hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.11.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 7 listopada 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Narodziny liter (Stefan Themerson, Franciszka Themerson), na drugim Charakter a erotyka (Freud Sigmund). Kolejny produkt to List do Szymona Szymonowica (Stanisław Reszka) oraz Chciałbym mieć psa (Marcin Pałasz).
1
Narodziny liter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narodziny liter
Dostępny31 szt.

Themersonowie zabierają czytelnika w podróż historyczną. Książka przedstawia dzieje komunikacji międzyludzkiej, jej ewolucji i różnorodności form. Opowiada, jak człowiek wymyślił litery, alfabet i współczesny sposób komunikowania się za pomocą pisma. Poznajemy piktogramy, obrazkowe rebusy, hieroglify, by na końcu dojść do znaku-litery.I wreszcie to, co jest charakterystyczne dla Themersonów, czyli kolejna książka, w której tekst i obraz są ze sobą nierozerwalnie połączone, przenikają się, by stworzyć spójny wizualnie i treściowo obraz.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

2
Charakter a erotyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Charakter a erotyka
Dostępny14 szt.

Tom ten obejmuje wybór pism dotyczących procesu kształtowania się tzw. "charakteru seksualnego" i tego, w jaki sposób przejawia się on w indywidualnym życiu erotycznym i emocjonalnym.

52,50 zł
36,75 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,75 zł

3
List do Szymona Szymonowica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
List do Szymona Szymonowica
Dostępny1 szt.

LIST DO SZYMONA SZYMONOWICA Opatrzony datą 1 kwietnia 1594 r. łaciński list Stanisława Reszki do Szymona Szymonowica to humorystyczne i zarazem erudycyjne zaproszenie do odwiedzenia Kampanii. Głównym powodem, dla którego miałby poeta odwiedzić okolice Neapolu, nie jest bujna uroda tej ziemi – Reszka kusi Symonidesa możliwością ujrzenia in situ i jakby zweryfikowania podsuwanego przez antyczną literaturę obrazu starożytności, w którym mit i poetycka fantazja, anegdota biografa i relacja historyka połączyły się w nierozerwalną całość i który obrósł przez wieki w interpretacje i komentarze. Naturalnie propozycja taka jest żartem: absurdy i sprzeczności owego obrazu nie zasługują na wyjaśnienia i demaskują się same. Katalog osobliwych zagadnień wynotowanych z antycznej literatury to łagodna kpina z jej autorów. Wizja rozmów mogących przynieść spraw tych rozstrzygnięcie, bierze się być może z żartobliwej interpretacji postawy, jaką uosabia piszący do Cycerona Petrarka; oczywiście rozmowa z Arpinatą proponowana Szymonowicowi przez Reszkę nie będzie przypominała tej, którą prowadził włoski poeta…

16,00 zł
8,80 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 7,20 zł

4
Chciałbym mieć psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chciałbym mieć psa
Dostępny6 szt.

âChciałbym mieć psa, czyli jak wychować człowiekaâ to rodzaj nietypowego poradnika, w ktĂłrym narratorem jest pies â Elf. Znacie go z serii powieści przygodowych autorstwa Marcina Pałasza? Nawet jeśli nie, czas się z nim zaznajomić. Elf jako pies niezwykle doświadczony udziela rad przyszłym właścicielom czworonogĂłw oraz tym, ktĂłrzy są już szczęśliwymi ich posiadaczami. Nic dziwnego, że trafia w samo sedno. Człowiek musi być przygotowany (czytaj: wychowany) do przyjęcia psa pod swĂłj dach, bo zwierzę w domu to nie tylko ogromna frajda, lecz także obowiązek. Jeśli już dacie się wychować, znajdziecie wiernego i oddanego przyjaciela.

15,90 zł
11,77 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,13 zł

5
21 niezaprzeczalnych praw przywództwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21 niezaprzeczalnych praw przywództwa
Dostępny12 szt.

Co by się stało, gdyby ekspert z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem przywódczym zechciał zawrzeć całą swoją wiedzę na temat przywództwa w niewielkiej liczbie zasad przeznaczonych specjalnie dla ciebie? Mogłoby to zmienić twoje życie. John C. Maxwell dokonał właśnie tego w nowym wydaniu książki 21 niezaprzeczalnych praw przywództwa opracowanym w dziesiątą rocznicę jej pierwszego wydania, łącząc wiedzę zdobytą w okresie ponad czterdziestoletniej praktyki przywódczej z obserwacjami świata biznesu, polityki, sportu, religii i konfliktów militarnych. Rezultatem jest unikalne studium problematyki przywództwa, którego autorem może być tylko ktoś taki jak Maxwell. „Rozwój i upadek nierozłącznie wiążą się z przywództwem – pisze Maxwell. – Prawa te są brzemienne w konsekwencje. Obserwowałem ich działanie w ponad dziewięćdziesięciu krajach całego świata. Zastosuj je, a ludzie pójdą za tobą. Jeśli je zlekceważysz lub pogwałcisz, nie uda ci się nikomu przewodzić. Mam dla ciebie jednak dobrą wiadomość – każdy może je poznać i się nimi kierować.” Opisane przez Johna C. Maxwella 21 niezaprzeczalnych praw przywództwa istnieje i funkcjonuje niezależnie od nas, tak jak prawo grawitacji. Prawa te są inspirujące, motywujące do zmian, zaskakujące, otwierające nowe horyzonty, zmuszające do refleksji, przewartościowujące nasze poglądy, pobudzające do działania. Każdy, kto chce wpływać na otaczającą nas rzeczywistość nie tylko w aspekcie zawodowym, ale także prywatnym, a również chce pracować nad swoim rozwojem, na pewno znajdzie w nich coś dla siebie. Adam Szawłowski prezes zarządu Corex Sp. z o.o.

60,00 zł
43,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,80 zł

6
Bóg i Nauka. Moje dwie drogi do jednego celu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg i Nauka. Moje dwie drogi do jednego celu
NiedostępnyBrak

W jakiego Boga wierzą naukowcy? Co wspólnego z modlitwą ma rozwiązywanie równań? Dlaczego nie należy zapychać Bogiem dziur w nauce? Co nauka może dać teologii? Czemu teoria ewolucji jest aż teorią, a koncepcja Inteligentnego Projektu zahacza o herezję? Michał Heller w pasjonującej rozmowie z włoskim dziennikarzem Giulio Brottim opowiada o dwóch na pozór wykluczających się wartościach, które ukształtowały jego życie: religii i nauce. Wybitny uczony wspomina również wydarzenia ze swojego życia: trudy dzieciństwa na Syberii, studia, pracę duszpasterską i naukową w czasach komunizmu, a także dzieli się refleksją nad kondycją współczesnego chrześcijaństwa i powszechnej znajomości nauki. Spośród moich licznych fascynacji dwie okazały się szczególnie uporczywe i odporne na upływanie czasu: nauka i religia. Moją wadą jest to, że jestem zbyt ambitny. Zawsze chciałem robić tylko rzeczy najważniejsze. A czy może być coś ważniejszego od nauki i religii? Nauka daje nam Wiedzę, a religia daje nam Sens. Zarówno Wiedza jak i Sens są niezbędnymi warunkami godnego życia. I jest paradoksem, że obie te wartości często pozostają w konflikcie. Nierzadko spotykam się z pytaniem: jak potrafię je godzić? Gdy takie pytanie bywa zadawane przez naukowca lub filozofa, nieodmiennie dziwię się, jak wykształceni ludzie mogą nie dostrzegać, iż nauka nie czyni nic innego, jak tylko eksploruje Dzieło Stworzenia”. – ks. prof. Michał Heller „Często, mówiąc o nauce i wierze, formułuje się banalne i płytkie stwierdzenia (np. cząsteczka Boga) ks. Heller przeciwstawia im poważne i odpowiedzialne zadanie formacji ludzi-mostów (on sam jest taką osobą)”. – „L'Osservatore Romano” „Zazwyczaj dialog między nauką a wiarą przypomina rozmowę dwóch głuchych rzadko spotyka się osoby, które łączą w swoim życiu naukę i wiarę: jedną z nich jest ks. Heller”. – Il Manifesto

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

7
Mamut, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mamut, CD
Fisz Emade Tworzywo, Agora - multimedia
NiedostępnyBrak

Minęły trzy lata od premiery albumu Zwierzę bez nogi, na której Fisz i Emade przypomnieli publiczności o swojej wielkiej inspiracji muzyką hip-hopową z lat 90. Przez lata przyzwyczaili swoich fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się, by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. Tak właśnie będzie na najnowszym albumie braci Waglewskich pt. „Mamut”. „To będzie nasza najbardziej melodyjna płyta” – mówi Fisz. Obok utworów hip-hopowych, tak charakterystycznych dla duetu, na płycie pojawi się duet z Kasią Nosowską okraszony kwartetem smyczkowym czy utwór zaśpiewany w towarzystwie chóru Ensemble Terrible. Niemałym zaskoczeniem będzie dla słuchaczy również udział Justyny Święs z zespołu The Dumplings, która zaśpiewała wraz z Fiszem m.in. promujący cały album singiel „Pył”. Co ciekawe, tym razem również będziemy mogli usłyszeć piosenki inspirowane brzmieniami lat 80. i 90. Zespół zmierzy się z muzyką elektroniczną tamtych lat, w czym bez wątpienia pomogły oryginalne instrumenty z epoki, które przyczyniły się do dominującego brzmienia płyty „Mamut”. Lista utworów: 1. Pył 2. Bieg 3. Zwiedzam świat 4. Wojna 5. Ślady 6. Karate 7. Zemsta 8. Dzień dobry 9. Wróć 10. Mamut 11. Piwnica

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

8
Próba uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Próba uczuć
NiedostępnyBrak

Choć trudno w to uwierzyć, zaręczyny Taryn Mitchell i Ryana Christensena okazują się zaledwie początkiem prawdziwych kłopotów. Taryn – skromna dziewczyna prowadząca niewielki pub na Rhode Island – nie jest w stanie poradzić sobie z rosnącą popularnością swojego chłopaka. Filmowa kariera Ryana rozwija się w błyskawicznym tempie; wciąż pojawiają się kolejne propozycje, a aktor ma coraz więcej fanek. Najwięcej obaw budzą w Taryn sceny łóżkowe, w które obfitują filmy z udziałem jej ukochanego. Nic dziwnego, Ryan jest przecież nieziemsko przystojny… Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy była dziewczyna gwiazdora postanawia odzyskać jego względy, Ryan zaś za jedną ze swoich ról otrzymuje nominację do Oskara. Czy burzliwy związek dwojga młodych, tak bardzo różniących się ludzi, wypłynie na czyste wody? Czy Taryn i Ryan odnajdą szczęście, na którym tak bardzo im zależy?

45,00 zł
32,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

9
Piotr Wachenius. Utwory zebrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piotr Wachenius. Utwory zebrane
Dostępny12 szt.

Teksty Wacheniusa reprezentują niezwykle interesujący przykład protestanckiego piśmiennictwa śląskiego. Zapotrzebowanie na literaturę religijną polskojęzycznej ludności ewangelickiej na Śląsku do połowy wieku XVII zaspokajane było przez druki napływające z obszaru Rzeczypospolitej. Twórczość rodzima skupiała się zaś na opracowaniach wspomagających religijne życie domowe. Można pokusić się o stwierdzenie, iż właśnie „domowa” książka będzie charakterystyczna dla polskiego piśmiennictwa protestanckiego na Śląsku tego okresu. Taki charakter miały również wspomniane utwory Wacheniusa należące do nurtu tzw. „pasterstwa domowego”. Pełniły one wszechstronną rolę, będąc jednocześnie elementarzem, katechizmem z wyjaśnieniami prawd wiary, modlitewnikiem, śpiewnikiem oraz traktatem polemicznym uzasadniającym na podstawie wersetów Biblii „czysty”, tj. pozbawiony obrazów i widzialnych wizerunków, kult chrześcijański. Publikacja powstała jako wynik prac realizowanych w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Uniwersytecie Opolskim, a koordynowanych przez Komisję do Badań nad Reformacją w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Instytutu Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

19,50 zł
14,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,07 zł

10
Stracone złudzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracone złudzenia
NiedostępnyBrak

Osią powieści są losy Lucjana Chardona de Rubempre, młodego poety z prowincji, który próbuje szczęścia w Paryżu jako dziennikarz i stopniowo traci pierwsze złudzenia w zetknięciu z bezwzględnym środowiskiem stolicy. Drugim bohaterem jest przyjaciel Lucjana, Dawid Sechard, prowadzący w rodzinnym Angouleme drukarnię. Jego uczciwość również zostaje dramatycznie skonfrontowana z bezwzględnością innych przedsiębiorców. Jedna z najważniejszych książek Balzaka. Również w oczach krytyki stanowi nie tylko centralny punkt twórczości autora, ale jest utworem najlepiej oddającym klimat i cechy charakterystyczne epoki.

20,00 zł
16,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

11
Przedwojenny Poznań. Najpiękniejsze fotografie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwojenny Poznań. Najpiękniejsze fotografie
NiedostępnyBrak

Dwudziestolecie międzywojenne to ważny okres w historii Poznania, który z miasta zamkniętego w murach pruskiej twierdzy przekształca się w nowoczesną metropolię. Otwarcie w 1919 r. Uniwersytetu Poznańskiego powoduje napływ uczonych z innych regionów Polski. W krótkim czasie Poznań staje się ważnym ośrodkiem akademickim, a także artystycznym i kulturalnym. Coroczna edycja Targu Poznańskiego (od 1921 r.), a od 1925 r. Międzynarodowych Targów Poznańskich powoduje, że miasto zajmuje ważna pozycję na gospodarczej mapie Polski, umacnia ją organizacja w 1929 r. Powszechnej Wystawy Krajowej. Lata 20. przynoszą intensywny rozwój przestrzenny, Poznań się buduje i rozbudowuje, przybywa nowych domów, szkół, fabryk, obiektów użyteczności publicznej. I o tym jest ten album. O mieście, które się zmienia. I o tym, jak się zmienia

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

12
Dekoracje choinkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje choinkowe
NiedostępnyBrak

Kolorowe bombki, anioły z piór, wianki z wierzbowych gałązek, serca, gwiazdy – te samodzielnie wykonane ozdoby choinkowe sprawią, że twoje drzewko nabierze niepowtarzalnego uroku. Autorka książki krok po kroku wyjaśnia, jak zrobić bomki ze wstążek, muliny, z cekinami lub makaronowe; co zrobić, by z wykałaczek lub papieru powstała gwiazda, która ozdobi wierzchołek choinki. Z drutu, łodyżek zbóż, ziarenek kawy, kawałka starej firanki, kolorowych tasiemek i różnobarwnych koralików można wyczarować wspaniałe dekoracje – róże, ozdoby przypominające maleńkie prezenty, szarfy z laskami cynamonu i suszonymi owocami. W książce przedstawiono zarówno takie projekty ozdób, które wymagają odrobiny zdolności manualnych, jak i takie, których wykonanie z powodzeniem można powierzyć dzieciom. W pracy pomagają zdjęcia przedstawiające poszczególne etapy przygotowywania ozdoby. Spraw, by twoje świąteczne drzewko było wyjątkowe!

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

13
Zdobywca. Tom 1. Narodziny imperium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdobywca. Tom 1. Narodziny imperium
NiedostępnyBrak

Temudżyn, syn chana z plemienia Wilków, ma zaledwie jedenaście lat, gdy jego ojciec zostaje śmiertelnie raniony podczas tatarskiej zasadzki. Po śmierci Jesugeja plemię porzuca rodzinę chłopca na mongolskim stepie bez pożywienia i jurty, skazując ich na pewną śmierć. Aby przeżyć, chłopak musi szybko dorosnąć, zmierzyć się z brutalną rzeczywistością i stawić czoła zarówno bezlitosnym wrogom, jak i okrutnej przyrodzie. Samotny człowiek lub rodzina mają nikłe szanse na przetrwanie bez wsparcia plemienia. Temudżynowi udaje się jednak zgromadzić wokół siebie innych wyrzutków i stworzyć z nich klan. W chwilach rozpaczy, w głowie chłopca rodzi się wizja zjednoczenia wszystkich zwaśnionych plemion. Wkrótce zapanuje nad nimi i przybierze imię chana morza traw – Dżyngis-chana.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

14
Kogo kochają kobiety? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kogo kochają kobiety?
NiedostępnyBrak

O. Leon Knabit o kobietach oraz o ich relacjach z mężczyznami. Szuka odpowiedzi na pytania, które zadaje wiele współczesnych kobiet: Czy ładnym żyje się łatwiej? Jakie są granice w eksponowaniu swojego ciała? Porusza sprawy ważne dla młodych kobiet poszukujących mężczyzny swojego życia: Czy miłość od pierwszego wejrzenia może być udana? Po co brać ślub? Czy randki internetowe mają sens? Czy wolno odbić chłopaka swojej przyjaciółce? Stara się odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące relacji małżeńskich i rodzinnych: Kto kogo powinien słuchać w małżeństwie? Jak mówić dzieciom o seksie? Czy rodzice powinni mieszać się w sprawy dorosłych dzieci? Nie unika również zagadnień związanych z kryzysem i rozpadem związków małżeńskich: Czy rozwód zawsze jest zły? Dlaczego porzucona kobieta nie może po raz drugi wyjść za mąż? Pożyteczna lektura dla mężczyzn, którzy pragną kochać mądrze i odpowiedzialnie. A także dla samych kobiet.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

15
Nie ma ekspresów przy żółtych drogach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie ma ekspresów przy żółtych drogach
NiedostępnyBrak

...staje się co jakiś czas, żeby odpocząć, żeby się obejrzeć, żeby policzyć, ile już było, a ile jeszcze zostało. Taka jest ta książka: sprawdzam gdzie byłem, gdzie jestem, dokąd się wybieram. Oprócz tego oczywiście niezwykła ilość celnych spostrzeżeń, głębokich przemyśleń oraz barwnych opisów. Z szacunkiem: Autor Najnowszy (i świetny) zbiór jego drobnych próz, to właściwie list miłosny. Kto jest jego adresatem? Zapewne życie w całym jego pięknie i brzydocie. Pejzaże z wolna zanikające pod powiekami. Poezja zapomnianych peryferii. A także Polska – rozległa kraina, w której „mentalnie wydziedziczeni z uporem poszukują nowej tożsamości. – Piotr Kofta, wprost.pl Autor pisze po prostu, podobnie jak świat jest po prostu. W naiwny sposób przeżywa zdziwienie tym, co widzi i czuje, wciąż daje się zaskoczyć światu jego nieskomplikowaną urodą, prostotą, zwyczajnością, nie wpadając przy tym w sentymentalizm. – Anna Majchrowska, kulturaliberalna.pl

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

16
Ocalony. Lectio Divina z Zacheuszem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalony. Lectio Divina z Zacheuszem
Dostępny7 szt.

Tyle jest jeszcze dookoła nas poszukujących Zacheuszów, którzy „oblepieni” osądzającymi spojrzeniami, obciążeni szemraniami, mają ochotę wdrapać na drzewo i czekać, aż spotka ich to samo szczęście, co celnika z Jerycha. Biblia jest jak sykomora – drzewo Bożej łaski. Czeka, aż się na nie wdrapiemy i spotkamy ze spojrzeniem Boga, który codziennie przechodzi przez nasze miasto, aby przemówić do naszego serca. Ocalony Zacheusz to nasz bliźniak. Warto się z nim zapoznać z bliska. Otwórzmy Biblię na dziewiętnastym rozdziale Ewangelii Łukasza, aby raz jeszcze przeżyć spotkanie Zacheusza z Jezusem i rozpoznać siebie w ocalonym celniku. Warto otwierać Biblię, bo w niej uczymy się patrzeć na siebie oczami Boga. ze Wstępu

16,80 zł
12,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,20 zł

17
Uświęcająca siła milczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uświęcająca siła milczenia
Dostępny6 szt.

Uświęcająca siła milczenia ma niewiele sobie równych, bowiem łączy najczystszą mistykę z jej praktycznym zastosowaniem. Nie tylko wskazuje na ideały, ale uczy, jak je wcielać; nie tylko wskazuje na błędy, ale także uczy, jak je usuwać, naprawiać, względnie zmieniać. Podstawą dokonania wszelkich zmian jest poznanie siebie i wiara w bezgraniczne możliwości boskiej duszy, która jest w nas. Konieczne są wszakże wytrwałość, cierpliwość oraz poświęcenie i żarliwość w pracy nad samym sobą; w pracy, której owocem będzie pokój w duszy i wyzwolenie jej boskiej siły.

27,00 zł
20,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,75 zł

18
Czamara, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czamara, CD
Czerwony Tulipan, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny4 szt.

Czerwony Tulipan - grupa muzyczna i kabaret z Olsztyna, powstał w 1985 roku. Repertuar obejmuje poezję śpiewaną, lirykę i satyrę. Lista utworów: 1. Mądrość - A ja jej nie rozumiem 2. Jedyne, co mam 3. A.P. Bebłacz 4. Odezwa do Małgosi 5. Paco De Czamara 6. Odblaski świec 7. Erotyk prosty 8. Czyści jak łza 9. Chłopaki z Bieszczad 10. Sekret kardynała Richelieu 11. A jednak po nas coś zostanie 12. Ja zwariuję 13. Song o solniczce 14. Mamy dom

32,90 zł
31,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,64 zł

19
Retro love, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Retro love, CD
Magda Femme, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny10 szt.

Album jest podzielony na dwie stylistycznie odmienne części. Pierwsza część płyty "Retro" to piosenki nawiązujące stylem do lat 40-tych ubiegłego wieku. Jazzowy skład, z kontrabasem, wiolonczelą, trąbką, skrzypcami przenosi nas w tamte czasy. Część "Love" brzmi bardzo nowocześnie. Od razu słychać, że muzycznie bliżej tam do hip-hopu czy R'n'B niż do muzyki pop. Produkcją Love zajęli się znani producenci gatunku: IVE - producent Keana i Chriss Toffson - producent 1 8 L. Retro Love to zderzenie dwóch światów. Można powspominać i zatęsknić za dawnymi brzmieniami, ale można też poczuć obecny nurt. Lista utworów: 1. W taką noc 2. Toast 3. Miłość zabija nas 4. Nie lobię Cię 5. Ruletka 6. Zmysły 7. Nie do widzenia 8. Ocean łez (Feat. Syn Prezydenta) 9. Wracaj tu 10. Serce i rozum (Feat. Syn Prezydenta) 11. Bejbi 12. Mam to gdzieś

37,90 zł
36,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

20
Wasowski da się lubić, 4CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wasowski da się lubić, 4CD
Jerzy Wasowski, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Wasowski da się lubić! to obfity zbiór ponad 100 piosenek z okazji 100-lecia urodzin Jerzego Wasowskiego, który zawiera zarówno znane wszystkim przeboje jak i nigdy dotąd niepublikowane utwory artysty. Na pierwszej, drugiej i trzeciej płycie znajdują się znane, największe przeboje autorstwa Jerzego Wasowskiego, takie jak: Warszawa da się lubić, Złoty pierścionek, Piosenka jest dobra na wszystko, Embarras. Tanie dranie, Bo we mnie jest seks i wiele innych utworów wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Wśród wykonawców znajdują się takie osobowości, jak: Kalina Jędrusik, Irena Santor, Danuta Rinn, Wioletta Villas, Ewa Bem czy Barbara Krafftówna. Na czwartej płycie znajdują się natomiast utwory nigdzie dotąd niepublikowane. Będziemy mogli usłyszeć piosenkę Idzie pociąg osobowy zaśpiewaną przez Łucję Prus, Tylko tu wykonaną przez Danutę Rinn, Zeszłoroczny śnieg w wykonaniu Ewy Bem czy zarejestrowane specjalnie na ten album Oczy przezroczyste w wykonaniu Anny Marii Jopek i Marka Napiórkowskiego. Wybrałem dla Państwa 100 piosenek na 100-lecie urodzin plus 7 na dokładkę - podejrzewam, że nie wszystkie są Państwu znane z przynajmniej kojarzone z nazwiskiem Kompozytora. Mam nadzieję, że przypomną o Jego wielowymiarowym talencie i rzadko spotykanej wrażliwości, a przede wszystkim sprawią Państwu radość - Grzegorz Wasowski. Lista utworów: CD 1 1. Piosenka na ulicy - Chór Czejanda 2. Na Krzywym Kole - Irena Santor 3. Warszawa da się lubić - Adolf Dymsza 4. W niedzielę nad Wisłą - Barbara Rylska 5. Piosenka Stacha Matysiaka - Olgierd Buczek 6. Zza siedmiu ulic - Irena Santor 7. Czego trzeba do szczęścia - Tadeusz Woźniak 8. Wieczór bez jutra - Sława Przybylska 9. Do jutra, do zobaczenia - Maria Koterbska 10. Nefretete - Jerzy Michotek 11. Twój śliczny uśmiech - Bogdan Czyżewski 12. Szczęścia nie szukaj daleko - Violetta Villas 13. Ostatni raz - Jerzy Połomski 14. Jak łatwo przyzwyczajam się - Sława Przybylska 15. Taka babka - Bogdan Czyżewski 16. Znowu się na coś zanosi - Irena Santor 17. Ta dziewczyna rację ma - Teresa Tutinas 18. Prosiłaś mnie o piosenkę - Tadeusz Skrzypczak 19. Kalinowe serce - Kalina Jędrusik 20. Addio, pomidory! - Wiesław Michnikowski 21. Kaziu, zakochaj się! - Zofia Kucówna 22. Piosenka jest dobra na wszystko - Jeremi Przybora , Jerzy Wasowski 23. Do ciebie szłam - Kalina Jędrusik 24. Wesołe jest życie staruszka - Wiesław Michnikowski 25. Złoty pierścionek - Rena Rolska 26. Róbmy swoje - Wojciech Młynarski CD 2 1. Embarras - Irena Santor 2. Mambo Spinoza - Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski 3. Jeszcze poczekajmy - Rena Rolska 4. Tanie dranie - Wiesław Michnikowski, Mieczysław Czechowicz 5. Dzień dobry, Mister Blues - Ewa Bem 6. Na ryby! - Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski 7. W tej piosence nie ma ciebie - Danuta Rinn 8. W co się bawić - Wojciech Młynarski 9. Żegnaj, kotku! - Hanna Banaszak 10. W Polskę idziemy - Wiesław Gołas 11. W czasie deszczu dzieci się nudzą - Barbara Krafftówna, Jerzy Wasowski 12. Wróć, Luciu, wróć - Zdzisław Leśniak, Irena Kwiatkowska 13. Jesienna dziewczyna - Jeremi Przybora, Kalina Jędrusik 14. Zimy żal - Jarema Stępowski 15. Nie zakocham się tej wiosny już w nikim - Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski 16. Co za lato - Irena Santor 17. Lubie wrony - Wojciech Młynarski 18. Gram o wszystko - Ewa Bem 19. Blues to zawsze blues jest - Wojciech Skowroński Blues And Rock 20. Panienka z temperamentem - Hanna Banaszak 21. Bo we mnie jest sex - Wiesław Michnikowski 22. Nie pamiętam - Kalina Jędrusik 23. Przeklnę cię - Bohdan Łazuka, Barbara Krafftówna 24. Nie odchodź - Kalina Jędrusik 25. Czemu zgubiłaś korale - Jerzy Wasowski CD 3 1. Manilla - Jadwiga Swirtun 2. Prosiłaś mnie o piosenkę - Tadeusz Janczar 3. O-czy? - Zofia Grabińska 4. Hiszpan albo Włoch - Wiesław Gołas 5. Ja jestem wesoła - Bożena Grabowska 6. Gdy mi się wiedzie - Maciej Englert 7. Powiedz coś miłego - Ludmiła Jakubczak 8. Tajemnica - Cezary Fabiński 9. Oczy przezroczyste - Magda Umer 10. Już wiosna kalendarzowa - Andrzej Szczepkowski 11. Maj, maj, maj - Dana Lerska 12. Ballada z trupem - Bronisław Pawlik 13. We wtorek o 6-tej - Fryderyka Elkana 14. W zeszły wtorek - Roman Frankl 15. Ja dla pana czasu nie mam - Hanna Banaszak 16. Czas miłości - Wojciech Młynarski, Alibabki 17. Umówmy się na stare lata - Łucja Prus 18. Puk, puk, puk - Jeremi Przybora 19. Z każdym dniem do ciebie dalej - Irena Santor 20. A ta Tola - Bronisław Pawlik, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski 21. Tak jest - Ludmiła Jakubczak 22. Po ten kwiat czerwony - No To Co, Piotr Janczarski 23. Jak pan się trzyma - Krystyna Sienkiewicz, Jeremi Przybora 24. Ałota maska - Violetta Villas, zespół wokalny "Beltono" 25. Dama z portretu - Wiesław Michnikowski 26. Szarp pan bas - Barbara Krafftówna, Jerzy Wasowski 27. Nad Prosną - Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski CD 4 1. Przejrzałam cię na wskroś - Małgorzata Niemirska 2. Oczy jasne - Emilian Kamiński 3. Idzie pociąg osobowy - Łucja Prus 4. Mgliste przeczucie - Ewa Kuklińska 5. Nie poznaję siebie - Teresa Tutinas 6. Manuela - Jerzy Wasowski 7. Oczy przezroczyste - Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski 8. Nie pożałuje Pan - Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski 9. Nie, nie nie bydźcie mnie - Anna Maria Jopek, Marek Napiórkowski 10. Tylko tu - Danuta Rinn 11. Ile dziewcząt się marnuje - Barbara Krafftówna 12. Pegaz niedorymowany - Maciej Englert 13. Lubmy się - Barbara Krafftówna, Andrzej Zaorski, Hanna Okuniewicz 14. Zwierzenia minimalisty - Wojciech Pokora 15. Fotoplastykon - Weronika Gozdew-Kołacińska, Desorient 16. Kłaniaj się Pradze - Jeremi Przybora 17. Dumka sieroca - Krystyna Wachelko-Zaleska 18. Rodzina, ach rodzina - Chór Kameralny Collegium Musicum 19. Zeszłoroczny śnieg - Ewa Bem 20. Ziemią albo niebem - Roman Franki 21. Nie lubię raczej śpiewać - Ewa Ulasińska 22. Tonę - Roma Buharowska, Krzysztof Majchrzak 23. Dobranoc, już czas na sen - Hanna Chojnacka, Dorota Dobrowolska bonus: 24. Leśnym latem mnie kochałeś - Hanna Konieczna 25. Gołąbki w pomidorach - Alina Janowska 26. Ktoś zbudził mnie - Kalina Jędrusik 27. Kantata-eksperyment teatralny - Wieńczysław Gliński, Edward Dziewoński 28. Wszystko oprócz nas - Sława Przybylska 29. Byli sobie wierni - Irena Santor

86,90 zł
82,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,34 zł

21
Piłkarska Radiostacja, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłkarska Radiostacja, CD
różni wykonawcy, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny5 szt.

„Piłkarska radiostacja” to zbiór piosenek powiązanych z piłką nożną. Są to głównie hymny mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata z różnych lat, takie jak Oceana „Endless summer” czy Quincy Jones And His Orchestra „Soul Bossa Nova” oraz utwory będące oficjalnymi piosenkami poszczególnych krajów na mistrzostwa, np. “World in Motion” grupy New Order – oficjalna piosenka Anglii na mundial w 1990 roku. Oczywiście znalazł się na niej ponadczasowy hymn wszelkich piłkarskich spotkań autorstwa Dario G „Carnaval De Paris” . Kompilacja zawiera również piosenki powstałe na cześć poszczególnych piłkarzy jak „Who’s Da’ Man” (Elias feat. Frans) na cześć Zlatana Ibrahimovica czy te, które śpiewają sami piłkarze, np. Andy Cole „Outstanding”. Poza w oczywisty sposób powiązanymi z footballem przebojami, usłyszymy np. hit The Streest „Fit But You Know It”, który znalazł się na składance ze względu na fakt, że jest na ścieżce dźwiękowej do gry FIFA czy A Little Less Conversation – przebój Elvisa Presleya z lat 60-tych w nowej, dynamicznej aranżacji Junkie XL, który wykorzystała do swojej bardzo charakterystycznej i nawiązującej do odbywającego się mundialu 2002 kampanii reklamowej firma Nike. Na kompilacji znajdują się również utwory powstałe na cześć wydarzeń symbolicznie związanych z piłka nożną, takie jak wielki hit zespołu The Farm „All Together Now”, opowiadający niezwykłą historię piłkarską, która miała miejsce podczas II wojny światowej. W Wigilię 1914 roku tkwiący naprzeciw siebie w okopach pod Ypres w Belgii żołnierze niemieccy i brytyjscy zbratali się, podali sobie ręce i wspólnie rozegrali mecz piłkarski. W środku albumu obszerne komentarze autorstwa Radosława Nawrota. Dziennikarz opisał ciekawe historie - oczywiście w odniesieniu do piłki nożnej - związane z każdym z utworów, który znalazł się na „Piłkarskiej radiostacji”. Lista utworów: 1. Helele [Safri Duo Single Mix] 2. Carnaval de Paris 3. Endless Summer 4. Rainbow Nation 5. Campione 2000 6. Shibobo (With Crowd) Final Countdown 7. Outstanding 8. Jump Around 9. Boom 10. World in Motion 11. The Official Colourbox World Cup Theme 12. We Are On the Ball 13. Ant & Dec 14. Hello Africa 2010 15. Ready to Go 16. Top Of The World (Olé, Olé, Olé) 17. World At Your Feet 18. Fit But You Know It 19. We All Get Nil Together 20. Hurry Up England-The People's Anthem 21. All Together Now (2004) 22. The Farm 23. We're In This Together 24. Soul Bossa Nova 25. A Little Less Conversation 26. The Zigger Zagger Song 27. Who´s Da Man - 28. Soccer Fan 29. Red La Cour Des Grands (Do You Mind If I Play)

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

22
osiemdziesiąte.pl, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
osiemdziesiąte.pl, CD
Robert Janowski, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny6 szt.

Po bestselerowej płycie "song.pl", Robert Janowski powraca z kolejnym zbiorem brawurowo zaśpiewanych i stylowo zaaranżowanych polskich piosenek. "osiemdziesiate.pl". Na płycie składanka 12 popularnych utworów. Lista utworów: 1. Ale w koło jest wesoło 2. Jezu jak się cieszę 3. Kryzysowa narzeczona 4. Kocham Cie kochanie moje 5. Do Ani 6. Kiedy mnie już nie będzie 7. Au sza la la la 8. Jolka, Jolka pamiętasz 9. Kochać inaczej 10. Iść w stronę słońca 11. Nasze Randez Vous 12. Obudź się

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

23
Sex spod Tater, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sex spod Tater, CD
De Press, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

24 czerwca pod wydawnictwem Agencji Artystycznej MTJ ukaże się nowa płyta zespołu De Press. De Press to polsko-norweska grupa muzyczna założona w roku 1980 przez Andrzeja Dziubka (w Norwegii znanego jako Andrej Nebb). Mimo, że zespół działał przez wiele lat poza granicami kraju nikt nie powinien mieć wątpliwość, że jest on nasz, polski ze względu na charakterystyczne, góralskie brzmienie, które jest znakiem rozpoznawczym grupy. Grupa łączy punkrocka z melodiami spod Tatr. To już 19 album w dorobku grupy, na którym znajdziemy 14 utworów. Są na nim zarówno kompozycje lidera, Andrzeja Dziubka jak i kilka piosenek ludowych w interpretacji zespołu. Album jest pewnego rodzaju pastiszem i komentarzem do narastającej ostatnimi czasy mody na muzykę folkową. Klimat płyty świetnie oddaje warstwa graficzna albumu, kóra składa się ze zdjęć instalacji wizualnych, których autorem jest sam Andrzej Dziubek. Lista utworów: 1. Radio Spod Tater 2. Dwie Tęsknoty 3. Podhalanka 4. Przeplatanka Orawska 5. Cekom - Kany 6. Dziubka Dej 7. Goodbye Image 8. Jare Żytko 9. Pockoj Pockoj 10. Janik 11. Ciupazecka 12. Na Zjazd Orawian 13. Góralu Czy Ci Nie Żal 14. Witajcie

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

24
Przypadki Robinsona Crusoe. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przypadki Robinsona Crusoe. Audiobook
Daniel Defoe, MTJ Agencja Artystyczna
NiedostępnyBrak

Powieść podróżniczo-przygodowa Daniela Defoe, napisana w 1719 roku, wielokrotnie filmowana. Opowiada o losach osiemnastoletniego Robinsona Crusoe, który trafia na bezludną wyspę. Michał Białecki

15,40 zł
14,63 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,77 zł

25
Na wsi wesele. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na wsi wesele. Audiobook
Maria Dąbrowska, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

1. połowa lat 50. Władza ludowa umacnia się w Polsce, namawia chłopów posiadających małe gospodarstwa rolne do wstąpienia do spółdzielni, obiecując również szybką elektryfikację wsi oraz budowę bloków mieszkalnych spółdzielczych. Ludzie jednak ciągle są nieufni wobec zmian, mówi się, że "co wybudujesz, podatkami obłożą, czym się pochwalisz, to doniosą komu trzeba, a ci naślą kontrolę". Na tym tle autorka w sposób barwny i optymistyczny pokazuje wieś Pawłowice, w której mieszkające dwie rodziny - Jasnotów i Rucińskich - przygotowują się do ślubu Cześka z Zuzią, są obecne podczas uroczystości ślubu w kościele i bawią się hucznie na weselu. Poznajemy charaktery, postawy i sądy poszczególnych biesiadników, w tym charakterystycznego skrzypka z Błonia oraz księdza proboszcza, choć popierającego obecną władzę i lubianego przez mieszkańców wsi, to będącego na cenzurowanym w Urzędzie Bezpieczeństwa. Czyta: Ryszard Nadrowski

23,80 zł
22,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,19 zł

26
Kolorowy świat Część 1 Materiały do obowiązkowego nauczania przedszkolnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy świat Część 1 Materiały do obowiązkowego nauczania przedszkol...
NiedostępnyBrak

Teczka zawiera zestaw kart do ćwiczenia wszystkich sprawności, ktĂłrych dziecko będzie potrzebowało w trakcie nauki w szkole. Są więc tu zadania: wspomagające odrĂłżnianie strony prawej i lewej; kształtujące podstawowe umiejętności matematyczne: przeliczanie w zakresie 10, tworzenie zbiorĂłw, rozpoznawanie i nazywanie kształtĂłw figur geometrycznych; wspierające rozwĂłj percepcji wzrokowej i słuchowej, sprawności grafomotorycznej i innych umiejętności niezbędnych do nauki pisania i czytania; wspierające rozwĂłj logicznego myślenia i wnioskowania; wzbogacające słownictwo dziecka i wspomagające rozwĂłj umiejętności wypowiadania się i wiele innych.

19,00 zł
15,01 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,99 zł

27
Ochrona osób i mienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ochrona osób i mienia
NiedostępnyBrak

W książce zebrano i usystematyzowano podstawowe wiadomości wymagane od osób ubiegających się o uprawnienia do pracy w ochronie osób i mienia. Książka może też być cenną pomocą dla osób już posiadających uprawnienia i zatrudnionych przez podmiot zajmujący się zadaniami tej ochrony.

30,00 zł
28
Wampiry z Morganville. Księga 6. Pojedynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wampiry z Morganville. Księga 6. Pojedynek
NiedostępnyBrak

Ciąg dalszy przerażających i romantycznych przygód śmiertelnej siedemnastolatki w mieście wampirów. W Morganville wybucha nienawiść i popycha do walki ludzi i wampiry. Czy śmiertelna siedemnastolatka położy kres przemocy? Claire przeżyła już niejedno w Morganville i cieszy się, że jeszcze żyje. Jednocześnie zrozumiała, że nieumarli mieszkańcy miasta chcą po prostu żyć po swojemu. Ale ktoś zamierza im w tym przeszkodzić. W Morganville powstaje nagle klub sztuk walki i z dnia na dzień przyciąga coraz więcej entuzjastó. Lecz Claire odkrywa, że niewinny sport może zmienić się wkrótce w krwawy pojedynek ludzi i wampirów. I że jej chłopak, uroczy Shane, może odegrać w nim najbardziej przerażającą rolę...

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

29
Lalka bobas 30 cm Sophie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 30 cm Sophie
NiedostępnyBrak

Lalka bobas 30 cm "Sophie" z miękkiego materiału. W zestawie ubranko deluxe i zestaw akcesoriów. Zabawka dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

66,40 zł
63,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,32 zł

30
Lalka bobas 36 cm Charlotte - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 36 cm Charlotte
NiedostępnyBrak

Lalka w eleganckiej sukieneczce z długimi włosami. W zestawie szczotka do włosów, 2 gumki do włosów, buciki. Rozmiar lalki: 36cm. Zabawka dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

85,50 zł
81,23 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,27 zł

31
Lalka bobas 41 cm Scarlett - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka bobas 41 cm Scarlett
NiedostępnyBrak

Lalka Bobas "Scarlett" Zestaw zawiera zdejmowane ubranko Deluxe, buty, leginsy i szczotkę. Zabawka dla dzieci w wieku od 18 miesięcy.

95,90 zł
91,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,79 zł

32
Wycena akcji a sprawozdawczość finansowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wycena akcji a sprawozdawczość finansowa
NiedostępnyBrak

Autor pokazuje relacje między wyceną akcji a sprawozdawczością finansową. Temat ten jest szczegĂłlnie istotny dla inwestorĂłw giełdowych, ktĂłrzy korzystają z rĂłżnych źrĂłdeł informacji, w tym sprawozdań finansowych. Zmiany zachodzące w regulacjach prawnych, rozwĂłj możliwości inwestowania kapitału w Polsce, przenikanie się kapitałĂłw w ramach rĂłżnych rynkĂłw kapitałowych powodują, że konieczne staje się dokonanie przeglądu metod związanych z analizą relacji zachodzących między wartością spĂłłek giełdowych a dostępnymi informacjami ze sprawozdań finansowych publikowanych cyklicznie. prof. UE dr hab. Robert Kowalak Monografia dr. Karola Klimczaka jest wnikliwym i szerokim studium relacji między sprawozdawczością finansową a rynkową wyceną kapitału własnego spĂłłek publicznych. Na podkreślenie zasługuje erudycja Autora oraz swoboda, z jaką porusza się w rĂłżnych obszarach z dziedziny finansĂłw i rachunkowości. Narracja prowadzona jest dynamicznie, a zarazem bardzo wnikliwie. Autor pokazuje, że ma ogromny zasĂłb wiedzy i pomysłĂłw badawczych, rĂłwnocześnie nie gubi głĂłwnego wątku dzieła oraz na każdym etapie prowadzi rozważania bardzo szczegĂłłowe, dążąc konsekwentnie do jasno wytyczonego celu. Przemyślenia własne Autora są starannie umocowane w literaturze zarĂłwno zagranicznej, jak i krajowej. Niniejsza publikacja stanowi ważny krok na drodze do określenia kierunku i kształtu zależności między wyceną akcji i sprawozdawczością finansową. prof. UEK dr hab. Piotr WĂłjtowicz

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

33
Czas seriali - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas seriali
Dostępny12 szt.

Książka ta ma charakter naukowy, pozbawiona jest jednak akademickiego spięcia. To, na czym nam zależało, ujawnia się w lekkości, eseistyczności artykułów zamieszczonych w niniejszej publikacji. Autorkami/autorami tekstów są studenci i doktoranci z różnych polskich uniwersytetów. Każdy z nich reprezentuje inne podejście do tematyki serialowej. Zabranie tej grupy było wyzwaniem, ale o to też nam chodziło. Różnorodność i szerokie spektrum badawcze rozciąga się jak Ameryka – kraj kontynent. Zamieszczone tutaj artykuły z wielu stron prześwietlają amerykańskie produkcje telewizyjne. U niektórych autorów widać wyraźne zmaganie się z teorią (D. Junke, T. Umerle, M. Mirys), u innych na pierwszy plan wysuwają się doświadczenia estetyczne (M. Aksztin, K. Chruszczewska). Pośród zebranych tekstów są też takie, które wskazują na uwikłanie serialu w medialne i społeczne struktury (A. Mirowicz, M. Major, A. Szczepanek do spółki z P. Buśko). Inne znów teksty prześwietlają serialowy świat nieco bardziej strukturalnie (K. Ćwiek-Rogalska), adaptują na jego plan pojęcia wypracowane na innych polach (A. Szmida) czy też zmagają się z pewną typowością i konwergencją motywów (M. Skowera, S. Wojciechowska). W naszej opinii udało się nam zebrać galerię serialowych impresji, która jak kalejdoskop pokazuje różnorodność podejścia oraz samego przedmiotu badań”. Agnieszka Szczepanek, Sandra Wojciechowska, Piotr Buśko „Lektura tej książki sprawiła mi niemało satysfakcji. […] Prawie każdy z esejów plastycznie przybliża opisywany serial, a dodatkowo wszystkie razem pokazują, jak różnorodny jest świat seriali nowej generacji, pozwalają też zrozumieć, jak bardzo różni się on od nie tak odległych przecież czasów, gdy serial telewizyjny był synonimem nudy, warsztatowej bylejakości i złego smaku”. prof. Mirosław Przylipiak

30,00 zł
21,30 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,70 zł

34
Rita z Cascii Życie świętej od róż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rita z Cascii Życie świętej od róż
Dostępny13 szt.

Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych ze św. Ritą z Cascii - zatem tam, gdzie znajdują się liczne ślady obecności świętej od róż, a ponadto obiekty będące przejawem jej kultu rozpowszechnionego współcześnie już na całym świecie. Także w Polsce ta patronka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunka ludzi zrozpaczonych i zdesperowanych ma rosnące grono czcicieli. Coraz więcej osób pragnie poznać niezwykłą historię żyjącej na przełomie XIV i XV w. kobiety - skromnej dziewczyny, żony, matki, wdowy, zakonnicy i mistyczki - będącej wzorem chrześcijańskiej postawy, której heroiczna miłość do Chrystusa i wybaczająca miłość do bliźniego zapewniły drogę na ołtarze. Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga. Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski, absolwent Wydziału Teologii Moralnej Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, adiunkt UKSW i wykładowca teologii moralnej w WSD w Siedlcach. Autor licznych książek i artykułów z teologii moralnej i duchowości. W wydawnictwie Jedność opublikował wraz z ks. M. Matusiakiem Modlitewnik czcicieli św. Rity (Kielce 2014). Odbiorcy: - szerokie grono czytelników pragnących poznać osobę, życie i przesłanie św. Rity - duszpasterze rozwijający kult mistyczki i stygmatyczki z Cascii, nazwanej drogocenną perłą Umbrii. Dlaczego warto przeczytać tę książkę? - publikacja przedstawia dokładny życiorys św. Rity, przybliża jej orędzie, drogę na ołtarze, a także rozwój kultu od jego centrum w Cascii ze wspaniałą bazyliką, w kółrej znajduje się kryształowy sarkofag świętej, oraz klasztorem, gdzie mistyczka spędziła czterdzieści lat swego życia, po rozsiane w wielu krajach ośrodki skupiające jej czcicieli - stanowi niezwykłą, również duchową oraz artystyczną (reprodukcje dzieł sztuki ukazujących św. Ritę), pielgrzymkę śladami orędowniczki w sprawach beznadziejnych - zawiera piękne fotografie dokumentujące miejsca i pamiątki związane ze świętą, kórej symbolem jest róża ze względu na piękno kwiatu, ujmujący zapach, ale i ciernie.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

35
Opowiedzieć naród - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiedzieć naród
Dostępny4 szt.

August Ĺenoa to najwybitniejszy przedstawiciel literatury chorwackiej XIX wieku, któłry w swojej twĂłrczości zapisał kompleksową wizję własnego narodu. Jego wyidealizowane wyobrażenie na temat wspĂłlnoty utrwaliło się dzięki konkretnym strategiom i mechanizmom dyskursywnym. Podstawowym zadaniem niniejszej książki jest rekonstrukcja wspomnianej wizji oraz wskazanie sposobĂłw efektywnego jej przekazywania odbiorcy. Dominacja problematyki narodowej w twĂłrczości chorwackiego pisarza jest oczywista. Dyskusji nie podlega rĂłwnież to, że Ĺenoa â jako pisarz z misją â prĂłbował za pośrednictwem literatury wpływać na rzeczywistość pozatekstową. Za obowiązek każdego wykształconego człowieka (a szczegĂłlnie człowieka piĂłra) uważał aktywne uczestnictwo w umacnianiu tożsamości narodowej, niejednokrotnie werbalizowane jako oddanie sprawie narodowej. W dwukierunkowej analizie twĂłrczość Augusta Ĺenoi została potraktowana jako rezultat pisania o narodzie i âmiejsceâ czytania o nim. Jako że w tym przypadku podstawowym celem komunikacji pomiędzy pisarzem a odbiorcą jest przenoszenie określonych idei, w propozycji ânowego czytaniaâ Ĺenoi obecne są dwie perspektywy: perspektywa wspĂłłczesnego badacza i perspektywa posiadającego znaczne ograniczenia czytelnika epoki.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

36
Religia Sokratesa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia Sokratesa
Dostępny31 szt.

Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, ktĂłra została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego filozofa Analiza religii Sokratesa autorstwa Marka L. McPherrana uważana jest za najlepszą książkę, ktĂłra została napisana jak dotąd o objawieniu, religii w życiu i filozofii tego filozofa. Mark L. McPherran, profesor Simon Fraser University. Należy do grona wybitnych filozofĂłw specjalizujących się w filozofii starożytnej. Studiował na University of California, był uczniem Gregory'ego Vlastosa. Specjalizuje się w starożytnej filozofii i religii greckiej, a także filozofii religii i historii etyki. Jest autorem licznych książek i artykułĂłw z tego obszaru. Jest członkiem Program Committee, Pacific Division of the American Philosophical Association, a także Committee on the Teaching of Philosophy, American Philosophical Association. Religia Sokratesaâ jest jedną z ważniejszych pozycji w ostatnich dwĂłch dekadach w światowej literaturze dotyczącej stosunku Sokratesa do religii. McPherran przeciwstawia się obrazowi Sokratesa jako konsekwentnego racjonalisty i dowodzi, że wypowiadał on sądy, ktĂłrych źrĂłdłem była religia i ktĂłrych nie dało się do końca uzasadnić ścisłym argumentem filozoficznym. prof. Ryszard Legutko Autor skrupulatnie uzasadnia oryginalną tezę: doświadczenie religijne przenika zamysł filozoficzny Sokratesa w niebywale zasadniczym stopniu. Lekceważenie tego zjawiska prowadzi do całkowitego wypaczenia misji ojca europejskiej antropologii i reformatora religii greckiej. ks. prof. Jan Sochoń

44,00 zł
30,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,20 zł

37
Z aniołami do nieśmiertelności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z aniołami do nieśmiertelności
NiedostępnyBrak

Nieśmiertelność zachwycająca to taka, która podana jest nam na otwartej dłoni miłości. Dlatego jest anielska, bo ktoś musi ją nam ofiarować. Opowieści Martina jak zwykle wzruszają, rozgrzewają serca, mobilizują dobrem. Pozwalają też zajrzeć na odwieczną stronę życia, tam gdzie to, co boskie łączy się z ludzkim, gdzie życie nabiera sensu i nie przegrywa.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

38
Klocki Blocki. MU2088A Mubi. Railways - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki Blocki. MU2088A Mubi. Railways
Blocki
NiedostępnyBrak

Klocki Blocki Mubi. Zestaw zawiera: • 2 zwrotnice mechaniczne, • 17 zakrętów, • 10 prostych, • w bonusie 1 zwrotnica oraz figurka konduktora. Rozmiar opakowania: 33.0 x 24.0 x 8.5 cm

56,99 zł
51,86 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,13 zł

39
Elf i pierwsza Gwiazdka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elf i pierwsza Gwiazdka
Dostępny53 szt.

Zbliża się Boże Narodzenie – pierwsze w życiu Elfa! Duży i Młody postanawiają spędzić ten czas wraz ze swoim czworonogim przyjacielem w Biestrzykowie, w gronie rodzinnym. Od samego początku wszystko jednak idzie nie tak jak powinno: chleb domowej roboty ucieka po całej kuchni, karp popada w depresję, szwedzkie śledzie od wujka Stefana zatruwają atmosferę w całym domu, zaś sam wujek zaczyna malować pisanki. Niepokojące wydarzenia mnożą się w coraz szybszym tempie, a domownicy nie wiedzą, że najgorsze dopiero przed nimi... Jedno jest pewne: tej Wigilii nie zapomną nigdy! Zakończenie zaskoczy każdego, zaś wielbiciele charakterystycznego humoru autora będą wniebowzięci!

21,90 zł
16,21 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,69 zł

40
Nowe przygody Świętego Mikołaja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe przygody Świętego Mikołaja
NiedostępnyBrak

Mikołajowi udało się wepchnąć worek do komina. Po chwili znalazł się w salonie przy lśniącej złociście choince. WokĂłł unosił się mocny zapach kminku. Starając się zachowywać jak najciszej, Mikołaj włożył rękę do worka i wymacał coś miękkiego. Wprawdzie zdarzały się i miękkie prezenty, ale ten był w dodatku ciepły i⌠Aj! Drapał! Co Święty Mikołaj znalazł w środku? Czy można zapakować się samemu do świątecznego upominku? Do czego przydaje się komputer? Jeśli chcecie znać odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Miłej lektury!

7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

41
Dinopociąg. Mistrzowie prędkości, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinopociąg. Mistrzowie prędkości, DVD
Craig Bartlett, 2014
NiedostępnyBrak

Poznajcie fascynujący świat Dinozaurów! Przenieście się do prehistorycznego świata rozmaitych dinozaurów. Pan Troodon, kierowca Dinopociągu, zabierze Was w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni po świecie pełnym dżungli, bagien, oceanów i aktywnych wulkanów. Zobaczcie niesamowite prehistoryczne podwodne zwierzęta oraz całą erę mezozoiczną dzięki magicznemu tunelowi czasowemu! Spis odcinków: 1. Mistrzowie prędkości 2. Zęby T-Rexa 3. Jestem T-Rexem 4. Nuk czworonóg 5. Bystry dinozaur 6. Piotruś Peteinozaur

29,90 zł
23,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,98 zł

42
Piękna i Bestia, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna i Bestia, DVD
2014
Dostępny3 szt.

Animowana opowieść o miłości i poświęceniu. Bohaterka to dziewczyna o niezwykłej urodzie i dobrym kochającym sercu. Aby uratować życie ojca, oddała się w ręce przerażającej Bestii. Potrafiła się z nią zaprzyjaźnić, rozgrzać jej skamieniałe serce, a w chwili zagrożenia przyjść z pomocą. Dobroć, miłość i poświęcenie skruszyły klątwę i okrutna Bestia zmieniła się w pięknego królewicza. I jak to w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło.

15,90 zł
12,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,18 zł

43
Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze opowiadania i legendy o św. Jadwidze CD
NiedostępnyBrak

W książce, upiększonej ciekawymi ilustracjami, najmłodsi czytelnicy w prezentowanych opowiadaniach i legendach dowiedzą się o dzieciństwie królewny Jadwigi, zabawach, nauce, przyjaźni z przyrzeczonym na męża Wilhelmem Habsburgiem. O beztroskim życiu i nadziejach na szczęśliwe życie z ukochanym Wilhelmem, które legły w gruzach, gdy podjęto decyzję o ślubie z pogańskim władcą Litwy, Jagiełłą... Po polsku wypowiadała się poprawnie, tylko obcy akcent zdradzał, że nie wychowała się w Polsce. Poznawała ten kraj chętnie, a sama podróż z Węgier była do tego wielką sposobnością. W Czorsztynie w zamku rozmawiała z rycerzami, dostojnikami. W Sączu powitali ją panowie polscy i młody Spytko z Melsztyna,którego Jadwiga już znała. W Lipnicy Małej rozmawiała z mnichami, ponieważ nocleg wypadł w klasztornej wiejskiej plebanii.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

44
Transparentność zarządzania finansami lokalnymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transparentność zarządzania finansami lokalnymi
NiedostępnyBrak

Jak udoskonalić procesy zarządzania w samorządzie? Jak wdrożyć układ zadaniowy budżetu gminy? Opracowanie jest propozycją wdrożenia do organizacji sektora publicznego, w szczegĂłlności do samorządĂłw terytorialnych, racjonalnych metod wykorzystania publicznych zasobĂłw finansowych. Recenzowana książka stanowi istotny krok w kierunku uporządkowania zarządzania publicznego w wymiarze lokalnym i dobrze wpisuje się w lukę, jaka powstała w obszarze praktyki i teorii zarządzania. prof. dr hab. Bogdan Nogalski Przedmowa Pieniądze szczęścia nie dają, gdy służą tylko do zdobycia władzy. Jednak mądrzejsi wykorzystują je do zapewnienia sobie i innym szczęścia. Analizując rankingi rozwojowe samorządĂłw terytorialnych, w tym takie czynniki i mierniki rozwoju, jak: wielkość dochodĂłw z podatkĂłw lokalnych i w ogĂłle udział dochodĂłw własnych w dochodach ogĂłłem, relacje wydatkĂłw bieżących i inwestycyjnych oraz aktywność w pozyskiwaniu środkĂłw prorozwojowych z funduszy Unii Europejskiej i krajowych funduszy celowych, można stwierdzić duże dysproporcje między gminami, powiatami i wojewĂłdztwami w Polsce. Prowadzone przez nas badania ukazują, że zapĂłźnienie w rozwoju jest przede wszystkim wynikiem nieefektywnego zarządzania samorządem, w tym niewłaściwego wykorzystania zasobĂłw lokalnych i głĂłwnie zasobĂłw ludzkich i finansowych. Samorządy terytorialne nastawione na rozwĂłj z wykorzystaniem transparentnej polityki, w tym na wdrożenie czytelnych planĂłw dochodĂłw i wydatkĂłw, i przede wszystkim na wykorzystanie potencjału intelektualnego, stąd nastawione na pozyskiwanie i wykorzystanie kwalifikacji pracownikĂłw i działaczy samorządowych oraz aktywności mieszkańcĂłw, osiągają częściej sukcesy i wygrywają na rodzącym się rynku konkurencji między organizacjami sektora publicznego. Tym samym podejmują prĂłbę eliminacji niekorzystnego zjawiska finansjalizacji i wchodzą na drogę realizacji zadań skupionych w idei dobra wspĂłlnego. W prezentowanej publikacji podejmujemy prĂłbę przekonania działaczy samorządowych, szczegĂłlnie szczebla gminnego (wybĂłr ten jest celowy i uzasadniony w opracowaniu), do wdrożenia planĂłw dochodĂłw i wydatkĂłw opierających się na układzie zadaniowym, zatem takich zasad lokalnej polityki finansowej, ktĂłre będą prowadzić do rozwoju lokalnego przez aktywny udział obywateli w wykonywaniu zadań oraz wspĂłłdziałanie władz lokalnych z członkami samorządu w realizacji bieżących i wieloletnich programĂłw rozwojowych. Andrzej JĂłzef Kozłowski Iwona Zofia Czaplicka-Kozłowska

45,00 zł
31,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,50 zł

45
Religion long forgotten - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religion long forgotten
NiedostępnyBrak

The present work is a valuable piece in the field of educational sciences, also addressing political sciences and ethics. It raises an important issue of the presence of religion in the public discourse, especially within the scope of the process of education. [...] Though presented from the Christian perspective, the work also reflects broader inspirations, referring to the modern ideological and cultural trends which concern the Polish, European and global society. The monograph forms an enhancing voice in the domestic and European debate about the role of religion as an element of modern democracy in general, and schooling in particular. Review extract by Tadeusz J. Zieliński, associate professor at Christian Theological Academy in Warsaw (Poland) In the education of humanity, synthesis of heart and mind, or conscience with logic is a must. Receiving education in schools is equal to getting one wing, and need for the second wing, which consist of religious and moral values, should not be forgotten, therefore contributions such as this book are very much needed. [âŚ] The value of the book was especially increased by the fact that it emphasised the subject of âinterreligious dialogueâ which is about improvement of peopleâs coexistence in the world full of differences in religious beliefs, cultures and thoughts. Review extract by Almazbek Beishenaliev, visiting professor at Johns Hopkins University in Baltimore (US)

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

46
Homobiografie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homobiografie
NiedostępnyBrak

Najważniejsze nazwiska polskiej kultury pokazane z nieznanej strony, która ma niewiele wspólnego z opowieścią znaną ze szkoły. Nie na postumencie, ale prywatnie, z uwzględnieniem ludzkich dylematów. Nowe wydanie Homobiografii przynosi uzupełnienie życiorysów, ale także prezentację kolejnych postaci. Całość to opowieść o środowisku literackim w czasach, gdy homoseksualizm był tabu. Życie najbardziej znanych twórcow polskich XIX i XX wieku jest tak naprawdę nieznane. Zdanie to " sprzeczne, nielogiczne " legło u podstaw świetnej książki Krzysztofa Tomasika. Książki prawie niemożliwej, bo zagarniającej całe stulecie kultury polskiej, a zarazem jasnej, prostej i przekonującej. Przemysław Czapliński Dowiadujemy się, jak heteronorma kastruje naszą kulturę, przykrawa wszystko do jednego wzoru i upycha w szafie to, co do niego nie pasuje. Jak ją zubaża. Kinga Dunin "Replika" Myślę, że Jarosław Iwaszkiewicz tam, w zaświatach, po wydaniu tej książki powiedział z ulgą: "Nareszcie!" Olga Tokarczuk Tomasik pisze o swoich bohaterach z taktem i empatią. Pełna, nieocenzurowana biografia pozwala odczytać ich dzieło z innej perspektywy. Joanna Podgórska "Polityka" Teraz trudniej będzie udawać, że sprawy nie było, że to tylko pogłoski. Mariusz Cieślik "Newsweek" Ważna książka. Krystian Lupa "Duży Format"

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

47
Kolędy polskie dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolędy polskie dla dzieci
NiedostępnyBrak

ZbiĂłr najpopularniejszych i najpiękniejszych polskich kolęd przygotowany dla dzieci. Czytelne zapisy nutowe zachęcają do podejmowania pierwszych prĂłb gry na instrumentach oraz do wspĂłlnego, rodzinnego muzykowania. Do książki dołączona jest płyta CD z zamieszczonymi w zbiorze utworami, wzbogacona o ich wersje instrumentalne. "Kolędy polskie dla dzieci" - doskonały świąteczny prezent i zachęta do muzykowania.

12,60 zł
10,08 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,52 zł

48
Psychologia przemysłowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia przemysłowa
NiedostępnyBrak

Książka zawiera informacje o początkach i historycznym tle rozwoju psychologii przemysłowej. Ukazuje związek między psychologią przemysłową, psychologią pracy i psychologią zarządzania. Ważną część książki stanowią informacje na temat zadań współczesnych psychologów przemysłowych, jak B+R czy projekt Mars 2030.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

49
Kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety
NiedostępnyBrak

Kobiety to już nawet nie osobny rozdział w życiu Charlesa Bukowskiego – to cała książka, której pierwsze zdania brzmią: „Miałem pięćdziesiątkę na karku i od czterech lat nie byłem w łóżku z kobietą. Nie miałem żadnych przyjaciółek. Kobiety widywałem jedynie na ulicy lub w innych miejscach publicznych, lecz patrzyłem na nie bez pożądania, z poczuciem, że nic z tego nie będzie. Onanizowałem się regularnie, ale myśl o jakimkolwiek związku z kobietą – nawet nie opartym na seksie – była mi obca” Po czym następuje blisko trzysta stron poświęconych głównie opisom zbliżeń z imponującą liczbą partnerek. Kobiety pociągały autora z siłą, która pozbawia mężczyzn nie tylko rozsądku, ale i instynktu samozachowawczego. Czasem uważał je za modliszki, przystawał jednak na każde ryzyko, byle tylko dokonać kolejnego podboju. Nawet czytelnicy, których mogłaby razić nadmierna dosadność opisów, nie rozstaną się z tą książką w połowie.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

50
Prawo Spadkowe 2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo Spadkowe 2015
NiedostępnyBrak

Pozycja zawiera zaktualizowane prawo spadkowe.

12,00 zł
10,08 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 1,92 zł

Wróć do góry