hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.10.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 17 października 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu (Martin Widmark), na drugim Higieniści Z dziejów eugeniki (Zaremba Bielawski Maciej). Kolejny produkt to Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Tom 4. Przygody szeregowca Kromki (Jerzy Wróblewski) oraz Dyskretny bohater (Mario Vargas Llosa).
1
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica wyścigu
Dostępny211 szt.

Dziś w Valleby rozgrywa się wyścig rowerowy. Zwycięzca otrzyma złoty medal i nagrodę pieniężną w wysokości dziesięciu tysięcy koron. Trwa zacięta walka, bo każdy z zawodników chce dotrzeć na metę jako pierwszy. Ale czy na pewno wszystkie metody są dozwolone? Okazuje się, że wyścig nie może zostać rozstrzygnięty bez pomocy Lassego i Mai. Kolejne tytuły serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” od kilku lat wybierane są książką roku przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci, a tym samym nie schodzą w Szwecji z list bestsellerów. W Polsce również cieszą się dużą popularnością. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Książki świetnie nadają się dla dzieci, które właśnie zaczynają samodzielnie czytać. Duża czcionka, duża ilość charakterystycznych czarno-białych ilustracji oraz trzymająca w napięciu akcja sprawiają, że nawet najbardziej oporni mali czytelnicy czytają je z wypiekami na twarzach.

29,90 zł
18,84 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 11,06 zł

34 osoby kupiły
2
Higieniści Z dziejów eugeniki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Higieniści Z dziejów eugeniki
Dostępny40 szt.

W sierpniu 1997 roku uwaga światowych mediów skupiła się na Sztokholmie. Czy to prawda, że demokratyczne państwo dobrobytu w imię „higieny rasy” aż do lat 70. XX wieku zmuszało tysiące obywateli do operacji pozbawiających płodności? Że socjaldemokratyczne władze Szwecji dzieliły ludzi na „pożytecznych” i „małowartościowych”? Jak to możliwe, że media przez tyle lat nie podjęły tematu? Tydzień później rząd Szwecji zdecydował o powołaniu specjalnej komisji i zadośćuczynieniu ofiarom programu sterylizacji. Autorem artykułów, które ujawniły te wstrząsające praktyki, był Maciej Zaremba Bielawski. Higieniści… to rozbudowana książkowa wersja tamtych tekstów, wzbogacona o eseje dotyczące historii eugeniki, jej propagatorów, przeciwników i fanatyków, działających w krajach tak różnych, jak Stany Zjednoczone, Trzecia Rzesza, Szwecja czy Japonia. Nazistowskie Niemcy nie miały monopolu na eliminowanie jednostek „niegodnych życia”. Utopia uszlachetnienia ludzkości metodą hodowli ma długą i zaskakującą tradycję. Hołdowali jej także w latach 30. wybitni i postępowi Polacy, m.in. Tadeusz Boy-Żeleński i wielu znanych lekarzy. W rozdziałach napisanych specjalnie do polskiego wydania autor próbuje zrozumieć, co nimi kierowało i dlaczego nie znaleźli w Polsce posłuchu. Choć dziś nie prowadzi się już państwowych programów „genetycznego ulepszenia” ludzkości, eugenika jako taka wcale nie spoczęła na śmietniku historii. Dochodzi do głosu w nowych formach, jak choćby w Stanach Zjednoczonych, gdzie dzieci zaskarżają rodziców i szpitale za to, że urodziły się z wrodzoną ułomnością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
3
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Tom 4. Przygody szeregowca Kromki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego. Tom 4. Przygody szeregowca Kromki
Dostępny16 szt.

Album zbiera 101 humorystycznych pasków komiksowych z Przygodami Szeregowca Kromki. Były one pierwotnie drukowane na łamach gazety wojskowej „Żołnierz Polski Ludowej” w latach 1962–64. Album uzupełniają trzy strony żartów rysunków, które Jerzy Wróblewski stworzył dla tej samej gazety.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

4 osoby kupiły
4
Dyskretny bohater - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyskretny bohater
Dostępny486 szt.

Biznesmen Felicito Yanaque, zakochany do szaleństwa w uwodzicielskiej Mabel, podejmuje nierówną walkę z bezwzględnym szantażystą. Don Rigoberto i ponętna Lukrecja całe dnie spędzają w łóżku, nie podejrzewając zagrożenia, jakim jest tajemniczy przyjaciel ich syna Fonsita. Tymczasem w innej części Peru sędziwy Ismael Carrera płata swoim synom szatańskiego figla, planując perfidną zemstę. Kto z nich okaże się dyskretnym bohaterem? W najnowszej, trzymającej w napięciu do ostatniej strony powieści Mario Vargas Llosa serwuje wykwintny koktajl tajemnic, namiętności i zemsty, gdzie miłość i zdrada noszą jedno imię. Noblista perfekcyjnie wodzi czytelnika za nos, snując intrygę, w której wszyscy są podejrzani. Ta mistrzowska powieść zachwyci miłośników Szelmostw niegrzecznej dziewczynki i Pochwały macochy.

42,90 zł
33,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,87 zł

3 osoby kupiły
5
Święte rodzicielstwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święte rodzicielstwo
Dostępny16 szt.

Rodzicielstwo to niezwykła szkoła formacji duchowej. Codzienna opieka nad dziećmi, troska o ich potrzeby oraz kształtowanie ich charakterów pozostawia trwały ślad w każdym rodzicu... Święte rodzicielstwo nie jest kolejnym poradnikiem o tym, jak wychowywać, zachęcać i dyscyplinować nasze dzieci. To raczej książka, która zmienia punkt widzenia o sto osiemdziesiąt stopni i pokazuje, w jaki sposób Bóg posługuje się dziećmi, by kształtować charakter i duchowość rodziców. Jeśli masz już za sobą lekturę wielu poradników opisujących konkretne metody wychowawcze, sięgnij po Święte rodzicielstwo, a zobaczysz swoją rolę w zupełnie nowym świetle. Docenisz potencjał świętości w relacji łączącej cię z dzieckiem i dowiesz się, jak rozwijać się duchowo przez wypełnianie powołania do bycia rodzicem. Jeśli wydawało ci się, że znajdziesz w tej książce pięć sposobów na to, jak pomóc córce odnosić sukcesy w szkole, czy też dziesięć wskazówek, które pomogą ci przygotować syna na to, co czeka go w okresie dojrzewania, bardzo się rozczarujesz. Moja książka dotyczy czegoś zupełnie innego – tego, jak Bóg wykorzystuje nasze dzieci, by kształtować naszego ducha. Żyjemy pośród świętych „nauczycieli”. Czasami im się ulewa. Czasami wpadają w histerię. Czasami przytulają się do nas, całują nas i kochają. Zarówno wtedy, kiedy jest dobrze, jak i wtedy, kiedy jest źle, formują nasze serce, kształtują duszę i zachęcają nas do tego, byśmy inaczej, głębiej doświadczali Boga (ze wstępu autora).

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

3 osoby kupiły
6
Chłopcy. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Chłopcy. Wydanie II
Dostępny3 szt.

Wznowienie pierwszego tomu głośnego cyklu Chłopcy wzbogacone zupełnie nową historią! Rykiem silników, hukiem wystrzałów i głośnym: BANGARANG! - tak zwiastują swoje przybycie Zagubieni Chłopcy, najbardziej niezwykły gang motocyklowy na świecie. Niegdyś wierni towarzysze Piotrusia Pana, dziś odziane w skórzane kurtki zakapiory pod wodzą zabójczo seksownej Dzwoneczek. Zrobią wszystko, by przetrwać... i dobrze się przy tym bawić. Bez względu na cenę. Chłopcy to wystrzałowy cykl Jakuba Ćwieka, który łączy ciężki klimat rodem z popularnego serialu Sons of Anarchy z bajkowymi postaciami klasycznej powieści Jamesa M. Barriego Piotruś Pan. Ilustracje do książki wykonał Robert Adler. Dalszych przygód Zagubionych Chłopców szukajcie w kolejnych tomach: Chłopcy 2. Bangarang i Chłopcy 3. Zguba.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

2 osoby kupiły
7
Kurier z Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurier z Warszawy
Dostępny21 szt.

Komiks Kurier z Warszawy to opowieść o polskim Jamesie Bondzie – wojennym emisariuszu państwa podziemnego, który był łącznikiem między okupowaną Warszawą a rządem RP na uchodźstwie. Zdzisław Jeziorański (pseudonim Jan Nowak) wielokrotnie uniknął śmierci: w 1939 uciekł z pociągu wiozącego go do obozu jenieckiego, na dworcach wisiały już listy gończe z jego podobizną. W pierwszych latach II wojny światowej zajmował się organizacją wymierzonej w Niemców czarnej propagandy (Akcja ”N”), a następnie trzykrotnie przedzierał się przez ogarniętą wojną Europę z Warszawy do Londynu, gdzie oprócz polityków polskich rozmawiał m.in. z premierem Wielkiej Brytanii Winstonem Churchillem. Trasa jego misji kurierskich wiodła lądem, wodą i powietrzem przez ok. 20 tys. kilometrów, ukrywał się na barce pod węglem oraz w luku bombowym samolotu. Po wojnie pozostał na emigracji, w latach 1951–1975 był dyrektorem Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Przeszedł do legendy jako Kurier z Warszawy.

44,00 zł
31,24 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 12,76 zł

2 osoby kupiły
8
Polska nie zginęła... my żyjemy... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Polska nie zginęła... my żyjemy...
Dostępny4 szt.

"...Polska nie zginęła..." to zapis wywiadu - rzeki przeprowadzonej przez dziennikarza Leszka Szymowskiego z byłym ministrem obrony Romualdem Szeremietiewem. Szeremietiew - działacz opozycji w PRL i analityk sceny politycznej - poddał diagnozie stan polskiej armii, oraz zmieniającą się sytuację geopolityczną Polski m.in. w kontekście konfliktu na Ukrainie. Wnioski, które nasuwają się po lekturze tej książki nie są optymistyczne, ale mimo to powinien się z nimi zapoznać każdy, komu losy Polski leżą na sercu.

41,90 zł
12,57 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 29,33 zł

1 osoba kupiła
9
Zestawy zadań z języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestawy zadań z języka polskiego
Dostępny21 szt.

Od 2015 roku na koniec klasy szóstej szkoły podstawowej uczniowie piszą sprawdzian według nowej, zmienionej formuły. W części dotyczącej języka polskiego znajdują się zadania sprawdzające następujące umiejętności: odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji, analiza i interpretacja tekstów kultury oraz tworzenie wypowiedzi. Wśród zadań na sprawdzianie po raz pierwszy pojawią się zadania zamknięte nowego typu: prawda-fałsz i na dobieranie, a wśród zadań otwartych - zadania z luką. Proponujemy skorzystanie z opracowanych przez nas, zgodnie z wymaganiami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Zestawów zadań z języka polskiego, które pomogą uczniowi dobrze przygotować się do nowej formuły sprawdzianu. Rozwiązując zestawy, przećwiczy wszystkie typy zadań i jednocześnie powtórzy materiał z języka polskiego. Treść zadań została bowiem dobrana w taki sposób, aby uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu podstawy programowej. Ponadto do opracowania dodane zostały najważniejsze zasady ortograficzne i interpunkcyjne oraz przykłady ich zastosowania, a także wskazówki dotyczące poprawności językowej. Warto zwrócić także uwagę na zamieszczoną w publikacji "Instrukcję dla ucznia", która pozwoli krok po kroku poznać specyfikę zadań nowego typu i sposób zaznaczania wybranych odpowiedzi. Dodatkowym atutem opracowania są zawarte w nim kryteria oceniania oraz przykłady poprawnych odpowiedzi do zadań otwartych. Warto też zaznaczyć, że uczeń mający problemy w redagowaniu wypracowań będzie mógł swoją pracę porównać z podanym przykładem wymaganej formy wypowiedzi. Niewątpliwą zaletą publikacji są dodane do każdego zestawu karty odpowiedzi, dzięki czemu uczeń przećwiczy przenoszenie odpowiedzi na kartę.

19,00 zł
14,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,75 zł

10
Mario Vargas Llosa. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mario Vargas Llosa. Biografia
Niedostępny
Brak

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepokornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontrowersyjnych i drażliwych, ujawniając niepublikowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty. Ta emocjonująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza. "Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: "Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów ...". Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał..."

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

11
Prawdziwy książę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwy książę
Niedostępny
Brak

Książka jest zbiorem pięciu baśni o różnej tematyce. Elżbieta Janikowska jest autorką kilku książek dla dzieci i uznanym pedagogiem w zakresie bajkoterapii.

9,10 zł
6,37 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,73 zł

12
Tajemnice skrzata Ernesta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice skrzata Ernesta
Niedostępny
Brak

"Tajemnice skrzata Ernesta" to kontynuacja "Opowieści skrzata Ernesta", gdzie bohaterami są czarodziejskie, sympatyczne wróżki, lotinki, dreptaki i skrzaty. Zapraszamy w fantastyczną podróż po baśniowym świecie, pełnym przygód zabawnych bohaterów.

14,90 zł
10,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,47 zł

13
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 Tom 1
Niedostępny
Brak

Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości: stanowią wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na aplikacjach prawniczych, ale i dla aplikantów w trakcie aplikacji i dla praktyków, składają się z 4 tomów odpowiadających poszczególnym częściom - dniom - egzaminu radcowskiego i adwokackiego: części cywilnej i karnej, gospodarczej i administracyjnej, zawierają wzory pism z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i administracyjnego wraz ze szczegółowymi komentarzami, omówieniem najważniejszych podstaw apelacyjnych i kasacyjnych. Tom 1 obejmuje: Akta cywilne i karne, a w nich: kazusy egzaminacyjne z lat 2010-2014 wraz z propozycjami odpowiedzi, kompletne akta karne (wypadek drogowy, bójka, narkotyki, rozbój) wraz z wyrokami i uzasadnieniami w celu sporządzenia apelacji, kompletne akta cywilne (rozwód, ochrona dóbr osobistych, zadatek) wraz z wyrokami i uzasadnieniami w celu sporządzenia apelacji, propozycje apelacji do akt cywilnych i karnych, apelacje, opinie, umowy oraz skargi sporządzone przez praktyków.

169,00 zł
140,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

14
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości 2015 Tom 2
Niedostępny
Brak

Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości: stanowią wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie przeznaczone specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na aplikacjach prawniczych, ale i dla aplikantów w trakcie aplikacji i dla praktyków, składają się z 4 tomów odpowiadających poszczególnym częściom - dniom - egzaminu radcowskiego i adwokackiego: części cywilnej i karnej, gospodarczej i administracyjnej, zawierają wzory pism z zakresu prawa cywilnego, karnego, gospodarczego i administracyjnego wraz ze szczegółowymi komentarzami, omówieniem najważniejszych podstaw apelacyjnych i kasacyjnych. Tom 2 obejmuje: Akta gospodarcze i administracyjne, a w nich: kazusy egzaminacyjne z lat 2010-2014 wraz z propozycjami odpowiedzi, kazusy gospodarcze wraz z propozycjami umów, kazusy administracyjne wraz z propozycjami skarg i odwołań, mini kazusy wraz z odpowiedziami z prawa gospodarczego, kompletne akta pięciu spraw gospodarczych wraz z wyrokami i uzasadnieniami w celu sporządzenia apelacji, apelacje, opinie, umowy oraz skargi sporządzone przez praktyków.

169,00 zł
140,27 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,73 zł

15
Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie
Niedostępny
Brak

Umierający chłopiec. Egocentryczna gwiazda. Piękna, osobista opowieść o przemianie i nadziei. "Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem" - tak surowo, z perspektywy lat, ocenia samego siebie jeden z największych muzyków wszech czasów. W najtrudniejszym okresie swego życia poznał Ryana White'a. Zarażony w wyniku transfuzji krwi, wykluczony ze społeczeństwa chłopiec oraz uzależniony od narkotyków, alkoholu i przygodnego seksu gwiazdor: ich spotkanie zmieniło wszystko. Kiedy choroba zabrała Ryana, a także Freddiego Mercury'ego i wielu innych przyjaciół Eltona Johna, ten bez reszty poświęcił się działalności dobroczynnej. Stał się inspiracją dla księżnej Diany, Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor i setek tysięcy innych osób, które tak jak on starały się pomagać chorym, biednym i odtrąconym.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

16
Raúl. Sekrety legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Raúl. Sekrety legendy
Niedostępny
Brak

To była może najtrudniejsza decyzja w jego życiu. Mógł zostać i cieszyć się statusem legendy. Kochał Madryt, a Madryt kochał obłędną miłością jego. Ale jeszcze bardziej kochał rywalizację i możliwość gry. Ta ambicja zaprowadziła go na sam szczyt, to jej w pierwszej kolejności musiał pozostać wierny. 20 lat temu w barwach Królewskich zadebiutował wychowanek rozwiązanej drużyny młodzieżowej Atlético Madryt. Jeden z najbardziej przebiegłych napastników w historii piłki nożnej przez 16 sezonów zaaplikował rywalom Realu 323 bramki... Przejmująca historia życia i kariery ikony klubu z Madrytu i reprezentacji Hiszpanii. Wspomnienia Raúla, jego rodziny, a także tych, którzy mieli zaszczyt go spotkać na swojej drodze - Vicente del Bosque, Fabio Capello, Rafaela Beníteza, Emilio Butragueño, Fernando Hierro, Zinédine'a Zidane'a, Ronaldo, Ikera Casillasa, Roberto Carlosa, Luísa Figo, Sergio Ramosa, Davida Beckhama i wielu innych.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

17
Kraina Baśni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Baśni
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowany zbiór bajek: Nowe szaty cesarza, Dziewczynka z zapałkami, Wilk i siedem koźlątek, Flecista z Hameln, O dzielnym krawczyku. oprawa twarda z gąbką.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

18
Uniwersum Metro 2033. Mrówańcza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uniwersum Metro 2033. Mrówańcza
Niedostępny
Brak

"Wrak milionowego miasta, głównego ośrodka obwodu i okręgu, bramy Kaukazu, portu pięciu mórz..." A pod nim nieukończone metro z tymi nielicznymi mieszkańcami, którzy mieli szczęście przetrwać. Szczęście? Ze zmiennym powodzeniem bronią swoich podziemnych enklaw przed agresją nowych gospodarzy zniszczonego świata. Ale oto nadciąga zagrożenie, które zmusza do ucieczki panoszące się na powierzchni stwory, a mieszkańców metra sama jego nazwa przyprawia o dreszcze i rodzi nocne koszmary. Czy to już ostateczny kres ludzi? Czy jest jeszcze jakaś nadzieja? Autor straszy, ale i oczarowuje. "Ściana płomieni dokonała tego, z czym nie poradził sobie niedokończony kamienny mur ... ogromne, szybko rozpalone ognisko skutecznie odcięło mutanty od ludzi. I stało się tak dlatego, że ktoś nie bał się jednym ruchem palca wznieść ścianę ognia i stać się jej częścią. Ktoś spłonął żywcem, dając innym szansę na ocalenie. Choćby maleńką, ale jednak" "Kiedy pierwszy raz usłyszałem tytuł Mrówańcza, zapytałem, pewnie podobnie jak i Wy: Co?! A potem przeczytałem książkę i nie miałem żadnych wątpliwości. Dlatego że mimo dziwnego tytułu to mocna i sugestywna powieść. Z pewnością jedna z najlepszych w Uniwersum Metra 2033. Niepodobna do innych. Pasjonująca, a do tego mroczna i liryczna" Dmitry Glukhovsky

35,00 zł
28,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,00 zł

19
Prawo zamówień publicznych Komentarz do zmian obowiązujących od dnia 19 października 2014 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo zamówień publicznych Komentarz do zmian obowiązujących od dnia 1...
Niedostępny
Brak

Już od 19 października 2014 r. obowiązują ważne zmiany w ustawie Prawo zamówień publicznych! (podstawa prawna: ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy – Prawo zamówień publicznych, Dz.U. poz. 1232) Przygotowaliśmy dla Państwa doskonałą pomoc do wdrożenia zmian Niniejsza publikacja to: ujednolicony tekst ustawy po nowelizacji, z wyróżnieniem zmian, a także obszerny komentarz dla praktyków autorstwa jednego z najbardziej cenionych specjalistów z zakresu Prawa zamówień publicznych. Komentarz obejmuje: szczegółowe omówienie każdego ze znowelizowanych przepisów z podanymi przykładami ich zastosowania oraz analizę potencjalnych problemów interpretacyjnych, wzorcowe dokumenty uwzględniające znowelizowane przepisy (wykaz poniżej), dokładny opis działań zamawiającego stosującego nowe regulacje krok po kroku, przykłady kryteriów pozacenowych – nowy obowiązek ustawowy! - w szczególności opis tych kryteriów, jaki powinien znaleźć się w SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) wraz z symulacjami oceny ofert z ich zastosowaniem oraz zasadami obliczania punktacji ofert. Wzory: Informacja o odmowie udostępnienia informacji Wezwanie do wyjaśnień dotyczących przesłanek wykluczenia wskazanych w art. 24 ust. 2a ustawy Prawo zamówień publicznych Wezwanie do uzupełnienia Zapisy SIWZ dotyczące zobowiązania, o którym mowa w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wezwanie do zaspokojenia roszczenia zamawiającego kierowane do dłużników solidarnych na podstawie art. 26 ust. 2e ustawy Prawo zamówień publicznych Zapisy SIWZ dotyczące klauzuli społecznej, o której mowa w przepisach art. 29 ust. 4 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych Informacja o zatrzymaniu wadium Wezwanie do złożenia wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny Wzór klauzul waloryzacyjnych, o których mowa w art. 142 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Co się zmieniło? Główne zmiany wprowadzane do ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczą: odformalizowania postępowania na usługi niepriorytetowe o wartości poniżej progów unijnych; wprowadzenia fakultatywnej przesłanki wykluczenia wykonawcy dotyczącej zawinionych i poważnych naruszeń obowiązków zawodowych; zmian w zakresie powoływania się przez wykonawców na zasoby podmiotów trzecich (solidarna odpowiedzialność wykonawcy i podmiotu udostępniającego zasoby za wykonanie przedmiotu zamówienia); wprowadzenia możliwości określenia przez zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę; wprowadzenia możliwości korzystania przez zamawiających z przykładowych wzorów dokumentów; zmiany w zakresie zatrzymania wadium; ograniczenia stosowania wyłącznie kryterium cenowego; modyfikacji zasad ustalania rażąco niskiej ceny; zasad waloryzacji umów z wykonawcami. Uwaga! Integralną częścią publikacji jest suplement elektroniczny zawierający tekst ustawy Prawo zamówień publicznych z wyróżnieniem zmian oraz wzory dokumentów w formacie MS Word, co pozwala na łatwe i szybkie ich dostosowanie do indywidualnych wymogów i rozwiązań stosowanych w jednostce. Stan prawny: 19 października 2014 r.

157,50 zł
148,05 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,45 zł

20
Długi powrót do domu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długi powrót do domu
Niedostępny
Brak

We wrześniu 2011 roku Judith Tebbutt wraz z mężem Davidem wybrali się na wakacje do Kenii. W ustronnym hotelu przy plaży, wcześnie rano, doszło do tragedii. Uzbrojeni piraci porwali Judith i wywieźli do wioski w Somalii , gdzie była przetrzymywana jako zakładniczka w ciasnym i brudnym pokoju. Za jej głowę wyznaczono okup. Tam dowiedziała się strasznej prawdy –odpowiedzialność za jej uwolnienie spadła na syna Olliego mieszkającego w Anglii. Osamotniona, zastraszona i bliska śmierci głodowej, walczyła , by przetrwać. To historia Judith opisana przez nią własnymi słowami – opowieść o latach spędzonych u boku Davida, zapis wydarzeń, które wstrząsnęły jej życiem oraz świadectwo siły i miłości. „Ta książka to dowód, że warto opowiadać najbardziej dramatyczne historie, ukazujące siłę walki z przeciwnościami losu.” „Obserwer” „Emocjonująca i trzymająca w napięciu niczym thriller, żarliwa pochwała życia.” „Daily Mail”

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

21
Basia. Wielka księga Basi i Franka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia. Wielka księga Basi i Franka
Niedostępny
Brak

Franek jest mały i nie wszystko umie. Na szczęście ma starszą siostrę – Basię. To ona pokazuje mu świat. Poznają zwierzęta, kolory, liczby i pojazdy. Przeżywają złe i dobre humory, przygody z zasypianiem, ubieraniem i jedzeniem. W Wielkiej księdze Basi i Franka znajdują się wszystkie dotychczas wydane opowiastki, a także zupełnie nowe historie oraz strony z zadaniami dla dzieci.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

22
Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich w ZAKŁADZIE NARODOWYM im. OSSOLIŃSKICH. CZĘŚĆ II Grafika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich w ZAKŁADZIE NARODOWYM im. ...
Dostępny5 szt.

"Moje dokumenty i zbiory przeznaczyłem w ostatniej woli do Zakładu Narodowego im. Ossolińskich” - napisał Jan Nowak-Jeziorański w liście z 25 marca 2002 roku, adresowanym do profesora Janusza Durki. Bogaty zbiór dzieł sztuki, nazwany przez darczyńcę „Kolekcją Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich”, tworzą obrazy, miniatury, akwarele, rysunki oraz grafika. Cześć daru opracowano w publikacji "Kolekcja Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Część i: Obrazy - miniatury - akwarele - rysunki" autorstwa Leszka Machnika i Beaty Długajczyk (Wrocław 2012). W niniejszym katalogu, będącym kontynuacją naukowego omówienia zgromadzonych przez Nowaka-Jeziorańskiego zbiorów, zaprezentowano kolekcję liczącą niemal trzysta pięćdziesiąt rycin. Katalog ten jednocześnie zamyka opracowanie zbiorów graficznych, rysunkowych i malarskich kolekcjonera, nie wyczerpując wszakże całego daru, który obejmuje również stare druki, książki, pamiątki historyczne, rzemiosło artystyczne, broń, numizmaty, archiwalia, dokumenty itd., a przede wszystkim niezwykle cenne archiwum. Na rok 2014 przypada setna rocznica urodzin „kuriera z Warszawy” (ur. 2 października 1914, zm. 20 stycznia 2005). Z tej okazji Senat Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2014 Rokiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W uchwale podkreślono, iż „Jan Nowak-Jeziorański wiele razy, w momentach kluczowych, znacząco wpłynął na bieg wydarzeń w Polsce”. Wskazano na jego zasługi jako żołnierza, emisariusza, dyrektora Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa, doradcy władz Stanów Zjednoczonych, który czynnie wspierał Solidarność, jak również zwolennika przyjęcia Polski do NATO.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

23
Opowieści spod oliwnego drzewa. Seria ½+½=∞. Tom II. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści spod oliwnego drzewa. Seria ½+½=∞. Tom II.
Niedostępny
Brak

Polscy turyści na Bliskim Wschodzie przypadkowo gubią książkę z bajkami. Znajdują ją palestyńskie dzieci. Pięć ilustracji jest punktem wyjścia dla starej, mądrej bajarki Mirjam do opowieści, które snuje dzieciom w małej wiosce. Zadziwiająco dla czytelnika – bajki Mirjam w niczym nie przypominają znanych nam historii. Bajarka doskonale dobiera opowiadania, wskazując w nich drogę do rozwiązania kłopotów, trapiących jej małych słuchaczy. Niesamowita, szkatułkowa narracja o uniwersalności dziecięcych problemów.??

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

24
Historia pewnego narzeczeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pewnego narzeczeństwa
Dostępny10 szt.

Krzysztof Orłowski, syn Renaty i Roberta, wchodzi w dorosłość. Jest podobny do ojca - przystojny i inteligentny. W klasie maturalnej zakochuje się w nieodpowiedniej zdaniem rodziców dziewczynie, przez co zaniedbuje naukę, staje się krnąbrny i opryskliwy. Ponieważ rozmowy z nim nie przynoszą oczekiwanych efektów, Robert postanawia wdrożyć inne metody działania. Razem z Renatą uknuwają misterną intrygę... Tymczasem z Australii powraca teściowa Renaty. Jest wylewna i uczuciowa, pragnie naprawić dawne szkody. Jej intencje wydają się czyste, szybko zdobywa sympatię członków rodziny. Renata jednak nie potrafi jej zaufać. Czy obawy okażą się słuszne?

33,60 zł
24,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,41 zł

25
Wielki blok zimowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki blok zimowy
Niedostępny
Brak

Wielki blok z łamigłówkami to gwarancja wielogodzinnej świetnej zabawy. Obrazki możesz ozdobić śmiesznymi nalepkami.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

26
Wielki blok dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki blok dla chłopców
Niedostępny
Brak

Wielki blok z łamigłówkami to gwarancja wielogodzinnej świetnej zabawy. Obrazki możesz ozdobić śmiesznymi nalepkami.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

27
Budowa i utrzymanie dróg żelaznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budowa i utrzymanie dróg żelaznych
Niedostępny
Brak

Przedruk konspektu wykładów według programu przyjętego dla kursu kandydatów z 1929 r. Autor omawia klasyfikację dróg żelaznych, profile i plany budowy dróg, części składowe nawierzchni, ruch kolejowy oraz zabezpieczenia.

18,90 zł
13,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,67 zł

28
Zapiski nosorożca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski nosorożca
Niedostępny
Brak

Republika Południowej Afryki. Dzikość przyrody, ruchliwe ulice wielkich miast i bezdroża w głębi kraju. Turystyczna rzeczywistość zderzona z brawurowo zreinterpretowanym światem afrykańskich mitów. „Nigdy nie dowiem się, co ludzie, tak serdeczni w pierwszym kontakcie, naprawdę o nas myśleli. Przeczuwam, że wioska w Zululandzie, gdzie zgubiliśmy się w nocy, była najbliżej prawdy, tej prawdziwej Afryki, jaką dane było zobaczyć nam, bogatym turystom, oglądającym świat przez szyby samochodu. Przeczuwam, ale nie wiem. Nie wiem nic. Poza jednym. Coś tam się zdarzyło.” Każda podróż jest darem. A podróż w mentalność tak odległą jest darem szczególnym. Co otrzymaliśmy? Opowieść o jednym z najbardziej fascynujących krajów świata czy szczere wyznanie pisarza, że nie wyjaśni nam Afryki? Ascetyczny dziennik podróży? A może zmysłową, na wpół baśniową włóczęgę przez świat magii i archetypów Czarnego Lądu? Jedno jest pewne: Orbitowski w Zapiskach nosorożca mówi o Afryce w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt do tej pory. „Łukasz Orbitowski opisuje swoją wyprawę do RPA bez napuszenia i egzaltacji reporterskiej. Jest podróżnikiem ciekawym świata i jego tajemnic, chłonie egzotyczną rzeczywistość i barwnie o niej opowiada. W swoje zapiski wplata legendy afrykańskie. Są jak opowieści szeptane przed zaśnięciem, które wprowadzają nas w ten dziwny, niepokojący klimat Nieznanego Lądu” – Sylwia Chutnik. „Autor horrorów podróżujący w dresie i trampkach przez krainę Lovecrafta. Słabo? Jest mocno orbitowsko, a orbitowska Afryka jest inna, niż sobie wyobrażacie” – Ziemowit Szczerek.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

29
Kiedy byłem dziełem sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy byłem dziełem sztuki
Niedostępny
Brak

Przypadkowe spotkanie ze słynnym artystą całkowicie zmienia życie bohatera książki. Z niepozornego, zakompleksionego człowieka przeistacza się w budzącą podziw żywą rzeźbę. Wymarzona popularność, sława i bogactwo nagle są na wyciągnięcie ręki. Jednak sukces musi zapłacić wysoką cenę. Zyskuje to, o czym zawsze marzył. Traci to, czego dotąd nie doceniał. Czy za cenę sławy warto wyrzec się wolności? Co decyduje o naszej wyjątkowości? Czy naprawdę to, co najważniejsze widzi się tylko sercem? Eric-Emmanuel Schmitt, najbardziej poczytny współczesny francuski pisarz, autor książek takich jak Oskar i pani Róża, Dziecko Noego i Pan Ibrahim i kwiaty Koranu, poszukuje odpowiedzi na te pytania w intrygującej przypowieści, która podbiła serca polskich czytelników.

32,90 zł
25,33 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,57 zł

30
Damy złotego wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Damy złotego wieku
Niedostępny
Brak

Żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Opływały w niewyobrażalne luksusy, na swoje zawołanie miały setki dworzan i służących. „Złoty wiek" był jednak tylko fasadą dla najbardziej bezwzględnego okresu dziejów Polski. Otaczała je sieć intryg i spisków. Oczekiwano od nich, że będą tylko statystkami w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Ale „Damy złotego wieku” nie pozwoliły uwięzić się w złotych klatkach. Wzięły sprawy we własne ręce. Księżniczka z podrzędnego włoskiego rodu ma zasiąść na tronie najpotężniejszego państwa Europy. Czy jej największym wrogiem okaże się ukochany syn? Magnatka nosi w łonie nieślubne dziecko młodego władcy. Czy dzięki tej ciąży jej ród zostanie wywyższony? A może spadnie na nią hańba i powszechne potępienie? Królowa walczy z przeklętym dziedzictwem matki i spiskuje przeciw swojemu mężowi. Czy koniec jej dynastii będzie także końcem polskiego imperium? Autor bestsellerowych Pierwszych Dam II Rzeczpospolitej i Upadłych Dam II Rzeczpospolitej prezentuje świat dworskich intryg, politycznych rozgrywek, nieograniczonych ambicji i niepohamowanych namiętności. W takim świecie żyły Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

31
Scooby-Doo. Nawiedzona chatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scooby-Doo. Nawiedzona chatka
Niedostępny
Brak

Odkrywaj tajemnicę i ćwicz czytanie ze Scoobym i jego przyjaciółmi. Scooby i Tajemnicza Spółka są już na tropie do rozwiązania kolejnej zagadki. Na końcu każdej książeczki znajdziesz dodatkowe strony. Zbieraj je i stwórz swoją własną historię!

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

32
Batman. Wielkie plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman. Wielkie plakaty do kolorowania
Niedostępny
Brak

Wielkie plakaty z Batmanem są to wielkoformatowe, specjalnie przygotowane kolorowanki o podwójnym przeznaczeniu. Dziecko po pokolorowaniu obrazka, może z łatwością wyrwać stronę i powiesić ją na ścianie. Wiek czytelnika: 7-9 lat.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

33
Superman. Wielkie plakaty do kolorowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superman. Wielkie plakaty do kolorowania
Niedostępny
Brak

Wielkie plakaty z Supermanem są to wielkoformatowe, specjalnie przygotowane kolorowanki o podwójnym przeznaczeniu. Dziecko po pokolorowaniu obrazka, może z łatwością wyrwać stronę i powiesić ją na ścianie.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

34
Wróżki, elfy, syrenki. Naklejkowe mozaiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wróżki, elfy, syrenki. Naklejkowe mozaiki
Niedostępny
Brak

W tej książeczce zamieszczono całą masę gier i zabaw z królewnami, wróżkami, elfami, syrenkami w roli głównej. Publikacja wzbogacowna została o strony do kolorowania i ozdabiania obrazków mnóstwem naklejek. Dzięki tym pięknym i kolorowym książkom nasze dzieci mogą doskonale się bawić i tworzyć wyjątkowe naklejkowe mozaiki.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

35
Śnieżynki. Naklejkowe mozaiki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śnieżynki. Naklejkowe mozaiki
Niedostępny
Brak

Baw się ze Śnieżynkami w kolorowanie i naklejanie. Stwórz niezwykłe naklejkowe mozaiki z ponad 900 naklejek.Rozwiązuj zadania i zagraj ze Śnieżynkami w zimowa grę. Dzięki tej bajkowej książce dzieci mogą doskonale się bawić i tworzyć przepiękne naklejkowe mozaiki.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

36
Władca pierścieni. Gra planszowa, wydanie 2 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władca pierścieni. Gra planszowa, wydanie 2
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Niedostępny
Brak

Stań u boku Aragorna, Gandalfa, Legolasa i zmierz się z armią Mordoru. Stwórz drużynę, która zdoła pokonać wrogów. Bądź jednak czujny, bo Oko Saurona bacznie cię obserwuje. W każdej chwili możesz spodziewać się ataku sił zła! Wygra gracz, który pokona najniebezpieczniejszych wrogów i dzięki temu zdobędzie najwięcej punktów! Zawartość pudełka: • 43 karty pierścienia, • 21 kart wrogów. Rozmiar opakowania: 10.6 x 15.3 x 2.8 cm

40,00 zł
31,20 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,80 zł

37
Polska i Świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska i Świat
Niedostępny
Brak

Świat kipi bogactwem kulturowym i przyrodniczym. Jego piękno przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach, wytworach człowieka i natury, górach i oceanach. Natomiast Polska jest krajem niezwykłym, w którym cenne pamiątki są na wyciągnięcie ręki. Bo Polska to nie tylko Wawel i Wilanów, ale tysiące obiektów, być może skromniejszych i mniej efektownych, ale w równym stopniu budujących naszą tożsamość. Polska i świat. Najpiękniejsze miejsca i zabytki prezentuje bogactwo natury i najpiękniejsze zakątki na świecie oraz w naszym kraju to piękno przyrody i architektury zamknięte w jednej książce.

100,00 zł
72,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 28,00 zł

38
Punkt zwrotny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt zwrotny
Niedostępny
Brak

Jak przekonuje bestsellerowy autor New York Timesa, trwające właśnie globalne przemiany mają bardzo konkretny wpływ na nasze życie. Obserwujemy kluczowe zmiany w życiu zawodowym i prywatnym, w naszym stosunku do pieniędzy, zdrowia, a nawet ogniska domowego. Autor podpowiada, jak możemy zaakceptować nowe odkrycia, ujawniające rolę współpracy w naturze i społecznościach ludzkich. Instruuje, jak stworzyć w naszym życiu, rodzinach i społecznościach psychiczną odporność opartą na pięciu sprawdzonych i zrównoważonych zasadach. Jednocześnie, korzystając dorobku nauki i mądrości naszych przodków, wskazuje klucze umożliwiające ewolucję świadomości w samym środku procesu transformacji i podaje strategie pozwalające przejść ów proces. Wielkie zmiany, nowe możliwości.

49,40 zł
37,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,35 zł

39
Szukaj mnie wśród lawendy 1. Zuzanna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj mnie wśród lawendy 1. Zuzanna
Dostępny9 szt.

Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy Zuzanna będzie w stanie wybaczyć Robertowi? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu. Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

40
Tajfun. Zagadka układu C-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajfun. Zagadka układu C-2
Niedostępny
Brak

Salivan – baza Federacji znajdująca się w odległym układzie planetarnym C-2 – została zaatakowana przez Muunów. Dzięki błyskawicznej ucieczce agenci Nino: Tajfun i Kriss unikają pojmania. Po złożeniu raportu w sztabie powracają do układu C-2 aby zbierać informacje o działaniach Muunów oraz odnaleźć swoją współpracowniczkę Maar, która pozostała na Salivanie. Zagadka Układu C-2 miała swoją premierę w 1984 roku na łamach Świata Młodych. Można powiedzieć, że od razu komiks ten stał się kultowym. Ówczesnych czytelników zachwycały przede wszystkim liczne nawiązania do amerykańskiej popkultury (np. filmów Gwiezdne Wojny czy Świat Dzikiego Zachodu) oraz naładowana akcją kosmiczna przygoda. Raczkiewicz snuł tę opowieść zupełnie swobodnie rzucając bohaterów na kolejne planety, a nawet do „czarnej dziury". A jaki dziś jest ten komiks, po trzydziestu latach? Nadal pozostaje dziełem kultowym. Bo tylko w nim można znaleźć scenę przecinania planety na pół!

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

41
Saga Valty. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Valty. Tom 2
Dostępny40 szt.

Druga część Sagi Valty po raz kolejny przenosi czytelnika w ciekawy świat islandzkich legend pełnych silnych bohaterów, magicznych stworzeń oraz bogów, którzy śledzą poczynania ludzi i ingerują w nie gdy uznają to za korzystne dla siebie. Główny bohater komiksu – Valgar z Valty próbuje odzyskać swoją ukochaną, piękną Astridr i swego pierworodnego syna. W tym celu wyrusza w długą i niebezpieczną podróż aby pozyskać potężnych sojuszników. Jednak pomoc nowym przyjaciołom zmusi go do ogromnego poświęcenia... Saga Valty to przygodowy komiks autorstwa wybitnego scenarzysty Jeana Dufaux (Skarga Utraconych Ziem, Drapieżcy, Krucjata), który do współpracy zaprosił utalentowanego rysownika Mohameda Aouamirego (W Poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga bogów).

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

42
Ośla Skórka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ośla Skórka
Niedostępny
Brak

Przepięknie ilustrowana seria klasycznych bajek.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

43
Kolorowy świat. Wycinanki pięciolatka. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat. Wycinanki pięciolatka. Część 1
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

„Teczka zawiera 48 kart, które można wykorzystać w przedszkolu i w domu, by dobrze się bawić, miło spędzić popołudnie, a jednocześnie poćwiczyć z dzieckiem sprawność jego ręki, umiejętność wypowiadania się, logicznego myślenia i obserwowania.” Karty można podzielić na: – puzzle – należy je wyciąć i ułożyć zgodnie z zaprezentowanym wzorem; mają one różny stopień trudności, – wycinanki – należy je wyciąć, złożyć, skleić i ozdobić, aby powstały okulary, czapka górnika, jabłuszko i wiele innych ozdób, – wyklejanki – należy wyciąć kontur i ozdobić go zgodnie z instrukcją lub własną wyobraźnią; w ten sposób można zrobić grzybka czy jeżyka, który kłuje, – historyjki obrazkowe – po pocięciu należy ułożyć je w odpowiedniej kolejności i opowiedzieć, co przedstawiają; historyjki mają 3, 4 lub 6 elementów.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

44
Kolorowy świat Materiały do obowiązkowego nauczania przedszkolnego Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat Materiały do obowiązkowego nauczania przedszkolnego Czę...
Niedostępny
Brak

Teczka zawiera zestaw kart do ćwiczenia wszystkich sprawności, których dziecko będzie potrzebowało w trakcie nauki w szkole. Są więc tu zadania: wspomagające odróżnianie strony prawej i lewej; kształtujące podstawowe umiejętności matematyczne: przeliczanie w zakresie 10, tworzenie zbiorów, rozpoznawanie i nazywanie kształtów figur geometrycznych; wspierające rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej, sprawności grafomotorycznej i innych umiejętności niezbędnych do nauki pisania i czytania; wspierające rozwój logicznego myślenia i wnioskowania; wzbogacające słownictwo dziecka i wspomagające rozwój umiejętności wypowiadania się i wiele innych. Ćwiczenia ułożone są tematycznie, tak by ich układ wpisywał się w tok roku szkolnego. W marcu są więc poruszane takie tematy, jak Dzień Kobiet czy Wiosna, a w czerwcu – Dzień Dziecka czy Wakacje. Karty układają się w spójną całość, ale można też wykorzystywać je, zmieniając kolejność całych cykli lub tylko kolejnych stron.

19,00 zł
15,01 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,99 zł

45
Zrozumieć fizykę 3. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć fizykę 3. Zbiór zadań dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres r...
Dostępny91 szt.

Przedstawiamy zbiór zadań kształcący umiejętność rozwiązywania różnych typów zadań, przygotowujący do matury od początku nauki. • Umożliwia skuteczną naukę rozwiązywania zadań dzięki zróżnicowanym zadaniom ułożonym zgodnie z narastającym stopniem trudności, odpowiednio oznaczonym, a także rozwiązanym „Przykładom” i „Dodatkowi matematycznemu”. • Zapewnia wygodne korzystanie dzięki skrótowi najważniejszych wiadomości, czytelnie wyróżnionym definicjom i wzorom przed każdym działem oraz odpowiedziom i wskazówkom do zadań. • Pomaga utrwalać zdobyte umiejętności dzięki „Klasyce fizyki” – zadaniom uznanych autorów, B. Mendla i J. Mendla, zamieszczonym po każdym dziale. • Gwarantuje solidne przygotowanie do matury za pomocą zadań różnego typu, w tym oznaczonych zadań o charakterze doświadczalnym oraz zadań typu maturalnego zebranych po każdym dziale.

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

1 osoba kupiła
46
Kolorowy świat. Rysowanki. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat. Rysowanki. Część 2
Niedostępny
Brak

W zeszycie znajdują się ćwiczenia wspierające rozwój sprawności ręki pięciolatka. Należą do nich: – obrazki do kolorowania przedstawiające sympatyczne postaci ludzi i zwierząt, – szlaczki i rysunki do kreślenia po śladzie, – i inne ćwiczenia. W zeszycie znajdują się także zabawy z cyframi od 6 do 9. Umiejętności zdobyte przez dziecko podczas pracy z tą książką ułatwią mu naukę pisania.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

47
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Kolorowanka. Trzylatki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja indywidualnego rozwoju. Kolorowanka. Trzylatki
Dostępny8 szt.

Kolorowanka doskonali sprawność manualną, pomaga ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i wpływa na prawidłowy rozwój małej motoryki. Dziecko podczas zabawy uczy się precyzji ruchów, zaczyna od wypełniania powierzchni palcem, a kiedy umie już trzymać narzędzia pisarskie, koloruje kredkami. To odpowiedź na naturalną potrzebę ekspresji artystycznej dziecka. Zalety: • uczy mieszczenia się na wyznaczonej powierzchni, • doskonali percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo-ruchową, • zachęca do twórczości plastycznej, • uczy staranności i doprowadzania pracy do końca.

18,90 zł
17,96 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,94 zł

48
Jeremiah 2. Usta pełne piasku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeremiah 2. Usta pełne piasku
Dostępny27 szt.

Jeremiah i jego przyjaciel Kurdy, błąkając się po pustyni, natykają się na mężczyznę w mundurze. David należał do oddziału milicji, eskortującego transport pieniędzy. Tylko on i jego dowódca ocaleli z napadu, ale udało im się ukryć skarb. Zostali schwytani przez bandytów, którzy próbowali zmusić Davida, by doprowadził ich do kryjówki. Wbrew swojej woli Jeremiah i Kurdy zostają wplątani w krwawą rozgrywkę między rzezimieszkami bezwzględnej Sharity i równie okrutnymi milicjantami. Pokusa zdobycia skarbu jest ogromna, ale najpierw trzeba spróbować przeżyć… „Jeremiah” to klasyczna już seria przygodowa autorstwa mistrza komiksu europejskiego Hermanna, rozgrywająca się w postapokaliptycznej scenerii Nowego Dzikiego Zachodu.

38,00 zł
31,16 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,84 zł

49
Durango 3. Pułapka na zabójcę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Durango 3. Pułapka na zabójcę
Dostępny1 szt.

Arizona, czerwiec 1898 roku. Durango, leworęczny rewolwerowiec, przybywa do górniczego miasteczka Silver Bridge na zaproszenie Johna Allena, właściciela tamtejszych kopalni srebra. Jednak na miejscu spotkania zamiast zleceniodawcy czekają na niego zabójcy, zaś w mieście przybysz wpada w perfidnie zastawioną pułapkę. Niesłusznie oskarżony o zabójstwo, Durango musi dowieść swej niewinności, a przy okazji rozwikłać skomplikowaną sprawę krwawego sporu między niedawnymi wspólnikami w interesach. Ma przeciw sobie miejscowych przedstawicieli prawa i niemal wszystkich mieszkańców, a na swoją obronę – tylko prawdę… i niezawodny pistolet mauser. Pod palącym słońcem Arizony znów przemówią rewolwery, a krew zabarwi skały i piach…

38,00 zł
31,16 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,84 zł

Wróć do góry