hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.03.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 20 marca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Śpiące Królewny (Rebel), na drugim Ołówek grafitowy 1502/II 8B-2H (12 sztuk) (Koh-I-Noor). Kolejny produkt to Tappi i wielka burza. Część 5 (Marcin Mortka) oraz Made in Polska. Culture, design, sites (Krzysztof Żywczak).
1
Śpiące Królewny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śpiące Królewny
Rebel, od 8 lat
Dostępny69 szt.

Gra o opiekuńczych smokach, dzielnych rycerzach i śpiących królewnach Wyobraźcie sobie miejsce, w którym żyją: Królewna Naleśników, Książę Ciastek i stadko nadopiekuńczych smoków… Jeśli brzmi to dla Was jak sen, to najwidoczniej tak jest! „Śpiące Królewny” zostały wymyślone przez 6-letnią Mirandę Evarts pewnej nocy, gdy dziewczynka długo nie mogła zasnąć. Obudziwszy się następnego ranka, wraz ze swoją starszą siostrą Madeleine oraz rodzicami stworzyła ten dziwaczny acz cudowny świat śpiących możnowładców. Gdy zanurzysz się w fantastyczną krainę rodziny Evartsów, odnajdziesz grę, która pomoże ci rozwijać pamięć, budować strategię i poznawać podstawową arytmetykę. Uważaj jednak na działanie Mikstur usypiających, aby przypadkiem nie uśpić wszystkich graczy! „Śpiące Królewny”: • pomogą rozwinąć pamięć i spostrzegawczość, • podczas zabawy nauczą podstawowych zasad arytmetyki, • wprowadzą dzieci w świat karcianek i planszówek, • mają proste zasady, które zostawiają spore pole do kombinowania, • są przezabawnie ilustrowane!

40,00 zł
35,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,80 zł

2
Ołówek grafitowy 1502/II 8B-2H (12 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek grafitowy 1502/II 8B-2H (12 sztuk)
Koh-I-Noor
Dostępny99 szt.

Zestaw artystycznych ołówków Koh-I-Noor 1500, 12 sztuk, HB-10H, twarde. Ołówki grafitowe Koh-I-Noor od dziesięcioleci cieszą się światową reputacją jako synonim jakości. Seria 1500 produkowana jest w 20-stopniowej wyjątkowo precyzyjnej skali gradacji, wyróżniają się wysoką transparentnością i łatwym usuwaniem. Oprawki cedrowe tych sześciobocznych ołówków są wielokrotnie lakierowane. Zestaw artystyczny zawiera 12 ołówków miękkich i średnich w metalowej kasecie od 8B do 2H, do rysunku artystycznego, szkicowania i cieniowania. Miękkie ołówki są idealne do cieniowania, tonowania gdyż łatwo się rozcierają, zaś średnie do rysowania konturów i ostrych linii.

29,99 zł
28,49 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,50 zł

3
Tappi i wielka burza. Część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tappi i wielka burza. Część 5
Dostępny47 szt.

Książki o wesołym wikingu Tappim liczą już 8 tomów. Opowieści o Tappim, reniferku Chichotku i mieszkańcach Szepczącego Lasu cechuje ciepła, baśniowa, bardzo pogodna narracja, klimatem przypominająca historie o Kubusiu Puchatku czy Muminkach. Zarówno główni, jak i drugoplanowi bohaterowie są niejako archetypami baśniowych bohaterów: dobrzy i dzielni pomagają tym słabszym, dobre uczynki są nagradzane a złe karane, itd. Historie, pomimo zanurzenia w baśniowym świecie, są czytelne i bliskie współczesnemu czytelnikowi – poruszają problemy znane przedszkolakom, opisują sytuacje z codziennego życia. W zbiorach „Tappi i przyjaciele” można na przykład przeczytać o tym, co stracił Chichotek, kiedy był leniwy i nie chciało wstać mu się z łóżka, albo że nie należy kłamać. Seria kolorowa – „Tappi i przyjaciele” – to zbiór 10 krótkich opowiadań, idealnych do czytania przed snem. Seria czarno-biała – to dłuższe, odrębne przygody Tappiego, podzielone na rozdziały. Dobre dla nieco starszego dziecka, które potrafi już skupić uwagę i śledzić fabułę. To także dobra propozycja dla dzieci, które zaczynają czytać samodzielnie.

19,99 zł
11,99 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 8,00 zł

4
Made in Polska. Culture, design, sites - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made in Polska. Culture, design, sites
Dostępny163 szt.

Wersja anglojęzyczna przygotowana została z myślą o zagranicznych turystach zafascynowanych naszym krajem. Koronki koniakowskie, bursztyn, ceramika, kultowy skuter Osa, luksusowe jachty, a także Szkoła Filmowa w Łodzi i Solidarność to tylko niektóre produkty i marki, z których Polska słynie na świecie. Album Made in Poland prezentuje designerskie wytwory, wybitne osiągnięcia i zdumiewającą myśl ludzką, które zyskały uznanie na arenie międzynarodowej i są powodem do dumy dla Polaków. Liczne fotografie ilustrują interesujące opisy.

39,95 zł
29,16 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,79 zł

5
Pustka wielkich cisz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustka wielkich cisz
Dostępny20 szt.

Pustka wielkich cisz to opowieść o pierwszym w historii samotnym przejściu Łuku Karpat. O wędrówce, która okazała się najtrudniejszą i najpiękniejszą drogą, jaką kiedykolwiek przeszedłem. O walce z górami i samym sobą, własnymi słabościami i lękami. Oraz o marzeniu, które stało się obsesją, a spełnione przewróciło do góry nogami moje życie. Opowieść osobista, miejscami bolesna, bez koloryzowania i ukrywania tego, co bolesne, po prostu szczera. Spisywana na gorąco już w czasie drogi przez Karpaty, w notatniku niesionym w plecaku. Często w strugach padającego deszczu, w ciasnym namiocie, przy mdłym świetle latarki lub świeczki. To opowieść o wizji, zrealizowanej za sprawą uporu i determinacji” – Łukasz Supergan.

45,90 zł
33,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,85 zł

6
Dar języków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dar języków
Dostępny4 szt.

1 czerwca 2014 roku na stadionie olimpijskim w Rzymie dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata modliło się w językach nad Ojcem Świętym. Franciszek ukląkł, opierając się o krzesło, i z pokorą skłonił głowę. Dwa tysiące lat wcześniej Paweł wkładał ręce na mieszkańców Efezu, którzy nawet nie słyszeli, że istnieje Duch Święty, a ci otrzymywali Bożą łaskę i mówili językami. Tak samo czynili Piotr i Jan w Samarii. Cud daru języków służących do głoszenia dobrej nowiny i modlitewnego wielbienia Boga towarzyszył Kościołowi od dnia Pięćdziesiątnicy. U początku XX wieku ogień charyzmatów zapłonął na nowo w środowisku protestanckim, w Topeka w stanie Kansas. Pastor Charles Parham zamienił niedokończony dom na szkołę biblijną, w której nadprzyrodzone dary pojawiły się z nieodpartą mocą. Katoliccy studenci doświadczyli podobnego błogosławieństwa podczas słynnego weekendu w Duquesne w 1967 roku. Dziś Katolicka Odnowa Charyzmatyczna oficjalnie obecna jest w ponad dwustu dwudziestu krajach. Czy współczesne doświadczenie modlitwy w językach jest tym samym, o którym mówi Biblia? Jak przejawiał się dar języków na przestrzeni wieków historii Kościoła? Co na to psychologowie i neurolodzy? I jak modlitwa językami zmienia ludzkie życie? Autor książki mierzy się z tymi pytaniami w dwojaki sposób: powołuje się na badania biblistów, teologów i historyków Kościoła oraz przytacza poruszające świadectwa ludzi, którzy odkryli głębię Bożej miłości, otwierając się na świat charyzmatów.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

7
English File Beginner Workbook Without Key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File Beginner Workbook Without Key
NiedostępnyBrak

English File third edition offers more support for teachers and students. Teacher's Book provides over 100 photocopiables to save preparation time, plus extra tips and ideas. iTools brings your classroom to life with the Student's Book, Workbook AND Teacher's Book photocopiable activities, on-screen and interactive. iTutor enables students to revise, review and catch up if they've missed a lesson with all audio and video, plus Grammar, Vocab, Pronunciation, Reading and Listening. Students can learn and practise sounds, words and sentences in context - and take wherever they go - with the Pronunciation App. Sample materials available from the English File website.

71,90 zł
64,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,19 zł

8
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Francuski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Francuski
Dostępny15 szt.

Idealna, wygodna w użyciu i będąca zawsze pod ręką „ściągawka” do nauki i powtórek w domu, szkole i na kursach językowych. Dwunastostronicowa, kolorowa składanka poręcznego formatu, którą można wpiąć do segregatora, zawiera najważniejsze informacje o czasownikach, podane w maksymalnie zwięzłej formie. Omówione zostały wszystkie czasy i tryby, przedstawiono wzory odmian najważniejszych czasowników regularnych i nieregularnych, omówiono najważniejsze osobliwości koniugacyjne. Liczne przykłady pomagają zapamiętać i utrwalić wiadomości językowe.

9,90 zł
7,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,08 zł

9
Kolorowe szlaczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowe szlaczki
Dostępny11 szt.

Książka edukacyjna z naklejkami

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

10
Last Minute audio. Norweskie rozmówki ze słowniczkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute audio. Norweskie rozmówki ze słowniczkiem
Dostępny10 szt.

Rozmówki z nagraniami, dostępnymi na stronie www.chmura.pons.pl , dzięki którym ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę. W Rozmówkach Last Minute Audio znajdziesz zwroty najczęściej używane w typowych sytuacjach za granicą. Czytelny podział tematów pozwoli Ci szybko wyszukać potrzebną frazę. Dzięki kieszonkowemu formatowi masz je zawsze pod ręką!

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

11
Gollob. Testament Diabła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gollob. Testament Diabła
Dostępny29 szt.

44 historie z życia mistrza Tomasz Gollob. Ikona światowego żużla, jeden z dwóch polskich indywidualnych mistrzów świata. Najbardziej utytułowany zawodnik w historii polskiego żużla. Sportowiec roku 1999. Jedna z najpopularniejszych osobowości sportowych ostatnich 25 lat w Polsce. "W dzieciństwie byłem strasznym łobuziakiem. Koledzy wołali na mnie Diabeł. Nie krzywdziłem nikogo, ale potrafiłem rozpychać się łokciami. Dorastałem w trudnej dzielnicy. Na bydgoskim Londynku nie było wtedy lamp i po zmroku zapadały egipskie ciemności. Strach było chodzić, ale człowiek nie miał wyboru".

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

12
Inferno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inferno
Dostępny28 szt.

Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon budzi się na szpitalnym łóżku w zupełnie obcym miejscu. Nie pamięta, jak i dlaczego znalazł się w szpitalu. Nie potrafi też wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. Czasu na rozmyślania nie ma, niestety, zbyt wiele. Ledwie na dobre odzyskuje przytomność, ktoś próbuje go zabić. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon opuszcza w pośpiechu szpital. Ścigany przez nieznanych wrogów przemierza uliczki Florencji, próbując odkryć powody niespodziewanego pościgu. Podąża śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego… Czy jego wiedza o tajemnych sekretach, które skrywa historyczna fasada miasta wystarczy, by umknąć nieznanym oprawcom? Czy zdoła rozszyfrować zagadkę i uratować świat przed śmiertelnym zagrożeniem?

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

13
Pamiątka pierwszej Komunii Świętej. Pakiet komunijny: Biblia dla dzieci oraz Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiątka pierwszej Komunii Świętej. Pakiet komunijny: Biblia dla dziec...
NiedostępnyBrak

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Pakiet 2 książek: Biblia dla dzieci oraz Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

14
Go-giver. Rozdawca. Krótka opowieść o wielkiej koncepcji biznesowej. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go-giver. Rozdawca. Krótka opowieść o wielkiej koncepcji biznesowej. A...
Bob Burg, John David Mann, MT Biznes
NiedostępnyBrak

Go-Giver – historia ambitnego, młodego mężczyzny o imieniu Joe, który bardzo pragnie odnieść sukces. Kolejne porażki doprowadzają go do poznania Pięciu Praw Niebotycznego Sukcesu – Mocy Dawania. Naucz się razem z Joe przenieść punkt ciężkości ze zdobywania na dawanie. Postaw interesy innych na pierwszym miejscu i dodaj wartości ich życiu a ostatecznie osiągniesz nieoczekiwany zysk. Pełna mądrości i wdzięku książka Go-Giver jest budującą i inspirującą opowieścią, która nadaje nowe znaczenie starej maksymie.

29,90 zł
25,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,48 zł

15
Wyprawa Sobieskiego do Mołdawii w 1686 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprawa Sobieskiego do Mołdawii w 1686 r.
NiedostępnyBrak

Udział Rzeczypospolitej w wojnie Ligi Świętej z Turcją u schyłku XVII w. nie został dotąd w naszej literaturze historyczno-wojskowej należycie wyjaśniony. Wojna, którą tak chlubnie rozpoczął król Jan III pod Wiedniem w 1683 r. i której przez długie lata był głównym uczestnikiem, przedstawia się nam w świetle dotychczasowych badań jako splot zdarzeń drugorzędnego znaczenia, przyćmionych blaskiem wiedeńskiego zwycięstwa, stojących nawet poza czynami Podhajec, Chocimia, Lwowa i Żórawna z pierwszej wojny tureckiej. A przecież kampanie żwaniecka i bukowińska, wyprawy mołdawskie, akcje oblężnicze pod Kamieńcem i obrona pogranicza ruskiego przed Tatarami w latach 1683-1699 to działania oręża polskiego, które może nie były tak błyskotliwe jak tamte, zwłaszcza że dokonywały się na tle rozprzęgania się naszej wojskowości, niemniej jednak zasługiwać powinny na większe zainteresowanie już przez to, że przypadały na ostatnie lata największego naszego wodza i jego zamierającego geniuszu.

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

16
Baśnie świata. Tomcio Paluch i inne baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie świata. Tomcio Paluch i inne baśnie
NiedostępnyBrak

Wybór najpiękniejszych, klasycznych baśni dla dzieci z literatury światowej. Te książki powinno mieć w swojej biblioteczce każde dziecko.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

17
Kurs jasnowidzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurs jasnowidzenia
NiedostępnyBrak

Wszyscy dysponujemy zdolnością dostrzegania, tego co ulotne i niemożliwe do empirycznego zweryfikowania. Teraz, za sprawą tej książki, każdy z nas swój nieoszlifowany talent przekuć w najprawdziwszy brylant...

34,30 zł
24,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,60 zł

18
Czego pragną kobiety? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czego pragną kobiety?
NiedostępnyBrak

Czego pragną kobiety? Małżeństwa? Uniesienia? Intymności? Fantazji? Rezultaty opracowania Bergnera okazały się tak zaskakujące i rewolucyjne, że nawet Freud mógłby się zaczerwienić. Autor poddaje wnikliwej analizie całą dotychczasową wiedzę dotyczącą kobiecego podniecenia seksualnego i pożądania. Opierając się na szeroko zakrojonych badaniach i wywiadach z renomowanymi behawiorystami, seksuologami, psychologami oraz kobietami, autor zmusza nas do zrewidowania głęboko utrwalonych wyobrażeń dotyczących kobiecej seksualności. W tej rewolucyjnej książce, autor pomaga zgłębić odpowiedzi na prowokacyjne pytania: • czy kobiety rzeczywiście stanowią mniej monogamiczną płeć? • jaki wpływ na pożądanie mają bliskość i więź emocjonalna? • jaka jest rola narcyzmu – pragnienia bycia pożądaną – w kobiecej seksualności? Książka wyznacza fundamentalną zmianę paradygmatu w postrzeganiu natury kobiecego pożądania.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

19
Stolarz. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stolarz. Audiobook
Gordon Jon, MT Biznes
NiedostępnyBrak

Michael budzi się w szpitalu z bandażem na głowie i z lękiem w sercu. Stres związany z tworzeniem wraz z żoną Sarah rozrastającej się firmy doprowadził go do chwilowej utraty przytomności podczas porannej przebieżki. Gdy Michael odkrywa, że człowiek, który ocalił mu życie jest stolarzem, składa mu wizytę, aby wkrótce przekonać się, że ma do czynienia z kimś więcej niż tylko ze zwykłym rzemieślnikiem – lecz z budowniczym ludzkiego życia, kariery i zespołów. W miarę jak stolarz dzieli się z nim swoją mądrością, Michael podejmuje próbę ocalenia swojej firmy w obliczu przeciwności, odrzucenia, lęku i porażki. Z biegiem czasu uczy się, że prawdziwego sukcesu nie da się osiągnąć z dnia na dzień, a także dowiaduje się o istnieniu ponadczasowych zasad, które pomagają wybijać się, wyróżniać oraz wpływać na życie ludzi i świat. Czerpiąc z doświadczenia pracy z niezliczonymi liderami, sprzedawcami, sportowcami profesjonalistami i amatorami, organizacjami typu non-profit i szkołami, Jon Gordon snuje zabawną i pouczająca historię, która zainspiruje cię do budowania lepszego życia, kariery i zespołu dzięki najlepszym na świcie strategiom sukcesu. Jeśli jesteś gotów stworzyć swoje arcydzieło, przeczytaj Stolarza i już dziś rozpocznij proces budowy.

24,90 zł
21,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,73 zł

20
Twórcza odwaga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twórcza odwaga
NiedostępnyBrak

Wnikliwa i fascynująca opowieść o tym, jak uwolnić, pielęgnować i umacniać wrodzoną kreatywność drzemiącą w każdym z nas. Innowacja i kreatywność to obecnie powszechnie uznawane siły napędowe sukcesu w biznesie. Najwyżej cenione cechy współczesnych przywódców. Jednak większość z nas przejawia skłonność do rezygnacji z szaty kreatywności na rzecz „typów twórczych” – tych, którzy malują, rzeźbią, projektują lub piszą, by w ten sposób zarabiać na życie. Zapominamy, że jako dzieci wszyscy byliśmy kreatywni, lepiliśmy figurki z gliny i często używaliśmy kredek. Z czasem wielu z nas zniechęciło się do swoich twórczych przedsięwzięć, by ostatecznie skupić całą swoją energię na dążeniu do bardziej tradycyjnych celów. W książce „Twórcza odwaga” bracia Kelleyowie przypominają, że wszyscy mamy do zaoferowania jakieś pomysły i spostrzeżenia. Przekonują, że kreatywność to stan umysłu, sposób myślenia i proaktywne podejście do znajdowania nowych rozwiązań. Nie wszyscy możemy być artystami, ale każdy może być bardziej twórczym prawnikiem, lekarzem, menedżerem lub sprzedawcą. David Kelley jest założycielem IDEO – jednej z wiodących na świecie firm zajmujących się innowacją i projektowaniem – jak również twórcą d.school na Uniwersytecie Stanforda. Tom Kelley jest partnerem w IDEO i autorem bestsellerów „Sztuka innowacji” oraz „Dziesięć twarzy innowacji”. Zajmuje również stanowisko executive fellow na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley’s Haas School of Business. www.creativeconfidence.com

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

21
Korpus oficerski wojska polskiego w drugiej połowie XVII wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korpus oficerski wojska polskiego w drugiej połowie XVII wieku
NiedostępnyBrak

Prezentowana monografia jest uzupełnioną i poprawioną wersją rozprawy doktorskiej Kadra oficerska armii koronnej w drugiej połowie XVII w., przygotowaną pod naukowym kierunkiem Prof. dr hab. Jana Wimmera i obronioną na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego w 1989 r. Jej fragmenty zostały już opublikowane, albo w formie książkowej albo w formie artykułów. Obecna publikacja wymagała znacznych uzupełnień z powodu pojawienia się licznych monografii czy artykułów, omawiających tworzenie i funkcjonowanie polskiego i litewskiego korpusu oficerskiego w XVII w., ale również z racji opublikowania dwóch tomów Słownika biograficznego oficerów polskich drugiej połowy XVII wieku, zawierających około tysiąca biogramów ówczesnych dowódców i urzędników armii koronnej.

85,00 zł
65,45 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,55 zł

22
Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kornet, Klarnet i łysa ciocia Iza.
NiedostępnyBrak

Marek i Darek to bliźniacy podobni do siebie jak dwie krople wody. Są bardzo żywiołowi, energiczni i skorzy do psot, przez co często w przedszkolu wpadają w różne tarapaty. Pewnego dnia w ich domu pojawia się kotka ich cioci – Afera. Zamiesza u nich przez pewien czas, bo ciocia spodziewa się dziecka i nie może się nią zajmować. Chłopcy uwielbiają zabawy z kotką Aferą, wiec są z tego powodu bardzo szczęśliwi. Okazuje się, że kotka Afera spodziewa się młodych. Rodzi śliczne kociaki, które są podobne do siebie jak… dwie krople wody. Chłopcy robią wszystko, aby kocięta zostały u nich na zawsze. Niestety, ich starania spełzają na niczym i wpadają w coraz większe tarapaty. Co jeszcze mogą zrobić bliźniacy, aby rodzice zgodzili się zatrzymać koty-bliźniaki?

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

23
Moje projekty z Kopciuszkiem. Prasowanki - Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje projekty z Kopciuszkiem. Prasowanki - Disney
NiedostępnyBrak

Książka z prasowankami „Lubię projektować” to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Będzie to książka o tworzeniu i zbieraniu inspiracji, o guście. Książka ma za zadanie zachęcić dziecko do projektowania przedmiotów, tudzież ubrań, odświeżania starych, ozdabiania. Poszukiwania swojego stylu. Ma pokazać cenne wskazówki jak pracować nad projektem, jak do tego się przygotować i w jaki sposób dobierać materiały. Będą to różnego rodzaju testy, wskazówki, pomysły, ilustracje, zadania krok po kroku, a także sposoby jak wykorzystać naszą prasowankę w książce.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

24
Moje projekty z Violettą. Prasowanki - Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje projekty z Violettą. Prasowanki - Disney
Dostępny2 szt.

Książka z prasowankami „Lubię projektować z Violettą” to najlepsza forma spędzania wolnego czasu. Będzie to książka o tworzeniu i zbieraniu inspiracji, o guście. Książka ma za zadanie zachęcić dziecko do projektowania przedmiotów, tudzież ubrań, odświeżania starych, ozdabiania. Poszukiwania swojego stylu. Ma pokazać, na postaci Violetty, cenne wskazówki jak pracować nad projektem, jak do tego się przygotować i w jaki sposób dobierać materiały. Będą to różnego rodzaju testy, wskazówki, pomysły, ilustracje, zadania krok po kroku, a także sposoby jak wykorzystać naszą prasowankę w książce.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

25
English File 3e Beginner Students Book & Itutor DVD-Rom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File 3e Beginner Students Book & Itutor DVD-Rom
NiedostępnyBrak

English File third edition offers more support for teachers and students. Teacher's Book provides over 100 photocopiables to save preparation time, plus extra tips and ideas. iTools brings your classroom to life with the Student's Book, Workbook AND Teacher's Book photocopiable activities, on-screen and interactive. iTutor enables students to revise, review and catch up if they've missed a lesson with all audio and video, plus Grammar, Vocab, Pronunciation, Reading and Listening. Students can learn and practise sounds, words and sentences in context - and take wherever they go - with the Pronunciation App. Sample materials available from the English File website.

111,70 zł
100,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,17 zł

26
Time Riders. Miasto cieni. Część 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Time Riders. Miasto cieni. Część 6
NiedostępnyBrak

Liam O'Connor powinien utonąć w 1912 roku. Maddy Carter powinna zginąć w katastrofie lotniczej w 2010 roku. Sal Vikram powinna spłonąć w pożarze w 2026 roku. Jednak cała trójka dostała drugą szansę. Nie umarli, ale zostali zwerbowani do tajnej organizacji, której celem jest ochronić świat przez złymi skutkami podróży w czasie. Jeźdźcy w Czasie, za którymi podążają mordercze cyborgi z przyszłości, muszą opuścić Nowy Jork. Uciekają do wiktoriańskiego Londynu, po którego ulicach krąży Kuba Rozpruwacz. Ale zanim Jeźdźcy zdołają stworzyć nową bazę, odkryją coś wstrząsającego - a to zmieni wszystko...

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

27
Baśnie świata. Lampa Aladyna i inne baśnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie świata. Lampa Aladyna i inne baśnie
NiedostępnyBrak

Wybór najpiękniejszych, klasycznych baśni dla dzieci z literatury światowej. Te książki powinno mieć w swojej biblioteczce każde dziecko.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

28
Rozdrobnienie dzielnicowe w Polsce. XII - XIII wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozdrobnienie dzielnicowe w Polsce. XII - XIII wiek
NiedostępnyBrak

Opisane w książce dzieje rozdrobnienia dzielnicowego Polski, to okres niezwykle barwnej i pobudzającej wyobraźnię historii naszego kraju. Narracja Autora obejmuje lata 1138-1306. Mimo popularnonaukowego charakteru, książka nie omija kontekstu międzynarodowego i sporo miejsca poświęca relacjom książąt piastowskich ze swoimi sąsiadami. Na kartkach książki ożywają bohaterowie tamtych wydarzeń, miasta i krainy będące areną rywalizacji i skomplikowanych gier politycznych. Oprócz walorów edukacyjnych i popularyzatorskich, książka jest znakomitą lekturą nie tylko dla miłośników historii.

29,00 zł
23,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,80 zł

29
Opowiadania autora Wielkiego Gatsby'ego z angielskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania autora Wielkiego Gatsby'ego z angielskim
Dostępny11 szt.

Autorski wybór 5 opowiadań autora Wielkiego Gatsby'ego. Większość opowiadań pochodzi ze słynnego zbioru Tales of the Jazz Age, w sugestywny sposób opisującego amerykańskie społeczeństwo z początku lat 20. XX wieku, zwanych erą jazzu. Fitzgerald zasłynął powieścią Wielki Gatsby, ale był także autorem znakomitych opowiadań, nadal wznawianych przez najlepszych wydawców amerykańskich. Jak poprzednie książki w serii Poltextu „z angielskim”, oryginalny tekst został starannie opracowany w formie podręcznika do nauki języka angielskiego. W serii dotychczas ukazały się: Wielki Gatsby z angielskim, Portret Doriana Graya z angielskim oraz Czarnoksiężnik z Krainy Oz z angielskim. Marta Fihel – anglistka, nauczycielka z wieloletnim stażem. Współautorka książek do nauki języka angielskiego i słowników. Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak – kierownik katedry Zarządzania Międzynarodowego w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracował jako tłumacz agencyjny i książkowy, jest także współautorem kilkunastu podręczników do nauki języka angielskiego, a także Wielkiego słownika angielsko-polskiego (Wiedza Powszechna, 2014). Jest twórcą największego polskiego darmowego słownika internetowego ling.pl. Stypendysta m.in. Collegium Invisibile, Fundacji Nauki Polskiej, Fundacji Fulbrighta. Odbywał staże naukowe na Cornell University (2004–2005), University of California Berkeley (2008), Harvard University (2007, 2011–2012). Członek Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. Grzegorz Komerski – absolwent filozofii, tłumacz, współautor książek do nauki języka angielskiego. Prowadzi blog www.komerski.pl, poświęcony historii języków i etymologii. Gabriela Oberda – anglistka, nauczycielka dyplomowana z wieloletnim stażem. Redaktor naczelna serwisu internetowego www.anglisci.pl. Autorka książek do nauki języka angielskiego.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

30
English File Beginner Workbook with key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English File Beginner Workbook with key
NiedostępnyBrak

English File third edition offers more support for teachers and students. Teacher's Book provides over 100 photocopiables to save preparation time, plus extra tips and ideas. iTools brings your classroom to life with the Student's Book, Workbook AND Teacher's Book photocopiable activities, on-screen and interactive. iTutor enables students to revise, review and catch up if they've missed a lesson with all audio and video, plus Grammar, Vocab, Pronunciation, Reading and Listening. Students can learn and practise sounds, words and sentences in context - and take wherever they go - with the Pronunciation App. Sample materials available from the English File website.

83,00 zł
74,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,30 zł

31
Pozostać w prawdzie Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozostać w prawdzie Chrystusa
Dostępny4 szt.

Ta książka stanowi niezbędną pomoc dla zrozumienia synodu o małżeństwie i rodzinie. W szczególności dla zrozumienia tego, dlaczego wierność prawdzie o małżeństwie i rodzinie stanowi nieodzowny fundament miłosierdzia Kościoła dla osób cywilnie rozwiedzionych, które zawarły nowy związek cywilny. Jak pogodzić wierność nauce Kościoła i miłosierdzie względem osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach cywilnych? Pytanie to w ostatnich latach stawiamy coraz częściej. Przed rozpoczęciem Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu o rodzinie kardynał Walter Kasper przedstawił swój pogląd na tę delikatną i ważną kwestię. Sporo uwagi poświęcił też zagadnieniu Komunii eucharystycznej i możliwościom włączenia w nią osób rozwiedzionych, które żyją w związkach cywilnych.Autorzy książki Pozostać w prawdzie Chrystusa w dziewięciu esejach podejmują ów niezwykle ważny dziś temat. Wykazują, że tradycyjnej doktrynie katolickiej, opartej na nauczaniu samego Jezusa, ani też aktualnej praktyce duszpasterskiej nie brakuje prawdziwego miłosierdzia i współczucia. Jeśli zagłębić się w nauczanie Kościoła, można w nim dostrzec autentyczną ewangelię miłosierdzia.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

32
Pieniądz. Dlaczego niszczenie dolara zagraża światowej gospodarce i jak można temu zapobiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądz. Dlaczego niszczenie dolara zagraża światowej gospodarce i ja...
NiedostępnyBrak

Książka wyjaśnia, dlaczego powrót do mocnej waluty opartej na parytecie złota jest dziś nieodzowny zarówno w przypadku amerykańskiego dolara, jak i innych znaczących światowych walut. Zdaniem Forbesa i Ames stabilny pieniądz to jedyny sposób na stabilną i rosnącą gospodarkę. Autorzy książki odpowiadają w niej na istotne pytania: • Na czym polega różnica między pieniądzem a wartością? • W jaki sposób zdrowy pieniądz wspomaga życie społeczne? • Jak i dlaczego dotychczasowa błędna polityka monetarna przełożyła się na bieżące problemy, z którymi borykają się globalne rynki finansowe? • Co można zrobić, aby przywrócić mocnego dolara i uzdrowić inne waluty? Zdaniem autorów pieniądz, którego wartość jest ustalana przez banki centralne poszczególnych krajów, jest odpowiedzialny za największe katastrofy gospodarcze minionych kilkudziesięciu lat, w tym za kryzys finansowy z 2008 roku, którego skutki odczuwamy do dziś. Autorzy wyjaśniają, dlaczego polityka destabilizacji dolara, prowadzona przez System Rezerwy Federalnej, tylko przyspiesza pęd ku przepaści. Forbes i Ames argumentują na rzecz powrotu do systemu waluty opartej na złocie, wskazują też kilka różnych wersji tego systemu. Przy okazji oferują także porady dotyczące ochrony prywatnego majątku. Po lekturze tej książki czytelnik będzie wiedział o pieniądzu więcej niż większość oficjeli na najwyższych stanowiskach publicznych. Steve Forbes jest współautorem książki Power Ambition Glory, która trafiła na listę bestsellerów „New York Timesa”, a także książki How Capitalism Will Save Us, która była z kolei bestsellerem „Wall Street Journal”. Forbes zajmuje stanowisko prezesa i redaktora naczelnego Forbes Media, firmy wydającej magazyn „Forbes”, osiągający nakład 1 miliona egzemplarzy. Wraz z „Forbes Asia”, „Forbes Europe” i innymi licencjonowanymi wydaniami magazynu, nakład czasopisma sięga 6 milionów egzemplarzy. Serwis Forbes.com odnotowuje miesięcznie około 65 milionów pojedynczych odwiedzających. Elizabeth Ames jest szefową firmy zajmującej się komunikacją, mówca publicznym i autorką książek. Jest współautorką dwóch poprzednich książek Steve’a Forbesa: How Capitalism Will Save Us oraz Freedom Manifesto.

59,90 zł
50,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,98 zł

33
Avengers Zjednoczeni. Naklejki, zagadki, gry - Marvel. Część 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Avengers Zjednoczeni. Naklejki, zagadki, gry - Marvel. Część 5
NiedostępnyBrak

Książka aktywnościowa z naklejkami. Dzieci rysują, przyklejają naklejki, rozwiązują zadania z ulubionymi superbohaterami z grupy Avengers: Kapitanem Ameryką, Hulkiem, Iron Manem, Czarną Wdową, Thorem.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

34
Instrumenty prawne ochrony przeciwpożarowej w miastach Polski przedrozbiorowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrumenty prawne ochrony przeciwpożarowej w miastach Polski przedroz...
NiedostępnyBrak

Niniejsza książka oparta jest na rozprawie doktorskiej "Instrumenty prawne kształtowania materialnego środowiska życia w miastach Polski przedrozbiorowej" - publikacja trafiająca w ręce czytelników jest jedynie fragmentem dysertacji. Autor podzielił pracę na dwie części. W pierwszej, Maurycy Zajęcki skupił się na ogólnych zagadnieniach, takich jak społeczno-gospodarcze i polityczno-prawne uwarunkowania procesów urbanizacyjnych w Polsce przedrozbiorowej, a także na ogólnej charakterystyce źródeł dawnego prawa przeciwpożarowego. Część druga książki zawiera analizę historyczno-prawną instrumentów ochrony przeciwpożarowej w miastach Polski przedrozbiorowej.

39,80 zł
33,43 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,37 zł

35
Modlitwa Jezusowa. Jej początek, rozwój i praktyka w tradycji bizantyńsko-słowiańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwa Jezusowa. Jej początek, rozwój i praktyka w tradycji bizantyń...
NiedostępnyBrak

Historia modlitwy Jezusowej była badana już pod pewnymi aspektami, ale jak dotąd nigdy nie została ujęta całościowo. Nie zamierzamy tutaj opracowywać całych jej dziejów; chcielibyśmy jedynie naszkicować główne etapy. Nasze zainteresowanie tym problemem nie jest zainteresowaniem historyka. Chodzi o zbadanie praktyki, która choć zakorzeniona w najdawniejszej starożytności, do dziś pozostaje żywotna pośród chrześcijan Wschodu. Zasadniczo nie jest wymieniana w traktatach poświęconych „formom” czy „sposobom” modlitwy. Jednakże jest starsza i bardziej rozpowszechniona niż inne metody opisywane w klasycznych podręcznikach. Modlitwa Jezusowa, jak stwierdził rumuński pisarz N. Crainic (1889–1972), jest „sercem prawosławia”. Praktykują ją unici, łacinnicy są nią zainteresowani, nawet niektórzy anglikanie czy protestanci oddają się z zapałem tej metodzie. Ona jest naszym wspólnym dziedzictwem, czymś więcej niż przejawem prywatnej pobożności; wkracza bowiem i przenika sferę liturgii. Jej implikacje i możliwości zasługują na uważne rozważenie. Niech te karty natchną do jej praktykowania licznych Czytelników!

20,90 zł
15,05 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,85 zł

36
Hiob dla odważnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiob dla odważnych
NiedostępnyBrak

"Hiob dla odważnych" to publikacja skierowana szczególnie do czytelników poszukujących otuchy w Słowie Bożym.

24,90 zł
16,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 7,97 zł

37
Last Minute audio. Francuskie rozmówki ze słowniczkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute audio. Francuskie rozmówki ze słowniczkiem
Dostępny11 szt.

Rozmówki z nagraniami, dostępnymi na stronie www.chmura.pons.pl, dzięki którym ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę. W Rozmówkach Last Minute Audio znajdziesz zwroty najczęściej używane w typowych sytuacjach za granicą. Czytelny podział tematów pozwoli Ci szybko wyszukać potrzebną frazę. Dzięki kieszonkowemu formatowi masz je zawsze pod ręką!

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

38
Wierszyki 3-latków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki 3-latków
NiedostępnyBrak

Zbiorek Wierszyki 3-latków został przygotowany z myślą o dzieciach, które przeszły już etap zainteresowania jedynie książką obrazkową i są gotowe wysłuchać krótkiego tekstu i go powtórzyć. Wybrane przez nas wierszyki i wyliczanki wpadają w ucho i łatwo je zapamiętać. Mogą być też pomocą w sprawach wychowawczych (jak w wierszyku Sio, katarze!) czy pretekstem do zabaw ruchowych (jak w wierszyku Mam chusteczkę). Wierszyki 3-latków mogą towarzyszyć dziecku przez cały dzień: podczas mycia, ubierania, spaceru i zabawy. Podczas zabawy w czytanie kształcimy procesy funkcjonowania uwagi, pamięci, percepcji, wyobraźni słuchowej i wzrokowej, koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej. Dziecko uczy się przez własną aktywność, ćwiczy cierpliwość i pamięć. Jest to też doskonały moment na pogłębienie relacji z rodzicem czy opiekunem. Dodatkowo rodzice znajdą w książce rady, jak pracować, żeby zachęcić malucha do czytania.

19,90 zł
14,53 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,37 zł

39
Sposoby Francuzek na urodę, szczupłą sylwetkę i zdrowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sposoby Francuzek na urodę, szczupłą sylwetkę i zdrowie
NiedostępnyBrak

Książka doskonale spełni oczekiwania tych, którzy chcą dbać o siebie. Jest piękna, mądra i ekologiczna, a przy tym niezwykle spójna, utrzymana w spokojnym tonie, pełna zdroworozsądkowych rad. Autorki dzielą się sztuczkami, chwytami i babskimi sposobami pozwalającymi utrzymać dobrą kondycję fizyczną, urodę i zdrowie. Proponują sprawdzone rozwiązania, udzielają porad żywieniowych, wskazują odpowiednie kosmetyki, zachęcają do sięgania po naturalne środki, doskonale zdając sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma środowisko naturalne, wybieranie żywności i kosmetyków ekologicznych, zdrowy styl życia.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

40
Last Minute audio. Niemieckie rozmówki ze słowniczkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute audio. Niemieckie rozmówki ze słowniczkiem
Dostępny16 szt.

Rozmówki z nagraniami, dostępnymi na stronie www.chmura.pons.pl , dzięki którym ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę. W Rozmówkach Last Minute Audio znajdziesz zwroty najczęściej używane w typowych sytuacjach za granicą. Czytelny podział tematów pozwoli Ci szybko wyszukać potrzebną frazę. Dzięki kieszonkowemu formatowi masz je zawsze pod ręką!

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

41
Last Minute audio. Angielskie rozmówki ze słowniczkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute audio. Angielskie rozmówki ze słowniczkiem
NiedostępnyBrak

Rozmówki z nagraniami, dostępnymi na stronie www.chmura.pons.pl, dzięki którym ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę. W Rozmówkach Last Minute Audio znajdziesz zwroty najczęściej używane w typowych sytuacjach za granicą. Czytelny podział tematów pozwoli Ci szybko wyszukać potrzebną frazę. Dzięki kieszonkowemu formatowi masz je zawsze pod ręką!

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

42
Last Minute audio. Rosyjskie rozmówki ze słowniczkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Minute audio. Rosyjskie rozmówki ze słowniczkiem
NiedostępnyBrak

Rozmówki z nagraniami, dostępnymi na stronie www.chmura.pons.pl , dzięki którym ściągniesz potrzebne zwroty w formie mp3, np. na komórkę. W Rozmówkach Last Minute Audio znajdziesz zwroty najczęściej używane w typowych sytuacjach za granicą. Czytelny podział tematów pozwoli Ci szybko wyszukać potrzebną frazę. Dzięki kieszonkowemu formatowi masz je zawsze pod ręką!

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

43
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Angielski
NiedostępnyBrak

Idealna, wygodna w użyciu i będąca zawsze pod ręką „ściągawka” do nauki i powtórek w domu, szkole i na kursach językowych. Dwunastostronnicowa, kolorowa składanka poręcznego formatu, którą można wpiąć do segregatora, zawiera najważniejsze informacje o czasownikach, podane w maksymalnie zwięzłej formie. Omówione zostały wszystkie czasy i tryby, przedstawiono wzory odmian najważniejszych czasowników regularnych i nieregularnych, omówiono najważniejsze osobliwości koniugacyjne. Liczne przykłady pomagają zapamiętać i utrwalić wiadomości językowe.

9,90 zł
7,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,08 zł

44
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Hiszpański - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Hiszpański
NiedostępnyBrak

Idealna, wygodna w użyciu i będąca zawsze pod ręką „ściągawka” do nauki i powtórek w domu, szkole i na kursach językowych. Dwunastostronicowa, kolorowa składanka poręcznego formatu, którą można wpiąć do segregatora, zawiera najważniejsze informacje o czasownikach, podane w maksymalnie zwięzłej formie. Omówione zostały wszystkie czasy i tryby, przedstawiono wzory odmian najważniejszych czasowników regularnych i nieregularnych, omówiono najważniejsze osobliwości koniugacyjne. Liczne przykłady pomagają zapamiętać i utrwalić wiadomości językowe.

10,60 zł
8,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,23 zł

45
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Niemiecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasy i czasowniki błyskawicznie. Niemiecki
NiedostępnyBrak

Idealna, wygodna w użyciu i będąca zawsze pod ręką ściągawka do nauki i powtórek w domu, szkole i na kursach językowych. Dwunastostronicowa, kolorowa składanka poręcznego formatu, którą można wpiąć do segregatora, zawiera najważniejsze informacje o czasownikach, podane w maksymalnie zwięzłej formie. Omówione zostały wszystkie czasy i tryby, przedstawiono wzory odmian najważniejszych czasowników regularnych i nieregularnych, omówiono najważniejsze osobliwości koniugacyjne. Liczne przykłady pomagają zapamiętać i utrwalić wiadomości językowe.

9,90 zł
7,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,08 zł

46
Cuda Azji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda Azji
NiedostępnyBrak

Album zawiera opisy i fotografie najpiękniejszych, a zarazem najciekawszych miejsc Azji. To wspaniała podróż przez piękne miejsca, dostarczająca wiele emocji i wrażeń, a także wiedzy o tym fascynującym kontynencie. Azja to niezwykły kontynent. Zróżnicowanie geograficzne i kulturowe usatysfakcjonować może najbardziej wymagających podróżników, zarówno tych żądnych wrażeń, jak i nastawionych na kontemplację. Piękno Azji przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach i zabytkach. Znajdziemy tu liczne miejsca święta, wspaniałe plaże i najwyższe góry.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

47
Niewinni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewinni
Dostępny32 szt.

Twórca postaci komisarza Maigreta pisał też powieści, w których zajmował się szukaniem "nagiego człowieka". A w analizowaniu ludzkich charakterów Simenon był mistrzem... Jacek Szczerba, "Gazeta Wyborcza" Dwadzieścia lat wspólnego życia Annette i Georges'a Célerinów przerwał nagły wypadek. Annette zginęła pod kołami samochodu, przebiegając przez jezdnię. Dziwne było miejsce tego zdarzenia - ulica Washingtona. Czego szukała tam żona Célerina, policja nie ustaliła. Ale Georges - szacowny jubiler, prowadzący ze wspólnikiem renomowany zakład - chciałby tego dociec. Bo analizując kolejne lata szczęśliwego - jego zdaniem - małżeństwa, powoli dochodzi do wniosku, że tak naprawdę nie znał własnej żony... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz, który sławę zdobył dzięki postaci komisarza Maigreta, ale literacko doskonalsze są jego "romans dur", jak sam je nazwał - powieści twarde, opisujące ludzkie losy, nierzadko skomplikowane, zwykle tragiczne, ale zawsze podane z zadziwiającą prostotą. Na tym polega fenomen pisarza, którego utwory przetłumaczono na większość języków świata.

19,00 zł
15,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,04 zł

48
Ciekawi świata. Chemia 3. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciekawi świata. Chemia 3. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zak...
Dostępny45 szt.

Numer MEN: 636/3/2014 Chemia z serii „Ciekawi świata” jest wszechstronnym i nowoczesnym podręcznikiem zgodnym z treściami nowej podstawy programowej do nauczania chemii na IV etapie edukacyjnym w zakresie rozszerzonym. Dzięki przejrzystej i powtarzalnej strukturze książki przekazywana wiedza staje się łatwiejsza do przyswojenia. Czytelnie wyróżnione tytuły rozdziałów i podrozdziałów oraz piktogramy oznaczające rodzaj przekazywanych wiadomości pozwalają na szybkie odnalezienie szukanych informacji. Treści są ujęte w krótkie bloki tematyczne, bogato ilustrowane zdjęciami i modelami. Najważniejsze pojęcia wyróżniono w kolorowych ramkach. Szczególnie pomocne w zrozumieniu omawianych tematów są przykłady zadań wraz z rozwiązaniami oraz doświadczenia, które umożliwiają sprawdzenie wiedzy teoretycznej w praktyce. Ciekawostki zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy, a proponowane doświadczenia mobilizują do wykorzystania jej w działaniu. Sprawdzeniu i utrwaleniu zdobytych wiadomości służą polecenia kontrolne po podrozdziałach oraz podsumowania po każdym dziale. Na końcu książki znajdują się także tablice pomocne w usystematyzowaniu wiedzy.

56,60 zł
50,94 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,66 zł

49
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. Wojna i wojskowość. Karty pracy dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Historia i społeczeństwo. Przedmiot uzupełniający. ...
Dostępny38 szt.

Wydanie aktualne na rok szkolny 2017/2018. Karty pracy przeznaczone dla uczniów, którzy wybrali kształcenie w zakresie rozszerzonym z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Prezentowana publikacja jest propozycją realizacji wątku tematycznego „Wojna i wojskowość” w ramach wszystkich epok historycznych.

31,50 zł
28,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,15 zł

50
Album rodzinny, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album rodzinny, CD
Kacper Kuszewski, MTJ Agencja Artystyczna
Dostępny14 szt.

M jak Muzyka, czyli nowe wcielenie Kacpra Kuszewskiego. Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, gwiazda „M jak Miłość”, serialu który bije rekordy oglądalności wydaje swój pierwszy autorski album. „Album rodzinny” to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojennych, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swinga, charlestona i tanga. Pomysł na projekt zrodził się podczas przeglądania starego rodzinnego albumu. Stare fotografie poruszają wyobraźnię i skłaniają do wymyślenia nieznajomym postaciom nietuzinkowych historii. Niektóre piosenki z płyty inspirowane są prawdziwymi zdarzeniami. W ten sposób powstała galeria niebanalnych postaci, niezwykłych miejsc i zdumiewających sytuacji, które zdarzyły się lub mogły się zdarzyć,naszym dziadkom. Poznamy zatem Wandę, która wbrew wszystkim chciała Niemca, stryja, co kochał tylko bardzo duże kobiety, oraz historię czterech braci. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, lub zmyślone wydarzenia i sytuacje, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości.

29,80 zł
28,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

Wróć do góry