hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.05.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 8 maja 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytanie ze zrozumieniem. Wybór testów dla szkoły podstawowej. Klasa 4 (Elżbieta Wujczyk, Ewa Ciągowska), na drugim Czytanie ze zrozumieniem. Klasa 3 (Lidia Wózek). Kolejny produkt to Moje Pierwsze Słowa. Propozycje zabaw językowych dla dzieci do lat 3. Zestaw 1 (praca zbiorowa) oraz Wyspa na prerii (Wojciech Cejrowski).
1
Czytanie ze zrozumieniem. Wybór testów dla szkoły podstawowej. Klasa 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem. Wybór testów dla szkoły podstawowej. Klasa 4
Dostępny45 szt.

Zbiór testów dla uczniów klasy 4 szkoły podstawowej. Do wykorzystania zarówno w trakcie lekcji, jako sprawdziany, jak również podczas zajęć indywidualnych.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

10 osób kupiło
2
Czytanie ze zrozumieniem. Klasa 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem. Klasa 3
Dostępny14 szt.

Sprawdziany przeznaczone są dla uczniów klas trzecich szkoły podstawowej. Zawierają 16 testów, z których każdy rozpoczyna się fragmentem lektury szkolnej. Służą kształceniu i sprawdzaniu umiejętności: czytania ze zrozumieniem, interpretacji tekstów i wyciągania wniosków. Zawierają polecenia z zakresu gramatyki i ortografii, które zostały ujęte w sposób funkcjonalny, tzn. poszczególne zadania wynikają z analizy i interpretacji tekstu. Inspirują do redagowania przez dzieci użytkowych form wypowiedzi takich jak: zaproszenie, ogłoszenie i zawiadomienie. Na końcu opracowania znajdują się odpowiedzi, które uczą, podpowiadają oraz wskazują uczniowi sposoby rozwiązań. Sprawdziany mogą być, więc materiałem pomocniczym nie tylko dla nauczycieli, ale również dla uczniów do samodzielnej pracy w domu.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

7 osób kupiło
3
Moje Pierwsze Słowa. Propozycje zabaw językowych dla dzieci do lat 3. Zestaw 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Pierwsze Słowa. Propozycje zabaw językowych dla dzieci do lat 3. ...
Dostępny82 szt.

Książeczka Zwierzęta wokół nas przeznaczona jest dla dzieci, które z różnych powodów nie zaczęły jeszcze mówić. Proponujemy ją także maluchom, które nie potrafią, choć robią to już ich rówieśnicy, kreślić linii lub wycinać, trzymając prawidłowo przeznaczone do tego przybory. Książeczka ułatwi małemu dziecku opanowanie mowy oraz umiejętności, które znakomicie przygotowują dziecko do pisania. W zabawie celowo wykorzystaliśmy onomatopeje. Wyrazy dzwiękonaśladowcze to łatwe do wymawiania sylaby i zbitki głosek, to jedne z pierwszych słów wypowiadanych przez dzieci na całym świecie. Zaproponowane przez nas zabawy są pewnego rodzaju treningiem, który przygotowuje do podejmowania przez dziecko dialogu z otoczeniem. Skuteczne porozumiewanie się i sprawne ręce są jednymi z ważniejszych umiejętności warunkujących dobry start w szkole. Opanowanie ojczystego języka nie powinno jednak być żmudną nauką. Ważne jest, by „zanurzać” dziecko w świecie mowy, a ćwiczenia wykonywać w różnych, naturalnych sytuacjach życiowych, przede wszystkim poprzez zabawę. Naszą intencją jest radosny i twórczy rozwój dziecka.

55,00 zł
52,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

7 osób kupiło
4
Wyspa na prerii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyspa na prerii
Dostępny163 szt.

„... Niniejsze wydanie Wyspy na prerii zostało odmienione. Ten sam tekst co poprzednio, ale inne zdjęcia, inna grafika, inny wygląd map, inna okładka. Moim zdaniem to wszystko ma duży wpływ na odbiór książki. Okładka, zdjęcia i grafika same w sobie budują jakiś nastrój. To wydanie będzie się więc czytało inaczej niż tamto. Niby ten sam tekst, a jednak... tym razem, w tym kształcie – inny w odbiorze. Posłuchajcie...” – Wojciech Cejrowski.

45,90 zł
31,21 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,69 zł

5 osób kupiło
5
W domu i na podwórku. Czytanie ze zrozumieniem dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W domu i na podwórku. Czytanie ze zrozumieniem dla dzieci z zaburzenia...
Dostępny37 szt.

Zestaw służy doskonaleniu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Teksty o tematyce bliskiej dziecku i powiązane z nimi ćwiczenia zostały skomponowane tak, aby usprawniać rozumienie, wprowadzać i utrwalać rzeczowniki z poszczególnych pól semantycznych, czasowniki nazywające czynności wykonywane przez dziecko i jego najbliższych, a także przymiotniki nazywające cechy osób, przedmiotów i zwierząt. To doskonała pomoc dla logopedów, nauczycieli przedszkoli, szkół powszechnych i specjalnych, rodziców i opiekunów. Z pomocy mogą korzystać wszyscy, którzy pragną, by ich dzieci czytały ze zrozumieniem i budowały zdania gramatycznie poprawne i dzięki tym umiejętnościom mogły skutecznie komunikować się w domu, w przedszkolu i szkole. Teksty przeznaczone są do ćwiczeń czytania ze zrozumieniem dla wszystkich dzieci, a w szczególności tych z zaburzeniami komunikacji językowej: niesłyszących, z implantem ślimakowym, dzieci z autyzmem, z zespołem Aspergera, z dysleksją, alalią, afazją, z obniżeniem sprawności intelektualnej, opóźnionym rozwojem mowy. Zestawy ćwiczeń powstały też z myślą o dzieciach dwujęzycznych oraz przedszkolakach i uczniach zerówek, którzy doskonalą czytanie ze zrozumieniem.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

5 osób kupiło
6
Moje Pierwsze Słowa. Zestaw 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Pierwsze Słowa. Zestaw 2
Dostępny32 szt.

Moje Pierwsze Słowa powstały z myślą o małych dzieciach - w wieku od 6 miesiąca do lat 3, są przeznaczone do wspólnej zabawy dziecka z rodzicami. Zaproponowane tu gry uczą poprzez zabawę: wspomagają rozwój mowy dziecka i - w następnym etapie - ułatwiają naukę czytania.Część druga zawiera ilustracje przedmiotów z bliskiego otoczenia dziecka, np. zabawki: miś, lala, auto; zwierzęta: żaba, foka i inne.

55,00 zł
52,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,75 zł

5 osób kupiło
7
Stacja Jagodno. Zaplątana miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stacja Jagodno. Zaplątana miłość
Dostępny198 szt.

Zatrzymaj się na chwilę w urokliwej miejscowości w Górach Świętokrzyskich. Tutaj czas płynie inaczej. W Jagodnie spotykają się przeciwieństwa: wieś i miasto, kobiety i mężczyźni, starość i młodość, tradycja i nowoczesność. Karolina Wilczyńska odmienia smaki życia przez wszystkie przypadki. Tamara – 36-letnia rozwódka i specjalistka od PR-u dostaje polecenie zorganizowania kampanii wyborczej kandydatowi na wójta gminy Jagodno. Podczas spotkania przedwyborczego jeden z oponentów zarzuca Tamarze, że promuje politykę prospołeczną, a sama zaniedbuje swoją rodzinę. Faktycznie jej nastoletnia córka Marysia ma problemy – chłopak namawia ją do zażycia narkotyków i domaga się „dowodu miłości”. Czy nowy partner Tamary przejdzie tę próbę rodzicielską? Czy Tamara uratuje córkę? Kim jest tajemnicza babcia Róża? Trzy generacje kobiet i smak konfitur z fiołków, które potrafią osłodzić nawet najbardziej gorzkie życie. Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to pełna ciepła opowieść o miłości, szczęściu i poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

4 osoby kupiły
8
Małymi kroczkami.Ćwiczenia grafomotoryczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami.Ćwiczenia grafomotoryczne
Dostępny32 szt.

Małymi kroczkami. Ćwiczenia grafomotoryczne to zestaw kart pracy dla uczniów nauczania początkowego. Zadania mają na celu rozwijanie umiejętności manualnych, kształtowanie motoryki dłoni. Opracowanie z powodzeniem sprawdza się także podczas zajęć rewalidacyjnych.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

3 osoby kupiły
9
Ćwiczę koncentrację - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczę koncentrację
Dostępny15 szt.

Zestaw ćwiczeń mający na celu doskonalenie zdolności koncentracji i uwagi. Poszczególne ćwiczenia oparte są na zasadzie precyzyjnego łączenia punktów i odwzorowania kształtów. Zróżnicowany stopień trudności pozwala na wykorzystanie w pracy z dziećmi w wieku od 8 do 14 lat.

41,00 zł
38,95 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,05 zł

4 osoby kupiły
10
Na dwie ręce. Ćwiczenia grafomotoryczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dwie ręce. Ćwiczenia grafomotoryczne
Dostępny104 szt.

Publikacja ma formę bloku z wyrywanymi kartami. Zawiera 40 ilustracji, które dziecko powinno rysować po śladzie oburącz, a następnie pokolorować lub ozdobić zgodnie z podanymi wskazówkami lub według własnego pomysłu. Zawarte w książce ćwiczenia doskonalą sprawność obu rąk, a także wpływają na rozwój twórczych zdolności dzieci.

14,90 zł
11,77 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,13 zł

3 osoby kupiły
11
Kocham szkołę. Klasa 1. Podręcznik do nauki czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kocham szkołę. Klasa 1. Podręcznik do nauki czytania metodą symultanic...
Dostępny17 szt.

„Kocham szkołę!” to jedyny na rynku podręczników pakiet do nauki czytania przygotowany w oparciu o autorską metodę prof. Jagody Cieszyńskiej (Symultaniczno-Sekwencyjna Nauka Czytania ®). Podręcznik oraz dwa zeszyty ćwiczeń tworzą kompletny zestaw, którego celem jest przede wszystkim nauka czytania ze zrozumieniem. Zastosowanie metody symultaniczno-sekwencyjnej pozwoli dziecku szybko i bez negatywnych emocji nauczyć się czytać, budując jednocześnie przekonanie, że zrobiło to samodzielnie. W pakiecie, obok treści humanistycznych, pojawiają się również zagadnienia z obszaru muzyki i przyrody, dzięki czemu nauczyciel może wykorzystać zestaw nie tylko w zakresie kształcenia umiejętności czytania, ale również posłużyć się nim jako uzupełniającym podręcznikiem edukacji wczesnoszkolnej w klasie pierwszej.

88,00 zł
83,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,40 zł

3 osoby kupiły
12
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrównawczych dla klas 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrównawczych dla klas 1-2
Dostępny26 szt.

Ćwiczenia przeznaczone są dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi lub dla tych, którzy potrzebują dodatkowego treningu manualnego. Zestaw kart pracy zawiera zróżnicowane zadania, które mają na celu utrwalanie kształtu liter oraz cyfr, poprawę koordynacji wzrokowo-słuchowej oraz wspomaganie umiejętności liczenia i pisania. Znajdują się tutaj również ćwiczenia kształtujące spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

4 osoby kupiły
13
Świat wokół mnie. Czytanie ze zrozumieniem dla dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat wokół mnie. Czytanie ze zrozumieniem dla dzieci z zaburzeniami k...
Dostępny21 szt.

Zestaw służy doskonaleniu umiejętności czytania ze zrozumieniem. Teksty opisujące świat wokół dziecka i powiązane z nimi ćwiczenia zostały skomponowane tak, aby usprawniać rozwój myślenia i mowy, wspomagać proces rozumienia, rozwijać system semantyczny i syntaktyczny. To doskonała pomoc dla logopedów, nauczycieli przedszkoli, szkół powszechnych i specjalnych, rodziców i opiekunów. Z pomocy mogą korzystać wszyscy, którzy pragną, by ich dzieci czytały ze zrozumieniem i budowały zdania gramatycznie poprawne i dzięki tym umiejętnościom mogły skutecznie komunikować się w domu, w przedszkolu i szkole. Teksty przeznaczone są do ćwiczeń czytania ze zrozumieniem dla wszystkich dzieci, a w szczególności tych z zaburzeniami komunikacji językowej: • niesłyszących, • z implantem ślimakowym, • dzieci z autyzmem, • z zespołem Aspergera, • z dysleksją, • alalią, • afazją, • z obniżeniem sprawności intelektualnej, • opóźnionym rozwojem mowy. Zestawy ćwiczeń powstały też z myślą o dzieciach dwujęzycznych oraz przedszkolakach i uczniach zerówek, którzy doskonalą czytanie ze zrozumieniem.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

3 osoby kupiły
14
Podpalacze książek. Tom 1. Mój brat strażnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podpalacze książek. Tom 1. Mój brat strażnik
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

Pierwszy tom trylogii. Znakomicie napisana książka akcji dla młodzieży o braterstwie, przyjaźni, miłości i książkach, które od wieków są atrybutem wiedzy ale i źródłem odwiecznego konfliktu dobra ze złem. Lekkość pióra autorki, a w ślad za nim tłumacza pozwalają na lekturę wartką i przepełnioną elementami młodzieńczego humoru. August Mars ma 14 lat, odwagę w sercu i dystans do otaczającej rzeczywistości. Jego młodsza siostra Cezaryna ma fotograficzną pamięć i genialnie liczy. Ich ojciec kustosz we francuskiej Bibliotece Narodowej ginie w tajemniczych okolicznościach. Rodzeństwo wraz z mamą przeprowadza się z Paryża do dziadków, mieszkających w dawnej posiadłości templariuszy. Tam dowiadują się, że należą do niezwykłej rodziny, od wieków sprawującej pieczę nad zapisaną w książkach całą mądrością świata. Ich los jest zagrożony. Trylogia Podpalacze książek przeniesie Was w świat konfliktu mogącego zniszczyć ludzkość. Na szczęście August i Cezaryna dysponują bronią, która może zapewnić im zwycięstwo: poczuciem humoru i chęcią działania!

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

2 osoby kupiły
15
Ciche czytanie ze zrozumieniem dla klasy 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciche czytanie ze zrozumieniem dla klasy 2
Dostępny17 szt.

Zbiór ćwiczeń sprawdzających rozumienie czytanego tekstu. Opracowanie zawiera ciekawe i różnorodne testy, połączone dodatkowo z wykonywaniem zadań plastycznych. Ćwiczenia przeznaczone dla uczniów klasy 2 nauczania początkowego.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

2 osoby kupiły
16
Dinozaur Xionguanlong - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Xionguanlong
Dostępny169 szt.

DINOZAUR XIONGUANLONG to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

15,90 zł
13,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
17
Moje Sylabki. Nauka pisania. Zeszyt ćwiczeń, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Sylabki. Nauka pisania. Zeszyt ćwiczeń, część 2
Dostępny7 szt.

Nauka pisania, część 2 to uzupełnienie serii „Moje Sylabki”. Zeszyt ćwiczeń do nauki pisania przeznaczony jest dla dzieci uczących się czytać metodą sylabową, toteż system wprowadzania kolejnych sylab, wyrazów, pierwszych zdań jest ściśle z nią powiązany. W zeszytach zastosowano metodę pisania wielkimi literami, ponadto ćwiczenia wzbogacono o dodatkowe zadania stymulujące rozwój małej motoryki: szeregi, sekwencje, labirynty, rysowanie po śladzie.

34,00 zł
32,30 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,70 zł

1 osoba kupiła
18
Współczesne kino izraelskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesne kino izraelskie
Dostępny4 szt.

Film izraelski ma swój początek się w Polsce, jeszcze przed powstaniem Państwa Izrael. Dziś niewielu pamięta, że twórcą jednego z pierwszych filmów hebrajskich – „Sabry” powstałej w 1933 roku – był późniejszy reżyser „Krzyżaków” Aleksander Ford. A jednak na temat współczesnej izraelskiej kinematografii wiemy niewiele, choć izraelskie filmy od kilku lat pojawiają się w polskich kinach, telewizji, a nawet można zakupić je w Empiku. Dlatego też z wielką radością i satysfakcją witam książkę pod redakcją Joanny Preizner Współczesne kino izraelskie. Znajdziemy tu dwanaście pasjonujących, często wręcz błyskotliwych, esejów o najciekawszych filmach i twórcach izraelskiej kinematografii. W tej pionierskiej książce młodzi polscy badacze mierzą się z wieloma wyzwaniami związanymi ze współczesnym izraelskim kinem. Michał Sobelman Większości widzów, a w tym i filmoznawców, nie niepokoją pytania o współczesne kino izraelskie, znane jedynie bardzo wąskiej publiczności – ich dystrybucja kinowa jest bardziej niż skromna, wiele wartościowych tytułów w ogóle do niej nie trafia. Nawet w piśmiennictwie filmoznawczym europejskim poza studiami nad modnymi tematami tożsamościowymi i genderowymi trudno znaleźć opracowania natury bardziej wszechstronnej, do których można się odwoływać. Pojawiają się teksty w prasie i wywiady, ale nie ma publikacji naukowych, których autorzy próbują zobaczyć film i jego autora w szerokim kontekście, tak jak dzieje się to w przygotowanym tomie, pierwszym na rynku polskim. Joanna Preizner, znana jako autorka kilku monografii oraz inicjatorka i redaktorka czterotomowego cyklu „Gefilte film”. Wątki żydowskie w kinie, zebrała i tym razem doborowe grono autorów, jakich jedynie może życzyć sobie redaktor tomu filmoznawczego. Znajdują się wśród nich postacie uczonych, którzy są klasą sami dla siebie. Dzięki nim i zaproponowanemu przez Redaktorkę tomu układowi tekstów książka stanowi prekursorskie kompendium wiedzy na temat współczesnego kina izraelskiego, a jednocześnie udany wstęp do systematyzacji, definicji, zakreślenia problematyki, której znaczenie, powagę ale i niezwykłe paradoksy w kulturze współczesnej uświadamiają kolejne analizy. Można potraktować tę książkę jako rodzaj vademecum po terytorium w permanentnym stanie wojny, pełnym oczywistych bądź ukrytych dla reszty świata konfliktów, w którym natrafiamy na mury, zasieki, ale i enklawy kulturowe przeniesione z innego czasu i miejsca. Poszczególne artykuły wyznaczają rodzaj punktów orientacyjnych zarówno w poznawaniu zawiłości dziejów współczesnych Izraela, głębokich podziałów wewnątrz społeczeństwa (definiowanie swoich i obcych), także podziałów kulturowych. Wszystkie te aspekty odzwierciedla bogata kinematografia. Twórcy izraelscy, przywołani w kolejnych analizach zawartych w tomie, przepracowują historię i politykę swego kraju, a ich filmy wyrażają daleko idący krytycyzm. Ogromne, nie do przecenienia, są walory poznawcze książki. Jeśli nawet autorzy poszczególnych tekstów wychodzą z różnych punktów widzenia, w odmienny sposób widzą i w konsekwencji ujmują tło historyczne, polityczne czy kulturowe analizowanych fabuł i – wyjątkowo – dokumentów, to fakt ten odzwierciedla nie tylko czy nie tyle rozmiar przeprowadzonych przez nich studiów, co różnorodność lektur, po jakie sięgali. W konsekwencji książka daje wyraz wielości poglądów, otwartości na dyskusję, co jest jej niezaprzeczalnym walorem każdego opracowania naukowego. Dr hab. Jadwiga Hučková

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

1 osoba kupiła
19
Logotomy z głoskami L, R. Ćwiczenia logopedyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logotomy z głoskami L, R. Ćwiczenia logopedyczne
Dostępny10 szt.

Logotomy z głoskami L, R to propozycja skierowana do logopedów i terapeutów mowy. Materiał ma za zadanie wspomóc i urozmaicić pracę dziecka nad poprawną wymową głosek L oraz R na pierwszym etapie terapii. Praca ta powinna odbywać się pod czujnym okiem logopedy, ale z uwagi na prostotę zadań i ćwiczeń mogą one być wykorzystywane również przez terapeutów, nauczycieli, jak i rodziców. Znajdują się tu zadania zachęcające dziecko nie tylko do wielokrotnego powtarzania monotonnego materiału słownikowego, ale także do ćwiczeń grafomotorycznych, posługiwania się nożyczkami, dopasowywania. Oprócz doskonalenia prawidłowej wymowy dzieci mogą zapoznać się z podstawowymi pojęciami matematycznymi, nazwami kolorów, prostych figur geometrycznych, pojęciami: duży, mały, wysoki, niski, mniej, więcej, krótki, długi. Ćwiczenia uwzględniają również trening umiejętności grafomotorycznych poprzez wodzenie kredką po śladzie, ograniczonej konturem płaszczyźnie oraz kreślenie liter.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

1 osoba kupiła
20
Czytanie ze zrozumieniem. Klasa 6. Wybor testów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytanie ze zrozumieniem. Klasa 6. Wybor testów
Dostępny20 szt.

Zestaw ćwiczeń sprawdzających rozumienie czytanego tekstu. W opracowaniu wykorzystano teksty literackie spoza kanonu lektur szkolnych. W oparciu o fragment utworu oraz materiał zgromadzony w ćwiczeniach, uczeń wykonuje dłuższą pracę redakcyjną. Testy są tak pomyślane, aby kształcić umiejętność redagowania zarówno literackich, jak i użytkowych form wypowiedzi.

51,00 zł
48,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,55 zł

2 osoby kupiły
21
Bezpieczeństwo we współczesnej myśli politycznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo we współczesnej myśli politycznej
Dostępny5 szt.

Bezpieczeństwo jest pojęciem abstrakcyjnym i zarazem subiektywnym, bo dotyka sfery odczuć i psychiki ludzkiej. Nauka próbuje je jednak precyzować i systematyzować. Ze względu na przedmiot wyodrębnia się więc bezpieczeństwo polityczne, militarne, ekonomiczno-społeczne i kulturowe. Z kolei w sensie podmiotowym można mówić o bezpieczeństwie państwa, narodu, społeczeństwa, wewnętrznym i zewnętrznym, międzynarodowym... Trzeba jednak pamiętać, że podział ten nie jest wyczerpujący, oraz że poszczególne typy wzajem się przenikają, uzupełniają, nakładają na siebie. Czytelnik znajdzie w książce szereg problemów omówionych właśnie ze względu na ich wpływ na szeroko i w różnych aspektach ujmowane bezpieczeństwo, my zaś skupimy się na jednym z jego aspektów, mianowicie na wykorzystywaniu kwestii bezpieczeństwa w walce o głosy wyborców. Szczególnie ostatnio stał się to problem bardzo modny (z rozwojem tego ?trendu? możemy się zapoznać w tekście Joanny Rak), a hasło ?bezpieczeństwo? weszło na stałe do programów polityków. Jeden kandydatów w wyborach prezydenckich 2015 roku połączył je nawet ze zgodą, w efekcie powstało hasło jego kampanii ?Wybierz zgodę i bezpieczeństwo?. Problem nawet nie w tym, że pojawili się zaraz złośliwcy, którzy dokonali swoistej dekonstrukcji tego hasła twierdząc, że gdy tylko ?Bezpieczeństwo? powyrywa ludziom paznokcie, natychmiast zapanuje zgoda na wszystko, aby tylko ustał związany z tym ?bul??, ale w tym, że nie jest sztuką uzyskać poczucie bezpieczeństwa w atmosferze zgody, tymczasem scena polityczna może nie jest scena permanentnej wojny wszystkich ze wszystkimi, czy chociażby głównych partii ze sobą, ale jest sceną sporu o wspólne dobro i metody dochodzenia do niego. I tym sporom właśnie winno towarzyszyć poczucie bezpieczeństwa, aby koncepcje wspólnego dobra, drogi i ścieżki dochodzenia do niego mogły być przez obywateli omawiane i wybierane w sposób wolny i świadomy, bez strachu, przymusu, konieczności wyboru mniejszego zła itp. Autorzy zebranych w książce tekstów są politologami. Zajmują się bezpieczeństwem z punktu widzenia charakterystycznego dla nauk politycznych. Interesują ich polityczne aspekty bezpieczeństwa, znaczenie bezpieczeństwa dla polityki i polityczności, wpływu szeroko pojętej polityki na stan i poczucie bezpieczeństwa. W książce znajdziemy więc tekst poświęcony bezpieczeństwu w myśli T. Hobbesa (Łukasz Święcicki), ale także roli religii i tradycji dla poczucia bezpieczeństwa kulturowego (Jacek Bartyzel). Problematykę religii, tradycji i władzy jako narzędzi polityki bezpieczeństwa omawia Adam Wielomski. Bezpieczeństwem kulturowym zajmują się Konrad Hennig i Ryszard Polak. Eugeniusz Ponczek z kolei omawia rolę polityki historycznej, a tekst Maryli Fałdowskiej i szkic Lecha Wyszczelskiego pozwolą nam poznać znaczenie tajemnicy katyńskiej dla bezpieczeństwa ideologicznego PRL i ?Anty-Katynia? dla kwestii bezpieczeństwa narodowego współczesnej Polski. O ekonomicznych aspektach bezpieczeństwa traktują teksty Marcina Jendrzejczaka, omawiającego prokapitalistyczną, antykomunistyczną i antysocjalistyczną myśl Michaela Novaka, oraz poświęcony agraryzmowi, neoagraryzmowi i ekohumanizmowi szkic Arkadiusza Indraszczyka. Prawnymi aspektami stanu wojennego i stanu wojny w polskim prawie ustrojowym zajmuje się Paweł Bała, a Joanna Rak analizuje typologie bezpieczeństwa na podstawie wystąpień sejmowych premierów III RP.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

1 osoba kupiła
22
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrówn. kl.3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małymi kroczkami. Ćwiczenia do zajęć wyrówn. kl.3
Dostępny31 szt.

Ćwiczenia z języka polskiego z serii "Małymi kroczkami" kształtują u dziecka umiejętności z zakresu ortografii, gramatyki, słowotwórstwa i redagowania zdań. Atrakcyjna, zabawowa forma ćwiczeń (rebusy, kolorowanki, krzyżówki, uzupełnianie) stanowi dla ucznia zachętę do pracy oraz rozwija jego zdolności manualne.Ćwiczenia przeznaczone są dla uczniów z trudnościami edukacyjnymi oraz tych, którzy wymagają dodatkowego treningu.

49,00 zł
46,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,45 zł

2 osoby kupiły
23
Klacz rasy Dartmoor hill - gniada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klacz rasy Dartmoor hill - gniada
Dostępny171 szt.

KLACZY RASY DARTMOOR HILL - GNIADYto figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

1 osoba kupiła
24
Roślinożerne dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roślinożerne dinozaury
Niedostępny
Brak

Zabawa z dinozaurami. Ćwiczenia i zabawy z dinozaurami, które zawsze cieszą się zainteresowaniem dzieci. W środku dodatek w postaci naklejek oraz wyciskanych elementów.

12,99 zł
9,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

25
Sieć podejrzeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieć podejrzeń
Dostępny26 szt.

Szanowany uniwersytecki wykładowca Evan Birch zostaje oskarżony o zabójstwo uczennicy z pobliskiej szkoły. Gdy dochodzenie wykazało, że na jego samochodzie są ślady jej szminki, rodzina zaczyna wątpić w jego niewinność, a sam oskarżony zaczyna rozumieć, że im bardziej się broni, tym sprawa wygląda gorzej. Każde słowo może być inaczej rozumiane, a kwestia winy i niewinności staje się o wiele bardziej skomplikowana niż akademickie teorie. W przygotowaniu ekranizacja powieści z takimi gwiazdami jak Nikolaj Coster-Waldau, Greg Kinnear i Emma Roberts.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

26
Miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość
Niedostępny
Brak

Do pewnej bydgoskiej galerii sztuki trafiają akty pięknej rudowłosej kobiety. Z pozoru zwykłe obrazy stają się przyczyną serii okrutnych zabójstw. W centrum dramatycznych wydarzeń znajduje się Jan Wirski ? właściciel restauracji, miłośnik dobrej kuchni i kinoman. Wirski, który po latach wrócił do rodzinnego miasta, pragnie spokojnego życia, lecz jego mroczna przeszłość i rodzinne koneksje sprawiają, że musi się zająć rozwiązaniem ponurej zagadki wstrząsających Bydgoszczą zbrodni. Co wspólnego mają ze sobą córka senatora, alkoholik malujący szyldy, młody gangster i jego ukochana żona? Jak daleko każde z nich może się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija? Miłość i zbrodnia to motory napędowe gęstej, mrocznej, przesyconej erotyzmem powieści rozpoczynającej Serię z Łuczniczką Tadeusza Oszubskiego.

34,90 zł
26,52 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,38 zł

27
Moja historia futbolu. Tom 1. Świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja historia futbolu. Tom 1. Świat
Niedostępny
Brak

Dzieje światowej piłki nożnej opisane przez dziennikarza, który w ostatnim półwieczu był naocznym świadkiem najważniejszych futbolowych wydarzeń. Fascynująca podróż z przewodnikiem, który osobiście rozmawiał z Pelém, Didim, Eusébio, George'em Bestem, Franzem Beckenbauerem czy Ferencem Puskásem, widział bramki Diego Maradony na Estadio Azteca i słynny wolej Zinédine'a Zidane'a na Hampden Park, przeżył tragedię na stadionie Heysel i radość Manchesteru United po wygranym finale Ligi Mistrzów z Bayernem na Camp Nou. Od narodzin futbolu w nowoczesnej formie na Wyspach Brytyjskich w połowie XIX wieku po mistrzostwa świata w Brazylii. Od powstania FIFA aż po czasy najnowsze, w których Leo Messi i Cristiano Ronaldo stali się popularniejsi od wielu koronowanych głów. Kto rozegrał pierwszy mecz na Antarktydzie? Dzięki komu futbol rozwinął się w Brazylii? Dlaczego wiele klubów na całym świecie ma angielskie nazwy? Stefan Szczepłek obejrzał tysiące meczów na kilku kontynentach, widział na żywo mundiale i mistrzostwa Europy. Przeprowadził setki rozmów z piłkarzami, trenerami, działaczami, sędziami. Wybrał to, co jego zdaniem jest w piłce najciekawsze i co miewa związek z polityką, kulturą oraz nauką. Tą książką prowadzi nas od stadionu do stadionu, od radości do dramatu. I - jak to przewodnik - pokazuje pamiątki i trofea. W Mojej historii futbolu oprócz unikatowych zdjęć znalazły się reprodukcje biletów i programów z najsłynniejszych meczów oraz fotografie oryginalnych koszulek i butów gwiazd - nierzadko z ich podpisami. To wszystko z prywatnej kolekcji autora, jedynej takiej w Polsce i jednej z większych w Europie. Czytając i oglądając tę książkę, ma się wrażenie, że to jest także nasza historia, tylko Stefan Szczepłek pomógł nam ją usystematyzować, przybliżyć i wyjaśnić. Takiej książki o piłce nożnej jeszcze w Polsce nie było.

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

28
Z Archiwum X. Żywiciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z Archiwum X. Żywiciele
Niedostępny
Brak

Po latach spędzonych z dala od politycznych intryg i nadnaturalnych zbrodni, Mulder i Scully ponownie trafiają do zakurzonej piwnicy budynku FBI, gdzie mieści się Archiwum X. Seria tajemniczych zaginięć na słonecznej wyspie Martha's Vineyard powoduje, że agenci sięgają do akt starej, dawno już zapomnianej sprawy, której korzenie sięgają tragedii w Czarnobylu... Druga odsłona dziesiątego sezonu „Z Archiwum X” to cztery historie, w których scenarzysta Joe Harris, pracujący pod okiem Chrisa Cartera, twórcy kultowego serialu, powraca do uwielbianej przez telewidzów formuły monster-of-the-week, śniąc niepokojące koszmary na jawie. Mulder stanie oko w oko ze śmiercią, Scully wpadnie na trop tajemniczej istoty żerującej na ludzkiej rozpaczy, a czytelnik (być może!) pozna tajemniczy sekret Palacza, kryjący się za jego domniemaną śmiercią. Prawda jest bliżej, niż myślisz...

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

29
Der schlaue Kaufmann. Podstępny kupiec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Der schlaue Kaufmann. Podstępny kupiec
Niedostępny
Brak

Czysta przyjemność czytania! W końcu! Problem przy czytaniu zwykłych książek obcojęzycznych: „ciągle muszę zaglądać do słownika!”. Ponieważ teksty tłumaczone są jako całość, brakuje przyporządkowania znaczeń. Które słowo należy do którego? A do tego jeszcze idiomy! Z jakich pojedynczych słów się składają? Rozwiązanie przynosi ta książka. Tekst niemiecki jest napisany pogrubioną czcionką w wierszu głównym. Polskie tłumaczenie znajduje się bezpośrednio pod każdym pojedynczym słowem w wierszu dodatkowym (w e-booku słowa mogą ulec przesunięciu. Przyporządkowanie nie stanowi jednak problemu). „Jemandem reinen Wein einschenken” nie jest przetłumaczone jako „powiedzieć komuś całą prawdę”, lecz: „komuś czyste wino nalać”. Tłumaczenie słowo w słowo. Każdy wie, o co chodzi. Jeśli nie, pojawia się ramka z informacją, która to wyjaśnia. Natychmiastowe rozumienie bez ciągłego zastanawiania się, a do tego wgląd w strukturę języka – podświadoma nauka gramatyki!

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

30
Galeria Drezdeńska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Galeria Drezdeńska
Niedostępny
Brak

Od samego początku swego istnienia, bo już około 1560 roku, kolekcja, która miała stać się jedną z najważniejszych i najsłynniejszych w Europie, znalazła dla siebie idealne miejsce ? Drezno. Pierwotnie w jej skład wchodziły głównie obrazy artystów niemieckich, jak Lucas Cranach czy Albrecht Dürer, ale kilkadziesiąt lat później dzieł było już na tyle dużo, że w stolicy Saksonii trzeba było wybudować dla nich specjalne pomieszczenia. Jednak za prawdziwy rok założenia Galerii należy uznać 1722, kiedy to August III, elektor saski i król Polski, dokonał wielkiej zmiany jakościowej w kolekcji. Monarcha, rozporządzający znacznymi zasobami pochodzącymi ze sprzedaży porcelany miśnieńskiej, był oświeconym spadkobiercą tradycji renesansowego mecenatu. Jego emisariusze zaczęli skupować w całej Europie nie tylko pojedyncze arcydzieła, ale wręcz całe kolekcje, jak np. zgromadzony przez księcia Modeny zbiór liczący około stu obrazów. Władcę interesowała także sztuka flamandzka i holenderska. Do swej kolekcji pozyskał więc wiele prac uznanych XVII ?wiecznych mistrzów ? od Vermeera do Rembrandta. W połowie XVIII wieku Galeria była już prawdziwym kompendium sztuki malarskiej, w którym gościły dzieła takich mistrzów, jak między innymi Rafael, Lucas Cranach Starszy, Tycjan, Annibale Carracci, Peter Paul Rubens, Guercino, Diego Velázquez, Nicolas Poussin, Gabriel Metsu, Gerrit Dou, Jean-Antoine Watteau, Giovanni Antonio Canal i Brenardo Bellotto ? wezwany na dwór, by w swoich obrazach uwiecznić niezwykłe piękno odnowionego miasta i jego późnobarokowej architektury. Wiek XIX to okres, gdy na pierwszy plan wysunęło się malarstwo francuskie i niemieckie. Obok impresjonizmu Moneta i krzykliwych płócien Gauguina swoje miejsce w galerii znalazły poetycko-melancholijne pejzaże Caspara Davida Friedricha i symbolizm Böcklina. W wieku XX zatriumfował ekspresjonizm, kierunek, który znalazł uznanie w Niemczech, przynajmniej do czasu, gdy ideologia nazistowska nie zaczęła napiętnować go jako ?sztuki zdegenerowanej?. Tysiące dzieł zostało wówczas zarekwirowanych, zniszczonych lub zaginęło. Jeszcze większym ciosem dla Galerii były jednak przerażające bombardowania miasta przez wojska alianckie, podczas których zginęły tysiące ludzi, a ponad dwieście zgromadzonych w kolekcji dzieł ? dawnych i współczesnych ? spłonęło. Po II wojnie światowej dołożono wszelkich starań, aby naprawić te straty, poprzez zakupy wybranych dzieł, ale dopiero upadek muru berlińskiego (9 listopada 1989) i zjednoczenie Niemiec pozwoliły Galerii Drezdeńskiej odrodzić się jak feniks z popiołów.

199,00 zł
147,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 51,74 zł

31
Wzory dokumentów w zamówieniach publicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory dokumentów w zamówieniach publicznych
Niedostępny
Brak

Z publikacji dowiesz się przede wszystkim, jakie dokumenty krok po kroku należy przygotować, zarówno gdy jest się organizatorem przetargu, jak i w przypadku gdy bierze się udział w postępowaniu o zamówienie publiczne jako wykonawca. Poznasz wszystkie etapy procedury od ogłoszeń, przez komisję przetargową, specyfikację istotnych warunków zamówienia, wezwania do wyjaśnień, pisma, zawiadomienia, aż po postępowanie odwoławcze przed Krajową Izbą Odwoławczą. Każdy ze wzorów zamieszczonych w tej publikacji opatrzony jest praktycznym komentarzem eksperta, dzięki czemu wypełnienie dokumentacji stanie się bezproblemowe.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

32
Unimaginable - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Unimaginable
Niedostępny
Brak

Unimaginable. The Power and Paradoxes of Our Minds is a book about a unique feature of the human brain. The belief in the power and the ability of the human mind to fight diseases and overcome stress and worries is a leitmotiv of this work. While preparing this book, Witold Bońkowski studied a number of materials in the fields of psychology, psychotherapy and medicine, including unconventional ones, as well as numerous words of wisdom from the Bible. Witold Bońkowski ? b. 1940, graduated in law at Adam Mickiewicz University in Poznań. He has a passion for promoting healthy lifestyle. He is a Knight of the Order of Smile (an international award given to adults by children to appreciate their love, care and engagement). Witold Bońkowki is an eminent figure not only in Poznań, but also in the whole of Poland, since he is widely recognized as the founder of the Association of Housing Aid for Orphans. This selfless help, aimed at those who need it most, appeals to us more and reaches deeper than any beautiful or wise words. Niewyobrażalne. Potęga i paradoksy naszych umysłów traktuje o niezwykłej mocy umysłu. Wiara w potęgę i możliwości ludzkiego umysłu w pokonywaniu chorób, stresów i zmartwień jest motywem przewodnim tej pracy. Przygotowując książkę, Witold Bońkowski przestudiował wiele dostępnych materiałów z zakresu psychologii, psychoterapii i medycyny ? także tej niekonwencjonalnej, oraz zapisów zawartych w Biblii. Witold Bońkowski ? ur. w 1940 r., ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pasjonat zasad zdrowego trybu życia, Kawaler Orderu Uśmiechu. Witold Bońkowski znany jest nie tylko w środowisku poznańskim, ale również w całej Polsce jako założyciel Stowarzyszenia Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot. Ta bezinteresowna pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, przemawia do nas mocniej i głębiej niż nawet najpiękniejsze i najmądrzejsze słowa.

34,00 zł
30,26 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,74 zł

33
Twoje ciało bez tajemnic - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje ciało bez tajemnic
Niedostępny
Brak

Ciało człowieka to zadziwiająca maszyna! Dzięki tej wyjątkowej książce można odkrywać jego tajemnice: pozwala poznać główne narządy i uświadomić sobie, jak działają; dowiedzieć się, jak to się dzieje, że oddychamy, rośniemy, widzimy, słyszymy i rozpoznajemy zapachy oraz smaki; zrozumieć, dlaczego różnimy się od innych ludzi, choć wszyscy jesteśmy zbudowani z tych samych składników.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

34
Sprawozdania budżetowe jednostek samorządowych 2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawozdania budżetowe jednostek samorządowych 2015
Niedostępny
Brak

W dniu 1.4.2015 r. weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie sprawozdawczości budżetowej (Dz.U. z 2015 r. poz. 459). Znowelizowane rozporządzenie ma zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań miesięcznych sporządzanych za kwiecień 2015 r. oraz kwartalnych za I kwartał 2015 r. W naszej książce znajdą Państwo: Omówienie zmian w przepisach, które weszły w życie 1 kwietnia 2015 r. Zaktualizowane opisy i wzory sprawozdań budżetowych Najnowsze interpretacje Ministerstwa Finansów w zakresie sprawozdawczości budżetowej Wyjaśnienia jak wypełniać poszczególne wiersze i kolumny sprawozdań Aktualne przykłady sporządzonych sprawozdań Powiązania z ewidencją księgową i klasyfikacją budżetową (dnia 1.1.2015 r. weszła w życie nowelizacja klasyfikacji budżetowej) Omówienie wydatków strukturalnych 17 wypełnionych formularzy sprawozdań wraz z komentarzem 290 odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Terminarz sporządzania i przekazywania sprawozdań W książce wyjaśniamy m.in.: kto określa w jakiej formie przekazywać jednostkowe sprawozdania budżetowe, jak i do kiedy sporządzać korekty jednostkowych i zbiorczych sprawozdań budżetowych, jak wykazywać wydatki niewygasające w sprawozdaniu Rb-28S oraz Rb-28NWS, jakie są powiązania między poszczególnymi sprawozdaniami budżetowymi, kiedy dany wydatek można uznać za strukturalny i do jakiego kodu klasyfikacji go przypisać, jak stosować właściwe formy przekazywania sprawozdań z operacji finansowych, jak prawidłowo stosować zasady sporządzania korekt, jak kwalifikować zobowiązania do właściwych tytułów dłużnych, jak prezentować zobowiązania według właściwych grup wierzycieli, jak wykazywać należności według prawidłowych grup dłużników, jak zachować zgodność danych wykazanych w sprawozdaniu Rb-Z i Rb-UZ

159,00 zł
131,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 27,03 zł

35
Powróćmy do rozmowy… 12 spotkań z Warszawą w tle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powróćmy do rozmowy… 12 spotkań z Warszawą w tle
Dostępny5 szt.

Dwanaście „wywiadów” tworzących książkę to jednocześnie dwanaście portretów warszawiaków z urodzenia lub z wyboru, którzy mimo upływu czasu smakują życie z wdziękiem i znawstwem godnym prawdziwych koneserów. Są wśród nich postaci mniej i bardziej znane, np. prof. Alina Kowalczykowa, Małgorzata Blikle, Ignacy Gogolewski czy ks. prof. Marek Starowieyski. Dzięki ich doświadczeniu życiowemu, wiedzy (także o Warszawie ostatnich osiemdziesięciu lat), i optymizmowi dziś, w dobie sieci, komórek i pośpiechu, odnajdziemy zagubioną czy zapomnianą wartość prawdziwej rozmowy, docenimy to, co może nam dać realny kontakt z drugim człowiekiem. Zatem – jak zachęca tytuł – powróćmy do rozmowy…

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

36
Dinozaur Daxiatitan  - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Daxiatitan 
Collecta
Niedostępny
Brak

DINOZAUR DAXIATITAN to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

36,30 zł
31,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,36 zł

37
Pies rasy Husky syberyjski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies rasy Husky syberyjski
Dostępny170 szt.

PIES RASY HUSKY SYBERYJSKI to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

26,60 zł
23,41 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,19 zł

38
Dwa oblicza traumy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa oblicza traumy
Dostępny1 szt.

Publikacja podejmuje niezwykle ważną problematykę, jaką są następstwa doświadczonych zdarzeń traumatycznych występujące u pracowników służb ratowniczych. Książka jest przeznaczona dla wszystkich osób zainteresowanych problematyką traumy i jej skutków, zwłaszcza pozytywnych. Szczególnie jednak będzie przydatna dla psychologów, zarówno teoretyków, jak i praktyków, psychologów klinicznych, specjalistów z zakresu zdrowia, stresu i psychotraumatologii, a także lekarzy-psychiatrów, którzy zajmują się leczeniem zaburzeń po stresie pourazowym. Książka będzie także cennym źródłem wiedzy dla studentów psychologii, pedagogiki, socjologii, medycyny. Książka może być wykorzystana przez służby ratownicze (strażacy, policjanci, ratownicy medyczni) w celach szkoleniowych.

48,00 zł
39,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,64 zł

39
Ogier rasy campolina, szary - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogier rasy campolina, szary
Collecta
Dostępny153 szt.

Ogier rasy campolina szary to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z największych kolekcji dinozaurów na świecie.

36,30 zł
31,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,36 zł

40
Jelonek rogacz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jelonek rogacz
Dostępny154 szt.

JELONEK ROGACZ to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

19,40 zł
17,07 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,33 zł

41
Modernizacja administracji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizacja administracji
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi całościową analizę głównych kierunków współczesnych polityk administracyjnych w Polsce, ukazywanych na tle doświadczeń zebranych w reformowaniu administracji po 1989 r., programów modernizacyjnych na najbliższe lata oraz tendencji występujących w tej dziedzinie w państwach europejskich. W sposób syntetyczny przedstawiono istotę, uwarunkowania, cele i mechanizmy polityki administracyjnej, stopień zaawansowania jej realizacji w Polsce oraz najbardziej charakterystyczne elementy tła europejskiego. Przyjęto zasadę równoważenia wątków teoretycznych i empirycznych oraz rozpatrywania kwestii szczegółowych w kontekście zjawisk o charakterze ogólnym. Punktem wyjścia rozważań jest analiza problemów ciągłości i zmiany w administracji publicznej. Opracowanie kończy refleksja na temat głównych napięć i trudności dających o sobie znać w procesie modernizacji administracji.

33,60 zł
26,21 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,39 zł

42
Ogier rasy Australian stock horse kasztan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ogier rasy Australian stock horse kasztan
Dostępny161 szt.

OGIER RASY AUSTRALIAN STOCK HORSE - KASZTAN to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

29,90 zł
26,31 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

43
Renifer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renifer
Dostępny157 szt.

RENIFER to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

44
Lampart amurski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampart amurski
Dostępny163 szt.

LAMPART AMURSKI to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

34,60 zł
30,45 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,15 zł

45
Dinozaur Nasutoceratops titusi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaur Nasutoceratops titusi
Dostępny175 szt.

DINOZAUR NASUTOCERATOPS TITUSI to figurka najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

26,50 zł
23,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,18 zł

46
Drzewo Ginko biloba - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo Ginko biloba
Collecta
Dostępny80 szt.

DRZEWKO BILOBA to akcesoria najwyższej jakości pod względem rzeczywistego odwzorowania kształtu i koloru. Collecta to jeden z największych na świecie producentów replik zwierząt oraz postaci mitologicznych. Firma Collecta z pomocą paleontologów z Wielkiej Brytanii stworzyła jedną z nawiększych kolekcji dinozaurów na świecie.

95,00 zł
83,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,40 zł

47
Nowe karne prawo dowodowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe karne prawo dowodowe
Niedostępny
Brak

?Całość monografii została zgrabnie podzielona na części pozwalające czytelnikowi dotrzeć do tych zagadnień, które są dla niego szczególnie interesujące. Autorami poszczególnych opracowań są zarówno doświadczeni przedstawiciele doktryny procesu karnego, ale także praktycy i zupełnie młodzi badacze. Zróżnicowany i szeroki krąg osób przygotowujących teksty wskazuje także na zróżnicowane perspektywy w jakich poszczególni autorzy widzą i oceniają zmiany ustawy. Jest to również, poza merytoryczną, wartość tej monografii.? ?Można bez przesady uznać, że Nowe karne prawo dowodowe, ze względu na zamieszczony w nim zbiór opracowań będzie stanowiło szczególnie w pierwszym okresie obowiązywania nowych przepisów, czyli już po 1 lipca 2015 r., istotny punkt odniesienia w dyskusjach naukowych oraz w praktyce, zwłaszcza podczas poszukiwania możliwych dróg interpretacji nowych przepisów kodeksu postępowania karnego.? [Prof. UZ dr hab. Hanna Paluszkiewicz]

33,60 zł
26,21 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,39 zł

48
Shuffle Trumps - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shuffle Trumps
Cartamundi, od 6 lat
Niedostępny
Brak

3… 2… 1… Start! Najlepsze samochody i motocykle wystartują w 2 szybkich grach. Kto ma najszybszy samochód, a czyj motocykl ma najwięcej cylindrów? Zbierz jak najwięcej kart i wygraj! Klasyczny Kwartet lub pełna akcji gra Trups to gwarantowana szybka rodzinna rozrywka. Pobierz darmową aplikację Shufflecards i pozwól, by gra nabrała jeszcze większego rozpędu w każdej rundzie Trumps Twister!

21,90 zł
17,96 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 3,94 zł

49
Głupie przyjęcie. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głupie przyjęcie. Biblioteczka niedźwiadka
Dostępny6 szt.

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka` przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

4,00 zł
3,16 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 0,84 zł

50
Bajeczka. Biblioteczka niedźwiadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczka. Biblioteczka niedźwiadka
Niedostępny
Brak

Seria kolorowych, bogato ilustrowanych, kartonowych bajeczek prezentuje znane i lubiane utwory dla dzieci. Książeczki te są trwałe i "bezpieczne` - posiadają zaokrąglone rogi. Ciągle rozszerzana o nowe tytuły seria `Biblioteczka Niedźwiadka` przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat.

3,99 zł
3,15 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,84 zł

Wróć do góry