hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.07.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 30 lipca 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Współtworzenie zmiany (Frederickson Jon), na drugim Czarownik Iwanow (Andrzej Pilipiuk). Kolejny produkt to Wiem, potrafię i piszę poprawnie (Aleksandra Plec, Marzenna Skoczylas) oraz Słownik motoryzacyjny polsko-angielski angielsko-polski (Jacek Gordon).
1
Współtworzenie zmiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współtworzenie zmiany
Dostępny45 szt.

W niniejszej publikacji autor przedstawia integratywną teorię i model interwencji terapeutycznej oparty na bieżącym ocenianiu potrzeb pacjenta (moment-to-moment assessment) oraz budowaniu świadomej relacji pacjent – terapeuta, czyli przymierza terapeutycznego. Relacja ta ma pomóc pacjentowi w dotarciu do istoty jego problemu, zrozumieniu przyczyn i objawów, a następnie w uwolnieniu się od mechanizmów obronnych, które podtrzymują cierpienie. Proces ten opiera się przede wszystkim na zgłębianiu uczuć pacjenta, na ich nazywaniu i definiowaniu, a także na skutecznym normowaniu lęku. Dzięki stopniowo budowanemu, świadomemu przymierzu terapeutycznemu pacjent może wkroczyć na drogę autokreacji, aby dokonać wewnętrznej przemiany.

78,00 zł
61,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 16,38 zł

8 osób kupiło
2
Czarownik Iwanow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownik Iwanow
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wiejskim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną obserwacją obyczajową. Ta ostatnia sprawia, że wszelkie potwory, demony i wampiry trapiące Jakuba Wędrowycza, są znacznie mniej przerażające niż podejrzenie, które ogarnia w pewnym momencie czytelnika - mianowicie, iż ów wiejski pejzaż krainy Wędrowycza nie jest jedynie fantazją.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

8 osób kupiło
3
Wiem, potrafię i piszę poprawnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem, potrafię i piszę poprawnie
Dostępny66 szt.

Książka edukacyjna – ćwiczenia ortograficzne, 42 naklejki.

23,00 zł
16,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,44 zł

2 osoby kupiły
4
Słownik motoryzacyjny polsko-angielski  angielsko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik motoryzacyjny polsko-angielski angielsko-polski
Dostępny7 szt.

Słownik zawiera około 12000 haseł z zakresu budowy, eksploatacji i naprawy pojazdów mechanicznych, zasad ruchu drogowego oraz innych dziedzin z zakresu szeroko pojętej motoryzacji i jest przeznaczony dla osób, które zajmują się zawodowo problematyką motoryzacyjną oraz dla każdego, komu potrzebna jest znajomość angielskiego słownictwa motoryzacyjnego. Układ słownika umożliwia szybkie znalezienie potrzebnego słowa lub zwrotu, a hasła angielskie w obu częściach słownika posiadają załączoną transkrypcję fonetyczną ich wymowy. Duża część haseł posiada liczne przykłady użycia. Pod wybranymi hasłami dołączone są elementy rozmówek dla zmotoryzowanych turystów udających się za granicę, którzy korzystają z usług stacji obsługi itp. Słownik ten także może stanowić pomoc dla osób pracujących w sektorze motoryzacyjnym w Polsce i za granicą.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
5
Czytam po angielsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam po angielsku
Dostępny133 szt.

Seria czterech książeczek przygotowujących dzieci w wieku 5–7 lat do nauki języka angielskiego. Książeczki zawierają podstawowe słowa (Pierwsze słowa po angielsku), ponad 150 słów angielskich wraz z ich tłumaczeniem i wymową (Czytam po angielsku), ponad 100 słów do przetłumaczenia i zapisania (Piszę po angielsku) oraz ponad 50 całych zwrotów, pozwalających na początki konwersacji (Mówię po angielsku). Wszystkie książki ilustrowane są zabawnymi scenkami, które pomogą w opanowaniu podstaw języka angielskiego.

8,90 zł
7,03 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,87 zł

1 osoba kupiła
6
Wołynianki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołynianki
Niedostępny
Brak

Książka Piotra Jaźwińskiego, zabiera nas do PRLu. Autor wspomina swoją rodzinę, a dokładnie rzecz biorąc Wołynianki: swoją babcię, mamę i ciocię. Narracja książki rozpoczyna się w 1939 roku ucieczką z Wołynia, a następnie przenosi się do lat 1959-68 do czasów gomułkowskiej małej stabilizacji. To opis zmagań inteligencji wychowanej w II RP z systemem komunistycznym w codziennej, żmudnej walce o ocalenie tego co było dla nich najcenniejsze: pamięci, kultury, honoru. Wołynianki to książka trochę sentymentalna, trochę smutna ale momentami wesoła, pisana z perspektywy kilku, a potem kilkunastoletniego chłopca, a w końcu dorosłego mężczyzny. Przewija się przez nią galeria przeróżnych typów ludzkich od cwaniaka z Radości, przez partyjnego aparatczyka, księdza-prałata, po rotmistrza kawalerii.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

7
Królewski skrytobójca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewski skrytobójca
Dostępny273 szt.

Kontynuacja powieści Uczeń skrytobójcy, opowiadająca o honorze i namiętności, rozterkach serca i zemście, bitewnym szale i niebezpiecznej magii. Młody Bastard zakończył swą pierwszą misję dyplomatyczną. Zapłacił jednak wysoką cenę za wypełnienie zadania, ledwie ocalając życie i unikając kalectwa. Poturbowany i zgorzkniały, wbrew przysiędze złożonej królowi, zdecydował się na razie pozostać w Królestwie Górskim.

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

8
Serafina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serafina
Niedostępny
Brak

Królestwo Goreddu zamieszkują ludzie, a także smoki przybierające ludzką postać. Żyją obok siebie, jednak pokój między nimi pozostaje niepewny. Kiedy ginie członek rodziny królewskiej, a zbrodnia wydaje się smoczym dziełem, pokojowi i traktatowi między obiema rasami zaczyna grozić poważne niebezpieczeństwo... W samym środku tej historii znajduje się Serafina, utalentowana muzyczka, która przybywa na dwór jako asystentka nadwornego kompozytora. Wkrótce angażuje się w śledztwo w sprawie morderstwa i odkrywa ślady mrocznego spisku mającego na celu zniszczenie pokoju w Goreddzie. Jednakże Serafina ukrywa tajemnicę – i źródło swojego talentu – a jeśli wyjdzie ona na jaw, jej życie znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

9
Uczeń skrytobójcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczeń skrytobójcy
Niedostępny
Brak

"Uczeń skrytobójcy" to pierwszy tom legendarnej serii fantasy. Jest w niej magia i zły urok, jest bohaterstwo i podłość, pasja i przygoda. Młody Bastard to nieprawy syn księcia Rycerskiego. Dorasta na dworze w Królestwie Sześciu Księstw, wychowywany przez szorstkiego koniuszego swego ojca. Ignoruje go cała rodzina królewska oprócz chwiejnego w swoich sądach króla Roztropnego, który każe uczyć chłopca sekretnej sztuki skrytobójstwa. W żyłach Bastarda płynie błękitna krew, ma więc zdolność do korzystania z Mocy.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

10
Echopraksja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echopraksja
Niedostępny
Brak

Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto „Echopraksja”, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo „Ślepowidzenia”. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, które nie zamierza się ujawnić. Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami. Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”. Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

11
Echopraksja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Echopraksja
Niedostępny
Brak

Przygotujcie się na całkowicie nową Osobliwość. Oto Echopraksja, kontynuacja nominowanego do nagrody Hugo Ślepowidzenia. Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzają się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, która nie zamierza się ujawnić. Daniel Brüks jest żywą skamieliną, biologiem terenowym w świecie, gdzie biologia się zinformatyzowała; jest marionetką wykorzystaną przez terrorystów do zabicia tysięcy ludzi. Ukrywa się na pustyni w Oregonie, odwróciwszy się plecami do ludzkości, rozpadającej się z każdą sekundą na odrębne podgatunki. Jednakże którejś nocy budzi się w oku cyklonu, który wywróci cały świat do góry nogami. Uwięziony na pokładzie statku lecącego do środka Układu Słonecznego, po lewej stronie ma dręczonego tęsknotą żołnierza, którego obsesją są szeptane wiadomości od dawno zmarłego syna. Po prawej – panią pilot, tropiącą człowieka, którego przysięgła zabić na miejscu. W cieniach za jego plecami czai się wampirzyca ze świtą zombie-ochroniarzy. Przed sobą zaś mają garstkę mnichów w szponach religijnego uniesienia, prowadzącą ich na spotkanie z czymś, co nazwali „Aniołami z asteroid”. Na tej pielgrzymce Daniel Brüks, ludzka skamieniałość, stanie oko w oko z największym przełomem ewolucyjnym od powstania rozumu.

45,00 zł
36,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,00 zł

12
W poszukiwaniu nieznanego Kadath - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu nieznanego Kadath
Dostępny17 szt.

Po latach oczekiwań, w nowym przekładzie Violetty Dobosz, legendarna opowieść z dorobku najsłynniejszego pisarza grozy. Jak pisał sam autor o ukończonej 22 stycznia 1927 roku opowieści: „to awanturnicza kronika niewiarygodnych przygód w krainie snu”. A z kolei S.T. Joshi w słynnej książce H.P. Lovecraft. Biografia dodaje, że: „W poszukiwaniu nieznanego Kadath pełne jest cudów, zachwycających elementów fantasy, a nawet horroru, które czynią z niego frapujące dzieło” (w tłum. Mateusza Kopacza). W poszukiwaniu Kadath wyrusza do krainy snu Carter, znany już z opowiadań „Zeznania Randolpha Cartera” (1919) i „Nienazwane” (1923). Wybiera się tam po opuszczeniu rodzinnego Bostonu. A to, co spotka go po drodze i jakie wnioski wyciągnie z tej wędrówki w nieznane, daje popis niesamowitej wyobraźni Lovecrafta i urzeka do dziś kolejne pokolenia czytelników.

20,00 zł
16,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,20 zł

1 osoba kupiła
13
Samouczek budowlany polsko-angielski ze słownikiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samouczek budowlany polsko-angielski ze słownikiem
Dostępny4 szt.

Publikacja niniejsza jest przeznaczona dla osób, które potrzebują znajomości języka angielskiego stosowanego w szeroko rozumianym sektorze budownictwa; czyli dla pracowników budowy, murarzy, zbrojarzy, tynkarzy, dekarzy, glazurników, hydraulików, monterów, elektryków, stolarzy, dekarzy, a także dla architektów, agentów obrotu nieruchomościami lub dla każdego, komu przydatna jest znajomość angielskiego słownictwa budowlanego. Opracowanie składa się z dwóch części: pierwsza jest podręcznikiem-samouczkiem, który jest podzielony na sekcje tematyczne, w których znajdują się zdania i dialogi zawierające fachowe określenia z zakresu robót budowlanych i wykończeniowych. Wszystkie te zdania i dialogi posiadają pełną transkrypcję fonetyczną ich wymowy. Dodatkowo w stosownych miejscach podano objaśnienia gramatyczne. Po wybranych sekcjach tematycznych znajdują się słowniczki obejmujące ważne terminy z danej dziedziny. Druga część książki jest podręcznym słownikiem zawierającym hasła z szeroko rozumianego zakresu budownictwa. Słownik jest dwukierunkowy: polsko-angielski oraz angielsko-polski. Duża część haseł posiada liczne przykłady użycia.

31,50 zł
22,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,82 zł

14
Słownik medyczny polsko-francuski  francusko-polski + definicje haseł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-francuski francusko-polski + definicje haseł
Dostępny7 szt.

Słownik obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają definicje w języku polskim. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie.

69,30 zł
49,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,40 zł

15
Ostatnia rozmowa z Lolą Faye - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnia rozmowa z Lolą Faye
Niedostępny
Brak

Thomas H. Cook to klejnot wśród pisarzy, obdarzony darem fascynującej narracji i elegancją stylu... John Hart, autor „Ostatniego dziecka” Dla Lucasa Paige’a opuszczenie miasteczka Glenville oznaczało szansę na lepsze życie. Ale też ucieczkę od dramatu, jaki rozegrał się w jego rodzinie. Bo ojciec Lucasa został zastrzelony. I była to klasyczna zbrodnia z namiętności - stary Paige zginął z ręki męża swej kochanki. Woody Gilroy wyznał potem wszystko w liście i sam się zabił... Po latach stara historia powraca do Lucasa. Kiedy to, jako znany pisarz, na jednym ze spotkań autorskich trafia na Lolę Faye Gilroy, tamtą kochankę ojca. Tyle że zaproszona na drinka Lola Faye ma do opowiedzenia Lucasowi całkiem inną wersję pamiętnych wydarzeń... „To zabawne, jak w ułamku sekundy wszystko może stanąć na głowie. Człowiek sobie żyje, wydaje mu się, że wie, kim jest i jak się potoczą jego losy, a tu nagle wszystko się zmienia. Błyskawicznie i na zawsze” - dodała znacząco Lola Faye. Thomas H. Cook to autor znany już naszym czytelnikom z kilkunastu znakomicie skonstruowanych thrillerów. Te najważniejsze to: „Szkolny romans”, „Chmura niewiedzy” i „Czerwone liście”. W jego klimatycznych powieściach miłość i śmierć zawsze się łączą w zajmującą historię.

27,00 zł
22,68 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,32 zł

16
Obraz kontrolny. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Obraz kontrolny. Audiobook
Tomasz Sekielski, Rebis
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy kontynuację bestsellerowego Sejfu, teraz w wersji do słuchania Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem! Od operacji „Nabucco”, opisanej w Sejfie, pierwszej książce autora, minęło kilka miesięcy. W kraju zmieniło się mało, tylko Agencja Wywiadu znacznie zwiększyła swe wpływy. Pułkownik Wyrwicki podporządkował sobie inne służby, zabezpieczył Sejf i prowadzi nową operację. Zagrozić mu może jedynie borykający się z problemami Artur Solski. I nowy, potężny przeciwnik, który wie dużo i nie boi się zabijać. W kolejnej rozgrywce, której stawką niekoniecznie jest interes państwa, jeszcze trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów. Tomasz Sekielski (1974) to reporter, dziennikarz śledczy, dokumentalista, sprawozdawca parlamentarny. Współtworzył wiele popularnych programów telewizyjnych nadawanych w TVN i TVN24, m.in. „Fakty”, „Prześwietlenie”, „Teraz my!”, „Czarno na białym”. Od stycznia 2013 roku prowadzi w TVP1 autorski program „Po prostu”. Laureat najważniejszych nagród dziennikarskich i telewizyjnych. Jest twórcą filmów dokumentalnych „Władcy marionetek” oraz „8.38”. Jako autor książek sensacyjnych zadebiutował wydaną w 2012 roku przez Rebis powieścią Sejf.

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

17
Słownik medyczny polsko-łaciński  łacińsko-polski + definicje haseł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik medyczny polsko-łaciński łacińsko-polski + definicje haseł
Dostępny5 szt.

Słownik obejmuje terminologię z zakresu podstawowych nauk medycyny, takich jak anatomia, biochemia, fizjologia, histologia oraz poszczególnych specjalizacji medycznych: chirurgia, dermatologia, endokrynologia, farmakologia, immunologia, kardiologia, onkologia, psychiatria, stomatologia, a także innych dziedzin blisko związanych z medycyną takich jak psychologia, farmacja czy ziołolecznictwo. Wszystkie hasła bazowe posiadają definicje w języku polskim. Umożliwia to nie tylko przetłumaczenie danego terminu, ale również ułatwia właściwe jego zrozumienie.

69,30 zł
49,90 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,40 zł

18
Mano - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mano
Dostępny33 szt.

11-letni Mano Höllenreiner, niemiecki Cygan, po koszmarze obozów w Auschwitz, Ravensbrück i Sachsenhausen trafia wiosną 1945 roku do Francji. Wiadomo o nim tyle, że ma na imię Mano. On sam nie pamięta, a może nie chce powiedzieć o sobie nic więcej. Nie wie, gdzie jest, nie zna języka, dręczą go obozowe wspomnienia. Boi się, że stracił rodziców i młodszą siostrę. Pomału przywiązuje się do opiekunów, którzy robią, co mogą, by chłopiec mógł wrócić do normalnego życia, szukają jego krewnych. Tych opiekunów jest wielu – Mano poznaje kilka domów, skromnych i wytwornych, ale także sierociniec i szpital psychiatryczny. Czy powróci do rodziny? Prawdziwa historia opowiedziana w prosty i przejmujący sposób.

39,00 zł
31,98 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,02 zł

19
Zielona mila - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielona mila
Niedostępny
Brak

Akcja powieści, zbliżonej klimatem do głośnej noweli tego samego autora, toczy się w Ameryce lat 30. Jej bohaterowie to więźniowie oczekujący na wykonanie kary śmierci i pilnujący ich strażnicy. Książkę zekranizował w 1999 roku Frank Darabont; główną rolę zagrał Tom Hanks. Wśród przebywających w więzieniu Cold Mountain skazańców znajduje się nieobliczalny, niezwykle agresywny młodociany zabójca William Wharton; jest Eduard Delacroix, niepozorny Francuz z Luizjany, który zgwałcił i zabił młodą dziewczynę; dla zatarcia śladów spalił kolejnych sześć osób. Jest wreszcie skazany za brutalny mord na dwóch małych dziewczynkach John Coffey, zagadkowy olbrzym o wiecznie załzawionych oczach, obdarzony niezwykłą mocą. Co łączy tych ludzi? Tę zagadkę usiłuje rozwiązać główny klawisz Paul Edgecombe, wierzący w niewinność Coffeya.

34,30 zł
27,44 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,86 zł

20
Imię bestii. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mordercy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imię bestii. Historia życia Francois Villona, czyli dzieje poety i mor...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Jacek Komuda po mistrzowsku odtwarza atmosferę i koloryt średniowiecza, podobnie jak Umberto Eco w Imieniu Róży bawi się konwencjami epoki. Niezwykle barwny zbiór opowiadań obrazujący losy François Villona – jednego z najwybitniejszych poetów francuskich wieków średnich, a jednocześnie hulaki, przestępcy i awanturnika. Literacki hołd pisarza dla autora Wielkiego Testamentu. Paryż Villona rzeczywiście żyje na łamach tej książki. Jacek Żakowski Nie mogłem przejść obojętnie obok Villona – poety i łotra w jednym ciele, którego muzą była sztuka, kochanką – paryska szubienica, a przyjaciółmi – wytrych i nóż. Jeśli by Villon nawet nie istniał, stworzyłbym go na nowo na kartach moich książek. Jacek Komuda

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

21
Ziemniaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemniaki
Niedostępny
Brak

Duży wybór praktycznych przepisów na pyszne potrawy, których najważniejszym składnikiem są ziemniaki. Zupy, sałatki, zapiekanki, przystawki…

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

22
Grzyby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzyby
Niedostępny
Brak

Duży wybór praktycznych przepisów na pyszne potrawy, których najważniejszym składnikiem są grzyby. Zupy, gulasz, krokiety, ryż, makaron…

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

23
Ale muzyka! Część 3. Zeszyt ćwiczeń dla klas 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale muzyka! Część 3. Zeszyt ćwiczeń dla klas 4-6
Niedostępny
Brak

Zeszyt ćwiczeń daje możliwość realizacji materiału w ciekawy i zrozumiały dla wszystkich dzieci sposób. Prezentuje wachlarz ćwiczeń, zadań, gier i projektów, a więc najróżniejszych form aktywizacji twórczej ucznia. Dzięki różnorodności form pracy dzieci się nie nudzą, a w zabawie szybciej przyswajają informację i nabywają wiedzę. Nauczyciele znajdą w zeszytach wiele inspirujących pomysłów, a uczniowie – szereg praktycznych ćwiczeń rozwijających muzykalność.

22,00 zł
20,24 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,76 zł

24
Polen mapa samochodowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polen mapa samochodowa
Dostępny33 szt.

1:750 000 historische Grenzen des Grobdeutschen Reiches und der Freien Stadt Danzig 1939 deutsche Ortsnamen aktuelles Strabennetz Verzeichnis der deutschen und der polnischen Ortsnamen

14,90 zł
10,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,47 zł

25
Ogród letni. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogród letni. Audiobook
Paullina Simons, Świat Książki
Dostępny398 szt.

Tatiana i Aleksander przeszli przez największe piekło, jakie rozpętało się w XX wieku. Po latach separacji zrządzeniem losu znaleźli się razem w Ameryce, krainie swoich marzeń. Mają wspaniałego syna Anthonyego. Udowodnili sobie nawzajem, że ich miłość jest silniejsza od zła, które zapanowało nad światem. Czy w nowym kraju uda im się zbudować nowe życie i nowe szczęście?

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

26
Tatiana i Aleksander. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatiana i Aleksander. Audiobook
Paullina Simons, Świat Książki
Dostępny25 szt.

Kiedy Tatiana ucieka z wyniszczonego wojną Leningradu, by zacząć nowe życie w Ameryce, ma osiemnaście lat i jest oczekującą dziecka wdową. Jednak duchy przeszłości nie dają jej spokoju. Obsesyjnie dręczy ją przeczucie, że mąż, major Armii Czerwonej Aleksander Biełow, żyje i potrzebuje pomocy... Tymczasem w oddalonym o tysiące mil Związku Radzieckim Aleksander cudem unika egzekucji i zostaje mianowany dowódcą batalionu karnego. Chociaż rekruci mają nikłe szanse na przeżycie, Aleksander postanawia przeprowadzić swoich ludzi przez zrujnowaną wojną Europę. Przedziera się na Zachód w rozpaczliwej próbie ucieczki przed bezwzględną stalinowską machiną śmierci...

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

27
Dreszcz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dreszcz
Niedostępny
Brak

Oto Dreszcz! Rock N' Roll is Not Dead! Keith Richards na osiedlu Tysiąclecia? Why not?! Rychu Zwierzchowski wiedzie żywot pasożyta-luzaka – sex drugs and rock n’roll. Pije, pali, gra na streecie i usilnie stara się nie znaleźć poważnej, regularnej pracy. Utrzymuje go córka, która co jakiś czas dba o uzupełnienie jego pustego portfela. Całe życie Dreszcza to koncerty i AC/DC ponad wszystko. Są przyjaciele i wrogowie, choć tych drugich rzecz jasna więcej. Aż pewnego dnia Dreszcz obrywa piorunem i… zyskuje nowe supermoce. Czy to coś zmienia? Jak to u Ćwieka bywa – muza głośno ryczy, a każda strona wali po uszach siłą decybeli.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

28
Ilustrowany atlas zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany atlas zwierząt
Niedostępny
Brak

Ilustrowany atlas zwierząt to: 9 pełnowymiarowych map świata oraz poszczególnych kontynentów. Ponad 100 ilustracji przedstawiających zwierzęta świata. Istotne wiadomości na temat zwierząt zamieszkujących wszystkie kontynenty Ziemi.

7,99 zł
6,31 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,68 zł

29
Wszystko o obligacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o obligacjach
Niedostępny
Brak

Jest to praktyczny przewodnik adresowany zarówno do osób już lokujących pieniądze w obligacjach, jak też do potencjalnych inwestorów. Celem tej publikacji jest dostarczenie w najbardziej przystępnej formie wiadomości niezbędnych do kupna pojedynczych obligacji oraz udziałów funduszy powierniczych.

79,00 zł
65,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 13,43 zł

30
EKG. To proste, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
EKG. To proste, wydanie 2
Niedostępny
Brak

Prezentowana publikacja stała się ulubionym podręcznikiem pokoleń lekarzy i profesjonalistów medycznych, którzy oczekiwali jasnej, klarownej wiedzy na temat elektrokardiografii. Książka zachęca Czytelnika by przyznał, że EKG jest proste do zrozumienia, a jego zastosowanie to naturalna kolej po zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania fizykalnego. Dzięki podręcznikowi szybko i dokładnie można rozpoznać prawidłowy i nieprawidłowy zapis EKG. Publikacja w nowym wydaniu: • dostarcza pełnych informacji potrzebnych do zrozumienia EKG w diagnostyce i postępowaniu z zaburzeniami pracy serca, • podkreśla rolę pełnego, 12 odprowadzeniowego zapisu i przedstawia jego realistyczne obrazy, • unikalny kształt strony umożliwia przedstawienie zapisu EKG na jednej stronie dla utrzymania przejrzystości. Książka została podzielona na dwie podstawowe części: w pierwszej omówiono w prosty sposób podstawy interpretacji zapisu, w drugiej w kolejnych rozdziałach przedstawiono EKG osób zdrowych, jak również pacjentów z dusznością, kołataniem serca, bólem w klatce piersiowej, po omdleniach.

58,00 zł
31
Literatura "ziemi obiecanej". Twórczość niemieckojęzycznych łodzian w XIX i na początku XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura "ziemi obiecanej". Twórczość niemieckojęzycznych łodzian w ...
Niedostępny
Brak

Monografia Moniki Kucner poświęcona jest tematowi dla wielu fascynującemu, a dotychczas nigdy szerzej niebadanemu i nieopisanemu w publikacjach. Jest to cenna inicjatywa przybliżenia czytelnikowi polskiemu twórczości niemieckojęzycznych łodzian XIX i XX w., tym bardziej że Autorka nie traci z pola widzenia wielokulturowości miasta, uwzględniając także aspekty żydowskie i polskie (...). Monika Kucner jest kompletną badaczką literatury; co dokumentują liczne publikacje z tego zakresu, nie dziwi więc, że ta książka jest dziełem szczególnym, nie tylko ze względu na wybór tematu, ale też na dobrze przemyślany sposób jego prezentacji, podparty warsztatem badawczym i umiejętnościami formułowania swoich przemyśleń na piśmie. Fragment recenzji dr hab. Magdaleny Sitarz, UJ

48,30 zł
41,54 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,76 zł

32
L aventure de la parole dans Le Cymbalum Mundi de Bonaventure Des Periers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L aventure de la parole dans Le Cymbalum Mundi de Bonaventure Des Peri...
Niedostępny
Brak

Krystyna Antkowiak skupia się w swoim tekście na zagadnieniu, które w kulturze francuskiego renesansu stanowiło przedmiot jednej z głównych debat i kontrowersji, a mianowicie na recepcji słowa jako nośnika pewnego znaczenia. (…) próby interpretacji Cymbalum Mundi oraz jego głównego tematu – słowa, zasadniczo miały miejsce w XIX i XX wieku. Jednak początkowy etap, r6wnie ważny poznawczo, rozegrał się w czasach renesansu i właśnie ten okres analizuje (Autorka). Przedstawia ona funkcjonowanie słowa w ujęciu literackim, filozoficznym oraz religijnym, zestawiając tekst Des Periersa z wypowiedziami najważniejszych autorytetów intelektualnych (zarówno starożytnych, jak i współczesnych Des Periersowi): Platona, Lukiana z Samosat, Giovanniego Pico Della Mirandola, Leona Battisty Albertiego, Etienne Doleta; odwołuje się także do Nowego Testamentu oraz tekstów Kalwina. Studium (…) opracowane zostało w sposób erudycyjny, a zarazem bardzo klarowny i rzetelny. Jego publikacja pozwoli polskim romanistom (badaczom, studentom, amatorom literatury dawnej) na zapoznanie się z najistotniejszymi zagadnieniami szesnastowiecznej debaty toczącej się wokół Cymbalum Mundi oraz szeroko rozumianej koncepcji słowa. Z recenzji wydawniczej prof. Mai Pawłowskiej Instytut Filologii Romańskiej, Uniwersytet Wrodawski

27,30 zł
23,48 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,82 zł

33
Repetytorium maturalne z języka niemieckiego. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium maturalne z języka niemieckiego. Zakres podstawowy
Dostępny61 szt.

Repetytorium umożliwia realizację wszystkich założeń podstawy programowej na poziomie VI.1 w zakresie podstawowym lub rozszerzonym i zostało pomyślane jako niezależny podręcznik dla klasy maturalnej. Repetytorium można również wprowadzać równolegle z innym podręcznikiem podstawowym – jako publikację dodatkową. Dzięki zadaniom do każdej części egzaminu repetytorium doskonale przygotuje uczniów do zdania matury na obydwu poziomach. Uczniowie mogą przećwiczyć wszystkie typy zadań pojawiające się na maturze, zgromadzić potrzebne słownictwo oraz przełamać lęk przed mówieniem w języku obcym.

74,40 zł
66,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,44 zł

34
Tablica do zdjęć Leuchtturm1917 Seasons niebieski pejzaż - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tablica do zdjęć Leuchtturm1917 Seasons niebieski pejzaż
Leuchtturm1917
Niedostępny
Brak

Ozdobna, wykończona tkaniną tablica z paskami do mocowania zdjęć.

127,00 zł
35
Etui iPad mini Leuchtturm1917 limonkowe - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etui iPad mini Leuchtturm1917 limonkowe
Leuchtturm1917
Niedostępny
Brak

Wytrzymałe etui w kształcie okładki na iPad mini, dostępne w różnych kolorach. Będzie chronić iPada, optycznie przypominając notes. Szczegóły: - etui na iPad mini; - otwór na obiektyw kamery; - płaska kieszeń w okładce; - zestaw naklejek; - zamknięcie na gumkę; - pasuje do niego uchwyt na długopis; - zachowane wszelkie konieczne otwory; - wymiary: 157x222x17mm.

125,00 zł
Wróć do góry