hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.09.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 września 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane) (J.K. Rowling), na drugim Puzzle 1000 elementów. Pociąg (Castorland). Kolejny produkt to Części zdania, czyli wierszowany samouczek do wkuwania (Małgorzata Strzałkowska) oraz Puzzle 3000 elementów. Leśny domek (Clementoni).
1
Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Harry Potter i kamień filozoficzny (wydanie ilustrowane)
Dostępny196 szt.

Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy przygotowują się do wielkiego święta! 6 października 2015 roku w księgarniach na całym świecie pojawiło się długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu Harry Potter i Kamień Filozoficzny. Autorem ilustracji do wydania jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal: Jestem ogromnie podeskcytowany faktem, że mogę zaplanować wygląd bohaterów, odzieży, architektury i krajobrazów z książek serii „Harry Potter”. W powieściach jest zawarte wszystko, chciałbym zatem wnieść to, co potrafię, by w pełni i jak najlepiej ukazać głębię historii stworzonej przez Rowling. Wydanie to, tak jak wszystkie wcześniejsze książki serii „Harry Potter”, owiane jest wielką tajemnicą – poszczególne ilustracje prezentowane są pojedynczo i czytelnicy mieli okazję zobaczyć tylko kilka z nich. Jim Kay zdradził, że każdej ilustracji nie może poświęcić więcej niż kilka dni, bo musi ich stworzyć ponad 100 (ilustrowana jest każda strona książki!). Jim Kay szukał inspiracji wśród ludzi i miejsc, które dobrze zna. Postać Hermiony, na przykład, wzorowana jest na jego siostrzenicy! Ilustrowane przez Jima Kaya, wydanie ukazało się w twardej oprawie, z zakładką-wstążeczką oraz kapitałką.

59,00 zł
44,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,75 zł

59 osób kupiło
2
Puzzle 1000 elementów. Pociąg - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Pociąg
Castorland, 1000
Dostępny73 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

8 osób kupiło
3
Części zdania, czyli wierszowany samouczek do wkuwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Części zdania, czyli wierszowany samouczek do wkuwania
Dostępny33 szt.

Kolejny po Częściach mowy wierszowany poradnik nie tylko dla zdesperowanych uczniów W przystępny, lekki i dowcipny sposób zapoznaje z najtrudniejszymi zawiłościami naszej gramatyki. „Orzeczenia, orzeczniki i przydawki już nie będą wywoływać łez i czkawki! Przez podmioty oraz różne ich rodzaje przebrniesz łatwiej, niż ci teraz się wydaje!”

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

5 osób kupiło
4
Puzzle 3000 elementów. Leśny domek - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Leśny domek
Clementoni, 3000 elementów
Dostępny35 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm Rozmiar opakowania: 38.0 x 26.5 x 5.0 cm

46,95 zł
41,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,63 zł

4 osoby kupiły
5
Złudzenia postępu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złudzenia postępu
Dostępny1 szt.

W "Złudzeniach postępu" autor, mając w pamięci marksowską ideę determinizmu historycznego, w zasadzie w znacznej mierze się od niej odcina i twierdzi, że nie ma żadnej konieczności dziejowej, która miałaby zagwarantować historyczne zwycięstwo socjalizmu.

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

3 osoby kupiły
6
Historia żółtej ciżemki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia żółtej ciżemki
Dostępny4 szt.

Książki, bez których nie sposób sobie wyobrazić kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej. Te uniwersalne opowieści już od pokoleń wzruszają, zachwycają i inspirują młodych czytelników. Powieść historyczna dla dzieci. Główny bohater książki, Wawrzuś, to dziecko szczególnie uzdolnione, które każdą chwilę spędza na rzeźbieniu. Niestety nikt w jego rodzinnej wsi nie rozumie tej pasji, dlatego chłopiec musi uciekać. W drodze przeżywa mnóstwo przygód, spotyka wielkie osobistości XV-wiecznego Krakowa, poznaje króla, a nawet dostaje od niego cenny prezent... Co to takiego? Sprawdź sam(a)!

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

2 osoby kupiły
7
Fryzjerstwo. Tom 1. Podstawy fryzjerstwa. Technik usług fryzjerskich. Fryzjer. Kwalifikacja A.19. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fryzjerstwo. Tom 1. Podstawy fryzjerstwa. Technik usług fryzjerskich. ...
Dostępny36 szt.

Podręcznik skierowany do uczniów kształcących się w zawodach fryzjer i technik usług fryzjerskich. Realizuje treści z zakresu kwalifikacji A.19 (Wykonywanie zabiegów fryzjerskich). Podręcznik fachowo uczy wykorzystania rysunku podczas przygotowania usługi fryzjerskiej, doboru sprzętu fryzjerskiego, rozpoznawania chorób skóry głowy oraz właściwości włosów i skóry głowy. Zawiera wskazówki dotyczące organizacji stanowiska fryzjerskiego, projektowania salonu fryzjerskiego, bezpiecznego wykonywania usług zgodnie z zasadami BHP i ergonomii pracy oraz przedstawia zasady udzielania pierwszej pomocy. Treści teoretyczne wsparto licznymi przykładami, ćwiczeniami i ilustracjami. Numer dopuszczenia MEN: 80/2013

53,20 zł
47,35 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,85 zł

2 osoby kupiły
8
Sprzeciw kusznika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzeciw kusznika
Dostępny39 szt.

Najnowsza książka Waldemara Łysiaka Sprzeciw. Łysiak na Łamach 7 - zawiera wybór najlepszych fragmentów jego publicystyki i felietonistyki z lat 2013-2015, oraz pasjonujący wywiad rzekę, w którym znakomity autor m.in. ujawnia wiele ciekawych sekretów ze swojego życiorysu. Tytuł tomu: Sprzeciw jest odzwierciedleniem treści dzieła, pełnej walki Łysiaka z każdym złem tego świata, od "politycznej poprawności", do wszelakiej tyranii i degeneracji.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

2 osoby kupiły
9
Star Wars Popatrz i znajdź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Popatrz i znajdź
Dostępny82 szt.

W oczekiwaniu na Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy Ruszaj w galaktyczną podróż i odkrywaj sceny zaczerpnięte z kultowej filmowej sagi. A gdy dotrzesz do ostatnich stron książki, uruchom napęd nadświetlny, by przeżyć jeszcze więcej przygód!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

1 osoba kupiła
10
Utwory zebrane. Tom 2. Teatr Osobny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utwory zebrane. Tom 2. Teatr Osobny
Dostępny12 szt.

Drugi tom Utworów zebranych Mirona Białoszewskiego dokumentuje działalność Teatru Osobnego, awangardowego teatru domowego, który powstał jesienią 1955 roku, jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem końca socrealizmu. W ciągu ośmiu lat istnienia wystawił pięć programów. Tylko jeden z nich stanowił adaptację fragmentów tekstów klasycznych, cztery wcześniejsze – każdy złożony z kilku osobnych krótkich utworów – były inscenizacjami oryginalnych sztuk, scenariuszy scenicznych tworzonych dla tej sceny. Teatr Osobny był dziełem zespołowym. Aktorstwo Lecha E. Stefańskiego, malarstwo i aktorstwo Ludmiły Murawskiej, autorstwo i aktorstwo Mirona Białoszewskiego oraz autorstwo niektórych sztuk, pomysły rozwiązań fabularnych, inscenizacje i scenografia Ludwika Heringa dawały dzieło niepowtarzalne, demaskujące iluzję sceniczną, animujące wyobraźnię widzów, zaprzeczenie teatru tradycyjnego. Dwa wydania Teatru Osobnego. 1955–1963 ukazały się wyłącznie pod nazwiskiem Białoszewskiego. Obecne – zgodne z oświadczeniem poety w listach do dyrekcji Teatru Powszechnego (1976) i redakcji miesięcznika „Dialog” (1977) – oddaje sprawiedliwość Heringowi. Teksty autorstwa lub współautorstwa Heringa zostały podpisane jego nazwiskiem.

40,00 zł
29,60 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,40 zł

1 osoba kupiła
11
Likwidator kontra Kaczystan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Likwidator kontra Kaczystan
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Kolejna część popularnej serii komiksów Likwidator. Tym razem album przedstawia satyryczną wizję Polski po jesiennych wyborach, rządzonej przez koalicję pisowsko-kukizową.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
12
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagłada Żydów. Studia i Materiały. Nr 13
Dostępny150 szt.

Oddajemy do rąk Czytelników trzynasty, mając nadzieję, że nie ostatni, numer pisma „Zagłada Żydów. Studia i Materiały”. Tak jak w poprzednich, znalazło się w nim kilkadziesiąt tekstów: artykułów, materiałów źródłowych, omówień i recenzji autorstwa badaczy z kraju i zagranicy. Otwierające tom wprowadzenie przynosi zwięzłe kompendium wiedzy na temat akcji „Reinhardt”. Wiele tekstów bezpośrednio lub pośrednio dotyczy okresu eksterminacji. W dziale „Studia” Grzegorz Rossoliński-Liebe pisze o nie dość ciągle znanej roli ukraińskiej policji w zagładzie Żydów w Galicji Wschodniej i na Wołyniu. W ocenie autora wymordowanie Żydów bez współudziału tej formacji byłoby niemożliwe. W kolejnym tekście Christoph Dieckmann, najlepszy specjalista w tej dziedzinie, analizuje niemiecką politykę na Litwie w latach 1941–1944, a także udział w niej miejscowych kolaborantów. Trzy teksty w dziale „Warsztaty badawcze” dotyczą reakcji ofiar w obliczu prześladowań. Maria Ferenc Piotrowska pisze o nastrojach mieszkańców miast i miasteczek w GG w obliczu nadciągającej zagłady, Adam Sitarek o wiedzy mieszkańców getta łódzkiego na temat obozu w Chełmnie nad Nerem. Z kolei tekst Aleksandry Bańkowskiej traktuje o działaniach i funkcjonowaniu struktur Żydowskiej Samopomocy Społecznej w ostatniej fazie ich istnienia – już podczas trwania wysiedleń i deportacji. W dziale „Materiały” zamieszczamy, po raz pierwszy w wersji integralnej, pisany jesienią 1942 r. wstrząsający dziennik Stanisława Żemińskiego z Łukowa. W celu lepszego zrozumienia charakterystycznego dla PRL problemu ingerencji w materiały źródłowe autorka tego opracowania Alina Skibińska pozostawiła tekst w dwóch wersjach – oryginalnej, w przypisach zaś „zredagowanej”. Zwracamy także uwagę na składane po wojnie zeznania kolejarzy pracujących na stacjach w okolicy obozów zagłady w GG, przygotowane przez Justynę Majewską. W dziale „Omówienia” zamieszczamy artykuł Stephana Lehnstaedta przybliżający najnowszą literaturę niemiecką poświęconą akcji „Reinhardt”.

61,70 zł
43,81 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,89 zł

13
Utalentowany Pan Montague - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utalentowany Pan Montague
Niedostępny
Brak

Montague poświęca cały swój czas, żeby zarządzać finansami londyńskiej elity i płaci za to wysoką cenę, wyrzekając się posiadania własnej rodziny. Lecz gdy czarująca panna Violet Matcham zwraca się do niego o pomoc, Montague napotka nowe, ekscytujące wyzwanie – zawodowe, a wkrótce także prywatne. Violet, dama do towarzystwa starzejącej się lady Halstead, prosi Montague'a, by pomógł jej chlebodawczyni sprawdzić stan rodzinnych finansów. Wkrótce starsza pani zostaje zamordowana, a Montague i Violet, starają się zdemaskować sprytnego, zabijającego z zimną krwią mordercę, podkradającego się wciąż bliżej i bliżej. Czy odkryją szokującą prawdę, zanim będzie za późno, i czy uda im się wykorzystać szansę na miłość i trwały związek?

38,90 zł
28,40 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,50 zł

14
Ubezpieczenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubezpieczenia
Niedostępny
Brak

Słownik zawiera około 30 000 terminów powszechnie stosowanych w dziedzinie ubezpieczeń. Uwzględnia również podstawowe pojęcia z zakresu prawa, finansów, bankowości, obrotu giełdowego oraz działalności instytucji i organizacji międzynarodowych. Jego szczególnym walorem jest leksykon zawierający definicje i objaśnienia wybranych terminów i wyrażeń podane w części polsko-angielskiej. Publikację uzupełnia wykaz ważniejszych skrótów stosowanych w praktyce i literaturze oraz obszerna bibliografia. Alfabetyczny układ gniazdowy haseł ułatwia Czytelnikom wyszukiwanie wybranych wyrażeń i zwrotów. Słownik jest przeznaczony dla kadry kierowniczej, pracowników i klientów zakładów ubezpieczeń, wykładowców i studentów kierunków związanych z ubezpieczeniami i finansami, a także wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem tego sektora zarówno w kraju, jak i za granicą.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

15
Puzzle podróżnicze - Kambodża 60 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle podróżnicze - Kambodża 60
Dostępny20 szt.

Puzzle podróżnicze - nowy projekt i autorska kolekcja słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Doskonała zabawa dla całej rodziny (od 3 do 100 lat). Ułóżcie wspólnie składającą się z 60 elementów układankę i odkryjcie fotografię wykonaną przez Beatę Pawlikowską w Kambodży. Puzzle zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

16
Puzzle podróżnicze - Brazylia 60 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle podróżnicze - Brazylia 60
Dostępny41 szt.

Puzzle podróżnicze - nowy projekt i autorska kolekcja słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Doskonała zabawa dla całej rodziny (od 3 do 100 lat). Ułóżcie wspólnie składającą się z 60 elementów układankę i odkryjcie fotografię wykonaną przez Beatę Pawlikowską w Brazylii. Puzzle zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

17
Puzzle podróżnicze - Japonia 60 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle podróżnicze - Japonia 60
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Puzzle podróżnicze - nowy projekt i autorska kolekcja słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Doskonała zabawa dla całej rodziny (od 3 do 100 lat). Ułóżcie wspólnie składającą się z 60 elementów układankę i odkryjcie fotografię wykonaną przez Beatę Pawlikowską w Japonii. Puzzle zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

18
Puzzle podróżnicze. Indie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle podróżnicze. Indie
Edipresse Polska
Dostępny18 szt.

Puzzle podróżnicze - nowy projekt i autorska kolekcja słynnej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej. Doskonała zabawa dla całej rodziny (od 3 do 100 lat). Ułóżcie wspólnie składającą się z 60 elementów układankę i odkryjcie fotografię wykonaną przez Beatę Pawlikowską w Indiach. Puzzle zostały wzbogacone o innowacyjne rozwiązanie na rynku wydawniczym - aplikację TAP2C. Dzięki niej Klienci mogą skorzystać z dodatkowych treści multimedialnych.

29,90 zł
22,72 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,18 zł

19
Łódzka kuchnia czterech kultur The Lodz Cuisine of Four Cultures - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódzka kuchnia czterech kultur The Lodz Cuisine of Four Cultures
Dostępny63 szt.

Dziedzictwo Łodzi czterech kultur to nie tylko okazałe fabryczne budynki i piękna architektura miejskich kamienic, ale także coś, z czym stykamy się na co dzień ? łódzka kuchnia. Choć nawet przez mieszkańców ziemi obiecanej kojarzona jest jedynie z kilkoma popularnymi potrawami, to warto przyjrzeć się bliżej jej wielokulturowemu bogactwu. Książka prezentuje przepisy na ponad 30 potraw wywodzących się z kuchni niemieckiej, żydowskiej, rosyjskiej i polskiej, które jadało się w przedwojennej Łodzi. Od skromnych i ubogich dań podawanych w domach pracowników fabryk poprzez sezonowe potrawy z wiejskich chałup aż po wyszukane przysmaki z fabrykanckich stołów. Niektóre z nich są dobrze znane i chętnie gotowane do dziś, jak zalewajka czy prażoki, a inne, jak rosyjski razsolnik czy niemiecki wellfleisz, odkrywamy na nowo. Wszystkie propozycje opracowane zostały na podstawie tradycyjnych przepisów przez najlepszych łódzkich szefów kuchni, którzy nadali im nowoczesny charakter. Książka Łódzka Kuchnia Czterech Kultur pozwoli czytelnikom nie tylko lepiej poznać tradycyjną łódzką kuchnię, ale także przywróci zapomniane dania na nasze stoły. ____________________________________________ The heritage of Lodz of four cultures includes not only impressive factory buildings and beautiful architecture of tenement houses, but also something that we encounter every day - Lodz cuisine. Even though the residents of the Promised Land associate the cuisine with only a few popular dishes, it is worth taking a closer look at its multicultural richness. Included here are recipes for more than thirty delicious dishes derived from German, Jewish, Russian, and Polish cuisine, eaten in a pre-war Lodz. Starting from modest and poor meals served in the homes of factory employees through seasonal dishes from rural cottages to the sophisticated delights from factory owners' tables. Some of them are well known and are willingly cooked until today, such as zalewajka or prażoki, and other dishes, like Russian razsolnik or German wellfleisz, which we now rediscover. All proposals have been developed based on traditional recipes by top chefs from Lodz who provided them with modern character. The Lodz Cuisine of Four Cultures will allow readers not only to better understand the Lodz traditional cuisine, but will also restore the forgotten dishes to our tables.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

20
To jego boi się demon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
To jego boi się demon
Dostępny3 szt.

Czy diabeł istnieje naprawdę? A może opętania to tylko choroby psychiczne albo fenomeny ?kulturowe?? Nie wierzyć w istnienie diabła znaczy nie wierzyć Ewangelii, ponieważ to sam Chrystus dał apostołom władzę nad demonami i osobiście dokonywał egzorcyzmów. Celem napisania tej książki jest wyjście naprzeciw tym, którzy wciąż mają wątpliwości w tej dziedzinie. Opiera się ona na rozmowach autora ze słynnym egzorcystą, ojcem Gabriele Amorthem, przeprowadzonych w ciągu sześciu lat ich życia w tej samej wspólnocie zakonnej. To opowiadanie o faktach, które jednoznacznie potwierdzają prawdziwość i powagę działania Szatana, dowodzi absolutnej potrzeby posiadania egzorcystów przez każdą diecezję na świecie.

30,00 zł
25,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,50 zł

21
Kreatywni w biznesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywni w biznesie
Niedostępny
Brak

We współczesnym biznesie wygrywają kreatywni: Apple, Nike, Honda, CD PROJEKT, Reserved ? i wiele innych firm, które zatrudniają ludzi kreatywnych. Autor wyjaśnia, czym jest kreatywność, jak wykorzystać ją w biznesie i jak zarządzać firmą kreatywną. Książka zawiera wiele ciekawych przykładów ze świata i z Polski praktycznego wykorzystania kreatywności w biznesie. Polskiego czytelnika zainteresują przede wszystkim przykłady polskich firm, które postawiły na kreatywność ? i wygrywają. Książka łączy ciekawą narrację z elementami poradnika zarówno dla pracodawców, jak i pracowników. Prof. Jan Fazlagić specjalizuje się w zarządzaniu wiedzą, zrealizował ponad 40 projektów badawczych, był stypendystą Komisji Europejskiej Marie Curie Research Fellow oraz Komisji Fulbrighta, wykłada na uczelniach krajowych i zagranicznych, jest autorem 10 monografii naukowych oraz ponad 200 innych publikacji.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

22
Niemartwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemartwi
Niedostępny
Brak

Rok 2019 Nastąpiło nieuniknione, ale czy ktokolwiek mógł przypuszczać, że apokalipsa przybierze właśnie taki kształt? Michał Sander był lekarzem, ale od czterech lat żyje samotnie w Bieszczadach. Jego domem jest własnoręcznie zbudowana chata, a jedynym towarzyszem i przyjacielem biały wilk. W czasie polowania słyszy wstrząsający krzyk dziewczyny. Wiedziony ludzkim odruchem rzuca się na pomoc wpadając w sam środek przerażającego i mrocznego obrzędu. Tym samy krzyżuje jednak plany bojówce walczącej z niemartwymi... W tym czasie w Forcie Wilno detektyw Wiktor Strachowski prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Jedną z ofiar jest mężczyzna z dziurą w głowie, drugą – żywy trup bez śladów jakiegokolwiek urazu mózgu... Co czeka naszą cywilizację? Czy uda się ocalić człowieczeństwo jakie znamy? Czy przetrwamy? Mikołaj Marcela czerpie z klasyki gatunku (ResidentEvil, World War Z) przenosząc co najlepsze na nasz słowiański grunt. Inteligentna i mroczna opowieść, która sprawia, że czytelnik co rusz nasłuchuje policyjnych syren i krzyków przerażonego tłumu w oczekiwaniu apokalipsy.

14,90 zł
11,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,87 zł

23
Brylanty rosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brylanty rosy
Niedostępny
Brak

Debiutancki tomik poezji Joanny Sobolak ?Brylanty rosy? jest ilustrowanym zbiorem czternastu utworów. Każdy z nich opowiada oddzielną historię na poły poetyckim, na poły epickim językiem. Tworzą jednak spójny, przemyślany cykl i są odbiciem myśli oraz stanu emocjonalnego autora. Zawarte w tomiku wiersze inspirują do uruchomienia uśpionych mocy i podróży w głąb własnej duszy. Stanowią stymulację, natchnienie do poszukiwania prawdy, harmonii ze sobą i otaczającą przyrodą. Przesłaniem jest porzucenie wszystkich schematów i wsłuchanie się w głos własnego serca, a także odnalezienie pełnego szacunku dla wszystkich istot zamieszkujących Ziemię. ??Domaga się od ludzkości szybkiego odkrycia, Ukryta w pamięci komórkowej niezwykła tajemnica. Miłość topi twarde, lodowe bariery. Pojawia się szczery uśmiech i otwiera się abstrakcji granica?.

24,00 zł
17,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,72 zł

24
Czasem coś żywego. Teksty najważniejsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasem coś żywego. Teksty najważniejsze
Dostępny23 szt.

Wybór tekstów Konstantego Puzyny, ,,Keta", eseisty, jednego z najwybitniejszych polskich krytyków teatralnych, znawcy twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza, wnikliwego obserwatora polskiego życia kulturalnego, autora klasycznych tekstów poświęconych polskiej awangardzie teatralnej, m.in. działalności teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego. Autorem opracowania i wstępu jest Tadeusz Nyczek. Książka zawiera najważniejsze teksty Konstantego Puzyny pochodzące m.in. z tomów ,,Burzliwa pogoda", ,,Syntezy za trzy grosze", ,,Półmrok" a także eseje nie wydane dotychczas w książkach.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

25
Świadomość podświadomości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Świadomość podświadomości
Dostępny2 szt.

?Świadomość podświadomości? to poetycka opowieść o mocy słowa. Słowa, które potrafi poruszyć Ziemię lub sprawić, że nie stanie się NIC. Słowa, które może być twórcą szczęścia i przyczyną rozpaczy. Chcesz podarować komuś wrażenia? Chcesz dotknąć moich słów? Chciałbyś poczuć zapach silnych emocji? Chciałabyś poznać wachlarz różnorodnych uczuć? Ubrałam je dla Ciebie w słowa i stały się rzeczywistością na śnieżnobiałym papierze? ANICE

20,00 zł
10,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 10,00 zł

26
Myrna Nazzour Mistyczka jedności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myrna Nazzour Mistyczka jedności
Dostępny3 szt.

Jedna z największych współczesnych mistyczek Kościoła katolickiego opowiada o swoich niezwykłych objawieniach! Myrna Nazzour to chrześcijańska mistyczka i stygmatyczka z Damaszku w Syrii. Doświadcza ona tajemniczych ekstaz, otrzymuje przesłania od Jezusa i Maryi, a na jej ciele pojawiają się stygmaty. Z jej rąk oraz z ikony, która znajduje się w jej domu, wydziela się w tajemniczy sposób oliwa. Podczas rekolekcji i konferencji, które głosi na całym świecie, przekazuje przesłanie miłości oraz jedności Kościoła i rodziny. W tej książce Myrna opowiada o swoim życiu, wierze, modlitwie, a przede wszystkim o znakach i objawieniach, których doświadcza. Książka zawiera również pełne teksty wszystkich przesłań, które Myrna otrzymała od Jezusa i Maryi.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

27
Lalka-syrenka ze świecącym ogonem + akcesoria - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka-syrenka ze świecącym ogonem + akcesoria
Lean Toys
Niedostępny
Brak

Piękna lalka-syrenka z długimi włosami zachwyci każdą dziewczynkę. Zestaw zawiera akcesoria do zabawy. Światła o różnych sekwencjach uruchamia się przyciskiem. Wysokość lalki: ok. 33.0 cm

10,99 zł
28
Idź Mojżeszu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Idź Mojżeszu
Dostępny5 szt.

Legendarny, charyzmatyczny duszpasterz hipisów barwnie opowiada o swoim życiu, o słynnych młodzieżowych pielgrzymkach i hipisowskich zlotach, o mistykach i narkomanach. O cudach i Bożej Opatrzności, ale i demonach, z którymi się zmagał. O czterdziestu latach wychodzenia z Egiptu i odnajdywania Ziemi Obiecanej wraz z młodszymi i starszymi ludźmi, którym pomagał i doradzał, z którymi rozmawiał i dzielił się wiarą, których kochał i opłakiwał. Jeśli sięgniecie po tę książkę, przeczytacie m.in.: - jak pytanie pewnego kleryka zainspirowało go do zostania księdzem; jak stał się hipisem w sutannie; - jak obraz Jezusa Miłosiernego strzegł pól makowych; - jak służby bezpieczeństwa rozbijały hipisowskie zloty; - jak pewien ksiądz wyszedł zapłakany z konfesjonału; - jak narkotyki zastępuje zaćpanie Chrystusem; - jak msza może stać się elementem resocjalizacji; - jak kardynał Wyszyński witał hipisów w Częstochowie; - jak pewien narkoman stał się Rycerzem Maryi; - jak jedna z pielgrzymek odbyła się tylko dzięki pewnemu ateiście; - jak Pismo Święte może stać się rozjemcą w rodzinie; - jak powołanie czyni nas sakramentem dla innych ludzi; - jakie szczęście można odnaleźć w komunii świętej; - o demonach nałogów; - o zbawczych wydarzeniach, które odrywają ludzi od zła; - o świętym balowaniu; - o leczeniu miłością; - i o tym, z czego będziemy rozliczani.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

29
Prawo karne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo karne
Niedostępny
Brak

Publikacja prezentuje zasady i instytucje prawa karnego materialnego w postaci krótkiej informacji tekstowej, a także za pomocą tabel i wykresów. Przedstawia również wybrane tezy najważniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych, które ukazują praktyczne problemy związane ze stosowaniem omawianych norm. Nowe wydanie książki uwzględnia stan prawny na 1 lipca 2015 r. Zostało też wzbogacone sprawdzającymi wiedzę pytaniami kontrolnymi. Prosty i czytelny układ treści pozwala na szybkie przyswojenie, utrwalenie i powtórzenie materiału oraz dostrzeżenie wewnętrznych powiązań między analizowanymi problemami. Serię Diagramy wyróżnia: - zwięzłe ujęcie zagadnień ułatwiające szybkie utrwalenie wiadomości, - przejrzysty układ publikacji pozwalający na uporządkowanie wiedzy przed egzaminem lub kolokwium, - przystępna forma, - atrakcyjna cena.

19,90 zł
17,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,99 zł

30
Międzynarodowe prawo podatkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Międzynarodowe prawo podatkowe
Niedostępny
Brak

Podręcznik jest kompleksowym i aktualnym opracowaniem, które podejmuje problematykę międzynarodowego prawa podatkowego z perspektywy traktatowej i krajowego prawa podatkowego. W książce przedstawiono zagadnienia dotyczące: - relacji między międzynarodowym, europejskim i polskim prawem podatkowym, - eliminowania podwójnego opodatkowania, - międzynarodowej współpracy podatkowej - dynamicznie rozwijającej się dziedziny międzynarodowego prawa podatkowego, - międzynarodowego unikania opodatkowania i zapobiegania temu zjawisku.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

31
Opole przełomu wieków XIX/XX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opole przełomu wieków XIX/XX
Dostępny19 szt.

Opole na przełomie XIX i XX wieku to miasto dynamicznie rozwijające się. Centrum zyskuje wielkomiejski charakter, wzrok przyciągają eleganckie gmachy i kamienice. Krakauerstrasse ? reprezentacyjna ulica Opola ? tętni życiem. To zamożne i jednocześnie spokojne oraz tolerancyjne miasto, w którym obok siebie mieszkają katolicy, ewangelicy i żydzi. Książka w barwny sposób przybliża czasy, w których kilkuminutowy postój pociągu cesarza Wilhelma II na opolskim dworcu wywołał nie lada zamieszanie, a Franz Wachsmann dopiero rozwijał swoje zdolności muzyczne, dzięki którym w przyszłości zdobył dwa Oskary. Publikacja odkrywa wiele ciekawych historii z życia miasta. Poznamy jednego z najwybitniejszych niemieckich fotografików, dowiemy się, w jakich restauracjach serwowano wykwintne dania, a gdzie można było za niewielkie pieniądze zaspokoić głód oraz dlaczego Opole nazywano ?białym miastem? albo ?miastem urzędników?. Książka Opole przełomu wieków XIX/XX to opowieść o życiu miasta i jego mieszkańców, o zabudowie, rozwoju, instytucjach, ciekawych miejscach, imprezach kulturalnych. Spacer ulicami Opola umili ponad 200 unikatowych fotografii, liczne ciekawostki oraz dane adresowe, które ułatwią poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji. Do książki dołączono bezpłatne dodatki: - reprint planu miasta z 1894 roku - folder turystyczny Opola z 1938 roku ? polskie tłumaczenie

99,90 zł
71,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,97 zł

32
Puzzle 1000 elementów. Wilki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wilki
Castorland, 1000
Dostępny44 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: • wysoka jakość nadruku, • idealnie dopasowane elementy, • różnorodność kształtów, • wykonane z tektury o zwiększonej grubości, • odporne na zginanie. Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm

32,99 zł
28,04 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,95 zł

33
Puzzle 3000 elementów. Refleksje pełne spokoju - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3000 elementów. Refleksje pełne spokoju
Castorland, 3000 elementów
Dostępny65 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 92.0 x 68.0 cm Rozmiar opakowania: 38.0 x 26.5 x 5.0 cm

62,59 zł
53,20 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,39 zł

34
Mój zawód. Lekarz. Naklejki z brokatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój zawód. Lekarz. Naklejki z brokatem
Dostępny3 szt.

Książeczki edukacyjne z naklejkami. Brokat na okładce i naklejkach.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

35
Mój zawód. Weterynarz. Naklejki z brokatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój zawód. Weterynarz. Naklejki z brokatem
Niedostępny
Brak

Książeczki edukacyjne z naklejkami. Brokat na okładce i naklejkach.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

36
Jiaogulan. Chińskie zioło nieśmiertelności. Odporność, energia i łagodzenie objawów stresu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jiaogulan. Chińskie zioło nieśmiertelności. Odporność, energia i łagod...
Niedostępny
Brak

Autorzy opisują zastosowanie i działanie rośliny jiaogulan, która jest przedmiotem wielu badań oraz powszechnym środkiem leczniczym. Należy ona do grupy adaptogenów, czyli posiada właściwości wspomagające organizm w przystosowaniu się do niekorzystnych warunków środowiska. Aktywnymi składnikami tej rośliny są saponiny regulujące pracę układu krwionośnego, hormonalnego oraz funkcje umysłowe. Badania naukowe dowiodły, że jiaogulan zawiera co najmniej osiemdziesiąt dwie saponiny, podczas gdy w żeńszeniu ich liczba wynosi zaledwie dwadzieścia osiem. Jiaogulan wspiera funkcjonowanie organizmu, zapewniając ochronę przed stresem, który towarzyszy nam każdego dnia. Posiada szereg właściwości, od opóźniania procesu starzenia się organizmu, poprzez wzmacnianie odporności, do dodania energii. Stymuluje system immunologiczny i odporność na choroby, a także sprzyja lepszej adaptacji w warunkach wzmożonego wysiłku fizycznego oraz psychicznego. Działa również dobroczynnie na kresomózgowie, skutecznie łagodzi rozdrażnienie i pomaga zwalczać objawy depresji. Dzięki tej książce poznasz zdrowotne właściwości chińskiego zioła nieśmiertelności. Jiaogulan jest idealnym suplementem diety dla sportowców, ponieważ zwiększa wydajność mięśnia sercowego, poprawia wykorzystanie tlenu i przyspiesza regenerację po wysiłku fizycznym. Ponadto wyrównuje poziom cholesterolu, wzmacnia wątrobę i poprawia apetyt. Ma też działanie antyoksydacyjne. Zioło na współczesne dolegliwości.

29,20 zł
21,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,88 zł

37
Etyka! Poradnik dla grzeszników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka! Poradnik dla grzeszników
Niedostępny
Brak

Ta książka mimo wszystko jest po to, by uczynić Was lepszymi Wszystkie książki na tematy moralne są budujące albo kiepskie. Taki to już gatunek. Karty na stół! Czy będę Was pouczał, jak macie żyć? Poniekąd tak. Czy będę moralizował? Miejscami, ale nie za wiele. Czy uważam się za lepszego od Was, skoro chcę Was pouczać? Nie. To dlaczego to robię? Bo umiejętność ważenia argumentów moralnych, roztropnego i sprawiedliwego oceniania postępków swoich i postępków innych ludzi oraz krytycznej analizy własnych i cudzych przekonań moralnych zawsze pociąga nas ku górze, czyli doskonali. Każdy, kto liznął etyki, jest choć trochę lepszy niż wtedy, gdy jeszcze o etyce nic nie wiedział, jakkolwiek nie znaczy to, że w ogóle jest dobry ani że nad innymi góruje. Tyle więc mogę Wam obiecać - jeśli przeczytacie tę książkę uważnie, z pewnością staniecie się nieco lepsi niż przed jej lekturą. Nauczycie się lepiej niż dotąd rozważać swoje i cudze zamiary i uczynki. Tym samym zyskacie większą szansę uniknięcia niektórych złych postępków i niesprawiedliwych ocen. A w dodatku nie będziecie powtarzać wielu niemądrych rzeczy, które na co dzień większość z nas mówi, próbując, bez wprawy, wdawać się w dyskusję etyczną i w etyczne oceny. Na przykład nie będziecie mówić, że „nikt nie ma prawa Was oceniać”...

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

38
Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego kota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co jest, kocie? Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zrozumieć swojego ko...
Niedostępny
Brak

Masz kota na punkcie kota? Pragniesz lepiej poznać kocią naturę? Dzielisz dom ze zwierzakiem, którego reakcji nie rozumiesz lub który zachowuje się w sposób niemożliwy do zaakceptowania przez domowników? Nie kupuj kota w worku! Ten poradnik omawia kocie zwyczaje, potrzeby i reakcje oraz przybliża informacje dotyczące opieki nad kotem, m.in. zasady właściwego żywienia, pielęgnacji i organizacji przestrzeni. Dzięki książce dowiesz się również, jak wybrnąć z kłopotów w kocio-ludzkim domu, zarówno w sytuacjach codziennych, takich jak korzystanie z kuwety czy wizyta u weterynarza, jak i nietypowych, np. przeprowadzka, narodziny dziecka czy wyjazd. Dlaczego poradnik trafia w Samo Sedno? • wskazuje przyczyny kocich zachowań i wyjaśnia ich związek ze zdrowiem pupila, • pokazuje, kiedy problem ma źródło w kociej naturze, a kiedy jest wynikiem działania i reakcji opiekuna, • podpowiada, jak interpretować kocią mowę oraz rozumieć sygnały zapachowe, wzrokowe i dźwiękowe wysyłane przez kota, • zawiera praktyczne wskazówki i rozwiązania najczęstszych problemów behawioralnych, np. brudzenie w domu, konflikty między kotami, niszczenie mebli, kocia agresja czy lenistwo. Małgorzata Biegańska-Hendryk – technik weterynarii, kocia behawiorystka. Wieloletnia wolontariuszka Fundacji Kocie Życie, prowadząca dom tymczasowy i przydomowy szpital dla kotów bezdomnych, propagatorka idei powszechnej sterylizacji zwierząt. Swoją wiedzą dzieli się na szkoleniach z behawioryzmu i pierwszej pomocy dla zwierząt. Prywatnie szczęśliwa opiekunka czterech kotów.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

39
Morderstwo na Korfu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Morderstwo na Korfu
Niedostępny
Brak

Kolejny kryminał Alka Rogozińskiego Joanna, popularna romansopisarka, wyrusza na wielkie greckie wakacje, na których zamierza w spokoju skończyć pracę nad swoją nową książką. Niestety, spokój to ostatnie, co jest jej dane. Już pierwszego dnia autorka staje się świadkiem morderstwa. Szybko okazuje się, że mógł je popełnić tylko ktoś, kto wraz z nią zamieszkał w niewielkim pensjonacie, znajdującym się na pięknej wyspie Korfu. Kto z jedenastki na pozór sympatycznych urlopowiczów okaże się bezwzględnym zabójcą? Morderstwo na Korfu to druga z serii komedii kryminalnych, których bohaterkami są Joanna, popularna autorka romansów, i jej menedżerka Betty.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

40
Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego
Dostępny2 szt.

Książka autorstwa Dominiki Jagielskiej oraz Janiny Kostkiewicz Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego jest odkrywczym i z wielu względów ważnym studium historyczno-biograficznym. Wprowadza czytelnika w szczególny mikrokosmos idei i problemów. Na planie pierwszym plasuje się tutaj zagadnienie transcendencji i duchowości, ściśle związane z normą samorozwoju osobowego oraz uczestnictwa społecznego, a jedno i drugie jest źródłem wychowania katolickiego. Musiało upłynąć wiele lat, by życie i dzieło A. Niesiołowskiego, tak ważnego reprezentanta społeczno-pedagogicznej myśli katolickiej, zostało dostrzeżone, zaprezentowane i ocenione oraz wprowadzone do współczesnego obiegu naukowego. Pierwszeństwo w tej mierze należy do Janiny Kostkiewicz, która po raz pierwszy wydobyła na światło dzienne postać Niesiołowskiego w monografii Kierunki i koncepcje pedagogiki katolickiej w Polsce 1918-1939 (2013). Dużą zasługą Dominiki Jagielskiej oraz Janiny Kostkiewicz jest to, że pokonały granice milczenia i zapomnienia, że ukazały ideologiczne przyczyny dyskwalifikowania i marginalizacji myśli społecznej wyrosłej na gruncie prawd ewangelicznych i nauczania Kościoła. Pośrednio, ale w sposób wyraźny, dzięki przedstawianej książce można dostrzec pole zaległości, obszar braków badawczych i problemów, które należy podjąć i rozwiązać, by uzupełnić i wzbogacić dotychczasowy, dalece niepełny obraz polskiej myśli humanistyczno-społecznej XX wieku. Oby te ustalenia stały się impulsem do szerszej i systematycznej pracy badawczej nad myślą i praktyką katolickiej pedagogiki w naszym kraju”. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Wiesława Theissa Prof. dr hab. Janina Kostkiewicz – pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, kierownik Zakładu Pedagogiki Szkoły Wyższej i Polskiej Myśli Pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki UJ. Autorka prac z zakresu aksjologicznych podstaw pedagogiki ogólnej i uniwersyteckiej, badaczka pedagogiki katolickiej w Polsce. Współautorka i redaktor 12 książek, w tym: trzytomowej serii „Pedagogie katolickich zgromadzeń zakonnych. Historia i współczesność” (2012, 2013, 2015); Aksjologia edukacji dorosłych (2004), Uniwersytet i wartości (2007), Aksjologia w kształceniu pedagogów (2008), Chrześcijańskie inspiracje w pedagogice (2011). Redaktor naczelna rocznika „Polska Myśl Pedagogiczna”. Autorka monografii: Sytuacja szkolna początkujących licealistów (1992), Wychowanie do wolności wyboru. Ponadczasowy wymiar pedagogiki F.W. Foerstera (1998, 2008), Kierunki i koncepcje pedagogiki katolickiej w Polsce 1918-1939 (2013). Dr Dominika Jagielska – pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, asystent w Zakładzie Pedagogiki Szkoły Wyższej i Polskiej Myśli Pedagogicznej w Instytucie Pedagogiki UJ. Autorka monografii Hybrydy ideologii edukacyjnych polskich polityków (2014) oraz rozpraw: Problem ideologii w wychowaniu z perspektywy personalizmu chrześcijańskiego (2011), Filozoficzne podstawy systemu pedagogicznego zmartwychwstańców w pismach Piotra Semenenki (2013), Wybrane pojęcia i kategorie konserwatywnych koncepcji wychowania społecznego z lat 1918-1939 w Polsce (2015). Pedagogika humanizmu społecznego Andrzeja Niesiołowskiego Wstęp (Janina Kostkiewicz) Rozdział 1. Życie i dzieło Andrzeja Niesiołowskiego (Janina Kostkiewicz) 1.1. Przedstawiciel pokolenia wielkiej miłości Ojczyzny 1.2. Życie, studia, praca, rodzina - wojenna zagłada 1.3. Twórczość naukowa i działalność społeczna 1.3.1. Młodzieńczy program pracy społeczno-wychowawczej 1.3.2. Praca naukowa i publicystyczna 1.3.3. Człowiek czynu - działalność społeczna i polityczna 1.3.4. Rękopisy z oflagów Rozdział 2. Pedagogika humanizmu społecznego jako "zobowiązanie do osobowego rozwoju" 2.1. Humanizm pedagogiki Andrzeja Niesiołowskiego - cechy charakterystyczne (Janina Kostkiewicz) 2.2. Między pedagogiką kultury a pedagogiką personalistyczną (Janina Kostkiewicz) 2.2.1. Pedagogika kultury: praca oświatowa jako autorska koncepcja "podniesienia" narodu po zaborach a) Formy i metody pracy oświatowej na rzecz rozwoju kulturalnego b) Koncepcja kół oświatowo-wychowawczych 2.3. Personalizm jako: postawa i metoda działania, "narzędzie naprawy" kultury i losów cywilizacji, antyteza epoki totalitaryzmów (Janina Kostkiewicz) 2.4. Propersonalistyczne aspekty pedagogiki i wychowania 2.4.1. Ideał wychowania "nowego człowieka" − założenia i pedagogiczne środki realizacji (Dominika Jagielska) 2.4.2. Ideologia wychowawcza - próba zmiany znaczeń (Janina Kostkiewicz) a) Zasadność podejmowania zagadnienia ideologii wychowawczej na gruncie pedagogiki b) Geneza i podstawowe właściwości ideologii w ujęciu Andrzeja Niesiołowskiego 2.4.3. Pojęcie, funkcje i struktura ideologii w koncepcji Andrzeja Niesiołowskiego (Dominika Jagielska) 2.4.4. Katolicka ideologia wychowawcza (Dominika Jagielska) a) Religia a ideologia w koncepcji Andrzeja Niesiołowskiego b) Struktura i założenia katolickiej ideologii wychowawczej Rozdział 3. Pedagogika społecznego humanizmu jako "zaangażowanie w przebudowę struktur życia społecznego" 3.1. Wychowanie do życia w społeczeństwie i dla społeczeństwa (Dominika Jagielska) 3.1.1. Kultura społeczna i naród jako fundamenty wychowania społecznego a) Kultura społeczna i jej znaczenie wychowawcze b) Naród jako nośnik kultury społecznej 3.1.2. Wychowanie społeczne - założenia, cele, metody realizacji 3.1.3. Kondycja rodziny i jej rola w wychowaniu do życia w społeczeństwie i dla społeczeństwa 3.1.4. Znaczenie oświaty dla rozwoju społeczeństwa - dlaczego niemożliwa jest oświata neutralna światopoglądowo? 3.2. Sprawiedliwość społeczna w pismach Andrzeja Niesiołowskiego (Dominika Jagielska) 3.2.1. Kwestia robotnicza i chrześcijański program społeczny 3.2.2. Sytuacja polskiej wsi. Bieda i bezrobocie a problem reagraryzacji 3.2.3. Inne problemy ówczesnego społeczeństwa i propozycje ich rozwiązania w piśmiennictwie Andrzeja Niesiołowskiego 3.3. Humanizm społeczny w pedagogicznym myśleniu o reformie struktur społecznych - idea i rola organizacji (Janina Kostkiewicz) Zakończenie (Dominika Jagielska) Bibliografia (Dominika Jagielska, Janina Kostkiewicz) Bibliografia prac Andrzeja Niesiołowskiego Opracowania i literatura uzupełniająca Załączniki Wybór pism Andrzej Niesiołowski − Problemat konsumenta kulturalnego i polityki kulturalnej (wybór i opracowanie Dominika Jagielska) Andrzej Niesiołowski − Metody realizacji wychowania społecznego (wybór i opracowanie Janina Kostkiewicz) Andrzej Niesiołowski − Założenia aksjologiczne katolickiej ideologii wychowawczej (wybór i opracowanie Janina Kostkiewicz) Andrzej Niesiołowski − [Recenzja]: Ludwik Chmaj: Kierunki i prądy pedagogiki współczesnej, "Nasza Księgarnia". Warszawa 1958, s. 752 (wybór i opracowanie Janina Kostkiewicz) Dokumenty z życia i pracy Andrzeja Niesiołowskiego (pozyskanie - Janina Kostkiewicz) Dyplom nauczyciela szkół średnich Podanie o wszczęcie przewodu habilitacyjnego Fragmenty korespondencji w sprawie rękopisów z oflagu Fotografie

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

41
Spotkanie z Ramą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spotkanie z Ramą
Niedostępny
Brak

Sir Arthur C.Clarke (1917-2008) – fizyk, astronom, twórca znakomitych programów i filmów popularnonaukowych, chyba najwybitniejszy pisarz SF. Autor blisko 40 książek, w tym tak słynnych jak Imperialna ziemia, Fontanny raju, a przede wszystkim cykle Odyseja czasu i Odyseja kosmiczna, chyba najsłynniejszy cykl literatury SF, rozsławiony dodatkowo dzięki genialnemu filmowi Stanleya Kubricka. A wśród książek Clarke'a szczególną sławą cieszy się Spotkanie z Ramą, książka obsypana chyba wszystkimi możliwymi nagrodami literackimi SF, m.in. Hugo, Nebula. Locusa, Jupitera. W roku 2131 w Układzie Słonecznym pojawia się obcy obiekt, adekwatnie nazwany z mitologii hinduskiej Ramą. Obiekt prezentuje się na tyle fascynująco, że Ziemianie organizują wyprawę w celu dokładnego przyjrzenia się temu zadziwiającemu tworowi. To z pozoru proste zadanie niespodziewanie staje się przyczynkiem do całej serii zaskakujących wydarzeń.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

42
Pusty cmentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pusty cmentarz
Niedostępny
Brak

Drugi tom kryminalnych historii Ramira Pinilli rozgrywających się na baskijskiej prowincji. Kiedy ginie piękna Anari, zakochana w obcym nie-Basku, a wkrótce zostaje rozstrzelany jej brat – podejrzenie pada na ukochanego. Śledztwo ponownie prowadzi księgarz-detektyw. Jedna z legend baskijskich – o kochankach, którzy przez groby wpadają do morza i tak żyją długo i szczęśliwie – pobudza wyobraźnię mieszkańców miasteczka.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Ostatnie lato w Nebrasce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ostatnie lato w Nebrasce
Niedostępny
Brak

Nebraska, lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Szesnastoletnia Sheridan, śliczna adoptowana córka wpływowych i zamożnych Grantów, mieszka z rodziną na prowincji. Monotonia życia, zaściankowość ludzi i złośliwości macochy przytłaczają niezwykle zdolną dziewczynę. Na szczęście jest ciotka Isabella, są książki, konie i muzyka, którą Sheridan kocha ponad wszystko. Jest też szkolny zespół muzyczny i jego lider, Brandon. Biblioteka ciotki odkrywa przed Sheridan nieznany świat, pełen pasji, wolności i namiętności. Kolejni mężczyźni: pomocnik na farmie, jeździec rodeo i pisarz pokazują jej wszystkie odcienie miłości i zmysłowości. Czy światem naprawdę rządzi seks? Czy jest w nim miejsce na miłość? W tym samym czasie Sheridan znajduje pamiętniki tajemniczej Carolyn, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Emocje rosną aż do chwili, gdy w Halloween dzieje się coś strasznego. Dopiero teraz staje się jasne, komu Sheridan naprawdę może zaufać… Fascynująca powieść o najważniejszych wyborach w życiu młodej dziewczyny. Nele Neuhaus znana jest czytelnikom głównie jako autorka bestsellerowych kryminałów. Pisać zaczęła już jako młoda dziewczyna, a swoimi kryminałami zdobyła sławę na świecie. Pasjonatka jeździectwa, pisze też książki o koniach dla młodzieży, a Ostatnie lato w Nebrasce to jej pierwsza powieść dla młodych dorosłych.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

44
Pax 4. Bjera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pax 4. Bjera
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.18

Czwarta część popularnej serii urban fantasy o braciach z Mariefred. W miasteczku zaczynają znikać pieniądze, wartościowe przedmioty i ukochane zwierzątka domowe. Na pierwszym miejscu listy podejrzanych znajduje się Alrik. Źródło kradzieży jest jednak zupełnie inne – ktoś wyczarował bjerę! Plany czarnej czarownicy powoli zaczynają stawać się rzeczywistością.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

1 osoba kupiła
45
Pax. Tom 3. Myling - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pax. Tom 3. Myling
Niedostępny
Brak

Trzeci tom przygód Alrika i Vigga walczących z ciemnymi siłami, które zakłócają spokój w Mariefred. Jest Halloween. W szkole chłopców mrowi się od potworów i zombie. Wieczorem zorganizowano zabawę i pochód duchów. Ale wśród przebierańców jest też myling. Wypatrzył swoje ofiary i chce dokonać zemsty. Jak Alrik i Viggo mogą go powstrzymać? Gdy próbują dotrzeć do prawdy, wpadają na trop przerażającej tajemnicy.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

46
Wielka księga rysunków Zuzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga rysunków Zuzi
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Dobrze znana z serii MDRA MYSZ Zuzia zachęca do rysowania, malowania, wycinania, klejenia! „Wielka księga…” to kolorowanka dla dzieci w dużym wygodnym do rysowania formacie. Kredki w dłoń – i do dzieła! W pogodnej i rozbudzającej wyobraźnię kolorowance nie ma granic innych niż dziecięca fantazja.

10,60 zł
7,95 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,65 zł

1 osoba kupiła
47
Bóg lubi tych którzy walczą. O męskości, powołaniu i mocy modlitwy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bóg lubi tych którzy walczą. O męskości, powołaniu i mocy modlitwy
Niedostępny
Brak

Redaktor Gościa Niedzielnego , autor kultowych felietonów opowiada o swojej wierze, powołaniu oraz doświadczeniach Bożego prowadzenia i objawiania się Jego mocy w swoim życiu. Pokazuje, co w świetle wiary znaczy być mężczyzną i jaką rolę odgrywają w tym walka i modlitwa. Przekonuje, że oddanie swojego życia Jezusowi to najlepsza inwestycja, jaką może poczynić myślący rozsądnie człowiek. W książce Bóg lubi tych, którzy walczą przeczytacie m.in.: - jak autor odkrył, że jest łajdakiem; - za co wyrzucono go z ministrantów; - jak w pewne niedzielne popołudnie spadła na niego radość; - jak Bóg go rozpieszcza; - jaką polisę ubezpieczeniową dała swoim dzieciom jego mama; - o oświadczynach w Kaplicy Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach; - jak Bóg daje nam nasz chleb powszedni; - czy mężczyzna powinien być wojownikiem; - dlaczego chrześcijaninowi nie można niczego ukraść; - o uzdrowieniach wewnętrznych i zewnętrznych; - jak Bóg rozmnaża czas; - czym różnią się wiara mężczyzny i wiara kobiety; - dlaczego człowiek nie może pozwolić sobie na neutralność w sferze duchowej; - co jest jedyną bronią diabła; - dlaczego pieniądze są ważne dla chrześcijanina; - co kapusta ma wspólnego z dbaniem o własną duszę; - dlaczego każdy chrześcijanin powinien bronić się przed klerykalizacją; - co jest najważniejsze w seksie; - dlaczego być mężczyzną to przede wszystkim być ojcem; - czy Polacy są narodem wybranym; - o piorunujących skutkach modlitwy pewnego paulina; - co zrobić, aby się nie bać.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

48
Wypchane bociany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypchane bociany
Dostępny190 szt.

Brawurowo napisana powieść, w której fikcja miesza się z prawdą, marzenia z realnością, a zbrodnia z karą. Jej bohaterowie to nie są ani zwykli emigranci, ani grzeczni chłopcy. Z Polski lat 80. uciekli nie tylko przed szarą ekonomiczną rzeczywistością. Oszustwo mają we krwi i wykorzystają każdą sposobność, aby zdobyć kolejne, jeszcze większe pieniądze. Ich droga do Kanady to szlak znaczony przekrętami: Szwecja, Dania, Niemcy były niczym złotonośne poletka. Kiedy w kolejnym kraju kończyły się możliwości, żeby „zarobić a się nie narobić”, sprytni emigranci „zmieniali klimat”. Upragniona, zamożna Kanada jawiła się im niczym El Dorado. Kiedy do niej dotarli, rozwinęli skrzydła. Przyjaźń? Czegoś takiego nie ma w świecie zła. Miłość? Tylko do pieniędzy. Aby dolary płynęły szerokim strumieniem, są w stanie posunąć się do wszystkiego. Nawet do morderstwa.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

49
Król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
Niedostępny
Brak

Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w „Brooklynie”, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu – o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli. Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna – bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku. Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili. Mocna historia opowiedziana mądrze i nienachalnie. Subtelny i nieśpieszny rytm powieści idealnie współgra z poważnym przepoczwarzaniem się głównego bohatera. Rzeczy ważne stają się wyraziste na tle lekko rozmytych w upalnym lecie niedopowiedzeń. Z końcem wakacji chłopiec jest dojrzałym i silnym człowiekiem, choć nadal ma mało lat. Ujęło mnie szczególnie, że historie takie jak ta umykają nam (czyli i dzieciom, i dorosłym) jak przejeżdżające obok dalekobieżne pociągi, a tu możemy przeżyć wszystko w lekko zwolnionym tempie i przypomnieć (albo uświadomić) sobie, że nic nie jest na zawsze, a koniec jest nowym początkiem Chciałabym, żeby ten tytuł wszedł do kanonu lektur i "gimbaza" mogła sobie podyskutować. Katarzyna Wasilkowska

23,90 zł
16,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,17 zł

50
Król Maciuś Pierwszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Maciuś Pierwszy
Niedostępny
Brak

Maciuś po śmierci swego ojca, króla, chcąc nie chcąc dziedziczy koronę. Ponieważ jest dzieckiem, sąsiednie państwa szybko wypowiadają mu wojnę, spodziewając się łatwego zwycięstwa. Maciuś wojnę wygrywa, ale nie spoczywa na laurach. Zostaje władcą reformatorem. Uczy się rządzić mądrze i sprawiedliwie, zawiera przyjaźń z czarnoskórym królem ludożerców Bum-Drumem, a wreszcie wpada na pomysł, żeby dać dzieciom pełnię praw i stworzyć dziecięcy sejm. Reformy Maciusia budzą sprzeciw innych monarchów i wybucha kolejna wojna. Król zostaje podstępnie pokonany, pojmany i skazany na wygnanie.

14,99 zł
11,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

Wróć do góry