hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.04.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 3 kwietnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Zosia z ulicy Kociej. Wielkie zmiany (Agnieszka Tyszka), na drugim Losy pasierbów (Florian Czarnyszewicz). Kolejny produkt to Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk (Paweł Smoleński, Bartłomiej Kuraś) oraz Ciąża, poród, macierzyństwo (Maria Korzeniewska).
1
Zosia z ulicy Kociej. Wielkie zmiany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Zosia z ulicy Kociej. Wielkie zmiany
Dostępny12 szt.

Cześć! To znowu ja, Zosia z ulicy Kociej! Chciałabym zawołać radośnie – tak jak dawniej, ale jakoś mi nie wychodzi. Za mało we mnie entuzjazmu i z optymizmem też ostatnio słabo bywa. Jak zapewne pamiętacie, okazało się, że przybędzie nam po jednym Wierzbowskim i Sosnowskim. Ta elektryzująca informacja o dzidziusiach, mimo upływu kilku miesięcy, wcale nie traci swojej mocy. Wręcz przeciwnie! Wszystko kręci się wokół badań, ubranek, łóżeczek, wózków i tematyki porodowej... Ciotka Malina chodzi na zajęcia z jogi dla kobiet w ciąży, a jej siostra – czyli moja mama na specjalne kursy oddychania w rytm muzyki klasycznej. Z tego, co wiem, bywa ona także dosyć szybka. Ciekawe, jak się wtedy oddycha? Może tak jak Rufus, pies Maliny, po dłuższym biegu? Na wszelki wypadek nie pytam... „Zosia z ulicy Kociej” to przezabawna seria o perypetiach rezolutnej Zosi i jej zwariowanej rodzinki. W siódmej części między innymi: wykluwanie szopa pracza; koloseum, czyli obora za płotem; syndrom kuwety; ekoplastyka dla dzieci i młodzieży, a także chwała na wysokościach. Jednego możecie być pewni – na Kociej 5 nikt się nigdy nie nudzi!

24,90 zł
12,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,45 zł

10 osób kupiło
2
Losy pasierbów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Losy pasierbów
Dostępny4 szt.

Losy pasierbów to trzecia powieść Floriana Czarnyszewicza, ale gdy wziąć pod uwagę chronologię opowiadanych wydarzeń, stanowi ona zamknięcie swego rodzaju tetralogii, jaką stanowią Nadberezyńcy (1942), Wicik Żywica (1953) oraz Chłopcy z Nowoszyszek (1963). Tetralogii, gdyż łączą te powieści bohaterowie: wszyscy pochodzą z okolic Berezyny, wszyscy są Polakami i katolikami, wszyscy walczyli o niepodległość swej wielkiej i małej ojczyzny. Dzisiaj zobaczymy pewnie w Losach pasierbów epilog Nadberezyńców, dopełnienie – historyczne i literackie – historii dramatycznego exodusu mieszkańców ziem wschodnich z ich ojczyzny, która nie umiała docenić ich ofiary i nie potrafiła się o nich zatroszczyć. Jest to też pożegnanie Czarnyszewicza z Ojczyzną, jedno z najbardziej przejmujących, jakie pozostawiła nam literatura polska.” (Maciej Urbanowski)

36,50 zł
26,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,22 zł

6 osób kupiło
3
Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżyk niespodziany. Czas Goralenvolk
Dostępny4 szt.

Wacuś ściskał dłoń Hansa Franka, gdy przez Tatry ruszali pierwsi kurierzy. Wacuś Krzeptowski chluby nazwisku nie przyniósł i skończył marnie, a jego kuzyn Józef „Ujek” Krzeptowski poświęcał życie, by hańbę z nazwiska zmazać. O pierwszym chętnie by zapomniano i pamiętano tylko o drugim. Witkiewicz, Chałubiński, Zaruski, Przerwa-Tetmajer i inni stworzyli wizję Tatr i Podhala jako pięknego zakątka zamieszkanego przez ludzi szlachetnych, swoiste plemię nieskażone cywilizacją. Niemieccy naukowcy również twierdzili, że podtatrzański lud jest nadzwyczajny, a wręcz że górale to w istocie Germanie rozpuszczeni w słowiańskim żywiole – Goralenvolk. Kenkarty z literą „G” przyjęło około 20 procent ludności Podhala. Ci, co je przyjęli, wierzyli w wielkie Niemcy albo obietnice lepszego traktowania, inni brali, bo brali wszyscy w wiosce. Niektórym góralska kenkarta nie przeszkadzała w aktywności konspiracyjnej: ukrywali Żydów i tatrzańskich kurierów, sami nosili bibułę albo chodzili z meldunkami na słowacką stronę. Do dziś na Podhalu trudno o jednoznaczną opinię o ideologach i przywódcach Goralenvolku. Wstyd naznaczył jednak nazwiska wielkich rodów. Jest jak niechciany spadek, który mimo wszystko trzeba przyjąć. A przecież góral honorowy i dumny, wierny ojczyźnie tatrzański rozbójnik, zdrajca i kolaborant to awers i rewers tej samej monety. Ale krzyżyk niespodziany to jednak nie to samo co hakenkreuz. Pozostaje tylko za Antonim Krohem powtórzyć: „wszystko to było cholernie nieproste”. I o tym jest ta książka.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

2 osoby kupiły
4
Ciąża, poród, macierzyństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciąża, poród, macierzyństwo
Dostępny49 szt.

Polecamy Państwu, a zwłaszcza przyszłym mamom praktyczne kompendium niezbędnej, rzetelnej wiedzy na temat planowania rodziny, świadomego macierzyństwa, rozwoju płodu, pierwszych miesięcy życia dziecka. Książka przekazuje bardzo przydatne wskazówki i porady dotyczące przygotowania się do ciąży, udziela psychologicznego wsparcia, tak, aby ciąża i poród nie kojarzyły się z lękiem i bólem, ale były szczęśliwym, niezapomnianym przeżyciem.

13,50 zł
9,45 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,05 zł

2 osoby kupiły
5
Planeta Kaukaz, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Kaukaz, wydanie 3
Dostępny6 szt.

Abchazowie są narodem górali i żeglarzy, z kolei mieszkający o tysiąc kilometrów na wschód Kałmucy – narodem żeglarzy i pasterzy. Kałmucja, która geograficznie odnosi się do pasa stepów, stanowi drugą bramę regionu, ale otwartą w kierunku Azji, w stronę koczowniczego Turkiestanu. Pomiędzy oboma biegunami – Kałmucją na wschodzie i Abchazją na zachodzie – rozciąga się planeta Kaukaz – autor. „Wojtek Górecki napisał świetną książkę. Jest ona wynikiem jego fascynacji światem nie tak znów odległym od Polski, ale jakże zupełnie nieznanym nam i obcym. I oto, dzięki autorowi Planety Kaukazu, opisani przez niego Czeczeńcy i Inguszowie, Osetyńcy i Abchazi stają się nam znajomi, bliscy, sąsiedzcy. To wielka zasługa autora przyczynić się swoim pisaniem do poznania innych, a przez poznanie – do zrozumienia i zbliżenia. Górecki pokonał ogrom trudności, na jakie w tamtych stronach napotyka reporter i dotarł do miejsc najbardziej niedostępnych, gdzie spotkał ludzi niezwykłych, ujmujących nas swoją prostotą i sercem. Pod jego żywym i precyzyjnym piórem nie tylko cały Kaukaz Północny, ale i poszczególne zamieszkujące go społeczności przekształcają się w osobne, małe planety, tak, że w rezultacie otrzymujemy cały bogaty i różnorodny Kosmos Kaukaz. Pasja autora, jego wysiłek, wytrwałość i wiedza dały w sumie książkę stanowiącą jedną z najbardziej wartościowych pozycji w dorobku młodego pokolenia polskich reporterów” – Ryszard Kapuściński (o pierwszym wydaniu książki). „Jezu, skąd on nabrał takich eksponatów!? Kałmucki prezydent Kirsan Ilumżynow, który gada z kosmitami, dziwak Lew Wozniak z Machaczkały, tajemniczy znikający Bajramow z miasteczka Kuba, archeolog Łowpacze z Majkopu… A wszyscy na maleńkiej planecie, o powierzchni podobnej do Szwecji” – Jacek Hugo-Bader.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
6
Opowieści upiorne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści upiorne
Dostępny27 szt.

13 OPOWIADAŃ GROZY Z NAJWYŻSZYM ZNAKIEM JAKOŚCI Edith Nesbit (1858-1924) to - podobnie jak Elizabeth Gaskell, Edith Wharton czy Mary E. Wilkins Freeman - pisarka, która obok poważnych dzieł literatury z niebywałym talentem tworzyła nowele spod znaku grozy. Zasłynęła przede wszystkim historiami dla dzieci i dziś hasło z jej nazwiskiem - jako autorki powieści ?Pięcioro dzieci i coś?, ?Poszukiwacze skarbu? czy ?Pociągi jadą do taty? - znajdziemy w każdym słowniku literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ale równie wysoko cenione są jej opowiadania o duchach. Świadczy o tym chociażby obecność tekstu ?Jak żywi, marmurowi? w każdej niemal antologii horroru. I chociaż od powstania większości z nich minął cały wiek, te obrazki starej Anglii w dalszym ciągu wzbudzają nie tylko dreszczyk emocji, ale i podziw dla kunsztu literackiego pisarki.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

1 osoba kupiła
7
Europa. Atlas samochodowy, 1:1 500 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Europa. Atlas samochodowy, 1:1 500 000
Dostępny1 szt.

Mapa samochodowa Europy w skali 1:1 500 000 zawiera: • znaki drogowe, • informacje o państwach, • polskie przejścia graniczne, • polskie placówki dyplomatyczne.

29,90 zł
15,25 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 14,65 zł

8
7 Dni Świat Andrzeja Turskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 Dni Świat Andrzeja Turskiego
Niedostępny
Brak

Biografia Andrzeja Turskiego, dziennikarza radiowego i telewizyjnego, autorstwa córki Urszuli Chińcz i reporterki. Panoramy Anny Morawskiej. W książce zawarte są także wspomnienia i wypowiedzi o Turskim jego kolegów i najbliższych współpracowników. Andrzej Turski uprawiał dziennikarstwo w trudnych czasach przełomu. W najtrudniejszych chwilach potrafił pozostać wierny profesjonalnym zasadom dziennikarstwa. Przesłanie jego zawodowej kariery jest proste. W każdych czasach najważniejsze jest zachowanie profesjonalizmu, który nas chroni przed utratą równowagi i pójściem na komercyjne czy polityczne manowce. Jarosław Gugała Andrzej Turski uczył mnie, jak się robi elegancką telewizję na żywo. Pokazał mi, jak można prosto i sprawnie opowiadać o skomplikowanym świecie. Udowodnił, że można sprzeczać się z klasą i pogodą ducha. Wreszcie wbijał mi do głowy latami, że widza trzeba szanować, więc ważne jest zarówno merytoryczne przygotowanie, jak i wygląd. Brakuje go dziś w telewizji bardzo. Tacy jak on przytrafiają się temu medium raz na wiele lat. Mam nadzieję, że tę książkę będą czytać przyszli dziennikarze. Zobaczą, że dziennikarz może być równocześnie profesjonalistą i dżentelmenem w każdym calu. Bartosz Węglarczyk

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

9
Stalowe anioły nad Yari - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalowe anioły nad Yari
Dostępny31 szt.

Ten polski eksplorator i kajakarz dokonał kilku odważnych i interesujących spływów. Po spłynięciu etiopskiej rzeki Omo w 2008 roku, Tarasin wraz z Nataszą Szałajską pokonali Rio Tuichi w boliwijskich Andach - na tratwie, którą sami zbudowali , po czym razem powrócili do Boliwii w 2010 roku, aby jako pierwsza osada w historii spłynąć Rio Altamachi. O Tarasinie było głośno w 2011 roku, kiedy jego wyprawa w dół Rio Yari przez tereny kolumbijskich rebeliantów zakończyła się akcją ratunkową kolumbijskiej armii. Jeden z odcinków programu Beara Gryllsa "Ucieczka z piekła" opowiada właśnie o przeżyciach Macieja Tarasina na rzece Yari w Kolumbii. Program był pokazywany w ponad 70 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

10
Jak fotografować smartfonem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak fotografować smartfonem
Niedostępny
Brak

Na świecie zapanowała moda na fotografowanie komórką. Nic dziwnego: jest to proste, wygodne i daje możliwość szybkiego przesyłania swoich obrazów w świat. Jacek Bonecki, wielki entuzjasta tego trendu, podpowiada, jak robić dobre zdjęcia komórką i zachęca, by ćwiczyć warsztat ?fotografa smartfonowego? w każdej sytuacji. Podkreśla, że aby powstał ciekawy, przykuwający uwagę obraz, nie wystarczy tylko klik, potrzebna jest jeszcze umiejętność patrzenia. I tego uczy w swojej książce, a wszystkie porady ilustruje ciekawymi przykładami własnych fotografii. Oczywiście, wykonanymi smartfonem.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

11
Zapomniałam o tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniałam o tobie
Niedostępny
Brak

„Kobiety marzą całe życie o takiej miłości. Niektóre mają szczęście ją przeżyć, inne mogą tylko o tym poczytać... Grażyna zabiera nas w świat nasycony tęsknotą, pragnieniami i…, przy okazji ukazując codzienne trudy życia aktorki i matki. Całość osadzona w realiach życia w PRL-u jest dodatkowym atutem tej książki…” – Kasia Kowalska „To jest piękna książka! Ludzie spragnieni są miłości i marzeń. A Grażyna pokazuje, że to wszystko istnieje i można to przeżyć. Taka miłość nigdy nie umiera, bo ma duszę?” – Bernadeta Vigil

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Podróże kulinarne po Chorwacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże kulinarne po Chorwacji
Niedostępny
Brak

Kulinarne podróże po Chorwacji to bogate w różnorodne smaki zaproszenie do przepięknej Chorwacji. Znajdziesz tu autorskie przepisy doświadczonych szefów kuchni Podravka, inspirowane tradycyjną kuchnią w klimacie śródziemnomorskim oraz odrobiną fantazji. Przepisom towarzyszą wyjątkowe fotografie potraw wykonane przez Kingę Paruzel – finalistkę pierwszej polskiej edycji programu Master Chef. Wyśmienite zupy, lekkie sałatki, owoce morza, pyszne makarony, grillowane i pieczone mięsa to tylko część inspirujących propozycji kulinarnych, które odnajdziesz w książce. Odkryj smaki kuchni śródziemnomorskiej! Poczuj autentyczny smak Chorwacji! Zapraszamy też do odwiedzin w tym niezwykłym kraju. W Chorwacji czekają wspaniali ludzie, bajkowe plaże, turkusowe morze i szmaragdowe wodospady. Ponad tysiąc wysp oferuje bogactwo krajobrazów i romantyczne zachody słońca. W miastach o rodowodzie greckim i rzymskim czeka doskonałe jedzenie i cenione przez koneserów wina, likiery i rakije. Wyrusz na szlaki pachnące lawendą (to stąd pochodzi najszlachetniejsza z odmian: Lavendula croatia, a Hvar zwany bywa lawendową królową) i skosztuj kulinarnej perły: trufli, które na Istrii mają swe święto „Dni Trufli”. Warto pamiętać, że aż trzynaście tradycji (najwięcej w całej Europie) jest wpisanych na prestiżową Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO, w tym sztuka wyrobu pierników i dieta śródziemnomorska. Chorwacja znana jako mały kraj na wielkie wakacje to idealny cel wypoczynku, podróży po przygodę i kulinarnych odkryć. Nie ma wakacji bez Chorwacji! – twierdzą ci, którzy raz tu trafili. Dołącz do nich i odkryj skarby tego niezwykłego kraju!

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

13
Laboratorium w szufladzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium w szufladzie
Niedostępny
Brak

?Laboratorium w szufladzie? to cykl przeznaczony dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów? a przede wszystkim praktyków. Czytelnicy znajdą wiele inspiracji do prowadzenia własnych doświadczeń i eksperymentów. Każda książka jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego ? twórczej wyobraźni. Laboratorium w szufladzie. Chemia to prezentacja szeregu doświadczeń o różnym poziomie trudności w podziale na trzy kategorie. Podział ten wynika ze skompilowania czynności manualnych, ich ilości, oraz zaawansowania sprzętu i odczynników potrzebnych do wykonania. Autorka zaczyna od pokazania chemii codziennej, prostej, zaciągniętej z kuchni czy łazienki. Jednak stopniowo zmienia się stopień trudności, robi się bardziej warsztatowo aż do wersji zaawansowanej dla już wprawionych eksperymentatorów. Nie ma co ukrywać, że wszelkie eksperymenty związane z chemią, nawet te domowe, wiążą się z pewnym ryzykiem, dlatego w książce znaleźć można rady i zasady bezpieczeństwa.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

14
Wzlot i upadek człowieka nowoczesnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzlot i upadek człowieka nowoczesnego
Dostępny13 szt.

Esej Jacka Dobrowolskiego to antropologiczny szkic, który stara się odpowiedzieć pytanie, czy starożytne hasło ?poznaj samego siebie? jest wciąż aktualne w naszych czasach, zdominowanych przez naukę i technikę. Esej został wyróżniony w drugiej edycji konkursu o nagrodę im. Barbary Skargi na esej metafizyczny.

44,00 zł
38,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,28 zł

15
Rok w mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok w mieście
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Dzień dobry, nazywam się Malina. Bardzo lubię nasze miasto. Mieszkam tu od urodzenia. Mojej mamy często nie ma w domu, bo spełnia się zawodowo. Tata też ciężko pracuje. Uwielbiam długie spacery po lesie albo nad rzeką z naszymi psami: mopsiczką Kredką i terierem Mazakiem. Bardzo kocham babcię Krysię i dziadka Kazika. Babcia prowadzi na rynku cukiernię z najlepszymi ciastkami. W naszym mieście dużo się dzieje. Musicie nas odwiedzić! Zapraszam. Rok w mieście zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr miasta z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. Rok w mieście można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

16
Dziewięć kręgów nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewięć kręgów nieba
Niedostępny
Brak

Elektryzujące połączenie sensacji i romansu; bo nie ma przyjemności bez ryzyka? Hipnotyzująca powieść Mingmei Yip wciąga czytelników jeszcze głębiej w egzotyczny świat Szanghaju lat trzydziestych, znany nam z Uwodzicielek, oraz w losy niezapomnianych bohaterek ? Camilli, Cienia i Tęczy Chang. Utalentowana, ambitna iluzjonistka Cień omal nie straciła wszystkiego, rywalizując z piękną Camillą o względy Mistrza Lunga, szefa mafii. Cień ukrywa się w Hongkongu, gdzie występuje w podupadłym cyrku, nie ma jednak pojęcia, że Camilla także podjęła próbę ucieczki i to ze swoim kochankiem Jinyingiem, synem Lunga. Kiedyś Camilla i Cień były wrogami, teraz ich jedyną nadzieją na wolność jest połączenie sił, by pozbyć się wspólnego, niezwykle groźnego przeciwnika. Każda z nich walczy o przyszłość w mieście pełnym szpiegów i w państwie stojącym o krok od dziejowych przemian. MINGMEI YIP urodziła się w Chinach, uzyskała doktorat na paryskiej Sorbonie i wykładała na dwóch prestiżowych uniwersytetach w Hongkongu. W 1992 roku wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Autorka bestsellerowych powieści Pawilon Kwiatu Brzoskwini, Pieśń Jedwabnego Szlaku, Płatki z nieba, Uwodzicielki.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

17
PS Nie szukajcie mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PS Nie szukajcie mnie
Niedostępny
Brak

Latem 1947 roku na wyspie Fetknoppen z morza zostają wyłowione zwłoki nastoletniej Kersti. Policja szybko aresztuje podejrzanego: Sebastiana Valtera, starszego brata osiemnastoletniej Karen, do której na zawsze przylega etykietka ?siostry mordercy?. Sześćdziesiąt pięć lat później Karen ucieka z domu swojego syna Erika, wsiada do błękitnego plymoutha fury rocznik 1956 i jedzie na Fetknoppen, aby tam poskładać puzzle w logiczną całość i ustalić, kto naprawdę zamordował Kersti. Wkrótce staje się świadkiem napadu na warsztat samochodowy i w dalszą drogę zabiera ze sobą jedną z włamywaczek, siedemnastolatkę w zaawansowanej ciąży. Tak zaczyna się niezwykła przyjaźń kompletnie różnych od siebie kobiet i podróż, której finału nie przewidziałaby żadna z nich. ?Leena Parkkinen napisała powieść pełną życia, fantastycznych scen i zapadających w pamięć dialogów?. ?Maxi? ?Starsza pani, ciężarna nastolatka, błękitny krążownik szos i morderstwo sprzed ponad pół wieku; oto przepis na najbardziej burzliwą fińską powieść o kobiecej przyjaźni?. ?Grazia? ?Fascynująca podróż ? również w czasie ? pełna emocji i rodzinnych sekretów?. ?Die Presse am Sonntag? ?Powieść drogi, pełna uroku, dramatyzmu i humoru, z zaskakującym finałem?. ?Kleine Zeitung? Leena Parkkinen (urodzona w 1979 r.) to jedna z wiodących fińskich autorek swojego pokolenia. Jej pierwsza powieść (Ty pierwszy, Max) została okrzyknięta najlepszym fińskim debiutem roku i przetłumaczona na szereg języków.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

18
13-piętrowy domek na drzewie. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13-piętrowy domek na drzewie. Tom 1
Niedostępny
Brak

Pierwszy tom najśmieszniejszej serii od czasów Dziennika cwaniaczka! Andy i Terry mieszkają w trzynastopiętrowym domku na drzewie. A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu kręgielnię, oczko wodne pełne rekinów, tajne podziemne laboratorium oraz inteligentny piankomat, który podąża za człowiekiem krok w krok. Naprawdę, życie byłoby piękne, gdyby nie to, że dwaj kumple mają jeden dzień na napisanie nowej książki dla swojego wydawcy, Nochalskiej Księgarni? W dodatku ciągle coś im przeszkadza: latające koty, gigagoryle, milutkie syrenki, potwory morskie udające milutkie syrenki? Domek na drzewie po prostu pęka w szwach od niezapowiedzianych gości! No, na co czekacie? Właźcie! Andy Griffiths – pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne. Terry Denton – pochodzi z Melbourne. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

19
Kodeks wygranych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks wygranych
Dostępny15 szt.

Wznieś się na fali sukcesu! Czy umiesz szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, po co żyjesz? Co sprawia, że Twoje życie nabiera sensu, kolorów, rozmachu i pełni? Jak często doświadczasz tego uczucia? Założę się, że niezbyt często. Wśród miliardów ludzi na świecie tylko garstka wie, jak osiągnąć szczęście, dbać o harmonijny rozwój i odczuwać osobistą satysfakcję każdego dnia. Z jakichś dziwnych, niewytłumaczalnych powodów zdecydowana większość mieszkańców planety Ziemia wybiera sobie najgorsze scenariusze i uparcie się ich trzyma. Ale dla Ciebie nadszedł właśnie czas zmiany! Ta książka podpowie Ci, co i jak zrobić, by przełamać strach, pokonać trudności, zwiększyć motywację na rzecz poprawy jakości swojego życia. Kodeks wygranych pomoże Ci wejść na Twój osobisty szczyt! Jego autor od dawna na własnym przykładzie pokazuje, że nic nie jest niemożliwe, jeśli tylko masz w sobie determinację i odwagę, by spełniać marzenia. Przejmij odpowiedzialność za swoją przyszłość i nie daj się zepchnąć z drogi do celu! Masz tylko jedno życie, nie pozwól, by ktoś wciąż ściągał Cię w dół! Przejmij stery i cała naprzód w stronę spełnienia! Odkryj niesamowitą moc programu rozwoju osobistego Wyzwanie90dni? ? na końcu książki znajdziesz rozdział z ćwiczeniami na 7 dni, a na dołączonej płycie 7 coachingów wideo. Zrób pierwszy krok do wielkiego celu!

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

1 osoba kupiła
20
Obcy kraj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy kraj
Niedostępny
Brak

Po dwudziestu latach służby w wywiadzie agent Thomas Kell zostaje zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. MI6 pozbywa się go po doniesieniach prasowych o niedozwolonych metodach przesłuchania stosowanych przez brytyjskich agentów. Odsunięty na boczny tor Kell żyje w poczuciu frustracji i krzywdy. Uważa, że zrobiono z niego kozła ofiarnego i skazano za przestępstwo, którego nie popełnił. Kolejne miesiące upływają mu na oglądaniu starych filmów, przepijaniu oszczędności i próbach ratowania wiszącego na włosku małżeństwa. Nieoczekiwanie Kell otrzymuje szansę powrotu do służby. Jeśli szybko i w tajemnicy odnajdzie zagubioną Amelię Levene, pierwszą w historii kobietę nominowaną na szefa MI6, wróci do jedynego sposobu życia, który zna i kocha. Poszukiwania Amelii zaprowadzą Kella do Francji i Afryki Północnej. Podróż stanie się niebezpieczna, gdy wezmą go pod lupę agenci obcych służb wywiadowczych. Daleko poza granicami kraju reguły gry są zupełnie inne, a konsekwencje w razie niepowodzenia – poważniejsze, niż ktokolwiek sobie wyobraża. „Mistrz nowoczesnego thrillera szpiegowskiego” – „Mail on Sunday". „Charles Cumming pojawił się na tym świecie, by thriller szpiegowski przetrwał” – "Daily Telegraph".

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Ciocia Jadzia. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciocia Jadzia. Audiobook
Niedostępny
Brak

Ukazały się już cztery książki z cyklu o zabawnej mądrej cioci Jadzi, z którą nigdy nie jest nudno. Dwie z nich - "Ciocia Jadzia. Szkoła" i "Ciocia Jadzia w Rzymie" interpretuje na płycie Eliza Piotrowska - autorka i ilustratorka książek.

22,00 zł
16,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,50 zł

22
Rowerowy Poznań Rowerowy plan miasta 1:22 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerowy Poznań Rowerowy plan miasta 1:22 000
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Myślisz o wycieczce na rowerze po Poznaniu? Chciałbyś odwiedzić Rynek lub pojechać na Maltę? Nie wiesz jednak, gdzie znajdują się strefy piesze z dopuszczonym ruchem rowerowym, a gdzie wydzielone turystyczne szlaki? Zastanawiasz się, gdzie zostawić rower przed Starym Browarem? Nie martw się! Z rowerowym planem miasta odnajdziesz się na dwóch kółkach w Poznaniu. Bierz go ze sobą i jazda na rower! Publikacja powstała we współpracy z aktywistami z Sekcji Rowerzystów Miejskich. ?Zawiera bogatą treść rowerową: - turystyczne szlaki rowerowe, wydzielone drogi rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, pasy i kontrapasy rowerowe, strefy piesze z dopuszczonym ruchem rowerowym, ulice jednokierunkowe dopuszczone do dwukierunkowego ruchu rowerowego, - stacje rowerów miejskich, parkingi rowerowe, serwisy i sklepy rowerowe, samoobsługowe stacje naprawy rowerów, - najważniejsze przepisy kodeksu drogowego dotyczące rowerzystów. Ponadto:- szczegółowy rysunek zabudowy, - linie autobusowe i tramwajowe wraz z przystankami, - sygnalizacja świetlna, ulice jednokierunkowe, - treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea i inne istotne obiekty, - budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, - szczegółowy plan centrum w skali 1:10 000 (1 cm ? 100 m), - skorowidz ulic.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

23
Nowy Jork. Manhattan, Brooklyn, Queens; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowy Jork. Manhattan, Brooklyn, Queens; laminowany map&guide XL (2w1: ...
Niedostępny
Brak

• Times Square, Broadway i Statua Wolności • Wieżowce Manhattanu i żółte taksówki • Central Park i nowojorskie plaże Spektakularne widoki z Empire State Building, wizyta w wizjonerskim Muzeum Guggenheima, spacer luksusową Piątą Aleją, a może relaks na plaży? Comfort! map&guide XL „Nowy Jork. Manhattan, Brooklyn, Queens” pomoże odkryć największe atrakcje Wielkiego Jabłka. Map&guide w nowej odsłonie – większy format i jeszcze więcej treści: • zajmujące opisy blisko 50 niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia, • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach, • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • mapy w dogodnych dla turysty skalach: Manhattan (1:15 000), wyspy Dolnego Manhattanu (1:70 000), Brooklyn (1:70 000) i Queens (1:70 000), • przydatne informacje praktyczne: dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu, • informacje o lokalnej kuchni, • kalendarium imprez cyklicznych, • ciekawostki i kolorowe fotografie, • schemat metra.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

24
Pomiar ryzyka gospodarczego na podstawie sprawozdań finansowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomiar ryzyka gospodarczego na podstawie sprawozdań finansowych
Niedostępny
Brak

Książka ma na celu przedstawienie metod pomiaru ryzyka gospodarczego na podstawie danych pochodzących ze sprawozdań finansowych, z jednoczesnym wskazaniem możliwości zastosowania modelu pomiaru ryzyka gospodarczego opartego na metodologii pomiaru z wykorzystaniem systemu klas ryzyka, przy użyciu zaawansowanych technik obliczeniowych i weryfikacyjnych oferowanych przez analizę dyskryminacyjną. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona osób zajmujących się analizą sprawozdań finansowych. W ocenie recenzenta, profesora UEK dr. hab. Mariusza Andrzejewskiego, temat publikacji uznany został za ?aktualny, bardzo dobrze sformułowany, ważny dla rozwoju teorii rachunkowości, jak również istotny dla praktyki gospodarczej?.

55,00 zł
45,10 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,90 zł

25
Unia Europejska 2014+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unia Europejska 2014+
Niedostępny
Brak

Publikacja przedstawia najważniejsze elementy struktury Unii Europejskiej, zasady jej funkcjonowania, proces integracji obejmujący zarówno sferę społeczną, jak i gospodarczą oraz efekty osiągnięte po ponad 70 latach od powstania pierwszej Wspólnoty. Uwzględniono regulacje dotyczące bieżącego okresu finansowania 2014?2020 w zakresie najważniejszych obszarów polityki UE oraz jej struktury instytucjonalnej. Każdy rozdział podręcznika rozpoczyna informacja wskazująca, jakie najważniejsze zagadnienia znajdują się w jego treści. Wszystkie rozdziały zawierają podsumowanie, pytania kontrolne oraz literaturę dla osób poszukujących szerszych informacji na dany temat.

80,00 zł
65,60 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 14,40 zł

26
Jesteś marką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jesteś marką
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Twój najcenniejszy kapitał Wbrew pozorom nie chodzi o to, czym się w życiu zajmujesz i jaki tytuł widnieje na Twojej wizytówce. To może się zmieniać. Rzecz w tym, jak się komunikujesz i jakie pozostawiasz po sobie ostatnie wrażenie. Ostatnie, bo pierwsze wrażenie ludzie nauczyli się już skutecznie weryfikować. Dążysz po trupach do celu? A może kroczysz przez życie we własnym tempie i okazujesz ludziom należną uwagę? Jakie wartości głosisz, a jakimi kierujesz się naprawdę? Jaki jest Twój wizerunek w oczach innych ? jesteś postrzegany jako człowiek rzetelny i spójny czy jako wątpliwa, wystylizowana kopia Twojego idola? Budzisz zaufanie czy wywołujesz niepokój? Czego jesteś obietnicą?? Wreszcie: ilu jest w Twoim życiu ludzi gotowych wystawić Ci pozytywne rekomendacje? Możliwe, że Twoja samoocena jako ?jaguara? biznesu rozmija się z krążącą o Tobie opinią ?wybrakowanego trabanta?. Innymi słowy: czy wiesz, jaką jesteś marką? Nie oburzaj się. Reputację każdy ma. Jakąś. I to ?jakąś? czyni różnicę. Każdy z nas jest marką. Niestety tylko nieliczni świadomie nią zarządzają. To ludzie sukcesu, znani ze swoich pasji, dokonań, przyzwoitości i komunikacji opartej na szacunku. Każdego z nich kojarzymy z określonymi wartościami. Każdy z nich jest wiarygodnym autorytetem i realizuje własny pomysł na siebie. Każdy świeci wyjątkowym światłem wartościowego wnętrza, bez konieczności kreowania się na kogoś, kim nie jest. Wiesz już, o co chodzi? Zatem do pracy, choć to wyzwanie wyłącznie dla ambitnych! Wykorzystaj najlepszą wiedzę na temat strategicznego zarządzania firmą, marketingiem i ludźmi do świadomego realizowania własnej strategii życia i sukcesu. Zarządzaj swoją reputacją i swoją marką równie skutecznie jak Richard Branson i Martyna Wojciechowska.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

27
Puszcza Kampinoska; papierowa mapa turystyczna 1:35 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puszcza Kampinoska; papierowa mapa turystyczna 1:35 000
Niedostępny
Brak

Spacer, wycieczka rowerowa lub na nartach biegowych, a może wyprawa śladami łosia? Wśród torfowisk, wydm i leciwych drzew Puszczy Kampinoskiej wytyczono wiele ciekawych szlaków. Mapa tego obszaru pomoże zaplanować udany wypoczynek. Publikacja powstała we współpracy z doświadczonymi krajoznawcami z regionu. Mapa zawiera bogatą treść turystyczną, m.in.: • drogi dopuszczone do ruchu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego, • szlaki piesze i rowerowe, odległości w kilometrach na szlakach, • schroniska młodzieżowe, gospodarstwa agroturystyczne, pola namiotowe, hotele, • muzea, zabytki i inne interesujące obiekty, • obszary ochrony ścisłej, obszary ochrony krajobrazowej, • atrakcje przyrodnicze, • informator krajoznawczy. Cechy mapy: • dogodna zarówno dla pieszego, jak i rowerzysty, • zgodna z GPS – współrzędne geograficzne w układzie WGS-84, • zawiera cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu.

12,90 zł
9,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,87 zł

28
101 ciekawostek. Piraci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 ciekawostek. Piraci
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

Poznaj fascynujący świat piratów, korsarzy i bukanierów! Książka odsłania przed nami wszystkie ich tajemnice, opisuje zwyczaje, życie codzienne, rolę, jaką odegrali w historii oraz przedstawia najsłynniejszych piratów Najważniejszym, a zarazem zaskakującym informacjom towarzyszą piękne kolorowe ilustracje. W serii `101 ciekawostek`: Pociągi, Zwierzęta, zamki średniowieczne, Zwierzęta wodne, Wojownicy, Wyścigi. Rajdy. Regaty, Statki, Piłka nożna, Piraci, Dinozaury, Samoloty, Ludzkie ciało, Starożytny Egipt, Konie.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

1 osoba kupiła
29
Tradycyjna kuchnia babci. Nowoczesna kuchnia mamy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycyjna kuchnia babci. Nowoczesna kuchnia mamy
Niedostępny
Brak

Prezentowane w pierwszej części receptury dedykujemy zwolennikom sprawdzonych przez pokolenia receptur, w więc tym wszystkim smakoszom, którzy cenią sobie dania dobrze zadomowione w naszej kuchni. Znajdą tu oni mnóstwo wybornych pomysłów na potrawy o zdecydowanie tradycyjnym charakterze. Jeśli jednak niespodziewanie najdzie Cię ochota na spróbowanie specjału dotąd nieznanego, gorąco zachęcamy do zajrzenia do drugiej części naszej publikacji i przyrządzenia czegoś nowoczesnego. Tą część bowiem dedykujemy entuzjastom kulinarnych nowinek, a więc tym wszystkim smakoszom, którzy lubią odkrywać dania z różnych stron świata, a w kuchni nie unikają eksperymentów.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

30
Kuchnia dwóch smaków. Słony. Zrób to samo danie na słodko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia dwóch smaków. Słony. Zrób to samo danie na słodko
Niedostępny
Brak

Prezentowane w pierwszej części receptury dedykujemy wszystkim zwolennikom słonej kuchni. Znajdą tu oni mnóstwo wybornych pomysłów na specjały o zdecydowanie wytrawnym charakterze. Jeśli jednak najdzie Was ochota na przełamanie smaku, gorąco zachęcamy do zajrzenia do drugiej części naszej publikacji. Przekonacie się wówczas, że wszystkie proponowane przez nas dania na słono można przygotować także w wydaniu słodkim.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

31
Zakończeniem jest śmierć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

32
Zbrodnia na festynie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbrodnia na festynie
Niedostępny
Brak

Sztuka planowania i wykonywania morderstwa osiągnęła taką popularność, że proponuje się ją na festynach. Jest taką samą grą towarzyską jak rzucanie kokosem do celu. Najlepiej do ułożenia takiej gry nadaje się autorka powieści kryminalnych, Ariadna Oliver. Cóż z tego, skoro pisarka czuje się sterowana czyjąś niewidzialną ręką! Prosi zatem o pomoc Herkulesa Poirot tuż przed tym, jak „trup” staje się… prawdziwym trupem. Sir George Stubbs, organizator zabawy, ma pełne ręce roboty, a oprócz tego trwają poszukiwania jego żony, lady Stubbs. Miłej zabawy na festynie!

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

33
Sejf. Tom 3. Gniazdo Kruka. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Sejf. Tom 3. Gniazdo Kruka. Audiobook
Tomasz Sekielski, Rebis
Niedostępny
Brak

Trzecia część serii o kulisach polskiej polityki i służb specjalnych Po podwójnym zabójstwie w studiu DTV i dymisji premiera Andrzejewskiego atmosfera na szczytach władzy gęstnieje. Rywalizacja służb specjalnych staje się bezpardonowa, szantaż i porwania są na porządku dziennym, a do gry włącza się jeszcze zdemoralizowany magnat rynku informatycznego. Alicja Berchart, nowy premier, stara się opanować sytuację, nie zapominając przy tym o działającym w kraju rosyjskim agencie – Kruku. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że w gnieździe tego ostatniego rozgościł się nowy, znacznie groźniejszy drapieżnik... Kontynuacja bestsellerowych powieści Sejf i Obraz kontrolny. Klasyka powieści sensacyjnej – szpiedzy, hakerzy, płatni zabójcy, politycy i służby specjalne. Klasyka powieści sensacyjnej – szpiedzy, hakerzy, płatni zabójcy, politycy i służby specjalne. Władza, pieniądze i seks w wysokoenergetycznej pigułce!

34,90 zł
19,20 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 15,70 zł

34
Wiem co jem. Przepisy z programu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiem co jem. Przepisy z programu
Niedostępny
Brak

Przygotuj w domu zdrowsze wersje popularnych produktów i dań! Tytuł dla osób gotujących i dbających o jakość serwowanego przez siebie jedzenia. Dla fanów Kasi Bosackiej i programu „Wiem co jem”. W książce znajduje się ponad 70 przepisów na produkty, dania i napoje, które pojawiły się w kultowym programie „Wiem co jem”. Bez konserwantów i masy chemicznych dodatków: łatwe w przygotowaniu, dostępne i pyszne! Dzięki książce „Wiem co jem. Przepisy z programu”: - z łatwością zamienisz kupowane produkty na ich zdrowsze i tańsze odpowiedniki - będziesz mieć wszystkie przepisy z programu zawsze pod ręką - ograniczysz spożycie substancji chemicznych i poczujesz ogromną różnicę w smaku Przepisy zostały podzielone tematycznie na rozdziały, np.: ”Co tygrysy lubią najbardziej”, „Proste jak drut”, czy „Dziękuję, nie marnuję”. Przepiękne zdjęcia tworzą wyjątkowy klimat książki.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

35
Złodziejki czasu. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejki czasu. Audiobook
Hanna Cygler, Rebis
Niedostępny
Brak

Najnowsza powieść Hanny Cygler. Doskonała książka, która rozbawi i wzruszy do łez. Lata 2013-2014. Siedlce, Warszawa, Gdańsk. Zabawna powieść o czterech pisarkach, które poznają się na gali festiwalu literatury kobiecej. Są w różnym wieku, ale łączy je pasja pisania. Miłość i zdrada, problemy małżeńskie, skrywana przez lata tajemnica – wszystko, co przeżywają razem i osobno, jest doskonałą inspiracją dla ich twórczych umysłów. Czy połączenie horroru, romansu i kryminału to nie jest mieszanka zbyt wybuchowa? Doskonała książka, która rozbawi i wzruszy do łez. „Niby to ja jestem kryminalistką, więc jak wytłumaczyć to, że Hanna Cygler w swoich książkach zabija częściej niż ja? Chyba sama muszę pójść w tę miłość” – Joanna Jodełka, blondynka, autorka kryminałów i thrillerów. „Chciałbym znaleźć się w następnej części Złodziejek. Zawsze pociągało mnie ryzyko” – Vincent V. Severski, autor powieści sensacyjnych.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

36
Drogi cichociemnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi cichociemnych
Niedostępny
Brak

Terminem "cichociemni" określano żołnierzy polskich szkolonych do zadań specjalnych i przerzuconych drogą lotniczą do okupowanego kraju przez Oddział VI Sztabu Naczelnego Wodza najpierw z terenu Wielkiej Brytanii, a potem z Włoch. Realizacją tego zadania miał się zająć Zarząd Operacji Specjalnych (Special Operations Executive - SOE), instytucja powołana w lipcu 1940 roku w brytyjskim Ministerstwie Wojny Ekonomicznej do kierowania działaniami przeciw wrogom Imperium Brytyjskiego, a zwłaszcza do prowadzenia różnorodnych akcji politycznych, wojskowych i ekonomicznych na terytoriach okupowanych przez państwa "osi". Niniejsze wydanie jest wznowieniem książki wydanej przez Bellonę w 1993 roku, ale jej inicjatorem było utworzone w Londynie w 1945 roku Koło Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, pod którego egidą zawiązał się Komitet Redakcyjny z płk. Kazimierzem Irankiem-Osmeckim na czele.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

37
Syrenki z Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Syrenki z Warszawy
Dostępny7 szt.

Syrena Warszawska pracuje jako Herb Warszawy. Syrena, która pełni tę funkcję, każdorazowo wybierana jest w konkursie. Niełatwo jest godzić to odpowiedzialne stanowisko z zajmowaniem się domem. Trzy córeczki, Gabrysia, Ola i Magdunia, są jeszcze małe, a mąż pracuje bardzo dużo na wyjazdach. Na szczęście najstarsza z córek, Patrycja, potrafi już zarówno gotować i sprzątać w domu, jak i występować przed publicznością.

14,00 zł
11,48 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,52 zł

38
Blondynka na Rio Negro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blondynka na Rio Negro
Niedostępny
Brak

Rio Negro to największa na świecie rzeka o ciemnej wodzie i jeden z największych dopływów Amazonki. Przepłynęłam ją całą – w łódce, motorówką z czterema żołnierzami i jedną małpą, w indiańskim czółnie i na wojskowym statku. Samotna wyprawa przez dżunglę amazońską – od rzeki Orinoko w Wenezueli, przez Rio Negro aż do Amazonki w Brazylii. Dwa miesiące w wyprawie pełnej niespodziewanych zdarzeń, niezwykłych spotkań, odkryć i przygód. Uwielbiam tak podróżować!

36,90 zł
26,94 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,96 zł

39
Rewolucja mrówek. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja mrówek. Tom 3
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Czego mogą nam zazdrościć mrówki? Humoru, miłości, sztuki. Czego mrówkom mogą zazdrościć ludzie? Harmonii z naturą, nieświadomości istnienia uczucia strachu, porozumienia absolutnego? Czy po tysiącleciach niewiedzy dwie najbardziej rozwinięte cywilizacje naszej planety wreszcie spotkają się i porozumieją? Zwieńczenie bestsellerowej trylogii o niezwykłych mrówkach. Całość odniosła fenomenalny światowy sukces. Nastolatka, Julie Pinson, znajduje w lesie Fontaineblau tajemniczą walizeczkę. Jej ojciec trafia z kolei na przedziwną piramidę ustawioną na samym środku jednej z leśnych polanek. Co zawiera owa walizeczka? Jaką rolę pełni piramida? Imperium mrówek to książka o spotkaniu, Dzień mrówek – o konfrontacji dwóch światów. Rewolucja mrówek to książka o zrozumieniu problemów ich obu. To fascynująca powieść przygodowo-filozoficzna, zachęcającą nas do wkroczenia w rzeczywistość, która nie jest być może jedynie produktem science-fiction.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

40
Dzień mrówek. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień mrówek. Tom 2
Niedostępny
Brak

W Fontainebleau dochodzi do serii tajemniczych morderstw: jako pierwsi giną bracia Salta, cenieni chemicy. Komisarz Jacques Melies ma wyjaśnić zagadki tych śmierci. Młoda dziennikarka Laetitia Wells również włącza się do śledztwa... Fala morderstw przetaczająca się przez Paryż, duet dość osobliwych detektywów, zagadka i miliony małych, sprytnych stworzeń w tle, czyżby tylko w tle? „Co zapewniło książce taką popularność? Połączenie kryminalnej zagadki, filozofii i wątków obyczajowych?” – „Dziennik Polska Europa Świat”. „Imperium mrówek było już bestsellerem w kilkunastu krajach, pora na Polskę” – „Logo”. „Bernard to autor z niezwykłą wyobraźnią, a jego książki są wielowymiarowe i pełne napięcia” – „Esquire”.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

41
Imperium mrówek. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Imperium mrówek. Tom 1
Niedostępny
Brak

Doskonałe połączenie elementów nauki, filozofii i pierwszorzędnej fabuły. Kultowa książka przetłumaczona na 35 języków. „Bernard Werber stał się niezaprzeczalnie jednym z najbardziej popularnych francuskich pisarzy. Architekt wyobraźni, oscylujący między nieskończenie małym a nieskończenie wielkim” – „Le Figaro”. Faktem jest, że cywilizacja mrówek jest niedościgniona, jeśli chodzi o budowę i organizację miast. Nie wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę, jak potężne królestwa zdołała stworzyć przez wieki, jak zadziwiające technologie opracować i jaką sztukę wojenną posiąść. Bernard Werber swoją bestsellerową powieścią otwiera przed nami drzwi do alternatywnej rzeczywistości pełnej tajemnic. To zaproszenie do świata, po którym co dzień stąpamy, a którego zdajemy się nie dostrzegać. Pozwala spojrzeć na człowieka spojrzeniem nie-człowieczym, z perspektywy stworzeń dużo mniejszych. Bo kim my, ludzie, jesteśmy dla mrówek? Siostrzeniec słynnego entomologa, Jonatan Wells, dostaje w spadku po wuju kamienicę oraz pisemny zakaz schodzenia do piwnicy. Choć bardzo się cieszy z przeprowadzki, z dnia na dzień coraz bardziej intryguje go zagadkowa prośba zmarłego. Jakie sekrety może kryć zamknięta piwnica? Werber mistrzowsko wplótł w fabułę fascynujące teorie naukowe oraz rozważania filozoficzne na temat ludzkich społeczeństw. Nic dziwnego, że czytelnicy na całym świecie oszaleli na punkcie jego książek.

34,00 zł
25,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,50 zł

42
Prawdziwie noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwie noc
Dostępny7 szt.

Czytam te wiersze ? trudne, dążące do maksymalnej kondensacji sensu, a równocześnie jakby niechętne poetyckiemu efektowi ? i nie umiem odpędzić myśli: dalej tylko milczenie. W obliczu milczenia zawodzą wszelkie klasyfikacje i miary: kalekie płody estetyki. Pozostaje ciało i język, który z ciała bierze swój początek. Najpierwsze metafory, surowy budulec. Granica między nimi to wielki temat tej poezji. Może nie o granicy zresztą należałoby w tym przypadku mówić, lecz o oscylacji? Nieustannym krążeniu między biegunami życia i literatury? ?Z zewsząd przyjąłbym życie / służące tej mowie za pal?. Życie ? opuchniętą głowę. Życie ? pozlepiane strąki włosów. Bo Prawdziwie noc to poezja od-cielesna. Od-cielesna, lecz nie ? odcieleśniona. Ciało jest miejscem, z którego przemawia; matecznikiem wiersza, który żywi się jego sokami. Klasztorem Karmelu. ?Kobieta rodzi mumię. Mężczyzna / rodzi mumię. Mumia ich łamie / i staje się aniołem?. Śmierć ? obecna tu w sposób niemal dotykalny, ujmowana w swym fizycznym aspekcie ? wydaje się warunkiem i punktem dojścia wszelkiej twórczości. Odmową ? ciału. Odmową ? literaturze. Wyzwoleniem. Konrad Zych?

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

43
Fotografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fotografia
Niedostępny
Brak

Mija pięć lat od ostatniego pobytu Brauna w Wejherowie. Inspektor z przyjemnością powraca do miasteczka. Niestety, jego dobre samopoczucie znów zakłóca morderstwo, tym razem popełnione na pewnym fotografie. Niestrudzony detektyw nie spocznie, póki nie rozwiąże sprawy. ?Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu ? oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował?. Zbrodnia w Bibliotece Piotr Schmandt ? z wykształcenia polonista i teolog. Interesuje się także historią średniowiecza i XX wieku, historią zegarmistrzostwa, piłką nożną oraz polityką. Bibliofil zafascynowany przyrodą, zabytkami, a nade wszystko kuchnią krajów byłej monarchii austro-węgierskiej. Autor cyklu Sprawy Inspektora Brauna, powieści Koncha i perła, Gdański depozyt oraz opowiadań.

35,00 zł
26,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,40 zł

44
Niepokorna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorna
Dostępny4 szt.

W książce poznajemy dalsze losy Kiery i Kellana, bohaterów bestsellerowych powieści: Bezmyślna i Swobodna. Ogromny, całkowicie niespodziewany sukces, jaki odniósł Kellan ze swoim zespołem, wbrew pozorom sprawia nie tylko radość, lecz także problemy. Kiera i Kellan muszą odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ich miłość przetrwa trudną próbę, jaką jest życie w blasku fleszy i w centrum zainteresowania fanów, a zwłaszcza fanek. W dążeniu do szczęścia przyjdzie im zmierzyć się z ludzką podłością, chciwością i nieuczciwością. Światem rozrywki rządzi tylko jedno prawo – prawo zysku. Czy oznacza to konieczność rezygnacji z ideałów i szlachetnych celów? Czy dwoje młodych ludzi będzie musiało złożyć łączące ich uczucie na ołtarzu bezwzględnego show-businessu? Sława zawsze kosztuje. Miłość jest bezcenna. Rachunek wydaje się prosty, ale czy aby na pewno?

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

45
Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej.
Dostępny8 szt.

Przemierzyć Afrykę na rowerze, tak daleko jak się da, na ile starczy sił, pieniędzy i zdrowia... Tego niezwykłego zadania podjął się autor tej książki, Jacek Herman-Iżycki. W ciągu jedenastu miesięcy pokonał ponad 10 000 km rowerem, przemierzając piaski Sahary oraz sawanny i lasy równikowe Afryki, zdany jedynie na własne siły i życzliwość spotykanych na trasie osób. Książka ?Rowerem przez Saharę i jeszcze dalej..." jest kroniką tej podróży. Obok notatek robionych w jej trakcie wzbogacają książkę niezwykłe zdjęcia, wykonane przez autora, będące z kolei fotograficzną kroniką tej fascynującej wyprawy. Wraz z autorem, przemierzamy oczami wyobraźni afrykański kontynent sprzed 35 lat... szlaki wiodące przez Saharę, błotniste drogi afrykańskiego interioru, przeprawiamy się pirogami przez rzeki, "łapiemy stopa? gdzieś daleko od ludzkich siedzib, gdy rower odmawia dalszej jazdy. Na swojej trasie autor spotyka niezwykłych ludzi pustyni, mieszkańców wiosek zanurzonych w tropikalnym lesie, czasem biednych, ale na swój sposób, szczęśliwych. Spotyka innych globtroterów, ale także wiele niezwykłych osób, które przyjechały do Afryki, aby swoją pracą i poświęceniem nieść pomoc materialną i społeczną jej mieszkańcom. Byli to misjonarze, nauczyciele, lekarze, inżynierowie i naukowcy.

69,30 zł
48,51 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,79 zł

46
Zestaw obiadowy (31 elementów), mix kolorów 22070 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw obiadowy (31 elementów), mix kolorów 22070
Wader
Niedostępny
Brak

Zestaw obiadowy zrobi wrażenie na każdej małej pani domu, która zabierze się ochoczo do przygotowania obiadu. W opakowaniu znajduje się garnek, rondelek i patelnia, są również miseczki na zupę, talerzyki na drugie danie oraz sztućce do podawania posiłków. Wszystkie naczynia wyprodukowane są z bezpiecznych i wytrzymałych materiałów i mogą mieć kontakt z żywnością, a także mogą być używane w zmywarce i mikrofalówce. Wymiary: 28.0 x 8.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

39,01 zł
35,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

47
Splątania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Splątania
Dostępny1 szt.

„Katarzyna Gondek swobodnie porusza się między biegunami poetyk, z pełną świadomością użyteczności wynalazków starych i nowych, które sumują się w bogate instrumentarium wersyfikacji i obrazowania. Służy to nie tylko zabiegom stylizatorskim, lecz również dostosowaniu tonacji wiersza do zmiennych nastrojów, okoliczności i przedmiotów refleksji. Chodzi zwłaszcza o dobór stosownego odcienia patosu zrównoważonego ironią i zdystansowanego dyskretną autoironią. Dominuje elegancja mowy odświętnej nad codzienną, niekiedy z odwołaniem do dawnej metody uwznioślania myśli okrągłością frazy, miarą wiersza regularnego, wreszcie rymem – środkiem niejako nadającym wypowiedzi i zamkniętej w niej prawdzie niewzruszony autorytet”. – Z posłowia Piotra Michałowskiego

22,00 zł
11,88 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 10,12 zł

48
Suche łany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Suche łany
Dostępny7 szt.

Poetyckie powroty do źródeł bywają obciążone sentymentalizmem, a ich liryczny ton tak wysoki, że aż fałszywy. Żuliński powraca inaczej: jego podróż w głąb czasu ? do miejsc i ludzi swojego dzieciństwa i młodości ? do samego siebie z tamtych lat ? to swego rodzaju poetycki reportaż, pisany niemalże prozą, pełen realistycznych szczegółów i drobiazgów rzeczywistości. To odtworzony po wielu latach pamiętnik wyobraźni, w którym największą wagę zyskują ? czy może właśnie odzyskują ? rzeczy czasem najbłahsze, a symbolem spełnionego szczęścia bywa nie tylko próg miłosnej inicjacji, ale i zupa pomidorowa w domu babci. Bo to również ? dokonywane z perspektywy ostatecznej ? obrachunki z czasem, który uczy nas smakowania chwil, doznawania życia w każdym jego wymiarze. Dlatego choć nie ma w tych wierszach czułostkowości, a drżenie serca bywa leczone żartem, autoironią, to ich lekturze towarzyszy wzruszenie. I emocje, które są wspólne dla wszystkich powrotów, tym piękniejszych, im bardziej niemożliwych. Artur Daniel Liskowacki?

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

49
Apetyt na eksces - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apetyt na eksces
Dostępny10 szt.

W Apetycie na eksces Alan Sasinowski testuje współczesną polską prozę i współczesną polską krytykę. Sprawdza, w jakim stopniu są suwerenne – suwerenne wobec mód, ideologii, ale także innych, trudniej uchwytnych wpływów. Pokazuje różnorakie uwikłania, na jakie skazani są piszący, nie wyłącza z tej siatki zależności samego siebie. Proponuje także własną wizję polskiego piśmiennictwa, w której równie ważną rolę jak pisarze odgrywają komentatorzy literatury i w której zostaje przywrócona powaga autorom konserwatywnym.

28,00 zł
20,16 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,84 zł

50
Amsterdam; laminowany plan miasta 1:15 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amsterdam; laminowany plan miasta 1:15 000
Dostępny6 szt.

Malowniczy labirynt kanałów, Muzeum van Gogha i Domu Rembrandta oraz legendarna Dzielnica Czerwonych Latani. Dzięki dwustronnie laminowanemu i wygodnemu w składaniu planowi Amsterdamu bez problemu można dotrzeć do wszystkich atrakcji tego miasta. Mapa zawiera: • bogatą treść turystyczną, • linie metra i tramwajowe, • plan centrum w bardziej szczegółowej skali 1:10 000 (1 cm – 100 m), • skorowidz ulic.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry