hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.06.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 11 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szkoła z pasją... teatralną! Zbiór scenariuszy (Jolanta Zabielska), na drugim Drama (Kamila Witerska). Kolejny produkt to Dieta dla serca i układu krążenia (Małgorzata Borgman) oraz Nawijka na skajpie (Agnieszka Tyszka).
1
Szkoła z pasją... teatralną! Zbiór scenariuszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła z pasją... teatralną! Zbiór scenariuszy
Dostępny13 szt.

Książka ta podzielona jest na dwa rozdziały, ze względu na tematykę. Można w niej znaleźć m.in. scenariusze na uroczystości szkolne, ważne rocznice i święta, zabieg teatru w teatrze, telewizyjny dziennik oraz program rozrywkowy, uwspółcześnioną mitologię grecką, parafrazy „Lokomotywy” i „Inwokacji”, a także inscenizacje oparte na ciekawych i pouczających baśniach – przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Scenariusze maja różną formę, są pomysłowo skonstruowane i umożliwiają zaangażowanie w przedstawienie wielu uczniów. Autorka tworzy teksty, odnosząc się do współczesnych realiów, tak bliskich nastolatkom, bawiąc się konwencjami, wplatając w nie sporo humoru, a przy tym poruszając bardzo poważne tematy dotyczące uniwersalnych prawd życiowych i problemów nie tylko młodych ludzi.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

6 osób kupiło
2
Drama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drama
Dostępny7 szt.

Publikacja jest zbiorem różnorodnych technik i scenariuszy dramowych, pochodzących od różnych osób, praktyków stosujących dramę w odmiennym środowisku społeczno-kulturowym. Do udziału w publikacji zaproszeni zostali wybitni praktycy dramy z Polski i ze świata, osoby których działania mają wpływ na rozwój dramy w kierunku pozytywnych zmian w zakresie edukacji, profilaktyki i terapii, sztuki, filozofii, zarządzania i ekonomii i innych. Publikacja ma określoną strukturę, która pozwala czytelnikowi na szybkie odnalezienie interesujących go elementów, porównanie poszczególnych podejść. Opiera się na rozmowie, próbie porównania sposobów definiowania, rozumienia dramy i jej specyficznych cech. Książka wskazuje także współczesne tendencje w dramie, kierunki jej rozwoju, które można odczytać z wypowiedzi badanych osób, z kierunków ich rozwoju, z ich fascynacji i zainteresowań. Partner wydania: Polskie Stowarzyszenie Kreatywności.

40,01 zł
32,81 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4 osoby kupiły
3
Dieta dla serca i układu krążenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dieta dla serca i układu krążenia
Dostępny2 szt.

Czy można ustrzec się przed chorobami serca i miażdżycą? Jak walczyć z nadciśnieniem? Co robić, aby zmniejszyć ryzyko kolejnego zawału? Wiele osób codziennie zadaje sobie podobne pytania, nie znajdując jednak prostej i satysfakcjonującej odpowiedzi. Niestety, często też bywa, że takowej odpowiedzi nie znają osoby z dolegliwościami ze strony układu krążenia. Dlatego też Małgorzata Borgman podjęła się próby stworzenia przystępnego poradnika na temat w profilaktyce chorób serca najważniejszy – żywienia. W książce swej przejrzyście opisała podstawowe choroby serca i układu krwionośnego, przedstawiła odpowiednie wskazówki (nakazy oraz zakazy) dietetyczne i – co istotne – podała ciekawe przepisy na potrawy polecane osobom z poszczególnymi schorzeniami (uzupełniając je informacjami na temat liczby kalorii) oraz umieściła aneks omawiający lecznicze właściwości ziół. Słowem, Dieta dla serca i układu krążenia to doskonałe, choć niewielkie, kompendium wiedzy na temat odżywiania i to zarówno dla osób zdrowych, jak i chorych.

35,00 zł
17,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,50 zł

3 osoby kupiły
4
Nawijka na skajpie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawijka na skajpie
Dostępny45 szt.

Nastoletnia Amanda spotyka Nawojkę – pierwszą studentkę w dziejach Akademii Krakowskiej. Nawojka jest gotowa wiele zaryzykować, by studiować na uczelni, dla Amandy to tylko jedno „kliknięcie” i wzruszenie ramion. Zderzenie dwóch światów wywołuje wiele pytań: Co to znaczy mieć marzenia? Jaką cenę się płaci, dążąc do ich spełnienia? Którędy iść, gdy wszystkie drogi wydają się pełne przeszkód? Czy Skype może być kołem ratunkowym? Kim jest ta, która nigdy się nie poddaje?

24,90 zł
19,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,48 zł

2 osoby kupiły
5
Twarz, szyja, dekolt. Technik usług kosmetycznych. Kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarz, szyja, dekolt. Technik usług kosmetycznych. Kosmetyka pielęgnac...
Dostępny81 szt.

Książka zawiera zakres informacji określony w podstawie programowej jako A.61. – wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy (oraz tzw. efekty wspólne), czyli efekty kształcenia wymagane na pierwszym egzaminie z kwalifikacji w zawodzie. Publikacja przygotowana przez nauczycieli praktyków i egzaminatorów. Przydatna na zajęciach m.in.: jako instruktaż, jak i do samokształcenia. Zawiera najnowszy zasób wiedzy kosmetycznej, oparty na najnowszych badaniach i ustaleniach naukowych.

62,50 zł
56,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,25 zł

1 osoba kupiła
6
Nowe. Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Klasa 3. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe. Zrozumieć tekst - zrozumieć człowieka. Klasa 3. Język polski. Po...
Dostępny24 szt.

Podręcznik Nowe. Zrozumieć tekst – zrozumieć człowieka dla klasy 3 został przygotowany z myślą o kształceniu ogólnym w zakresie podstawowym i rozszerzonym w liceum i technikum. Materiał jest ułożony chronologicznie i podzielony na epoki historycznoliterackie. W ramach epok zastosowano podział na jednostki lekcyjne. Treści z nauki o języku są zintegrowane z materiałem literacko-kulturowym. Duży nacisk położono na interdyscyplinarność – przy okazji mówienia o literaturze omawiane są też inne teksty kultury (malarstwo, rzeźba, film, teatr). Każdy dział rozpoczyna lekcja wprowadzająca w daną epokę literacką, a kończy lekcja powtórzeniowa. Wykład główny przeplatają lekcje z tekstami publicystycznymi lub popularnonaukowymi do ćwiczenia umiejętności wykonywania różnych działań na tekście nieliterackim. Są one poświęcone zagadnieniom związanym z daną epoką literacką. Polecenia do tekstów zostały tak skonstruowane, by rozwijać umiejętności tworzenia wypowiedzi ustnych i pisemnych. Całość wzbogacają bloki pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę (przewodniki po autorach, lekturach, zjawiskach literackich i kulturowych, treściach z nauki o języku), a także działy „Umiem więcej” zawierające praktyczne wskazówki dotyczące tworzenia poszczególnych form wypowiedzi (interpretacja, rozprawka, wypowiedź ustna itp.) oraz przykładowe zadania wraz z realizacjami. Numer dopuszczenia MEN: 703/5/2014/2015

57,80 zł
51,44 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,36 zł

1 osoba kupiła
7
Wahadełko. Spróbuj i Ty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wahadełko. Spróbuj i Ty
Dostępny8 szt.

Chcesz się dowiedzieć, dlaczego w wymarzonym mieszkaniu bardzo źle sypiasz? Zgubiłaś wyjątkową broszkę po babci i nie możesz tego odżałować? Marzysz o odkryciu niezwykle rzadkich i cennych złóż mineralnych? Jeśli tak, to zaprzyjaźnij się z niepozornym z wyglądu, ale mającym niespotykaną moc wahadełkiem. Dzięki niemu znajdziesz odpowiedź na wiele nurtujących Cię pytań, ułatwi Ci ono podejmowanie trudnych decyzji, a przede wszystkim pozwoli zabezpieczyć się przed szkodliwym promieniowaniem energetycznym i geopatycznym. Myślisz, że to za trudne? Nic bardziej błędnego! Z książką Teresy Stąpór bez problemu zgłębisz arkana różdżkarstwa, bowiem autorka w sposób przystępny i przejrzysty zdradza tajniki oraz sekrety radiestezji, omawia podstawowe rodzaje wahadełek, przedstawia metody pracy z nimi etc. Słowem, „Wahadełko. Spróbuj i Ty” to tak wyjątkowy i praktyczny przewodnik po tajemniczym świecie geotroniki, biotroniki, fitotroniki, że każdy zainteresowany przedmiotem powinien go mieć na półce.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
8
Literki kotka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Literki kotka
Dostępny19 szt.

Kolorowanka edukacyjna z naklejkami sprawi, że Twoje dziecko już od najmłodszych lat zacznie ćwiczyć swoje umiejętności manualne oraz kreatywność. Maluch zaznajomi się z literkami, a to wszystko w połączeniu z zabawą z naklejaniem.

10,70 zł
5,03 zł

Rabat 53,0%
oszczędzasz 5,67 zł

1 osoba kupiła
9
Wprowadzenie do ekologii behawioralnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do ekologii behawioralnej
Dostępny27 szt.

Pasjonująca opowieść o zwyczajach i zachowaniach zwierząt, do czytania dla każdego interesującego się ich zwyczajami! Jest to wznowienie książki uznawanej przez ekologów za jedną z najlepszych na świecie w tej dziedzinie. To trafna prezentacja badań z ekologii behawioralnej, umożliwiających interpretację ekologii pojedynczych osobników i ich grup. Twórcza interpretacja - przedstawia zasady i typy zachowań oraz ich znaczenie przystosowawcze, stawiając pytania, poszukując odpowiedzi i proponując różne rozwiązania. Ciekawy sposób prezentacji - zrozumiały język, czasem żartobliwy, doskonałe ilustracje i układ graficzny z komentarzami na marginesie.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

1 osoba kupiła
10
Warszawa 1944. Tragiczne powstanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa 1944. Tragiczne powstanie
Niedostępny
Brak

Książka o powstaniu warszawskim, wplecionym w ogólną historię drugiej wojny światowej, napisana wnikliwie i z rozmachem. Imponująca dokumentacja m.in. z archiwów prywatnych prof. Władysława Bartoszewskiego, ale też niemieckich i brytyjskich. Obiektywizm, szeroki kontekst historyczny, znakomita narracja, wysoki poziom literacki. Powstanie warszawskie – błędna kalkulacja, romantyczny zryw czy bohaterska walka o wolność, której efektem było zrównanie z ziemią stolicy Polski? Dziś pytania i wątpliwości są chyba żywsze niż kiedykolwiek. Alexandra Richie przedstawia historię tych 63 dni z historii Warszawy na podstawie zeznań świadków i uczestników walk. Skrupulatnie zebrane dokumenty i świadectwa oraz przenikliwe refleksje uznanej historyczki pozwalają spojrzeć na powstańczy zryw z nowej perspektywy. Richie ukazuje powstanie w kontekście działań wojennych na arenie międzynarodowej, krytycznie ocenia postawę aliantów i błędy polskiego dowództwa. Nie feruje jednak łatwych sądów, a jej talent pisarski sprawia, że Warszawę 1944 czyta się niczym trzymającą w napięciu powieść. Najlepsza książka o powstaniu, jaką miałem w ręku. Autorka imponuje erudycją, wplata powstanie warszawskie w historię powszechną drugiej wojny światowej, sprawnie wykorzystuje źródła, jest doskonale zorientowana w stanie badań i przede wszystkim znakomicie opowiada. – prof. Włodzimierz Borodziej Rzetelnie i wnikliwie przygotowana książka ukazująca tragizm powstania warszawskiego i krytycznie oceniająca postawę aliantów w sierpniu 1944 roku. – „Kirkus Reviews” Poruszający opis brutalnej wojny widzianej oczami cywilów. „Warszawa 1944” to jedna z najlepszych książek historycznych ostatnich lat. – „The Wall Street Journal” Richie świetnie się sprawdza jako pisarka. Jej opowieść o powstaniu nikogo nie pozostawi obojętnym. – „The New York Review of Books” Alexandra Richie – historyk, absolwentka Oxfordu, autorka książki Faust's Metropolis: a History of Berlin – wymienionej wśród 10 najlepszych książek „Publisher's Weekly”. Zajmuje się problematyką drugiej wojny światowej i postkomunizmem w Europie Środkowo-Wschodniej. Zofia Kunert – tłumaczka, reżyser i scenarzystka. Od 1994 r. pracuje w Telewizji Polskiej, dla której zrealizowała szereg filmów dokumentalnych i reportaży historycznych. Jej filmy były prezentowane w cyklu „Mistrzowie dokumentu z historią w tle” na antenie TVP Historia. Tłumaczka licznych książek poświęconych historii drugiej wojny światowej.

70,00 zł
60,90 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

11
Dieta w osteoporozie, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta w osteoporozie, wydanie II
Dostępny5 szt.

Osteoporoza nazywana jest „cichym złodziejem kości”, bo przez lata nie powoduje żadnych dolegliwości. Niestety, może grozić każdemu z nas. Na szczęście można ją wcześnie rozpoznać i odpowiednio leczyć. Naprawienie szkód powstałych w wyniku tej choroby jest niezwykle trudne, jednak kości można wzmacniać w każdym wieku, wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad. Jakie to zasady – dowiecie się Państwo z poradnika autorstwa Barbary Jakimowicz-Klein, który ponadto umożliwi znalezienie odpowiedzi na wiele pytań dotyczących osteoporozy – jej istoty, objawów, diagnostyki, leczenia i profilaktyki. Przede wszystkim jednak książka ta uświadamia nam, jakie znaczenie w walce z osteoporozą ma sposób odżywiania i odpowiedni dobór produktów spożywczych. Zawarte w niej przepisy na zdrowe i smaczne potrawy mogą stać się potężną bronią przeciwko rozwojowi tej podstępnej choroby i korzystnie wpłyną na stan naszych kości. Nigdy nie jest za późno na zmianę trybu życia i diety!

29,50 zł
21,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,26 zł

12
Autoterapia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autoterapia
Niedostępny
Brak

Ile razy w ciągu zeszłego roku stałeś się „ofiarą” stresu? Ile książek na ten temat już przeczytałaś? Natłok informacji,wszechogarniający hałas, nieustające konflikty między ludźmi i całymi nacjami, bezrobocie, zanieczyszczenie środowiska, a przede wszystkim ogromny kryzys wartości, totalny brak autorytetów oraz wzorców do naśladowania – oto szara rzeczywistość,z którą dzień w dzień musisz się zmagać. Nie jest to proste, dlatego „dopada” Cię stres. Można jednak z tym walczyć! Przez całe stulecia ludzie wypracowywali metody umożliwiające łagodzenie niszczących skutków stresu. W niniejszej książce Elżbieta Książek zwięźle i nader przystępnie opisała najważniejsze i najbardziej skuteczne z nich – powszechnie znaną jogę, treningi relaksacyjne (autogenny, Jacobsona, Silvy) czy, stosunkowo niedawno odkrytą na nowo, tysiącletnią tradycję naturalnego uzdrawiania – Reiki. Przypomniała też o aromaterapii oraz korzystnym, odprężającym wpływie jonizujących powietrze lamp solnych itd. Zatem – zatrzymaj się, usiądź, niech otoczy Cię woń jakiegoś regenerującego umysł i siły fizyczne olejku, zapomnij o zgiełku za oknem i codziennych troskach! Poczuj moc prawdziwego relaksu!

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

13
Kryptonim Zen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryptonim Zen
Dostępny5 szt.

Opis: Seria książek pt: SŁUŻBY SPECJALNE - pisanych przez dziennikarzy Śledczych oraz byłych asów polskiego wywiadu współpracujących z agentami innych rządów - wprowadza nas w tajemniczy świat, którym rządzi odwaga, ale też władza i pieniądze. W książce autorstwa Artmana Replay'a bohater, agent służb specjalnych z Polski, uczestniczy w akcji KRYPTONIM ZEN i wraz z agentami CIA tropi wciąż nieuchwytnego terroryst nr 1 - Osam bin Ladena. Agent Marek Grabowski od kilku miesięcy przekazuje do centrali informacje, z których wynika, że zaciska sieć wokół Ajmana az-Zawahiriego – z-cy bin Ladena. Szefowie nie do końca ufają Grabskiemu, twierdzą wręcz, że to pozorowana akcja agenta, który w ten sposób wyciąga z budżetu wywiadu pieniądze dla siebie. Ulegając naciskom CIA, szef polskiego wywiadu wojskowego konstruuje misterny plan i podsuwa politykowi z partii opozycyjnej tajne dokumenty dotyczące przeszłości i obecnej akcji szpiega. Polityk podchwytuje temat - ogłasza publicznie te rewelacje, jednak sytuacja wymyka się spod kontroli. Wtedy do akcji wkracza najemnik Jerry... Jak wiadomo, panowie ze służb specjalnych to mało mili chłopcy, jeśli więc lubisz akcję, miłość, krew i zdradę, to zapraszam do lektury książki pt: KRYPTONIM ZEN.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

14
Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bogowie nie umierają. Człowiek z sercem na dłoni
Dostępny5 szt.

Mówi się, że Bogowie nie umierają nigdy. Oznacza to, że ich dzieło zawsze pozostaje w umysłach ludzi. Profesor Zbigniew Religa i jego dzieło, a szczególnie jego pierwsza w Polsce udana operacja przeszczepu serca u człowieka, to dokonanie, które nadal wzbudza podziw i szacunek. Szczególnie w kontekście tego, ile musiał przejść ten bohater w siermiężnych czasach PRL-u, aby do tej operacji w zaściankowej Polsce mogło dojść. Ile nerwów, stresu, bezsilności, walki z władzą i głupotą „małych ludzi” musiał pokonać młody lekarz – Zbigniew Religa – wiedział tylko on. I o tych czasach, zmaganiach, frustracjach, walce ze swoimi słabościami jest ta książka. Autorka książki Człowiek z sercem na dłoni wydanej w serii „Bogowie nie umierają” nie była pacjentką Profesora Zbigniewa Religi, ale wśród pacjentów była i jej matka, i jej przyjaciele. Książka ta powstała jako podziękowanie wielkiemu Polakowi – Zbigniewowi Relidze – za jego serce dla chorych. A jednocześnie to fascynująca i odważna powieść o poświęceniu jednego człowieka dla ratowania życia wielu ludzi.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

15
Marysia Kolorowanki, zgadywanki przedszkolaka 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia Kolorowanki, zgadywanki przedszkolaka 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książeczki, które wspierają rozwój dziecka i dedykowane są najmłodszym czytelnikom. Mają edukacyjny charakter, a ich bohaterką jest Marysia – bystra i wesoła kilkulatka która jest… misiem koala. Tytuły te zawierają zgadywanki i zadania w sam raz dla rezolutnego przedszkolaka: proste ćwiczenia, kolorowanki i różnego rodzaju zabawy.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

16
Body Logistic System - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Body Logistic System
Dostępny150 szt.

BODY LOGISTIC SYSTEM przedstawia kompleksowe podejście do tematu kształtowania sylwetki i zdrowego odżywiania. W książce znajdziecie: setki nowatorskich pomysłów na dietetyczne posiłki dla każdego, na każdą porę dnia, dzięki którym słowo „dieta” przestanie kojarzyć się z monotonią; najnowsze doniesienia na temat zdrowego odżywiania (m.in. o żywieniu stabilizującym poziom cukru we krwi), porady dietetyczne nie tylko dla sportowców; trening Muscle Fit System – innowacyjny, dynamicznie rozwijający się system treningowy wymagający minimalnego sprzętu. Katarzyna Matella – wykładowca na szkoleniach dla instruktorów sportu i rekreacji ruchowej, współorganizator nowatorskich inicjatyw edukacyjnych z zakresu treningu i żywienia w Stowarzyszeniu Sylwetka, była zawodniczka, żywieniowiec zawodników w kulturystyce i fitness, autorka wielu publikacji z zakresu żywienia i suplementacji, sędzina klasy międzynarodowej w kulturystyce i fitness, autorka książek Supersylwetka. 100 przepisów i porad eksperta oraz Fitness. Zdrowie i uroda.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

17
Czas na zmiany. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas na zmiany. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim
Dostępny51 szt.

Poglądy Jarosława Kaczyńskiego wyrażane w połowie 1993 roku są wciąż aktualne. Wciąż uderza jego przenikliwość przy analizowaniu postsolidarnościowych i postkomunistycznych środowisk władzy początków transformacji. W publikowanej rozmowie polityk jawi się jako analityk i wizjoner, szczególnie – wizjoner niezbędnych reform państwa. (...) Z jego inteligencją, charyzmą i wolą może to zaowocować nową strategią dla Polski, przy wsparciu przez PiS i Kaczyńskiego Solidarności i dobyciu jej zaufania. Bo to Solidarność wiernie trzyma straż przy grobie księdza Popiełuszki, to jej działacze w jednym z małych miast muszą dziś płacić kary za powieszenie biało-czerwonych chorągwi na skwerze żołnierzy wyklętych... – prof. Jadwiga Staniszkis, ze wstępu do nowego wydania. „Okrągły stół” przebiegał w atmosferze dwuznaczności i niejasności moralnej. Nie rozdzielono starych i nowych czasów, PRL i niepodległej Polski. Zabrakło elementu inauguracji. Nie zburzono Bastylii. „Okrągły stół” na pewno tym nie był, dzień 4 czerwca 1989 roku też nie. Zaciążyło to w istotny sposób na świadomości społecznej. Cały czas istnieje element kontynuacji. Nie wiadomo, gdzie się kończy PRL, a zaczyna wolna Rzeczpospolita. Nie powiedziano ludziom wyraźnie, czym było powojenne pięćdziesięciolecie: formą protektoratu, obcą okupacją czy ułomnym państwem polskim – Jarosław Kaczyński. Tylko radykalne zmiany w administracji i budowa elitarnego aparatu specjalnego mogą zahamować postępujący rozkład państwa – Jarosław Kaczyński.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

18
Demony wojny. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demony wojny. Część 2
Dostępny313 szt.

Festung Breslau. Druga część doskonałej kontynuacji Demonów Leningradu Trwa jedna z ostatnich bitew II wojny światowej w Europie, Festung Breslau spływa krwią w kleszczach najpotężniejszej armii świata. Pułkownik Razumowski przybywa do miasta w poszukiwaniu dokumentów o niezwyklej wadze, ukrytych na rozkaz samego Himmlera. Stalin - kolejny raz - stawia na rywalizację między wywiadem wojskowym a NKWD, tyle, że Beria nie przywykł grać uczciwie, tym bardziej, że stawka jest wysoka: III Rzesza dogorywa, lada moment dotychczasowi sojusznicy zetrą się w bezwzględnej walce o panowanie nad światem. O wyniku tego starcia może zadecydować archiwum Himmlera, dlatego nikt nie ma zamiaru przestrzegać zasad, ani okazywać litości przegranym...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

19
Mia i Ja Magiczna księga 8 Sprytny plan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mia i Ja Magiczna księga 8 Sprytny plan
Niedostępny
Brak

Mia i ja. Magiczna księga” to podróż do świata magii – gdzie razem z Mią dziewczynki mogą rozwiązywać zagadki, grać w gry planszowe i kolorować obrazki. „Mia i ja” to propozycja dla wszystkich, którzy kochają elfy, przygody i jednorożce. W ksiązce magiczny kuferek do złożenia!

8,00 zł
5,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,16 zł

20
Cyferki misia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyferki misia
Dostępny64 szt.

Kolorowanka edukacyjna z naklejkami.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

21
Szlaczki królika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlaczki królika
Niedostępny
Brak

Kolorowanka edukacyjna z naklejkami.

7,10 zł
5,11 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,99 zł

22
Kompetencje personalne i społeczne w obszarach zawodowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompetencje personalne i społeczne w obszarach zawodowych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Podręcznik zawiera treści dotyczące komunikowania się z innymi ludźmi w pracy zawodowej o charakterze usługowym. Kompetencje personalno-społeczne zostały uznane wśród pracodawców za najważniejsze spośród innych ważnych predyspozycji w zawodach usługowych. Podstawa programowa kształcenia w zawodach określa kompetencje personalno-społeczne (KPS) jako wymaganie wspólne dla wszystkich zawodów, dlatego zdobyta przez ucznia wiedza oraz umiejętności za pomocą tego podręcznika, mogą być wykorzystywane w każdym zawodzie. Książka jest innowacyjna, posiada bardzo dynamiczny charakter. Dzięki temu proces uczenia się nie będzie nudny. Metody pracy oraz wykorzystywane technologie są nowoczesne, dostosowane do najnowszych form i technik kształcenia. Podręcznik znajdzie zastosowanie zarówno w modułowym, jak i przedmiotowym programie nauczania, a także można go wykorzystać w takich lekcjach, jak przedsiębiorczość, jakość, czy marketing, może być przydatny podczas realizacji zajęć z wychowawcą, w procesie kształtowania oczekiwanych postaw indywidualnych, społecznych oraz zawodowych wśród uczniów. Ta propozycja wydawnicza to również ciekawa oferta dla pracodawców branży turystycznej, którzy pragną szkolić nie tylko swój personel, aby zwiększyć jakość świadczonych usług w swoich firmach, ale także, którzy przyjmują uczniów na praktyki i staże zawodowe. Treść podręcznika jest zgodna z podstawą programową kształcenia w zawodach: technik hotelarstwa (422402), technik żywienia i usług gastronomicznych (343404) oraz technik obsługi turystycznej (422103).

32,00 zł
26,24 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,76 zł

23
Disney Uczy Cudowny świat zwierząt Zabawa z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy Cudowny świat zwierząt Zabawa z naklejkami
Niedostępny
Brak

Odważ się odwiedzić Cudowny świat zwierząt! Spotkasz tu najbardziej niebezpieczne stworzenia na Ziemii: groźne ssaki, jadowite ryby, a nawet zabójcze owady. Ta wspaniała interaktywna książeczka wypełniona jest ciekawymi, a czasem naprawdę osobliwymi faktami ze świata zwierząt, i zawiera ponad 50 kolorowych naklejek! Disney Uczy to edukacyjny program przeznaczony do indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem, którego celem jest nauka przez zabawę. Opracowany w oparciu o nową podstawę programową, stanowi doskonałe uzupełnienie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Materiały i ćwiczenia zostały dobrane tak, aby zapewnić efektywny sposób uczenia się. Zastosowana w zadaniach metoda stopniowania trudności pozwala dziecku skutecznie opanować kluczowe umiejętności niezbędne w jego dalszej edukacji.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

24
Finanse behawioralne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finanse behawioralne
Dostępny5 szt.

Jeszcze nie tak dawno powszechnie uważano, że inwestorzy operujący na rynkach finansowych zachowują się w sposób racjonalny, niczym kultowy Terminator, w którego postać wcielił się A. Schwarzenegger. Koniec lat 70. XX w., kiedy to pojawiła się teoria perspektywy, pokazał, że tak nie jest. Narodziły się finanse behawioralne cieszące się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Ba, coraz więcej efektów nie tylko związanych z rynkiem kapitałowym można wytłumaczyć za pomocą teorii wywodzących się z tej dziedziny finansów. Przeglądając dostępne książki na polskim rynku wydawniczym, można odnieść wrażenie, że finanse behawioralne należą do humanistycznego nurtu nauk ekonomicznych. Nic bardziej błędnego! Na świecie pojawiło się wiele różnego rodzajów modeli, których autorzy starają się opisać zachowania inwestorów tak odmienne od modelu inwestora racjonalnego, który stworzyli D. Ricardo i A. Smith. I właśnie o tym jest ta książka – o modelach stosowanych w finansach behawioralnych. Niektóre z nich wydają się całkiem banalne, podczas gdy inne – mocno zaawansowane matematycznie. Za pomocą tych modeli stało się możliwe wytłumaczenie określonych efektów w postępowaniu inwestorów, a także niektórych anomalii występujących na rynkach finansowych. Książka stanowi następny krok w edukacji tych inwestorów, którzy mieli już możliwość zaznajomienia się z podstawami finansów behawioralnych, a chcieliby wejść w to zagadnienie głębiej. Znacznie głębiej. Mam nadzieję, że publikacja ta okaże się inspiracją do powstania nowych prac magisterskich i doktorskich w tym właśnie obszarze.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

25
Sportowe auto, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sportowe auto, mix wzorów
Majorette
Niedostępny
Brak

Metalowe modele samochodów. Różne modele i kolory, otwierane drzwi i klapy, w skali 1:64. Rozmiar: 7,5 cm Towar wysyłany losowo.

10,74 zł
9,67 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,07 zł

26
Góry Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Góry Polski
Niedostępny
Brak

Prezentowana książka to odpowiedni album dla osób, których wzrusza piękno polskiej przyrody oraz miłośników wspinaczek, pieszych wędrówek po najpiękniejszych szczytach naszego kraju. Przepiękne zdjęcia zachęcają do odwiedzin ukazanych miejsc, a rzetelne opisy zaspokoją głód wiedzy niejednego turysty.

25,00 zł
19,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,00 zł

27
TATUAŻE DUŻE SAMOLOTY 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TATUAŻE DUŻE SAMOLOTY 2
Niedostępny
Brak

Idealna pozycja dla tych, którzy uwielbiają Dustiego i jego paczkę. Książka zawiera kartę ze zmywalnymi tatuażami dla dzieci z postaciami oraz motywami z filmu, także z najnowszej produkcji!

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

28
Tatuaże. Duże Wróżki. Dzwoneczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże. Duże Wróżki. Dzwoneczek
Niedostępny
Brak

Idealna pozycja dla fanek serialu

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

29
Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożar w burdelu. Gorączka powstańczej nocy
Niedostępny
Brak

Najlepszy polski kabaret nagrodzony „Wdechami” za Wydarzenie Roku 2013! Pożar w burdelu to artyści związani początkowo z Chłodną 25, następnie z Barem Studio, Teatrem Warszawy i Nowym Teatrem. Pod kierownictwem Michała Walczaka i Maksa Łubieńskiego stworzyli szaloną BurdelTrupę, pokazując życie miasta w krzywym zwierciadle. Książka to scenariusz teatralny. Warszawa 1944. Wiesław przedostaje się przez tunel czasoprzestrzenny do Warszawy 2013, by sprowadzić posiłki dla powstańców. Idzie w miasto, werbując hipsterów. Kobiety za nim szaleją, Wiesław jest oczarowany Anią z Polski, tajemniczą Charlotte i Podpalaczem Tęczy. HGW proponuje mu objęcie Biura Kultury. Czy Wiesław poderwie hipsterów? Czy Ania z Polski wyleczy się z Ryana Goslinga? Czy HGW wygra referendum? Międzywojenna komedia omyłek.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

30
Tropiciele. Klasa 3. Komplet. Pakiet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tropiciele. Klasa 3. Komplet. Pakiet
Niedostępny
Brak

Aktualne wydanie na rok szkolny 2015/2016 Tropiciele to cykl podręczników dla klas 1–3, który doskonale sprawdza się w klasach z uczniami o zróżnicowanym poziomie gotowości szkolnej. Pakiet zapewnia uporządkowany sposób przekazywania wiedzy, jednocześnie pozostawiając uczniom możliwość samodzielnych poszukiwań i badań. Rekomendujemy zakup kompletu materiałów do klasy trzeciej w wygodnym, kolorowym pudełku, które zawiera: Podręczniki (cz. 1-5) Podręczniki są dostosowane do wieku i możliwości dzieci, kolorowe, bogato ilustrowane. W ciekawy sposób przekazują podstawy wiedzy o współczesnym świecie i środowisku społecznym. Dzięki utrzymaniu zasady stopniowania trudności (czytanie na trzech poziomach) teksty zamieszczone w podręcznikach pozwalają dziecku na doskonalenie techniki płynnego czytania oraz czytania ze zrozumieniem. Podręczniki poszerzają i porządkują wiedzę z zakresu ortografii (kącik Tropimy ortografię) i gramatyki. Rozwijają zainteresowania, inspirują do samodzielnych poszukiwań informacji, rozbudzają wrażliwość plastyczną i estetyczną. Pogłębiają wiedzę o otaczającej dziecko przyrodzie. Karty ćwiczeń (cz. 1-5) Karty ćwiczeń zawierają ciekawe, pomysłowe zadania, które doskonalą pisanie, sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem, przygotowują do opanowania podstaw wiedzy o języku. Wiele treści nauczania ujętych jest w kącikach tematycznych: Ćwiczymy z Noni (sprawdzenie umiejętności nabytych w ciągu ostatnich 8–10 dni), Zrób to sam (propozycje zajęć technicznych), Muzyka (utrwalenie treści zaprezentowanych w podręczniku), Czytam i interpretuję (ćwiczenia doskonalące rozumienie tekstu i wyciąganie wniosków). Dodatkową atrakcją dla dziecka jest wkładka z nalepkami wielokrotnego użytku. Przyrodę. Karty ćwiczeń (cz. 1 i 2) Karty są doskonałym uzupełnieniem ikonograficznych rozkładówek przyrodniczych zawartych w podręcznikach. Osobne zeszyty ćwiczeń do przyrody z nalepkami i kolorowankami pozwalają lepiej utrwalić zdobytą wiedzę. Doświadczenia i eksperymenty dodatkowo uatrakcyjnią poznawanie otaczającego świata. Wydzielenie kart ćwiczeń do przyrody w oddzielnych publikacjach to kolejny krok ku oswojeniu ucznia z wyzwaniami klasy czwartej. Matematykę (cz. 1 - 5) Książka do matematyki to połączenie podręcznika z kartami ćwiczeń. Poza standardowymi zadaniami zawiera wyjątkowe karty ćwiczeń w działaniu, skorelowane z pomocami zawartymi w kuferku dla ucznia, oraz proste gry planszowe utrwalające umiejętności matematyczne. To jedyna na rynku publikacja dostosowana do możliwości dzieci na różnych poziomach rozwoju myślenia matematycznego. Wyprawkę (cz. 1 i 2) Zestaw różnorodnych pomocy dla ucznia, zintegrowany z treściami edukacyjnymi w podręcznikach. Zawiera m.in. pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne, materiały do prac technicznych. Zajęcia komputerowe; podręcznik z ćwiczeniami i CD-ROM-em Książka z CD-ROM-em stanowi kolejny etap w nauce podstaw i obsługi komputera. Karty plastyczne Propozycja dodatkowych 14 zajęć z zakresu edukacji plastycznej. Oryginalne pomysły, unikatowe techniki pracy, zaskakujące podejście do oswajania małego odbiorcy z wielką sztuką. Analiza i interpretowanie sławnych dzieł przez pryzmat własnych uczuć dziecka, jego doświadczeń i wyobrażeń.

183,70 zł
163,49 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 20,21 zł

31
Kuchnia młodego diabetyka. Mamo, co mogę zjeść? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia młodego diabetyka. Mamo, co mogę zjeść?
Niedostępny
Brak

Diagnoza: cukrzyca. Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko? Nie myślcie teraz o tym! Wasze dziecko potrzebuje wyjaśnień i pomocy. Od tej pory jesteście przewodnikami Waszych pociech, a przewodnicy nie patrzą wstecz – kierują się do przodu. Ten poradnik pomoże Wam w podejmowaniu pierwszych decyzji: od wyboru glukometru, po przygotowania na wakacje. Dowiecie się, jak „działa” cukrzyca, jak potoczy się Wasze życie po jej zdiagnozowaniu, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach i co gotować Waszym pociechom. Znajdziecie tutaj mnóstwo dokładnych przepisów kulinarnych, adresy działających stowarzyszeń pomocy cukrzykom oraz podstawowe informacje o cukrzycy, podane w przystępny sposób. Przestańcie się bać – bądźcie podporą dla swoich dzieci.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

32
Android w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Android w praktyce
Dostępny23 szt.

Android jest obecnie najpopularniejszą platformą dla telefonów komórkowych i tabletów. Liczba aktywacji to setki tysięcy w ciągu jednego dnia na całym świecie. Dlatego też możliwość tworzenia własnego oprogramowania na urządzenia mobilne z systemem Android daje możliwość dotarcia do ogromnej liczby użytkowników. Książka przeznaczona jest dla osób, które chcą samodzielnie nauczyć się od podstaw zasad budowy oprogramowania na urządzenia mobilne, które są znacząco inna niż w przypadku komputerów stacjonarnych i rozpocząć pisanie własnych aplikacji z wykorzystaniem szerokiego spektrum dostępnych komponentów programowych i sprzętowych. Android w praktyce… to kompletny przewodnik opisujący sposób przygotowanie środowiska pracy, elementy składowe projektu Android, elementy interfejsu, baz danych, komunikacji z wykorzystaniem sieci Internet oraz sposób uruchamiania aplikacji na urządzeniu wirtualnych i rzeczywistych. Książka zawiera dwie części. W pierwsze przedstawiona jest filozofia działania (poparta przykładami) tak aby czytelnik zrozumiał jakie procesy zachodzą w trakcie uruchamiania aplikacji mobilnej oraz w drugiej części przedstawione są przykłady przedstawiające szerokie spektrum możliwości urządzeń mobilnych z system Android Aby skorzystać z książki czytelnik powinien: •Znać podstawy programowania w języku Java •Posiadać podstawową wiedzę z zakresu projektowania aplikacji •Znać podstawy wykorzystania środowiska developerskiego Eclipse Z wykorzystaniem książki czytelnik samodzielnie nauczy się: •Jak w kilku krokach utworzyć pierwszą własną aplikację mobilną z systemem Android •Jakie są podstawowe elementy składowe aplikacji mobilnej (m. in. aktywności, intencje, serwisy, dostawcy treści) •W jaki sposób działa aplikacja na urządzeniu mobilnym (cykl życia) •W jaki sposób utworzyć projekt rozbudowanej aplikacji •W jaki sposób projektować podstawowe i rozbudowane GUI dla własnych aplikacji (layouts) •W jaki sposób przygotowywać różnego typu zasoby (dane, grafika) dla własnej aplikacji •W jaki sposób zaprojektować i zaimplementować własną relacyjna bazę danych SQLite •W jaki sposób z wykorzystaniem języka SQL pobierać i zapisywać dane do bazy danych SQLite •W jaki sposób tworzyć rozbudowaną grafikę 2D oraz elementy grafiki 3D •W jaki sposób skonfigurować i zastosować emulator urządzenia mobilnego - AVD

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

33
Śladami przeszłości. Klasa 3. Zeszyt ćwiczeń z kodem do portalu EduQrsor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladami przeszłości. Klasa 3. Zeszyt ćwiczeń z kodem do portalu EduQrs...
Dostępny3 szt.

Zeszyt ćwiczeń „Śladami przeszłości” 3 jest ściśle skorelowany z podręcznikiem. Zawiera wiele różnorodnych zadań, umożliwiających wykształcenie przez ucznia najważniejszych umiejętności z historii wymaganych przez nową podstawę programową, takich jak analiza tekstów źródłowych, map oraz ilustracji. W każdym temacie umieszczono notatkę z lekcji do uzupełnienia oraz ćwiczenia, które utrwalają zdobytą wiedzę. W publikacji został umieszczony kod dostępu do portalu EduQrsor.

23,00 zł
20,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,30 zł

34
Każdy żyje jak umie, czyli skąd się wzięli Sami swoi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Każdy żyje jak umie, czyli skąd się wzięli Sami swoi. Audiobook
Andrzej Mularczyk, Olesiejuk Sp. z o.o.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.21

„Jest to „opowieść wysłuchana”. Żaden z jej bohaterów nie jest portretem konkretnej osoby, a wszelkie ewentualne podobieństwa nazwisk i sytuacji do rzeczywistych okoliczności są całkowicie przypadkowe. Gdyby jednak owe prawdziwe osoby nie istniały, nie byłoby możliwe powołanie do życia wszystkich postaci tej opowieści. Są rzeczy ważne, jak rodzina, ale są ważniejsze, jak na ten przykład mój koń Faraon. A przez to, że chciałem tego konia ratować, to świat cały się przeciw mnie sprzysiągł i uznał, żem ja przeciw samemu Panu Bogu wystąpił. Taż to nie byle jaka durnota! Zgadza się, że przeciwko Stalinowi, Hitlerowi i Denderysowi ja był zawsze, ale przeciwko Panu Bogu tylko od czasu do czasu. (…) W tej opowieści, która czasem przypomina baśń, czasem filmową komedię, wydarzenia rozgrywają się też pod dyktando wyroków historii. Od ich przekleństwa czasem może wybawić człowieka palec Pana Boga, który każdy choć raz w życiu dostaje do potrzymania. Jak przegapisz, tak z ciebie bezlitosny durak! A choćbyś ty wszystkie rozumy pozjadał, tak ty do końca nigdy nie wiesz, kto tobie objawienie ogłosi. Dla mnie (…) to była krowa. Ta krowa Denderysa pozwoliła narratorowi odnaleźć po dalekiej podróży swego śmiertelnego wroga i przyjąć to jako dar niebios, bo po co szukać po świecie nowych wrogów, jak ma się własnych, na swojej krwi wyhodowanych”. – Andrzej Mularczyk

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

35
Chemia Nowej Ery. Klasa 3. Zeszyt ćwiczeń z kodem dostępu do EduQrsora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia Nowej Ery. Klasa 3. Zeszyt ćwiczeń z kodem dostępu do EduQrsora
Niedostępny
Brak

Dostosowana do nowej podstawy programowej, najpopularniejsza seria w gimnazjum, umożliwiająca indywidualizację pracy na lekcji. W podręcznikach znajdują się zarówno treści wspomagające rozwijanie zainteresowań uczniów, jak i ułatwiające systematyczne powtarzanie wiadomości podstawowych. Liczne fotografie ukazują chemię jako naukę praktyczną, co sprzyja zainteresowaniu uczniów tym przedmiotem. Serię wyróżnia różnorodność możliwości ćwiczenia i sprawdzania wiadomości oraz umiejętności uczniów. Na końcu każdej części podręcznika umieszczono testy ze stopniowaniem trudności. W zeszytach ćwiczeń każdy dział kończą testy z zadaniami otwartymi i zamkniętymi. Zadania ułożone zgodnie z zasadą stopniowania trudności, poprzedzone powtórzeniem najważniejszych wiadomości, znajdują się w zbiorze zadań. Zeszyt ćwiczeń z dostępem do portalu eduQrsor.

23,00 zł
20,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,30 zł

36
Świat biologii 3 Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat biologii 3 Zeszyt ćwiczeń
Niedostępny
Brak

Zeszyt ćwiczeń „Świat biologii 3” pomaga opanować uczniom zagadnienia z zakresu genetyki, ekologii oraz ewolucjonizmu. Jest doskonale skorelowany z podręcznikiem „Świat biologii 3”. Zawiera różnorodne ćwiczenia utrwalające wiedzę oraz kształcące najważniejsze umiejętności, takie jak interpretowanie wykresów czy przeprowadzanie doświadczeń i analizowanie ich wyników. Zeszyt ćwiczeń z dostępem do portalu eduQrsor.

23,00 zł
20,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,30 zł

37
Swoimi słowami. Język polski. Klasa 3. Część 1. Gimazjum. Podręcznik z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swoimi słowami. Język polski. Klasa 3. Część 1. Gimazjum. Podręcznik z...
Niedostępny
Brak

„Swoimi słowami” to unikalny podręcznik, który łączy zalety układu problemowego z uporządkowaniem charakterystycznym dla układu chronologicznego. Każdy z zawartych w nim uniwersalnych motywów, takich jak „dom”, „miłość”, „praca”, został powiązany z określoną epoką. Tego typu powiązanie jest konsekwentnie powtarzane w kolejnych klasach gimnazjum, dzięki czemu uczeń – analizując kolejne problemy – przyswaja także podstawową wiedzę o epokach w dziejach kultury. Spiralne ujęcie ułatwia dostrzeżenie uniwersalności omawianych motywów, a także umożliwia zrozumienie ich związku z tradycją literacką. Pozwala to na pogłębioną analizę utworów, a w konsekwencji na lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu gimnazjalnego. Temu celowi służy również praktyczna szkoła pisania, powiązana z materiałem literackim. Podręcznik z dostępem do portalu eduQrsor.

18,00 zł
16,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,80 zł

38
Słowa na czasie. Klasa 3. Podręcznik do kształcenia językowego z ćwiczeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa na czasie. Klasa 3. Podręcznik do kształcenia językowego z ćwicz...
Niedostępny
Brak

Podręcznik pomaga kształcić praktyczne umiejętności językowe. Odpowiednio dobrane treści i liczne ćwiczenia uczą konstruowania poprawnych wypowiedzi ustnych i pisemnych w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Podręcznik z dostępem do portalu eduQrsor.

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

39
Łódź. Plan miasta. Mapa turystyczna, 1:22 500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź. Plan miasta. Mapa turystyczna, 1:22 500
Niedostępny
Brak

Plan miasta Łodzi w skali 1:22 500 zawiera plany miast aglomeracji łódzkiej: Aleksandrów Łódzki, Brzeziny, Konstantynów Łódzki, Ksawerów, Pabianice, Rzgów, Stryków, Tuszyn, Zgierz,

3,00 zł
2,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 0,90 zł

40
Clave de Sol 2. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Clave de Sol 2. Podręcznik
Dostępny64 szt.

Podręcznik dla dzieci w wieku 10–14 lat. Przeznaczony na 90 do 120 godzin lekcyjnych. Dużo ćwiczeń do przeprowadzenia w grupach lub parach. Metoda komunikatywna. Poziom A2.

125,00 zł
112,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,50 zł

41
Znajdź i pokaż Wróżki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź i pokaż Wróżki
Niedostępny
Brak

Sztywnostronicowa książeczka edukacyjna w formie harmonijki dla najmłodszych. Dziecko ma za zadanie odnaleźć na rysunkach różne postaci i przedmioty związane ze światem wróżek. Wspaniała zabawa połączona z nauką gwarantowana!

3,90 zł
3,71 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,19 zł

42
Na tropach przyrody. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na tropach przyrody. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 1
Niedostępny
Brak

Korelacja zeszytu ćwiczeń z podręcznikiem ułatwia indywidualną pracę uczniów. Zróżnicowana forma zadań oraz ich atrakcyjna szata graficzna sprawiają, że wykonywanie ćwiczeń jest dla uczniów nie tylko kształcące, lecz także ciekawe. Różnorodne typy zadań pomagają kształcić praktyczne umiejętności przewidziane w podstawie programowej. Zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym wyróżnione trudniejsze polecenia, ułatwiają indywidualizację nauczania. Ćwiczenia "Aktywnie i praktycznie" to okazja do utrwalenia zdobytych wiadomości i umiejętności w praktyce. Zadania podsumowujące po każdym dziale pozwalają na usystematyzowanie wiedzy i lepsze przygotowanie do sprawdzianów.

15,00 zł
13,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,50 zł

43
Wieś Książka z szablonami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieś Książka z szablonami
Dostępny14 szt.

Jeśli lubisz rysować – ta seria jest dla ciebie! Stwórz własne obrazki używając tych wspaniałych szablonów umieszczonych na kolejnych kartach książki, a potem koloruj je i ozdabiaj dołączonymi naklejkami. Na okładce książki znalazła się przejrzysta instrukcja jak w pięciu krokach stworzyć idealne rysunki. W komplecie oprócz naklejek znalazły się też kredki. Miłej zabawy!

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

44
Pojazdy budowlane Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy budowlane Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami
Dostępny6 szt.

Jeśli lubisz rysować – ta seria jest dla ciebie! Stwórz własne rysunki używając tych wspaniałych szablonów umieszczonych na kolejnych kartach książki, a potem koloruj je i ozdabiaj dołączonymi naklejkami. Na okładce książki znalazła się przejrzysta instrukcja jak w pięciu krokach stworzyć idealne rysunki. W komplecie oprócz naklejek znalazły się też kredki. Miłej zabawy!

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

1 osoba kupiła
45
Pojazdy ratunkowe Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy ratunkowe Rysuj z szablonami ozdabiaj naklejkami
Dostępny6 szt.

Jeśli lubisz rysować – ta seria jest dla ciebie! Stwórz własne rysunki używając tych wspaniałych szablonów umieszczonych na kolejnych kartach książki, a potem koloruj je i ozdabiaj dołączonymi naklejkami. Na okładce książki znalazła się przejrzysta instrukcja jak w pięciu krokach stworzyć idealne rysunki. W komplecie oprócz naklejek znalazły się też kredki. Miłej zabawy!

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

46
Mocni miłością. Podręcznik do religii dla 3 klasy liceum i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mocni miłością. Podręcznik do religii dla 3 klasy liceum i technikum
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Zatwierdzenie przez komisję wychowania katolickiego: podręcznik nr AZ-43-06/12-KR-1/15 do nauczania religii rzymsko-katolickiej w klasie III liceum i technikum na terenie archidiecezji krakowskiej, zgodny z programem nauczania nr AZ-5-07/12.

21,90 zł
18,40 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,50 zł

47
Czarowanie słowem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarowanie słowem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 2
Niedostępny
Brak

Numer wydania: I W zeszycie ćwiczeń do podręcznika Czarowanie słowem uczeń szóstej klasy znajdzie wiele różnorodnych zadań i ćwiczeń rozwijających umiejętności w zakresie mówienia, pisania, czytania oraz odbioru tekstów kultury. Jest też wiele zadań, które pomagają utrwalić wiadomości z gramatyki i ortografii. Wskazówki na temat redagowania różnorodnych form wypowiedzi pisemnych pomogą doskonalić m.in. umiejętność tworzenia charakterystyki, opowiadania, notatki, zaproszenia, sprawozdania, instrukcji. Zeszyt ćwiczeń jest zakończony testem Przed sprawdzianem szóstoklasisty (dwa arkusze), który pomoże przygotować się do sprawdzianu po szóstej klasie.

19,70 zł
17,53 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,17 zł

48
Tajemnice przyrody. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice przyrody. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Część 1
Niedostępny
Brak

Zeszyt ćwiczeń zawiera zadania ściśle skorelowane z podręcznikiem, przeznaczone do indywidualnej pracy ucznia. Służy utrwalaniu wiedzy i ćwiczeniu umiejętności oraz przygotowuje do sprawdzianu po 6 klasie. Różnorodne kategorie zadań spełniają w zeszycie określone funkcje. Zadania wykorzystujące pracę z atlasem przyrodniczym, analizę tekstu źródłowego czy wymagające korzystania z różnych źródeł wiedzy pomagają kształcić praktyczne umiejętności przewidziane w nowej podstawie programowej. Zadania podsumowujące po każdym dziale ułatwiają systematyzowanie wiedzy i lepsze przygotowanie do sprawdzianów. Zadania „Spójrz na to inaczej” rozwijają kreatywność. Zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, w tym wyróżnione trudniejsze polecenia, ułatwiają indywidualizację nauczania. Różnorodne formy zadań, łączące walory edukacyjne z elementami gry i zabawy, oraz atrakcyjna szata graficzna sprawiają, że praca z zeszytem jest dla uczniów nie tylko kształcąca, ale również ciekawa. Dodatkową atrakcją zeszytu jest możliwość zaprojektowania okładki z wykorzystaniem dołączonych naklejek, własnych zdjęć lub rysunków.

18,50 zł
16,65 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,85 zł

49
Podstawy przedsiębiorczości. Podręcznik. Liceum, technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy przedsiębiorczości. Podręcznik. Liceum, technikum
Dostępny7 szt.

Głównym celem kształcenia podstaw przedsiębiorczości jest przygotowanie absolwenta szkoły ponadgimnazjalnej do świadomego oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym w warunkach gospodarki rynkowej oraz kształtowanie umiejętności dostosowywania się do zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, w tym także na rynku pracy. Podręcznik w pełni uwzględnia aktualny stan wiedzy w zakresie podstaw przedsiębiorczości, a zawarte w nim treści kształcenia ujęte zostały w cztery następujące obszary tematyczne: – Człowiek przedsiębiorczy i jego zachowania, stwarzający możliwości kształtowania i rozwijania postaw przedsiębiorczych uczniów. – Funkcjonowanie gospodarki rynkowej, w którym uczniowie poznają zasady mechanizmu rynkowego oraz funkcjonowania głównych podmiotów rynku, a przez to uczą się podejmowania decyzji rynkowych. – Państwo i gospodarka, przygotowujący uczniów do świadomego postrzegania roli państwa w gospodarce rynkowej i swojego miejsca w gospodarce. – Przedsiębiorcze zachowania na rynku pracy, gdzie uczniowie mają możliwości kształtowania umiejętności aktywnego poruszania się na rynku pracy, zarówno w sferze poszukiwania i podejmowania pracy, jak też planowania samozatrudnienia. Podręcznik cechuje logiczna konstrukcja, jasna i przystępna forma przekazu oraz odpowiedni poziom merytoryczny, metodyczny i estetyczny. Podręcznik dopuszczony do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu podręczników przeznaczonych do kształcenia ogólnego w szkołach ponadgimnazjalnych do nauczania przedmiotu: podstawy przedsiębiorczości na poziomie podstawowym. Rok dopuszczenia: 2014

34,00 zł
27,88 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,12 zł

Wróć do góry