hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 14 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pantofelki z flądry (Stefan Wiech Wiechecki), na drugim On Screen Upper-Inter. Poziom B2. Workbook & Grammar Book (Virginia Evans, Jenny Dooley). Kolejny produkt to Walery Wątróbka ma głos (Stefan Wiech Wiechecki) oraz On screen. Upper-Intermediate Matura. Zeszyt ćwiczeń i gramatyka (Virginia Evans, Jenny Dooley).
1
Pantofelki z flądry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pantofelki z flądry
Dostępny7 szt.

Wiech jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie Polaków. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuków. Pokładamy się ze śmiechu i zarazem ciarki nas przechodzą. Przedwojenne opowiadania. Przedwojenna jakość. Wiech uznany za najbardziej warszawskiego z warszawskich pisarzy. Znawca, a może wręcz współtwórca warszawskiej gwary, choć on sam twierdził, że jedynie wiernie ją odtwarza, ograniczając się jedynie do oszlifowania jej, a czasami nadania jej formy nieco elegantszej, bo w jego książkach nie znajdziemy żadnego grubiaństwa (z ulubionym warszawskim kurwa jego mać na czele), a mimo to oddaje w sposób niezwykły koloryt językowy warszawskiej ulicy. A przy tym te jego opowiadania mają przecież także niezwykle ostry, krytyczny pazur – wszak Wiech wytyka nam bezwzględnie nasze wady z pijaństwem i awanturnictwem na czele. O autorze niniejszego tomu pisał Michał Choromański: „Uważam Wiecha za jednego z najlepszych polskich pisarzy współczesnych, niewyczerpanego w pomysłach i zajmującego wyjątkową postawę moralną. O Wiechu można nawet powiedzieć, że jest wielkim filozofem.” A Maria Pawlikowska-Jasnorzewska dodawała: „Wiech to gentleman, szalenie dowcipny, nigdy jadowity, często wzruszający. Jego felietony są wynikiem obserwacji bardzo uważnej, pracy w swoim rodzaju całkiem twórczej i na wskroś oryginalnej”. A Antoni Słonimski podsumowując twórczość Wiecha pisał: „Wolę książkę, która ma niepoważne zamierzenia i poważne osiągnięcia, od dzieł, które mają poważne zamierzenia i niepoważne osiągnięcia”. Obecny tom pt. Pantofelki z flądry, czyli czwarty tom opowiadań powojennych Wiecha w naszej edycji jest zapożyczony od jednego z utworów, zawiera większość opowiadań opublikowanych przez autora w latach 1948-1950 w tomach G – jak Gienia, Z bukietem w ręku oraz Do wyboru do koloru. Pominęliśmy opowiadania, które Wiech opublikował już przed wojną, a w wymienionych wyżej tomach po prostu powtórzył pod identycznym tytułem bez zmian (lub ze zmianami jedynie o charakterze kosmetycznym). Część opowiadań z tomu G – jak Gienia, które nie weszły w skład niniejszego zbioru, opublikowaliśmy wcześniej w tomie trzecim niniejszej edycji.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2
On Screen Upper-Inter. Poziom B2. Workbook & Grammar Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Screen Upper-Inter. Poziom B2. Workbook & Grammar Book
Niedostępny
Brak

On Screen to nowoczesny, czteroczęściowy kurs języka angielskiego, który dzięki zróżnicowanym komponentom może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i na kursach językowych oraz uczelniach wyższych.Seria zakłada rozpoczęcie nauki na poziomie Pre-Intermediate (B1) i jej kontynuację na poziomach: Intermediate (B1+/B2), Upper-Intermediate (B2+) i Advanced (C1). Celem kursu jest przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym język angielski jest niezbędnym narzędziem komunikacji.  Naukę wspomagają cyfrowe komponenty: podręcznik w wersji cyfrowej (Interactive eBook) oraz oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software). Matura Workbook & Grammar BookZeszyt ćwiczeń przeznaczony dla uczniów, którzy przystąpią do egzaminu maturalnego w formacie obwiązującym od 2015 r. Publikacja umożliwia prowadzenie przygotowań do matury na obu poziomach zaawansowania - podstawowym i rozszerzonym. Zawarty w niej materiał jest skorelowany z zawartością podręcznika, a systematyczną praktykę w wykonywaniu zadań typu maturalnego zapewniają: ćwiczenia wprowadzające do wykonywania zadań maturalnych (Preparing for the matura exam), liczne zadania maturalne (Matura Task), obszerne sekcje maturalne (Matura Exam) i wskazówki dotyczące technik rozwiązywania zadań egzaminacyjnych (Exam Tip).

57,00 zł
49,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,41 zł

3
Walery Wątróbka ma głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walery Wątróbka ma głos
Dostępny34 szt.

Przedostatni, trzynasty już tom Opowiadań przedwojennych Stefana Wiecheckiego Wiecha, najbardziej warszawskiego z pisarzy polskich, mistrza polskiej mowy, bo przecież ta cudowna gwara warszawska, która niestety już zanika, a którą twórczość Wiecha przypomina, to przecież także świadectwo niezwykłego wyczucia językowego autora, mistrza opisu przedmieść, naszych drobnych przywar, naszego cwaniactwa, drobnego kanciarstwa itp. Tym razem w tym tomie oddaje Wiech głos jednemu ze swoich bohaterów - Waleremu Wątróbce. Pan Walery z zwykłą dla siebie bezkompromisowością, dezynwolturą, trzeźwym osądem świata z perspektywy warszawskiego cwaniaczka (ale też swego rodzaju Szwejka) ogląda i komentuje wydarzenia na świecie. I choć pojęcie o polityce ma pozornie małe, to jednak warto się wgłębić w te jego opinie: czy to aby nie głos rozsądku, trzeźwego spojrzenia? WIECH jednakowo zachwyca już czwarte pokolenie Polaków. Przedtem dziadków i rodziców. Teraz znów dzieci i wnuków. Pokładamy się ze śmiechu, a zarazem ciarki nas przechodzą. Przedwojenne opowiadania. Przedwojenna jakość

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

4
On screen. Upper-Intermediate Matura. Zeszyt ćwiczeń i gramatyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,00 zł
49,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,41 zł

5
On Screen Pre-Inter B1 SB+writting book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
72,00 zł
62,64 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,36 zł

6
Karty do gry. Księżniczki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry. Księżniczki
Trefl, od 3 lat
Niedostępny
Brak

Oryginalna talia kart z Księżniczkami Disneya. Zawiera 24 listki karciane.

4,60 zł
4,00 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,60 zł

7
On Screen. Intermediate B1. Matura. Zeszyt ćwiczeń i gramatyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Screen. Intermediate B1. Matura. Zeszyt ćwiczeń i gramatyka
Niedostępny
Brak

On Screen to nowoczesny, czteroczęściowy kurs języka angielskiego, który dzięki zróżnicowanym komponentom może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i na kursach językowych oraz uczelniach wyższych.Seria zakłada rozpoczęcie nauki na poziomie Pre-Intermediate (B1) i jej kontynuację na poziomach: Intermediate (B1+/B2), Upper-Intermediate (B2+) i Advanced (C1).Celem kursu jest przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym język angielski jest niezbędnym narzędziem komunikacji.  Naukę wspomagają cyfrowe komponenty: podręcznik w wersji cyfrowej (Interactive eBook) oraz oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software).

57,00 zł
49,59 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,41 zł

8
On Screen Intermediate B1/B2. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Screen Intermediate B1/B2. Podręcznik
Niedostępny
Brak

On Screen to czteroczęściowy kurs języka angielskiego, który dzięki zróżnicowanym komponentom może być z powodzeniem wykorzystywany zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych, jak i na kursach językowych oraz uczelniach wyższych. Seria zakłada rozpoczęcie nauki na poziomie Pre-Intermediate (B1) i jej kontynuację na poziomach: Intermediate (B1+/B2), Upper-Intermediate (B2+) i Advanced (C1). Celem kursu jest przygotowanie uczniów do aktywnego funkcjonowania we współczesnym świecie, w którym język angielski jest niezbędnym narzędziem komunikacji. Naukę wspomagają cyfrowe komponenty: podręcznik w wersji cyfrowej (Interactive eBook) oraz oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software). Podręcznik opracowany w oparciu o zapisy zawarte w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego (CEF), do którego nawiązuje nowa podstawa programowa. Dzięki uniwersalnej formie podręcznik sprawdzi się zarówno w szkołach ponadgimnazjalnych przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego w formule obowiązującej od 2015 roku, jak i na uczelniach wyższych i kursach językowych skierowanych do osób zamierzających przystąpić do międzynarodowych egzaminów z języka angielskiego.

72,00 zł
62,64 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,36 zł

9
Wieże Bois-Maury. Tom 7. William - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieże Bois-Maury. Tom 7. William
Dostępny6 szt.

Aymar, rycerz o nieprzeciętnym męstwie i wielkim honorze, przemierza gościńce i bezdroża średniowiecznej Europy. Pozbawiony domu, poszukuje szansy na odzyskanie rodzinnych ziem i możliwości ponownego zobaczenia wież Bois-Maury, które są najpiękniejsze i najwyższe w całym świecie chrześcijańskim... Trawiony gorączką Aymar z opóźnieniem wyrusza do Jerozolimy, rozdzielając się z porywczym angielskim rycerzem Williamem. Ich drogi krzyżują się dopiero, w niezbyt sprzyjających okolicznaściach, na Węgrzech, kiedy szlachetny rycerz bez ziemi dowiaduje się do czego są zdolni pielgrzymi wędrujący z imieniem Chrystusa na ustach... Hermann Huppen, światowej sławy twórca takich bestsellerów jak Jeremiah i Comanche w 1984 rozpoczął cykl „Wieże Bois-Maury” – dzieło, które dzięki niezwykle plastycznej wizji średniowiecza zyskało status jednej z najważniejszych serii komiksowych w historii. „Jeśli ktoś szuka ciekawej alternatywy dlaThorgala (...) powinien sięgnąć po cykl „Wieże Bois-Maury”. – Sebastian Frąckiewicz, „Polityka”

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

Wróć do góry