hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.06.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 30 czerwca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Najsłynniejsze obrazy świata. Teczka inspiracji (Weronika Kowalkowska), na drugim Król Edyp. Audiobook (Sofokles). Kolejny produkt to Praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poradnik dla nauczyciela (Alicja Tanajewska, Renata Naprawa, Jadwiga Stawska) oraz Bohaterki Powstańczej Warszawy (Barbara Wachowicz).
1
Najsłynniejsze obrazy świata. Teczka inspiracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najsłynniejsze obrazy świata. Teczka inspiracji
Dostępny54 szt.

„Najsłynniejsze obrazy świata” to kreatywny zestaw i zarazem książka o malarstwie 20 kart – 20 opisów obrazów – 20 obrazów do pokolorowania Na 20 kartach znajdziecie zdjęcia słynnych obrazów oraz pełne ciekawostek opisy arcydzieł i informacje o malarzach. Po drugiej stronie każdej z kart znajdują się kolorowanki obrazów. Specjalna 21. karta Na 21. karcie zostały opisane podstawowe gatunki malarskie: portret, pejzaż, autoportret, malarstwo rodzajowe i martwa natura. Wszystkie gatunki zostały zobrazowane przykładami dzieł mistrzów. Po drugiej stronie 21. karty jest miejsce na obraz dziecka. Wszystkie teksty w języku polskim i angielskim. Teczka i karty: format A3 Liczba stron: 42 Produkt dla dzieci od 8 roku życia. Spis obrazów: Jan van Eyck – „Mężczyzna w turbanie” Paolo Uccello – „Święty Jerzy i smok” Albrecht Dürer – „Zając” Leonardo da Vinci – „Mona Lisa” Rafael – „Madonna sykstyńska” Pieter Bruegel starszy – „Mała Wieża Babel” Diego Velázquez – „Infantka Małgorzata” Jan Vermeer – „Mleczarka” Hokusai Katsushika – „Wielka fala” Vincent van Gogh – „Słoneczniki” Edgar Degas – „Błękitne tancerki” Edvard Munch – „Krzyk” Claude Monet – „Japoński mostek” Gustav Klimt – „Pocałunek” Marc Chagall – „Ja i wieś” Franz Marc – „Niebieski koń” Wassily Kandinsky – „Kompozycja VIII” Grant Wood – „Amerykański gotyk” Salvador Dalí – „Trwałość pamięci” Pablo Picasso – „Płacząca kobieta”

53,90 zł
38,81 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,09 zł

13 osób kupiło
2
Król Edyp. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Edyp. Audiobook
Sofokles, Aleksandria
Dostępny21 szt.

Klasyczna tragedia Sofoklesa, autora Antygony, ukazuje się jako audiobook, w interpretacji Marioli Kurnickiej, Piotra Wojciechowskiego i Janusza Żaka. W Królu Edypie pisarz przedstawia bezsilność wobec nieodgadnionych praw losu. Ukazuje historię Edypa, człowieka próbującego oszukać przeznaczenie, chcącego żyć spokojnie, w zgodzie ze światem. Nad Edypem ciąży jednak klątwa, od której nie da się uwolnić. Nieświadomie zamorduje swego ojca, poślubi matkę i dopomoże w realizacji wszystkich złych wróżb. Jak do tego wszystkiego doszło, przekonają się słuchacze Króla Edypa w wersji audio.

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

2 osoby kupiły
3
Praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poradnik dla nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poradnik dla ...
Dostępny15 szt.

Książka zawiera cenne wskazówki dla nauczycieli pomocne w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zawarte zostały opisy deficytów rozwojowych z zakresu percepcji wzrokowej, słuchowej oraz motoryki małej i dużej. Znajdują się w niej propozycje metod pracy nauczycieli z uczniami z dysleksją rozwojową, trudnościami w czytaniu i pisaniu, dyskalkulią, zaburzeniami mowy, a także z dziećmi słabowidzącymi i słabosłyszącymi. W szerokim zakresie omówiono zagadnienia dotyczące podziału zdolności oraz cech charakteryzujących uczniów uzdolnionych. Opracowano przykładowe programy edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, plastycznej oraz programy wychowania fizycznego dla zdolnych uczniów edukacji wczesnoszkolnej. W treści książki znajduje się także charakterystyka dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym z uwzględnieniem Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
4
Bohaterki Powstańczej Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterki Powstańczej Warszawy
Dostępny121 szt.

Książka jest opowieścią o dziewczętach walczących w Powstaniu Warszawskim. Każdej bohaterce poświęcony jest odrębny rozdział. Autorka po mistrzowsku kreśli sylwetki 18 kobiet. Odkrywa mało znane karty powstańcze wybitnych aktorek Aliny Janowskiej i Danuty Szaflarskiej. Przybliża dzieje Krystyny Wańkowiczówny i Krystyny Krahelskiej oraz mniej znanych kobiet, które wsławiły się niezwykłą odwagą i bohaterstwem np. Lidii Markiewicz-Ziental, która przeszła cały szlak bojowy powstania, czy Haliny Dunin-Karwickiej, łączniczki Batalionu „Parasol”, Henryki Dziakowskiej-Zarzyckiej, łączniczki i sanitariuszki Batalionu „Parasol”, która uczestniczyła w walkach na Woli, Starym Mieście i w Śródmieściu, czy Danuty Zdanowicz-Rossmanowej, komendantki Wojskowej Służby Kobiet Batalionu „Ostoja”, adiutantki harcmistrza Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” i kapitana Tadeusza Klimowskiego.

59,99 zł
43,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 16,20 zł

1 osoba kupiła
5
Światowy konflikt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Światowy konflikt
FoxGames / GW Foksal, od 10 lat
Niedostępny
Brak

Walka o wpływy, pieniądze i władzę! Akcja gry toczy się na granicy dwóch stref wpływów: rosyjskiej i zachodnioeuropejskiej. Gracze wcielają się w lokalnych biznesmenów starających się sięgnąć po władzę. Aby to osiągnąć, muszą skutecznie wykorzystywać swoje wpływy w kraju i za granicą. Rozmiar opakowania: 10.8 x 15.4 x 2.8 cm

39,99 zł
31,19 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

6
Silva rerum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silva rerum
Niedostępny
Brak

Mieczysław Grydzewski był założycielem i praktycznie jedynym redaktorem pism literackich dwudziestolecia międzywojennego: Skamander i Wiadomości Literackie. Na łamach tego pierwszego narodziła się grupa literacka o takiej samej nazwie; to drugie pod zmienianą nazwą (Wiadomości Polskie, Polityczne i Literackie oraz Wiadomości) prowadził nieprzerwanie na emigracji w Paryżu (od 1939) i Londynie (od 1940) przez lat 40. Grydzewski był też w Wiadomościach autorem felietonów pod tytułem Silva rerum. I mimo że do ich autorstwa nie przyznawał się (podpisywał je przeróżnymi pseudonimami, a nawet prowadził w nich polemiki z... redaktorem naczelnym), to wkładał w nie większość swego czasu i energii twórczej. Felietony te powstawały zazwyczaj w czytelni British Museum i analizowały wynajdywane historyczne ciekawostki nt. Polski oraz literatury. Dużo miejsca zajmuje w nich też wątek polskich Żydów. W 1994 pojawił się pierwszy książkowy wybór felietonów M. Grydzewskiego Silva rerum.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

7
Virginia Woolf. Opowieść biograficzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Virginia Woolf. Opowieść biograficzna
Niedostępny
Brak

Virginia Woolf, czołowa pisarka XX wieku i mentorka współczesnych feministek. Jej życie zainspirowało nagrodzony Oscarem film Godziny z Nicole Kidman w roli pisarki. Viviane Forrester pokazuje tę niezwykłą postać, analizując listy i pamiętniki Virginii oraz jej męża Leonarda. Kreśli portret kobiety, której dotąd nie znaliśmy, obala niektóre mity na jej temat, między innymi o niechęci do dzieci czy o źródle frustracji i depresji, za wszelkie niepowodzenia oskarżając męża Viginii. Forrester stawia pisarkę w nowym świetle i w przeciwieństwie do poprzednich biografii, pokazuje ją jako kobietę silną, pewną siebie, a jednocześnie bardzo skrzywdzoną przez najbliższe otoczenie. Książka została nagrodzona w 2009 r. prestiżową Prix Goncourt de la Biographie, przyznawaną najlepszym powieściom biograficznym przez Towarzystwo Literackie im. francuskiego pisarza Edmonda de Goncourta.

59,00 zł
45,43 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 13,57 zł

8
Muza Claudela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muza Claudela
Niedostępny
Brak

Słynny francuski poeta i dramaturg oraz Polka, córka gorliwego patrioty, jednego z dowódców w powstaniu styczniowym. Zakazana miłość w biograficznej opowieści o Paulu Claudelu i Rosalie Ścibor-Rylskiej. Poznała go na statku w drodze do Chin, dokąd płynęła z mężem, kupcem herbacianym, a Claudel miał zostać konsulem. W Chinach zostali kochankami, Rosalie w ciąży z córką Claudela powróciła do Europy, w drodze poznała mężczyznę, który potem został jej drugim mężem. Drogi Claudela i Rosalie rozeszły się na długie lata. Claudel ożenił się, miał kilkoro dzieci. Kochankowie spotkali się po latach w Paryżu, Rosalie była już po drugim rozwodzie i miała następnego syna z drugiego małżeństwa, Claudel ją odwiedzał, zajmował się córką, utrzymywał obie, opiekował się jej synami, pomagał im znaleźć pracę. Ale miłość, która ich łączyła, pozostała platoniczna.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

9
Chłopak z Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopak z Warszawy
Niedostępny
Brak

Powstanie warszawskie oczami szesnastoletniego żołnierza Jesienią 1944 r. Andrzej Borowiec, w dwóch lewych butach i lamowanym aksamitem smokingu, kulejąc, wmaszerował do niemieckiego obozu jenieckiego. Trzy tygodnie wcześniej został dwukrotnie ranny. W obozie opatrzył go wzięty do niewoli brytyjski lekarz. Andrzej, który właśnie skończył szesnaście lat, ocalał z powstania warszawskiego. Ubrany jak wielu powstańców w zdobyczną „panterkę” SS, przez dwa miesiące brał udział w krwawych walkach ulicznych w stolicy Polski. Walczył w Batalionie „Zośka”, przeżył koszmar kanałów. Wspomnienia Andrzeja Borowca nie ograniczają się wyłącznie do okresu powstania warszawskiego. Urodzony w 1928 roku, syn pułkownika Wojska Polskiego opisuje barwne dzieciństwo w latach trzydziestych, pierwsze dni wojny w oblężonym Lwowie, wstąpienie w szeregi konspiracji, udział w powstaniu i wreszcie krótki powojenny epizod tajnego emisariusza. Dzięki tej niezwykłej relacji możemy wraz z Autorem przeżyć historię, poznać smak zwycięstw i gorycz klęski. Chłopak z Warszawy to niezrównana opowieść o przetrwaniu i oporze podczas jednego z najbardziej wstrząsających wydarzeń drugiej wojny światowej, przywołana przez człowieka należącego do nielicznej już grupy żyjących weteranów heroicznego polskiego lata. Andrzej Borowiec dedykuje swoją książkę wszystkim chłopakom z Warszawy – „szczególnie tym, którym nie dane było dorosnąć”. Andrzej Borowiec, pseudonim „Zych”. Jako niespełna szesnastolatek był łącznikiem kanałowym ze Śródmieścia na Starówkę, walczył w zgrupowaniu „Radosław” m.in. na Czerniakowie. Po ewakuacji na Mokotów został dwukrotnie ranny w ciągu jednego dnia, dostał się do niemieckiej niewoli i był więziony w stalagu XI A Altengrabow. Po zakończeniu wojny zdecydował się przejść szkolenie dywersyjne i wraz z dwoma innymi AK-owcami wrócił do kraju, by włączyć się do konspiracji – co szybko okazało się śmiertelnie niebezpieczne. Dwaj towarzysze szybko zrejterowali, Autor zaś tylko dzięki szczęściu nie wpadł w łapy ubecji. Po wyzwoleniu służył w II Korpusie generała Andersa we Włoszech, w Wielkiej Brytanii zdał maturę. Ukończył Columbia University, był długoletnim dziennikarzem m.in. Associated Press (Nowy Jork, Paryż, Algier, Afryka Zachodnia, Genewa, Wietnam), Washington Star (Afryka, Bliski Wschód, Europa, Wietnam). Autor kilku książek, w tym Destroy Warsaw! Hitler's Punishment, Stalin's Revenge (Praeger, 2001).

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

10
Kuzynka Phillis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuzynka Phillis
Dostępny27 szt.

To spod pióra tej wiktoriańskiej pisarski wyszły opowieści: Cranford, Północ i południe, Ruth, Żony i córki... „Wielkie to przeżycie dla młodego mężczyzny, kiedy przyjdzie mu pierwszy raz zamieszkać samemu...” Tak zaczyna się ta historia osobliwego uczucia Paula Manninga do jego dalekiej kuzynki Phillis Holman. Młodzieniec ten – podejmując pierwszą w życiu pracę przy budowie kolei – poznaje córkę pastora i z miejsca ulega jej urokowi. Nawet to, że są daleką, bo daleką, ale jednak rodziną, nie przeszkadza mu snuć w skrytości ducha nieśmiałych planów co do ich wspólnej przyszłości. Chociaż sama Phillis bardziej zainteresowana jest osobą jego zwierzchnika – Edwarda Holdswortha. Co mocno skomplikuje życie Paulowi, gdy w młodzieńczej naiwności szczęście Phillis postawi ponad wszystko... Elizabeth Gaskell (1810-1865) to obok sióstr Bronte chyba najpopularniejsza brytyjska pisarka XIX wieku. Przyjaciółka Charlesa Dickensa, który cenił ją za wyśmienitą prozę. Doskonale też oddawała w swych historiach sytuację kobiet w ówczesnej epoce.

20,00 zł
16,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,20 zł

11
Lalki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalki
Niedostępny
Brak

Trzeba geniusza, by schwytać psychopatę Cztery ofiary, cztery młode kobiety, a każda z nich po okrutnych torturach i lobotomii. Żadna z nich nie jest w stanie powiedzieć policji, kto był jej oprawcą, żadna nie może prowadzić normalnego życia. Są jak lalki, którymi ktoś się pobawił, a następnie wyrzucił. Były policjant FBI, profiler Jefferson Winter, nie jest zwykłym śledczym. Jego ojciec był jednym z najsłynniejszych, amerykańskich seryjnych morderców. Winter próbuje trzymać się z dala od spuścizny swojego ojca, ale ten tuż przed egzekucją mówi do syna „Jesteśmy tacy sami”... Czy Winter nie potrafi przyznać się ciemnej strony swojej osobowości? Kiedy pojawia się kolejna ofiara, Winter rozpoczyna wyścig z czasem zanim sprawca zrobi krzywdę następnej kobiecie... „Psychopatyczny seryjny morderca, ekscentryczny śledczy FBI, twarda policjantka – wszystkie te czynniki łączą się, aby stworzyć doskonałe policyjne dochodzenie. Winter musi przyskrzynić psychopatę, którego fetyszem jest wykonywanie zabiegu lobotomii u kobiet. Pierwsza część serii obiecuje znakomity i przerażający dalszy ciąg”. – Sunday Mirror

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

12
Disney Uczy. Księżniczki. Magiczna lupka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Uczy. Księżniczki. Magiczna lupka
Niedostępny
Brak

Seria Disney. Ucz się z nami. Magiczna lupka to książki, w których dziecko podczas doskonałej zabawy ma okazję zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami edukacyjnymi, odpowiednimi dla jego wieku. Dzięki dołączonej do książki lupce na każdej stronie można odkryć nowe niespodzianki, które sprawiają, że zadania są dla dziecka bardziej atrakcyjne. Teraz nauka w towarzystwie bohaterów Disneya stała się jeszcze ciekawsza! Książki z serii Magiczna lupka pomogą Waszym dzieciom rozwinąć kluczowe dla nich umiejętności i odnosić w przyszłości sukcesy w szkole.

9,99 zł
7,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

13
Ciekawski przedszkolak. Auta. Litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawski przedszkolak. Auta. Litery
Niedostępny
Brak

Weź udział w wyścigu po wiedzę! Razem z Zygzakiem, Złomkiem i Sally pokonuj kolejne etapy, rozwiązując ciekawe zadania i wklejając naklejki. W takim towarzystwie poznawanie liter będzie nie tylko wyzwaniem, ale i przyjemnością. Gotowy? 3,2,1? Start! „Ciekawski przedszkolak” to jeden z elementów programu edukacyjnego „Ciekawski”. W jego skład wchodzą opracowane przy udziale pedagogów serie: Ciekawski Bobas, Ciekawski Maluch, Ciekawski Przedszkolak. W książkach z serii „Ciekawski przedszkolak” autorzy skupiają się na wprowadzeniu zagadnień kluczowych w dalszej edukacji szkolnej. Odpowiednio dobrany do wieku poziom trudności zadań sprawia, że dziecko dostrzega swoje postępy, co motywuje je do dalszej pracy. „Ciekawski przedszkolak” to dokonały pomysł na połączenie nauki z zabawą i pomoc dla rodziców, którzy wspierają wszechstronny rozwój swoich dzieci.

8,00 zł
6,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

14
Echo B1.2 podręcznik 2 Edycja + CD MP3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo B1.2 podręcznik 2 Edycja + CD MP3
Niedostępny
Brak

Nowa 2 edycja kursu języka francuskiego, opracowanego przez doświadczonych autorów, dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Każdy poziom przewidziany jest na około 90-120 godzin lekcyjnych. Zawartość serii w pełni odpowiada treściom wskazanym w nowej podstawie programowej. Kurs jest zgodny z wytycznymi Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. Nowa, atrakcyjna i przejrzysta szata graficzna. Część pierwsza zawiera dodatkowy rozdział zerowy, dostosowany do potrzeb osób rozpoczynających naukę języka. Do pierwszej i drugiej części podręcznika dołączono płyty z materiałami dźwiękowymi i filmami. Podejście zadaniowe: autorzy kursu szczególnie podkreślają rolę aktywnego udziału ucznia w procesie kształcenia. Duży nacisk na komunikację i działanie. Żywe, zróżnicowane i motywujące teksty i ćwiczenia, które wzbudzą w uczniu pewność co do jego wiedzy i umiejętności, a także zachęcą do większej autonomii. Do podręcznika dołączono portfolio, w którym uczeń może zapisywać swoje osiągnięcia językowe. Specjalna strona internetowa z dodatkowymi ćwiczeniami, ciekawostkami, wiadomościami.

91,30 zł
82,17 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,13 zł

15
Echo B1.1 Ćwiczenia + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echo B1.1 Ćwiczenia + CD
Niedostępny
Brak

Echo B1.1 to 2 edycja kursu języka francuskiego przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych, według Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego. Każda cześć jest przewidziana na około 90-120 godzin lekcyjnych. Zeszyt ćwiczeń stanowi uzupełnienie treści zawartych w podręczniku. Składa się z trzech rozdziałów obejmujących 12 lekcji oraz rozwiązań zadań. CD audio dołączone do zeszytu ćwiczeń zawiera zbiór nagrań umożliwiających naukę ze słuchu.

55,00 zł
49,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,50 zł

16
DELF A1 150 activites Nouveau diplome Ćwiczenia z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DELF A1 150 activites Nouveau diplome Ćwiczenia z płytą CD
Niedostępny
Brak

Celem serii jest przygotowanie do nowej formuły egzaminów pisemnych i ustnych na sześciu poziomach: od DELF A1 do DALF C2. Każda z pięciu części serii składa się z: - przedstawienia wymagań, formy i przebiegu poszczególnych części egzaminu; - wskazówek metodycznych, jak najlepiej wykonywać poszczególne typy ćwiczeń; - ćwiczeń przygotowujących i przykładów ćwiczeń egzaminacyjnych z kluczem; - przykładowych zestawów egzaminacyjnych razem z kryteriami oceniania i kluczem.

77,00 zł
69,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,70 zł

17
Anioł Śmierci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł Śmierci
Niedostępny
Brak

Rok 1945. Najgroźniejsi zbrodniarze wojenni, m.in. Josef Mengele, przedostają się na tereny nieobjęte ekstradycją. Rok 1960. Rodzina z dwójką dzieci przemierza Pustynię Patagońską, by objąć spadek po zmarłej krewnej. Spotykają urokliwego, dystyngowanego Niemca, który podaje się za specjalistę od genetyki i ofiarowuje pomoc w leczeniu 12-letniej Lilith, co nieodwracalnie zmieni jej życie… Tak rozpoczyna się mrożące krew w żyłach spotkanie z potworem, który przybierając ludzką twarz, wkracza w intymny świat niczego niepodejrzewającej rodziny. Na podstawie książki powstał film, który był: – argentyńskim kandydatem do Oscara za rok 2013, – zdobywcą 10 nagród Argentyńskiej Akademii Filmowej, dwie statuetki trafiły do Lucíi Puenzo, za najlepszy film i reżyserię, – brał udział w festiwalu w Cannes, w sekcji Un Certain Regard.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

18
Metallica. Bez przebaczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metallica. Bez przebaczenia
Niedostępny
Brak

Cała prawda o zespole Metallica! Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki, wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lupę liczne mity, które przez lata otaczały zespół. To pierwsza książka, która odważyła się pokazać nieupiększoną prawdę na temat początków zespołu, okresie, gdy zyskał sławę najbardziej bezkompromisowej grupy metalowej na świecie i ciągłych kontrowersji, które nękały go w późniejszych latach. Napster, „Playboy”, odwyk, St. Anger i powrót do formy za sprawą Death Magnetic – to kolejne wydarzenia, które porusza niniejsze, uaktualnione wydanie książki, zawierające nowe wywiady.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

19
Wróżki. Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią - Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżki. Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią - Disney
Niedostępny
Brak

Idealna pozycja dla fanek serialu „Wróżki”. Książka zawiera tatuaże z postaciami oraz motywami z serii. Mnóstwo wspaniałej, różnorodnej zabawy. Dziecko czyta, rysuje, projektuje, pisze, rozwijając swoje umiejętności w wielu dziedzinach. A wszystko to w atrakcyjnej formie, nowoczesnym designie, w otoczeniu znanych i lubianych bohaterów

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

20
Samoloty 2. Tatuaże (małe) - Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoloty 2. Tatuaże (małe) - Disney
Niedostępny
Brak

Idealna pozycja dla tych, którzy uwielbiają Dustiego i jego paczkę. Książka zawiera kartę ze zmywalnymi tatuażami dla dzieci z postaciami oraz motywami z filmu, także z najnowszej produkcji!

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

21
Auta 2. Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią - Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta 2. Tatuaże. Zabawy z wyobraźnią - Disney
Niedostępny
Brak

Idealna pozycja dla tych, którzy uwielbiają Zygzaka McQuenna i jego przyjaciół. Książka zawiera rozkładówkę ze zmywalnymi tatuażami dla dzieci z postaciami oraz motywami z filmów. Oferuje mnóstwo wspaniałej, różnorodnej zabawy.

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

22
Bawię się w czas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bawię się w czas
Niedostępny
Brak

Bawię się w czas to zestawy edukacyjne przeznaczone dla dzieci 4-6-letnich. Nowość na rynku książek dla dzieci! Seria jest idealnym uzupełnieniem przedszkolnego i wczesnoszkolnego nauczania. Dzieci przez zabawę doskonalą swoje umiejętności. Nie ma tu czasu na nudę. W książce znajdują się zadania, z zabawnymi, kolorowymi ilustracjami. Dzięki dołączonej grze, dzieci utrwalają nabyte podczas ćwiczeń z książką umiejętności. Niewątpliwą zaletą gry jest również to, że może bawić się w nią cała rodzina. Książka i gra stanowią integralną całość.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

23
Słownik obrazkowy. Angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik obrazkowy. Angielski
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ilustrowany tematyczny słowniczek angielsko-polski ułatwi dzieciom poznawanie podstawowych angielskich słów. Opracowany z myślą o najmłodszych dzieciach, zawiera angielskiehasła z przykładami ich użycia, oraz śliczne i zabawne ilustracje.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

24
Moje pierwsze opowieści biblijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje pierwsze opowieści biblijne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Moje pierwsze opowieści biblijne pozwolą dzieciom poznać najważniejsze teksty Starego i Nowego Testamentu. To bardzo piękny prezent, który mówi o Bogu w najprostszych słowach.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

25
Wesołe zadania 3-latka. Naklejaj i baw się! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe zadania 3-latka. Naklejaj i baw się!
Niedostępny
Brak

Wesołe zadania dla 3-latka, to nie tylko kolorowanki. Znajdziesz tu mnóstwo fantastycznych i zabawnych rysunków do uzupełnienia, historyjek do wymyślenia i bohaterów do stworzenia. Obrazki możesz też ozdobić naklejkami! Wszystkie zadania edukacyjne zostały dostosowane do możliwości dzieci 3-letnich. W serii: Wesołe zadania 2-latka, Wesołe zadania 4-latka i Wesołe zadania 5-latka.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

26
Tatuaże dla dzieci - letnie wzory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże dla dzieci - letnie wzory
Dostępny48 szt.

Zestaw 20 zmywalnych tatuaży dla dzieci przedstawiających letnie wzory. Zmywalne tatuaże dla dzieci – jak użyć? 1. Wytnij wybrany tatuaż i usuń papier zabezpieczający 2. Tatuaż nakładaj na czystą i suchą skórę 3. Przyłóż dokładnie tatuaż wzorem do skóry i zmocz go wodą 4. Dociśnij całą dłonią przez 30 sekund i delikatnie podnieś kartonik, Twój tatuaż pozostanie na skórze Ilustracje: Ola Cieślak W opakowaniu 3 arkusze razem 20 wzorów tatuaży! Rozmiar arkusza: 12x12 cm Tatuaże są bezpieczne i nietoksyczne. Klej użyty do produkcji tatuaży posiada certyfikat laboratorium badań dermatologicznych potwierdzający brak substancji drażniących. Produkt typu tatuaż kalkomania. Odpowiednie dla dzieci powyżej 3 roku życia. ZUZU TOYS to polska firma, produkująca wszystkie swoje zabawki wyłącznie w Polsce. Marka dba o jakość i design swoich produktów oraz o estetyczne opakowania, które doskonale sprawdzają się jako prezent. Na większości opakowań zabawek ZUZU TOYS umieszczono opis w języku angielskim. Dzięki czemu chętnie kupowane są jako prezent z Polski.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

27
Tatuaże dla dzieci - postaci z bajek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże dla dzieci - postaci z bajek
Dostępny39 szt.

Zestaw 17 zmywalnych tatuaży dla dzieci przedstawiających postaci z bajek. Na 3 arkuszach m.in: Czerwony Kapturek i wilk, Jaś mi Małgosia, Trzy świnki, Calineczka, Brzydkie kaczątka i inne. Zmywalne tatuaże dla dzieci – jak użyć? 1. Zdejmij papier zabezpieczający 2. Na umytą i wysuszoną skórę połóż kartonik wzorem do spodu 3. Zmocz wodą powierzchnię kartonika i dociśnij go do skóry, przytrzymaj 30 sekund 4. Delikatnie podnieś kartonik. Twój tatuaż jest gotowy 5. Naniesiony na skórę tatuaż delikatnie opłucz wodą, aby go utrwalić Ilustracje: Ola Cieślak Rozmiar arkusza: 12x12 cm Tatuaże są bezpieczne i nietoksyczne. Klej użyty do produkcji tatuaży posiada certyfikat laboratorium badań dermatologicznych potwierdzający brak substancji drażniących.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

28
Tatuaże dla dzieci - potwory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże dla dzieci - potwory
Dostępny22 szt.

Zestaw 16 zmywalnych tatuaży dla dzieci przedstawiających sympatyczne potwory. Zmywalne tatuaże dla dzieci – jak użyć? 1. Wytnij wybrany tatuaż i usuń papier zabezpieczający 2. Tatuaż nakładaj na czystą i suchą skórę 3. Przyłóż dokładnie tatuaż wzorem do skóry i zmocz go wodą 4. Dociśnij całą dłonią przez 30 sekund i delikatnie podnieś kartonik, Twój tatuaż pozostanie na skórze Ilustracje: Ola Cieślak W opakowaniu 3 arkusze razem 16 wzorów tatuaży! Rozmiar arkusza: 12x12 cm Tatuaże są bezpieczne i nietoksyczne. Klej użyty do produkcji tatuaży posiada certyfikat laboratorium badań dermatologicznych potwierdzający brak substancji drażniących. Produkt typu tatuaż kalkomania. Odpowiednie dla dzieci powyżej 3 roku życia. ZUZU TOYS to polska firma, produkująca wszystkie swoje zabawki wyłącznie w Polsce. Marka dba o jakość i design swoich produktów i estetyczne opakowania, doskonale sprawdzające się na prezent. Na większości opakowań zabawek ZUZU TOYS umieszczono opis w języku angielskim. Dzięki czemu chętnie kupowane są jako prezent z Polski.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

29
Tatuaże dla dzieci - pojazdy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatuaże dla dzieci - pojazdy
Zuzu Toys
Dostępny36 szt.

Zestaw 18 zmywalnych tatuaży dla dzieci z różnymi pojazdami. Na 3 arkuszach m.in: helikopter, kajak, deskorolka, balon, motor, rakieta itd. Zmywalne tatuaże dla dzieci. Jak użyć? 1. Zdejmij papier zabezpieczający 2. Na umytą i wysuszoną skórę połóż kartonik wzorem do spodu 3. Zmocz wodą powierzchnię kartonika i dociśnij go do skóry, przytrzymaj 30 sekund 4. Delikatnie podnieś kartonik. Twój tatuaż jest gotowy 5. Naniesiony na skórę tatuaż delikatnie opłucz wodą, aby go utrwalić Ilustracje: Ola Cieślak Rozmiar arkusza: 12x12 cm Tatuaże są bezpieczne i nietoksyczne. Klej użyty do produkcji tatuaży posiada certyfikat laboratorium badań dermatologicznych potwierdzający brak substancji drażniących. Produkt typu tatuaż kalkomania. Odpowiednie dla dzieci powyżej 3 roku życia

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

30
DEL REY, LANA ULTRAVIOLENCE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DEL REY, LANA ULTRAVIOLENCE
Niedostępny
Brak

Album promowany piosenką “West Coast”. Utwór został napisany przez Lanę i legendarnego Ricka Nowelsa, a wyprodukowany przez Dana Auerbacha z The Black Keys. „Płyta jest (…) bardzo piękna. Tak zła, a zarazem wyśmienita. Absolutnie genialna, dużo mroczniejsza niż poprzednia!” komentuje Lana. Wydany w styczniu 2012 roku album “Born To Die” sprzedał się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie, w Polsce osiągnął status diamentowej płyty. To właśnie z niego pochodzą przeboje „Summertime Sadness”, „Video Games”, „Born To Die” oraz „Blue Jeans”. Tracklista: 1. Cruel World 2. Ultraviolence 3. Shades Of Cool 4. Brooklyn Baby 5. West Coast 6. Sad Girl 7. Pretty When You Cry 8. Money Power Glory 9. Fucked My Way Up To The Top 10. Old Money 11. The Other Woman

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

31
Wyspa na prerii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa na prerii
Niedostępny
Brak

Dotychczas pisałem książki o Indianach z Amazonii – było dziko i egzotycznie. Ta jest o kowbojach z Arizony i też będzie dziko i egzotycznie. Południe Stanów Zjednoczonych oraz dawny Dziki Zachód są zupełnie inne niż Nowy Jork, Chicago, Floryda czy Kalifornia. Preria zadziwia nawet tych, którzy dobrze znają Amerykę. Gdyby komuś nie mieściło się w głowie, że prowincja największego mocarstwa na świecie wygląda tak, jak ją tu opisałem, niech rzuci okiem na serial telewizyjny „Duck Dynasty” (w Polsce znany jako „Dynastia Kaczorów”) albo... niech potraktuje tę książkę jak zwykłą powieść przygodową. A gdyby ktoś chciał sprawdzić osobiście, czy jest tak jak tu opisałem, drogę znajdzie łatwo: wystarczy zjechać z autostrady, potem jeszcze raz zjechać, i znów zjechać, i tak do skutku – aż skończy się mapa i wylądujesz na polnej drodze, prowadzącej na jakieś rancho.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

32
Zabawy w liczenie. Dodawanie i odejmowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy w liczenie. Dodawanie i odejmowanie
Niedostępny
Brak

Kolorowe, ciekawe i wciągające książki z ćwiczeniami do nauki liczenia. Mnóstwo łamigłówek, podchwytliwych pytań i zagadek, dzięki którym dzieci nauczą się dodawać, odejmować i mnożyć, a przy tym będą się świetnie bawiły.

24,99 zł
18,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

33
Słownik Angielsko-Polski English-Polish Dictionary PWN Oxford - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik Angielsko-Polski English-Polish Dictionary PWN Oxford
Dostępny37 szt.

Słownik angielsko-polski PWN-Oxford Połączenie doświadczenia i tradycji dwóch renomowanych na rynku leksykograficznym wydawnictw sprawia, że Słownik angielsko-polski PWN-Oxford jest: PROFESJONALNY, bo opracowany przez doświadczonych leksykografów. WIARYGODNY, bo poparty autorytetem normatywnych słowników. NIEZAWODNY, bo użytkownik znajdzie w nim trafne i jednoznaczne tłumaczenia. OBIEKTYWNY, bo oparty na korpusach współczesnej angielszczyzny i polszczyzny. UNIWERSALNY, bo może z niego skorzystać każdy, niezależnie od stopnia znajomości języka. PRZYJAZNY, bo budowa haseł jest przejrzysta i czytelna dla każdego. Słownik opracowany na podstawie Wielkiego słownika angielsko-polskiego PWN-Oxford: Zawiera 300 000 angielskich znaczeń, typowych połączeń wyrazowych, fraz i idiomów zaczerpniętych ze wszystkich odmian języka. Prezentuje aktualne słownictwo, w tym potoczne i należące do języka mówionego, również najnowsze. Użytkownik znajdzie w nim trafne i jednoznaczne tłumaczenia wyrazów i idiomów oraz typowych konstrukcji gramatycznych. Przejrzysta budowa haseł pozwala łatwo znaleźć szukane wyrażenie i jego przekład. Słownik sygnalizuje różnice między angielszczyzną brytyjską i amerykańską. Wygodny format ułatwia korzystanie z niego. Słownik polecamy zarówno uczącym się, jak i osobom na co dzień używającym współczesnego języka angielskiego.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

34
Słownik polsko-angielski Polish-English Dictionary PWN Oxford - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik polsko-angielski Polish-English Dictionary PWN Oxford
Dostępny32 szt.

Słownik polsko-angielski PWN-Oxford Połączenie doświadczenia i tradycji dwóch renomowanych na rynku leksykograficznym wydawnictw sprawia, że Słownik polsko-angielski PWN-Oxford jest: PROFESJONALNY, bo opracowany przez doświadczonych leksykografów. WIARYGODNY, bo poparty autorytetem normatywnych słowników. NIEZAWODNY, bo użytkownik znajdzie w nim trafne i jednoznaczne tłumaczenia. OBIEKTYWNY, bo oparty na korpusach współczesnej angielszczyzny i polszczyzny. UNIWERSALNY, bo może z niego skorzystać każdy, niezależnie od stopnia znajomości języka. PRZYJAZNY, bo budowa haseł jest przejrzysta i czytelna dla każdego. Słownik przygotowany na podstawie Wielkiego słownika polsko-angielskiego PWN-Oxford: Zawiera 300 000 polskich znaczeń, typowych połączeń wyrazowych, fraz i idiomów zaczerpniętych ze wszystkich odmian języka. Pokazuje, jak coś powiedzieć po angielsku w sposób poprawny, naturalny i trafny. Budowa haseł jest przejrzysta a zastosowane wyróżnienia czytelne dla każdego. Można z niego korzystać niezależnie od stopnia znajomości języka. Słownik polecamy zarówno uczącym się, jak i osobom na co dzień używającym współczesnego języka angielskiego.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

35
Język C++. Kompendium wiedzy. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język C++. Kompendium wiedzy.
Dostępny6 szt.

C++ dzielnie broni swojej pozycji na rynku języków programowania. Pomimo silnego naporu języka Java oraz platformy .NET wciąż jest niezastąpiony w wielu dziedzinach. Jeżeli tylko wymagana jest najwyższa wydajność, dostęp do sprzętu oraz przewidywalny czas wykonania, programiści najczęściej wybierają właśnie język C++. Ostatnia wersja standardu — oznaczona numerem 11 — pozwala na jeszcze łatwiejsze pisanie kodu oraz tworzenie szybszych i wydajniejszych programów. Najnowsze wydanie tej cenionej książki zostało poprawione i uzupełnione o nowości z tej właśnie wersji standardu języka C++. Dowiesz się, jak korzystać ze wskaźników, liczb losowych oraz udoskonalonych kontenerów. Ponadto poznasz najlepsze zastosowanie wyrażeń lambda czy szablonów. Oprócz omówienia nowości znajdziesz tu również szczegółowy przegląd klasycznych elementów języka C++. Pętle, zmienne, tablice, instrukcje warunkowe — to tylko niektóre z omawianych zagadnień. Książka stanowi doskonały podręcznik dla początkujących programistów i świetne rozwinięcie dla programujących w języku C++ na co dzień. Przekonaj się, jak łatwo i przyjemnie możesz opanować ten popularny język oprogramowania. Dzięki tej książce: • poznasz nowości wprowadzone w C++ 11 • zaznajomisz się z elementami biblioteki standardowej • opanujesz podstawowy model pamięci języka C++ • zrozumiesz model pamięci języka C++

149,00 zł
104,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 44,70 zł

36
Zabawy w liczenie. Tabliczka mnożenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy w liczenie. Tabliczka mnożenia
Niedostępny
Brak

Kolorowe, ciekawe i wciągające książki z ćwiczeniami do nauki liczenia. Mnóstwo łamigłówek, podchwytliwych pytań i zagadek, dzięki którym dzieci nauczą się dodawać, odejmować i mnożyć, a przy tym będą się świetnie bawiły.

24,99 zł
18,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

37
Pastwisko świętych byków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastwisko świętych byków
Dostępny9 szt.

Indie w „Pastwisku świętych byków” to nie tylko obraz wielkiego terytorialnie i duchowo kraju, to także metafora współczesnej ludzkiej egzystencji, bo czyż nie mieścimy w sobie, jako ludzie, tych wszystkich wielkości i małości, jakie w Indiach dostrzegł autor? Tę książkę powinno się przeczytać choćby dlatego, że warto czasem szczerze pogadać z samym sobą. W masce Kogoś Innego, kogoś, kto zwiedza za Mroziewiczem Indie, jest łatwiej. Łatwiej o …. prawdę. Także o prawdę o sobie.

55,00 zł
40,70 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,30 zł

38
Tornister kasetonowy ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister kasetonowy ZOO
, , SPOKEY
Niedostępny
Brak

Zamknięcie Zamek za zatrzask z odblaskiem, ułatwia otwieranie i zamykanie tornistra Użyteczność Dwie pojemne kieszenie boczne, duża kieszeń frontowa na zamek, swobodnie pomieści śniadaniówkę

126,10 zł
39
Tornister kasetonowy Kucyk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister kasetonowy Kucyk
SPOKEY
Niedostępny
Brak

Zamknięcie Zamek za zatrzask z odblaskiem, ułatwia otwieranie i zamykanie tornistra Użyteczność Dwie pojemne kieszenie boczne, duża kieszeń frontowa na zamek, swobodnie pomieści śniadaniówkę

126,10 zł
40
Tornister kasetonowy Dino 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister kasetonowy Dino 1
, , SPOKEY
Niedostępny
Brak

Komora główna z trzema przegrodami oraz kieszonką na zamek, wewnątrz okienko na dane osobowe lub plan zajęć, plecy usztywnione, ergonomiczne, pokryte oddychającą tkaniną, szelki z regulacją, miękko wyściełane pokryte oddychającą tkaniną, ciężar podręczników i zeszytów rozkłada się równomiernie, uchwyt do przenoszenia w kolorze czarnym.

126,10 zł
41
Tornister kasetonowy Dino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister kasetonowy Dino
, , SPOKEY
Niedostępny
Brak

Komora główna z trzema przegrodami oraz kieszonką na zamek, wewnątrz okienko na dane osobowe lub plan zajęć, Plecy usztywnione, ergonomiczne, pokryte oddychającą tkaniną, szelki z regulacją, miękko wyściełane pokryte oddychającą tkaniną, ciężar podręczników i zeszytów rozkłada się równomiernie, uchwyt do przenoszenia w kolorze czarnym

144,40 zł
42
To jest chemia 2. Podręcznik z kodem dostępu do Matura-ROM On-line. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest chemia 2. Podręcznik z kodem dostępu do Matura-ROM On-line. Za...
Niedostępny
Brak

Nr dopuszczenia: 528/2/2013 Przejrzysty podręcznik, który od pierwszych lekcji pomaga kształcić umiejętności potrzebne na egzaminie maturalnym. Umożliwia systematyczne przygotowania do egzaminu dzięki zadaniom typu maturalnego sprawdzającym wiedzę z każdego działu (Zadania maturalne i zadania z arkuszy maturalnych CKE, To było na maturze!) Ułatwia zdobycie umiejętności obliczeniowych dzięki rozwiązanym przykładom zadań różnych typów Kształci umiejętność samodzielnego projektowania eksperymentów, dzięki dokładnie opisanym doświadczeniom chemicznym Umożliwia powtórzenie wiadomości wprowadzanych na wszystkich etapach edukacji, gdyż zawiera wiadomości z zakresu podstawowego (Zamiast repetytorium) oraz zagadnienia poznane w gimnazjum (To było w gimnazjum) Wzbudza ciekawość uczniów dzięki atrakcyjnym infografikom oraz ciekawostkom odnoszącym się do życia codziennego (To jest interesujące) Razem z podręcznikiem kod dostępu do aplikacji Matura-ROM z interaktywnymi testami. Praca z Matura-ROM-em zapewnia: rzetelne sprawdzenie wiadomości i umiejętności z każdego działu, informację zwrotną o poprawności rozwiązań, systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego.

43,50 zł
39,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,35 zł

43
W centrum uwagi 2. Podręcznik z kodem dostępu do Matura-ROM On-line. Zakres rozszerzony. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W centrum uwagi 2. Podręcznik z kodem dostępu do Matura-ROM On-line. Z...
Niedostępny
Brak

Nr dopuszczenia: 630/2/2014 W podręczniku W centrum uwagi dla zakresu rozszerzonego położono nacisk na czytelny układ treści, rzetelne opracowanie podejmowanych zagadnień oraz kształcenie umiejętności wymaganych na egzaminie maturalnym, realizowane dzięki rozbudowanej warstwie ćwiczeniowej. Zwarty, przystępnie napisany tekst wzbogacono aktualnymi danymi statystycznymi, schematami, zdjęciami, tabelami, rysunkami satyrycznymi i tekstami źródłowymi. Ponadto podsumowania oraz testy pomagają w prosty i szybki sposób przygotować się do egzaminu maturalnego. Na końcu publikacji znajduje się indeks rzeczowy i osobowy.

38,50 zł
34,65 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,85 zł

44
A.A. Milne Jego życie Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A.A. Milne Jego życie Tom 2
Niedostępny
Brak

Historia życia Alana Alexandra Milne’a (1882–1956) pióra Ann Thwaite to właśnie to, co tygrysy lubią najbardziej. Pierwsza w Polsce biografia twórcy Kubusia Puchatka jest jednocześnie najpełniejszą spośród wszystkich istniejących. Pisarska biegłość Ann Thwaite w połączeniu z jej erudycją, dociekliwością, a także umiejętnością znajdywania niewykorzystanych dotąd źródeł gwarantują wciągającą i smakowitą lekturę: W zasadzie w szkole poszło mu całkiem nieźle. Nie ma jednak wątpliwości, że jedna negatywna opinia, którą otrzymał mając dwanaście lat, zmieniła jego spojrzenie na samego siebie i nastawienie do szkoły. Nauczyła go, by nigdy bezkrytycznie nie przyjmować ocen tych, którzy są u władzy. W jego wypadku była to ocena niesprawiedliwa; władza potrafi być niesprawiedliwa. […] Westminster sprawiło, że nie potrafiłby zostać urzędnikiem, jednym z ludzi, którzy „jadą rano do pracy i wracają wieczorem na obiad”. Niechcący szkoła popchnęła go ku pisarstwu. Kubuś Puchatek i jego przyjaciele to oczywiście najbardziej znani ze stworzonych przezeń bohaterów, ale nie uważał się za twórcę literatury dziecięcej i pisał głównie dla dorosłych, odnosząc niebagatelne sukcesy jako autor dramatów. Jego książki i sztuki pełne są wątków autobiograficznych (pierwowzorem Krzysia, przyjaciela Puchatka, był syn, Christopher Robin). Niezwykle utalentowany, dowcipny twórca był drażliwym, zamkniętym w sobie człowiekiem. To jedna z przyczyn, dla których jego relacje rodzinne obrosły wieloma legendami. Niektóre z nich, jak opowieści o nieudanym małżeństwie z Dorothy „Daphne” de Sélincourt, mają pokrycie w rzeczywistości. Inne (np. plotka o tym, jakoby Milne nie znosił dzieci) zostają na kartach biografii podważone. Ann Thwaite subtelnie i ze zrozumieniem opisuje trudne życie jednego z najwybitniejszych (i najbardziej znanych) twórców brytyjskich.

9,90 zł
8,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,19 zł

45
Żywot wspinacza strachliwego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot wspinacza strachliwego
Dostępny61 szt.

Wciągająca opowieść o świecie, który już dawno przeminął, oczami dzisiejszego osiemdziesięciolatka, o jego fascynacjach górami i wspinaczką, podróżami egzotycznymi i bliższymi, o rodzinie, a nade wszystko o relacjach z otoczeniem, obserwowanych z przymrużeniem oka. Humor, trochę życiowych mądrości i szczypta najnowszej historii w tle – oto przepis na tę interesującą autobiografię pewnego warszawiaka. Sugerowana przez tytuł tematyka górska znajduje odbicie nie tylko we wspomnieniach z własnych wspinaczek z lat 50., ale także w rozmowach z wybitnymi polskimi alpinistami oraz w próbie spojrzenia na dramat, jaki rozegrał się w 2013 roku na Broad Peaku. Książka bardziej o życiu niż o górach i zmaganiach z nimi związanych, bogato ilustrowana archiwalnymi zdjęciami autora.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
46
Moralność Pani Dulskiej. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moralność Pani Dulskiej. Audiobook
Gabriela Zapolska, Aleksandria
Dostępny11 szt.

Rzadko spotyka się, aby komedia zrobiła niesamowitą karierę na deskach polskiego teatru. Wystawiana wielokrotnie, ta kołtuńska tragifarsa nadal przyciąga setki słuchaczy i czytelników. Dramat, który jest także lekturą licealną, w zabawny sposób piętnuje obłudę, chciwość, a przede wszystkim drobnomieszczaństwo. Warto wysłuchać audiobooka Zapolskiej nie tylko po to, aby przypomnieć sobie polską klasykę, ale by spędzić przyjemnie czas z książką. Dziś po ciężkich boleściach ukończyłam Dulską. Co to jest? Nie wiem. Pisałam ją w gorączce po prostu, może to właśnie będzie coś doskonałego, a może nic nie warte. – Gabriela Zapolska

14,00 zł
10,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,92 zł

47
Mnich. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnich. Audiobook
Matthew Gregory Lewis, Aleksandria
Dostępny12 szt.

Jedna z pierwszych powieści gatunku grozy po raz pierwszy na polskim rynku w wersji audio! Mnich otwiera drzwi do ponurych klasztorów, ciemnych podziemi i zawiłych korytarzy. Wartka akcja nakreślona pod koniec osiemnastego wieku doskonale prowadzi czytelnika przez historię kuszenia, oszustwa, morderstwa i satanizmu. Wstrząsająca do dzisiaj powieść ciągle znajduje swoich czytelników i jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych opowiadań swojego gatunku. Bluźniercza i szokująca fabuła doprowadziła do cenzury powieści, co nie przeszkodziło zdobyć wielką popularność i rozsławić nazwisko jej autora. Matthew Gregory Lewis urodził się w roku 1775 i zmarł w wieku czterdziestu trzech lat. Zaliczany jest do najlepszych angielskich pisarzy i dramaturgów. Przyjaciel autorki powieści Frankenstein.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

Wróć do góry