hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.12.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 grudnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona (Rick Riordan, John Rocco), na drugim Język polski. Nowa matura. Zadania maturalne. Praca z tekstem (Zofia Erdman-Zielińska, Przemysław Rolirad). Kolejny produkt to Maska Afryki. Odsłony afrykańskiej religijności (V.S. Naipaul) oraz Poznajemy zwierzęta Leśni Przyjaciele.
1
Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greccy Bogowie według Percy'ego Jacksona
Dostępny1 szt.

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. „Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków… Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”. Tak zaczynają się Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona, książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”. Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.

49,90 zł
37,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,98 zł

2
Język polski. Nowa matura. Zadania maturalne. Praca z tekstem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,70 zł
17,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,41 zł

3
Maska Afryki. Odsłony afrykańskiej religijności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maska Afryki. Odsłony afrykańskiej religijności
Dostępny47 szt.

Maska Afryki to kolejny reportaż słynnego podróżnika i pisarza, którego fascynują pogranicza kultur i odchodzący w zapomnienie świat dawnych wierzeń. Podróżując przez Ugandę, Ghanę, Nigerię, Wybrzeże Kości Słoniowej i w końcu RPA, rozmawia z dyplomatami i członkami rodzin królewskich, politykami i naukowcami, biznesmenami i szamanami, chrześcijanami, muzułmanami i wyznawcami tradycyjnych lokalnych kultów. Oddaje głos swoim rozmówcom i pozwala im wprowadzić czytelnika w świat magii, wróżb i czarów.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4
Poznajemy zwierzęta Leśni Przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,80 zł
7,06 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,74 zł

5
Mnich i Lama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mnich i Lama
Dostępny3 szt.

Co można powiedzieć o Bogu lub absolucie? Kim jest Budda i Jezus, i co stanowi esencję ich przekazu? Kim jest człowiek i jaki sens ma ludzkie życie? Czy szczęście jest ostatecznym celem ludzkiego życia? Jak wytłumaczyć zło? Czy istnieje coś po śmierci? Na czym polega chrześcijańskie zbawienie a na czym buddyjskie? Jakie są wspólne punkty i różnice między tymi dwiema wielkimi drogami duchowymi? Na te i inne pytania, które zadają sobie ci wszyscy, którzy interesują się tajemnicą życia i ludzkiego przeznaczenia odpowiadają dwaj duchowi mistrzowie trwale zakorzenieni w swoich tradycjach religijnych, buddyjskiej i chrześcijańskiej.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

6
Uprawa roślin południowych metodą Miczurina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uprawa roślin południowych metodą Miczurina
Dostępny42 szt.

Witajcie w świecie nieokiełznanej wyobraźni i nieskrępowanej swobody literackiej. Oto bohaterowie z piekła rodem, balansujący na granicy jawy i snu, życia i śmierci. Kasztaniarz i kosmonauta, trumna z generałem Sikorskim i przygłucha Matka Boska w blasku telewizora dziergająca Jezusowe skarpety. W oszalałym świecie nikogo nie dziwi podwieczorek zapoznawczy dla zmarłych ani teatrzyk oświaty sanitarnej. Weronika Murek niczym nadworny kuglarz słowa miesza style literackie i zwodzi zmysły czytelnika. Doskonała odskocznia od szarości dnia powszedniego.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

7
Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 + plan miasta + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sosnowiec między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 + plan mia...
Dostępny9 szt.

Jeśli podróże w czasie byłyby możliwe, kogo spotkalibyśmy na ulicach międzywojennego Sosnowca? Może w restauracji "Sala Angielska" siedzi młodziutki Jan Kiepura, a na ulicy Kołłątaja zakochana Pola Negri czeka na męża? Przechodnie szepcą o sukcesie w stolicy ich sąsiada Władysława Szpilmana. O poranku miejscowe gazety informują o miłosnej strzelaninie z wiceprezydentem w roli głównej. Ulicę wypełniają rozmowy udających się do pracy robotników huty "Katarzyna", kopalni "Hrabia Renard" czy przędzalni bawełny rodziny Dietlów. Wieczory... wieczory spędzano w "Palais de Dance", gdzie tańczono do białego rana! Miasto tworzą nie tylko ludzie. Mając możliwość spędzenia czasu w Sosnowcu lat 20. i 30., dostrzeglibyśmy piękne pałace rodzin Dietlów i Schőnów, zamożne kamienice, dostojne świątynie różnych wyznań, gmachy użyteczności publicznej, m.in. Banku "Społem", ale także biedne osiedla robotnicze. Na kartach książki podróż w czasie jest możliwa. Zapraszamy do największego miasta ówczesnego województwa kieleckiego, w którym wytapiano stal, walcowano stalowe wyroby, a maszyny włókiennicze huczały nieustannie! Rozdziały zostały opatrzone unikatowymi fotografiami, licznymi ciekawostkami i danymi adresowymi, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji. Do książki są załączone bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z lat 30. XX wieku - płyta CD "Chłopak z Sosnowca" z największymi przebojami Jana Kiepury

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

8
Był sobie człowiek. Kolekcja filmów edukacyjnych - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był sobie człowiek. Kolekcja filmów edukacyjnych
2014
Dostępny13 szt.

Był sobie człowiek to kultowa już kolekcja traktująca o wielkich wydarzeniach historycznych. Mistrz niepostrzeżenie przeprowadzi was przez czasy starożytne, opowie o powstaniu wielkich mocarstw, przybliży wam czasy nowożytne i współczesne.

99,99 zł
89,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,00 zł

9
Niebezpieczne istoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niebezpieczne istoty
NiedostępnyBrak

Spinoff bestsellerowej serii Kronik Obdarzonych, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, a na podstawie jej 1. tomu zatytułowanego Piękne istoty, nakręcono w Warner Bros film, będący kasowym sukcesem. Ridley to bardzo, bardzo niegrzeczna dziewczynka. Nie można jej ufać, a co gorsza, nie można zaufać też sobie, gdy jest się obok niej. Jej chłopak Link to muzyk rockowy. Razem wyjeżdżają do nowego Jorku, gdzie Link ma nadzieję rozpocząć karierę. Wkrótce okazuje się, że może to być ich ostatnia podróż, bo cena za ich życie jest bardzo wysoka…

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

10
Piękna i ambitna. Mój styl - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękna i ambitna. Mój styl
Dostępny2 szt.

Kolorowa, bogato ilustrowana książka, w której supergwiazda serialu Glee dzieli się z czytelniczkami swoimi doświadczeniami i wskazówkami dotyczącymi stylu życia Lea Michele radzi nie tylko, jak pielęgnować urodę, jak odnaleźć się w świecie mody, ale i jak osiągnąć i zachować wewnętrzną siłę. Opowiadając o własnych przeżyciach, uczy, jak stawiać czoła wyzwaniom i przezwyciężać życiowe trudności, aby osiągnąć sukces i żyć pełnią życia. Dzięki temu książka jest po trochu pamiętnikiem, poradnikiem i przewodnikiem. Zawiera niepublikowane wcześniej fotografie i opowieści z życia gwiazdy.

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

11
Wędrowny sokół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrowny sokół
NiedostępnyBrak

Rok spędzony na posterunku przy styku granic Iranu, Pakistanu i Afganistanu nawet najtwardszym żołnierzom wydaje się piekłem. Natura pokazuje tu bezwzględne oblicze: poszarpane wierzchołki skał, pustka, przecięta wysychającym strumieniem skorupa ziemi i budzący postrach bad-e-sad-o-bist-roz, wiatr dmący przez sto dwadzieścia dni w roku. Gdy więc na to odludzie przybywa para błagających o schronienie beludżańskich uciekinierów, nic nie zapowiada, że to miejsce stanie się ich domem na najbliższe lata. I że tu także urodzi się ich syn Tor Baz – Wędrowny Sokół. Ta książka to niemal baśniowa opowieść o wędrowcu, który bywa informatorem władz, przewodnikiem, handlarzem, lecz gdy go zapytać o pochodzenie – milczy. Towarzysząc mu, czytelnik odkrywa tajemnice Beludżów, ludów Afridi, Waziri i Bettanów. Nieznających władzy, granic, kierujących się własnym kodeksem honorowym. Tor Baz staje się także świadkiem zmian, które w drugiej połowie XX wieku poskromiły wypełniony wolnością świat wędrowców. Książka znalazła się w finale Man Asian Prize, 2011.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

12
Śmiech w chmurach. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiech w chmurach. Tom 2
NiedostępnyBrak

Epoka Meiji, czas niebywałych zmian. W celu oświecenia kulturowego wprowadzono dekret zakazujący noszenia mieczy. Zawsze radosny najstarszy syn, jego poważny brat oraz wpatrzony w najstarszego brata trzeci z rodzeństwa zostają uwikłani w zamieszanie spowodowane Oroichim. Na scenę wkracza lider nowego rządu, pretensjonalny Tomomi Iwakura, którego samowolne działania coraz bardziej przyśpieszają nieuniknione.

20,00 zł
16,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

13
Karneval. Tom 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karneval. Tom 9
NiedostępnyBrak

Okazuje się, że bransoleta ma niezwykłą moc, dzięki której Nai wraz z Karoku zostają przeniesieni w nieznane im miejsce. Gareki, aby mieć czas na poszukiwanie Naia, postanawia opuścić szkołę. Nie wie, że postawi go to przed bardzo trudnym wyborem.

20,00 zł
16,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,00 zł

14
Czas Credo. Czas nowej ewangelizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Credo. Czas nowej ewangelizacji
NiedostępnyBrak

Książka jest owocem 44 tysięcy przejechanych kilometrów, spotkań i konferencji wygłoszonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ w kilkunastu miastach w Polsce i na świecie w 2013 roku, których program powstał jako odpowiedź na ogłoszony przez papieża Benedykta XVI rok wiary. Całość została uzupełniona wstępem autora. Prosty i pełen humoru język przybliża rzeczy trudne w sposób jasny i przystępny.Doskonała publikacja na prezent (przede wszystkim dla siebie). Fragmenty książki: wierzyć, to nie jest nasza zasługa. To nie jest mój pomysł Michała Olszewskiego, że wierzę w Jezusa z Nazaretu.To jest łaska Boża, dar Ducha Świętego, którego otrzymujemy. To jest nam dane za darmo. Myśmy sobie niczym na wiarę nie zasłużyli. Jeśli ktoś sobie myśli, że jest wielki, bo wierzy, to się myli. Zasługę zdobywamy, kiedy na ten dar odpowiemy pozytywnie. Wtedy otwierają się przed nami podwoje wiary, jak mówi Ojciec Święty ,,drzwi wiary. Wiara jest darem.Z naszej strony potrzeba tylko jednego powiedzenia Bogu ,,tak, otwarcia serca.Wierzymy, że nasza historia nie kończy się tu na ziemi. Jeśli bowiem Chrystus zmartwychwstał, to my wierzymy,że i nas nie pochłonie śmierć, że nas nie pochłonie piekło, jesteśmy wybrani, by żyć wiecznie. Ale niestety w XXI wieku coraz trudniej nam w to wierzyć. Jeśli stracimy z oczu niebo, to stracimy w ogóle sens życia.

21,00 zł
20,37 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,63 zł

15
Jej Wysokość Zosia. Pamiętnik zamykany z diamentami, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia. Pamiętnik zamykany z diamentami, mix wzorów
Starpak
NiedostępnyBrak

Każda dziewczynka ma swoje małe sekrety, które chciałaby trzymać pod kluczem... Zamykany na kluczyk pamiętnik o wymiarach 20.5 x 15.0 x 2.0 cm stanowi niezbędnik każdej fashionistki! Produkt posiada miękką, połyskującą okładkę ozdobioną błyszczącymi diamencikami. Starannie wykończone oblamówki oraz eleganckie zamknięcie dodają szyku, a praktyczna tasiemka pełniąca funkcję zakładki ułatwia poruszanie się wśród zapisków. Połyskujące pamiętniki zawierają pięknie dekorowane kartki ukazujące ulubionych bohaterów z zaznaczoną liniaturą ułatwiającą pisanie. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

16
Zapiski niepamięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapiski niepamięci
NiedostępnyBrak

Oparta na faktach opowieść o marzeniu, dojrzewaniu do jego realizacji i spełnieniu. Historia pewnego jachtu oraz człowieka, który go kosztem wielu wyrzeczeń i zakrętów życiowych zbudował. Wreszcie napisana z gawędziarską swadą rzecz o wyboistej drodze życia i podróży, która stała się ucieczką. Nietypowy sposób pozyskania rękopisu oraz wątpliwości co do dalszych losów autora sprawiają, że publikacja jest swego rodzaju eksperymentem.

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

17
Magia iluzji Księga 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magia iluzji Księga 4
NiedostępnyBrak

Spraw, że postacie i przedmioty znikną na oczach widowni. Pokaż dwa magiczne łuki, które zmniejszają się lub powiększają w zależności od ułożenia. Te niewiarygodne iluzje zadziwią Twoją rodzinę i przyjaciół! Zawartość: 2 komplety puzzli z ilustracjami 2 magiczne łuki Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 5. roku życia.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

18
Sprache und Bild im massenmedialen Text - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprache und Bild im massenmedialen Text
NiedostępnyBrak

Książka otwiera serię Breslauer Studien zur Medienlinguistik / Wrocławskie Studia z Lingwistyki Mediów i podejmuje tematykę relacji języka i obrazu w niemieckich i polskich tekstach masowych, takich jak strony, blogi i memy internetowe, artykuły i reklamy prasowe czy też wiadomości telewizyjne. Autorzy poszczególnych artykułów udowadniają, że obok refleksji teoretycznych konieczne są badania empiryczne nad różnymi rodzajami tekstów, aby móc stale doskonalić instrumentarium analityczne oraz wyjaśniać budowę i funkcjonowanie tekstów masowych. Wiele odkrywczych spostrzeżeń przynoszą badania kontrastywne. Te same rodzaje tekstów, jednak osadzone w niemieckiej lub w polskiej domenie kulturowej, powodują zbieżne lub różne interakcje języka i obrazu, co pozwala wyciągać wnioski dla lokalnych i globalnych communities of practice. Publikacja w języku niemieckim.

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

19
Oswajanie marzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oswajanie marzeń
Dostępny25 szt.

Wielu ludzi rozpoczyna realizację swojego marzenia i nie udaje im się, a marzenie rozpływa się we mgle. Okazuje się, że znajomość rzeczy oraz determinacja, jakkolwiek bardzo istotne, nie zawsze wystarczają. Książka OSWAJANIE MARZEŃ naprawdę da Ci to, co wiele innych książek jedynie obiecuje: prostą, praktyczną metodę, dzięki której zdołasz wprowadzić w swoje życie harmonię i zrealizować swoje Wielkie Marzenie. Skorzystaj z tego cennego źródła i urzeczywistnij swoje marzenia. Zacznij od dziś!

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

20
Zazen satori - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zazen satori
Dostępny8 szt.

Esencją praktyki zen jest zazen, medytacja przekazywana od tysięcy lat od mistrza do ucznia. Książka, którą trzymacie w rękach jest szczegółowym wprowadzeniem do tej medytacji. Mistrz Kaisen, uczeń mistrza Taisena Deshimaru, w przejrzysty sposób opisuje podstawy praktyki, czyli: właściwą pozycję ciała, właściwy sposób oddychania i właściwy stan umysłu. Książka przeznaczona jest dla tych, którzy już praktykują, bądź chcą dopiero rozpocząć praktykę. Mimo, że znajdziecie tu wszystkie podstawowe wskazówki umożliwiające praktykę, zen pozostaje zawsze żywym przekazem od mistrza do ucznia. Wszystkim, którzy chcą podążać duchową drogą radzimy, aby nawiązali kontakt z innymi praktykującymi i skorzystali z możliwości spotkania prawdziwego mistrza. Życzymy przyjemnej lektury i praktyki.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

21
Pociąg do piekła Pociąg do nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pociąg do piekła Pociąg do nieba
NiedostępnyBrak

Beata to pewna siebie, zdecydowana i energiczna osoba z wypracowanym systemem wartości i dużymi ambicjami. Jak każdy człowiek pragnęła przeżyć swoje życie jak najlepiej. Jednak jedna podróż i jedna rozmowa wystarczyły, aby zachwiać jej poczuciem wartości i udowodnić, że wobec siły przeznaczenia wola ludzka jest jak mizerna trawka w starciu z huraganem. W świat Beaty wkradł się chaos, a każdy element otoczenia zaczął żyć swoim życiem, wcale nie prosząc o zgodę. A może ten bałagan to właśnie przeznaczenie niosące ukojenie dla zmęczonego umysłu?

23,00 zł
16,79 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,21 zł

22
Informatycy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Informatycy
Dostępny12 szt.

Piraci! Nie marynarka!? Pod tym hasłem firma Apple rekrutowała swoich pracowników, obrazując potrzebę odmiennego traktowania informatyków. Ich profesja, postrzegana przez laików jako specjalność dla cyborgów-geeków i dziwaków poświęcających pracy swoje życie prywatne, znajdujących najlepszą rozrywkę w rozwiązywaniu problemów informatycznych, nie zwracających uwagi ani na hierarchię społeczną, ani na potrzeby innych ludzi, jest słabo znana i owiana tajemnicą. Autorzy książki "Informatycy" opisują odmienność informatyków, cechy, które zapewniają im sukces albo są przyczyną tragedii. Próbują objaśnić, dlaczego von Neumann jeździł na osiołku w garniturze, Grace Hooper liczyła heksagonalnie, a Alan Turing popełnił samobójstwo wzorując się na Królewnie Śnieżce. Informatycy zmienili nasze życie, tak jak drukarze zmienili życie ludzi średniowiecza. W książce zostały opisane okrutne reguły panujące w tym zawodzie, sylwetki jego mitycznych bohaterów oraz zagrożenia, jakim podlegają informatycy. Autorzy podważają dominujące w zarządzaniu podejście, mające na celu pobudzenie informatyków do intensywnej pracy i pokazują sposoby, jak racjonalizować ich wysiłki. Stawiają pytania o szanse przetrwania informatyków, pokazując ich zawodowe i kulturowe źródła stresu. Zastanawiają się dlaczego jest tak mało kobiet w zespołach informatycznych, a także dlaczego to one najczęściej odchodzą z zawodu. Rozważają dlaczego informatycy pracują za darmo tworząc "wolne oprogramowanie", a czasem niszczą systemy swoje i przyjaciół, na pozór bez powodu. Publikacja adresowana jest do dwóch grup. Po pierwsze, do informatyków, aby zobaczyli swój zawód również jako kulturę i rozumieli czym ryzykują wybierając ten pozornie spokojny sposób pracy. Żeby mieli świadomość, że w Indiach informatycy rezygnują z wykonywania tej profesji, widząc w niej zagrożenie dla życia. Po drugie, jest adresowana do tych wszystkich, którzy kontaktują się z informatykami, zarówno w życiu prywatnym, jak w zawodowym. Żeby zauważalna odmienność informatyków nie była przeszkodą w realizacji wspólnych celów, ani przeszkodą we wspólnym życiu z informatykiem.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

23
Historia słabych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia słabych
NiedostępnyBrak

W przeciwieństwie do licznych publikacji, które w ostatnich latach poświęcono elitom Polski międzywojennej, książka Urszuli Glensk wykracza daleko poza powszechnie znane anegdoty. Posługując się przede wszystkim relacjami ówczesnych reporterów, odtwarza najciemniejsze strony tamtej rzeczywistości. Opowiada o prostytucji, bezdomności, dzieciobójstwie, o porzuconych niemowlętach i bezrobociu; odwołuje się do wielkich sław dziennikarskich, jak Ksawery Pruszyński, ale też przypomina postaci zapomniane, jak Stanisława Osińska czy Herman Rubinraut. Pokazuje, że reportaż mógł być wykorzystany w walce politycznej ? przykładem relacja Wandy Melcer z koszernej rzeźni, przywoływana jako koronny argument w sporach o ubój rytualny; ale też ? że dziennikarzom, opisującym los opuszczonych dzieci ulicy i mieszkańców domów poprawczych, nie przychodziło jeszcze do głowy, by winiąc wyrodne matki i nieczułość społeczeństwa, upomnieć się również o rozwiązania systemowe. Autorka razem z Konradem Wrzosem bada koszmarne warunki mieszkaniowe, panujące zarówno w Warszawie, jak przede wszystkim na wsi; i razem z Jalu Kurkiem opowiada o wielkiej powodzi w 1934 roku. Jej książka przypomina o biedzie i zacofaniu, których nie zdołało pokonać międzywojenne dwudziestolecie; ale też jest wielkim hołdem dla tych wszystkich, którzy zło próbowali przynajmniej opisać. prof. dr hab. Małgorzata Szpakowska

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

24
Fantastyczne światy na okładkach i w ilustracjach książek oraz czasopism od wieku XIX do lat 80. XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne światy na okładkach i w ilustracjach książek oraz czasopi...
NiedostępnyBrak

Praca Artura Nowakowskiego dotycząca najnowszej historii ilustratorstwa okładkowego i wewnątrztekstowego prozy fantastycznej i science fiction obszaru Ameryki Północnej i Europy wieków XIX i XX wpisuje się w nurt opracowań istotnych dla bibliologa, literaturoznawcy, historyka sztuki, co już samo w sobie wskazuje na jej ważność. Tematyka ta, choć dość popularna, nie jest nadmiernie eksploatowana w rodzimych badaniach naukowych, co sprawia, iż zawiera wiele pól badawczych wartych poznania i opisania dla prowadzenia dyskursu naukowego. Praca Artura Nowakowskiego jest pierwszą tego typu obszerną publikacją w Polsce i jednocześnie podstawowym punktem odniesienia do bardziej wnikliwych badań zarówno w środowisku akademickim, jak i w kręgu entuzjastów tematu. Dr hab. Artur Jazdon

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

25
Historia sztuki Mariana Sokołowskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia sztuki Mariana Sokołowskiego
Dostępny2 szt.

Książka jest kompleksową rekonstrukcją paradygmatu historii sztuki uprawianej przez jej pierwszego profesora akademickiego - Mariana Sokołowskiego. Autorka odchodzi od biograficzno-faktograficznego uprawiania historii dyscypliny, próbując jednocześnie wskazać na możliwości interpretacyjnego wykorzystania nie tylko źródeł archiwalnych, publikacji, ale również tzw. cichych dyskursów. Podzielona na trzy duże części publikacja porzuca również utarte schematy myślenia o początkach historii sztuki w Polsce i na świecie, wpisując ją na powrót w sferę głębokiego kulturowego i społecznego zaangażowania. Za punkt wyjścia dla książki autorka przyjęła obecną w XIX-wiecznej historiografii artystycznej metaforę ogrodu sztuki i roślin/artefaktów pielęgnowanych i poznawanych przez historyka sztuki...

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

26
Anatomia kulturowej legendy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anatomia kulturowej legendy
NiedostępnyBrak

Analiza legendy kulturowej sprowadza się do uwzględnienia okoliczności jej powstawania oraz do określenia funkcji, jakie przyjdzie jej pełnić. Za przykład legendy tego rodzaju uznać można Jerzego Kukuczkę ? legendę polskiej i światowej himalaistyki. Proces krystalizacji legendy warunkują nie tylko zalety, przymioty i dokonania wybranej jednostki. Niepowtarzalna wiązka cech osobowościowych wystarczy do obwołania człowieka autorytetem, zasada ta jednak nie zawsze sprawdza się w odniesieniu do postaci uznanych za legendarne. Współdecydujące w owym procesie okazuje się bowiem społeczne zapotrzebowanie. Człowiek legenda upodabnia się przez to do wychowawcy ? w znaczeniu, jakie słowu temu nadał Janusz Korczak. Gdy pierwszy z nich kształtuje dzieje i jest zarazem przez nie kształtowany, drugi staje się podmiotem i przedmiotem wychowania. Legenda kulturowa to zespół opinii na temat jednostki wyróżniającej się na tle grupy, których popularyzacji sprzyjają media i sztuka ? w procesie tym faktografia ma znaczenie drugorzędne. Takie zdefiniowanie legendy kulturowej oznacza, że poza grupami szczególnie zainteresowanymi kreowaniem i szerzeniem tego typu narracji muszą pojawić się odbiorcy skłonni narzucany obraz przyjąć. W ten sposób w legendzie ujawnia się powrót do archaicznego mitu: logos zostaje wyparty przez sugestywność nadawców i wiarę odbiorców. Jest to wiara wbrew faktom i rozsądkowi, na przekór naukowym ustaleniom i namacalnym dowodom.

44,00 zł
32,12 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,88 zł

27
Studia z leksykografii historycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studia z leksykografii historycznej
NiedostępnyBrak

Niniejsza książka jest efektem kilkuletnich studiów nad dawnymi słownikami języka polskiego. Obejmuje ona przede wszystkim studia materiałowe nad historycznymi dykcjonarzami w ujęciu porównawczym, także z uwzględnieniem danych statystycznych. Studium gromadzi informacje do tej pory nie znane, dotyczące w dużej mierze relacji między dawnymi dziełami polskiej leksykografii ? zarówno w aspekcie zawartości leksykalnej tych zbiorów, jak i charakteru ich makro- oraz mikrostruktury.

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

28
La rhetorique dans la theorie de l'art. A l'epoque des Lumieres en France - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La rhetorique dans la theorie de l'art. A l'epoque des Lumieres en Fra...
NiedostępnyBrak

Książka zainteresuje zwłaszcza tych, którzy chcą lepiej poznać estetykę francuskiego Oświecenia, szczególnie literaturę, dramat i operę. Francuska teoria sztuki ukazana zostaje jako kontynuacja starożytnych zasad retoryki, niezmiennych od czasów Arystotelesa, żywych w Średniowieczu, Renesansie i mających powszechne zastosowanie w ?epoce filozofów?. Teoria literatury, muzyki i teatru osadzona zostaje w kontekście retorycznym, który staje się źródłem nowożytnej poetyki. Tym samym nadrzędnym celem dzieła staje się artystyczne persuasio, które sztuka osiąga, dostarczając odbiorcy przyjemności, wzruszenia i wiedzy. Szczególne zainteresowanie retoryką i sztuką, które charakteryzują wysoko rozwinięte i wolne społeczeństwa, ma również na celu podkreślenie ich fundamentalnej roli w tworzeniu kultury i cywilizacji.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

29
Odnaleźć miłość Boga w sercu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnaleźć miłość Boga w sercu
Dostępny5 szt.

Książka została wydana z okazji 250. rocznicy ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Jezusowego, którą obchodzimy w 2015 roku. Jest ona praktycznym przewodnikiem po nabożeństwie do Najświętszego Serca Jezusowego. Odpowiada na pytania: - Dlaczego czcimy Najświętsze Serce Jezusa? - Jak w codziennym życiu przeżywać duchowość Bożego Serca? - Jaką rolę w tej duchowości odgrywa Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu? - W jaki sposób możemy w chorobie i cierpieniu oddawać cześć Jezusowemu Sercu? Podaje również niektóre formy modlitwy do Serca Jezusowego, takie jak: godzinki, litania, koronka, akty wynagrodzenia i poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. W prostych słowach pragnie przybliżyć to, co jest najpiękniejsze i najtrwalsze w naszej relacji do Pana Boga - miłość i wierność Najświętszego Serca Jezusowego.

10,70 zł
9,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,60 zł

30
Pranie pieniędzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pranie pieniędzy
Dostępny4 szt.

Publikacja została zainspirowana wieloma skandalami występującymi w świecie finansów, związanymi z praniem pieniędzy przez instytucje zaufania publicznego. Ponieważ pranie pieniędzy jest zjawiskiem wyjątkowo szkodliwym dla gospodarki, a szczególnie systemu finansowego, konieczne jest wdrożenie efektywnego systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy. Dla zobrazowania problemu w polskim systemie finansowym w latach 2013?2014 zostało przeprowadzone badanie w instytucjach finansowych. Dotychczasowe podejścia w literaturze przedmiotu do problemu prania pieniędzy nie poruszały kwestii etycznych, które są związane z postawą człowieka i jego rolą w systemie. Wyniki badania potwierdziły przyjętą hipotezę, że postawa etyczna pracowników w znacznym stopniu wpływa na efektywność systemu przeciwdziałania praniu pieniędzy w instytucjach obowiązanych. Publikacja ze względu na nowoczesne podejście do zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych przeznaczona jest dla osób zajmujących się tą problematyką, studentów kierunku finanse i zarządzanie oraz wszystkich zainteresowanych przeciwdziałaniem praniu pieniędzy w innych instytucjach obowiązanych.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

31
Potencjalne porady. Część 1. Czyli wszystko o afrodyzjakach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Potencjalne porady. Część 1. Czyli wszystko o afrodyzjakach
Dostępny4 szt.

Słynny szejk Nefzawi zachwalał jajka, powiadając, że "ten, kto zwyczajem uczyni po codziennym poście zjeść żółtka jaj, bez części białej, znajdzie w tym pożywieniu silny bodziec do stosunku". W miłosnej diecie nie powinno być zbyt dużo alkoholu. Tylko jego niewielkie dawki działają jako afrodyzjak. Nadmiar zazwyczaj usypia, a nie pobudza. Alkohol tylko w pierwszej chwili sprawia, że krew krąży szybciej, później niestety zanika nie tylko sprawność intelektualna, ale też seksualna. Należy też wiedzieć, co może skutecznie zabić miłość. Przede wszystkim są to tłuszcze zwierzęce, które nie tylko tuczą, ale niekorzystnie wpływają na układ krążenia i gospodarkę hormonalną. Obniżają one poziom najważniejszych hormonów, męskiego testosteronu i kobiecego estrogenu. Niekorzystny jest także nadmiar nie tylko alkoholu, ale także kawy. Oba te płyny wypłukują z organizmu magnez, którego brak uwidacznia się szybszym zmęczeniem, a co za tym idzie brakiem zainteresowania seksem. Potrawy mączne i zbyt obfite desery nie są też sprzymierzeńcami kochanków. Także papierosy to absolutny wróg miłości. Najważniejsze substancje, jakie powinien zawierać afrodyzjak to alkaloidy, substancje hormonalne, których wytwarzanie potocznie przypisuje się człowiekowi. Okazuje się, że rośliny także potrafią wytworzyć podobne substancje, o bardzo zbliżonym działaniu. Oprócz tego afrodyzjaki powinny być bogate w witaminy oraz makro- i mikroelementy.

30,00 zł
9,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 21,00 zł

32
Perski Podmuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perski Podmuch
Dostępny16 szt.

Rok 2018. W Nowym Jorku giną irańscy studenci. W Teheranie dochodzi do ataku odwetowego, którego celem staje się placówka dyplomatyczna. Amerykańska krew znaczy perski bruk... Stany Zjednoczone reagują z całą mocą. Zatoka Perska i irackie bazy ponownie wypełniają się amerykańskimi wojskami. Jednocześnie w sercu Europy rośnie ryzyko zamachu z wykorzystaniem broni jądrowej. Czy stworzona przez Polaków jednostka specjalna okaże się bardziej skuteczna w działaniu niż agenci zachodnich państw? Czy uda się zapobiec tragedii w Europie? Jakub Jastrzębski i Andriej Bołkoński ponownie wchodzą do gry. Gdy Iran chyli się ku upadkowi, łeb podnosi Czerwony Smok. Rozpoczyna się wyścig ku Teheranowi.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Piatnik, karty, zestaw dwutaliowy, Plastic - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piatnik, karty, zestaw dwutaliowy, Plastic
Piatnik
Dostępny41 szt.

Najwyższej jakości w 100% plastikowe karty renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Czarne, tradycyjne pudełko zawiera 2 talie, składające się z 55 kart o wymiarach 58 x 89 mm. Idealne zarówno do brydża, pokera, remika jak i innych gier. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

140,00 zł
123,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,80 zł

34
Piatnik, karty standard, Plastik - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piatnik, karty standard, Plastik
Piatnik
Dostępny7 szt.

Najwyższej jakości, w 100% plastikowe, karty renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Czarne, tradycyjne pudełko zawiera talię 55 kart o wymiarach 58 x 89 mm. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

70,00 zł
61,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,40 zł

35
Asasyni i sojusznicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asasyni i sojusznicy
NiedostępnyBrak

Pierwszy tom nowej serii autora Wampiratów! Władca Archenfield nie żyje i wszystko wskazuje na to, że nie umarł z przyczyn naturalnych. Na tronie zasiąść ma jego młodszy brat, książę Jared. Jednocześnie rozpoczyna się polowanie na skrytobójcę. Mury zamku kryją wiele tajemnic, a na dworze rządzą niepodzielnie zbrodnia i intryga. Czy Jared znajdzie mordercę, nim stanie się jego kolejną ofiarą?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

36
Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach
NiedostępnyBrak

Bywają czasem dni, kiedy atmosfera w przedszkolu trochę się psuje... Na szczęście dzieci mają panią Miłkę. Ona potrafi dać sobie radę ze wszystkim ? ułagodzi naburmuszonego Bodzia, zorganizuje przedstawienie teatralne, a nawet wypędzi duchy! ?Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach? to zbiór zabawnych opowiadań poświęconych między innymi miłości, nienawiści, strachowi i poczuciu winy. Na końcu każdej historii znajdują się: opis konkretnej emocji oraz praktyczne rady dla dzieci. Dzięki tej książce żadne uczucia nie będą Wam już straszne!

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

Wróć do góry