hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.28

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Niewidzialna wojna szpiegów (Sebastian Rybarczyk), na drugim Kropla goryczy (Gizela Chmielewska). Kolejny produkt to Przyzywać z Maryją Ducha Świętego (Maria Edmée Schall) oraz Tożsamość żydowska a polityka imigracyjna Izraela (Anna Dudzińska).
1
Niewidzialna wojna szpiegów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialna wojna szpiegów
Dostępny22 szt.

Niewidzialna wojna szpiegów to zbiór esejów popularyzujących historię starcia służb specjalnych USA i ZSRR. Książka napisana z rozmachem, znawstwem i wciągająca czytelnika lekkością pióra stanowi zarys jednego z kluczowych frontów zimnej wojny. Powstałe na przestrzeni kilku lat, składające się nań artykuły, stanowią raczej ilustrację natury omawianej problematyki, niż wyczerpujące studium zagadnienia. Mają jednak w polskiej literaturze przedmiotu charakter pionierski oraz znaczenie wykraczające poza prostą wartość badawczą. Praca Rybarczyka przypomina, że działalność służb specjalnych państw trzecich jest w stanie doprowadzić aparat państwowy atakowanego kraju do takiego stopnia bezwładu, że nie jest on zdolny do obrony. Zwalczanie obcej agentury jest zatem jednym z podstawowych wymogów trwania państwa jako takiego.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

2
Kropla goryczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kropla goryczy
Dostępny7 szt.

Na 2. Kroplę goryczy składają się cztery opowieści o przedstawicielach kresowych rodów: Marii z Jordan-Rozwadowskich Górskiej, Michalinie z Woyniłłowiczów Horwattowej, rodzinie Stulgińskich oraz Zofii z Hartinghów i Wincentym Wołodkowiczach. Ich domy ; dwory i pałace położone na dawnych Kresach Wschodnich oraz wznoszone przez nich świątynie po traktacie ryskim znalazły się poza granicami Rzeczypospolitej. Oni sami zmuszeni zostali do opuszczenia rodzinnych stron. Kim byli ci naznaczeni przez historię ludzie? Co po sobie zostawili? Czy tam, po wschodniej stronie granicy, nadal stoją ich kresowe rezydencje? A może nie ostał się nawet kamień na kamieniu? Ta książka to podróż w czasie i przestrzeni - piękna i pouczająca, niepozbawiona jednak tytułowej kropli goryczy.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

3
Przyzywać z Maryją Ducha Świętego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyzywać z Maryją Ducha Świętego
Dostępny9 szt.

Błogosławiona Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (1846-1878) dopiero od niedawna zaczęła być szerzej znana. Jej biografowie skupiali się dotychczas raczej na nieprzeciętnym życiu tej Palestynki i założycielki klasztorów karmelitańskich oraz na nadzwyczajnych doświadczeniach, które stały się jej udziałem (objawieniach, lewitacjach, opanowaniach anielskich…). Niniejsza książeczka ukazuje pełną świeżości duchowość Mariam – Małej Arabki, duchowość opartą na mocnym fundamencie Pisma Świętego i liturgii bizantyńskiej. Siostra Maria Edmée Schall w pasjonujący sposób analizuje najbardziej znaną modlitwę Mariam i ukazuje jej wielkie bogactwo i głębię. Duchu Święty, natchnij mnie. Miłości Boża, pochłoń mnie. Drogą prawdy prowadź mnie! Maryjo, Matko moja, spojrzyj na mnie. Z Jezusem błogosław mnie! Od wszelkiego zła, Od wszelkiego złudzenia, Od wszelkiego niebezpieczeństwa zachowaj mnie!

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

4
Tożsamość żydowska a polityka imigracyjna Izraela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tożsamość żydowska a polityka imigracyjna Izraela
Dostępny120 szt.

Kim jest Żyd? Czy słowo to wiąże się z religią judaistyczną czy Żydem może być również ateista? Czym jest ortodoksja żydowska, judaizm humanistyczny, kim są Żydzi mesjanistyczni? Tak wiele pytań, a tylko jeden naród. Z pozoru jeden… Żydzi to mozaika narodowości i tożsamości. W książce Tożsamość żydowska a polityka imigracyjna Izraela Autorka zwraca uwagę na wielość definicji żydostwa, różne jego koncepcje, rozróżnienia. Podkreśla, że nie można współcześnie jednoznacznie określić kto jest Żydem, a kto nim nie jest. Kwestia ta ma bezpośrednie konsekwencje dla polityki migracyjnej Izraela i nastręcza wielu formalnych trudności. A trzeba pamiętać, że współczesny Izrael jest krajem wielokulturowym, którego mieszkańcy to przybysze z blisko osiemdziesięciu krajów. Anna Dudzińska – pracownik Katedry Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ oraz Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Europejskiej.

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

5
Sztuki walki Samurajów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuki walki Samurajów
Dostępny30 szt.

Sztuki walki samurajów Fumona Tanaki to jedna z pierwszych publikacji, które pozwalają zachodniemu czytelnikowi bliżej poznać fragmenty bugei juhappan, czyli osiemnastu sztuk walki praktykowanych przez każdego samuraja. Szczególnie interesujący jest rzut oka na mniej znane odmiany kobudo, choćby takie jak rozsławiona przez Miyamoto Musashiego szkoła dwóch mieczy (nitoken) lub metoda walki krótkim mieczem.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

6
Legal English - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legal English
Dostępny8 szt.

PodręcznikLegal English – niezbędnik przyszłego prawnika” powstał głównie z myślą o studentach I i II roku studiów prawniczych (poziom B1 –B2), którzy objęci są obowiązkowym lektoratem z języka obcego. Są to zatem studenci rozpoczynający swoja przygodę z prawem. Niniejszy podręcznik ma im pomóc w opanowaniu tzw. Legal English, tak aby w trakcie dalszych studiów mogli swobodnie poruszać się w słownictwie prawniczym, a kontaktując się z obcokrajowcami, bez problemu rozmawiać o prawie cywilnym, karnym, administracyjnym itp. Podręcznik podzielony jest na dwie części. Pierwsza – zasadnicza część składa się z 18 rozdziałów, z czego 16 odpowiada głównym przedmiotom realizowanym na kierunku prawo w większości polskich uczelni. Część drugą stanowią materiały uzupełniające. Każdy rozdział zawiera ćwiczenia o różnej skali trudności. Podręcznik zawiera płytę CD z nagraniami, słowniczek angielsko-polski (z transkrypcją wyrazów) i polsko-angielski oraz przydatne linki do materiałów źródłowych.

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

7
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik informatyk. Kwalifikacja E.13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik informatyk. Kwal...
Dostępny5 szt.

Publikacja przygotowuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik informatyk w zakresie kwalifikacji E.13 (Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami). Zawiera zestaw 5 testów do pisemnej części egzaminu, 3 zadania praktyczne z rozwiązaniami do praktycznej części egzaminu, podstawę programową, klucz odpowiedzi do testów, plany zadań, zasady i przepisy związane z przeprowadzaniem egzaminu zawodowego oraz literaturę przedmiotu. Pytania i zadania obejmują wszystkie trzy części kwalifikacji E.13 (projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej, konfigurowanie urządzeń sieciowych, administrowanie sieciowymi systemami operacyjnymi).

30,70 zł
27,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,68 zł

8
Blinder Passagier Buch + online - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blinder Passagier Buch + online
NiedostępnyBrak

Opowiadanie z ćwiczeniami z serii Tatort DaF. W ramach serii ukazują się krótkie, trzymające w napięciu historie kryminalne z północy, południa, wschodu i zachodu Niemiec, dla uczących się na poziomie A2-B1. Seria Tatort DaF motywuje do nauki przez: informacje o różnych regionach Niemiec podane w ciekawy i przystępny sposób poszerzenie i wyjaśnienie słownictwa z różnych dialektów regionalnych.

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

9
Unheimliches Im Wald - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unheimliches Im Wald
Dostępny1 szt.

Opowiadanie z ćwiczeniami z serii Tatort DaF. W ramach serii ukazują się krótkie, trzymające w napięciu historie kryminalne z północy, południa, wschodu i zachodu Niemiec, dla uczących się na poziomie A2-B1. Seria Tatort DaF motywuje do nauki przez: informacje o różnych regionach Niemiec podane w ciekawy i przystępny sposób poszerzenie i wyjaśnienie słownictwa z różnych dialektów regionalnych.

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

10
Strzelecki Śladem nadziei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strzelecki Śladem nadziei
NiedostępnyBrak

Był naprawiaczem Marksa, pięknoduchem, pseudohumanistą (wedle Adama Schaffa, ideologa marksistowskiego; 1947). Paszkwilantem, którego teorie kryją zatrute żądło antyradzieckie (zdaniem Witolda Wudla z kryptokomunistycznego skrzydła PPS; 1948). Myślącym kretynem (Andrzej Kijowski, 1970). Błędnym rycerzem budownictwa socjalistycznego (ks. Józef Tischner, lata 70.). Reprezentantem pięknej, szlachetnej niemożności polskiej (Tadeusz Konwicki, 1976). Człowiekiem niezłomnym, zarazem umiarkowanym (Alain Touraine, socjolog, 1989). Człowiekiem w błędzie, zarazem uczciwym (Krzysztof Zanussi, 1994). Chodzącym okrągłym stołem (Andrzej Mencwel, antropolog kultury, 1994). Socjalistą – papistą (sam o sobie w latach 80.). – jeden z pokolenia wojennego. Socjolog i myśliciel społeczny. Intelektualista Jan Strzelecki zaangażowany w politykę. Taternik. Badacz postaw etycznych. Autor refleksji moralnych, zagęszczonych słowami: braterstwo; sprawiedliwość; miłość; godność; człowiek. Autorka jego biografii wyznaje: „Napisałam tę książkę na przekór drapieżnym czasom. Niech Jan Strzelecki opowie nam o braterstwie i solidarności. O swej utopii lewicowo-humanistycznej. Napisałam ją, by z postaw okresu PRL-u wydobyć odcienie szarości, wbrew dzisiejszym upodobaniom do krzywdzących kontrastów w obrazie tamtego świata i wbrew skłonnościom do potępień. Los Strzeleckiego skupia dramatyczne wątki historii Polski w XX wieku, spośród których rozprawa z lewicą socjalistyczną należy do kluczowych. Opisując ten proces pragnęłam odsłonić pasma biografii niesłusznie zapomnianych.”

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

11
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął
NiedostępnyBrak

Ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samej Skandynawii! Życiowa podróż szwedzkiego Forresta Gumpa po ostatnich stu latach losów świata. „Śmiałem się do łez, czytając o niefrasobliwym stulatku w kapciach przemierzającym Szwecję z ukradzioną walizką. Polubiłem tę historię od pierwszego rozdziału!” – Artur BarciśM Właśnie minęło dziesięć dekad nadzwyczaj bogatego w wydarzenia życia Allana Karlssona. Problem tylko w tym, że zdrowie nie odmawia posłuszeństwa i wygląda na to, że wielka feta z okazji setnych urodzin będzie musiała się odbyć w domu spokojnej starości. Jednak człowiek, który jadł kolację z przyszłym prezydentem Trumanem, leciał samolotem z premierem Churchilem, pił wódkę ze Stalinem i zaznajomił się z Mao Zedongiem, nie może tak po prostu zdmuchnąć świeczek na torcie. Wymyka się przez okno i rusza w swą ostatnią życiową podróż...

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

12
Beste Freundinnen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beste Freundinnen
Dostępny2 szt.

Caro ist die beste Freundin von Jenny - und sie mag Karim. Karim hat bald Geburtstag und macht eine Party, aber Caros Eltern sind manchmal sehr streng ... Niveaustufe: A1 Geeignet für: Jugendliche Geschichten aus dem Alltag jugendlicher Schüler mit Übungen zum Lese- und Hörverstehen Und das Beste: die Lektüren gibt es auch als komplettes Hörbuch mit Hörspielszenen zum Download

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

13
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Podręcznik do liceów i techników. Klasa 3. Zakres podstawo...
NiedostępnyBrak

W podręczniku, który jest zgodny z podstawą programową obowiązującą od roku szkolnego 2012/13, przedstawiono kolejne treści dotyczące logarytmów, funkcji wykładniczej, elementów kombinatoryki, rachunku prawdopodobieństwa i statystki opisowej oraz geometrii przestrzennej. Podobnie jak w podręcznikach do klasy 1. i 2. treści podzielono na tematy, które odpowiadają jednostkom lekcyjnym. Nr dopuszczenia: 412/3/2012

30,00 zł
26,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,90 zł

14
Testy prawnicze Proces karny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy prawnicze Proces karny
Dostępny3 szt.

Publikacja stanowić będzie doskonałą formę nie tylko sprawdzenia, ale i zdobycia wiedzy z zakresu Kodeksu postępowania karnego. Obejmuje ponad 700 pytań zamkniętych dotyczących poszczególnych przepisów, ułożonych w kolejności odpowiadającej systematyce tegoż kodeksu. Budowa pytań i odpowiedzi nawiązuje do testów przeprowadzanych w ramach egzaminów wstępnych na aplikację adwokacką, radcowską, notarialną oraz ogólną. Zbiór Testów Prawniczych stanowi również bardzo dobry materiał przygotowawczy do egzaminu z procedury karnej dla studentów kierunków prawo i administracja. Uniwersalność niniejszego zbioru czyni go również przydatnym dla aplikantów przygotowujących się do corocznych kolokwiów z dziedziny procesowego prawa karnego. Pytania zawierają trzy proponowane odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Każde pytanie i odpowiedź bazuje na literalnej treści przepisu ustawy co doskonale pozwala zweryfikować stan wiedzy osoby rozwiązującej zadania testowe, co do znajomości norm Kodeksu postępowania karnego.

16,90 zł
12,00 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 4,90 zł

15
7 kroków do osiągnięcia szczęścia. Jak wykorzystywać moc wszechświata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 kroków do osiągnięcia szczęścia. Jak wykorzystywać moc wszechświata
NiedostępnyBrak

Oto prosta droga do sukcesu! Kreuj własną rzeczywistość, wykorzystując moc Wszechświata. Wystarczy 7 kroków, by osiągnąć wytyczone cele i zrealizować najśmielsze plany. Zajrzyj do tej drugiej książki z serii „INSPIRIO” i wyzwól magię życia!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

16
W znaku szkaplerza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W znaku szkaplerza
NiedostępnyBrak

„W ostatnim czasie coraz więcej osób pyta o szkaplerz, poszukując odpowiedzi na rozliczne pytania związane z nabożeństwem. Ilość listów, próśb i zapytań kierowanych pod naszym adresem stawia nas przed koniecznością refleksji nad znakami czasów, które Bóg odsłania człowiekowi. Chcemy przybliżyć walory nabożeństwa szkaplerznego, udzielić odpowiedzi na najistotniejsze pytania i ukazać ogrom duchowych owoców związanych z praktyką powierzania się Maryi i naśladowania Jej”.

10,60 zł
7,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,97 zł

17
Socjologia prawa. Główne problemy i postacie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Socjologia prawa. Główne problemy i postacie
NiedostępnyBrak

Pierwsze w świecie kompendium wiedzy z socjologii prawa przedstawia najważniejsze problemy tej dyscypliny nauki oraz jej najwybitniejszych twórców. Książka składa się ze stu kilkudziesięciu haseł opracowanych przez wybitnych uczonych z Uniwersytetu Warszawskiego oraz innych polskich i zagranicznych uczelni. Książka stanowi nieocenioną pomoc nie tylko dla nauczycieli akademickich, lecz także publicystów, dziennikarzy, nauczycieli, polityków i wszystkich czytelników, którzy potrzebują kompetentnej wiedzy o znaczeniu i roli prawa w życiu społecznym.

53,00 zł
44,52 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,48 zł

18
Krzyk Icemarku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyk Icemarku
Dostępny36 szt.

Dzielna dziewczyna musi przeciwstawić się imperium, aby ocalić swoją ojczyznę, w porywającej opowieści fantasy, która łączy szybką akcję z fascynująco nakreślonymi postaciami Po śmierci ojca uparta księżniczka Thirrin zostaje wojowniczą królową swojego kraju, Icemarku, broniąc go przed straszliwym najeźdźcą. Pomimo odwagi księżniczki i wsparcia ze strony Oskana, Syna Wiedźmy, zadanie okazuje się znacznie trudniejsze, niż Thirrin kiedykolwiek sobie wyobrażała. Musi zebrać armię, która dorówna przeciwnikowi. Trwa mroźna zima Icemarku, a bohaterka ma czas tylko do wiosny, żeby zjednoczyć dziwaczne stworzenia i przerażające potwory mieszkające zaraz za granicami jej ojczyzny. Czy pomysłowość i upór Thirrin pozwolą jej odnieść zwycięstwo?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

19
Przyszłość Europy Polska Perspektywa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyszłość Europy Polska Perspektywa
NiedostępnyBrak

Składam w Państwa ręce zapis debat, które odbyły się w Pałacu Prezydenckim w 2012 roku. Ich inicjatorem był premier Tadeusz Mazowiecki. Uznał, że są nam wszystkim potrzebne i żywo komentował ich najważniejsze tezy. Na kolejnych spotkaniach wybitni polscy specjaliści dyskutowali o drogach przezwyciężenia kryzysu i określaniu polskiej roli w jednoczącej się Europie. W europejski projekt od samego początku wpisana jest refleksja nad ostatecznym kształtem i głównymi zasadami integracji. W Europie dotkniętej kryzysem finansowym i gospodarczym tym częściej padają pytania o sens i dalszy kierunek wspólnych działań, o ramy polityki społecznej, warunki stabilności polityczno-instytucjonalnej, bezpieczeństwa i o pozycję na arenie międzynarodowej. Rozważania dotyczące przyczyn kryzysu w gospodarce i polityce zaczęły przeradzać się w podważanie fundamentów naszej wspólnoty. Tymczasem kolejne debaty, poświęcone zderzeniu globalnego rynku i demokracji, instytucjonalnym problemom Unii, jej sąsiedztwu i bezpieczeństwu, ukazały, jak początkowy strach o przyszłość Unii Europejskiej stopniowo ustępował miejsca wierze w to, że Unia nie tylko przetrwa kryzys, lecz może nawet wyjść z niego wzmocniona. Ze Słowa wstępnego Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Chciałbym zwrócić uwagę na trzy elementy, dla mnie oczywiste. Po pierwsze, Polska może uczestniczyć w procesach globalnych tylko poprzez Unię Europejską. Nie ma innej drogi. Po drugie, Unia Europejska jest zbyt słabo zintegrowana i zbyt słabo przygotowana do odgrywania roli aktora w polityce globalnej. Rolę aktora ciągle odgrywają dawne mocarstwa europejskie, ale nie Unia jako całość. To niestety rzutuje na politykę Unii? (?). I trzeci element: Europa nie zostaje zupełnie na marginesie, tylko jej rola będzie inna, niż dotychczas sobie wyobrażaliśmy. A więc nie spór o dominację, ale spór o obecność w tej polityce globalnej będzie sporem istotnym. Tadeusz Mazowiecki Wydawcą jest Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, dystrybutorem wydawnictwo Scholar.

34,90 zł
30,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

20
Kodeks karny Część szczególna Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny Część szczególna Komentarz
NiedostępnyBrak

Prezentowany komentarz stanowi kontynuację komentarza do części ogólnej kodeksu karnego (wyd. 2, Warszawa 2012). Zawiera obszerną analizę przestępstw stypizowanych w przepisach części szczególnej kodeksu z uwzględnieniem bogatego dorobku doktryny i judykatury w tym zakresie. W publikacji szczegółowo omówiono dokonywane w ostatnich latach zmiany kodeksu, a zwłaszcza dotyczące przestępstw przeciwko: - środowisku oraz bezpieczeństwu w komunikacji; - wolności, w tym także wolności seksualnej i obyczajności; - działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, a także przeciwko wymiarowi sprawiedliwości; - obrotowi gospodarczemu, w tym nowego przestępstwa narażającego na szkodę nadużycia zaufania. Przedstawiając poszczególne regulacje, autorzy zajmują stanowisko odnośnie do kwestii budzących wątpliwości w praktyce wymiaru sprawiedliwości. Poddają również analizie nie zawsze jednolite orzecznictwo, które wpływa na interpretację obowiązujących regulacji, np. w zakresie przestępstw przeciwko obrotowi gospodarczemu.

199,00 zł
179,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,90 zł

21
Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1966-1970 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie konstrukcje motoryzacyjne 1966-1970
Dostępny9 szt.

Trzecia książka z cyklu poświęconego dorobkowi polskich konstruktorów, w zakresie budowy pojazdów samochodowych, rolniczych ciągników kołowych i motorowerów po drugiej wojnie światowej. Opisane pojazdy powstały w latach 1966–1970 i były produkowane seryjnie bądź pozostały w formie prototypów. W książce zamieszczono łącznie 123 opisy: samochodów osobowych, autobusów i mikrobusów, samochodów ciężarowych, samochodów specjalnych i specjalizowanych, zestawów ciągników siodłowych z naczepami, ciągników rolniczych, motocykli i skuterów oraz motorowerów.

60,00 zł
46,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,80 zł

22
Szczury domowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczury domowe
NiedostępnyBrak

Nowoczesny poradnik napisany przez specjalistów! Dowiedz się, jak zapewnić naszym pupilom najlepsze warunki, jak pielęgnować, żywić i zaspokajać ich naturalne potrzeby. Praktyczne wskazówki oraz kolorowe fotografie.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

23
Rootkity Niewidzialny sabotaż elektroniczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rootkity Niewidzialny sabotaż elektroniczny
Dostępny4 szt.

Drogi Czytelniku, w niniejszym szkoleniu przedstawiamy tematykę rootkitów, czyli niewidzialnego sabotażu elektronicznego oraz szkodliwego oprogramowania w środowisku Windows. Obalamy mit, który mówi, że posiadanie aktualnego programu antywirusowego powinno uchronić przez wszystkimi zagrożeniami. Prezentujemy metody używane przez malware oraz aplikacje szpiegujące. Dzięki dołączonym programom przykładowym oraz szkoleniowym nagraniom video, będziesz mógł dokładnie poznać wszystkie prezentowane zagadnienia - od tematyki ukrywania obecności w systemie przez tworzenie keyloggerów, aż do omijania zaawansowanych skanerów antywirusowych i tworzenia własnych narzędzi do wykrywania anomalii.

147,00 zł
102,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,10 zł

24
Stanley Kubrick. Rozmowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stanley Kubrick. Rozmowy
NiedostępnyBrak

„W marcu 2014 roku minęła 15 rocznika śmierci Stanleya Kubricka, 26 lipca tego roku reżyser skończyłby 85 lat. Był jednym z najwybitniejszych twórców światowego kina. Nakręcił wiele filmów, które na stałe weszły do klasyki, zbudowały historię sztuki filmowej, stanowią inspirację dla pokoleń filmowców i wymieniane są jako najbardziej kultowe obrazy w historii – to m.in.„Spartakus”, „Lolita”, „Mechaniczna Pomarańcza”, „2001 Odyseja Kosmiczna”, „Lśnienie” i „Oczy szeroko zamknięte”. Stanley Kubrick był postacią enigmatyczną, wycofaną z życia publicznego, narosło wokół niego wiele legend. W książce Stanley Kubrick. Rozmowy poznajemy reżysera przez pryzmat udzielanych przez niego przez lata wywiadów, najciekawszych rozmów z nim zebranych przez Gene'a D. Phillipsa z lat 1958 -1987. Jest to kolejna z książek z serii rozmów z wielkimi twórcami kina w serii wydawnictwa Axis Mundi.”

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

25
Logika w pigułce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logika w pigułce
NiedostępnyBrak

Zbliża się trudny egzamin, a Ty nie masz już czasu na wertowanie grubych podręczników? A może musisz szybko i skutecznie powtórzyć materiał przed trudnym egzaminem z logiki? Jeżeli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedziałeś TAK, ta publikacja jest właśnie dla Ciebie! To wyciąg, opracowanie wszystkich najważniejszych zagadnień z zakresu logiki, których znajomość pomoże Ci w zdaniu egzaminu. Masz ochotę na więcej? Korzystaj z materiałów online. Logika w pigułce to: • zwięzłe ujęcie tematu, • tabele, wykresy i wyróżnienia, • istotne stwierdzenia, bez zbędnych opisów, dzięki którym szybko przyswoisz i powtórzysz wiedzę.

24,90 zł
20,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

26
Granice względności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granice względności
Dostępny30 szt.

W różnych miejscach tej książki przedstawiłem kilka pośrednich, niekonkluzywnych racji na rzecz tezy, iż wbrew temu, co każe nam sądzić cała niemal filozofia, wrażenia i pojęcia są tym samym. Niewiele bliższego byłem w stanie powiedzieć o tej tożsamości. Tu bodaj w sposób najbardziej namacalny dochodzi do głosu to, o czym mówiłem w związku z kwestią metody - brak gotowych pojęć i konieczność posuwania się po omacku, drogą refleksji, a nie myślenia determinującego.

64,00 zł
58,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,12 zł

27
Inwestowanie w nieruchomości na rynkach międzynarodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwestowanie w nieruchomości na rynkach międzynarodowych
Dostępny17 szt.

W książce omówiono zagadnienie efektywności inwestowania na międzynarodowych rynkach nieruchomości. Na podstawie danych zebranych z 15 lat i z 33 rynków krajowych i strefy euro autorka podjęła próbę odpowiedzi na pytanie, czy i w jakiej mierze inwestowanie w nieruchomości może być sposobem na dywersyfikacje portfela inwestycyjnego. Dokonała oceny efektywności inwestycji na rynku nieruchomości, porównując je z inwestycjami na rynku akcji i uwzględniając wpływ waluty na efektywność inwestycji z punktu widzenia inwestorów: lokalnego, amerykańskiego i ze strefy euro. Ponadto autorka omówiła kwestię cyklu koniunkturalnego w funkcjonowaniu rynków nieruchomości i kapitałowego. Na podstawie zebranego materiału podjęła również próbę zidentyfikowania podstawowych przyczyn kryzysu pierwszej dekady XXI wieku, który został zainicjowany właśnie na amerykańskim rynku nieruchomości przez ekspansję kredytów hipotecznych subprime. Książka pokazuje przed wszystkim mechanizmy i rezultaty funkcjonowania rynku nieruchomości, lecz ważna jest również aplikacyjna rola wyników badań autorki. Mogą one być wykorzystane przez inwestorów operujących na rynkach kapitałowych oraz przez ich doradców w decyzjach kształtujących strukturę inwestycji. Publikacja jest przeznaczona dla inwestorów na rynkach finansowych i doradców inwestycyjnych, specjalistów zajmujących się nieruchomościami, studentów na kierunkach ekonomia, finanse i rachunkowość, słuchaczy studiów podyplomowych dotyczących nieruchomości i inwestycji oraz dla osób zainteresowanych tą tematyką.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

28
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik hotelarstwa. Kwalifikacja T.11 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik hotelarstwa. Kwa...
Dostępny16 szt.

Testy egzaminacyjne skierowane do uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Realizują treści z zakresu kwalifikacji T.11 (Planowanie i realizacja usług w recepcji). Publikacja zawiera 5 zestawów testów sprawdzających wiedzę i umiejętności z zakresu zdawanej kwalifikacji. Każdy z nich składa się z 40 zadań testowych i zadania praktycznego, przygotowanych zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych. Na końcu publikacji zamieszczono klucz odpowiedzi do zadań testowych. Do każdego zadania praktycznego dołączono wzory dokumentów, których wypełnienie jest podstawą oceny przez egzaminatorów w trakcie praktycznej części egzaminu zawodowego, oraz propozycję jego rozwiązania.

38,10 zł
33,53 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,57 zł

29
Króliki miniaturowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Króliki miniaturowe
NiedostępnyBrak

Nowoczesny poradnik napisany przez specjalistów! Dowiedz się, jak zapewnić naszym pupilom najlepsze warunki, jak pielęgnować, żywić i zaspokajać ich naturalne potrzeby. Praktyczne wskazówki oraz kolorowe fotografie.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

30
Historia medycyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia medycyny
Dostępny100 szt.

Historia medycyny to nie tylko historia kształtowania zawodu lekarza, to również historia myśli i działań człowieka, jego walki o przetrwanie i zachowanie gatunku. Od empirii i magii, metodą prób i błędów, pierwsi „lekarze" poznawali anatomię, fizjologię, uczyli się przyrządzać leki i leczyć chorych. Na kolejnych stronach książki śledzimy drogę, jaką musiał przejść „medyk", aby stać się współczesnym lekarzem. Jest to więc nie tylko fundamentalne kompendium wiedzy o historii medycyny, nie tylko podręcznik dla studentów i lekarzy, lecz także źródło wiedzy o życiu, historii nauki i woli człowieka. Walory merytoryczne książki, przejrzystość treści, lekki, znakomity język i wspaniałe ilustracje sprawiają, że publikacja szybko znika z półek księgarskich. Obecnie prezentujemy IV zmienione i uzupełnione wydanie książki.

139,00 zł
129,27 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,73 zł

31
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik pojazdów samochodowych. Elektromechanik pojazdów samochodowych. Kwalifikacja M.12 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik pojazdów samocho...
Dostępny13 szt.

Testy opracowane zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych dla zawodów technik pojazdów samochodowych oraz elektromechanik pojazdów samochodowych. Treść zadań dotyczy kwalifikacji M.12 (diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych). Publikacja zawiera 5 zestawów egzaminacyjnych oraz propozycje rozwiązań zadań praktycznych. Każdy zestaw egzaminacyjny składa się z 40 zadań zamkniętych. Na końcu książki zamieszczono klucz odpowiedzi do testów.

34,40 zł
30,27 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,13 zł

32
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik administracji. Kwalifikacja A.68 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy i zadania praktyczne. Egzamin zawodowy. Technik administracji. K...
NiedostępnyBrak

Testy i zadania praktyczne dla zawodu technik administracji. Realizuje treści z kwalifikacji A.68. (Obsługa klienta w jednostkach administracji). Podręcznik zawiera 5 zestawów egzaminacyjnych. Każdy zestaw składa się z 40 pytań zamkniętych oraz 5 zadań praktycznych z przykładowymi rozwiązaniami oraz wskazówkami dla ucznia. Na końcu publikacji zamieszczono klucz odpowiedzi do testów. Podręcznik autor opracował zgodnie ze standardami wymagań egzaminacyjnych oraz obecną strukturą egzaminu z kwalifikacji. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela.

39,30 zł
34,58 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,72 zł

Wróć do góry