hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.08.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 22 sierpnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pierwszaki z kosmosu (Rafał Witek), na drugim Słucham i uczę się... Wyrażenia dźwiękonaśladowcze (Jagoda Cieszyńska). Kolejny produkt to Strategia organizacji (Krzysztof Obłój) oraz Antonino tam i z powrotem (Juan Arjona).
1
Pierwszaki z kosmosu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszaki z kosmosu
Dostępny393 szt.

Pola właśnie rozpoczyna naukę w pierwszej klasie. A razem z nią w szkole zjawiają się przybysze z kosmosu - Titi i Toto. Tym wesołym stworkom trudniej niż innym dzieciom przyswoić sobie szkolne reguły i zwyczaje. Niekiedy wpadają w tarapaty, ale zawsze jest z nimi wesoło. „Pierwszaki z kosmosu” to doskonała lektura dla każdego pierwszoklasisty.

26,90 zł
19,64 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,26 zł

12 osób kupiło
2
Słucham i uczę się... Wyrażenia dźwiękonaśladowcze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słucham i uczę się... Wyrażenia dźwiękonaśladowcze
Dostępny233 szt.

Wykrzyknienia i wyrażenie dźwiękonaśladowcze pojawiają się pod koniec pierwszego roku życia dziecka. Pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju mowy i komunikacji. Dla wielu dzieci jeszcze przez kolejne dwa lata pozostają jedynym sposobem przekazywania znaczeń. Onomatopeje w naturalny sposób umożliwiają dziecku ćwiczenie kompetencji komunikacyjnej (umiejętności porozumiewania się) i artykulacji. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze i wykrzyknienia zbudowane są najczęściej z sylaby otwartej, najłatwiejszej artykulacyjnie, ale pojawiają się tu niemal wszystkie spółgłoski z systemu języka. Dzięki temu dziecko ma możliwość ćwiczenia wymowy także trudnych spółgłosek, ale w ułatwionej sytuacji komunikacyjnej. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze nazywają nie tylko zwierzęta, ale także przedmioty i zjawiska dziejące się wokół dziecka. Pełnią tym samym rolę rzeczownika, czasownika, przymiotnika i przysłówka. Budują w ten sposób system językowy dziecka, pozwalający mu opowiadać o otaczającym świecie.Dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy oraz z zaburzeniami komunikacji językowej opanowanie wyrażeń dźwiękonaśladowczych i wykrzyknień jest niezwykle ważne ponieważ buduje pewność skutecznej komunikacji. Ćwiczenia powinny odbywać się codziennie przez 6 minut, czas ten może zostać podzielony na dwie sesje. Warunkiem koniecznym jest użycie słuchawek. Takie postępowanie jest uzasadnione badaniami klinicznymi. Podczas słuchania dziecko musi być odgrodzone od innych bodźców dźwiękowych oraz mieć bezpośrednią stymulację analizatora słuchu.Pomoc przeznaczona jest dla dzieci:- dwujęzycznych- niedosłyszących- z niezakończonym rozwojem mowy- z wadami wymowy- z afazja i alalią- z zaburzeniem komunikacji językowej- z zaburzeniami rozwojowymi i genetycznymi. Praca z książeczką poprawia koncentrację i uwagę dziecka oraz jest drugim etapem w nauce czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną.

22,00 zł
7 osób kupiło
3
Strategia organizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategia organizacji
Dostępny64 szt.

Trzecie wydanie książki Strategia organizacji zawiera nowatorskie ujęcie problematyki strategii firmy, integrując dorobek praktyki i wielu dyscyplin naukowych. Autor dokonał przeglądu głównych koncepcji strategii organizacji, a także przedstawił metody strategicznej diagnozy otoczenia i samej firmy, procedury budowy i wdrożenia strategii w konkretnych sytuacjach rynkowych, w których działają obecnie firmy światowe i polskie. Połączenie doskonałego przeglądu teorii z wieloma trafnie dobranymi studiami przypadków małych i dużych firm produkcyjnych i usługowych, międzynarodowych i lokalnych, a także komunikatywny język i wartki tok narracji są ogromnymi walorami tej książki. Książka jest obowiązkową lekturą i przewodnikiem dla menedżerów i doradców, słuchaczy studiów podyplomowych, a także studentów wyższych lat studiów zarządzania i ekonomii.

64,90 zł
48,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,22 zł

3 osoby kupiły
4
Antonino tam i z powrotem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antonino tam i z powrotem
Dostępny21 szt.

Antonino potrafi zrobić bardzo wiele dla swoich przyjaciół. Czy sprosta wyzwaniom, jakie stawia przed nim głodny Niedźwiedź?

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
5
Antonino ze snu w sen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Antonino ze snu w sen
Dostępny19 szt.

Antonino uwielbia działać. Nie przestaje pomagać innym nawet w nocy. Kolejna część przygód Antonina, któremu we śnie i na jawie towarzyszy

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

2 osoby kupiły
6
Zrozumieć przeszłość 3. Historia. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć przeszłość 3. Historia. Maturalne karty pracy dla liceum ogó...
Dostępny62 szt.

Maturalne karty pracy z serii „Zrozumieć przeszłość” to zbiór zadań i tematów wypracowań dotyczących lat 1815–1939. Materiały, opracowane zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Edukacyjnej, ułatwiają przygotowania do egzaminu maturalnego. Ponadto: • umożliwiają kształcenie kluczowych umiejętności, takich jak praca z mapą, tekstem źródłowym i danymi statystycznymi, • pomagają utrwalać wiedzę zdobytą na lekcji dzięki zadaniom skorelowanym z podręcznikiem, • ułatwiają sprawdzenie wiadomości z zakresu lat 1815–1939 za pomocą „Przykładowego testu” i załączonych do niego odpowiedzi.

23,50 zł
21,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,35 zł

1 osoba kupiła
7
Pola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pola
Dostępny3 szt.

Pełna humoru, ale napisana też z czułością i zrozumieniem powieść o jednej z największych gwiazd kina niemego…

34,00 zł
23,12 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 10,88 zł

1 osoba kupiła
8
W centrum uwagi. Część 2. Wiedza o społeczeństwie. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W centrum uwagi. Część 2. Wiedza o społeczeństwie. Maturalne karty pra...
Dostępny35 szt.

Maturalne karty pracy. Część 2 z serii „W centrum uwagi” to zbiór zadań dotyczących prawa, praw człowieka, stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej. Materiały, opracowane zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Edukacyjnej, ułatwiają przygotowania do egzaminu maturalnego.

23,50 zł
21,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,35 zł

1 osoba kupiła
9
Atak w debiucie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atak w debiucie
Dostępny26 szt.

We wstępie autorzy piszą: „W bogatej gamie literatury szachowej, książki poświęcone teorii debiutów, zajmują poczesne miejsce. Są popularne wśród amatorów i profesjonalistów. Jednakże Kursy debiutów, monografie i encyklopedie, są zazwyczaj zbyt skomplikowaną lekturą dla młodych graczy. Dlatego też, w pierwszej fazie nauki teorii, bardziej korzystne jest korzystanie z podręczników gry w szachy. W nich, między innymi, można uzyskać wiedzę na temat typowych taktycznych uderzeń”. Autorzy na bazie 48 pouczających partii i 120 kombinacji omawiają najważniejsze taktyczne motywy w szachach. Bardzo ciekawa książka, którą polecam przede wszystkim początkującym szachistom. Oczywiście jest to też doskonały materiał szkoleniowy dla trenerów.

18,90 zł
14,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,72 zł

1 osoba kupiła
10
Cień Poego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień Poego
Niedostępny
Brak

Baltimore, 1849. Edgar Allan Poe został pochowany w nieoznaczonym grobie. Społeczność, prasa, a nawet rodzina i przyjaciele zmarłego godzą się z opinią, że Poe był drugorzędnym pisarzem, którego - jako pijaka - spotkał haniebny koniec. Wszyscy zdają się wierzyć w taką wersję wydarzeń - z wyjątkiem młodego prawnika z Baltimore, Quentina Clarka, oddanego miłośnika talentu poety. Chcąc ocalić od zapomnienia postać Poego i rozwikłać zagadkę jego śmierci, mężczyzna ryzykuje swoją karierę i reputację i rozpoczyna niezwykłą podróż. Młody prawnik szybko odkrywa, że ostatnie dni poety owiane są tajemnicą, a policja uparcie ignoruje sprawę. W miarę postępów prywatnego śledztwa wikła się w sieć złowrogich machinacji, rozsnutą przez tajnych agentów, piękną morderczynię i skorumpowanych handlarzy niewolników... A kiedy jego własna przyszłość zawisa na włosku, Clark uświadamia sobie, że jedynym sposobem ocalenia jest uwolnienie się od losów Poego. „Nikt tak naprawdę nie wie, co stało się Poemu w dniach poprzedzających jego śmierć, ale fascynująca teoria Pearla (która obficie czerpie tak z faktów, jak i fikcji) dostarcza przekonującej hipotezy. Cień Poego to zajmująca opowieść wysnuta z logicznych wniosków – Poe byłby z siebie dumy”. - Bookpage „Edgar Allan Poe zmarł tajemniczą śmiercią, co okazało się idealnym materiałem dla tej świetnej powieści kryminalnej”. - The Chicago Tribune

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

11
Szpieg Stalina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szpieg Stalina
Niedostępny
Brak

Zdumiewająca kariera na Zachodzie i dramatyczny upadek na Wschodzie rosyjskiego superszpiega Najodważniejszy z rosyjskich szpiegów, jaki kiedykolwiek działał na Zachodzie… Wykradał Brytyjczykom sekrety na długo przed Kimem Philbym… Doktor medycyny i doktor prawa, który uczył się od amerykańskich gangsterów, jak strzelać z broni ukrytej w kieszeni płaszcza… As seksszpiegostwa, arystokrata z wychowania, nieślubny potomek rodu Tołstojów?… Gwiazda radzieckiego wywiadu, człowiek, który przyćmił Richarda Sorge… Utalentowany malarz, powieściopisarz, scenarzysta i pamiętnikarz… Poliglota władający dwudziestoma językami, między innymi flamandzkim, tureckim, chińskim, japońskim i kilkoma dialektami afrykańskimi… Ofiara stalinowskich czystek: spędził szesnaście lat w obozach na Syberii i przeżył, by wziąć odwet na tych, którzy go torturowali. Ta niezwykle aktualna książka ukazuje się w chwili, gdy w Rosji rządzonej przez niewielką grupę byłych oficerów służb specjalnych Bystrolotow jest uznawany za jednego z największych bohaterów wywiadu zagranicznego Vadim J. Birstein, autor książki Smiersz. Tajna broń Stalina Fascynujące... wydobywa na światło dzienne mechanizmy sowieckiej siatki szpiegowskiej w Europie i Stanach Zjednoczonych w latach trzydziestych ubiegłego wieku.

50,00 zł
44,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,00 zł

12
Polaroidy z zagłady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polaroidy z zagłady
Dostępny818 szt.

Kiedy przychodzi zbyt wcześnie, przynosi cierpienie. Co jednak, jeśli nadejdzie za późno? Opowieść o śmierci zawsze jest historią o samotności. Teresę Szulc opuścili wszyscy. Podobnie jak jej miasto i wszystkie miejscowości w okolicy. Czy jednak naprawdę jest sama? Co można uczynić, kiedy zostało się ostatnim człowiekiem – w S., w Polsce, na Ziemi? Pozostaje walka o przetrwanie. Powieść Pawła Palińskiego lokuje się na przecięciu kulturowych i popkulturowych dróg. Realizm McCarthy’ego spotyka się tu z oryginalnością narracyjną World War Z, chłodna bezwzględność Sartre’a z emocjonalnym okrucieństwem Kirkmana i jego Żywych trupów, a estetyka Romero z filozofią Derridy. Żyjemy w epoce końca czasów – nawet jeśli ten koniec jest jednocześnie początkiem nieznanego.

39,00 zł
30,81 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,19 zł

13
Opodatkowanie samochodów służbowych w działalności gospodarczej (PIT, CIT, VAT) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opodatkowanie samochodów służbowych w działalności gospodarczej (PIT, ...
Niedostępny
Brak

Opodatkowanie samochodów służbowych w działalności gospodarczej (PIT, CIT, VAT) to publikacja w której szczegółowo omówiono zmiany przepisów dotyczących rozliczania przez przedsiębiorców wydatków związanych z używaniem samochodów służbowych w działalności gospodarczej. Publikacja uwzględnia najnowszą nowelizację ustawy z 11.3.2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2011 r. poz. 1054 ze zm.), która dotyczy rozliczania przez przedsiębiorców podatku VAT związanego z nabyciem oraz używaniem samochodów osobowych oraz pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Zmiany weszły w życie 1.4.2014 r. Celem opracowania jest przedstawienie sposobów rozliczeń podatkowych akceptowanych przez organy podatkowe, pozwalających na optymalizację i usprawnienie rozliczeń przedsiębiorców. Publikacja podzielona jest na rozdziały, które dotyczą: I. Zmian w ustawie o podatku od towarów i usług: korzystanie z samochodu firmowego w celu prywatnym, odliczenie podatku naliczonego przy nabyciu samochodu, generalna zasada odliczenia, używanie pojazdów wyłącznie do celów działalności gospodarczej, zasady prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu, korekta podatku naliczonego w przypadku zmiany przeznaczenia pojazdu. II. Zniesienia zaświadczeń VAT-23, VAT-24 i VAT-25. III. Zmian w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych: definicja samochodu osobowego, zwiększenie odliczenia podatku naliczonego jako przychód, zmniejszenie odliczenia podatku od towarów i usług jako koszt. IV. Zmian w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych: definicja samochodu osobowego, zwiększenie odliczenia podatku naliczonego jako przychód, zmniejszenie odliczenia podatku od towarów i usług jako koszt. V. Przepisów przejściowych dotyczących zmian w ustawach o podatku dochodowym od osób fizycznych i osób prawnych. VI. Wpływu zmian przepisów ustawy o VAT na podatki dochodowe: tryb mieszany a koszty podatkowe, nieodpłatne świadczenia dla pracowników. VII. Wskazówek organów podatkowych: uzasadnienie do zmiany przepisów, broszura Ministerstwa Finansów, najnowsze indywidualne interpretacje podatkowe. VIII. Dodatku. Odliczenia VAT od wydatków samochodowych w Unii Europejskiej. Publikacja zawiera także kazusy oraz zbiór przepisów i interpretacji. Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców. Będzie ona przydatna przede wszystkim praktykom – doradcom podatkowym, urzędnikom, księgowym, ekonomistom oraz radcom prawnym. Publikacja będzie stanowiła także nieoceniona pomoc dla osób, które prowadzą działalność gospodarcza.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

14
Apelacje cywilne i karne Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apelacje cywilne i karne Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory p...
Niedostępny
Brak

Apelacje cywilne i karne jest to pozycja ujmująca całościowo problematykę związaną z wnoszeniem i rozpoznaniem apelacji w postępowaniu cywilnym oraz postępowaniu karnym. W niniejszym 3. wydaniu, zaktualizowano i uzupełniono komentarz oraz wzory pism procesowych uwzględniając najnowsze nowelizacje Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego oraz innych aktów prawnych regulujących prawo karne. Publikacja uwzględnia zmiany wprowadzone ustawą z 27.9.2013 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r. poz. 1247), które wchodzą w życie 1.7.2015 r. dotyczące: rozszerzenia katalogu podmiotów uprawnionych do występowania w charakterze obrońcy w sprawach o przestępstwa i przestępstwa skarbowe o radców prawnych, tym samym zrównując pozycję adwokata i radcy prawnego w postępowaniu karnym – dlatego też w kolejnym wydaniu rozszerzono zakres podmiotowy publikacji o radcę prawnego; postępowania dowodowego– inicjatywa w zakresie wprowadzania dowodów do procesu jest odmiennie ukształtowana w postępowaniu przygotowawczym i postępowaniu sądowym, a także w sposób uwzględniający to, czy postępowanie wszczęte zostało z inicjatywy strony, czy z urzędu, także sposób przeprowadzania dowodu został ukształtowany różnie, w zależności od wyżej wskazanych czynników; apelacji i postępowania apelacyjnego, m.in.: każdy odwołujący się, nie zaś jedynie adwokat lub radca prawny, wnoszący środek odwoławczy, będzie zobowiązany do wskazania w treści tego środka zarzutów stawianych zaskarżanemu rozstrzygnięciu; sąd odwoławczy będzie mógł niejako „przymusić” sąd a quo do sporządzenia uzasadnienia w tych wypadkach, w których sąd pierwszej instancji, korzystając z możliwości przewidzianych przez ustawę, odstąpił w pewnym zakresie od sporządzenia uzasadnienia. Zalety dla Czytelnika! gotowe wzory pism, merytoryczna analiza wyroków sądowych, wskazanie klasycznych błędów i problemów związanych z pisaniem pism procesowych, wyczerpujące i szczegółowe omówienie tematyki apelacji cywilnych i karnych w oparciu o literaturę przedmiotu oraz orzecznictwo, aktualny stan prawny, uzupełniony o najnowsze zmiany legislacyjne i orzecznictwo. Zakres tematyczny książki obejmuje zarówno apelację cywilną, jak i apelację karną. W obrębie każdej apelacji wyróżniono trzy części. Pierwsza z nich – opisowa, stanowi wyczerpujący praktyczny komentarz, uzupełniony najbardziej reprezentatywnymi i aktualnymi orzeczeniami, druga część zawiera najbardziej przydatne w codziennej praktyce wzory pism procesowych, a trzecia część – orzecznictwo, zawiera przegląd najnowszego orzecznictwa, który dla wygody Czytelnika został podzielony tematycznie, adekwatnie do systematyki całej publikacji. Pozycja, ze względu na swój praktyczny charakter adresowana jest w szczególności do aplikantów wszystkich zawodów prawniczych oraz adwokatów i radców prawnych na co dzień zajmujących się powyższą tematyką, a także sędziów i prokuratorów.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

15
Moje cudowne życie i inne katastrofy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje cudowne życie i inne katastrofy
Niedostępny
Brak

Druga część zabawnej powieści brytyjskiej pisarki dla młodszych nastolatek o problemach przyjaźni dziewcząt, rywalizacji i sposobach zdobywania przyjaciół. Jessica od zawsze przyjaźniła się z Natalie. Dopóki w szkole nie pojawia się nowa uczennica Amelia, która imponuje Natalie i wystawia przyjaźń dziewcząt na ciężką próbę. Jessice udaje się jednak odzyskać przyjaciółkę. Publikuje też pierwszy numer komiksu, które uwielbia rysować. Niestety na scenie pojawia się Scarlett – bardzo wyluzowana i bardzo irytująca kuzynka Amelii. Scarlett też rysuje komiksy, w związku z czym Jessica musi walczyć o swoja pozycję w szkole. Zabawna, ale i mądra opowieść o trudnej nastoletniej przyjaźni i radzeniu sobie z humorem w trudnych sytuacjach.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

16
Practical English for Lawyers Handbook Język angielski dla prawników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Practical English for Lawyers Handbook Język angielski dla prawników
Niedostępny
Brak

Książka przeznaczona jest dla prawników oraz studentów prawa, którym potrzebna jest znajomość specjalistycznego prawniczego języka angielskiego. Jej zakres tematyczny obejmuje głównie instytucje prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy, a także podatki i rachunkowość. Książka może być pomocą w przygotowaniach do zdawania egzaminów TOLES oraz International Legal English Certificate (ILEC). The book is intended for lawyers and law students who need specific legal English skills. The topics covered range from civil law, commercial law and labour law to taxes and accounting. The book is also a valuable resource for those preparing for the TOLES examinations as well as International Legal English Certificate (ILEC).

99,00 zł
82,17 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,83 zł

17
Religia bez Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia bez Boga
Niedostępny
Brak

Ronald Dworkin (1931–2013) był amerykańsko-brytyjskim filozofem prawa znanym z antypozytywistycznej koncepcji pierwszeństwa zasad prawnych przed normami prawnymi. W tej książce, ostatniej, choć zamierzonej jako początek rozległych badań, i wydanej pośmiertnie, nieco podobnie podszedł do kwestii religii: doświadczenie „świętości” jest warunkiem wiary w Boga. O tyle ateista i teista mogą być religijni. Religijnego ateistę cechuje postawa religijna, która nie musi implikować wiary w określonego czy nawet osobowego Boga. Dworkin spogląda za Kantem na „prawo moralne we mnie i niebo gwiaździste nade mną”, poszukując w sobie sensu życia, a w kosmosie wzniosłego piękna. Kto uznaje istnienie jednego i drugiego (sensu i piękna), przybiera postawę religijną. Ten koncyliacyjny pogląd, dziś tak potrzebny w obliczu wojen religijnych prowadzonych na ogół przez wiernych w imię obrony ich Boga, ma także daleko idące konsekwencje prawne, rewiduje bowiem rozumienie religijności w prawodawstwie. Pozwala na przykład zwolnić ateistę z obowiązku odbycia służby wojskowej z powodów sumienia tak samo jak wyznawcę jakiejś religii teistycznej. Propozycje Dworkina zawarte w tej niewielkiej książeczce są więc fundamentalne, a jego pogląd, że „religia jest głębsza od Boga”, może skłonić obie strony konfliktu do rozmowy ponad podziałami.

34,00 zł
23,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,20 zł

18
Rakieta Tomka. Mały chłopiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rakieta Tomka. Mały chłopiec
Niedostępny
Brak

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu tej ślicznie ilustrowanej książeczki mały Czytelnik znajdzie zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii - teraz i On może polecieć rakietą Tomka! Na serię `Mały chłopiec` składają się m.in. tytuły: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, śmieciarka Jacka, Traktor Tadka i Motor Marka.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

19
Jalo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jalo
Niedostępny
Brak

Obsesyjna, niemal transowa powieść, której nie sposób streścić, tak jak nie sposób ustalić, co tak naprawdę wydarzyło się w życiu głównego bohatera ani kim on właściwie jest. Podejrzany o popełnienie kilku różnych przestępstw i osadzony w areszcie Jalo dostaje od strażników pióro i plik kartek, na których ma spisać zeznania. Ponawiane przez niego próby opowiedzenia własnej historii przynoszą jej kolejne warianty, w których gubią się nie tylko śledczy, ale i on sam. Postaci spotkanych przez niego kobiet i mężczyzn powracają po wielekroć, za każdym razem odsłaniając inne oblicze. W niekończącym się kołowrocie zdarzeń i opowieści, Jalo odkrywa stopniowo zapoznaną historię swojej rodziny. Tłem opowieści jest libańska wojna domowa oraz losy chrześcijańskiej mniejszości asyryjskiej – Wielka Historia, która odcisnęła swe piętno na życiu młodego bohatera. Wpisana w nią przemoc i ciągła konieczność określania własnej tożsamości na stałe naznaczyły losy Jalo i jego rodziny – poszukującej miłości matki oraz dziadka, księdza i mistyka, który jako dziecko ocalał z krwawej rzezi, a potem był wychowywany przez kurdyjskiego mułłę, by w końcu uciec z domu i wrócić do chrześcijaństwa. W tej poruszającej powieści nic nie jest jednoznaczne i raz na zawsze określone – ani motywacje bohaterów, którzy beznadziejnie poszukują miłości i seksualnego spełnienia, ani sekwencje zdarzeń. Pewna jest jedynie moc literatury, która chroni przed rozpaczą i pozwala odnaleźć sens. Mocna powieść, która zostaje w pamięci na długo. „Ambitna powieść. W godny podziwu sposób próbuje wyrazić świat, w którym wszystko utraciło spójność – człowiek, kultura, historia”. – „The Guardian”

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

20
Pamiątki Soplicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątki Soplicy
Dostępny10 szt.

Pamiątki Soplicy przenoszą nas w czasy Rzeczpospolitej Szlacheckiej. Jednak nie jest to ta Rzeczpospolita, którą historycy ukazują jako kraj anarchii, oligarchii magnackiej, bezsilnego prawa, pijaństwa i warcholstwa szlachty oraz uciśnionego mieszczaństwa i chłopstwa. Rzeczpospolita z opowiadań Rzewuskiego to kraj harmonii, ładu, sprawiedliwości, wzajemnego szacunku, zasad moralnych, patriotyzmu. Jest to kraj, gdzie każdy ma swoje miejsce i każdy jest szczęśliwy piastując funkcję, do jakiej Pan Bóg go powołał. Poznajemy ją oczami pana Seweryna Soplicy– cześnika parnawskiego, członka palestry i uczestnika konfederacji barskiej. Pan Soplica przenosi się pamięcią w przeszłość, gdzie wszystko było inaczej niż w czasach mu współczesnych. Największą zaletą Pamiątek Soplicy jest żywy plastyczny język, sprawiający, że czytelnik czuje atmosferę tamtych czasów. Obraz Polski szlacheckiej jawi się niemal przed oczami, a wplecione w tekst rozmaite anegdoty pozwalają poznać obyczajowość ludzi tamtych czasów. Osoby zainteresowane historią uzyskają z tej książki wiedzę, jakiej nie zdobędą z podręczników serwujących tylko daty i wydarzenia – obraz żywych postaci ludzkich.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

21
Czarna bandera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarna bandera
Niedostępny
Brak

Szlachetność się szlachtuje i spożywa na śniadanie, popijając rumem z czaszki wroga. Kamil świątkowski, przykominku.com Opowieści o najgorszych łotrach, piratach i buntownikach, jacy w XVII i XVIII wieku pływali po morzach świata. Ludziach, którzy dusze zastawili diabłu i ladacznicom w zamtuzach, cnotę zaś cisnęli w morze razem z Biblią i swym byłym kapitanem. Zbiór doskonałych opowiadań o złych wodach i przeklętych wiatrach, które gnają potępione żaglowce aż do wrót piekielnych otchłani. Do miejsca, gdzie za wszystkie grzechy czeka bezlitosna kara. Twarda, męska literatura! prof. Jacek Czajewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

22
7 wielkich mitów o Kościele katolickim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
7 wielkich mitów o Kościele katolickim
Dostępny1 szt.

Kościół to nie budynek i nie ksiądz. Kościół to przede wszystkim Jezus i jego miłość do nas. Nauczanie i działalność Kościoła katolickiego obrosły w półprawdy i stereotypy. Ta książka bada i objaśnia siedem najbardziej kontrowersyjnych i najpowszechniej funkcjonujących w świecie mitów na temat Kościoła katolickiego. Christopher Kaczor prezentuje udokumentowane fakty i spostrzeżenia w sposób spokojny i rzeczowy, bez przesadnych emocji, które zazwyczaj towarzyszą poruszanym w tej książce tematom. W czasach, gdy głosy niezrozumienia pojawiają się nie tylko na zewnątrz ale również wewnątrz wspólnoty Kościoła – taka publikacja jest szczególnie potrzebna.

24,90 zł
12,70 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 12,20 zł

23
Harcerze w Bieszczadach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harcerze w Bieszczadach
Dostępny32 szt.

Operacja ,,Bieszczady ’40” – to największa i najbardziej znana akcja harcerska lat powojennych, która rozpoczęła się w 1974 roku i miała trwać 10 lat – do czterdziestolecia Polski Ludowej. Miała włączyć harcerzy w zagospodarowanie i ożywienie kulturalne Bieszczadów i równocześnie umożliwić im przeżywanie wakacji wśród wspaniałej przyrody dzikich i niedostępnych wtedy gór. Niestety, dobrą i pożyteczną w założeniach ideę, obudowano taką ilością propagandy, sloganów i pustych haseł, a także zaplanowano na tak ogromną skalę, że musiała przekroczyć rozsądne granice i została uznana jako przykład propagandy sukcesu. Książka nie mówi jednak tylko 10 latach operacji ,,Bieszczady’ 40”, harcerze bowiem związali się z tą krainą dużo wcześniej i są tutaj do dnia dzisiejszego. Chce przypomnieć kiedy pojawili się w Bieszczadach po II wojnie światowej, co tutaj robili i jakie skutki do dzisiejszego dnia, ma obecność młodych ludzi w szarych, zielonych i granatowych mundurach. A jeżeli lektura tej opowieści przypomni komuś własną młodość, jeżeli „oczyma duszy” zobaczy ognisko i niesamowite bieszczadzkie niebo, to będzie znaczyło, że trud nasz nie poszedł na marne. Małgorzata Jarosińska jest rzeszowianką, historykiem, instruktorem ZHP w stopniu harcmistrza i społecznym instruktorem Muzeum Harcerstwa w Warszawie. Całe życie zawodowe związana z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, a życie „społeczne” i prywatne – z harcerstwem, dziećmi i górami.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

24
Marzenia i polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzenia i polityka
Dostępny3 szt.

Zbiór studiów z różnych lat łączy temat nadziei, a także związanego z nadzieją marzenia - o życiu społeczeństw w środowiskach przyjaznych, demokratycznych, solidarnych. Efektem ostatnich badań są tu prace na temat filozofii i myśli społecznej Kazachstanu - kraju budzącego fascynację Autora.

27,30 zł
21,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,73 zł

25
Porządkowanie danych za pomocą makr i formuł w Excelu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porządkowanie danych za pomocą makr i formuł w Excelu
Niedostępny
Brak

Użytkownicy poszukują w Excelu sposobów, które ułatwiłyby pracę, np. zaznaczyły puste wiersze, automatyzowały seryjne wydruki czy kopiowały za jednym razem dany arkusz określoną ilość razy. Niestety Excel nie oferuje takich poleceń i te operacje trzeba wykonać krok po kroku. W tej książce pokazujemy m.in. jak napisać makra, które bezbłędnie wykonają te żmudne zadania oraz szereg innych sposobów na przyspieszenie uporządkowania danych do dalszej obróbki w Excelu.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

26
Homo frajer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo frajer
Niedostępny
Brak

"Książka Michała Rauszera, antropologa i kulturoznawcy z psychoanalitycznym zacięciem i kompetencją, jest opracowaniem całkowicie oryginalnym i autorskim o rzadkich dzisiaj walorach intelektualnej spójności. Oto bowiem mamy tutaj do czynienia ze swoistym raportem z „pola bitwy”, jakim jest dzisiejsza neoliberalna kultura, celebrująca wolność, ale w „konsumenckich kajdanach”, raportem spisanym z wielką analityczną dyscypliną, a jednocześnie fantazją. [...] Ważnym walorem tej mądrej książki jest umiejętność łączenie wyjątkowo abstrakcyjnych wątków teorii psychoanalitycznej w wersji Lacanowskiej z odwołaniem do przykładów z własnych badań autora na Śląsku, do interpretacji dzieł filmowych, powieści, historii muzyki alternatywnej czy punkowej, ale także – do spetryfikowanych wytworów popkultury i reklamy". prof. Wojciech Burszta Michał Rauszer – etnograf i kulturoznawca. Aktualnie pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Śląskim oraz pisze pracę doktorską w Instytucie Kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuje się badaniami nad konstruowaniem tożsamości kulturowej, kulturową historią buntu oraz historią teorii krytycznej. Wielbiciel rock'n'rolla i kina popularnego z lat osiemdziesiątych.

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

27
Wiedźma z Podhala - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiedźma z Podhala
Niedostępny
Brak

„Nie jestem już dzieckiem” to długo oczekiwana kontynuacja losów Edyty z powieści Jesteś na to zbyt młoda, stanowiąca jednakże zupełnie odrębną historię...

25,00 zł
17,75 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

28
Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów
Niedostępny
Brak

Książka napisana przez doświadczonego reumatologa -dr Jarosława Niebrzydowskiego , który od ponad trzydziestu lat koncentruje się na chorobach układu kostno-stawowego, dokładnie omawia wszystkie zagadnienia związane z reumatoidalnym zapaleniem stanów. Dzięki tej pozycji zrozumiemy co, i w jaki sposób prawidłowo leczyć w reumatoidalnym zapaleniu stawów, gdyż okazuje się, że powszechnie stosowane niesterydowe leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, a nawet sterydy jedynie maskują dolegliwości. Dr Niebrzydowski korzystając z wieloletniego doświadczenia wyjaśnia jak należy prawidłowo leczyć reumatoidalne zapalenie stawów, by ostatecznie zatrzymać rozwój choroby i móc liczyć na wyleczenie. Poradnik wyposaża czytelnika w kompleksową wiedzę, dzięki czemu możliwa staje się ocena obecnego procesu leczenia oraz jego modyfikacja.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Grecy i irracjonalność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grecy i irracjonalność
Dostępny10 szt.

Prof. Eric Robertson Dodds (1893-1979) nie wydał bardzo wielu książek. Jego naukowy autorytet nie był jednak nigdy podawany w wątpliwość. W pewnym sensie wszystkie jego publikacje charakteryzuje ta sama powaga, kompetencja i swoisty ciężar gatunkowy. Wszystkie też wywierały silny wpływ na świat myśli filologicznej. Dość przypomnieć, że Eric Dodds przez 34 lata piastował w Oksfordzie stanowisko Regius Professor of Greek – koordynatora i dyrektora studiów greckich – i to z namaszczenia samego Gilberta Murraya. Jednak to Grecy i irracjonalność stanowią najpoważniejsze i zarazem najbardziej poczytne jego dzieło. Książka została przetłumaczona na niemal wszystkie języki europejskie, nieustannie podlega wznowieniom i nadal jest cennym źródłem inspiracji nie tylko dla filologów klasycznych, historyków kultury, ale także dla antropologów i psychologów. W pośmiertnym wspomnieniu napisanym dla Akademii Brytyjskiej (1979) D. Russell uznał Erica Doddsa za najbardziej wpływowego i nowatorskiego interpretatora greckiej cywilizacji naszych czasów. Trudno uznać ten sąd za przesadzony. To zdumiewające, że polski przekład ukazuje się dopiero po 50 latach od pierwszego wydania brytyjskiego, z drugiej jednak strony jeszcze bardziej zdumiewa fakt, że tak naukowa książka przez tyle lat nie straciła aktualności i siły przekonywania. Przygotowanie polskiej edycji wymagało od tłumacza i całego zespołu redakcyjnego niezwykłej uwagi, kompetencji i cierpliwości. Ogromna ilość wszelkiego rodzaju cytatów: greckich, łacińskich i nowożytnych, konieczność konsultowania i krytyki istniejących przekładów polskich – zarówno autorów starożytnych, jak i nowożytnych dzieł światowej klasyki, uzupełnianie danych bibliograficznych – notowanych przez wydawców angielskojęzycznych w wersjach skróconych – zmusiły tłumacza i redakcję do znacznego poszerzenia edytorskiego warsztatu i rzeczywiście mogły skutecznie odstraszać dotychczasowych potencjalnych wydawców. Nie wszystkie dzieła przytaczane przez autora udało się jednak zlokalizować i wyjaśnić. Dotyczy to zwłaszcza specjalistycznych not filologicznych do poszczególnych fragmentów tekstów starożytnych, publikowanych w naukowych periodykach. Podobnie nie wprowadzaliśmy do już i tak bardzo obszernych przypisów tytułów artykułów – szczegółowe adresy bibliograficzne pozwolą zainteresowanym odnaleźć odnośne teksty. Wobec ogromu bibliografii zamieszczonej w przypisach zdecydowaliśmy się na posługiwanie się odsyłaczami (op. cit.) wyłącznie w przypadku odniesienia do tytułu zamieszczonego na tej samej stronie.

37,40 zł
26,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,47 zł

1 osoba kupiła
30
Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak wychowywać dziecko i nie oszaleć
Dostępny6 szt.

Czy poranne wybieranie się z dziećmi często zamienia się dla Ciebie w koszmar? Czy zastanawiasz się, dlaczego rodzicielstwo musi wiązać się z takim okropnym stresem? Czy zdarzają się w twoich rodzicielskich zmaganiach chwile, kiedy czujesz, że za chwilę eksplodujesz? Jeśli tak, to książka Kevina Lemana, ojca pięciorga dzieci, jest napisana właśnie dla Ciebie. To pełen z życia wziętych i zabawnych często przykładów poradnik oferujący metodę uwolnienia się od wychowawczego chaosu. Metoda ta, nazwana przez autora dyscyplina praktyczną, pomoże ci odzyskać panowanie nad sytuacją i co z tym idzie – spokój ducha. W pełen humoru, obrazowy a przy tym bardzo przejrzysty sposób Leman pokazuje między innymi: dlaczego dzieci bywają niegrzeczne i co z tym robić; jak reagować na wybuchy złości u dzieci; jak nakłonić je, by robiły to, co im każesz; jak być stanowczym, a jednocześnie dać dzieciom do zrozumienia, że nam na nich zależy jak nauczyć dzieci odpowiedzialności; jak radzić sobie z niejadkami; jak minimalizować rywalizację między rodzeństwem; Dzięki jego radom ocalisz swoje zdrowie psychiczne i ukształtujesz charakter swoich dzieci w taki sposób, żeby odnosiły się do innych ludzi z miłością, mądrością i dobrocią.

31,00 zł
22,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,68 zł

Wróć do góry