hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.10.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 21 października 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-6 (Jolanta Pańczyk), na drugim Splendor (Rebel). Kolejny produkt to Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 1-3 (Jolanta Pańczyk) oraz Przedszkolak kocha czytać. Czytanie symultaniczne (Agnieszka Bala).
1
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 4-...
Dostępny211 szt.

Ludzie są różni – jedni grubsi, inni chudsi, jedni bardzo wysocy, inni bardzo niscy. Jedni lubią matematykę, inni język polski, a niektórzy wolą zajęcia techniczne lub WF. Wiedzę i umiejętności z tych przedmiotów, które lubimy bardziej, łatwiej nam przyswoić. Z innymi przedmiotami czasem bywa trudniej. Nic się nie martw, razem coś na to poradzimy. Kolorowy, pełen ciekawych zadań zeszyt ćwiczeń pomoże ci lepiej nauczyć się tych rzeczy, które wymagają więcej twojej uwagi. Usiądź zatem wygodnie, użyj kredek i flamastrów i z otwartą głową zacznij pięknie rysować, rozwiązywać zadania matematyczne, pisać i czytać. Taka nauka to sama radość. Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, kl. 4-6 to pomoc dla nauczyciela i ucznia. Zadaniem zajęć rewalidacyjnych jest wyrównywanie różnic rozwojowych w zakresie np. spostrzegania, logicznego myślenia, pamięci, grafomotoryki. Zadania zebrane w tym zeszycie mają usprawniać nie tylko motorykę ręki, lecz także koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz inne funkcje, jakie uczeń powinien doskonalić w procesie edukacji.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

27 osób kupiło
2
Splendor - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Splendor
Rebel, od 10 lat
Dostępny516 szt.

Zostań jednym z największych handlarzy kamieniami szlachetnymi epoki renesansu. Stań na czele gildii kupieckiej i podejmuj strategiczne decyzje dotyczące inwestycji w nowe kopalnie, wysyłania statków do nowego świata oraz zatrudniania cenionych rzemieślników. Zbuduj ekonomiczne imperium i gość w swoich progach możnych patronów dysponujących nieprzebranymi wpływami i środkami, aby zyskać chwałę i prestiż. Zawartość opakowania: • 40 znaczników, • 90 kart rozwoju, • 10 płytek arystokratów, • instrukcja.

169,95 zł
149,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 20,39 zł

10 osób kupiło
3
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 1-3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 1-...
Dostępny53 szt.

Ludzie są różni – jedni grubsi, inni chudsi, jedni bardzo wysocy, inni bardzo niscy. Jedni wolą pisać, inni czytać, a są tacy, którzy kochają rysować. Tych przedmiotów, które lubimy, jest nam się łatwiej uczyć. Z innymi czasem bywa trudniej. Nic się nie martw, razem coś na to poradzimy. Kolorowy, pełen ciekawych zadań zeszyt ćwiczeń pomoże ci lepiej nauczyć się tych rzeczy, które wymagają więcej twojej uwagi. Usiądź zatem wygodnie, użyj kredek i flamastrów i z otwartą głową zacznij pięknie rysować, rozwiązywać zadania matematyczne, pisać, czytać i bawić się w szkołę. Taka nauka to sama radość. Zajęcia rewalidacyjne. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej, klasy 1-3 to pomoc dla nauczyciela i ucznia. Zadaniem zajęć rewalidacyjnych jest wyrównywanie różnic rozwojowych w zakresie np. spostrzegania, logicznego myślenia, pamięci, grafomotoryki. Zadania zebrane w tym zeszycie mają usprawniać nie tylko motorykę ręki, lecz także koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, spostrzegawczość oraz inne funkcje, jakie uczeń powinien doskonalić w procesie edukacji.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

9 osób kupiło
4
Przedszkolak kocha czytać. Czytanie symultaniczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak kocha czytać. Czytanie symultaniczne
Dostępny163 szt.

Przedszkolak kocha czytać. Czytanie symultaniczne to zeszyt ćwiczeń umożliwiający utrwalenie czytania samogłosek i rzeczowników, a także czasowników wprowadzonych w Elementarzu Przedszkolak kocha czytać. Prawopółkulowy, symultaniczny sposób przetwarzania informacji oznacza w praktyce odczytywanie samogłosek i rzeczowników konkretnych w mianowniku. Ten sposób czytania polega na całościowym (globalnym) ujmowaniu obrazu graficznego. Uwzględnia również uczenie czytania przez poznawanie znaczeń. Czytanie symultaniczne stanowi etap przygotowawaczy do nauki czytania, który ma na celu stymulowanie myślenia symbolicznego i rozumowania przez analogię.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

8 osób kupiło
5
Przedszkolak kocha czytać. Czytanie sekwencyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak kocha czytać. Czytanie sekwencyjne
Dostępny132 szt.

Przedszkolak kocha czytać. Czytanie sekwencyjne to zeszyt ćwiczeń, który przyczynia się do utrwalenia sylab wprowadzonych w Elementarzu Przedszkolak kocha czytać. Ćwiczenia pozwalają na łączenie sylab w wyrazy, a wyrazów w zdania przy zachowaniu określonej sekwencji (tj. dostrzeżenia wzajemnego następstwa liter w sylabie), w konsekwencji zaś ułatwiają płynne czytanie z uwzględnieniem zasad składni, fleksji i prawidłowej artykulacji. Lewopółkulowy, sekwencyjny sposób przetwarzania informacji to odczytywanie sylab. Jest to czytanie abstrakcyjne liniowo uporządkowanych dźwięków mowy. Nauka czytania następuje przez poznawanie znaczeń, a nie rozpoznawanie znaków liter. Strategia ta daje dziecku możliwość przeprowadzenia analizy i syntezy słuchowej słowa (wyrazu).

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

8 osób kupiło
6
Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Józef Piłsudski. Marzyciel i strateg
Dostępny114 szt.

Po przeczytaniu Marzyciela i stratega profesor Wacław Jędrzejewicz powiedział: Przez najbliższych pięćdziesiąt lat to będzie najlepsza książka o Piłsudskim. „Autor stworzył dzieło rzetelnością nieustępujące publikacjom naukowym, a jednocześnie nienużące dzięki lekkości pióra właściwego poecie i eseiście. W odróżnieniu od większości prac historycznych, Urbankowski nie skupia się na samej faktografii, choć i ta część budzi uznanie. Owocem jest obfitość mało znanych faktów i szeroko zarysowany kontekst dziejowy. Arcyciekawe jest ukazanie działalności marszałka w ujęciu filozoficznym i etycznym. To pozwala wejrzeć w moralne dylematy i zrozumieć kontrowersyjne decyzje, które Piłsudski podejmował w swoim burzliwym życiu. Jest przy tym postacią miotaną przez historię i tę historię kreującą. Urbankowski swojego bohatera traktuje z sympatią i zrozumieniem, ale nie jest bezkrytycznym hagiografem. Ta postawa w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych była skuteczną odtrutką na zalew spotwarzających Piłsudskiego publikacji w większości pisanych na polityczne zamówienie. Dziś z kolei książka Urbankowskiego nie traci na aktualności, stanowiąc przeciwwagę dla kolejnej, swoistej mody na bezpardonową krytykę marszałka i kręgu jego współpracowników. Trawestując stendhalowskie proroctwo, nie zawsze trzeba pisać biografie słynnych ludzi na nowo. Czasem wystarczy powrócić do tych najbardziej wartościowych, a ta Urbankowskiego jest bezkonkurencyjna” – Bartłomiej Osuch.

59,00 zł
46,61 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,39 zł

7 osób kupiło
7
Bracia Karamazow, wydanie zmienione i skrócone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Karamazow, wydanie zmienione i skrócone
Dostępny76 szt.

Ostatnia, najdojrzalsza i powszechnie uważana za najważniejszą powieść Fiodora Dostojewskiego Opowiada historię ojcobójstwa, w którą w różny sposób zamieszani są trzej synowie zamordowanego. Każdy z nich, dręczony poczuciem winy, stara się znaleźć swoje miejsce w mrocznym świecie Karamazowów. Dostojewski był mistrzem analizy najmroczniejszych zakątków duszy ludzkiej i targających człowiekiem namiętności. W Braciach Karamazow roztrząsa odwieczne dylematy ludzkości: istnienie wolnej woli, Boga, zła, miłości. Powieść ta uznana została przez wielu myślicieli, takich jak Zygmunt Freud czy Albert Einstein, za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej. Jest to skrócona wersja książki

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

6 osób kupiło
8
Danse Macabre - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Danse Macabre
Dostępny15 szt.

Obraz horroru jako gatunku oglądanego oczami największej jego gwiazdy. Stephen King opowiada swoim czytelnikom o horrorze literackim, filmowym, telewizyjnym, nawet radiowym omawia ważne dzieła, motywy i postacie, a przy okazji przytacza sporo anegdot ze swego życia. I pisze to wszystko jak tylko on potrafi lekko, wciągająco, dowcipnie. Jak rozwijała się postać Wampira? Co łączy Kinga ze Sputnikiem? Czemu cenzorzy zainteresowali się amerykańskim komiksem? Który film grozy jest najgorszy w historii? Na wszystkie te pytania, i wiele innych, odpowiada ta książka.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

3 osoby kupiły
9
Hodowanie troglodytów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hodowanie troglodytów
Dostępny19 szt.

Istnieją co najmniej dwa niejawne cele reformy Uniwersytetu. Pierwszym jest odciągnięcie młodych, zdolnych ludzi od pracy intelektualnej – od czytania książek, pisania, wykładania – na rzecz quasi-biznesowej działalności sprowadzającej się do pozyskiwania pieniędzy dla przedsiębiorstwa zwanego dawniej Uniwersytetem. Cel drugi jest bardziej demoniczny i zgadza się z kierunkiem zmian mających charakter globalny – jest nim konsekwentne osłabianie instynktu wolnościowego, polegające na stwarzaniu dobrych warunków do wymiany wolności akademickiej (wolności tout court) na dobra materialne.

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

2 osoby kupiły
10
Spójrz nowymi oczyma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spójrz nowymi oczyma
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Książka ta jest o Bogu. Nie o ludziach ani wyznaniach religijnych, które twierdzą, że reprezentują Boga, ale o Bogu; na podstawie tego jak Sam przedstawił swój prawdziwy charakter. Okazuję się, że Bóg jest dokładnie taki, jak oczekiwaliśmy. Niesamowicie piękny. Ale musisz zamknąć oczy i otworzyć swoje serce, by Go zobaczyć. Otwórz swój umysł na doskonały wizerunek Boga przedstawiony w osobie Jezusa Chrystusa.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
11
Wciąż się na coś czeka. Koncert w Teatrze Polonia, 2 CD + DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wciąż się na coś czeka. Koncert w Teatrze Polonia, 2 CD + DVD
Magda Umer, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny6 szt.

Tracklista: CD 1 1. Zmierzch 2. Pogoda na szczęście 3. Deszcz 4. Nie oczekuję dziś nikogo 5. I wciąż się na coś czeka 6. Luna srebrnooka 7. Noce i dnie 8. Jaśniej 9. Ach Panie, Panowie 10. Portofino 11. Szkoda róż CD 2 1. Osobno 2. Atramentowa rumba 3. Zimy żal 4. O niebieskim pachnącym groszku 5. Słynny niebieski prochowiec 6. I ciągle dal 7. Płachta nieba 8. Oczy tej małej 9. Jeszcze w zielone gramy 10. Ptaki smutku 11. Czasem tak się zdarza 12. Tylko miłość 13. Już szumią kasztany 14. Na całej połaci śnieg DVD Koncert w teatrze Polonia

88,60 zł
84,17 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,43 zł

1 osoba kupiła
12
Zmierzch Zachodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmierzch Zachodu
Dostępny33 szt.

Zmierzch Zachodu” (1918–1922) należy do „kultowych” współczesnych traktatów z dziedziny filozofii kultury. Autor Oswald Spengler (1880–1936), niemiecki polihistor i wizjoner, przeciwnik demokracji, konserwatysta sceptyczny wobec nazizmu po 1933 roku, w księdze tej szuka diagnozy dla świata, posługując się „morfologią historyczną”. Kultury powstają, rozkwitają i zamierają, przeradzając się w pewnym momencie w cywilizacje, czyli perfekcyjne formy kultury „wyczerpanej”. „Morfologia” kultur ma pozwalać na porównywanie ich poszczególnych etapów i przewidywanie dzięki temu biegu własnej formacji. Taki historyzm i w sumie pesymizm (w porównaniu z ideą trwałego liniowego rozwoju) nie hierarchizuje, a Zachodowi przepowiada „zmierzch” wzorem każdego innego organizmu. Te koncepcje, dla jednych genialne, dla innych dyletanckie, od bez mała stu lat budzą wielkie emocje, gdyż dotykają pytania o sens ludzkich działań, o „koniec historii” i perspektywy postępu jakkolwiek pojętego. Kto jednak nie chciałby zanurzać się w taką metafizykę dziejów, znajdzie w „Zmierzchu Zachodu” kompendium wiedzy i oryginalnych interpretacji ze wszystkich dziedzin od matematyki po sztukę, zapozna się z poglądem autora na „pseudomorfozę” (nowe kulturowe wino w starych bukłakach) chrześcijaństwa czy Rosji, związek matematyki z Faustem, analogie przemian w świecie Indian, Chińczyków i Hindusów, a zainspirowany tym myśleniem, odnajdzie może Unię Europejską gdzieś u kresu cesarstwa rzymskiego. W ostatecznym rozrachunku analizy i spekulacje Spenglera, nawet jeśli dyskusyjne, zapewniają ćwiczenie ze świadomości historycznej, jakiego próżno szukać w innych dziełach.

66,00 zł
46,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,80 zł

1 osoba kupiła
13
Kaja od Radosława, czyli historia Hubalowego krzyża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kaja od Radosława, czyli historia Hubalowego krzyża
Dostępny2 szt.

Fascynująca opowieść o losach uczestniczki Powstania Warszawskiego, która przez 54 lata przechowywała krzyż Virtuti Militari majora Henryka Dobrzańskiego. Hubal dał go swojej kurierce, by naprawiła go w Warszawie, następnego dnia zginął. Kurierka przekazała go Kai (której brat Modest i narzeczony byli Hubalczykami), sama też zginęła. Kaja nosiła krzyż jak amulet na wstążce na szyi w czasie okupacji, i potem w Powstaniu 1944 roku, wiele razy przechodziła z nim kanałami powstańczej Warszawy. Po upadku Powstania pojechała do babci do Białegostoku, gdzie kilka godzin później została aresztowana i zesłana do obozu NKWD Nr 41 w Ostaszkowie. Krzyż Hubala nosiła ukryty w obcasie buta. Z Ostaszkowa wróciła w 1946 roku z malarią i tyfusem. Powróciła do pełni sił i jako ceniony architekt (Cezaria Iljin Szymańska) brała udział w odbudowywaniu Warszawy.

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

1 osoba kupiła
14
Mój Teatrzyk. Księżniczka na ziarnku grochu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój Teatrzyk. Księżniczka na ziarnku grochu
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Przystojny królewicz, burzowa noc i przemoczona do suchej nitki nieznajoma, która może się okazać prawdziwą księżniczką W tej niezwykłej interaktywnej książce akcja klasycznej baśni rozgrywa się na twoich oczach! Znajdziesz tu rozkładaną scenę ze skrzydełkami, piękne dekoracje oraz tekturowe postaci i podstawki. Czytaj kolejne fragmenty opowieści podczas odgrywania na scenie swojej własnej wersji Księżniczki na ziarnku grochu! W tej serii również: śpiąca królewna.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
15
Dzieci szukają odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci szukają odpowiedzi
Dostępny4 szt.

Czy Bóg może przestać mnie kochać? Kim j est Duch Święty? Czy jest zjawą? Dlaczego moja babcia umarła, skoro Biblia mówi, że chrześcijanie będą żyli wiecznie? To tylko niektóre z trudnych pytań, jakie zadają nasze dzieci. W tej książce znajdziesz pytania, odpowiedzi oraz wskazówki, w jaki sposób wyjaśnić dziecku, że Bóg je kocha i czego od niego oczekuje. Jest to niezastąpiona pomoc w rozmowach z dziećmi na temat wiary, zasad postępowania oraz życia po śmierci. Zabawne ilustracje pomagają zrozumieć treść książki, czyniąc ją atrakcyjną dla najmłodszych.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

1 osoba kupiła
16
Muchy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muchy
Dostępny53 szt.

Wchodzą muchy pod poduchy i pod kocyk wchodzą w nocy. I udają muchy duchy. Ale my jesteśmy zuchy - przepędzimy wszystkie muchy... 26 zabawnych i oryginalnych muszych przygód zebranych pod wspólnym tytułem Muchy. Muchy w cukierni, muchy nad Bałtykiem, muchy na wakacjach, muchy pasibrzuchy, musza kraksa, dieta, miłość - przewrotne, pełne humoru i pobudzające wyobraźnię wiersze Kingi Grabowskiej-Bednarz, niezwykle sprawnie żonglującej słowem barwnym i dźwięcznym, to doskonały sposób na odkrywanie świata nie tylko przez najmłodszych! Poetyka prostoty i naturalności oraz niebanalne spojrzenie na codzienność, połączone z zabawnymi ilustracjami uroczych i dowcipnych muszych przyjaciół z pewnością rozbawi każdego czytelnika. Ciekawy projekt graficzny dodatkowo uprzyjemni lekturę, do której zapraszamy i te małe, i te duże zuchy!

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

1 osoba kupiła
17
Lego Star Wars. Moc Jedi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lego Star Wars. Moc Jedi
Dostępny5 szt.

Historia Zakonu Jedi ginie w mrokach dziejów… jednak ta książka uchyla rąbek tajemnicy. Jaki wpływ mają midichloriany na posiadanie Mocy? Jak i gdzie szkolili się Jedi? Czym były miecze świetlne? Wejdź do świata rycerzy Jedi – rozwiązuj zadania i poznaj najwspanialszych wojowników w galaktyce.

15,99 zł
12,63 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

1 osoba kupiła
18
Licho i inni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licho i inni
Dostępny4 szt.

Książka Agnieszki Taborskiej Licho i inni nowocześnie, dowcipnie i poetycko podejmuje tematykę polskich legend. W zaskakujący sposób interpretuje motywy ludowe i elementy rodzimego folkloru. Licho i inni to przepisane na nowo polskie, i szerzej - słowiańskie, baśnie uwzględniające wrażliwość dzisiejszego czytelnika. Ten niecodzienny zbiór tworzy piętnaście baśni, zilustrowanych pięknymi rysunkami, spiętych klamrą pierwszego i ostatniego opowiadania. Publikacja - adresowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych - łączy zabawę z edukacją, stanowiąc nie tylko atrakcyjną, ale bardzo oryginalną i nowoczesną propozycję opowiadania o folklorze i tradycji. Uwaga, jaką poświęca się w niej różnym regionom kraju, uwrażliwia odbiorców na różnorodność i specyfikę kulturową polskich ziem. Tekst przygotowany został przez znaną pisarkę Agnieszkę Taborską, autorkę wielu publikacji dla dzieci, m.in. Szalonego zegara, Czarnej góry, Bluesa Nosorożca, Księżycowych duchów, i dla dorosłych, m.in. Sennego żywota Leonory de la Cruz, Abecadła Topora, Okruchów amerykańskich. Jej książki dla najmłodszych wydane były również za granicą - w Niemczech, Japonii, Korei, gdzie zdobyły nagrody literackie. Na podstawie dwóch z nich powstały filmy animowane. Publikację zilustrował profesor Lech Majewski, znana postać polskiej ilustracji, który jest także autorem projektu graficznego książki. Połączenie niezwykle oryginalnego, opartego na znanych baśniach tekstu z ilustracjami nawiązującymi do polskiej sztuki ludowej tworzy dzieło o wielkiej wartości.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

1 osoba kupiła
19
Fantazje i koszmary - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantazje i koszmary
Niedostępny
Brak

Opowieści ze świata bestsellerowego cyklu o Wróżkach. W najnowszym, doskonale napisanym zbiorze opowiadań Melissa Marr postawi Was w obliczu niebezpiecznych obietnic, porwie Was wir zagrożenia, zauroczy krainą czarów, gdzie światłość i ciemność nie zawsze są tym, co znamy z życia codziennego... „Nikt nie kreuje światów tak, jak Melissa Marr” – Charlaine Harris Patronat: Bookgeek.pl

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

20
Sto tysięcy kartek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sto tysięcy kartek
Dostępny9 szt.

Biografia Józefa Ignacego Kraszewskiego napisana specjalnie dla nastolatków

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

21
Dlaczego żyjemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego żyjemy
Dostępny5 szt.

DLACZEGO ŻYJEMY pokazuje, jak można najskuteczniej samemu sobie otworzyć drzwi na przyciąganie miłości i szczęścia, by móc wieść pasjonujące życie. Niniejsza książka zrodziła się z bezwarunkowej miłości. Z głębi mego serca i duszy dzielę się nią ze wszystkimi. Tak, aby każdy miał szansę zrozumieć cel naszego istnienia, mógł oczyścić i uzdrowić swoje serce oraz dać wolność swojej duszy. I w ten sposób pozwolić, by ta Największa Bezwarunkowa Miłość zatroszczyła się o całą resztę. Ufam, że moja wiedza pomoże tym, którzy chcą się udoskonalać i wspinać na najwyższe szczyty szczęścia w swoim życiu. A w ramionach bezwarunkowej miłości wszystko, co najwspanialsze, jest osiągalne. Pragnę, aby każdy odnalazł swój klucz do własnego serca i tego najprawdziwszego szczęścia, tak by we wszystkich zawitała i na zawsze zamieszkała bezwarunkowa miłość, a wtedy każdy z osobna i wszyscy razem stworzymy ten prawdziwy raj na Ziemi. Teresa Zabiegała

33,50 zł
24,46 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,04 zł

22
El Greco - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
El Greco
Niedostępny
Brak

Album przypomina twórczość El Greca w 400 rocznicę jego śmierci. Zawiera syntetyczne informacje i ponad 300 barwnych ilustracji ukazujących życie i twórczość artysty. Przedstawia kontekst historyczny, polityczny i artystyczny działalności El Greca oraz analizę poszczegónych dzieł, w tym jedynego w Polsce obrazu tego artysty znajdującego się Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

23
Uważność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uważność
Niedostępny
Brak

Czy miewasz czasem momenty, gdy chcesz się zatrzymać i wysiąść z tego pędzącego pociągu, jakim jest współczesny świat? Czy marzysz o chwili spokoju, o tym, by pozbyć się stresu, smutku, bólu? Dzięki tej książce dowiesz się, jak tego dokonać. Autorzy, opierając się na własnych doświadczeniach, prezentują proste sposoby na osiągnięcie upragnionego spokoju ducha i ciała. Technika uważności polega na skupieniu się na chwili obecnej, na tym, co "tu i teraz", na odsunięciu od siebie myśli o przeszłości czy przyszłości. Ta książka pozwoli Ci krok po kroku podążać ścieżką uważności i nadać zupełnie nową jakość swojemu życiu. Nie daj się stresowi. Dowiedz się, jak mu przeciwdziałać, i wyzwól pozytywną energię, która tkwi w Tobie! Zyskaj spokój - Odnajdź równowagę w życiu - Naucz się cieszyć każdym dniem - Zacznij żyć pełnią życia...

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

24
Tworzywo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tworzywo
Niedostępny
Brak

W różnych częściach Polski w niewyjaśnionych okolicznościach znikają młode, piękne kobiety. Nie ma jednak śladów morderstwa… nie ma żadnych śladów. Niespodziewanie na trop w sprawie trafia komisarz z małego miasta – Nowego Romanowa, Marek Bielski. Jednak nie tylko policja szuka zaginionych kobiet. Powstaje nietypowa, interdyscyplinarna grupa śledcza, dowodzona przez ekscentrycznego profesora Kocha, która będzie musiała stawić czoła trudnej i wielowątkowej sprawie, przekraczającej granice Polski, a nawet ludzkiego pojmowania świata… Zbyszek Chrząszcz – urodził się w Radomsku w roku 1963, mieszka tam i pracuje do dziś. Jego życie zawodowe nie było związane z pisarstwem. „Tworzywo” to debiutancka powieść. Pracował jako handlowiec, serwisant urządzeń kopiujących, robotnik fizyczny a także prezes małej spółki handlowej. Jego największą pasją jest fizyka. Własne studia nad fizyką kwantową i astrofizyką doprowadziły go do stworzenia kompletnej kosmologii, wyjaśniającej naturę Wszechświata. Pasjonują go także podróże, fotografia i kuchnia – zwłaszcza oparte na własnej twórczości – opracowaniu tras, przygotowaniu potraw, fotografowaniu tego co inni uważają za nieciekawe. W porywach prowadzi blog pod adresem: zchrzaszcz.blogspot.com

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

25
Autodesk Inventor Professional 2015PL/2015+ Fusion/Fusion 360 z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autodesk Inventor Professional 2015PL/2015+ Fusion/Fusion 360 z płytą ...
Niedostępny
Brak

Każda kolejna wersja Autodesk Inventor (programu typu CAD) wzbogacana jest o nowe, użyteczne funkcje usprawniające proces projektowania. Najnowszy Inventor 2015 zapewnia nowe możliwości modelowania bezpośredniego, lepszą wizualizację projektów dzięki tworzeniu fotorealistycznych prezentacji - bezpośrednio podczas pracy w Inventorze.

149,00 zł
131,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,88 zł

26
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych. Część 1
Niedostępny
Brak

Czy znasz już detektywa Łodygę? Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i umie rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą, zagadkę! I ty obudź w sobie detektywistyczną pasję! Naprawdę warto! W środku znajdziesz kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo. Z pomocą dorosłego opiekuna wytnij karty, które znajdują się na tylnym skrzydełku. Kolejnych szukaj w następnych książkach serii. Zbierz kolekcję 16 kart i ćwicz swoją pamięć z detektywem Łodygą! Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych to seria oparta na edukacyjnym programie „Detektyw Łodyga” wyprodukowanym przez stację MiniMini+. Celem serii jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Zostały w niej poruszone takie zagadnienia jak recykling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu.

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

27
Puk,Puk! Co Słychać... Na budowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puk,Puk! Co Słychać... Na budowie
Niedostępny
Brak

Na budowie praca wre i jest bardzo głośno. Koparka, spychacz, dźwig, walec i betoniarka wydają różne dźwięki. Chcesz wiedzieć, jakie i na czym polega praca budowniczego? Koniecznie przeczytaj tę książkę! Aby dziecko mogło opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…”. Zostały one zakwalifikowane do poziomu pierwszego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Każda historia z tej serii zawiera trudniejszy tekst wierszowany oraz pojedyncze, proste wyrazy umieszczone w dymkach. Tekst poetycki czyta ktoś dorosły, a słowa w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą im w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Dodatkowym atutem książek z tej serii jest zamieszczony na końcu każdej z nich słowniczek trudniejszych pojęć pojawiających się w konkretnej opowieści. SERIA: „Na wsi”, „Na pogotowiu”, „W straży pożarnej” i betoniarka wydają różne dźwięki. Chcesz wiedzieć, jakie i na czym polega praca budowniczego? Koniecznie przeczytaj tę książkę! Aby dziecko mogło opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…”. Zostały one zakwalifikowane do poziomu pierwszego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Każda historia z tej serii zawiera trudniejszy tekst wierszowany oraz pojedyncze, proste wyrazy umieszczone w dymkach. Tekst poetycki czyta ktoś dorosły, a słowa w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

28
Puk,Puk! Co Słychać... Na pogotowiu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puk,Puk! Co Słychać... Na pogotowiu
Dostępny9 szt.

Sanitariusz, goprowiec czy pielęgniarka są w ciągłej gotowości. Gdy ktoś ciężko zachoruje lub ulegnie wypadkowi, potrzebuje ich szybkiej i fachowej pomocy. Na czym polega praca w pogotowiu i dlaczego karetka musi robić tyle hałasu? Odpowiedzi znajdziesz w tej książce! Miłej lektury! Aby dziecko mogło opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…”. Zostały one zakwalifikowane do poziomu pierwszego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Każda historia z tej serii zawiera trudniejszy tekst wierszowany oraz pojedyncze, proste wyrazy umieszczone w dymkach. Tekst poetycki czyta ktoś dorosły, a słowa w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą im w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Dodatkowym atutem książek z tej serii jest zamieszczony na końcu każdej z nich słowniczek trudniejszych pojęć pojawiających się w konkretnej opowieści. SERIA: „Na wsi”, „Na budowie”, „W straży pożarnej”

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

29
Puk, Puk! Co Słychać... Na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puk, Puk! Co Słychać... Na wsi
Niedostępny
Brak

Na wsi wiele się dzieje i nigdy nie jest cicho. Słychać pianie koguta, gdakanie kur, gęganie gęsi, muczenie krowy, chrumkanie świnek. Ale to nie wszystko! Co jeszcze słychać na wsi? Przeczytaj tę książkę, a dowiesz się na pewno! Aby dziecko mogło opanować i doskonalić trudną umiejętność czytania, Wydawnictwo Skrzat proponuje nową kolekcję „Pierwsze Czytanki”. Należą do niej m.in. książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…”. Zostały one zakwalifikowane do poziomu pierwszego, co oznacza, że są przeznaczone dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem. Każda historia z tej serii zawiera trudniejszy tekst wierszowany oraz pojedyncze, proste wyrazy umieszczone w dymkach. Tekst poetycki czyta ktoś dorosły, a słowa w dymkach – dziecko. Taka lektura może być wspaniałą zabawą dla dwojga. Książeczki z serii „Puk, Puk! Co Słychać…” nie są przypisane do konkretnego wieku. Rodzic sam zdecyduje, czy jego dziecko poradzi już sobie z zaproponowanym tekstem. Kolorowe ilustracje i ciekawa opowieść na pewno zainteresują najmłodszych oraz pomogą im w opanowaniu trudnej sztuki czytania. Dodatkowym atutem książek z tej serii jest zamieszczony na końcu każdej z nich słowniczek trudniejszych pojęć pojawiających się w konkretnej opowieści. SERIA: „Na budowie”, „Na pogotowiu”, „W straży pożarnej”

12,40 zł
9,18 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,22 zł

30
Słownik dla - pielęgniarek - opiekunów - rehabilitantów polsko-niderlandzki, niderlandzko-polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik dla - pielęgniarek - opiekunów - rehabilitantów polsko-niderla...
Dostępny4 szt.

â˘pomocny dla opiekunĂłw, rehabilitantĂłw, pielęgniarek w domach prywatnych i specjalistycznych placĂłwkach â˘fachowe słownictwo medyczne â˘słownictwo ogĂłlne przydatne w pracy opiekuna (prowadzenie domu, sprzątanie itp.) Niniejszy słownik to specjalistyczna publikacja kierowana do osĂłb wykonujących pracę opiekuna, pielęgniarza czy rehabilitanta. Słownik posiada zarĂłwno układ polsko-niderlandzki oraz układ niderlandzko-polski i zawiera dwa typy haseł. Pierwszą grupę stanowią najbardziej potrzebne zwroty medyczne obejmujące najczęstsze schorzenia, badania, lekarstwa oraz metody i procedury terapeutyczne. Wszystkie hasła w tej grupie zawierają definicje. Umożliwia to nie tylko komunikację w języku niderlandzkim ale rĂłwnież ułatwia właściwe zrozumienie terminĂłw medycznych. Bogaty zbiĂłr haseł specjalistycznych sprawia, że publikacja może być przydatna rĂłwnież dla personelu świadczącego bardziej specjalistyczne usługi medyczne. Druga grupa haseł to bardziej ogĂłlne słownictwo potrzebne w codziennej pracy opiekuna, pielęgniarza czy rehabilitanta. Hasła ogĂłlne nie posiadają definicji, chyba że w danej sytuacji może zachodzić wątpliwość co do znaczenia. Hasła z obu grup są przedstawione w porządku alfabetycznym. ZarĂłwno hasła specjalistyczne, jak i ogĂłlne zawierają liczne przykłady użycia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

31
Barbie Kreacje filmowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Kreacje filmowe
Niedostępny
Brak

Zaprojektuj wyjątkowe ubrania dla Barbie i jej przyjaciółek! Barbie i Nikki to prawdziwe gwiazdy. Niezbędnik stylistki pozwoli Ci stworzyć dla nich niesamowite kreacje filmowe! Wykorzystaj szkice, szablony i mnóstwo naklejek, użyj wyobraźni i …do dzieła!

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

32
Minnie. Kreacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Kreacje
Dostępny3 szt.

Zabaw się w projektantkę i stwórz niepowtarzalne stroje razem z Minnie! W torebce znajdziesz mnóstwo naklejek, szkice, szablony, wzory materiałów, a także wiele ciekawych wskazówek i praktycznych porad, czyli wszystko, czego potrzebujesz do świetnej zabawy!

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

33
Nakarmić swoje demony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nakarmić swoje demony
Niedostępny
Brak

Demony są w nas. To nasze lęki, zazdrość, uzależnienia. Prowadzimy z nimi ciągłą walkę, a one nie znikają. W miejsce odciętej głowy smoka wyrasta nowa. A gdyby tak karmić demony, zamiast z nimi walczyć? Autorka przekonująco pokazuje, że współczucie i rozumienie to lepsza droga rozwiązywania konfliktów. Tych wewnętrznych i tych zewnętrznych. Gdyby przyjąć tę nową strategię w stosunkach społecznych, świat miałby szansę na pokój. Nie musimy na to biernie czekać. Możemy zacząć od siebie. Hanna Samson - pisarka, psycholożka

36,30 zł
25,41 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,89 zł

34
Znak, symbol, rytuał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak, symbol, rytuał
Niedostępny
Brak

W ostatnich czasach problematyka związana z symbolicznym przekazem w kulturze europejskiej zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno w kręgach naukowych, jak i szeroko rozumianych kręgach społecznych...?

28,00 zł
19,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,12 zł

35
Opisanie świata Szkice o poezji Marcina Świetlickiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opisanie świata Szkice o poezji Marcina Świetlickiego
Dostępny6 szt.

Książka jest przede wszystkim świadectwem osobistej podróży i tak powinna być postrzegana. Podróży nietypowej, odbywającej się w ramach świata wykreowanego w poetyckiej twórczości Marcina Świetlickiego...?

28,00 zł
19,88 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,12 zł

36
Bajka o włosie Patryku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajka o włosie Patryku
Dostępny53 szt.

Zapytałem Siwego, co to znaczy wypaść. Powiedział, że to znaczy odejść na zawsze z miejsca, w którym się było. Zapytałem Siwego, czy wtedy spada się w dół, czy odlatuje. Powiedział, że to zależy.?

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

37
Pogromca hien ludzkich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pogromca hien ludzkich
Dostępny25 szt.

7. tom Klasyki angielskiego kryminału Pogromca hien ludzkich jest zbiorem opowiadań Edgara Wallace’a, napisanym w 1927 r. i przetłumaczonym na język polski już dwa lata później. Przed wojną książka miała kilka wydań. Głównym bohaterem jest Mixer (tytuł oryginału: The Mixer), czyli ten, który się wtrąca, ten który przeszkadza (brak polskiego odpowiednika tego słowa). Mixer „przeszkadza” szczególnie oszustom, złodziejom, różnorakiej maści naciągaczom i krętaczom. Za pomocą rozmaitych forteli próbuje ich wywieść w pole i okraść. Czy uda mu się to za każdym razem??

35,60 zł
25,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,97 zł

38
Miller & Pynchon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miller & Pynchon
Dostępny3 szt.

Dla naszych bohaterów, Millera i Pynchona, pozornie łatwe zadanie wytyczenia linii demarkacyjnej rozrasta się do znacznie większych rozmiarów. Najpierw decydują się podjąć ambitniejszego wyzwania i precyzyjnie wyznaczyć punkt kulminacji Wenus, a potem na tej podstawie obliczyć odległość Ziemi od Słońca. W miarę jak uświadamiają sobie skalę tego przedsięwzięcia, ogarnia ich też poczucie bezsensu własnej egzystencji, i z każdym kolejnym pomiarem coraz bardziej skupiają się na tym, jaki kierunek przyjmuje ich życie. Skłonny do melancholii Pynchon rozpamiętuje śmierć ukochanej żony, podczas gdy pragmatyczny Miller z determinacją szuka zapomnienia w rozpuście.?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

39
Jeść zdrowo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeść zdrowo
Niedostępny
Brak

Zbiór cennych przepisów na zróżnicowane potrawy, które korzystnie wpływają na nasz organizm i są źródłem cennych składników odżywczych. Dokładne instrukcje, pobudzające wyobraźnię zdjęcia i praktyczne informacje sprawią, że przygotowywanie dań stanie się prawdziwą przyjemnością.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

40
Efekt tygrysa. Puść swoją osobistą markę w ruch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt tygrysa. Puść swoją osobistą markę w ruch
Niedostępny
Brak

To książka dla młodych i mniej młodych, którzy chcą zaistnieć, budując swoją osobistą markę. Bez układów, bez pieniędzy, bez ciągłego biegu w cudzym zaprzęgu (czytaj: na etacie w korporacji). Personal branding bez tajemnic i w polskich realiach! Dowiedz się: • Dlaczego bez własnej marki nie przetrwasz w XXI wieku? • Jakie hamulce ograniczają Twoją rozpoznawalność i jak je wyłączyć? • Dlaczego dobrze jest wydać książkę i jak zrobić to… za 5 zł? • Jak mądrze budować wizerunek na Facebooku i na Youtube? • Czy opłaca się prowadzić bloga eksperckiego i jak to robić? • W jaki sposób zaistnieć w głównych mediach? • Czym są i jak stosować “dźwignie brandingowe”? • Czy warto budować markę przez udział w konferencjach i seminariach? • Czy zapach i czcionka mogą być “utrwalaczami” Twojej marki? • Dlaczego Twoje cv… jest nudne jak dziura w bucie i jak to zmienić? • Z jakiego powodu musisz budować strategiczne portfolio? • Co warto wiedzieć o statystykach własnych działań i jak je wykorzystać? • Jak zdobyć rekomendacje, które wypozycjonują Twoją markę? • Jak nie stać się kolejną cenodajką, czyli dlaczego Twoi klienci kochają… kiedy jesteś droższy od innych?

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

41
Wybuchowy bilet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybuchowy bilet
Niedostępny
Brak

W setną rocznicę urodzin Williama S. Burroughsa (1914–1997) mnożą się na świecie wystawy, konferencje, festiwale i krytyczne opracowania poświęcone jego twórczości. Nowe pokolenie odkrywa go już nie tylko jako dżentelmena – ćpuna i najbardziej radykalnego pisarza z kręgu beat generation, ale przede wszystkim jako artystę totalnego, wizjonera, którego przesłanie w nowym wieku jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek wcześniej. Burroughs uznawany jest za jednego z najwybitniejszych, a zarazem i najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich pisarzy. Był wzorem dla wielu wybitnych twórców, jak Allen Ginsberg, Jack Kerouac, Ken Kesey, już nie mówiąc o muzykach takich jak Lou Reed, David Bowie, Iggy Pop czy David Byrne. W zasadzie jak twierdzi J.G.Ballard Burroughs to najważniejszy pisarz, jaki pojawił się po Drugiej Wojnie Światowej. Oczywiście ta twórczość jednych zachwyca, innych odstręcza czy wręcz przeraża. Wybuchowy bilet to druga część kultowej trylogii Burroughsa „Nova Express”.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

42
Parauszek i Przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parauszek i Przyjaciele. Najlepsze przygody z Naszego Lasu
Niedostępny
Brak

Bohaterowie stworzeni, by stać się przyjaciółmi dziecka. Razem na pewno się uda! Mądra bajka bez przemocy. Przyjaźń, odwaga, szacunek, wiara we własne siły. Zbiór 8 opowiadań adresowanych do maluszków i przedszkolaków. Bajka ma charakter edukacyjny, przekazuje pozytywne wartości, takie jak: wiara we własne siły, odpowiedzialność, zasady działania w grupie, przyjaźń. Książka oparta jest na serii telewizyjnej. "Parauszek" to pierwsza od ponad dekady polska animacja lalkowa z legendarnego studia Se-ma-for. Opowiada o przygodach mieszkańców krainy zwanej Naszym Lasem. Obok tytułowego Zajączka Parauszka, widzowie poznają Zajączkę Usię, Łosia Łopatka, Bobra Klepka, Misia Benka, Srokę Madzię, Wiewiórkę Kitkę, Lisa Fredka i Wilka Waldka. Perypetiom bohaterów przygląda się Sowa Uhu, która daje widzom wskazówki na temat właściwego zachowania. Serial emitowany jest w MiniMini, prawa sprzedano do wielu krajów. Powstają kolejne odzinki.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

43
Harley-Davidson. Legendarne modele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harley-Davidson. Legendarne modele
Dostępny188 szt.

W 1903 w Milwaukee (Wisconsin) William Harley i Arthur Davidson spełnili swoje marzenie o zbudowaniu motocykla, kładąc podwaliny pod legendę Harleya-Davidsona. Ponad 100 lat później te fantastyczne motocykle wciąż przemierzają drogi i bezdroża pięciu kontynentów. To opowieść o pasji, która wciąż się odradza, model po modelu.

39,99 zł
31,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

44
W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zakątku cmentarza, czyli koniec wieczności
Niedostępny
Brak

Kolejna niezwykła książka niezwykłej Autorki. Magdalena Kawka sięgnęła po temat, można powiedzieć, ryzykowny. Życie po życiu, ale bardziej dosłownie. Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje na cmentarzu, gdy za ostatnim odwiedzającym zamyka się brama? Jakie emocje, namiętności i obawy kłębią się między nagrobkami? Czy wiecie ile samozaparcia potrzebuje Artystka, by zdobyć choćby lichą pomadkę, która podreperuje jej nadwątloną śmiercią urodę? A Poeta? Ileż, biedak, musi przerzucić rozmokłych kartonów po zniczach, zanim znajdzie jeden, na którym da się coś zapisać... Po drugiej stronie życia zwykłe, codzienne czynności zyskują inny wymiar i stwarzają niewyobrażalne trudności. Zwłaszcza, gdy człowiek nieustannie obawia się świateł znad łąki oraz tajemniczej Kobiety z Klasą, o której krążą potworne historie. I gdy najbardziej ze wszystkiego boi się utraty wieczności.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

45
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 3. Strona Guermantes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W poszukiwaniu straconego czasu. Tom 3. Strona Guermantes
Dostępny30 szt.

Trzeci tom cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu” Rodzina bohatera zamieszkuje w skrzydle pałacu rodu de Guermantes. Marcel natychmiast zakochuje się w pani domu (a właściwie pani na zamku). Czyni starania, żeby się do niej zbliżyć, wykorzystując jej licznych krewnych i znajomych. Pisarz jak zwykle łączy subtelną analizę psychologiczną i obserwację życia epoki z rozważaniami estetyczno-filozoficznymi.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

46
Story Cubes. Prehistoria - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story Cubes. Prehistoria
Rebel
Niedostępny
Brak

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Story Cubes”. „Story Cubes. Prehistoria” to trzy ładnie wykonane, sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Jest to rozszerzenie do gry „Story Cubes”. Tym razem posiadają 18 unikalnych ikonek opisujących elementy które kojarzą się z okresem prehistorii, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści. Połącz „Story Cubes. Prehistoria” z jednym z dziewięciokościanych zestawów „Story Cubes” i rzuć nimi wszystkimi. Rozpocznij swoje opowiadanie od „Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz „Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu nie o dziewięć, lecz dwanaście obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie! „Story Cubes” zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści? Zawartość opakowania: • 3 kości.

16,00 zł
14,08 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,92 zł

47
Historie biblijne 1 Do kolorowania i naklejani - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

48
Boże Narodzenie Do kolorowania i naklejania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

49
Zaburzenia rytmu serca zaburzenia rytmu życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaburzenia rytmu serca zaburzenia rytmu życia
Dostępny9 szt.

Przewodnik jest dokumentacją doświadczeń chorowania i zdrowienia pacjentów poddanych zabiegom kardiologii interwencyjnej oraz elektroterapii serca, w tym najczęściej stosowanej obecnie metodzie: ablacji podłoża arytmii serca. Czasem arytmia wywołuje objawy trudne do rozpoznania, niestandardowe, których istnienia nie podejrzewają lekarze praktycy ani naukowcy. Dlatego te opowieści są warte poznania, choć mogą się wydawać niewiarygodne. Od autora

49,00 zł
50
Wielka księga kuchni polskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga kuchni polskiej
Niedostępny
Brak

W tej książce zgromadzone są przepisy zarówno dla tradycjonalistów, zakochanych w starej dobrej polskiej kuchni, jak i dla osób lubiących kuchenne eksperymenty. Można z tych przepisów skomponować urozmaicony codzienny jadłospis, można też skorzystać z nich przy układaniu menu wykwintnego obiadu czy kolacji.

59,96 zł
43,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,79 zł

Wróć do góry