hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.05.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 21 maja 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Golem (Gustav Meyrink), na drugim Wylecz cukrzycę (Joel Fuhrman). Kolejny produkt to Nuevo Espanol en marcha basico A1+A2. Podręcznik + CD (Francisca Castro Viudez, Ignacio Rodero Diez, Carmen Sardinero Franco, Pilar Diaz Ballesteros) oraz Czytamy bez mamy. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Tajemnica bladych twarzy. III etap czytania (Laroche Sophie).
1
Golem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Golem
Dostępny29 szt.

Pracę nad utworem, który miał przynieść mu nieśmiertelność, Meyrink rozpoczął w 1906, może 1907 roku. Zachowana korespondencja z Alfredem Kubinem pozwala sądzić, że miało to być ich wspólne dzieło literacko-plastyczne: Meyrink wysyłał kolejne rozdziały Kubinowi, ten zaś przygotowywał do nich rysunki. Współpraca została zerwana wskutek opieszałości Meyrinka. Kubin nie mógł się doczekać kolejnych fragmentów i wykorzystał gotowe już ilustracje we własnej powieści Po tamtej stronie (1908). Meyrink jeszcze długo biedził się nad powieścią, zwodził wydawców, ostrzących sobie zęby na powieściowy debiut znanego autora. W 1911 roku ogłosił fragment w czasopiśmie „Pan”, podpisał nawet umowę z lipską oficyną Kurta Wolffa, na gotowy rękopis kazał mu jednak czekać jeszcze kilka lat. Przyczyna tych trudności była prozaiczna: świetny nowelista nie radził sobie z konstrukcją powieści. Miał mnóstwo materiału, wiele pomysłów, mnożył postacie i wątki. Koniec końców, jak głosi legenda, w opanowaniu rozrastającego się chaotycznie dzieła pomógł mu ktoś z przyjaciół: wspólnie rozrysowali konstrukcję utworu, rozpisali wątki, zdecydowali, co trzeba pominąć i wyrzucili połowę tekstu do kosza. Ostateczny efekt siedmioletnich wysiłków publikował w odcinkach w latach 1913–1914 niemiecki miesięcznik „Die Weißen Blätter”, cenione forum literackiego ekspresjonizmu, w 1915 roku ukazała się zaś luksusowa wersja książkowa. Powieść od razu stała się wielkim bestsellerem, w krótkim czasie sprzedało się 200, może 250 tysięcy egzemplarzy. Golem pozostał najsłynniejszą, najczęściej wznawianą powieścią Meyrinka. Ostatecznie nie ukazał się z rysunkami Kubina, zilustrował go jednak artysta równie znakomity i ceniony: Hugo Steiner-Prag, znajomy Meyrinka z kręgów ezoterycznych. Golem Gustava Meyrinka, który ukazał się po raz pierwszy po polsku w 1919 roku, miał szczęście: przełożył go Antoni Lange, wybitny młodopolski poeta, prozaik i dramatopisarz, poliglota, tłumacz m.in. Edgara Allana Poego i Charlesa Baudelaire'a. Jego Golem jest arcydziełem sztuki translatorskiej, jednym z tych przekładów, które nawet po stu latach zachowują naturalną urodę, nie trącą manierą, zachowują ze swej epoki tylko to, co najlepsze. Z dumą oddajemy go w ręce Czytelników, niech przyprawi ich o przyjemny dreszcz grozy, skłoni do zadumy, a może nawet stanie się podnietą do nieoczekiwanego i brzemiennego myślowego olśnienia.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

12 osób kupiło
2
Wylecz cukrzycę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wylecz cukrzycę
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

W przeciwieństwie do obiegowej opinii, cukrzyca nie jest chorobą nieuleczalną. Nie musi także skracać życia, ani skutkować wysokim ciśnieniem krwi, chorobami serca, niewydolnością nerek, ślepotą czy innymi zagrażającymi życiu dolegliwościami. Tak naprawdę większość chorych na nią może w bardzo prosty sposób całkowicie odzyskać zdrowie i przestać przyjmować leki. Autor, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokazuje, jak zapobiegać, a także leczyć cukrzycę oraz towarzyszące jej dolegliwości, jednocześnie pozbywając się zbędnych kilogramów. A wszystko dzięki diecie bogatej w składniki odżywcze aktywujące samouzdrawiające mechanizmy ludzkiego ciała. Doktor Fuhrman – dyplomowany lekarz medycyny, specjalista w dziedzinie żywienia i dietetyki oraz autor bestselleru „Superodporność” – prezentuje prosty plan, którego podstawą są pyszne, zdrowe posiłki. Zaczyna on działać już pierwszego dnia od jego zastosowania i natychmiast otwiera przed Tobą drogę ku długiemu, dobremu i wolnemu od chorób życiu. Wyjaśnia, jak wyeliminować skoki cukru, ograniczyć ilość przyjmowanej insuliny lub nawet w ogóle ją odstwić, uzyskać prawidłową, stabilną wagę ciała oraz uniknąć problemów zdrowotnych. Prezentowany w książce program jest skuteczny zarówno w przypadku cukrzycy typu 1 jak i typu 2, czego dowodem jest ponad dziesięć tysięcy pacjentów doktora Fuhrmana wyleczonych w przeciągu jego dwudziestoletniej praktyki lekarskiej. Nastał kres cukrzycy!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
3
Nuevo Espanol en marcha basico A1+A2. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
165,90 zł
152,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 13,27 zł

6 osób kupiło
4
Czytamy bez mamy. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Tajemnica bladych twarzy. III etap czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy bez mamy. Wszystkie śledztwa detektywa Anatola. Tajemnica blad...
Dostępny26 szt.

Druga część historii młodego detektywa Anatola. Tym razem, Anatol z całą klasą wyrusza na zieloną szkołę, by razem odkrywać indiańskie zwyczaje. Jednak na miejscu wydarza się coraz więcej dziwnych rzeczy: znikają przedmioty, a zwierzęta w tajemniczy sposób opuszczają swoją zagrodę. Na szczęście, na miejscu jest doświadczony detektyw, który razem ze swoimi przyjaciółmi potrafi rozwiązać każdą, nawet indiańską zagadkę. To pełna humoru opowieść kryminalna dla młodzieży w piękny sposób ukazująca wartość i siłę przyjaźni.

14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

4 osoby kupiły
5
Czytamy bez mamy. Szkoła na końcu świata. Łyżwiarze z Saint-Arsene. II etap czytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy bez mamy. Szkoła na końcu świata. Łyżwiarze z Saint-Arsene. II...
Dostępny28 szt.

Ania i Maks chodzą do tej samej klasy. Ania uczy się łyżwiarstwa artystycznego, natomiast Maks chce zostać hokeistą. Oprócz wspólnej pasji łączy ich szczera przyjaźń. Nie wszystkim się to podoba. Kiedy Maks zostaje nieuczciwie wplątany w tajemniczą aferę, jego najlepsza przyjaciółka Ania postanawia mu pomóc i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. To idealna propozycja dla początkujących czytelników do samodzielnego czytania.

12,90 zł
9,55 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,35 zł

3 osoby kupiły
6
Vademecum naturalnego zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum naturalnego zdrowia
Dostępny12 szt.

Mało kto może powiedzieć, że jest w pełni zdrowy. Sądzimy, że dolegliwości, choroby i rozmaite bolączki są nam po prostu pisane. Nic bardziej mylnego. Twoje ciało jest z natury zaprogramowane na bycie zdrowym i pełnym energii witalnej przez cały czas trwania życia, a choroby są wynikiem niewłaściwych nawyków i nieodpowiedniej diety. Choć trudno w to uwierzyć, większość trapiących nas dolegliwości jest wywoływana przez zaburzenia w wątrobie, nerkach, układzie pokarmowym bądź odwodnienie. Autorzy tej książki rzucają nowe światło na najpopularniejsze choroby i ukazują, w jaki sposób je sami wywołaliśmy poprzez nieświadome zaburzanie funkcjonowania poszczególnych organów. Jednocześnie zdradzają proste, a zarazem niezwykle skuteczne sposoby oczyszczania ciała, nawadniania go, odżywiania i wprowadzania nawyków sprzyjających zdrowiu. Dzięki tej publikacji zapobiegniesz schorzeniom układu krążenia, wątroby i innych organów wewnętrznych, płuc, kości, systemu nerwowego oraz narządów zmysłów. Poprawisz także stan swojego zdrowia dzięki zsynchronizowaniu rytmu swojego funkcjonowania z rytmem natury. Jest to poradnik dla każdego, kto chce odzyskać zdrowie w sposób w pełni naturalny i pozbawiony jakichkolwiek leków. Jego autorzy korzystają zarówno z najnowszych odkryć medycyny, jak i Ajurwedy. Opisują praktyczne ćwiczenia fizyczne, wyjaśniają cykle biologiczne, moc emocji i reakcje ciała na stres. Ta książka to Twoja recepta na zdrowie!

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

3 osoby kupiły
7
Nuevo Espanol en marcha. Basico A1+A2. Zeszyt ćwiczeń + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha. Basico A1+A2. Zeszyt ćwiczeń + CD
Dostępny58 szt.

Zeszyt ćwiczeń poziom A1–A2. Uaktualniona edycja kursu języka hiszpańskiego dla szkół ponadgimnazjalnych.

95,60 zł
87,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,65 zł

2 osoby kupiły
8
Czytamy bez mamy. Opiekunka? Tylko nie to! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy bez mamy. Opiekunka? Tylko nie to!
Dostępny9 szt.

Pani sowa zabiera klasę Franklina na lekcję przyrody do parku. Uczniowie dostają zadanie przygotowania i przedstawienia na lekcji prezentacji na temat wybranego zjawiska przyrodniczego. Żółwik ma pracować w parze z królikiem. Wszystko przebiega dobrze do momentu, kiedy koledzy mają zaprezentować swoją pracę: okazuje się, że królik jest nieśmiały i bardzo boi się publicznych występów. Na szczęście Franklin zna skuteczny sposób na opanowanie tremy. Książka ukazała się w ramach nowej serii Franklin i przyjaciele. Należące do niej książeczki powstały w oparciu o nowe odcinki filmowe przygód żółwia Franklina. Cechą wyróżniającą tę serię jest zupełnie nowa szata graficzna. Znani bohaterowie pojawiają się na nowoczesnych, trójwymiarowych ilustracjach wykonanych techniką komputerową. Same historyjki zachowują nadal lubiany przez dzieci klimat i ceniony przez dorosłych walor edukacyjny.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

2 osoby kupiły
9
Nuevo Espanol en marcha 1. Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 1. Ćwiczenia + CD
Dostępny25 szt.

OPIS SERII: • Seria bardzo elastyczna pod względem rozkładu materiału w zależności od liczby godzin nauki języka; • Tematyka poruszana w podręcznikach jest dostosowana do wieku i zainteresowań uczniów; • W końcowej części podręcznika znajdują się transkrypcje tekstów, osobny rozdział omawiający poznane zagadnienia gramatyczne oraz przydatne słownictwo, tabele odmian czasowników nieregularnych; • Autorzy podręcznika zachowali właściwe proporcje w kształtowaniu sprawności językowych - każdy rozdział zawiera część poświęconą doskonaleniu umiejętności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania. Wszystkie wymienione sposoby kształtowania sprawności językowych tworzą w jednym rozdziale tematycznie i logicznie dobraną całość; • W zakresie ćwiczeń autorzy podręcznika kładą nacisk na doskonalenie zagadnień gramatycznych (w zakresie podstawowym), oraz na kształtowanie umiejętności komunikacyjnych; • Ważną cechą podręcznika jest jego dbałość o zagadnienia fonetyczne, poprawną wymowę i ortografię; • Duża część ćwiczeń przygotowana jest w celu przeprowadzenia ich w parach lub grupach, aby motywować uczniów do komunikowania się w języku hiszpańskim; • Zagadnienia dotyczące kultury i cywilizacji krajów języka hiszpańskiego stanowią ważny element w nauce – dostarczają przejrzystej informacji na temat różnic kulturowych, uwzględniają wpływy kultury latynoskiej.

67,20 zł
61,82 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,38 zł

2 osoby kupiły
10
W sercu dżungli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W sercu dżungli
Dostępny4 szt.

Palące afrykańskie słońce, morze szumiących traw przewyższających dorosłego mężczyznę, cierniste zarośla zazdrośnie strzegące swych tajemnic, królewskie lwy, śmigłe antylopy, jadowite węże, olbrzymie słonie to tylko niektóre atrakcje safari. Na taką wyprawę wybrał się zapalony myśliwy – Stanisław Mycielski… prawie sto lat temu. Wielka to była przygoda i wielkie emocje, a jak na prawdziwego gawędziarza przystało (zaznaczmy, że Mycielski miał do tego niewątpliwy talent), relacja stamtąd, zatytułowana W sercu dżungli, musi być niezwykle barwna i wciągająca. Dzięki niej czytelnik zagłębi się wraz z autorem w niedostępne zakamarki Afryki, by podejrzeć jej dzikie życie i by usłyszeć bicie jej serca.

23,20 zł
16,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,50 zł

1 osoba kupiła
11
Seksualność człowieka z niepełnosprawnością intelektualną a rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksualność człowieka z niepełnosprawnością intelektualną a rodzina
Dostępny22 szt.

Monografia jest kolejną prezentacją badań Autora, dotyczących problematyki seksualności człowieka z niepełnosprawnością intelektualną stopnia głębszego. Tym razem dr Remigiusz Kijak, wspierając się koncepcją rozwoju seksualności Martina Seligmana, przedstawił wybrane tematy funkcjonowania seksualnego osób z określonym typem niepełnosprawności. Badania objęły kilka obszarów, m.in. orientację seksualną, tożsamość płciową, funkcjonowanie seksualne i role płciowe. Ważnym tematem opisanym w książce jest analiza związku, jaki zachodzi pomiędzy wybranymi zagadnieniami seksualności a cechami środowiska rodzinnego ( stylami wychowawczymi, czy warunkami socjalno-bytowymi rodzin). Publikację kończy rozdział przedstawiający badania własne Autora, które z pewnością będą przydatne w praktyce pedagogicznej i edukacji specjalnej. Książka zainteresuje zarówno pedagogów, psychologów, jak i pracowników służby zdrowia, którzy na co dzień spotykają się z problemem niepełnosprawności.

99,00 zł
92,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,93 zł

1 osoba kupiła
12
Nuevo Espanol en marcha 2. Podręcznik z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 2. Podręcznik z płytą CD
Dostępny25 szt.

OPIS SERII: • Seria bardzo elastyczna pod względem rozkładu materiału w zależności od liczby godzin nauki języka; • Tematyka poruszana w podręcznikach jest dostosowana do wieku i zainteresowań uczniów; • W końcowej części podręcznika znajdują się transkrypcje tekstów, osobny rozdział omawiający poznane zagadnienia gramatyczne oraz przydatne słownictwo, tabele odmian czasowników nieregularnych; • Autorzy podręcznika zachowali właściwe proporcje w kształtowaniu sprawności językowych - każdy rozdział zawiera część poświęconą doskonaleniu umiejętności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania. Wszystkie wymienione sposoby kształtowania sprawności językowych tworzą w jednym rozdziale tematycznie i logicznie dobraną całość; • W zakresie ćwiczeń autorzy podręcznika kładą nacisk na doskonalenie zagadnień gramatycznych (w zakresie podstawowym), oraz na kształtowanie umiejętności komunikacyjnych; • Ważną cechą podręcznika jest jego dbałość o zagadnienia fonetyczne, poprawną wymowę i ortografię; • Duża część ćwiczeń przygotowana jest w celu przeprowadzenia ich w parach lub grupach, aby motywować uczniów do komunikowania się w języku hiszpańskim; • Zagadnienia dotyczące kultury i cywilizacji krajów języka hiszpańskiego stanowią ważny element w nauce – dostarczają przejrzystej informacji na temat różnic kulturowych, uwzględniają wpływy kultury latynoskiej.

132,30 zł
121,72 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,58 zł

1 osoba kupiła
13
Alban Berg Człowiek i dzieło czasu młodości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alban Berg Człowiek i dzieło czasu młodości
Dostępny4 szt.

Książka ta jest pierwszą częścią planowanego i częściowo zrealizowanego przedsięwzięcia, jakim miało być opisanie życia i twórczości Albana Berga. Niniejsza publikacja ma na celu udokumentowanie wstępnych i wczesnych utworów kompozytora (tj. z lat 190013). Co ważne, Andrzej Chłopecki nie poprzestaje na pokazaniu wybranych przykładów muzycznych z tego okresu. W każdym z rozdziałów opisuje też życie kompozytora, ujawnia szczegóły dotyczące jego kondycji psychicznej i osobowościowej, ukazuje go w relacjach ze środowiskiem, w którym żył. Zdaniem autora „chronologia twórczości Albana Berga ściśle związana jest z chronologią jego życia (...). Życie staje się nierozerwalnym kontekstem twórczości, twórczość nierozerwalnym składnikiem życia”. Tak integralny opis muzyki Berga w kontekście jego drogi życia nie jest powszechny pod tym względem książka Andrzeja Chłopeckiego jest publikacją niestandardową. Ponadto wyróżnia się na tle bogatej bibliografii bergowskiej koncentracją na życiu i twórczości kompozytora z czasów młodości.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

1 osoba kupiła
14
Koszulka z krokodylem, czyli o historii dawnych strojów tenisowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koszulka z krokodylem, czyli o historii dawnych strojów tenisowych
Dostępny3 szt.

Książka prezentuje historię mody tenisowej od czasów nowożytnych aż po okres dwudziestolecia międzywojennego, który był okresem rozkwitu tenisa, ze szczególnym uwzględnieniem historii mody tenisowej w Polsce. Temat ten nigdy wcześniej nie był opracowany w polskiej literaturze tematu. Na podstawie bogatego materiału ikonograficznego (malarstwo, grafika, fotografia) oraz literatury (wspomnienia oraz żurnale modowe z epoki) ukazuje rozwój i zmiany jakim poddawała się moda tenisowa, projektantów mody oraz słynne gwiazdy tenisa, które te stroje wymyślały i prezentowały, m.in. Coco Chanel, Jean Patou, Elsa Schiaparelli, Jadwiga Jędrzejowska i inni. Historia strojów tenisowych jest omówiona na szeroko zarysowanym tle kulturalno-obyczajowym, wprowadzającym w klimat epoki. Patroni: "Mówią Wieki" "TenisKlub"

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
15
Nuevo Espanol en marcha 2. Zeszyt ćwiczeń + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 2. Zeszyt ćwiczeń + CD
Dostępny29 szt.

Zeszyt ćwiczeń poziom A2. Uaktualniona edycja kursu języka hiszpańskiego dla szkół ponadgimnazjalnych.

67,20 zł
61,82 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,38 zł

1 osoba kupiła
16
Rzymskie zauroczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzymskie zauroczenie
Niedostępny
Brak

Wielbiciel Włoch i smakosz kawy wyrusza na podbój Rzymu! Martin we Włoszech zakochany jest od dawna. Gdy dostaje propozycję pracy w Rzymie, bez wahania pakuje walizkę i przeprowadza się do Wiecznego Miasta. Nocne spacery wąskimi uliczkami, poranne cappuccino w cieniu antycznych ruin, aromatyczne wino do kolacji… Martin ma tylko jeden problem – jest blondynem i wszędzie, gdzie się pojawia, wzbudza zainteresowanie, zarówno kobiet, jak i… złodziei. Czy blondyn w Rzymie przetrwa serię nieoczekiwanych zdarzeń? Fascynująca, zabawna historia, gdzie wszystko postawione jest na blond głowie.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

17
Uważaj, o czym marzysz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uważaj, o czym marzysz
Niedostępny
Brak

Uważaj, czego sobie życzysz, bo może się spełnić! Alice jest typową szarą myszką. Marzy o wielkiej miłości i powodzeniu u płci przeciwnej. Piękna i kapryśna siostra Stella zaprasza ją na wakacje. Krystalicznie czysta woda, błękitne niebo i skąpana w słońcu grecka wyspa to wszystko, czego jej potrzeba, żeby odpocząć od codzienności i problemów w pracy. Gdy Alice poznaje Mila, przystojnego ogrodnika na Kethos, po raz pierwszy czuje się wyjątkowa i pewna siebie. Czy to tylko magia wakacji i przelotny romans? A może to jednak prawdziwa miłość, która przetrwa wbrew wszystkiemu i wszystkim?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

18
Lawrence z Arabii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lawrence z Arabii
Niedostępny
Brak

Napisana z rozmachem, pełna barwnie nakreślonych postaci opowieść o Arabii w czasie I wojny światowej. Książka jest w istocie wielkim reportażem o wojnie, zdradzie i grze o władzę nad Bliskim Wschodem. Bohaterem książki jest Lawrence z Arabii, brytyjski historyk z wykształcenia, archeolog z pasji, rozmiłowany w kulturze arabskiej, oficer i pisarz. W 1914 roku został przydzielony do służb wywiadu w Kairze. Jego legenda miała już wiele wcieleń w literaturze i filmie, m.in. słynnym obrazie Davida Leana "Lawrence z Arabii".

59,90 zł
49,72 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,18 zł

19
Podstawy spekulacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy spekulacji
Niedostępny
Brak

Podstawy spekulacji to pierwsza część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego, w którym autor analizuje skuteczność najprzeróżniejszych narzędzi, metod, technik i strategii giełdowych. Jak zwykle u Bulkowskiego, nie są to teoretyczne rozważania ani poparte pojedynczymi przykładami deklaracje, w które trzeba po prostu uwierzyć. Każdą z prezentowanych metod poddaje on statystycznym testom – i dopiero wtedy uznaje ją za przydatną bądź nie. Mimo tytułu nie jest to książka przeznaczona wyłącznie dla początkujących graczy giełdowych, choć z pewnością mogą oni z niej wiele skorzystać. Ambicją autora jest zaskoczyć, a także nauczyć czegoś inwestorów profesjonalnych. W książce "Podstawy spekulacji" Bulkowski opisuje różne czynniki fundamentalne, takie jak wartość księgowa spółki czy wskaźnik cena/zysk, oraz testuje ich skuteczność, żeby przekonać się, jakie mogą mieć znaczenie przy wyborze akcji. W pierwszej częścki książki autor sprawdza, czy czynniki fundamentalne są dobrym kryterium doboru akcji, a jeśli tak, to w jakim okresie ich skuteczność jest najlepsza. Część druga poświęcona jest zasadom analizy technicznej. Totaj również Bulkowski koncentruje się na tym, jakie sposoby działania zwiększają lub zmniejszają skuteczność różnego rodzaju technicznych narzędzi.

72,00 zł
51,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 20,16 zł

20
Wiśniewscy na wakacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiśniewscy na wakacjach
Niedostępny
Brak

Tym razem sympatyczna rodzinka Wiśniewskich wyrusza na wakacje do Kornwalii, malowniczej krainy na samym krańcu Wielkiej Brytanii. Jedenastoletnia Matylda – tak jak w poprzedniej części – w dowcipny sposób relacjonuje rodzinną wyprawę. Tatuś-artysta chce malować wszystko i wszystkich, ciężarna mamusia marzy jedynie o chwili odpoczynku, Duduś postanawia pozwiedzać mroczne jaskinie, eM wciąż marudzi, StefAnka przesiaduje na plaży, wujek Wezuwiusz pali swoje niby-papierosy, pies Juliusz szczeka na mewy, a Matylda się martwi i… zaprzyjaźnia z duchem. Szalone przygody zwariowanej gromadki trzymają w napięciu aż do ostatniej strony.

14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

21
Dosięgnąć siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dosięgnąć siebie
Niedostępny
Brak

Tomik ten pokazuje, że każdy może stać się twórcą pod wpływem miłości. Książka daje obraz przemiany, jaką przeszła młoda, zakochana dziewczyna. A przeszła wiele, rozprawiając się ze swoimi emocjami i bijąc się z myślami, co zrobić, żeby w końcu zapomnieć o miłości jej życia. Książka mówi o próbie walki o miłość, a także nieustannym przekonywaniu siebie, że miłość ta jest jednak za trudna i wymaga zbyt wielu wyrzeczeń. Dużo czasu zajęło autorce zrozumienie tego, że miłość ta zamiast budować, niszczy ją od środka. Tomik ukazuje przemianę, jaka dokonała się w sposobie myślenia i odczuwania autorki. ?Dosięgnąć siebie? prezentuje najgłębsze myśli i uczucia autorki. Książka traktuje głównie o miłości, ale nie tylko ? również o sile przyjaźni i marzeniach. Ujawnia prawdy życiowe, skłania do autorefleksji, a także dodaje motywacji i otuchy w tych trudnych czasach. Autorka ma nadzieję, że czytelnicy będą mogli chociaż po części utożsamić się ze złotymi myślami i wierszami, które umieszcza w swojej książce. Książka jest też wstępem do powieści autorki, która już niebawem ujrzy światło dzienne.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

22
Canarinhos 11 wcieleń boga futbolu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Canarinhos 11 wcieleń boga futbolu
Niedostępny
Brak

Opowieści o 11 piłkarskich legendach brazylijskiej piłki, a zarazem podróż przez historię i teraźniejszość futbolu. W Brazylii futbol jest wszędzie. I na północy w Salwadorze, gdzie Afrykę widać w każdym spotkanym Brazylijczyku, i na południu, gdzie z blondynami o niebieskich oczach można pogadać po niemiecku lub po polsku, i na zachodzie, gdzie piłkarze pływają łodziami po rozlewiskach Amazonki, aby rozegrać mecz w lidze Amazonense, bo inaczej niż rzeką nie da się dostać na boisko. Futbol w Brazylii to po prostu piękna historia, którą można za każdym razem inaczej opowiedzieć. Dariusz Wołowski opowiada ją tak, że wciągnie was wraz z butami. Bez względu na to, czy są na nich korki. Radosław Leniarski Dariusz Wołowski przez kolegów zwany „Docentem” jest dziennikarzem „Gazety Wyborczej” i jednym z najlepszych polskich specjalistów od piłki nożnej.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

23
Zosia i Gosia. Co trzy głowy to nie dwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia i Gosia. Co trzy głowy to nie dwie
Niedostępny
Brak

„Dwie za jedną, jedna za dwie” – tak brzmi święte hasło sióstr bliźniaczek: Zosi i Gosi. Ale czasami Zosia bywa ciepłą kluchą (tak mówi Gosia), a Gosia – nieodpowiedzialnym lekkoduchem (tak uważa Zosia). Zosia nie posiada się z radości: nareszcie dostała się na upragnione warsztaty musicalowe. Zaprzyjaźnia się tam z megafantastyczną Andżeliką! Jednak Gosia jest daleka od zachwytów. Jej zdaniem Andżelika to okropna szpanerka i do tego beznadziejnie głupia! Już choćby z tego powodu, że stroi sobie żarty z psa Gosi, Rzepa, i że wszystko jest dla niej „supcio”. Po raz pierwszy w swoim życiu bliźniaczki nie odzywają się do siebie ani słowem. Ale w pewnym momencie muszą się ogarnąć, bo dziadek Rysiek pilnie potrzebuje ich pomocy. Również Andżelika wpada w poważne kłopoty…

19,90 zł
14,73 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,17 zł

24
Między przedszkolem a szkołą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między przedszkolem a szkołą
Niedostępny
Brak

Specjalistka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, profesor wyższej uczelni podjęła bardzo ważny temat dotyczący etapu przejścia dziecka z przedszkola do szkoły. Jak zaznacza Autorka we wstępie, dziecko chce iść do szkoły i ten optymizm jest podstawowym motywatorem chęci uczenia się. Rozważane są więc w opracowaniu warunki jego podtrzymywania, a nie niszczenia. O czym jest więc ta książka? Między innymi właśnie o tym, aby wykorzystać tę radość, z jaką dziecko przystępuje do nauki szkolnej. Jak udowadnia Autorka prowadzone rozmowy z dziećmi przekonują o oczekiwaniu przez nie nobilitacji społecznej wiążącej się z pójściem do szkoły. Rozmaitość zaś metod i środków dydaktycznych ma te przygodę z edukacją ułatwić i uatrakcyjnić.

49,40 zł
43,97 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,43 zł

25
The Great English-Polish Dictionary of Words and Phrases plus Grammar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great English-Polish Dictionary of Words and Phrases plus Grammar
Dostępny11 szt.

THE GREAT ENGLISH-POLISH DICTIONARY OF WORDS AND PHRASES PLUS GRAMMAR WIELKI SŁOWNIK ANGIELSKO-POLSKI + PRZEGLD GRAMATYCZNY I LEKSYKALNY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Słownik jest przeznaczony dla osób posługujących się językiem angielskim oraz uczących się tego języka na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, a także dla osób zajmujących się tłumaczeniem tekstów z języka angielskiego na polski. Znajduje się w nim około 55000 haseł, w tym wszelkie niezbędne słowa, zwroty, konstrukcje funkcjonujące w ogólnym języku angielskim, a także bardzo znaczna ilość słów i zwrotów używanych w takich środowiskach zawodowych jak medyczne, prawnicze, ekonomiczne, techniczne i inne. Z uwagi na różnice frazeologiczne pomiędzy językiem angielskim i polskim, słownik zawiera wielką ilość przykładów użycia słów w rozmaitych kontekstach, zarówno w formie fraz jak i całych zdań tak, aby można było bez problemu przetłumaczyć tekst angielski na język polski. Dla wszystkich haseł głównych i wielu podhaseł załączono transkrypcję fonetyczną angielskiej wymowy. W końcowej części opracowania znajduje się Przegląd gramatyczny i leksykalny języka angielskiego, który zawiera 226 ułożonych alfabetycznie haseł objaśniających praktycznie wszystkie istotne zagadnienia gramatyki angielskiej oraz problemy z jakimi stykają się użytkownicy języka angielskiego. Autor publikacji - Jacek Gordon, jest absolwentem Uniwersytetu w Albany (USA), tłumaczem, autorem i redaktorem wielu słowników i podręczników do nauki języków obcych.

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

26
The Great English-Polish Dictionary of Words and Phrases plus Grammar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great English-Polish Dictionary of Words and Phrases plus Grammar
Dostępny7 szt.

The Great English-Polish Dictionary of Words and Phrases plus Grammar. Wielki słownik angielsko-polski + przegląd gramatyczny i leksykalny języka angielskiego Słownik jest przeznaczony dla osób posługujących się językiem angielskim oraz uczących się tego języka na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, a także dla osób zajmujących się tłumaczeniem tekstów z języka angielskiego na polski. Znajduje się w nim około 55000 haseł, w tym wszelkie niezbędne słowa, zwroty, konstrukcje funkcjonujące w ogólnym języku angielskim, a także bardzo znaczna ilość słów i zwrotów używanych w takich środowiskach zawodowych jak medyczne, prawnicze, ekonomiczne, techniczne i inne. Z uwagi na różnice frazeologiczne pomiędzy językiem angielskim i polskim, słownik zawiera wielką ilość przykładów użycia słów w rozmaitych kontekstach, zarówno w formie fraz jak i całych zdań tak, aby można było bez problemu przetłumaczyć tekst angielski na język polski. Dla wszystkich haseł głównych i wielu podhaseł załączono transkrypcję fonetyczną angielskiej wymowy. W końcowej części opracowania znajduje się przegląd gramatyczny i leksykalny języka angielskiego, który zawiera 226 ułożonych alfabetycznie haseł objaśniających praktycznie wszystkie istotne zagadnienia gramatyki angielskiej oraz problemy z jakimi stykają się użytkownicy języka angielskiego. Autor publikacji – Jacek Gordon, jest absolwentem Uniwersytetu w Albany (USA), tłumaczem, autorem i redaktorem wielu słowników i podręczników do nauki języków obcych.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

27
The Great Polish-English Dictionary of Words and Phrases - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great Polish-English Dictionary of Words and Phrases
Dostępny14 szt.

The Great Polish-English Dictionary of Words and Phrases. Wielki słownik polsko-angielski Niniejszych słownik jest przeznaczony dla osób posługujących się językiem angielskim oraz uczących się tego języka na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, a także dla osób zajmujących się tłumaczeniem tekstów z języka polskiego na angielski. Znajduje się w nim około 75000 tysięcy haseł, w tym wszystkie niezbędne słowa, zwroty, konstrukcje funkcjonujące w ogólnym języku angielskim, ale także bardzo znaczna ilość słów i zwrotów używanych w takich środowiskach zawodowych jak medyczne, prawnicze, ekonomiczne, techniczne i inne. Z uwagi na różnice frazeologiczne pomiędzy językiem polskim i angielskim, słownik zawiera wielką ilość przykładów użycia słów w rozmaitych kontekstach, zarówno w formie fraz jak i całych zdań tak, aby można było bez problemu przetłumaczyć tekst polski na język angielski. Dla wszystkich haseł głównych i wielu podhaseł załączono transkrypcję fonetyczną angielskiej wymowy. Autor publikacji – Jacek Gordon, jest absolwentem Uniwersytetu w Albany (USA), tłumaczem, autorem i redaktorem wielu słowników i podręczników do nauki języków obcych.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

28
The Great Polish-English Dictionary of Words and Phrases - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great Polish-English Dictionary of Words and Phrases
Dostępny12 szt.

THE GREAT POLISH-ENGLISH DICTIONARY OF WORDS AND PHRASES WIELKI SŁOWNIK POLSKO-ANGIELSKI Niniejszych słownik jest przeznaczony dla osób posługujących się językiem angielskim oraz uczących się tego języka na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym, a także dla osób zajmujących się tłumaczeniem tekstów z języka polskiego na angielski. Znajduje się w nim około 75000 tysięcy haseł, w tym wszystkie niezbędne słowa, zwroty, konstrukcje funkcjonujące w ogólnym języku angielskim, ale także bardzo znaczna ilość słów i zwrotów używanych w takich środowiskach zawodowych jak medyczne, prawnicze, ekonomiczne, techniczne i inne. Z uwagi na różnice frazeologiczne pomiędzy językiem polskim i angielskim, słownik zawiera wielką ilość przykładów użycia słów w rozmaitych kontekstach, zarówno w formie fraz jak i całych zdań tak, aby można było bez problemu przetłumaczyć tekst polski na język angielski. Dla wszystkich haseł głównych i wielu podhaseł załączono transkrypcję fonetyczną angielskiej wymowy. Autor publikacji - Jacek Gordon, jest absolwentem Uniwersytetu w Albany (USA), tłumaczem, autorem i redaktorem wielu słowników i podręczników do nauki języków obcych.

63,00 zł
45,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 17,64 zł

29
Słownik medyczny polsko-norweski • norwesko-polski + definicje haseł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-norweski • norwesko-polski + definicje ha...
Dostępny12 szt.

Opracowanie obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają polskie definicje. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie.

69,30 zł
49,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,40 zł

1 osoba kupiła
30
Opiekun osób chorych i starszych Słownik tematyczny polsko-norweski • norwesko-polski wraz z rozmówkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opiekun osób chorych i starszych Słownik tematyczny polsko-norweski &b...
Dostępny14 szt.

OPIEKUN OSÓB CHORYCH I STARSZYCH - pomocny dla opiekunów, rehabilitantów, pielęgniarek w domach prywatnych i specjalistycznych placówkach - fachowe słownictwo medyczne - słownictwo ogólne przydatne w pracy opiekuna (prowadzenie domu, sprzątanie itp.) - rozmówki zawierające zwroty przydatne przy pracy z osobą chorą / niepełnosprawną Opracowanie Opiekun osób chorych i starszych to specjalistyczna publikacja kierowana do osób wykonujących pracę opiekuna, pielęgniarza czy rehabilitanta. Publikacja składa się z części słownikowej oraz części z rozmówkami. Część słownikowa posiada zarówno układ polsko-norweski oraz układ norwesko-polski i zawiera dwa typy haseł. Pierwszą grupę stanowią najbardziej potrzebne zwroty medyczne obejmujące najczęstsze schorzenia, badania, lekarstwa oraz metody i procedury terapeutyczne. Wszystkie hasła w tej grupie zawierają definicje. Wszystkie hasła w tej grupie zawierają definicje. Umożliwia to nie tylko komunikację w języku norweskim ale również ułatwia właściwe zrozumienie terminów medycznych. Bogaty zbiór haseł specjalistycznych sprawia, że publikacja może być przydatna również dla personelu świadczącego bardziej specjalistyczne usługi medyczne. Druga grupa haseł to bardziej ogólne słownictwo potrzebne w codziennej pracy opiekuna, pielęgniarza czy rehabilitanta. Hasła ogólne nie posiadają definicji, chyba że w danej sytuacji może zachodzić wątpliwość co do znaczenia. Hasła z obu grup są przedstawione w porządku alfabetycznym. Zarówno hasła specjalistyczne, jak i ogólne zawierają liczne przykłady użycia. Część z rozmówkami zawiera rozmówki polsko-norweskie obejmujące ponad 350 zwrotów szczególnie przydatnych dla osób wykonujących pracę opiekuna. Rozmówki podzielone są na kilka grup tematycznych. Największą grupę stanowią zwroty bezpośrednio związane z opieką. Dodatkowo została opracowana grupa wyrażeń dotyczących prowadzenia domu, gotowania, warunków pracy. Dodano także rozdział z podstawowymi zwrotami. Zdania przedstawione w rozmówkach ujęte są kolejności logicznej / tematycznej i w niektórych przypadkach tworzą interakcje / dialogi z kolejnymi zdaniami. Rozmówki dostępne są także w formie nagrań dokonanych przez lektorów (płyta CD). Nagrań można wysłuchać korzystając z odtwarzacza CD lub komputera. Rozmówki są nagrane w języku polskim i norweskim. Na drugiej płycie znajduje się elektroniczna wersja opracowania. Program uruchamiany jest w przeglądarce internetowej off-line (bez konieczności połączenia z Internetem). Aplikacja może być użytkowana nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych z zainstalowaną przeglądarką internetową.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

31
Słownik polsko-niemiecki • niemiecko-polski + CD (wersja elektroniczna) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-niemiecki • niemiecko-polski + CD (wersja elektron...
Dostępny5 szt.

Słownik zawiera ponad 17000 haseł z zakresu słownictwa ogólnego. Opracowanie uwzględnia również pewien zasób terminów specjalistycznych (z dziedzin takich jak m.in. technika, medycyna, ekonomia, nauki przyrodnicze) oraz leksyki potocznej. Słownik składa się z dwóch części: polsko-niemieckiej oraz niemiecko-polskiej. Dla wszystkich haseł niemieckich w obu częściach słownika podano zapis ich wymowy. Na płycie CD znajduje się słownik w wersji elektronicznej, która jest nieco obszerniejsza niż wersja drukowana i zawiera około 20000 haseł. Program uruchamiany jest w przeglądarce internetowej off-line (bez konieczności połączenia z Internetem). Aplikacja może być użytkowana nie tylko na komputerze, ale również na urządzeniach mobilnych z zainstalowaną przeglądarką internetową.

49,40 zł
35,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,83 zł

32
Szczęście Joanny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście Joanny
Niedostępny
Brak

Romantyczna marzycielka przechodzi piekło nieudanych związków z nieodpowiednimi mężczyznami. Czy jako kobieta „po przejściach” znajdzie wreszcie partnera godnego jej uczucia? Czy zaufa kolejnemu mężczyźnie? Czy ciężkie przejścia pozostawiają niezatarte ślady w psychice? Czy można zapomnieć i zacząć od nowa? „...Nagle zamarła. Za oszklonymi drzwiami od ogrodu stała dziewczyna, którą wszyscy poszukiwali. Była w opłakanym stanie, boso i w podartej sukni. Na twarzy widać było ślady pobicia. Joanna nie wiedziała, co robić, podeszła do szklanych drzwi i próbowała je otworzyć.(...) Po otwarciu drzwi wciągnęła dziewczynę do środka... – Jesteś Basia, poznałyśmy się. Nie ma czasu, powiedz mi wszystko, bo on może wrócić, albo ktoś z jego ludzi. – Joanna trzęsła się ze strachu”.

29,00 zł
25,81 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,19 zł

33
Nuevo Espanol en marcha 1. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuevo Espanol en marcha 1. Podręcznik + CD
Dostępny16 szt.

OPIS SERII: • Seria bardzo elastyczna pod względem rozkładu materiału w zależności od liczby godzin nauki języka; • Tematyka poruszana w podręcznikach jest dostosowana do wieku i zainteresowań uczniów; • W końcowej części podręcznika znajdują się transkrypcje tekstów, osobny rozdział omawiający poznane zagadnienia gramatyczne oraz przydatne słownictwo, tabele odmian czasowników nieregularnych; • Autorzy podręcznika zachowali właściwe proporcje w kształtowaniu sprawności językowych - każdy rozdział zawiera część poświęconą doskonaleniu umiejętności rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania. Wszystkie wymienione sposoby kształtowania sprawności językowych tworzą w jednym rozdziale tematycznie i logicznie dobraną całość; • W zakresie ćwiczeń autorzy podręcznika kładą nacisk na doskonalenie zagadnień gramatycznych (w zakresie podstawowym), oraz na kształtowanie umiejętności komunikacyjnych; • Ważną cechą podręcznika jest jego dbałość o zagadnienia fonetyczne, poprawną wymowę i ortografię; • Duża część ćwiczeń przygotowana jest w celu przeprowadzenia ich w parach lub grupach, aby motywować uczniów do komunikowania się w języku hiszpańskim; • Zagadnienia dotyczące kultury i cywilizacji krajów języka hiszpańskiego stanowią ważny element w nauce – dostarczają przejrzystej informacji na temat różnic kulturowych, uwzględniają wpływy kultury latynoskiej.

132,30 zł
121,72 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,58 zł

1 osoba kupiła
34
Joven. es 2 Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joven. es 2 Ćwiczenia + CD
Dostępny127 szt.

Zeszyt ćwiczeń do drugiej części podręcznika serii Joven.es przeznaczonej do nauki języka hiszpańskiego. Materiał zawarty w zeszycie ćwiczeń jest zgodny z poziomem A1/A2 według Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. Podobnie jak podręcznik zeszyt ćwiczeń został podzielony na sześć rozdziałów i odpowiada jego treści. Uzupełnia materiał z książki i proponuje dodatkowe ćwiczenia, które mają na celu rozwijanie poszczególnych kompetencji językowych uczniów. Zeszyt ćwiczeń zawiera: - liczne ćwiczenia gramatyczne oraz leksykalne, nastawione na poszerzanie posiadanego przez ucznia słownictwa - część zatytułowaną Pasatiempos, zawierającą materiał proponujący ciekawy sposób uczenia się języka, głównie poprzez różne gry i zabawy - Repasa tu gramática zawiera ćwiczenia uzupełniające, mające na celu usystematyzowanie posiadanej przez ucznia wiedzy gramatycznej. Ponadto znajdują się tam również liczne ćwiczenia z zakresu fonetyki i ortografii Zeszyt ćwiczeń może być wykorzystywany na lekcji jak również świetnie sprawdza się jako narzędzie do samodzielnej pracy ucznia. Na ostatnich stronach znajdziemy transkrypcję nagrań zawartych na dołączonej do zeszytu ćwiczeń płycie CD audio.

60,10 zł
52,89 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,21 zł

35
Ustawa o ofercie publicznej Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o ofercie publicznej Komentarz
Niedostępny
Brak

KOMPLEKSOWE OPRACOWANIE MATERII Ustawa Prawo o ofercie publicznej warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych jest podstawowym aktem prawnym, który reguluje szeroko pojęty rynek papierów wartościowych oraz innych instrumentów finansowych, zasady i warunki dokonywania oferty publicznej, ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym, zasady wykonywania obowiązków informacyjnych (tzw. stałe obowiązki informacyjne, obowiązki prospektowe). Komentarz z jednej strony skupia się na ramach organizacyjnych i funkcjonowaniu zintegrowanego systemu finansowego, zaś z drugiej strony opisuje naturę prawną instrumentów finansowych, w tym również zasady rozporządzania nimi. Komentarz zawiera omówienie takich zagadnień jak: postępowanie z dokumentami informacyjnymi związanymi z ofertą publiczną lub ubieganiem się o dopuszczenie papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych do obrotu na rynku regulowanym; obowiązki informacyjne emitentów; znaczne pakiety akcji spółek publicznych; szczególne uprawnienia i obowiązki akcjonariuszy spółki publicznej; zniesienie dematerializacji akcji; opłaty; sankcje administracyjne za naruszenie przepisów; kwestie dotyczące odpowiedzialności cywilnej i karnej. NAJBARDZIEJ AKTUALNY STAN PRAWNY Komentarz uwzględnia tekst jednolity z 28.6.2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 1382) i zawiera omówienie zmian, m.in.: wprowadzenia oferty kaskadowej oraz jednolitej definicji oferty publicznej, zmianę zakresu odpowiedzialności za prawdziwość, rzetelność oraz kompletność informacji zamieszczanych w prospekcie emisyjnym, a także wprowadzenie zakazu publicznego zachęcania do nabycia papierów wartościowych (nie dotyczy to tzw. akcji promocyjnej). Wdrożone zmiany wiążą się z implementacją dyrektyw Unii Europejskiej. AUTORZY - PRAKTYCY Autorami Komentarza są profesorowie UKSW, a także specjaliści z Giełdy Papierów Wartościowych i Komisji Nadzoru Finansowego. Ich wieloletnia praktyka zawodowa i praca naukowa gwarantują, że skomplikowane i budzące wątpliwości zagadnienia zostały przedstawione w przystępny sposób. Autorzy publikacji w sposób jasny i przejrzysty przedstawiają pojawiające się w praktyce problemy związane z wykładnią komentowanej ustawy. PRECYZYJNA NAWIGACJA WEWNĘTRZNA Komentarz jest czytelny, a korzystanie z niego jest łatwe. Komentarz wyróżnia się precyzyjną nawigacją wewnętrzną ? spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, tytuły tez, numery tez pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie. SZEROKIE GRONO ODBIORCÓW Niniejsza pozycja będzie w szczególności przydatna dla praktyków, w tym adwokatów, radców prawnych, sędziów, urzędników organów publicznych, a także aplikantów zawodów prawniczych. Powinna także zainteresować pracowników domów maklerskich, banków oraz firm inwestycyjnych, a także emitentów instrumentów finansowych, osoby wchodzące w skład ich organów zarządzających, nadzorczych oraz prokurentów.

169,00 zł
140,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

36
Nuty do pieśni religijnych i patriotycznych. Śpiewnik Pielgrzyma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuty do pieśni religijnych i patriotycznych. Śpiewnik Pielgrzyma
Niedostępny
Brak

"Nuty do pieśni religijnych i patriotycznych - Śpiewnik pielgrzyma" Książka może stanowić dodatek do publikacji "Wielki śpiewnik pieśni religijnych i patriotycznych" oraz "Śpiewnik pielgrzyma". Zawiera 100 pieśni najczęściej śpiewanych przez wiernych w czasie pielgrzymek; w tym: pieśni kościelne m.in. „Z dawna Polski Tyś królową, Maryjo”, „Zawitaj, Królowo różańca świętego”, „Cóż Ci, Jezu, damy”; pieśni patriotyczne takie jak „Boże coś Polskę”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”; piosenki młodzieżowe, harcerskie i biesiadne – „Dalej wesoło”, „Krajka”, „Gdybym miał gitarę”, „Kalina”; Ponadto znalazły się w niej: pełne teksty wszystkich 100 utworów; opracowanie muzyczne każdej pieśni, linia melodyczna oraz zapis harmoniczny na gitarę.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

37
Malwinka makowa wróżka Zadania do kolorowania i wyklejania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malwinka makowa wróżka Zadania do kolorowania i wyklejania
Dostępny24 szt.

Odwiedź Makowy Zakątek. Poznasz tam sympatyczną Malwinkę, makową wróżkę i jej przyjaciół, którzy z pewnością nie pozwolą ci się nudzić. Rozwiązuj zadania, rysuj i koloruj bazgrołkowe obrazki. Strony książki ozdabiaj ponad 300 naklejkami albo… przylepiaj je, gdzie tylko chcesz. Stwórz z Malwinką serduszkowe zakładki do książek.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

38
Malwinka makowa wróżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malwinka makowa wróżka
Dostępny11 szt.

Odwiedź Makowy Zakątek. Poznasz tam sympatyczną Malwinkę, makową wróżkę i jej przyjaciół, którzy z pewnością nie pozwolą ci się nudzić. Rozwiązuj zadania, rysuj i koloruj bazgrołkowe obrazki. Strony książki ozdabiaj ponad 300 naklejkami! Baw się kolorowaniem i ścieraniem obrazków na magicznej okładce (koloruj mazakami i ścieraj chusteczką)

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

39
Świętowanie chińskiego Nowego Roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętowanie chińskiego Nowego Roku
Niedostępny
Brak

Opowieść dla dzieci o znaczeniu Nowego Roku w kulturze chińskiej.

3,00 zł
2,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 0,63 zł

40
LeBron James Król jest tylko jeden? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LeBron James Król jest tylko jeden?
Niedostępny
Brak

Zarobił 100 milionów dolarów, zanim zdążył oddać pierwszy rzut w NBA. Żadnemu debiutowi w historii sportu nie towarzyszyły tak wyśrubowane do maksimum oczekiwania. On jednak poradził sobie z tą prawie niemożliwą do udźwignięcia presją. Dziś ma na swoim koncie już dwa mistrzowskie pierścienie, poprawia kolejne rekordy nie do pobicia i należy do trójki najlepiej rozpoznawalnych sportowców świata. Ale jego droga na szczyt nie była usłana różami: dzieciństwo w slumsach, trudne lata w Cleveland, przegrane kluczowe mecze, zarzuty o ?brak genu wygrywania? i nienawiść fanów po ogłoszeniu The Decision o przejściu do Miami. Wyjątkowa biografia autorstwa jedynego akredytowanego przy NBA polskiego dziennikarza ? owoc wielu lat pracy oraz kilkudziesięciu ekskluzywnych wywiadów z samym LeBronem, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, kolegami z parkietu i współpracownikami.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

41
Martina Heideggera myślenie sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Martina Heideggera myślenie sztuki
Niedostępny
Brak

Martin Heidegger (1889-1976) jest uważany za jednego z najważniejszych filozofów XX wieku, a poznanie jego myśli ma podstawowe znaczenie dla każdego, kto chce uzyskać istotny wgląd zarówno w filozofie tego stulecia, jak i całej Zachodniej tradycji filozofowania. Wpływ myśli Heideggera zaznaczył się także w obszarze takich nauk pozafilozoficznych jak teologia, psychiatria, teoria literatury i językoznawstwo. Książka, choć poświęcona głównie kwestii sztuki, traktuje również o innych obszarach myśli Heideggera, w tym o jej późnej "poetyckiej" fazie. Autor omawia najważniejsze toposy tej myśli, tworząc ogólne wprowadzenie do niej.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

42
Joven. es 2. Podręcznik + CD audio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joven. es 2. Podręcznik + CD audio
Dostępny132 szt.

Druga część podręcznika serii Joven.es przeznaczonej do nauki języka hiszpańskiego. Podręcznik odpowiada poziomowi A1/A2 zgodnie z Europejskim systemem opisu kształcenia językowego. Składa się z sześciu następujących rozdziałów: 1. Ludzie 2. Przeszłość 3. Media 4. Zawody 5. Wspomnienia 6. Planeta Ziemia Na każdy rozdział przypada: • część wprowadzająca z informacjami na temat omawianego materiału oraz umiejętności, które uczeń ma nabyć po przerobieniu danej partii podręcznika. • dwie części, które mają na celu rozwijanie poszczególnych czterech kompetencji językowych: pierwsza dotyczy rozumienia ze słuchu i wypowiedzi ustnej, z kolei druga rozumienia tekstu pisanego i redagowania wypowiedzi pisemnej • Profundiza, czyli pogłębianie i utrwalanie wiadomości związanych z gramatyką • Acción, czyli zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce • Revista de actualidad, czyli informacje związane z kulturą. W tej części główny nacisk położono na rozwijanie kompetencji rozumienia tekstu pisanego i redagowania wypowiedzi pisemnej • Prepara tu examen, czyli część powtórkowa • Evalúa tus conocimientos, czyli część autoewaluacyjna, dzięki której uczeń sam może zweryfikować posiadane umiejętności Ponadto w podręczniku znajdziemy: • płytę CD audio z nagraniami ćwiczeń oraz transkrypcję tychże nagrań • aneks gramatyczny ze wzorami odmian czasowników i zawartością gramatyczną poszczególnych części podręcznika • portfolio, w którym uczeń może samodzielnie zapisywać swoje osiągnięcia • teksty, dzięki którym uczeń przyswaja wiadomości kulturowe • El reportero eres tú, czyli dodatkowe ćwiczenia do poszczególnych części podręcznika - słowniczek, który krok po kroku uczeń tworzy sam

116,10 zł
102,17 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 13,93 zł

43
Rówieśniczki - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rówieśniczki
Tubylewicz Katarzyna, Biblioteka Akustyczna
Niedostępny
Brak

Świetnie nakreślone, wyraziste postaci, poczucie humoru autorki i przemyślana fabuła powieści - czyta się ją jednym tchem! Kilka dni w Sztokholmie może na zawsze zmienić losy trzech kobiet. z rozmachem opisane istotne zagadnienia współczesności - problemy relacji między płciami, rasizm i brak tolerancji. Chociaż większość akcji toczy się w Sztokholmie, jest to także ironiczna opowieść o współczesnej Polsce. Katarzyna Tubylewicz jest tłumaczką powieści znanych szwedzkich pisarzy: Majgull Axelsson i Jonasa Gardella. Czyta: Anna Szawiel

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

44
English Grammar in Use. Supplementary exercises with answers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Grammar in Use. Supplementary exercises with answers
Niedostępny
Brak

This new edition is thoroughly updated and revised to acompany the fourth edition of English Grammar in Use. The book contains 200 varied exercises to provide students with extra practice of the grammar they have studied.

62,00 zł
55,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,20 zł

45
Psychiatria w praktyce ratownika medycznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychiatria w praktyce ratownika medycznego
Dostępny3 szt.

W medycynie ratunkowej na całym świecie personel posługuje się algorytmami i gotowymi standardami. Prezentowana publikacja składa się z algorytmów postępowania i wytycznych obowiązujących w polskim systemie ratownictwa medycznego. W repetytorium w praktyczny i zwięzły sposób przedstawiono: ˇ badanie psychiatryczne, ˇ najczęstsze zaburzenia psychiczne (m.in. schizofrenię, zaburzenia nastroju, nerwicowe, lękowe, wieku podeszłego, u dzieci i młodzieży, odżywiania, osobowości, zespół stresu pourazowego); ˇ zaburzenia i zachowania spowodowane używaniem środków psychoaktywnych, ˇ stany nagłe w psychiatrii (m.in. zachowania samobójcze, agresję, zaburzenia świadomości, lęk paniczny, ostre dyskinezy) , ˇ stosowanie leków ˇ oraz tematy prawne związane z interwencją nagłą. Liczne algorytmy postępowania, tabele i schematy ułatwią przyswojenie wiadomości.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

46
Nowa filozofia francuska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa filozofia francuska
Niedostępny
Brak

Nowa filozofia francuska jest wymownym świadectwem rozpoczęcia się nowej recepcji filozofii francuskiej w wymiarze globalnym. Tak jak ponad czterdzieści lat temu anglosaska akademia odkryła dekonstrukcję i poststrukturalizm, tak dzisiaj badacze spoza Francji odkrywają nowe tendencje znad Sekwany i rozprzestrzeniają je na cały świat. Zwięzła, odkrywcza, klarownie napisana "Nowa filozofia francuska" ukazuje, w jaki sposób siedmioro myślicieli odwraca się od paradygmatu myślenia skoncentrowanego na języku i piśmie, który zdominował okres świetności strukturalizmu i poststrukturalizmu. Verena Andermat, Harvard University

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

47
Rynkowe instrumenty finansowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rynkowe instrumenty finansowe
Dostępny43 szt.

Kompletny wykład o instrumentach rynku finansowego, funkcjonowaniu giełdy oraz strategiach rynku kapitałowego i rynku instrumentów pochodnych. Nowe, drugie wydanie podręcznika uwzględnia zmiany, jakie zaszły na rynkach finansowych po 2005 roku, dotyczące m.in. regulacji rynku kapitałowego, papierów funduszy inwestycyjnych oraz rynku NewConnect. Autor przedstawia zagadnienia rynku finansowego w sposób przystępny, podając przykłady wyjaśniające bardziej zawiłe problemy.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

48
New Hot Spot 1. Podręcznik do szkoły podstawowej. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Hot Spot 1. Podręcznik do szkoły podstawowej. Zeszyt ćwiczeń. Klas...
Niedostępny
Brak

New Hot Spot to nowe wydanie lubianej przez uczniów i nauczycieli serii, której głównym celem jest rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim pod kątem sprawdzianu szóstoklasisty. W New Hot Spot nowy materiał językowy wprowadzany jest w dynamiczny sposób, a prezentacja zagadnień leksykalnych oraz gramatycznych w kontekście ułatwia uczniom ich zapamiętywanie. Dzięki licznym ćwiczeniom rozwijającym wszystkie cztery sprawności językowe uczniowie nie tylko przyswajają nowy materiał, ale także od razu uczą się aktywnie korzystać z niego w różnych sytuacjach. Pomagają im w tym m.in. rewelacyjne filmy animowane, w których bohaterowie podręcznika prezentują język funkcjonalny z kolejnych modułów, oraz Communication Cards, dołączone do Książki ucznia.

48,00 zł
41,76 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,24 zł

49
Career Paths. Software Engineering. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Career Paths. Software Engineering. Student's Book
Niedostępny
Brak

Career Paths: Software Engineering is a new educational resource for software engineering professionals who want to improve their English communication in a work environment. Incorporating career-specific vocabulary and contexts, each unit offers step-by-step instruction that immerses students in the four key language components: reading, listening, speaking and writing. Career Paths: Software Engineering addresses topics including software development, software testing, the user interface, modeling and career options. The series is organized into three levels of difficulty and offers a minimum of 400 vocabulary terms and phrases. Every unit includes a test of reading comprehension, vocabulary and listening skills and leads students through written and oral production. Included Features • A variety of realistic reading passages • Career-specific dialogues • 45 reading and listening comprehension checks • Over 400 vocabulary terms and phrases • Guided speaking and writing exercises • Complete glossary of terms and phrases

66,00 zł
57,42 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 8,58 zł

50
W poszukiwaniu wartości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu wartości
Dostępny7 szt.

Fraszki autorstwa Jana Fiedurka składające się na niniejszy tomik zostały podzielone na trzy grupy: "Akademickie standardy", "Paradoksy społeczno-obyczajowe" oraz "Meandry polityki". Czytelnik znajdzie w nich cząstkę siebie i rzeczywistości, w której żyje, a prawdy tu zawarte będzie mógł sam zweryfikować.

26,30 zł
20,78 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,52 zł

Wróć do góry