hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.06.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 6 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kolorowa klasyka. Legendy polskie (praca zbiorowa), na drugim Droga Żółwia (Curtis M. Faith). Kolejny produkt to Nasadki podłużne na ołówki i kredki 2 sztuki (Harmonia) oraz Wiersze dla dzieci (praca zbiorowa).
1
Kolorowa klasyka. Legendy polskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa klasyka. Legendy polskie
Dostępny340 szt.

Legendy polskie to zbiór fascynujących i mądrych opowieści o dawnych czasach. Można w nich znaleźć groźne smoki i wielkich czarnoksiężników, straszne potwory i demony, ciemne lochy i skarby, bohaterskich rycerzy i piękne królewny, i wiele innych interesujących postaci. Z pewnością każde dziecko chętnie pozna tajemniczy świat legend! Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

11,80 zł
8,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,54 zł

41 osób kupiło
2
Droga Żółwia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga Żółwia
Dostępny158 szt.

W 1983 roku miał miejsce pewien eksperyment, będący konsekwencją wcześniejszego zakładu. Dwóch przyjaciół, a równocześnie traderów – Richard Dennis i William Echardt spierało się, czy skutecznej spekulacji na rynkach można się nauczyć, czy też jest wynika ona z posiadanych talentów. Aby swój spór rozstrzygnąć wykupili wielkie ogłoszenia w gazetach finansowych (Barrons, Wall Street Journal, New York Times) informujące o tym, że Richard Dennis poszukuje ludzi, którzy chcieliby zostać traderami. Na ogłoszenie odpowiedziało blisko tysiąc osób, z których ostatecznie wybrano dwadzieścia trzy osoby. Trening trwał dwa tygodnie. Grupa stworzona przez Dennisa do historii przeszła jako „żółwie", zaś technika spekulacji stosowana przez nich na rynku jest od lat przedmiotem wielu analiz i fascynacji. W tej grupie znalazł się również dziewiętnastoletni Curtis Faith. Pod koniec okresu szkoleniowego Faith otrzymał największą kwotę do zarządzania - 2 miliony dolarów. W ciągu czterech lat zarobił ponad 30 milionów dolarów. Książka „Droga żółwia" jest opowieścią o eksperymencie, zasadach stosowanych przez grupę „Żółwi" i jak zastosować owe zasady we własnym tradingu. Jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób Dennis nauczał podejścia do ryzyka, zarządzania kapitałem, a przede wszystkim skutecznego zarabiania pieniędzy na spekulacji giełdowej koniecznie powinieneś sięgnąć po tę książkę. Z przedmowy, napisanej przez Van K. Tharp'a: "Dlaczego uważam, że Droga Żółwia to jedna z pięciu najlepszych książek o spekulacji, jakie kiedykolwiek napisano? Po pierwsze, przedstawia ona bardzo jasny obraz tego, co jest niezbędne w skutecznej spekulacji. Curtis bardzo zwięźle stwierdza, że chodzi nie tyle o system jako taki, ile o zdolność tradera do konsekwentnego stosowania systemu inwestycyjnego. W czasie próbnego okresu szkoleniowego Curtis zarobił 78 tysięcy dolarów, czyli niemal trzy razy więcej niż inni, mimo że uczono ich wszystkich dokładnie tego samego. Dlaczego każda z dziesięciu osób, poznających pewien zbiór zasad obejmujący sztywne reguły zarządzania wielkością pozycji uzyskała inne wyniki? Według Curtisa niektórzy z Żółwi sądzili, że Richard przekazał mu jakieś dodatkowe informacje, ale zarówno Curtis jak i jak wiemy, że za różne wyniki odpowiada psychologia spekulowania."

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

27 osób kupiło
3
Nasadki podłużne na ołówki i kredki 2 sztuki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasadki podłużne na ołówki i kredki 2 sztuki
Harmonia
Dostępny45 szt.

Nasadki o kształtach dopasowanych do rączki dziecka przeznaczone są dla dzieci (zarówno praworęcznych, jak i leworęcznych), które nieprawidłowo trzymają ołówek, kredkę czy długopis. Pomagają również kontrolować siłę nacisku narzędzia graficznego.

10,50 zł
7,14 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 3,36 zł

16 osób kupiło
4
Wiersze dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze dla dzieci
Dostępny423 szt.

Wiersze dla dzieci to książka zawierająca najpopularniejsze poetyckie utwory dla dzieci, najbardziej znanych autorów. Są to wiersze towarzyszące często kolejnym pokoleniom, a jednak wciąż bawią, śmieszą i wzruszają, rozbudzają chęć samodzielnego czytania i żywą miłość do literatury. Autorów tych wierszy nikomu nie trzeba przedstawiać – znajdują się tu takie nazwiska, jak: Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki. Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

11,80 zł
8,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,54 zł

14 osób kupiło
5
Rymowanki polskie, czyli wlazł kotek na płotek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rymowanki polskie, czyli wlazł kotek na płotek
Dostępny184 szt.

Rymowanki polskie to tryskający humorem zbiór ponadczasowych wierszyków, które wszyscy Polacy znają od pokoleń. Znajdują się tu popularne dziecięce rymowanki, wyliczanki, kołysanki – takie jak „Wlazł kotek na płotek”, „Chodzi lisek koło drogi”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Siała baba mak” czy „Idzie kominiarz”. Wszystkie dzieci kochają tego typu utwory za ich zabawne brzmienie, łatwość zapamiętania, a czasem także za całkowitą absurdalność treści! Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

17,98 zł
12,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,39 zł

12 osób kupiło
6
Ufam. Śladami Siostry Faustyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ufam. Śladami Siostry Faustyny
Dostępny23 szt.

Bogato ilustrowana książkaUfam. Śladami Siostry Faustyny“ to kolejna pozycja w dorobku uznanego tandemu autorskiego: dziennikarza Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia. Tym razem stawiają oni sobie za cel prześledzenie życia największej mistyczki XX wieku na świecie oraz odpowiedzenie na pytanie, jak to się stało, że kult Bożego Miłosierdzia w bardzo krótkim czasie zdobył rzesze wiernych czcicieli na wszystkich kontynentach. Autorzy docierają do wszystkich miejsc, w których przebywała bohaterka książki (w Polsce i na Litwie), zbierając na jej temat unikalny materiał faktograficzny i fotograficzny. Rekonstruują też burzliwe dzieje kultu Bożego Miłosierdzia już po śmierci Siostry Faustyny – od obojętności hierarchii, poprzez zakaz Stolicy Apostolskiej, aż po pełną akceptację Watykanu. W rezultacie otrzymujemy książkę, która jest fascynującą opowieścią o intesywnym i spełnionym życiu duchowym w niespokojnym XX wieku.

87,70 zł
70,16 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 17,54 zł

4 osoby kupiły
7
Skarb na wysokiej górze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarb na wysokiej górze
Dostępny4 szt.

„Skarb, który Bóg dał człowiekowi, znajduje się na wysokiej górze i trzeba usilnie wdrapywać się na nią i mocować, by do owego skarbu dojść i z niego korzystać” – mówi abp prof. Edward Ozorowski, metropolita białostocki w rozmowie-rzece z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim. Opowiadając o swoim życiu, domu rodzinnym, powołaniu kapłańskim, pracy naukowej, posłudze biskupiej oraz Kościele, wyjaśnia, że owym „skarbem na wysokiej górze jest wszystko, co daje i zadaje Bóg człowiekowi. Wszystko, co Bóg daje człowiekowi, jest zawsze najlepsze. By jednak to posiadać, trzeba zdobywać.”

6,10 zł
5,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,61 zł

2 osoby kupiły
8
Włoski. Konwersacje + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. Konwersacje + CD
Dostępny12 szt.

Włoski. Konwersacje dla początkujących i średnio zaawansowanych to: • ponad 3 godziny wysokiej jakości nagrań – tylko rodowici Włosi, • 55 ciekawych i praktycznych dialogów, • nauka prowadzenia swobodnych rozmów w języku włoskim, • słówka i gotowe praktyczne zwroty na każdą okazję, • w książce pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami, • ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi. Włoski. Konwersacje przeznaczone są dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych, które chcą zdobyć lub udoskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów w języku włoskim. Kurs jest szczególnie polecany tym, którzy wybierają się w podróż do Włoch. Kurs to 55 dialogów, nauka przydatnych zdań, słów i zwrotów oraz zestawy ciekawych ćwiczeń. Tematy rozmów związane są z praktycznymi, życiowymi sytuacjami, takimi jak szukanie pracy, problemy z komunikacją miejską, podróże, wizyta u lekarza, zakupy, a także z życiem rodzinnym i towarzyskim. Książka (128 str.) zawiera dialogi, zdania, słówka oraz zwroty wraz z tłumaczeniami. W każdej z 15 rozbudowanych lekcji znajdują się gotowe wzorce dialogów oraz zestawy słówek na każdą okazję. W podręczniku zamieszczono również kilkadziesiąt różnorodnych ćwiczeń – doskonalących umiejętność swobodnego komunikowania się oraz utrwalających nowo poznany materiał. Na końcu podręcznika znajduje się klucz odpowiedzi. Wysokiej jakości nagrania (197 minut) większości zdań i dialogów pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu i uczyć się metodą powtarzania. Dialogi oraz zdania wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów. Ich regularne powtarzanie pomoże opanować nowy materiał.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

1 osoba kupiła
9
Siewca Wiatru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siewca Wiatru
Dostępny665 szt.

Anioły są niepokojąco ludzkie. Palą, piją, piorą się po pyskach, bywają w burdelach, mają niewyparzone gęby, cierpią "na samotność" i są po naszemu pazerne. Pan, stwarzając świat, zapowiedział ostateczna walkę ze Złym. Nikt jednak oprócz Niego nie wie, kiedy Zły nadejdzie. A potem Pan odszedł. Archaniołowie podzielili się władzą, ale czy uda im się utrzymać nieobecność Pana w tajemnicy? Czy władza nie zniszczy ich, czy ocalą Jego dzieło i samych siebie przed Antykreatorem? Ale czy można walczyć z Siewcą Wiatru bez Pana? Abbadon, wybrany i wskrzeszony Anioł Zagłady, bez dotknięcia Pana jest bezradny... Nie ma już wybranych i odrzuconych, Niebios i Otchłani. Jest tylko Dzieło Pana i Antykreator, Siewca Wiatru, nicość i pustka... Cień jest coraz bliżej.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

1 osoba kupiła
10
Bajki La Fontaine - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki La Fontaine
Dostępny92 szt.

Jean de la Fontaine to francuski pisarz, który zyskał wieczną sławę wierszowanymi bajkami dla dzieci. Przedstawiamy zbiór jego najpopularniejszych utworów. Bajki de la Fontaine'a bawią, śmieszą, a przy okazji przekazują ponadczasowe prawdy o ludzkich wadach i zaletach oraz o prawach rządzących światem. Pełno w nich sympatycznych postaci, mówiących zwierząt i wesołych sytuacji. Czytaniem ich nie znudzi się ani dziecko, ani dorosły! Wydanie w twardej oprawie gwarantuje znakomity wygląd i trwałość książki.

17,98 zł
12,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,39 zł

1 osoba kupiła
11
Perełka papieska 25. Dążcie do tego, co wielkie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka papieska 25. Dążcie do tego, co wielkie!
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Wartość życia (...) zależy od tego, co jest w nas - przypomina nam papież Franciszek. Od wielkości naszych duchowych pragnień, od wysokości celu w jaki mierzymy zależy nasz rozwój. Cel chrześcijanina jest maksymalny - spotkać Boga, nauczyć się kochać innych i żyć wiecznie. Zestaw praktycznych, papieskich wskazówek jak go osiągnąć znajdziecie w tej perełce.

4,80 zł
4,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,48 zł

1 osoba kupiła
12
Wolność jest w tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność jest w tobie
Dostępny13 szt.

Przyspawanie do krzesła. Mordercza presja terminów. Obżarstwo i odchudzanie. Alkohol. Internet. Mania pracy... Uciekanie przed samotnością. Mania snucia ponurych scenariuszy i narzekania... Jest, jak jest. Dzisiejszy człowiek każdego ranka troszczy się o swoje włosy i o przebranie, ale duszy nie dotyka. Nawet jej nie budzi. Później idzie do pracy, by doskonalić silniki statków kosmicznych, a tymczasem jego serce staje się wysypiskiem śmieci. Tak zaczyna się niewola, kierat powtarzania schematów, kierat codzienności. Zamiast żyć – funkcjonujemy. Zamiast satysfakcjonujących relacji są relacje. Bez szans na elastyczność, swobodę i bycie sobą... Nie bez powodu człowiekowi ciągle czegoś brakuje. Czas to zmienić. Są konkretne sposoby i narzędzia do tego, by budować swoją wewnętrzną wolność, stare metody pełne mocy. Wolność da radość. Radość da optymizm. Optymizm otworzy nowe szanse. Lęk zniknie. Przyjdzie uzdrowienie. Książka jest zachętą do modlitwy o wolność i do zaangażowania w walkę. Nie jesteśmy bezradni. Naszym orężem jest siła, rozum i serce. Trzeba tylko wiedzieć, jak działać.

29,90 zł
20,33 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 9,57 zł

1 osoba kupiła
13
Okładka na podr A4 regulowana nr 11 (50szt) NARNIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na podr A4 regulowana nr 11 (50szt) NARNIA
Dostępny11 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

132,60 zł
1 osoba kupiła
14
System Prawa Karnego Procesowego Tom 3 Zasady procesu karnego Część 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System Prawa Karnego Procesowego Tom 3 Zasady procesu karnego Część 1-...
Dostępny18 szt.

System Prawa Karnego Procesowego to wielotomowe (w założeniu XVIII tomów) wydawnictwo opracowane pod redakcją merytoryczną Piotra Hofmańskiego. Jest to jedyne na rynku tak aktualne, obszerne i kompleksowe omówienie całego systemu instytucji polskiego prawa karnego procesowego. System stanowi fundamentalne teoretyczne opracowanie problemów tej dziedziny prawa z uwzględnieniem wszystkich perspektyw patrzenia na poszczególne instytucje procedury karnej. Opracowanie o charakterze systemowym jest czymś więcej niż komentarz, podręcznik czy encyklopedia. Może bowiem służyć jako źródło szczegółowej wiedzy o danej gałęzi prawa, może być wykorzystane jako pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu interpretacyjnego, który pojawia się w praktyce stosowania prawa. Sukcesem niemającym dotąd precedensu jest skupienie wokół idei powstania Systemu Prawa Karnego Procesowego wszystkich bez wyjątku ośrodków uniwersyteckich zajmujących się postępowaniem karnym, a ponadto wielu światłych praktyków: sędziów Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, adwokatów, członków Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego. Każdy ośrodek koordynuje prace nad jednym przynajmniej tomem Systemu, a jego redakcję obejmuje ktoś z tego ośrodka. To dzięki temu będzie on ? niezależnie od innych wskazywanych już walorów ? obrazować stan wiedzy i nauki polskiego prawa karnego procesowego.

319,00 zł
287,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 31,90 zł

15
Koreański nie gryzie! + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koreański nie gryzie! + CD
Niedostępny
Brak

Koreański nie gryzie! to kurs, z którym: • aktywnie uczysz się języka od podstaw, • przyjemnie poznajesz użyteczne słownictwo, • praktycznie trenujesz znajomość gramatyki, • uczysz się pisma krok po kroku, • poznajesz współczesny, codzienny język koreański. Książka opiera się na niezwykle atrakcyjnej metodzie aktywnej nauki języka poprzez rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeń. W rozdziałach tematycznych zamieszczono najpopularniejsze zagadnienia, krótkie dialogi lub teksty z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, porcję niezbędnego słownictwa, ćwiczenia, ciekawostki o kulturze oraz specjalną sekcję „Sprawdź się” z zadaniami podsumowującymi. Ponadto na marginesach zamieszczono praktyczne minisłowniczki, a na końcu podręcznika zbiorczy słownik. Do książki dołączono gratis płytę CD z nagraniami profesjonalnych lektorów, która pomaga w nauce poprawnej wymowy oraz ćwiczeniu rozumienia ze słuchu. Odkryj unikalną metodę aktywnej nauki. Przekonaj się, że koreański nie gryzie!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

16
Ekonomia Kurs podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomia Kurs podstawowy
Dostępny6 szt.

ak działa mechanizm gospodarki świata, w którym przyszło nam żyć? Dlaczego tak się dzieje i co z tego wynika? Jakie zjawiska i czynniki mają wpływ na naszą sytuację i zachowania? W jakim kierunku dokonują się zmiany w gospodarce? Podręcznik ten zawiera kurs podstawowy, rozpoczynający studia wyższe z ekonomii i zarządzania. Jego podstawowym zadaniem jest opis i wyjaśnienie głównych elementów życia gospodarczego. Niepowtarzalny, komunikatywny styl Autora sprawia, że z książki mogą uczyć się również słuchacze kierunków nieekonomicznych i osoby zgłębiające wiedzę ekonomiczną na własną rękę. Książka składa się z trzech części: Wprowadzenie do ekonomii Mikroekonomia Makroekonomia Systemy gospodarcze i ich dynamika W stosunku do wydania z 2007 roku zostały dokonane istotne zmiany w części III – Makroekonomia i w części IV – Systemy gospodarcze i ich dynamika. Zmiany te dotyczą przede wszystkim nowych zjawisk, jakie w ostatnim dziesięcioleciu obserwujemy w gospodarce światowej. Wiążą się one głównie z kryzysem systemu pieniężnego

54,00 zł
44,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
17
SuperQuiz. Nauka i Technika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SuperQuiz. Nauka i Technika
Niedostępny
Brak

W SuperQuizie. Nauka i technika znajdziesz: • fakty i ciekawostki z zakresu fizyki i chemii, • słynne wynalazki (dynamit, żarówka i inne), • zasady działania m.in. komputera czy lasera, • eksperymenty do samodzielnego wykonania. SuperQuiz. Nauka i Technika to niezbędnik ucznia i każdego dziecka zainteresowanego poszerzaniem wiedzy czy naukami ścisłymi. Z jego pomocą uzupełni wiadomości zdobyte w szkole i zdobędzie nowe z zakresu fizyki, chemii oraz historii ciekawych wynalazków. Wciągające teksty i ciekawostki zachęcą do nauki wszystkie dzieci. Dla dorosłych to okazja do powtórki wiedzy i znakomity pomysł na połączenie zabawy z najmłodszymi z ich edukacją. Mali naukowcy dowiedzą się z SuperQuizu m.in. jak powstaje tęcza, czym jest prąd elektryczny, jak działa radar czy wariograf, z jaką prędkością leci samolot. Dzieci poznają odpowiedzi na nurtujące je pytania, np. dlaczego w lodówce jest zimno, jak powstaje bańka mydlana czy dlaczego podczas pieczenia chleb rośnie. Zainteresowani medycyną dowiedzą się, jak działają stetoskop i defibrylator oraz na czym polega klonowanie czy RTG. Najmłodsi poznają kilka eksperymentów, które mogą przeprowadzić samodzielnie m.in. stworzą darmową żarówkę czy dowiedzą się, jak zgasić płomyk świecy bez dmuchania na niego. Na rewersach umieszczono ponad 150 pytań do tekstów w formie quizów. Interesujące zagadki i zaskakujące odpowiedzi sprawią, że nauka stanie się pasjonującą zabawą. Kapitan Nauka wciągnie w fascynujący świat poszerzania wiedzy wszystkie dzieci, nawet te mniej zainteresowane uczeniem się! SuperQuiz. Nauka i Technika sprawdzi się podczas spotkań z kolegami, na imprezach rodzinnych oraz w indywidualnej zabawie. Książeczkę można zabrać na spacer lub w podróż – jest doskonałym pomysłem na połączenie zabawy z edukacją w każdej wolnej chwili! W książeczce: • kolorowe zdjęcia i ilustracje, • interesujące zagadki, • zaskakujące odpowiedzi, • opowieści o świecie nauki i technik.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

18
Akwarium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akwarium
Niedostępny
Brak

Poradnik dla miłośników akwarystyki – zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pozwoli ci na przejście przez kolejne kręgi wodnego wtajemniczenia i dostarczy praktycznej wiedzy o hodowli ryb. Znajdziesz w nim przegląd i opis najważniejszych gatunków, wybierzesz odpowiednie okazy do swojego akwarium, a także zrozumiesz, jakich nie powinieneś kupować. Dzięki książce poznasz popularne gatunki ryb, jak karaś złocisty czy gupiki Endlera, ale także zaznajomisz się ze zwyczajami m.in. egzotycznych tęczanek Australii. Pokochasz pielęgnice pawiookie, popularnie zwane oskarami, które, choć duże i władcze, potrafią zaprzyjaźnić się z właścicielem, dosłownie jedząc mu z ręki i pozwalając się głaskać. Dowiesz się, jakich gatunków nie można umieszczać w jednym akwarium, a jakie mogą żyć w zgodzie. Przekonasz się, że wypełnione wodą i tętniące życiem akwarium może być zarówno dziełem sztuki, jak i niewyczerpanym źródłem radości i satysfakcji. Dlaczego poradnik trafia w samo Sedno? – pokazuje, jak zacząć przygodę z hodowlą ryb i jakie gatunki wybrać do domowego zbiornika, – wyjaśnia różnice między akwarium biotopowym, japońskim czy holenderskim i podpowiada, jakie będzie odpowiednie dla twojej hodowli, – radzi, który filtr wybrać i jakie bakterie żyjące w zbiorniku są pożyteczne, – podpowiada, jak zdrowo żywić ryby i przygotować najlepsze menu domowym sposobem, a także jak rozpoznać chorobę oraz skutecznie leczyć podopiecznych, – objaśnia, jakich reguł przestrzegać podczas sadzenia roślin i które gatunki wybrać do akwarium, – w nowej edycji więcej kolorowych zdjęć.

33,90 zł
24,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,49 zł

19
Hiszpański. Konwersacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Konwersacje
Niedostępny
Brak

Hiszpański. Konwersacje uczy prowadzenia swobodnych rozmów i aktywnego komunikowania się. Zestaw (książka + CD mp3) przeznaczony jest dla osób początkujących oraz średnio zaawansowanych, które chcą się nauczyć albo udoskonalić umiejętność prowadzenia swobodnych rozmów. Kurs jest szczególnie polecany tym, którzy wybierają się w podróż do krajów hiszpańskojęzycznych. Konwersacje obejmują ponad 60 dialogów, naukę słów i zwrotów oraz zestawy ciekawych ćwiczeń. Tematy rozmów to praktyczne, życiowe sytuacje, m.in. szukanie mieszkania, zakupy przez Internet, spotkanie w klubie, konto w banku, a także zagadnienia związane z życiem rodzinnym i towarzyskim. Hiszpański. Konwersacje to: • 4 godziny wysokiej jakości nagrań – tylko native speakerzy, • ponad 60 ciekawych i praktycznych dialogów, • nauka prowadzenia swobodnych rozmów, • słowa i praktyczne zwroty na każdą okazję, • w książce pełny zapis nagrań wraz z tłumaczeniami, • ćwiczenia utrwalające z kluczem odpowiedzi. Wysokiej jakości nagrania (240 minut) pozwalają osłuchać się z językiem, poznać prawidłową wymowę oraz przećwiczyć rozumienie ze słuchu i uczyć się metodą powtarzania. Wszystkie słówka, zwroty oraz dialogi wraz z tłumaczeniami zostały udźwiękowione przez profesjonalnych lektorów.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

20
Panzer IV - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panzer IV
Niedostępny
Brak

"Przybycie na front nowych czołgów PzKpfw IV Ausf. F2 uzbrojonych w długolufą armatę kalibru 75 mm było więc wielkim świętem dla jednostek. Jak wspominał żołnierz 35. Pułku Pancernego 4. Dywizji Pancernej gefreiter Rudolf Meckl: "podczas natarcia na Szewsk długlufe Hamsy (tak popularnie żołnierze niemieccy nazywali PzKpfw IV) zostały uznane przez żołnierzy sowieckich za nowy typ niemieckiego czołgu ciężkiego". Wprowadzenie do linii lepiej uzbrojonych i opancerzonych PzKpfw IV pozwoliło choć częściowo zniwelować przewagę techniczną czołgów sowieckich. Poważnym wzmocnieniem arsenału czołgów uzbrojonych w armatę 7,5 cm KwK 37 L/24 kalibru 75 mm było wprowadzenie pocisków kumulacyjnych Granate 38 HL. Pociski tego typu pozwalały na dystansie 150-800 na przebicie z boku pancerza czołgu T-34 lub w odległości 150-600 metrów KW. Pancerz czołowy KW przebijały pociski kumulacyjne wystrzelone na dystansie do 300 metrów".

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

21
Health in pedagogical discourses and school practices - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Health in pedagogical discourses and school practices
Dostępny5 szt.

The issue of health constitutes a crucial element of reflections over both human condition and contemporary world. It significantly embraces the axiological spheres of meanings, with regard to which the individual does not only carry out the process of self identity, but also determines life priorities which accomplishment requires social engagement. In consequence, the category of health manifest itself in various spheres- subjective, social, cultural, civic, economic or last but not least – educational. Hence, the reflections tackling this topic become an interdisciplinary discourse, since exercised in the filed of medicine, sociology, psychology, pedagogy, education as well as economy, political science and even technical disciplines. It should be also emphasized that in the context of findings established within World Health Declaration and action strategies in the European Region of WHO “Health for everyone in 21st century”, health is perceived as individual value but also as a form of a capital crucially influencing the development dynamics of entire societies. Therefore, in this perspective reaching optimal health condition becomes one of inalienable, individual rights, with the responsibility for individual and social health as one of civic duties, embracing as well the sphere of governmental policies. Taking the above into consideration, it is impossible not to appreciate the role played by health education, directed at shaping pro-health attitudes, enabling the establishment of social capital of health. Hence, such pedagogical discourse placing health in heart of its attention shall be considered important in the context of priorities of contemporary world. Presenting the joint publication “Health in pedagogical discourses and school practices. Selected perspectives ” we nurture hope that due to perspectives presented it will become a part of the reflections tackling the issue of health and particularly: · health in postmodern society, · educational contexts of health, · health education in its practical dimension. Thanks to stands taken by researchers from Poland and Czech Republic it became possible to create discursive examination of: · health as a value in postmodern society and contemporary culture; · threats to health in prospective approach; · education and its role in health promotion; · quality management in health promotion; · multidisciplinary - historical, social, cultural and subjective determinants of health education in school environment; · educational innovations targeting at the health of young generation. The issue of health, within the above-mentioned range, is considered by us as extremely practical for all those that place in the centre of research interest the humanistic examination of health, health education and health promotion in various kinds of environments. Therefore, we highly recommend it particularly to pedagogists, teachers, therapists and students of such subjects as pedagogy, education, public health or medicine. Alicja Szerląg

29,90 zł
18,84 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 11,06 zł

22
Żydowski Kraków. Przewodnik po zabytkach i miejscach pamięci (wersja niemiecka) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowski Kraków. Przewodnik po zabytkach i miejscach pamięci (wersja n...
Dostępny5 szt.

W Krakowie zachowało się wyjątkowo dużo zabytków związanych z historią i kulturą Żydów. Najwięcej jest ich na krakowskim Kazimierzu gdzie przetrwał unikalny na światową skalę zespół urbanistyczny dawnego miasta żydowskiego. Istniało ono tam do końca XIV w. aż po połowę XIX w. Najważniejszymi elementami tego zespołu są zabytkowe synagogi Stara Nowa Remu Wysoka Poppera Izaaka i Kupa oraz stary cmentarz przy synagodze Remu. Oprócz nich zachowały się w Krakowie także inne obiekty znajdujące się poza obrębem tej historycznej dzielnicy.

23,00 zł
16,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,44 zł

1 osoba kupiła
23
Księga urwisów (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga urwisów (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny52 szt.

Wydanie Księgi urwisów kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Chłopcy z Wilczkowa nudzą się i pragną przeżywać przygody jak z filmów. Marzą o tym, by w ich miasteczku miały miejsce jakieś tajemnicze wydarzenia... Marzenia się spełniają i siedmiu urwisów ma okazję zostania bohaterami. Ale wtedy okazuje się, że szpiega nie łapie się tak łatwo i przyjemnie jak w filmach, a śledzenie go może być śmiertelnie niebezpieczne! Przy okazji wychodzi na jaw także zaskakująca prawda o szkolnym woźnym, a szóstoklasiści stają się mistrzami matematyki... Tajemnice, niespodzianki i niebezpieczeństwa mnożą się na potęgę! Przedstawiamy lekturowe wydanie jednej z najpopularniejszych powieści Edmunda Niziurskiego. Starannie przygotowane i dopracowane pod względem merytorycznym opracowanie ułatwi pracę na lekcjach języka polskiego, a piękne czarno-białe ilustracje dodatkowo uprzyjemnią lekturę. Twarda oprawa sprawia, że książka jest trwała i efektownie się prezentuje, może więc z powodzeniem być prezentem lub nagrodą szkolną. Od 2014 roku Wydawnictwo GREG jest wyłącznym wydawcą książek Edmunda Niziurskiego przez okres pięciu lat.

23,98 zł
16,79 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,19 zł

24
Changes in Student Achievement Assessment System in Selected European Countries - a Comparative Study - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Changes in Student Achievement Assessment System in Selected European ...
Dostępny1 szt.

An international team of educationalists has undertaken the difficult task of exploring those neglected districts and researching the meander of various school assessment systems followed in order to draw more academic conclusions and reconsider the options available in terms of revitalizing the system or giving it a fresh start. The research was comparative by principle and resulted from a long term cooperation among universities in Germany, Poland, Russia, Belorussia, the Czech Republic and Hungary as well from a number of international seminars on changes in education which have taken place in result of the state reform in eastern and Central Europe as well subsequent stages of the school reform introduced in particular countries of the area. The research carried out on a parallel basis in three countries: Germany, Poland and Russia is presented in particular chapters of this book. In order to make sure that research in really comparative in nature, research strategy, procedure and methodology were agreed in advance. The research focused on the following issues: – what is the value of school assessment from the point of view of teachers, students and their parents? – what are the major functions of assessment and to what extent its interpretation varies depending on school courses? – what is assessed in particular courses? – what are the expectations of particular subjects in terms of form, function and principles of assessment? – what, according to the subjects researched, stands for or against school assessment and its function? – to what extent students participate in self- and peer-assessment? – what is the impact of school assessment on inter-personal relations in schools as well as on students’ attitude to school and learning? – what changes should be introduced in the school assessment system according to the subjects researched? The research material collected allowed particular contributors to carry out in-depth analyses and draft detailed reports. The aim of the reports was to offer answers to the following principle research questions put forward: how have school assessment systems changed in particular countries and to what extent the changes respond to the needs and expectations of principle research subjects i.e. students, teachers and parents in the process of education, but also to what degree changes in the assessment system follow transformations in pedagogical thinking as well as in academic theory.

39,90 zł
14,36 zł

Rabat 64,0%
oszczędzasz 25,54 zł

25
ECDL B2 Podstawy pracy w sieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ECDL B2 Podstawy pracy w sieci
Dostępny140 szt.

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych potwierdza zdobycie umiejętności w zakresie obsługi komputera i programów użytkowych po odbyciu międzynarodowego systemu szkoleń. W Polsce licencji na szkolenia udziela Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI), ono także wydaje certyfikaty.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

26
Historia. Opowiem Ci Ciekawą Historię. Klasa 6. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia. Opowiem Ci Ciekawą Historię. Klasa 6. Podręcznik
Niedostępny
Brak

Zawiera opis dziejów Polski i Europy od początku XIX wieku do czasów współczesnych. Ukazanie związku współczesności z przeszłością kształtuje postawę odpowiedzialności i zaangażowania w działania obywatelskie, a także buduje poczucie więzi ze wspólnotą lokalną, narodową, europejską i globalną. Uczy również wrażliwości społecznej i tolerancji. Pytania i polecenia podsumowujące każdy rozdział służą utrwaleniu zdobytej wiedzy.

26,00 zł
23,14 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,86 zł

27
Bądź niepowstrzymany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź niepowstrzymany
Dostępny7 szt.

Odwaga prowadząca do osiągnięcia celu składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest wola rozpoczęcia, działania w oparciu o wiarę i śmiałego dążenia do celu bez gwarancji sukcesu.Drugą - wola wytrwałości, determinacji, odmowy rezygnacji i gotowość pracowania ciężej niż ktokolwiek inny. Większość ludzi znajduje sobie wymówkę i nawet nie rozpoczyna realizacji marzenia.A przeważająca liczba spośród tych, którzy podejmują próbę, rezygnuje przy pierwszych trudnościach. To smutne, bo każdy posiada zdolność do urzeczywistnienia swoich marzeń.Niestety tylko nielicznym wystarcza woli, aby zrobić wszystko, co jest do tego potrzebne. Właśnie dlatego zawsze kibicujemy słabszym.I dlatego uwielbiamy takie filmy, jak Rocky albo Rudy. Wszyscy bowiem czasami czujemy się gorsi od innych.I oglądanie, jak słabsi zwyciężają, daje nam nadzieję, że my też możemy wygrać. ?

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

28
Leki po dyplomie Ginekologia i Położnictwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leki po dyplomie Ginekologia i Położnictwo
Niedostępny
Brak

Książka Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo przeznaczona jest dla lekarzy położników i ginekologów. ... informacje o lekach niezbędne w pracy ... Zamieszczono w niej informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku. Poza lekami wydawanymi wyłącznie na receptę, znajdą Państwo także informacje o lekach stosowanych w lecznictwie zamkniętym. W książce znajdą Państwo także informacje o promowanych przez firmy farmaceutyczne lekach dostępnych bez recepty, suplementach diety, wyrobach medycznych i kosmetykach. W krótkim opisie leku zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciwwskazania do stosowania wraz z ostrzeżeniami, działania niepożądane oraz dawkowanie – tworząc podręczny przewodnik dla lekarza. Przy nazwie handlowej podano również inne potrzebne informacje o danym leku, z których szczególnie przydatną dla lekarzy są nazwy preparatów zawierające tę samą substancję czynną, o podobnym zastosowaniu. Ceny leków refundowanych zamieszczone w publikacji są zgodne z Obwieszczeniem Ministra Zdrowia wchodzącym w życie z dniem 01.05.2014. Natomiast w przypadku leków pełnopłatnych odpłatność dla pacjenta podano na podstawie informacji uzyskanych od firm farmaceutycznych lub uśrednionych cen z aptek. Czytelnicy zainteresowani szczegółowymi informacjami o innych substancjach czynnych znajdą szersze dane w wydaniu encyklopedycznym Leków współczesnej terapii J.K. i A. Podlewskich. Wszystkie wymienione w książce Leki po Dyplomie – Ginekologia i położnictwo leki zestawione są w dwóch wykazach – substancji czynnych i preparatów oraz klasyfikacji anatomiczno-terapeutyczno-chemicznej (ATC).

55,00 zł
29
Pakiet: Tropiciele. Czterolatek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet: Tropiciele. Czterolatek
Niedostępny
Brak

b>Komplet materiałów dla czterolatków do nauki i zabawy w przedszkolu: • Karty pracy (część 1 i 2) – Karty przygotowują dziecko do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Bogactwo elementów przedstawionych na obrazkach zachęca do wypowiedzi ustnych i wspomaga rozwój mowy. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą. • Wyprawka plastyczna – Wypychanki, składanki, wycinanki, wyklejanki, kolorowanki wodne – plastyczne zabawy rozwijające sprawność manualną, a także wyobraźnię dziecka. • Wyprawka matematyczna – Figury geometryczne, obrazki do wypychania, klasyfikowania i układania, memory, miarka, but do sznurowania i inne elementy rozwijające sprawność manualną i umiejętności matematyczne dziecka. • Księga zawodów – Ponad 20 profesji – zwykłych i niezwykłych. Każdy zawód został przedstawiony na osobnej, pięknie ilustrowanej rozkładówce. Praca z Księgą zawodów to również doskonały trening spostrzegawczości dla czterolatków. • Geoplan – Zabawka edukacyjna, która rozwija małą motorykę, wyobraźnię przestrzenną, pomysłowość i intuicję geometryczną. • Maskotka – Zając Tup, który zostanie przyjacielem każdego czterolatka. • Poradnik dla rodziców.

103,70 zł
92,29 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 11,41 zł

30
Odkrywamy zdumiewający świat Nowe spojrzenie na rzeczywistość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy zdumiewający świat Nowe spojrzenie na rzeczywistość
Dostępny10 szt.

zy jesteś gotowy spojrzeć na rzeczywistość w zupełnie nowy sposób? Zdumiejesz się tym, co odkryjesz! Nasza planeta kryje w sobie zaskakujące tajemnice, których odkrywanie wprawi w osłupienie naprawdę każdego. Przetrzesz ze zdumienia oczy, gdy przeczytasz o zjawiskach, faktach i wydarzeniach opisanych w tej książce! Sześć porażających działów (cuda ziemi, dziwy przyrody, nauka o człowieku, najszybsze maszyny, łowcy adrenaliny, historia), wypełnionych po brzegi niebywałymi informacjami. To książka dla ludzi o mocnych nerwach. Odkryj z nami zdumiewający świat! Niebywałość zjawisk i faktów zamieszczonych w książce potwierdza Discovery Chanel. Odbiorcy: – wszyscy ci, którzy są gotowi odkrywać niebywały świat. – pasjonujący się wieloma dziedzinami wiedzy, interesujący się naukowymi odkryciami. Dlaczego warto nabyć tę książkę? – zawiera tysiące zaskakujących, wprawiających w zdumienie, ale zawsze rzetelnych i naukowo potwierdzonych faktów, zebranych w sześć intrygujących działów, – każde opisywane zdumiewające zjawisko ilustrują nieprawdopodobnie precyzyjne fotografie, co sprawia, że lektura tej książki staje się więcej niż wyjątkowa, – opracowana we współpracy z Discovery Chanel.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

31
Odciągnięcie. Podręcznik do nauki gry środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odciągnięcie. Podręcznik do nauki gry środkowej
Niedostępny
Brak

Kombinacja to forsowny wariant z ofiarą figury lub piona. Niniejszy podręcznik stawia sobie za cel omówienie i pomoc w nauczeniu się odnajdywania w pozycji i wykorzystywania jednego z częściej spotykanych w praktyce tematów kombinacji – odciągnięcia.

21,00 zł
15,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,25 zł

32
Głosy Toskanii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głosy Toskanii
Niedostępny
Brak

Nie ma jednej Toskanii, Toskanii jest wiele – po jednej dla każdej pary oczu. Jej wrodzone dążenie do piękna (w sztuce, przyrodzie i stylu życia) miesza się z wrażliwością i tożsamością tych, którzy ją odkrywają, przemieniając się w doznanie. Śpiew i muzyka są nierozerwalnie związane z Toskanią. Dlatego od wieków kraina ta stanowi punkt odniesienia, legendarne źródło inspiracji i nostalgii dla muzyków, poetów, malarzy oraz marzycieli z bliska i daleka. Toskania jest regionem z duszą, przybraną ojczyzną każdego, kto wynosi ją do tej rangi. Aby poznać ją w pełni, trzeba doświadczyć jej osobiście – tak samo jest z utworem muzycznym, który aby rozbrzmieć, potrzebuje kogoś, kto go zinterpretuje. Giorgio De Martino jest pisarzem i pianistą. Spod jego pióra wyszły liczne eseje i dzieła literackie. Od przeszło dwudziestu lat jest krytykiem XIX-wiecznej muzyki i od 1993 roku regularnie współpracuje z Teatro Carlo Felice w Genui. W 2008 roku nawiązał zawodowe relacje z Andreą Bocellim, które z czasem przerodziły się w przyjaźń.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

33
Sztuka Świat w obrazkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka Świat w obrazkach
Niedostępny
Brak

Czy wiesz, kiedy powstały pierwsze malowidła? Dlaczego Picasso malował kanciaste twarze? Z jakich powodów budowano piramidy? Kto gra w orkiestrze w filharmonii? Co było najpierw - fotografia czy film? Przeczytasz tę książkę , a dowiesz wszystkiego się! W serii „Świat w obrazkach” m.in. ukazały się tytuły: Wieś, Zwierzęta, Przyroda, Ludzkie ciało, Ziemia, Konie, Muzyka, Rekordy zwierząt, Góry, Dinozaury i prehistoria, Las, Zwierzęta domowe, Zawody, Miasto, Transport, Morze, Dzieci świata, Smoki, Kosmos, Strażacy.

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

34
Tropiciele. Trzylatek, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropiciele. Trzylatek, wydanie 5
Niedostępny
Brak

Tropiciele tropią wiedzę! To doskonały sposób uczenia się i poznawania świata! Komplet materiałów dla trzylatków do nauki i zabawy w przedszkolu: • Karty pracy – przygotowują dziecko do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą spostrzegawczość. • Wyprawka plastyczna (część 1 i 2) – wypychanki, składanki, wycinanki, wyklejanki, kolorowanki – plastyczne zabawy rozwijające sprawność manualną i wyobraźnię. • Księga zwierząt – żyjących w lesie, w dżungli, na sawannie, w wodzie oraz takich, które można spotkać w parku i na wiejskim podwórku. • Maskotka – czyli zając Tup – przyjaciel każdego czterolatka. • Poradnik dla rodziców.

99,00 zł
88,11 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,89 zł

35
Rosyjskie koleje - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rosyjskie koleje
Bard Centrum Gier, od 12 lat
Dostępny7 szt.

Wybuduj największą sieć kolejową! „Rosyjskie koleje” to jeden z hitów roku 2013 na świecie, gra która bardzo szybko wspina się w rankingu BoardGameGeek. W „Rosyjskie koleje” gracze rywalizują ze sobą o to, kto zbuduje największą i najnowocześniejszą sieć kolejową w Rosji. Aby osiągnąć sukces muszą w odpowiedni sposób gospodarować swoimi robotnikami. Każdy gracz staje przed problemem jak najlepiej wykorzystać ograniczone zasoby, którymi dysponuje. Gra oferuje wiele dróg do zwycięstwa. Każdy z graczy staje przed wyborem – czy inwestować w szybką rozbudowę linii kolejowych czy modernizować już istniejące połączenia. Zawartość opakowania: • plansza, • 4 plansze graczy, • 99 drewnianych znaczników, • 135 żetonów, • 23 karty, • 4 karty punktacji, • instrukcja.

179,90 zł
152,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 26,98 zł

36
Okładka na zeszyt do nut A5 (25 szt) NARNIA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na zeszyt do nut A5 (25 szt) NARNIA
Narnia
Dostępny5 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 25 sztuk. Paczki nie rozrywać.

28,80 zł
37
Okładka na zeszyt A5 (50szt) NARNIA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na zeszyt A5 (50szt) NARNIA
Narnia
Niedostępny
Brak

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

30,80 zł
38
Hotelarstwo. Tom 4. Usługi żywieniowe w hotelarstwie. Technik hotelarstwa. Kwalifikacja T.12. Podręcznik, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotelarstwo. Tom 4. Usługi żywieniowe w hotelarstwie. Technik hotelars...
Dostępny20 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji T.12. (Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie). Ta publikacja to wyczerpujące źródło wiedzy na temat usług w branży gastronomicznej. Autorzy położyli nacisk na racjonalne odżywianie, komponowanie jadłospisu, a także wizerunek zawodowy pracownika. Szczegółowo przedstawili rodzaje śniadań serwowanych w hotelu. Podali praktyczne wskazówki dotyczące nakrywania stołu. Zwrócili uwagę na pracę zespołową. Bogato ilustrowany materiał ułatwia zrozumienie treści i pomaga w ćwiczeniach praktycznych. Zdjęcia i rysunki przedstawiają poszczególne elementy sprzętu, sposoby nakrywania stołu czy organizacji bufetu śniadaniowego. Ćwiczenia i pytania kontrolne pomogą uczniowi sprawdzić poziom wiedzy. Numer dopuszczenia MEN: 43/2013

40,50 zł
36,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,45 zł

39
Hotelarstwo. Tom 5. Podstawy działalności przedsiębiorstwa hotelarskiego. Technik hotelarstwa. Kwalifikacja T.11 i T.12. Podręcznik, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hotelarstwo. Tom 5. Podstawy działalności przedsiębiorstwa hotelarskie...
Dostępny11 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji T.11 (Planowanie i realizacja usług recepcji) i T.12 (Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie). Podręcznik przystępnie wprowadza w podstawowe zagadnienia związane z funkcjonowaniem gospodarki wolnorynkowej. Wyjaśniono w nim najważniejsze terminy ekonomiczne. Scharakteryzowano różne rodzaje działalności gospodarczej, dzięki czemu uczeń lepiej zrozumie zagadnienia związane z hotelarstwem. Autorzy uczą czytania ze zrozumieniem ustaw i aktów prawnych. Przygotowują nie tylko do egzaminu zawodowego, lecz także do sprawnego funkcjonowania na rynku pracy w roli pracownika i przyszłego pracodawcy. Dostarczają informacji przydatnych przy rozpoczynaniu własnej działalności gospodarczej w branży hotelarskiej. Numer dopuszczenia MEN: 68/2013

53,20 zł
47,35 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,85 zł

40
Okładka na zeszyt A5 regulowana 215 (50szt) NARNIA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na zeszyt A5 regulowana 215 (50szt) NARNIA
Narnia
Dostępny5 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

72,70 zł
41
Perełka papieska 24. Odwagi! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka papieska 24. Odwagi!
Niedostępny
Brak

Życie stawia przed nami wiele wyzwań - zabiegania o naszą dojrzałość i świętość, budowania pięknej rodziny, służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Papież Franciszek przypomina nam, że chrześcijańska odwaga, zakorzeniona w relacji z Chrystusem, może uczynić nas spełnionymi ludźmi, którzy potrafią kochać i są kochani.

4,80 zł
4,32 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,48 zł

42
Okładka na podr A4 regulowana nr 15 (50szt) NARNIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na podr A4 regulowana nr 15 (50szt) NARNIA
Dostępny5 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

126,80 zł
43
Okładka na podr A4 regulowana nr 18 (50szt) NARNIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na podr A4 regulowana nr 18 (50szt) NARNIA
Dostępny6 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

137,00 zł
44
Okładka na podr A4 regulowana nr 14 (50szt) NARNIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na podr A4 regulowana nr 14 (50szt) NARNIA
Dostępny4 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

126,80 zł
45
Okładka na podr A4 regulowana nr 13 (50szt) NARNIA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okładka na podr A4 regulowana nr 13 (50szt) NARNIA
Dostępny6 szt.

Opakowanie sprzedażowe zawiera 50 szt. Paczki nie rozrywać.

126,80 zł
46
Tropiciele. Trzylatek. Karty, wydanie 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropiciele. Trzylatek. Karty, wydanie 5
Niedostępny
Brak

Tropiciele tropią wiedzę! To doskonały sposób uczenia się i poznawania świata! Karty pracy dla trzylatka zawierają ćwiczenia przygotowujące do czytania, pisania i liczenia, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, kształcą motorykę, słuch fonematyczny, spostrzegawczość. Duży format (A3) umożliwia swobodne, rozmachowe ruchy ręki, ważne na tym etapie rozwoju dziecka. Ciekawe obrazki przyciągają uwagę bogactwem elementów. Ciekawa oprawa graficzna, lubiane przez dzieci nalepki sprawią, że nauka stanie się wspaniałą zabawą. Przewodnikiem dzieci po kartach jest sympatyczny zając Tup.

36,10 zł
32,13 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,97 zł

47
Nuty, smyki i patyki. Klasa 6. Podręcznik z ćwiczeniami. Części 1-2 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nuty, smyki i patyki. Klasa 6. Podręcznik z ćwiczeniami. Części 1-2 z ...
Dostępny2 szt.

Cykl "Nuty, smyki i patyki" do nowej podstawy programowej opracowano zgodnie z zasadą "od doświadczenia do teorii: uczniowie słuchają muzyki lub sami muzykują, by następnie poznać dane zjawisko muzyczne od strony teoretycznej. Dwuczęściowy podręcznik do klasy szóstej obejmuje 30 tematów, których podstawą jest piosenka, utwór do grania bądź sylwetka kompozytora. Uczniowie poznają dodatkowo epoki muzyczne, systematyzują swoja wiedzę o jazzie, muzyce rozrywkowej, folkowej i filmowej. Większość lekcji zawiera dział Graj na instrumentach zachęcający uczniów do wspólnej nauki gry na szkolnych instrumentach perkusyjnych oraz na flecie, a istotnym dodatkiem do tematycznych rozdziałów jest sekcja Śpiewaj i graj, w której są dodatkowe piosenki i melodie do grania na instrumentach. Wśród propozycji piosenek do wspólnego grania i śpiewania jest wiele popularnych utworów, są również utwory nowe, napisane specjalnie do tego podręcznika. Szata graficzna z mnóstwem ilustracji, bogate infografiki oraz ciekawostki (nie tylko o muzyce) pomagają przyswoić nowe wiadomości i poszerzają horyzonty uczniów. Płytę dołączoną do podręcznika Nuty, smyki i patyki można odsłuchać w odtwarzaczu CD i w komputerze. W odtwarzaczu CD uczeń ma do dyspozycji 20 akompaniamentów do utworów do grania. W komputerze może odsłuchać 69 utworów, obejrzeć film Lekcja beatboxu oraz zobaczyć na przykładzie scenek filmowych, jak muzyka może wpłynąć na odbiór filmu. Na CD-Extra znajduje się również galeria obrazów do lekcji o muzyce ilustracyjnej.

59,90 zł
53,31 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,59 zł

48
Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Źródła. Początki mistyki chrześcijańskiej. Tom 2
Niedostępny
Brak

By prawdziwie poznać chrześcijańskie korzenie, z których wyrasta nasza cywilizacja, trzeba powrócić do źródeł. Jedynie poznanie ich może sprawić, że przekroczymy i odrzucimy karykaturalne przedstawienia chrześcijaństwa, których pełna jest dzisiejsza kultura. Owe fałszywe wyobrażenia ukazują bowiem chrześcijaństwo jako religię, która nie przystając do współczesności, próbuje nieustannie odbierać człowiekowi wolność. Mając to wszystko na względzie, Olivier Clément zaprasza nas do powrotu do pierwocin, odkrywając przed nami najpiękniejsze teksty pierwszych ojców Kościoła. Komentuje je i przedstawia w świetle wiary, której fundamentem jest zmartwychwstanie. I tak przed czytelnikiem rysuje się odmiana duchowości – obrazowo mówiąc – skierowana ku wewnętrznemu Obliczu, które przemawia do każdego człowieka ponad ideologiami czy systemami. W tomie 2. znalazły się następujące rozdziały: "Ekklesia. Miejsce odrodzenia", "Walka wewnętrzna", "Wiara i pokora" oraz "Od przemienienia żądz do przezwyciężenia zmysłów". Olivier Clément (1921-2009), Francuz, jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów prawosławnych. Od 1953 roku wykładał w Instytucie Teologii Prawosławnej św. Sergiusza w Paryżu. Autor kilkudziesięciu książek, z których kilka przetłumaczono na język polski.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

Wróć do góry