hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.02.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 5 lutego 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują? (Rafał Skarżycki), na drugim Kolorowanka. W lesie (Jarosław Żukowski). Kolejny produkt to Klucz do rachunku sumienia (praca zbiorowa) oraz Kolorowanka. Na pikniku (Jarosław Żukowski).
1
Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują?
Dostępny41 szt.

Kto powiedział, że dziesięć lat to najlepszy wiek na przygodę? Jędrek to koleś, z którym nie grozi Wam tylko jedno: nuda! Za to wszystko inne jest bardzo prawdopodobne. Lepiej miejcie się na baczności! Przepis: wrzuć do miksera zabawną powieść, dodaj do niej komiks, wymieszaj starannie i? bestseller gotowy! Wielbiciele ?Dziennika cwaniaczka? będą zachwyceni. Wielbiciele komiksów także. Niezadowoleni mogą być tylko autorzy tradycyjnych książek, jak ? nie szukając daleko ? ja. Bo nie jestem pewien, czy po pojawieniu się tytułowego Jędrka dzieci będą chciały czytać o kimś innym. Zafrasowany Grzegorz Kasdepke Kreatywni ludzie, tacy jak Wy, drodzy czytelnicy, czy ja, wiedzą, że nie powinno się karać chłopca za to, że obciął młodszemu bratu włosy, aby oblepić nimi plastelinową figurkę King Konga. I może nie miałbym tej ?włochatej afery? za sobą, gdybym w tym czasie pochłaniał przygody Jędrka, bo tak wciągającej książki dla chłopaków (i nie tylko!) to z nożyczkami... Wróć! Ze świecą szukać. Michał ?Śledziu? Śledziński Rafał Skarżycki ? zawodowo pisarz i scenarzysta, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel psa. Publikuje od blisko dwudziestu lat i tylko dzięki temu, że debiutował jako siedemnastolatek, nie jest jeszcze w wieku emerytalnym. Los zetknął go z Tomkiem Leśniakiem w liceum ? znajomość zaowocowała przyjaźnią i profesjonalną współpracą, początkowo komiksową. W głowie Rafała narodziły się takie postaci komiksowe jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Oprócz scenariuszy komiksów pisze także scenariusze filmowe, opowiadania oraz powieści. Seria ?Hej, Jędrek!? pozwala mu łączyć to, co jako twórca kocha najbardziej: literaturę i komiks. Tomasz Lew Leśniak ? zawodowo rysownik i reżyser animacji, prywatnie mąż, tata dwóch córek i właściciel kota. Debiutował wspólnie z Rafałem Skarżyckim, którego rozpraszał podczas lekcji, namawiając do pisania kolejnych scenariuszy. Nadał wygląd takim postaciom komiksowym jak: Jeż Jerzy, Tymek czy Mistrz. Obecnie, oprócz rysowania komiksów, zajmuje się animacją i reżyserią filmów animowanych (niektórzy z was mogą się już domyślać, kto pisze scenariusze...). Seria ?Hej, Jędrek!? to dla niego okazja, by udowodnić, że jest nie tylko świetnym komiksiarzem, lecz także wybornym ilustratorem.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

13 osób kupiło
2
Kolorowanka. W lesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. W lesie
Dostępny283 szt.

32 strony z kolorowankami dla dzieci. Na stronach kolorowanki znajdziecie Państwo zarówno kolorowanki związane z jesienią, jak i jesiennymi spacerami po lesie i parku.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

4 osoby kupiły
3
Klucz do rachunku sumienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucz do rachunku sumienia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.05

Autorami publikacji są Małgorzata Mazur oraz bracia dominikanie: Dominik Jarczewski, Cyprian Klahs, Krzysztof Pałys, Krzysztof Popławski, Wojciech Prus, Maciej Roszkowski, Łukasz Wiśniewski. W kolejce do konfesjonału nieraz ogarnia nas lęk. Drżymy nie tylko z zawstydzenia swoją grzesznością, ale także z obawy, że nie umieliśmy dobrze siebie ocenić. Im częściej się spowiadamy, tym większa rutyna. I gdzie tu miejsce na nawrócenie? Zawarte w Kluczu do rachunku sumienia rozważania pomogą każdemu penitentowi, bo ich autorzy dzielą się z nami własnym doświadczeniem. Mamy zatem różne punkty widzenia, jakby zwierciadła, w których możemy obejrzeć siebie ze wszystkich stron. I nie jest to gabinet luster wykrzywiający nasze sylwetki. Wszak mamy siebie zobaczyć oczami Jezusa Zbawiciela.

17,00 zł
15,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,70 zł

3 osoby kupiły
4
Kolorowanka. Na pikniku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Na pikniku
Dostępny100 szt.

32 strony z kolorowankami dla dzieci. Na stronach kolorowanki znajdziecie Państwo zarówno kolorowanki związane z latem, jak i wakacyjnymi wędrówkami i zabawami.

9,00 zł
6,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

2 osoby kupiły
5
Zabawy manualne na cały rok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy manualne na cały rok
Dostępny43 szt.

Książka "Zabawy manualne na cały rok" zawiera propozycje rozwojowych zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Dziecko dzięki twórczości plastycznej, która jest ważna w ogólnym rozwoju nabywa umiejętności, które niezbędne są w procesie edukacji. Czynności manualne wykształcają w dzieciach sprawność dłoni i palców, która ułatwia im później posługiwanie się ołówkiem, kredkami czy pędzelkiem. Ponadto książka uczy kreatywności i rozwija wyobraźnię. Dzięki proponowanym zabawom maluch kształci także zdolności manualne i zdolności koncentracji. Oprócz umiejętności potrzebnych w zakresie rozwoju, publikacja przede wszystkim zapewni wiele radości tworzenia.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2 osoby kupiły
6
Scyzoryk. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scyzoryk. Audiobook
Zbigniew Masternak, StoryBox
Niedostępny
Brak

Pochodzący z małej miejscowości w Górach Świętokrzyskich chłopak w końcu wyrywa się ze swojej groteskowej małej ojczyzny do wielkiego miasta. O ile w Niech żyje wolność nie zostaje światowej sławy piłkarzem ani poetą, a w Chmurołapie zmaga się z demonami przeszłości – w Scyzoryku próbuje swoich sił na studiach polonistycznych i w branży filmowej. Oczywiście łatwo nie jest. Wrocław zdaje się być otwarty na przyjezdnych i przyjazny wszelkim inicjatywom. Dobra passa „Księcia” z Kielecczyny trwa. Szybko jednak okazuje się, że miasto wypluwa chłopaka. Jego matka umiera, projekt silmowania autorskiego opowiadania legnie w gruzach, a on sam zostaje z szemranymi interesami. Czy uda mu się wypłynąć na powierzchnię? Powieść czytana przez Marcina Popczyńskiego ma moc hipnotyzowania!

21,95 zł
17,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,39 zł

7
Sanktuarium śmierci. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sanktuarium śmierci. Audiobook
Dariusz Rekosz, StoryBox
Niedostępny
Brak

Znany autor książek dla młodszych czytelników mierzy się z pełnokrwistym gatunkiem - kryminałem dla dorosłych. Akcja dzieje się w Gdańsku. Wszystko wskazuje na to, że grasuje tu seryjny morderca, pozbawiający swoje ofiary gałek ocznych. Denatów łączy kilka cech wspólnych ? są to młodzi mężczyźni z tatuażem za lewym uchem. Badając związki między zabójstwami, nadkomisarz Maciej Szwerman z aspirantem Woźniakiem odkrywają mrożący krew w żyłach spisek. Gdy wydaje się, że są już blisko zdemaskowania mordercy, okazuje się, że ten zawsze jest o krok przed nimi i panuje nad sytuacją. W dodatku na horyzoncie pojawia się piękna, tajemnicza kobieta.

24,95 zł
19,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 4,99 zł

8
Ziarno prawdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziarno prawdy
Niedostępny
Brak

Ziarno prawdy to druga po Uwikłaniu powieść kryminalna wchodząca w skład 3 tomowej opowieści o prokuratorze Szackim. Jest wiosna 2009 roku, prokurator nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna "nowe wspaniałe życie", ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiara to sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. Dochodzenie napotyka piętrzące się przeszkody i ścianę milczenia, a jednocześnie towarzyszy mu gorączka medialna. Ważnym kontekstem staje się bolesny splot relacji polsko - żydowskich oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej... Powieść zekranizowano , premiera filmu przypadła na 30 stycznia 2015 r. W rolę Szackiego wcielił się Robert Więckiewicz. Reżyseria Borys Lankosz.

15,00 zł
11,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

9
Komórka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komórka
Niedostępny
Brak

Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka? Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście – udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej.

34,00 zł
27,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,80 zł

10
Język polski dla gimnazjalisty. Testy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Język polski dla gimnazjalisty. Testy
Dostępny1 szt.

Potrzebujesz zbioru testów z polskiego? Chcesz zrobić powtórkę przed klasówką? Poćwiczyć przed egzaminem? Nowa seria repetytoriów dla gimnazjalistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Nie ogarniasz tematu? My w Ciebie wierzymy! Seria "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków we współpracy z nauczycielami i samymi gimnazjalistami. Główne zalety: - bogaty zestaw testów z kluczem - mnóstwo porad dotyczących rozwiązywania zadań - zgodność z podstawą programową - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna - doskonałe uzupełnienie repetytorium "Korepetycje gimnazjalisty". Wiesz, jak jest! Egzamin gimnazjalny tylko z OLDSCHOOL!

34,90 zł
19,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,36 zł

11
Język polski dla maturzysty. Repetytorium. Testy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski dla maturzysty. Repetytorium. Testy
Dostępny22 szt.

Potrzebujesz zbioru testów z języka polskiego? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków we współpracy z nauczycielami i samymi maturzystami. Główne zalety repetytorium: - bogaty zestaw ćwiczeń z kluczem i tematów z opracowaniami - zgodność z podstawą programową - praktyczne porady i wskazówki dla zdających - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna - dodatki: słowniczek terminów i pojęć literackich, tablice chronologiczne epok literackich Domowe korepetycje tylko z OLDSCHOOL!

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

12
Matematyka dla maturzysty Zbiór zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Matematyka dla maturzysty Zbiór zadań
Dostępny2 szt.

Potrzebujesz zbioru zadań z matematyki? Powtórki przed maturą? Szybkiej pomocy przed klasówką? Nowa seria repetytoriów dla licealistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Weź to na rozum! My w Ciebie wierzymy! Seria "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków we współpracy z nauczycielami i samymi maturzystami. Główne zalety repetytorium: - bogaty zestaw zadań otwartych i zamkniętych - zadania o różnym stopniu trudności - zgodność z nową podstawą programową - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna - wszystkie zadania z kluczem Domowe korepetycje tylko z OLDSCHOOL!

34,90 zł
19,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,36 zł

13
Język angielski dla gimnazjalisty. Gramatyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język angielski dla gimnazjalisty. Gramatyka
Dostępny10 szt.

Potrzebujesz zbioru zadań z gramatyki angielskiej? Chcesz zrobić powtórkę przed klasówką? Poćwiczyć przed egzaminem? Nowa seria repetytoriów dla gimnazjalistów "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" to skuteczna nauka tego, czego naprawdę potrzebujesz. Nie ogarniasz tematu? My w Ciebie wierzymy! Seria "OLDSCHOOL - stara dobra szkoła" została przygotowana przez doświadczonych korepetytorów i metodyków we współpracy z nauczycielami i samymi gimnazjalistami. Główne zalety: - klarowne objaśnienie najważniejszych zagadnień z gramatyki angielskiej - bogaty zestaw ćwiczeń z kluczem - zgodność z podstawą programową - przejrzysty układ oraz staranna szata graficzna Wiesz, jak jest! Egzamin gimnazjalny tylko z OLDSCHOOL!

34,90 zł
24,78 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,12 zł

14
Malajski Excalibur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malajski Excalibur
Niedostępny
Brak

Kuala Lumpur, nieodległa przyszłość. Trwa zimna wojna pomiędzy globalnymi potęgami, czyli Chinami i światem arabskim, stolica Malezji stanowi zaś jedną z głównych aren konfliktu. Owain Llewelyn, specjalista od zdobywania trudno dostępnych informacji, otrzymuje nietypowe zadanie: ma odnaleźć Taming Sari, legendarny malajski artefakt. Przyjmując zlecenie, wplątuje się w grę, w której chodzi już jednak o coś więcej, znacznie więcej, niż tylko o zdobycie pamiątkowego ostrza. Na planszy pojawiają się kolejni gracze: chiński i kuwejcki wywiad, nigeryjskie i hinduskie gangi, triada oraz tajne stowarzyszenie, które od dawna nie powinno istnieć. Giną ludzie, odżywają uśpione konflikty, w wieloetnicznym malezyjskim kotle zaczyna wrzeć. A to przecież dopiero początek.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

15
VAT w działalności gospodarczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VAT w działalności gospodarczej
Dostępny2 szt.

Drugie zaktualizowane wydanie książki przedstawia kompleksowo a zarazem jasno i przejrzyście, ilustrując przykładami, zagadnienia opodatkowania działalności gospodarczej podatkiem od towarów i usług w aspekcie ekonomicznym, prawnym i księgowym. W książce wykorzystano dorobek nauki o VAT, przepisy podatkowe oraz bogate orzecznictwo sądowe. Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla studentów i uczestników studiów podyplomowych w zakresie ekonomii, finansów, rachunkowości, podatków, a także przedstawicieli praktyki gospodarczej, w tym księgowych, doradców podatkowych oraz pracowników aparatu skarbowego.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

16
Fabryka Absolutu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fabryka Absolutu
Dostępny17 szt.

Maszyny zwane karburatorami zaczęły masowo wytwarzać Absolut. W pewnym momencie było go już tak dużo, że postanowiono bombardować nim Anglię. Nastała na świecie nieograniczona obfitość wszystkiego, czego ludziom potrzeba. Ale ludziom potrzeba wszystkiego, tylko nie nieograniczonej obfitości. Zauważono, że Absolut potrafi przypodobać się ludowi i wszędzie przybiera mentalność danego kraju. W cesarstwie niemieckim Absolut natychmiast stał się państwowy, w Polsce działał jak jakiś gatunek alkoholu, a w Czechach na przykład zachowywał się jak indywidualista. Każdy miał tam swój Absolut na własną rękę. O tym mniej więcej traktuje "Fabryka absolutu". Zaręczam Państwu, że Karel Capek jest najnowocześniejszym pisarzem europejskim pierwszej połowy XX wieku. - Mariusz Szczygieł

41,00 zł
29,93 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,07 zł

2 osoby kupiły
17
Chwyć bajeczkę! Klinika dla pluszaków. Zmarznięty Mrozek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwyć bajeczkę! Klinika dla pluszaków. Zmarznięty Mrozek
Niedostępny
Brak

Uruchom wyobraźnię i wejdź do świata filmów Disneya! Przeczytaj o przygodach Dosi, a następnie rozwiąż zadania i baw się ze swoimi ulubionymi bohaterami w rolach głównych. Udanej zabawy!

8,00 zł
6,08 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,92 zł

18
Piękny drań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piękny drań
Niedostępny
Brak

Wymagający, bezwzględny i... absolutnie nie do odparcia! Piękny drań... Chloe Mills, uzdolniona i pracowita studentka MBA ma tylko jeden problem: swojego szefa, Ryana Bennetta. Jest wymagający, nie przebiera w słowach i nie liczy się z uczuciami innych ale nie sposób się mu oprzeć. Bennett Ryan wrócił z Francji do Chicago, aby podjąć znaczące stanowisko w wielkiej firmie rodzinnej. Nawet nie przyszło mu do głowy, że asystentka, która współpracowała z nim na odległość przed jego przyjazdem, to wystrzałowa, niewinnie prowokacyjna i wyjątkowo irytująca istota, którą teraz będzie widywał codziennie. Pomimo plotek nigdy nie romansował w pracy, Chloe jest jednak pokusą, której trudno się oprzeć. Jednak gdy ich wspólne pragnienie dochodzi do granic wytrzymałości, Bennett i Chloe będą musieli zdecydować, co są gotowi poświęcić dla siebie nawzajem. Piękny drań to książka pełna serca, seksu i zdrowej porcji złośliwości. Czytelników doceniających ciekawą fabułę czeka zaskakująca i pełna namiętności uczta!

32,90 zł
25,99 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,91 zł

19
Dom ran - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom ran
Niedostępny
Brak

"Dom ran", a w nim współczesny świat ? intelektualna miałkość, polityczna niemoc, tzw. sztuka ? opowiedziany w charakterystycznym, niepodrabialnym stylu Andrzeja Sosnowskiego. Tom finezyjny i spójny w każdym calu, wysmakowana i wciągająca gra w literackie odniesienia (czy uda się wszystkie odnaleźć?). Książka, która zaskoczy nawet najwierniejszych czytelników poety. Dom ran ? tu śmiech zamiera na ustach.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

20
Plastelinowy alfabet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelinowy alfabet
Niedostępny
Brak

W plastelinowym świecie dzieci nie muszą uczyć się alfabetu na pamięć. W zapamiętaniu literek pomogą im kolorowe przedmioty, postacie i zwierzątka z plasteliny. Lepiąc poszczególne zabawki, których nazwy zaczynają się na kolejne litery alfabetu, nie tylko świetnie bawimy się z dzieckiem, ale także uczymy je. Dzięki tej książeczce, w myśl zasady "bawiąc, uczyć", możesz ulepić ze swoją pociechą delfina, gąskę, hipopotama, zajączka; rzeczy, z którymi dziecko styka się na co dzień - czajnik, cebulę, dom, a także baśniowe postaci jak elfy i yeti. Na kolorowych zdjęciach przedstawiono poszczególne etapy lepienia figurek.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

21
Seksualność. Na usługach Miłości. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksualność. Na usługach Miłości. Audiobook
Marek Dziewiecki, RTCK
Niedostępny
Brak

Świat seksualności ma dwa przeciwstawne bieguny. Jednym z nich jest przesadna krzykliwość. Z reklam, teledysków, gazet, Internetu płyną wyraźne nawiązania do sfery seksualnej. Wiemy dlaczego tak jest. To, co związane z seksem jest najbardziej nośne. Z drugiej strony prawdziwa seksualność w dalszym ciągu pozostaje tematem tabu. Wielu ludzi niechętnie o niej rozmawia, a już realne zagrożenia z nią związane, które mają potencjalnie destrukcyjny wpływ na zdrowie, szczęście i powodzenie w życiu są zamiatane pod dywan. Na szczęście jest ktoś, kto mówi otwarcie, jakie jest prawdziwe miejsce seksualności w życiu człowieka. Ktoś, kto rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej dziedzinie i daje prawdziwe wskazówki do zastosowania w życiu, aby było ono pełne i szczęśliwe, a związki trwałe i piękne. Tym kimś jest ks. Marek Dziewiecki. Odkłamuje on fałszywe wzorce związane z seksem. Nadaje mu właściwą rangę, przywraca zdrowe podejście i mówi prawdę. Nawet, jeżeli masz niepoukładane życie seksualne, trudne doświadczenia i problemy, to ta konferencja pomoże Ci odzyskać równowagę i przywrócić seksualności jej miejsce i sens. Bo, jak podkreśla autor czysta seksualność jest najistotniejszą sferą człowieka, źródłem dobra, radości, zachwytu.

32,00 zł
31,04 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,96 zł

22
Niemiecki Sprytny słownik. Niemiecko-polski, polsko-niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki Sprytny słownik. Niemiecko-polski, polsko-niemiecki
Dostępny16 szt.

Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka niemieckiego przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych językiem niemieckim. Hasła do naszego słownika zostały dobrane tak, by nie zabrakło w nim najbardziej przydatnych wyrazów i zwrotów, również tych używanych w mowie potocznej. Szczególna uwaga została zwrócona na przejrzysty układ haseł, natomiast praktyczne przykłady ukazują, jak poprawnie używać danych słów w różnych kontekstach i utartych wyrażeniach. Nieocenioną pomocą dla uczniów będą również porady dotyczące problematycznych słów niemieckich. Do słownika dołączony został szczegółowy przegląd niemieckiej gramatyki, wraz z przykładami ilustrującymi użycie omawianych zasad w praktyce. Dzięki temu przyswojenie sobie podstaw języka stanie się jeszcze łatwiejsze. Wyjątkowo ciekawym dodatkiem do naszego słownika są rozmówki, które mogą posłużyć jako interesujący materiał pomocniczy na lekcjach, podczas przygotowań do matury, a także samodzielnej nauki. Praktyczne tematy dotyczące szkoły i pracy, życia codziennego oraz zainteresowań na pewno okażą się pomocne w nabieraniu swobody wypowiedzi i rozwijaniu umiejętności językowych. Mamy nadzieje, że nasz słownik okaże się niezastąpiona pomocą w codziennej nauce języka. Zawartość • 704 strony • 34 000 haseł • 8 000 przykładów, idiomów i frazeologizmów • 67 000 tłumaczeń • 70 stron dialogów przystosowanych do nauki w szkole • 90 adnotacji dydaktycznych

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

23
Angielski. Sprytny słownik. Angielsko-polski, polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Sprytny słownik. Angielsko-polski, polsko-angielski
Niedostępny
Brak

Oddajemy do rąk użytkowników zupełnie nowy słownik języka angielskiego. Publikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych językiem angielskim. Hasła do naszego słownika zostały dobrane tak, by nie zabrakło w nim najbardziej przydatnych wyrazów i zwrotów, również tych używanych w mowie potocznej. Szczególna uwaga zwrócona została na przejrzysty układ haseł, a praktyczne przykłady ukazują, jak poprawnie używać danych słów w różnych kontekstach i utartych wyrażeniach. Nieocenioną pomocą dla uczniów będą również porady dotyczące problematycznych słów angielskich. Do słownika dołączony został szczegółowy przegląd angielskiej gramatyki, wraz z przykładami ilustrującymi użycie omawianych zasad w praktyce. Dzięki temu przyswojenie sobie podstaw języka stanie się jeszcze łatwiejsze. Wyjątkowo ciekawym dodatkiem do naszego słownika są rozmówki, które mogą posłużyć jako interesujący materiał pomocniczy na lekcjach, podczas przygotowań do matury, a także samodzielnej nauki. Praktyczne tematy dotyczące szkoły i pracy, życia codziennego oraz zainteresowań na pewno okażą się pomocne w nabieraniu swobody wypowiedzi i rozwijaniu umiejętności językowych. Do wszystkich haseł słownikowych i wyrażeń zawartych w rozmówkach dołączono transkrypcje wymowy. Mamy nadzieję, że słownik ten okaże się sprytnym i niezastąpionym pomocnikiem w codziennej nauce języka. Zawartość: • 736 stron • 33 000 haseł • 5 000 przykładów, idiomów i frazeologizmów • 65 000 tłumaczeń • 75 stron dialogów przystosowanych do nauki w szkole • 300 adnotacji dydaktycznych

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

24
Płeć. Różnorodność. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płeć. Różnorodność. Audiobook
Marek Dziewiecki, RTCK
Dostępny2 szt.

Nagranie odpowiada m. in na pytania: Czym jest płeć i do czego jest mi potrzebna? Po co mężczyźnie kobieta? Kobieta – czy na pewno słaba płeć? Męski dylemat – być twardym czy czułym? Produkt jest pięknie wydany w twardej oprawie. Całość składa się z książeczki, ćwiczeń i 2CD. Ilustrowana fotografiami z konferencji. Wstęp do nagrania napisał autor, ks. Marek Dziewiecki

32,00 zł
31,04 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,96 zł

25
Ciało. Narzędzie do kochania. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało. Narzędzie do kochania. Audiobook
Marek Dziewiecki, RTCK
Niedostępny
Brak

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie są Twoje „ustawienia fabryczne”? Bóg zaprojektował Cię jako istotę doskonałą. Czy nie masz wrażenia, że świat ciągle stara się udowodnić Ci, że jest inaczej? Istniejemy w świecie w sposób widzialny za pomocą ciała. Ale czy zastanawiamy się, jaki jest jego sens? Dzieci są niewolnikami potrzeb ciała. Z czasem, w procesie dojrzewania, człowiek odkrywa, że ciało przynależy do niego, ale że on sam nie mieści się we własnej cielesności. Jest czymś więcej. Można wyjść ponad to, czego chce tylko moje ciało np. w imię miłości. Można też być złodziejem, który okrada siebie samego ze swojego bogactwa, ulegając cielesnym zachciankom. Przed podobnymi wyborami stoi każdy z nas. Ta gra toczy się o wielką stawkę - Twoje szczęście. Jak zrozumieć te mechanizmy? Poznasz je słuchając tej konferencji.

32,00 zł
31,04 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,96 zł

26
Karolina. Ta, która żyła bardziej - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karolina. Ta, która żyła bardziej
Zbigniew Kucharski, RTCK
Niedostępny
Brak

Ona żyła bardziej. Bardziej pracowicie, bardziej otwarcie, bardziej świadomie, bardziej z miłością. We wszystkim - bardziej. Żyła tak, że dziś dorośli patrząc na jej 16-letni pobyt na ziemi mogą czuć zakłopotanie, które przeradza się w podziw, lub inspirację.

33,00 zł
32,01 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,99 zł

27
Skradzione dusze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skradzione dusze
Niedostępny
Brak

Terry Goodkind swoim świetnie znanym i mającym wielu fanów cyklem „Miecz Prawdy" stworzył całkowicie nową jakość w literaturze fantasy. Wróżebna machina, Trzecie królestwo i Skradzione dusze to kontynuacja w doskonałym stylu tego bestsellerowego cyklu. Bohaterowie umierają... Demoniczny biskup Hannis Arc i jego wskrzeszony z martwych sprzymierzeniec król-duch Sulachan zmierzają na czele upiornej armii półludzi do Pałacu Ludu. Znosząc granicę między światami żywych i umarłych, pragną zaprowadzić swe nieludzkie rządy. Richard, Kahlan, Nicci, Zedd wraz z żołnierzami oraz młodą czarodziejką Samanthą i jej matką starają się ich wyprzedzić. Richard i Kahlan coraz bardziej słabną, śmierć zasiana w ich wnętrzach przez Zaszytą Służkę zaczyna się o nich upominać. Nie wiedzą, że w ich najbliższym otoczeniu czai się zdrajca, którego skryte działania doprowadzą do tego, co zdawało się niemożliwe i niewyobrażalne. Przepowiednie objawią swą przewrotną naturę. Wszyscy się dowiedzą, co znaczyły prastare zapisy mówiące o tym, że siewca śmierci zakończy proroctwo.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

28
Ten mężczyzna. Tom 3. Jego namiętność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ten mężczyzna. Tom 3. Jego namiętność
Niedostępny
Brak

Ten Mężczyzna związał ze sobą młodą projektantkę wnętrz nieokiełznaną namiętnością. Lecz nie wyznał jej prawdy o sobie… Jesse Ward opętał Avę swoim pożądaniem, oślepił pożarem zmysłów. Lecz nie pozwolił jej przeniknąć swoich tajemnic i swojej udręczonej duszy. Ava opuszcza jego wspaniałą rezydencję. Myśli, że w ten sposób uwolni się od niebezpiecznej obsesji. A przecież powinna już dobrze wiedzieć, że Tego Mężczyzny się nie porzuca... Jesse wkracza znowu w życie Avy, zdecydowany przypomnieć jej, jak ekstatyczna rozkosz ich łączyła. Ale Ava też jest zdecydowana, postanawia odkryć prawdę i zedrzeć stalowy pancerz, za którym ukrył się Ten Mężczyzna…

32,80 zł
22,96 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

29
Jest jedna jedyna, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jest jedna jedyna, CD
Orkiestra z Chmielnej, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Jest jedna jedyna 2. Panna Walercia 3. Tyrolskie tango 4. Serenada pod śmietnikiem 5. Stachu 6. Kto cię pokocha jak ja 7. Kto cię dzisiaj przytuli 8. Zapomnisz o tem 9. Przytul, naciśnij, pocałuj 10. Cztery mile za Warszawą 11. Felek Zdankiewicz 12. Czabak 13. Komu dzwonią 14. Księżyc frajer

21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

30
Pieśni legionowe, patriotyczne, wojenne i partyzanckie, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieśni legionowe, patriotyczne, wojenne i partyzanckie, 3 CD
MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny13 szt.

Tracklista: CD 1 - Pieśni legionowe: 1. Pierwsza kadrowa 2. Wojenko, wojenko 3. Rozkwitały pąki białych róż 4. Przybyli ułani pod okienko 5. Bum 6. Jak to na wojence ładnie 7. Hej, strzelcy wraz 8. Marsz Strzelców Lwowskich 9. Ostatni mazur 10. Piosenka o Belinie 11. Nie masz nad żołnierza 12. Ułani, ułani 13. Hej! Idą strzelcy 14. O! Mój rozmarynie 15. Hej! Panienki posłuchajcie 16. Szara piechota 17. Leguny w niebie 18. My, Pierwsza Brygada CD 2 - Pieśni patriotyczne: 1. Bogurodzica 2. Rota 3. Pod Twą obronę 4. Boże, coś Polskę 5. Warszawianka 1831 6. Marsz Ks. Józefa Poniatowskiego 7. Czerwone maki na Monte Cassino 8. Pożegnanie (Bywaj dziewczę zdrowe) 9. Ogniska już dogasa blask 10. Idzie żołnierz borem, lasem 11. Płynie Wisła, płynie 12. Pobudka 13. Hej, żeglujże żeglarzu 14. Dalej chłopcy, dalej żywo 15. Płonie ognisko i szumią knieje 16. Gaude Mater Polonia 17. Jeszcze Polska nie zginęła CD 3 - Pieśni wojenne i partyzanckie: 1. Hej, chłopcy! Bagnet na broń! 2. Pałacyk Michla 3. Pierwszy Sierpień dzień krwawy 4. Marsz Mokotowa 5. Warszawskie dzieci 6. Marsz Żoliborza 7. Siekiera, motyka 8. Gdy w noc wrześniową 9. Natalia 10. Serce w plecaku 11. Dziś do Ciebie przyjść nie mogę 12. Teraz jest wojna 13. Karpacka brygada 14. Szturmówka 15. Zośka 16. Rozszumiały się wierzby płaczące 17. My ze spalonych wsi

43,50 zł
41,33 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,17 zł

31
Olsztyn kocham, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Olsztyn kocham, CD
Czerwony Tulipan, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Muza z Zatorza 2. Chodzą chłopcy ze starówki 3. W Olsztynie 4. Olsztyn kocham 5. Baśka 6. Idę przez miasto 7. Mamy tutaj swoje drogi 8. Do św, Jakuba 9. Herbata w barze przy dworcu 10. Pani Gienia pisze wiersze 11. Patrz idziemy 12. Teatr uliczny 13. Nie myśl nawet 14. Na Cichej 15. Na Prostej 16. Zatańczmy na moście

30,90 zł
29,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,54 zł

32
Ku nieboskłonom, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ku nieboskłonom, CD
Kobranocka, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny3 szt.

Tracklista: 1. Rozgrzeszenia nie chcą mi dać 2. Po nieboskłony 3. Za ideałem niedoścignionym 4. Pałacyk i latarenka 5. Z łopotem flag 6. Daj na tacę 7. Poznałem cię na procesji 8. Póki to nie zabronione 9. Sowiety! 10. Wspomnienie 11. Radio powinno być dla gówniarzy 12. Chcą się podetrzeć naszą skórą 13. Hipisówka

21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

33
Ballady rockowe. Część 3, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballady rockowe. Część 3, 3 CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny10 szt.

Trzecia część kolekcji klasyki polskiego rock'n'rolla. Największe przeboje zespołów takich jak Kobranocka, Łzy, Varius Manx i Wilki. Tracklista: CD 1 1. Subway - Newsy 2. Oddział Zamknięty - Świat rad 3. Mancu - Piosenka barowa dla... 4. Sex Bomba - Kiedy mówimy do widzenia 5. Zdrowa Woda - Mój nerw 6. Alek Mrożek & Gienek Loska - Lepiej niż wczoraj 7. Kobranocka - Więc zdejmij mi z czoła znamię 8. Małgorzata Ostrowska - Szpilki 9. Tubylcy Betonu - Jak dwa słońca 10. De Press - Od anioła do szatana 11. Łzy - Gdybyś był 12. Sztywny Pal Azji - Łoże w kolorze czerwonym (akustycznie) 13. Shout - Przepraszam za miłość 14. DaaB - Przed nami przestrzeń 15. O.N.A - Kiedy powiem sobie dość 16. Nova London - Vera Lynn CD 2 1. Republika - Układ sił 2. Maanam - Kocham cię, kochanie moje 3. Lady Pank - Mała wojna 4. De Mono - Kochać inaczej 5. Farben Lehre - Stojąc obok siebie 6. Avalanche - W cieniu nocy 7. Natura - Ateiści 8. Panika - Dziękuję ci 9. Voo Voo - Flota zjednoczonych sił 10. Varius Manx - Zanim zrozumiesz 11. Brygada Kryzys - Nie daj się 12. IRA - Nadzieja (live) 13. Izabela Trojanowska - Mało siebie znam 14. Popiół - Bartek 15. Obstawa Prezydenta - Blues samotności CD 3 1. Felicjan Andrzejczak - Jolka, Jolka pamiętasz? 2. Lombard - Taniec pingwina na szkle 3. Jan Bo - Zabierz mnie 4. Cave - Schowam się 5. Wanda i Banda - Mamy czas 6. Til - Jeżeli myślisz, że jestem twoim wrogiem 7. T.Love - I love you 8. Hey - Teksański 9. Hetman - Easy rider 10. Farba - Piosenka bez słów 11. Pidżama Porno - One love 12. Lech Janerka - Konstytucje 13. Wilki - Son of the blue sky 14. Jesus Chrysler Suicide - Anaconda's child (remix) 15. Gayga - Sens koloru 16. Human - Słońce moje

46,90 zł
44,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,34 zł

34
The Duets, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Duets, CD
Lonstar, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny8 szt.

Lonstar, właściwie Michał Łuszyczński, ur. 21.11.1948 w Warszawie, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor polskich i angielskich tekstów piosenek, także rysownik, publicysta i popularyzator muzyki country. Studiował na Wydziale Architektury PW. Muzyczny samouk. Grał i śpiewał w szkolnych zespołach The Western Stars i Jaguary. W 1978 założył pierwszy polski zespół muzyki country o nazwie Country Family, z którym wystąpił na KFPP Opole ’83 oraz za granicą, m.in. w Czechosłowacji, ZSRR i na Węgrzech. Wielokrotnie koncertował na Pikniku Country w Mrągowie, Lesku i Kielcach. Występował solo, gościnnie z zespołami Country Road i White Canyon oraz z własnym ® Lonstar Band. W latach 1989-90 przebywał w USA. Koncertował w klubach Wschodniego Wybrzeża, w Waszyngtonie i Chicago. Brał udział w prestiżowych imprezach country, m.in. w festiwalach Summer Lights i Fan Fair w Nashville oraz, jako piosenkarz i mistrz ceremonii, w koncercie New Music Seminar w Nowym Jorku. Wystąpił w amerykańskim programie telewizyjnym Nashville Now i dwukrotnie w Grand Ole Opry. Dokonał licznych nagrań dla archiwum PR. Zrealizował recitale telewizyjne, m.in. „Muzyka i okolice” oraz „Punkt widzenia”, a także cykl „Strefa Country, Scena Country” prezentujący polskich wykonawców tej muzyki. Jest autorem musicalu dla dzieci „Przybycie dobrych wróżek”, kompozytorem piosenek country własnego repertuaru, autorem angielskich tekstów piosenek m.in. dla De Mono, Edyty Geppert, Lombardu, Perfectu, Stanisława Sojki i Urszuli. Lista utworów: 1. Cowboys Gone 2. Radio Friendly 3. Another Night Another Dollar 4. One Inch To The Bottom 5. Sidewalk Country Picker In Nashville 6. Song To Think About 7. Highway Guardian Angel 8. Most Likely To Fail 9. Livin In A Slow Lane 10. The Lord Is My Shepherd 11. Twangy Lead Guitar 12. United States Of Mind 13. Coffee Story 14. Countrowersja 15. Znam go parę lat 16. Głośna cicha noc 17. Odisiel Kovboj

37,90 zł
36,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

35
To męski świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
35,90 zł
36
World of number ones - 1959, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of number ones - 1959, CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny7 szt.

Tracklista: 1. Smoke gets in your eyes 2. Stagger Lee 3. Venus 4. Come softly to me 5. The happy organ 6. Kansas City 7. The battle of New Orleans 8. Lonely boy 9. A big hunk o'love 10. The three bells 11. Sleep walk 12. Mack the knife 13. Mr. Blue 14. Heartaches by the number 15. Why 16. The day the rains came 17. One night 18. I got stung 19. As I love you 20. Side saddle 21. It doesn't matter anymore 22. A fool such as I 23. I need your love tonight 24. Roulette 25. Dream lover 26. Living doll 27. Only sixteen 28. Here comes summer 29. Travelin' loght 30. What do you want? 31. What do you want to make those eyes at me for?

31,20 zł
29,64 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,56 zł

37
Lies, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lies, CD
Heroes Get Remembered, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny6 szt.

Muzycznie zespół porusza się między klimatami amerykańskiego rocka i posthardcore, czasem zahaczając o nieco lżejsze rejony. Jednocześnie cały czas konsekwentnie kształtuje swój własny styl, który cechuje niesamowita energia i melodyjność kompozycji. Płyta Lies jest również bardzo osobista. Muzycy przelali w utwory dotychczasowe doświadczenia i emocje, które nie zawsze były pozytywne. Album mówi między innymi o niespełnionych marzeniach i obietnicach, o straconych przyjaźniach, o utracie zaufania i upadku światopoglądu a także o tym, że ceną, którą płacą za życie po swojemu, czyni ich wiecznymi outsiderami. Tracklista: 1. Hopes and fears 2. Give it to me 3. Little Mary 4. Lumberjack 5. Collision 6. Deadbird 7. Endgame 8. Anthem 9. Long night drive 10. Side of the road

41,90 zł
39,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,09 zł

38
Lubię te piosenki, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię te piosenki, CD
Tomasz Wachnowski, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny2 szt.

Tomek Wachnowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów z grona wykonawców piosenki poetyckiej. Na płycie Lubię te piosenki Wachnowski wraca do "kraju lat dziecinnych", swojej wielkiej fascynacji - piosenek Wojciecha Bellona i Wolnej Grupy Bukowina. Do nagrania płyty Wachnowski zaprosił skrzypka Marka Wierzchuckiego. Tracklista: 1. Bez słów (Chodzą ulicami ludzie) 2. Pejzaże harasymowiczowskie 3. Majster Bieda 4. Bukowina I 5. Wychodzimy z zimy 6. Nuta z Ponidzia 7. Tu przy piwie 8. Piosenka wiosenna 9. Rzeka 10. Kołysanka dla Joanny 11. Sielanka o domu 12. Jakże blisko 13. Śniegowice

42,90 zł
40,76 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,14 zł

39
Jadziem, Panie Zielonka - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jadziem, Panie Zielonka
Orkiestra z Chmielnej, MTJ Agencja Artystyczna
Niedostępny
Brak

Tracklista: 1. Jadziem, Panie Zielonka 2. Kogutka w ogonek 3. U cioci na imieninach 4. W zrujnowanym lokalu na Woli 5. Apasz 6. Panna Andzia ma wychodne 7. Tańsza stówka niż złotówka 8. Tango stołeczne 9. Bal u starego Joska (Bal na Gnojnej) 10. Miss chodnika 11. Hanko 12. Salomon Ella 13. Cyk Walenty 14. Nie masz cwaniaka nad Warszawiaka 15. Stuknęła sześćdziesiątka

21,90 zł
20,81 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,09 zł

40
Mięśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mięśnie
Dostępny4 szt.

41,90 zł
41
Kto Ty jesteś? Czyli adresaci, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto Ty jesteś? Czyli adresaci, 2 CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny10 szt.

Utwory z musicalu dokumentalnego, który odbył się dnia 31 lipca 2008 roku na scenie plenerowej przy pomniku Powstania Warszawskiego w 64. rocznicę wybuchu Powstania. Udział wzięli: Katarzyna Groniec, Alina Janowska, Katarzyna Kiszewska, Krystyna Kozanecka, Lucyna Malec, Zosia Nowakowska, Kinga Preis, Natalia Sikora, Grażyna Wolszczak, Wojciech Brzeziński, Jerzy Dominik, Krzysztof Dracz, Jacek Jarosz, Tomasz Kammel, Roman Kołakowski, Paweł Lipnicki, Wojciech Machnicki, Grzegorz Markowski, Marian Opania, Janusz Radek, Tomasz Steciuk oraz dzieci i młodzież. Tracklista: CD 1: 1. Źródło 2. Adresaci 3. Kto Ty jesteś? 4. Polak mały! 5. Jaki znak Twój? 6. Orzeł Biały! 7. Gdzie Ty mieszkasz? 8. Między swemi! 9. W jakim kraju? 10. W polskiej ziemi! CD 2: 1. Czym ta ziemia? 2. Mą Ojczyzną! 3. Czym zdobyta? 4. Krwią i blizną! 5. Czy ją kochasz? 6. Kocham szczerze! 7. A w co wierzysz? 8. W Polskę wierzę! 9. Ostatni 10. Widomy Znak 11. Gloria Victis!

51,90 zł
49,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,59 zł

42
Krótkie wykłady Chemia analityczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie wykłady Chemia analityczna
Niedostępny
Brak

Praca stanowi zwięzły, lecz wyczerpujący podręcznik chemii analitycznej dla studentów. Umożliwia on łatwy dostęp do zasadniczych informacji z tej dziedziny. W książce przedstawiono wszystkie ważne obszary chemii analitycznej w sposób ułatwiający naukę i umożliwiający szybką powtórkę. Publikacja prezentuje: istotę chemii analitycznej, jej zakres i zastosowania, ocenę danych w pomiarach analitycznych, reakcje analityczne w roztworach, techniki rozdzielania, techniki spektrometryczne, techniki łączone, metody termiczne, czujniki, automatyzację i komputeryzację.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

43
Rachunek operatorowy Metody rozwiązywania zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek operatorowy Metody rozwiązywania zadań
Dostępny27 szt.

Książka zawiera teorię niezbędną do zrozumienia zagadnień związanych z najbardziej znanymi i wykorzystywanymi w praktyce transformatami: Laplace'a, Z, Fouriera. Każdy rozdział składa się z krótkiego wstępu teoretycznego, przykładów z obszernymi rozwiązaniami oraz zadań przeznaczonych do samodzielnego rozwiązania. Rozwiązania prezentowane są "krok po kroku", wraz ze wszystkimi przekształceniami, co umożliwi łatwe i szybkie przyswojenie metod rachunku operatorowego. Prezentowane zadania ułatwią czytelnikowi zrozumienie zagadnień związanych z transformatami i biegłe korzystanie z metod rachunku operatorowego. Książka przeznaczona dla szerokiego kręgu studentów kierunków technicznych, takich jak automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, a także kierunków matematycznych. Ponadto może się okazać przydatna dla wykładowców jako źródło wielu przykładów.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

44
Kolorowanka. Na łące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Na łące
Dostępny144 szt.

32 strony z kolorowankami dla dzieci. Na stronach kolorowanki znajdziecie Państwo zarówno kolorowanki związane z wiosną, jak i świętami wielkanocnymi.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

45
Zabić Jezusa. Opowieść historyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabić Jezusa. Opowieść historyczna
Niedostępny
Brak

Nowe spojrzenie na historię ukrzyżowania Jezusa Zabić Kennedy’ego i Zabić Lincolna zafascynowały miliony czytelników na całym świecie – te pasjonujące pozycje literatury faktu pozwoliły spojrzeć na historię ze świeżej perspektywy. Tym razem znany z The O’Reilly Factor prezenter opisuje poruszające wydarzenia, które doprowadziły do egzekucji najbardziej inspirującego człowieka w dziejach: Jezusa z Nazaretu. Prawie dwa tysiące lat po tym, jak ów uwielbiany i kontrowersyjny młody rewolucjonista poniósł brutalną śmierć z rąk rzymskich żołnierzy, ponad 2,2 miliarda ludzi stara się żyć zgodnie z jego naukami i wierzy, że był Bogiem. Na kartach tej fascynującej, odwołującej się do materiałów historycznych relacji o życiu Jezusa i jego czasach ożyją takie sławne postaci, jak Juliusz Cezar, Kleopatra, Oktawian, Herod Wielki, Poncjusz Piłat i Jan Chrzciciel. Zabić Jezusa przenosi czytelników w te nad wyraz burzliwe czasy, opowiadając zarazem o przełomowych politycznych i historycznych wydarzeniach, które doprowadziły do nieuniknionej śmierci Jezusa – i zmieniły na zawsze nasz świat.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

46
Korzenie zdrady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korzenie zdrady
Niedostępny
Brak

Z domu Wielkiego Herolda Clarenceux zostaje skradziony przechowywany w ścisłej tajemnicy akt małżeństwa Anny Boleyn z Henrym Percym. Clarenceux podejrzewa o kradzież kobietę, która pomagała mu go odnaleźć, Rebeccę Machyn. Wyrusza na poszukiwanie Rebecki i dokumentu, lecz jego poszukiwania zostają przerwane przez legendarnego pirata, Rawa Carewa.

36,00 zł
28,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,20 zł

47
Love. Classics, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Love. Classics, 3 CD
różni, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny8 szt.

Love to kolejna część serii wydawniczej MTJ Classics. Tematem przewodnim jest zjawisko, które inspiruje i napędza do działania artystów w każdej dziedzinie sztuki - miłość. Niezależnie od gatunku, stylu czy nawet uwarunkowań kulturalnych, uczucie to jest najwdzięczniejszym tematem dla każdego, kto pisze piosenki i chce z nimi dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Miłość dotyczy absolutnie wszystkich, wszędzie i zawsze. Każdy, kto zastanawiał się nad idealnym prezentem na walentynki, ma problem z głowy. Love to idealny podarunek dla osoby, która wie, domyśla się lub niebawem ma się dopiero przekonać, że ktoś o niej myśli. CD 1: 1. Chreap Trick - If you want my love 2. Level 42 - Lesson in love 3. Fun Boy Three - Tunnel of love 4. OMD - So in love 5. Alison Moyet - Is this love? 6. Beverley Craven - Love scenes 7. Basia Drunk - On love 8. Chic - I want your love 9. Simply Red - Never never love 10. The Wave Pictures - Better to have loved 11. The Waterboys - A man is in love 12. Dry The River - It was love that laid us low 13. Robbie Williams - Love somebody 14. Tears For Fears - Sowing the seeds of love 15. Ultravox - Love's great adventure 16. Yello - I love you CD 2 1. Anastacia - I'm outta love 2. Morcheeba - Gimme your love 3. Dawn Penn - You don't love me ( No, No, No) 4. En Vogue - Don't let go (Love) 5. Jennifer Rush - The power of love 6. The Persuaders - Thin line between love & hate 7. Anita Baker - Sweet love 8. Donna Lewis - I love yoy always forever 9. Edie Brickell & New Bohemians - Love like we do 10. Cherry Ghost - Love will follow you 11. Chris Rea - And you my love 12. The Supremes - You can't hurry love 13. Wet Wet Wet - Love is all around 14. The Rubettes - Sugar baby love 15. Gwen Mc Crae - All this love that I'm givin 16. 10CC - I'm not in love CD 3 1. ABC - The look of love 2. Roxette - It must have been love 3. Heart - What about love? 4. Foreigner - I want to know what love is 5. Stevie Wonder - I was made to love her 6. Sharleen Sputeri - Stop. I don't love you anymore 7. Peter And Gordon - A world without love 8. Dusty Springfield - The look of love 9. Melody Gardot - Our love is easy 10. Editors - What is this thing called love 11. Shanice - I love your smile 12. Howard Jones - What is love 13. Limahl - Only for love 14. The Lover Speaks - No more "I love you's" 15. The Antlers - I don't want love 16. Percy Sledge - When a man loves a woman

53,90 zł
51,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,69 zł

48
O Tolkmicku i parafii św. Jakuba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O Tolkmicku i parafii św. Jakuba
Niedostępny
Brak

Tolkmicko ? to mała Ojczyzna, ale jakże piękny zakątek Polski. Nie brakuje tu lasów ani zielonych wzgórz, pod którymi może schowane są pozostałości grodów dawnych rodów pruskich? To ziemia ubogacona dziejowo. Tak o Tolkmicku pisze sama Autorka, opierając się na wspomnieniach osób z nim związanych oraz wszelkich dostępnych archiwalnych dokumentach. Pokazuje miasto od początku jego istnienia aż do dzisiaj. Dowiadujemy się, jak zmieniała się sytuacja ekonomiczna i kulturalna ludności tolkmickiej na przestrzeni wieków, czym się zajmowali mieszkańcy, co ich interesowało, jakie kultywowali tradycje, jak wyglądało ich życie codzienne i religijne. Poznajemy architekturę miasta, system szkolnictwa, czyhające na miasto zagrożenia. Najwięcej jednak miejsca poświęca Autorka na opisy pracy duszpasterskiej w Tolkmicku, wyjaśniając przy tym, jaką rolę odgrywał Kościół w tej społeczności. Zanurzmy się więc w przeszłości, która fascynuje, zadziwia i rodzi tęsknotę za odkrywaniem jej tajemnic?

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

49
Super Hero Mashers SKAAR - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Super Hero Mashers SKAAR
Hasbro
Niedostępny
Brak

Figurka bohatera z uniwersum komiksów Marvel. Figurka o wysokości 15 cm z wymiennymi elementami, które można dowolnie wymieniać z innymi postaciami z tej serii. Zabawka dla dzieci w wieku od 4 lat.

65,02 zł
58,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

50
Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka Podręcznik dla cudzoziemców Część 1
Dostępny3 szt.

W serii W Wieży Babel po Polsku są wydawane podręczniki napisane przez polonistów i nauczycieli przedmiotów zatrudnionych w Studium Języka Polskiego dla Cudzoziemców Uniwersytetu Łódzkiego. Wieża Babel to popularna nazwa łódzkiego centrum, w którym od lat 50. XX w. prowadzona jest edukacja polonistyczna kandydatów na studia i entuzjastów języka polskiego z wielu krajów świata. Jako czwarty tom serii proponujemy pracę Fizyka. Podręcznik dla cudzoziemców. Część I autorstwa dr Barbary Busiakiewicz i mgr. Tadeusza Malinowskiego ? doświadczonych wykładowców fizyki w SJPdC UŁ, przy współpracy z polonistką mgr Iwoną Gosztowt. Podręcznik ten jest kolejną ważną publikacją w naszej serii ukazującą specyfikę nauczania języka polskiego jako obcego w jednej ze specjalistycznych odmian akademickich. Podręcznik został napisany z myślą o kandydatach na studia politechniczne, biotechnologiczne i medyczne w Polsce. Należy go używać we wstępnej fazie kursu fizyki -praca z podręcznikiem pod kierunkiem nauczyciela zajmuje ok. 50 godz. Książka jest adresowana do słuchaczy, którzy osiągnęli już poziom kompetencji języka polskiego A1 oraz posiadają maturę (lub jej odpowiednik) uzyskaną w kraju ojczystym. Wybór tematów i ich uporządkowanie zostały podyktowane wstępnymi wymaganiami programowymi stawianymi przez uczelnie wyższe. Każdy z tematów jest obudowany tekstem preparowanym o charakterze popularnonaukowym, wzorami, wykresami i ilustracjami ułatwiającymi zrozumienie tematu. Przyswojenie nowej leksyki i kolokacji jest wspomagane za pomocą tabelek zawierających nowe słowa i wyrażenia. Ważnym elementem każdego rozdziału są ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu bazowego, jak też przyjmujące różnorodne formy ćwiczenia językowe - fleksyjne, słowo­ twórcze, składniowe. prof. UŁ dr hab. Grażyna Zarzycka (redaktor serii) ?W podręczniku Autorzy zawarli podstawowe zagadnienia fizyki sformułowane w konwencji służącej zapoznaniu czytelnika z podstawowym słownictwem, strukturami językowymi oraz terminologią potrzebną cudzoziemcom do podjęcia studiów w języku polskim na kierunkach technicznych i medycznych. (...) Jest to praca bardzo interesująca i nowatorska, gdyż uwzględnia problemy i potrzeby studentów zagranicznych?. Z recenzji prof. dr hab. Ilony Zasady

29,90 zł
25,71 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,19 zł

Wróć do góry