hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.09.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 16 września 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Repetytorium maturzysty - chemia (Iwona Król, Piotr Mazur), na drugim Naukowa zabawa. Moje laboratorium chemiczne (Clementoni). Kolejny produkt to Duża kaligrafia (praca zbiorowa) oraz POLSKI krok po kroku podręcznik nauczyciela 1 (Stanek Joanna, Stempek Iwona).
1
Repetytorium maturzysty - chemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium maturzysty - chemia
Dostępny123 szt.

Repetytorium maturzysty. Chemia wydawnictwa Greg to książka, która idealnie trafia w oczekiwania maturzystów – zawiera kompletny materiał niezbędny do przygotowania się do matury w jej formule obowiązującej od roku 2015. Całość jest zgodna z najnowszą podstawą programową i zawiera zagadnienia ze wszystkich klas liceum, w tym z klasy I, które pojawiają się w podstawie programowej po raz pierwszy. Zadania w repetytorium opatrzono szczegółowymi informacjami, jak je rozwiązać, wraz z tłumaczeniem rozwiązania krok po kroku. Również w zadaniach typu testowego pokazano prawidłowe odpowiedzi. Dzięki temu można prześledzić tok myślenia przy pracy, a także sprawdzić poprawność wykonywanych samodzielnie działań. Komentarze na marginesach wskazują szczególnie ważne kwestie i objaśniają trudniejsze czynności. Tam, gdzie jest to potrzebne, zadaniom towarzyszą czytelne i wyraźne rysunki. Informacje teoretyczne przedstawiono przystępnym, zrozumiałym językiem, z dbałością o proste do zrozumienia ujęcie nawet najbardziej skomplikowanych zagadnień. Pomocne są liczne dokładne rysunki, ilustrujące ważne zagadnienia. Najważniejsze pojęcia wyróżniono wyraźnie widocznymi na stronie ramkami. Ważnym uzupełnieniem jest indeks pojęć, dzięki któremu poruszanie się po książce jest intuicyjnie proste. Repetytorium maturzysty. Chemia wydawnictwa Greg to doskonała pomoc w okresie nauki w liceum - nie tylko dla tegorocznych maturzystów, ale także dla uczniów młodszych klas, którym zależy na szybkiej, bezproblemowej nauce i dobrych ocenach. Teraz książka po raz pierwszy w odświeżonej, nowoczesnej i kolorowej szacie graficznej! Serdecznie polecamy!

34,90 zł
19,89 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 15,01 zł

2
Naukowa zabawa. Moje laboratorium chemiczne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naukowa zabawa. Moje laboratorium chemiczne
Clementoni
Dostępny203 szt.

Nowoczesne laboratorium z bogatym oprzyrządowaniem, aby odkryć tajniki chemii. Ponad 150 bezpiecznych doświadczeń chemicznych. Zestaw zawiera: • okulary ochronne, • zlewki z pokrywkami, • probówki, • szczotka do mycia pojemników, • mieszadełko, • pipeta, • modele atomu, • słomki, • balony, • zabezpieczenie probówek, • szpatułki, • menzurka, • lejek, • papier do filtrowania, • plastikowa rurka do łączenia atomów, • różdżka do baniek mydlanych, • kwas winowy, • węglan sodu, • papierek wskaźnikowy, • instrukcja.

87,40 zł
76,91 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,49 zł

3
Duża kaligrafia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duża kaligrafia
Dostępny66 szt.

Publikację opracowano z myślą o dzieciach, które rozpoczynają naukę pisania, jak i uczniach mających trudności z płynnym i estetycznym pisaniem. Zamieszczone w zeszycie ćwiczenia uczą prawidłowego kierunku kreślenia liter, wskazując ich właściwy kształt i proporcje. Wyrabiają płynność i tempo ruchu, kształcą koordynację wzrokowo-ruchową. Oprócz zadań doskonalących naukę kreślenia liter w zeszycie zawarto także ćwiczenia rozwijające umiejętność łączenia poznanych liter.

16,00 zł
12,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

4
POLSKI krok po kroku podręcznik nauczyciela 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
POLSKI krok po kroku podręcznik nauczyciela 1
Dostępny114 szt.

Podręcznik nauczyciela został opracowany z myślą o lektorach, którzy pragną nauczać nie tylko skutecznie lecz także w sposób twórczy i atrakcyjny dla studenta. Stanowi on przede wszystkim obszerny poradnik metodyczny lecz zarazem także poręczne narzędzie na lekcji oraz źródło inspiracji i gotowych pomysłów. Szczegółowe wskazówki zawierają odpowiedzi na najczęściej stawiane przez nauczycieli pytania: ? jak krok po kroku wprowadzać i trenować kolejne zagadnienia gramatyczne? ? jak wyjaśniać znaczenie nowych słów bez tłumaczenia na język studenta? ? jak pracować w grupach dużych i zróżnicowanych pod względem poziomu? ? jak zmotywować kursantów do mówienia tylko po polsku? ? jak uczyć, by zachęcać, a nie nużyć? Książka zawiera: ? komentarz metodyczny do wszystkich dialogów i ćwiczeń ? ponad 70 zupełnie nowych gier komunikacyjnych, służących ?rozgadaniu? oraz automatyzacji gramatyki i słownictwa ? ponad 150 opisów dodatkowych działań aktywizujących uczniów, często nie wymagających kserowania ? zestawy zadań pisemnych do każdej lekcji ? listy ćwiczeń służących rozwijaniu konkretnych sprawności ? odsyłacze do najbardziej przydatnych ćwiczeń z portalu e-polish.eu ? 9 warsztatów fonetycznych zawierających ćwiczenia i wiersze do treningu wymowy poszczególnych głosek ? 5 testów ewaluacyjnych ? transkrypty nagrań z podręcznika ? klucze odpowiedzi do wszystkich ćwiczeń z podręcznika W cenę książki wliczono 12 miesięczny dostęp do platformy e-polish.eu.

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

5
Podstawka pod Zdzierak POD-1 mix wzorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawka pod Zdzierak POD-1 mix wzorów
NiedostępnyBrak

Podstawka pod kalendarz ścienny zdzierak.

4,80 zł
3,84 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 0,96 zł

6
Pani Hazel i klub Rosy Parks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Hazel i klub Rosy Parks
NiedostępnyBrak

Pani Hazel i Klub Rosy Parks to słodko-gorzka opowieść o kobiecej sile i prawdziwej, rodzącej się w bólach przyjaźni. Wzruszająca relacja czarnej służącej i jej białej pracodawczyni. Rewelacyjne konstrukcje psychologiczne postaci, bogate tło społeczne, wydarzenia zrekonstruowane na podstawie relacji świadków (czarnoskórych służących z tamtego okresu). Prześladowania rasowe, lata 50. XX wieku, amerykańskie Południe. Wydaje się, że nic nie może przerwać głębokiej depresji Hazel Graham. Wyrwanej z nizin społecznych kobiecie, która zupełnie nie odnajduje się w rolach żony, matki i członkini lokalnej społeczności tragicznie umiera dziecko. Nagle pojawia się Vida. Czarnoskóra służąca pomaga Hazel wrócić do życia i razem walczą o prawa dla wykluczanych ze względu na kolor skóry mieszkańców Missisipi.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

7
Jaś i fiu fiu. Poczytajmy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i fiu fiu. Poczytajmy razem
NiedostępnyBrak

Królik Jaś nie lubi hałasu. Ale pewnego dnia dziwne dźwięki budzą jego ciekawość. Co to za odgłosy? Czy życie Jasia na zawsze się zmieni? Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

8
Kurczaczek i sekret dobrego snu. Poczytajmy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kurczaczek i sekret dobrego snu. Poczytajmy razem
NiedostępnyBrak

Kurczaczek nie może zasnąć. Dlatego wyrusza w podróż za jasno świecącym księżycem. Po drodze poznaje wielu nowych przyjaciół. Czy pomogą mu zrozumieć, na czym polega sekret dobrego snu? Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

10,00 zł
7,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,80 zł

9
Kaczorek, który wstydził się kwakać. Poczytajmy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczorek, który wstydził się kwakać. Poczytajmy razem
NiedostępnyBrak

Nieśmiały kaczorek wstydzi się odezwać do kogokolwiek. Pewnego razu wyrusza na poszukiwanie ciekawej historii, by móc ją opowiedzieć. Czy uda mu się ją znaleźć? Czy kiedykolwiek zakwacze? Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

10
Jutro ma na imię Bóg. O modlitwie bardzo osobiście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro ma na imię Bóg. O modlitwie bardzo osobiście
NiedostępnyBrak

Nieziemska książka o ziemskiej modlitwie "Jutro ma na imię Bóg" to książka o modlitwie dla każdego! Obrazowy, dosadny język, gawędziarski charakter, mnóstwo wysmakowanego dowcipu i nietuzinkowa osobowość autora w jednym. Do tego niebanalne anegdoty i historie z życia wzięte. Aż trudno uwierzyć, że modlitwa może być tak zwyczajna i niezwyczajna zarazem. Nie chciałbym, żeby to wyglądało na prowokację, ale ja nie czytuję książek o modlitwie. Waham się przed stwierdzeniem, że ich nie lubię, bo nie o to chodzi - lubić można pączki. Książki o modlitwie mają sens, pomagają wielu, dodają odwagi, ludzie odnajdują w nich inspirację. Mnie natomiast okropnie nużą: zaczynam czytać i zasypiam. Żadna książka o modlitwie napisana jako traktat nie dała mi tego, co zapisy autentycznych doświadczeń, perypetii i opowieści wzięte z życia. Paweł Krupa OP

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

11
Dokąd podąża dusza? Wizje i wyobrażenia w różnych religiach świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokąd podąża dusza? Wizje i wyobrażenia w różnych religiach świata
Dostępny3 szt.

Książka jest próbą zmierzenia się z pytaniem: co dzieje się po śmierci? Czy jakaś cząstka człowieka istnieje dalej? Autor zajmuje się tym problemem, szukając świadectw w "księgach umarłych" dawnych kultur z różnych części świata, w przesłaniu chrześcijańskim oraz w relacjach ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Analizuje także rozmaite doświadczenia "opuszczenia" ciała, wiążące się z medytacją lub transem. Dr Gabriel Looser, urodzony w 1948 r., uzyskał wykształcenie w zakresie teologii i psychologii humanistycznej. Po dwunastu latach posługi duszpasterskiej w szpitalach i domach starców założył w Bernie instytut zajmujący się duchowym wspieraniem osób umierających.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

12
Żydowskie ugrupowania religijne w państwie Izrael - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydowskie ugrupowania religijne w państwie Izrael
NiedostępnyBrak

"Praca podaje wyjątkowo interesujący problem badawczy jakim jest funkcjonowanie izraelskiego systemu politycznego. Zasługuje ona we wszech miar na pozytywną ocenę, gdyż można ją uznać za wartościowe przedsięwzięcie badawcze, które wzbogaca naszą wiedzę o Izraelu." prof.dr hab. Edward Haliżak

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

13
Twoje szczęście jest w Tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twoje szczęście jest w Tobie
NiedostępnyBrak

Ile razy w swoim życiu zastanawiałeś się, gdzie jest Twoje szczęście? Gdzie zwykle go szukasz? W akceptacji ze strony ukochanej osoby? W tym, jak wyglądasz? W nowym samochodzie albo remoncie domu? Jeśli naprawdę chcesz odnaleźć szczęście, zwróć się do osoby, która jako jedyna może Ci je dać: porozmawiaj z samym sobą. Właśnie takie wyzwanie rzuca nam John Powell, jednocześnie oferując skuteczną, potwierdzoną doświadczeniem metodę zmierzenia się z nim. Dziesięć zadań, dziesięć ćwiczeń ducha i ciała, dziesięć nowych błogosławieństw. Oto klucz do spełnienia. Twoje szczęście jest w Tobie. John Powell SJ (1925-2009) - jezuita, wykładowca na Uniwersytecie Loyola w Chicago. Autor bestsellerów, m.in. Dlaczego boję się kochać?, Jak kochać i być kochanym, Miłość bez warunków.

27,90 zł
20,09 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,81 zł

14
Niedoskonały pingwin. Poczytajmy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niedoskonały pingwin. Poczytajmy razem
NiedostępnyBrak

Wszystkie pingwiny są poważne i rozsądne, poza Kubusiem, który… no cóż… raczej nie jest doskonały. Lecz kiedy Kubuś odchodzi, okazuje się, że bez niego nic nie jest takie samo. Pingwiny szybko dochodzą do wniosku, że w życiu liczy się coś więcej niż doskonałość. Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

15
Jak złapać spadającą gwiazdę. Poczytajmy razem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak złapać spadającą gwiazdę. Poczytajmy razem
NiedostępnyBrak

Niedźwiadek czeka na spadającą gwiazdę, ponieważ chce wypowiedzieć życzenie. Czy zdoła ją złapać? Czy jego życzenie się spełni? Książki z serii "Poczytajmy razem" zawierają propozycje zabaw związanych z każdą historyjką i tematów rozmów z dziećmi o sytuacjach, w których mogą się znaleźć każdego dnia.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

16
Story Cubes. Muminki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story Cubes. Muminki
Rebel, od 5 lat
NiedostępnyBrak

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. „Story Cubes” to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Na czym to polega? Rzuć 9 kostkami, na których znajdziesz 54 obrazki ściśle powiązane ze światem Muminków: Muminka, Małą Mi, Mamę Muminka i wiele innych. Przyjrzyj się im i zacznij snuć opowieść, zaczynając od słów „Pewnego dnia w Dolinie Muminków”. Historię opowiedz w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne, co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie! Nieograniczone możliwości! Im więcej będziesz grał w „Story Cubes”, z tym większą łatwością będzie ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swą wyobraźnię ćwiczyć sam, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo. „Story Cubes” zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści? Kreatywna rozrywka dla każdego! „Story Cubes” stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub grona przyjaciół.

44,95 zł
39,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,39 zł

17
Karty Królewskie Panny Młode1 talia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Królewskie Panny Młode1 talia
Dostępny1 szt.

Karty do gry z oryginalnymi awersami (twarzami) renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Talia składa się z 54 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm i gramaturze 310. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

18
Czy Polska dogoni Niemcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy Polska dogoni Niemcy
Dostępny150 szt.

Przez 25 lat transformacji nikt nie próbował jeszcze poważnie odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób Polska mogłaby nie tylko zmniejszyć dystans, ale naprawdę dogonić kraje rozwiniętego Zachodu - biorąc również pod uwagę nową wiedzę, którą zdobyliśmy w czasie globalnego kryzysu. Pytanie stawiane w tytule ma oczywiście charakter intelektualnej prowokacji - nie da się powiedzieć, "czy Polska dogoni Niemcy", można tylko próbować sformułować niezbędne warunki takiego sukcesu. Książka ma charakter popularnonaukowy, ale osadzona jest silnie w teorii ekonomii.

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

19
Siedmiopiętrowa góra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedmiopiętrowa góra
NiedostępnyBrak

"Siedmiopiętrowa góra" Thomasa Mertona jest jedną z najsłynniejszych książek, jakie kiedykolwiek napisano o poszukiwaniu wiary i pokoju. Jest to niepowtarzalny dokument duchowy człowieka, który odszedł od świata dopiero wówczas, gdy całkowicie się w nim zanurzył. "Miałem - pisze Merton - postawić stopę na brzegu podnóża wąskiej, siedmiopiętrowej góry czyśćca, bardziej stromej i ciężkiej do pokonania, niż mogłem sobie wyobrazić, a nie zdawałem sobie wcale sprawy z trudu wspinania się, jaki stał przede mną". "Siedmiopiętrowa góra to dosłownie i w przenośni odyseja duszy... Ma w sobie żar i zapał następców świętego Augustyna". - "Saturday Review of Literature" "Żarliwość drogi Mertona do klasztoru trapistów porusza głęboko. Wielu przyjmie tę opowieść z podziwem i szacunkiem". - "New York Herald Tribune Books"

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

20
Zamknięcie roku 2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamknięcie roku 2015
NiedostępnyBrak

Na dzień kończący rok obrotowy przedsiębiorca ma obowiązek zamknąć księgi rachunkowe. Ma też obowiązek przeprowadzenia inwentaryzacji, która pozwoli na ocenę majątku firmy. Aby pomóc czynności te przeprowadzić bezbłędnie, przygotowaliśmy kompleksową publikację dotyczącą zamknięcia roku w firmie.

99,00 zł
83,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,84 zł

21
Zrozumieć przeszłość 1. Historia. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrozumieć przeszłość 1. Historia. Starożytność i średniowiecze. Podręc...
NiedostępnyBrak

Układ treści został przedstawiony w tradycyjnym porządku chronologicznym, preferowanym przez nauczycieli przygotowujących uczniów do egzaminu maturalnego. Cała seria jest zgodna z podstawą programową. Zalety: • czytelny układ treści, rzetelne opracowanie podejmowanych zagadnień oraz kształcenie umiejętności wymaganych na egzaminie maturalnym, • sprawdzone elementy nauczania przedmiotu: liczne mapy, zdjęcia, ilustracje, infografiki oraz teksty źródłowe i biogramy ważnych postaci historycznych, a większość tych elementów obudowana jest poleceniami, • zestaw dodatkowych źródeł – tekstów i ilustracji wraz z ćwiczeniami, dzięki którym uczeń doskonali niezbędne na maturze umiejętności pracy z tego typu materiałami. Numer dopuszczenia: 642/1/2013

47,90 zł
41,67 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,23 zł

22
Kobra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobra
Dostępny5 szt.

"Seria tworzona przez Deona Meyera staje się bardziej intrygująca i wyszukana z każdym kolejnym tomem. Kobra to najbardziej oszałamiająca część cyklu".- Toronto Star Słynny brytyjski matematyk zostaje porwany, a jego dwóch ochroniarzy ginie w pensjonacie na terenie urokliwej winnicy pod Kapsztadem. Wszystko wskazuje na działanie zawodowców. Niezwykle zagadkowe w tej sprawie okazują się znaczone naboje. Na każdej sztuce amunicji policjanci znajdują oznaczenie w postaci głowy kobry plujki. Ktoś zadał sobie dużo trudu, aby w ten niezwykle oryginalny sposób podpisać swoje zbrodnie. Tymczasem w mieście grasuje sprawny złodziej, który pracuje na opłacenie studiów swojej siostry. Pewnego dnia pechowo kradnie portfel z kieszeni młodej Amerykanki, która miała dostarczyć coś niezwykle cennego i niebezpiecznego do RPA. Złodziej nie tylko staje się celem groźnego zabójcy, Kobry. Kapitan Benny Griessel i jego elitarna jednostka śledcza poszukują kieszonkowca i tropią Kobrę. Oszałamiający finał rozegra się w podmiejskim pociągu...

37,00 zł
28,86 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,14 zł

23
Piórnik spirala niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,54 zł
7,38 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,16 zł

24
Piórnik piramida Angel - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,43 zł
8,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,43 zł

25
Stosunki Międzynarodowe nr 2 Tom 51 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stosunki Międzynarodowe nr 2 Tom 51
NiedostępnyBrak

T U D I A [S T U D I E S] Edward Haliżak: Obszar badawczy nauki o stosunkach międzynarodowych [The Scope of the Discipline of International Relations], doi: 10.7366/020909612201501, s. 9?36; Jakub Zajączkowski: Strategie morskie Indii, Chin i USA w regionie Oceanu Indyjskiego: analiza w kategoriach realizmu ofensywnego [ Maritime Strategies of India, China and the United States in the Indian Ocean Region: An Analysis Based on Offesive Realism], doi: 10.7366/020909612201502, s. 37?70; Marcin Florian Gawrycki: Latynoamerykańska ekonomia polityczna stosunków międzynarodowych ? studium endemicznej myśli [Latin American Political Economy of International Relations ? a Study of Endemic Thought], doi: 10.7366/020909612201503, s. 71?92; Charles F. Doran: Imperatives of European Security at Russia?s Critical Point on its Power Cycle, doi: 10.7366/020909612201504, s. 93?106; Mat thew McCartney: From Problems to Policy: Sustaining Growth and Public Services after the Global Financial Crisis in India and Pakistan, doi: 10.7366/020909612201505, s. 107?136; Marek Madej: Spóźniony (i krótkotrwały) entuzjazm. Polska wobec Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony w latach 2008?2014 [ Belated (and Short-Lived) Enthusiasm. Poland vis-a-vis the Common (European) Security and Defence Policy in 2008?2014], doi: 10.7366/020909612201506, s. 137?152; Paula Marcinkowska: The European Union as a Regional Power and Its Potential to Become an Effective Global Player, doi: 10.7366/020909612201507, s. 153?166; Maria Dunin-Wąsowicz: Kwestia walutowa a TTIP w perspektywie międzynarodowej ekonomii politycznej. Rok 2015 [The Monetary Issue and TTIP in International Political Economy Perspective. Year 2015], doi: 10.7366/020909612201508, s. 167?188; Anna Wróbel: Uwarunkowania negocjacji rolnych TTIP [Determinants of TTIP Negotiations on Agriculture], doi: 10.7366/020909612201509, s. 189?214; Rafał Ulatowski: Znaczenie czynnika energetycznego w stosunkach międzynarodowych: studium przypadku w negocjacjach TTIP [Cooperation in the Energy Sector in TTIP Negotiations], doi: 10.7366/020909612201510, s. 215?230; Małgorzata Grącik-Zajaczkowski: Kwestie społeczne w negocjacjach nad utworzeniem Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji [Social Issues in the Transatlantic Trade and Investment Partnership Negotiations], doi: 10.7366/020909612201511, s. 231?254; Jarosław Adamowski: Instytucje oceny skutków regulacji w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej w kontekście negocjacji nad TTIP [Regulatory Impact Assessment Institutions in the United States and the European Union in the Context of TTIP Negotiations], doi: 10.7366/020909612201512, s. 255?280; Aleksandra Jarczewska: Wspólnota Transatlantycka w systemie międzynarodowym [The Transatlantic Community in the International System], doi: 10.7366/020909612201513, s. 281?304; Jacek Kosiarski: Deutschland, Mitteleuropa und die Revolutionierung Russlands [Germany, Mitteleuropa and the Revolutionising of Russia], doi: 10.7366/020909612201514, s. 305?352; Maria Pasztor, Dariusz Jarosz: Stosunki polsko-francuskie 1986?1989 [Polish-French relations in the years 1986?1989], doi: 10.7366/020909612201515, s. 353?366.

21,00 zł
18,48 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,52 zł

26
Zestaw Wampira, mały - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,30 zł
27
Dzieje Parafii pw. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje Parafii pw. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach
NiedostępnyBrak

Bogato udokumentowaną historię parafii, jej duszpasterzy, wyposażenie oraz liczne stowarzyszenia i bractwa autorzy publikacji przedstawili na podstawie dokumentów znajdujących się w archiwum parafialnym, Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz zespołu Archiwum Potockich znajdującego się obecnie w zasobach Archiwum Narodowego w Krakowie. Wsparcia merytorycznego i metodologicznego zechciał udzielić ks. prof. Jacek Urban.

44,00 zł
37,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,60 zł

28
Geografia dla maturzysty. Geografia fizyczna świata. Podręcznik, część 1. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Geografia dla maturzysty. Geografia fizyczna świata. Podręcznik, część...
NiedostępnyBrak

Podręcznik Geografia dla maturzysty umożliwia kształcenie kluczowych umiejętności sprawdzanych na maturze. Ponadto: • pomaga zrozumieć najważniejsze treści z geografii fizycznej świata dzięki czytelnym mapom i barwnym grafikom, • umożliwia kształcenie umiejętności analizy dzięki różnorodnym materiałom źródłowym, takim jak fotografie i ilustracje, • umożliwia powtórzenie i utrwalenie najważniejszych treści z poszczególnych tematów dzięki elementowi Zapamiętaj!. Numer dopuszczenia: 610/1/2012

49,50 zł
43,07 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,43 zł

29
Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadgimnazjalnej. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik dla szkoły ponadgi...
Dostępny29 szt.

Numer MEN: 422/2012 Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych dostosowany jest do wymogu wieloletniości. • Ułatwia opanowanie umiejętności dzięki zadaniom i przykładom skupiającym się na praktycznych aspektach omawianych zagadnień. • Przybliża zagadnienia dotyczące pierwszej pomocy poprzez liczne zdjęcia i sekwencje postępowania • Umożliwia efektywną i przyjazną naukę dzięki łączeniu teorii z praktyką.

37,90 zł
32,97 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,93 zł

30
Świat bez tajemnic 3 Podręcznik do geografii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez tajemnic 3 Podręcznik do geografii
NiedostępnyBrak

Świat bez tajemnic - podręcznik do klasy trzeciej realizuje zakres geografii regionalnej świata. Dzięki problemowej narracji realizacji treści nie towarzyszy monotonia. Autorzy zawarli w podręczniku wiele przykładów nawiązujących do otoczenia ucznia, dzięki czemu nie traci on zainteresowania tematem.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

31
Po polsku 2. Literatura, język, komunikacja. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po polsku 2. Literatura, język, komunikacja. Zeszyt ćwiczeń dla klasy ...
NiedostępnyBrak

Uzupełnieniem podręcznika jest zeszyt ćwiczeń, zawierający materiał przeznaczony na cały rok nauki. Oprócz licznych ćwiczeń językowych i gramatycznych oraz kształcących umiejętności tworzenia różnego rodzaju tekstów w zeszycie znajdują się propozycje warsztatu dziennikarskiego. Z zeszytu mogą korzystać uczniowie uczący się języka polskiego z innych serii. Zeszyt ćwiczeń umożliwia: • korzystanie na lekcji z bardzo różnorodnych ćwiczeń, • utrwalenie materiału omówionego na lekcji, • samodzielne sprawdzenie przez ucznia posiadanych umiejętności, • samoocenę.

21,50 zł
18,71 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 2,79 zł

32
Po polsku 3. Literatura, język, komunikacja. Podręcznik dla klasy 3 gimnazjum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po polsku 3. Literatura, język, komunikacja. Podręcznik dla klasy 3 gi...
NiedostępnyBrak

Numer MEN: 151/3/2011 Podręcznik ma układ chronologiczno-tematyczny. Podczas podróży literackich poprzez kolejne epoki uczeń poznaje konteksty – utwory współczesne lub napisane w epoce innej niż aktualnie omawiana. Bardzo starannie dobrane są teksty bliskie uczniom, dotyczące ich codziennych problemów. Wiele z nich napisała specjalnie na potrzeby serii „Po polsku” Joanna Olech, autorka popularnej Dynastii Miziołków. Jednym z założeń realizowanych w podręczniku jest integracja treści literackich i językowych. Taki układ treści pomoże uczniom dostrzec, iż zjawiska charakterystyczne dla nauki o literaturze i nauki o języku współgrają ze sobą i się przenikają. Podręcznik napisany jest przystępnym językiem.

34,00 zł
30,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,40 zł

33
Przedsiębiorczość na czasie. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorczość na czasie. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych
NiedostępnyBrak

Numer dopuszczenia: 427/2012 Podręcznik jest dostosowany do nowej podstawy programowej. • Uczeń dobrym przedsiębiorcą – seria pomaga kształtować u młodzieży postawę dobrego przedsiębiorcy, zmotywować do samodzielności oraz aktywności w zdobywaniu wiedzy. • Przykłady z życia wzięte – podręcznik zawiera liczne ciekawe przykłady przedsiębiorczych i etycznych zachowań, wskazówki, jak odnaleźć się w roli konsumenta, podatnika, pracownika, kierownika. • Powtarzanie, utrwalanie, podkreślanie – duża liczba zadań i projektów do wykonania przez uczniów, • Element To ważne – podsumowujący najważniejsze zagadnienia. • Podręcznik zawiera także ciekawostki przy każdym temacie, słowniczek najważniejszych pojęć, wzory przydatnych dokumentów.

38,90 zł
33,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,06 zł

34
Jaskinia hałasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaskinia hałasu
NiedostępnyBrak

Jaskinia hałasu Wojciecha Lisa i Tomasza Godlewskiego zasługuje na uwagę nie tylko dlatego, że jest pierwszą monograficznie zakrojoną książką o rodzimej scenie muzyki metalowej, ale przede wszystkim dlatego, że pokazuje ze szczegółami mechanizmy animowania nowych zjawisk muzycznych i z muzyką rozmaicie związanych. Jest to, rzecz jasna, piękny prezent dla fanów, ale przecież nie tylko dla nich. Mamy tu bowiem do czynienia z „gęstym” opisem fenomenu muzycznego undergroundu wraz z całym jego subkulturowym folklorem: estetyką (i antyestetyką) wyglądu, zine'ami, zachowaniem na koncertach, specyfiką klubów muzycznych, przekraczaniem granicy między kulturą spontaniczną a instytucjonalną – wszystko to z pewnością zainteresuje dziennikarzy, socjologów i badaczy kultury. - dr Mirosław Pęczak (kulturoznawca, publicysta Polityki). Nie ulega wątpliwości, że to bardzo ciekawa publikacja. Absolutny MUS dla wszystkich zainteresowanych polską sceną podziemną! - Krzysztof Brankowski (dziennikarz związany m.in., z Na Przełaj, współprowadzący Muzykę Młodych (II Program Polskiego Radia) i Muzyczną Pocztę UKF w radiowej „Trójce”). To pierwsze, tak przemyślane i tak obszerne, ujęcie historii tworzenia się polskiego metalowego undergroundu. Autorom udało się skontaktować i przepytać większość głównych animatorów tej sceny, z czego powstał autentyczny i wielobarwny obraz widziany przez pryzmat wrażeń i wspomnień jego twórców i uczestników. Jaskinia hałasu podzielona jest na 8 części, które opisują czas powstania metalowego undergroundu, główne idee jego organizatorów, najważniejsze oficjalne media promujące muzykę ekstremalną, sposoby i kierunki wymiany kaset, płyt i zinów, najciekawsze imprezy, tamtejsze realia lat 80. i wreszcie rolę Metal Mind Productions. Ponadto książka zawiera biografie najważniejszych kapel wraz z dyskografiami oraz ogromną ilość zdjęć, flyerów, newsletterów, okładek kaset, zinów, fragmentów artykułów i pism. To niezapomniany kawał naszej historii, wyjątkowa publikacja i pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela ekstremy. - Tomasz „Ryłkołak” Ryłko (dziennikarz prasowy i radiowy). Książkę przeglądnąłem i sądzę, że to rzecz poważna; po pierwsze znacząca dla samego metalu, bo w Polsce dotąd tylko punki i punkoidzi potrafili o sobie książki pisać, a po drugie - dla wiedzy o tym, co działo się w kraju w latach początku współczesnej kontrkultury. Warto też wspomnieć o informacjach szczegółowych, które książka zawiera i które mogą posłużyć historykom, antropologom, socjologom, muzykologom, prasoznawcom itd. - prof. Wojciech Kajtoch (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego).

56,90 zł
45,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,38 zł

35
Polska i Polacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska i Polacy
NiedostępnyBrak

Album, który Państwo trzymają w ręce, jest wyjątkowym portretem współczesnej Polski uchwyconej przez fotoreporterów i utrwalonej w postaci reportaży. Wszystkie zdjęcia powstały już w XXI wieku. To nie jest folder reklamowy, lecz dokument w czystej postaci. Żadna z przedstawionych tu historii nie jest sztampowa. Czasem jest śmiesznie, a czasem smutno. Zawsze prawdziwie. "Press"

120,00 zł
102,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 18,00 zł

36
Karty do gry Piatnik dwie talie Torebki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty do gry Piatnik dwie talie Torebki
NiedostępnyBrak

Karty do gry z oryginalnymi awersami (twarzami) renomowanej firmy Ferd. Piatnik & Sohne. Talia składa się z 54 plastikowanych kart o wymiarach 63 x 88 mm i gramaturze 310. Wyroby wiedeńskiej fabryki Ferd. Piatnik & Sohne od 1824 roku urzekają bogactwem wzorów i perfekcją wykonania. Jakość i tradycja!

28,00 zł
24,64 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,36 zł

37
Story Cubes Batman - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story Cubes Batman
NiedostępnyBrak

Oto prosta w założeniach i jednocześnie genialna gra, która dostarczy wam masę radości, stanowiąc przy tym doskonały trening pomysłowości i wyobraźni. Story Cubes to dziewięć ładnie wykonanych, sześciennych kostek, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw ilustracji. Na czym to polega? Rzuć 9 kostkami, na których znajdziesz 54 obrazki ściśle powiązane ze światem Batmana: Joker, Kobieta Kot, Batmobil i wiele innych. Przyjrzyj się im i zacznij snuć opowieść, zaczynając od słów "W cieniu Gotham..." Historię opowiedz w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na kostkach. Zacznij od dowolnego z nich, najlepiej od tego, który jako pierwszy przykuł twoją uwagę. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co cię ogranicza, to twoja własna wyobraźnia. Obudź ją w sobie i daj się jej ponieść, a fantastyczne opowieści same zrodzą się w twojej głowie! Nieograniczone możliwości Im więcej będziesz grał w Story Cubes: Batman, tym z większą łatwością będzie ci przychodziło budowanie fascynujących, coraz bardziej rozbudowanych historii. Możesz swą wyobraźnię ćwiczyć sam, możesz także zaprosić grupę znajomych do wspólnej zabawy. Możecie grać indywidualnie lub drużynowo. Story Cubes zawiera wiele wariantów rozgrywki, dzięki którym doskonale sprawdza się w grupach o różnej liczebności i w różnym wieku. Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowością, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści? Kreatywna rozrywka dla każdego Story Cubes stworzył Rory O'Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów, jak również znakomitą, ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię grą dla całej rodziny lub grona przyjaciół. Niepozorny zestaw Story Cubes gwarantuje wiele godzin rozrywki praktycznie każdej grupie wiekowej. Zaimponuj znajomym swoją opowieścią, pozwól ponieść się fantazji przyjaciołom, daj się zaskoczyć własnemu dziecku. Szybko przekonasz się, że Story Cubes to pasjonująca rozrywka, do której chętnie i regularnie będziecie powracać.

60,00 zł
52,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,20 zł

38
Pan jest Pasterzem moim. Modlitewnik do Pierwszej Komunii Świętej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan jest Pasterzem moim. Modlitewnik do Pierwszej Komunii Świętej
NiedostępnyBrak

Pan jest Pasterzem moim… Nowy modlitewnik dla dzieci w rozważaniach i modlitwach ukazuje Boga jako pełną dobra i miłości najbliższą nam Osobę. Odwołuje się do przedstawienia Chrystusa jako Dobrego Pasterza, który wychodzi naprzeciw zagubionym i przestraszonym owcom. Idzie odszukać i wyplątać z cierni tę zagubioną. To ważne, by na początku samodzielnej drogi wiary dziecko miało w sobie obraz Boga sprawiedliwego, ale miłosiernego, wszechmocnego, ale czułego, Stwórcy całego świata, ale też bliskiego Przyjaciela. W książeczce znajdziemy trzy wersje rachunku sumienia. Jedna z nich oparta jest na słowach Jezusa z Ewangelii. Są tu modlitwy bliskich nam świętych i błogosławionych: Faustyny, Jana Pawła II, Matki Teresy z Kalkuty czy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nowością są modlitwy rodzinne na najważniejsze święta oraz puste miejsce pozostawione na własne modlitwy dziecka. Jest ono wskazówką, że do Boga możemy zwracać się swoimi słowami. A nawet bez słów. W modlitewniku jest bogaty wybór pieśni eucharystycznych i kanony z Taizé, nieobecne dotąd w tego typu publikacjach. Forma graficzna w swojej prostocie przemawia do dziecięcej wrażliwości, nie jest jednak infantylna. Pełne ciepła malowane kilkoma pociągnięciami pędzla postacie i ornamenty sprawiają, że modlitewnik staje się bliski dziecku i pozostanie taki, nawet gdy ono dorośnie. MODLITEWNIK będzie dostępny w kolorze czarnym oraz białym

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

39
Historia filozofii arabskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia filozofii arabskiej
NiedostępnyBrak

Począwszy od IX wieku arabscy uczeni pod wpływem dzieł filozofów greckich oraz islamskiej myśli teologicznej rozwijali idee o ogromnym znaczeniu filozoficznym i historycznym. Niniejszy zbiór esejów autorstwa wybitnych znawców przedmiotu jest wprowadzeniem do świata filozofii arabskiej. Kolejne rozdziały poświęcone są indywidualnym myślicielom (na przykład al-Fārābīemu, Awicennie i Awerroesowi) lub ich grupom, tworzącym zwłaszcza w okresie „klasycznym”, tj. między IX a XII wiekiem. W tomie znajdują się również rozdziały poświęcone późniejszej myśli islamskiej oraz naukom filozoficznym, jak na przykład etyce i metafizyce, a także relacjom pomiędzy filozofią arabską, grecką, żydowską i łacińską. Tom zawiera również bogatą bibliografię i chronologiczny wykaz najważniejszych myślicieli arabskich. Autorzy: Peter Adamson, Richard C. Taylor, Cristina D’Ancona, David Reisman, Paul Walker, Robert Wisnovsky, Michael E. Marmura, Josep Puig Montanda, John Walbridge, Sajjad H. Rizvi, Tony Street, Charles E. Butterworth, Marwan Rashed, Deborah L. Black, Thérèse-Anne Druart, Steven Harvey, Charles Burnett, Hossein Ziai.

89,90 zł
64,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 25,17 zł

40
Leśny alfabet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Leśny alfabet
Dostępny2 szt.

Książka edukacyjna z naklejkami. Nauka pisania.

12,00 zł
6,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 6,00 zł

41
Gra w butelkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra w butelkę
Dostępny149 szt.

Pierwsza biografia Ireneusza Iredyńskiego, dramaturga, prozaika, poety, autora słuchowisk, tekstów piosenek, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy powojennych. Na jego życie składały się bolesne chwile i skandale, ciągi alkoholowe i trzeźwe przebłyski geniuszu, manipulowanie uczuciami i poszukiwanie prawdziwej miłości. Wszystkie ważne rzeczy spotykały go bardzo wcześnie: debiut literacki, samodzielne życie, małżeństwo i popularność. Porzuciła go matka, odsiedział wyrok za rzekomy gwałt, pobił paru ludzi, cenił niewielu pisarzy, kilka kobiet po nim płakało. Nie miał matury, a cytował Dostojewskiego. Pisał o zdradzie, echach wojny i przemocy. Inne tematy go nie interesowały. Zmarł przedwcześnie, w wieku 46 lat. Ta książka opowiada o wszechstronnym pisarzu i poecie, ale przede wszystkim – o człowieku żyjącym na krawędzi. W tle historii otrzymujemy barwny opis artystycznej cyganerii PRL lat 60. i 70., której pijackie ekscesy często graniczyły ze zwykłą chuliganerią.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

42
Komisorz Hanusik 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisorz Hanusik 1
Dostępny61 szt.

Dalsze losy Komisorza Hanusika autorstwa Marcina Melona, laureata II miejsca na śląską jednoaktówkę z 2013 roku. Rade byście sie dowiedzieli skond Ouma Hanusikowo zno tak naprowdy Walencioka? Fto chowie sie po gulikach w Bytomiu i ino cichtuje na Wasze dusze? Po jakiemu Gryjta Furgoczka ze Szopiynic i jeji dwie cery zaczły akcja eksterminacji elwrów na cołkim Ślonsku? Czy legendarno Szolka od Świynty Hyjdle poradzi wyciepać wszyskich goroli ze Ślonska? Jakie plany mo radykalno organizacjo, kero mo kryptonim ROLADAA? Fto wycyckoł cołko krew z modych karlusów na Bykowinie? Jaki boł koniec mordyrza spod Wulchauzu, na kerego kyjzynblaty godały ?Nylonbojtelkiller?? Fto podpolo chaupy na Murckach, a fto chyto i zjodo dopolone bajtle? Już dzisiej mogesz besztelować ?Komisorz Hanusik? Marcina Melona ? piyrszo powieść kryminalno (z elemyntami horroru/thrillera/fantasy) naszrajbowano BLANK po ślonsku. Marcin Melon ? dziennikarz, nauczyciel, Ślązak. Urodzony w roku 1979, reprezentuje pokolenie, przy którym ?po naszymu niy śmiało sie godać, co by bajtel niy mioł problymów we szkole?. Z powodu takiego podejścia płynnie porozumiewa się po polsku, choć za swój ?język serca? uważa śląską godkę. Działacz społeczny, założyciel i przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz edukacji regionalnej ?Silesia Schola?, twórca autorskich programów nauczania o Śląsku oraz pomocy dydaktycznych dla nauczycieli. Laureat drugiego miejsca w trzeciej edycji konkursu na jednoaktówkę po śląsku. Dziynkujymy też Jarkowi Kassner za narychtowanie ôbrazu na okładka do tej ksionżki.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

43
Prawo administracyjne. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne. Podręcznik
Dostępny80 szt.

Przeznaczenie podręcznika: - zawód: technik administracji, - kwalifikacja: A.68. Obsługa klienta w jednostkach administracji, - część kwalifikacji: 1. Przygotowywanie dokumentów na podstawie przepisów prawa cywilnego. Podręcznik może być wykorzystywany przez: 1) słuchaczy oraz nauczycieli szkół policealnych kształcących w zawodzie technik administracji; 2) osoby zatrudnione w administracji publicznej; 3) wszystkich zainteresowanych problematyką prawa administracyjnego. Szczegółowe informacje dotyczące wykorzystania podręcznika w realizacji nowej podstawy programowej z 2019r. – ze wskazaniem zawodów, nowych trzyliterowych kwalifikacji i ich części oraz konkretnych efektów kształcenia. Dzięki licznym przykładom, ciekawostkom, rysunkom, tabelom i wzorom dokumentów autorce udało się przedstawić trudne zagadnienia występujące wprawie administracyjnym w bardzo przystępny sposób. Podręcznik składasię z jedenastu rozdziałów: 1. Pojęcie administracji publicznej oraz prawa administracyjnego wraz zjego podziałem 2. Zasady prawa administracyjnego 3. Źródła prawa administracyjnego krajowego oraz wspólnotowego 4. Podstawowe pojęcia teoretyczne związane zprawem administracyjnym 5. Struktura organów administracji publicznej 6. Rządowa administracja centralna 7. Rządowa administracja terenowa 8. Samorząd terytorialny 9. Prawne formy działania administracji publicznej 10. Kontrola administracji publicznej 11. Wybrane zagadnienia materialnego prawa administracyjnego Podręcznik został dopuszczony do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej iwpisany do wykazu MEN pod numerem 27/2015.

29,40 zł
24,99 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,41 zł

44
Solfeż, część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Solfeż, część 1
Dostępny114 szt.

Część pierwsza Solfeżu zawiera ćwiczenia w tonacji C-dur i a-moll wraz ze zmianami chromatycznymi (alteracje) oraz w tonacjach do trzech znaków. Większość czytanek stanowią wyjątki z dzieł kompozytorów polskich i obcych oraz polskie pieśni ludowe. Ćwiczenia należy wykorzystywać jako materiał: a) do opracowania na lekcjach w szkole, b) do czytania a vista, c) do samodzielnego opracowania przez ucznia w domu.

42,00 zł
32,34 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,66 zł

45
Historia prawa, wydanie 15 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia prawa, wydanie 15
Dostępny40 szt.

Podręcznik przedstawia – w ujęciu porównawczym – historię prawa prywatnego, prawa karnego oraz procedury sądowej, czyli dziedzin tzw. prawa sądowego. Dzięki opracowaniu czytelnik może pogłębić wiedzę o historycznie ukształtowanych systemach prawa sądowego, które obecnie obowiązują w państwach UE, a także o wielowiekowych tradycjach i wspólnym dorobku myśli prawniczej, stanowiących o istocie tożsamości europejskiej.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

46
Jak Joahnnes Kepler jadąc do Żagania na Śląsku zahaczył o księżyc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak Joahnnes Kepler jadąc do Żagania na Śląsku zahaczył o księżyc
Dostępny42 szt.

Nie sądzę by ktoś uwierzył, że takie to proste - siup! - i już jesteś na księżycu. Owszem, w marzeniach, fantazjach, baśniach i bajkach, co raz to się mówi. Gdzieś między złotym osłem, a śpiącym rycerzem, księżycowe wyprawy są równie niemądre jak samonakrywający się stolik. Kto uwierzy? A jednak musiałem - nie pierwszy i nie ostatni raz - uznać swoją pomyłkę, choć w sumie nie tak wielką. W każdym razie podróż na księżyc, jaką urządziłem cudakowi, co go do mojego domu licho przyniosło, wypadła nader pomyślnie. I taki właściwie byłby koniec tej powieści. Ale gdzie jest jej początek? Tego właśnie nie umiem ustalić. Muszę więc sięgnąć do pamięci najgłębiej, jak się tylko da. Może tam będzie? - fragment Najnowsza książka Henryka Wańka, która sam autor zapowiada tak: Podaję, że ta powieść powstawała w latach 1992-2014, ale mówiąc ściśle, zacząłem ją pisać jako scenariusz filmowy w roku 1984 lub 85. Później, już bez myśli o filmie, wielokrotnie zmieniałem, dopisywałem, usuwałem jej fragmenty, aż razem z innymi szpargałami trafiła na dno mojej pamięci. Trafiłem na nią ponownie w roku 1992, od czasu do czasu znów przy niej majstrując. Około roku 1998 pokazałem ją dwóm pisarzom. Wiesław Myśliwski wyraził się o niej bez entuzjazmu. Marian Pilot był bardziej życzliwy. Ale chyba obaj nie mieli racji. Sporadycznie usiłowałem uczynić ją lepszą, mając jednak inne sprawy na głowie. Anonimowy recenzent Wydawnictwa Literackiego, przeczytawszy może dwie lub trzy kartki uznał, że jest to powieść pikarejska. Niech mu będzie. Ja bym powiedział, że to raczej baśń przyprawiona prawdą. Tylko, że obecnie jest ona czymś zupełnie innym niż wtedy. Czym? Proszę sprawdzić.

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

47
Następcy. Bądź sobą! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Następcy. Bądź sobą!
Dostępny10 szt.

Poznaj Mal, Evie, Jaya i Carlosa! Dawno temu ich rodzice zostali wygnani ze wspaniałej krainy Auradon na Wyspę Skazańców. Teraz jednak nadarza się okazja, by zdobyć magiczną różdżkę, która pomoże im się stamtąd wydostać! Oto zadanie specjalne dla dzieci złych bohaterów – ale czy mu sprostają? Książka Następcy to niepowtarzalna okazja, aby przekonać się, kim są potomkowie Cruelli De Mon, Maleficent, czy Pięknej i Bestii. Użyj wyobraźni , zainspiruj się swoimi nowymi idolami i odkryj super pomysł na ciekawe spędzanie czasu. Rozwiąż testy, by lepiej poznać siebie, wyraź swoje emocje poprzez bazgrołki i stwórz niepowtarzalne bransoletki, korzystając z naklejek z książki. Na kartkach kalendarza zaznacz najważniejsze chwile ze swojego życia!

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

Wróć do góry