hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2014.12.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 grudnia 2014 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie 3, rozszerzone (Jerzy Gut, Wojciech Haman), na drugim Język angielski. Rozmówki i słowniczek (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Psychologia człowieka dorosłego (Piotr K. Oleś) oraz Podręczny leksykon logopedyczny (Franke Ulrike).
1
Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie 3, rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia szefa 1. Szef to zawód. Wydanie 3, rozszerzone
Dostępny119 szt.

Szanowny czytelniku! Oddajemy w twoje ręce książkę szczególną — i nie jest to slogan marketingowy. Ta książka jest szczególna na naszym rynku, bo jej dwa wcześniejsze wydania sprzedały się w nakładzie ponad 40 000 egzemplarzy, co w polskich warunkach jest niezwykle dobrym wynikiem dla poradnika biznesowego. Ta książka jest szczególna, bo w badaniach Think Tank „Biznesowe Bestsellery Dwudziestolecia” na lekturę najbardziej inspirującą polskich menedżerów znalazła się na liście „Top 20” jako jedyna polska pozycja. Ta książka jest też szczególna, bo powstała na podstawie ponad dwudziestoletniej praktyki biznesowej i szkoleniowej. Dotyczy polskiej rzeczywistości i uwzględnia polską specyfikę. Autorzy tej książki nie pouczają i nie dają „dobrych rad”, ale wskazują precyzyjne narzędzia i konkretne algorytmy działania, które mogą być użyteczne w codziennej pracy szefa i trudnych sytuacjach z podwładnymi. Trzecie wydanie zostało poszerzone o narzędzia budowania współpracy, której brak jest poważnym problemem rozwojowym wielu zespołów, firm i organizacji w Polsce. Psychologia szefa. Szef to zawód Wojciecha Hamana i Jerzego Guta jest wyrazem ich szczególnego uznania dla polskich menedżerów.Szefie, ta książka przyda ci się, jeżeli: • masz kłopoty z przekazywaniem trudnych decyzji, • denerwuje cię i osłabia narzekanie i marudzenie podwładnych, • potrzebujesz więcej narzędzi do motywowania pracowników i budowania postawy odpowiedzialności, • wyrosłeś z zespołu swoich kolegów i trudno ci się pogodzić z samotnością w roli szefa, • chcesz zainwestować w budowanie współpracy w swoim zespole. Jerzy Gut – urodzony w 1955 r. Do 1990 zajmował się praktyczną psychologią, prowadząc treningi psychologiczne, psychoterapię i szkolenia oraz przygotowania do prywatyzacji. Od 1991 r. jest współwłaścicielem Grupy Szkoleniowej Kontrakt/OSH, trenerem biznesu i coachem. Wspiera realne negocjacje i rozwiązywanie konfliktów w wielu firmach. Prowadzi szkolenia i coaching indywidualny dla wyższej kadry kierowniczej. Jest współautorem trzech innych książek: Coaching narzędziowy Wojciech Haman – urodzony w 1954 r. Absolwent Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w OTiRO, PTP oraz Laboratorium Psychoedukacji, prowadząc treningi psychologiczne i psychoterapię. Od 1991 r. jest współwłaścicielem Grupy Szkoleniowej Kontrakt/OSH i trenerem biznesu. Specjalizuje się w szkoleniach wyższej kadry kierowniczej z zakresu umiejętności szefowskich i rozwiązywania realnych konfliktów. Prowadzi indywidualny coaching szefowski i wdrożenia mechanizmu coachingu w firmach. Wykształcił kilkudziesięciu trenerów. Jest współautorem trzech innych książek: Coaching narzędziowy.

77,00 zł
50,82 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 26,18 zł

2
Język angielski. Rozmówki i słowniczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski. Rozmówki i słowniczek
Dostępny156 szt.

Rozmówki zawierają użyteczne zwroty z zakresu: podróży samochodem, samolotem, statkiem, transportu publicznego, wizyty w biurze podróży, wakacji, pobytu w hotelu, rodziny, mieszkania, restauracji i menu, banku, telefonu, szukania pracy, system szkolnego, zdrowia, kultury, sportu, czasu, pór roku, liczebników, wag i miar. Znajdziemy tu również wymowę poszczególnych słówek oraz słowniczek polsko-angielski i angielsko-polski

9,90 zł
7,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,77 zł

3
Psychologia człowieka dorosłego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia człowieka dorosłego
Dostępny80 szt.

Nowoczesny podręcznik poświęcony zagadnieniom psychologii rozwojowej dorosłych: przedstawia całościowe ujęcie tematyki dotyczącej zmian w funkcjonowaniu człowieka w okresie dorosłości, zawiera wszystkie treści objęte minimum programowym studiów magisterskich z psychologii w zakresie psychologii ogólnej i rozwojowej z elementami psychologii osobowości, podręcznik dla studentów psychologii, pedagogiki i pokrewnych dyscyplin.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

4
Podręczny leksykon logopedyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręczny leksykon logopedyczny
Dostępny8 szt.

Książka zawiera ujęte encyklopedycznie najważniejsze pojęcia dotyczące logopedii, ale i dziedzin pokrewnych: medycyny, stomatologii, audiologii i foniatrii oraz językoznawstwa. Publikację wzbogacają liczne ryciny i tabele. Publikacja powstała przede wszystkim z myślą o studentach logopedii i medycyny, a także początkujących adeptach tych dwóch dyscyplin. Hasła celowo zostały omówione skrótowo, aby ułatwić szybkie odnalezienie się w zawiłej terminologii takich dziedzin jak stomatologia, neurologia, fonologia, foniatria czy językoznawstwo. Podręczny leksykon logopedyczny przyda się także rodzicom dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną oraz tym wszystkim, którzy są zainteresowani biologicznym i poznawczym funkcjonowaniem człowieka, szczególnie w aspekcie rozwoju zaburzeń mowy.

46,00 zł
36,34 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,66 zł

5
Klejnot Aswerusa. Część 2. Intryga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klejnot Aswerusa. Część 2. Intryga
NiedostępnyBrak

Na dworze króla Persji uknuto niebezpieczną intrygę. Przebiegły Haman, prawa ręka władcy, zamierza wytracić Naród Wybrany, rozproszony w imperium perskim. Minister wciąga w swój nikczemny plan samego króla Aswerusa, który – nieświadomy, o co tak naprawdę toczy się gra – wyraża zgodę na jego realizację. Jedyną osobą zdolną sprzeciwić się temu gigantycznemu spiskowi jest królowa Estera. Czy wystarczy jej odwagi, aby stanąć do walki z bezwzględnym Hamanem? Jak królowa zamierza ocalić swój naród przed zagładą? Czy Zofia i Jan użyją wiedzy z przyszłości, aby pomóc odeprzeć nadchodzącą katastrofę? Ostateczne starcie jest nieuniknione!

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

6
O Czyśćcu. Objawienia św. Katarzyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Czyśćcu. Objawienia św. Katarzyny
Dostępny3 szt.

Hektor Vernazza, uczeń św. Katarzyny i pierwszy wydawca jej dzieł, umieszcza na wstępie do Traktatu o Czyśćcu: „Święta owa dusza, będąc jeszcze w więzach ciała, znalazła się w czyśćcu gorejącej Miłości Bożej, która ją oczyszczała i wypalała wszystkie plamy, aby gdy przejdzie próg życia wiecznego, mogła stanąć bezpośrednio przed obliczem Boga, który jest jej jedyną miłością. Z pomocą ognia Boskiego pojęła, jaki jest stan dusz wiernych znajdujących się w Czyśćcu, gdzie oczyszczają się z wszelkiej rdzy i skazy grzechu, których się nie wyzbyły za życia. W tym czyśćcu Boskiego ognia, tak zjednoczonego z Bogiem Miłości i w pełni zadowolona ze wszystkiego, co Pan w niej zdziałał, zrozumiała stan dusz czyśćcowych i tak go opisała...”. Zaś Henry kard. Manning pisze: „Św. Katarzyna z Genui, jakby piórem w światłości nadprzyrodzonej maczanym, opisała tajemnicę Czyśćca – jej księga o stanie dusz po śmierci jest naocznym i namacalnym oświeceniem pochodzącym od Ducha Bożego”.

10,60 zł
10,07 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,53 zł

7
Pasja według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasja według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich
Dostępny85 szt.

Anna Katarzyna Emmerich (ur. w 1774 r. w wiosce Flamschen koło Coesfeld w Westfalii, zm. w roku 1824), niemiecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Beatyfikowana 3 października 2004 r. przez papieża Jana Pawła II. Zaczęto mówić o niej na całym świecie, gdy Mel Gibson nakręcił film „Pasja” na podstawie mistycznych objawień błogosławionej Anny Katarzyny. Książka została wydana w koedycji krakowskiego Wydawnictwa AA z Klubem Książki Katolickiej.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

8
Słodko, zdrowo, świątecznie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słodko, zdrowo, świątecznie
Dostępny10 szt.

Trudno wyobrazić sobie urodziny bez tortu, Boże Narodzenie bez piernikowych słodkości, czy też stół wielkanocny bez mazurka. Wydaje ci się, że zdrowe słodycze nie istnieją, a to co zdrowe nie może być równocześnie smaczne? Przekonaj się, że to możliwe! Nie musisz odmawiać sobie słodkich przysmaków. Zdrowe łakocie nie tylko mogą, a wręcz powinny znaleźć się w świątecznym menu. Jedz je bez poczucia winy – to może wyjść Ci na zdrowie! Monika Mrozowska – aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Autorka i współautorka książek kulinarnych – m.in. Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie (Wydawnictwo Zwierciadło). Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

9
Sznurek dekoracyjny, szary - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sznurek dekoracyjny, szary
Craft with Fun
Dostępny100 szt.

Szary sznurek o długości 2.0 m to uniwersalny dodatek do wielu dekoracji i prac plastycznych. Można łączyć go z innymi akcesoriami Craft with Fun.

1,90 zł
1,39 zł

Rabat 26,8%
oszczędzasz 0,51 zł

10
Plan kont z komentarzem handel, produkcja, usługi z suplementem elektronicznym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plan kont z komentarzem handel, produkcja, usługi z suplementem elektr...
NiedostępnyBrak

Kompendium wiedzy na temat zasad ewidencji operacji gospodarczych występujących w przedsiębiorstwach handlowych, produkcyjnych i usługowych. Obszerny komentarz do planu kont zawiera: - omówienie zasad funkcjonowania poszczególnych kont syntetycznych; - charakterystykę operacji ewidencjonowanych na tych kontach; - założenia systemu rachunkowości finansowej w firmie z omówieniem m.in. zasad tworzenia polityki rachunkowości, prowadzenia ksiąg rachunkowych i przeprowadzania inwentaryzacji. Precyzyjny wywód, kompleksowe ujęcie skomplikowanej tematyki oraz jednoznaczne interpretacje to niewątpliwe atuty tej publikacji, docenione przez wielu księgowych. Dotychczasowe wydania cieszyły się uznaniem zarówno ekspertów rachunkowości, jak i księgowych praktyków oraz zyskały opinię jednej z zasadniczych wykładni polskiego prawa bilansowego. Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny (w formie pliku PDF), z użytecznymi hiperłączami pozwalającymi każdemu księgowemu szybko i łatwo przemieszczać się pomiędzy korespondującymi kontami, a także edytować i drukować potrzebne fragmenty komentarza. Plik można pobrać poprzez Internet (szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce). Najważniejsze zmiany wprowadzone do XVIII wydania Komentarza do planu kont * Wprowadzono zmiany wynikające z aktualizacji ustawy o rachunkowości ze szczególnym uwzględnieniem kategorii jednostek mikro oraz możliwości stosowania wielu uproszczeń przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych (m.in. w zakresie wyceny aktywów i pasywów, tworzenia odpisów aktualizacyjnych) oraz sporządzania uproszczonego sprawozdania finansowego, * Uwzględniono zmiany wynikające z aktualizacji ustaw: o podatku od towarów i usług, podatku dochodowego od osób prawnych i fizycznych. Zaprezentowano również aktualne interpretacje organów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem różnic wynikających z prawa bilansowego. * Opracowanie wzbogacono o wiele nowych kont ułatwiających prowadzenie bieżącej ewidencji księgowej oraz sporządzenie sprawozdania finansowego. Dostosowano także nazwy kont w zespole 7 dotyczących sprzedaży produktów (konta 701-710) do aktualnych realiów gospodarczych. * Komentarz do wielu kont uzupełniono o przykłady liczbowe ułatwiające zrozumienie niektórych zagadnień księgowych, np.: wycena aktywów oraz zobowiązań finansowych w skorygowanej cenie nabycia (konto 030), zasady rozliczania zmiany stawek amortyzacyjnych (konto 071), uproszczone metody ewidencji czynnych rozliczeń międzyokresowych kosztów (konto 649). Stan prawny: 1 stycznia 2015 r.

304,50 zł
286,23 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 18,27 zł

11
Atlas owadów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas owadów
NiedostępnyBrak

Owady należą do najbardziej pasjonujących i najliczniejszych zwierząt na Ziemi. Do tej pory sklasyfikowano około 1 mln gatunków na całym świecie, ale uznaje się, że dalsze 5 mln wciąż nie zostało rozpoznanych. W atlasie scharakteryzowano 250 gatunków, które można spotkać na terenie Polski. Szczegółowe opisy zostały uzupełnione fotografiami, czyniąc z atlasu doskonałą pomoc naukową w identyfikacji i obserwowaniu najpowszechniejszych przedstawicieli owadów w naszym kraju.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

12
Mała dziewczynka - Lola gotuje dla lalek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała dziewczynka - Lola gotuje dla lalek
NiedostępnyBrak

Razem z małą Lolą przygotuj podwieczorek dla lalek. Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem odpowiedz na pytania Loli. Ty także możesz urządzić z Lolą podwieczorek przyklejając swoje zdjęcie na końcu książeczki.Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W kolejnych tytułach małe czytelniczki poznają sympatyczną Zosię, Ninę, Lizę i Lilę a także ich przyjaciół.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

13
Zapomniani bohaterowie powojennej Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniani bohaterowie powojennej Polski
NiedostępnyBrak

Wstępując do Armii Krajowej, wiedziałem, na co narażam siebie i bliskich. Wiedziałem, że nie będzie łatwo. Że moje dotychczasowe życie, wraz z odrzuceniem pozwu do wojska, kończy się na zawsze. Z tej drogi nie było już odwrotu. Przewidywałem zimne noce w lasach, ucieczki przed wrogiem, strach i determinację, które będą krążyć w moich żyłach zamiast krwi. Spodziewałem się długich, wesołych rozmów, nawiązania nowych przyjaźni i poddania próbom tych starych. Lecz to, co mnie spotkało, nie nawiedziło mnie nawet w najgorszych koszmarach. Książka stanowi pamiątkę po wyjątkowym człowieku, Marianie Bronieckim, który w wieku zaledwie dwudziestu jeden lat odrzucił wezwanie do wojska i wstąpił w szeregi Armii Krajowej. Ukrywał się w lesie, walcząc z wrogimi oddziałami UB. Osiem lat życia spędził w więzieniu, a w swych pamiętnikach opisał panujące tam potworne warunki, przebyte choroby oraz bestialskie traktowanie skazańców.

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

14
Gniewne lato - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gniewne lato
NiedostępnyBrak

Lato 1938 roku w Breslau było niezwykle gorące Bruki ulic falowały od temperatury, wąwozy podwórek wypełniały się duchotą, a na karoseriach automobili osiadał kurz wzniecany stopami przechodniów odwiedzających liczne knajpy i lokale w poszukiwaniu piwnej ochłody. W tej specyficznej rzeczywistości nawiedzanej damami o podwójnej moralności, arystokratami o skrzywionych życiorysach, czy dającymi się lubić gangsterami, walczy ze złem ostatni prywatny detektyw tego miasta. Książka składa się z czterech opowiadań powiązanych ze sobą postacią głównego bohatera, a także opisem Wrocławia z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Każda z historii stanowi osobną zagadkę do rozwikłania.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

15
Całe zdanie nieboszczyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Całe zdanie nieboszczyka
NiedostępnyBrak

Całe zdanie nieboszczyka to pierwsza powieść Joanny Chmielewskiej o charakterze przygodowym. W nielegalnej szulerni Joanna zostaje przypadkowo wzięta za inną osobę. Na skutek tej pomyłki to jej właśnie umierający mężczyzna powierza wskazówkę do odnalezienia cennego skarbu Królowa polskiego kryminału to unikatowa seria obejmująca 50 najlepszych i najchętniej czytanych książek Joanny Chmielewskiej. Miłośnicy dowcipnie napisanych powieści sensacyjnych będą mogli stworzyć jedyną w swoim rodzaju kolekcję. Te wyjątkowe publikacje ukażą się w niezwykłej szacie graficznej - wszystkie okładki projektuje Andrzej Pągowski.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

16
Moralność myślenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moralność myślenia
NiedostępnyBrak

Dlaczego należy myśleć racjonalnie? Czy każda głupota jest grzechem, a każda mądrość cnotą? Co znaczy myśleć uczciwie i jak robić to na co dzień? Wszystko, co istnieje w świecie, musi podlegać prawom logiki. Z wyjątkiem ludzkich myśli. Człowiek jest czymś więcej niż materią, bo prawa logiki może zawieszać. Wolność do głupoty - oto wielkość ludzkiego fenomenu. Tylko czy można z tej wolności korzystać bezkarnie? W swojej nowej książce ks. prof. Michał Heller przekonuje, że warto w życiu kierować się rozumem, czyli myśleć racjonalnie. Bo myśl jest czynem człowieka. Pierwszym ogniwem wszystkich przyczynowo skutkowych łańcuchów, za które człowiek ponosi odpowiedzialność. Myślenie racjonalne jest wyborem i to od nas zależy czy uczynimy świat trochę mądrzejszym, czy trochę głupszym. Każde dobro i zło rodzi się z myśli. To myśl zmienia świat - z moralnie neutralnego w przesiąknięty wartościami. Michał Heller - duchowny katolicki, członek Papieskiej Akademii Nauk oraz Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego. Wykładowca Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Instytutu Teologicznego w Tarnowie. W 2008 roku, jako jedyny Polak, uhonorowany Nagrodą Templetona za wnoszenie ?wyjątkowego wkładu w postęp badań i odkryć dotyczących rzeczywistości duchowej?. Nakładem CCPress ukazały się między innymi: Filozofia przypadku (2012); Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (2013); 10:30 u Maksymiliana. Wybór kazań (2014).

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

17
I ty zostaniesz Demostenesem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I ty zostaniesz Demostenesem
NiedostępnyBrak

Po stłumieniu buntu niemieckich mieszczan w stołecznym Krakowie Władysław Łokietek zarządził ostre represje wobec jego uczestników. Zastosowano przy tym osobliwy test polskości – ścinano głowę każdemu, kto nie potrafił poprawnie wymówić słów: soczewica, koło, miele, młyn. A jeśli w ręce egzekutorów wpadł rodowity Polak, tyle że borykający się z problemami artykulacyjnymi? No cóż, ktoś taki miał prawdziwego pecha... Dziś na szczęście wady wymowy nie pociągają za sobą tak drastycznych konsekwencji, ale – jak cię słyszą, tak cię piszą. Dlatego prawidłową wymowę i dobrą dykcję warto ćwiczyć w każdym wieku. Ta książka jest skutecznym narzędziem doskonalenia wymowy, równie dobrym jak kamyki, które uczyniły z jąkającego się Demostenesa najwybitniejszego mówcę starożytnej Grecji, lecz o wiele przyjemniejszym. . Zabawne wierszyki utrzymane w stylistyce purnonsensu pozwolą ćwiczyć giętkość języka w atmosferze dobrej zabawy. Zawarte w tym zbiorku rymowane łamacze językowe prezentują zróżnicowany poziom trudności, dlatego mogą po nie sięgnąć zarówno dzieci, jak i dorośli.

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

18
ABC Bioetyki Jerome Lejeune i jego pacjenci z trisomią 21 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABC Bioetyki Jerome Lejeune i jego pacjenci z trisomią 21
NiedostępnyBrak

Jerome Lejeune to francuski lekarz, odkrywca etiologii zespołu Downa, pierwszy przewodniczący Papieskiej Akademii "Pro Vita". Działalność fundacji jego imienia stanowi przykład, jak może i jak powinna wyglądać pełna opieka prenatalna nad pacjentem, u którego zdiagnozowano wady wrodzone. Jej pracownicy pokazują, jak troszczyć się o poprawę stanu zdrowia dziecka, w jaki sposób pomóc rodzicom po jego przyjściu na świat oraz ułatwić mu funkcjonowanie w społeczeństwie.

9,90 zł
7,43 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,47 zł

19
Baśniowe domino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśniowe domino
Dostępny2 szt.

Pięć gier w jednej!: 3 warianty gry w domino, 1 gra konstrukcyjna, 1 gra fabularna Ilość graczy: 2 do 4 Wiek: 5+ Zawartość opakowania 28 ilustrowanych klocków domino 1 kartonowy domek-pudełko 6 kartonowych figurek (płaskich, z podstawką) instrukcja z opisem 5 gier

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

20
Wigilia w okopach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wigilia w okopach
NiedostępnyBrak

Komiks opowiada historię krwawej bitwy I Brygady Legionów z wojskami rosyjskimi pod Łowczówkiem, trwającej od 22 do 25 grudnia 1914 r., a więc także w wigilię i Święta Bożego Narodzenia. Brygadą, podczas nieobecności Józefa Piłsudskiego, który przebywał na rozmowach politycznych we Wiedniu, dowodził szef sztabu ppłk. Kazimierz Sosnkowski. Oddziały legionowe wykonały powierzone im przez dowództwo armii austro-węgierskiej, w ramach której działały, zadanie zdobycia i utrzymania pozycji na wzgórzach 342 i 360 w okolicach Łowczowa i Łowczówka nad rzeką Białą. Pułki legionowe odparły 16 ataków nieprzyjaciela, wzięły do niewoli kilkuset żołnierzy armii carskiej, po czym, na skutek wycofania się sąsiednich jednostek CK armii pod naporem Rosjan, zagrożone okrążeniem, wycofały się we wzorowym porządku...

24,90 zł
20,17 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 4,73 zł

21
Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik terapeuty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poskromić ADHD. Poznawczo-behawioralna terapia dorosłych. Podręcznik t...
NiedostępnyBrak

ADHD jest coraz poważniejszym problemem nie tylko w przypadku dzieci, ale również osób dorosłych. Prowadzi się wiele badań mających na celu lepsze poznanie tego zaburzenia oraz opracowanie terapii, która pozwoli w pełni nad nim zapanować. Klinicyści ze szpitala w Bostonie stworzyli pierwszy program terapii ADHD dla dorosłych. Niniejszy podręcznik zawiera omówienie tego programu. Autorzy charakteryzują najczęstsze objawy ADHD, opisują kryteria diagnostyczne zaburzenia oraz analizują wpływ leczenia farmakologicznego na poprawę stanu zdrowia. Przedstawiają główne metody pracy terapeutycznej z pacjentem i pomagania mu w radzeniu sobie z rozproszeniem uwagi, nadpobudliwością psychoruchową, trudnościami z adaptacją w różnych środowiskach i z nawiązywaniem trwałych relacji. Opisany program terapeutyczny obejmuje 12 sesji, z których każda dotyczy innego problemu utrudniającego dorosłym z ADHD funkcjonowanie. Ten przejrzysty układ pozwala terapeucie krok po kroku pracować z pacjentem nad eliminowaniem każdej trudności. Ostatnia sesja jest poświęcona utrwalaniu zaproponowanych rozwiązań, aby zapobiec nawrotom objawów i aby pacjent umiał sam sobie z nimi poradzić.

34,90 zł
31,06 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,84 zł

22
Język polski w szkole IV-VI 2 2014/2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski w szkole IV-VI 2 2014/2015
NiedostępnyBrak

Korelacja między etapami edukacji polonistycznej - umiejętności redakcyjne uczniów klas i-III część 2 Pomocny, fajny, miły - czyli nijaki. Czy da się słowem opisać postać w 3D Realizacja wybranych wymagań podstawy programowej część 2 Tuwimowo, czyli lektury obowiązkowe punktem wyjścia do lektury samodzielnej Wymagania podstawy programowej w realizacji lektury Mikołajek

20,00 zł
18,80 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,20 zł

23
Język polski w liceum 2 2014/2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski w liceum 2 2014/2015
NiedostępnyBrak

1. Artykuły. Badania Henryk Palkij Doskonalenie oceniania wypracowania ? wybrane problemy Iwona Morawska Czytanie (nie tylko) lektur szkolnych ? dobrodziejstwo czy udręka? 2. Projekty metodyczne Ewa Nowel Szkolne kłopoty z intencją i nowa kartoteka Różewicza Agata Bogdańska Kolory odwrócone ? niekonwencjonalne metody pracy na lekcjach języka polskiego Ewa Palka Ocenianie wiedzy i umiejętności uczniów przy wykorzystaniu narzędzia Hot Potatoes Danuta Bula Sztuka dla nastolatków? Piosenka autorska na lekcji języka polskiego Jagoda Zaczyk Wizerunki Chrystusa w kulturze (cz. I) 3. Recenzje. Opinie. Sprawozdania Maria Cyran Mario Vargasa Llosy wypowiedzi o literaturze

22,00 zł
20,68 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,32 zł

24
Bóg jest we mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg jest we mnie
Dostępny21 szt.

Jak powoływać do życia swoje marzenia, jak przyciągać do siebie dobrobyt, dostatek, bogactwo, pieniądze, szczęście, miłość, jak uzdrawiać swoje ciało, swój umysł, swoją duszę, relacje w związkach partnerskich, zawodowych, biznesowo-finansowych, relacje z otaczającym nas światem. Jednakże jest to książka o nawiązywaniu relacji z samym sobą, z własną duszą, z Boskością w nas, z Uniwersum, Kosmosem. Jest zachętą do poszukiwania sensu życia, szczęścia, własnej drogi życiowej, własnej Prawdy. Książka ma pobudzić do myślenia, zadawania pytań, szukania odpowiedzi. Ma zachęcić do wzięcia za swoje życie całkowitej odpowiedzialności. Ma doprowadzić do wolności.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

25
Trenuj pamięć z Alkiem. Opowieść czarnego kruka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
3,99 zł
3,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,52 zł

26
Trenuj pamięć z Alkiem. Pierwsze płatki śniegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj pamięć z Alkiem. Pierwsze płatki śniegu
NiedostępnyBrak

Książeczka rozwijająca wyobraźnię i pamięć.

2,10 zł
1,83 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 0,27 zł

27
Trenuj pamięć z Alkiem. Drewniany miecz i mus truskawkowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1,70 zł
1,48 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 0,22 zł

28
Trenuj pamięć z Alkiem. Czym pachnie wiosna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj pamięć z Alkiem. Czym pachnie wiosna
NiedostępnyBrak

Książeczka rozwijająca wyobraźnię i pamięć.

2,10 zł
1,83 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 0,27 zł

29
Technik antenowych instalacji telewizji cyfrowej DVB - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Technik antenowych instalacji telewizji cyfrowej DVB
Dostępny6 szt.

W książce zostały przedstawione podstawy teoretyczne telewizji cyfrowej DVB, omówiono systemy dystrybucji stosowanych elementów i zespołów oraz zagadnienia ochrony odgromowej, przepięciowej, a także zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Książka jest adresowana do osób związanych zawodowo z eksploatacją telewizji cyfrowej, jak też do osób pragnących zdobyć kwalifikacje technika antenowych instalacji telewizji cyfrowej DVB.

55,00 zł
30
Jan II Żagański. Niespokojny książę sojusznik króla Husyty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

31
Story Cubes. Medycyna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story Cubes. Medycyna
Rebel, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „Story Cubes”. Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. „Story Cubes. Medycyna” to trzy ładnie wykonane, sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Jest to rozszerzenie do gry „Story Cubes”. Tym razem posiadają 18 unikalnych ikonek opisujących elementy które kojarzą się z medycyną i zdrowiem, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści. Na czym to polega? Połącz „Story Cubes. Medycyna” z jednym z dziewięciokościanych zestawów „Story Cubes” i rzuć nimi wszystkimi. Rozpocznij swoje opowiadanie od „Dawno, dawno temu” lub jeśli wolisz „Pewnego razu”. Następnie opowiedz historię w oparciu nie o dziewięć, lecz dwanaście obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie! Im więcej będziesz grał w „Story Cubes”, tym z większą łatwością będzie ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swą wyobraźnię ćwiczyć sam, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo. „Story Cubes” zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?

15,95 zł
14,04 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

32
Trenuj pamięć z Alkiem. Przygody białego pieska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj pamięć z Alkiem. Przygody białego pieska
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy książeczkę z serii rozwijającej wyobraźnię i pamięć. Dołączone naklejki sprawiają, że dzieci jeszcze chętniej sięgają po publikację. To doskonałe połączenie nauki z zabawą.

3,99 zł
3,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,52 zł

33
Trenuj pamięć z Alkiem. Kolory tęczy i smak cytryny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trenuj pamięć z Alkiem. Kolory tęczy i smak cytryny
NiedostępnyBrak

Książeczka rozwijająca wyobraźnię i pamięć.

3,99 zł
3,47 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 0,52 zł

34
Psychologia szefa 2. Coaching narzędziowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia szefa 2. Coaching narzędziowy
NiedostępnyBrak

Coaching narzędziowy. Jak skutecznie doprowadzić do zmiany?Wielu szefom coaching wciąż kojarzy się z wiedzą tajemną dla wybranych lub czymś trudnym i skomplikowanym. Wielu podwładnych, którzy podlegają coachingowi, traktuje go jako kolejne narzędzie oceny i presji na wyniki.Autorzy książki rozprawiają się z tymi mitami i stereotypami. Pokazują, że metoda coachingu narzędziowego jest prostą i naturalną procedurą rozwoju nowych umiejętności, której można używać w każdej relacji — zawodowej i osobistej. Stoją za tym głęboka wiara i przeświadczenie, że tylko trening nowego zachowania i użycie nowego narzędzia mogą doprowadzić do prawdziwej zmiany. Coaching narzędziowy daje możliwość wyboru i pomaga uwolnić się od neurotycznych przymusów. Pozwala wypracować nowy sposób działania, a nie ogranicza się do dobrych rad i refleksji. Tej metody można używać w sposób naturalny w roli szefa, rodzica, nauczyciela czy przyjaciela.Ta książka jest drugą częścią cyklu "Psychologia szefa". Pierwsza część "Szef to zawód" jest obecna na rynku od dziesięciu lat i sprzedała się w nakładzie ponad 40 000 egzemplarzy. Wojciech Haman i Jerzy Gut w obu książkach konsekwentnie proponują konkretne narzędzia, które zapewniają skuteczne działanie, i pokazują, jak można pomagać innym bez mądrzenia się i oceniania.Przeczytaj koniecznie, jeśli:widzisz sens i korzyść w rozwijaniu umiejętności pracowników;do Twoich obowiązków należy prowadzenie coachingu podwładnych;wierzysz, że zarządzanie ludźmi nie polega na pouczaniu i kontrolowaniu;decydujesz się zainwestować czas i wysiłek w przygotowanie zespołu do skutecznego radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych;chcesz pomagać w dokonywaniu zmian ważnym dla Ciebie osobom, które proszą Cię o pomoc w trudnej sytuacji;jesteś gotowy uczyć innych przez trening i doświadczenie, bez presji, ocen i pouczeń.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

35
Story Cubes. Galaktyka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story Cubes. Galaktyka
Rebel, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni „Story Cubes. Galaktyka” to trzy ładnie wykonane, sześcienne kostki, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Jest to rozszerzenie do gry „Story Cubes”. Tym razem w grze jest 18 unikalnych ikonek opisujących elementy, które kojarzą się z kosmosem i podróżami pozaziemskimi, które mogą zostać wykorzystane przy snuciu opowieści.

16,40 zł
14,43 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,97 zł

36
Bajki baletowe. Pulcinella - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki baletowe. Pulcinella
Dostępny36 szt.

„Najpierw pojawił się jego cień, wyolbrzymiony przez chylące się ku zachodowi słońce. Dopiero potem oczom gapiów ukazała się postać w dużej białej czapie, długiej koszuli i spodniach z szerokimi, także białymi nogawkami. Mężczyzna kroczył wolno, całkowicie pochłonięty grą, z instrumentem przyciśniętym mocno do policzka. Na początku wydawało się, że nie ma twarzy – zasłaniała ją czarna maska z przesadnie wielkim nosem, przypominającym dziób egzotycznego ptaka. Człowiekowi, który ją nosił, dodawała drapieżności i komizmu zarazem. Na jego widok dziewczęta westchnęły i wyciągnęły w jego kierunku ramiona. – Pulcinella – wyszeptały z uwielbieniem. Zaraz potem wykrzyczały podekscytowane: – Pulcinella! – Rozpoznały w przybyszu bohatera wielu jarmarcznych przedstawień, niezwykle popularnego w tamtych czasach. Podczas spektakli, na które zabierali je rodzice, nieraz miały okazję podziwiać jego spryt i zaradność. Teatr bowiem w całych Włoszech cieszył się ogromnym uznaniem”. Fragment bajki

38,90 zł
27,23 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,67 zł

37
O prawie rozmowy z użyciem głowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O prawie rozmowy z użyciem głowy
Dostępny36 szt.

Nie, to niemożliwe? Ta mała ciekawska Lila, nosicielka wielu talentów i bajecznie bogata kolekcjonerka językowych pomyłek, znów o coś wypytuje? O prawo? Nie o to, czy iść w prawo czy w lewo, ale o te wszystkie baaardzo trudne rzeczy? Książeczka ?O prawie rozmowy z użyciem głowy? w zabawny sposób opisuje znaczenie podstawowych pojęć z zakresu prawa. Opowiada, jaką rolę pełni premier, prezydent i parlamentarzyści, czym jest wotum zaufania i nieufności, po co są ubezpieczenia, związki zawodowe i prawa człowieka. Dowiadujemy się, czym jest tak naprawdę spadek, zasiedzenie czy służebność oraz czy od każdej darowizny należy zapłacić podatek.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

38
Piekło widziane przez świętych i mistyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekło widziane przez świętych i mistyków
Dostępny8 szt.

Piekło w mistycznych wizjach świętych oraz mistyków i wizjonerów: św. Teresy z Avila, św. Siostry Faustyny, św. Katarzyny ze Sieny, bł. Anny Katarzyny Emmerich, św. Jana Bosco, św. Weroniki Giuliani, a także siostry Marii Józefy Menendez, Teresy Musco oraz widzących z Fatimy i Medjugorie.Książka zawiera także fragmenty wypowiedzi szatana, nagrane i spisane podczas sprawowania rytuału egzorcyzmu.

14,90 zł
14,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,74 zł

Wróć do góry