hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.04.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 kwietnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Twierdza Boga (Louis de Wohl), na drugim Bałkany na Ukrainie (Wojciech Lipiński). Kolejny produkt to Stare Powązki (Nycz Kazimierz, Święcicki Marcin, Majewski Jerzy S.) oraz Rozniecić ogień (Louis de Wohl).
1
Twierdza Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twierdza Boga
Dostępny15 szt.

Początek VI wieku. Zachodnie Imperium Rzymskie pod okupacją Ostrogotów. Cesarstwo jest już jedynie na Wschodzie – w Bizancjum, które szykuje się do wojny. Do Wiecznego Miasta cesarz wysyła szpiegów. Skromny student prawa i literatury. Ma już dość upadłego Rzymu. Upadłego politycznie i moralnie. Postanawia wszcząć prawdziwą wojnę. Rozpoczyna budowę twierdzy... Boga. To Benedictus de Nursia... święty.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

2
Bałkany na Ukrainie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bałkany na Ukrainie
Dostępny6 szt.

Budziak to niezwykły, a przy tym prawie zupełnie w Polsce nieznany region współczesnej Ukrainy. Pełen archaizmów, niemalże nieobecny zarówno w polskim, jak i w ukraińskim piśmiennictwie. Zbiór tekstów młodych etnologów, którzy prowadzili tam badania terenowe, pozwala przyjrzeć się jego mozaice kulturowej, zachodzącym procesom społecznym, przekształceniom tożsamości jego mieszkańców.

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

3
Stare Powązki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stare Powązki
Dostępny52 szt.

Cmentarz Powązkowski to wielka księga narodowej pamięci, tam właśnie spoczęli najznamienitsi artyści, pisarze, politycy, przemysłowcy, naukowcy oraz ci, którzy przez lata walczyli o wolną Polskę. Spacerując alejkami, podziwiając dzieła sztuki sepulkralnej, czytając inskrypcje nagrobne, odkrywamy historię zapisaną w tym wyjątkowym miejscu. Album zawiera zdjęcia ukazujące niezwykłe pomniki i rzeźby nagrobne, których twórcami byli często wybitni rzeźbiarze i projektanci. Przedstawia także historię nekropolii i działalność Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami – organizacji, która podjęła tak szlachetną inicjatywę ratowania skarbów kultury materialnej Powązek.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4
Rozniecić ogień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozniecić ogień
Dostępny14 szt.

XVI wiek. Paryż. Ulica Psów. Kolegium Sainte Barbe. Student i wykładowca. Beztroski arystokrata. Spotyka kogoś niezwykłego i zmienia swe życie. Podróżując omal nie umiera. Nieustannie ryzykuje życiem. Odważnie mierzy się z niebezpieczeństwem. Gdziekolwiek się nie pojawi - w Indiach, na Malajach, w Japonii - roznieca ogień... prawdziwej wiary. To Francisco de Jaso y Azpilicueta, pan Xavier... święty.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

5
Stare Powązki Miniatura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stare Powązki Miniatura
Dostępny18 szt.

Cmentarz Powązkowski to wielka księga narodowej pamięci, tam właśnie spoczęli najznamienitsi artyści, pisarze, politycy, przemysłowcy, naukowcy oraz ci, którzy przez lata walczyli o wolną Polskę. Spacerując alejkami, podziwiając dzieła sztuki sepulkralnej, czytając inskrypcje nagrobne, odkrywamy historię zapisaną w tym wyjątkowym miejscu. Album zawiera zdjęcia ukazujące niezwykłe pomniki i rzeźby nagrobne, których twórcami byli często wybitni rzeźbiarze i projektanci. Publikacja związana z jubileuszem czterdziestolecia działalności Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami – organizacji, która podjęła tak szlachetną inicjatywę ratowania skarbów kultury materialnej Powązek.

5,00 zł
3,65 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 1,35 zł

6
Nekroskop 17. Nosiciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nekroskop 17. Nosiciel
Dostępny2 szt.

Harry Keogh czyli Nekroskop potrafi korzystać z Kontinuum Möbiusa – wymiaru istniejącego równolegle do przestrzeni i czasu, a zarazem swego rodzaju bramy do dowolnego miejsca w multiwersum. Ale Harry nie jest jedynym człowiekiem obdarzonym tą umiejętnością; istnieją jeszcze dwie istoty obdarzone podobną mocą. Jedną z nich jest sam August Ferdinand Möbius, zmarły dawno temu niemiecki astronom i matematyk, odkrywca słynnej wstęgi noszącej jego imię, która doprowadziła go do odkrycia Kontinuum, a drugą jest syn Harry'ego, który nie tylko odziedziczył po ojcu talent matematyczny, lecz także jego metafizyczną umiejętność rozmawiania ze zmarłymi w ich grobach. Można sobie wyobrazić konsternację Harry'ego, gdy wracając do domu z Las Vegas, dostrzegł mknącą przez bezmiar Kontinnum bezwładną ludzką postać. Któż to mógł być? I jak się tam dostał? Jeśli nie znalazł się tam dobrowolnie, jakiż nikczemnik wysłał swą ofiarę w tę podróż po kraniec istnienia? Harry był pewien, że nie było to dziełem Möbiusa ani też jego syna. Kim więc jest ów niegodziwiec? Oto zagadka, którą jedynie Nekroskop jest w stanie rozwiązać, ale może to przypłacić życiem.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

7
Szalona Siódemka Eliksir zapomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szalona Siódemka Eliksir zapomnienia
Dostępny50 szt.

Co może przydarzyć się, kiedy rodziców nie ma w domu? Dziesięcioletnia Zuzia właśnie ma okazję się o tym przekonać. Kilka dni spędzonych w towarzystwie psa stróżującego, kota obronnego oraz najlepszych przyjaciółek...?

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

8
Koncelebracja liturgii mszy św. i sakramentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koncelebracja liturgii mszy św. i sakramentów
NiedostępnyBrak

Ks. prof. dr hab. Czesław Krakowiak, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Wydział Teologii, Instytut Liturgiki i Homiletyki, Kierownik Katedry Teologii Liturgii.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

9
Sowy tajemnicze i nieuchwytne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowy tajemnicze i nieuchwytne
NiedostępnyBrak

Niegdyś wierzono, że są duszami zmarłych, które – nie mogąc znaleźć ukojenia – błąkają się po lasach, polach, wsiach i cmentarzach. Dla Indian były przewodnikami po alternatywnym, niematerialnym świecie, a dla Greków symbolem wiedzy i mądrości poświęconym Atenie. Jednak najczęściej dostrzegano w nich zwiastun śmierci... Sowy – tajemnicze ptaki bezszelestnie wyłaniające się z mroku – od wieków fascynują ludzi. Spójrzmy na nie z bliska. Dowiedzmy się, w jaki sposób przystosowały się do nocnej aktywności. Poznajmy charakterystyczne cechy, zwyczaje, metody polowań i terytoria naszych krajowych sów. Przyjrzyjmy się puszczykom; nauczmy się rozpoznawać terytorialne nawoływanie puchacza; sprawdźmy, gdzie gniazduje sóweczka i czym żywią się pójdźki. I... bądźmy czujni, bo może nas zaskoczyć zgrzytliwy głos płomykówki dochodzący z wieży pobliskiego kościoła.

22,10 zł
15,91 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,19 zł

10
Diagnostyka zawrotów głowy i zaburzeń równowagi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka zawrotów głowy i zaburzeń równowagi
Dostępny5 szt.

Niniejsza monografia to trzeci, końcowy element naukowego projektu edukacyjnego, celem którego jest upowszechnienie wśród lekarzy-klinicystów, jak i studentów polskich uniwersytetów medycznych niełatwej wiedzy dotyczącej zawrotów głowy i zaburzeń równowagi. Wcześniejsze opracowania to: Farmakoterapia zawrotów głowy i zaburzeń równowagi (2010) oraz Leczenie zawrotów głowy i zaburzeń równowagi (2012). Cykl powyższych publikacji stanowi zwartą całość będącą w opinii jej autorów źródłem aktualnej, współczesnej wiedzy otoneurologicznej.

49,00 zł
38,71 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 10,29 zł

11
Grill 50 łatwych przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grill 50 łatwych przepisów
NiedostępnyBrak

Czy jest coś przyjemniejszego niż relaksujący posiłek na świeżym powietrzu na werandzie lub w ogrodzie, późną wiosną lub wczesnym latem? Gdy zapada zmrok, węgle na grillu jarzą się czerwonym światłem, a powietrze wypełnia cudowny zapach pieczonego mięsa, któremu trudno się oprzeć. Sącząc z kieliszka dobre wino lub popijając chłodne piwo, niecierpliwie oczekujesz kolejnej przyjemności: skosztowania soczystego befsztyka, wyśmienitego łososia lub smacznej polenty z serem gorgonzola. Powoli nadchodzą twoi przyjaciele, wesoło gawędząc, śmiejąc się i wymieniając nawzajem grzeczności. Grillowanie jest nie tylko najbardziej nieformalną formą odbywania posiłku, jest także doskonałą możliwością dzielenia radości i przyjemnych chwil w gronie bliskich sobie ludzi.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

12
Nadciąga noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadciąga noc
NiedostępnyBrak

Anthony Shadid, amerykański dziennikarz pochodzenia libańskiego, w latach 1998–2004 kilkukrotnie wyjeżdżał do Iraku, by poznać i opisać wojenne życie na ulicach Bagdadu. Unikając politycznego zaangażowania, nie narzucając czytelnikowi własnych przekonań i interpretacji, składa swoisty raport z okupowanego miasta, a wydarzenia z najnowszej historii umiejscawia w szerokim kontekście historycznym i kulturowym. "Nadciąga noc", choć ukazała się zaledwie kilka lat temu, już zaliczana jest do klasyków wojennego reportażu i uważana za najlepszy tekst reporterski o wojnie w Iraku. W 2004 roku Shadid otrzymał Nagrodę Pulitzera za serię reportaży, które potem stały się częścią książki. Za Nadchodzi noc uhonorowano go nagrodą „The Los Angeles Times” i Nagrodą im. Rona Ridenhoura, a „The Economist”, „Washington Post Book World” oraz „The Seattle Times” zaliczyły tę książkę do grona najlepszych publikacji 2005 roku. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Anthony Shadid wie, że zrozumieć współczesny, umęczony Irak, oznacza spojrzeć wstecz, bo wtedy to, co tajemnicze, okaże się bardziej klarowne. Jak mało kto czuje ducha i klimat Arabii, dlatego nie skupia się tylko na irackiej wojnie – tej z Ameryką i tej domowej – lecz wchodzi głębiej, w mroczne uliczki Bagdadu, między zwykłych ludzi. Oddaje im głos, oni zaś opowiadają, jak żyli, o czym marzyli i co dostali. Dla Shadida Irak to ropiejący wyrzut sumienia całego świata. Kraj, któremu obiecano szczęśliwość w zachodnim stylu, lecz zafundowano piekło. Trudno o lepszy opis tego, czym skutkuje arogancja i głupota ludzi, chcących podobno dobrze. Książka wybitna, mimo że trudno po niej zasnąć spokojnie." Paweł Smoleński "Tę książkę, w której postaci i sceny przeplatają się jak w powieści łotrzykowskiej, nie tylko świetnie się czyta, ale też zyskuje się dzięki niej doskonałe źródło informacji. Shadid rysuje tło historyczne i kulturowe, dzięki któremu czytelnik zyskuje lepszą orientację, a barwne szczegóły, takie jak przysłowia, modlitwy i teksty popularnych piosenek, sprawiają, że opisywany świat jest bardziej żywy i namacalny." „The Publishers Weekly” "Shadid pokazuje czytelnikowi ludzką twarz mieszkańców Iraku, a także kreśli przenikliwą analizę kulturowych i historycznych wpływów, które zdecydują o politycznej przyszłości Iraku." „The Washington Post” "Gdyby amerykańscy politycy, decydując o wkroczeniu do Iraku, wykazali choć ułamek pokory, z którą Shadid opuszcza ten kraj, być może ta odważna książka nie byłaby potrzebna." Ben Macintyre, „The New York Times”

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

13
Engel z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Engel z płytą CD
Dostępny11 szt.

Historia z Aniołem - Engel, pewnie nigdy by się nie zdarzyła gdyby nie brzeski książę Wilhelm. W roku 1672 założył Zakon Kawalerów Orderu Złotego Jelenia, którego najwyższym odznaczeniem był Order Złotego Jelenia. Dawno temu jechałem do rodzinnego miasteczka, aby spojrzeć w oczy pewnemu facetowi, Borysowi "Skarpeciarzowi", który był absztyfikantem mojej matki i każdej nocy i każdego dnia sączył jej w uszy słowa nienawiści do jej syna, co "poszedł w artysty". Byłem młodym reżyserem. Właścicielem zamszowych bucików a la Elvis, zachodniego samochodu i kołyszącego się na piersi Orderu Złotego Jelenia. Dostałem go od radzieckiego generała, a raczej wymieniłem za swoje zapasowe plastikowe oko. Zaginął ten krążek bezpowrotnie, kiedy zderzyłem się z ciężarówką wiozącą złom. Zaświecił order rewersem w samochodowe lusterko i złoty blask poraził moje dobre oko. Uderzyłem czołowo w ciężarowe auto. A potem umarłem... Kiedy obudziłem się "zumarłych" - siedział przy mnie Anioł i trzymał za ręke... Anioł nazywał się - Engel.

24,90 zł
19,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,98 zł

14
Agresja w opiece zdrowotnej. Zagadnienia wprowadzające - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agresja w opiece zdrowotnej. Zagadnienia wprowadzające
Dostępny151 szt.

Z Przedmowy: „Niepokojąco wzrasta liczba incydentów agresywnego zachowania pacjentów lub członków ich rodzin wobec lekarza i pielęgniarki. Towarzyszy temu, niestety, bezradność personelu medycznego. Dlatego podjęliśmy ten temat z intencją dostarczenia lekarzom i pielęgniarkom narzędzi radzenia sobie w sytuacjach, w których spotykają się oni z agresywnym zachowaniem. Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie dla nich wsparciem” – dr nauk med. Agnieszka Mastalerz-Migas, dr hab. nauk hum. Jarosław Barański. W publikacji: – Przejrzysty i uporządkowany układ książki. – Agresja ze strony pacjentów w podeszłym wieku. – Agresja pacjentów chorych psychicznie. – Agresja dzieci i nastolatków. – Agresja w przychodni i na izbie przyjęć. – Przykłady zachowań agresywnych i sposoby radzenia sobie z agresywnym pacjentem.

34,00 zł
15
Sztuka teatru t.4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka teatru t.4
Dostępny151 szt.

Zwykle nie mam ochoty pisać, czasem odczuwam też wstręt przed pisaniem. Już po tym zdaniu jestem zmęczony, najchętniej położyłbym się i pozwolił, żeby ta myśl rozpłynęła się w zadumie. Z zewnątrz, z oddali słyszę co prawda słabe sygnały czegoś w rodzaju "Przymusu pisania"; traktuję to poważnie i staram się - odpierając natychmiastowy potok metafor - zachować spokój, pozwolić myślom na swobodny ruch, który może urosnąć w taką siłę przekonywania, że omami mnie pewnością, jakoby pochodziły ode mnie, powstały z mojej własnej "woli"... Wolfgang Bauer

20,00 zł
15,60 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,40 zł

16
Teatr zaangażowany t.3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teatr zaangażowany t.3
NiedostępnyBrak

"Człowiek współczesny wymknął się spod wszelkiej kontroli, przede wszystkim jednak samokontroli, podporządkowując swoją egzystencję dyktatowi zysku, sukcesu i sławy".

20,00 zł
15,60 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,40 zł

17
Profilaktyka i resocjalizacja nieletnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilaktyka i resocjalizacja nieletnich
Dostępny4 szt.

Książka stanowi kompendium wiedzy nt. specyfiki problemu wchodzenia w obszar zagrożenia uzależnieniem od środków psychoaktywnych, w tym od alkoholu. Pokazane zostały konteksty sytuacji społeczno-prawnych nieletnich sprawców czynów zabronionych. Opisy dotyczą osób młodych i ich środowisk obciążonych przestępczością, dodatkowo mających kontakt ze środkami psychoaktywnymi. Wskazane są możliwości racjonalizacji wymienionych problemów. Warto podkreślić, że rekomendacje te dotyczą nie tylko oddziaływań na sprawców czynów zabronionych, ale też mogą być przydatne wychowawcom, nauczycielom, pracownikom socjalnym, kuratorom, policjantom, którzy zajmują się młodzieżą wchodzącą w sferę problemów związanych z niedostosowaniem społecznym.

76,00 zł
62,32 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 13,68 zł

18
Neoliberalne reformy edukacji w Stanach  Zjednoczonych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neoliberalne reformy edukacji w Stanach Zjednoczonych
NiedostępnyBrak

Neoliberalizm jest dominującą ideologią we współczesnym świecie, wywiera ogromny wpływ także na edukację. Książka weryfikuje hipotezę o istnieniu edukacyjnego programu ekonomii korporacyjnej. O ile wybitni ekonomiści mówią otwarcie o błędach doktryny neoliberalnej i o potrzebie wymyślenia nowej koncepcji, o tyle pedagodzy w naszym kraju (bo nie za granicą) na ogół milczą na temat konieczności radykalnej zmiany funkcjonującego modelu edukacji, jako pochodnej, gdyż stanowiącej narzędzie i konsekwencję funkcjonowania korporacyjnej ekonomii. Celem książki jest krytyczna analiza teorii, ideologii, filozofii neoliberalizmu oraz jego pedagogii w Polsce i na świecie. Autorki dociekają także, jakie są skutki neoliberalnej pedagogii i kultury Sądzą, że znajomość zagadnień podejmowanych w publikacji jest konieczna każdemu, kto chce się uważać za świadomego obywatela. Są zdania, iż należy krytycznie przemyśleć całość edukacyjną, w jakiej funkcjonujemy z wzięciem pod uwagę jej neoliberalnego – również całościowego - uwikłania.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

19
Dziecko sześcioletnie w szkole - dobry start - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecko sześcioletnie w szkole - dobry start
NiedostępnyBrak

Autorki, wychodząc naprzeciw decyzji MEN dotyczącej edukacji dziecka sześcioletniego, przygotowały propozycję edukacyjną Dziecko sześcioletnie w szkole – dobry start, której celem jest między innymi: – wspomaganie dobrego startu dziecka sześcioletniego w szkole; – przedstawienie charakterystyki rozwoju dziecka sześcioletniego; – ukazanie zadań szkoły, wychowawcy, nauczycieli związanych z edukacją dziecka sześcioletniego w szkole; – wsparcie nauczyciela w sposobach i formach planowania oraz udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej; – zaproponowanie różnorodnych indywidualnych lub grupowych programów pomocy psychologiczno-pedagogicznej wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej dostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia sześcioletniego.

7,10 zł
5,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,49 zł

20
W krainie srebrnego lwa. Tom 1. Lew krwawej zemsty. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie srebrnego lwa. Tom 1. Lew krwawej zemsty. Audiobook
Karol May, Lissner Studio
Dostępny18 szt.

Lew krwawej zemsty to pierwsza część cyklu wschodniego „W krainie srebrnego lwa”, na który składają się następujące tytuły: • Lew krwawej zemsty, • W lochach Babilonu, • Twierdza w górach, • W kraju Srebrnego Lwa, • Skamieniała modlitwa.

24,30 zł
17,50 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,80 zł

21
Nasz papież i zamiatacze ulic. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz papież i zamiatacze ulic. Audiobook
Andrzej Władysław Wodziński, Bernardinum
Dostępny6 szt.

Jest czerwiec 1979 roku. Polacy oczekują na przyjazd Jana Pawła II do Warszawy, wiążąc z tym ogromne nadzieje na zmiany. Potem mamy wprowadzenie stanu wojennego w grudniu 1981, a po niespełna dwóch latach kolejną papieską pielgrzymkę do kraju. Uczestnikami tych historycznych wydarzeń są bohaterowie powieści Nasz papież i zamiatacze ulic. Owe wydarzenia mają dla nich znaczenie bardzo osobiste (córka jednej z postaci, Dominika, 2 czerwca 1979 roku po mszy św. papieskiej odzyskuje wzrok, a w dzień wprowadzenia stanu wojennego odbywa się jej ślub i wesele), ale również dokumentują czasy przełomu, mające ocalić wspomnienia i powtórnie przeżyć wielkie narodowe przebudzenie.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

22
Kalwaria życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalwaria życia
Dostępny19 szt.

Fotografik Marian Rynkiewicz jest urzeczony przeszłością w połączeniu z teraźniejszością. W jego fotografii wielkie misterium dziejów odległych łączy się ze współczesnością. Misteryjne wydarzenia na Wejherowskiej Golgocie ? Świętych Górach Kalwarii ? wplata w Kalwarię Życia człowieka współczesnego. Zacierają się granice między sakralnym misterium a życiem człowieka na drogach współczesnej historii. Pielgrzymka ta odbywa się po Kaszubach i po rozległych miejscach Polski. W diaporamie, albumie i na wystawie dostrzega się poszukiwania i pielgrzymowanie w tajemniczy świat dziejów odległych i współczesnego człowieka. Ukazane prace fotograficzne ze Wzgórza Wejherowa ? Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego ? ukazują człowieka umęczonego i cierpiącego oraz folklorystyczny i religijny charakter misterium. Z fascynacji bogactwem Wejherowskiej Golgoty ? Sanktuarium Męki Pańskiej ? wyrosła inspiracja Mariana Rynkiewicza do stworzenia diaporamy, albumu i wystawy pt. ?Kalwaria Życia?. Jest to jego konieczność dania świadectwa zatrzymania się nad człowiekiem. Przeżywamy razem z nim Kalwarię Życia. Składają się na nią fotografie z więzień, aresztów śledczych, Domów Pogodnej Starości, Domów Opieki Społecznej, fotografie spod polskich strzech, z ulicy, Świętej Góry Grabarki, gdzie są przynoszone krzyże pokutne, by zatknąć je wokół cerkwi. Starannie budowana dramaturgia Kalwarii Życia daje niepowtarzalne przeżycia skłaniające do refleksji nad człowieczą egzystencją. Kalwaria Życia Rynkiewicza to odważne i niespotykane dopełnienie wiedzy o współczesnym człowieku. Jan Dionizy Waloszek

115,00 zł
78,20 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 36,80 zł

23
Mołdawia Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mołdawia Muzyczna podróż Krzysztofa Wiernickiego. Audiobook
Krzysztof Wiernicki, Lissner Studio
Dostępny37 szt.

Krzysztof Wiernicki mieszka w Rzymie i Kolonii. Do niedawna był wykładowcą rzymskiego uniwersytetu Tor Vergata i przez wiele lat autorem i prezenterem audycji muzycznych we włoskim radiu RAI i niemieckim radiu WDR – Westdeutscher Rundfunk Köln. Od roku 1994, równolegle z muzyką ukraińską, jego zainteresowania podążają w kierunku muzyki sąsiadów – niewielkiego, ale jakże bogatego w ten materiał kraju: Mołdawii. Różnymi szlakami dociera on do kraju, by gromadzić najróżniejsze materiały, które, jak można by się było spodziewać, dotyczą nie tylko folkloru, ale i mniej znanej strony muzyki tego kraju: klasycznej, współczesnej, sakralnej czy też operowej. Stare i nowe, ale wciąż przyciągające uwagę. Tak jak i w przypadku Ukrainy, książka staje się świadectwem bogactwa kultury muzycznej tego w Polsce stosunkowo mało znanego kraju, przyczynkiem do jego odkrycia, znów w myśl dewizy: Wzajemne poznanie pozwala przezwyciężać uprzedzenia i obalać bariery. Czyta: Stanisław Biczysko

48,80 zł
35,14 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,66 zł

24
Myślę i mówię. Zeszyt 3. Czerwony, zielony... kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślę i mówię. Zeszyt 3. Czerwony, zielony... kolory
Dostępny4 szt.

Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zeszyty mogą być pomocne specjalistom pracującym z dziećmi w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, nauczycielom przedszkoli, a także rodzicom. Każdy z zeszytów obejmuje inny blok tematyczny. Celem nadrzędnym wszystkich ćwiczeń jest rozwijanie jednocześnie mowy i myślenia dziecka, adekwatnie do jego możliwości poznawczych i percepcyjnych. Niektóre ćwiczenia zwracają uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa (rym, długość słów). Ćwiczenia przedstawione są w kolorowej szacie graficznej, z kolei strony czarno-białe wymagają od dziecka jego twórczej aktywności.

10,50 zł
9,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,36 zł

25
Myślę i mówię. Zeszyt 4. Koła, trójkąty, kształty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myślę i mówię. Zeszyt 4. Koła, trójkąty, kształty
Dostępny4 szt.

Seria zeszytów z ćwiczeniami dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Zeszyty mogą być pomocne specjalistom pracującym z dziećmi w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, nauczycielom przedszkoli, a także rodzicom. Każdy z zeszytów obejmuje inny blok tematyczny. Celem nadrzędnym wszystkich ćwiczeń jest rozwijanie jednocześnie mowy i myślenia dziecka, adekwatnie do jego możliwości poznawczych i percepcyjnych. Niektóre ćwiczenia zwracają uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa (rym, długość słów). Ćwiczenia przedstawione są w kolorowej szacie graficznej, z kolei strony czarno-białe wymagają od dziecka jego twórczej aktywności.

10,50 zł
9,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,36 zł

26
Madonny z dorysowaną szpicbródką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madonny z dorysowaną szpicbródką
Dostępny1 szt.

Tom Laureata Międzynarodowej Nagrody im. Zbigniewa Herberta 2014. „Charles Simic to jeden z najwyrazistszych poetów naszych czasów. Jego zwodniczo jasne i czytelne, skupione na obrazach i tajemnicze wiersze są jakby domowej roboty, jakby niemal przaśne. Są niesamowite. Simic to kuchenny metafizyk, skory do zgrywy egzystencjalista, ironista pustki, pisarz wystawiający czułki na paradoks, zdradzający słabość do filozofii, dokazujący sceptyk-wizjoner. Jego poezja kipi od zdumiewających obrazów, dziwnych metafor, ponurych żartów, niepokornych obserwacji, od tego wszystkiego, co w środku nocy dostrzega ktoś cierpiący na bezsenność; na przykład „Głos o trzeciej nad ranem”: „Kto wstawił puszkę ze śmiechem / w scenę mojego ukrzyżowania?” Simic ma wyostrzony zmysł historii i sardoniczne poczucie humoru („Hitler i Stalin to było moje biuro podróży” – rzuca cierpko) oraz potężną świadomość tragedii ludzkich. Zaprząta go cierpienie innych. Ten poeta nie zapomina, co wydarzyło się w Europie, o traumie jugosłowiańskiego dzieciństwa, ani o tym, co nadal dzieje się na całym świecie. Tak jak Zbigniew Herbert, jeden z jego najważniejszych wzorców, niestrudzenie podejmuje obronę indywidualnej wrażliwości przed mentalnością tłumu. Wypowiada się przeciwko ludzkiej podłości, a jego specjalnością jest tragikomedia.” /Z "Posłowia" Edwarda Hirscha/

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

27
Maszyny kroczące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny kroczące
Dostępny27 szt.

Książka dotyczy robotów, które chodzą, czyli maszyn kroczących – przemieszczających się i działających w naturalnym otoczeniu bez pomocy człowieka. Wykorzystywane są do prac w warunkach niebezpiecznych oraz trudno dostępnych dla ludzi i pojazdów kołowych - gaszą pożary, wyszukują miny, dokonują inspekcji w elektrowniach atomowych oraz wchodzą do kraterów aktywnych wulkanów. Roboty te, w odróżnieniu od robotów przemysłowych, pomagają również człowiekowi w usługach - opiece nad dziećmi, ludźmi starszymi oraz niepełnosprawnymi. Podręcznik zawiera podstawową wiedzę na temat wspomnianych maszyn kroczących. Omawia ich projektowanie, sterowanie (programowanie), a także przedstawia ich wzorce biologiczne. Wydanie drugie zostało przez Autorkę uzupełnione o rozdział na temat robotów dwunożnych, tzw. bipedów. Pozycja przeznaczona jest dla studentów kierunków: automatyka, robotyka oraz informatyka. Będzie również przydatna pracownikom naukowym i inżynierom-mechanikom, elektrykom, elektronikom oraz informatykom specjalizującym się w robotyce

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

28
Porno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porno
NiedostępnyBrak

Dziesięć lat później po wydarzeniach przedstawianych w Trainspotting, Sick Boy czyli Simon "Chory" Williamson wraca do Edynburga po długim pobycie w Londynie. Kiedy załamuje się jego kariera kombinatora, alfonsa, męża, ojca i biznesmena, Simon postanawia wykorzystać szansę daną od losu i jeszcze raz zagrać z nim w kości. Jednak by urzeczywistnić marzenie wyreżyserowania i produkcji filmu pornograficznego, Chory musi sprzymierzyć się ze swym dawnym kolegą, Markiem Rentonem.

34,80 zł
25,06 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,74 zł

29
Postępowanie z pacjentem w procedurach radiologicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie z pacjentem w procedurach radiologicznych
Dostępny150 szt.

Książka jest źródłem aktualnych informacji wprowadzających do zawodu technika elektrokardiologii oraz środowiska szpitalnego. Jednak przede wszystkim dostarcza usystematyzowanej i podstawowej wiedzy na temat postępowania z pacjentem. Została tak zaprojektowana i napisana, aby efektywnie wspomagać techników radiografii w jak najpełniejszym realizowaniu potrzeb osób diagnozowanych, a jednocześnie funkcjonować jako odpowiedzialny i ceniony członek zespołu szpitalnego. Tekst prowadzi od zapoznania się z pacjentem, przez standardowe procedury, do końcowego zapisu wykonanego badania w archiwum medycznym. Rozdziały są tak uszeregowane i pomyślane, aby przerabiać je systematycznie; każdy następny opiera się na informacjach przyswojonych w poprzednich rozdziałach.

140,00 zł
30
Kogo boi się diabeł? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogo boi się diabeł?
NiedostępnyBrak

Opętania i egzorcyzmy - ten temat wzbudza mnóstwo emocji. Niestety, w wielu mediach, a niejednokrotnie i w książkach zamiast rzetelnej wiedzy otrzymujemy informacje sensacyjne, budujące fałszywy obraz relacji między Bogiem, szatanem a człowiekiem. W tej publikacji wybitni specjaliści pomogą nam odkryć prawdziwy obraz Boga, miejsce szatana w porządku stworzenia i wyjątkową pozycję człowieka w dziele zbawienia. dr Zenon Waldemar Dudek (psycholog i psychiatra) dr hab. Marcin Olajossy (psychiatra) ks. dr Grzegorz Strzelczyk (teolog dogmatyczny) ks. dr Wojciech Węgrzyniak (biblista) ks Krzysztof Wons SDS (kierownik duchowy)

19,50 zł
14,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,46 zł

31
Nikifor - malarstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikifor - malarstwo
NiedostępnyBrak

Nikifor (Epifaniusz Drowniak) to jeden z najbardziej fascynujących artystów sztuki europejskiej XX wieku, samouk, półanalfabeta – postać tajemnicza i kontrowersyjna. Znaczną część swojego życia spędził w skrajnej nędzy, aby pod koniec dostąpić zaszczytu wystawiania swoich obrazów w prestiżowych galeriach na całym świecie, w zyskując międzynarodową sławę. Album stanowi wybór najlepszych prac słynnego malarza prymitywisty z całego okresu twórczości. Znalazło się w nim ponad 50 kolorowych reprodukcji obrazów Nikifora. Całość uzupełnia wstęp Zbigniewa Wolanina, znawcy twórczości krynickiego Matejki, kierownika Muzeum Nikifora w Krynicy.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

32
Zbiór zadań z Olimpiad Chemicznych L-LIX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zadań z Olimpiad Chemicznych L-LIX
Dostępny101 szt.

60 lat Krajowej Olimpiady Chemicznej – wydanie jubileuszowe Zestaw zadań z ostatnich dziesięciu edycji Krajowej Olimpiady Chemicznej do 2013 roku włącznie, podzielony według poszczególnych etapów (poziomów trudności): I, II, III; przeznaczony dla uczniów przygotowujących się do kolejnych edycji Krajowej Olimpiady Chemicznej i ich nauczycieli. Każde z tych wyjątkowych zadań stanowi wprowadzenie do rozbudowanych, bardzo ciekawych problemów teoretycznych i praktycznych, zebranych przez zespół specjalistów poszczególnych gałęzi chemii. Zbiór obejmuje cztery bloki tematyczne: •chemia ogólna, nieorganiczna i analityczna (53 zadania, m.in. magazynowanie wodoru, polskie rudy miedzi, bioczujniki enzymatyczne) •chemia fizyczna (30 zadań, m.in. ogniwa paliwowe, kinetyka reakcji enzymatycznych, magnetyczny rezonans jądrowy) •chemia organiczna i biochemia (60 zadań, m.in. syntezy leków, oznaczanie grup krwi) •zadania laboratoryjne (30 zadań z chemii analitycznej, dokładne przepisy wykonawcze) W Zbiorze zamieszczono szczegółowe i kompleksowe rozwiązania wszystkich przedstawionych problemów, co pozwala zainteresowanym uczniom poznać kierunki badań współczesnej chemii, a przyszłego zawodnika przybliża do olimpijskiego sukcesu. Złożoność ujętych problemów, ich przekrojowy charakter oraz odwołania do nowoczesnych metod badawczych sprawiają, że niniejszy Zbiór będzie przydatny nie tylko dla zdolnych licealistów, gimnazjalistów i korepetytorów, ale stanowi również ciekawą ofertę dla studentów oraz wykładowców chemii i kierunków pokrewnych.

89,00 zł
78,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,68 zł

33
TBiU-8 FSO Polonez Samochody osobowe, dostawcze i prototypy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TBiU-8 FSO Polonez Samochody osobowe, dostawcze i prototypy
Dostępny2 szt.

Technika Broni i Umundurowanie, (TBiU) - to seria publikacji Wydawnictwa ZP. Każdy zeszyt jest monografią zazwyczaj jednego typu samolotu, pojazdu, broni, uzbrojenia lub munduru. Publikacje zawierają historię jego powstania, opis poszczególnych prototypów i wariantów, opis techniczny, ewentualne zastosowanie bojowe, itp W listopadzie 1977 roku odbyła się XIII Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza PZPR przy udziale premiera Piotra Jaroszewicza. Określono na niej najważniejsze zadania. Na 1978 rok przewidziano uruchomienie produkcji nowego polskiego samochodu osobowego. Polonez zyskał nazwę dzięki czytelnikom „Życia Warszawy”. Nazwa została wybrana poprzez plebiscyt rozstrzygnięty w 1979 roku. Pierwsze egzemplarze nowego samochodu nosiły nazwę „Polski”. Słowo „Polonez” dobrze kojarzyło się Polakom, a za granicą było znane dzięki Fryderykowi Chopinowi. Po francusku polonez (polonaise) oznacza Polkę, w tym języku słowo samochód jest rodzaju żeńskiego. Nowoczesne nadwozie Poloneza zostało przystosowane do mechanizmów Polskiego Fiata 125p. Inżynierowie z FSO postawili sobie za cel podniesienie niezawodności i trwałości części mechanicznych w nowym samochodzie. W tym celu zmodernizowano m.in. silnik, skrzynię biegów, wał napędowy i tylny most. Prototypy samochodów, z nadwoziem pięcio i trzydrzwiowym, zostały wykonane we Włoszech. W latach 1978 – 2002 wyprodukowano 1100104 samochody, w tym 66703 w wersji Truck. Za granicę, do 72 krajów, sprzedano 227646 egzemplarzy różnych wersji. Publikacja przedstawia historię powstania oraz konstrukcję seryjnych wersji osobowych i dostawczych Polonezów oraz wersje rajdowe i prototypy. Jest to pierwsza monografia dotycząca samochodów Polonez.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

34
Sekrety dekoracji z warzyw i owoców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety dekoracji z warzyw i owoców
Dostępny69 szt.

Poradnik zawiera 86 dekoracji z owoców i warzyw. Sposób przygotowania poszczególnych ozdób przedstawiony krok po kroku. Każda dekoracja jest precyzyjnie opisana łatwym i prostym językiem...

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

35
Fortynbras się upił - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fortynbras się upił
Dostępny18 szt.

Tragifarsa Fortynbras się upił to opowieść o wydarzeniach na dworze Hamleta, opowiedziana z norweskiego punktu widzenia. Była to pierwsza sztuka napisana przez Janusza Głowackiego na emigracji. To dramat o władzy; autor przyznaje, że skojarzenia, szczególnie wówczas, gdy w 1983 roku pisał tę sztukę, mogły być jednoznaczne politycznie. „Napisałem Hamleta z norweskiego punktu widzenia, że Norwegia to superpower, w której panuje trup na tronie, taki Breżniew, a rządzą służby specjalne. A Dania to taki malutki kraj jak Polska, czekająca na inwazję. Służby norweskie likwidują całą dynastię, więc Fortynbras udaje alkoholika, żeby przetrwać. Ale alkoholika za długo się nie da udawać. Fortynbras oddaje Danię Norwegii, czy to z pogardy dla świata, czy widzi w nim jakąś szansę, czy z rezygnacji, czy z szyderczego żartu” – mówił o swojej sztuce Głowacki. Dramat wystawiono wielokrotnie, m.in. w Londynie, Los Angeles, Sarajewie, Moskwie, Krakowie i nowojorskim Actors’ Studio. Publikacja wyróżnia się oryginalnym opracowaniem graficznym autorstwa młodego, utalentowanego projektanta Wojciecha Pawlińskiego, studenta warszawskiej ASP.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

Wróć do góry