hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.06.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 18 czerwca 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dzieci kontra Rodzice. Kalambury (Kangur), na drugim Turlututu na wakacjach (Hervé Tullet). Kolejny produkt to Jeszcze krótsza historia czasu (Stephen Hawking, Leonard Mlodinow) oraz Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie (Clementoni).
1
Dzieci kontra Rodzice. Kalambury - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. Kalambury
Kangur, od 7 lat
Dostępny185 szt.

Kalambury „Dzieci kontra Rodzice” to wesoła i wciągająca gra rodzinna. Zabawne hasła, przygotowane specjalnie dla dzieci i dla rodziców, zapewnią niezapomnianą rozrywkę. W grze zwycięży ten, kto ma dobry refleks i szeroką wyobraźnię. Pokazuj i rysuj hasła, niech wygra lepszy! Zawartość opakowania: • 54 karty ze 162 pytaniami, • instrukcja. Wymiary pudełka: 17.5 x 11.5 x 3.0 cm

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

2
Turlututu na wakacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turlututu na wakacjach
Dostępny3029 szt.

Wskocz do książki, żeby pobawić się razem z Turlututu i odwiedzić jego magiczną planetę! Koniecznie weź ze sobą dobry humor, kredki i baw się tą książką: zgaduj, rysuj, naklejaj i koloruj! Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszy się też seria przygód bardzo kosmicznej z wyglądu i nie mniej rozrywkowej z charakteru postaci o imieniu Turlututu. W Polsce ukazały się już cztery części jego przygód, a kolejne są już w przygotowaniu.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

3
Jeszcze krótsza historia czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze krótsza historia czasu
Dostępny274 szt.

Krótka historia czasu, światowy bestseller Stephena Hawkinga, weszła do kanonu literatury popularnonaukowej. Do jej sukcesu przyczyniły się zarówno renoma autora, jak i zagadnienia, którymi się w książce zajmuje: natura przestrzeni i czasu, rola Boga w akcie stworzenia, historia oraz przyszłość wszechświata. Czytelnicy wielokrotnie zwracali uwagę profesorowi Hawkingowi na trudności ze zrozumieniem niektórych spośród najbardziej istotnych koncepcji omawianych w jego książce. Takie też były przyczyny powstania Jeszcze krótszej historii czasu - dążenie autora do uczynienia jej zawartości bardziej przystępnej dla czytelników, a także uzupełnienie o najnowsze obserwacje oraz odkrycia naukowe. Niniejsza książka jest wprawdzie w najbardziej dosłownym sensie „krótsza”, lecz niektóre spośród głównych zagadnień są w rzeczywistości potraktowane bardziej szczegółowo niż pierwotnie, pominięto natomiast pewne czysto techniczne zagadnienia, takie jak choćby matematyka chaotycznych warunków brzegowych. Jednak niektórym spośród bardziej popularnych zagadnień - między innymi teorii względności, zakrzywieniu czasoprzestrzeni, teorii kwantowej - które były trudne do zrozumienia, ponieważ były porozrzucane w różnych częściach książki, poświęcono osobne rozdziały. Zmiany te pozwoliły autorom rozwinąć szczególnie interesujące tematy, jak również włączyć do książki wyniki bieżących badań, od najnowszych odkryć w teorii strun po fascynujące osiągnięcia w poszukiwaniach jednolitej teorii wszystkich sił natury. Podobnie jak poprzednie wydania książki - a może nawet w większym stopniu - Jeszcze krótsza historia czasu będzie dla niespecjalistów przewodnikiem po aktualnych tematach badań, odkryciach oraz poszukiwaniach tajemnic natury i sekretów kryjących się w zakamarkach przestrzeni i czasu. Tekst uzupełnia trzydzieści siedem kolorowych ilustracji, które czynią z Jeszcze krótszej historii czasu równie wartościową pozycję literatury popularnonaukowej, jak jej poprzedniczka. Stephen Hawking jest profesorem matematyki na University of Cambridge, w katedrze Lucasa, którą niegdyś zajmował Newton. Jest autorem między innymi zbioru esejów Czarne dziury i wszechświaty niemowlęce oraz popularnonaukowej książki Wszechświat w skorupce orzecha. Fizyk Leonard Mloinow, współautor tego wydania, wykładał w Caltechu, pisał scenariusze seriali Star Trek: The Next Generation oraz MacGyver; jest autorem książek Euclid's Window i Feynman's Rainbow oraz współautorem serii książek dla dzieci The Kids of Einstein Elementary.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

4
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. High Quality. Konie
Clementoni, 1000
Dostępny282 szt.

Sugestywne obrazki, doskonała jakość wydruku, precyzyjne wycięcia, trwałe i cenne materiały. Wszystko to charakteryzuje High Quality Collection od Clementoni – elegancką linię puzzli zrealizowaną z wielką dbałością o szczegóły. Firma Clementoni, której od zawsze leży na sercu ochrona środowiska, stara się stosować jak najszerzej materiały z odzysku i unika używania komponentów zanieczyszczających otoczenie. Wymiary obrazka po ułożeniu: 69.0 x 50.0 cm

22,72 zł
19,99 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,73 zł

5
Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu. Część 7. Planowanie ruchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stymulacja prawej i lewej półkuli mózgu. Część 7. Planowanie ruchu
Dostępny82 szt.

Zeszyty ćwiczeń z serii „Stymulacja Prawej i Lewej Półkuli Mózgu” są przeznaczone dla dzieci: • zagrożonych dysleksją, • ze skrzyżowaną lateralizacją, • z trudnościami w nauce języka. Zadania zawarte w książeczce uczą dostrzegania szczegółów obrazka, analizowania elementów narysowanego schematu rysunku oraz samodzielnego tworzenia ilustracji tematycznych (do podanego wzoru należy dorysować różne elementy, tworząc za każdym razem inny obrazek). Propozycje mogą być wykorzystane także do ćwiczeń sekwencji słuchowo-ruchowych: dorosły rysuje wzór podstawowy i wyjaśnia który obrazek będzie wykonywany. Wydaje polecenie, np: oko ,ucho, ogonek. Dziecko realizuje sekwencje i według podane kolejności dorysowuje oko, ucho, ogonek, do podstawowego wzoru. Zadania rozwijają umiejętności wzrokowe, motoryczne, sekwencyjne, pamięć oraz koordynację wzrokowo-ruchową.Ćwiczenia te są przydatne w terapii logopedycznej, reedukacyjnej. Zeszyty te można wykorzystać do codziennej pracy z dzieckiem, w przedszkolu i w szkole. Planowanie ruchów ręki wymaga m.in. prawidłowego oceniania odległości między punktami, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz dominacji ręki. Ćwiczenia te przygotowują do nauki pisania, wtórnie wspomagają poprawne planowanie ruchów narządów artykulacyjnych. Dziecko ma za zadanie narysować wzór w wyznaczonych liniach, starając się w precyzyjny sposób połączyć kropki. Jego zadaniem jest ocenienie odległości między kropkami oraz linijkami (pionowymi, poziomymi) i kreślenie wzoru płynnym ruchem pod stałą kontrolą wzroku. Najpierw dziecko wykonuje proste wzory, następnie przechodzi do dłuższych i trudniejszych.

24,00 zł
6
Poznań najstarszy. Przewodnik po Śródce, Ostrowie Tumskim i Starym Mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poznań najstarszy. Przewodnik po Śródce, Ostrowie Tumskim i Starym Mie...
Dostępny2 szt.

Przewodnik po najstarszych miejscach i budowlach Poznania. Poznań, zwany Grodem Przemysła od XIII-wiecznego władcy Polski mającego tu swoją siedzibę, jest jednym z najciekawszych miast w kraju. Bogata historia sięgająca X wieku, czyli okresu powstania państwa polskiego, cenne zabytki, w tym najstarsze pochodzące z epoki romańskiej, a także muzea i żywy nurt życia współczesnego to jego główne walory. W przewodniku tym zaprezentowano atrakcje najstarszych części Poznania: Śródki, Ostrowa Tumskiego i Starego Miasta. Zwiedzanie tych właśnie miejsc powinno być pierwszym etapem poznawania stolicy Wielkopolski.

19,90 zł
15,32 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,58 zł

7
Amis et compagnie 1 ćwiczenia A1+CD 2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
43,10 zł
37,07 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,03 zł

8
Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa
Dostępny25 szt.

1 września 1992 roku. Jarosław Ziętara po raz ostatni żegna się ze swoją dziewczyną i wychodzi ze swojego mieszkania w Poznaniu. Dziennikarz tropiący afery gospodarcze zostaje porwany w drodze do pracy. Do tej pory nie odnaleziono jego ciała, a śledztwo dwukrotnie umarzano. Koledzy Ziętary nie poddali się jednak i po latach doprowadzili do wznowienia postępowania. Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa przedstawia nieznane fakty dotyczące destrukcyjnego, przestępczego wpływu tajnych służb na wyjaśnianie zbrodni. Pokazuje bulwersujące tajniki wcześniejszych nieudanych śledztw i kulisy podjętego w2011 roku postępowania prokuratorskiego. Mówi o zacieraniu śladów i zagadkowych zgonach podejrzanych. Dowodzi, że polskie państwo poniosło klęskę, wykazując swoją bezsilność wobec sprawców i zleceniodawców zbrodni uderzającej w podstawy demokracji. Obarcza państwo współodpowiedzialnością za tę zbrodnię. Krzysztof M. Kaźmierczak i Piotr Talaga w 2012 roku otrzymali honorowe wyróżnienie „Watergate” Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za publikacje o sprawie Jarosława Ziętary. „Sprawa Jarosława Ziętary to gigantyczny wyrzut sumienia polskiego wymiaru sprawiedliwości, który przez tyle lat nie potrafił ukarać sprawców szokującej zbrodni. Książka Krzysztofa M. Kaźmierczaka i Piotra Talagi to zapis nieznanych faktów i okoliczności śledztwa, ale także hołd dla odważnego dziennikarza, który za dążenie do prawdy zapłacił cenę najwyższą”. Bogdan Rymanowski, dziennikarz TVN24 „Porażająca opowieść o szukaniu prawdy i ponad dwudziestoletniej próbie demaskowania kłamstwa. Ta historia pokazuje też, jak wysoką cenę płaci się za uczciwość i rzetelność zawodową”. Krzysztof Ziemiec, dziennikarz TVP „Nie da się zrozumieć sprawy Jarka Ziętary bez przeczytania tej książki. To dramatyczna opowieść o życiu i śmierci dziennikarza, który upominał się o innych, ale nikt w porę nie upomniał się o niego. Dlatego autorzy oskarżają służby specjalne, policję i prokuraturę o błąd zaniechania, brak kompetencji i– co brzmi najpoważniej – złą wolę. Mają w garści mocne dowody”. Piotr Pytlakowski, tygodnik „Polityka”

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

9
Królewna śnieżka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królewna śnieżka
Dostępny59 szt.

Sięgnij po jedną z najpiękniejszych klasycznych baśni, spisaną i wydaną po raz pierwszy przez braci Grimm ponad 200 lat temu. W naszej, opowiedzianej na nowo, historii znajdziesz dobrze znanych bohaterów: śliczną i dobrą królewnę, dzielnego królewicza, złą macochę i jej magiczne zwierciadło oraz siedmiu oddanych krasnoludków, a wspaniale ilustracje pozwolą ci w pełni docenić urok tej wyjątkowej i ponadczasowej opowieści.

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

10
Świeczki urodzinowe magiczne, 12 sztuk - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe magiczne, 12 sztuk
Godan, 12 sztuk
Dostępny170 szt.

Świeczki urodzinowe magiczne – samodzielnie zapalają się po zdmuchnięciu. 12 sztuk w opakowaniu. Świeczki z podstawkami. Świece zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru.

3,00 zł
2,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,15 zł

11
Europa - Atlas samochodowy 1:4 000 000/1:1 500 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa - Atlas samochodowy 1:4 000 000/1:1 500 000
Dostępny218 szt.

Zawiera informację o: - numeracji dróg, - atrakcjach turystycznych, - placówkach dyplomatycznych. Zawiera także przydatne informacje dla kierowców.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

12
Świeczki urodzinowe 6 cm 24 sztuki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczki urodzinowe 6 cm 24 sztuki
Dostępny103 szt.

Świeczki urodzinowe komplet 24 sztuk z podstawkami. Świece zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru.

2,10 zł
2,00 zł

Rabat 4,8%
oszczędzasz 0,10 zł

13
Chmiel. Jego uprawa i użycie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chmiel. Jego uprawa i użycie
NiedostępnyBrak

W naszej ofercie literatury gorzelniczej znajduje sie kilka tytułów poświęconych warzeniu piwa. Jednym z jego głównych składników jest chmiel. W Polsce zaczął być używany jako przyprawa do brzeczki bardzo wcześnie, o wiele wcześniej, niż w wielu innych częściach Europy, stąd też polski napój zyskiwał uznanie i sławę na świecie. Mało kto wie, że wielkim smakoszem piwa był król Bolesław Chrobry, który podejmował swoich gości kuflem złocistego napoju. Jan Długosz wspomina, że uprawa winnej latorośli nie była w Polsce znana, stąd powszechne na zachodzie kontynentu wino, zastępował u nas napój z pszenicy, chmielu i wody. Chmiel, choć występuje w całej Polsce jako roślina dziko rosnąca, jest jednak wymagający w uprawie, toteż doświadczeniom nad jego hodowlą poświęcano wiele uwagi. Poza tym roślina znajdowała szerokie zastosowanie w lecznictwie, a obecnie także w kosmetyce, dzięki naturalnym składnikom zapobiegającym starzeniu się komórek.Zaszyte w poduszce suszone szyszki chmielowe pomagają zasnąć, napar działa uspokajająco, chmiel wzmaga apetyt, a także działa bakteriobójczo. Przedstawiamy Państwu reprint książki autorstwa Kartla Fruwirth’a poświęconej uprawie tej niezwykłej rośliny. Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza poświęcona jest ogólnemu opisowi roślin, podziałowi na odmiany, a także najczęstszym chorobom i szkodnikom atakującym pędy. Druga część traktuje o uprawie – od sposobu i momentu założenia chmielnika, przez wybór sadzonek, cięcie, nawożenie, szpalerowanie, na suszeniu kończąc. Trzecia zaś opisuje przygotowanie do sprzedaży i zawiera szereg wskazówek dotyczących oceny towaru, a także ówcześnie otrzymywanym efektom uprawy. Opisy we wszystkich rozdziałach podparte są ilustracjami. Reprint został oprawiony w okładkę z grubej, surowej tektury z grzbietem wykonanym z fakturowanego, zadrukowanego na biało papieru. Posiada ozdobne kapitałki i wstążeczkę czytelniczą. Elegancji dodają mu zadrukowane wyklejki.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

14
Drogi żelazne w Europie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogi żelazne w Europie
NiedostępnyBrak

Każdy, nawet najbardziej oczywisty i spowszedniały element otaczającego nas świata, miał kiedyś swój początek i był fascynującą nowością. Tak było i z koleją. Przedstawiamy reprint książki, która została napisana w okresie niemowlęcym dróg żelaznych. Opisuje więc zjawisko nowe, fascynujące, dynamicznie rozwijające się. Autor przedstawia wiele zestawień statystycznych oraz mapę zawierającą wszystkie istniejące wówczas połączenia kolejowe.

52,00 zł
41,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,40 zł

15
Puzzle 1000 elemenów. Ruyer, Straż Pożarna - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elemenów. Ruyer, Straż Pożarna
Piatnik, 1000
Dostępny14 szt.

Ekskluzywne puzzle renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. 1000 elementów. Wielkość obrazu po ułożeniu: 67.5 x 44.1 cm. Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

64,99 zł
57,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,80 zł

16
Puzzle magnetyczne 32 elementy. Surykatki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle magnetyczne 32 elementy. Surykatki
Piatnik, 32
NiedostępnyBrak

Bardzo oryginalne, nowoczesne puzzle w metalowym pudełku. Holograficzny obrazek zadziwia trójwymiarowością, a dzięki giętkim, magnetycznym elementom można go przyczepić do pudełka, ale także umieścić np. na lodówce. Produkt angielskiej firmy Cheatwell Games, rekomendowany przez Piatnika. Dołączona instrukcja w języku polskim.

53,00 zł
46,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,36 zł

17
Na końcu świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na końcu świata
Dostępny21 szt.

Warto wrócić do dzieciństwa. Warto przeżyć jeszcze raz nasze małe strachy, radości i fascynacje. Naprawdę warto przeczytać tę książkę. To nasz polski Mikołajek. Andrzej Grabowski, aktor Na końcu świata to pełna inteligentnego humoru i zmysłowych wzruszeń podróż w krainę dzieciństwa. To powrót do tamtej, PRL-owskiej rzeczywistości i siebie z tamtych lat: marzyciela, dziecka dziwiącego się światu, stawiającego pytania, dla którego życie jawi się jako przygoda, tajemnica, obietnica. Urokliwe, zabawne impresje ukazują świat, który, w porównaniu z dzisiejszą niepoetycką, twardą rzeczywistością, wydaje się magiczny. Znakomite, zaskakujące puenty, dzięki którym utkane z osobistych doświadczeń, opowieści zyskują uniwersalny charakter. Jeśli lubicie Mikołajka lub Małego Księcia, przeczytajcie Na końcu świata.

25,00 zł
17,50 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,50 zł

18
Fokus 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych (wydanie V) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fokus 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych (wyda...
Dostępny32 szt.

Numer dopuszczenia MEN: 695/1/2014/2015 Zalety podręcznika Fokus 1to przede wszystkim: • doskonale wyważone proporcje ćwiczeń leksykalno-gramatycznych i komunikacyjnych, • wprowadzenie już w pierwszej klasie sekcji Training prezentującej zadania maturalne, • duży wybór zadań przeznaczonych do samodzielnej pracy, • dodatkowe materiały i zadania dla ambitnych uczniów. Każdy rozdział zawiera m.in.: • sekcje Grammatik i Aktiver Wortschatz z listą środków leksykalnych, które uczeń powinien aktywnie opanować, • Agatas Blog – pamiętnik prowadzony przez polską nastolatkę mieszkającą w Niemczech test rozdziałowy. Książka zawiera również: • lekcje okolicznościowe o świętach, • zestawienie przydatnych zwrotów, • ćwiczenia fonetyczne, • zadania projektowe, • zestaw zadań przygotowujących do egzaminu ustnego, • przykładowy arkusz maturalny, • podręczny słowniczek niemiecko-polski obejmujący słownictwo prezentowane w podręczniku. Podręcznik Fokus. Klasa 1 został przystosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r.

51,70 zł
44,98 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,72 zł

19
Alles klar Neu 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alles klar Neu 1. Język niemiecki. Podręcznik do szkół ponadgimnazjaln...
NiedostępnyBrak

Ciekawy podręcznik, napisany z humorem, ceniony za skuteczność w nauce języka. Przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Podręcznik został dostosowany do nowych wymagań MEN obowiązujących w szkołach ponadgimnazjalnych od września 2015 r. W aktualnym wydaniu również wszystkie zadania treningowe spełniają nowe reguły, opisane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w Informatorze o Egzaminie Maturalnym z języka niemieckiego od roku szkolnego 2014/2015. Komplet dla ucznia na jeden rok nauki obejmuje: • podręcznik, • CD audio (w pakiecie z podręcznikiem). Doskonałym uzupełnieniem podręcznika jest zeszyt ćwiczeń alles klar Neu. Numer dopuszczenia: 679/1,2/2014/2015

51,70 zł
44,98 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,72 zł

20
Nawiedzony hotel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nawiedzony hotel
NiedostępnyBrak

Wilkie Collins, najbardziej uwielbiany autor swoich czasów, prekursor powieści detektywistycznej, w fascynującej mieszance tajemnicy i grozy. Nawiedzony hotel to inteligentne połączenie fabuły typowej dla powieści detektywistycznej z opowieścią o duchach. Rzecz dzieje się w Wenecji, która jawi się jako miasto ponurych kanałów, cieni i śmierci. Zagadkowa kobieta staje się przyczyną zerwania zaręczyn Agnieszki Lockwood z jej dalekim kuzynem, lordem Monberrym, a następnie zostaje jego żoną. To początek historii, w której losy obu kobiet są ze sobą splecione, a udział w akcji biorą nawet duchy. Nadprzyrodzone wydarzenia, szybkie tempo akcji i mnożące się tajemnice to główne atuty tej klasycznej prozy. W tomie prócz tytułowej minipowieści znajdziemy wybór najciekawszych opowieści niesamowitych, jakie wyszły spod pióra autora Księżycowego Kamienia.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

21
Poszukiwanie przewagi konkurencyjnej. Wybrane uwarunkowania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poszukiwanie przewagi konkurencyjnej. Wybrane uwarunkowania
NiedostępnyBrak

Książka jest wartościową pozycją wydawniczą kierowaną do studentów ekonomii i zarządzania oraz do pracowników naukowych. Dostarcza wiedzy na temat nowych zjawisk, procesów, a także narzędzi. Daje również wgląd w obszar zainteresowań badawczych młodych pracowników Instytutu Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego”. Z recenzji dr. hab. Jacka Klicha, prof. UEK „Opracowanie zawiera teksty dotyczące sektorowych i funkcjonalnych problemów charakterystycznych dla współczesnych procesów zarządzania. Wszystkie one dotyczą doniosłych i aktualnych problemów naukowych. Ich mocną stroną jest z pewnością oparcie analiz na licznych i dobrze dobranych pozycjach literatury. Autorzy w zdecydowanej większości niezwykle wnikliwie i wyczerpująco zilustrowali wyniki przeprowadzonych studiów literaturowych i badań empirycznych”. Z recenzji dr. hab. Piotra Jedynaka, prof. UJ

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

22
Pinokio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pinokio
NiedostępnyBrak

Sięgnij po niezwykłą historię drewnianego pajacyka Pinokia na motywach powieści Carla Collodiego, która od lat wzrusza małych czytelników na całym świecie, wzbogaconą pięknymi ilustracjami oddającymi magię oraz liryzm tej ponadczasowej opowieści.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

23
Czarnoksiężnik z Krainy Oz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnoksiężnik z Krainy Oz
NiedostępnyBrak

Książkę tę, stanowiącą adaptację klasycznego tekstu L. Franka Bauma, wzbogacają zachwycające ilustracje Manueli Adreani. Włoska artystka w niezwykły sposób wykreowała zaczarowany świat, w którym żyje potężny i straszliwy Oz, i uchwyciła magię opowieści należącej do kanonu literatury dziecięcej.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

24
Jan Matejko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jan Matejko
NiedostępnyBrak

Jan Matejko (1838-1893) jeden z najważniejszych, a zarazem najbardziej niezwykłych polskich malarzy. I zapewne jedyny, o którego twórczości można bez wątpienia powiedzieć, że trafiła także "pod strzechę". Czy jednak "znany" oznacza też "rozumiany"? Tym tropem wiedzie nas w swych rozważaniach Autor, wytrawny znawca nie tylko malarstwa Matejki, ale i jego historiozoficznych poglądów. Nie jest to biografia w ścisłym znaczeniu tego słowa, raczej duchowy portret artysty, zaś wyłaniające się z owych rozważań oblicze Matejki w niczym nie przypomina jego powszechnie znanych uładzonych i płaskich biogramów. Album niniejszy, zawierający ponad dziewięćdziesiąt barwnych reprodukcji, nie tylko przypomina wszystkie najsłynniejsze dzieła artysty, ale i prezentuje te znacznie mniej rozpowszechnione, czy wręcz nieznane, udostępnione ze zbiorów prywatnych. Ukazują one poprzez swą różnorodność niezwykłą skalę i bogactwo talentu Matejki.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

25
Duchowe wędrowanie. Teksty osobiste i religijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowe wędrowanie. Teksty osobiste i religijne
Dostępny6 szt.

Wybór osobistych esejów dominikanina, ojca Tomasza Dostatniego z okazji 25. rocznicy świeceń kapłańskich, które ukazały się na łamach różnych czasopism m.in. „Tygodnika Powszechnego”, „Kontynentów”, „Akcentu”, „ Gazety Wyborczej”, „W drodze” wlatach 2005-2015. „Słowo religijne u ojca Dostatniego brzmi mocniej i prawdziwiej na tle laickim, świeckim niż oficjalnym, politycznym, bo przynajmniej nie zachodzi podejrzenie, że manifestowana katolickość jest prorządowym ukłonem”. – Tadeusz Sobolewski „Czym jest wiara w tym najbardziej fundamentalnym sensie? To jest wiara w istnienie. Wiara, że się żyje dla czegoś. I wiara w to, co nabywamy z pewnym doświadczeniem życiowym. Tego się nie uzyskuje momentalnie. Wiara, że coś poza życiem dotykalnym, namacalnym jeszcze istnieje. To jest taka najbardziej podstawowa dla mnie definicja wiary”. – Ryszard Kapuściński

34,00 zł
26,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 7,82 zł

26
Słowa Świętego Charbela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowa Świętego Charbela
NiedostępnyBrak

Święty Charbel, właściwie Youssef Antoun Makhlouf (1828-1898) – duchowny katolickiego Kościoła maronickiego, mnich i pustelnik, beatyfikowany (1965) i kanonizowany (1977) przez papieża Pawła VI. „Słowa Świętego Charbela” to świadectwo o życiu ubogim, pokornym, zatopionym w modlitwie. Blask świętości ukryty w prostym mniszym życiu, po śmierci ojca Charbela objawił się jasnym światłem nad jego grobem dając początek kultowi zakonnika i kolejnym niezwykłym zjawiskom. Do niedawna w Polsce mało kto słyszał o świętym Charbelu. Dzisiaj liczne świadectwa nawróceń i uzdrowień są znakiem, że święty mnich skutecznie współdziała z tymi, którzy proszą go o wstawiennictwo. „Słowa Świętego Charbela” to zachęta do mądrego wyboru prostej, radosnej świętości na co dzień – „Świętość to wybór, a nie szczęśliwy traf ”.

15,00 zł
13,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,50 zł

27
Schowek
Kartki Brzydale Nio pakiet 5 sztuk mix wzorów
NiedostępnyBrak

Kartki pocztowe wysokość: 21 cm, szerokość: 15 cm. Z opisem Brzydala na odwrocie. Mix wzorów

24,50 zł
28
Wot i my. Nowa edycja 2. Podręcznik do języka rosyjskiego dla szkół ponadgimnazjalnych + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wot i my. Nowa edycja 2. Podręcznik do języka rosyjskiego dla szkół po...
Dostępny3 szt.

Numer dopuszczenia: 294/2/2012/2015 Wieloletni podręcznik „Wot i my 2. Nowa edycja” systematycznie i równocześnie rozwija wszystkie sprawności językowe: słuchania, czytania, mówienia i pisania, interakcji i interkulturową. Podręcznik zawiera nowoczesne słownictwo i autentyczne dialogi oraz dostarcza wiedzy o współczesnej Rosji i życiu Rosjan. „Wot i my 2. Nowa edycja” składa się z pięciu rozdziałów podzielonych na 5 lekcji, jednostek powtórzeniowych, sekcji poświęconych egzaminowi maturalnemu, rozdziału realioznawczego, komentarza gramatycznego oraz słowniczka polekcyjnego. Do podręcznika dołączona jest płyta audio z nagraniami tekstów do zadań na rozumienie ze słuchu.

49,60 zł
44,64 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,96 zł

29
Podróże i przystanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże i przystanki
NiedostępnyBrak

W roku 1997 jako książka ,, Drabiną do nieba? ukazało się 100 pierwszych moich felietonów w Bernardinum. Ta książka to wybór 25 felietonów drukowanych w dwutygodniku Diecezji Pelplińskiej ,, Pielgrzym?. to taka podróż i takie przystanki, miasta duże i małe, wioski, zdarzenia, problemy niepokoje i nadzieje, zdziwienia i zachwyty, czas pracy, urlopów, wakacji, panorama religii, Kościoła, państwa, spraw duchowych i doczesnych ujętych w formie lepszych i gorszych felietonów, spokojnych i zadziornych, w których widać przełom kończącego się pontyfikatu Jana Pawła II Wielkiego i początek papieża Benedykta XVI. To podróż przez Polskę i Europę ? Nasza Podróż z bagażem powtórzeń, braków i nieścisłości. W tym pisaniu ni udało się ukryć mojej roli prezbitera, żyjącego pozytywnie i z entuzjazmem wobec Boga i ludzi, przepraszam, zatem tych, którzy mnie, nas duchownych, widzą inaczej, zbyt krytycznie, jako czarnych i klerykalnych, niech cierpliwie wybiorą się ze mną w tę podróż pełną niespodzianek i dramatycznych świateł, sygnałów, zakrętów. Niech nam towarzyszy dzban i filiżanki, jak na obrazie Jana Kaji, spragnieni pijemy przecież podczas podróży i przystanków, rozkoszujemy się rozmową, gestami, twarzami, krajobrazem, architekturą, kolorami wodą i powietrzem. Podczas wędrówek niech nam wszystko smakuje.

11,00 zł
7,48 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 3,52 zł

30
Świeczka cyferka piker w grochy 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świeczka cyferka piker w grochy 4
NiedostępnyBrak

Świeczka cyferka 4 w grochy Świece zapalać tylko na ognioodpornym podłożu. Chronić przed przeciągiem. Nie pozostawiać palącej się świecy bez nadzoru.

3,00 zł
2,85 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,15 zł

31
Anglica An International Journal of English Studies 23/1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anglica An International Journal of English Studies 23/1
NiedostępnyBrak

Anglica. An International Journal of English Studies is a peer-reviewed journal published since 1988 under the auspices of the Institute of English Studies, University of Warsaw. Anglica is an annual print in two volumes. The literary volume contains articles addressing various aspects of Anglophone culture ranging from the medieval period to the twenty-first century, with specific emphasis on literature, film, theatre, music, and visual arts. The contributions represent a diversity of theoretical approaches (historical, philosophical, post-colonial, trauma theory, or gender studies). The linguistic volume contains submissions focusing on language synchrony and diachrony, sociolinguistics, cognitive linguistics and language contact. The journal provides research in a variety of areas, encompassing different theoretical approaches.

18,00 zł
15,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 2,88 zł

32
Anglica An International Journal of English Studies 23/2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anglica An International Journal of English Studies 23/2
NiedostępnyBrak

Anglica. An International Journal of English Studies is a peer-reviewed journal published since 1988 under the auspices of the Institute of English Studies, University of Warsaw. Anglica is an annual print in two volumes. The literary volume contains articles addressing various aspects of Anglophone culture ranging from the medieval period to the twenty-first century, with specific emphasis on literature, film, theatre, music, and visual arts. The contributions represent a diversity of theoretical approaches (historical, philosophical, post-colonial, trauma theory, or gender studies). The linguistic volume contains submissions focusing on language synchrony and diachrony, sociolinguistics, cognitive linguistics and language contact. The journal provides research in a variety of areas, encompassing different theoretical approaches.

18,00 zł
15,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 2,88 zł

33
Ikonotheka 24/2013 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
12,60 zł

Rabat 58,0%
oszczędzasz 17,40 zł

34
Studia Judaica Nr 2 (34)2014 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Studia Judaica Nr 2 (34)2014
Dostępny1 szt.

Studia Judaica to założony w 1997 r. półrocznik Polskiego Towarzystwa Studiów Żydowskich. Pismo publikuje artykuły z szeroko pojętej problematyki studiów żydowskich i judaistycznych, a więc - między innymi - z zakresu historii, literatur żydowskich, lingwistyki, archeologii, kultury i religioznawstwa. Zamierzeniem pisma jest przedstawianie najlepszych i zarazem reprezentatywnych wyników badań wszystkich obszarów studiów polsko-żydowskich, przy czym definicja ?polskiej judaistyki? obejmuje zarówno prace judaistów polskich, jak i tworzone poza Polską, ale traktujące o szeroko pojętej historii i kulturze Żydów polskich. W czasopiśmie drukowane są artykuły naukowe w językach polskim, angielskim, niemieckim lub rosyjskim.

30,00 zł
15,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 15,00 zł

35
Zeszyty komiksowe nr 19 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty komiksowe nr 19
Dostępny2 szt.

Komiksowa literatura faktu Surrealizm w komiksie.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

36
To jest chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jest chemia. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres podsta...
NiedostępnyBrak

W podręczniku To jest chemia do zakresu podstawowego przedstawiono zagadnienia związane z zastosowaniami chemii w życiu codziennym. Publikacja: • kształci umiejętności projektowania i opisywania doświadczeń chemicznych dzięki dokładnie opisanym eksperymentom, zilustrowanym schematami i fotografiami, • utrwala umiejętności obliczeniowe dzięki dodatkowym zadaniom zamieszczonym w zbiorze zadań dołączonym do podręcznika, • umożliwia powtórzenie wiadomości z gimnazjum niezbędnych w klasie 1. szkoły ponadgimnazjalnej dzięki elementom: „Przypomnij sobie” zamieszczonemu na początku publikacji oraz „Podstawy chemii” – na początku każdego działu, • ułatwia zainteresowanie przedmiotem dzięki ciekawostkom „Chemia blisko nas” i „Co to oznacza?” oraz interesującym wiadomościom „Dowiedz się więcej”, • skutecznie ułatwia przygotowania do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom” i testom „Sprawdź, czy potrafisz…” kończącym każdy dział, • ułatwia zrozumienie i zapamiętanie nowych treści, czemu służą infografiki ilustrujące złożone procesy przemysłowe. Numer MEN: 438/2012/2015

36,90 zł
32,10 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,80 zł

37
Historia pod prąd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pod prąd
Dostępny36 szt.

Historia nie jest nauką ścisłą. Jest jedynie mizerną próbą opisania świata, który minął i nigdy nie powróci. Historię zawsze piszą zwycięzcy, kształtują ją panujące systemy polityczne i koloryzują ci, którzy mają w tym określony interes. Żadna próba interpretacji wydarzeń z przeszłości nie jest trafna ani niezależna. Być może nigdy nie poznamy dokładnych szczegółów z życia niektórych ludzi, którzy zapisali się na kartach dziejów cywilizacji. Bywa jednak, że nowe odkrycia archeologiczne czy archiwalne odsłaniają nam rąbka tajemnicy. Okazuje się wtedy, że nasze opinie o przeszłości, ukształtowane najczęściej w szkole i domu rodzinnym, były fałszywe. Historii nie tworzyli superbohaterowie, ale zwykli ludzie obdarzeni określonymi talentami, lękami i marzeniami. Pisząc felietony zebrane w tej książce kierowałem się zasadą, że nic co ludzkie nie jest mi obce. W czasie kosmicznym dwa miliony lat istnienia naszego gatunku na tej planecie to zaledwie ułamek sekundy. A w ciągu tych dwóch milionów lat dzieje cywilizacji zajmują jedynie chwilę. Żyjemy w przekonaniu, że nasze czasy są szczytowym osiągnięciem ludzkości jako gatunku. Tymczasem historia dowodzi, że niemal wszystkie procesy polityczne, społeczne i cywilizacyjne powtarzają się cyklicznie w niezmienionej formie. Ta powtarzalność wydarzeń dotyczy szczególnie wojen, które niszczą i jednocześnie popychają ludzkość do przodu. I to właśnie wojna jako zjawisko historyczne najczęściej przewija się w moich felietonach przypominając o najbardziej pierwotnym przymiocie naszego gatunku. Ze Wstępu

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

38
Plecak szkolny Violetta - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny Violetta
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Plecak szkolny wykonany z najwyższej jakości materiałów. Jest lekki, posiada szerokie ergonomiczne szelki z regulacją długości, co zwiększa komfort użytkowania. Anatomicznie wyprofilowane i usztywnione panelami gąbkowymi plecy pomagają zachować prawidłową sylwetkę dziecka. Bezpieczeństwo na drodze zapewniają liczne elementy odblaskowe, które stanowią również dekorację plecaka. Funkcjonalność użytkowania gwarantują 2 komory, wewnętrzna przegroda i 3 kieszenie zewnętrzne, które pomagają dobrze rozlokować zawartość i utrzymać porządek w plecaku. Boczne elastyczne kieszonki stanowią idealne miejsce na bidon czy butelkę z napojem.

126,29 zł
113,66 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,63 zł

39
I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I cień i światło O twórczości Adama Zagajewskiego
NiedostępnyBrak

Z okazji siedemdziesiątych urodzin Adama Zagajewskiego Wydawnictwo a5 przygotowało dwujęzyczną antologię tekstów poświęconych twórczości poety. Ta wyjątkowa książka, zredagowana przez prof. Annę Czabanowską-Wróbel, gromadzi ponad dwadzieścia tekstów autorów różnych narodowości i pokoleń, których łączy jedno - fascynacja dziełem Zagajewskiego. Obok esejów poetów tej klasy, co Derek Walcott (Nagroda Nobla 1992), Edward Hirsch, C.K.Williams i Michael Kruger znajdziemy tu także niepublikowane nigdy wcześniej teksty Clare Cavanagh i Xaviera Farré, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą nad przekładaniem wierszy Zagajewskiego, co pozwala czytelnikowi podejrzeć warsztat tłumaczy. Susan Sontag, gwiazda amerykańskiej krytyki, sąsiaduje tu z wybitnymi postaciami szwedzkiej sceny literackiej - Marie Lundquist, Andersem Bodegardem i Larsem Klebergiem. Licznie reprezentowani są też polscy krytycy, którzy od dawna towarzyszą twórczości Poety - m.in. Barbara Toruńczyk i Tadeusz Sobolewski. Esej Jarosława Klejnockiego pozwala nam prześledzić meandry polskiej recepcji twórczości Zagajewskiego, a całość wzbogacona została o dwa wiersze autorstwa Renate Schmidgall i Charlesa Simica poświęcone Poecie. Luksusowe wydanie w twardej oprawie i obwolucie, na wysokiej klasy papierze, z okładką zaprojektowaną przez czołowego polskiego grafika i plakacistę, Władysława Plutę.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

40
Disco polo, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disco polo, DVD
Maciej Bochniak, 2015
Dostępny11 szt.

Szalone lata dziewięćdziesiąte, kiedy nad Wisłą zagościła wolność. Wielka transformacja, gorączka złota, Polska śni amerykański sen. Spełniają się marzenia „od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami ? żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów. Karierę zaczynają od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu jako grupa LASER brawurowo wedrzeć się na muzyczne salony, czyli do wytwórni Alfa, w której króluje jedyny prawdziwy Polak – Daniel Polak. Tam Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie, zdobywa kasę i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą już tylko dla niego. Lecz sukces ma swoją cenę – dolary pozornie dają wolność i swobodę, a z amerykańskiego snu można się szybko i brutalnie przebudzić. Jak wyglądała walka o sukces w złotych czasach disco polo? I czy wszyscy Polacy to jedna rodzina? „Disco Polo” to szalony wodewil, thriller, romans i film drogi, a wszystko podane z lekkością i w oparach absurdu. W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało – jedni z najbardziej uznanych artystów młodego pokolenia, którym towarzyszą wybitni aktorzy, m.in.: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski, Rafał Maćkowiak i Mariusz Drężek. Gościnnie występują najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

41
Skuteczny menedżer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczny menedżer
NiedostępnyBrak

W codziennej pracy menedżera obok wyzwań, podekscytowania i sukcesów pojawiają się również trudne momenty. Świadomość blasków i cieni zawodu oraz własnych zalet i ograniczeń pomoże Ci w dalszym rozwoju. I właśnie z myślą o Tobie powstała ta książka! Autorki, doświadczone trenerki od wielu lat pracujące z kadrą zarządzającą, przygotowały wiele praktycznych wskazówek, sprawdzonych rad i konkretnych przykładów, które każdemu menedżerowi (również temu nieco bardziej doświadczonemu) pomogą w osiąganiu coraz lepszych efektów. Ważną i interesującą częścią książki są quizy i ćwiczenia, dzięki którym sprawdzisz, jak i czy słusznie myślisz. Po lekturze będziesz wiedział między innymi, jak: – prawidłowo przeprowadzić proces rekrutacji; – zmotywować pracowników w sposób pozafinansowy; – jasno wytłumaczyć odmowę przyznania podwyżki czy premii; – zbudować autorytet i zjednać sobie zespół; – szybko i skutecznie zażegnać konflikty w firmie; – poradzić sobie z sytuacjami trudnymi, na przykład z odbudowaniem zespołu po porażce.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

42
Dochodzenie. Na styku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dochodzenie. Na styku
Dostępny313 szt.

Wciągający thriller z czasów, zanim Linden i Holder zostali partnerami Straż pożarna odbiera wezwanie do wybuchu na osiedlu przyczep mieszkalnych. Do wybuchu prawdopodobnie doszło przy wytwarzaniu metamfetaminy. Policjanci zabezpieczający miejsce akcji znajdują w sąsiedniej przyczepie ciało – z kulą w głowie. Wytwórca metamfetaminy leży w szpitalu w stanie krytycznym, a jego pozbawione opieki dziecko przyciąga uwagę Stephena Holdera, przykrywkowca z wydziału narkotykowego. Tymczasem na terenie terminalu kontenerowego portu Seattle znalezione zostaje inne ciało. Okoliczności wskazują na egzekucję. Obydwie sprawy, które zresztą szybko łączą się w jedną, prowadzi detektyw Sarah Linden – musi rozwikłać powikłaną sieć nałogów, chciwości i zdrady, by znaleźć prawdziwego zabójcę. Karen Dionne – światowej sławy autorka thrillerów Freezing Point oraz Boiling Point. Jest członkiem stowarzyszenia International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie wraz z takimi znakomitościami jak Douglas Preston, Lee Child, Steve Berry, Joseph Finder, Peter James oraz R.L. Stine. Została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

43
Koronacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koronacja
NiedostępnyBrak

Kryminał retro wysokiej próby Pamięci wieku XIX, kiedy to literatura była wielka, wiara w postęp - bezgraniczna, a zbrodnie popełniano i wykrywano ze smakiem tudzież elegancją. Rok 1894. W Moskwie trwają przygotowania do koronacji cara Mikołaja II. Uroczysty nastrój zakłóca dramatyczne wydarzenie: zostaje porwany małoletni syn Wielkiego Księcia Georgija Aleksandrowicza. Międzynarodowy nieuchwytny przestępca, zwany doktorem Lindem, w zamian za uwolnienie chłopca żąda "Orłowa", a jest to bezcenny brylant zdobiący carskie berło, a zatem stanowiący narodową świętość. Fandorin, który ściga Linda od lat, wie, że zbrodniarz nie zwykł zostawiać swych ofiar przy życiu. W tej niebezpiecznej przygodzie niepoślednią rolę odegra wierny sługa dworu, Afanasij Ziukin. Boris Akunin (Grigorij Czchartiszwili), ur. w 1956 r. w Gruzji, od 1958 r. mieszka w Moskwie. Eseista, tłumacz, autor znanych cykli powieściowych Przygody Erasta Fandorina, Prikluczenija siestry Pielagii (Przygody siostry Pelagii), Prikluczenija magistra (Przygody magistra). Literatura środka, jaką stworzył, wypełniła lukę między wielką literaturą rosyjską a miernymi czytadłami. W 2000 roku ogłoszono go rosyjskim pisarzem roku.

27,90 zł
22,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,58 zł

44
Wrocław a city on islands. Guidebook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław a city on islands. Guidebook
Dostępny9 szt.

Wrocław ? to bogate w zabytki, prężnie rozwijające się pod każdym względem miasto południowej Polski. Jest metropolią przyjaźnie nastawioną do turystów, studentów, artystów i przedsiębiorców, dbającą jednocześnie o swych mieszkańców. Jak głosi slogan reklamowy ? jest miastem spotkań ?spotykają się w nim różne kultury, wyznania, ludzie i wydarzenia, praca, nauka i wypoczynek, tradycja i nowoczesność. Przewodnik opowiada pokrótce historię Wrocławia aż do czasów współczesnych ? jego nowego złotego wieku. Przedstawia podstawowe informacje na temat cyklicznych imprez kulturalnych i sportowych. Podaje propozycje czynnego spędzania czasu oraz różnych form zwiedzania miasta. Przybliża nam symbole Wrocławia jak: herb, flaga, patroni, logo oraz krasnale, jak również wrocławskie mosty. Pomaga poznać miasto opisując najważniejsze obiekty i atrakcje (nie tylko zabytki) uporządkowane według przebiegu popularnej trasy zwiedzania. Dodatkowo przewodnik proponuje odwiedzić kilka ciekawych miejsc niedaleko Wrocławia, jak: zespół poklasztorny w Lubiążu, Arboretum w Wojsławicach, miasto Świdnicę czy zamek Książ. Przewodnik jest bogato ilustrowany (150 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: mapa centrum Wrocławia z zaznaczonymi obiektami opisywanymi w przewodniku mapa samochodowa z dojazdem do Wrocławia rzuty budowli z opisami mapki ogrodów: Botanicznego, Japońskiego i Zoologicznego plan zabytkowego cmentarza żydowskiego praktyczne informacje dla zwiedzających przypisy, bibliografia

17,10 zł
13,00 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,10 zł

45
Książ das Schloss und die Terrassen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książ das Schloss und die Terrassen
Dostępny7 szt.

Zamek Książ należy do najpiękniejszych i największych rezydencji arystokratycznych w Polsce i Europie. Ceniony jest również jako wybitny zabytek architektury obronnej. Zachwyca swym ogromem, bogactwem pomysłów architektonicznych, burzliwą historią oraz uroczym położeniem. Przewodnik przedstawia wielowiekową historię tej niezwykłej budowli oraz znamienitego rodu Hochbergów - właścicieli Książa. Opisuje architekturę zamku i całego kompleksu. Prowadzi zwiedzających przez zamkowe wnętrza - sale i korytarze, następnie przez wszystkie tarasy ogrodowe. Przedstawia obiekty godne uwagi znajdujące się w pobliżu zamku: Stado Ogierów Książ, Palmiarnię w Lubiechowie i zamek Stary Książ. Przybliża walory przyrodnicze Książańskiego Parku Krajobrazowego i opisuje zamkowe podziemia. Przewodnik jest bogato ilustrowany (80 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: mapa Książańskiego Parku z najnowszymi szlakami pieszymi i rowerowymi mapa samochodowa z dojazdem do Książa plan kompleksu Książ przypisy, bibliografia i praktyczne informacje dla zwiedzających.

14,20 zł
10,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,41 zł

46
Książ. Zamek i tarasy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książ. Zamek i tarasy
NiedostępnyBrak

Zamek Książ należy do najpiękniejszych i największych rezydencji arystokratycznych w Polsce i Europie. Ceniony jest również jako wybitny zabytek architektury obronnej. Zachwyca swym ogromem, bogactwem pomysłów architektonicznych, burzliwą historią oraz uroczym położeniem. Przewodnik przedstawia wielowiekową historię tej niezwykłej budowli oraz znamienitego rodu Hochbergów – właścicieli Książa. Opisuje architekturę zamku i całego kompleksu. Prowadzi zwiedzających przez zamkowe wnętrza – sale i korytarze, następnie przez wszystkie tarasy ogrodowe. Przedstawia obiekty godne uwagi znajdujące się w pobliżu zamku: Stado Ogierów Książ, Palmiarnię w Lubiechowie i zamek Stary Książ. Przybliża walory przyrodnicze Książańskiego Parku Krajobrazowego i opisuje zamkowe podziemia. Przewodnik jest bogato ilustrowany (80 zdjęć) i zawiera najbardziej aktualne i rzetelne dane. Uzupełniają go: – mapa Książańskiego Parku z najnowszymi szlakami pieszymi i rowerowymi, – mapa samochodowa z dojazdem do Książa, – plan kompleksu Książ, – przypisy, bibliografia i praktyczne informacje dla zwiedzających.

15,00 zł
11,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

47
Podróże marzeń. Słowacja, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Słowacja, DVD
różni, 2015
NiedostępnyBrak

Lato na Słowacji może być równie ekscytujące i pełne atrakcji, jak zimowe szaleństwo na stokach Tatr. Odwiedzający mogą wybrać się na urokliwy spacer ulicami wielu historycznych miast. Architektura oraz atmosfera takich miejsc jak Bratysława, Komarno, Bardejov czy Presov zapewnią zwiedzającym wiele niezapomnianych wspomnień. Piękno słowackiej natury warto zobaczyć o każdej porze roku. Amatorzy pieszych wycieczek powinni wybrać się do malowniczego Parku Narodowego – Słowacki Raj, a miłośnikom spokojnych spacerów proponujemy podróż po podziemnych korytarzach jaskini Domica znajdującej się w Słowackim Krasie. Tym, którzy kochają góry polecamy wizytę w Tatrach nie tylko zimą, ale i latem. Wędrówka na Łomnicę, szczyt o wysokości 2634 m n.p.m., pozwala rzeczywiście poczuć się z „głową w chmurach”.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

48
Tajemnice Lestorii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Lestorii
NiedostępnyBrak

To był wiosenny dzień, niewiele różniący się od innych. Tak przynajmniej wydawało się Emily i Ediemu, dopóki niespodziewanie nie natknęli się na gadającą wiewiórkę z pomocą której trafili do niezwykłej krainy ? Lestorii. Tego dnia zaczęła się ich przygoda...

27,00 zł
19,71 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,29 zł

49
Vente 1 podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vente 1 podręcznik
Dostępny3 szt.

Estructurado en torno a 14 unidades con las siguientes características: Una secuencia didáctica orientada a un aprendizaje real de la lengua siguiendo ?las tres P?: Presentación-Práctica-Producción. El trabajo sistemático de la gramática con una doble página de cuadros y ejercicios, donde además el alumno podrá autoevaluarse. Trabajo consciente y sistemático de la pronunciación y ortografía dentro del apartado Recursos. Consignas claras y sencillas, muestras de lengua reales y presentación del mundo de la cultura hispánica. Dispone de una plataforma virtual donde tus estudiantes pueden trabajar de manera autónoma o llevar el seguimiento de su trabajo a través de la creación de grupos. Tus alumnos podrán trabajar con el libro digital de vente 1 en cualquier otro dispositivo (PC, Mac, tablets Android, iPad, Smarphone)

140,70 zł
123,82 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 16,88 zł

50
Podwodni myśliwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podwodni myśliwi
NiedostępnyBrak

Książka ta jest podwójnym triumfem: historii i literatury, świetnie udokumentowana, cechuje je napięcie, jakiego nie powstydziłby się najlepszy technothriller. Po raz pierwszy opowiedziana sensacyjna historia tajnej wojny podwodnej Royal Navy z sowieckimi okrętami.

36,20 zł
27,15 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,05 zł

Wróć do góry