hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.08

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 8 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ustawienia systemowe (J. Karpenkov i N. Matveeva), na drugim Ostatni pielgrzym (Sven Gard). Kolejny produkt to Creativo. Confetti cekinowe kółka (Astra) oraz Zima koloru turkusu (Carina Bartsch).
1
Ustawienia systemowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawienia systemowe
Dostępny54 szt.

Fenomen ustawień systemowych fascynuje umysły i serca wielu ludzi. Tym, którzy biorą udział w sesji ustawieniowej po raz pierwszy, to co się na niej dzieje wydaje się cudem. Obserwatora zadziwia to, że całkowicie obcy sobie ludzie wypełniający rolę zastępców uzyskują dostęp do informacji o rodzinnych czy organizacyjnych systemach. Zachwyca tempo zmian zachodzących w stanie klienta, a co za tym idzie i w jego codziennych sprawach. Wstrząsa prostota procesu i skala następujących zmian. Niniejsza książka jest zbiorem esejów i można ją czytać od dowolnego miejsca, które wyda się interesujące. Tylko jedno ostrzeżenie – nie warto, żeby czytali ją ci, którzy nie chcą zmieniać swojego życia na lepsze.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

4 osoby kupiły
2
Ostatni pielgrzym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Ostatni pielgrzym
Dostępny1 szt.

Tommy Bergmann, detektyw policyjny, bada sprawę zabójstwa Carla Oscara Krogha ? członka ruchu oporu podczas II wojny światowej. Kilka tygodni wcześniej studenci medycyny znajdują kości, które okazują się trzema ludzkimi szkieletami. Te dwa pozornie niezwiązane ze sobą zdarzenia okazują się kluczem do odkrycia szokujących faktów z 1945 roku. W labiryncie kłamstw i przemilczeń policyjny śledczy dociera do czasu wojny ? czasu, z którym szybko zacierano ślady, w którym prawda jako pierwsza padała ofiarą, w którym miłość stanowiła pole bitwy, a przetrwanie było jedynym tytułem do chwały. Dynamiczny i zaskakujący debiut norweskiego autora, oparty na faktach, trzymający w napięciu do samego końca. Książka zdobyła najważniejsze nagrody literatury kryminalnej w Skandynawii, co nie udało się dotąd żadnemu debiutantowi: nagrodę Rivertona, Szklany Klucz i nagrodę Mauritiusa Hansena ? Świeża Krew.

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

2 osoby kupiły
3
Creativo. Confetti cekinowe kółka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Creativo. Confetti cekinowe kółka
Astra
Dostępny29 szt.

Cekiny w praktycznych pojemnikach z dozownikiem. Przeznaczone do prac plastycznych, ozdób choinkowych, kartek świątecznych, scrapbookingu. Idealnie nadają się do ozdabiania kul i jajek styropianowych. Pojemność: 100 g

19,60 zł
18,62 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,98 zł

2 osoby kupiły
4
Zima koloru turkusu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima koloru turkusu
Dostępny31 szt.

Druga część cyklu o Emely i Elyasie, parze studiujących w Berlinie dwudziestoparolatków, którzy – choć prowadzą usiane towarzyskimi i rodzinnymi przygodami życie – tęsknią za prawdziwą miłością. Emely jest kompletnie zdezorientowana. Dlaczego Elyas, mężczyzna o turkusowych oczach, zniknął właśnie wtedy, gdy zdecydowała się mu zaufać? Na szczęście wciąż może liczyć na swojego tajemniczego, internetowego wielbiciela... Ale czy w końcu dojdzie do ich spotkania? Ciąg dalszy akademickiego romansu o tym, czy warto dawać drugą szansę trudnej miłości.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

2 osoby kupiły
5
Malowanka. Przygody Koziołka Matołka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malowanka. Przygody Koziołka Matołka
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Kilkanaście motywów obrazkowych z przygodami Koziołka Matołka do pokolorowania. Opracowanie na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza "Przygody Koziołka Matołka".

4,80 zł
3,46 zł

Rabat 27,9%
oszczędzasz 1,34 zł

1 osoba kupiła
6
Logistyka w jednostkach gospodarczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logistyka w jednostkach gospodarczych
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Podręcznik pt. Logistyka w jednostkach gospodarczych został opracowany zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej dla zawodu technik logistyk i zawiera systematyczną prezentację powiązanych tematyczne efektów nauczania, opisanych w pierwszej części kwalifikacji A.32 Organizacja i monitorowanie przepływu zasobów i informacji w jednostkach organizacyjnych. W książce omówiono najważniejsze zagadnienia związane z przepływem informacji w przedsiębiorstwach oraz narzędzia informatyczne, które go usprawniają. Autorzy zwracają także uwagę na znaczenie dokumentów towarzyszących przemieszczającym się towarom i informacjom. Równie ważnym zagadnieniem przedstawionym w podręczniku jest gospodarka odpadami, które powstają podczas procesów realizowanych w łańcuchach dostaw. Po opanowaniu materiału zawartego w podręczniku przyszły technik logistyk będzie potrafił m.in.: - wykorzystywać miary i wskaźniki oceny efektywności przepływu informacji i zasobów w jednostkach gospodarczych, - korzystać z różnych form komunikowania się i przekazywać informacje pomiędzy współpracującymi komórkami organizacyjnymi, - sporządzać dokumentację dotyczącą gospodarki odpadami.

20,00 zł
17,60 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,40 zł

1 osoba kupiła
7
Star Wars Rebelianci Wypychanki Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Rebelianci Wypychanki Disney
Niedostępny
Brak

Książeczka z modelami, projektami do samodzielnego złożenia przez dziecko bez używania kleju i nożyczek, co sprawia, że zabawa jest całkowicie bezpieczna i czysta! Wspaniałe, kreatywne zabawy dla dzieci, rozwijające zdolności manualne, ćwiczące spostrzegawczość i koncentrację. Wyjątkowe projekty ? wszystkie modele do złożenia są inspirowane sagą Star Wars Rebelianci i wykorzystują najnowsze grafiki.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

8
Star Wars Wypychanki Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Wypychanki Disney
Niedostępny
Brak

Książeczka z modelami, projektami do samodzielnego złożenia przez dziecko bez używania kleju i nożyczek, co sprawia, że zabawa jest całkowicie bezpieczna i czysta! Wspaniałe, kreatywne zabawy dla dzieci, rozwijające zdolności manualne, ćwiczące spostrzegawczość i koncentrację. Wyjątkowe projekty ? wszystkie modele do złożenia są inspirowane sagą Star Wars i wykorzystują najnowsze grafiki.

16,99 zł
12,23 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

9
Dobry Dinozaur Gry i zabawy z wypychankami Disney - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry Dinozaur Gry i zabawy z wypychankami Disney
Niedostępny
Brak

Poznaj nową animowaną produkcję Disneya Dobry Dinozaur o sympatycznym dinozaurze. Arlo po pewnych dramatycznych wydarzeniach postanawia wyruszyć w niesamowitą podróż. W trakcie podróży spotyka niezwykłego kompana ? małego chłopca. Poznaj historię, jaka im się przydarzyła. A dzięki tej książce wykonaj samodzielnie wyjątkową grę planszową z bohaterami filmu oraz wyjątkowe puzzle. Koloruj, przyklejaj, uzupełniaj, graj, baw się. Dzięki czytelnym i przejrzystym instrukcjom ?krok po kroku? z łatwością wykonasz wszystkie projekty. Przy każdym projekcie znajdziesz: * doskonałe zdjęcia obrazujące kolejne etapy powstawania * instrukcje ?krok po kroku?.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

10
Niezwykłe święta Kornelii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe święta Kornelii
Niedostępny
Brak

Magiczna, pełna humoru i dobrych emocji baśń o małej Kornelii i Krainie Zielonych Wzgórz zabierze Czytelnika w niezwykłą podróż. Podróż do krainy po drugiej stronie bombki, pełnej elfów, skrzatów i czarodziei, ale przede wszystkim podróż w głąb samego siebie. Mała Kornelia odkryje bowiem, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym i z pomocą przyjaciół może zdziałać niesamowite rzeczy. Zrozumie też, jak ważna jest rodzina i wszystko to, co symbolizują święta Bożego Narodzenia.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

11
Andrzej Woyciechowski Moje Radio Zet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Andrzej Woyciechowski Moje Radio Zet
Dostępny1 szt.

Wywiad -rzeka z Andrzejem Woyciechowskim, dziennikarzem, twórcą Radia Zet o początkach stacji i historii wolnych mediów w Polsce.

38,00 zł
20,52 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 17,48 zł

12
Dzieje opactwa cystersów w Kołbaczu (1173-1535) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje opactwa cystersów w Kołbaczu (1173-1535)
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Książka stanowi monografię opactwa. Podjęto w niej próbę umieszczenia wszystkich możliwych wątków tematycznych składających się na całość klasztornego życia cystersów. Publikacja różni się od prac wcześniejszych, w których autorzy uwagę skupili głównie na sferze ekonomicznej. W rozdziale pierwszym ukazano zagadnienia związane z początkiem Zakonu Cystersów, ich pojawieniem się w Polsce, zarysem historii Pomorza, jak też krótką charakterystykę placówek cysterskich w obrębie granic dzisiejszego Pomorza Zachodniego, omówiono także źródła i literaturę tematu. W rozdziale drugim przedstawiony został proces fundacji, na który składają się datacja, osoba fundatora, motywy i miejsce fundacji, powiązania filiacyjne, uposażenie i jego rozwój. W kolejnym rozdziale znajdują się informacje na temat zespołu klasztornego, tj. opis budowy klasztoru, wyniki badań archeologiczno-architektonicznych jak też struktura wewnętrzna opactwa. Przedostatni rozdział poświęcono roli cystersów kołbackich na Pomorzu Zachodnim w zakresie życia społeczno-gospodarczego, politycznego, religijnego oraz intelektualno-kulturalnego. W ostatnim rozdziale przedstawiono kasatę klasztoru. Ponadto książka zawiera słowniczek ważniejszych terminów oraz galerię dawnych pocztówek ukazujących opactwo. Każdy z rozdziałów wzbogacony jest o ikonografię. Monografię można uznać jako umiarkowaną apoteozę opactwa kołbackiego. Autor ma nadzieję, że przybliżone przez niego dzieje opactwa cystersów kołbackich, być może dotąd wyrywkowo znane tylko wąskiemu gronu badaczy, dotrą do szerszego gremium Czytelników i miłośników wspólnoty cysterskiej, a ponadto uzupełnią dotychczasową lukę na półce z monografiami klasztorów tej zakonnej rodziny. Michał Franiak ('82), historyk, teolog, pedagog, absolwent studiów doktoranckich w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego (Zakład Historii Średniowiecznej); w zainteresowaniach naukowych koncentruje się m.in. wokół zagadnień religijności jako sfery życia wyjątkowo obszernie reprezentowanej w mediewistycznych źródłach historycznych, w których znajdowały odbicie mentalność oraz świadomość społeczna; autor dwóch książek, ponad trzydziestu artykułów oraz rozprawy doktorskiej poświęconej treściom religijnym i ideowym w arengach dokumentów Księstwa Gryfitów do 1295 roku.

58,30 zł
41,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,32 zł

13
Kodeks spółek handlowych. Komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Niedostępny
Brak

Komentarz do Kodeksu spółek handlowych stanowi wyczerpujące omówienie przepisów ogólnych mających zastosowanie do wszystkich typów spółek, analizę poszczególnych spółek handlowych ? ich tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział, a także przepisy karne. Dzieło zawiera również bogatą analizę orzecznictwa i poglądów doktryny: zarówno starszych, jak i tych najnowszych. Czwarte wydanie dzieła zawiera szczegółowe omówienie wszystkich nowelizacji, które zostały opublikowane od wydania poprzedniego, m.in. ustawy z 28.11.2014 r., która zmienia przepisy regulujące rozpoczynanie i prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółek handlowych: jawnej, komandytowej i z ograniczoną odpowiedzialnością. Nowela wprowadza możliwość rejestracji spółek jawnych i komandytowych przez Internet, za pomocą systemu teleinformatycznego prowadzonego przez MS i przy wykorzystaniu wzorców umów udostępnionych w tym systemie, a także umożliwia dokonywanie w tym trybie zmian w umowach spółek oraz rozwiązywanie spółek. Zgodnie z nowelizacją, wniosek do KRS będzie mógł być potwierdzony także podpisem potwierdzonym profilem zaufanym Platformy Usług Administracji Publicznej (e-PUAP). Ponadto ustawa obniża opłaty sądowe od wniosków o wpis do rejestru spółek, których umowy zawarto przy wykorzystaniu wzorca udostępnionego w systemie teleinformatycznym; zmiany wchodzą w życie 15.1.2015 r. oraz 1.4.2016 r. ustawy z 26.6.2014 r., która uchyliła: art. 171 statuujący obowiazek zawiadomienia urzędu skarbowego o rejestracji spółki z o.o., a także art. 324, statuujący obowiazek zgłoszenia w urzędzie skarbowym statutu spółki akcyjnej; zmaina weszła w życie 1.12.2014 r. ustawy z 15.5.2015 r., która wyłącza odpowiedzialność za niezłożenie wniosku o ogłoszenie upadłości w czasie, gdy prowadzona jest egzekucja przez zarząd przymusowy, albo przez sprzedaż przedsiębiorstwa w całości na podstawie przepisów KPC, jeżeli obowiązek złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości powstał w czasie prowadzenia egzekucji; nowela uchyla ponadto art. 14 § 3 przewidujący, że wierzytelność wspólnika albo akcjonariusza z tytułu pożyczki udzielonej spółce kapitałowej uważa się za jego wkład do spółki przypadku ogłoszenia jej upadłości w terminie dwóch lat od dnia zawarcia umowy pożyczki; zmianie uległy także wyjątki określone w art. 289 § 2 i art. 477 § 2, w których nie dochodzi do rozwiązania spółki, mimo ogłoszenia upadłości; zmiany wejdą w życie 1.1.2016 r. Wysoki poziom merytoryczny Komentarza gwarantują Autorzy, którzy są nie tylko pracownikami naukowymi w największych ośrodkach naukowych w Polsce, ale również praktykami. Komentarz adresowany jest do praktyków (sędziów, adwokatów, radców prawnych), a także naukowców zajmujących się prawem gospodarczym i handlowym.

279,00 zł
231,57 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 47,43 zł

14
Wypychanki świąteczne z Olafem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypychanki świąteczne z Olafem
Niedostępny
Brak

Uwielbiasz Olafa i jego przyjaciół? Nie możesz doczekać się świąt i Gwiazdki? Poczuj wyjątkową świąteczną i zimową magię i wykonaj mnóstwo wspaniałych dekoracji i ozdób inspirowanych filmem Kraina Lodu. Samodzielnie wykonanymi ozdobami (bombkami, łańcuchami, zawieszkami itp.) możesz udekorować dom, swój pokój, świąteczny stół oraz drzewko choinkowe. Wykonaj proste projekty, dzięki którym w Twoim domu zapanuje świąteczna atmosfera. Doskonały pomysł na zaangażowanie dziecka w przygotowania przedświąteczne. Książeczka z modelami, projektami do samodzielnego złożenia przez dziecko bez używania kleju i nożyczek, co sprawia, że zabawa jest całkowicie bezpieczna i czysta.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

15
Kreatywność S.A. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreatywność S.A.
Niedostępny
Brak

?Kreatywność? to książka dla menedżerów, którzy chcą poprowadzić swoich pracowników na nowe wyżyny, podręcznik dla każdego, kto dąży ku oryginalności, i pierwszy wgląd za kulisy Pixar Animation ? wspólnie zajrzymy na spotkania, autopsje, narady ?zespołu mózgowców" (Braintrust), podczas których powstawały jedne z najpopularniejszych filmów w historii kinematografii. W założeniu jest to książka o tym, w jaki sposób można zbudować w firmie kreatywną kulturę ? ale również, jak pisze sam współzałożyciel i prezes Pixara, Ed Catmull, ?wyraz idei, które według mnie pozwalają wyzwolić w nas to, co najlepsze". Od blisko dwudziestu lat Pixar zajmuje dominującą pozycję w świecie animacji, tworząc tak wspaniałe filmy, jak trylogia ?Toy Story?, ?Potwory i spółka?, ?Gdzie jest Nemo?, ?Iniemamocni?, ?Odlot? i ?WALL-E?, które biły rekordy widowni i zebrały łącznie 30 Oscarów. Radość opowiadania historii, pomysłowe scenariusze, autentyczne emocje: pod wieloma względami filmy wytwórni Pixar same w sobie pokazują, czym jest kreatywność. Catmull ujawnia ideały i techniki wykorzystywane przez Pixara, które sprawiły, że wytwórnia jest dziś tak podziwiana ? i zyskowna. Przeczytaj i zainspiruj się jak zbudować wraz ze swoimi współpracownikami środowisko pracy oparte kreatywności oraz jak, poprzez odrzucenie konwencji, usprawniać procesy w firmie.

64,90 zł
55,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,73 zł

16
Mądra mysz. Zuzia na festynie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia na festynie
Niedostępny
Brak

W przedszkolu z okazji rozpoczęcia lata planowany jest festyn z jedzeniem z całego świata i świetnymi zabawami. Grupa Jeżyków przygotowuje przedstawienie na podstawie „Królewny Śnieżki”. Kro zagra główną rolę? Zuzia, Klara czy Julia? Przygotowania idą pełną parą i są bardzo ekscytujące. Wszyscy bardzo cieszą się na bajkowy festyn z wyjątkową królewną Śnieżką.

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

17
Mądra mysz. Zuzia idzie do ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra mysz. Zuzia idzie do ZOO
Niedostępny
Brak

Zuzia jedzie na wycieczkę do ZOO. Jest tam wiele do zobaczenia i do okrycia. Po czym mama zebra rozpoznaje swoje dziecko? Co jedzą surykatki? Czy małpy lubią banany? Pewien mały miś ucieka ze swojego wybiegu? Czy dzieci będą umiały mu pomóc?

8,80 zł
6,60 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,20 zł

18
Dla najlepszego taty na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla najlepszego taty na świecie
Dostępny4 szt.

Bohater, obrońca, przyjaciel, nauczyciel to jedne z wielu określeń opisujących ojca, ciągle strzegącego swoje dzieci przed niebezpieczeństwem. Dla najlepszego taty na świecie to zbiorek podziękowań właśnie za te cechy, które dzieci doceniają najbardziej.

20,00 zł
15,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

19
Dla najlepszej babci na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dla najlepszej babci na świecie
Dostępny6 szt.

Nikt nie doceni babci bardziej od jej wnuków, które stale rozpieszcza i otacza opieką. Dla najlepszej babci na świecie to zbiór podziękowań ludzi w różnym wieku, od tych najmłodszych po osoby dorosłe. Doskonały prezent dla każdej babci.

20,00 zł
11,20 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 8,80 zł

20
Krew we Fryzji Wschodniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krew we Fryzji Wschodniej
Niedostępny
Brak

Drugi kryminał o komisarz Ann Kathrin Klassen z Fryzją Wschodnią w tle. Ktoś zostawia zwłoki pod drzwiami domu komisarz Klassen. Starsza kobieta nie zmarła śmiercią naturalną, mimo że w akcie zgonu jako przyczynę śmierci podano zatrzymanie akcji serca. Gdy pani komisarz rozpoczyna śledztwo, niespodziewanie otrzymuje wskazówki dotyczące następnej ofiary mordercy. Trzymająca w napięciu powieść znanego niemieckiego autora.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

21
Dla najlepszej mamy na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dla najlepszej mamy na świecie
Niedostępny
Brak

Zbiór pięknych, wzruszających, szczerych podziękowania dla najbliższej osoby każdego człowieka - mamy. Dzięki aforyzmom z tego zbiorku możemy odkryć, jak ważną rolę odgrywa mama i jak wiele jej zawdzięczamy.

19,95 zł
14,96 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,99 zł

22
Zero to one - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zero to one
Niedostępny
Brak

Założyciel PayPala o kulisach powstania największych start-upów Wielką tajemnicą naszych czasów jest to, że wciąż istnieją niezbadane obszary i rzeczy jeszcze nie wynalezione. W książce ?Zero to One? legendarny przedsiębiorca i inwestor, Peter Thiel, pokazuje, w jaki sposób możemy tworzyć i odkrywać nowe rzeczy. Thiel wychodzi z założenia, że żyjemy w czasach stagnacji technologicznej, nawet jeśli nie zawsze to zauważamy, rozpraszani najnowszymi modelami smartfonów. Informatyka przeżywa gwałtowny rozwój, ale nie ma żadnego powodu, by ograniczał się on do komputerów lub Doliny Krzemowej. Postęp można osiągnąć w każdej branży i w każdej dziedzinie biznesu. Wynika on bowiem z najważniejszej umiejętności, którą każdy lider musi opanować: umiejętności samodzielnego myślenia. Kolejny Bill Gates nie stworzy systemu operacyjnego. Następny Larry Page lub Sergey Brin nie zbuduje wyszukiwarki internetowej. Kopiowanie innych prowadzi świat od 1 do n, dodając do niego kolejne elementy czegoś już znanego. Jeśli jednak tworzysz coś całkowicie nowego, to przechodzisz od 0 do 1. Jutrzejsi mistrzowie nie zwyciężą dzięki bezwzględnej walce z konkurencją na obecnym rynku ? oni uciekną tej konkurencji, ponieważ ich firmy i pomysły na biznes będą wyjątkowe. W książce ?Zero to One? otrzymujemy optymistyczny obraz przyszłości i postępu, a także całkowicie nowy sposób myślenia o innowacyjności. Wszystko zaczyna się od nauki zadawania właściwych pytań ? pytań, które pozwalają odkryć wartość w nieoczekiwanych miejscach. PETER THIEL jest współzałożycielem PayPala i Palantiru, jako jeden z pierwszych zainwestował w Facebooka, współfinansował takie firmy jak SpaceX oraz LinkedIn, założył organizację Thiel Fellowship, która zachęca młodych ludzi, by zdobywanie wiedzy stawiali ponad formalne wykształcenie. BLAKE MASTERS - 2012 roku Blake był studentem Stanford Law School. Wtedy to jego szczegółowe notatki z zajęć prowadzonych przez Petera z przedmiotu Computer Science 183: Startup stały się internetową sensacją. Przed napisaniem, wspólnie z Peterem, książki ?Zero to One? Blake był współzałożycielem Judicata, start-upu zajmującego się badaniem prawa, a także pracował w Box i Founders Fund.

44,90 zł
38,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,73 zł

23
Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam
Niedostępny
Brak

Niezwykła opowieść o Bogu, który ze spróchniałej topoli uczynił windę do nieba - tak najkrócej można streścić niezwykłą opowieść Christy Beam, która opowiada o tym, jak Bóg uzdrowił jej córkę. Książka stała się bestsellerem amerykańskiego rynku wydawniczego. Historia okazała się tak fascynująca, że podjęto decyzję o nakręceniu na jej podstawie filmu z prawdziwie gwiazdorską obsadą. Opowieść jest niezwykła pod każdym względem. Bo czy zwykłą można nazwać sytuację, w której kilkuletnia dziewczynka zwierza się swej mamie, że pragnie już odejść do Jezusa? Czy normą jest, że małe dziecko więcej czasu spędza w szpitalnym łóżku niż na podwórku czy w szkole? Czy to takie codzienne, że każdy posiłek wiąże się z ryzykiem, że "znowu będzie bolało", że organizm odmówi posłuszeństwa, że umrę? Najbardziej niezwykłe jednak w historii członków rodziny Beam jest to, że nie przestają ufać Bogu i próbują oswoić tę niestabilną rzeczywistość, by żyć jak najnormalniej. W zestawieniu tych niezwykłości wcale nie dziwi fakt, że wypadek na drzewie Anabell, zamiast poważnymi obrażeniami kończy się... uzdrowieniem i opowieściami o tym, jak było w niebie. Wertując wspomnienia matki pięcioosobowej rodziny z Teksasu, czytelnik nie tylko poznaje historię bohaterskiej walki rodziców o zdrowie dziecka czy mierzy się z pytaniem o sens i źródło cierpienia, ale ma okazję "zerknąć przez dziurkę od klucza" do samego nieba. Mama Anabell wyznaje na początku książki: Zawsze wierzyliśmy w cuda, przynajmniej w teorii. "Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych" - mówiono nam, a raz na wiele, wiele lat słyszałam o czymś zupełnie nieprawdopodobnym, co rozwiewało ludzkie lęki. A teraz trzymam taki cud we własnych rękach. Książka opowiada o tym właśnie cudzie - o cudzie spełnionego marzenia, o cudzie uzdrowienia, o cudzie spotkania z Bogiem oko w oko w Jego domu.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

24
Własna firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Własna firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas
Niedostępny
Brak

Własna firma dla Pań. Krótki kurs biznesu dla każdej z nas to unikalny kurs wydawnictwa Lingo z nowej serii „Poradniki na obcasach” – książek pisanych przez dziewczyny, które znają się na rzeczy, skierowanych do dziewczyn (i facetów – o ile dziewczyny pozwolą im podejrzeć). Z poradnikiem Lingo przejdziesz krótki kurs biznesu, dzięki któremu: – dowiesz się, od czego zacząć budowanie własnej firmy, – poznasz formy prawne i ścieżkę rejestracji, – będziesz wiedziała, jak pozyskać finansowanie, zdobyć klientów, odnieść sukces. Znajdziesz w nim także: – informacje dotyczące zatrudniania pracowników, przepisów i przechowywania dokumentów, – porady, kiedy warto leasingować, a kiedy wziąć pożyczkę lub kredyt, – wskazówki, jak budować wizerunek swojej firmy i jak rozsądnie zarządzać własnym czasem. Autorka – Anna Kupisz-Cichosz – przewodnicząca Rady Nadzorczej Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Biznesu i Coachingu, negocjatorka, coach, ekonomistka i psycholog. Właścicielka firmy Softway, promującej rozwój oraz proaktywność w życiu i biznesie oraz doradca zarządu w jednej ze spółek operującej na rynku nieruchomości. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (Specjalizacji Wspieranie Rozwoju Osobowości) oraz Specjalizacji Negocjacyjnej i Stosunków Gospodarczych na SGH. Główne zalety „Poradników na obcasach”: – aktualne i najważniejsze informacje wybrane przez autorki – specjalistki z danych dziedzin, – konsultacje merytoryczne najlepszych fachowców, – przyjazny język dla każdej z nas, – przejrzysta szata graficzna, oryginalne ilustracje, – nowoczesny design z nutką vintage. To kobiece spojrzenie na „męskie” tematy!

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

25
Kariera dla Pań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kariera dla Pań
Dostępny4 szt.

"Kariera dla Pań. Krótki kurs rozwoju zawodowego dla każdej z nas" to unikalny kurs wydawnictwa Lingo z nowej serii "Poradniki na obcasach" - książek pisanych przez dziewczyny, które znają się na rzeczy, skierowanych do dziewczyn (i facetów - o ile dziewczyny pozwolą im podejrzeć). Z najnowszym poradnikiem Lingo przejdziesz krótki kurs rozwoju zawodowego, dzięki któremu dowiesz się: - jak znaleźć pracę marzeń - jak pracować z pasją, współpracować, awansować - jak poznać swoje mocne strony i jak osiągać cele zawodowe Znajdziesz w nim także: - informacje o prawach i obowiązkach pracownika - wskazówki, co robić w trudnych sytuacjach, takich jak mobbing czy kontakty z uciążliwymi współpracownikami - porady, jak zachować work-life balance. Danuta Duszeńczuk ? w życiu zawodowym zdążyła przejść przez kilka szczebli kariery, począwszy od stażów odbytych jeszcze podczas studiów, przez stanowisko pracownika obsługi klienta, rolę specjalisty, by ostatecznie objąć posadę kierownika zespołu w międzynarodowej firmie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w roli osoby rekrutującej i szkolącej kadry. Propagatorka idei edukacji finansowej, prowadzi popularny i nagradzany blog www.kobiecefinanse.pl, który w r. 2014 znalazł się w pierwszej 10 najlepszych blogów zgłoszonych do konkursu Money.pl, a także zajął 3. miejsce w rankingu Top 10 Blogów Ekonomicznych magazynu "Press". Absolwentka Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Informatyki i Ekonometrii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Główne zalety "Poradników na obcasach": - aktualne i najważniejsze informacje wybrane przez autorki - specjalistki z danych dziedzin - konsultacje merytoryczne najlepszych fachowców - przyjazny język dla każdej z nas - przejrzysta szata graficzna, oryginalne ilustracje - nowoczesny design z nutką vintage To kobiece spojrzenie na "męskie" tematy!

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

26
Szczęście dla Pań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście dla Pań
Dostępny3 szt.

"Szczęście dla Pań. Krótki kurs dobrego życia dla każdej z nas" to unikalny kurs wydawnictwa Lingo z nowej serii "Poradniki na obcasach" - książek pisanych przez dziewczyny, które znają się na rzeczy, skierowanych do dziewczyn (i facetów - o ile dziewczyny pozwolą im podejrzeć). Z najnowszym poradnikiem Lingo przejdziesz krótki kurs dobrego życia, dzięki któremu: - odkryjesz, co cię naprawdę uszczęśliwia - dowiesz się, jak zachować pogodę ducha wobec życiowych wyzwań - przy wyborze partnera, zakładaniu rodziny, w macierzyństwie, w kryzysach małżeńskich, w pracy zawodowej. - nauczysz się dbać o zdrowie ducha i ciała Znajdziesz w nim także: - psychoporady i przydatne techniki radzenia sobie w trudnych życiowych momentach - wskazówki, jak budować dobre relacje w związku, w pracy, z bliskimi - ciekawostki, psychotesty, słowniczek Autorka - Halina Pilonis - dziennikarka specjalizująca się w tematyce kobiecej i dobrego życia. Przez kilka lat współautorka programu "Zdrowie na obcasach" w TVN Style, w którym radziła, jak dbać o dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Swoje teksty publikowała w "Newsweeku", "Zwierciadle", "Gazecie na Pamięć" i specjalistycznej prasie medycznej. Obecnie na portalu Onet odkrywa przed czytelnikami sekret życia w harmonii ze sobą i światem. Główne zalety "Poradników na obcasach": - aktualne i najważniejsze informacje wybrane przez autorki - specjalistki z danych dziedzin - konsultacje merytoryczne najlepszych fachowców - przyjazny język dla każdej z nas - przejrzysta szata graficzna, oryginalne ilustracje - nowoczesny design z nutką vintage

39,90 zł
28,33 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,57 zł

27
Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naturalna pewność siebie. Siła, która zmieni Twoje życie
Niedostępny
Brak

Śmiało krocz przez życie — odważnym szczęście sprzyja!Docenianie pewności siebie, czyli co możesz osiągnąć, gdy przestaniesz się baćPoszerzanie strefy komfortu, czyli jak przekraczać tysiące mentalnych granicZdrowa dawka egoizmu, czyli dlaczego warto ignorować opinie otoczeniaCzy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym, ile sukcesów, przyjemności i przygód omija Cię w życiu tylko dlatego, że nie masz wystarczająco dużo odwagi, by realizować swoje potrzeby i plany? Dlatego, że nie masz wewnętrznej siły, by głośno powiedzieć, co myślisz, uderzyć pięścią w stół i żyć po swojemu? Jeśli tak, należysz prawdopodobnie do olbrzymiej rzeszy ludzi, którym brak naturalnej pewności siebie.To niezbyt dobra wiadomość: oznacza, że nigdy nie zrealizujesz w pełni swoich celów, nawet jeśli będziesz superinteligentny, bardzo sympatyczny, kulturalny, zdyscyplinowany, pomysłowy i co tam jeszcze chcesz... Te wszystkie zalety nie zostaną wykorzystane, jeśli obawa przed wzięciem odpowiedzialności za swoje decyzje okaże się silniejsza od potrzeby działania. Na szczęście istnieje także druga strona medalu: pewność siebie to coś, co możesz wyćwiczyć. Jeśli chcesz pozbyć się paraliżującego lęku i nieśmiałości, odrzucić niewłaściwe założenia, nauczyć się słuchać siebie i odpowiednio działać w sytuacjach stresujących lub konfliktowych, powinieneś koniecznie przeczytać tę książkę. Jej autor na własnej skórze przetestował opisane tu metody, zmierzył się z frustracją, strachem i odrzuceniem. Dobrze wie, o czym pisze, i wie, jak Ci pomóc. Weź swoje życie we własne ręce!Waga pewności siebiePewność siebie od kuchniZdrowe podejście do śmiałościStrefa komfortuPrzejmowanie się innymiPrzejmowanie się sobąTomasz Marzec – jest prawdopodobnie najlepszym ekspertem w zakresie pewności siebie i swobodnych relacji oraz cenionym specjalistą rozwoju osobistego. Poprzez swoje książki, szkolenia, warsztaty, coachingi oraz materiały wideo co roku pomaga tysiącom mężczyzn i kobiet w osiąganiu lepszych rezultatów na polu prywatnym i zawodowym. Klienci cenią go przede wszystkim za przyjazne, skuteczne, praktyczne i kompleksowe podejście, które gwarantuje szybkie rezultaty.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

28
Klasyka teorii zarządzania. Ćwiczenia, przykłady, testy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasyka teorii zarządzania. Ćwiczenia, przykłady, testy
Niedostępny
Brak

Materiał pomocniczy dla studentów oraz prowadzących ćwiczenia w ramach przedmiotu Podstawy organizacji i zarządzania w wymiarze jednego semestru na pierwszym roku studiów. Skrypt w sposób skondensowany przedstawia najważniejsze informacje przekazywane na ćwiczeniach, stąd może stanowić użyteczne narzędzie do przygotowania się do zajęć bądź powtórki materiału. Charakter uzupełniający wobec podstawowego podręcznika przedmiotu – do opanowania wiedzy z zakresu podstaw organizacji i zarządzania niezbędne jest korzystanie z podręcznika. Dariusz Jemielniak – prof. dr hab., kierownik Katedry Zarządzania Międzynarodowego w Akademii Leona Koźmińskiego, członek Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia, Berkman Center for Internet and Society fellow na Harvard University. Autor m.in. Życia wirtualnego dzikich. Netnografia Wikipedii (2013, Poltext), Zarządzania od podstaw (2011, Wolters Kluwer, współautorzy A.K. Koźmiński i D. Latusek-Jurczak). Laureat m.in. stypendiów Fundacji Fulbrighta, dla wybitnych młodych naukowców MNiSW oraz Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Dominika Latusek-Jurczak – prof. ALK, kierownik Katedry Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Stypendystka Fundacji Fulbrighta, laureatka nagrody dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, beneficjentka grantów NCN i NCBR. Członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN. Zajmuje się badaniem praktyk zarządzania w relacjach międzyorganizacyjnych oraz teorią sieci społecznych i zaufania w zarządzaniu. Kaja Prystupa – doktor zarządzania, adiunkt w Katedrze Zarządzania w Akademii Leona Koźmińskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują tematykę zarządzania wiedzą, dynamicznego rozwoju małych przedsiębiorstw oraz zarządzania zespołami wirtualnymi. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu teorii organizacji, współczesnych teorii zarządzania oraz zarządzania organizacjami typu born global.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

29
Honor Harrington. Honor wśród wrogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Honor Harrington. Honor wśród wrogów
Niedostępny
Brak

Szósty tom przygód Honor Harrington, która wraca do Royal Manticoran Navy jako dowódca grupy czterech statków pułapek, czyli jednostek handlowych przerobionych na okręty, z załogami, na których nie można zbytnio polegać. Ma oczyścić z piratów obszar Konfederacji Silesiańskiej, gdzie marynarka handlowa ponosi przez nich duże straty. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy oni są wyłącznie piratami, a na dodatek starzy wrogowie w Gwiezdnym Królestwie Manticore nie zapomnieli o Honor Harrington i zrobili co mogli, by tak zadanie, jak i przeciwnik oraz środki, które dano jej do dyspozycji, gwarantowały przegraną.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

30
Wszystko zostaje w rodzinie. Seria o Dorze Wilk. Tom 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko zostaje w rodzinie. Seria o Dorze Wilk. Tom 4
Niedostępny
Brak

Dora Wilk udowadnia, że męska skleroza jest początkiem wszelkich kłopotów. I tak - wampiry zapominają, że słońce im szkodzi, wilki zapominają, kto jest ich Alfą, Gajusz zapomina o dobrym wychowaniu, Miron zapomina o tym, co ważne, Baal zapomina, że nie może wpadać bez zaproszenia i robić jej śniadania, a nowy koleś zapomina, gdzie jest jego miejsce w szeregu. Wiedźma Dora, z właściwym sobie wdziękiem, musi posprzątać cały ten bajzel, zanim ktoś przeprowadzi naprawdę morderczy test białej rękawiczki. A że od mopa woli glocka i miecz... nie obejdzie się bez przelania krwi, ale wszystko zostaje w rodzinie.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

31
Zwycięzca bierze wszystko. Seria o Dorze Wilk. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwycięzca bierze wszystko. Seria o Dorze Wilk. Tom 3
Niedostępny
Brak

Jest kilka spraw do załatwienia nim nastanie Sąd Ostateczny. `Heaven can wait` Boże Narodzenie nie cieszy jak dawniej, kiedy nad głową wisi ci archanielski miecz, niestabilny emocjonalnie diabeł i zakontraktowana zabójczyni. W dodatku nadchodzi rewolucja, od której wyniku zależy zbyt wiele, by nie spróbować interwencji... Na załamania przyjdzie czas, gdy opadnie bitewny pył. Dora Wilk robi co musi i nie zamierza pokornie czekać, aż wypełnią się boskie wyroki. Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni, bo jeden pierzasty tyłek jest wart przetrzepania. A wściekłej wiedźmy nie powstrzyma nawet Abbadon. Po lekturze trzeciego tomu jestem pewien: AC/DC śpiewając `She`s got balls` mieli na myśli Dorę Wilk. I nie, to nie jest spoiler fabularnego twista. Jakub Ćwiek

35,90 zł
28,72 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,18 zł

32
Ruby. Przewodnik programisty. Wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruby. Przewodnik programisty. Wydanie II
Niedostępny
Brak

Jest to właściwy moment dla języka Ruby! Zapewnia on takie możliwości jak język Java lub C++, a ponadto oferuje funkcje dynamiczne, które umożliwiają tworzonemu kodowi reagowanie w odpowiedni sposób na zmiany w środowisku wykonawczym. Ponieważ język Ruby wyróżnia elegancja, tworzenie aplikacji, narzędzi programistycznych oraz skryptów administracyjnych jest łatwiejsze i bardziej zrozumiałe. Wraz z długo oczekiwaną wersją 2., aktywną społecznością programistów oraz niezliczonymi bibliotekami i narzędziami, język Ruby podąża własną drogą rozwoju.Poznaj kluczowe pojęcia związane z językiem Ruby. W kolejnych rozdziałach znajdziesz istotne informacje na temat składni, dostępnych elementów oraz typowych konstrukcji. Ponadto zobaczysz, jak korzystać z obiektów, metod i zmiennych, oraz nauczysz się budować właściwą strukturę Twojego projektu. Po opanowaniu podstaw będziesz swobodnie tworzył proste programy oraz przejdziesz do zaawansowanych tematów związanych z technikami przepływu sterowania, wbudowanymi elementami, kolekcjami oraz wyrażeniami regularnymi. Ta książka jest doskonałym podręcznikiem dla wszystkich osób chcących nauczyć się języka Ruby i wykorzystać jego potencjał w kolejnych projektach.Dzięki tej książce:poznasz składnię języka Rubyzrozumiesz filozofię stojącą za tym językiemopanujesz techniki programowania obiektowegowykorzystasz potencjał języka RubyPoznaj i wykorzystaj jego możliwości języka Ruby! 

89,00 zł
62,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 26,70 zł

33
Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne
Niedostępny
Brak

Odkryj niesamowity świat algorytmiki!Naucz się definiować i opisywać problemyPoznaj metody analizy problemów i znajdowania ich rozwiązańDowiedz się, jak realizować algorytmy za pomocą komputeraCałym otaczającym nas światem rządzą ścisłe reguły, choć nie zawsze wydaje się to takie oczywiste, a dostrzeżenie istniejących prawidłowości wymaga analitycznego spojrzenia i pewnego doświadczenia. Jeszcze większego doświadczenia i głębszej wiedzy wymaga definiowanie tych zasad i zapisywanie ich w postaci prostych ciągów operacji określanych mianem algorytmów. Wbrew pozorom nie jest to jednak umiejętność nie do zdobycia, a znajdowanie rozwiązań problemów spotykanych w codziennym życiu jest zajęciem niezwykle rozwijającym intelektualnie i… może okazać się świetną zabawą!Łatwo się o tym przekonać, czytając książkę Piramidy, szyszki i inne konstrukcje algorytmiczne. Prezentuje ona rzeczywiste problemy oraz sposoby ich analizowania dla wypracowania odpowiednich algorytmów, za pomocą których problemy te mogą zostać skutecznie rozwiązane, a także implementacje tych rozwiązań z wykorzystaniem komputerów. Ta niewielka książeczka umożliwia łatwe rozpoczęcie opracowywania metod praktycznego radzenia sobie z różnego rodzaju sytuacjami problemowymi, które spotyka się w codziennym życiu i stanowi doskonałe uzupełnienie książki Algorytmy napisanej przez tego samego autora.Znajdziesz w niej: Przykłady algorytmów w otaczającym nas świecieRozwiązania typowych problemów logicznych i matematycznychAnalizowanie, przeszukiwanie i porządkowanie zbiorów danychZastosowanie rekurencji w praktycePrzenoszenie algorytmów na język zrozumiały dla komputerówZnajduj skuteczne rozwiązania niewielkim kosztem!

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

34
Trzy reguły. Jak myślą wyjątkowe firmy? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Trzy reguły. Jak myślą wyjątkowe firmy?
Dostępny1 szt.

Jak stworzyć firmę na mocnych fundamentach i prowadzić ją od sukcesu do sukcesu? To pytanie zadaje sobie każdy menedżer, a jeszcze więcej osób - doradców, ekspertów, analityków - każdego dnia dostarcza na nie odpowiedzi. I to całkiem różnych. Większość wskazówek i złotych rad jednak nie działa, bo rzadko kiedy w swym sposobie myślenia o przyczynach sukcesu wielkich organizacji, teoretycy zarządzania uwzględniają element przypadku. Michael E. Raynor i Mumtaz Ahmed zamiast wróżyć z fusów, wybrali ilościowe podejście do tematu. Przyjrzeli się uważnie badaniom prowadzonym przez ponad 40 lat na 25 tysiącach przedsiębiorstw notowanych na amerykańskich giełdach. Ustalili, że to, co łączy firmy odnotowujące świetne wyniki, to sposób działania, który opiera się na trzech regułach. Po pierwsze: jakość ważniejsza niż niska cena. Po drugie: przychody ważniejsze niż koszty. Po trzecie: nie ma innych reguł.

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

35
Dzień dobry do widzenia. Magiczny słownik antonimów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień dobry do widzenia. Magiczny słownik antonimów
Niedostępny
Brak

Antonimy to wyrazy o przeciwstawnym znaczeniu: noc-dzień, mały-duży, przed-za. Każda ilustracja tej książki ukrywa dwa obrazy i dwa przeciwieństwa. Wystarczy na nią spojrzeć przez czerwony, a potem przez niebieski filtr. Oto magiczny, polsko-francusko-angielski słownik antonimów.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

36
Kalendarz 2016. Biurwar B3, 52 karty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,70 zł
18,63 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,07 zł

37
Bezpowrotnie utracona leworęczność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpowrotnie utracona leworęczność
Niedostępny
Brak

„Którą ręka napisał Pilch Bezpowrotnie utraconą leworęczność? Pewnie prawą – z niej jest cała pisarska technika, biegłość wyrobionego stylu, race humoru itp., czyli, mówiąc ogólnie, cechy, którymi książka wdzięczy się do czytelnika. Do ręki lewej należy to wszystko, co psuje grę, zatrzymuje akcję, obnaża chwyty. Lewa ręka nie pisze sama, ona jedynie prawą powstrzymuje, robi jej kleksy na papierze, sprawia, że spoza tej miłej gry z czytelnikiem, którą uprawia każdy, kto zapełnia dolną połówkę ostatniej strony gazety, przeziera jakaś niepokojąca pustka, niemoc, nostalgia, ssąca potrzeba mniej doraźnych ładów i sensów, wreszcie – pytanie o własne ja” – Jerzy Jarzębski.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

38
Zakwas. Technologia w piekarni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakwas. Technologia w piekarni
Dostępny80 szt.

Jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze? Jakie są techniki prowadzenia kwasu pszennego i żytniego? W książce przedstawiono wyniki badań w zakresie prowadzenia zakwasu – zarówno z perspektywy naukowej, jak i empirycznej – oraz cenne wskazówki praktyczne pomocne w kłopotliwych sytuacjach. W publikacji uwzględniono zagadnienia takie jak procesy metaboliczne zachodzące podczas fermentacji zakwasu czy też metody biologii molekularnej służące analizowaniu jego mikroflory. W książce zawarto również informacje dotyczące m.in.: • prowadzenia zakwasu żytniego i pszennego, • zasad działania urządzeń do produkcji zakwasów wraz z prezentacją ich wad i zalet, • możliwości dostosowania metody prowadzenia zakwasu do indywidualnych potrzeb, kultur starterowych do wyprowadzania zakwasów w zakładach piekarniczych. To niezbędnik dla wszystkich, którzy chcą opanować sztukę tworzenia optymalnego zakwasu.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

39
Zero to one. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zero to one. Audiobook
Peter Thiel, Blake Masters, MT Biznes
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Założyciel PayPala o kulisach powstania największych start-upów Wielką tajemnicą naszych czasów jest to, że wciąż istnieją niezbadane obszary i rzeczy jeszcze nie wynalezione. W książce Zero to One legendarny przedsiębiorca i inwestor, Peter Thiel, pokazuje, w jaki sposób możemy tworzyć i odkrywać nowe rzeczy. Thiel wychodzi z założenia, że żyjemy w czasach stagnacji technologicznej, nawet jeśli nie zawsze to zauważamy, rozpraszani najnowszymi modelami smartfonów. Informatyka przeżywa gwałtowny rozwój, ale nie ma żadnego powodu, by ograniczał się on do komputerów lub Doliny Krzemowej. Postęp można osiągnąć w każdej branży i w każdej dziedzinie biznesu. Wynika on bowiem z najważniejszej umiejętności, którą każdy lider musi opanować: umiejętności samodzielnego myślenia. Kolejny Bill Gates nie stworzy systemu operacyjnego. Następny Larry Page lub Sergey Brin nie zbuduje wyszukiwarki internetowej. Kopiowanie innych prowadzi świat od 1 do n, dodając do niego kolejne elementy czegoś już znanego. Jeśli jednak tworzysz coś całkowicie nowego, to przechodzisz od 0 do 1. Jutrzejsi mistrzowie nie zwyciężą dzięki bezwzględnej walce z konkurencją na obecnym rynku ? oni uciekną tej konkurencji, ponieważ ich firmy i pomysły na biznes będą wyjątkowe. W książce Zero to One otrzymujemy optymistyczny obraz przyszłości i postępu, a także całkowicie nowy sposób myślenia o innowacyjności. Wszystko zaczyna się od nauki zadawania właściwych pytań - pytań, które pozwalają odkryć wartość w nieoczekiwanych miejscach.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

40
W 16 miesięcy dookoła świata 2. Ameryka Łacińska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W 16 miesięcy dookoła świata 2. Ameryka Łacińska
Niedostępny
Brak

Po przygodach w Azji, Australii i Oceanii oraz Ameryce Północnej, o których opowiadam w pierwszym tomie, przyszedł czas na eksplorację Ameryki Łacińskiej. Razem z Fabianem – moim kompanem podróży – lądujemy w Bogocie. Nocujemy na drzewie w Kolumbii, smakujemy ekwadorskiej czekolady, kupujemy dynamit w Boliwii i przemierzamy z plecakami na grzbietach Paragwaj i Urugwaj. Stamtąd płyniemy katamaranem do Argentyny, gdzie spędzamy piękne chwile w domu przyjaciół, delektując się argentyńskim winem i wyśmienitą wołowiną. Nasze drogi prowadzą potem do Chile i na Wyspę Wielkanocną. Z Ameryki Południowej przenosimy się do Środkowej, by zobaczyć statki przepływające przez Kanał Panamski i bogactwo natury w Kostaryce. Po szesnastu miesiącach w drodze wracamy wreszcie do domu.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

41
Plastociasto Mały plastyk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastociasto Mały plastyk
Niedostępny
Brak

Zestaw zawiera: - 4 pojemników z plastociasto - 12 farbek wodnych - 12 kawałków kolorowej kredy - 12 kredek świecowych - 8 foremek - 1 tacka do malowania - 1 pędzelek - 1 szpatułka Wiek: 3+

50,00 zł
46,00 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,00 zł

42
Niezwyciężony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwyciężony
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.15

Powieść Niezwyciężony zajmuje szczególne miejsce w dorobku Stanisława Lema. Z kilku powodów. Przede wszystkim jest to batalistyczna space opera – opowieść o starciu ludzi z powstałą samorzutnie na odległej planecie populacją mikroautomatów niszczących wszelkie myślenie. Lem jako pisarz wielokrotnie opisywał kosmos i perypetie międzygalaktycznych podróżników, rzadko jednak czynił to tak jak w tej powieści, doprowadzając do otwartego konfliktu zbrojnego. Fabuła Niezwyciężonego to wymarzony i niemal gotowy scenariusz wielkiego batalistycznego filmu. Stanisław Lem nie byłby jednak sobą, gdyby w dynamiczną akcję książki, pełną wybuchów i rozbłysków, nie wplótł ważnych pytań o naturę tego, z czym zmaga się załoga statku kosmicznego. Mechaniczne urządzenia – także te stworzone przez człowieka – nastawione są w Niezwyciężonym na odruchową walkę aż do samozatraty. To do istoty myślącej należy zrozumieć obcość i wyzwolić się z fatalizmu zniszczenia. „Niezwyciężony, krążownik drugiej klasy, największa jednostka, jaką dysponowała baza w konstelacji Liry, szedł fotonowym ciągiem przez skrajny kwadrant gwiazdozbioru. Osiemdziesięciu trzech ludzi załogi spało w tunelowym hibernatorze centralnego pokładu. Ponieważ rejs był stosunkowo krótki, zamiast pełnej hibernacji zastosowano pogłębiony sen, w którym temperatura ciała nie opada poniżej dziesięciu stopni. W sterowni pracowały tylko automaty. W ich polu widzenia, na krzyżu celowniczym, leżała tarcza słońca, niewiele gorętszego od zwykłego czerwonego karła. Kiedy jej krąg zajął połowę szerokości ekranu, reakcja anihilacyjna została wstrzymana. Przez jakiś czas w całym statku panowała martwa cisza. Bezdźwięcznie działały klimatyzatory i maszyny cyfrowe. Ustała najdelikatniejsza wibracja, towarzysząca emisji świetlnego słupa, który przedtem wypadł z rufy i jak nieskończonej długości szpada, zanurzona w mroku, popychał odrzutem statek. Niezwyciężony szedł z tą samą szybkością przyświetlną, bezwładny, głuchy i pozornie pusty”. Fragment książki

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

43
Szlak Krutyni. Przewodnik turystyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szlak Krutyni. Przewodnik turystyczny
Niedostępny
Brak

Wijąca się w środkowej części Pojezierza Mazurskiego bierze początek na Pojezierzu Mrągowskim, kończy bieg w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, zahaczając najbardziej na południe wysuniętym fragmentem o Równinę Mazurską. Nazwa Krutynia w języku staropruskim oznaczało tyle, co kręta rzeka. Początkowo biegnie w głębokiej rynnie jeziornej pośród mało zalesionych wzgórz morenowych, potem przez olbrzymie kompleksy Puszczy Piskiej, objętej w znacznej części ochroną Mazurskiego Parku Krajobrazowego, i licznych rezerwatów. Po drodze przepływa przez 20 jezior – małe śródleśne i większe akweny z ustronnymi wyspami i zatokami. Szlak Krutyni znany jest przede wszystkim z kajaków, my proponujemy dodatkowe formy poruszania się po nim – rowerem oraz pieszo. Niewątpliwie pozwoli to na lepsze poznanie tego malowniczego obszaru, zwiedzanie licznych atrakcji turystycznych rozłożonych wzdłuż szlaku, a niedostępnych dla kajakarzy.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

44
Piórnik szkolny JCPZ GO żółty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny JCPZ GO żółty
Niedostępny
Brak

Piórnik szkolny DE LUX typu tuba

29,50 zł
45
Piórnik szkolny czarno-fioletowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny czarno-fioletowy
Niedostępny
Brak

Piórnik szkolny typu tuba, 2 wyjmowane etui na długopisy.

28,30 zł
46
Piórnik szkolny JCPZ czarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny JCPZ czarny
Niedostępny
Brak

Piórnik szkolny DE LUX typu tuba.

27,10 zł
47
Piórnik szkolny JCPZ niebieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny JCPZ niebieski
Niedostępny
Brak

Piórnik szkolny DE LUX typu tuba

27,10 zł
48
Piórnik szkolny JCPZ GO niebieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik szkolny JCPZ GO niebieski
Niedostępny
Brak

Piórnik szkolny DE LUX typu tuba

29,50 zł
49
Klej brokatowy Creativo, 5 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej brokatowy Creativo, 5 kolorów
Astra, 5 sztuk
Niedostępny
Brak

Zestaw pięciu klejów z brokatem będzie świetnym urozmaiceniem wszelkiego rodzaju zajęć plastycznych. Przeznaczony do zdobienia rysunków, malowideł oraz ozdobnego pisania. Można nim również dekorować przedmioty wykonane z gliny lub masy solnej.

9,30 zł
8,84 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,46 zł

50
Brokat sypki, 6 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brokat sypki, 6 kolorów
Astra, 6 x 7 g
Dostępny39 szt.

Brokat sypki w 6 kolorach Przeznaczony jest do dekoracji prac plastycznych, ozdób świątecznych, papieru, scrapbookingu. Można nim również dekorować przedmioty wykonane z gliny, masy solnej itp. Pojemniki posiadają otwory ułatwiające dozowanie brokatu, mix 6 kolorów. Pojemność fiolki: 7 g Kolory: czerwony, niebieski, fioletowy, złoty, srebrny, mix

13,10 zł
12,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,65 zł

Wróć do góry