hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.08.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 14 sierpnia 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Rozważania adwentowe (Tomasz M. Dąbek OSB), na drugim Tylko dla kobiet. Przewodnik po tym, co kryje się w duszy mężczyzny (Shaunti Feldhahn). Kolejny produkt to Bóg wie, że się martwisz... (Thompson Gretchen) oraz Sprytny słownik niderlandzki (praca zbiorowa).
1
Rozważania adwentowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozważania adwentowe
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Adwent jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Oczekiwanie nie powinno być okresem bierności. Kiedy czekamy na bardzo ważnego gościa sprzątamy nasze mieszkania i przygotowujemy to, co najlepsze na jego powitanie. Tak samo jest w przypadku człowieka czekającego na przyjście Boga. Adwent to czas porządkowania naszych serc, naszej drogi przez życie. ,,Rekolekcje adwentowe" wygłoszone przez ks. Dąbka w jednej z podmiejskich parafii są prawdziwym przewodnikiem, który pozwoli nam przeanalizować nasze postępowanie i wskaże konkretne rozwiązania. Autor w swoich rozważaniach pomaga odbiorcy poznawać Boga - zastanawia się m.in. nad takimi określeniami, jak ,,nieskończona świętość Boga", ,,Pan jest łagodny i bardzo łaskawy". Stawia ważne pytania - o sens cierpienia.

11,60 zł
8,70 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,90 zł

4 osoby kupiły
2
Tylko dla kobiet. Przewodnik po tym, co kryje się w duszy mężczyzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko dla kobiet. Przewodnik po tym, co kryje się w duszy mężczyzny
Dostępny49 szt.

Nowe, poprawione wydanie jednego z najpopularniejszych poradników. Prawda o wewnętrznym życiu mężczyzny, którą musisz poznać, by go lepiej rozumieć i kochać. Czy zdarzyło się, że czułaś się zupełnie zaskoczona zachowaniem lub wypowiedzią swojego męża? Czy chciałabyś zrozumieć jego pragnienia i lęki? Czy chciałabyś poznać jego codzienne zmagania, o których nie masz pojęcia? Shaunti Feldhahn na podstawie wyników szeroko zakrojonych badań ankietowych, tysięcy rozmów z mężczyznami i własnych obserwacji zadaje kłam obiegowym opiniom o życiu wewnętrznym mężczyzn. Tylko dla kobiet to książka pełna odkryć i faktów, o których wcześniej nie wiedziałaś; wiadomości, które pomogą ci nie tylko zrozumieć mężczyznę twojego życia, ale również wspierać go i kochać w sposób, w jaki pragnie być kochany. Dowiesz się, jak kochać go takiego, jakim rzeczywiście jest, a nie tylko takiego, za jakiego go teraz uważasz. Shaunti Feldhahn to bestsellerowa autorka, wykładowczyni i felietonistka, ukończyła Uniwersyt Harvarda, pracowała na Wall Street i na Kapitolu. Do jej najpopularniejszych książek należą: Tylko dla mężczyzn, Tylko dla kobiet i Tajemnice bardzo szczęśliwych małżeństw.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

2 osoby kupiły
3
Bóg wie, że się martwisz... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bóg wie, że się martwisz...
Dostępny1 szt.

Jak pokonać zmartwienia? W jaki sposób przestać się martwić i zacząć cieszyć się życiem? Znajdziesz tutaj aż dziesięć sposobów na uporanie się ze zmartwieniem! Książka jest oparta na bardzo konkretnych przykładach. Dzięki temu przekonasz się, że inni też mają takie same problemy jak Ty - a co więcej, zobaczysz, w jaki sposób można przezwyciężyć trudności i przestać się martwić! Należy żyć teraźniejszością. Najważniejsze nie mogą być nasze kłopoty, zmartwienia, smutek i niepokój, lecz umiejętność obdarowywania siebie i innych tym, co sprawia radość. Gretchen Thompson, korzystając ze swojego doświadczenia terapeutki, poprzez opowieści, ćwiczenia, przykłady, praktyczne strategie i świeże spojrzenie pokazuje, jak zidentyfikować źródła zmartwień i z sobie nimi poradzić.

14,90 zł
8,05 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 6,85 zł

2 osoby kupiły
4
Sprytny słownik niderlandzki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytny słownik niderlandzki
Dostępny30 szt.

Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka niderlandzkiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

1 osoba kupiła
5
Sprytny słownik portugalski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytny słownik portugalski
Dostępny48 szt.

Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka portugalskiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

45,90 zł
32,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,77 zł

1 osoba kupiła
6
Przed wojną i pałacem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed wojną i pałacem
Niedostępny
Brak

„To książka o nakładających się i zanikających konturach. Spod skomplikowanego zarysu Pałacu Kultury i Nauki, niewątpliwej dominanty powojennej Warszawy, prześwituje uporządkowana siatka nieistniejących dziś fragmentów ulic: Chmielnej, Złotej, Siennej, Śliskiej... Niegdyś gęsto zabudowanej przestrzeni ponad pięćdziesięciu hektarów, wypełnionej codziennym życiem, pracą, nauką i rozrywką przedwojennej Warszawy. Kontury tej przestrzeni i tego życia rozmywały się powoli. Pierwszy raz podczas wrześniowych nalotów 1939 roku, potem wraz z wytyczeniem małego getta, dalej ze zniszczeniami powstania warszawskiego, aż po usunięcie wszystkiego, co na niej jeszcze pozostało, by dać miejsce pałacowi. Książka Magdaleny Stopy te kontury odrysowuje; ze starych planów i zdjęć, z dawnych publikacji i wspomnień, ale przede wszystkim z relacji tych, którzy po tych ulicach zdążyli jeszcze chodzić, mieszkać przy nich, robić sprawunki. To niekiedy epizody z wielkiej historii i znane postaci (Janusz Korczak, Władysław Szpilman), częściej prywatne wspomnienie zapachu domu, dźwięków ulicy czy przedmiotów w mieszkaniu, które było tam, gdzie dziś jest jakiś hol czy korytarz PKiN”. – Piotr Korduba

49,00 zł
34,79 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,21 zł

7
Ulubione psalmy malucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione psalmy malucha
Dostępny5 szt.

Chwalę Pana tańcem, chwalę Pana śpiewem. W dzień pochmurny i gdy słońce jaśnieje na niebie. Jak król Dawid psalmy śpiewam Panu memu. Ty też możesz śpiewać je i grać - po swojemu!?

10,60 zł
8,06 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,54 zł

1 osoba kupiła
8
Zeszyty Komiksowe 32. Ziny + dodatek 6 błędów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty Komiksowe 32. Ziny + dodatek 6 błędów
Dostępny21 szt.

„Zeszyty Komiksowe” ukazują się dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Numer poświęcony popularnej w Polsce formie publikacji – zinom. Autorzy tekstów zamieszczonych w niniejszym numerze pochylają się nad różnymi niuansami – definicją, kwestią zależności systemowych (choćby numerów ISSN/ISBN), relacjami z undergroundem i mainstreamem, a także podobieństwa do oddolnej komiksowej twórczości internetowej. Są też artykuły przybliżające historię ruchu zinowego w Polsce i znane wąskiemu gronu wydawnictwa w rodzaju działań TYNK Gruppe i jednego z jej najaktywniejszych twórców – Otoczaka, uzupełnione wywiadami z zasłużonymi zinotwórcami: Prosiakiem, *Filem, Ojcem Rene. Nie zabrakło również miejsca dla ludzi rozwiązujących problemy dystrybucji, które zawsze były bolączką tego sektora rynku. Zbiór tradycyjnie uzupełniony krótkimi komiksami, recenzjami i relacjami oraz tekstami spoza tematu przewodniego. Do numeru dołączony jest darmowy zin korespondujący treścią z zawartością numeru – 6 błędów... Spella to krótki poradnik (nie tylko dla debiutantów), jak myśleć o tworzeniu, na co zwracać uwagę i czego unikać, kiedy już postanowimy zabrać się za rysowanie.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

9
Saragossa 1808-1809 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saragossa 1808-1809
Niedostępny
Brak

Saragossa. 1808-1809 jest próbą poszerzenia wiedzy polskiego czytelnika na temat dramatycznego oblężenia i obrony stolicy Aragonii. Może budzić zdumienie fakt, że ostatnim a zarazem pierwszym i jedynym całościowym opracowaniem tematu przez polską historiografię było opublikowane w 1819 Oblężenie i obrona Saragossy w latach 1808-1809 ze względem szczególniejszym na czynności korpusu polskiego Józefa Mrozińskiego. Pojawiające się później okazjonalnie opisy walk w Saragossie, głównie w związku z udziałem polskich pułków Legii Nadwiślańskiej, ze względu na swoją fragmentaryczność upowszechniały mit bohaterskiego miasta, lekceważąc ewentualne oceny krytyczne i nie wyjaśniały wątpliwości, jakie musiały budzić skutki oblężenia Saragossy, okupionego ofiarą 50 tysięcy jej obrońców i ludności cywilnej. Zwrócenie uwagi na ten problem było jednym z założeń pracy autora. W celu zobiektywizowania rekonstrukcji wydarzeń w stolicy Aragonii, podczas jej dwóch oblężeń, w opracowaniu niniejszym uwzględnione zostały źródła hiszpańskie, francuskie i polskie.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

10
W okowach Wielkiej Trójki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W okowach Wielkiej Trójki
Dostępny7 szt.

Niniejsza praca stanowi próbę zapełnienia luki w polskiej historiografii, jaką stanowi brak opracowania polityki zagranicznej rządu polskiego w latach 1939-1945, poprzez przedstawienie polityki zagranicznej rządu Stanisława Mikołaj­czyka (jej założeń i realizacji). Okres, w którym działał ten rząd, był dla dziejów Polski przełomowy. Wówczas miały miejsce bardzo ważne wydarzenia polityczne i militarne (m.in. konferencja teherańska, wkroczenie wojsk sowie­ckich na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, powstanie warszawskie), które w znaczniej mierze zadecydowały o powojennym losie Polski.

85,00 zł
65,45 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,55 zł

11
Sprytny słownik norweski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytny słownik norweski
Dostępny47 szt.

Oddajemy do Państwa rąk zupełnie nowy słownik języka norweskiego, przeznaczony przede wszystkim dla uczniów i studentów. Z uwagi na szeroki zakres materiału nasz słownik będzie również bogatym źródłem informacji dla wszystkich zainteresowanych tym językiem.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

12
Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko dla mężczyzn. Prosty i jasny przewodnik po duszy kobiety
Niedostępny
Brak

Nowe, poprawione wydanie jednego z najpopularniejszych poradników. Wreszcie będziesz mógł zrozumieć kobietę, którą kochasz. Kochasz swoją żonę i chcesz, żeby była szczęśliwa, lecz nie możesz jej „rozgryźć”? Czy chciałbyś zrozumieć jej pragnienia i lęki? Czy chcesz zrozumieć kod, za pomocą którego się z tobą komunikuje? Czy chcesz się dowiedzieć, co tak naprawdę chce ci przekazać, gdy jest obrażona, lub wydaje się, że cię odrzuca? Shaunti Feldhahn, bestsellerowa autorka poradników, i jej mąż Jeff, na podstawie ankiet, badań, rozmów i własnych doświadczeń przygotowali przystępną, lecz zaskakującą „mapę duszy kobiety”. Tylko dla mężczyzn to książka pełna odkryć i faktów, o których wcześniej nie wiedziałeś. To poradnik, który nie tylko da ci informacje niezbędne do zrozumienia ukochanej, ale także konkretne podpowiedzi, sposoby i środki, które mogą radykalnie zmienić wasz związek na lepsze. Shaunti Feldhahn to bestsellerowa autorka, wykładowczyni i felietonistka. Wraz z mężem Jeffem prowadzi też grupy wsparcia, pomagające parom pogłębiać i naprawiać relacje małżeństwa. Polecamy również: Tylko dla mężczyzn, Tylko dla kobiet i Tajemnice bardzo szczęśliwych małżeństw.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

13
Szabat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szabat
Niedostępny
Brak

Szabat i jego znaczenie dla współczesnego człowieka to jedna z najpiękniejszy książek Abrahama Joshuy Heschela, rabina, wybitnego żydowskiego teologa i myśliciela. Głęboka myśl filozofa, piszącego o znaczeniu świętowania Szabatu w judaizmie, jest uniwersalna i może mieć znaczenie dla wszystkich ludzi, którzy poszukują w swoim życiu momentu świętości. Abraham J. Heschel pisze o judaizmie jako o religii czasu, przeciwstawiając ją skupionej na przekształcaniu i ujarzmianiu przestrzeni cywilizacji technicznej. Według Heschela „Biblia bardziej troszczy się o czas niż przestrzeń”, a droga do spotkania z Bogiem wiedzie tylko przez królestwo czasu. To, co jest określone jako święte w biblijnym opisie aktu stworzenia, to nie jakiekolwiek święte miejsce, ale właśnie Szabat, kiedy przestaje się manipulować rzeczami, przestrzenią, światem materii. Wedle Heschela „w królestwie czasu celem jest nie mieć, lecz być, nie posiadać, lecz dawać, nie panować, lecz uczestniczyć, nie podbijać, lecz współbrzmieć”.

29,00 zł
21,17 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,83 zł

14
Bóg szukający człowieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg szukający człowieka
Niedostępny
Brak

Jedna z najwspanialszych książek teologicznych, jakie powstały w XX w. A. J. Heschel stawia religię w świetle trudnych pytań, zarówno formułowanych przez współczesne świeckie nauki, jak i tych, które rodzą się w sercu wobec zła świata, szczególnie okropności minionego stulecia. Jednocześnie zaś pokazuje, że współczesne podejście człowieka do kwestii, które go przekraczają, naznaczone jest błędem u samych podstaw. Człowiek mówi o Bogu, nie znając właściwego języka, pragnie dosięgnąć boskości, używając własnych sił. Tymczasem jest to sfera, gdzie zawodzi nawet najgłębsze wejrzenie.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

15
Cotkotu. Urodzinki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cotkotu. Urodzinki
Dostępny128 szt.

`Dzieci, to niestrudzeni odkrywcy. Ich wrażliwość zobowiązuje nas, dorosłych, do tworzenia światów, które będą inspiracją do dalszych poszukiwań.` - Zofia Zakrzewska - Klosa Uwielbiani przez starsze dzieci bohaterowie serii książek `Spadające gwiazdki Helenki` zawitali wreszcie do świata maluchów. Myszka Cotu, Fifi, Violetta i Pryszczatek zapraszają do wspólnej zabaway i nauki Fantastyczny świat edukacyjnej serii książeczek Mini Cotkotu, to nie tylko oryginalne ilustracje pełne malarskiego rozmachu, ale również wesołe wierszyki, które poprzez zabawę wprowadzają najmłodszych czytelników w świat nowych pojęć. Miękka, przyjemna w dotyku okładka, żywe kolory i melodia słowa działają na zmysły maluchów zachęcając do kreatywnego myślenia i kształtując ich wrażliwość estetyczną. Z książeczki `Urodzinki` dzieci dowiedzą się, co Violetta ma gotowe na przyjęcie fioletowe? Końcowa zgadywanka stworzy nie tylko wiele okazji do śmiechu, ale przede wszystkim pomoże maluchom utrwalić zdobytą wiedzę. Książeczka jest dodatkowo wyłożona pianką, dzięki temu jest mięciutka w dotyku.

8,40 zł
7,56 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,84 zł

16
Obietnica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obietnica
Niedostępny
Brak

Judith Revendoune od dzieciństwa była przygotowywana do klasztornego życia, nie może się więc pogodzić z niespodziewaną decyzją ojca, który oferuje jej rękę możnemu Gavinowi Montgomeryemu... Gavin przyjmuje tę ofertę w odruchu zemsty, dowiaduje się, bowiem, że jego piękna, złotowłosa kochanka Alice przyjęła oświadczyny innego mężczyzny. Czy młoda Judith, która traktuje swe małżeństwo jak nieszczęście, zdoła wyprzeć złotowłosą Alice z myśli Gavina i czy obudzą się w niej cieplejsze uczucia dla niezwykle męskiego małżonka? I czy Gavin dostrzeże w swej młodej coś więcej niż ponętne ciało?

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

17
Homo Ilum 1 Tajemnice sumeru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo Ilum 1 Tajemnice sumeru
Niedostępny
Brak

Czym była Wielka Piramida w Gizie, kiedy zbudował ją bóg Ningiszzida, znany w Egipcie jako Ptah? Na czym polegało oszustwo, które sprawiło, że uczeni ciągle twierdzą, iż piramidę postawił tysiące lat później faraon Chufu? Jakie przesłanie sumeryjski bóg Enki ? ten sam, który stworzył Adama ? zostawił dla nas na tabliczkach ME? Jakim szyfrem zapieczętował wrota do podziemnego świata Abzu? Podczas wojny w Iraku, na obszarze Sumeru ? najstarszej znanej cywilizacji ? CIA nerwowo czegoś szukała. Kilku jej ludzi, razem z najpiękniejszą oficer izraelskiego Amanu, weszło do przypadkowo odkopanej świątyni, zbudowanej przez bogów jeszcze przed stworzeniem człowieka. Po co? Czego szukali w piramidzie w Gizie, włamując się do niej podziemnymi korytarzami? Co robili w ośrodku NASA w Kalifornii? O czym wreszcie świadczą znalezione ich skamieniałe ciała? To rzecz o wojnie, ale bardziej o Sumerze. O świecie, w którym bogowie i ludzie chodzili wspólnymi ścieżkami. Warto go poznać, bo wchodzimy w Erę Wodnika, erę boga Enki. To nie czas. Raczej sposób rozumienia świata, który nieśmiało puka do naszej świadomości?

33,90 zł
24,75 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,15 zł

18
Wczoraj i Dziś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczoraj i Dziś
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Historia naszego świata to historia ludzi, począwszy od człowieka pierwotnego, który polował i nauczył się panować nad ogniem, poprzez pokolenie odkrywców, wyruszających w nieznane, aż po astronautów, którzy wyzwolili ludzkość z więzów łączących ją z Ziemią. Nasza historia to nie tylko dzieje faraonów, królowych i bogatych kupców, ale też opowieść o niewolnikach, opiekunkach do dzieci id zięciach górników. Ta wspaniale ilustrowana książka dla całej rodziny zabierze Cię w ekspresową podróż w czasie. Opracowane w technologii 3D rekonstrukcje oraz przekroje umożliwią Ci wyprawę prosto do serca historii i obserwację życia codziennego dawnych społeczeństw, stawiając przed oczami wydarzenia, będące udziałem naszych przodków.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

19
Planeta Ziemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planeta Ziemia
Niedostępny
Brak

Ta piękna, pełna niesamowitych fotografii książka dla całej rodziny będzie źródłem cennych informacji o naszej planecie. Szczegółowe ilustracje i przekroje sprawiają, że kolejne strony "Planety Ziemi"; ożywają na oczach czytelników. Poznajemy jej historię, miejsce we wszechświecie, geologię, formacje skalne, zjawiska naturalne oraz klimat i roślinność. Pięć rozdziałów napisanych w prosty, przejrzysty sposób. Zapierające dech w piersiach zdjęcia. Niesamowite przestrzenne ilustracje i przekroje. Wyjaśnienie wielu zjawisk - od Wielkiego Wybuchu po nieustannie zmieniającą się pogodę.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

20
Odlotowe rajdowe zwierzątka Lew - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe rajdowe zwierzątka Lew
Bigjigs Toys
Dostępny15 szt.

Kolorowe zwierzątka samochodziki zabawią każdego malucha. Wystarczy je naciągnąć, a same szybko pomkną do przodu Dla dzieci w wieku od 2 lat

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

21
Podskakujące owocki Cytryna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podskakujące owocki Cytryna
Bigjigs Toys
Dostępny3 szt.

Nakręcany podskakujący owocowy ludzik. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

16,20 zł
14,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,62 zł

22
Odlotowe rajdowe zwierzątka Słoń - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe rajdowe zwierzątka Słoń
Bigjigs Toys
Niedostępny
Brak

Kolorowe zwierzątka samochodziki zabawią każdego malucha. Wystarczy je naciągnąć, a same szybko pomkną do przodu Dla dzieci w wieku od 2 lat

13,44 zł
12,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

23
Odlotowe rajdowe zwierzątka Hipcio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe rajdowe zwierzątka Hipcio
Niedostępny
Brak

Kolorowe zwierzątka samochodziki zabawią każdego malucha. Wystarczy je naciągnąć, a same szybko pomkną do przodu Dla dzieci w wieku od 2 lat

13,40 zł
12,06 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,34 zł

24
Pirat na trapezie czerwony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pirat na trapezie czerwony
Niedostępny
Brak

Czyżby pirat znalazł skarb? Zabawnie fikający koziołki pirat wprawi w doskonały humor każde dziecko. Zabawka rozwija koordynację wzrokowo-ruchową. Dla dzieci w wieku 3-6 lat

26,00 zł
23,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,60 zł

25
Piszczący Samochodzik Miś pomarańczowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszczący Samochodzik Miś pomarańczowy
Niedostępny
Brak

Drewniany samochodzik dla dziecka, który piszczy po naciśnięciu główki zwierzaka-kierowcy. Wiek: 18m+

20,10 zł
18,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,01 zł

26
Odlotowe wyścigówki pomarańczowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe wyścigówki pomarańczowa
Niedostępny
Brak

Kolorowe, wyścigowe samochodziki zabawią każdego malucha. Wystarczy je naciągnąć, a same szybko pomkną do przodu. Dla dzieci w wieku od 2 lat

13,50 zł
12,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,35 zł

27
Podskakujący klaun żółty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podskakujący klaun żółty
Niedostępny
Brak

Nakręcany, podskakujący klaun. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

16,80 zł
15,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,68 zł

28
Podskakujący klaun zielony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podskakujący klaun zielony
Niedostępny
Brak

Nakręcany, podskakujący klaun. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

16,80 zł
15,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,68 zł

29
Podskakujący klaun niebieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podskakujący klaun niebieski
Niedostępny
Brak

Nakręcany, podskakujący klaun. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

16,80 zł
15,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,68 zł

30
Hałaśliwe Zwierzątka - Safari Małpka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hałaśliwe Zwierzątka - Safari Małpka
Niedostępny
Brak

Drewniane zwierzątko p naciśnięciu na główkę wydaje charakterystyczny dla siebie odgłos. Dla dzieci w wieku od 12 miesięcy

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

31
Odlotowe Wyścigówki zielony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlotowe Wyścigówki zielony
Niedostępny
Brak

Kolorowe, wyścigowe samochodziki zabawią każdego malucha. Wystarczy je naciągnąć, a same szybko pomkną do przodu. Dla dzieci w wieku od 2 lat

13,50 zł
12,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,35 zł

32
Podskakujące owocki Śliwka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podskakujące owocki Śliwka
Bigjigs Toys
Niedostępny
Brak

Nakręcany podskakujący owocowy ludzik. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat

16,20 zł
14,58 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,62 zł

33
Język polski. Odkrywamy na nowo. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Część 2. Zakres podstawowy i rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Odkrywamy na nowo. Podręcznik wieloletni dla szkół ponad...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Numer dopuszczenia 444/2/2012/2015 Podręcznik zawiera omówienie epok renesansu, baroku i oświecenia. Składa się z materiałów, które pomagają przygotowywać ucznia do egzaminu maturalnego. Znajdują się w nim testy do czytania ze zrozumieniem zbudowane na wzór testów maturalnych, które są związane z tematyką lekcji/rozdziałów i dostosowane do poziomu uczniów. Mogą one być wykorzystywane na lekcji lub do pracy w domu. Oprócz testów uczniowie mogą doskonalić swoje umiejętności związane z pisaniem wypracowań na podstawie analizy tekstu literackiego. Pojawiają się wskazówki przygotowujące do samodzielnej analizy, a proponowane tematy przypominają te, z którymi uczeń może spotkać się na egzaminie maturalnym. Każdy rozdział jest zakończony podsumowaniem zawierającym przykładowe polecenia z egzaminu maturalnego, które ułatwiają powtórzenie i uporządkowanie wiadomości. Znajdują się tam również propozycje ciekawych filmów związanych z epoką oraz opracowania rozszerzające wiedzę o epoce.Podręcznik został dostosowany do wieloletniego użytku.

44,30 zł
39,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,43 zł

34
Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto, gdzie, kiedy? Książka z okienkami
Niedostępny
Brak

Książka całokartonowa z kolorowymi ilustracjami i ponad 130 okienkami. W okienkach mały czytelnik znajdzie wiele informacji i ciekawostek z różnych dziedzin nauki. Wszystkie opisy opracowano w bardzo zwięzłej formie i opatrzono kolorowymi ilustracjami. Otwieraj kolejne okienka i sprawdzaj kto, gdzie, kiedy?

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

35
Detektyw z przypadku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw z przypadku
Niedostępny
Brak

Bezrobotny dziennikarz zostaje detektywem sklepowym w salonie z ekskluzywną odzieżą. Wraz z nim wchodzimy za kulisy dużego sklepu w wielkomiejskiej galerii handlowej. Oczami licznych kamer przypatrujemy się klientom, wyławiając spośród nich podejrzanych, uczestniczymy w pościgach i ujęciach złodziei. Poznajemy zarówno sposoby zapobiegania kradzieży, jak i tajniki złodziejskiego fachu. Spotykamy dziesiątki postaci: detektywów, złodziei, ekspedientów, policjantów. Wszystkie przedstawione w reportażu wydarzenia są prawdziwe. Autor opisuje je z humorem i dystansem, próbując przy tym dociec, co decyduje o sukcesie detektywa ? nie tylko sklepowego.

20,00 zł
17,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,00 zł

36
Kobieta, jakiej pragnie twój mąż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta, jakiej pragnie twój mąż
Niedostępny
Brak

Bóg stworzył odpowiednią kobietę dla Adama... czy ty jesteś kobietą, którą Bóg stworzyłby dla twojego męża? Debi Pearl mistrzowsko wnika w zakamarki męskich serc. Dzięki temu w niezrównany sposób potrafi zrozumieć męską duszę i udzielać cennych rad tym kobietom, dla których szczęście małżeńskie i osobiste, kobiece spełnienie mają wartość najwyższą. Naturę męską potrafi opisać lepiej, niż jakikolwiek mężczyzna sam mógłby to uczynić. Dlatego jej rady są tak cenne dla płci pięknej. Poza tym książka ta ukazuje ową wielką prawdę, że mężczyźni dorastają do męskich postaw dzięki mądrości swoich żon. W ostatnich latach coraz więcej małżeństw przeżywa poważne kryzysy. Niezależnie od tego, jak zaczęło się twoje małżeństwo ani jak mroczną i smutną ścieżką dotarłaś do miejsca, w którym jesteś teraz, bądź pewna, że nie musisz przegrać. Twoje małżeństwo nadal może stać się wspaniałe i dać ci takie poczucie spełnienia, że będzie to można wyjaśnić tylko jako cud. Ta książka powie Ci jak temu dopomóc.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

37
Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokumentacja medyczna w praktyce lekarza dentysty
Dostępny60 szt.

Publikacja niezbędna w codziennej praktyce lekarza dentysty. W książce uwzględniono znaczenie dokumentacji medycznej w procesie diagnostyczno-terapeutycznym. Omówiono również administracyjne aspekty prowadzenia dokumentacji w podmiocie udzielającym świadczeń medycznych, a także aspekty prawne, przechowywanie, udostępnianie oraz zasady kontroli dokumentacji.

74,00 zł
68,82 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 5,18 zł

38
Ja genau! A1/2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja genau! A1/2
Dostępny22 szt.

Kurs języka niemieckiego (po dwa tomy na jeden poziom: A1, A2 i B1), który jest skierowany do młodzieży od 16. roku życia rozpoczynającej naukę tego języka od podstaw lub do fałszywie początkujących, którzy mieli już styczność z językiem, jednak z powodu dużych braków muszą powtórzyć cały materiał od początku. Kurs przygotowuje uczących się do wykonywania zawodu lub odbywania praktyki. Prowadzi do egzaminu Zertifikat Deutsch (telc Deutsch B1) i jest przeznaczony do realizacji w grupach heterogenicznych (w których skład wchodzą osoby o różnym poziomie biegłości językowej). Kurs uwzględnia łagodną progresję materiału leksykalnego i gramatycznego oraz systematyczny rozwój umiejętności językowych. W poszczególne rozdziały wkomponowano także ćwiczenia fonetyczne.

50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

39
Ja genau! A1/1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja genau! A1/1
Dostępny6 szt.

Kurs języka niemieckiego (po dwa tomy na jeden poziom: A1, A2 i B1), który jest skierowany do młodzieży od 16. roku życia rozpoczynającej naukę tego języka od podstaw lub do fałszywie początkujących, którzy mieli już styczność z językiem, jednak z powodu dużych braków muszą powtórzyć cały materiał od początku. Kurs przygotowuje uczących się do wykonywania zawodu lub odbywania praktyki. Prowadzi do egzaminu Zertifikat Deutsch (telc Deutsch B1) i jest przeznaczony do realizacji w grupach heterogenicznych (w których skład wchodzą osoby o różnym poziomie biegłości językowej). Kurs uwzględnia łagodną progresję materiału leksykalnego i gramatycznego oraz systematyczny rozwój umiejętności językowych. W poszczególne rozdziały wkomponowano także ćwiczenia fonetyczne.

50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

40
Flamastry Bicolor 10 szt-20 kolorów MILAN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry Bicolor 10 szt-20 kolorów MILAN
Dostępny110 szt.

Flamastry 2-stronne (bicolor) z wytrzymałą i elastyczną stożkową końcówką o średnicy 5 mm, która nie wpada do środka nawet przy silnym nacisku. Po chwilowym odkształceniu końcówka zawsze wraca do pierwotnego kształtu. Każdy flamaster posiada końcówki w 2 różnych kolorach, przez co z opakowania zawierającego 10 flamastrów otrzymujemy 20 kolorów. Flamastry pozwalają na rysowanie cienkich i grubych linii (od 3 mm do 0,75 cm). Tusz na bazie wody. Żywe, intensywne kolory. Wentylowana skuwka. Flamastry MILAN są zgodne z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa. Nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych substancji toksycznych. Są bezpieczne dla dzieci.

24,10 zł
41
Młodzi pytają o Boga, człowieka i chrześcijaństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi pytają o Boga, człowieka i chrześcijaństwo
Niedostępny
Brak

Chrześcijaństwo to największa na ziemi skarbnica Bożej prawdy o człowieku i Bożej miłości do człowieka. To porywająca i wiecznie aktualna historia żywego Boga, który rozumie i kocha człowieka i który marzy o tym, byśmy uczyli się od Niego kochać, gdyż tylko wtedy nasza radość będzie pełna. Dziesiątki pytań, które młodzi ludzie postawili w rozmowach zamieszczonych w niniejszej publikacji, a także tysiące pytań, które dzieci i młodzież stawiają codziennie swoim rodzicom, księżom, katechetom świeckim, nauczycielom i innym dorosłym, to radosne potwierdzenie tego, że także w XXI wieku większość nastolatków nadal interesuje Bóg, człowiek, chrześcijaństwo i miłość. Z drugiej strony pytania i wątpliwości, z jakimi zwracają się do nas dziewczęta i chłopcy, są bolesnym potwierdzeniem tego, że często niemal bezowocne okazują się setki rozmów, rekolekcji, katechez, godzin spędzonych na spotkaniach grup formacyjnych.

22,90 zł
17,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,72 zł

42
Kredki Plastipastel 24 kolory MILAN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Plastipastel 24 kolory MILAN
Niedostępny
Brak

Kredki woskowe PLASTIPASTEL to mieszanka wosku, pigmentu i tworzywa termoplastycznego. Wytrzymała i miękka. Ergonomiczny, trójkątny kształt dostosowuje się idealnie do ręki dziecka i pomaga w wykonywaniu rysunków. Można nią rysować zarówno cienkie, jak i grube linie oraz zamalowywać większe przestrzenie całą powierzchnią kredki. Kredka jest bezwonna i nie brudzi rąk dzięki specjalnej konsystencji. Można ją zatemperować za pomocą każdej temperówki. Wymiary: długość 12 cm, średnica 7 mm. Kredki MILAN są zgodne z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa. Nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych substancji toksycznych. Są bezpieczne dla dzieci.

25,40 zł
43
Ojciec Pio – wizjoner naszych czasów. Listy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec Pio – wizjoner naszych czasów. Listy
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Listy św. o. Pio odkrywają niezwykłe tajemnice, nadzwyczajne zjawiska mistyczne świętego, które towarzyszyły świętemu przez całe jego życie, były źródłem fascynacji i podziwu, jakich doświadczał ze strony ludzi. Czasami były też powodem cierpienia i wewnętrznych rozterek, których zapis odnajdujemy w jego licznej korespondencji. Ojciec Pio był wizjonerem potrafiącym rozpoznać grzechy innych ludzi. Wzruszający i poważny ton jego deklaracji i niezachwiana wiara w słuszność obranej drogi świadczą o stałej gotowości Ojca Pio do doskonalenia się w posłudze kapłańskiej mimo licznych trudności. Dzięki wzruszającym, a czasem wstrząsającym listom zebranym w tym tomie znajdujemy się w samym sercu duchowości o. Pio. W sercu wielkim, zdolnym objąć niezrozumiały świat.

19,00 zł
14,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,75 zł

44
Bóg wie, że rodzicielstwo nie jest łatwe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg wie, że rodzicielstwo nie jest łatwe
Dostępny3 szt.

W dzisiejszych czasach mieć rodzinę i być rodzicami nie jest łatwo. Doskonale wiedzą o tym Ci, którzy nimi są. Posiadanie mieszkanie, utrzymanie go, domowe prace oraz praca, zapewniająca to materialne życie, a nade wszystko wychowanie dziecka, czasem troje czy pięcioro i więcej jest rzeczą niezwykle trudną. Jak sobie poradzić ze wszystkimi problemami, których jest 1001 w ciągu dnia, żeby psychicznie być mocnym, uśmiechać do dzieci, bo tego oczekują i mieć dużo czasu dla męża, bo on też potrzebuje czułości...? Jak radzić sobie ze swoim ,,rodzicielstwem", odpowiedzialnością za to, co się ,,obiecało", miłością, której się teraz ,,nie chce", ale kiedyś chciało? Jak podołać wszystkim przeciwnościom życia..?

14,90 zł
11,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,72 zł

45
Jak osiągnąć prawdziwy sukces? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak osiągnąć prawdziwy sukces?
Dostępny3 szt.

Życie ludzkie jest wyścigiem - za metą czeka nas sukces!Każdy z nas chce osiągnąć sukces we wszystkich dziedzinach - w nauce, w pracy, w sporcie, w dziedzinie emocjonalnej, a nawet duchowej.- Dlaczego tak często ponosimy porażkę?- Czy istnieje niezawodny sposób na to, aby osiągnąć to, czego tak bardzo pragniemy?- Jak skutecznie osiągnąć prawdziwy sukces!Autor proponuje pozbyć się wszelkich napięć, przymusów i stresu. Zachęca, aby swoje działania oprzeć na wolności. Roznieca w nas zapał, aby pomóc uporządkować swoje pragnienia.Dzięki tej lekturze ci, którzy doświadczają niepokoju ze względu na liczne porażki, będą mogli zobaczyć, jak osiągnąć prawdziwy sukces i zadowolenie.

13,40 zł
10,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,35 zł

46
Doświadczyć radości zmartwychwstania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Doświadczyć radości zmartwychwstania
Dostępny1 szt.

Na każdy tydzień wielkanocnego okresu autor wybrał jeden fragment z ewangelicznych opowieści o zmartwychwstaniu. Medytacja nad cierpieniem Jezusa pozwala nam przyjrzeć się własnym ranom i pozostawić je poza nami. Jeśli pojawia się depresja i beznadziejność, rozczarowanie i rezygnacja, wtedy medytacja nad drogą zmartwychwstania może pomóc ci przezwyciężyć odrętwienie i poprowadzić Cię ku wolności i radości.

14,40 zł
7,63 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 6,77 zł

1 osoba kupiła
47
Wierzyć w Kościół. Portrety siedmiu wspólnot pierwotnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzyć w Kościół. Portrety siedmiu wspólnot pierwotnych
Dostępny1 szt.

Analiza historii siedmiu Kościołów nowotestamentowych odsłania ich różnorodną rzeczywistość – są one także odzwierciedleniem świetności i biedy doświadczanych przez nasze współczesne wspólnoty – ze wstępu. Autor, kreśląc prawdziwe oblicza pierwszych wspólnot chrześcijańskich, zaprasza do zaakceptowania dzisiejszego Kościoła – z jego wzlotami i upadkami, do wiary w Kościół, który jest miejscem Boga. Stwórca idzie razem z człowiekiem przez życie. – Kościół Jerozolimski – Antiochia, Tesaloniki, Korynt 0 świat grecki – Kościół w stolicy imperium rzymskiego – Anonimowa wspólnota z Listu do Hebrajczyków – Wspólnoty w Azji Mniejszej

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

48
Nabożeństwo do Św. Aniołów CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nabożeństwo do Św. Aniołów CD
Niedostępny
Brak

Niezwykła jest siła i moc nabożeństw i modlitw do św. Aniołów. Dzisiejszy człowiek ma bardzo małą świadomość potęgi i mocy Aniołów. Pana Boga chce traktować, jak czarodzieja, który z pomocą "hocus pocus" wysłucha go, a jesli nie wysłuchuje, tzn. że Go nie ma... a roli Aniołów w procesie zbawiania świata i tego, że posłał ich Bóg, by nieśli pomoc człowiekowi - wspierali go w walce ze Złem, a czasem walczyli za niego - jakby nie widzi...Aniołowie wiele mogą. Mówi o tym Pismo Święte, Tradycja i wiele świadectw ludzi współczesnie żyjących. Ta płyta chce pomóc w odkryciu piękna modlitwy do św. Aniołów, Anioła Stróża, a nade wszystko św. Michała Archanioła potężnego Orędownika w walce z szatanem, ze Złem, którego codziennie dotykamy.1. Chorał z Kantaty 147 J. S. Bacha (chór i organy)2. Rozważanie modlitewne3. Litania do św. Aniołów4. Modlitwa do św. Michała Archanioła5. Z Wami święci Aniołowie uwielbiamy Trójcę Świętą oraz PS. 1166. Najpiękniejsze rozmyślanie o Aniołach J7. Pieśń do św. Michała Archanioła8. Modlitwa do Anioła Stróża9. Aniele Boży Stróżu mój10. Chorał z Kantaty 147 J. S. Bacha (organy i obój)

17,90 zł
13,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,47 zł

49
Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa
Dostępny5 szt.

Publikacja bp. Jana Szkodonia to zbiór rozważań na temat powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego. Współczesny Kościół na nowo odkrywa i podkreśla rolę, jaką mają w nim do odegrania świeccy. Refleksje krakowskiego pasterza wpisują się w ten nurt. Biskup podkreśla, że życie w małżeństwie i rodzinie też jest powołaniem, a wszyscy członkowie rodziny są wezwani do realizacji Chrystusowego: ,,Pójdź za Mną". Krakowski biskup nie pisze o rodzinie idealnej, ale o dobrze nam znanej, która ma wiele braków, której członkowie z trudnością wypowiadają słowa przebaczenia. Książka bpa Jana Szkodonia pomaga określić tożsamość rodziny w Kościele i uwrażliwia na problemy, z którymi borykają się dziś katolickie rodziny.

11,60 zł
8,70 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,90 zł

50
Podróże marzeń. Szwecja, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróże marzeń. Szwecja, DVD
2008
Niedostępny
Brak

Niezwykle czyste, świeże powietrze, iskrząca się w słońcu woda jezior położonych przy niekończących się gęstwinach lasów, błękitne niebo, szerokie rzeki oraz zieleń traw kontrastująca z czerwonymi ścianami domów – to właśnie Szwecja. Kraina niespotykanych krajobrazów przyciąga odwiedzających o każdej porze roku, w maju można obejrzeć przepięknie kwitnące kwiaty, zaś jesienią – drzewa przybierające nierealistyczne barwy. Wśród równin, jezior oraz wzgórz znajdują się starożytne miasta: wielokulturowe Malmo, port Gothenburg, nadbałtycki Ystad oraz tętniąca życiem Uppsala. Nie można również pominąć Sztokholmu – stolicy Szwecji, która jest jednym z najbardziej wyjątkowych miast Europy.

19,90 zł
15,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,98 zł

Wróć do góry