hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.08.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 4 sierpnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wschód (Andrzej Stasiuk), na drugim Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka. Podręcznik. Wydanie II (Zofia Ignasiak). Kolejny produkt to Festung Breslau (Marek Krajewski) oraz Analiza danych w naukach ścisłych i technice (Andrzej Zięba).
1
Wschód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wschód
Dostępny83 szt.

Najnowsza książka Andrzeja Stasiuka to niezwykły zapis podróży na Wschód – podróży we wspomnienia do obrazów z dzieciństwa spędzanego u dziadków na Podlasiu i podróży tam, skąd wyszły oddziały Czyngis-chana, tam, gdzie historia jest jak geologia i tektonika: nieunikniona, nieprzewidywalna, miażdżąca, tam, gdzie lucyferycznym blaskiem świeci nowa potęga – do Rosji, Chin i Mongolii. To próba uchwycenia cienia Wschodu, który na nas pada. Opowieść o tęsknocie, pragnieniu i strachu. I o tym, jak umyka przestrzeń, a powraca pamięć.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

2
Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka. Podręcznik. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka. Podręczni...
Dostępny162 szt.

Podręcznik stanowi kontynuację książki Anatomia układu ruchu, ukierunkowaną na budowę narządów wewnętrznych i układu nerwowego. Liczne barwne, przejrzyste ryciny i schematy (zaczerpnięte z Atlasu anatomii Sobotty) w połączeniu z przystępnym tekstem ułatwiają naukę i zachęcają do zgłębiania wiedzy. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów fizjoterapii i innych kierunków akademii wychowania fizycznego.

79,00 zł
3
Festung Breslau - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Festung Breslau
Dostępny173 szt.

Zabójstwo młodej Niemki nie daje spokoju Mockowi Wrzesień 1945. W zbombardowanym mieście pojawia się kolejny trup. Zabójstwo młodej Niemki nie daje spokoju Mockowi. Powinien posłuchać żony i wyjechać stąd, póki może. Ale on zaczyna swoje prywatne śledztwo. W ślad za nim wyrusza Śmierć. W obleganej przez Armię Czerwoną twierdzy, ludzie walczą o każdy dzień. Tutaj przetrwanie staje się jedyną wartością. Tutaj kończy się świat.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

4
Analiza danych w naukach ścisłych i technice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza danych w naukach ścisłych i technice
Dostępny27 szt.

Podręcznik przedstawia aktualne tendencje, zalecenia i metody analizy danych. Uwzględnia aktualny rozwój programów komputerowych, umożliwiający wykorzystanie wielu zaawansowanych metod obliczeniowych.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

5
Ethel i Ernest. Prawdziwa historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ethel i Ernest. Prawdziwa historia
Dostępny8 szt.

Prosta i prawdziwa historia życia tytułowej pary Ethel i Ernest prowadzą nas przez 50 lat historii Wielkiej Brytanii widzianej zza przydomowego ogródka, herbaty o piątej i wyrazistego podziału klasowego. Wielki Kryzys lat 30., II wojna światowa, narodziny telewizji i inne wydarzenia w prywatnej perspektywie. Komiks Raymonda Briggsa, syna Ethel i Ernesta to urokliwe arcydzieło pełne rodzinnego ciepła, ale i specyficznej, angielskiej uszczypliwości. Niezwykłe, kolorowe ilustracje pokazują londyńską „klasę pracującą” z wręcz antropologiczną dokładnością. Książka nagrodzona British Book Awards w kategorii Best Illustrated Book Of The Year. Trwają prace nad ekranizacją komiksu. Raymond Briggs jest jednym z najbardziej znanych brytyjskich autorów kreskówek oraz książek dla dzieci. Jego The Snowman (1978) do dziś co święta jest księgarnianym hitem, a powstały na jego podstawie film animowany był nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy animowany film krótkometrażowy” w 1983 roku (wygrało Tango Rybczyńskiego).

55,00 zł
41,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 13,75 zł

6
Droga serca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga serca
NiedostępnyBrak

John M. Harrison stworzył niezwykłą, ponadgatunkową opowieść, w której splata mitologię z seksualnością oraz niespokojną przeszłością i teraźniejszością Europy Wschodniej. Wszystko zaczyna się pewnego upalnego majowego wieczora, gdy troje studentów Cambridge odprawia rytuał, który zmienia ich życie. Po latach żadne z nich nie pamięta, co dokładnie się wtedy wydarzyło, jednak nad ich zamglonymi wspomnieniami unosi się przytłaczająca groza. Pam Stuyvesant jest epileptyczką, którą nawiedzają dziwaczne zmysłowe wizje. Jej mąż Lucas wierzy, iż prześladuje go karłowaty stwór. Samozwańczy mag Yaxley wpada w obsesję na punkcie innej rzeczywistości, przerażającej i nieuchwytnej. Pozornie najmniej doświadczony przez los uczestnik rytuału (dręczony wonią róż) usiłuje pomóc swoim przyjaciołom uciec przed cierpieniem, które ogarnęło ich życie.

37,00 zł
29,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,40 zł

7
Antyrak. Nowy styl życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antyrak. Nowy styl życia
NiedostępnyBrak

"Antyrak" odpowiada na pytania kluczowe dla zdrowia większości ludzi: Jaki tryb życia prowadzić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka? Co robić, aby zahamować jego rozwój? Co jeść i jakie stosować diety? Czego i jakich potraw unikać? Dr Servan-Schreiber jest neurochirurgiem i psychiatrą, zajmuje się terapią osób cierpiących na nowotwory i inne ciężkie choroby. Piętnaście lat temu wykryto u niego guz mózgu przeżył dwie operacje i nawrót choroby. Choć jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod leczenia, nie odrzuca sposobów tradycyjnych. Jego książka "Antyrak. Nowy styl życia" staje się światowym fenomenem wydawniczym.

30,50 zł
24,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,10 zł

8
Patrol zmroku. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patrol zmroku. Wydanie 2
NiedostępnyBrak

Wśród Innych krąży na wpół zapomniana legenda o księdze Fuaran, dzięki której rzekomo można z dowolnego człowieka uczynić Innego. Czyżby ta mityczna księga – której nikt nigdy nie widział, a która miałaby powstać wiele wieków temu – naprawdę istniała? Czyżby ktoś znalazł się w jej posiadaniu? Wyjaśnieniem tych wszystkich spraw ma zająć się Anton Gorodecki – razem ze „starymi znajomymi”: Inkwizytorami Edgarem i Vitezsławem oraz przedstawicielem Dziennego Patrolu wampirem Kostią Sauszkinem, dawnym sąsiadem Antona, a obecnie Wyższym wampirem. W tym śledztwie nic nie będzie proste ani łatwe, a najtrudniejsze będą chyba wzajemne stosunki zmuszonych do współpracy Ciemnych, Jasnych i Inkwizycji. Wszystkie wątki mają podwójne dno, wszystkie punkty zaczepienia wyślizgują się z rąk, wszystkie nitki prowadzą nie do kłębka, lecz do istnego kłębowiska zagmatwanych, splątanych, powiązanych ze sobą spraw. Powoli, bardzo powoli ukazują się kolejne warstwy wydarzeń dawno minionych, utajnionych i z pozoru niemających nic wspólnego ze śledztwem…

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

9
Ostatni patrol. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatni patrol. Wydanie 2
NiedostępnyBrak

Młodzi Rosjanie, dwudziestokilkuletni Witold i jego dziewiętnastoletnia dziewczyna o imieniu Waleria kryją się przed nadspodziewanie palącym wrześniowym edynburskim słońcem w „Podziemiach Szkocji” – atrakcji turystycznej, stylizowanej na prawdziwe średniowieczne podziemia z „salami tortur”, labiryntem luster, „zamkiem wampirów” i „krwawą rzeką”. Witold i Lera podchodzą do tych rozrywek z przymrużeniem oka, uśmiechając się kpiąco na widok sztucznych pajęczyn, czerwonych żarówek i nazbyt teatralnego przewodnika. Dopiero wsiadając do łódki, która ma ich zawieźć do „zamku wampirów”, Lera zaczyna się niespodziewanie bać. Witold potęguje jej przerażenie – mówi, że ktoś gryzie go w szyję i wypija z niego krew. Lera bierze to za idiotyczny żart i wpada w złość, Witold jednak nie reaguje na jej docinki, opiera się o nią, nieruchomieje i milczy (czyżby spał?) aż do końca „podróży” w łódce. Tu już farsa przemienia się w dramat: okazuje się, że Witold nie żyje – na jego szyi widnieją dwie głębokie rany, z których powoli sączy się krew… Czyżby mówiąc o „gryzieniu i piciu krwi” Witold nie żartował i u wrót „zamku wampirów” wyssał z niego krew… prawdziwy wampir? Nocny Patrol Edynburga nie ma co do tego wątpliwości i jego szef, stary przyjaciel Hesera, prosi moskiewski Nocny Patrol o pomoc. Heser wysyła do Szkocji Antona Gorodeckiego, który obecnie jest już… Wyższym magiem. Badając całą sprawę na miejscu, rozmawiając z edynburskimi Innymi, z nieszczęsną Walerią, odwiedzając „Podziemia Szkocji” Anton zyskuje pewność, że nie jest to banalne wampirze kłusownictwo, lecz coś znacznie poważniejszego… Już wkrótce podróżując między Moskwą, Uzbekistanem i Szkocją Anton odkrywa, że to spisek, spisek na niewiarygodną skalę – powołanie do życia nowej siły, mieniącej się Ostatnim Patrolem…

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

10
Cudzoziemiec w Olondrii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudzoziemiec w Olondrii
Dostępny757 szt.

Jevick, syn handlarza pieprzu, wychowywał się na opowieściach o Olondrii, odległej krainie, gdzie książki – niezwykle rzadkie w jego ojczyźnie – są czymś często spotykanym. Po śmierci ojca Jevick wyrusza zamiast niego na coroczną wyprawę handlową do Olondrii. Jego życie wydaje się bliskie doskonałości, ale gdy raduje się Świętem Ptaków, zaczyna go prześladować duch niepiśmiennej dziewczyny z jego ojczyzny. Zdesperowany Jevick szuka pomocy u olondryjskich kapłanów i staje się pionkiem w rozgrywce między dwiema najpotężniejszymi frakcjami w imperium. Pojawia się groźba wojny domowej. Jevick musi stawić czoło duchowi i poznać jego historię. Ta próba stanowi wyzwanie dla jego wyobrażeń o sztuce i życiu, o domu i wygnaniu... Zwróćmy uwagę na tę oszołamiającą i świetnie napisaną powieść. Debiutancka książka Sofii Samatar jest jednocześnie fascynującą epicką fantasy, jak i wyrazem miłości do opowieści, poezji oraz języka. Samatar pisze jak dziedziczka Ursuli K. LeGuin oraz Gene'a Wolfe'a. – Kelly Link Opowieść o duchach i książkach, o zdradzie i tajemnicy, niezwykle pomysłowa i pięknie napisana. – Jeffrey Ford Wspaniały styl, piękny, zmysłowy i precyzyjny – historia o duchach w stylu Prousta. – Paul Witcover

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

11
Oskarżam Auschwitz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oskarżam Auschwitz
NiedostępnyBrak

Spotykają się w Nowym Jorku, Warszawie, Tel Awiwie. Łączy ich to, że mieli nie istnieć. Że są Żydami i zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu w domach pełnych niewypowiedzianego smutku i wciąż obecnego strachu. Także to, że w większości nigdy nie poznali swych babć i dziadków, czasami nawet nie wiedzieli o istnieniu wujków, cioć czy siostrzeńców. Woleliby nie rozmawiać, bo w słowa trzeba ująć przeszłość, przez którą czują się okrutnie „wybrani”. Dla niektórych jednak to powinność, nadanie sensu życiu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Beznadziejna sprawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beznadziejna sprawa
NiedostępnyBrak

Polityka, morderstwa i batalie sądowe w realiach skorumpowanego, mrocznego Teksasu! Znakomity thriller prawniczy jednego z najpopularniejszych autorów! John Bookman – dla przyjaciół Book – profesor mianowany wydziału prawa Uniwersytetu Teksasu, trzydziestopięciolatek, przystojniak i kawaler. Wykłada prawo konstytucyjne, a ponadto robi z senatorów głupców na wizji i bywa wymieniany jako potencjalny kandydat na sędziego Sądu Najwyższego. Słynie też z czegoś jeszcze. Ma zwyczaj przyjmować sprawy beznadziejne – i wygrywać je. Z tego powodu co poniedziałek czekają na niego w gabinecie setki listów. Co jakiś czas któryś z nich przykuwa jego uwagę i wtedy Book wkracza do akcji…

37,00 zł
28,86 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,14 zł

13
Angry birds. Playground. Wyliczanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angry birds. Playground. Wyliczanka
NiedostępnyBrak

To prawdziwa gratka dla wielbicieli walecznych, wściekłych ptaków. Liczymy i bawimy się z Angry Birds! Ruchome obrazki, otwierane okienka i wściekła wyliczanka-rymowanka!

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

14
Nie... zwykła kuchnia - bo każdy jest inny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie... zwykła kuchnia - bo każdy jest inny
NiedostępnyBrak

Kiedy miłość, ciekawość i tradycja spotykają się z kulinarną pasją, powstaje smak idealny – taka jest moja książka. Stanowię dowód na to, że nigdy nie jest za późno, aby odkryć w sobie kulinarne szaleństwo. Doprawiłam tę książkę miłością do jedzenia i pięknych obrazów. Nie… zwykła kuchnia – bo każdy jest inny to zbiór ponad 100 wyjątkowych, autorskich przepisów, pomysłów na nietuzinkowy lekki deser, porad, jak zabawić się smakiem, a przede wszystkim drogowskaz, jak zdrowo i łatwo gotować. Każdy z nas jest inny, każdy inaczej odczuwa smak, dlatego przepisy traktują wszystkich indywidualnie i dla każdego skomponowałam jego ulubioną wersję. Porywam Cię w fascynującą kulinarną podróż, pokażę Ci wyjątkowy smak, zaciekawię Cię i zaskoczę! Kinga Paruzel

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15
Wyśmienite ciasta owocowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyśmienite ciasta owocowe
NiedostępnyBrak

Znajdziecie tu Państwo sprawdzone przepisy na wszystkie okazje Wyśmienite ciasta owocowe to pozycja wyjątkowa – przedstawione w tej książce smakołyki są wymyślone i przetestowane przez czytelników miesięcznika „Przyślij przepis”.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

16
Jajo, kura i te sprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jajo, kura i te sprawy
NiedostępnyBrak

Jak zrobić chleb? Dlaczego niebo jest niebieskie? Skąd się bierze miód? Na te i mnóstwo innych pytań, dzieciaki ze Studia „Stodoła” znalazły odpowiedzi. Zapraszamy was wszystkich do twórczego spędzania czasu i odkrywania tajemnic przyrody. Z nami nigdy nie jest nudno! Uwielbiam książki, które uczą dzieci obserwować świat i być wrażliwymi. Lubię, kiedy książka jest tak skonstruowana, że zachęca dziecko do pytań, a dorosłego zmusza do udzielenia odpowiedzi. Kocham proste rysunki i nieskomplikowany przekaz, który zrozumie każdy mały czytelnik. A przede wszystkim cenię książki powstające w głowach dorosłych, którzy nigdy nie przestali być dziećmi. Każdy kto zna Patrycję Woy-Wojciechowską wie, że ona taka jest. Mam nadzieję, że teraz wszyscy dowiedzą się także, jak fajne pisze książki dla dzieci. Małgorzata Ohme, psycholog dziecięcy, redartor naczelna Magazynu dla Rodziców GAGA

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

17
Moje zdrowe przepisy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje zdrowe przepisy
NiedostępnyBrak

Zaczęłam gotować, bo chciałam być zdrowa. Kiedy sprawdziłam w jaki sposób produkowana jest „żywność” sprzedawana w sklepach, zrozumiałam, że chyba nie mam wyjścia. Muszę nauczyć się gotować i stworzyć takie przepisy, które będą szybkie, łatwe i zdrowe. I takie są przepisy w tej książce. Każde danie gotuje się samo. Ja tylko wkładam do garnka składniki w odpowiedniej kolejności i wracam pół godziny później, kiedy jedzenie jest gotowe. I jest pyszne!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

18
Historia fotografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia fotografii
NiedostępnyBrak

Ta ambitna, napisana żywym językiem publikacja przybliża czytelnikowi najważniejsze fotografie świata – zdjęcia uznane za przełomowe, obrazy stanowiące punkt odniesienia dla sposobu, w jaki postrzegamy siebie samych i otaczający nas świat. Książka ukazuje ewolucję twórczości fotograficznej epoka za epoką, a szczegółowe kalendaria zarysowują szersze tło kulturalne i historyczne. • Dzięki kalendariom ukazującym czas powstania najważniejszych prac, wpływy artystyczne i wydarzenia historyczne, arcydzieła fotografii umieszczone są w szerszym kontekście przemian społecznych i kulturowych. • Autorzy pracy przybliżają sylwetki czołowych przedstawicieli każdego gatunku fotograficznego i dokonują dogłębnej analizy ich prac. • Książka stanowi owoc współpracy międzynarodowego zespołu krytyków sztuki, dziennikarzy i naukowców. Od zarania dziejów ludzie próbowali utrwalić widziane obrazy, by następnie móc się nimi dzielić z innymi. Przez setki lat artyści stawiali sobie za cel uwiecznianie wybranych obiektów za pomocą węgla, farby i innych środków. Początkowo skomplikowane i czasochłonne techniki fotograficzne szybko udoskonalono, a fotografia stała się medium, za pomocą którego można zatrzymać otaczającą rzeczywistość dosłownie w mgnieniu oka. Obecnie co roku powstają miliony zdjęć. Co więc decyduje o wyjątkowości niektórych fotografów i ich prac? Historia fotografii to hołd dla najpiękniejszych, najważniejszych i najbardziej inspirujących fotografii. W dosłownym tłumaczeniu fotografia to „zapisywanie światłem”, co wskazuje na właściwą jej moc uwieczniania istotnych momentów ludzkiego życia. Książka rozpoczyna się spojrzeniem na fotografię w kontekście przemian społecznych i kulturowych zachodzących na świecie od czasów jej powstania. Następnie, w układzie chronologicznym, pokazana jest ewolucja stylu: epoka za epoką i nurt za nurtem. Ilustrowane, wnikliwe eseje obejmują każdy gatunek fotograficzny. Od wczesnych portretów i tableaux po zmodyfikowane cyfrowo zdjęcia, powstałe w ułamku sekundy fotografie sportowe i współczesną fotografię konceptualną. Idee najważniejszych fotografów i ich dzieła zostają przeanalizowane pod kątem motywacji i celów twórców oraz przenikania się wpływów artystycznych. Kontekst historyczny zostaje zarysowany dzięki szczegółowym kalendariom wydarzeń kulturalnych oraz przybliżającym biografie poszczególnych artystów. Uzupełnieniem każdego eseju są szczegółowe analizy najważniejszych prac reprezentujących cechy charakterystyczne opisywanych epok i nurtów. Wybrane fragmenty zdjęć brane są pod lupę, co pozwala przyjrzeć się zastosowaniu koloru, metaforom wizualnym, niezwykłym zabiegom kompozycyjnym i innowacjom technicznym. Dzięki temu możliwe staje się lepsze zrozumienie znaczenia prezentowanych prac. Czytelnik doceni znaczące szczegóły portretów społecznych, walory graficzne miejskich pejzaży, zmysłowy czy spokojny nastrój aktów, humor, wściekłość lub patos obecny w pracach konceptualnych. Jeżeli kochasz fotografię i chciałbyś wiedzieć o niej więcej, Historia fotografii to książka dla Ciebie.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

19
Wielka księga projektowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga projektowania
NiedostępnyBrak

Rewelacyjna interaktywna książka dla dziewczynek! Rozbudza twórcze podejście do zadań, uczy kreatywności, rozwija wyobraźnię. Zawiera setki projektów strojów, biżuterii, gadżetów oraz przedmiotów codziennego użytku.

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

20
Compact Clinical Guide to Mechanical Ventilation - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Compact Clinical Guide to Mechanical Ventilation
NiedostępnyBrak

The only book written about mechanical ventilation by nurses for nurses, this text fills a void in addressing high-level patient care and management specific to critical care nurses. Designed for use by practicing nurses, nursing students, and nursing educators, it provides a detailed, step-by-step approach to developing expertise in this challenging area of practice. The guide is grounded in evidence-based research and explains complex concepts in a user-friendly format along with useful tips for daily practice. It has been written based on the authors' many years of teaching students at all levels of critical care as well as their experience in mentoring novice and experienced nurses in the critical care arena. Emphasizing the nurse's role in mechanical ventilation, the book offers many features that facilitate in-depth learning. These include bulleted points to simplify complex ideas, learning objectives, key points summarized for speedy reference, learning activities, a case study in each chapter with questions for reflection, clinical "pearls," references for additional study, and a glossary. A digital companion includes cue cards summarizing challenging practice concepts and how-to procedural videos. The book addresses the needs of both adult critical care patients and geriatric critical care patients. A chapter on International Perspectives addresses the similarities and differences in critical care throughout the globe. Also covered are pharmacology protocols for the mechanically ventilated patient. Additionally, the book serves as a valuable resource for nurses preparing for national certification in critical care.

229,10 zł
160,37 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 68,73 zł

21
From X-Rays to DNA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
From X-Rays to DNA
NiedostępnyBrak

Engineering has been an essential collaborator in biological research and breakthroughs in biology are often enabled by technological advances. Decoding the double helix structure of DNA, for example, only became possible after significant advances in such technologies as X-ray diffraction and gel electrophoresis. Diagnosis and treatment of tuberculosis improved as new technologies ? including the stethoscope, the microscope, and the X-ray ? developed. These engineering breakthroughs take place away from the biology lab, and many years may elapse before the technology becomes available to biologists. In this book, David Lee argues for concurrent engineering ? the convergence of engineering and biological research ? as a means to accelerate the pace of biological discovery and its application to diagnosis and treatment. He presents extensive case studies and introduces a metric to measure the time between technological development and biological discovery. Investigating a series of major biological discoveries that range from pasteurization to electron microscopy, Lee finds that it took an average of forty years for the necessary technology to become available for laboratory use. Lee calls for new approaches to research and funding to encourage a tighter, more collaborative coupling of engineering and biology. Only then, he argues, will we see the rapid advances in the life sciences that are critically needed for life-saving diagnosis and treatment.

145,55 zł
123,72 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 21,83 zł

22
Wschodzące gwiazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wschodzące gwiazdy
NiedostępnyBrak

Gotowe do wojny floty grupują się wokół Darien. Wszystkie mają ten sam cel. Pragną przejąć kontrolę nad nowo odkrytą planetą i zyskać dostęp do potężnej broni w jej centrum. Despotyczna Hegemonia, która kontroluje większość znanych światów, chce również zająć i ten, ale mieszkańcy Darien nie mają zamiaru poddać się bez walki, od której wyników będzie zależała ich przyszłość. Jednakże główni gracze nie mają pełnej kontroli nad sytuacją. Wrogie SI zinfiltrowały kluczowe umysły i mają tylko jeden cel, którym jest zniszczenie organicznego życia...

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

23
Edukacja. Trzecioteścik czyli zadania dla trzecioklasistów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja. Trzecioteścik czyli zadania dla trzecioklasistów
NiedostępnyBrak

Przeznaczony dla uczniów trzecich klas szkoły podstawowej Trzecioteścik to znakomity wstęp do systemu sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych obowiązujących na kolejnych etapach edukacji. Zeszyt zawiera: • 3 testy z języka polskiego, • 3 testy z matematyki, • 1 test z elementami wiedzy historycznej, • 1 test z elementami wiedzy przyrodniczej. Testy opracowano w oparciu o Podstawę programową kształcenia ogólnego dla szkół podstawowych. Każdy z nich sprawdza inny zakres opanowanych umiejętności. Testy składają się z zadań zamkniętych, w których dziecko wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród trzech podanych, orza zadań otwartych, wymagających samodzielnego formułowania odpowiedzi. Każdy test rozpoczyna zwięzła instrukcja zawierająca jasne wskazówki dotyczące zadań. Pracując z dzieckiem w domu, warto pamiętać o tym, by każdy test wykonywany był w wyznaczonym czasie (45 minut) jak na prawdziwym egzaminie. Na końcu zeszytu zamieszczono odpowiedzi oraz zasady punktowania zadań W przypadku tzw. zadań otwartych podano przykładowe odpowiedzi.

10,00 zł
7,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

24
Pieśń złamanych serc wyd. 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

25
Wielka wojna 1914-1918 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka wojna 1914-1918
NiedostępnyBrak

I wojna światowa ostatecznie zburzyła porządek polityczny i terytorialny, ukształtowany po wojnach napoleońskich w początkach XIX wieku. Rywalizacja wielkich mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Rosji oraz Austro-Węgier, podobnie jak "bałkański kocioł" stanowiły zarzewie konfliktu, jednakże za bezpośrednią przyczynę wybuchu wielkiej wojny uznaje się zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie. Była to przysłowiowa iskra, która podpaliła stos narosłych konfliktów. W wojnie uczestniczyły 33 państwa, a śmierć poniosło 10 milionów ludzi. Zmieniły się granice, upadły cesarstwa i powstały nowe państwa, w tym, odrodzona po ponad stuletniej niewoli, Polska. Niniejsza publikacja przedstawia w sposób przystępny genezę wojny, jej przebieg, uzbrojenie walczących stron oraz jej skutki.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

26
Widmopis - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widmopis
NiedostępnyBrak

Sprawca zamachu w tokijskim metrze czeka na sygnał od swojego guru. Transmigrująca dusza poszukuje przypisanego jej ciała. Geniusz nauki włamuje się do światowego systemu satelitarnego. Bóstwo wyczerpane ciągłym powstrzymywaniem cywilizacji przed samozagładą szuka rady u radiowego didżeja... Doskonała powieść autora Atlasu chmur.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

27
Opcja niemiecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opcja niemiecka
NiedostępnyBrak

Podczas II wojny światowej nie wszyscy Polacy byli nastawieni antyniemiecko. Wielu polskich polityków i szereg organizacji starało się podjąć kolaborację z Trzecią Rzeszą i u jej boku stworzyć okrojone państwo Polskie. Zwolennikami „Opcji niemieckiej” nie kierowała sympatia do Adolfa Hitlera i jego chorej ideologii, ale zdrowy rozsądek. Uważali, że kompromis z okupantem pozwoli ograniczyć cierpienia ludności cywilnej i skupić wysiłki na walce z największym wrogiem Rzeczypospolitej, jakim był Związek Sowiecki. Mimo patriotycznej motywacji tych ludzi, ich działania stanowią w Polsce temat tabu. Historycy uważają go za niebezpieczny i niewygodny. Opcja niemiecka to pierwsza książka, która ujawnia sensacyjne kulisy współpracy Polaków z Trzecią Rzeszą. Piotr Zychowicz jest publicystą historycznym. Pisze o drugiej wojnie światowej, zbrodniach bolszewizmu i geopolityce europejskiej XX wieku. W swoich koncepcjach nawiązuje do idei Józefa Mackiewicza, Władysława Studnickiego, Stanisława Cata-Mackiewicza oraz Adolfa Bocheńskiego. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” i tygodnika „Uważam Rze” oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Uważam Rze Historia”. Obecnie redaktor naczelny miesięcznika „Historia Do Rzeczy”. Absolwent Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ze wstępu do Opcji niemieckiej: „Opcja niemiecka nie dotyczy takich zjawisk jak donosicielstwo i szmalcownictwo. Nie miały one bowiem nic wspólnego z polityką. Mieszczą się w zupełnie innej kategorii – kategorii indywidualnych podłości. Ich podłożem była na ogół chęć wzbogacenia się lub załatwienia osobistych porachunków. Nie interesowała mnie również instytucja granatowej policji. Jej współdziałanie z Niemcami miało charakter czysto zawodowy, nie różniący się wiele od współdziałania straży pożarnej czy poczty. Indywidualne przypadki kolaboracji podejmowanej przez ludzi w granatowych mundurach miały zaś na ogół posmak kryminalno-alkoholowo-sadystyczny. Jedynie marginalnie w książce tej poruszona zostanie sprawa współpracy agenturalnej Polaków z niemieckimi tajnymi służbami. Jest to temat, który zasługuje na odrębną książkę, kto wie, czy nie bardziej kontrowersyjną od tej. Skala infiltracji Polskiego Państwa Podziemnego przez niemieckie służby bezpieczeństwa była bowiem – w porównaniu z naszymi wyobrażeniami – bardzo duża. W Opcji niemieckiej nie poruszam wreszcie problemu współdziałania z III Rzeszą obywateli II Rzeczypospolitej pochodzenia niemieckiego – jak choćby służba kilkuset tysięcy z nich w Wehrmachcie – ani przedstawicieli innych mniejszości:. Żydów, Ukraińców czy Litwinów. Nie piszę również o, skądinąd bardzo ciekawym, przypadku Goralenvolk. Skoro ludzie, którzy podjęli tę akcję, uznali się za odrębny naród, sami wypisali się z polskiej wspólnoty. Bohaterami Opcji niemieckiej są zaś tylko Polacy. Ludzie, którzy prowadzili swoją grę z Niemcami pod biało-czerwonym sztandarem i w imię Orła Białego”.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

28
Nowy patrol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy patrol
NiedostępnyBrak

Od tysiąca lat Inni utrzymują trudny rozejm, chroniący ich samych oraz Zmrok, równoległy świat, który kryje się w cieniu naszego. Ale walka między siłami Światła i Ciemności o przejęcie kontroli nad światem jest daleka od zakończenia... Tym razem starszy i jeszcze mocniejszy mag Światła Anton Gorodecki staje na czele Nocnego Patrolu. Jego dziesięcioletnia córka może stać się najpotężniejszym ze wszystkich magów. Gdy Anton słyszy krzyk chłopca na lotnisku, ostrzegający przed katastrofą samolotu, podejrzewa, że chłopiec jest prorokiem - rzadkim typem Innego, który ma zdolność przewidywania. Jeśli Anton ma rację, to chłopiec obudził straszliwe niebezpieczeństwo - bestię o wielu obliczach, istniejącą po to, by nie dopuścić do spełniania się przepowiedni. Gdy życie wszystkich jest zagrożone, a czas ucieka, Anton musi znaleźć sposób, by ochronić swą córkę i uratować świat Zmroku.

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

29
Wojna się nie skończyła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna się nie skończyła
Dostępny8 szt.

W maju 1945 r. mieszkańcy Europy Zachodniej mogli świętować koniec wojny. Jednak dla Polski walka się nie skończyła. Rzeczpospolita została zajęta przez Armię Czerwoną, a Związek Sowiecki narzucił jej nowe władze i system polityczny, pozbawiając zarazem niemal połowy przedwojennego terytorium. Dlatego wielu działaczy wojennego podziemia ? którzy dotąd bohatersko stawiali opór okupantom? pozostało w konspiracji. Wciąż walczyli o ten sam cel ? o niepodległe państwo. Teraz musieli wszakże stawić czoła sowieckiemu komunizmowi i jego polskim agentom... Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej w 22. tomie w serii Z archiwów bezpieki ? nieznane karty PRL ukazują różne przejawy tych zmagań, przypominając postacie ich pierwszoplanowych uczestników (m.in. gen. Fieldorfa-Nila i gen. Okulickiego-Niedźwiadka), ale i zapomnianych bohaterów oporu przeciwko czerwonemu zniewoleniu.

23,10 zł
16,17 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,93 zł

30
Ponad słowami 3. Język polski. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponad słowami 3. Język polski. Maturalne karty pracy dla liceum ogólno...
Dostępny64 szt.

Maturalne karty pracy to zbiór tekstów wraz z ćwiczeniami na czytanie ze zrozumieniem, opracowane na wzór pierwszej części arkusza egzaminacyjnego. Teksty dotyczą utworów lub zagadnień omawianych w podręczniku, ważnych dla poszczególnych epok literackich. Dzięki temu można jednocześnie kształcić umiejętności sprawdzane na maturze i w ciekawy sposób przyswajać treści przedmiotowe.

24,50 zł
21,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,94 zł

31
Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieznane tajemnice III Rzeszy na Dolnym śląsku
Dostępny30 szt.

W książce znany badacz II wojny światowej Bogusław Wróbel opowiada o wciąż podejmowanych próbach odnalezienia skarbów i dzieł sztuki ukrytych przez Niemców pod koniec wojny. Docieka sekretów związanych ze zbudowanymi przez hitlerowców podziemnymi fabrykami zbrojeniowymi pod Górą Wapienną, w Maślicach, w podziemiach twierdzy w Kłodzku i w Potoku.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

32
Pewnego razu we Francji. Tom 1. Imperium pana Józefa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pewnego razu we Francji. Tom 1. Imperium pana Józefa
Dostępny8 szt.

Sierota. Imigrant. Złomiarz. Miliarder. Kolaborant. Członek ruchu oporu. Dla jednych kryminalista, dla innych bohater... To tylko niektóre z ról, które odegrał Joseph Joanovici. Oto jego historia.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

Wróć do góry