hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.06.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 19 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zeszyt z powiększoną kratką A5, 16 kartek (WSiP), na drugim Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych + CD (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szybki samolot (Agnieszka Nożyńska-Demianiuk) oraz Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia, CD (praca zbiorowa).
1
Zeszyt z powiększoną kratką A5, 16 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt z powiększoną kratką A5, 16 kartek
WSiP
Dostępny316 szt.

Zeszyt w dużą kratkę (1.0 cm) idealnie nadaje się do podejmowania pierwszych prób kreślenia cyfr. Ćwiczenia wzmocnią rękę i przygotują ją do coraz precyzyjniejszych ruchów. • format zeszytu: A5, • 16 kartek w kratkę

4,40 zł
3,92 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,48 zł

2
Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych + CD
Dostępny30 szt.

Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych: – dla wszystkich, którzy opanowali podstawy języka i chcą kontynuować naukę na poziomie średnio zaawansowanym, – 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów: słuchaj, powtarzaj i zapamiętuj, – nauka ponad 650 niezbędnych słów i wyrażeń oraz aktualne i praktyczne dialogi wraz z tłumaczeniami, – dodatkowa książeczka z pełnym zapisem nagrań, – praktyczne i przydatne na co dzień zagadnienia: robienie zakupów, w restauracji, w podróży, biznes i praca. Z kursem Angielski w samochodzie. Dla średnio zaawansowanych nauczysz się nowych słów i zwrotów metodą powtarzania, porozumiesz się z obcokrajowcami, poznasz gotowe zdania i wzorce komunikacyjne, poprawisz wymowę i akcent.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

3
Szybki samolot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szybki samolot
NiedostępnyBrak

To co pływa, to co lata choćby i na koniec świata Każdy pojazd ludziom służy – i ten mały i ten duży! Poleć w niebo samolotem, helikopter poznaj potem, Wsiądź na statek bardzo szybki, żeby łowić złote rybki... Ruszaj w podróż razem z nami, mały smyku, zapraszamy!

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

4
Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia, CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia, CD
Dostępny21 szt.

Płyta CD Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia: – doskonałe repetytorium leksykalne dla początkujących i znających podstawy, – zwroty konwersacyjne niezbędne do swobodnego porozumiewania się w języku angielskim, – 350 zwrotów i wyrażeń angielskich, – zdania i krótkie dialogi ukazujące użycie słów w kontekście, – ponad 70 minut nagrań native speakerów, – wyrażenia przydatne na co dzień m.in.: zakupy, small talk, pogoda. Z kursem Angielski w samochodzie. Niezbędne zwroty i wyrażenia zaczniesz swobodnie rozmawiać, nauczysz się płynnej konwersacji, poznasz słówka, kolokacje i wyrażenia idiomatyczne, poprawisz wymowę i akcent.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

5
Niemiecki w samochodzie. Kurs podstawowy. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w samochodzie. Kurs podstawowy. Audiobook
Dostępny24 szt.

Niemiecki w samochodzie. Kurs podstawowy: - dla początkujących oraz wszystkich, którzy chcą szybko przypomnieć sobie podstawy niemieckiego, - ponad 70 minut nagrań profesjonalnych lektorów, - nauka ponad 660 niezbędnych słów i wyrażeń oraz aktualne i praktyczne dialogi, - dodatkowo książeczka z pełnym zapisem nagrań, - praktyczne i przydatne na co dzień zagadnienia: pytanie o drogę, robienie zakupów, w restauracji, w podróży. Z kursem Niemiecki w samochodzie. Kurs podstawowy nauczysz się podstawowych słówek, porozumiesz się z obcokrajowcami, poznasz gotowe zdania i wzorce komunikacyjne, poprawisz wymowę i akcent, udoskonalisz rozumienie ze słuchu.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

6
Jak rozpocząć partię szachową, część A otwarte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rozpocząć partię szachową, część A otwarte
Dostępny12 szt.

Pewnie poszukujesz książki pt. " Jak wygrać partię w debiucie" lub " Jak osiągnąć przewagę już w otwarciu" ? Niestety jest " Jak rozpocząć partię szachową". Dlaczego? Dowiesz się z kart tego opracowania. Poznanie debiutów jest niezbędne, by prowadzić prawidłowo grę już od pierwszych posunięć, co ułatwia dobrą grę w środkowej fazie partii.

37,80 zł
28,35 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,45 zł

7
Taktyka w grze środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taktyka w grze środkowej
NiedostępnyBrak

Taktyka w grze środkowej składa się z 1500 doskonałych zadań szachowych podzielonych dodatkowo na 15 szkoleniowych tematów oraz na 4 poziomy trudności, dzięki czemu każdy szachista znajdzie coś dla siebie. Wszystkie kombinacje są tak dobrane, aby możliwe było tylko jedno prawidłowe rozwiązanie, prowadzące do wygranej.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

8
Zeszyt do nauki pisania w jednej linii A5, 16 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt do nauki pisania w jednej linii A5, 16 kartek
WSiP
NiedostępnyBrak

Zeszyt przygotowujący do nauki pisania w jednej linii oswaja uczniów z kaligrafią, idealnie nadaje się do podejmowania pierwszych prób zmniejszania pisma. Dzięki specjalnie zaprojektowanej liniaturze dziecko ćwiczy staranne pismo, planując wielkość liter i ustawiając je na pojedynczej linii. • format A5, • 16 kartek w linie

4,40 zł
3,92 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,48 zł

9
Zeszyt z powiększoną liniaturą A5, 16 kartek - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt z powiększoną liniaturą A5, 16 kartek
WSiP
NiedostępnyBrak

Zeszyt z powiększoną liniaturą (1.0 cm) idealnie nadaje się do podejmowania pierwszych prób kreślenia liter. Pisanie w takim zeszycie to doskonałe ćwiczenie – wzmacnia rękę i przygotowuje ją do coraz precyzyjniejszych ruchów. • format zeszytu: A5, • 16 kartek w linie.

4,30 zł
3,83 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,47 zł

10
Kalisz, Ostrów Wielkopolski plan miasta + 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalisz, Ostrów Wielkopolski plan miasta + 1
NiedostępnyBrak

Plan Kalisza w skali 1:14 000 plus centrum w skali 1:7 000 oraz plan Ostrowa Wielkopolskiego w skali 1:14 000. - Ulice jednokierunkowe - Strefa płatnego parkowania - Sygnalizacja świetlna - Linie komunikacyjne - Spisy ulic i informacje teleadresowe - Szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe.

9,90 zł
6,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,97 zł

11
Tajemnice przyrody. Klasa 6. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice przyrody. Klasa 6. Podręcznik
NiedostępnyBrak

Nr dopuszczenia: 399/3/2014 Ciekawie opracowane treści dotyczące budowy Ziemi i jej miejsca we wszechświecie pomagają zrozumieć prawidłowości zachodzące w przyrodzie. Przystępny sposób przedstawienia zagadnień związanych ze zjawiskami fizycznymi i chemicznymi ułatwia uczniom zrozumienie najtrudniejszych treści. Odpowiednio dobrane doświadczenia wyjaśniają istotę omawianych zjawisk. Podział świata zwierząt został zaprezentowany na atrakcyjnych infografikach ukazujących różnorodność organizmów zamieszkujących naszą planetę. Opisy stref krajobrazowych Ziemi pozwalają poznać sposoby przystosowania się świata roślin i zwierząt do zróżnicowanych warunków klimatycznych na naszej planecie. Omówienie globalnych zagrożeń dla środowiska i możliwości działań na rzecz ochrony przyrody uświadamia uczniom wagę problemów ekologicznych we współczesnym świecie oraz kształtuje postawę troski o środowisko naturalne.

33,00 zł
29,37 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,63 zł

12
Paryż Po prostu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paryż Po prostu
NiedostępnyBrak

Kiedy oszołomi Cię pełne życia serca tego miasta ? lle Saint-Louis, lle de la Cité z monumentalną katedrą Notre Dame i rejon Hal, który Zola nazwał ?brzuchem Paryża? ? zechcesz zapewne odpocząć w najpiękniejszych siedzibach francuskich królów ? w Palais Royal, Tuileries i Luwrze. Możesz także wybrać się na przechadzkę po urokliwych dzielnicach Montmarte i Montparnass, które na początku XX wieku przyciągały cyganerię artystyczną całego świata. Spacer po Polach Elizejskich i Wielkich Bulwarach uświadomi Ci, jak wiele Paryż zawdzięcza baronowi Hausmannowi ? człowiekowi, który zrównując z ziemią średniowieczne uliczki, wytyczył główne osie miasta, dziś tętniące życiem i pełne turystów. Zwiedzając reprezentacyjne rejony metropolii z eleganckimi pałacami i muzeami, poznasz pełen przepychu świat paryskiej burżuazji. Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny, malownicze domy w Saint-Germain... Przytulne kawiarnie, barwne ogrody, strzeliste wieże kościołów, kabarety, luksusowe restauracje ? przewodnik zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca miasta nad Sekwaną. Stanowi inspirującą lekturę i doskonale wprowadza w temat historii, kultury, polityki i sztuki stolicy Francji, a przede wszystkim przybliża codzienne życie jej mieszkańców. W przewodniku znajdziesz: opisy sześciu tras po najbardziej atrakcyjnych rejonach Paryża, informacje o najważniejszych zabytkach, ciekawostki dotyczące historii, sztuki, architektury i codziennego życia mieszkańców miasta, kolorowe zdjęcia, mapy i plany, informacje o kulturze i rozrywce, praktyczne wskazówki i porady: gdzie się zatrzymać, gdzie zjeść i gdzie zrobić udane zakupy.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

13
Matematyka z plusem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algebraiczne. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algeb...
NiedostępnyBrak

Zestaw dla ucznia klasy szóstej składa się z podręcznika i trzech zeszytów ćwiczeń: - Liczby i wyrażenia algebraiczne część 1 i część 2 - Geometria Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika Matematyka 6, który został dopuszczony przez MEN do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników. Numer w wykazie: 61/3/10/S Uczniom poszukującym dodatkowych ćwiczeń polecamy zbiór zadań.

13,20 zł
11,62 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,58 zł

14
Matematyka z plusem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algebraiczne. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń. Liczby i wyrażenia algeb...
NiedostępnyBrak

Zestaw dla ucznia klasy szóstej składa się z podręcznika i trzech zeszytów ćwiczeń: - Liczby i wyrażenia algebraiczne część 1 i część 2 - Geometria Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie podręcznika Matematyka 6, który został dopuszczony przez MEN do użytku szkolnego i wpisany do wykazu podręczników. Numer w wykazie: 61/3/10/S Uczniom poszukującym dodatkowych ćwiczeń polecamy zbiór zadań.

12,60 zł
11,09 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,51 zł

15
Krybar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krybar
Dostępny81 szt.

Albumowa publikacja stanowi rodzaj hołdu dla żołnierzy ze Zgrupowania "Krybar", którzy w czasie powstania warszawskiego brali udział w walkach na Powiślu, między innymi walczyli o Uniwersytet Warszawski. Opanowanie terenu UW było ważnym celem dla powstańczych oddziałów, ponieważ stacjonujący tam Niemcy uczynili z otoczonego zasiekami kampusu uczelni rodzaj twierdzy trzymającej w szachu położoną niżej dzielnicę. Jednak mimo podejmowanych wysiłków powstańcom ostatecznie nie udało się wyprzeć Niemców z UW. O życiu na powstańczym Powiślu "w cieniu uniwersyteckiej twierdzy", jak również o swoich wojennych losach opowiadają w dużej mierze sami żołnierze "Krybara" – książka zawiera blisko sto obszernych cytatów z ich wspomnień. Wśród unikatowych fotografii ilustrujących publikację zwracają uwagę zdjęcia lotnicze Warszawy wykonane przez Luftwaffe w 1944 roku, ukazujące kolejne etapy zniszczenia miasta.

79,00 zł
66,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,64 zł

16
Pozdrowienia z Bierutowa. Pocztówki z lat 1898-1944 z kolekcji autora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozdrowienia z Bierutowa. Pocztówki z lat 1898-1944 z kolekcji autora
NiedostępnyBrak

Niniejszy album widoków Bierutowa i wsi wchodzących w skład dzisiejszej gminy Bierutów stanowi kontynuację kolekcjonerskich opracowań: Pozdrowienie z Oleśnicy / Gruß aus Oels i Pozdrowienie z powiatu oleśnickiego / Gruss aus dem Kreis Oels. Wydawane pod koniec XIX i w pierwszej połowie XX w. pocztówki są ważne dla nas współczesnych i przeżywają prawdziwy renesans. Ciekawi jesteśmy przeszłości miejscowości, których dzisiejszy obraz dobrze znamy. Chcemy poznać ich historię, zobaczyć, jak wyglądały, nim dotknęła je niszczycielska siła II wojny światowej, powojenna polityka zacierania niemieckiej przeszłości, zanim naznaczył je upływający czas.

63,00 zł
49,14 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,86 zł

17
O prowadzeniu i analizowaniu polityki państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O prowadzeniu i analizowaniu polityki państwa
NiedostępnyBrak

Na czym polega prowadzenie polityki państwa? Na czym polegać powinno? Jak prowadzenie polityki analizować i jak w prowadzeniu polityki korzystać z analizy? Autor książki podejmuje próbę odpowiedzi na te pytania, mając na uwadze przede wszystkim Rzeczpospolitą Polską jako demokratyczne państwo prawne, urzeczywistniające zasady sprawiedliwości społecznej. Zdaniem autora: im szerzej będzie wiadomo, na czym polega prowadzenie polityki państwa, tym pełniej będzie można politykę analizować, tym trafniej będzie można postulować jej cele oraz sposoby ich urzeczywistniania, a tym samym oddziaływać na jej prowadzenie i naszą egzystencję zbiorową. Okaże się jeszcze raz, że ani politycy nie są tacy ograniczeni, jak o nich zdaje się myśleć niejeden analityk, ani ci analitycy nie są tacy naiwni, jak się wydaje niejednemu politykowi.

42,00 zł
32,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

18
50 historii nie tylko o misiach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 historii nie tylko o misiach
NiedostępnyBrak

W tym opasłym tomie baśni drzemie aż 50 historii, a są to najpiękniejsze, najzabawniejsze, i najbardziej zaskakujące opowieści na świecie! Bohaterami każdej z nich są zabawki – lalki, misie, pajacyki, ciężarówki, ołowiane żołnierzyki i konie na biegunach… Nasi mali czytelnicy przekonają się, jak wspaniałe przygody przytrafiają się zabawkom, które tylko z pozoru wydają się zwykłymi przedmiotami. W rzeczywistości zabawki mają swój własny świat – swoje duże radości i małe smuteczki. Są najszczęśliwsze wtedy, kiedy uda im się wywołać uśmiech na dziecięcych buziach, a płaczą cichutko, kiedy dzieci je niszczą lub nie odkładają na miejsce… Odkrywajcie wraz z nami sekretne życie zabawek…

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

19
Uraz przetrwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uraz przetrwania
NiedostępnyBrak

Książkę Anny Branach-Kallas pt. „Uraz przetrwania”. Trauma i polemika z mitem pierwszej wojny światowej w powieści kanadyjskiej można nazwać pionierską, stanowi ona bowiem obszerne omówienie tematyki istotnej dla literatury kanadyjskiej, ale jednocześnie dotychczas stosunkowo słabo opracowanej. Anna Branach-Kallas stawia sobie za cel omówienie motywu traumy (urazu) w powieści kanadyjskiej o tematyce związanej z pierwszą wojną światową. Jednocześnie interpretuje nowsze powieści kanadyjskie pod kątem polemicznych odniesień do mitu wielkiej wojny. Ze względu na centralne dla książki analizy literackiego przedstawienia traumy, zarówno na poziomie indywidualnym, jak i kulturowym, podstawę metodologiczną stanowią różnorodne opracowania dotyczące zespołu stresu pourazowego oraz szerzej – w kontekście literacko-kulturowym – pojmowanej traumy/urazu psychicznego, a także zjawisk pokrewnych czy powiązanych (jak melancholia, żałoba itp.). Autorka korzysta więc z jednej strony z prac przedstawicieli stosunkowo nowego, bo powstałego w latach 90. XX wieku, kręgu badań nad traumą (trauma studies); z drugiej zaś z teorii psychoanalitycznych. Chociaż we wstępie autorka deklaruje, że praca nie ma charakteru przeglądowego ani ambicji szczegółowego omówienia mitu wielkiej wojny w Kraju Klonowego Liścia, stanowi ona w rezultacie obszerną analizę (na wybranych przykładach) powieści dotyczącej pierwszej wojny światowej w Kanadzie, przeprowadzoną ze skrupulatnym zarysowaniem tła historyczno-socjologicznego. Z recenzji dr hab. Agnieszki Rzepy

38,00 zł
20
Drogie maleństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogie maleństwo
NiedostępnyBrak

Claire i Ben, z pozoru idealne małżeństwo, od wielu lat bezskutecznie starają się o dziecko. Kolejne porażki kładą się cieniem na ich związku. Claire jest gotowa zrezygnować z marzenia o założeniu rodziny i żyć dalej, Ben nie chce dać za wygraną. I wtedy jego najlepsza przyjaciółka proponuje, że podda się sztucznemu zapłodnieniu i urodzi im dziecko. Romily jest przekonana, że poradzi sobie w roli matki zastępczej, skoro samotnie wychowuje córkę i nie chce mieć więcej dzieci. Jednak ciąża z Benem wyzwala w niej burzę emocji, tym większą, że jest on jedynym mężczyzną, na którym kiedykolwiek jej zależało. Romily i Claire stają przed dylematem: która z nich powinna zatrzymać przy sobie ukochane maleństwo… i ukochanego mężczyznę.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Zarys dziejów gminy Suchy Dąb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys dziejów gminy Suchy Dąb
Dostępny163 szt.

„Prastara ziemia, zwana Żuławami Gdańskimi lub Steblewskimi, to region geograficzny odznaczający się niepowtarzalną specyfiką i klimatem (…). To tu na jej południowym krańcu znajduje się piękna i gospodarna gmina Suchy Dąb, której dzieje są integralnie powiązane nie tylko z historią Żuław Gdańskich, ale i całego pomorza Gdańskiego. Tu tez żyły i pracowały wybitne osobowości, szeroko znane z kart historii i literatury – poeci, pisarze, duszpasterze, działacze społeczni i polityczni (…) Jak dotąd dzieje tej gminy nie doczekały się dokładnej monografii. Powstały jedynie ogólne opracowania i artykuły prasowe o różnej wartości merytorycznej i poznawczej oraz różnym sposobie podejścia do omawianego zagadnienia, (…) Przedstawione Czytelnikom opracowanie ma charakter popularnonaukowy. Oparte jest na powstałych dotąd publikacjach i niewykorzystanych (lub analizowanych tylko pobieżnie i wybiórczo) innych materiałach, w tym archiwalnych. Niniejsza publikacja ma w zamyśle autora wypełnić luką historiograficzną i stać się impulsem do dalszych badań nad dziejami tej ziemi, a w przyszłości wejść w skład planowanej monografii powiatu gdańskiego.” fragment Wstępu

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

22
O różnorodności kulturowej w monokulturowej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O różnorodności kulturowej w monokulturowej Polsce
Dostępny10 szt.

Nastanie logiki wolnego rynku, a wraz z nią zdominowanie życia publicznego przez zasadę konkurencji miało zgodnie z założeniami liberałów gospodarczych skutkować różnorodnością nie tylko ofert konsumpcyjnych, ale także idei, stylów życia, religii, koncepcji politycznych i wreszcie modeli kulturowych. Konkurencja nie prowadzi wcale do różnorodności, lecz często kończy się standaryzacją obecnych w społecznym obiegu ofert, widać to wyraźnie na przykładzie programów telewizyjnych. W innych dziedzinach życia społecznego jest podobnie partie polityczne, które niby się kłócą, a właściwie ich oferta programowa niewiele się różni; programy informacyjne mówiące tym samym głosem; repertuar kin lansujących te same filmy; muzyczne przeboje, które są takie same we wszystkich stacjach radiowych. Rynek zazwyczaj oferuje takie towary, na które jest największe zapotrzebowanie. W ramach logiki rynkowej mniejszościowe oferty stają się po prostu nieopłacalne. Proces eliminacji z rynku ofert mniej komercyjnych i mniej popularnych można nazwać cenzurą rynkową. W takich warunkach pewne poglądy, style życia czy wartości nie mogą się przebić do szerszej publiczności. Wszystkie zawarte w tej książce artykuły mogą nie tylko pobudzić wyobraźnię socjologiczną i ukazać możliwą różnorodność zachowań kulturowych w społeczeństwie zdominowanym przez standardowe schematy postępowania, ale także ułatwić spojrzenie z dystansem na oficjalne normy i wzory kulturowe. Dlatego kierowana jest ona nie tylko do socjologów, kulturoznawców i innych badaczy życia społeczno-kulturowego, ale także do wszystkich tych osób, które chcą wyjść poza codzienny świat pozornie oczywistych praktyk. Ze wstępu Piotra Żuka i Pawła Żuka

32,50 zł
22,75 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,75 zł

23
Wielki statek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki statek
NiedostępnyBrak

To co pływa, to co lata choćby i na koniec świata Każdy pojazd ludziom służy - i ten mały i ten duży! Poleć w niebo samolotem, helikopter poznaj potem, Wsiądź na statek bardzo szybki, żeby łowić złote rybki... Ruszaj w podróż razem z nami, mały smyku, zapraszamy!

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

24
Uwaga, anioły! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwaga, anioły!
Dostępny19 szt.

Uwaga, anioły! to historie dla małych, ale też i nieco starszych czytelników, którzy lubią anioły i sami chcą być aniołami dla innych. To także książka dla tych, którzy o aniołach może całkiem zapomnieli… Łatwo jest dostrzec anioła, kiedy wszystko jest dobrze, gdy jesteśmy grzeczni i kiedy dopisuje zdrowie. A gdy coś nie wychodzi, gdy dopada nas choroba lub kuszą złe rzeczy – nagle o anioły jakoś trudniej… A może wcale nie? Może po prostu anielska pomoc przychodzi do nas z zupełnie nieoczekiwanej strony? Opowiadania o aniołach brata Rucińskiego poruszają – mówią o sprawach, z którymi borykamy się na co dzień: o chorobie, cierpieniu, wyobcowaniu, samotności, grzechu. Ale mówią też o nadziei, jaką daje obecność drugiego człowieka, o łasce, o nieustannej opiece i ingerencji anielskiej – o uśmiechu, który może rodzić się z łez. To wyjątkowa, pobudzająca wrażliwość książka do wspólnego czytania dla dzieci i rodziców.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

25
Wyspa skarbów. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa skarbów. Audiobook
Robert Louis Stevenson, Bellona
Dostępny10 szt.

Klasyczna powieść przygodowa o losach piratów poszukujących ukrytego skarbu. To z tej ogromnie popularnej książki pochodzi większość znanych dzisiaj wyobrażeń i mitów o piratach, w tym modelowa chyba postać kucharza okrętowego z drewnianą nogą. Ta książka to po prostu klasyka, którą trzeba znać, obowiązkowa dla fanów przygód, piratów i zakopanych skarbów. Publikacja stała się wzorcem dla współczesnych filmów i książek o morskich rabusiach. To nie tylko książka o piratach, także o tajemnej wyspie, na której ukryty jest skarb. Jest zakamuflowany pirat John Silver, jest młody Jim Hawkins, który dopiero uczy się życia. I jest również niesamowita przygoda, która po dziś dzień wciąga do lektury młodych czytelników.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

26
Wakacje Mikołajka Wczasy nad morzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje Mikołajka Wczasy nad morzem
NiedostępnyBrak

Mikołajek jedzie na wymarzone wczasy nad morzem! Poznaje tam nowych kumpli, z którymi będzie grał w piłkę, nurkował, a nawet szukał gniazda węży... Tata marudzi, bo towarzyszy im Bunia, a mama poznaje włoskiego reżysera i na chwilę zamienia się w gwiazdę filmową. To będą fantastyczne wakacje! Film na podstawie książki. Znajdź różnice i odkryj, czym tak naprawdę jest praca scenarzysty!

26,90 zł
20,71 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,19 zł

Wróć do góry