hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.09.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 18 września 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się My z Jedwabnego (Anna Bikont), na drugim Ekonomiczny punkt widzenia (Murray Rothbard). Kolejny produkt to Trylogia Magów Prochowych. Tom 2. Krwawa Kampania (Brian McClellan) oraz Co dzień naprzód! Oto ja. Karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (Maria Dawidowicz, Katarzyna Kozak).
1
My z Jedwabnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My z Jedwabnego
Dostępny34 szt.

My z Jedwabnego to efekt pasji i ogromnej pracy, godzin badań archiwalnych, dziesiątek rozmów ze świadkami, rozplątywania wątków w poszukiwaniu prawdy o tragicznych wydarzeniach z lipca 1941 roku, które rozegrały się w małym miasteczku pod Łomżą. Anna Bikont poświęciła cztery lata na wydobycie z niepamięci faktów, którym dziś, między innymi dzięki tej książce, już nikt nie odważy się zaprzeczyć. My z Jedwabnego, część wielkiej dyskusji o zachowaniu pamięci, została wyróżniona prestiżową nagrodą European Book Prize. To jest najsmutniejsza książka, jaką czytałam, napisana przez najbardziej pogodną osobę, jaką znam.Wisława Szymborska Jedna z najważniejszych i najbardziej dramatycznych książek ostatniej dekady. Ryszard Kapuściński Nie dała się zniechęcić: to stało się na cztery lata jej misją, obsesją, manią, jak chcecie to nazwać. Zbierała relacje i dokumenty, badała je krytycznie i porównywała, skrzętnie protokołując każdy krok, każdą rozmowę, odsłaniając cały swój warsztat badawczy i analityczny i nie ukrywając własnych emocji. W ten sposób w kanwę opowieści, zaiste porażających, o zbrodniach w ziemi łomżyńskiej przed sześćdziesięciu laty, o ich historycznym podłożu, o mordercach i o ich ofiarach, wplotła się książka o powstawaniu tej książki, nie mniej poruszająca nasze uczucia i świadomość moralną.Jerzy Jedlicki

59,90 zł
36,54 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 23,36 zł

2
Ekonomiczny punkt widzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomiczny punkt widzenia
Dostępny7 szt.

Murray N. Rothbard (1926-1995) był człowiekiem wyposażonym jedynie w maszynę do pisania, a stał się inspiracją do globalnej odnowy nauk wolnościowych. Podczas 45 lat pracy, w 25 książkach i tysiącach artykułów, walczył z każdym niszczycielskim trendem poprzedniego wieku socjalizmem, upaństwowieniem, relatywizmem i scjentyzmem obudził jednocześnie pasję wolności wśród tysięcy naukowców, dziennikarzy i aktywistów. Ucząc w Nowym Yorku, Las Vegas, Auburn i na konferencjach na całym świecie, Rothbard przewodził renesansowi austriackiej szkoły ekonomii. Inspirował zarówno akademicką jak i masową walkę z wszechwładnym państwem i dworem jego intelektualistów. Ekonomiczny punkt widzenia to zbiór ponad 100 komentarzy autorstwa Murraya N. Rotbarda, poruszających szeroki wachlarz zagadnień. Choć dotyczą one wydarzeń gospodarczych w latach 80. i 90. XX wieku, to w zasadzie nie straciły nic na aktualności, jako że bolesne dla gospodarki skutki państwowego interwencjonizmu są ciągle takie same. Autor w charakterystyczny dla siebie, błyskotliwy sposób demaskuje powszechne wśród ekonomistów błędy, opłakane skutki opieki społecznej i mity na temat różnych rozwiązań politycznych, w tym również w sferze polityki fiskalnej oraz wymiany międzynarodowej, a także opisuje konsekwencje papierowego pieniądza i problemy transformacji ustrojowej w krajach byłego bloku wschodniego. Jest to doskonała lektura dla każdego zainteresowanego ekonomią i polityką gospodarczą, również dla osób dopiero zapoznających się z austriacką szkołą ekonomii i wolnorynkowym spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą. Dzięki lekkiemu pióru i dowcipnemu stylowi Rothbarda Czytelnik będzie mógł bez problemu zrozumieć funkcjonowanie złożonych mechanizmów współczesnej gospodarki. Spis treści książki można obejrzeć, klikając w ten link. Richard M. Ebeling: "Książka - podzielona tematycznie - porusza niemal wszystkie istotne dla społeczeństwa problemy polityczne na przestrzeni dekady. [...] Czytając te ponad 100 artykułów, przypomniałem sobie, jak wielki jest mój dług intelektualny wobec Rothbarda i jak dzięki jego pracom na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci bogatsza stała się sprawa wolności." Robert P. Murphy: "W tych kwestiach, w których się z nim zgadzałem, Rothbard wspaniale trafiał w samo sedno, czym od razu do mnie przemawiał. Można to zauważyć w tym zbiorze. Argumenty Rothbarda są nie tylko trafne, ale też ścisłe i bezpośrednie. Ten zbiór pokazuje również ogrom wiedzy Rothbarda. Parafrazując Marka Twaina, im jestem starszy, tym mądrzejszy staje się Murray Rothbard."

62,00 zł
44,02 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,98 zł

3
Trylogia Magów Prochowych. Tom 2. Krwawa Kampania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Magów Prochowych. Tom 2. Krwawa Kampania
Dostępny439 szt.

Krwawa Kampania to drugi tom zbierającej niezliczone pochwały, napakowanej akcją Obietnicy krwi – niesamowitej, pasjonującej opowieści o prochowych magach, wojnie domowej i zimnokrwistym mordercy w czasach, gdy bogowie chodzili po ziemi. Na horyzoncie gromadzą się czarne chmury, lecz niebezpieczeństwo jest znacznie bliżej, niż mogłoby się wydawać. Kto poprowadzi natarcie? Obrona granic przez Kezanami kończy się katastrofą. Tamas zostaje odcięty wraz z niewielkim zaledwie ułamkiem swej armii daleko poza liniami wroga, bez zaopatrzenia ani nadziei na posiłki. Ścigany przez przeważające siły nieprzyjaciela, musi poprowadzić ludzi do domu zdradzieckimi szlakami północnego Kezu, a następnie z powrotem poprzez góry. To jego jedyna szansa, aby obronić swą ojczyznę przed rozeźlonym bogiem, Kresimirem. W Adro inspektor Adamat chce jedynie ocalić żonę. Aby tego dokonać, musi odnaleźć i zmierzyć się wcieleniem samego zła – lordem Vetasem. Przy okazji zamierza zadać Vetasowi kilka pytań na temat jego wielce tajemniczego pracodawcy, ale każda odpowiedź prowadzi nieodmiennie do nowych niewiadomych. Generałowie Tamasa kłócą się między sobą, a zdziesiątkowane oddziały z coraz większym trudem walczą pod naporem Kezan. Kresimir chce głowy człowieka, który ośmielił się doń strzelić. Tamas i jego kamaryla zostali uznani za martwych i tak Taniel Dwa Strzały uświadamia sobie, że oto stał się ostatnią linią obrony przed nacierającymi siłami Kresimira.

44,90 zł
35,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,98 zł

4
Co dzień naprzód! Oto ja. Karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co dzień naprzód! Oto ja. Karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrze...
Dostępny46 szt.

Przedstawiamy karty pracy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi Karty pracy „Co dzień naprzód!” wzbogacą warsztat pracy nauczycieli oraz terapeutów pracujących z najmłodszymi dziećmi oraz dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Opracowanie powstało z myślą o: • przedszkolakach, których rozwój przebiega typowo, • przedszkolakach, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub z opóźnieniem, • uczniach początkowych klas szkoły integracyjnej lub specjalnej, • uczniach ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych. Zadania mają na celu poszerzanie wiedzy dziecka o samym sobie, o najbliższym i dalszym otoczeniu, o zachodzących w świecie prawidłowościach. Pomagają rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe, funkcje percepcyjne oraz sprawność grafomotoryczną. Polecenia zostały sformułowane w taki sposób, żeby nieustannie, przy każdej okazji zachęcać dziecko do mówienia lub komunikowania się w dostępny mu sposób. Publikacja „Co dzień naprzód!” składa się z trzech części („Oto ja”, „Oto my”, „Oto świat”). Wszystkie ćwiczenia zostały przygotowane na trzech poziomach trudności, które oznaczono literami A, B, C.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

5
Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Program edukacyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i mój świat. Lekcje dla uczniów z autyzmem i specjalnymi potrzebami...
Dostępny1 szt.

Program edukacyjny jest jedną z części publikacji Ja i mój świat. Został przygotowany w oparciu o obowiązującą podstawę programową kształcenia ogólnego dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i sprzężonymi niepełnosprawnościami. Cele i sposoby uczenia zawarte w programie wywodzą się z założeń metodycznych stosowanej analizy zachowania oraz metody ośrodków pracy. Przedstawiono w nim techniki nauczania, które można wykorzystać zarówno w pracy edukacyjnej, jak i nauce samodzielności i niezależności uczniów. Znajduje się tutaj również charakterystyka struktury zajęć z całym zespołem dzieci oraz opis sposobów jej wprowadzania i modyfikowania wraz z rozwojem kompetencji uczniów. Zadaniem programu jest ułatwienie pełnego wykorzystania pakietu Ja i mój świat.

9,40 zł
7,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,97 zł

6
Smocze Zagadki. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smocze Zagadki.
Dostępny29 szt.

Zabawy edukacyjne z książeczki "Smocze zagadki": - pomagają w nauce liczenia i przybliżają kształt cyfr, - przygotowują do nauki samodzielnego czytania, - ćwiczą koordynację ruchów ręki, pomocną w dalszej nauce pisania, - gwarantują dobrą i mądrą rozrywkę.

10,80 zł
8,10 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,70 zł

7
Moje śliczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje śliczne
Dostępny10 szt.

Pewnego dnia dziewiętnastoletnia Julia zniknęła bez śladu. Tragedia na zawsze naznaczyła jej najbliższych. Ojciec popełnił samobójstwo, a siostry, Claire i Lydia, zerwały ze sobą kontakt... Mija dwadzieścia lat. Paul, mąż Claire, wpływowy milioner, zostaje zamordowany. Przeglądając jego rzeczy, Claire odkrywa przerażające nagrania, na których ktoś brutalnie gwałci i morduje dziewczyny. Czy Paul miał z tym coś wspólnego, czy tylko oglądał te filmy? Czy przez osiemnaście lat żyła pod jednym dachem z psychopatą? Claire i Lydia, dotąd mocno skonfliktowane, rozpoczynają prywatne śledztwo, które okaże się bolesną wędrówką w przeszłość, dowodem, że czas nie leczy wszystkich ran. Siostry docierają blisko prawdy, a komuś bardzo zależy, by nigdy nie wyszła na jaw.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

8
Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona
Dostępny153 szt.

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów. Ponad czterdzieści lat temu pięciu Brytyjczyków – plus jeden kuriozalny Amerykanin – zmieniło zasady komedii telewizyjnej. Pewnego późnego wieczoru w 1969 roku „Latający cyrk Monty Pythona”, nieprzewidywalny, niespodziewany półgodzinny program, wypełniony skeczami, bredniami i filmami animowanymi, zadebiutował na antenie BBC. Od tego momentu świat już nie był taki jak przedtem. Skromne początki wykreowały w efekcie najbardziej znaczący nurt współczesnego kabaretu. Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona to wyjątkowa okazja, by z nadzwyczajnej perspektywy spojrzeć na – być może – najważniejszą trupę komediową naszych czasów. To także 400 stron zdjęć pochodzących w dużej mierze z prywatnych archiwów i opublikowanych po raz pierwszy w tej oto książce.

79,90 zł
58,33 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 21,57 zł

9
Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu
U. Waldo Culter, Bellona
Dostępny1 szt.

Król Artur to legendarny celtycki władca Brytów z przełomu V i VI wieku, bohater licznych legend, dzieł literackich i filmów. Za radą czarownika Merlina Artur założył Bractwo Okrągłego Stołu do walki ze złem. Ożenił się z Ginewrą, został koronowany w wieku 15 lat. Zbudował potężny zamek Camelot. Legenda o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu jest jednym z najpowszechniejszych mitów kultury europejskiej. Król Artur miał być bardzo sprawiedliwym władcą, który wprowadził prawo w Brytanii. Jego rycerze poszukiwali świętego Graala. Graala mógł odnaleźć tylko najbardziej prawy spośród ludzi.

34,90 zł
21,29 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 13,61 zł

10
Superdrago 2 Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superdrago 2 Podręcznik
Dostępny13 szt.

Superdrago to metoda do nauki języka hiszpańskiego przeznaczona dla dzieci pomiędzy 6. a 12. rokiem życia. Kurs jest bardzo żywy i interesujący. Duża ilość kolorowych ilustracji przyciąga uwagę ucznia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod omawiany na lekcji materiał staję się o wiele bardziej ciekawy i przystępny. Tym samym uczniowie szybciej go przyswajają. Podręcznik składa się z 9 rozdziałów. Pięć sposród nich to rozdziały powtórkowe w tym ten ostatni, który podsumowuje cały omówiony materiał. Z kolei cztery pozostałe rozdziały zawierają projekty, które uczniowie mogą zrealizować nie tylko w klasie, ale również samodzielnie, w domu. Oprócz ćwiczeń pomagających utrwalić zdobyte wiadomości, w podręczniku znajduje się dużo gier i zabaw, np. w formie łamańców językowych.

113,40 zł
104,33 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,07 zł

11
Żyć przysięgą małżeńską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyć przysięgą małżeńską
Dostępny3 szt.

W dość powszechnym rozumieniu małżeństwo jest sposobem życia we dwoje, który tylko dla niektórych wiąże się z prawdziwym szczęściem oraz daje zadowolenie i spełnienie. W pięciu kolejnych rozdziałach publikacji, zostaną ukazane działanie i skutki sakramentów, znaczenie sakramentów inicjacji chrześcijańskiej dla małżonków, znaczenie miłości oblubieńczej, przebieg obrzędu zaślubin i chrześcijańska wizja małżeństwa, by w ten sposób dojść do analogii, jaka łączy ślubowanie miłości z sakramentem Eucharystii, wierności i uczciwości z sakramentem pokuty i pojednania oraz sakramentu chorych z obietnicą trwania przy małżonku aż do śmierci. Na koniec zostanie ukazana wizja świętości, która jest ostatecznym spełnieniem dla każdej pary małżeńskiej, która w swoim życiu kierowała się miłością Boga i współmałżonka.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

12
Superdrago 2 Ćwiczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superdrago 2 Ćwiczenia
Dostępny9 szt.

Superdrago to metoda do nauki języka hiszpańskiego przeznaczona dla dzieci pomiędzy 6. a 12. rokiem życia. Kurs jest bardzo żywy i interesujący. Duża ilość kolorowych ilustracji przyciąga uwagę ucznia. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod omawiany na lekcji materiał staję się o wiele bardziej ciekawy i przystępny. Tym samym uczniowie szybciej go przyswajają. Zeszyt ćwiczeń składa się z 9 rozdziałów. Oprócz ćwiczeń pomagających utrwalić zdobyte wiadomości, zawiera dużo gier i zabaw, np w formie łamańców językowych.

62,00 zł
57,04 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,96 zł

13
Gdybyś był Bogiem, czy wybrałbyś siebie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdybyś był Bogiem, czy wybrałbyś siebie?
Dostępny9 szt.

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nigdy nie odnajdziesz spełnienia w życiu, dopóki nie odkryjesz powodu, dla którego Bóg umieścił cię na Ziemi – celu, który tylko ty możesz zrealizować. W swojej publikacji Gdybyś był Bogiem, czy wybrałbyś siebie? Rick Renner opisuje cechy, których Bóg szuka u ludzi, kiedy ich powołuje. Niniejsza książka to fascynujące połączenie biblijnego nauczania i życiowego doświadczenia autora. Dążenie do wypełnienia Bożej woli to wyprawa. Ci, którzy ośmielą się stawiać kroki na drodze posłuszeństwa, nigdy nie będą czuć nudy ani narzekać na monotonię życia. Prawda jest taka, że życie w Bożym posłuszeństwie jest najbardziej ekscytującym, pełnym nowych wyzwań i nagród doświadczeniem, jakie czeka nas na ziemi!

35,00 zł
30,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

14
Fight Club 2. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fight Club 2. Tom 3
NiedostępnyBrak

Tyler żyje! 19 lat po premierze swojej bestsellerowej powieści Chuck Palahniuk znowu zabiera nas do świata Fight Clubu i jego bohaterów, których dalsze losy poznać możemy w komiksowym sequelu podzielonym na 10 odcinków. W serii komiksowej Fight Club 2 starszy o 10 lat narrator powieści występuje pod imieniem Sebastian: jest sfrustrowanym mężem Marli i ojcem 9-letniego chłopca. Monotonia codzienności, kryzys małżeński, psychotropy – tak wygląda życie Sebastiana, kiedy do gry po raz kolejny wkracza przyczajony w jego psychice Tyler Durden... Rize or Die! Seria komiksów Fight Club 2™, to kontynuacja słynnej powieści Chucka Palahniuka i głośnego filmu z udziałem Edwarda Nortona i Brada Pitta, nakręconego na podstawie książki. Serię wprowadza bezpłatny komiks Fight Club™, zawierający alternatywne zakończenie pierwszej części. Oryginalnym wydawcą komiksu jest Dark Horse Comics®, autorem rysunków – utalentowany Cameron Stewart, okładki projektuje David Mack.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

15
Pavel Nedvěd. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają. Czyli moje zwyczajne życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pavel Nedvěd. Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają. Czyli moje zwyczaj...
NiedostępnyBrak

Nigdy nie był piłkarzem, którego wybryki trafiały na czołówki gazet. Na co dzień małomówny, opanowany i skromny. Ale kiedy wychodził na boisko, stawał się prawdziwym wulkanem energii. Wicemistrzostwo Europy, dzięki któremu doczekał się potomstwa. Jan Koller przedkładający pracę w banku nad grę w Sparcie Praga. Paskudny charakter Roberto Manciniego, dwa oblicza Zlatana Ibrahimovicia i potrójne sombrero zafundowane przez Cafu, które przyjął jako… zaszczyt! Pavel Nedvěd opowiada o drodze z małej miejscowości w Czechosłowacji do tytułu najlepszego piłkarza świata. Zdradza, co czuł, kiedy sędzia wykluczał go z udziału w fi­nale Ligi Mistrzów. I wyjaśnia, dlaczego pozostał wierny Juventusowi mimo degradacji i kuszącej oferty José Mourinho.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

16
Renegat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Renegat
Dostępny15 szt.

W mieszkaniu kapitana Niemojewskiego – jednego z bohaterów powieści historyczno-sensacyjnej pt. "Renegat" – zjawia się porucznik Czerski. Przychodzi późno i bez zapowiedzi, ale nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, zważywszy na fakt, że walczyli w jednym pułku w wojnie 1920. A jednak… Czerski jakiś czas temu zniknął, a wraz z nim tajne dokumenty ze sztabu, co rzuca na niego podejrzenie o zdradę. Teraz wraca i składa dawnemu koledze propozycję nie do odrzucenia. W Warszawie w przededniu zamachu majowego w 1926 r. wre walka wywiadów, bolszewiccy agenci nie przebierają w środkach, a gdzieś w otoczeniu prezydenta operuje szpieg. Renegat, który zdążył już poznać na własnej skórze metody działania sowieckich służb, do gry z nimi wciąga oficera polskiego kontrwywiadu. O co tak naprawdę gra Czerski? Czy Niemojewski zapłaci za to utratą życia i honoru? Tymczasem sytuacja w kraju wymyka się spod kontroli, następuje zamach stanu, a szpieg wciąż pozostaje nieuchwytny.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

17
Zmień słowa a zmienisz swoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zmień słowa a zmienisz swoje życie
NiedostępnyBrak

Słowa kryją w sobie ogromną siłę: zarówno pozytywną, budującą, jak i negatywną, destrukcyjną. W Księdze Rodzaju czytamy, że Bóg użył słów, aby stworzyć świat, na którym żyjemy. Księga Przysłów 18:21 stwierdza, że życie i śmierć są w mocy języka. To niesamowity werset, który powinniśmy dogłębnie rozważyć. Za każdym razem, gdy otwieramy usta, głosimy sobie i innym życie lub śmierć. Usta dają wyraz naszym pragnieniom, myślom i uczuciom, dlatego wiele mówią o nas samych. Możemy się o sobie sporo dowiedzieć, wsłuchując się w wypowiadane przez siebie słowa. W Ewangelii Mateusza 12: 34 – 35 czytamy: Przecież z obfitości serca usta mówią. Dobry człowiek z dobrego skarbca wydobywa dobre rzeczy, zły człowiek ze złego skarbca wydobywa złe rzeczy. Słowa są wynikiem procesów myślowych i postaw. Można powiedzieć, że przypominają ekran filmowy, na który rzutowane są nasze myśli i postawy.

34,00 zł
29,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,08 zł

18
Tappi i wspaniała przyjaźń. Część 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tappi i wspaniała przyjaźń. Część 6
NiedostępnyBrak

Krótkie, ciepłe, pięknie zilustrowane opowiadania o Tappim i jego przyjaciołach. Pełne dobrych emocji, podpowiadające dzieciom czym jest przyjaźń, jak odróżnić dobro od zła itp. Idealne do wspólnego czytania przed snem w domu i przedszkolu. Seria opowieści o Tappim i jego przyjaciołach porusza tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym. Bohaterowie przeżywają podobne troski, co dzieci, dzięki czemu mały czytelnik może zmierzyć się z własnymi lękami i kłopotami. Seria zawiera klasyczne baśniowe elementy: dobrzy i źli bohaterowie, dobro nagradza zło, silniejsi i odważniejsi pomagają tych słabszych, przyjaźń i lojalność wygrywa z podłością.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

19
S.Q.U.A.T. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
S.Q.U.A.T.
NiedostępnyBrak

Stanisław Jerzy Lec mawiał: To się będę śmiał, gdy nie zdążą ze zniszczeniem świata przed jego końcem. Nie zdążyli. Apokalipsa nastąpiła wcześniej. Promieniowanie gamma zamieniło w pył uprawy, spopieliło lasy, wysuszyło rzeki, morza i oceany. Do trzeciej wojny światowej nie doszło, nikt nie nacisnął czerwonego guzika, stalowi aniołowie śmierci pozostali zamknięci w betonowych silosach, śniąc o zniszczeniu. Ale ten piasek, wszechobecny pył i upał… Pustynia, jaką stał się świat, upomniała się o swoją własność. Rodzaj ludzki to uparty gatunek. Cham się uprze i weź mu daj. Ostatecznie ci, którzy przetrwali, wzięli sami to, co im było potrzebne do przeżycia. Te części miast, które nadawały się do zamieszkania zamieniono w twierdze otoczone kordonem betonowych płyt i wraków aut. Wśród zgliszczy przygranicznego miasta w Polsce B krwawo narodził się Squat Centrum. Oprócz pustyni pojawił się inny wróg – drugi człowiek. Kamyk – jeden z ostatnich Wolnych Ludzi, przemytnik i handlarz żywym towarem – po latach wraca do Białego Miasta, po którym krążą opowieści o dziwnych zamaskowanych przybyszach, urządzających polowania na ludzi. Niebawem Kamyk, gnany niepokojącymi snami i wizjami, sam przekona się o ich istnieniu…

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

20
American Psycho - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
American Psycho
NiedostępnyBrak

Bret Easton Ellis (ur. 1964) – jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywany z Ernestem Hemingwayem, Francisem Scottem Fitzgeraldem czy Nathanaelem Westem. Oprócz swojej najsłynniejszej książki – właśnie „American Psycho” napisał m.in. „Odloty godowe”, „Informatorów” czy „Cesarskie sypialnie”. Sama powieść „American Psycho” to w tej chwili już w zasadzie powieść legenda, powieść ikona. Trudno pominąć ją w jakimkolwiek opracowaniu dotyczącym XX-wiecznej literatury. Skandalem była od początku. Już w cztery miesiące po złożeniu przez Ellisa ostatecznej wersji „American Psycho” w nowojorskich kręgach artystycznych zawrzało. Zaczęło się od tego, że kilka kobiet zatrudnionych w wydawnictwie odmówiło pracy nad książką, w której z obsesyjną wręcz dokładnością opisuje autor dnie i noce masowego mordercy, 27-letniego przedstawiciela nowobogackiej grupy yuppies. Jak pisał nieodżałowanej pamięci Zygmunt Kałużyński ta powieść to są szczyty twórczej wolności intelektualnej. Ta książka jest nawet w naszych czasach, które zniosły tyle jaskrawych rzeczy, tak rażąca, że nawet stary Kałużyński dawno nie czytał czegoś podobnego. Największy skandal wydawniczy w Stanach Zjednoczonych.

15,90 zł
11,45 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,45 zł

21
Obieżyświat. Inpirująca kolorowanka dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obieżyświat. Inpirująca kolorowanka dla dorosłych
NiedostępnyBrak

Poznaj odprężającą moc rysowania! Chwyć flamaster lub kredki i przenieś się w niekończącą, odstresowującą podróż przez czarno-białe obrazki, które dzięki tobie nabiorą pięknych barw. W tej wyprawie znajdziesz również motywacyjne zdania, a dzięki magicznej mocy kolorowania, poczujesz się zrelaksowana i wypoczęta.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

22
Która to Malala? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Która to Malala?
NiedostępnyBrak

Roześmiana, skora do zabawy i śpiewania hitów Justina Biebera – właśnie taką Malalę poznajemy. Jedyne, co wyróżnia dziewczynę spośród przyjaciółek, to to, że nie zasłania twarzy chustą. Ale czy to wystarczający powód, by strzelić nastolatce w twarz? Szybko okazuje się, że Malala to nie zwykła nastolatka, a blogerka, która – opisując sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie – naraziła się talibom. Wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym. Malala udowodniła, że wystarczy jeden odważny człowiek, by zainspirować całe rzesze. Spotykając się z dziećmi podczas różnych okazji, pytam, które z ich praw jest dla nich najważniejsze. Polskie dzieci wskazują prawo do wyrażania swojego zdania. Właśnie to prawo ważne jest też dla Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która nie tylko z odwagą z niego korzysta, ale także śmiało mówi o kolejnym fundamentalnym prawie: prawie do nauki. W wielu krajach możliwość chodzenia do szkoły jest traktowana jako przykra konieczność. Dla Malali i jej koleżanek nauka była upragnioną, jedyną szansą na lepszą przyszłość. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak

22,90 zł
16,49 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,41 zł

23
Strażnik Ziemi. Relaksująca kolorowanka dla dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażnik Ziemi. Relaksująca kolorowanka dla dorosłych
NiedostępnyBrak

Poznaj odprężającą moc rysowania! Chwyć flamaster lub kredki i przenieś się w niekończącą, odstresowującą podróż przez czarno-białe obrazki, które dzięki tobie nabiorą pięknych barw. W tej wyprawie znajdziesz również motywacyjne zdania, a dzięki magicznej mocy kolorowania, poczujesz się zrelaksowana i wypoczęta.

6,90 zł
5,11 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 1,79 zł

24
Tektura falista kolorowa B4 MIX (10 arkuszy) MONA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tektura falista kolorowa B4 MIX (10 arkuszy) MONA
Dostępny13 szt.

Tektura falista kolorowa to coraz bardziej popularny materiał dowykonywania różnego typu dekoracji i prac plastycznych.

15,90 zł
25
Twarz z lustra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twarz z lustra
Dostępny5 szt.

Pewnego dnia na stół operacyjny młodej, stojącej u progu kariery pani neurochirurg trafia Włodzimierz, znany wydawca i kolekcjoner. To poznanie zmieni dotychczasowe życie ich obojga. Łucja, która rozstała się właśnie z mężem i pragnie zapomnieć o nie najlepszym dzieciństwie spędzanym na warszawskiej Pradze, zmuszona zostanie do poznawania dramatycznych i czasem bardzo tajemniczych spraw i historii swojej rodziny, kompletnie jej dotąd nieznanych. Włodzimierz dzięki Łucji pozna wreszcie tożsamość kobiety z portretu, która przez całe lata nie dawała mu spokoju. Twarz z lustra to opowieść o pragnieniu powrotu do źródeł i lęku przed własną tożsamością; o próbach rekonstrukcji świata przodków, o pasjach, miłości i nienawiści, które mimo upływu stuleci nie zmieniają się, tak samo cieszą i podobnie przerażają. To wreszcie opowieść o dokumentach, zjawach nie z tego świata i śledztwie, które powinno wiele ujawnić. Ale czy tak się stanie?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

26
Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce
Dostępny1 szt.

Zbiór tekstów publicystycznych, skupionych wokół tematu polskiej partyzantki antykomunistycznej po II wojnie światowej. Wydarzenia z aktualnego życia kulturalnego i politycznego naszego państwa stają się dla autora pretekstem do przypomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu zaledwie lat, których bohaterami byli żołnierze z oddziałów „Ognia”, „Zapory” czy „Łupaszki”, a niejednokrotnie do nakreślenia prawdziwego tych wydarzeń przebiegu. Jest to kolejny krok na rozpoczętej nie tak dawno drodze do odzyskania przez Żołnierzy Wyklętych należnego im miejsca w historii kraju i pamięci narodu. I choć wiele dobrego się już w tej kwestii dzieje, to autor w pracy swej nie ustaje. Cierpliwie wskazuje nadal istniejące pomniki dawnego systemu – te betonowe i te żywe, wytyka „drobne” kłamstewka z gazety czy ekranu, stara się przywrócić słowom ich właściwe znaczenie.

42,00 zł
22,26 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 19,74 zł

27
Adosphere 1. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adosphere 1. Podręcznik + CD
NiedostępnyBrak

Podręcznik odzwierciedla świat współczesnego gimnazjalisty. Nauka języka mówionego i pisanego jest systematyczna i spiralna. Praca nad językiem opiera się na różnego typu materiałach testowych i ikonograficznych: korespondencji e-mailowej, blogach, zaproszeniach, rozmowach, SMS-ach i wielu innych. Uczeń opanowuje słownictwo potrzebne w codziennej komunikacji oraz na egzaminie gimnazjalnym. Podręcznik uwzględnia podejście zadaniowe: każda lekcja jest zakończona przez krótkie zadanie wykonane w interakcji. Zagadnienia cywilizacyjne w ciekawy sposób odkrywają kulturę Francji oraz krajów frankofońskich. Zadania im towarzyszące rozwijają kompetencje interkulturowe. Wprowadzenie do nauczania przedmiotów szkolnych w języku francuskim motywuje ucznia do poszerzenia słownictwa i umożliwia prowadzenie ścieżki międzyprzedmiotowej.

31,70 zł
28,53 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,17 zł

28
Tektura falista kolorowa 3D B4 (10 arkuszy) MONA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tektura falista kolorowa 3D B4 (10 arkuszy) MONA
Dostępny10 szt.

Tektura falista kolorowa to coraz bardziej popularny materiał dowykonywania różnego typu dekoracji i prac plastycznych.

24,30 zł
29
Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tupcio Chrupcio. Nie mogę zasnąć
NiedostępnyBrak

Tupcio Chrupcio to myszka, która stawia czoło wszystkim zdarzeniom codzienności - podobnie jak każdy przedszkolak. I on nie lubi chodzić wcześnie spać nawet po pysznej kolacji... Posłuchajcie!

13,00 zł
9,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,25 zł

30
Ziemie Odzyskane 1945-1956 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemie Odzyskane 1945-1956
NiedostępnyBrak

Na zachodnich i północnych obszarach Rzeczypospolitej urodziło się i wychowało już kilka pokoleń Polaków, dla których są to po prostu strony ojczyste. Trzeba podkreślić, że już bez obaw i zahamowań Polacy sięgają do dawnej historii tych ziem. W książce autor przedstawił zasadnicze elementy procesu dochodzenia do porozumienia przywódców trzech wielkich mocarstw: Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i ZSRR w sprawie granic Polski po II wojnie światowej, w tym wiodącą rolę Stalina. Pokazał trudny i bolesny proces przejmowania od Armii Czerwonej przez pierwsze struktury polskiej administracji cywilnej władzy na tzw. Ziemiach Odzyskanych, tj. obszarach włączonych do państwa polskiego na mocy decyzji konferencji poczdamskiej. Opisał stan tych obszarów po zniszczeniach wojennych i wywiezieniu przez władze sowieckie znacznej części wyposażenia ze zdemontowanych zakładów przemysłowych. Przedstawił genezę, uwarunkowania, przebieg i zakres zasadniczych procesów administracyjnych, ludnościowych i gospodarczych zachodzących w latach 1945?1956. Pokazał błędy popełnione przez władze komunistyczne w wielu obszarach, w tym w polityce uwłaszczeniowej, przymusowej kolektywizacji wsi i przyspieszonej industrializacji. Bez tej wiedzy niekiedy trudno młodym pokoleniom zrozumieć przeszłość, a bywa że i współczesność naszych województw zachodnich i północnych. *** Doktor nauk humanistycznych Hubert Mordawski jest historykiem i publicystą. Opublikował kilka książek o tematyce lotniczej oraz kilkadziesiąt artykułów o problematyce historycznej i współczesnej.

55,00 zł
39,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

31
Oxford Solutions. Intermediate Workbook with Online Practice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oxford Solutions. Intermediate Workbook with Online Practice
NiedostępnyBrak

Bestsellerowy oksfordzki kurs dla szkół ponadgimnazjalnych napisany na podstawie opinii zebranych wśród nauczycieli. Teraz więcej: • elastyczności • słuchania i mówienia • słownictwa Poziom kształcenia: B1/B2

58,10 zł
52,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,81 zł

32
Zestaw do malowania piaskiem. Auta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do malowania piaskiem. Auta
Dumel Discovery, Red Castle
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem marki Red Castle to kreatywna zabawa z ulubionymi postaciami z filmów Disneya. Zamień kredki i flamastry na kolorowy piasek. Po odklejeniu poszczególnych fragmentów karty posypujemy je piaskiem. Po wypełnieniu kolorami wszystkich fragmentów obrazek zabezpieczamy dołączoną folią. Malowanie piaskiem uczy koordynacji i precyzyjności. Rozwija kreatywność dziecka, dając jednocześnie mnóstwo frajdy. Zestaw zawiera: • 2 karty naklejki o rozmiarach: 16.5 x 23.5 cm, • pojemniczki z kolorowym piaskiem, • pęsetę, • 2 folie do zabezpieczenia gotowych obrazków.

18,40 zł
16,19 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,21 zł

33
Kolorowy piasek. Auta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy piasek. Auta
Dumel Discovery, Red Castle
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem marki Red Castle to kreatywna zabawa z ulubionymi postaciami z filmów Disneya. Zamień kredki i flamastry na kolorowy piasek. Po odklejeniu poszczególnych fragmentów karty posypujemy je piaskiem. Po wypełnieniu kolorami wszystkich fragmentów obrazek zabezpieczamy dołączoną folią. Malowanie piaskiem uczy koordynacji i precyzyjności. Rozwija kreatywność dziecka, dając jednocześnie mnóstwo frajdy. Zestaw zawiera: • 2 karty naklejki o rozmiarach: 16.5cm x 23.5cm, • pojemniczki z kolorowym piaskiem, • pęsetę, • 2 folie do zabezpieczenia gotowych obrazków. Rozmiar opakowania: 17.0 x 26.0 cm

23,10 zł
20,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,77 zł

34
Zestaw do malowania piaskiem. Księżniczki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do malowania piaskiem. Księżniczki
Dumel Discovery, Red Castle
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem marki Red Castle to kreatywna zabawa z ulubionymi postaciami z filmów Disneya. Zamień kredki i flamastry na kolorowy piasek. Po odklejeniu poszczególnych fragmentów karty posypujemy je piaskiem. Po wypełnieniu kolorami wszystkich fragmentów obrazek zabezpieczamy dołączoną folią. Malowanie piaskiem uczy koordynacji i precyzyjności. Rozwija kreatywność dziecka, dając jednocześnie masę frajdy. Zestaw zawiera: • 2 karty naklejki o rozmiarach: 16.5 x 23.5 cm, • pojemniczki z kolorowym piaskiem, • pęsetę, • 2 folie do zabezpieczenia gotowych obrazków. Rozmiar opakowania: 17.0 x 25.0 cm

23,10 zł
20,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,77 zł

35
Zestaw do malowania piaskiem Księżniczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do malowania piaskiem Księżniczki
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem. Zawiera 2 karty samoprzylepne o wymiarze 16,5x23,5 cm oraz 15 pojemniczków z kolorowym piaskiem. Dla dzieci w wieku od 3 lat

23,10 zł
19,64 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,46 zł

36
Zestaw do malowania piaskiem. Wróżki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do malowania piaskiem. Wróżki
Dumel Discovery, Red Castle
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem marki Red Castle to kreatywna zabawa z ulubionymi postaciami z filmów Disneya. Zamień kredki i flamastry na kolorowy piasek. Po odklejeniu poszczególnych fragmentów karty posypujemy je piaskiem. Po wypełnieniu kolorami wszystkich fragmentów obrazek zabezpieczamy dołączoną folią. Malowanie piaskiem uczy koordynacji i precyzyjności. Rozwija kreatywność dziecka, dając jednocześnie masę frajdy. Zestaw zawiera: • 2 karty naklejki o rozmiarach: 16.5 x 23.5 cm, • pojemniczki z kolorowym piaskiem, • pęsetę, • 2 folie do zabezpieczenia gotowych obrazków. Rozmiar opakowania: 17.0 x 25.0 cm

23,10 zł
20,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,77 zł

37
Jej Wysokość Zosia. Zestaw do malowania piaskiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej Wysokość Zosia. Zestaw do malowania piaskiem
Dumel Discovery, Red Castle
NiedostępnyBrak

Zestaw do malowania piaskiem. W zestawie: • 2 karty samoprzylepne o wymiarze 16.5 x 23.5 cm, • 15 pojemniczków z kolorowym piaskiem. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

23,10 zł
20,33 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,77 zł

38
Karin Stanek. Autostopem z malowaną lalą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karin Stanek. Autostopem z malowaną lalą
NiedostępnyBrak

Wspomnienia o Karin Stanek zaczęłam spisywać jeszcze w latach 70. ubiegłego stulecia. W mojej książce odwołuję się do opowieści Karin, których słuchałam, i do naszych rozmów. Karin była wyjątkową artystką, wybitnie utalentowaną, z ognistym temperamentem, a przy tym osobą szalenie skromną, dobrą i łagodną. Była zamknięta w sobie i nikomu nie pozwalała wkraczać w swoje życie prywatne. W tej książce, jeszcze za zgodą Karin, uchylę rąbka tajemnicy na ten temat. Wierzę, że trudne i ciekawe życie Karin zainteresuje nie tylko jej fanów, ale również kolejne, młodsze pokolenia. Karin zasłużyła na to, aby o niej nie zapomniano. Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

39
Blondynka nad Gangesem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blondynka nad Gangesem
NiedostępnyBrak

W książce Blondynka nad Gangesem Beata Pawlikowska przekonuje, że Indie są trudne do zrozumienia i opisania, przez co są wyjątkowe. To świetna szkoła nie tylko podróżowania, ale i życia, która uczy nowego sposobu myślenia, tolerancji i szacunku do tego, co nieznane. Beata Pawlikowska zawsze podróżuje z aparatem fotograficznym, kamerą i notatnikiem. Podczas wyprawy do Indii, na kilku tysiącach zdjęć i kilkunastu filmach udokumentowała otaczającą ją codzienność. Dzięki nowoczesnej technologii powstały wirtualne galerie najlepszych fotografii i dodatkowych materiałów wideo, które przeniosą czytelnika w świat opisany w książce. Te specjalnie przygotowane materiały multimedialne można obejrzeć dzięki aplikacji Tap2C.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

40
Postępowanie cywilne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Postępowanie cywilne
NiedostępnyBrak

Podręcznik do przedmiotu "postępowanie cywilne" wykładanego na magisterskich studiach prawniczych obejmuje cały materiał potrzebny studentowi do zdania egzaminu - także na ocenę bardzo dobrą. Prezentowane zagadnienia zostały przedstawione nie w formie tradycyjnego wykładu systemowego, obejmującego wszystkie instytucje procesowe, lecz w postaci pytań oraz odpowiedzi. Dotyczą one najważniejszych zagadnień prawa cywilnego procesowego. Skomplikowana problematyka cywilnoprocesowa została przedstawiona w sposób możliwie najbardziej przystępny i zrozumiały, dzięki temu publikacja wyróżnia się zwięzłością i przejrzystością. Niniejsze, czwarte, wydanie podręcznika uwzględnia liczne w ostatnich trzech latach, niekiedy bardzo znaczące, zmiany Kodeksu postępowania cywilnego. Obejmuje też zmiany kodeksu cywilnego oraz kodeksu postępowania cywilnego wprowadzone ustawą z 10 lipca 2015 r., w której pojawiło się, nieznane wcześniej w polskim prawie cywilnym, pojęcie formy dokumentowej dla czynności prawnej, formy elektronicznej czynności prawnej, a także wprowadzono legalną definicje dokumentu.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

41
Jak być ogierem do końca życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak być ogierem do końca życia
NiedostępnyBrak

Historyjki o facetach i ich typach. To zabawna klasyfikacja męskich ogierów z całego świata i Polski wraz z drobiazgowym wyjaśnieniem ich wad charakteru. To także swoisty? poradnik astrologiczny, czyli podział według znaków zodiaku. Wydaje mi się, że ta książka jest potrzebna laskom w różnym wieku jako segregator emocji. Wiem, że każdy ma swój rozum i musi się poparzyć, tylko czy na pewno? Ja jestem poparzona, ale minimalnie, w miejscach niewidocznych. I sama ponoszę za to winę. Ale to dawne ślady. Moje bezkresne doświadczenie życiowe leży odłogiem, dlatego udostępniam je w poradnikach, żeby popasły się na nim skołowane koleżanki. Jestem doświadczoną hodowczynią ogierów, acz jakiekolwiek podobieństwo do moich męskich przyjaciół jest przypadkowe. Uważam, że wyglądają młodo i PESEL się ich nie ima, więc piszę z wyobraźni. Książka została wzbogacona o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Czytelnicy mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

42
Prawo podatkowe. Kazusy z rozwiązaniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo podatkowe. Kazusy z rozwiązaniami
NiedostępnyBrak

Zbiór kazusów wraz z komentarzem i rozwiązaniami zadań problemowych i obliczeniowych z zakresu 14 ustaw podatkowych został przygotowany na podstawie zagadnień, które mogą powodować największe wątpliwości. Opracowanie daje nie tylko możliwość sprawdzenia się przed egzaminem, lecz także pomaga pogłębić zdobytą wiedzę.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

43
Prawo ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo ochrony środowiska w procesie inwestycyjno-budowlanym
NiedostępnyBrak

Zachowanie wymogów związanych z ochroną środowiska to coraz ważniejszy element procesu inwestycyjnego. Skomplikowane przepisy normujące tę dziedzinę oraz różna praktyka ich stosowania przez organy administracji i sądy powodują trudności w realizacji inwestycji. Walorem książki jest w tym kontekście połączenie wątków teoretycznych z zagadnieniami występującymi w praktyce. Każda część została przygotowana z wykorzystaniem dorobku doktryny prawa ochrony środowiska oraz istotnych orzeczeń sądów administracyjnych. Pozwoliło to na przedstawienie w jak najszerszym zakresie problemów praktycznych występujących w indywidualnych stanach faktycznych. W publikacji zostały omówione m.in. takie zagadnienia, jak: - informacje o środowisku, - ocena oddziaływania na środowisko, - planowanie przestrzenne, - ochrona: wód, gruntów rolnych i leśnych, powietrza i przyrody, - hałas i pola elektromagnetyczne, - pozwolenia emisyjne, - obszar ograniczonego użytkowania, - opłaty za korzystanie ze środowiska, - odpowiedzialność w prawie ochrony środowiska.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

44
Lodowa cytadela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lodowa cytadela
NiedostępnyBrak

Przygranicze to parę miast kilkadziesiąt lat temu wyrwanych z naszego świata i przeniesionych do krainy wiecznego mrozu. Miejsce, w którym przez większą część roku panują chłody i wieją lodowate wiatry, a ludzie nabywają magicznych zdolności, co czyni ich bardziej niebezpiecznymi od uzbrojonych po zęby bojowników. Lecz człowiek umie przystosować się do każdych warunków. Jewgienij Apostoł już dawno przestał żałować, że trafił do Fortu - dawnego prowincjonalnego miasteczka, które stało się centrum cywilizacji na tej pokrytej śniegiem ziemi. I nawet kiedy przyszło wziąć nogi za pas, aby ratować skórę przed najemnymi zabójcami, przede wszystkim pomyślał o tym, jak nie zmarnować szansy na życiowy interes. Światem Przygranicza rządzi zasada "wszyscy przeciwko wszystkim?. Zwykły nóż jest tu warty więcej niż broń palna, a magia i śnieżne bestie są tak realne jak szybkie odmrożenie kończyn. Czytać w rękawicach Jedno z najciekawszych uniwersów jakie poznałem. Jeśli podać choć jeden powód dla którego warto, po te książkę sięgnąć to właśnie świat, który jest niezwykłą mieszanką fantasy i rosyjskiej rzeczywistości z kapką klimatu z rodem "Stalkera: Cień z Czarnobyla?. Lubimy Czytać

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

45
Wilkozacy 3: Księżycowy sztylet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilkozacy 3: Księżycowy sztylet
Dostępny2 szt.

Polska liże rany po pierwszym rozbiorze, a Sicz Zaporoska stoi u progu zagłady. Krwawa Katarzyna, przez Rosjan zwana Wielką, nie wybacza nigdy i nikomu. Nie daruje też Kozakom ostatniego powstania, wznieconego przez Jemieliana Pugaczowa. Lecz przede wszystkim nie daruje im umiłowania wolności. Bo Katarzyna to Rosja, a Rosja nie toleruje wolnej myśli i wolnej woli. W efekcie dzielni mołojcy oraz dawni konfederaci barscy muszą stanąć ramię w ramię przeciwko odwiecznym wrogom. W obliczu zagrożenia ze strony imperium moskiewskiego, Wilkozacy musieli opuścić dawne sicze, przenieść się jak najdalej od ludzkich siedzib, pozwolić o sobie zapomnieć. Jednak świat o nich zapomnieć nie chce. Niespodziewanie pojawia się artefakt, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla walecznych Wilków? Wojenne zmagania, polityczne intrygi, gorąca miłość, a także skrajnie grzeszne namiętności. Jest tu miejsce na płacz, ale i na uśmiech, na honor i zdradę, przyjaźń i nienawiść oraz na wszystko, co mieści się między pojęciami przyzwoitości i podłości. Ważnymi osobami dramatu uczynił autor postacie historyczne, między innymi Stanisława Augusta Poniatowskiego, marszałka Małachowskiego, carycę Katarzynę, ambasadora von Stackelberga. Kreśli też Rafał Dębski całą plejadę pełnokrwistych bohaterów, wobec których trudno pozostać obojętnym. A co najważniejsze, miłośnicy serii po raz kolejny będą mieli okazję spotkać atamana Wilkozaków Micheja i jego wiernego druha Kiryła, starszych już o sto dwadzieścia lat, ale bodaj jeszcze bardziej interesujących i jeszcze silniejszych... I znów ich wrogowie będą mogli się przekonać na własnej skórze, że nie wolno doprowadzać Wilka do ostateczności. Bo wtedy?

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

46
Rzym i Watykan (Rome and the Vatican); papierowy plan miasta 1:12 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzym i Watykan (Rome and the Vatican); papierowy plan miasta 1:12 000
NiedostępnyBrak

Zabytkowy Panteon, dostojna Bazylika św. Piotra czy słynna Fontanna di Trevi to tylko niektóre atrakcje Rzymu. Papierowy plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic Wiecznego Miasta pomoże odkryć uroki włoskiej stolicy. Na mapie m.in.: - bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, antyczne ruiny, muzea i inne istotne obiekty, - linie i stacje metra oraz kolejki podmiejskiej, linie i przystanki tramwajowe, - cieniowanie plastycznie pokazujące urozmaicone ukształtowanie terenu Wiecznego Miasta, - plan zabytkowego centrum Rzymu w bardziej szczegółowej skali 1:10 000 (1 cm - 100 m), - schemat metra, kolejki podmiejskiej i tramwajów, - skorowidz ulic. Jakość w przystępnej cenie. Do tradycyjnych map papierowych dołączamy plastikowe etui, które chroni mapę przed wilgocią i uszkodzeniem. Seria obejmuje zarówno mapy samochodowe oraz plany miast, jak i mapy turystyczne.

14,90 zł
10,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,47 zł

47
Język flamandzki na co dzień. Rozmówki polsko-flamandzkie + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język flamandzki na co dzień. Rozmówki polsko-flamandzkie + CD
Dostępny6 szt.

Język flamandzki na co dzień to wydawnictwo idealne dla wszystkich, którzy chcieliby poznać język używany we flamandzkiej części Belgii. Jest to opracowanie umożliwiające rozpoczęcie nauki języka osobom, które nigdy wcześniej nie uczyły się języka flamandzkiego, ale również będzie przydatne dla tych, którzy mieli już okazję zetknąć się z tym językiem. Dołączone nagrania w języku polskim i flamandzkim bez wątpienia ułatwią opanowanie wymowy i rozumienie słowa mówionego. Rozmówki mogą oczywiście służyć nie tylko do nauki języka, będą na pewno przydatne podczas wyjazdów zagranicznych: turystycznych, biznesowych, do pracy itp.

29,40 zł
21,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,23 zł

48
Afera grypowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Afera grypowa
Dostępny40 szt.

Odsłaniamy kulisy największej i najmniej znanej afery III RP: Co wydarzyło się naprawdę podczas niedawnej epidemii grypy? Szokujące dane i nieznane dokumenty, które pokazują prawdziwą liczbę ofiar. Czy obecna premier, a wcześniej minister zdrowia Ewa Kopacz, odpowie za swoje decyzje, które doprowadziły do śmierci naszych rodaków?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

49
Past and Present of European Integration - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Past and Present of European Integration
Dostępny2 szt.

The publication presents a brief outline of the Polish point of view on the genesis and course of integration processes taking place in Europe, including the role of Poland in these processes. The introductory part of the book discusses Poland`s role in the history of Europe - with special emphasis on the lat 25 years - as well as the very concept and idea of European integration. The second part presents the processes of European integration from a broad historical perspective - from beginnings of European civilisation up to World War II, taking into account the theoretical and doctrinal aspects of this processes, as well as specific political and economic undertakings. The third part of the work contains an analysis of contemporary integration phenomena that have been taking place in Europe after World War II, focusing on their main goals, various determinants, institutions, stages, and models, and including a more detailed presentation of the individual phases in the functioning of the European Communities/European Union from their establishment until today. The publication ends in an attempt to assess the main achievements and weaknesses of the present-day European Union, as well as the past, present and future contribution of Poland to European integration.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

50
Problemy instytucjonalne Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Problemy instytucjonalne Unii Europejskiej
Dostępny5 szt.

Instytucje unijne są przedmiotem zainteresowania autorów przedmiotowej publikacji. Wielość opracowań dotyczących instytucji unijnych doprowadziła nas do wniosku, że w kwestiach merytorycznych powinniśmy przekazać tylko krótką informację o poszczególnych instytucjach, natomiast więcej uwagi poświęcić problemom normatywnym, strukturalnym, funkcjonalnym i kontrowersjom ich funkcjonowania oraz scenariuszom rozwoju. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Europeistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

Wróć do góry