hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.09.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 27 września 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Tylko martwi nie kłamią (Katarzyna Bonda), na drugim Mały książę - gry dydaktyczne (Marcin Kowalski). Kolejny produkt to Beanie Boos Duke - biało-brązowy piesek średni (Ty Inc.) oraz TY Beanie Boos. Małpka Coconut, 15 cm (Meteor).
1
Tylko martwi nie kłamią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko martwi nie kłamią
Dostępny4 szt.

Profiler policyjny musi rozwikłać zagadkę śmierci śmieciowego barona, którego ciało znaleziono w jednej z katowickich kamienic. Wszystkie poszlaki wskazują na biznesowe porachunki, ale Hubert Meyer czuje, że sprawa może mieć związek z morderstwem sprzed 17 lat.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

10 osób kupiło
2
Mały książę - gry dydaktyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały książę - gry dydaktyczne
Dostępny4 szt.

Poznaj wszystkie planety, które odwiedził Mały Książę! Zgromadź kolekcję cytatów z książki! Niech zwyciężą najlepsi! Gry edukacyjne z serii Między nami graczami: zachęcają do dokładnego czytania lektur szkolnych, pobudzają wyobraźnię, rozwijają spostrzegawczość, ćwiczą zdolności manualne, uczą odpowiedzialności i pracy w grupie.

17,90 zł
15,75 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,15 zł

3 osoby kupiły
3
Beanie Boos Duke - biało-brązowy piesek średni - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beanie Boos Duke - biało-brązowy piesek średni
Ty Inc.
Niedostępny
Brak

Zabawka pluszowa Beanie Boos DUKE - biało-brązowy piesek średni. Rozmiar 15 cm. Dla dzieci w wieku od 3 lat.

24,70 zł
21,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,96 zł

4
TY Beanie Boos. Małpka Coconut, 15 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TY Beanie Boos. Małpka Coconut, 15 cm
Meteor
Niedostępny
Brak

Starannie wykonana z wysokiej jakości materiałów, urocza i miękka w dotyku maskotka Beanie Boos – idealna do przytulania! Rozmiar maskotki: 15.0 cm

25,10 zł
22,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,51 zł

5
Odkrywamy na nowo. Wiedza o społeczeństwie. Część 1. Podręcznik wieloletni dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odkrywamy na nowo. Wiedza o społeczeństwie. Część 1. Podręcznik wielol...
Niedostępny
Brak

Numer dopuszczenia 488/1/2012/2015 Treści oraz walory dydaktyczne podręcznika pozwalają na realizację jednego z najważniejszych celów kształcenia na IV etapie edukacyjnym, jakim jest „kształtowanie u uczniów postaw warunkujących sprawne i odpowiedzialne funkcjonowanie we współczesnym świecie”. Rozdziały wzbogacono dodatkowymi informacjami, ciekawostkami oraz nieszablonowymi podpisami do ilustracji, które zawierają interesujące przykłady, a tym samym zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy. Znajdujące się na końcu rozdziałów podsumowania stanowią syntezę zawartych w nich treści. Ułatwiają także zapamiętanie i utrwalanie wiedzy.

50,10 zł
45,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

6
Marsjanin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marsjanin
Niedostępny
Brak

Teraz jest pewien, że będzie pierwszym, który tam umrze! Mark Watney kilka dni temu był jednym z pierwszych ludzi, którzy stanęli na Marsie. Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair… Na podstawie książki powstał wyreżyserowany przez Ridleya Scotta film, w którym główną rolę gra Matt Damon.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

7
Metafizyczne podstawy nauki o cnocie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metafizyczne podstawy nauki o cnocie
Dostępny2 szt.

Immanuela Kanta Nauka o cnocie ukazała się po raz pierwszy w 1797 r. jako część druga po wydanej niedługo przedtem Nauce o prawie (Rechtslehre) jego Metafizyki moralności. Kant rozwija w niej i konkretyzuje swoje najistotniejsze idee z filozofii moralności, przedstawione już w Uzasadnieniu metafizyki moralności (1785) i Krytyce praktycznego rozumu (1789), przy czym wyraźnie wykracza poza przeważającą w tych wcześniejszych dziełach refleksję nad formalnymi zasadami etycznymi, zwracając się w większej mierze ku etyce szczegółowej i rozpatrując różne specyficzne typy obowiązków, jakie człowiek ma spełniać w stosunku do innych i wobec samego siebie. Wydawane tłumaczenie będzie pierwszym polskim przekładem tej ważnej rozprawy, rzucającej wiele światła na całą praktyczną filozofię niemieckiego klasyka.

34,00 zł
24,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,52 zł

8
Siekiera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siekiera
Dostępny8 szt.

Ludvík Vaculík (1926-2015) jest obok Milana Kundery i Bohumila Hrabala najważniejszym czeskim prozaikiem. Uznanie wśród czytelników i krytyki literackiej zdobył w 1966 roku powieścią Siekiera, która wraz z Żartem Milana Kundery została wybrana w Ankiecie „Lidovych novin“ książką roku. Kolejne powieści Ludvíka Vaculíka: Świnki morskie, Wyprawa na Pradziad, Pożegnanie w dziewicy i in. będą ukazywać się w Starej Szkole. Ludvík Vaculík zasłynął również jako mistrz felietonu oraz komentator wydarzeń politycznych i społecznych. Jego manifesty, przede wszystkim Dwa tysiące słów oraz wystąpienie na IV Zjeździe Pisarzy Czechosłowackich miały duży wpływ na zmiany, których efektem była tzw. Praska Wiosna. – Dałeś królikom? – zapytał tato, klepiąc kosę. – Dałem – powiedział brat na Słowacji. – A miałeś nie dawać! – krzyknął tato podstępnie. – No przecież nie dałem! – krzyknął brat. A tu, gdzie została w drewnie głęboka rysa, uderzył młotek. Brat, który tak naprawdę nakarmił króliki, zdążył uskoczyć, więc dziś jest na Słowacji. Do tej chwili ten dialog był ulubionym dowcipem taty, dopóki brat nie postanowił, że go odegra – fragment powieści. Powracający w rodzinne morawskie góry praski dziennikarz dokonuje bilansu swojego życia. W tej opowieści, w której przyszłość przenika się z przeszłością, utopia z wyzyskiem, a zdrowy rozsądek z posłuszeństwem, jedynymi drogowskazami pozostają ponadczasowe ludzkie wartości. Siekiera jest dowodem na to, że sytuacja człowieka w społeczeństwie i w rodzinie nie zmieniła się w przeciągu ostatniego półwiecza tak bardzo, jak zwykliśmy sądzić. Ta powieść wciąż jest niezwykle aktualna.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

9
Bezpieczeństwo podejście wartościujące - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Bezpieczeństwo podejście wartościujące
Dostępny1 szt.

Życie jest takie, jak staranie o nie, ale jesteśmy bezsilni, bo siłę zabierają nam silni. Ludzkie zachowania są rozpostarte pomiędzy rozumem i sercem, percepcją i pragmatyzmem, intuicją i idealizacją faktu, co w różny sposób tworzy przejście pomiędzy wolnością i bezpieczeństwem. Pytanie, jakie zadałam w książce, nie jest jednolite, bo dotyczy wszystkich wspomnianych kwestii i sprowadza się do analiz tęczy bezpieczeństwa i wolności, jako naczelnego systemu wartości społeczeństw ludzkich i jednostki. Mimo wielu trudnych i rozbieżnych tematów książka ma wydźwięk należny filozofii ekonomii społecznej w minimalnym zaś stopniu konstrukcyjny, tj. wojskowy, strukturalny. Czytelnik nie znajdzie definicji kluczowego pojęcia bezpieczeństwo, są odniesienia do form, odmian, poziomów ale definicja ma powstać w umyśle odbiorcy, gdyż jest ona intencjonalna, subiektywna. Do bezpieczeństwa można bowiem podchodzić w sensie filozoficznym, społecznym, psychologicznym, ekonomicznym, politycznym i ściśle strukturalnym, czynnościowym, militarnym. (Fragment Wprowadzenia autorki)

32,00 zł
16,96 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 15,04 zł

10
Teologia biblijna w.2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teologia biblijna w.2015
Dostępny15 szt.

Teologia biblijna to dyscyplina naukowa, stanowiąca istotny dział biblistyki, powszechnie uprawiana przez Ojców Kościoła (bez używania takiej nazwy), która została ponownie odkryta w ramach odnowy biblijnej. Stała się przedmiotem studiów teologicznych i została zalecona zarówno przez dokumenty Stolicy Apostolskiej jak i Sobór Watykański II. Posługując się sformułowaniem Stanisława Lyonetta SJ, można określić teologię biblijną jako: systematyczny i wyprowadzony w świetle wiary wykład nauki Pisma Świętego. Wykład ten może dotyczyć całej Biblii i wtedy mówimy ogólnie o teologii biblijnej, może dotyczyć Starego lub Nowego Testamentu, wtedy mamy odpowiednio teologię Starego Testamentu lub teologię Nowego Testamentu. Możemy ograniczyć zakres rozważań do jednego autora lub jednej księgi. Mówimy na przykład o teologii św. Pawła, o teologii Janowej, teologii Listu do Hebrajczyków itp. Prezentowana pozycja pragnie ukazać syntetyczny obraz nauki na temat całego Pisma Świętego, czym różni się od większości tego rodzaju opracowań. Całość materiału podzielono na dziewięć rozdziałów, które kolejno omawiają następujące tematy: Bóg; Duch Święty; Jezus Chrystus; Stworzenie upadek nowe stworzenie; Człowiek; Lud Boży; Przymierze; Odpowiedź człowieka etyka biblijna; Ku Pełni biblijna eschatologia.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

11
Łódź, Zgierz, Pabianice. Plan miasta 1:24 500 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łódź, Zgierz, Pabianice. Plan miasta 1:24 500
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.09

Mapa laminowana Łodzi w skali 1:24 500 Pabianice w skali 1:20 000 Zgierz w skali 1:20 000 Turystyczna mapa okolic w skali 1:260 000.

15,90 zł
11,29 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 4,61 zł

12
Błękitna lista - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Błękitna lista
Dostępny11 szt.

Kiedy nadkomisarz Georg Dengler zdaje sobie sprawę, że Federalny Urząd Kryminalny usiłuje z mało znaczącego terrorysty zrobić kozła ofiarnego, składa skargę, a wkrótce potem ostentacyjnie odchodzi z policji, aby odtąd wieść żywot prywatnego detektywa śledzącego niewierne żony. Nieoczekiwanie trafia się mu jednak ciekawe zlecenie - ma wyjaśnić zagadkę katastrofy lotniczej linii Lauda Air, która wydarzyła się dwanaście lat temu. Rzekomo zginął w niej Peter Stein, profesor ekonomii z uniwersytetu w Innsbrucku, lecz ten kilka chwil po katastrofie dzwonił do córki, aby ją zawiadomić, że spóźnił się na samolot, jest zdrów i cały. Po tej rozmowie profesor zaginął. Na pokładzie wraku odnaleziono jego walizkę i uznano za jedną z ofiar, jednak sprawa jego śmierci do dziś niepokoi jego córkę.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry