hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Marysia jeździ na kucyku (Nadia Berkane), na drugim Powrót króla (William Dalrymple). Kolejny produkt to Lego Star Wars. Potęga Imperium (praca zbiorowa) oraz Franklin na tropie nowego kolegi (Paulette Bourgeois, Brenda Clark).
1
Marysia jeździ na kucyku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia jeździ na kucyku
Dostępny12 szt.

Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem. Razem z małą bohaterką przeżywamy typowe przygody kilkuletniej dziewczynki, razem z nią śmiejemy się, płaczemy i świetnie bawimy. tym razem Misia Marysia uczy się jeździć na kucyku. Spacerem, kłusem - to bardzo fajne… ale nie takie proste, gdy kucyk jest łakomczuchem! Ta ciepła, wesoła, wspaniale ilustrowana seria ma wielu oddanych fanów – warto do nich dołączyć!

7,90 zł
4,42 zł

Rabat 44,1%
oszczędzasz 3,48 zł

2
Powrót króla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powrót króla
Dostępny8 szt.

Dzieje Wielkiej Gry, w której angielscy dyplomaci i szpiedzy ścierali się z rosyjskimi w walce o wpływy w dziewiętnastowiecznym Afganistanie. Autor dowodzi, że Zachód wciąż tak samo nie rozumie Afganistanu, a mimo to próbuje przekonać tamtejsze plemiona do swoich wyobrażeń o godziwym życiu, choć mentalność Afgańczyków w gruncie rzeczy niewiele się zmieniła przez ostatnie sto kilkadziesiąt lat. Jest to zarazem książka o paranoi jako sile sprawczej w polityce: interesy Anglików w Afganistanie były całkowicie niezagrożone, póki nie doszli oni do wniosku, że zagraża im Rosja. William Dalrymple, ur. 1965 r. w Szkocji – pisarz, historyk i krytyk literacki, którego zdania w sprawie Afganistanu zasięgał prezydent Obama, napisał osiem książek, za które otrzymał liczne nagrody. Po polsku dotychczas ukazało się Dziewięć żywotów: na tropie świętości we współczesnych Indiach (nakładem wydawnictwa „Czarne”). Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego, Królewskiego Towarzystwa Geograficznego oraz Królewskiego Towarzystwa Azjatyckiego. Jest również jednym z fundatorów i organizatorów Festiwalu Literackiego w Dżajpurze. Pisze także scenariusze do audycji i filmów dokumentalnych.

49,00 zł
36,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,25 zł

3
Lego Star Wars. Potęga Imperium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Potęga Imperium
Dostępny3 szt.

Dołącz do dzielnych Rebeliantów walczących z siłami złego Imperium! Poznaj niesamowite przygody bohaterów i złoczyńców z galaktyki LEGO® Star Wars™! W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niezwykłych pojazdach, rozmaitych typach broni, maszyn bojowych i statków kosmicznych. Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki!

12,99 zł
10,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

4
Franklin na tropie nowego kolegi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin na tropie nowego kolegi
NiedostępnyBrak

Zielony żółwik i jego grupa superdetektywów znajdują tajemniczy rysunek i mają do rozwiązania interesującą zagadkę. Krok po kroku tropią nieznanego kolegę, aż w końcu… Mali czytelnicy na pewno dadzą się wciągnąć w śledztwo i chętnie poznają wyjaśnienie tajemnicy. Z Franklinem nikt się nigdy nie nudzi – ani jego przyjaciele, ani tym bardziej wielbiciele!

8,40 zł
6,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,18 zł

5
Franklin i stare radio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franklin i stare radio
NiedostępnyBrak

Mały żółw pozbywa się niechcianej rzeczy, ale gdy widzi ją odnowioną i sprawną, zaczyna żałować. Czy nie znamy takich sytuacji z własnego podwórka? Dzieci wraz ze swoim ulubionym bohaterem dowiedzą się z tej historyjki, że czasem dla dobra przyjaźni trzeba z czegoś zrezygnować. Coś przemyśleć. Komuś sprawić radość. Franklin uczy nas, że naprawdę warto!

8,40 zł
6,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,18 zł

6
Notes Rzymski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes Rzymski
Austeria
Dostępny18 szt.

Notes podróżny do prowadzenia prywatnych zapisków, ilustrowany zdjęciami Wojciecha Plewińskiego i zapiskami Jarosława Mikołajewskiego, w wyborze Marka Zagańczyka. Strony numerowane; notes z indeksem ułatwiającym porządkowanie dokonanych wpisów.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

7
Labirynt Śniących Książek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Labirynt Śniących Książek
Dostępny3 szt.

Zaintrygowany zagadkowym listem Hildegunst powraca do Księgogrodu. Odbudowane z przepychem miasto przeistoczyło się w tętniącą życiem metropolię literacką i mekkę księgarstwa, pełną wszelkiej maści zbzikowanych pasjonatów książek. Podążając tropem tajemniczej przesyłki, Rzeźbiarz Mitów zostaje wciągnięty w wir przygód, ledwo przekroczy granice miasta. Spotyka dawnych znajomych, m.in. kolegę po piórze, Owidiosa, któremu udało się osiągnąć Orma, eydetę Hachmeda Ben Kibicera i przeraźnicę Inaceę Anacaci. Natyka się też na wielu nowych mieszkańców, fenomeny i cuda; tajemniczych librinautów, osławionych lalalistów, a przede wszystkim poznaje najmłodszą i zarazem najpotężniejszą z atrakcji Księgogrodu – Lalacircus Maximus oraz jego Niewidziany Teatr, w którym skonfrontowany zostaje z własną historią.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

8
Zobaczyć więcej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zobaczyć więcej
Dostępny46 szt.

Zbudowana wokół niezwykłych historii siedmiu osób, które, nie z własnej woli, odwiedziły świat duchowy, książka &Zobaczyć więcej bada tematy reinkarnacji, związku pomiędzy karmą a przeznaczeniem, rozdzielenia religii od duchowości, zadań ludzkości w tworzeniu i wyłanianiu się nowej zachodniej duchowości, prowadzącej nas do następnego etapu ewolucji świadomości. W Zobaczyć więcej, autor, Garry Gilfoy, ujawnia swoje własne duchowe doświadczenia oraz opowiada nam historie innych, jak na przykład Joy, która została odesłana z królestwa ducha bez swojego męża, po tragicznym wypadku, Trish, która "umarła" wiele razy zanim nauczyła się odwiedzać kosmiczną szkołę na życzenie, Helen, która przeżyła ponownie koszmar holokaustu zanim jej oczy nie otworzyły się na starożytny Egipt, i Kelly, która została cudownie ocalona przez znajomą postać, Obserwatora. Gilfoy pomaga nam rozważać głębsze znaczenia i wyregulowuje na nowo soczewki, przez które oglądamy świat. „Zobaczyć więcej” prowadzi nas do rozważenia niezwykłych możliwości, które mogą dostarczyć nowego punktu odniesienia dla naszych ziemskich myśli i czynów.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

9
Czarownica i pierniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica i pierniki
NiedostępnyBrak

Kategoria wiekowa: 3 – 5 Jesienna wichura i błyskawice sprawiają, że czarownica i kociaki z przerażenia ukrywają się pod grubą kołdrą. Na jaki pomysł wpadnie mądra wiedźma, żeby jej przyjaciele przestali się bać? Przeczytaj koniecznie i dowiedz się, jakim sposobem zwierzaki zapomniały o burzy i dzięki czemu stara krzywa chatka czarownicy zmieniła się nie do poznania! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę - Alicję Karczmarską-Strzebońską.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

10
Lego Star Wars. Wielkie bitwy Jedi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Wielkie bitwy Jedi
Dostępny9 szt.

Dołącz do zmagań między armią Republiki a bezwzględnymi Separatystami! Poznaj generałów Jedi, dzielne klony, droidy bojowe Separatystów oraz złowrogich Sithów walczących o władzę w galaktyce LEGO® Star Wars™! W tej książce znajdziesz mnóstwo ciekawostek o niesamowitych pojazdach, maszynach bojowych, statkach kosmicznych i niezwykłej broni. Za pomocą naklejek wielokrotnego użytku możesz stworzyć własne, niesamowite scenki.

12,99 zł
10,26 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

11
Stroje wróżek. Torebka projektantki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stroje wróżek. Torebka projektantki
Dostępny6 szt.

Zabaw się w projektantkę i stwórz niepowtarzalne stroje dla Wróżek! W torebce znajdziesz mnóstwo naklejek, szkice, szablony, wzory materiałów, a także wiele ciekawych wskazówek i praktycznych porad, czyli wszystko, czego potrzebujesz do świetnej zabawy!

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

12
Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy
Dostępny19 szt.

Wybór poezji Charlesa Bukowskiego, opracowany przez Tadeusza Nyczka, który swój wstęp do tej książki zatytułował „Poezje starego świntucha”. Gratka dla miłośników Bukowskiego, tego lirycznego „literackiego rozrabiaki”.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

13
50 mitów o ateizmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 mitów o ateizmie
Dostępny3 szt.

„Ateizm jest odpowiedzialny za zbrodnie Stalina, Hitlera i Pol Pota. Ateiści nie uznają żadnych wartości. Ateizm to po prostu inna religia…” Na pewno słyszałeś takie rzeczy o ateizmie i ateistach, a jeśli nie takie, to bardzo podobne. Twierdzenia te są, rzecz jasna, fałszywe, ale to nie przeszkadza, by powtarzano je od lat. Tego typu ataki na ateizm często wyrastają z silnych emocji, pewnie dlatego, że zagraża on wartościom kojarzonym z religią (przy-najmniej w mniemaniu tych, którzy czują się w obowiązku jej bronić). Gdy ktoś przyzna się do ateizmu, natychmiast zostaje zarzucony gradem (dyżurnych, chciałoby się rzec) pytań: * Co zostaje z moralności, jeśli odrzucimy boga? * Jaki jest cel życia, jeśli nie ma boga? * Jeśli nie wierzysz w boga, jak w ogóle możesz być czegokolwiek pewien? * Do kogo człowiek ma zwrócić się w kłopotach, jeśli bóg nie istnieje? * Kto nagrodzi dobro i ukarze zło, skoro nie ma nic po śmierci? * Jak bez boga oprzeć się ateistycznemu komunizmowi? * Co z przyrodzoną godnością człowieka i świętością ludzkiego życia, jeśli nie stoi za nimi bóg? * Jak bez boga człowiek może osiągnąć szczęście? [z „Wprowadzenia”]. 50 mitów o ateizmie to książka, która pokazuje, jak na takie (absurdalne w większości) pytania logicznie i rzeczowo odpowiadać.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

14
Apteka domowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apteka domowa
Dostępny7 szt.

Naturalne piękno, naturalne zdrowie Aptekarz to utalentowany rzemieślnik, który łączy mieszanki ziół, mające korzystny wpływ na zdrowie i piękno. Nie daj się zwieść współczesnemu marketingowi i szkodliwym substancjom chemicznym i stwórz własne produkty lecznicze i pielęgnacyjne. Są świeże, bezpieczne i niezwykle skuteczne, przygotowane z pełnowartościowych składników, które zazwyczaj możemy znaleźć w naszej kuchni lub ogródku. Książka, którą trzymasz w ręku zawiera: informacje dotyczące pielęgnacji skóry: jak przygotować kosmetyki oczyszczające, peelingi, kremy, balsamy i toniki do cery tłustej, suchej, wrażliwej i mieszanej; jak przeprowadzić zabiegi dla cery trądzikowej lub samemu zrobić balsamy do opalania, balsamy do ust i wiele więcej; przepisy na kosmetyki do pielęgnacji ciała: domowej roboty peelingi, olejki do masażu, proszki do ciała i pasty do zębów; leki na różne dolegliwości, łącznie z syropami na kaszel, kompresami, herbatami i nalewkami; przepisy na kosmetyki do pielęgnacji włosów suchych, normalnych i tłustych, nadające połysku, pomagające w pozbyciu się łupieżu, wspomagające kontrolę objętości i układanie włosów; przepisy na produkty dla domu: płyn do czyszczenia zlewu, odświeżacz do szuflad i środek odstraszający owady; przepisy na produkty i kosmetyki sezonowe, dla których inspiracją może być zwykła wyprawa na targ!

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

15
Gniew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniew
NiedostępnyBrak

Prestiżowy „Publisher’s Weekly” w recenzji Uwikłania napisał, że czytelnicy będą chcieli kontynuacji losów prokuratora Szackiego. I trochę żal, że autor – równie stanowczo jak swego czasu Artur Conan Doyle – obwieścił koniec przygód swojego bohatera! 25 listopada 2013 prokurator Teodor Szacki zostaje wezwany do zrujnowanego bunkra koło poniemieckiego szpitala miejskiego. W czasie robót drogowych odnaleziono tam stary szkielet. Szacki bezrefleksyjnie „odfajkowuje Niemca”, jak się tutaj nazywa wojenne szczątki, i każe przekazać je uczelni medycznej, gdzie wiecznie brakuje eksponatów do celów dydaktycznych. Nie przypuszcza, że to, co wydawało się końcem rutynowej procedury, jest początkiem najtrudniejszej sprawy w jego prokuratorskiej karierze. Sprawy, która pozbawi go prawniczego dystansu, zmusi do wyborów ostatecznych i okaże się ostatnim dochodzeniem prokuratora Teodora Szackiego.

44,99 zł
39,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,85 zł

16
Marysia piecze ciasto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia piecze ciasto
NiedostępnyBrak

Dobrze znana dzieciom rezolutna dziewczynka wkracza do akcji tym razem w… kuchni. Babcia i dziadek zapowiedzieli się z wizytą. Jak im sprawić miłą niespodziankę? Misia Marysia upiecze dla nich ciasto. Sama! Czy się uda? Kto posprząta bałagan w kuchni? I jak będzie smakował poczęstunek? Mali czytelnicy na pewno wysłuchają całej opowieści z zapartym tchem.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

17
Odwagi, mały marynarzu!-Zwierzęta Oli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwagi, mały marynarzu!-Zwierzęta Oli
NiedostępnyBrak

Kategoria wiekowa: 5 – 8 Ola, dziewczynka rozumiejąca mowę zwierząt, spędza wakacje nad morzem. Pewnego dnia spotyka na plaży delfinka, którego fale wyrzuciły na brzeg. Trzeba mu bardzo szybko pomóc, inaczej zwierzę zginie. Czy Ola da radę sama, czy zdąży? Czy delfinek będzie miał okazję się odwdzięczyć? Przeczytajcie książeczkę, a uzyskacie odpowiedzi na te pytania. Miłej lektury! Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu trzeciego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz prostszy − umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wówczas wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą w opanowaniu trudnej sztuki czytania.

11,90 zł
8,81 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,09 zł

18
Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął do gwiazd-nowe wydanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął do gwiazd-nowe wydanie
NiedostępnyBrak

NOWE WYDANIE Pierwsza książka o Mikołaju Koperniku dla dzieci. To książka, która w bardzo zabawny, lekki sposób opowiada o życiu, dokonaniach i czasach jednego z najwybitniejszych Polaków. Dzięki niej można nie tylko poznać życiorys i dokonania Kopernika, ale także dowiedzieć się, jak się ubierał, co jadł, jak mieszkał, z kim walczył, gdzie podróżował. Mnóstwo pięknych, poglądowych ilustracji i zdjęć pozwoli poczuć klimat tych niezwykłych czasów. Fantastyczna propozycja dla młodych ciekawskich. Autorem książki jest Marcin Przewoźniak, od lat niezwykle popularny autor dziecięcy, twórca takich bestsellerów jak "Wielka encyklopedia krasnoludków", "Mali piraci" czy "Poradnik młodego skauta" wyróżnionego w 2009 r. w konkursie "Nagroda Donga" przyznawanej przez polską sekcję IBBY. Jego książki cechuje lekki styl i ogromna dawka dobrego humoru. Wiek czytelnika: 10-12 lat

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19
Zwierzęta. Kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Kolory
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat Seria 4 książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda książka zawiera ponad 100 kolorowych ilustracji zwierząt, które zachęcają dzieci do poznawania ogromnego i różnorodnego świata zwierząt, a także zdobywania wiedzy. Dzięki tym książkom dzieci poznają pierwsze litery i cyfry, stawiają pierwsze kroki w nauce liczenia, poznają kolory oraz przeciwieństwa i różnice, które występują nie tylko w świecie zwierząt. Kolory Czerwony, zielony, niebieski - świat zwierząt mieni się tysiącami barw. Dzięki ponad 100 kolorowym ilustracjom zwierząt poznawanie kolorów będzie dziecinnie proste!

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

20
Zwierzęta. Małe - duże. Przeciwieństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzęta. Małe - duże. Przeciwieństwa
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat Seria 4 książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każda książka zawiera ponad 100 kolorowych ilustracji zwierząt, które zachęcają dzieci do poznawania ogromnego i różnorodnego świata zwierząt, a także zdobywania wiedzy. Dzięki tym książkom dzieci poznają pierwsze litery i cyfry, stawiają pierwsze kroki w nauce liczenia, poznają kolory oraz przeciwieństwa i różnice, które występują nie tylko w świecie zwierząt. Małe - duże. Przeciwieństwa Małe - duże, wodne - lądowe, nocne - dzienne, szybkie - wolne - przeciwieństwa pokazują różnorodność świata zwierząt. Dzięki ponad 100 kolorowym ilustracjom zwierząt poznawanie przeciwieństw będzie dziecinnie proste!

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

21
Pomorze 1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomorze 1945
NiedostępnyBrak

Operacją pomorską określa się walki na froncie wschodnim w lutym i marcu 1945 r. na terenie Pomorza Zachodniego i Gdańskiego. Starły się tu oddziały radzieckie (1 i 2 Fronty Białoruskie), wspierane przez 1 Armię Wojska Polskiego, z niemieckimi oddziałami Wehrmachtu i Waffen SS. Zasadniczym celem ofensywy radzieckiej było oczyszczenie północnej flanki przed planowaną ofensywą na Berlin. Dowództwo niemieckie z kolei pragnęło zachować strategiczny nawis nad znajdującymi się już na Odrze Sowietami, a także, z przyczyn gospodarczych i prestiżowych, nie dopuścić do utraty zamieszkanych głównie przez Niemców terenów nad Bałtykiem. Niemcy bronili się zawzięcie, polegając na systemie miast-twierdz, a także na przedwojennym systemie umocnień, Wale Pomorskim, mieszczącym się na dawnej granicy polsko-niemieckiej, teraz pośpiesznie odnowionym.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

22
Bajeczki z naklejkami. Złotowłosa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki z naklejkami. Złotowłosa
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat Poznaj historię Złotowłosej i pomóż jej dotrzeć do domku trzech niedźwiedzi. To książka nie tylko do czytania. Znajdziesz tu również mnóstwo fantastycznych zabaw na długie godziny. Dekoruj strony naklejkami, koloruj, szukaj różnic i przechodź przez labirynty. Zaproś najbliższych do gry i sprawdź, komu uda się znaleźć drogę do domu. Wykonaj wspaniałą ramkę na zdjęcia oraz zagraj w grę Złotowłosej.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

23
Tomek Łebski. Tom 5. Wymiata (prawie zawsze) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek Łebski. Tom 5. Wymiata (prawie zawsze)
NiedostępnyBrak

Piąta część zabawnych perypetii szkolnych jedenastoletniego Tomka Łebskiego. Tym razem Tomek nie może się doczekać wycieczki szkolnej, tylko – jak zwykle – zapomina wypełnić formularz, a potem jeszcze nie może go znaleźć. Gdy uda mu się jednak pojechać na wycieczkę, będzie zajęty mnóstwem fantastycznych rzeczy: budowaniem tratwy, nocnym podjadaniem ukochanych wafelków i polowaniem na różne dziwne stwory. A wszystko zabawnie opisane i zilustrowane. Wiek czytelnika: 7-9 lat

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

24
Czarownica i zimowe szaleństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownica i zimowe szaleństwa
NiedostępnyBrak

Kategoria wiekowa: 3–5 Czarownica spędza ze swoimi kotkami pierwszą zimę – mali przyjaciele sprawiają, że wiedźma jest pełna energii... Zjeżdża więc z dachu na własnoręcznie skonstruowanych nartach, w łyżwach zrobionych ze starych łyżek wyrusza na podbój lodowiska, a w swoim kotle zjeżdża z górki jak na sankach. Jak zakończą się zimowe szaleństwa czarownicy? Przeczytaj i dowiedz się już dziś! Mądra, ciepła opowieść Mai Strzebońskiej została dopełniona barwnymi, dowcipnymi i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami wykonanymi przez jej mamę – Alicję Karczmarską-Strzebońską.

10,60 zł
7,84 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,76 zł

25
Marysia i psotny kotek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marysia i psotny kotek
NiedostępnyBrak

Oto kolejne spotkanie z rezolutną misią Marysią, jej rodzicami i chomikiem psotnikiem. Razem z małą bohaterką przeżywamy typowe przygody kilkuletniej dziewczynki, razem z nią śmiejemy się, płaczemy i świetnie bawimy. Ta ciepła, wesoła, wspaniale ilustrowana seria ma wielu oddanych fanów – warto do nich dołączyć!

7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

26
Uciekaj, tygrysku!-Zwierzęta Oli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uciekaj, tygrysku!-Zwierzęta Oli
NiedostępnyBrak

Kategoria wiekowa: 5 – 8 Ola rozumie mowę zwierząt. Nie ma więc problemu z dowiedzeniem się, czemu występujący w cyrku tygrysek jest taki wystraszony i smutny. Dziewczynka postanawia mu pomóc. Na drodze staje jej jednak ktoś groźny i nieobliczalny. Jak Ola sobie z nim poradzi i czy uda jej się sprawić, że tygrysek znów będzie szczęśliwy? Sięgnijcie po tę książeczkę koniecznie! Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu trzeciego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz prostszy − umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wówczas wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą w opanowaniu trudnej sztuki czytania.

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

27
U boku dowódcy AK. Wspomnienia generałowej Komorowskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
U boku dowódcy AK. Wspomnienia generałowej Komorowskiej
NiedostępnyBrak

Wspomnienia Ireny Komorowskiej małżonki dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego przybliżają nieznane kadry z życia kadry oficerskiej Wojska Polskiego okresu przedwrześniowego. Szczególnie dramatyczne są opisy okresu okupacji w Polsce. wspomnienia obejmują czas od młodości poprzez działalność w podziemiu aż po lata powojenne, kiedy Irena Komorowska wraz z mężem znalazła się na emigracji.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

28
Wracaj, króliczku!-Zwierzęta Oli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wracaj, króliczku!-Zwierzęta Oli
NiedostępnyBrak

Kategoria wiekowa: 5 – 8 Ola rozumie mowę zwierząt i chętnie im pomaga. Pewnego dnia spotyka małego króliczka, który chce odnaleźć swego pana. Także tym razem dziewczynka nie zostawia zwierzątka samego. Najpierw jednak musi odszukać… króliczka, ponieważ gdzieś się zapodział. Ola przeprowadza śledztwo. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki był jego efekt i kim okazał się zagubiony właściciel, koniecznie przeczytaj tę książeczkę. Aby opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Zwierzęta Oli”. Zostały one przypisane do poziomu trzeciego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które znają już wszystkie litery i czytają dość płynnie. Każda historia z tej serii zawiera nieco trudniejszy dłuższy tekst narratorski oraz prostszy − umieszczony w dymkach. Dziecko może przeczytać całość samodzielnie lub z podziałem na dwa głosy: tekst trudniejszy czyta ktoś dorosły, wypowiedzi w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wówczas wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą w opanowaniu trudnej sztuki czytania.

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

29
Pierwszy bilans po apokalipsie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy bilans po apokalipsie
NiedostępnyBrak

E-booki, audiobooki, teksty w Wordzie i pdf-y… Czy książka papierowa przetrwa? A może koszmarny świat przyszłości opisany w powieści Raya Bradbury’ego 451° Fahrenheita z wolna zaczyna się urzeczywistniać? Frédéric Beigbeder uważa, że w tych niebezpiecznych czasach powinien bronić swoich kolegów po piórze, twórców – jak nazywa tradycyjne książki – „papierowych tygrysów”. Najpierw, w 2002 roku, w tomie Dernier inventaire avant liquidation (Ostatni inwentarz przed likwidacją) ustosunkował się do wyników przeprowadzonego przez „Le Monde” i Fnac plebiscytu, w którym francuscy czytelnicy wybrali pięćdziesiąt najważniejszych, ich zdaniem, dzieł literackich XX wieku. Obecnie postanowił stworzyć własny wykaz. I tak otrzymaliśmy listę jego „stu ulubionych książek, które trzeba przeczytać na papierze, zanim będzie za późno”. Czytelnicy znający twórczość Beigbedera z pewnością się domyślają, że tak niespokojny duch jak on nie mógł nam zaserwować przykładnego, tradycyjnego katalogu szacownych klasyków. Kryteria, jakimi się posłużył przy porządkowaniu swojego spisu, obejmującego książki powstałe w XX i na początku XXI wieku, mogą wzbudzić ironiczne uśmieszki – jeśli nie wręcz dreszcz grozy – u literackich ortodoksów. Żeby nie psuć czytelnikom przyjemności, możemy jedynie zdradzić, że pierwszym warunkiem był… wygląd autora. W efekcie otrzymaliśmy frapujący miszmasz, w którym niemal pomnikowi pisarze w rodzaju Hemingwaya, Fitzgeralda, Apollinaire’a czy Gide’a sąsiadują z twórcami, o których wielu z nas być może nigdy nawet nie słyszało. Dowcipną i erudycyjną książkę Beigbedera można potraktować jako nieco zwariowany przewodnik po zaskakującym i przebogatym świecie literatury niepokornej.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

30
Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywcy kontynentów. Pod żaglami na krawędź świata
NiedostępnyBrak

Kolejna, po książkach Mikołaj Kopernik. Chłopak, który sięgnął gwiazd oraz Odkrywcy grobu faraona pozycja dla dzieci 7-9-letnich o wielkich odkryciach ważnych dla dziejów świata. Tym razem poznajemy historię największych odkryć geograficznych dokonywanych pod żaglami. Opowieść o Marco Polo, Vasco da Gamie, Krzysztofie Kolumbie, Ferdynandzie Magellanie, Jamesie Cooku i wielu innych, którzy ryzykując własne życie, nie bacząc na niedogodności, odkrywają nowe szlaki i kontynenty.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

31
Bajki o zwierzątkach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki o zwierzątkach
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat Bajki o zwierzątkach jest to zbiór ciekawie napisanych, radosnych opowiadań zaadresowanych do małych dzieci i ich rodziców. To uroczo zilustrowane przygody zwierząt, zachęcające dziecko do rozmowy.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

32
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekleństwo perfekcjonizmu. Dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najl...
NiedostępnyBrak

Nie możesz przestać myśleć o popełnionym błędzie? Wymagasz doskonałości nie tylko od siebie, lecz także od innych? Zdarza Ci się bez końca poprawiać coś, co zostało już ukończone? Często słyszysz, że dzielenie włosa na czworo to Twoja specjalność? Tak - jesteś perfekcjonistą! Dzięki temu poradnikowi dostrzeżesz różnice między konstruktywnym a destruktywnym perfekcjonizmem. Książka pozwoli ci dotrzeć do źródeł dręczącej cię obsesji i pomoże w pokonaniu nawet jej skrajnej odmiany. Pozbędziesz się negatywnych myśli i zachowań oraz dowiesz się, dlaczego idealnie nie zawsze oznacza najlepiej. Zmienisz mylne przekonania, a przede wszystkim zapanujesz nad strachem przed popełnieniem błędu. „Mamy przed dobą książę, a której jasno wynika, że na szkodliwy perfekcjonizm jest sposób. Może ona służyć jako poradnik do indywidualnej pracy nad sobą, instruktaż grupowych treningów rozwoju osobistego albo po prostu pasjonująca lektura do pociągu. Wszystkie informacje oparte na badaniach naukowych i profesjonalnej kompetencji, a przy tym podane interesująco i przystępnie”. – Ewa Wojdyłło - psycholog i psychoterapeuta Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? - zawiera ćwiczenia i wskazówki pomocne w pokonywaniu nawet skrajnego perfekcjonizmu, - proponuje skuteczną strategię zmiany myślenia i zachowania, - uświadamia, że perfekcjonizm może stać się przyczyną takich problemów jak: obsesje, depresja i zaburzenia odżywiania, - podpowiada, jak żyć z perfekcjonistą w domu i w pracy. O autorce: Malwina Huńczak - psycholog i ekonomista. Doświadczenie zdobywała w branży bankowej na stanowiskach związanych ze sprzedażą i analityką. Prowadziła badania z zakresu perfekcjonizmu i jest autorką pracy naukowej na ten temat.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

33
Matematyka. Zbiór zadań. Część 3. Kształcenie w zakresie podstawowym i rozszerzonym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zbiór zadań. Część 3. Kształcenie w zakresie podstawowym i...
NiedostępnyBrak

Zbiór zadań z matematyki dla klasy 3 do podręcznika "Matematyka w otaczającym nas świecie" dla klasy 3. Kształcenie w zakresie podstawowym rozszerzonym, o numerze dopuszczenia MEN 596/3/2014.

26,80 zł
24,66 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,14 zł

34
Bloki techniczne A4 10 kartek Animal Planet , 1 szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bloki techniczne A4 10 kartek Animal Planet , 1 szt
Starpak
NiedostępnyBrak

Blok techniczny z 10 białymi kartkami, ozdobiony wizerunkami bohaterów Animal Planet. 20 bloków w opakowaniu zbiorczym.

2,19 zł
2,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,11 zł

35
Matematyka w otaczającym nas świecie. Zbiór zadań. Klasa 3. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
16,20 zł
14,90 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,30 zł

36
Whittle Analiza chodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whittle Analiza chodu
Dostępny163 szt.

Whittle. Analiza chodu, autorstwa międzynarodowej sławy ekspertów, to pierwsza dostępna w Polsce publikacja poświęcona temu zagadnieniu. W poszczególnych rozdziałach omówiono m.in. anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka, przedstawiono opis lokomocji prawidłowej oraz jej zmiany w przebiegu różnych chorób, metody diagnostyczne wykorzystywane w celach badawczych i praktyce klinicznej. Książka jest przeznaczona dla fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów, neurologów i rehabilitacji medycznej. W publikacji: anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka omówienie chodu prawidłowego i patologicznego metody oceny lokomocji, od prostych do bardzo złożonych kliniczne zastosowanie analizy chodu omówienie najczęściej występujacych zaburzeń lokomocji w chorobach neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego zasady postępowania protetycznego i ortezy ponad 180 ilustracji

64,00 zł
37
Pokonać śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonać śmierć
Dostępny43 szt.

Dziwny tytuł tej książki bez wątpienia zasugeruje tym, którym wpadnie ona w ręce przypadkiem, by jej nie czytać. Stwierdzą, że nie można pokonać śmierci. Któż jednak wie, jak jest naprawdę? Autorka tej pracy odkryła prawo, zgodnie z którym można pokonać śmierć i zapragnęła przedstawić, jak doszła do tego przekonania, które zasługuje na głęboką rozwagę wszystkich ludzi. Pytanie o to, czy można pokonać śmierć, większości ludzi wyda się zapewne głupie, tak jak będą mieli za głupca kogoś, kto próbuje zadawać je poważnie i spodziewa się poważnej odpowiedzi. A jednak to pytanie jak najbardziej poważnie zadawały sobie największe umysły. Jeden z nich, ceniony najwyżej w świecie chrześcijańskim, odpowiedział na nie twierdząco i absolutnie wprost. Święty Paweł powiedział: „Ostatni wróg, jaki zostanie pokonany, to śmierć.” Mówił, że kiedy człowiek pokona wszystkich swoich wrogów pozna prawa błyskawicy i obejmie nad nimi kontrolę, a wichry i fale staną się jego sługami i będą wypełniały jego rozkazy.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

38
Nauczyciele łódzcy w okresie międzywojennym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauczyciele łódzcy w okresie międzywojennym
NiedostępnyBrak

Jak doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginął kierownik łódzkiej szkoły? Czym wyróżniały się szkoły dla łódzkich Niemców i Żydów? Ile czasu pracowali nauczyciele przed wojną i ile zarabiali? Którą łódzką szkołę odwiedzały wycieczki nauczycieli z zagranicy? Co wynikło ze wspólnego mieszkania nauczycieli: socjalisty i narodowca? Na te i szereg innych frapujących pytań możemy znaleźć odpowiedź w nowo wydanej książce ?Nauczyciele łódzcy w okresie międzywojennym?. Zarząd Okręgu Łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego ma zaszczyt zaprezentować monumentalną monografię, poświęconą łódzkiemu środowisku nauczycielskiemu w okresie międzywojennym. Książka autorstwa Dariusza Szlawskiego prezentuje wyjątkową generację pedagogów ? pionierów powszechnego nauczania w wielokulturowym mieście ? jednym z największych polskich ośrodków przemysłowych. Autor z pieczołowitością odtworzył warunki pracy zawodowej i życia codziennego nauczycieli, weryfikując stereotypy o ówczesnym szkolnictwie. Za sprawą sugestywnej ?podróży w czasie? poznajemy blaski i cienie profesji, dzięki której dokonywały się rewolucyjne przemiany społeczno?cywilizacyjne. Opracowanie, mimo stricte naukowego charakteru, przyciąga barwnym stylem narracji, erudycją informacji, bogactwem kontekstów, ogromem intrygujących faktów i unikalnym zbiorem fotografii, udostępnionych ze zbiorów specjalnych Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi. Obszerna baza źródłowa, jaka stanowi fundament tej książki, w dużym stopniu pozostawała dotąd zapomniana lub w ogóle nieznana.

60,00 zł
56,40 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,60 zł

39
Dobra dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobra dziewczyna
NiedostępnyBrak

Późna jesień, Sztokholm, ulice powoli zasypuje śnieg. W bogatej dzielnicy miasta matka znajduje zwłoki córki. To była taka dobra dziewczyna. Dlaczego więc morderca napisał na lustrze słowo ZDZIRA? Zabił z wielką brutalnością. Jak straszny musiał być powód takiej gwałtownej zbrodni? Jakie tajemnice skrywała ta dziewczyna z wyższych sfer? Komisarz Axel Haake, miłośnik sztuki i wyścigów konnych, przejmuje śledztwo. Wszyscy są podejrzani. Mieszkańcy najlepszej dzielnicy Sztokholmu okazują się zdumiewająco bezwzględni, chronią siebie nawzajem. Za fasadami pięknych domów bogaczy kryje się zło. Morderca uderza ponownie...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Jedno małe kłamstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedno małe kłamstwo
NiedostępnyBrak

Intensywna, seksowna, wzruszająca... Nikogo nie pozostawia obojętnym. – Colleen Hoover, autorka Hopeless Mocno prawdziwa, ta książka wykręciła moje serce i podała mi je na tacy. Z pewnością nie chcecie przegapić tej historii. – Courtney Cole, autorka If you stay Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara. Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu. Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galaretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona – przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie nie planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona? Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

41
Edukacja geometryczna dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja geometryczna dzieci
Dostępny3 szt.

Głównym celem niniejszego opracowania jest próba poszerzenia przestrzeni dyskusyjnej oraz praktycznych rozwiązań metodycznych o zakres edukacji geometrycznej. Doskonaląc praktykę kształcenia geometrycznego dzieci i młodzieży, warto sięgnąć do tradycji pedagogicznych i jednocześnie promować nowe, innowacyjne rozwiązania metodyczne, sprawdzone metody i formy pracy oraz przydatne środki dydaktyczne. Opracowanie to próbuje dążyć do realizacji tych celów. Opiera się na założeniu, że w kształceniu geometrycznym powinno dominować podejście całościowe, oparte na teoriach psychopedagogicznych i matematycznych. Dlatego też znaczną jego część poświęcono teoretycznym aspektom rozwijania intuicji geometrycznej.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

42
Psychospołeczne korelaty gotowości do uczenia się i rozwoju pracowników wykwalifikowanych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychospołeczne korelaty gotowości do uczenia się i rozwoju pracownikó...
Dostępny3 szt.

Publikacja ta jest niezwykle aktualna. Dotyczy newralgicznego dla gospodarki problemu „uczenia się przez całe życie”, ze szczególnym uwzględnieniem uczenia się pracowników wykwalifikowanych. Autor skupia się na analizie rozwoju i adaptacji edukacyjno-zawodowej uczniów i pracowników – na tym tle przedstawia człowieka dorosłego „w sytuacji kształcenia”.

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

43
Zimowe łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe łamigłówki
NiedostępnyBrak

W książce znajduje się 100 zadań matematycznych i logicznych, dostosowanych do możliwości dziecka w wieku 5 lat. Zadania zostały ułożone według stopnia trudności – od najłatwiejszych do najtrudniejszych, dzięki czemu praca z tą książeczką będzie doskonałym sprawdzianem wiedzy matematycznej dziecka i jego potencjału. Polegają one m.in. na zliczaniu możliwości, rozumowaniu dedukcyjnym, dociekaniu i spostrzeganiu. Podczas rozwiązywania zadań dziecko rozwija i doskonali wiele różnych umiejętności, jak: zdolność skupienia uwagi, czytanie ze zrozumieniem poleceń, analizowanie problemów, budowanie hipotez i ich weryfikacja, dedukcja i wyciąganie wniosków, dostrzeganie podobieństw, analogii i hierarchii, zdolność przewidywania oraz przejawianie własnej inicjatywy.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

44
Na wojnie nie ma niewinnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wojnie nie ma niewinnych
NiedostępnyBrak

6 tom serii o Dorze Wilk. Nucąc „Burn, burn, burn” Dora podpali świat, by przysmażyć tych, którzy zasłużyli na poznanie ciemnej strony panny Wilk. Gdy dawni sprzymierzeńcy pokazują prawdziwą twarz, liczyć można tylko na aroganckiego księcia wampirów... Dora Wilk robi co może, by przestrzegać zasad. Jednak kiedy ktoś uderza w to, co dla niej najcenniejsze, wówczas zapomina o regułach i odbezpiecza broń. Bo tylko idiota nie wie, że dla przyjaciół Dora jest w stanie zrobić wszystko. Varg w niewoli, Fany w tarapatach, a Bruno dostanie to, na co zasłużył. Naprawdę gorący finał przebojowej serii.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

45
Gleboznawstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Gleboznawstwo
NiedostępnyBrak

Kompendium wiedzy o glebie według najnowszych kryteriów stosowanych w Polsce i na świecie. W książce przedstawiono nową klasyfikację uziarnienia mineralnych utworów glebowych, opracowaną przez PTG (2009), które nawiązują ściśle do podziałów na frakcje i grupy granulometryczne stosowane powszechnie w literaturze międzynarodowej. Zaprezentowano również nowe zasady klasyfikacji przyrodniczej gleb. Systematyka gleb Polski (SgP 2011) jest oparta na kryteriach najczęściej stosowanych w taksonomiach gleb o zasięgu światowym, która jest wykorzystywana i zalecana w krajach Unii Europejskiej. Omówiono w niej: - funkcje gleby - geologiczne podstawy gleboznawstwa - czynniki i procesy glebotwórcze - morfologię gleb - właściwości fizyczne i chemiczne gleb - właściwości biologiczne i biochemiczne gleb - geografię gleb świata - podstawy kartografii i klasyfikacji użytkowej gleb - zagrożenia, ochronę i rekultywację gleb. Jest to publikacja dla studentów kierunków: rolniczych, przyrodniczych, inżynierii kształtowania środowiska, ochrony środowiska, biologii, geografii, geodezji, architektury krajobrazu w ramach studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich oraz dla pracowników naukowych wyższych uczelni i instytutów badawczych.

99,00 zł
80,19 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 18,81 zł

46
Ród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ród
Dostępny2 szt.

Książka, która zwala z nóg niczym apateja! Gdzieś w naszej lub nie naszej rzeczywistości istnieje Miasto, które z pozoru tętni życiem. Bezimienni bohaterowie zmagają się z codziennością skrywającą całkowity rozkład społeczeństwa i moralności. Zdegenerowane miasto jednak upomina się o każdego z nich i zmusza do dokonania najistotniejszych wyborów. Wolna wola zdaje się być jednak iluzją, a jedynym ratunkiem jest wyciszenie, ucieczka w stan beznamiętnej konsumpcji rzeczywistości. Ale czy takie życie warte jest kontynuowania? Być czy trwać? „To wspaniale, że nareszcie doczekaliśmy się na kogoś takiego, jak Strzeszewski. Świetne pióro, odważne i oryginalne pomysły, punkowa zadziorność – Ród to brawurowa i bezwzględna literatura” – Paweł Majka, autor bestsellerowego Metro 2033: Dzielnica obiecana i Pokój światów. „Romans z Rodem Emila rozpoczął się banalnie – od uwiedzenia. Zostałem uwiedziony. I chociaż wydawałoby się, że za stary jestem na miłość od pierwszego wejrzenia, to jednak dałem się zauroczyć tej historii od pierwszych akapitów” – Marcin Jamiołkowski, autor Okupu krwi.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

47
Zima świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima świata
Dostępny1186 szt.

Akcja książki rozpoczyna się w momencie dojścia Hitlera do władzy w 1933 roku, kilka lat po wydarzeniach opisanych w Upadku gigantów Pojawiają się tu postacie, których losy składały się na fabułę tamtej książki, a także ich dorastające i dorosłe dzieci. W Niemczech mnożą się akty przemocy wobec Żydów, represje wobec politycznych przeciwników partii nazistowskiej. Rodziny von Ulrichów i Francków czynnie przeciwstawiają się nazistom i płacą za to najwyższą cenę. Wołodia, syn Grigorija Peszkowa, attache przy ambasadzie radzieckiej w Berlinie, prowadzi działalność wywiadowczą, werbując niemieckich informatorów. Jednym z nich jest Werner Franck. Drugi z braci Peszkowów, Lew, realizuje swoje marzenie – emigruje do Ameryki i zdobywa fortunę. Jego córka Daisy przyjeżdża do Londynu, gdzie poznaje sympatyzującą z faszystami rodzinę hrabiego Fitzherberta. Uwodzi syna hrabiego, zostaje jego żoną. Na uroczystym balu w Cambridge poznaje Lloyda Williamsa, który zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Daisy nie odwzajemnia jego uczucia. Zrozpaczony Lloyd wyjeżdża do Hiszpanii i zgłasza się jako ochotnik do brygad międzynarodowych. Tuż przed wybuchem II wojny światowej los ponownie zetknie go z Daisy...

55,00 zł
44,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,00 zł

48
Lux 2. Onyks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lux 2. Onyks
Dostępny5 szt.

Departament Obrony przysłał swoich ludzi. Jeśli tylko dowiedzą się co potrafi Daemon i że jesteśmy połączeni, już jest po mnie. Podobnie jak i po nim. I jeszcze jest ten nowy chłopak w szkole, który ma własną tajemnicę. Wie, co mi się przydarzyło i może pomóc, ale żeby to zrobić, muszę okłamać Daemona i trzymać się od niego z daleka. Tak jakby to było w ogóle możliwe. Ale wtedy wszystko się zmienia... Widziałam kogoś, kto nie powinien żyć. I muszę o tym powiedzieć Daemonowi, nawet jeśli wiem, że nie zaprzestanie poszukiwań, dopóki nie dotrze do prawdy. Co stało się z jego bratem? Kto go zdradził? I czego chce Departament Obrony od nich i ode mnie? Nikt nie jest tym na kogo wygląda. I nie każdy wyjdzie żywy z pajęczyny kłamstw...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

49
Czarny horyzont - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny horyzont
Dostępny105 szt.

Ostatnia Rzeczpospolita wciąż walczy – na miecze i bomby, runy i satelity, relikwie i karabiny. W niedalekiej przyszłości złowrogie istoty z innej rzeczywistości, korzystające z magii i niezwykłych technologii, atakują nasz świat. Błyskawicznie podbijają kolejne państwa. Jednym z ostatnich bastionów zjednoczonych sił ludzi i elfów staje się Królestwo Polski. Kajetan Kłobucki – tajny wysłannik hetmana wielkiego koronnego do zadań specjalnych – rusza na kontrolowane przez najeźdźców terytorium, by przedrzeć się przez czarne horyzonty zdarzeń i zdobyć bezcenne informacje wywiadowcze. Mocna dawka fantasy, science fiction i historii Polski w doskonale napisanej powieści z niezwykłego uniwersum Ostatniej Rzeczpospolitej.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

50
Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" w Parczewie 5 lutego 1946 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogrom czy odwet? Akcja zbrojna Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość" w ...
Dostępny4 szt.

Książka Mariusza Bechty to wyczerpujące, wnikliwe, pełne niuansów studium najazdu niepodległościowych partyzantów z antykomunistycznej organizacji Zrzeszenie „Wolność i Niezawisłość” na podlaski Parczew 5 lutego 1946 roku. Akcja ta, choć miała stosunkowo łagodny przebieg, wywołała panikę i wymusiła opuszczenie miasta przez niemal całą ludność żydowską. Autor dogłębnie opisał złożone tło operacji, osadzając ją w szerokim i skomplikowanym kontekście społecznym, ekonomicznym, politycznym, militarnym i kulturowym. Zdaniem Mariusza Bechty celem najazdu było ukaranie ludności żydowskiej za kolaborację z komunistami. Parczewscy Żydzi wprawdzie w większości komunistami nie byli, wielu z nich potrafiło jednak zręcznie wyzyskać system sowieckiej okupacji do zdominowania życia miasta i okolic, faworyzując swoją grupę etniczno-religijną lub współpracując z okupacyjnym reżimem. Wydarzenia w Parczewie ukazują ważny aspekt stosunków polsko-żydowskich po Zagładzie w mikroskali. Opracowanie to jest zachętą do odważnej debaty nad kontrowersyjnymi tematami w naszej historii oraz przykładem tego, jak rozmaite są interpretacje zjawisk kolaboracji, dostosowania i oporu.

49,00 zł
37,73 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,27 zł

Wróć do góry