hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.09.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 30 września 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się A hipopotamy żywcem się ugotowały (William S. Burroughs, Jack Kerouac), na drugim Nie oświadczam się (Łuka Wiesław). Kolejny produkt to Wróg (Davide Cali) oraz Zabawki naukowe. Kalejdoskop (Ranok-Creative).
1
A hipopotamy żywcem się ugotowały - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A hipopotamy żywcem się ugotowały
Dostępny6 szt.

Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie – młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy dowiadują się o zbrodni, są: William Burroughs i Jack Kerouac. A hipopotamy żywcem się ugotowały to opowieść o wydarzeniach poprzedzających fatalne zdarzenie, a jednocześnie wczesna próba talentu artystów, którzy przeszli do historii jako czołowi przedstawiciele Beat Generation. Burroughs i Kerouac bez pruderii portretują siebie i innych bohaterów amerykańskiej bohemy końca lat czterdziestych, wypełniając scenę nowojorskich barów miłością, alkoholem, narkotykami, brutalnością, a także intelektualnymi dyskusjami. A hipopotamy… to jedyna książka napisana wspólnie przez obu pisarzy. Czekała ponad sześćdziesiąt lat na pojawienie się drukiem.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

2
Nie oświadczam się - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie oświadczam się
Dostępny51 szt.

W Wigilię Bożego Narodzenia 1976 roku pod kołami dwóch autobusów zginęła kobieta w ciąży, jej mąż i trzynastoletni brat. Morderstwa dokonali członkowie jednej rodziny przy milczącym udziale kilkudziesięciu mieszkańców. Motywem zbrodni była kradzież wędliny na weselu... Wiesław Łuka relacjonował przebieg procesu, w którym sądzono niemal całą wieś. A gdy dziś, po trzydziestu pięciu latach wraca na miejsce zbrodni, słyszy, że jest szatanem... Wojciech Tochman: "Nie oświadczam się" to reporterskie studium zła: przenikliwie zdokumentowane i świetnie napisane.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3
Wróg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróg
Dostępny19 szt.

Jest wojna. Widać jakieś pustkowie. W ziemi – dwie dziury. W dziurach – dwaj żołnierze. Są wrogami. Towarzyszymy jednemu z nich. Dzieje się niewiele – ale jest strach, głód, samotność, tęsknota i poczucie beznadziei – bo może wojna dawno już się skończyła, a on o tym nie wie? Boi się jednak wyjść z okopu, bo w drugiej dziurze siedzi wróg i tylko czyha, by go zabić. Ale może wróg też ma już dość deszczu, skwaru i całej tej wojny? Może razem mogliby ją zakończyć? Gdyby tylko ten drugi chciał wyjść pierwszy… Niezwykle mocna w swej genialnej konstrukcji, a zarazem prostocie książka ukazująca bezsens wojny i jej absurdalne mechanizmy. Mistrzowska para twórców książek obrazkowych skierowanych do czytelnika w każdym wieku – Davide Cali i Serge Bloch – używając bardzo oszczędnych środków wizualnych i językowych, potrafią w niebanalny i poruszający sposób wyrazić wciąż aktualny apel o pokój na świecie. Książka z rekomendacją Amnesty International.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

4
Zabawki naukowe. Kalejdoskop - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawki naukowe. Kalejdoskop
Ranok-Creative
Dostępny2 szt.

Zestaw do eksperymentów optycznych, które otworzą przed dzieckiem tajemnice przyrody! W zestawie: • lustrzane elementy • kolorowa folia • tekturowa rurka • taśma klejąca • przezroczysta folia Zabawka dla dzieci w wieku od 10 lat.

30,80 zł
27,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,08 zł

5
Technik informatyk. Projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej. Kwalifikacja E.13.1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technik informatyk. Projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci kompute...
Dostępny18 szt.

Projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej to podręcznik do kształcenia w zawodzie technik informatyk. • Zawiera treści zgodne z podstawą programową kwalifikacji E.13.1. • Gwarantuje wygodę użytkowania dzięki intuicyjnej nawigacji. W podręczniku ważne pojęcia oraz skrótowce są umieszczone na marginesie obok ich definicji w tekście. Każdy termin oraz skrótowiec ma podane angielskie znaczenie. Poszczególne rozdziały zawierają ćwiczenia z rozwiązaniami i odpowiedziami, procedury opisane krok po kroku, podsumowania, w których znajdują się najważniejsze informacje w postaci streszczenia, tabeli, schematu. • Umożliwia efektywne powtarzanie i utrwalanie materiału oraz samokształcenie – każdy rozdział w podręczniku jest zakończony blokiem powtórzeniowym składającym się z podsumowania, pytań i poleceń sprawdzających, zadań praktycznych do samodzielnego wykonania. • Zapewnia skuteczne przygotowanie do egzaminów kwalifikacyjnych. W podręcznikach omówiono wszystkie treści niezbędne do zdania egzaminu zawodowego. Każdy rozdział zawiera podsumowanie najważniejszych informacji przeznaczone do szybkiego powtórzenia materiału oraz zadanie praktyczne do samodzielnego wykonania w pracowni szkolnej, będące przykładem zadania egzaminacyjnego. Do teoretycznej części egzaminu zawodowego przygotowują testy w formie elektronicznej, które można pobrać ze strony www.publikacjezawodowe.pl i rozwiązywać w trybie offline. • Umożliwia podjęcie pracy zawodowej bezpośrednio po opanowaniu materiału oraz po zdaniu egzaminów zawodowych. Treść podręcznika – wraz z użytecznymi schematami, ilustracjami, ćwiczeniami oraz zaleceniami pomocnymi w praktyce zawodowej – podana została w ujęciu praktycznym i ściśle nawiązuje do problemów, z którymi spotyka się w ramach swoich obowiązków zawodowych technik informatyk.

39,50 zł
35,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,34 zł

6
Droga donikąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga donikąd
Dostępny82 szt.

Zanim nastał Ołowiany świt Misza porzuca warszawski apartament i wyrusza w nieznane. Poprzez ulice Mińska i zaułki Brahina trafia do samej Zony, gdzie po raz pierwszy styka się z tajemnicami, które będą prześladować go przez całe późniejsze życie. Doskonały popis możliwości pisarskich osadzony w realiach kultowej gry S.T.A.L.K.E.R.. Powrót do przeszłości i przedstalkerskiego życia Miszy.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

7
Jedyny i niepowtarzalny Ivan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyny i niepowtarzalny Ivan
Dostępny42 szt.

Zainspirowana prawdziwą historią opowieść o gorylu, który spędził niemal trzy dekady w mini zoo mieszczącym się przy centrum handlowym, nie widząc żadnego przedstawiciela własnego gatunku. Kiedy poznaje Ruby, malutką słonicę odebraną rodzinie, Ivan zaczyna postrzegać miejsce swojego zamieszkania z zupełnie innej perspektywy. I tylko od niego będzie zależeć czy uda mu się coś w życiu Ruby zmienić. Trzymając kciuki za Ivana, trzymamy je tak naprawdę za nasze własne człowieczeństwo i nasze możliwości. Wzruszająca, pięknie napisana i inteligentna historia, która zmienia punkt widzenia na zwierzęcą wrażliwość. Katherine Applegate miesza humor i smutek, by stworzyć niezapomnianą pierwszoosobową opowieść o przyjaźni i nadziei.

24,99 zł
17,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

8
Piaskowe obrazki Szop pracz i autko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki Szop pracz i autko
NiedostępnyBrak

Wspaniała zabawa dla małych dzieci! Dziecko razem z rodzicami może wykonać obrazek z piasku. Wystarczy wypełnić odpowiednim kolorem piasku pokryte klejem miejsca na szablonie obrazka. W zestawie: - 2 szablony samoprzylepne - kolorowy piasek - brokat Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat.

28,40 zł
25,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,84 zł

9
Piaskowe obrazki Klaun i kotek - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki Klaun i kotek
Ranok-Creative
Dostępny7 szt.

Wspaniała zabawa dla małych dzieci! Dziecko razem z rodzicami może wykonać obrazek z piasku. Wystarczy wypełnić odpowiednim kolorem piasku pokryte klejem miejsca na szablonie obrazka. W zestawie: - 2 szablony samoprzylepne - kolorowy piasek - brokat Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat.

28,40 zł
25,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,84 zł

10
Matematyka na magnesach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na magnesach
NiedostępnyBrak

Zestaw, który Państwu oferujemy, w ciekawy i interesujący sposób pomoże dzieciom w poznawaniu podstawowych pojęć i działań matematycznych oraz sprawi, że nauka matematyki będzie przyjemnością. Dzięki takiej pomocy wizualnej każde dziecko zapozna się z figurami geometrycznymi, cyferkami, zrozumie znaczenie symboli "większe niż", "mniejsze niż" oraz "równa się", dowie się jak poszczególne cyfry przekładają się na ilość, a także nauczy się dodawać i odejmować. Jest to bardzo uniwersalna pomoc wizualna, ponieważ płaskie magnesy przyczepić można do każdej metalowej powierzchni, np. do drzwi lodówki. W zestawie: • figury geometryczne • symbole matematyczne (+,-,=,>,

51,60 zł
46,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,16 zł

11
Kwiaty w doniczce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiaty w doniczce
Ranok-Creative
Dostępny1 szt.

Chcesz stworzyć magiczną atmosferę w swoim pokoju? Lubisz oryginalne projekty i niezwykłe dekoracje? Jeśli tak, ten zestaw jest dla Ciebie! Ta niezwykła lampka rozświetli wszystko wokół Ciebie, a także wprawi Cię w dobry nastrój na cały wieczór! W zestawie: • farba akrylowa (4 kolory), • szablony (4 rodzaje), • ziemia, • nasionka fasoli (4 szt.), • kryształki (2 rodzaje), • gąbeczka, • klej, • przezroczysta folia, • pędzelek, • brokat (3 kolory), • instrukcja.

46,40 zł
41,76 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,64 zł

12
Balsam do ust z woskiem pszczelim Sycylijska pomarańcza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balsam do ust z woskiem pszczelim Sycylijska pomarańcza
Dostępny9 szt.

Balsam do ust jest niezastąpionym kosmetykiem. Odżywia, nawilża i nadaje ustom zdrowy wygląd. Idealnie chroni skórę ust przed wysychaniem i pierzchnięciem. Balsam to nie tylko sposób na piękne usta. Może także stanowić wspaniały prezent dla rodziny lub przyjaciół. W zestawie: - masło kakaowe - olej - wosk pszczeli - olejek eteryczny - pomarańcza - słoiczek na balsam - plastikowy kubek - plastikowa łyżeczka - drewniany patyczek - barwnik spożywczy - szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 9 lat.

38,70 zł
34,83 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,87 zł

13
Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego Róża herbaciana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mydło z olejkiem z drzewa herbacianego Róża herbaciana
NiedostępnyBrak

Poznaj fascynujące tajniki produkcji mydła i naucz się robić własne, luksusowe zapachowe mydełka. W zestawie: - przezroczysta baza mydlana - forma na mydełka - barwniki spożywcze (2 kolory) - olejek eteryczny z drzewa herbacianego - olej roślinny - biały barwnik - plastikowa łyżka - zakraplacz - szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 9 lat.

37,90 zł
34,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,79 zł

14
Klocki Blocki. KB8042 MyCity. Buldożer na budowie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB8042 MyCity. Buldożer na budowie
Blocki
NiedostępnyBrak

Zestaw 117 klocków umożliwiający zbudowanie spychacza – buldożera. Klocki Blocki łączą się i dobrze trzymają się z innymi klockami tego typu (Sluban, Dromader, Lego, Natalia), dzięki czemu dziecko może mieszać zestawy i tworzyć najróżniejsze budowle i pojazdy oraz odgrywać scenki.

23,99 zł
21,83 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,16 zł

15
Kimble - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kimble
Dostępny37 szt.

Solidne wykonanie, niegubiąca się kostka i łatwe do nauczenia zasady. Celem jest przejście, wszystkimi swoimi pionkami, dookoła planszy. Można zbijać pionki przeciwnika, trzeba uważać jednak, aby samemu nie dać się usunąć z planszy. Gra tak pełna niespodziewanych zwrotów akcji, że nikt do końca nie może być pewny zwycięstwa. Zawartość: Plansza z kostką „Pop O Matic”, 16 pionków (4 w każdym kolorze), instrukcja. Wiek graczy: 5+ Liczba graczy: 2-4 Czas rozgrywki: 30 minut

63,20 zł
51,82 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,38 zł

16
Mr. Jack Pocket - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mr. Jack Pocket
NiedostępnyBrak

Po spowitych mrokiem ulicach dzielnicy Whitechapel ukradkiem przemyka się Mr. Jack, ścigany przez Holmesa i Watsona. Mr. Jack Pocket to miniaturowa odmiana doskonałej gry detektywistycznej Mr. Jack. Nie jest to jednak dokładna kopia tej gry, a całkowicie inny sposób na ciekawą rywalizację pełną blefu i dedukcji. W poszukiwaniu Kuby rozpruwacza biorą udział Watson, Sherlock oraz jego buldog. Podczas gry będziecie kierować poczynaniami tych postaci bądź zamieniać miejscami 9 podejrzanych. Kuba Rozpruwacz oczywiście wie, którą z postaci jest. Czego oczywiście próbuje się dowiedzieć osoba, grająca po stronie dzielnych detektywów. Mr. Jack Pocket to gra w której dwie osoby sprawdzą swoje umiejętności blefu, planowania i dedukcji. Ilość graczy: 2 Czas: 15' Wiek: 14+

65,00 zł
57,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

17
Wrebbit puzzle 3D Big Ben - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrebbit puzzle 3D Big Ben
Wrebbit Puzzles
Dostępny65 szt.

Wrebbit puzzle 3D to coś w sam raz dla ciebie! Jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie i ekstra nagrodę. Zawiera szczegółową instrukcję pokazującą, jak ułożyć puzzle! Przedstawia słynne budowle świata oraz podaje ich rozmiary! Wygoda i najwyższa jakość! Puzzle te poza wartością estetyczną, mogą służyć jako makiety do wielu gier bitewnych. Wiek: 12+ Ilość: 890 puzzli

224,00 zł
197,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 26,88 zł

18
Wrebbit puzzle 3D Wieża Eiffla - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrebbit puzzle 3D Wieża Eiffla
Wrebbit Puzzles
Dostępny60 szt.

Wrebbit puzzle 3D to coś w sam raz dla ciebie! Jeśli masz ochotę na prawdziwe wyzwanie i ekstra nagrodę. Zawiera szczegółową instrukcję pokazującą, jak ułożyć puzzle! Przedstawia słynne budowle świata oraz podaje ich rozmiary! Wygoda i najwyższa jakość! Puzzle te poza wartością estetyczną, mogą służyć jako makiety do wielu gier bitewnych. Wiek: 12+ Ilość: 816 puzzli

162,40 zł
142,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 19,49 zł

19
Odpowiedzieć Byciu. Odpowiedzieć Innemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odpowiedzieć Byciu. Odpowiedzieć Innemu
NiedostępnyBrak

Rozprawa Radosława Strzeleckiego konfrontuje radykalne rozumienie odpowiedzialności z zagadnieniem wolności. Perspektywę badawczą wyznacza tu przede wszystkim refleksja nad myślą Martina Heideggera i Emmanuela Lévinasa. Autor stawia pytania, na ile dialogiczna wykładnia odpowiedzialności pozwala również na pogłębienie rozumienia wolności i czy te dwie perspektywy – myślenie wolności i myślenie odpowiedzialności – zbiegają się ostatecznie w jednym punkcie. Decydujące znaczenie dla odpowiedzi na te pytania ma refleksja nad czasem, a rozważania autora koncentrują się wokół dwóch przełomowych dla współczesnej filozofii wydarzeń: odkrycia egzystencjału czasowości jako czasu pierwotnego przez Heideggera i ujęcia czasowości jako podstawy relacji z innym przez Lévinasa. „Radosław Strzelecki przedstawia nam rozprawę filozoficzną w sensie ścisłym, rzecz o dużym potencjale myślowym i krytycznym, stawiającą znaczne wymagania czytelnikowi. Jest ona pracą zasługującą na trudy lektury, w wielu fragmentach pasjonującą”. – prof. dr hab. Elżbieta Paczkowska-Łagowska „Podczas gdy współczesna etyka akademicka wyrzekła się filozofii i sprowadziła etyczność naszego bycia do wymiaru incydentalnego, Radosław Strzelecki przywraca jej pełnię filozoficznego blasku. Ukazuje czasowość ludzkiego bycia, jej wykładanie i przeżywanie, jako podstawową komponentę etyczną; przezwycięża jednostronność w pojmowaniu wolności i odpowiedzialności, ukazując je w ich źródłowej jedności. Czyni to wszystko językiem klarownym, acz oryginalnym, co sprawia, iż lektura prezentowanej czytelnikowi książki może też być źródłem radości estetyczno-literackiej”. – prof. dr hab. Jacek Filek „W moim przekonaniu analizy Radosława Strzeleckiego poświęcone Heideggerowi są znakomite i, co więcej, odkrywcze. Od strony analitycznej książka jest bardzo wartościowa i naukowo odpowiedzialna; jest solidną pracą filozoficzną”. – prof. dr hab. Karol Tarnowski

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

20
Napoleon's Cavalry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Napoleon's Cavalry
Dostępny4 szt.

The Napoleonic Age still arouses undiminished interest among both professional scholars, reenactors and aficionados of military history. In recent years research on that period has made dynamic progress not only in Western Europe and the USA but also in Poland and Russia.

165,00 zł
127,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 37,95 zł

21
Origin Organization Tactics Weapons. The Cavalry of Diocletian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origin Organization Tactics Weapons. The Cavalry of Diocletian
NiedostępnyBrak

Dr Piotr Letki (born 1981) – historian, MA graduate in Opole University’s Institute of History, where in 2005, on Faculty of History and Pedagogy he has written thesis on subject Legiony rzymskie okresu Cesarstwa w świetle Zarysy wojskowości Flawiusza Wegecjusza Renatusa. In 2010 he made his PhD in Opole University. Thesis entitled Uzbrojenie I taktyka walki jazdy rzymskiej w czasach panowania cesarza Dioklecjana 284-305 n.e. under supervision and tuition of Professor Joanna Rostropowicz. He is interested in history of Ancient Rome, especially military matters, particularly Roman Cavalry in 3rd and 4th centuries AD. (organisation, armament and tactics). He published articles in „Studia nad kulturą antyczną”, „Studia Historyczno-Wojskowe”, „Przegląd Historyczno-Wojskowy” i „Gazeta Rycerska”.

63,00 zł
48,51 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

22
The Roman conquest of Spain 218-178 B.C. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Roman conquest of Spain 218-178 B.C.
NiedostępnyBrak

The Iberian Peninsula was, throughout history, an area of conflict. Its wars were more significant than mere local skirmishes, prominent examples being the Christian Reconquista (722-1492 AD), the Spanish war of succession (1701-1714), fighting during the Napoleonic wars (1807-1814), or the civil war of 1936-1939 whose consequences are still felt by the Spanish people today. However, the first time the inhabitants of the Peninsula had to face great armed conflict was the Roman conquest which, barely interrupted, lasted two hundred years (218-19 BC). This made the land one of the most Romanised regions of the Empire. Hence the attempt to explain the formation of a new cultural entity, Roman Spain, remains one of the main issues researched in relation to the region’s history. Moreover, Roman conquest and the administration of the Iberian Peninsula constitutes a key part of the development of Roman imperialism. Most authors researching Roman presence in Spain so far have focused on the later stages of the Republic and the Empire, or the time when the administration of annexed territories consolidated, and mass colonization by inhabitants of Italy, speeding up the process of Romanisation. Therefore historians are keen to assess Roman relations with the indigenous peoples based on their centuries-long presence in the region. In reality the first period of conquest occurred in entirely different circumstances than the times of Octavian August, not to mention Roman rule during the rule of the „Spanish Emperors”, Trajan or Hadrian. It must be firmly emphasised that, despite undeniable Roman civilisational achievements (especially in city-planning), „voluntary Romanisation” was preceded by ruthless military expansion. We believe that brutal conquest cannot be eclipsed by diminishing the meaning of „primitive and unruly” resistance or euphemisms such as „adaptation of Spain to the Roman political system”. This notion can be found in Polish historiography as, according J. Modrzewska-Pianetti, there is little evidence of violent or repressive treatment of natives by Romans, save for the Numantia tragedy ... . We find that adopting such a perspective fails to take into account the high price paid by both the local people, and the conquerors themselves, for Roman hegemony.

63,00 zł
48,51 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,49 zł

23
Ocena użyteczności dochodu i jej wpływ na oszczędności gospodarstw domowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocena użyteczności dochodu i jej wpływ na oszczędności gospodarstw dom...
Dostępny101 szt.

Książka jest efektem przeprowadzonych przez Autorkę badań związku między oceną użyteczności dochodów a oszczędnościami gospodarstw domowych. Jej celem jest próba usystematyzowania i spopularyzowania wiedzy dotyczącej zagadnienia użyteczności dochodów i jej pomiaru oraz wpływu tej kategorii ekonomicznej na powstawanie oszczędności gospodarstw domowych. Autorka prezentuje również własną, dwuwariantową metodę badawczą, umożliwiającą analizę związku między wskazanymi kategoriami.

39,00 zł
35,88 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,12 zł

24
Zaskarżanie decyzji podatkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaskarżanie decyzji podatkowej
NiedostępnyBrak

Zaskarżanie decyzji podatkowej. Komentarz praktyczny z orzecznictwem. Wzory pism procesowych i kazusy stanowi omówienie najistotniejszych kwestii związanych z instytucjami prawnymi umożliwiającymi podatnikowi zaskarżenie decyzji podatkowej. W książce szczegółowo przedstawiono cechy i rodzaje decyzji podatkowych, instytucję odwołania – w tym tryb i sposób wniesienia tego środka zaskarżenia, nadzwyczajne tryby wzruszenia decyzji ostatecznej, tj. stwierdzenie nieważności decyzji ostatecznej, wznowienie postępowania oraz uchylenie (zmianę) podatkowej decyzji ostatecznej, a także postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym, które są właściwe do rozstrzygania sporów sądowych. Postępowanie podatkowe omówione w niniejszej publikacji uwzględnia aktualny stan prawny i opiera się na obowiązujących przepisach ustawy z 29.8.1997 r. – Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz ustawy z 30.8.2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.). Celem niniejszego opracowania jest zarówno wskazanie praktycznych wskazówek dotyczących procedur i uregulowań prawnych związanych z zaskarżeniem decyzji administracyjnych, a także przedstawienie najważniejszego i najnowszego orzecznictwa oraz praktyk sądowych. Publikacja przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców. Będzie ona przydatna przede wszystkim praktykom – sędziom sądów administracyjnych, doradcom podatkowym, adwokatom, radcom prawnym oraz aplikantom zawodów prawniczych. Ponadto będzie ona pomocna również dla doradców podatkowych, biegłych rewidentów, księgowych, osób pracujących w biurach rachunkowych oraz pracowników organów podatkowych: urzędów skarbowych i izb skarbowych, radców Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz pracowników Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Skarbu.

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

25
Sklepik z marzeniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklepik z marzeniami
NiedostępnyBrak

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić 'wszystko, o czym zamarzysz'. Ceną za zrealizowanie marzenia nie są jednak pieniądze, lecz spłatanie współobywatelowi pozornie niewinnego figla. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy swoich spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć jakimś cudem. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...

43,00 zł
34,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,60 zł

26
Bez góry i dołu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez góry i dołu. Audiobook
Juliusz Verne, Qes Agency
Dostępny23 szt.

Bez góry i dołu (fr. Sans dessus dessous, 1889) – to kolejna powieść z cyklu „Nadzwyczajnych Podróży” Juliusza Verne'a. Jest to ostatnia część małej trylogii Verne'a: Z Ziemi na Księżyc, Wokół Księżyca, Bez góry i dołu. Powieść ta może być nazywana „dwadzieścia lat później”. Mamy w niej znów pasjonującą fabułę, humor i podziw do wszystkiego, co nowoczesne i śmiałe. Mamy również tych samych bohaterów z Baltimore Gun Club, tylko ich pomysły są jeszcze bardziej ekscentryczne. W powieści tej Verne równoważy swoje uwielbienie dla nauki i techniki dobrą dawką ironii na temat ich potencjalnego szkodliwego nadużywania i zawodności ludzkich poczynań.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

27
Ipsos 301 p.n.e. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ipsos 301 p.n.e.
NiedostępnyBrak

Bitwa stoczona między Persami a Macedończykami w okresie podboju Bliskiego i środkowego Wschodu przez Aleksandra Macedońskiego. Ekspedycja Aleksandra była pierwszą wielką wyprawą europejską na kontynencie azjatyckim i doprowadziła do utworzenia ogromnego imperium na trzech kontynentach: w Europie, Afryce i Azji.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

28
Podręcznik użycia broni dla jednostek specjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik użycia broni dla jednostek specjalnych
NiedostępnyBrak

Publikacja zawiera charakterystykę walki wręcz z użyciem broni palnej, informacje dotyczące posługiwania się bronią i porady w zakresie użycia broni w akcji bezpośredniej z wykorzystaniem przypadkowych narzędzi.

20,00 zł
16,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

29
Jeszcze raz, Nataszo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze raz, Nataszo
Dostępny2 szt.

Kojąca książka, która rozgrzeje serce każdej kobiety. Natasza miała wszystko: kochającego męża, piękny dom, spektakularną karierę i własną agencję reklamową. Życie Nataszy wielu osobom mogłoby wydać się perfekcyjne i takie właśnie było? Do czasu. Jeszcze raz, Nataszo to opowieść o kobiecie, która kochała zbyt mocno. Swojego odbicia i akceptacji szukała w oczach ukochanego. Teraz musi iść przez życie sama. Czy odnajdzie utracone szczęście i spokój? ?Każdy związek to nieustanne pole walki. A walka staje się bezpardonowa, kiedy małżeństwo po 18 latach przechodzi do historii. Czy Natasza, bohaterka książki odnajdzie siebie, czy zatraci się w rozpamiętywaniu, wspominaniu tego, co było złe? Na te pytania odpowiada znakomita książka Karoliny Wilczyńskiej.? Ałbena Grabowska ?Przeglądając obrazki z życia młodej kobiety sukcesu, odnajdujemy cząstki własnej historii, własnych pragnień, dążeń i dylematów. Przywołujemy w pamięci własne fotografie z tamtych lat. W końcu tak wiele łączy nas ? kobiety. Czy uda się naprawić błędy i odnaleźć utracone nadzieje? Zawsze jest czas, by wszystko zmienić. Chciałoby się rzec, do dzieła Nataszo! I czekać na dalszą część tej historii, która przeczytana jednym tchem kończy się zbyt szybko.? Monika Kuszyńska ?Wiem, że jeszcze nie raz powiem sama sobie ?spróbuj jeszcze raz?. Przypomnę sobie Nataszę. Przypomnę swoje własne życie. Mam nadzieję że tysiące innych ludzi przeczyta opowieść Nataszy i świadomie, z namysłem będzie sobie powtarzać ?spróbuj jeszcze raz??. Przeczytajcie. Polecam wszystkim.? Ilona Felicjańska

32,90 zł
24,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,22 zł

30
Koń. Mój partner i przyjaciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koń. Mój partner i przyjaciel
NiedostępnyBrak

Autor książki, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, przez wiele lat był trenerem piłki siatkowej, od trzydziestu lat jest związany z końmi i jeździectwem. Książka zawiera osobiste obserwacje i doświadczenia autora, który kieruje ją głównie do młodych ludzi rozpoczynających przygodę z końmi. To oni powinni się uczyć, jak postępować z końmi, szanować je i uczyć się ich… Za to odpowiedzialni są zwłaszcza ludzie zajmujący się szkoleniem jeździeckim: trenerzy, instruktorzy, ale również rodzice. Niektórym doświadczonym jeźdźcom warto też przypomnieć, że wynik nie jest najważniejszy, że równie ważne jest przyjazne traktowanie koni. Koń powinien być partnerem człowieka.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

31
Ku słońcu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku słońcu
NiedostępnyBrak

Pozornie książka ukazuje kilka biografii – ludzi pokolenia stanu wojennego, urodzonych na początku lat 60. Opowiada o codzienności gierkowskiej, życiu podziemnym, emigracji, kapitalistycznej stabilizacji. Jednak główny nurt powieści płynie poza oficjalną i nieoficjalną historią. Iwasiów nie ma złudzeń: wie doskonale, że życie ukrywa się w stłumionych emocjach, skrywanej rozpaczy, w przerwach między atakami śmierci. I wie, że literatura nie może nikogo pocieszyć. Ku słońcu to książka, która swą mądrą skromnością dystansuje wiele fałszywych fajerwerków w polskiej literaturze. – Michał P. Markowski Proza Ingi Iwasiów jest gęsta jak krew, która przenosi energię przeszłości w przyszłość. – Roman Kurkiewicz Inga Iwasiów (ur. 1963), wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego, literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Wydała m.in.: Miasto-ja-miasto, Opowieść i milczenie. O prozie Leopolda Tyrmanda, Rewindykacje. Kobieta czytająca dzisiaj, Gender dla średnio zaawansowanych. Wykłady szczecińskie, Smaki i dotyki, Bambino, Na krótko, Umarł mi. , Angelusa, Cogito

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

32
Biała Maria - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała Maria
NiedostępnyBrak

Biała Maria to nazwa znanego serwisu. I marmuru, z którego zrobiono nagrobek. To także imię bohaterki książki. Jak to się łączy ze sobą? Przecież wszystko się łączy i ma swój – czasami ukryty – głęboki sens. Hanna Krall, reporterka. Wśród jej książek są m.in.: Zdążyć przed Panem Bogiem, Trudności ze wstawaniem, Hipnoza, Taniec na cudzym weselu, Dowody na istnienie, Tam już nie ma żadnej rzeki, To ty jesteś Daniel, Wyjątkowo długa linia, Spokojne niedzielne popołudnie, Król kier znów na wylocie, Żal, Sublokatorka. Okna, Różowe strusie pióra.

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

33
Gdzie jesteś, Jimmy? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdzie jesteś, Jimmy?
NiedostępnyBrak

Rok 1956. Ava Lark z dwunastoletnim synem Lewisem wynajmuje dom w atrakcyjnym miejscu, przedmieściach Bostonu. Jest piękną rozwiedzioną Żydówką i kobietą pracującą. Sąsiedzi okazują się niezbyt życzliwi. Lewis tęskni za nieobecnym ojcem i przyjaźni się z dziećmi, które także wychowują się bez ojca: Jimmym i Rose. Pewnego popołudnia Jimmy znika. Sąsiedzi – ogarnięci zimnowojenną paranoją – wykorzystują okazję, by jeszcze bardziej odsunąć się od Avy i jej syna. Po latach, gdy Lewis i Rose znowu się spotykają, usiłując rozwikłać tragiczną zagadkę, muszą zadecydować: czy powinno się mówić prawdę, nawet jeśli rani ukochane osoby, czy też pewne tajemnice lepiej zostawić pogrzebane na zawsze? „Książka Gdzie jesteś, Jimmy? opisuje świat, w jakim chcielibyśmy zatrzymać się dłużej, oraz tajemnice, które usiłujemy rozwikłać, czytając do bladego świtu”. JOYCE MAYNARD „Zniewalająca, wyrafinowana, wstrząsająca”. HEATHER GUDENKAUF „Leavitt zadaje ważne pytania: Co to znaczy być matką, rodziną? Odpowiedź może wprawić w osłupienie". JACQUELYN MITCHARD Caroline Leavitt - amerykańska powieściopisarka, scenarzystka, felietonistka i recenzentka, autorka książki Szczęście w twoich oczach.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

34
Coś, o czym chciałabym ci powiedzieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coś, o czym chciałabym ci powiedzieć
NiedostępnyBrak

Alice Munro daje niezbity dowód, że jak nikt inny potrafi uchwycić istotę ludzkiej natury w najróżniejszych naszych zachowaniach. Trudno sobie wyobrazić żywszy zmysł obserwacji . „Houston Post” W doskonałym zbiorze trzynastu opowiadań Alice Munro wykazuje się niezwykłą wrażliwością, prostotą stylu i wspaniałą techniką pisarską. John Updike przyrównał ją nawet do Czechowa. Opisane przez nią siostry, matki, córki, ciotki, babcie oraz przyjaciółki żyją nadzieją, miłością, gniewem i wiarą w pojednanie, zmagają się z przeszłością, teraźniejszością oraz tym, co jeszcze przyniesie los. Munro, z wrodzoną delikatnością i szczerością pisze o uczucia, trudnych relacjach damsko-męskich, nieudanych związkach, rozliczeniach z przeszłością, przekraczaniu progu dorosłości, upływie czasu, starości w kontekście relacji międzypokoleniowych, stosunkach miedzy rodzeństwem, poczuciu winy, budzącej się seksualności, życiowych wyborach oraz ich konsekwencjach. Trudno o bardziej subtelne i przenikliwe pióro we współczesnej prozie. Alice Munro (ur. w 1931r.) – kanadyjska prozaiczka uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. Międzynarodową Nagrodą Bookera za całokształt twórczości literackiej (2009) oraz Literacką Nagrodą Nobla (2013). Mistrzyni krótkiej formy, jedna z najwybitniejszych współczesnych pisarek.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

35
Kulinarna podróż zmysłów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulinarna podróż zmysłów
NiedostępnyBrak

Joseph „Józek” Seeletso – Botswańczyk z urodzenia, od wielu lat Polak z wyboru. Absolwent prestiżowej angielskiej uczelni gastronomicznej Westminster College w Londynie, gdzie uzyskał tytuł Chef de Cusine. Kucharz, artysta, kulinarny wizjoner. Od wielu lat zakochany w Polsce, jej smakach, podejściu do tradycji kultywowanych zarówno w życiu, jak i w kuchni. Wędrówka po kuchniach świata zaowocowała wydaniem pierwszej autorskiej książki. To przepisy, które łączą afrykańskie inspiracje i tradycyjne polskie składniki oraz polskie inspiracje z tradycją zaczerpniętą z serca Afryki. To kuchnia z apetytem na poszukiwanie nowych smaków i harmonii.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

36
Gdy kochają anioły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdy kochają anioły
Dostępny19 szt.

Adrianna, 23-letnia studentka filozofii, marzy o tym, by ukochany mężczyzna pozostał jej wierny na całe życie. Za namową kobiety poznanej na portalu o czarach przyjeżdża do Gdańska na spotkanie z tajemniczym Gabrielem, autorem książki uczącej rzucania miłosnych uroków. Mężczyzna okazuje się być jednym z najwyższych kapłanów czarnej magii, który zdradza Adriannie tajemnicę wszechświata i nieśmiertelności. Z pomocą wiedźmy Agaty dziewczyna poznaje sekrety czarnej magii oraz fascynujące fakty na temat swojej przeszłości. Aby dowiedzieć się, kim była w poprzednim wcieleniu, wyrusza w gwiezdną podróż do wymarłego kręgu. Nie wie jeszcze, że to wydarzenie odmieni jej życie i będzie miało wpływ na losy całej ludzkości. Czy odżyje w niej wielka miłość z przeszłości? Czy jako Księżycowa Branka przeciwstawi się Strażnikom Tradycji i będzie służyć Bogu Księżyca?

32,30 zł
23,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,04 zł

37
Województwo poleskie 1921-1939. Z dziejów politycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Województwo poleskie 1921-1939. Z dziejów politycznych
Dostępny5 szt.

Książka omawia dzieje legalnego ruchu politycznego w międzywojennym województwie polskim, od jego utworzenia w 1921 r. do wybuchu II wojny światowej. Przedmiotem analizy są zarówno inicjatywy polskie, jak i te będące efektem aktywności środowisk ukraińskich i białoruskich. Nacisk położono na odtworzenie mechanizmów zyskiwania przez nie poparcia wyrażanego zwłaszcza w wyborach parlamentarnych i samorządowych, zaprezentowanie wzajemnych relacji stronnictw i grup politycznych, wreszcie zarysowanie – systematycznie rosnącej – roli administracji państwowej.

35,30 zł
25,42 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,88 zł

38
Capoeira Danza o lucha + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Capoeira Danza o lucha + DVD
NiedostępnyBrak

Seria dwunastu tytułów w języku hiszpańskim na poziomach A2 do C1. Każdy tytuł składa się z pełnych koloru ilustracji. Książeczka i płyta DVD, która zawiera krótki film w języku hiszpańskim.

61,10 zł
56,21 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,89 zł

39
La faillite dans le systeme juridique polonais et francais au regard du reglement communautaire - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La faillite dans le systeme juridique polonais et francais au regard d...
NiedostępnyBrak

La faillite des entités juridiques a toujours fait partie de la vie économique globale. Depuis que l?échange commercial intracommunautaire existe le probleme de la faillite se pose. L?Union européenne essaie d?organiser uniformément la vie socio-économique de ses Etats membres, en particulier par la création et l?entrée en vigueur d?actes juridiques qui leur permettent d?agir dans cette réalité. De grands changements modifient la réalité socio-économique des Etats, notamment dans le domaine de la faillite. La réussite de l?Union européenne consiste a s?adapter a ces changements en réglant de maniere générale l?existence des entités juridiques de ses Etats membres en laissant aux droits nationaux leurs propres réglementations plus complexes. Ceci a permis de regrouper différents systemes juridiques en leur imposant une réglementation générale commune. Le risque grandissant de faillite ou de redressement des entreprises fonctionnant dans plus d?un pays membre de l?Union européenne (groupes de sociétés) a poussé le législateur a développer un droit de la faillite au niveau communautaire. Dans le présent livre on analyse donc en profondeur le reglement (CE) nr 1346/2000 du Conseil du 29 mai 2000 relatif aux procédures d?insolvabilité, qui est le premier et unique acte juridique communautaire régissant de maniere globale le theme de la faillite.

43,10 zł
37,93 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,17 zł

40
Ja, judaszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, judaszka
Dostępny21 szt.

„Ile razy można umierać z miłości? Wiele. Każdego dnia, każdej nocy, każdej pojedynczej godziny, których szeregi rozciągają się na lata; całe życie, aż do samego końca; aż czas wyczerpie się nieodwołalnie, jego ostatnia minuta nieodwracalnie przesypie ostatnie ziarnko w klepsydrze”. Krnąbrna nastolatka i wypalony czterdziestoparolatek – czy mogą być pokrewnymi duszami, sobie przeznaczonymi, jak się jej, Alicji, od pierwszego spotkania wydaje? I czy mają szansę na miłość szczęśliwą, jeśli ona jest uczennicą, a on, Wiktor, jej nauczycielem i wychowawcą? Jakich wyrzeczeń wymaga taki związek? Czy jego ciało sprosta jej namiętności i potrzebom? I czy zdrada może mieć postać inną niż fizyczne oddanie? Ewa Bartkowska opowiada o wielkiej miłości i wielkim dramacie z perspektywy dojrzałej kobiety, ale oddaje też głos mężczyźnie. Czytelnik ma więc szansę sam poznawać i oceniać spotkanie wrażliwości, lęków i nadziei. Autorka o książce: „Ja, judaszka to próba opisania wychodzenia z torów, w które wtłacza nas życie i społeczeństwo. Kluczenia, szukania rozwiązań, nowych ścieżek i trudnych wyborów – pomiędzy utartym i znanym a upragnionym. To powieść o przyjaźni i wielkiej miłości wbrew zasadom, o rozczarowaniach, ogromnej samotności, jakiej, pośród tłumów, doświadcza człowiek. O zmaganiu z cieniami przeszłości i samym sobą”.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

41
Galveston - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galveston
Dostępny7 szt.

Debiut twórcy serialu „Detektyw”! Roy Cady radził sobie jak dotąd doskonale. Uzbrojony w metalową pałkę dwumetrowy brodacz, postrach niesolidnych dłużników w Nowym Orleanie, nie jest może zbyt lubiany, ale na pewno skuteczny. Do czasu. Wiadomość o toczącej go śmiertelnej chorobie i zdradziecka pułapka, w jaką wpada podczas zdawać by się mogło rutynowej roboty, zmuszają go do zerwania z dotychczasowym życiem i podróży, w której przyjdzie mu się zmierzyć z duchami własnej przeszłości. Rozpoczyna się mordercza zabawa w kotka i myszkę, prowadząca przez najbardziej obskurne zakątki amerykańskiego południa, podejrzane speluny i zapuszczone motele, w których Cady oczekuje na spotkanie z tym, co nieuchronne. Czy uda mu się ocaleć? Czy ochroni dziewczynę, której życie do czasu spotkania z nim było jednym wielkim pasmem rozczarowań? Czy znajdzie w sobie dość sił, by pomimo choroby odkupić swoje dawne grzechy? Wybitny czarny kryminał scenarzysty i producenta jednego z najlepszych seriali ostatnich lat – Detektywa – z niezapomnianymi rolami Woody’ego Harrelsona i Matthew McConnaughy’ego, opowieść o honorze, zdradzie, odpowiedzialności i miłości kwitnącej w zakazanych miejscach. Opowieść o świecie stojącym w obliczu zagłady, która zburzy stary porządek, przynosząc nową, nieznaną bohaterom rzeczywistość. Nic Pizzolatto (ur. 1975) – scenarzysta, producent, powieściopisarza. Jego opowiadania zdobyły nominację do nagrody National Magazine Award, a debiutancki zbiór Beetween Here and Yellow Sea ogłoszono jednym z pięciu najciekawszych literackich debiutów przez „Poets & Writers Magazine”. Galveston, jego pierwsza powieść, trafiła w 2010 roku na listę finalistów Discover Award oraz nagrody im. Edgara Allana Poe dla najlepszego debiutu, wyróżniono ją także Spur Award oraz nagrodą Akademii Francuskiej dla najlepszego zagranicznego debiutu – Prix de Premier Roman L’Etranger. Prawa do książki kupiły wydawnictwa z szesnastu krajów. Autor jest wykładowcą kilku amerykańskich uniwersytetów.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

42
Luis Suarez. Pistolet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Luis Suarez. Pistolet
NiedostępnyBrak

Pierwsza biografia najbardziej kontrowersyjnego piłkarza. Piłkarz, który na boisku potrafi zachowywać się jak szaleniec, który pozdrawiał kibiców obscenicznymi gestami, który za pierwsze ugryzienie przeciwnika zyskał przydomek „Kanibala”, który obraził czarnoskórego Patrice’a Evrę. Najlepszy piłkarz Urugwaju, najlepszy piłkarz turnieju Copa America, jedyny zagraniczny gracz, który zdobył ponad 100 bramek dla Ajaxu Amsterdam, Piłkarz Roku w Anglii w sezonie 2013/2014... zawieszony na Mistrzostwach Świata 2014 za ugryzienie włoskiego zawodnika. Luca Caioli odwiedził Salto, rodzinne miasto Suáreza, Montevideo, gdzie Luis zaczynał grać w piłkę, Amsterdam i Liverpool. Dotarł do nieznanych faktów, rozmawiał z przyjaciółmi piłkarskiego geniusza, z piłkarzami i trenerami, którzy udzielili mu wywiadów na wyłączność. Ze swadą, która uczyniła jego poprzednie książki światowymi bestsellerami, zbudował gol po golu kompletną biografię kontrowersyjnego piłkarza, który wzbudza emocje na boisku i poza nim. Luca Caioli to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych, autor biografii największych współczesnych piłkarzy, m.in.: Messi. Historia chłopca, który stał się legendą, Ronaldo. Obsesja doskonałości, Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony, Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 35 języków.

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

43
Na przełomie tysiącleci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na przełomie tysiącleci
Dostępny3 szt.

Jest to książka, w której autor przedstawia obraz dwudziestego i początek dwudziestego pierwszego wieku na przykładzie życiorysu jednej z czteropokoleniowych rodzin. Każde pokolenie ma swój czas, swoje ideologie, swoje widzenie świata, swoje pragnienia, w których miłość i nienawiść prezentowane są w bardzo różnorakich kolorach. W tym przełomowym czasie dwóch wojen światowych i przemian ustrojowych każde pokolenie ma swoich idoli, swoje ulubione piosenki , swoje pragnienia i marzenia.. Autor proponuje nam wędrówkę w czasie , przemieszczanie się w różne miejsca, dotykanie poszczególnych wydarzeń i przeżywanie ich z wybraną rodziną .

19,90 zł
16,52 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,38 zł

44
Klocki Blocki. KB6728 MyPolice. Komisariat - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. KB6728 MyPolice. Komisariat
Blocki
NiedostępnyBrak

Przedstawiony zestaw składa się ze 193 elementów. W jego skład wchodzą: komisariat, motocykl oraz quad. Zestaw zawiera także trzech policjantów. Zestaw klocków pomaga: • ćwiczyć zdolności manualne, • rozwijać kreatywność, • uczyć się współdziałania, • rozwijać koncentrację, • udoskonalać myślenie przestrzenne i wyobraźnię.

34,99 zł
31,84 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,15 zł

45
Żywe trupy 21. Wojna totalna. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywe trupy 21. Wojna totalna. Część 2
Dostępny19 szt.

Świat, jaki znaliśmy, już nie istnieje. Nie ma władzy. Nie ma supermarketów. Nie ma telewizji. Za to są STWORY. Ciągle głodne, bezustannie polujące na ludzi i zwierzęta. Poruszają się dzięki dziwnej namiastce życia, choć tak naprawdę są martwe. ŻYWE TRUPY. W świecie opanowanym przez śmierć nie wystarczy rozpamiętywanie utraconych dni. Musimy walczyć, by kiedyś móc rozpocząć nowe życie. To wydanie zbiorcze zawiera zeszyty #121–#126 serii.

43,00 zł
33,97 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,03 zł

46
Na wschód od Arbatu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wschód od Arbatu
Dostępny58 szt.

Hanna Krall, jako korespondentka "Polityki", napisała na przełomie lat 60. i 70. serię reportaży ze Związku Radzieckiego. W czasach peerelowskiej cenzury, reportaże te zostały uznane przez recenzentów za wydarzenie. Od kolegów z tygodnika reporterka usłyszała: "Na zebraniach redakcyjnych pani teksty, koleżanko, są wysoko oceniane”. Te reportaże są przeciwieństwem ówczesnych propagandowych tekstów o ZSRR. Książka była hitem, czytelnicy wyrywali ją sobie książkę z rąk: między wierszami tropili ukryte przez Krall znaczenia. Mariusz Szczygieł: "Na wschód od Arbatu" nie należy dziś czytać jako książki o Związku Radzieckim, ale jako książkę o sposobie pisania o Związku Radzieckim.

32,00 zł
23,36 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,64 zł

47
Kule do kąpieli z solą morską Truskawkowe mojito - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kule do kąpieli z solą morską Truskawkowe mojito
NiedostępnyBrak

Kule do kąpieli to niezwykłe kosmetyki. Zmiękczają wodę, pielęgnują, skórę i wprawiają w dobry nastrój. Po wrzuceniu do wody musują, powodując powstanie przyjemnych bąbelków. Są też niezwykle aromatyczne. W zestawie: - soda oczyszczona - kwasek cytrynowy - olejek o zapachu mięty - sól morska - barwnik spożywczy - foremki - plastikowa łyżeczka - jednorazowe rękawiczki - szczegółowa instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 9 lat.

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

48
W krainie bezżenności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W krainie bezżenności
Dostępny4 szt.

Czy nauka Kościoła na temat małżeństwa, rodziny i ludzkiej płciowości może być atrakcyjna dla współczesnego człowieka? Autor, wybitny teolog, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny, przybliża nauczanie Jana Pawła II, zestawiając je z tekstami autorów, pochodzących z innych kręgów myślowych.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

49
Dziecięca stópka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięca stópka
Dostępny22 szt.

„Odlew stópki" to zestaw, który stanowi niezapomniany prezent dla każdego rodzica. Pozwala zachować cudowne wspomnienia pierwszego uśmiechu ich dziecka, pierwszych wypowiedzianych słów „mama" i „tata" oraz pierwszego, trudnego kroku dziecka w nowym, nieodkrytym jeszcze świecie. Odlew stópki Twojej małej pociechy stanie się cenną rodzinną pamiątką i będzie wspaniałym prezentem dla dziadków. W zestawie: - plastikowa forma - żel do odlewów - proszek gipsowy - kartka ze wstążkami - instrukcja Zabawka dla dzieci w wieku od 5 lat

51,60 zł
46,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,16 zł

50
Przebudzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przebudzenie
Dostępny32 szt.

Mroczna, elektryzująca powieść o tym, co może istnieć po drugiej stronie życia... W niedużej miejscowości w Nowej Anglii, ponad pół wieku temu, na małego chłopca bawiącego się żołnierzykami pada cień. Jamie Morton podnosi głowę i widzi intrygującego mężczyznę, jak się okazuje, nowego pastora. Charles Jacobs wraz ze swoją piękną żoną odmieni miejscowy kościół. Mężczyźni i chłopcy skrycie podkochują się w pani Jacobs; kobiety i dziewczęta - w tym także matka Jamie'go i jego ukochana siostra Claire - tym samym uczuciem darzą wielebnego Jacobsa. Jednak kiedy rodzinę Jacobsów spotyka tragedia, a charyzmatyczny kaznodzieja wyklina Boga i szydzi z wiary, zostaje wygnany przez zszokowanych parafian. Jamie ma własne demony. Od wielu lat gra na gitarze w zespołach na terenie całego kraju i wiedzie tułaczy żywot rock-and-rollowego muzyka, uciekając od rodzinnej tragedii. Po trzydziestce - uzależniony od heroiny, pozostawiony na pastwę losu, zdesperowany - Jamie ponownie spotyka Charlesa Jacobsa, co ma głębokie konsekwencje dla nich obu. Ich więź przeradza się w pakt, o jakim nawet diabłu się nie śniło, a Jamie odkrywa, że słowo "przebudzenie" ma wiele znaczeń. Ta bogata, niepokojąca powieść prowadzi czytelnika przez pięć dekad do najbardziej przerażającego zakończenia, jakie kiedykolwiek wyszło spod pióra Stephena Kinga. To arcydzieło Kinga, nawiązujące do twórczości takich wybitnych amerykańskich pisarzy jak Frank Norris, Nathaniel Hawthorne i Edgar Allan Poe. "Przebudzenie" to kwintesencja horroru. Przygotujcie się na... najlepsze! Stephen King

42,00 zł
31,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,50 zł

Wróć do góry