hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.01.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 30 stycznia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej (Emilia Litwinko), na drugim Anatomia kłamstwa (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Vademecum cięcia roślin (praca zbiorowa) oraz Kapitan Żbik. Tom 3. Ryzyko (Zbigniew Sobala, Romuald Tejszerski).
1
Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści kornika. O tajemnicach Mszy Świętej
Dostępny127 szt.

Mała Dorotka nie lubi chodzić do kościoła, bo jej się tam bardzo nudzi. Ksiądz mówi coś monotonnym głosem, organista gra jakieś ponure pieśni, mama każe stać grzecznie. Ale któregoś dnia spotyka tam rezolutnego kornika, który zamieszkuje w kościelnej ławce. Kornik bardzo się dziwi, że ktoś może się nudzić na Mszy Świętej. Przecież dzieją się tam tak niezwykłe rzeczy, można doświadczyć cudów i poznać wielkie tajemnice. Dorotka prosi go, by jej o tym wszystkim opowiedział, co jej nowy przyjaciel czyni z wielką ochotą podczas ich spotkań w kościele. Dorotka nie może się doczekać kolejnej Mszy, aby usłyszeć następną opowieść kornika.Posłuchaj razem z nią, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniesz narzekać na nudę w kościele i zapragniesz jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy.Opowieści kornika to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która pomaga im w zrozumieniu i przeżywaniu liturgii eucharystycznej.Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwuletniego Antosia i dwumiesięcznego Adasia; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim Ja i mój świat; autorka wydanej przez Wydawnictwo eSPe książki Babcia; nieustannie zachwycona miłością tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną.

11,90 zł
7,50 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 4,40 zł

35 osób kupiło
2
Anatomia kłamstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Anatomia kłamstwa
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Agenci CIA pomogą Ci wytropić fałsz - zdradę - nielojalność - oszczerstwo - plotki Tajna wiedza operacyjna CIA. Metody skuteczniejsze niż wykrywacz kłamstw! Trzech byłych agentów CIA. Najwybitniejsi na świecie specjaliści od demaskowania kłamstw i oszustw. Unikalne metody amerykańskiego wywiadu używane podczas przesłuchań najgroźniejszych terrorystów świata. Najsłynniejsze kłamstwa wszech czasów. Chcesz przyłapać partnera na zdradzie? Dowiedzieć się, czy Twój syn lub córka ma kontakt z narkotykami? Przyjąć godną zaufania opiekunkę dla dziecka? Wyeliminować fałszywych przyjaciół? Zdemaskować osobę, która oczernia Cię w pracy? Wiedza zawarta w tej książce odmieni Twoje życie, okaże się przydatna w każdej sytuacji. Anatomia kłamstwa to praktyczny poradnik, jak dorwać kłamcę w Twoim najbliższym otoczeniu.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

11 osób kupiło
3
Vademecum cięcia roślin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vademecum cięcia roślin
Dostępny72 szt.

Wszystkie ważne informacje na temat cięcia drzew i krzewów, ujęte w zwartej, poręcznej, przejrzystej formie. Niezbędny poradnik dla każdego właściciela ogrodu • Właściwe przycinanie drzew i krzewów ozdobnych to gwarancja obfitego kwitnienia • Pięknie kwitnące róże dzięki umiejętnemu przycinaniu • Fachowe cięcie to dobre plony owoców, od jabłoni po orzech włoski • Niebanalne hobby: formowanie z roślin fantazyjnych kształtów Podstawowe zasady cięcia i wzrostu roślin, obrazowo zaprezentowane i zrozumiale opisane. Szczegółowe portrety przycinanych roślin i mało znane ciekawostki na ich temat.

69,00 zł
50,37 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,63 zł

9 osób kupiło
4
Kapitan Żbik. Tom 3. Ryzyko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 3. Ryzyko
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.17

Zespół kapitana Żbika prowadzi śledztwo w sprawie włamania do muzeum w Tarłowie. Złodziejom, którzy obrabowali muzeum w Tarłowie, nie udaje się sprzedać skradzionej kolekcji za granicę. Tymczasem zespół śledczy kapitana Żbika jest na ich tropie.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

7 osób kupiło
5
Mentalizacja w kontekście przywiązania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mentalizacja w kontekście przywiązania
Dostępny12 szt.

Książka jest syntezą dotychczasowego stanu wiedzy na temat mechanizmów powstawania zaburzeń osobowości z perspektywy teorii relacji z obiektem, teorii przywiązania i wywodzącej się z niej koncepcji mentalizacji. Mentalizacja to bardzo ważna i złożona umiejętność, która z jednej strony obejmuje rozumienie samego siebie, refleksję nad własnymi emocjami i przekonaniami oraz umiejętność radzenia sobie z problemami natury psychologicznej; z drugiej strony odnosi się do rozumienia innych osób oraz wnioskowania o ich emocjach i intencjach. Psychologowie i psychoterapeuci wskazują, że istotnym problemem osób z poważną patologią struktury osobowości jest nieprawidłowe mentalizowanie w relacji z partnerem, rodzicami czy przyjaciółmi, co powoduje duże trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących, trwałych relacji. W książce podjęto próbę teoretycznej i empirycznej analizy tego zjawiska, polegającego na zmianie poziomu mentalizacji w kontekście bliskich relacji interpersonalnych w grupie osób borderline.

42,00 zł
34,44 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,56 zł

7 osób kupiło
6
Atlas wędkarski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas wędkarski
Niedostępny
Brak

Amatorskie łowienie ryb na wędkę nieustannie cieszy się popularnością. Może być dającym wytchnieniem hobby, pasją, a także sposobem na życie. Poradnik składa się z części opisowej, która jest swoistym niezbędnikiem wędkarza. Czytelnik odnajdzie w niej informacje na temat sposobów i technik wędkowania, sprzętu, zanęt oraz przynęt. W drugiej części - atlasowej zaprezentowano opisy gatunków ryb, łowisk oraz wiele praktycznych wskazówek. To poradnik zarówno dla wędkarzy początkujących, jak i zaawansowanych, którzy chcą łowić jeszcze skuteczniej.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

7
A potem przyszli po mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A potem przyszli po mnie
Niedostępny
Brak

Poruszająca historia rodzinna o miłości, niewoli i przetrwaniu. Gdy Maziar Bahari wyjeżdżał z Londynu w czerwcu 2009 roku, by relacjonować wybory prezydenckie w Iranie, zapewniał swoją brzemienną narzeczoną Paolę, że wróci do niej najdalej za tydzień. Nie miał pojęcia, całując ją na do widzenia, że następne trzy miesiące spędzi w osławionym irańskim więzieniu Ewin, przechodząc brutalne śledztwo. Dla rodziny Bahari wojny, zamachy stanu i rewolucje nie były abstrakcją, lecz znaną aż za dobrze rzeczywistością, doświadczaną od pokoleń. Ojciec Maziara siedział w latach 50. w więzieniu szacha, siostrę wsadził za kratki reżim ajatollaha Chomeiniego w latach 80. Zamknięty w więzieniu, obawiając się najgorszego, Maziar czerpał siły ze wspomnień o odwadze, jaką w obliczu tortur wykazali jego ojciec i siostra. Śnił o Paoli i myślał o tym, co narzeczona i jego nieugięta, osiemdziesięcioczteroletnia matka robią, by go uwolnić. Te poruszające wspomnienia dają wgląd w siedem dziesięcioleci zmiennych irańskich reżimów, rysując jednocześnie perspektywy kraju, w którym demokratyczne dążenia młodzieży ścierają się nieustannie z konserwatyzmem reżimu, z każdym dniem coraz bardziej totalitarnego. Ta osobista i fascynująca relacja ze współczesnego Iranu jest też wzruszającą opowieścią o odwadze rodziny cierpiącej prześladowania ze strony kolejnych rządów.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

8
Przybysze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybysze
Niedostępny
Brak

Rodzeństwo z Dzikiego Zachodu, płatny morderca z Chicago Ala Capone, diler narkotyków z Seattle – każdy z nich ma coś na sumieniu... I może właśnie dlatego wszyscy trafili na Bezdroża, do tajemniczego świata pełnego kurzu, potworów, magii i istot, którym nie można ufać. Razem tworzą grupę Przybyszów, których zadaniem jest ochrona mieszkańców przed groźnymi bestiami. I przed Ajanim, samozwańczym i zagadkowym władcą Bezdroży, tworzącym własną armię z tych Przybyszów, którzy zdecydowali się zamienić wierność ideałom na nieśmiertelność i wygodę. Gdy do tego pełnego niebezpieczeństw świata z 2010 roku trafia Chloe, alkoholiczka, sytuacja robi się jeszcze bardziej napięta. Czy nowa dziewczyna okaże się wyjątkowym Przybyszem, na którego od dawna czeka Ajani? I co ważniejsze, czyją stronę wybierze? W świecie, gdzie miłość, strach i chciwość łączą ludzi skomplikowanymi więzami, zdrada jest na porządku dziennym, a każdy skrywa sekrety z przeszłości, o których wolałby nigdy nie mówić, żaden wybór nie jest prosty. A pytanie o to, dlaczego Przybysze trafili na Bezdroża, wciąż pozostaje otwarte…

40,00 zł
34,40 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

9
Kobieta alfa szuka partnera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta alfa szuka partnera
Niedostępny
Brak

Pierwszy przewodnik po życiu i miłości, z którego silne i niezależne kobiety dowiedzą się, jak mogą znaleźć odpowiedniego partnera. Kobiety alfa doskonale wiedzą, czego chcą, i nie spoczną, póki tego nie zdobędą. Są ambitne, pracowite i pewne siebie. Jest tylko jeden problem: często odstraszają mężczyzn. Doktor Rhodes, psycholog kliniczny, uważa, że kobiety alfa szukają partnerów w niewłaściwym miejscu, i ma dla nich zaskakującą radę. Zamiast szukać podobnej do siebie alfy, powinny się rozejrzeć za solidną betą. Dzięki mądremu przedefiniowaniu ról związanych z płcią i przezwyciężeniu stereotypów mogą zbudować o wiele lepsze związki, nie rezygnując z kariery. Pomoże im w tym m.in. kompleksowy test osobowości, który ułatwia dokonywanie dobrych wyborów. Doktor Rhodes zdradza swoje sekrety, by pomóc kobietom w zdobyciu miłości oraz mężczyzny, który doceni ich siłę i będzie ich dopełnieniem. Doktor Sonya Rhodes od ponad trzydziestu lat prowadzi praktykę psychologiczną w Nowym Jorku. Pracuje także w jednej z największych na świecie klinik psychiatrycznych Jewish Board of Family and Children?s Services i jest współautorką trzech książek. Susan Schneider jest nagradzaną felietonistką, pisarką i wydawcą. Pisze dla różnych czasopism, w tym dla ?Mademoiselle?, ?Modern Bride? i ?Sesame Street Parents?. Jest autorką powieści The Wedding Writer .

37,90 zł
28,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,47 zł

10
Po prostu Tini - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po prostu Tini
Niedostępny
Brak

Wszystko to, co chciałam dla Was napisać, ponieważ wiem, że łączy nas wyjątkowa więź. Staram się jak najbardziej otworzyć moje serce i pokazać siebie. Niektórzy znają mnie tylko z roli Violetty, z czego zawsze będę dumna, ale jestem Martiną i bardzo bym chciała, abyście poznali mnie taką, jaka jestem, po prostu- Tini! Mnóstwo ciekawostek, osobistych informacji, nieznanych sekretów z życia aktorki: jej wspomnienia z dzieciństwa, ze szkoły, przemyślenia na temat jej kariery, informacje o relacji z rodzicami, bratem, jak zaczęła się jej przygoda z aktorstwem, ze śpiewaniem, jakie są jej marzenia, plany na przyszłość.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

11
Uzasadnienia decyzji stosowania prawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzasadnienia decyzji stosowania prawa
Niedostępny
Brak

Publikacja jest efektem projektu badawczego zrealizowanego w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Zawiera 23 opracowania poświęcone procesowi uzasadniania decyzji stosowania prawa oraz samym uzasadnieniom jako jego wynikowi. Zamieszczone w niej teksty opisują uzasadnienia z kilku powiązanych ze sobą perspektyw: ich istoty i miejsca w porządku prawnym, znaczenia w poszczególnych rodzajach postępowań, szerszego kontekstu społecznego oraz podstaw i praktyki uzasadniania w innych porządkach prawnych. ?Celem, jaki sobie postawiliśmy, było podsumowanie dotychczasowej (rozproszonej i niepełnej) wiedzy o uzasadnieniach w polskim porządku prawnym, ujęcie jej w nieco bardziej usystematyzowane niż dotychczas ramy i ? co nie mniej ważne ? pokazanie obszarów, w których warto prowadzić dalsze badania. W ten sposób książka w naszym zamiarze ma się stać rodzajem fotogra?i, próbującej uchwycić fenomen, jakim są uzasadnienia, w jego obecnej postaci ? ze świadomością, że zarówno sam obiekt badań, jak i metody sporządzania uzasadnień i mówienia o nich będą się (czego bardzo sobie życzymy) doskonaliły?. Ewa Łętowska, Iwona Rzucidło-Grochowska, Mateusz Grochowski (ze Wstępu) ?Koncepcja książki, merytoryczny poziom zawartych w niej prac, a także sposób ich ujęcia spowoduje, że będzie ona stanowić ważny wkład w rozwój myślenia o funkcjach i treści uzasadnień decyzji stosowania prawa, a także o regulacjach prawnych odnoszących się do takich uzasadnień. [...] Co więcej ? dzięki trafnemu doborowi Autorów zawartych w książce prac, z których większość posiada nie tylko ogromną wiedzę, ale i wieloletnie doświadczenie w praktycznym stosowaniu prawa przez organy ochrony prawnej, zawarte w książce poglądy spotkają się z pewnością z zainteresowaniem praktyki. Omawiana problematyka jest bowiem ważna także ? a może nawet przede wszystkim ? dla praktyków. Szczegółowa i stojąca na wysokim poziomie analiza jurydyczna wchodzących w grę przepisów i zwrócenie uwagi na występujące w orzecznictwie nieprawidłowości oraz na właściwe wzory powinny więc mieć wpływ na lepsze formułowanie w przyszłości uzasadnień decyzji stosowania prawa?. prof. dr hab. Adam Zieliński

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

12
Kultury kontestacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultury kontestacji
Niedostępny
Brak

Tematem tekstów jest problematyka obecności dziedzictwa klasycznej kontrkultury we współczesności, a zwłaszcza w nowych ruchach społecznego sprzeciwu oraz innych wariantach kontestacji kultury dominującej. Książka jest skierowana do wszystkich zainteresowanych społeczno-kulturowymi wymiarami kontestacji, nowymi ruchami społecznego sprzeciwu oraz szeroko pojmowaną kontrkulturą. Autorzy podejmują próbę odpowiedzi na następujące pytania: - Czy komponenty charakterystyczne dla ruchów klasycznej kontrkultury odgrywają istotną rolę w realiach ponowoczesnych? - Czy można zasadnie twierdzić, że wyczerpuje się model społeczeństwa oparty na wzroście i postępie ekonomicznym? - Czy prawdziwe są tezy o kryzysie ekonomicznym, politycznym i kulturowym, którego przejawem jest słabnący brak motywacji do angażowania się na rzecz wspólnoty, a także postępująca erozja sfery publicznej ? naturalnej przestrzeni działania ruchów społecznych? -Czy wreszcie, jak twierdzą niektórzy, nastąpił współcześnie całkowity niemal zanik myślenia utopijnego i ideologicznego, tak charakterystycznego dla kontrkultury lat 60.?

29,00 zł
24,36 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,64 zł

13
Dyrektor szkoły moderator facylitator coach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrektor szkoły moderator facylitator coach
Niedostępny
Brak

W książce Dyrektor szkoły - moderator, facylitator, coach szeroko omówiono zagadnienia kompetencji dyrektora szkoły jako przywódcy, wskazano jak je budować oraz w jaki sposób praktycznie z nich korzystać. Opracowanie zawiera dokładne opisy technik i metod pracy łączących sposób działania moderatora, facylitatora czy coacha w konkretnym kontekście zadań i odpowiedzialności dyrektora szkoły. W publikacji przedstawiono m.in.: - nadrzędność przywództwa nad zarządzaniem, - powiązanie kompetencji moderatora, facylitatora i coacha z zadaniami dyrektora szkoły, - konkretne techniki działania w każdej z wymienionych ról, - połączenie kompetencji społecznych z kompetencjami z zakresu zarządzania, - możliwości rozwojowe dla dyrektorów szkół i przedszkoli.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

14
Pochylmy się nad dzieckiem. Idea i dzieło Janusza Korczaka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pochylmy się nad dzieckiem. Idea i dzieło Janusza Korczaka
Niedostępny
Brak

Odczytując na nowo Korczakowską pedagogikę, autorzy dyskursu, dotyczącego idei i dzieła Janusza Korczaka, starają się wydobyć na światło dzienne różne aspekty jego wielopostaciowego pajdocentryzmu. Artykuły zawarte w niniejszej publikacji stanowią forum wymiany myśli i doświadczeń, których celem jest przybliżenie poglądów Starego Doktora w odniesieniu do współczesności. Zagadnienia poruszane w niniejszej publikacji stanowią przedmiot interesujących interpelacji badawczych i inspirujących debat, uświadamiając, że jest to obszar wciąż nie do końca poznany i odkryty, dlatego warto podejmować dyskusję na te jakże ważne tematy.

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

15
Śmiech w edukacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiech w edukacji
Niedostępny
Brak

Śmiech w edukacji. Od szkolnej wspólnoty śmiechu po edukację międzykulturową to najobszerniejsza w Polsce monografia na temat śmiechu, uśmiechu, komizmu, humoru, wyśmiewania i poczucia humoru w edukacji. Zawiera charakterystykę tych zjawisk w perspektywie historycznej i porównawczej; rekonstrukcje polskich i zagranicznych badań oraz koncepcji naukowych na temat śmiechu w szkole; propozycje wykorzystania zabawnych lektur i innych materiałów na zajęciach, w domu, w grupach rówieśniczych itp.; liczne przykłady związanych ze szkołą dowcipów, kawałów, przezwisk, humoru z prac i zeszytów. Autor zwraca szczególną uwagę na śmiech jako czynnik poprawy atmosfery w klasie szkolnej i relacji nauczycieluczeń, środek służący do uzyskania wysokiej jakości życia w sferze publicznej oraz budowania wspólnot śmiechu na zasadzie edukacji międzypokoleniowej. Część analityczną uzupełnia obszerny przewodnik bibliograficzny na temat śmiechu zawierający źródła w kilku językach. Książka przeznaczona jest dla osób zainteresowanych śmiechem w różnych kontekstach oraz wykorzystujących śmiech w praktyce edukacyjnej i codziennych relacjach w szkole, rodzinie, pracy zawodowej itp. Z pewnością zainteresuje badaczy zjawisk społecznych; nauczycieli; rodziców; studentów pedagogiki, psychologii, medycyny i nauk o zdrowiu; animatorów świetlic i kół zainteresowań; a także pracowników socjalnych; członków organizacji pozarządowych; wolontariuszy; lekarzy; pielęgniarki; terapeutów itp. To opracowanie niezbędne dla piszących prace dyplomowe na temat śmiechu oraz zajmujących się edukacją międzykulturową - nie tylko w szkole.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

16
Russkij jazyk Podgotobitielnyje materialy z 3 plytami CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Russkij jazyk Podgotobitielnyje materialy z 3 plytami CD
Dostępny9 szt.

Zbiór testów jest przeznaczony dla osób, które pragną przystąpić do międzynarodowego egzaminu TELC z języka rosyjskiego na poziomie B1 lub B2. Adresowany jest również do studentów wyższych uczelni oraz nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych jako materiał uzupełniający.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

1 osoba kupiła
17
Szablony. Pingwiny z Madagaskaru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szablony. Pingwiny z Madagaskaru
Niedostępny
Brak

Pingwiny przeszkolą cię w sztuce korzystania z szablonów Dzięki 8 szablonom w pozytywie i negatywie łatwo narysujesz różne kształty, by następnie je pokolorować. Zawartość opakowania: • 8 szablonów pozytywnych, • 8 szablonów negatywnych, • 12 kredek, • ołówek, • bloczek, • instrukcja.

19,90 zł
17,31 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,59 zł

18
Puzzle Color 2 x 48 elementów. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle Color 2 x 48 elementów. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander, 48, 48
Niedostępny
Brak

Opakowanie zawiera 2 układanki (puzzle) o wymiarach 33.0 x 22.0 cm. Każdy obrazek składa się z 48 elementów. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej strony znajduje się konturowy rysunek do złożenia i kolorowania. Kolorowe puzzle są jednocześnie wzorem do rysowania (lub malowania) puzzli czarno-białych.

14,00 zł
12,18 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,82 zł

19
Puzzle 4 w 1. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4 w 1. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander
Niedostępny
Brak

Puzzle Alexander rozwijają zdolności manualne, pobudzają ciekawość, spostrzegawczość oraz zdolność kojarzenia Układanie puzzli to dla dzieci dobry trening zręczności, myślenia, percepcji i właściwego kojarzenia koloru i kształtu. W opakowaniu 4 różne zestawy puzzli. Z 35, 48, 54 lub 70 elementów układanki można ułożyć 4 obrazki o wymiarach 33 x 22 cm.

19,40 zł
16,88 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,52 zł

20
Światy uczniowskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

21
Bóg - Kosmos - Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg - Kosmos - Człowiek w twórczości Hildegardy z Bingen
Niedostępny
Brak

Hildegarda z Bingen (1098-1179) to jedna z największych mistyczek i wizjonerek chrześcijańskich. Od wczesnego dzieciństwa wychowywała się w benedyktyńskiej żeńskiej wspólnocie zakonnej, gdzie zdobyła podstawy ówczesnego wykształcenia obejmujące znajomość łaciny, Biblii i niektórych pism Ojców Kościoła. Jej własna twórczość powstawała w latach 1141-1174, a więc w samym centrum średniowiecza. W swych dziełach Hildegarda porusza problematykę ważną od początków chrześcijaństwa po czasy nam współczesne. Inspirowana Biblią oraz żywymi w jej czasach nurtami filozoficznymi (neoplatonizmem i neopitagoreizmem) stworzyła syntezę ówczesnej teologii i filozofii z elementami pochodzącymi z jej własnej wyobraźni inspirowanej wizjami, których doświadczała w ciągu całego życia, a które stanowiły fundament jej duchowości. Celem niniejszej książki jest prezentacja poglądów Hildegardy dotyczących filozofii Boga, kosmologii, antropologii i eschatologii. Rekonstrukcja myśli filozoficznej średniowiecznej autorki opiera się na uznaniu za jej podstawę przekonania o realności związków między Bogiem, kosmosem, człowiekiem i dziejami ludzkości. Świat jest w tym ujęciu pełen symboli, które uczą o Bogu, a człowiek jest zarazem obrazem Boga i mikrokosmosem. Zarówno człowieka, jak i wszechświat można zrozumieć jedynie w ich relacji do Boga. Nierozerwalnie związane z Bogiem i ze sobą nawzajem są także historia kosmosu i historia ludzkości. Poglądy Hildegardy mają nie tylko historyczną wartość, mogą inspirować współczesnego człowieka w jego usiłowaniu zrozumienia świata

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

22
Puzzle do kolorowania 24 elementy. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle do kolorowania 24 elementy. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander, 24
Niedostępny
Brak

Opakowanie zawiera 2 układanki (puzzle) o wymiarach 67.0 x 47.0 cm. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej strony znajduje się konturowy rysunek do złożenia i kolorowania. Kolorowe puzzle są jednocześnie wzorem do rysowania (lub malowania) puzzli czarno-białych.

35,60 zł
30,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,63 zł

23
Big Puzzle 1. Pingwiny z Madagaskaru - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Puzzle 1. Pingwiny z Madagaskaru
Alexander
Niedostępny
Brak

Opakowanie zawiera 2 układanki o wymiarach 67 x 47 cm. Po jednej stronie każdej układanki znajduje się kolorowy obrazek do złożenia. Po drugiej strony znajduje się konturowy rysunek do złożenia i kolorowania. Kolorowe puzzle są jednocześnie wzorem do rysowania (lub malowania) puzzli czarno-białych.

35,60 zł
30,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,63 zł

24
Językowy obraz ślubu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Językowy obraz ślubu
Dostępny4 szt.

Autorka w swej książce podejmuje się opisu ślubu jako jednego z fenomenów kulturowych. Sytuując badania w obszarze szeroko pojętego językoznawstwa antropologicznego ze szczególnym uwzględnieniem teorii językowego obrazu świata (JOS). Prezentuje ona wybrany fenomen procesualny, wieloaspektowy oraz wysoce heterogeniczny. Z jednej strony ślub pozostaje głęboko zanurzony w długiej tradycji, tak polskiej, jak i europejskiej, z drugiej zaś okazuje się podatny na zmiany zachodzące w obyczajowości współczesnych społeczeństw. Poparte subtelnymi i przemyślanymi rozważaniami natury teoretycznej analizy empiryczne, odwołujące się do niezwykle bogatego i zróżnicowanego materiału – systemowego i tekstowego – pozwoliły uzyskać holistyczny obraz wyodrębnionego wycinka rzeczywistości. Fragment recenzji dra hab. Artura Rejtera, prof. UŚ

35,70 zł
28,20 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,50 zł

25
Słownik gwar Lubelszczyzny. Tom 2. Rolnictwo.Transport wiejski. Rośliny okopowe i paszowe. Gleby i rodzaje pól. Uprawa lnu i konopi. Zbiór siana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik gwar Lubelszczyzny. Tom 2. Rolnictwo.Transport wiejski. Roślin...
Dostępny7 szt.

"Słownik gwar Lubelszczyzny" ma układ działowy, w którym każdy z tomów stanowi odrębną całość tematyczną, opartą - ze względu na jednolitość całości - na jednakowych zasadach metodologicznych, z wykorzystaniem technik atlasowych i ikonografii. Tom II zawierający słownictwo z zakresu rolnictwa jest kolejną częścią opracowania kilkutomowego o zakresie regionalnym, łączącym wymogi słownika wewnątrzdialektalnego i międzydialektalnego, ze wspólnym modelem hasła słownikowego i sposobem wykorzystania wypowiedzi gwarowych mieszkańców wsi regionu lubelskiego. W tomie tym zostało wydzielonych pięć działów tematycznych: Transport wiejski. Rośliny okopowe i paszowe. Gleby i rodzaje pól. Uprawa lnu i konopi. Zbiór siana, a w każdym z nich został zachowany układ alfabetyczny haseł.

63,00 zł
49,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,23 zł

26
Człowiek w środowisku kulturowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Człowiek w środowisku kulturowym
Dostępny3 szt.

Oddajemy do rąk Czytelnika piąty już tom rozpraw z serii „Analiza współczesnych zjawisk społecznych”, poświęcony tym razem jednostce w środowisku kultury. W niniejszym tomie prezentujemy interdyscyplinarną refleksję nad kulturą i jej obecnością w jednostkowym funkcjonowaniu. Prezentowane teksty pozwalają na lepsze zrozumienie wieloaspektowego funkcjonowania człowieka w środowisku kultury i przyczyni się do podjęcia szeroko zakrojonej, interdyscyplinarnej dyskusji nad kulturowo-społecznymi aspektami funkcjonowania człowieka.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

27
Modrzewie siwieją na rudo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Modrzewie siwieją na rudo
Dostępny1 szt.

Chciałabym zainteresować Państwa kolejną pozycję autorstwa p. Jacka Meiry-Niedzieli pt. Modrzewie siwieją na rudo, która ukazała się pod koniec grudnia 2014 r. Jacek Niedziela-Meira, profesor Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Choć ma już w dorobku dwie książki: „Historię jazzu – 100 wykładów” i „Kontrabas jazzowy”, powieść „Modrzewie siwieją na rudo” jest jego debiutem literackim. Podejmuje w niej temat miłości, identyfikacji kulturowej i kreowania postaw życiowych. Książka dotyka zagadnień rozwoju człowieku i wychowania poprzez sztukę:przez jej wartości artystyczne i ogólnoludzkie, a także poprzez zrozumienie etapów historii w obszarze mikro (rodzinnym) i makro (światowym), które są niczym innym jak wcześniejszymi ogniwami tego samego łańcucha zdarzeń, splatanego (lub stapianego niczym dzwon) z różnymi elementami i rozwijającego się po dzień dzisiejszy. Na tle osobistych bolączek i artystycznych rozterek głównego bohatera autor zestawia poniekąd włoski renesans z tym ukształtowanym w latach 20. XX wieku przez Afroamerykanów w Harlemie, w wąskiej przestrzeni czasowej obejmującej jedną dekadę i na jeszcze węższym terytorium o powierzchni zaledwie kilkudziesięciu przecznic. Zestawia Europę z Ameryką w kulturowym sensie (dotykając zagadnień wartości ogólnoludzkich, w tym problematykę rasizmu), a w metaforycznym sensie kruche skrzypce z ponadczasowym dzwonem, który jako stop różnych materiałów może pełnić symboliczną rolę. Fikcja literacka przyprawiona jest tu dawką rzeczowej historycznej wiedzy, lecz ta – podana przystępnie – wpleciona została w narrację autora, zafascynowanego od strony językowej długimi jak Nil zdaniami portugalskiego noblisty Jose Saramago, które pomimo licznych dygresji nigdy nie tracą sensu i lądują zawsze na czterech łapach logiki, oraz bogatym w metafory językiem innego noblisty Gabriela Garcii Marqueza. Mieszanka ta powoduje, że fabuła jest oryginalna od strony formy, czyniąc z niej kolaż reportażu, felietonu, pracy naukowo-dydaktycznej i powieści o cechach autobiografii.

25,00 zł
12,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,50 zł

28
Zastosowanie osobistych pomp insulinowych w leczeniu chorych na cukrzycę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zastosowanie osobistych pomp insulinowych w leczeniu chorych na cukrzy...
Niedostępny
Brak

W 2030 r. na cukrzycę będzie chorować ponad pół miliarda ludzi. W Polsce będzie wówczas żyć z tą chorobą dwa razy więcej osób, niż dziś mieszka w Warszawie. U chorych na cukrzycę zarówno typu 1, jak i typu 2 w leczeniu należy dążyć do optymalnego wyrównania metabolicznego. Dobre rezultaty daje intensywna insulinoterapia prowadzona metodą nowoczesną, stale doskonaloną i ciągle niewystarczająco upowszechnioną - z zastosowaniem osobistych pomp insulinowych. Książka, którą współwydawcy oddają do rąk Czytelnika, stanowi pierwsze opracowanie na ten temat przygotowane od podstaw przez polskich autorów i uwzględniające polskie warunki. Wieloaspektowe ujęcie jest dziełem najlepszych specjalistów z zakresu leczenia chorych na cukrzycę z użyciem osobistych pomp insulinowych. Redakcji naukowej dokonał wybitny przedstawiciel środowiska polskich diabetologów profesor Jacek Sieradzki. W publikacji omówiono między innymi budowę i działanie osobistych pomp insulinowych, wskazania i przeciwwskazania do ich użycia, zasady wdrażania, organizacji i dostosowywania terapii, wyniki badań klinicznych, a także postępowanie u dzieci i osób z cukrzycą typu 2.

129,00 zł
119,97 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 9,03 zł

29
Regionalne wzorce akumulacji wiedzy technicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Regionalne wzorce akumulacji wiedzy technicznej w krajach Europy Środk...
Dostępny27 szt.

Książka omawia zagadnienia ważne zarówno z punktu widzenia teorii ekonomii, jak i polityki gospodarczej. Przedmiotem rozważań jest bowiem kwestia regionalnych wzorców akumulacji wiedzy technicznej w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Autor koncentruje się na trzech zagadnieniach badawczych: - przyczynach przestrzennego zróżnicowania efektów realizowanych regionalnie procesów i polityk innowacyjnych - regionalnej strategii rozwoju - relacji między regionami sukcesu a regionami konwergencji.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

30
Finezja uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Finezja uczuć
Dostępny1 szt.

Powieść „Finezja uczuć” z łatwością przypiszemy do nutu współczesnego romansu. W końcu opowiada ona o miłości i namiętności między kobietą, a mężczyzną. Problemem jest to, że Alicja ma męża i dwójkę dzieci, a Mariusz jest księdzem… Ta miłość nie może, nie powinna ujrzeć światła dziennego. Nie! Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Ale przecież nie na wszystko mamy wpływ i nie wszystko jesteśmy w stanie kontrolować. Tę książkę jednak warto przeczytać z innego powodu. Jest ona analizą wielu współczesnych małżeństw, związków trzydziestoparolatków. Skoncentrowani na własnych karierach, zaczynają się od siebie oddalać. W takich sytuacjach rodzi się silna potrzeba bycia przez kogoś kochanym, akceptowanym, rozumianym, szanowanym… I w to miejsce czasami ktoś wchodzi, przewracając dotychczasowy świat do góry nogami. Aneta Krasińska chce powiedzieć, że brak komunikacji między partnerami, przyjęcie innej hierarchii wartości, niż na początku związku (praca i kariera, żeby mieć duży dom z pięknym ogrodem i nowe samochody) musi w końcu doprowadzić do poważnego kryzysu w związku, a nawet jego rozpadu. A to przynosi cierpienie wszystkim. Najbardziej chyba dzieciom… Kiedy będziecie czytać „Finezję uczuć”, zastanówcie się, czy autorka nie opisuje także i Waszych związków…

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

31
Śmiertelni bogowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmiertelni bogowie
Dostępny100 szt.

Książka Śmiertelni bogowie. Rzecz o demokracji i o dyktaturze, opublikowana po raz pierwszy w 1939 roku, jest wezwaniem skierowanym do wszystkich przekonanych demokratów, aby przemyśleli błędy, jakie popełnili w ciągu dwudziestu lat niepodległej II Rzeczypospolitej, a także wyrazem ostrej krytyki autora wobec koncepcji ustrojowych konserwatystów z Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem (BBWR). Dziś, po dwudziestu pięciu latach zupełnie nowej, wolnej Polski, warto przypomnieć przestrogi Szerera po to, by historia znów nie weszła w stare koleiny. Prezentowany przedruk dzieła Szerera został opatrzony przedmową i przypisami historyka idei, Adama Puchejdy.

34,00 zł
28,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,44 zł

32
Hippo and Friends 1 Pupil's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hippo and Friends 1 Pupil's Book
Dostępny106 szt.

A delightful three-level pre-school course based on songs and stories. The Pupil's Book has stories in each unit which are designed to encourage positive attitudes in children such as helping others and sharing. At the end of each unit children have the opportunity to make a simple 'storybook' which they can take home with them. This takes English outside the classroom, making the language more meaningful, and enables parents to be involved in the learning process.

57,00 zł
51,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,70 zł

33
Janerka Lech Mitffoch Klaus CD Metalbox - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
25,90 zł
34
Teczka twarda z rączką. The Dog - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
35
Teczka twarda z rączką Kraina Lodu DERFORM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka twarda z rączką Kraina Lodu DERFORM
Niedostępny
Brak

Teczka twarda z rączką na licencji Disney Frozen.

25,20 zł
36
Kuferek oklejany Kraina Lodu - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuferek oklejany Kraina Lodu
Derform
Niedostępny
Brak

Kuferek na drobiazgi, przybory lub drugie śniadanie na licencji Disney Frozen.

20,10 zł
37
Teczka twarda z rączką Cars, mix - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka twarda z rączką Cars, mix
Derform
Niedostępny
Brak

Teczka twarda z rączką na licencji Disney Cars. Miks wzorów wysyłanych losowo.

19,90 zł
38
Długopis aut.ze stemp. Violetta (36szt) DERFORM - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis aut.ze stemp. Violetta (36szt) DERFORM
Derform
Niedostępny
Brak

Długopis na licencji Disney Violetta ze stempelkiem.

147,30 zł
39
Naklejki Kraina Lodu, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Kraina Lodu, mix wzorów
Derform
Niedostępny
Brak

Naklejki Funny na licencji „Frozen” Disneya. Uwaga! Różne wzory naklejek, mogą różnić się od prezentowanych na zdjęciu. Produkt wysyłany losowo.

4,50 zł
40
Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki. Prawdziwi mistrzowie Ziemi
Dostępny7 szt.

Prawda zawarta w tej książce daje obraz ptaków Ziemi poprzez inne spojrzenie na te cudowne istoty naszej planety. Przyjmijcie dar tej książki jako pomoc w otwarciu nowego świata poprzez otwarcie swojego serca, w czym wielką pomocą są ptaki jako nierozdzielna część Gai i miłości jej serca. Otwarcie drzwi do Nowego Świata nastąpiło. To, czy zechcesz wejść do niego Ty - zadecyduj w dowolnym momencie swojej nauki.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

Wróć do góry