procesu Wilhelma Trappa, dowódcy 101 batalionu policji porządkowej toczonego w lipcu 1948 r. w Siedlcach dokonaną przez J.-Ch. Szurka. W dziale „Wydarzenia“ publikujemy esej Ch. R. Browninga poświęcony Raulowi Hilbergowi w zwiazku z publikacją polskiej edycji Zagłady Żydów europejskich. W numerze znalazły się też polemiki, m.in. wokół ksiażki M. Polit o Chaimie Rumkowskim, oraz omówienia i recenzje najnowszej literatury.

46,30 zł
32,87 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 13,43 zł

33
SpongeBob Plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SpongeBob Plakaty do kolorowania
Niedostępny
Brak

Plakaty do pokoju dziecięcego. Sześć wielkich rozkładanych plakatów. Wymiary obrazka po rozłożeniu: 95 x 28 cm. Mnóstwo fantastycznych naklejek. Dla dzieci od 4 lat.

13,90 zł
9,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,17 zł

34
Dinozaury Plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaury Plakaty do kolorowania
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Plakaty do pokoju dziecięcego. Sześć wielkich rozkładanych plakatów. Wymiary obrazka po rozłożeniu: 95 x 28 cm. Mnóstwo fantastycznych naklejek. Dla dzieci od 4 lat.

14,70 zł
10,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,41 zł

35
Moja książeczka z puzzlami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja książeczka z puzzlami
Niedostępny
Brak

Bogato ilustrowana książka z puzzlami i zabawnymi historyjkami ze świata zwierząt. - do oglądania, czytania na głos i układania - z 5 kolorowymi układankami zawierającymi po 35 elementów - bawi dzieci i rozwija ich spostrzegawczość. Dla dzieci od 4 lat.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

36
Career Paths. Food Service Industries. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Food Service Industries. Student's Book
Niedostępny
Brak

Career Paths to nowość na polskim rynku wydawniczym. Rewelacyjna seria podręczników dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową.

62,50 zł
54,38 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,12 zł

37
Career Paths. Art & Design. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Art & Design. Student's Book
Niedostępny
Brak

Career Paths to nowość na polskim rynku wydawniczym. Rewelacyjna seria podręczników dla osób pragnących poznać język angielski lub pogłębić jego znajomość w celu podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. Każdy tytuł jest poświęcony innej specjalności zawodowej. Książki są nieocenioną pomocą zarówno dla uczniów, studentów i początkujących adeptów, jak i doświadczonych praktyków danego zawodu. Mogą być wykorzystane w liceach, technikach, szkołach zawodowych, na uczelniach wyższych i specjalistycznych kursach językowych. Publikacje z serii Career Paths pozwalają na zintegrowane rozwijanie czterech sprawności językowych przy jednoczesnym poznawaniu i ćwiczeniu słownictwa związanego z daną specjalnością zawodową. Art & Design to publikacja przeznaczona dla osób przygotowujących się do pracy lub pracujących w zawodach związanych ze sztuką i projektowaniem, pragnących doskonalić znajomość języka angielskiego w aspekcie związanym z pracą zawodową.

64,00 zł
55,68 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,32 zł

38
Znak 707 4/2014 Polska na weselu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 707 4/2014 Polska na weselu
Niedostępny
Brak

Temat Miesiąca: Polska na weselu We współczesnym weselu widać przemiany polskiego społeczeństwa. Co rytuał weselny mówi o Polakach? Z czego bierze się jego siła? Jak się zmienia i wokół jakich wartości jest organizowany? Kim się stajemy w czasie weselnego obrządku? Czy możemy pozostać sobą w rytuale? Idee: Kanonizacja Janusz Poniewierski przypomina najważniejsze teksty o Janie Pawle II i Janie XXIII. Rozmowa: Zbigniew Mikołejko o weselu rytuały przejścia muszą być na swój sposób brutalne i bolesne, wesele także. Debaty: Michael Sfard, wnuk Baumna i izraelski prawnik opowiada, dlaczego i w jaki sposób broni praw Palestyńczyków. Kultura: Czy homoseksualizm można uznać za dar? Dzierżanowski i Rowiński o książce „Wyzywająca miłość”.

19,90 zł
15,32 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,58 zł

Wróć do góry