hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 26 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Części mowy. Rymowany samouczek rysunkowy (Małgorzata Strzałkowska), na drugim Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973 (Haruki Murakami). Kolejny produkt to Pochłaniacz (Katarzyna Bonda) oraz Kto sieje wiatr (Nele Neuhaus).
1
Części mowy. Rymowany samouczek rysunkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Części mowy. Rymowany samouczek rysunkowy
Dostępny16 szt.

Jak tytuł wskazuje, kolejna książka znanej i lubianej autorki zapoznaje młodych czytelników z częściami mowy. Robi to w sposób mistrzowski i niejednemu utrudzonemu uczniowi pomoże zrozumieć, uporządkować i zapamiętać zgadnienia gramatyczne, a nawet uczynić je całkiem znośnymi!

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

2
Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973
Dostępny24 szt.

Słuchaj pieśni wiatru i Flipper roku 1973 to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego nigdy niepublikowane dotąd w Europie ani Stanach Zjednoczonych. Są to również dwie pierwsze części tak zwanej „tetralogii Szczura”, do której należą Przygoda z owcą i Tańcz, tańcz, tańcz. Ukazanie się ich w Polsce to prawdziwa gratka dla miłośników Murakamiego. Po raz pierwszy pojawia się w nich bezimienny bohater dobrze znany z kolejnych powieści, jego przyjaciel Szczur, chiński barman Jay, a także Naoko z Norwegian Wood. Akcja obu utworów toczy się we wczesnych latach siedemdziesiątych. W pierwszym, bohater jest studentem i spędza letnie wakacje w rodzinnym mieście w okolicach Kobe, w drugim ma dwadzieścia kilka lat i prowadzi z kolegą firmę tłumaczeniową. Jak zwykle u Murakamiego obie powieści przepełnione są muzyką popularną i klasyczną, aluzjami do filmów i książek, ale znajdziemy też cytat z ewangelii wg św. Mateusza, historie o Trockim, o tajemniczych bliźniaczkach, opowieść o konstruktorze flippera i stosunkach społecznych panujących na planecie Wenus...

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

3
Pochłaniacz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochłaniacz
Dostępny155 szt.

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.

40,00 zł
29,20 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

4
Kto sieje wiatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto sieje wiatr
Dostępny12 szt.

Kolejny świetny kryminał z górami Taunus w tle. Tym razem akcja toczy się wokół śledztwa związanego z farmą wiatrową, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy. Pia Kirchhoff i Oliver von Bodenstein muszą znaleźć winnych śmierci dwóch osób, a krąg podejrzanych ciągle się poszerza...

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

5
Odgłosy zwierząt. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odgłosy zwierząt. Część 1
Dostępny8 szt.

Pierwszymi słowami, najczęściej używanymi przez malucha, są odgłosy, czyli wyrazy dźwiękonaśladowcze. Zastępują one trudne do wypowiedzenia słowa i zdania. Początkowo właśnie odgłosy pozwalają dziecku na porozumiewanie się z innymi osobami, np. zamiast „pszczoła” łatwiej powiedzieć mu „bzzz”, „chodźmy na spacer” zastąpi „pa pa”. W dalszym procesie rozwojowym, dzięki naturalnemu przyswajaniu mowy, dziecko będzie stopniowo rezygnowało z odgłosów na rzecz pełnych wyrazów. Podczas czytania rymowanek zawartych w książeczce należy wskazywać palcem kolejne wyrazy – to łagodne wprowadzanie dziecka w trudną sztukę czytania. Wielokrotne powtarzanie tekstu pozwoli maluchowi wypowiadać ostatnie słowa na każdej ze stron, by w końcu zarecytować całą rymowankę.

32,30 zł
30,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,26 zł

6
Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchaj pieśni wiatru / Flipper roku 1973
NiedostępnyBrak

Słuchaj pieśni wiatru i Flipper roku 1973 to dwie najwcześniejsze powieści Harukiego Murakamiego. Są to również dwie pierwsze części tak zwanej „tetralogii Szczura”, do której należą Przygoda z owcą i Tańcz, tańcz, tańcz. Ukazanie się ich w Polsce to prawdziwa gratka dla miłośników Murakamiego. Po raz pierwszy pojawia się w nich bezimienny bohater dobrze znany z kolejnych powieści, jego przyjaciel Szczur, chiński barman Jay, a także Naoko z Norwegian Wood. Akcja obu utworów toczy się we wczesnych latach siedemdziesiątych. W pierwszym, bohater jest studentem i spędza letnie wakacje w rodzinnym mieście w okolicach Kobe, w drugim ma dwadzieścia kilka lat i prowadzi z kolegą firmę tłumaczeniową. Jak zwykle u Murakamiego obie powieści przepełnione są muzyką popularną i klasyczną, aluzjami do filmów i książek, ale znajdziemy też cytat z ewangelii wg św. Mateusza, historie o Trockim, o tajemniczych bliźniaczkach, opowieść o konstruktorze flippera i stosunkach społecznych panujących na planecie Wenus...

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

7
Troje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Troje
NiedostępnyBrak

Cztery katastrofy. Troje ocalonych. Przesłanie, które zmieni losy świata. Czarny czwartek. Dzień, którego nie sposób zapomnieć. Dzień, w którym niemal równocześnie w czterech miejscach na świecie dochodzi do katastrof wielkich samolotów pasażerskich. Giną setki ludzi, przeżywa tylko czworo. Jedną z nich jest Pamela May Donald. Leżąc w pogorzelisku, wśród poskręcanych fragmentów kadłuba i zmasakrowanych szczątków współpasażerów, nagrywa na komórkę wiadomość, która wstrząśnie światem. Wkrótce potem umiera. Zostaje ich tylko troje. To dzieci, jakimś cudem prawie niedraśnięte, co nie znaczy, że niezmienione. Wokół nich i z nimi zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Nie uchodzi to uwagi religijnych fanatyków na całym świecie. Pojawiają się domysły, podejrzenia i teorie. Niektóre intrygujące, inne fantastyczne, jeszcze inne groźne. Wreszcie komuś przychodzi do głowy myśl, że musi być jeszcze jeden ocalony. Jeszcze jedno cudowne dziecko. Rozpoczynają się poszukiwania, a raczej polowanie. I wtedy świat zmienia się do końca.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

8
Przyjaciele na zawsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjaciele na zawsze
NiedostępnyBrak

Losy Wielkiej Piątki – pięciorga przyjaciół znających się od przedszkola – potoczyły się raczej nietypowo, choć wszyscy pochodzili z przeciętnych rodzin amerykańskiej klasy średniej. Utalentowani, odnoszący sukcesy w sporcie, nauce i sztuce, próbują sprostać wyzwaniom dorosłości i oprzeć się pokusom takim jak narkotyki tak bardzo liczą nagły przypływ dużych pieniędzy i nieustanne dążenie do doskonałości…

15,00 zł
12,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

9
Krowa Matylda na wakacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa Matylda na wakacjach
NiedostępnyBrak

Kolejna książka w cyklu o krowie Matyldzie i kolejna porcja przgód niezwykle sympatycznej krowy. Wszyscy korzystają z wypoczynku,przysyłąją kartki z pozdrowieniami, dlaczego więc i krowa Matylda nie ma zakosztować takich wakacji. Tyle że jej urlop to jak zwykle pasmo rozmaitych przygód. Ksiazka pięknie ilustrowana.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

Wróć do góry