hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.11.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 4 listopada 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Módl się, ufaj, nie martw się. Najpiękniejsze historie o Ojcu Pio (Diane Allen), na drugim Japoński w grach i zabawach. Część 1. Hiragana i katagana (Marta Szyler ). Kolejny produkt to Pochwała historii czyli o zawodzie historyka (Marc Bloch) oraz Nieproszony gość (Charlotte Link).
1
Módl się, ufaj, nie martw się. Najpiękniejsze historie o Ojcu Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Módl się, ufaj, nie martw się. Najpiękniejsze historie o Ojcu Pio
NiedostępnyBrak

Jedna z najlepszych i najbardziej inspirujących książek o o. Pio, jakie istnieją! Książka Diane Allen to niezwykły zbiór historii o życiu świętego z Pietrelciny. Opowiada je 40 świadków, którzy spotkali się osobiście z O. Pio, widzieli jego życie, pracowali lub mieszkali obok niego, doświadczali cudów i uzdrowień. Autorka wraz z mężem przebyła setki kilometrów, gromadząc ich relacje i świadectwa, by stworzyć opowieść o świętym, jakiej jeszcze nie było. Módl się, ufaj, nie martw się to zupełnie nowe spojrzenie na życie i duchowość św. o Pio z Pietrelciny, który nazywany był też największym mistykiem XX wieku. Jego życie, posługa i wiara wywarły wpływ na niezliczone rzesze ludzi. Jeśli czytałeś już biografię o. Pio lub myślisz, że wiesz o nim już wszystko, sięgnij po ten wyjątkowy zbiór opowieści tych, którzy spotkali go naprawdę.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2
Japoński w grach i zabawach. Część 1. Hiragana i katagana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japoński w grach i zabawach. Część 1. Hiragana i katagana
Dostępny10 szt.

To nie jest kolejny podręcznik do nauki japońskiego! To zestaw gier i zabaw (memo, krzyżówki, gry planszowe, bingo itd.) do wykorzystania przez nauczyciela w czasie lekcji lub do samodzielnej nauki poprzez rozrywkę.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

3
Pochwała historii czyli o zawodzie historyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochwała historii czyli o zawodzie historyka
Dostępny7 szt.

Wydanie, które obecnie ujrzy światło dzienne tym różni się od pierwszego polskiego przekładu, że na przykładzie tekstu samego M. Blocha pokazuje ,,otwarty" i ,,niezakończony" charakter dzieła historycznego. Dzięki pracy najstarszego syna M. Blocha, Etienne' a, możemy przynajmniej trochę prześledzić, w jaki sposób sam Bloch redagował i zmieniał swoje dzieło. Rzecz oczywista, że wartości tej książki nie wyczerpują możliwości wpisania jej jako głosu, co prawda z oddali, w ważnych debatach współczesnej Polski. Jest to jednak dzieło historyka i mediewisty, i jako takie może być przydatne dla młodych miłośników Klio, czy to na uniwersytecie, czy w szkole. Sam autor deklarował, że chciałby pisać prosto i zrozumiale, aby dotrzeć do szerokiego kręgu odbiorców. Zresztą z samego tekstu M. Blocha wynika, że nie był on wielbicielem nadmiernej formalizacji języka nauk historycznych. Pisze o tym, kiedy krytykuje tendencję do posługiwania się ,,wszelakimi -izmami". A więc i ten walor przemawia na korzyść wznowienia. Są jednak i inne argumenty; książka jest rzeczywiście Apologią i świadectwem rzadko spotykanego entuzjazmu dla historii jako nauki, jako także osobistej pasji i przygody intelektualnej i estetycznej. Mówi o tym piękny fragment o poezji zawartej w badaniach historycznych. Z tych i jeszcze wielu innych powodów warto było tę książkę wznowić, aby nowe pokolenia czytelników odkryły ją na nowo dla siebie.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

4
Nieproszony gość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieproszony gość
Dostępny47 szt.

Po śmierci męża życie Rebecki Brandt straciło sens do tego stopnia, że postanawia się z nim rozstać. Jednak niespodziewana wizyta starego przyjaciela w towarzystwie dwojga przypadkowo spotkanych autostopowiczów, Ingi i Mariusa, zmusza Rebeccę do odłożenia starannie zaplanowanego samobójstwa. Młodzi ludzie zdobywają jej sympatię. Rebeca wypożycza im ukochaną łódź męża, by mogli swobodnie pożeglować po Morzu Śródziemnym. Podczas sielankowego rejsu pomiędzy Ingą i Mariusem dochodzi do potwornej kłótni, podczas której Marius wypada za burtę. Poszukiwania wszczęte przez nadbrzeżną straż nie przynoszą rezultatu i młody mężczyzna zostaje uznany za zaginionego. Kilka tygodni później Inga przeżywa prawdziwy szok, gdy w gazecie ukazuje się zdjęcie Mariusa w związku z potwornym zabójstwem, dokonanym na terenie Niemiec... Sprzedaż książek Charlotte Link przekroczyła już 24 miliony!

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

5
Perska miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perska miłość
NiedostępnyBrak

Wzruszająca historia Polki, która swojego szczęścia szukała w krajach arabskich Studiująca turystykę Lidka dostaje nieoczekiwaną propozycję wyjazdu na roczne stypendium językowe do Kuwejtu. Tam poznaje Hassana, któremu bardzo szybko wpada w oko. Aby oczarować dziewczynę, wschodni przystojniak zabiera ją w kilkudniową podróż po bogatym emiracie. Pod koniec prosi ją o rękę i obiecuje, że może żyć jak arabska księżniczka. Polka zaczyna się wahać. Rodzina w kraju nie kryje rozczarowania, ale Lidka ostatecznie decyduje się na ślub i bardzo szybko zachodzi w ciążę. Czułe pieszczoty i namiętny seks stają się napastowaniem ze strony męża. Za jego namową przerywa dotychczasowe studia i traci kontakt z rodziną. Jej życie zmieni się zupełnie, gdy do ich domu sprowadza się teściowa i siostra Hassana. Tylko czy mogła przypuszczać, że właśnie najbliżsi ludzie zgotują jej piekło? Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Wschodu, Polką podróżującą i mieszkającą w krajach arabskich. Obecnie mieszka w Emiratach Arabskich, ale już planuje swoją dalszą podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w położonej na pustyni oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Uwielbia po całym dniu zasiąść na tarasie i napić się campari. Perska miłość to jej debiut powieściowy.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

6
Tajemnice bardzo szczęśliwych małżeństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice bardzo szczęśliwych małżeństw
Dostępny28 szt.

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się patrzeć na szczęśliwe małżeństwo i zadawać sobie w głowie pytanie: ciekawe, jak oni to robią? Teraz możesz się dowiedzieć! Shaunti Feldhahn, autorka bestsellerowych poradników dla par (Tylko dla kobiet, Tylko dla mężczyzn) przedstawia nam 12 cech i nawyków, które łączą wszystkie badane przez nią szczęśliwe małżeństwa. A co w tym wszystkim jest najlepsze? Tych nawyków każdy może się nauczyć! Wbrew obiegowej opinii nawet najbardziej zgrane i szczęśliwe małżeństwa: - chodzą spać wściekłe na swoją drugą połówkę, - liczą punkty, gdy razem grają, - obnoszą się ze swoimi uczuciami, - mówią nie zawsze to, co powinny, - nie oczekują, że małżeństwo przyniesie im wyłącznie szczęście. Rzetelne badania i praktyczne wskazówki doświadczonej autorki sprawią, że uczynicie swoje małżeństwo lepszym, niż tylko dobre. Ta niezwykle ważna na rynku książki pozycja odpowiada na potrzeby współczesnego człowieka, często zagubionego w swoich emocjach, zapracowanego i tracącego wiarę w sens trwałych międzyludzkich relacji.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

7
Mike Tyson. Moja prawda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mike Tyson. Moja prawda
NiedostępnyBrak

Najlepsza, najbardziej męska autobiografia w historii sportu! Niewinny, oskarżony o gwałt i skazany na 3 lata więzienia. Tam czytał Hrabiego Monte Christo i przygotowywał się do zemsty. Był tak wściekły, że nie pamięta, w jaki sposób odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha. Zarobił na ringu kilkaset milionów dolarów, a mimo to zbankrutował. Zdobył tysiące kobiet, wlewał w siebie alkohol w ilościach przemysłowych, a do walk stawał naćpany i otępiony lekami. Ale był. Ostatnim prawdziwym królem boksu. Nieźle jak na "czarnucha z przyczepy". Ta książka rzuca na kolana. Jest bezprzykładnie szczera, okrutna, skandaliczna, komiczna i inspirująca zarazem. Obłędna podróż z dna na sam szczyt. Z powrotem na dno. I w końcu ku względnemu spokojowi i rodzinnemu szczęściu - mimo tragicznej śmierci córeczki. Nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Doskonale opisana życiowa droga Bestii, która biła tak mocno, jak nienawidziła.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

8
Skarbnica bajek na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbnica bajek na dobranoc
NiedostępnyBrak

Zbiór baśni, bajek najchętniej czytanych dzieciom na dobranoc. To opowieści, które nie tylko wzruszają i bawią, ale również rozwijają dziecięcą wyobraźnię i są lekcją uniwersalnych wartości. Przenieś się do magicznego świata baśni stworzonego przez ulubionych przez dzieci pisarzy.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

9
Magia Świąt. Polskie zwyczaje, kolędy, opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Świąt. Polskie zwyczaje, kolędy, opowieści
NiedostępnyBrak

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w całym roku. Dzięki książce dzieci dowiedzą się, na czym polega magia tych wyjątkowych, zwłaszcza w Polsce, Świąt. Znajdą w niej kolędy, opisy bożonarodzeniowych zwyczajów i polskiej tradycji, ciekawostki i świąteczne opowieści o pierwszym Bożym Narodzeniu, Trzech Królach. Uzupełnieniem jest druga książka z serii: „Magia Świąt”. Opowieści, ciekawostki, zwyczaje, o świętach Bożego Narodzenia obchodzonych na całym świecie.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

10
Skarbnica najpiękniejszych baśni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbnica najpiękniejszych baśni
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat. To wspaniały zbiór egzotycznych baśni m.in. azjatyckich, arabskich, duńskich, norweskich czy niemieckich. Przeczytaj o niezwykłych przygodach Aladyna, Szeherezady, księcia Ahmeda, o mówiącym ptaku czy o Krainie Trzech Krzywych Cytryn. Dzięki tym baśniom wybierzesz się w podróż do egzotycznych, odległych krain zamieszkanych przez bohaterów, na których co rusz czekają niesamowite przygody.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

11
Skarbnica baśni z całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbnica baśni z całego świata
NiedostępnyBrak

Wiek czytelnika: 4-6 lat. To wspaniały zbiór egzotycznych baśni m.in. azjatyckich, arabskich, duńskich, norweskich czy niemieckich. Przeczytaj o niezwykłych przygodach Aladyna, Szeherezady, księcia Ahmeda, o mówiącym ptaku czy o Krainie Trzech Krzywych Cytryn. Dzięki tym baśniom wybierzesz się w podróż do egzotycznych, odległych krain zamieszkanych przez bohaterów, na których co rusz czekają niesamowite przygody.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

12
Magia Świąt. Zwyczaje, ciekawostki, opowieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia Świąt. Zwyczaje, ciekawostki, opowieści
NiedostępnyBrak

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w całym roku. Dzięki książce dzieci dowiedzą się, na czym polega magia tych wyjątkowych Świąt na całym świecie. Znajdą w niej opisy bożonarodzeniowych zwyczajów z różnych krajów, ciekawostki i świąteczne opowieści o Mikołaju i jego pomocnikach. Uzupełnieniem jest druga książka z serii: Magia Świąt. Polskie zwyczaje, kolędy, opowieści, o świętach Bożego Narodzenia obchodzonych w Polsce.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

13
Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marek Piekarczyk. Zwierzenia kontestatora
NiedostępnyBrak

Bezkompromisowy. Męski. Uczciwy. Totalnie szczery. Taki jest Marek Piekarczyk i jego autobiografia. Wokalista kultowego TSA wspomina swoich idoli i przyjaciół, wyprowadzkę z domu, szykanowanie przez MO, spełniające się przepowiednie i pełne przygód wędrówki po Polsce. Opisuje również tajniki swojej pracy z uczestnikami The Voice of Poland i zdradza, za co szczególnie ceni koleżanki z jury. Zwierzenia kontestatora to zaskakująca, wzruszająca i pełna humoru podróż w czasie z jednym z najważniejszych polskich artystów ostatnich 35 lat. To także głośne wyznanie jak ważna jest rodzina, dom, miłość i szacunek dla drugiego człowieka. Marek Piekarczyk Zasłuchany w piosenki Ireny Santor chłopiec z Bochni. W rockandrollowych latach 60. hipis i kontestator siermiężnej komunistycznej rzeczywistości. Charyzmatyczny wokalista legendarnego TSA, odtwórca roli Jezusa w kultowej rock-operze Jesus Christ Superstar i uwielbiany juror w programie Voice of Poland.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

14
Skarbnica najpiękniejszych legend - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbnica najpiękniejszych legend
NiedostępnyBrak

Zbiór najbardziej znanych i przekazywanych od pokoleń legend i podań. Zapraszamy w niezapomnianą podróż po pradawnych dziejach państwa polskiego, do czasów, miejsc, gdzie prawda przeplata się z magią. Przeczytaj opowieści o groźnych smokach, magicznych przedmiotach, czarnoksiężnikach, legendarnych władcach i walecznych bohaterach. Przekonaj się, jak wyjątkowe są nasze dzieje.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

15
O żółwiu, który chciał spać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O żółwiu, który chciał spać
NiedostępnyBrak

Żółw jest bardzo śpiący i zamierza przespać całą zimę. Gdy leży w łóżku po dokonaniu całego szeregu rytualnych czynności, jak mycie zębów, włożenie piżamy i ułożenie poduchy, słyszy pukanie do drzwi. To jego przyjaciele przynoszą prezenty, specjalnie przed jego długim snem. Przyjaźń jest dla żółwia ważna, z wdzięcznością przyjmuje więc kolejne podarki. Jednocześnie czuje się coraz bardziej zmęczony, marzy tylko o tym, by pozwolono mu zasnąć... Lęk przed nocą, ciemnościami czy niepokój podczas snu są częste w dzieciństwie, dlatego nie bez znaczenia jest identyfikowanie się dzieci z postaciami, które doświadczając podobnych uczuć, zachowują spokój. W ten sposób mali czytelnicy uświadamiają sobie, że wypoczynek i cisza są potrzebne, naturalne i przyjemne. Historia opowiedziana jest prostym językiem, składa się z rymów, powtórzeń i wyliczeń. Zabawa słowem nadaje jej tradycyjny charakter i rytm, w którym mogą uczestniczyć słuchacze. Wszystko to powoduje, że tekst jest świetnie odbierany nawet przez najmłodsze dzieci. Pełne humoru i czułości ilustracje przygotowała Alessandra Cimatoribus. Wyróżniają się one swoistym nastrojem i charakterystyczną dla artystki fakturą. Dzięki nim nasz zaspany żółw otrzymuje wyrazisty, ekspresyjny charakterek, wzbudzając powszechną sympatię i uśmiech

34,00 zł
24,82 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,18 zł

16
Makaronowe ozdoby. Wyd. III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Makaronowe ozdoby. Wyd. III
NiedostępnyBrak

Do zrobienia makaronowego motylka potrzebne będą: cavatelli, dwie duże i dwie średnie muszelki prążkowane, dwa drobne kolanka, klej i złoty sprej. Prawda, że niewiele? Z tego włoskiego przysmaku powstaną postaci – lalka, baletnica, rusałka, dama z parasolką przypominająca kobietę na obrazie Moneta. Z makaronu możesz też zrobić małe zoo – żyrafę, zająca, lwa. Makaronowe gwiazdki w kształcie płatków śniegu, łańcuchy ze spiralek i kokardek będą wspaniałą ozdobą choinkową. A samodzielnie zrobiony prezent w postaci bogato wysadzanej muszelkami szkatułki, stylowego świecznika czy kwiatów z rurek z pewnością mile zaskoczy każdego.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

17
Dywizjon 303. Walka i codzienność. Wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dywizjon 303. Walka i codzienność. Wydanie 2
NiedostępnyBrak

Polski 303. Dywizjon okazał się najskuteczniejszą jednostką myśliwską RAF w czasie powietrznej bitwy o Anglię. W książce przedstawione są dzieje tej specyficznej jednostki w tych przełomowych dniach w lecie 1940 roku: od chwili jej sformowania w atmosferze zakulisowych gier, przez okres ćwiczebny, kiedy to oficjalne władze brytyjskie traktowały polskich lotników podejrzliwie i nieufnie, po jej udział w krytycznym okresie powietrznej batalii. Historia dywizjonu została opowiedziana z wykorzystaniem fragmentów raportów i dzienników samych pilotów, w których ci zawarli własne przemyślenia na temat toczących się zmagań. Efektownie zilustrowana wieloma nieznanymi fotografiami, z których wiele wykonali sami lotnicy, książka ta daje niepowtarzalny wgląd w codzienne życie pilotów dywizjonów myśliwskich RAF podczas bitwy o Anglię i umożliwi czytelnikom samodzielną ocenę legendy Dywizjonu 303 – mitów i prawd, jakie się na nią złożyły.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

18
CR7. Maszyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CR7. Maszyna
NiedostępnyBrak

Recepta na piłkarza idealnego. Ronaldo czy Messi? Cóż... Nawet najzagorzalsi zwolennicy Argentyńczyka przyznają, że to gwiazda Realu Madryt zapracowała na swój sukces morderczym reżimem treningowym. CR7 przeszedł długą drogę od brzydkiego chłopaka z Madery do statusu ikony współczesnej piłki nożnej. Cristiano Ronaldo: - pokonuje krótkie dystanse z prędkością 33,6 km/h, godną najlepszych sprinterów, - najwięcej bramek zdobywa w 90 minucie, kiedy pozostali piłkarze na boisku są już na granicy wytrzymałości, - ma mniej tkanki tłuszczowej niż top modelki, - wyskakuje na wyższą wysokość niż przeciętna dla koszykarzy NBA. Nieźle jak na chłopaka, który w wieku 15 lat przeszedł operację serca... Dwóch dziennikarzy (Portugalczyk i Hiszpan) rozłożyło fenomen CR7 na czynniki pierwsze. Dotarli do nigdy niepublikowanych badań nad fizjologią gwiazdy, zanalizowali potęgę jego psychiki, metody motywacji i unikalną dietę. Tajemnica działania perfekcyjnej piłkarskiej maszyny wreszcie obnażona!

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

19
Kurs rysowania. Kwiaty. Wyd. III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs rysowania. Kwiaty. Wyd. III
NiedostępnyBrak

Któż z nas nie myślał o tym, żeby malować piękne kwiaty! Róże, słoneczniki, kamelie, fiołki... W tej książce zebraliśmy je w jeden wielki wspaniały bukiet! Zaufajcie ekspertom. Krok po kroku nauczycie się malować kwiaty od pierwszego szkicu ołówkiem po ostatnie pociągnięcie pędzlem. Najpierw zaznaczamy ogólny zarys kwiatu, następnie dodajemy detale i nakładamy kolejne warstwy kolorów. To proste! Akwarela, pastel, gwasz, kredka – każda z tych technik została tu dokładnie opisana i zilustrowana. Nie czekajcie – do dzieła!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

20
Świat według Clarksona 5. Przecież nie proszę o wiele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat według Clarksona 5. Przecież nie proszę o wiele
NiedostępnyBrak

SPRZEDAŻ OD 05-11-2014! Ktoś musi to robić. Wydeptywać ścieżkę zdrowego rozsądku w zaroślach absurdów i idiotyzmów. Przedzierać się przez gąszcz bezsensownych regulacji w poszukiwaniu radości życia. Wytyczać drogę przez grzęzawiska politycznej poprawności... Po raz kolejny tej trudnej i ryzykownej misji podejmuje się niezrównany Jeremy Clarkson. W swojej najnowszej książce, uzbrojony w cięte pióro i samoodnawialne pokłady rozbrajającego humoru, wyrusza na krucjatę przeciw wszystkiemu, co irytuje, przeszkadza i razi. I jego, i nas. Wyruszmy więc razem z nim, a dowiemy się między innymi: - dlaczego kobiety w Anglii zaczęły kraść siano - jak zbić interes na kamieniach w swoim ogródku - po co montować alarm antywłamaniowy na żółwiu - w jaki sposób Norwegowie okazują swoją wdzięczność - czy idealny dzień to faktycznie taki, o którym śpiewał Lou Reed. Prowokacyjny, błyskotliwy, bezlitośnie szczery i, jak zwykle, obrazoburczo zabawny. Jeremy Clarkson chce żyć w świecie, w którym rzeczy po prostu działają, a politycy nie komplikują nam życia. Przyznacie, że przecież nie prosi o wiele...

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

21
Sztuczki magiczne. Magik Mike prezentuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuczki magiczne. Magik Mike prezentuje
NiedostępnyBrak

Chcesz wykonać niesamowite sztuczki magiczne? Ta książka pokaże Ci, jak to zrobić! Zadziw swoich przyjaciół i rodzinę wspaniałymi możliwościami umysłu i ciała oraz panowaniem nad niepojętą mocą kart, monet i papieru. Magik Mike zaprasza Cię do tajemnego kręgu magii, w którym podzieli się z Tobą sekretną wiedzą i opisze dokładnie każdą sztuczkę. To jedna z niewielu okazji, by poznać zaczarowany świat iluzji, a potem pokazać go zachwyconej publiczności.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

22
Akademia przyrody. Zrób to sam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia przyrody. Zrób to sam
NiedostępnyBrak

Akademia przyrody. Zrób to sam to kolejna książka z serii, w której tym razem znajduje wiele fantastycznych pomysłów na wykonanie pięknych ozdób z tego, co znajduje się wokół nas w przyrodzie. Pokazuje, jak niezwykłe rzeczy można wyczarować z prostych i zwyczajnych materiałów jak liście, patyki, szyszki, żołędzie, kasztany, muszelki itp. – od kasztanowej gąsienicy po ozdobną ramkę czy zajączka z siana. Ale nie tylko! W książeczce znajduj ą się również pomysły na ozdoby , które potem można ze smakiem zjeść, np. owocowego jeża. Wykonanie tych cudeniek wcale nie jest trudne. Pomagają w tym szczegółowe opisy oraz zdjęcia, które, krok po kroku, ilustrują, jak wykonać ozdobę. Akademia przyrody. Zrób to sam to także propozycja dla rodziców na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem. Książka ta jest doskonałą okazją do zorganizowania wspólnej zabawy, która wszystkim przyniesie wiele radości.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

23
Charlize Mystery. (Nie) mam się w co ubrać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charlize Mystery. (Nie) mam się w co ubrać
NiedostępnyBrak

Unikalny przewodnik po świecie mody Charlize Mystery to jedna z pierwszych polskich blogerek modowych. Jest uosobieniem elegancji, a jej stylizacje są inspiracją dla milionów kobiet - publikowały je między innymi "Vogue British", "Vogue Italia", "Elle", "Glamour", "Harper's Baazar" i "W-magazine". (Nie) mam się w co ubrać to książka, na którą czekały tysiące Polek. Inspirujące propozycje stylizacji, praktyczne porady, szaleństwo wyprzedaży. Chcesz wyglądać oszałamiająco, poświęcając na to niewiele czasu i nie rujnując swojego portfela? Zaufaj Charlize Mystery! Ta książka sprawi, że już nigdy, stojąc przed szafą, nie powiesz: "Nie mam się w co ubrać!". Karolina Gliniecka, czyli znana tysiącom internautów Charlize Mystery, to jedna z pierwszych w Polsce blogerek modowych i pierwsza, która otrzymała zaproszenie na Nowojorski Tydzień Mody. Absolwentka psychologii na warszawskim SWPS.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

24
Business English Socializing&Small Talk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Business English Socializing&Small Talk
Dostępny5 szt.

Chcecie poczuć się pewnie w kontaktach z zagranicznymi partnerami biznesowymi? - ćwiczcie wyrażenia i zwroty niezbędne podczas spotkań - uczcie się angielskiego bez stresu W tej książeczce znajdziecie: - duży wybĂłr ćwiczeń - zarys gramatyki - podstawowe zwroty - słowniczek angielsko-polski

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

25
Najlepszy Networker na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najlepszy Networker na świecie
NiedostępnyBrak

Czy chciałbyś zostać Najlepszym Networkerem na świecie? Większość ludzi poczuje się zbyt zakłopotana, aby przyznać się do takich pragnień. W tej książce dowiesz się jednak, że ci, którzy zaprzeczają, kłamią. Tak naprawdę każdy chciałby nim zostać. Kiedy będziesz czytać tę książkę, zwróć uwagę na to, co najbardziej podoba ci się w

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Wieloznaczność w przekazach politycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wieloznaczność w przekazach politycznych
NiedostępnyBrak

Bardzo często komunikaty polityczne są celowo konstruowane w niejasny sposób. Mają przyciągać uwagę wyborcy, ale nie przekazywać zbyt istotnej treści. Warto poznać mechanizmy komunikacji politycznej, aby się na nie uodpornić i zrozumieć, jak poruszać się w meandrach przekazów medialnych. W komunikacji najważniejszy jest przekaz. Nierzadko jednak jest on niejasny i wieloznaczny, co wpływa na jego odbiór oraz na stosunek do nadawcy. Ta cecha najczęściej dotyczy komunikatów politycznych. Andrzej Falkowski, Wojciech Cwalina, Paweł Koniak i Robert Mackiewicz postanowili przyjrzeć się bliżej temu zjawisku. Ich książka stanowi kompendium wiedzy na temat współczesnej komunikacji międzyludzkiej. Pokazuje sposoby interpretacji komunikatów oraz konsekwencje ich wieloznaczności. Prezentuje również typowe modele przekazów politycznych wykorzystywanych podczas kampanii wyborczej. To doskonałe źródło wiedzy dla wszystkich potencjalnych wyborców czy odbiorców mediów, jak również dla politologów, dziennikarzy i polityków. Niniejsza książka uzmysławia nam, jak groźne mogą być konsekwencje wieloznaczności komunikatów, podając przykłady mocno zapadające w pamięć. Warto się z nią zapoznać, aby lepiej się komunikować, a także bardziej świadomie odbierać przekazy innych.

39,95 zł
35,56 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

27
KSIĄŻECZKA OSŁONKA NA ŁÓŻECZKO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
59,50 zł
28
Piąta rano, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąta rano, CD
Olga Bończyk, MTJ Agencja Artystyczna
NiedostępnyBrak

Tracklista: 1. Nie zatrzymuj się 2. Czułość tamtych dni 3. Kilka prawd 4. Moja droga na szczyt 5. Klucz do życia 6. Moja Mama 7. Samba na pojednanie 8. Zacznij od nowa żyć 9. Piąta rano 10. W końcu miała dość 11. Wystarczy być 12. Świat po czterdziestce

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

29
25 x wolność, 2CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25 x wolność, 2CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Wybór utworów na składankę został zainspirowany głośnym koncertem na placu Teatralnym w Warszawie, który odbył się w 20 rocznicę wolnych wyborów, w 2009 roku. Zagrały na nim prawie wszystkie najważniejsze polskie zespoły rockowe, które zaczynały swoje kariery w okresie PRL. Prowadzącym całą galę była legenda radiowej Trójki Marek Niedźwiecki. Na albumie „25 x wolność“ pojawiły się również zespoły, które nie zagrały na wspomnianym koncercie, ale bez wątpienia należą do czołówki zaangażowanych grup rockowych, które debiutowały w latach 80-tych. Utwory rockowe, które wówczas powstawały, były najważniejszym głosem pokolenia. Przekaz jaki niosły był zwierciadłem, w którym odbijały się poglądy młodych ludzi, ich frustracje, poszukiwania i oczekiwania. Wyjątkiem na kompilacji jest utwór zamykający całe wydawnictwo - powstały już w 2011 roku „Wolni od zła”, który wykonują: Zemollem, Artur Gadowski, Paweł Piecuch i Krystyna Prońko. Polski rock nie walczył z komunizmem kamieniami, bibułą, strajkami, walczył słowem i muzyką. Wolność osiągnięta w 1989 roku zagościła w umysłach Polaków na pewno wcześniej, a jednym z odpowiedzialnych za ten stan, był polski rock, w tym także piosenki, które znajdą Państwo na tym wydawnictwie - Leszek Gnoiński Lista utworów: CD1 1. Perfect - Chcemy być sobą 2. Sztywny Pal Azji - Wieża Radości, Wieża Samotności 3. Brygada Kryzys - To co czujesz to co wiesz 4. Tilt - Jeszcze będzie przepięknie 5. Republika - Kombinat 6. Lech Janerka - Konstytucje 7. Lady Pank - Mniej niż zero 8. Turbo - Dorosłe dzieci 9. Oddział Zamknięty - Koniec 10. Klaus Mitffoch - Jezu, jak się cieszę 11. Aya RL - Nasza ściana 12. Kobranocka - I nikomu nie wolno się z tego śmiać 13. Chłopcy z Placu Broni - Wystarczy żyć CD2 1. T. Love - Wychowanie 2. Siekiera - Nowa Aleksandria 3. Perfect – Autobiografia 4. Gardenia - Sobota czwarta rano 5. Kobranocka - Kocham Cię jak Irlandię 6. Brygada Kryzys – Centrala 7. Tilt - Nie wierzę politykom 8. Kalus Mitffoch - Strzeż się tych miejsc 9. Lady Pank - Zamki na piasku 10. Malarze i Żołnierze - Po prostu pastelowe 11. Dżem - Naiwne pytania 12. Zemollem, Krystyna Prońko, Artur Gadowski, Paweł Piecuch - Wolni od zła

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

30
Łowcy głów, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowcy głów, CD
Lady Pank, MTJ Agencja Artystyczna
NiedostępnyBrak

Bezwzględnie najlepsza płyta w dorobku „współczesnego” Lady Pank. To album generalnie rockowy, ale zawierający dużą dawkę melodyki w stylu Lady Pank. Niestety, rynkowy potencjał tego krążka nie został wykorzystany. Tylko jeden utwór, „Znów pada deszcz”, stał się przebojem. Na krążku znalazło się jednak zdecydowanie więcej kompozycji, które zasługiwały na większą popularność. W reedycji płyty pojawiło się pięć dodatkowych nagrań, wśród których są piosenki powstałe w wyniku współpracy zespołu z Andrzejem Mogielnickim. Są to „Siódme niebo nienawiści”, „Konie w mojej głowie” oraz „Jest taki kraj”. Tym ostatnim utworem zespół wspierał Unię Wolności podczas wyborów parlamentarnych w 1997 roku. Lista utworów: 1. Prawda i serce 03:52 2. Znowu pada deszcz 04:03 3. UFO 04:05 4. Ślepy strach 03:19 5. Nieustraszeni łowcy głów 04:13 6. Wierny jak pies 03:55 7. Mały Rastaman 04:07 8. Nie spoglądaj nigdy wstecz 03:20 9. List Do B. 04:02 10. Słowa, słowa, słowa 05:02 11. Latać każdy może 03:46 12. Dla Alicji 02:14 13. Jest taki kraj 03:17 14. Rozmowa z... 04:09 15. Do Moniki L. 04:33 16. 7-me niebo nienawiści 04:37 17. Konie w mojej głowie 03:33

21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

31
Piosenki Anny German, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenki Anny German, CD
Dostępny11 szt.

Po spektakularnym sukcesie serialu "Anna German. Tajemnica białego anioła" Joanna Moro, odtwórczyni tytułowej roli nie zwolniła tempa i postanowiła nagrać wraz ze swoimi utalentowanymi koleżankami aktorkami, Olgą Szomańską i Agnieszką Babicz, płytę będącą podsumowaniem jej dotychczasowej przygody z postacią Anny German. Śpiewającym aktorkom towarzyszy zespół Kameleon w składzie Bartłomiej Krauz, Piotr Maślanka, Sebastian Wypych, Paweł Stankiewicz i Hadrian Filip Tabęcki oraz kwartet smyczkowy. Lista utworów: 1. Człowieczy los 2. Zakwitnę różą 3. Ballada o niebie i ziemi 4. Kiedy kwitły sady 5. Tańczące Eurydyki 6. O lejli hej 7. Gori gori 8. A kiedy wszystko zgaśnie 9. Bal u Posejdona 10. A jeżeli mnie pokochasz 11. Pomyśl o mnie

44,90 zł
42,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,24 zł

32
Treffpunkt Dialog - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Treffpunkt Dialog
NiedostępnyBrak

Eine Sammlung mit 96 Kopiervorlagen - fur das gezielte Training der Sprechfertigkeit auf den Niveaustufen A1, A2, B1 und B2 - mit 48 Partnerubungen als Kopiervorlagen - fordert gezielt die mundliche Sprachkompetenz - trainiert das flussige und korrekte Sprechen mit interessanten und alltagsrelevanten Themen - aktiviert und automatisiert die sichere Anwendung von Redemitteln

113,00 zł
101,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,30 zł

33
Naturalne sposoby na zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalne sposoby na zdrowie
NiedostępnyBrak

Ocet jabłkowy dla zdrowia Apiterapia - leczenie produktami pszczelimi Olej lniany w terapii dr Joanny Budwig Zapomniany olej rycynowy Glinka lecznicza Kapusta znana i nieznana Zioła szwedzkie Przyprawy, które leczą

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

34
Klocki Blocki. MU6288A Mubi. Bajkowy pałac - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. MU6288A Mubi. Bajkowy pałac
Blocki
NiedostępnyBrak

Bajkowy pałac to niezwykle urokliwy zestaw, który porwie Cię w bajkową przestrzeń! Jest to idealny zestaw klocków dla każdej dziewczynki. Poczuj się jak księżniczka i zawitaj w bajkowym pałacu. Wszyscy tutaj na Ciebie czekają. Mieszkają tutaj szczęśliwy książę, księżniczka i maszynista. W bajkowym świecie są też krówka, konik i owieczka, którymi trzeba się opiekować. Nasz wesoły pociąg wozi mieszkańców na wycieczki. Zestaw bateryjny, nie zawiera baterii w zestawie. Wymiary opakowania: 59.0 x 42.0 x 9.0 cm

141,99 zł
129,21 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 12,78 zł

35
Gadająca blacha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gadająca blacha
NiedostępnyBrak

Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści Grażyny Kustry z kolorowymi ilustracjami Bogdana Słabika to wspaniała literacka przygoda. Doskonale opowiedziane historie, w większości utrzymane w baśniowej konwencji, pomagają dziecku poznawać świat oczami bohaterów, a także uczyć się na ich błędach. Niezależnie od preferencji młodego czytelnika w kwestii tematyki czy klimatu opowieści, dzięki różnorodności, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Istotne jest to, że bajki niosą mądrość oraz odwołują się do prawdziwych wartości, które powinny być wpajane dzieciom od najmłodszych lat.

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

36
Społeczno-ekonomiczne determinanty osiągnięć szkolnych uczniów w gminach wiejskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczno-ekonomiczne determinanty osiągnięć szkolnych uczniów w gmina...
NiedostępnyBrak

„W literaturze pedagogicznej występuje niedostatek publikacji dotyczących wpływu wielostronnych sytuacji społeczno-ekonomicznych na osiągnięcia szkolne dzieci i młodzieży. Stąd też monografia (...) z pewnością wypełni lukę w literaturze pedagogicznej i wzbogaci ją o nowe spojrzenie na znaczenie różnych uwarunkowań środowiskowych w uzyskiwaniu rezultatów szkolnych. Wartość recenzowanej pracy podnosi fakt przeprowadzonych badań w środowisku wiejskim, które często narażone jest na różnego rodzaju dysfunkcję edukacyjną wynikająca z zagrożeń społeczno-ekonomicznych rodziny wiejskiej. (...) należy z całą pewnością wyrazić pogląd, iż recenzowana monografia jest interesująca, przedstawia rzetelną wiedzę dotyczącą środowiskowych elementów funkcjonowania społecznego i ekonomicznego przyczyniających się do uzyskiwania przez dzieci i młodzież efektów szkolnych (...).” – z recenzji prof. dr. hab. Henryka Cudaka

30,00 zł
21,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,00 zł

37
Strachy na Lachy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strachy na Lachy
NiedostępnyBrak

Dzieci zafascynowane są postaciami fantastycznymi z kultury celtyckiej i skandynawskiej, a nierzadko nie znają tych z naszego rodzimego słowiańskiego folkloru. Książka ?Strachy na Lachy to wierszowana prezentacja strzyg, rusałek, lich, baboków, wodników, kikimor, ubożąt, bazyliszków, płanetników i innych fantastycznych postaci wraz z informacjami na temat związanych z nimi wierzeń.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

38
Jacques le Fataliste et son maitre - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacques le Fataliste et son maitre
NiedostępnyBrak

JACQUES : Je ne sais si je la violai, mais je sais bien que je ne lui fis pas de mal, et qu'elle ne m'en fit point. D'abord en détournant sa bouche de mes baisers, elle l'approcha de mon oreille et me dit tout bas : " Non, non, Jacques, non... " A ce mot, je fais semblant de sortir du lit, et de m'avancer vers l'escalier. Elle me retint et me dit encore a l'oreille : " Je ne vous aurais jamais cru si méchant... mais du moins, promettez-moi, jurez-moi... - Quoi ? - Que Bigre n'en saura rien. " LE MAÎTRE : Tu promis, tu juras, et tout alla fort bien. JACQUES : Et puis tres bien encore. LE MAÎTRE : Et puis encore tres bien ? JACQUES : C'est précisément comme si vous y aviez été.

38,20 zł
39
Lumiere pale sur les collines - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lumiere pale sur les collines
Dostępny2 szt.

Apres le suicide de sa fille aînée, Etsuko, une Japonaise installée en Angleterre, se replonge dans les souvenirs de sa vie. Keiko, née d'un premier mariage au Japon, ne s'est jamais acclimatée a l'Angleterre, et surtout elle n'accepta pas le remariage de sa mere avec un homme qu'elle considéra toute sa vie comme un parfait étranger. Mais peut-etre l'explication du drame demeure-t-elle enfouie dans le Japon de l'apres-guerre, a Nagasaki, ville martyre qui se relevait des plaies de la guerre et du traumatisme de la bombe, durant cet étrange été ou, alors qu'elle attendait la naissance de Keiko, Etsuko se lia d'amitié avec la plus solitaire de ses voisines, Sachiko, une jeune veuve qui élevait sa fille, la petite Mariko...Premier roman de Kazuo Ishiguro, " Lumiere pâle sur les collines " est de ces livres dont on ne sort pas indemne. Écrit dans un style dépouillé, limpide, tout en demi-teintes et en non-dits, reflet d'un passé mystérieux, il possede un rare pouvoir d'envoutement.

48,30 zł
40
Perceval ou le Roman du Graal - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perceval ou le Roman du Graal
Troyes Chretien, FOLIO
Dostępny2 szt.

Un ange descendit du ciel avec une épée flamboyante d'une toise de long, et Mordrain s'arreta tout coi sous la parole qu'il entendit : "Mordrain ! " Tes péchés sont si lourds que tu n'en seras délivré aucun jour de ta vie. Tes plaies ne se guériront pas ; elles dureront, toujours ouvertes et tu resteras sans mourir, jusqu'au jour ou viendra le Chevalier aimé de Jésus-Christ, confessé de tous ses péchés, qui te soulagera de tes fautes, et tu mourras entre ses bras. D'ici a ce jour-la, tu resteras couché entre deux draps, et tu ne gouteras nulle viande que tu ne désireras meme pas, mais seulement le Pain de Vie. " Le roi Mordrain est resté dans son lit, sans en sortir ni jour ni nuit, il y aura trois cents ans cet été. Quelques-uns disent que ce chevalier-la, dont je vous parle, est déja sur la terre, et que meme il a commencé la Quete du Graal et de la Sainte Lance. Le roi Mordrain sera guéri de tous ses maux quand Dieu les réunira tous les deux.

39,90 zł
41
Neige - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Neige
Dostępny2 szt.

Le jeune poete turc Ka quitte son exil allemand pour se rendre a Kars, une petite ville provinciale endormie d'Anatolie. Pour le compte d'un journal d'Istanbul, il part enqueter sur plusieurs cas de suicide de jeunes femmes portant le foulard. Mais Ka désire aussi retrouver la belle Ipek, ancienne camarade de faculté fraîchement divorcée. A peine arrivé dans la ville de Kars, en pleine effervescence en raison des prochaines élections, il est l'objet de diverses sollicitudes : le chef de la police locale, la soeur d'Ipek, l'islamiste radical Lazuli vivant dans la clandestinité, ou l'acteur républicain Sunay, tous essaient de le rallier a leur cause. Mais ka avance, comme dans un reve, voyant tout a travers le filtre de son inspiration poétique retrouvée, stimulée par sa passion grandissante pour Ipek, et le voile de neige qui couvre la ville. Jusqu'au soir ou une représentation théâtrale se transforme en putsch militaire et tourne au carnage. Un extraordinaire roman a suspense qui, jouant habilement avec des sujets politiques tres contemporains, comme l'identité de la société turque et la nature du fanatisme religieux, surprend par ce ton poétique et nostalgique qui, telle la neige, nimbe chaque page.

63,60 zł
42
La Reine Margot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Reine Margot
NiedostępnyBrak

Des " noces vermeilles " de Marguerite de Valois et Henri de Navarre, prélude au massacre des protestants, a la mort de Charles IX baignant dans une rosée de sang, les deux années qui s'écoulent comptent parmi les plus cruelles de l'histoire de France. Guerres civiles de religion, luttes d'influence au sein de la famille royale, complots et assassinats politiques forment la trame sombre sur laquelle se détache la figure de Margot. Beauté incomparable, dame galante, cette fille de France est aussi une femme de lettres doublée d'une redoutable politique ; Marguerite est avant tout une Valois, fille de roi, soeur de roi, femme de roi. Et le brave La Mole, ce jeune gentilhomme protestant réfugié dans l'alcôve royale pour échapper a ses assassins la nuit de la Saint-Barthélemy, sait que l'amour qu'il voue a cette perle le précipitera au coeur d'intrigues de pouvoir ou la vie d'un homme n'a guere de poids.

54,50 zł
43
Ulysse - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysse
NiedostępnyBrak

L'action d'Ulysse se passe en un jour, a Dublin, en 1904. Le personnage d'Ulysse est un petit employé juif, Leopold Bloom ; Stephen Dedalus, jeune Irlandais poete, est Télémaque ; Marion, femme de Bloom et qui le trompe, est Pénélope. Rien n'arrive d'extraordinaire au cours de cette journée. Bloom et Dedalus errent dans la ville, vaquant a leurs affaires, et se retrouvent le soir dans un bordel. Chaque épisode correspond a un épisode de L'Odyssée. Mais la parodie débouche sur une mise en cause du monde moderne a une époque de muflisme. Joyce exprime l'universel par le particulier. Bloom, Dedalus, Marion sont des archétypes. Toute la vie, la naissance et la mort, la recherche du pere (Dedalus est aussi Hamlet), celle du fils (Bloom a perdu un fils jeune), toute l'histoire sont contenues en un seul jour. C'est a Rabelais, a Swift que l'on peut comparer l'art de Joyce qui a écrit, dans Ulysse, la grande ouvre épique et satirique de notre temps.

83,50 zł
44
Warszawa lata 50. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Warszawa lata 50.
NiedostępnyBrak

Publikacja ta to kolejna z serii „Foto Retro” fotograficzna opowieść o niezwykłych dziejach stolicy tamtego czasu. Ponad dwieście zdjęć ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, w większości niepublikowanych, w szczególnie sugestywny sposób przybliża obraz Warszawy lat 50., imponujące tempo odbudowy zniszczonego w czasie drugiej wojny światowej miasta, wszechobecny socrealizm i komunistyczną propagandę, codzienne życie mieszkańców, ale także powiew wielkiego świata, jaki przyniósł Warszawie V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w 1955 roku.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

45
On żyje! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On żyje!
Dostępny3 szt.

CEL CHRZEŚCIJAŃSKIEGO ŻYCIA POLEGA NA ZDOBYWANIU DUCHA ŚWIĘTEGO SIOSTRA ANGELA MUSOLESI w swojej najnowszej książce przybliża czytelnikowi rzeczywistość ruchu charyzmatycznego, popularnie zwanego Odnową w Duchu Świętym. Czyni to z perspektywy własnego doświadczenia, a przede wszystkim z perspektywy naocznego świadka, którym była, kiedy na własne oczy widziała cudowne Boże działanie podczas jednego ze spotkań modlitewnych z OJCEM ĂMILIENEM TARDIFEM. Sługa Boży o. Tardif (którego proces beatyfikacyjny właśnie trwa) został obdarowany przez Pana niezwykłymi darami i charyzmatami, stając się narzędziem potężnej Bożej mocy. Jego posługa była jak podróż w czasie do epoki pierwszych chrześcijan, kiedy ujawnianie się charyzmatów było czymś normalnym i powszechnym. Dzięki Odnowie chrześcijanie mogą na nowo przekonać się, że ich prosta, pełna ufności wiara ma moc, a Pan odpowiada na modlitwę swego ludu, czyniąc wiele znaków i cudów: (...) sparaliżowani stają na własnych nogach, głusi zaczynają słyszeć, ślepi widzieć, samotni czują miłość i bliskość Jezusa, który żywy nieustannie przebywa wśród nas. Książka siostry Angeli Musolesi zawiera zbiór świadectw uzdrowionych wiernych. W cytowanych dokumentach niejednokrotnie widać, jakiego wysiłku i przemiany duchowej wymagało od uleczonych przebycie ścieżki cudownego uzdrowienia. Wśród relacji znajdziemy opowieści o wyleczeniu z nowotworów i łamliwości kości; historie opowiadające o odzyskania wzroku i słuchu, odrzucaniu kul i wstawaniu z wózków inwalidzkich - a wszystko to potwierdzone również opiniami lekarzy i badaniami medycznymi.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

46
Farby witrażowe z szablonami - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby witrażowe z szablonami
SPOKEY, 10 x 10.5 ml
NiedostępnyBrak

Zestaw farb witrażowych w żywych kolorach z gotowymi szablonami do pomalowania. Zestaw zawiera: • 10 kolorów farb w tym dwie czarne do wykonania konturów • pojemność jednej farbki: 10.5 ml • książeczka z szablonami • folia

25,60 zł
47
Tash-Kalar. Legendarna Arena - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tash-Kalar. Legendarna Arena
Rebel, od 13 lat
NiedostępnyBrak

Stań do walki w „Tash-Kalar. Legendarnej Arenie”. W intensywnej potyczce będziesz rywalizować o uwagę publiczności bądź przychylność władcy areny. Wykaż się sprytem w rozstawianiu swoich podwładnych – tworzą oni swoiste wzorce, które wzmacniają Twoją siłę przywołań. W grze znajdziemy trzy różnorodne talie frakcji oraz jedną talię legendarnych potworów. Gracze na zmianę będą dodawać do areny kolejne elementy, aby uzyskać kombinacje pozwalające im przywoływać legendarne postaci wywołujące unikalne efekty: niszczenie pól, dodatkowe akcje lub zmianę żetonu na swój kolor. „Tash-Kalar. Legendarna Arena” oferuje dwa tryby rozgrywki. W standardowym trybie gracze otrzymują punkty za wypełnianie przeróżnych zadań (kontrola konkretnych miejsce na arenie, zniszczenie określonej ilości elementów przeciwnika, zrealizowanie określonej ilości przywołań...). Tryb bijatyki (melee) skupia się natomiast na zabawianiu zgromadzonej publiki. Oczywiście im więcej szkody wyrządzimy przeciwnikowi i im lepsze potwory przyzwiemy, tym częściej tłum skanduje nasze imię. Gra drużynowa, jeden na jednego i każdy na każdego. Każdy z wcześniej opisanych trybów można rozegrać jako walkę walkę jeden na jednego, walkę drużynową czterech graczy oraz tryb każdy na każdego. W trybie drużynowym dzielimy się legendarnymi kartami oraz elementami na planszy (wciąż jednak kontrolujemy tylko własną frakcję). W ostatnim trybie nie ma natomiast miejsca na długotrwałe sojusze – pamiętaj, że wygrywa tylko najlepszy! Zasady gry są wyjątkowo proste do zrozumienia. Gra jest szybka i dynamiczna i pewnie będziecie chcieli zagrać wiele razy podczas jednego posiedzenia.

130,00 zł
114,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,60 zł

48
Grand imagier de Foxy en allemand książka + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grand imagier de Foxy en allemand książka + CD
Dostępny2 szt.

Kolorowy słownik obrazkowy dla dzieci. Dzieci odkrywają nowe słowa i zwroty razem z Tomem, Niną i Foxym. Do książki dołączona jest płyta CD z piosenkami, dialogami i słówkami. Książka podzielona jest na 15 rozdziałów o jasnej i przejrzystej kompozycji: po lewej stronie rozdziału znajdują się słówka i obrazki, a po prawej stronie zabawne scenki z użyciem nowo poznanych słów w kontekście oraz grą "szukaj i znajdź".

49,50 zł
43,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,94 zł

49
El Principito - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
El Principito
NiedostępnyBrak

Mały książę – hiszpańska wersja językowa. Uno de los clásicos de la literatura para niños, que en el criterio de muchos debe ser leído y comentado por un adulto, pero también un indiscutible libro para adultos. Mediante la figura de un principito que vive en su propio asteroide, el autor trata sobre los valores humanos y enseñanzas para la vida.

46,20 zł
40,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,54 zł

50
Kafka, l'eternel fiance - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kafka, l'eternel fiance
Dostępny6 szt.

Literatura popularna w języku francuskim przeznaczona do utrwalania nauki języka.

48,30 zł
42,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,80 zł

Wróć do góry