hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 21 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków (Ewa Fiuk), na drugim Aeroplany. Pionierzy lotnictwa (Rebel). Kolejny produkt to CLASH. Jihad vs. McWorld (Rebel) oraz Słownik kieszonkowy angielski Langen.
1
Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inicjacje, tożsamość, pamięć. Kino niemieckie na przełomie wieków
NiedostępnyBrak

Książka dotyczy filmów nowych i najnowszych, nad którymi dyskusje recenzentów i publicystów w większości jeszcze nie ucichły. Dlatego punktem odniesienia nie jest tu proces historyczno-filmowy, ale realia społeczno-kulturowe i polityczne, w obrębie których te filmy cyrkulują. W żadnym wypadku jednak nie chodzi tylko o uporządkowanie repertuaru kina niemieckiego ostatniej dekady XX i pierwszej dekady XXI wieku, lecz przede wszystkim o wykorzystanie klucza epokowego - symbolicznego `przełomu wieków` - do diagnozy kultury zjednoczonych Niemiec lat wczesnych w całym bogactwie jej przejawów.

42,00 zł
32,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

2
Aeroplany. Pionierzy lotnictwa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aeroplany. Pionierzy lotnictwa
Rebel
NiedostępnyBrak

Lot to nie tylko genialny sposób komunikacji, ale również niezwykłe przeżycie. Od zarania dziejów ludzie marzyli o wzbiciu się w powietrze i lataniu jak ptaki. Za pierwszy udany samolot uważa się dopiero konstrukcję braci Wright z 1903 r. Aeroplan był wynalazkiem rewolucyjnym, gdyż przemieszczał się w powietrzu mocą własnego silnika, a nie jak wcześniej balony i szybowce, tylko dzięki sile wiatru. Pierwsze aeroplany, chociaż współczesnym zapierały dech w piersiach, osiągały prędkość nie większą niż 75 km/h i prezentowały się niezbyt okazale: kryta płótnem drewniana konstrukcja bez jakiejkolwiek kabiny, wzmocniona siecią linek, wśród których na wiklinowym foteliku zasiadał pilot dysponujący jedynie prostymi przyrządami umożliwiającymi sterowanie tym niezwykłym aparatem latającym... Po pierwszych wystawach i pokazach lotniczych następuje gwałtowny rozwój konstrukcji lotniczych i gwałtownie przyspiesza podczas I wojny światowej. Nastaje epoka podniebnych pionierów wielkich przelotów – pilotów-śmiałków podejmujących się brawurowych wyczynów. W 1919 r. John Alcock i Arthur Brown samolotem Vickers Vimy jako pierwsi bez międzylądowania pokonują Atlantyk z Nowej Funlandii do Irlandii, a w 1927 r. Charles Lindbergh samotnie przelatuje z Nowego Jorku do Paryża. Zapraszamy na pokład!

149,95 zł
131,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,99 zł

3
CLASH. Jihad vs. McWorld - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CLASH. Jihad vs. McWorld
Rebel, od 14 lat
NiedostępnyBrak

„CLASH. Jihad vs McWorld” to gra o wolności wyboru i jego konsekwencjach. Każdy element misternej mozaiki, na którą składają się mieszkańcy krajów objętych rewolucją – „arabską wiosną”, może zmienić swoje położenie, zmieniając przy okazji los całego społeczeństwa, a może i świata. W którą stronę zwrócą się „zwykli muzułmanie”? Czy wybiorą kolorową komercję laickiego zachodu, czy tradycyjne wartości religijnego wschodu? Według której z tych filozofii będą budowali własne poczucie szczęścia? „CLASH. Jihad vs McWorld” to gra logiczna, stworzona według genialnego projektu Seiji Kanai, wykorzystanego niegdyś w grze RRR. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na scenie rewolucyjnej „arabskiej wiosny”. Gracze wprowadzają do gry kolejne postacie, trendy i siły, zabiegając o wzrost poparcia dla jednej z ideologii. Każdy element tworzonej w ten sposób mozaiki działa na pozostałe, budując sieć zależności skomplikowanych jak te, które występują w prawdziwym społeczeństwie. A gdy scena wypełni się do końca aktorami, zostanie wyłoniony zwycięzca – będzie nim ta filozofia, którą poprze większość bohaterów. No chyba że wcześniej któraś z walczących sił sięgnie po ostateczny argument. Broń masowego rażenia... „CLASH. Jihad vs McWorld” to gra dla dwóch osób. Każdy gracz rozpoczyna rozgrywkę z 7 kafelkami, a w jej trakcie mogą użyć również 5 kafli neutralnych (losowanych z puli 17, dla większej różnorodności), przedstawiającymi najważniejszych aktorów wydarzeń „arabskiej wiosny”. W trakcie gry przeciwnicy naprzemiennie wykładają swoje kafle na planszy zawierającej 9 pól (3x3). Każdy wyłożony kafelek dysponuje inną mocą, pozwalającą obrócić, przemieścić a nawet zniszczyć inne znajdujące się już na planszy kafle. Gra zakończy się, gdy cała plansza zapełni się kaflami, a zwycięzcą zostanie ten gracz, w stronę którego zwróconych jest więcej kafli. „CLASH. Jihad vs McWorld” łączy fascynujący temat, ekskluzywne wykonanie i szybką, zaskakująco wciągającą rozgrywkę, tworząc nową jakość wśród gier logicznych.

34,90 zł
30,71 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,19 zł

4
Słownik kieszonkowy angielski Langen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,00 zł
5
Słownik kieszonkowy. Niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik kieszonkowy. Niemiecki
NiedostępnyBrak

Słownik zawiera około 120 000 haseł i zwrotów: • nowoczesne słownictwo obejmujące wszystkie dziedziny współczesnego życia, • niebieskie wyróżnienia haseł gwarantujące przejrzystość słownika, • zapis wymowy z zastosowaniem międzynarodowej transkrypcji fonetycznej IPA, • rozbudowane artykuły hasłowe zawierające wskazówki gramatyczne oraz liczne przykłady użycia i zwroty frazeologiczne, • okienka encyklopedyczne zawierające informacje językowe, kulturowe oraz zwroty używane w różnych sytuacjach komunikacyjnych, • obszerne dodatki: gramatyka języka niemieckiego i wykaz czasowników nieregularnych.

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

6
Cambridge English BEC Higher 1 Student's Book with answers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge English BEC Higher 1 Student's Book with answers
NiedostępnyBrak

Four complete Practice Tests from UCLES plus answer key, audio transcripts and introduction to the exam. Providing the most authentic exam preparation available, these past papers allow candidates to familiarise themselves with the content and format of the examination and to practise useful examination techniques. Books are numbered to indicate how many are available. Numbers do not refer to levels.

85,00 zł
76,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

7
Cambridge BEC Higher 4 Student's Book with answers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge BEC Higher 4 Student's Book with answers
NiedostępnyBrak

Cambridge BEC 4 Higher provides a set of four complete practice tests for the Cambridge BEC Higher exam. These past examination papers from University of Cambridge ESOL Examinations (Cambridge ESOL) provide the most authentic exam preparation available. They allow candidates to familiarise themselves with the content and format of the examination and to practise useful examination techniques. The Student's Book also contains a comprehensive section of keys and transcripts, making it suitable for self study.

85,00 zł
76,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,50 zł

8
Matura Prime Time PLUS. Intermediate. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matura Prime Time PLUS. Intermediate. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny35 szt.

Matura Prime Time Plus to kurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a zwłaszcza liceów ogólnokształcących, przygotowujących się do egzaminu maturalnego 2015 na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Seria łączy aktywną naukę języka angielskiego z poznawaniem ciekawych zagadnień przedstawionych w sześciu modułach tematycznych. Pierwsza część kursu odpowiada poziomowi A2 w skali przyjętej przez Radę Europy. Materiał zawarty w każdej części (Student's Book i Workbook) przeznaczony jest do realizacji w trakcie 80-100 godzin lekcyjnych. Najważniejsze cechy zintegrowane podejście do rozwoju wszystkich czterech sprawności językowych; sekcje rozwijające sprawności komunikacyjne w odniesieniu do sytuacji z życia codziennego; przejrzysta prezentacja i gruntowne utrwalanie słownictwa; bogaty wybór tekstów oraz zadań rozwijających umiejętność czytania i słuchania ze zrozumieniem; zwięzłe objaśnienia gramatyczne z towarzyszącym im materiałem ćwiczeniowym; sekcje poświęcone nauce pisania zawierające modelowe wypowiedzi pisemne; zadania przeznaczone do wykonania w parach i grupach; sekcje poświęcone ćwiczeniu prawidłowej wymowy i intonacji; wskazówki wspierające rozwój samodzielności uczniów i uczące technik rozwiązywania poszczególnych rodzajów zadań (Study Skills); vademecum kulturowe (Culture Corner) oraz sekcje poświęcone tematyce pojawiającej się w programie nauczania innych przedmiotów szkolnych (Curricular sections); regularne powtórki materiału (Language Review oraz Revision); repetytorium gramatyczne (Grammar Reference); specjalne sekcje służące powtarzaniu i utrwalaniu słownictwa (Vocabulary Bank); unikalny przewodnik ułatwiający opanowanie umiejętności tworzenia wypowiedzi pisemnych (Writing Bank);  sekcje Word Formation oraz Key Word Transformations sekcja Style (dotyczy poziomu Elementary i Pre-intermediate) poświęcona sposobom formułowania wypowiedzi, np. styl formalny i nieformalny; bogaty wybór zadań typu maturalnego w poszczególnych jednostkach lekcyjnych; sekcje maturalne (Matura Skills) po każdy module; dodatkowe zadania maturalne w specjalnej sekcji Matura Extra Practice (dotyczy poziomów Intermediate i Upper Intermediate); wśród komponentów: oprogramowanie do tablic interaktywnych (Interactive Whiteboard Software) oraz interaktywny eBook.

53,00 zł
46,11 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,89 zł

Wróć do góry