Ta książka to nie tylko historia trudnej wspinaczki na najwyższą górę świata. To opis ekstremalnej podróży w głąb siebie trwającej dwa miesiące walki Martyny z samą sobą i z nieprzewidzianym górskim żywiołem. Przede wszystkim jednak to opowieść o dziewczynie, która po ciężkim wypadku samochodowym i złamaniu kręgosłupa wyznaczyła sobie cel zdobycie Mount Everestu. Nowe – wzbogacone i uaktualnione wydanie. Dla mnie Everest byłby podwójnym zwycięstwem. Kiedy dziesięć lat temu przechodziłam chemioterapię i dwie operacje, lekarze powiedzieli mi: „Pani Martyno, teraz będzie się pani musiała oszczędzać, żyć ostrożniej". Kiedy półtora roku temu uległam wypadkowi, lekarze powiedzieli: „Pani Martyno, teraz będzie pani musiała zrezygnować z większości rzeczy, które pani robiła. Góry, motory, narty teraz musi pani żyć inaczej”. Gdybym zdobyła Everest, to byłoby to dla mnie coś naprawdę wielkiego… I oto tu jestem – Martyna Wojciechowska. Martyna Wojciechowska – dziennikarka, od 8 lat redaktor naczelna polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Od 1998 roku związana z telewizja TVN, dla której zrealizowała ponad 50 odcinków autorskiej serii podróżniczej „Kobieta na krańcu świata", która emitowana jest w 10 krajach na świecie. Jako druga Polka zdobyła Koronę Ziemi (Mount Everest w 2006 roku), jako pierwsza kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej ukończyła rajd Dakar. Autorka 10 bestsellerowych książek. Wielokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami m.in. wybrana przez BBC Knowledge najbardziej pożądanym pracodawca, Kobieta Roku 2009, Osobowość Roku 2011 i 2014, Najbardziej Wpływowa Kobieta roku 2014 w kategorii Media w rankingu „Gazety Wyborczej”, laureatka Wiktora 2014 w kategorii Wyjątkowa Osobowość, zdobywczyni nagrody za najlepszy projekt książkowy roku 2014 w plebiscycie National Geographic Society w Waszyngtonie. Laureatka Złotej Nimfy za dokument „Ludzie Duchy” na festiwalu w Monte Carlo. Mama 7-letniej Marysi.
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Prezentowana książeczka jest pomocna w terapii logopedycznej dziecka z międzyzębową wymową głoski „t”. Taką nieprawidłową wymowę łatwo zauważyć, gdyż język dziecka podczas mówienia wysuwa się między zęby lub wargi. W języku polskim żadnej głoski nie wypowiadamy z językiem przed zębami. Wymowa międzyzębowa sama nie ustępuje. Oznacza to, że konieczna jest wizyta u logopedy i podjęcie postępowania, którego zabawowy schemat zawiera ta oto książeczka.
„Kwestionariusz obrazkowy wraz z Kartą badania mowy jest owocem moich wieloletnich doświadczeń z pracy diagnostyczno-terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą z wadami wymowy, zarówno w normie intelektualnej, jak i z obniżoną sprawnością umysłową. Test przeznaczony jest do badania małych dzieci od trzeciego roku życia do wieku młodzieńczego, prawidłowo rozwijających się oraz dzieci, u których rozwój psychofizyczny przebiega nieharmonijnie od momentu, kiedy potrafią nazywać prezentowane obrazki”. – Autorka
Testem może posłużyć się zarówno logopeda, jak i inni specjaliści, np. nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, lekarze pediatrzy lub pielęgniarki. Narzędzie pozwala orientacyjnie, w prosty sposób sprawdzić czy dziecko w wieku przedszkolnym posiada problemy z mówieniem czy jego mowa rozwija się poprawnie. Książka zawiera przewodnik dla diagnosty i kwestionariusz zdjęciowy dla dziecka. Test przesiewowy wstępnie bada: rozumienie, wymowę i sprawność narządów mownych.
Książka zawiera propozycję ćwiczeń usprawniających narządy mowy. Jest to zbiór różnorodnych metod uzyskiwania prawidłowych realizacji dźwięków. To pozycja szczególnie cenna dla specjalistów (logopedów, studentów) poszukujących innowacyjnych metod uczenia przez zabawę.
Publikacja przeznaczona dla terapeutów mowy prowadzących pracę z dziećmi, które z różnych powodów mówią później niż ich rówieśnicy. Z ćwiczeń zawartych w książce mogą korzystać również rodzice podczas pracy z dzieckiem w domu. Ćwiczenia obejmują głoski: b, d, w, f, g, k, h/ch, ń oraz l.
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Dymitr Fiłosofow (1872-1940), wybitny rosyjski krytyk i eseista, od 1920 roku był emigrantem w Polsce. Piotr Mitzner na podstawie rozproszonych wspomnień, listów i notatek przedstawia krąg jego warszawskich znajomości i przyjaźni. Fiłosofow był mistrzem Józefa Czapskiego, doradcą politycznym Józefa Piłsudskiego i uważnym lektorem utworów Marii Dąbrowskiej, Juliana Tuwima. Zostawił wyraźne ślady w kulturze polskiej.
Siedem opowieści grozy z najwyższym znakiem jakości Arthur Conan Doyle (1859-1930) to twórca postaci Sherlocka Holmesa, choć ma w swoim dorobku literackim także kilkanaście opowiadań i dłuższych nowel spod znaku grozy. Niniejsza edycja zawiera siedem z nich. Sześć pierwszych znalazło się w zbiorze "Kapitan Gwiazdy Polarnej" wydanym w roku 1890 nakładem londyńskiego Longmansa. A tytułowy utwór okazał się tak wyśmienity jako powieść grozy, że jest często zamieszczany w antologiach najlepszych przykładów tego gatunku. Legendarna, dłuższa nowela grozy "Pasożyt" - zamykająca nasz wybór tekstów Conan Doylea - jedynie potwierdza, że autor "Psa Baskervilleów" nie tylko w literaturze kryminalnej ujawnił swój talent
Są to krótkie teksty rymowane do automatyzacji głosek: pierwsza – szeregu szumiących, a druga – szeregu syczących. W każdej publikacji jest około dziewięćdziesięciu wierszyków, częściowo zilustrowanych. Ich podział zgodny jest z porządkiem prowadzenia terapii poszczególnych dźwięków. Rozpoczęto od izolacji danej głoski, poprzez logotomy, nagłos wyrazowy pierwszej z szeregu ćwiczonych głosek, następnie śródgłos, ewentualnie wygłos. Stopniowo wprowadzano kolejne z głosek w szeregu. Zaprezentowane teksty w większości pochodzą z literatury pięknej, czasopism dla dzieci lub podręczników dla klas nauczania zintegrowanego. Niektóre z nich to modyfikacje wierszy popularnych poetów lub autorskie wytwory, co wynikło z potrzeby wielokrotnego użycia wybranego dźwięku. Zastosowanie krótkich rymowanek w automatyzacji poszczególnych głosek spowodowane było przyjemnością, z jaką dzieci słuchają łatwo wpadających w ucho wierszyków. Częstość ich powtórzeń wywołuje wrażenie zabawy, a nie żmudnych ćwiczeń.
Lu Xun jest uznawany za ojca współczesnej literatury chińskiej i należy do najwybitniejszych autorów XX wieku. W niniejszej publikacji znalazły się trzy najbardziej znane opowiadania tego autora – Kong Yiji, Rodzinny dom i Lekarstwo. Każde z nich to dowód niezwykłej przenikliwości, wrażliwości i talentu Lu Xuna, potrafiącego wzruszać czytelników niezależnie od miejsca i czasów.
Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia, który odsłania ta książka, nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje, jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy, ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności, jak dewastuje pojęcia rodziny, patriotyzmu, tradycji. Pisana na chłodno, ta książka brzmi jak „ostatni krzyk”: krzyk przestrogi przed przepaścią, której żaden most już nie połączy. prof. Andrzej Nowak Dlaczego my, Polacy, tak bardzo jesteśmy podzielni? Dlaczego w Polsce toczy się tak zacięty spór? Autorka pokazuje, że nie jest to spór doraźny, partyjny, czy tylko medialny. Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Chodzi w nich o sprawy zasadnicze, o wartości fundamentalne. Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią, z katolicyzmem, a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie, ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura, którą gorąco zalecam tym wszystkim, którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami. prof. Zdzisław Krasnodębski Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu. Wojna kulturowa w Polsce odbija w pastiszowym krzywym zwierciadle spory światopoglądowe w świecie zachodnim, zastępując dawne spory ideologiczne. Zmiany wnoszone przez globalizację najbardziej dramatycznie dekonstruują sferę kultury. Powodują korozję tożsamości - zbiorowej i indywidualnej. Destrukcja metafizyki ułatwia przekształcanie ludzi w nastawione tylko na konsumowanie tryby globalnej maszynerii. Prof. Jadwiga Staniszkis Książka Barbary Stanisławczyk jest przejmująco opowiedzianą historią polskiego doświadczenia narodowego od demokracji szlacheckiej do dzisiejszego społeczeństwa masowego - z jego wulgarnością, rozpadem więzi między ludźmi i pogardą dla wysokich ideałów. Opowiedziana historia jest gorzka, lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie, mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową, o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe, bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić. prof. Ryszard Legutko Poszukujecie namysłu, który podtrzymuje wartości? Namysłu, który tu-i-teraz każdego z nas osadza w wielkiej tradycji Cywilizacji Zachodu, który polskość chroni i zarazem szlifuje ją do konfrontacji z wyzwaniami współczesności, to… nie wypuśćcie niniejszej książki ze swoich rąk, zanim jej nie przeczytacie. prof. Andrzej Zybertowicz
Życie Shandi Pierce to istna ekwilibrystyka. Dziewczyna kończy studia, wychowuje samotnie trzyletniego genialnego synka Nathana i umiejętnie lawiruje między skłóconymi, rozwiedzionymi rodzicami. Podczas napadu w minimarkecie na stacji benzynowej zakochuje się w człowieku, który osłania jej syna przed uzbrojonym napastnikiem i sam zostaje ranny. Zajęta swoimi uczuciami nie wie, że jej ukochany zmaga się z demonami własnej przeszłości. Nie dostrzega także ogromnej miłości - namiętnej i wiernej - którą obdarza ją przyjaciel z dzieciństwa. Bohaterowie będą musieli stawić czoła swoim przeznaczeniom, dokonać wyborów, które ujawnią zaskakującą prawdę na temat miłości, życia i świata, których do tej pory tak naprawdę nie znali. Uwielbiam tę książkę. Chętnie przeczytałabym jeszcze tysiąc stron. Tylko Joshilyn Jackson mogła tak umiejętnie wpleść tak uroczo zabawne postacie w dramatyczną opowieść i stworzyć oszałamiającą historię o triumfie serca nad strachem. Lydia Netzer, autorka powieści To zaskakująca powieść, pełna elegancji i wrażliwości. Nie będziecie mogli się od niej oderwać. Kirkus Reviews Błyskotliwa i wnikliwa, jednocześnie zabawna i wzruszająca. Publishers Weekly Joshilyn Jackson jest autorką powieści Bogowie Alabamy, Gdzie diabeł mówi dobranoc, Widmo, Oszukać przeznaczenie i Tajemnica wierzby, najbardziej poczytnych tytułów stowarzyszenia księgarzy Book Sense. Powieści Jackson były bestsellerami "New York Timesa", przetłumaczono je na kilkanaście języków.
Wybrane fragmenty korespondencji z przyjaciółmi Mikołaja Gogola, wydane w 1847 roku, były wielkim zaskoczeniem dla entuzjastów sztuki pisarskiej autora Szynela, Rewizora i Martwych dusz. Także sam tytuł, na tle wymienionych arcydzieł, nie czarował magią, nie drażnił, nie ekscytował. Korespondencja z przyjaciółmi! W dodatku wybrane fragmenty! A może to, czego Autor nie włączył do książki, było ciekawsze i prawdziwie bulwersujące? Takie mogło być pierwsze wrażenie. Zaskakiwała treść. Nie było takiej dziedziny życia społecznego i państwowego, której autor owych Wybranych fragmentów nie poddałby czy to surowej krytyce, czy też życzliwemu zatroskaniu, czy wreszcie bezwarunkowej afirmacji. Pisarz o niepodważalnym do tej pory autorytecie wypowiadał się o literaturze i sztuce, o sądownictwie i nauczaniu, o Cerkwi prawosławnej, o ziemiaństwie, udzielał rad, jak kochać Rosję, tłumaczył, czym i kim jest Rosjanin, człowiek rosyjski, jaka jest rola kobiety we współczesnej Rosji, w jaki sposób nieść pomoc ubogim i dotkniętym przez los, jak ma sprawować swój urząd gubernator, bezlitośnie piętnował korupcję i łapownictwo, krytycznie wypowiadał się o Ameryce, a dla wzmocnienia swojej niezachwianej wiary w świętą moc carskiego jedynowładztwa, powoływał się na ustne i pisemne świadectwo Aleksandra Puszkina! Wiele nauk, pouczeń, przestróg i porad Mikołaja Gogola czytamy dzisiaj z niedowierzaniem, ale i wtedy, gdy ukazała się ta książka, czytano ją i rozprawiano o niej z zakłopotaniem, zastanawiano się, jak to możliwe, by człowiek tej miary tak dalece zatracił, jak to ujął Vladimir Nabokov, ?wyczucie prawdy i wolności?. A jednak jest to książka ważna, partiami fascynująca, choćby i z tego względu, że, jak przyznał sam Gogol, zagalopował się w niej jak prawdziwy Chlestakow. Feliks Netz
Czy biblijny potop mógł być faktem historycznym? W jaki sposób Noe zmieścił w arce wszystkie gatunki zwierząt? Skąd pod powierzchnią mórz wzięły się możliwe dziś do zwiedzania miasta? Gdzie znajduje się niekoniecznie mityczna Atlantyda? Czy piramidy egipskie w rzeczywistości wybudowano na zielonych pastwiskach? I kiedy tak naprawdę miała miejsce epoka lodowcowa? „Wodny świat” to książka dla tych, których nie ograniczają wąskie ramy poprawnego naukowo myślenia. Jej autor oferuje fascynującą podróż przez tysiąclecia dziejów Ziemi i zamieszkującej ją ludzkości. Zastanawia się nad przyczynami kataklizmów powodujących upadek wielu starożytnych cywilizacji. Z autoironicznym dystansem, ale jednak stawia pod znakiem zapytania wartość wielu historycznych i geologicznych tez, o których wszyscy uczyliśmy się w szkołach. Dokonawszy starannej kwerendy wielu źródeł, przedstawia szereg faktów i hipotez, które pod jego piórem układają się w spójną i niezwykle logiczną całość.
OLA STOI U PROGU SZCZĘŚCIA. PRZEKRACZA TEN PRÓG, A ZA NIM CZEKAJ NA NI TEŚCIOWIE! Czy dobre chęci z obu stron wystarczą, by życie małżonków i teściów popłynęło zgodnie i szczęśliwie? Jakie rafy na nich czekają? Co może okazać się barierą nie do pokonania? A wreszcie: jakie są konsekwencje zaniechań, błędów i złej woli? Autorka stara się odpowiedzieć na te pytania, ukazując losy pary młodych ludzi – Oli i Rafała. Nie są nikim wyjątkowym. W ich problemach wielu z nas znajdzie odbicie swoich własnych, bo stworzenie rodziny jest zadaniem skomplikowanym. Trzeba pogodzić marzenia, oczekiwania i potrzeby nie tylko tych dwojga, ale także ich najbliższych
Pierwsza polska publikacja o roli badań z użytkownikami w tworzeniu produktów interaktywnych. Książka pokazuje nieodłączny związek badań z projektowaniem i biznesem, którego wynikiem są intuicyjne, budzące pozytywne emocje i wartościowe produkty. Autorki, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży startupowej, interaktywnej i IT, pokazują jak włączyć badania w kulturę organizacji, aby tworzyć produkty oparte na wiedzy, a nie przeczuciach. Książka jest niezbędnym źródłem wiedzy dla menadżerów, badaczy i projektantów. Kierownikom ułatwi poruszanie się w tematyce badawczej, weryfikację rzetelności badaczy, którym zleca prace, pokaże ramy czasowe i wyzwania logistyczne, a także korzyści płynące z badań. Dla badaczy książka stanowi podręczne kompendium wiedzy, a projektantom dostarcza argumentów przemawiających za tworzeniem produktów w oparciu o realne dane. Książka została napisana zarówno dla entuzjastów, jak i przeciwników badań z użytkownikami. Tym pierwszym uzmysłowi różnorodność metod i ułatwi ich dobór do kontekstu projektu, drugim pokaże praktyczne zastosowanie wniosków z badań. Autorki przedstawiają 13 głównych metod badawczych, dopełniając je rzadziej spotykanymi wariantami, przykładowymi narzędziami, harmonogramami i dobrymi praktykami. Każda zaprezentowana metoda badawcza zawiera: - pigułkę, czyli najważniejsze cechy i elementy składowe danej metody, tak aby można było w minutę zorientować się w jej przeznaczeniu, - plusy i minusy, ułatwiające szybki dobór metody do danego kontekstu, - dobre praktyki, czyli wskazówki, na co zwrócić uwagę, jak usprawnić proces i jakich błędów unikać, - ciekawostki, polemiki i wariacje metod, które mogą zainteresować nawet bardzo doświadczonych badaczy, - przykład, czyli praktyczne zastosowanie metody w konkretnym projekcie.
Niniejsza publikacja to zbiór esejów powstałych na podstawie referatów autorki wygłoszonych podczas sesji naukowych organizowanych przez Polską Fundację Kościuszkowską. W każdym z nich tytułowy bohater jest ukazany w odmiennym nieco kontekście czasowym, geograficznym, historycznym i interpersonalnym. Nicią przewodnią książki jest bogaty w wydarzenia i działania życiorys Naczelnika. Pierwsze cztery eseje zostały poświęcone ocenom przebiegu samej Insurekcji oraz roli, jaką w niej odegrał Kościuszko, poczynionym zarówno za jego życia - po obu stronach Atlantyku, jak i pośmiertnie. Kolejne dotyczą relacji tego wybitnego Polaka z największymi postaciami epoki: trzecim prezydentem Stanów Zjednoczonych Thomasem Jeffersonem oraz duchowym przywódcą Wielkiej Emigracji Julianem Ursynem Niemcewiczem. W ostatnim eseju autorka porusza temat mniej znany szerszym kręgom Polaków, a mianowicie kwestię wsparcia przez Kościuszkę idei Legionów polskich. Tematykę prezentowaną w esejach wzbogacają aneksy. Są to przede wszystkim opublikowane w połowie XX w. raporty "z pierwszej ręki" o wydarzeniach tamtych dni: samego Tadeusza Kościuszki - z bitew pod Dubienką, Racławicami i Szczekocinami, Juliana Ursyna Niemcewicza - z bitwy maciejowickiej, a także wspomnienia o tych wydarzeniach zawarte w pamiętnikach Michała Kleofasa Ogińskiego i Karola Kniaziewicza. Ponadto dodano pierwsze, drukowane w prasie polskiej już w 1818 r., wspomnienie o Naczelniku napisane przez Wirydiannę Fiszerową, a także urywek z pamiętnika tej autorki, kiedy przez krótki czas przebywała w bliskim otoczeniu Kościuszki w Paryżu.
Zespół redakcyjny i autorzy tomu dziesiątego, który obecnie oddajemy do rąk czytelników, uznali jednak, że konieczny jest powrót do 1944 r., gdyż dopiero dzisiaj można cały okres powojenny opisać nie tylko bez obaw o ingerencję cenzury, ale także bez zagrożenia ze strony osobistej autocenzury. Ponadto badania nad dziejami powojennymi Polski i PRL w ostatnich 25 latach zostały znacznie rozbudowane i solidnie wzbogacone o nowe ustalenia. Konieczne było więc przede wszystkim uwzględnienie wszystkich najnowszych badań dotyczących tego okresu, w tym choćby znacznej części dorobku Instytutu Studiów Politycznych PAN, Instytutu Historii PAN, Instytutu Pamięci Narodowej, a także innych placówek gromadzących źródła do dziejów PRL (w tym archiwów, zwłaszcza PAN w Warszawie i PAN-PAU w Krakowie), a także instytucji pozarządowych, jak np. Ośrodek "Karta". Wydanie składa się z 3 części przepasanych banderolą: Część 1 - Warunki rozwoju nauki polskiej (448 stron) Część 2 - Instytucje (718 stron) Część 3 - Idee i praktyka (446 stron) Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.
Czytanie angielskiego tekstu ze zrozumieniem to nie lada sztuka! Dobrze mieć wówczas pod ręką tłumaczenie polskie – tak jak w tej książce. Lekturę ułatwia przejrzysty, akapitowy układ teksów polskiego i angielskiego. W książce znajdują się dwa opowiadania Joanny Papuzińskiej. W opowiadaniu tytułowym Agnieszka próbuje przekonać mamę, by pozwoliła jej adoptować małego kotka. By ją udobruchać, opowiada jej bajkę o kotku szukającym swojej mamusi. Placek Zgody i Pogody to historia, w której Agnieszka piecze z pomocą sprytnego stworzonka Głowogonka placek. Dzięki niemu skłóceni rodzice znów zaczynają się do siebie uśmiechać.
Leśnik z wykształcenia i zamiłowania opowiada o swoim ulubionym miejscu na ziemi: o lesie. Bogato zilustrowane, pełne wiedzy i miłości do przyrody gawędy dla całej rodziny.
Atrakcyjnie ilustrowane opowieści dla całej rodziny o czworonożnych pupilach. Zoolog i hodowca psów z pasją opowiada, jak wyhodowano popularne rasy, jaki mają charakter i jak należy się nimi opiekować.
Książki bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Te uniwersalne opowieści już od pokoleń wzruszają, zachwycają i inspirują młodych czytelników. W serii "Klasyka dla młodzieży": • Antoine de Saint-Exupery Mały Książę • Antonina Domańska Historia żółtej ciżemki • Mark Twain Przygody Tomka Sawyera • Mark Twain Przygody Hucka Finna • Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy • Janusz Korczak Król Maciuś Pierwszy • Carlo Collodi Pinokio • Jan Brzechwa Akademia pana Kleksa • Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród • Daniel Defoe Przypadki Robinsona Kruzoe
Książeczki edukacyjne z naklejkami. Publikacja zawiera naklejki, które dziecko może wykorzystać np. do stworzenia panoramy świata zwierząt. Brokat na okładce i naklejkach.
Książeczki edukacyjne z naklejkami. Publikacja zawiera naklejki, które dziecko może wykorzystać np. do stworzenia panoramy świata zwierząt. Brokat na okładce i naklejkach.
Zgromadzone w niniejszej książce eseje nie dotyczą głównych zagadnień etyki aretycznej, nie koncentrując się w nich na tematyce podmiotowości czy analizie samej kategorii cnoty. Bardziej interesuje mnie tu znaczenie etyki cnót jako pewnego szczególnego projektu teoretycznego, zwłaszcza w powiązaniu z zagadnieniami typowymi dla nauk społecznych: formami dyskursu społecznego, społecznymi konstrukcjami czasu czy dominującymi historycznie systemami aksjo-normatywnymi. Wątkiem przewodnim stał się zatem czas i to w podwójnym znaczeniu- jako problem teoretyczny wymagający uwzględnienia w teoriach etycznych i zarazem jako wyznacznik zmian, jakim teorie te podlegają. Choć proponowane ujęcie jest utrzymane w duchu współczesnego konstruktywizmu społecznego, zasadniczym punktem odniesienia prowadzonych rozważań pozostaje niezmiennie najbliższa mi tradycja Arystotelesowska.
Antologia "Myśl mocna, myśl słaba" prezentuje najważniejsze teksty włoskich filozofów związanych z nurtem hermeneutycznym. Włoska hermeneutyka jest w Polscer stosunkowo mało znana, choć wielu jej przedstawicieli, takich jak Betti, Pareyson czy Vattimo- można pomimo wszystkich dzielących ich różnic dotyczących myślowych inspiracji, stanowisk filozoficznych, perspektyw patrzenia hermeneutykę- zasadnie uznać za klasyków nie tylko dwudziestowiecznej myśli hermeneutycznej, lecz także dwudziestowiecznej humanistyki.
In the collection of oriental manuscripts preserved in the Marsigli Collection of the Bibloteca Universitaria di Bologna in Italy, one may find an anonymus and dateless dictionary prepared in the Italian language with a translation into Turkish.
Lata panowania Stanisława Augusta to okres bujnego rozwoju nauki nowożytnej, w tym fizyki eksperymentalnej. To czas fascynacji nowo poznawanymi zjawiskami fizycznymi: próżnią, elektrycznością, magnetyzmem. Modne stały się wtedy publiczne pokazy fizyczne, tworzenie prywatnych zbiorów przyrządów. Fascynacji tej ulegli również władcy. Choć nie ocalały prawie żadne królewskich przyrządów, to ich inwentarz oraz zachowane archiwalia pozwoliły odtworzyć dzieje i zasoby królewskiej kolekcji instrumentów naukowych.
George R.R. Martin's A Song of Ice and Fire series has set the benchmark for contemporary epic fantasy. Labelled by Time magazine as one of the top 100 most influential people in the world, Martin has conjured a world as complex and vibrant as that of J.R.R. Tolkien's, populated by a huge cast of fascinating, complex characters, and boasting a history that stretches back twelve thousand years. Three great storylines weave through the books, charting the civil war for control of the Seven Kingdoms; the defence of the towering Wall of ice in the uttermost north against the unearthly threat of the Others; and across the Narrow Sea the rise to power of Daenerys Targaryen and the last live dragons in the world. The HBO adaption of A Game of Thrones is currently airing worldwide and has already proved so popular that a second season has been commissioned.
W kształcie myszki z taśmą o bardzo dobrych właściwościach kryjących Szerokość: 5mm Długość: 6m
Adrian Frutiger jest wybitnym szwajcarskim twórcą i jednocześnie wielką postacią światowej typografii. Należy do najlepszych europejskich specjalistów komunikacji wizualnej. W uprawianej przez siebie ciekawej dziedzinie projektowania przyjął własne, rozległe podstawy intelektualne. Połączył w jedno dogłębną znajomość grafiki i typografii z elementami psychologii, socjotechniki, historii, etnologii oraz innych dyscyplin wiedzy, pozornie wcale ze sobą nie związanych. Dla zatrzymania myśli, dla przekazania informacji już od dawna nie wystarczają same znaki alfabetu. Orientacja i komunikacja nie są dziś możliwe bez schematów, znaków i sygnałów. Wypowiedź pisana z konieczności uzupełniana jest przy pomocy obrazów. […] Znaki, symbole, sygnety i sygnały są w swej różnorodności językiem naszych czasów, utrwalającym się i przenikającym naszą codzienność. Obejmują i zachowują to, co było dawniej i są wskazówką dla tego, co nastąpi. – Adrian Frutiger, „Człowiek i jego znaki”
Na obszarze Ameryki tajemniczy patogen przemienia zwykłych ludzi we wściekłych morderców, psychopatów kierowanych przerażającym, obcym planem. Ludzkość odpiera ataki, ale po każdej bitwie choroba reaguje, dostosowuje się, stosując wyszukane strategie i błyskotliwe sztuczki, aby oszukać swoich prześladowców. Jedyne możliwe wyjaśnienie: epidemia jest napędzana nie przez ewolucję, ale przez jakąś wrogą inteligencję...
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Książka zawiera zadania dotyczące zagadnień hydrauliki siłowej wraz z rozwiązaniami pozwalającymi na samodzielną naukę i zrozumienie wskazanych w publikacji problemów. Koncentruje się na podstawach hydrostatyki i napisana jest prostym językiem, co zwiększa jej przystępność. Materiał został podzielony na rozdziały, które porządkują treść, ale nie stanowią odrębnych działów wiedzy - komponenty układów hydraulicznych działają w układach i są w nich ze sobą powiązane. Przedstawione zadania odnoszą się do zagadnień i problemów dotyczących takich tematów jak: przecieki i przepływy cieczy w układach hydraulicznych, siłowniki i układy z siłownikami, pompy hydrauliczne, zawory, silniki hydrauliczne, akcesoria, układy hydrauliczne i ich sprawność. W ostatnim rozdziale przedstawiono zadania projektowe - przykłady pozwalające na bardziej praktyczne wykorzystanie wiedzy z poprzednich rozdziałów. Na końcu książki znajdują się materiały pomocnicze oraz wzory wykorzystane w zadaniach, razem z przykładem zadania, w którym dany wzór został użyty. Zbiór stanowi pomoc dla studentów wydziałów mechanicznych, którzy w swoim programie nauczania spotykają się z przedmiotami związanymi z hydrostatyką, a także dla inżynierów, którzy projektują układy hydrauliki siłowej.
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Polityczny żywot Pawła Kukiza składa się ze sprzeczności. Był za Platformą, a teraz przeciw niej. Był przeciw PiS, a teraz PiS wspiera. śpiewał Ukraińcom na Majdanie, a dziś domaga się neutralności wobec konfliktu na Wschodzie. Kiedyś gorący zwolennik integracji z Unią Europejską, teraz zachodnie korporacje są dla niego wcieleniem zła. Pisał antydysktyminacyjne protest songi, dziś podsyca nastroje przeciw imigrantom. Taki jest właśnie Paweł Kukiz. Co chwilę, to inny muzycznie i politycznie, ale zawsze przeciw jakiemuś "systemowi", za którego ofiarę uważa siebie i Polskę. Przeciw Jaruzelskiemu, przeciw Kaczyńskiemu, przeciw Komorowskiemu. Fragment książki
Książeczki pełne różnorodnych zadań aktywizujących: kolorowanek, zgadywanek, labiryntów pozwolą dzieciom ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie i przygotują je do nauki pisania i liczenia.
Dwa tysiące lat temu w Palestynie niewidomi odzyskiwali wzrok, głusi ? słuch, a chromi zaczynali chodzić o własnych siłach. Jezus uzdrawiał potrzebujących z wszelkich dolegliwości. O tym wie chyba każdy chrześcijanin. Nie każdy jednak uświadamia sobie, że Chrystusowe uzdrawianie nie zakończyło się wraz ze śmiercią ostatniego apostoła, a Jezus także dzisiaj powołuje swoich uczniów, by posługiwali modlitwą o uzdrowienie. Problem w tym, że od czasów oświecenia prawda ta była w Kościele coraz częściej spychana do kategorii wstydliwych przeżytków poprzednich epok czy religijności ludowej. Francis MacNutt był jednym z pionierów odnowy posługi uzdrawiania w Kościele katolickim. To między innymi dzięki niemu przeżywa ona teraz renesans i odzyskuje należne jej miejsce w praktyce i myśli Kościoła. W tej bestsellerowej, sprzedanej w prawie milionie egzemplarzy, książce, bazując na swym ogromnym doświadczeniu w tej posłudze, stworzył on praktyczne kompendium dla każdego zainteresowanego modlitwą o uzdrowienie. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy posługują czy chcieliby nią posługiwać, ale także dla tych, którzy odczuwają potrzebę takiej modlitwy czy po prostu chcieliby zobaczyć działanie żywego Boga w dzisiejszym świecie. Uzdrawianie to wyczerpujące, wiarygodne i mające siłę przemieniania dzieło, które będzie przynosić uzdrowienie wielu osobom przez wiele kolejnych lat. Dr Dale Matthews, autor The Faith Factor: Proof of the Healing Power of Prayer Najlepiej ujmująca wszelkie aspekty tematu książka o chrześcijańskiej posłudze uzdrawiania, jaką kiedykolwiek czytałam... To książka o miłości i mocy zmartwychwstałego Chrystusa. Agnes Sanford, autorka The Healing Light
Książeczki pełne różnorodnych zadań aktywizujących: kolorowanek, zgadywanek, labiryntów pozwolą dzieciom ćwiczyć spostrzegawczość, logiczne myślenie i przygotują je do nauki pisania i liczenia.
Przedstawiamy numer czasopisma filologicznego, wydawanego przez Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Redagują je prof. Edward Białek oraz zapraszani do współpracy naukowcy z kraju i zagranicy. Pismo przynosi artykuły i recenzje w różnych językach (polskim, niemieckim, angielskim, francuskim). Publikują w nim swoje prace naukowcy różnych specjalności – literaturoznawcy, językoznawcy, badacze życia literackiego, a także filozofowie, socjologowie, historycy i badacze stosunków polsko-niemieckich.
Teczki przedszkolaka to zbiór ciekawych, kolorowych zadań dla dzieci od 3. do 6. roku życia. Zadania dostosowane do wieku dziecka doskonalą spostrzeganie, logiczne myślenie i układ ręka-oko. Uczą kreślić, liczyć i pisać, zapamiętując rozwój manualny i intelektualny oraz ciekawą rozrywkę. Pamiętajmy ? przedszkolaki lubią się uczyć, o ile nauka łączy się z zabawą.
Współczesna, wielokrotnie nagradzana powieść japońskiej pisarki Kaori Ekuni, w polskim przekładzie Amy Bajer, opowiadająca o nietypowym związku dwojga młodych ludzi: lekarza homoseksualisty Mutsukiego i nadużywającej alkoholu, emocjonalnie niestabilnej tłumaczki z włoskiego Shoko. Małżeństwo zostało zawarte ze względu na tradycję i oczekiwania rodziców oraz jako terapia przeciwdepresyjna bohaterki, faktycznie jest to trójkąt z Konem, kochankiem Mutsukiego, lubianym i akceptowanym przez jego żonę. To „białe" małżeństwo, określane eufemistycznie w kulturze japońskiej jako „otulanie wody" funkcjonuje zgodnie w towarzystwie „Fioletowego wujka" (obrazu Cezanne`a wiszącego na ścianie) i „yuki" – drzewka młodości.
Zapraszamy do fascynującego świata szybkich i niezawodnych pojazdów! Ciekawe zagadki, zabawna gra i naklejkowe układanki ? wszystko to z pewnością spodoba się młodym miłośnikom motoryzacji.
Specjalna końcówka do wycierania tuszu Gumowy uchwyt ułatwiający pisanie Pastikowa, przezroczysta obudowa Grubość linii pisania - 0,7 mm