hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.08.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 14 sierpnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Farby plakatowe, 8 kolorów (Astra), na drugim Farby plakatowe, 12 kolorów 10 ml (Astra). Kolejny produkt to V jak Vendetta (Alan Moore, David Lloyd) oraz Teczka wiązana A4 (Interdruk).
1
Farby plakatowe, 8 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe, 8 kolorów
Astra, 8 x 10 ml
Dostępny180 szt.

Farby plakatowe są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Ze względu na znakomitą przyczepność, nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb, oraz technologii produkcji. Pojemność kubeczka: 10 ml

17,90 zł
16,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

2
Farby plakatowe, 12 kolorów 10 ml - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby plakatowe, 12 kolorów 10 ml
Astra
Dostępny278 szt.

Farby plakatowe są farbami wodnymi, kryjącymi o czystych i intensywnych barwach. Ze względu na znakomitą przyczepność, nadają się do malowania na takich podłożach jak: papier, karton, drewno, ceramika, kamień. Wymalowane powierzchnie po wyschnięciu są matowe o intensywnych barwach, odporne na działanie światła i ścieranie. Konsystencja farb plakatowych (pasta) pozwala na wykonywanie prac w różnych technikach np.: impasto, fakturowanie, malowanie farbą rozcieńczoną i innymi. Wysoką jakość farb uzyskujemy dzięki bardzo dobrym pigmentom i spoiwom użytym do produkcji tych farb, oraz technologii produkcji. W opakowaniu 12 kolorów po 10 ml

23,60 zł
21,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,36 zł

3
V jak Vendetta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
V jak Vendetta
Dostępny15 szt.

Jedno z najbardziej znanych na świecie dzieł komiksowych. Spopularyzowane przez adaptację filmową z 2006 roku. Scenarzysta Alan Moore prezentuje dystopijną alternatywną rzeczywistość lat dziewięćdziesiątych XX wieku. W poprzedniej dekadzie zimna wojna przerodziła się w gorącą, a Anglia, gdzie rozgrywa się akcja komiksu, przetrwała atomową hekatombę, by przerodzić się w państwo totalitarne. Ta przerażająca i jednocześnie przemyślana opowieść o wyrzeczeniu się wolności i własnej świadomości w opresyjnym systemie jest zarazem kroniką wprowadzającą nas w zakamarki świata pełnego desperacji i dręczącej tyranii. Fabuła obfituje w niezwykłe pomysły, dramatyzm, przejmujących zwrotów akcji. V jak Vendetta stanowi pozycję obowiązkową dla miłośnika komiksów.

90,00 zł
69,30 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 20,70 zł

4
Teczka wiązana A4 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka wiązana A4
Interdruk
Dostępny115 szt.

Teczka służąca do przechowywania i archiwizowania dokumentów w formacie A4. Szerokie klapy wewnętrzne zabezpieczają dokumenty przed wypadnięciem. Zapięcie tasiemką.

2,29 zł
2,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,23 zł

5
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 2
Dostępny5 szt.

„Umiejętność wykonywania masażu nie gwarantuje jeszcze skuteczności leczenia. Dopiero odpowiednie połączenie technik i ustalenie schematu leczenia masażem daje duże szanse powodzenia. Książka, którą oddaję Czytelnikowi do ręki, jest w zamierzeniach próbą podania schematów postępowania w najczęściej spotykanych jednostkach chorobowych. Oczywiście są to tylko schematy, które należy modyfikować w zależności od sposobu przebiegu choroby oraz cech psychofizycznych pacjenta i jego reaktywności na masaż. Do korzystania z niniejszego opracowania konieczna jest znajomość poprzednich książek: Masaż klasyczny, Masaż segmentarny, Drenaż limfatyczny. Ze względu na obszerność materiału książka została podzielona na dwie części. Część pierwsza obejmuje: choroby reumatyczne, urazy (zranienia, stłuczenia, zmiażdżenia, oparzenia, odmrożenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania, amputacje), zniekształcenia kończyn, kręgosłupa, klatki piersiowej i szyi. Część druga obejmuje choroby układów: oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego. Mam nadzieję, że to dwutomowe opracowanie okaże się przydatne zarówno przy nauczaniu masażu, jak i w pracy zawodowej wykwalifikowanych masażystów”.

100,80 zł
84,67 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 16,13 zł

6
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1. Audiobook
Hilary Mantel, Sonia Draga
Dostępny4 szt.

Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni – opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy; Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy; Camille Desmoulins: wspaniały mówca, przystojniak pełen uroku, a zarazem człowiek zmienny i niegodny zaufania. Po tym jak zaznają oni uzależniającej rozkoszy władzy, rewolucja pokaże swoją ciemną stronę, a wywołany tym koszmar dotknie całą ich trójkę.

33,90 zł
26,44 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,46 zł

7
Plastelina w wiaderku, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina w wiaderku, 6 kolorów
Astra, 6 kolorów
Dostępny25 szt.

Plastelina jest przeznaczona dla dzieci do zabawy i nauki modelowania w szkołach i przedszkolach, jak również w pracowniach plastycznych. Delikatna w dotyku i łatwa w modelowaniu plastelina Astry nie klei się do rąk oraz nadaje się do wielokrotnego użytku. Produkowana jest z zastosowaniem doskonałych, bezpiecznych składników. Nadaje się do wykonywania wielu prac, m.in. modeli małych i dużych, odciskania wzorów, wykrawania foremkami, tworzenia obrazów poprzez rozcieranie palcami, a także do ćwiczeń terapeutycznych.

21,30 zł
19,17 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,13 zł

8
Domowe wina dla początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domowe wina dla początkujących
NiedostępnyBrak

Poradnik dla amatorów domowego wina Zanim nakleimy etykietę na pierwszą butelkę samodzielnie wyprodukowanego wina, czeka nas długa i niezbyt łatwa droga. Znana autorka udziela cennych rad i zachęca do wypróbowania własnych sił, by potem napawać się niepowtarzalnym smakiem domowego wina. Niezbędny sprzęt Odpowiednie surowce Przygotowanie moszczu, fermentacja, dojrzewanie i klarowanie wina Butelkowanie i przechowywanie Oryginalne receptury

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

9
Sekta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekta
NiedostępnyBrak

Conor O’Neill jest ochroniarzem, który wiedzie spokojne życie z piękną dziewczyną u boku. Jego sielanka zostaje jednak zaburzona, kiedy przypadkiem zmuszony jest wziąć udział w dwóch napadach, w których skradzione zostają depozyty warte dziesiątki milionów dolarów. Nieszczęśliwy zbieg wydarzeń sprawia, że O’Neill staje się głównym podejrzanym. Nagonka nowojorskiej policji zmusza bohatera do szaleńczej ucieczki i walki o własne życie. Prowadząc prywatne śledztwo Conor natrafia na szeroko zakrojony spisek. Trop prowadzi do terrorysty, przywódcy sekty o nazwie Światowy Ruch Posłannictwa, który uważa się za nowego Mesjasza ze świętą misją mającą na celu ujednolicenie religii na całym świecie. By spełnić swój święty obowiązek, czarny charakter nie cofnie się przed niczym, nawet przed uwolnieniem wirusa hiszpańskiej grypy mogącego zdziesiątkować populację.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

10
Słownik turysty polsko-angielski angielsko polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik turysty polsko-angielski angielsko polski
NiedostępnyBrak

Słownik turysty zawiera około 25000 haseł obejmujacych terminologię używaną podczas podróży zarówno biznesowej, jak i indywidualnej. Publikacja zawiera słownictwo m. in. z zakresu: - hotelarstwa, - gastronomii, - obsługi ruchu turystycznego - obsługi administracyjno-prawnej - pomocy medycznej - przeprowadzania zakupów (np. nazwy artykułow spożywczych) - transportu itp. Słownik przeznaczony jest tak przede wszystkim dla turystów, jak i osób obsługujących ruch turystyczny. Kieszonkowy format słownika sprawia, że zawsze może on być pod ręką.

39,90 zł
11
Farby szkolne, 8 kolorów 20 ml - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby szkolne, 8 kolorów 20 ml
Astra
NiedostępnyBrak

Farby szkolne są to farby wodne o konsystencji półpłynnej. Konsystencja farb pozwala na wygodne i szybkie użycie, bez konieczności rozcieńczania ich wodą (malowanie bezpośrednio z pojemnika) Farbami szkolnymi można malować na takich podłożach jak: papier, karton, drewno. Zawartość opakowania: 8 kolorów po 20 ml

8,70 zł
7,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,87 zł

12
Momo, ty łobuzie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Momo, ty łobuzie!
Dostępny30 szt.

Pies o imieniu Momo istnieje naprawdę. To potężny Rhodesian Ridgeback, czyli rodezjan afrykański, potomek jednego z najstarszych psich rodów na świecie. Przodkowie Moma podobno towarzyszyli ludziom już w starożytnym Egipcie. Wędrowali z nimi przez całą Afrykę w poszukiwaniu wody, jedzenia i nowych siedlisk. Jak głoszą legendy, nieraz bronili swoich opiekunów przed lampartami, gepardami, a nawet... przed lwami. Ale nasz Momo jeszcze o tym wszystkim nie wie. Na razie pędzi beztroski żywot psa-łakomczucha. Dni mijają mu na spacerach, buszowaniu w kuchni i zabawach z innymi psami. Oczywiście, do czasu... Za sprawą kilku przypadków jego życie już niedługo zmieni się nie do poznania...

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

13
Inwentaryzacja. Kwalifikacja A.36.2. Podręcznik do nauki zawodu. Technik ekonomista. Technik rachunkowości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwentaryzacja. Kwalifikacja A.36.2. Podręcznik do nauki zawodu. Techn...
Dostępny15 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Realizuje treści z zakresu drugiej części kwalifikacji A.36 (Prowadzenie i rozliczanie inwentaryzacji). Książka w przystępny sposób prezentuje informacje związane z przeprowadzaniem inwentaryzacji. Pozwala uczniom zdobyć umiejętności rozróżniania jej etapów i rodzajów, przygotowywania dokumentacji przebiegu prac, uczy też stosowania różnych metod jej przeprowadzania. Autorki podręcznika wsparły wiedzę licznymi przykładami i ćwiczeniami, aby nauczyć kandydatów do zawodu wykorzystywania teorii w praktyce. Dla nauczycieli dostępne są bezpłatne materiały metodyczne – do pobrania w Klubie Nauczyciela. Nr dopuszczenia MEN: 63/2013

38,10 zł
33,53 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,57 zł

14
Bardzo poszukiwany człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo poszukiwany człowiek
NiedostępnyBrak

Doskonałe tempo i prowokacyjne, drastyczne zakończenie – żaden pisarz nie potrafi pisać o bieżących wydarzeniach politycznych z taką ostrością i fantazją jak le Carré. Powieść szpiegowska mistrza gatunku. W Hamburgu pojawia się przez „zieloną granicę” wychudzony i zmaltretowany młody muzułmanin Issa. Jest byłym pensjonariuszem więzień rosyjskich i tureckich, synem pułkownika Armii Czerwonej, Karpowa, i porwanej przez niego Czeczenki, zabitej po urodzeniu przez krewnych za „zhańbienie rodu”. Znajduje schronienie u Leili, tureckiej wdowy mieszkającej na stałe w Niemczech, i jej syna, boksera Melika. Jego gospodarze sprowadzają do niego młodą i piękną panią adwokat z dobroczynnej agencji zajmującej się legalnymi i nielegalnymi imigrantami, Annabel Richter. Przyjazd Issy natychmiast budzi zainteresowanie i niepokój – najpierw nowej jednostki kontrwywiadu niemieckiego, kierowanej przez sprawnego idealistę i weterana Zimnej Wojny Gunthera Bachmanna, oraz niemal równocześnie wywiadu brytyjskiego. I jedna, i druga instytucja oczywiście podejrzewa Issę o knucie straszliwych, terrorystycznych planów.

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

15
Barbie i Tajemnicze Drzwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie i Tajemnicze Drzwi
NiedostępnyBrak

Witaj w zaczarowanym świecie księżniczki Aleksy! W baśniowym królestwie Cynii poznasz sekrety pięknych strojów i niebanalnych dodatków. Pomóż Aleksie przygotować się na wielki bal i razem z nią projektuj ubrania, fryzury i niepowtarzalne dodatki. Wszystko to wykreujesz dzięki naklejkom oraz specjalnym stronom, po których można rysować mazakami lub cienkopisami, a potem zetrzeć rysunki suchą lub lekko wilgotną ściereczką… i zacząć zabawę od nowa! Ta książeczka to początek niezwykłej przygody z modą!

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

16
Angielski dla dzieci 6-8 lat Ćwiczenia jesień + Ćwiczenia zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 6-8 lat Ćwiczenia jesień + Ćwiczenia zima
Dostępny162 szt.

Książka zawiera różnorodne ćwiczenia ułatwiające naukę języka w nauczaniu wczesnoszkolnym, a także słowniczek z bardzo prosto zapisaną wymową. Dziecko pozna różnorodne słówka dotyczące wiosny. Zestaw ćwiczeń opiera się na wykorzystaniu pamięci wzrokowej, wspomaga rozwój intelektualny oraz rozwija umiejętności manualne dziecka. Został opracowany przez doświadczonego anglistę specjalizującego się w nauczaniu początkowym. Naukę z serią "Angielski dla dzieci" można rozpocząć od dowolnego zeszytu.

15,90 zł
14,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,27 zł

17
Rowery górskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowery górskie
NiedostępnyBrak

Kompletny przewodnik po ciągle rozwijającym się świecie kolarstwa górskiego. Stanowi wprowadzenie do tej dziedziny sportu dla tych, którzy dopiero planują się nim zająć, jak też uzupełnienie wiedzy dla osób już startujących w zawodach amatorskich. Pokazuje praktyczną stronę kolarstwa górskiego omawiając szczegóły budowy roweru oraz techniki jazdy, jak również zasady dbałości o stan techniczny sprzętu. Książka zawiera skondensowaną wiedzę na temat kolarstwa górskiego - sportu, który rozpala ducha przygody i pozwala dojechać o własnych siłach niemal do każdego miejsca. ?Poznanie różnych konstrukcji rowerów MTB i dyscyplin kolarstwa górskiego ?Zasady treningu kolarskiego dla początkujących i dla zawodników ?Szczegółowe, a równocześnie zrozumiałe omówienie specyfikacji rowerów ?Jak zadbać o rower góski? ?Wszystko o wyposażeniu specjalistycznym ?Najważniejsze zasady techniki jazdy w terenie Steve Worland jeździ w terenie od blisko 35 lat. Jest on dziennikarzem piszącym o kolarstwie górskim od niemal dwóch dekad i przetestował ponad 2000 rowerów dla najważniejszych miesięczników poświęconych MTB. Obecnie jest Dyrektorem Technicznym w najpopularniejszym brytyjskim magazynie Mountain Biking UK. Wiktor T. Nowotka, artysta fotografik ZPAF, jeździ na rowerze od blisko 60 lat, a na rowerze górskim od połowy lat 80. Był redaktorem naczelnym magazynu ?Ski-Bike?? pierwszego polskiego pisma poświęconego MTB. Jest autorem przewodników, projektów tras rowerowych oraz przekładów literatury poświęconej rowerom.

9,99 zł
8,09 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 1,90 zł

18
Wierzę w Kościół. Religia. Podręcznik dla 6 klasy szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzę w Kościół. Religia. Podręcznik dla 6 klasy szkoły podstawowej
NiedostępnyBrak

Podręcznik do religii do 6 klasy szkoły podstawowej AZ-23-01/10-LU-2/14 Zawiera 63 jednostki tematyczne zgodne z założeniami Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce. Nasz podręcznik ma na celu nie tylko przekazanie uczniom wiedzy, ale również kształtowanie postaw chrześcijańskich. Dlatego też autorzy zadbali, aby w każdej katechezie było odwołanie do konkretnej sytuacji życiowej, do słowa Bożego oraz nauczania Kościoła. Mamy nadzieję, że inspirującą częścią podręcznika staną się dla uczniów świadectwa życia świętych oraz modlitwy – bardzo szeroki wybór. Podręcznik jest bogato ilustrowany, przez co staje się ciekawy i przyciąga uwagę młodego czytelnika.

19,90 zł
18,51 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,39 zł

19
Przygodność, hegemonia, uniwersalność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygodność, hegemonia, uniwersalność
NiedostępnyBrak

Jakie jest współczesne dziedzictwo pojęcia hegemonii Gramsciego? Jak można dziś przeformułować uniwersalność, kiedy jej rzekome wersje zostały tak dokładnie skrytykowane? W tym przełomowym projekcie Judith Butler, Ernesto Laclau i Slavoj Žižek angażują się w dialog na temat centralnych zagadnień współczesnej filozofii i polityki. Ich eseje, przedstawione jako oddzielne wkłady, które wchodzą ze sobą w dialog, obejmują zakres heglowskiej spuścizny współczesnej teorii krytycznej, teoretycznych dylematów wielokulturowości, debaty uniwersalizm-versus-partykularyzm, lewicowych strategi w zglobalizowanej gospodarce i ważnych zasług poststrukturalizmu oraz psychoanalizy lacanowskiej dla krytycznej teorii społecznej. Rygor i przenikliwość z jaką ci pisarze podchodzą do swojej pracy są godne podziwu. Przygodność, hegemonia, uniwersalność zyskuje dodatkowo dzięki wyczuwalnej radości i energii z jaką autorzy podchodzą do tej odkrywczej i często nieprzewidywalnej wymiany.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

20
Masaż klasyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż klasyczny
Dostępny18 szt.

Masaż klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek. Wywiera pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej. Na podstawie badań i obserwacji stwierdzono, że spośród znanych metod masażu, masaż klasyczny jest najskuteczniejszy w leczeniu chorób narządu ruchu.

105,00 zł
88,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 16,80 zł

21
Baw się z kotkami. Rysowanie po śladzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baw się z kotkami. Rysowanie po śladzie
Dostępny38 szt.

Ważną częścią procesu przygotowującego dziecko do nauki w szkole jest sprawność grafomotoryczna. która wpływa m.in. na jakość pisania. U kilkulatków rozwijać ją można na przykład poprzez rysowanie. Oddajemy w ręce najmłodszych książeczkę z ciekawymi obrazkami do rysowania po śladzie. Dzięki foliowanym stronom i specjalnemu pisakowi dziecko może z niej korzystać wielokrotnie. Wskazany kierunek rysowania uczy dzieci prawidłowego nawyku związanego z kierunkiem pisania - od strony lewej do prawej oraz z góry na dół. Zachęcamy do nauki i zabawy. Warto uczyć dziecko pracy z książką od najmłodszych lat.

9,99 zł
7,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

22
Zrób to sam. Druciki kreatywne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrób to sam. Druciki kreatywne
NiedostępnyBrak

Baw się i ćwicz zdolności manualne Przed przystąpieniem do pracy wybierz model, który chcesz wykonać. Potem musisz zakupić druciki kreatywne i zgromadzić inne potrzebne materiały, w zależności od wybranej pracy.

12,90 zł
11,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,03 zł

23
Fins de siecle. Falangi Czarnego Porządku / Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fins de siecle. Falangi Czarnego Porządku / Polowanie
Dostępny5 szt.

Falangi Czarnego Porządku i Polowanie – dwa znakomite dzieła komiksowe Enkiego Bilala i Pierre’a Christina w jednotomowym, luksusowym wydaniu pod wspólnym tytułem Fins de siecle. Artystyczne świadectwo wydarzeń zamykających XX wiek.Falangi Czarnego Porządku to gorzka, krwawa epopeja, stworzona w okresie, gdy w Europie Zachodniej rozwijał się skrajnie lewicowy terroryzm. Akcja opowieści dzieje się w 1979 roku, czterdzieści lat po zakończeniu wojny domowej w Hiszpanii. Ludność niewielkiej wioski w Aragonii, znanej z długotrwałego oporu przed siłami faszystowskimi, zostaje doszczętnie wymordowana. Do rzezi przyznają się Falangi Czarnego Porządku – grupa weteranów frankistowskich, która postanowiła po latach dokończyć krucjatę przeciw komunistom. Wiadomość ta elektryzuje dawnych bojowników republikańskich Brygad Międzynarodowych, którzy planują zemścić się na odwiecznych przeciwnikach. Tak rozpoczyna się niezwykła wojna starców... Polowanie w metaforyczny sposób oddaje atmosferę ostatnich lat Związku Radzieckiego, ojczyzny realnego socjalizmu, naznaczoną śmiercią kolejnych członków politbiura. Pod pretekstem polowania na zwierzynę do położonej w Bieszczadach górskiej rezydencji przyjeżdża kilku prominentnych działaczy partyjnych z krajów komunistycznych. W rzeczywistości planują jednak polityczne zabójstwo. Nie chcą dopuścić do zmiany układu sił w Europie. W albumie Fins de siecle Enki Bilal i Pierre Christin, stosując nowatorskie środki artystyczne, odmalowali polityczny obraz Europy, który po latach nie przestaje zaskakiwać wyjątkową przenikliwością.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

24
Yans. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yans. Tom 1
NiedostępnyBrak

Seria o przygodach kosmicznego agenta, zapoczątkowana w 1980 roku, stała się drugim, obok sagi o Thorgalu, sztandarowym dziełem polskiego rysownika komiksów Grzegorza Rosińskiego, realizowanym dla belgijskiego wydawnictwa Lombard. Ta rozgrywająca się w postapokaliptycznym świecie opowieść SF o przygodach tajemniczego przybysza powstawała w trudnych warunkach. Belgijskiego scenarzystę André-Paula Duchâteau i polskiego rysownika dzieliła żelazna kurtyna. Jednak dzięki połączeniu wyobraźni i talentu obu artystów Yans stał się komiksowym przebojem na Zachodzie, a także w Polsce. Dwunastotomowa seria ukształtowała własny poetycki styl i oryginalną mitologię. Grzegorz Rosiński tworzył ją do 1990 roku, po czym przekazał w ręce Zbigniewa Kasprzaka – Kasa. Pierwsza część trzytomowego wydania zbiorczego zawiera pasjonującą, opartą o wspomnienia autorów i ilustrowaną dokumentami opowieść o okolicznościach powstania tej niezwykłej serii, krótki samodzielny komiks o Yansie pt. „Wieża Rozpaczy”, a także cztery pierwsze pełnometrażowe epizody: „Ostatnia wyspa”, „Więzień wieczności”, „Mutanci z Xanai”, „Gladiatorzy”.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

25
Klucze i kasa. O mieniu żydowskim w Polsce pod okupacją niemiecką i we wczesnych latach powojennych, 1939-1950 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucze i kasa. O mieniu żydowskim w Polsce pod okupacją niemiecką i we...
NiedostępnyBrak

Redakcja: Jan Grabowski, Dariusz Libionka Autorzy: Jan Grabowski, Dariusz Libionka, Ingo Loose, Andrzej Żbikowski, Alina Skibińska, Dagmara Swałtek-Niewińska, Barbara Engelking, Karolina Panz, Małgorzata Melchior, Nawojka Cieślińska-Lobkowicz, Łukasz Krzyżanowski W napisanym po 1945 r. eseju poświęconym krótko- i długofalowym efektom okupacji niemieckiej w Polsce Kazimierz Wyka odnotował następujące spostrzeżenie: „Na Niemców wina i zbrodnia, dla nas klucze i kasa”. Stanowi ono punkt wyjścia rozważań zawartych w tym tomie. W skład książki wchodzi dwanaście studiów omawiających różne aspekty rabunku mienia żydowskiego podczas okupacji i w pierwszych latach po wojnie. Autorzy podejmują zarówno zagadnienia ogólne, jak i analizę przypadków. Spośród tych pierwszych przedmiotem zainteresowania są: niemiecka polityka gospodarcza w Generalnym Gubernatorstwie, mechanizmy przejmowania żydowskich nieruchomości i ruchomości czy też próby uzasadniania przez prasę gadzinową działań podejmowanych przez okupanta. Ciekawe uzupełnienie tej tematyki znajdziemy w analizie artykułów poświęconych „kwestii żydowskiej”, w tym problemom własności, ogłoszonych na łamach najważniejszych konspiracyjnych wydawnictw nacjonalistycznych. Natomiast w studiach przypadków poznajemy losy mienia dwóch zamożnych rodzin żydowskich, jednej z Nowego Targu, a drugiej z Warszawy. W historiach tych wyraźnie rysuje się rola polskich kontrahentów i znajomych, którzy – z różnych pobudek i na różne sposoby – wchodzą w posiadanie własności żydowskiej. Zagadnienia tego dotyczy również inne studium, którego autorka śledzi chronologię przekazywania rzeczy Polakom przez Żydów, począwszy od wyprzedaży majątku przez mieszkańców dzielnic żydowskich i gett, po przekazywanie rzeczy mających stanowić zabezpieczenie na okres ukrywania się. Tom zamyka zbiór trzech tekstów dotyczących powojennej restytucji mienia i problemów, z jakimi wiązały się próby odzyskania majątku.

60,00 zł
42,60 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,40 zł

26
W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Tom 3. Droga Łowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu Ptaka Czasu. Tom 3. Droga Łowcy
NiedostępnyBrak

Trzeci tom serii fantasy o pierwszych przygodach wojownika Bragona i księżniczki Mary. Bragon w poszukiwaniu przygód dołącza do grupki zuchwalców, pragnących dostąpić zaszczytu terminowania w rycerskim rzemiośle u legendarnego Łowcy... Czeka go trudna przeprawa, gdyż wybraniec może być tylko jeden, a szkolenie jest piekielnie niebezpieczne. W dodatku w sprawę włącza się wszechobecny Zakon Znaku, który ma wobec Łowcy własne plany... Znakomity, pełen przygód album z legendarnej serii, stworzonej przez Serge’a Le Tendre’a i Régisa Loisela.

30,00 zł
23,10 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 6,90 zł

27
Zosia Samosia i inne wierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zosia Samosia i inne wierszyki
Dostępny4 szt.

Zbiór wierszy stanowiących kanon literatury dziecięcej. Mądre, dowcipne, przemawiające do wyobraźni małego czytelnika wierszyki są opatrzone ilustracjami Anny Gosławskiej-Lipińskiej (Ha-Ga). Wydanie oparte na edycji z 1951 roku. Wierszyki: Zosia Samosia, Warzywa, Ptasie plotki, List do wszystkich dzieci w bardzo ważnej sprawie, O Panu Tralalińskim, Spóźniony słowik, Rycerz Krzykalski, Okulary, Rzeczka.

24,95 zł
17,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,99 zł

28
Masaż segmentarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż segmentarny
Dostępny6 szt.

Masaż segmentarny, jako jeden z rodzajów masażu, jest zabiegiem fizykalnym. Składa się z szeregu chwytów i opracowań, których ściśle określona technika i kolejność wykonania, przy uwzględnieniu zasad dawkowania, pozwala na wykrywanie i usuwanie zmian chorobowych, a często również przyczyn chorobowych na drodze odruchowej. W odróżnieniu od masażu klasycznego, masaż segmentarny znajduje szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. W książce tej autor zajmuje się dokładnym omówieniem tej metody masażu oraz pokazuje, jak praktycznie wykonywać masaż segmentarny.

63,00 zł
52,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,08 zł

29
Klej Uniwersalny Galaxy 40ml (16szt) ASTRA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej Uniwersalny Galaxy 40ml (16szt) ASTRA
Astra
Dostępny276 szt.

Klej ASTRA GALAXY jest klejem uniwersalnym na bazie polioctanu winylu. Posiada końcówkę z wygodnym aplikatorem umożliwiającym dozowanie kleju. Idealny do prac kreatywnych i hobbystycznych. Do stosowania w domu, w pracowniach plastycznych i introligatorniach. Przeznaczony do klejenia papieru, drewna, kasetonów, korka, ceramiki, tkanin, folii aluminiowej, styropianu, szkła. Czas schnięcia jest różny i zależy od rodzaju klejonego materiału. Po wyschnięciu tworzy elastyczną i przezroczystą warstwę.

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

30
Pan Bóg kocha dzieci. Podręcznik do religii dla dzieci trzy- i czteroletnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Bóg kocha dzieci. Podręcznik do religii dla dzieci trzy- i czterol...
Dostępny140 szt.

Program nauczania religii dzieci trzy- i czteroletnich pomaga dziecku rozejrzeć się wokół siebie i dostrzec, że świat, który je otacza jest pełen piękna, dobroci i miłości Boga. Nr programu: AZ-0-01/10 Nr podręcznika: AZ-01-01/10-RA-2/12 Imprimatur: L. dz. 767/12, Radom, 31 maja 2012 r.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

31
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych 6. Tom III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż w wybranych jednostkach chorobowych 6. Tom III
Dostępny9 szt.

Wady postawy spotyka się u znacznej ilości dzieci i młodzieży. Specjaliści przyjmują, że jest to zjawisko społeczne. Aby zwrócić uwagę masażystów na problem wad postawy oraz specjalistów gimnastyki korekcyjnej na możliwości wspomagania masażem stosowanych metod korekcyjnych, zdecydowałem się na opracowanie tego zagadnienia w osobnym tomie. Jest to pierwsze wydanie Masażu w wybranych jednostkach chorobowych cz. III mimo, że wady postawy były pokrótce omówione w pierwszym wydaniu Masażu w wybranych jednostkach chorobowych cz. I. W stosunku do pierwszego wydania poszerzyłem treści dotyczące wad postawy, rozbudowałem metodykę zabiegu, dołączyłem elementy diagnostyki oraz podstawowe wskazania i przeciwwskazania dotyczące każdej z nich. Obecnie ilość metod pracy z tkankami jest tak duża, że można by opracować wiele schematów postępowania korekcyjnego. Ponieważ jednak książka ma być pomocna przy nauczaniu masażystów, w metodyce zabiegu oparłem się głównie na metodach masażu ujętych w podstawie programowej dla zawodu technik masażysta, poszerzając nieznacznie zakres stosowanych metod o wybrane techniki pracy z tkankami miękkimi, dzięki którym osiągnięcie efektu rozluźnienia, czy rozciągnięcia tkanek jest łatwiejsze. Nie należy więc przedstawionej przeze mnie metodyki zabiegów traktować jako jedynego możliwego sposobu postępowania, a raczej jako pewien model myślenia i działania masażem w korekcji wad postawy.

94,50 zł
79,38 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,12 zł

32
Masaż 4. Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż 4. Masaż w wybranych jednostkach chorobowych. Część 1
Dostępny9 szt.

„Umiejętność wykonywania masażu nie gwarantuje jeszcze skuteczności leczenia. Dopiero odpowiednie połączenie technik i ustalenie schematu leczenia masażem daje duże szanse powodzenia. Książka, którą oddaję Czytelnikowi do ręki, jest w zamierzeniach próbą podania schematów postępowania w najczęściej spotykanych jednostkach chorobowych. Oczywiście są to tylko schematy, które należy modyfikować w zależności od sposobu przebiegu choroby oraz cech psychofizycznych pacjenta i jego reaktywności na masaż. Do korzystania z niniejszego opracowania konieczna jest znajomość poprzednich książek: Masaż klasyczny, Masaż segmentarny, Drenaż limfatyczny. Ze względu na obszerność materiału książka została podzielona na dwie części. Część pierwsza obejmuje: choroby reumatyczne, urazy (zranienia, stłuczenia, zmiażdżenia, oparzenia, odmrożenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania, amputacje), zniekształcenia kończyn, kręgosłupa, klatki piersiowej i szyi. Część druga obejmuje choroby układów: oddechowego, krążenia, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego. Mam nadzieję, że to dwutomowe opracowanie okaże się przydatne zarówno przy nauczaniu masażu, jak i w pracy zawodowej wykwalifikowanych masażystów”.

94,50 zł
79,38 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,12 zł

Wróć do góry