hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2015.10.09

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 9 października 2015 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Baśnie - Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek (praca zbiorowa), na drugim Ja i mój świat. Historyjki społeczne (C. Gray, A.L. White). Kolejny produkt to Baśnie. Pinokio, Jaś i ziarenko fasoli, Kot w butach (praca zbiorowa) oraz Chwała krucjat (Steve Weidenkopf).
1
Baśnie - Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie - Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Kopciuszek
Dostępny44 szt.

Książka "Baśnie Czerwony Kapturek Śpiąca Królewna Kopciuszek"

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

9 osób kupiło
2
Ja i mój świat. Historyjki społeczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja i mój świat. Historyjki społeczne
Dostępny41 szt.

Jest to elementarz społecznych umiejętności dla małych dzieci – zbiór krótkich, prosto ilustrowanych opowiadań, bardzo przydatnych w uczeniu dzieci z autyzmem rozumienia sytuacji społecznych, relacji z innymi ludźmi, wzajemnych kontaktów, a także rozumienia podstawowych czynności życia codziennego i czynności samoobsługi. Opowiadania są ilustrowane i napisane w taki sposób, żeby mogło z nich korzystać dziecko pracujące pod kierunkiem opiekuna. Książka bardzo przydatna w pracy z dziećmi z innymi formami umysłowego upośledzenia. Na rynku brytyjskim i polskim od kilku lat utrzymuje się na listach bestsellerów w swojej kategorii.

35,00 zł
33,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,75 zł

5 osób kupiło
3
Baśnie. Pinokio, Jaś i ziarenko fasoli, Kot w butach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie. Pinokio, Jaś i ziarenko fasoli, Kot w butach
Dostępny35 szt.

Pięknie ilustrowane baśnie: Pinokio, Jaś i ziarenko fasoli, Kot w butach.

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

5 osób kupiło
4
Chwała krucjat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chwała krucjat
Dostępny12 szt.

Znakomicie napisana, obalająca rozpowszechnione mity historia zbrojnych wypraw, mających na celu odzyskanie chrześcijańskich ziem zagrabionych przez muzułmanów. Wyprawy krzyżowe należą do najbardziej zafałszowanych i źle rozumianych wydarzeń w historii Kościoła. Ich obraz w masowej, ukształtowanej przez media, książki i filmy, wyobraźni jest przesycony ciemnymi barwami, a odpowiedzialność za krucjaty należy do standardowego katalogu oskarżeń wobec Kościoła. Tyle że, jak udowadnia autor Chwały krucjat, współczesne badania naukowe jednoznacznie wskazują, że ów obraz niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Steve Weidenkopf postawił sobie za cel ukazanie prawdziwej, opartej na najnowszych ustaleniach badaczy, historii krucjat. Prezentuje te wyprawy w ich historycznym kontekście, pokazując to, czego możemy krzyżowcom zazdrościć i co stanowi rzeczywistą chwałę krucjat. Nie oznacza to bynajmniej wybielania tego, co było w nich niegodziwe, złe czy zbrodnicze. Autor nie tworzy wyidealizowanej laurki, lecz przedstawia rzeczywiste historie mężczyzn i kobiet z krwi i kości, którzy kierowali się w swoich wyborach szczerą wiarą i wartościami, nie wahając się dla nich porzucić swego komfortu i zaryzykować życia. Chwała krucjat to przedstawiona w żywy i absorbujący sposób opowieść o dramatycznych losach krzyżowców, o bohaterach i łotrach, bitwach i oblężeniach, intrygach i cudach, o wydarzeniach, które, choć oddalone od nas o stulecia, wpływają na los świata do dzisiejszego dnia. Steve Weidenkopf jest wykładowcą historii Kościoła w Notre Dame Graduate School of Christendom College w Alexandrii, w stanie Wirginia, USA; twórcą i współautorem Epic: A Journey Through Church History; członkiem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie. „Ta znakomita książka czerpie z dorobku dekad naukowych badań, by pokazać zwykłemu czytelnikowi to, co historycy średniowiecza wiedzą od dawna: że obraz krucjat rozpowszechniany przez kulturę popularną nie ma nic wspólnego z faktami. Katolicy, którzy wzdragają się na wzmiankę o krucjatach, znajdą w tym dziele zaskakującą i inspirującą opowieść o wierze”. Thomas F. Madden, dyrektor Center for Medieval and Renaissance Studies, Saint Louis University „To książka, którą powinniśmy dać do przeczytania każdemu, kto uważa krucjaty za plamę na historii Kościoła”. Robert Spencer, autor The Politically Incorrect Guide to Islam (and the Crusades)

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

4 osoby kupiły
5
Śniegowy Bałwanek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śniegowy Bałwanek
Dostępny91 szt.

Całokartonowa książeczka dla najmłodszych opowiada sympatyczną historyjkę o potrzebie dzielenia się z innymi nie tylko w czasie Bożego Narodzenia.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

3 osoby kupiły
6
Książka pełna miłości, czyli jak Michałek przyszedł na świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książka pełna miłości, czyli jak Michałek przyszedł na świat
Dostępny47 szt.

Jeśli znacie Nocnik nad nocnikami, to wiecie, jaką mistrzynią w mówieniu o „trudnych sprawach” jest Alona Frankel. W tej książce oswaja kolejny ważny temat: skąd się biorą dzieci. O poczęciu, ciąży i narodzinach opowiada jak zwykle bez ogródek, prosto i ciepło. To chyba pierwsza książka dla dzieci, która nie zostawia wątpliwości, że przyczyną ich pojawienia się na świecie jest miłość.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

2 osoby kupiły
7
Masza i Niedźwiedź. Masza kolorowa, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Masza kolorowa, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny24 szt.

Ta lalka z pewnością zachwyci wszystkich fanów przygód Maszy i Niedźwiedzia. Zabawka wiernie odwzorowuje bajkową postać. Dzięki niej dzieci mogą świetnie się bawić wymyślając nowe przygody ulubionym bohaterom. Wysokość lalki: 12.0 cm Wymiary opakowania: 16.0 x 8.0 x 6.0 cm Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,36 zł
24,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,74 zł

2 osoby kupiły
8
Apostołowie miłosierdzia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apostołowie miłosierdzia
Dostępny39 szt.

Jezus często mówił, że Pan Bóg jest miłosierny. Zachęcał, byśmy i my byli miłosierni jedni dla drugich. Troje polskich świętych pamiętało o tym w sposób szczególny. Przypominali oni wszystkim, że Bóg jest dobry. Poznaj dzieje św. Faustyny Kowalskiej, św. brata Alberta Chmielowskiego i św. Jana Pawła II. Dowiedz się, jakimi byli dziećmi i kim stali się w dorosłym życiu. Trzy opowieści z serii ?Święci Uśmiechnięci?, zebrane w jednym tomie, to pożyteczna i przyjemna lektura dla dzieci i rodziców.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
9
Prawo pracy, ZUS, podatki w 2016 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo pracy, ZUS, podatki w 2016 roku
Niedostępny
Brak

Najwięcej emocji i niejasności budzą nowe zasady oskładkowania umów zlecenia ? chodzi tu przede wszystkim o zbiegi tytułów ubezpieczenia i związane z tym korekty do ZUS. Dlatego też trzeba koniecznie sprawdzić, jakie będą konsekwencje braku przepisów przejściowych przy oskładkowaniu zleceń. W związku z nowymi uprawnieniami rodzicielskimi zacznie z kolei obowiązywać nowa dokumentacja zasiłkowa. ZUS ZLA będą wystawiane elektronicznie. Pracodawcy będą mogli ponadto skorzystać z korzystnych dla siebie zwolnień podatkowych. Od Nowego Roku w związku ze zmianą minimalnego wynagrodzenia za pracę zmieni się również kilkadziesiąt wskaźników płacowych.

68,30 zł
57,37 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 10,93 zł

10
Wielka Magia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka Magia
Niedostępny
Brak

Wielka Magia to zdaniem m.in. „USA Today” i „Vanity Fair” najgorętsza książkowa premiera tej jesieni! Autorka Jedz, módl się, kochaj i innych bestsellerowych książek od lat inspiruje czytelników. Teraz wszystkim, którym brakuje pewności siebie, wytrwałości czy cierpliwości, by podążyć za swymi marzeniami i powołaniem, pokazuje, jak z powodzeniem przezwyciężyć te obawy. Jeśli pragniesz napisać książkę, stworzyć dzieło sztuki, znaleźć nowe sposoby wykonywania pracy lub po prostu nasycić swoje codzienne życie pewną dozą pasji – Wielka Magia otworzy przed tobą cudowny świat twórczej ciekawości, mocy i radości. Ta książka powstała w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie czytelników. Wykład o kreatywności podczas TED Conference, który dała Elizabeth Gilbert, obejrzało do tej pory na YouTubie ponad 11,5 mln osób. „Gilbert odziera z tajemnicy proces tworzenia, opisuje praktyki wielkich twórców i pokazuje nam, jak czerpać natchnienie z codzienności”. – „Harper's Bazaar” „Gilbert to empatyczny i inspirujący coach dla wszystkich, którzy pragną więcej od życia”. – „Library Journal”

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

11
Karaoke Dla Dzieci Rozśpiewane Dzieciaki z mikrofonem (PC-DVD) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karaoke Dla Dzieci Rozśpiewane Dzieciaki z mikrofonem (PC-DVD)
Dostępny7 szt.

KARAOKE DLA DZIECI ? ROZŚPIEWANE DZIECIAKI Program zawiera aż 50 specjalnie wybranych, polskich piosenek dla dzieci w wersjach karaoke! Super zabawa w śpiewanie znanych przebojów. Śpiewaj i baw się z rodziną i przyjaciółmi! Dla łatwiejszego śpiewania różne podkłady muzyczne, dodatkowe ścieżki wokalne, efekty i podpowiedzi na ekranie! Teraz także funkcja oceny śpiewu zapewniająca super zabawę muzyczną! Śpiewaj i baw się uzyskując coraz lepsze wyniki! Specjalnie dla dzieci jeszcze nie umiejących czytać, możliwość śpiewania z gotowym podkładem wokalnym. W programie: ?Dodatkowe ścieżki wokalne pomagające śpiewać najmłodszym. ?Różne rodzaje podpowiedzi na ekranie. ?Funkcja oceny śpiewu. ?Profesjonalna muzyka ?z? i ?bez? linii melodycznej. ?Możliwość nagrania płyty, a po podłączeniu kamery filmów-teledysków. W zestawie z programem znajduje się czuły mikrofon z długim kablem. Na płycie program w dwóch wersjach: ?telewizyjnej - przeznaczonej dla stacjonarnych (filmowych) odtwarzaczy DVD, ?komputerowej - przeznaczonej dla komputerów PC. Pełna lista utworów znajdujących się w programie: A ja rosnę (z rep. Fasolki) Bambo Biedroneczki są w kropeczki (z rep. D.Rinn, B.Czyżewski) Była sobie żabka mała Chodzi lisek koło drogi Choinka w lesie Cukierki, cukierki (z rep. Bajkowa Drużyna) Ćwierkają wróbelki od samego rana Głowa, ramiona, kolana, pięty Gruszka (z rep. Centrum Uśmiechu) Jak dobrze mamo Jak rozmawiać trzeba z psem (z rep. Akademia Pana Kleksa) Jesteśmy jagódki (z rep. Fasolki) Jeżeli ci wesoło Katarynka Kolorowe dzieci (z rep. Majka Jeżowska) Kółko graniaste Księżyc raz odwiedził staw (z rep. Akademia Pana Kleksa) Kukułeczka (Po tym ciemnym boru) Kukułeczka kuka Lata ptaszek Mała detektyw (z rep. Mini Miss) Mały człowiek (z rep. Konusy) Mam chusteczkę haftowaną Misiowe swawole w szkole (z rep. Bahamas) Mucha w mucholocie (z rep. Aida) Na słodko (z rep. Majka Jeżowska) Na Wojtusia z popielnika (z rep. Fasolki) Na wyspach Bergamutach (z rep. Akademia Pana Kleksa) Piosenka dla taty Pocałuj żabkę w łapkę (z rep. Fasolki) Poszło dziewczę po ziele Puszek maluszek (z rep. Bahamas) Rączki do góry Rolnik sam w dolinie Samba Mosquito (z rep. Majka Jeżowska) Sieją mak Służyłem u pana Szła dzieweczka do laseczka Tu paluszek Uciekła mi przepióreczka Urodziny marchewki Wędruj w duecie (z rep. Wołosatki) Witajcie w naszej bajce (z rep. Akademia Pana Kleksa) Zakochany klaun Zegar Zielony balonik Zielony mosteczek Żabki Żółta żaba żarła żur (z rep. Jacek Skubikowski) Wymagania sprzętowe: komputer PC z procesorem 1,6 GHz, system Windows XP/Vista/7/8/10

69,90 zł
59,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,48 zł

1 osoba kupiła
12
Nie tylko chusta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie tylko chusta
Niedostępny
Brak

Praktyczny przewodnik po rodzicielstwie bliskości autorstwa gwiazdy "Teorii wielkiego podrywu" ("The Big Bang Theory"). Czerpiąc z własnych rodzicielskich doświadczeń, jak również ogromnych zasobów wiedzy naukowej, Mayim Bialik przedstawia główne założenia rodzicielstwa bliskości, w tym: ? Noszenie w chuście: poznaj teoretyczne i praktyczne podstawy chustowania. ? Karmienie piersią: naucz się wsłuchiwania w potrzeby dziecka i dowiedz, dlaczego pasażerowie samolotów uwielbiają karmiące mamy. ? Bliskościowa dyscyplina: dowiedz się, jak wychowywać dziecko bez krzyków, klapsów i karnych jeżyków. ? Współspanie: jak uniknąć treningu snu, żeby cała rodzina mogła się jednak wyspać. Bezpretensjonalna i szczera autorka opisuje piękno i prostotę rozwiązań proponowanych przez Rodzicielstwo Bliskości. Pokazuje, że niezależnie od stosowanych metod wychowawczych pewne zasady są uniwersalne i pomocne wszystkim rodzinom. Autentyczne historie i mnóstwo poczucia humoru sprawiają, że to lektura nie tylko bardzo wartościowa, ale i mocno zabawna. ?>>Nie tylko chusta

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

13
Bibliotheca Lindiana. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bibliotheca Lindiana.
Dostępny18 szt.

Tom zawiera teksty poświęcone działalności Samuela Bogumiła Lindego jako pierwszego dyrektora Biblioteki Publicznej przy Królewsko-Warszawskim Uniwersytecie, jego dokonaniom pedagogicznym, działaniom na rzecz środowiska ewangelików polskich oraz jego największemu intelektualnemu dokonaniu ? sześciotomowemu ?Słownikowi Języka Polskiego?. Składa się z 17 artykułów poprzedzonych wstępem i uzupełnionych aneksami oraz indeksem, stanowi spójny zestaw materiałów ukazujących wieloaspektowo sylwetkę Samuela Bogumiła Lindego na szerszym tle ówczesnych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych. Pokazuje Lindego jako człowieka książki prezentując jego poglądy teoretyczne i dokonania praktyczne. Tom "Bibliotheca Lindiana" doskonale wpisuje się w dotychczasową literaturę, stanowiąc przypomnienie i podsumowanie pewnych wątków i tematów, ale też wskazuje kolejne obszary dalszych analiz i poszukiwań badawczych. Stanowi wartościowy zbiór materiałów nie tylko dla lepszego poznania biografii Samuela B. Lindego, ale i problemów kultury początków XIX wieku.

48,00 zł
40,32 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,68 zł

14
Psychologia penitencjarna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

15
Seks. Odwieczny problem Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks. Odwieczny problem Kościoła
Niedostępny
Brak

Chyba żadna religia świata nie skoncentrowała swojego zainteresowania na płciowości i seksualności człowieka w takim stopniu, jak uczyniło to chrześcijaństwo, a katolicyzm w szczególności. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego Kościół – tak dawniej, jak i dziś – uznaje, że głównym miejscem popełniania grzechu jest małżeńska (lub niemałżeńska) sypialnia, a nie inne miejsca, gdzie łamanie przykazań boskich jest zdecydowanie bardziej jednoznaczne - na przykład pole bitwy - może być bardzo interesujące. Według Uty Ranke Heinmann nabierające kształtów wczesne chrześcijaństwo w naturalny sposób zaadaptowało popularne w tym okresie wzorce antyczne. Głównie chodzi tu o dziedzictwo gnostycko-stoickie z jego umiłowaniem ascezy, kultem czystości, zanegowaniem przyjemności cielesnych itd. Nie kto inny jak Seneka nawoływał: „Nie czynić nic dla rozkoszy”. Wraz z upływem wieków chrześcijański system moralności, zawsze mocno związany z życiem intymnym człowieka, ulegał zadziwiającym, często wręcz szokującym zmianom. Mimo to hierarchowie kościelni, zazwyczaj starsi, bezżenni mężczyźni (celibatariusze, jak ich nazywa autorka), nigdy nie zrezygnowali z prawa do nauczania, czym jest nieczystość, zmysłowość, nieprzyzwoitość, co jest „naturalne”, a co „przeciw naturze”. Skąd czerpali pewność w tym względzie? Oczywiście z nauk Jezusa. Ponieważ nie miały one nigdy charakteru pełnego, usystematyzowanego wykładu i nie zawierały jednoznacznych wskazówek, Kościół zręcznie temu zaradził, uzupełniając, porządkując i konkretyzując przesłanie Jezusa w duchu teologii moralnej. Czy miał i ma do tego prawo? Czy interpretacje te są aby na pewno słuszne? Oto jest pytanie… Wszystkie barwne teorie, zbiory zakazów i nakazów, ustalenia kolejnych kościelnych synodów i papieskich encyklik na temat tego, co jest, a co nie jest grzechem w dziedzinie seksualności – w dużej mierze opierały się na przemyśleniach wielkich filozofów, często uznanych potem za świętych. Najsolidniejszymi filarami katolickiej moralności seksualnej byli Augustyn i Tomasz z Akwinu. Autorka jest bezlitosna w cytowaniu ich nauk. Niektóre z nich można by nawet uznać za zabawne, gdyby nie to, że bardzo wpłynęły na poglądy kolejnych, już późniejszych myślicieli, i wyrządziły zapewne ogromną szkodę w zdrowiu i życiu niezliczonych rzesz ludzi. Przygnębiające, a zarazem przerażające były fragmenty poświęcone dziełu dwóch dominikanów pt. „Młot na czarownice” oraz rozdział poruszający problematykę diabła, który – jak powszechnie wierzono i nauczano - mając możliwości mieszania się do seksu, powodował w tej dziedzinie ludzkiego życia wiele zagrożeń. Czym dla poprzednich stuleci były szczegółowe dywagacje, czy ksiądz ma prawo udzielić sakramentu małżeństwa eunuchowi, które pozycje seksualne są grzeszne, a które nie, czy i w jakim wypadku żona może odmówić mężowi współżycia, na ile dni przed Komunią Świętą należy powstrzymać się od seksu, dlaczego stosunek przerywany jest grzechem śmiertelnym, kiedy dopuszczalne jest użycie prezerwatywy, pod warunkiem, że ma dziurki - tym w naszym stuleciu stały się inne, równie trudne zagadnienia. Katoliccy moraliści muszą rozstrzygać, co robić z małżeństwami bez ślubu, parami homoseksualnymi, antykoncepcją, zapłodnieniem in vitro, zmianą płci, coraz silniejszym nawoływaniem do zniesienia celibatu itd., itd. Problemów nie brakuje! Chyba że większość ludzi uzna, iż wszystkie te sprawy nie są sprawami teologów i papieży, lecz medycyny i samych małżonków. Że należą do obszarów ich własnej odpowiedzialności i stosunku do partnera. Aby uniknąć nieporozumień - autorka, prof. dr teologii katolickiej, jest osobą wierzącą i w żadnym wypadku nie neguje istnienia ani Boga, ani Jezusa. Z różnych powodów jest przeciwna usuwaniu ciąży i nie uważa, że akt seksualny to coś w rodzaju przyjemnego sportu. Nikomu nie radzi występować z Kościoła ani go od wewnątrz rozsadzać. Twierdzi, że wszystko powinno zostać, jak jest. Chodzi jej natomiast o to, że człowiek powinien racjonalnie myśleć, a przynajmniej próbować to robić. Jest przekonana, że znane nam religijne wzorce pochodzą tylko i wyłącznie od ludzi i wszystkie one zostały stworzone, aby wypełnić luki w poznaniu Boga, który w oczywisty sposób jest n i e p o z n a- w a l n y. Straciła katedrę wykładowcy na Uniwersytecie w Essen, bo publicznie powiedziała, że Maryja nie mogła być jednocześnie matką i dziewicą. Za swoje poglądy została ekskomunikowana, ale mimo to nigdy nie wyrzekła się wiary i czuje się nadal członkiem Kościoła. Każdy, kto choć odrobinę interesuje się religią, filozofią, historią powinien przeczytać tę książkę. Stanowi ona kwintesencję badań akademickich, ale napisana jest przystępnie i z wielką erudycją.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

16
Komunikacja między ludźmi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja między ludźmi
Dostępny60 szt.

Prawie wszystko, co jest ważne dla ludzkiej kondycji, zarówno tej dobrej, jak i złej, ma swój początek w komunikacji. Konflikt i kooperacja, społeczeństwo i rodzina, miłość i przyjaźń, funkcjonowanie handlu i organizacji są możliwe dzięki komunikacji. Okazuje się, że im bardziej kompetentna jest komunikacja, tym lepsze są podstawowe instytucje i związki. Komunikacja między ludźmi (nowe wydanie) to kompendium wiedzy na temat komunikacji i lektura obowiązkowa dla osób chcących poprawić umiejętności komunikowania się w na wszystkich płaszczyznach życia. Ta książka to "biblia komunikacji", w której czytelnik znajdzie: - Podstawowe informacje dotyczące komunikowania się ludzi - Wiedzę dotyczącą komunikacji interpersonalnej - Informacje i ćwiczenia, które pomogą poszerzyć umiejętność komunikacji w małych grupach, podejmowania decyzji i przywództwa - Cenne wskazówki dotyczące przemówień, wystąpień publicznych oraz sztuki informowania i przekonywania - Najnowsze badania i rekomendacje dotyczące kompetentnego komunikowania się w dwóch krytycznych kontekstach XXI wieku - komunikacji masowej i technologicznej oraz komunikowania się za pośrednictwem mediów. Każdy rozdział Komunikacji między ludźmi skonstruowano tak, by ułatwić przyswajanie wiedzy i zdobywanie umiejętności: - Z życia wzięte przykłady - Tabele i ramki wyjaśniające ważne zagadnienia - Narzędzia samooceny, które można wykorzystywać do oceniania własnej motywacji, wiedzy i umiejętności w sytuacjach z realnego świata - Podsumowania najważniejszych treści rozdziału - Pytania do dyskusji oraz propozycje ćwiczeń - Słownik najważniejszych pojęć

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

17
Nie przeszkadzaj klientowi w zakupach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie przeszkadzaj klientowi w zakupach
Dostępny120 szt.

Sposób, w jaki robimy zakupy, radykalnie zmienił się w ostatnich latach. Kupując sprzęt, wycieczkę, czy ubezpieczenie, nie musimy już liczyć na wiedzę i życzliwość sprzedawcy ? wchodząc do sklepu czy biura, proces zbierania informacji i podejmowania decyzji zazwyczaj mamy już za sobą. Nie lubimy zakłócających nasz spokój telemarketerów, reklamowych e-maili i SMS-ów, ?asystentów klienta? atakujących nas zaraz po wejściu do sklepu. ?Przestań mi sprzedawać, nie widzisz, że właśnie kupuję?? chciałoby się krzyknąć do marketerów. Jak dostosować swój system sprzedaży do zmian, jakie zaszły na rynku? Jak wykorzystać nowe narzędzia, by skutecznie i mądrze sprzedawać? David Meerman Scott krok po kroku, na z życia wziętych przykładach pokazuje, jak nie przeszkadzać klientowi w zakupach ? i okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne!

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

18
Proces norymberski. Trzecia Rzesza przed sądem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proces norymberski. Trzecia Rzesza przed sądem
Niedostępny
Brak

„Chcielibyśmy jasno stwierdzić, że nie zamierzamy obwiniać narodu niemieckiego. Gdyby szerokie rzesze narodu niemieckiego chętnie przyjęły program partii narodowosocjalistycznej, niepotrzebne byłyby SA, niepotrzebne byłyby również obozy koncentracyjne i gestapo”. – Robert H. Jackson, główny oskarżyciel amerykański Proces największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy, trwający od 20 listopada 1945 roku do 1 października 1946 roku w Norymberdze przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym, opierał się na zastosowanej po raz pierwszy zasadzie odpowiedzialności polityków i dowódców wojskowych za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości. Alianci, którzy pokonali Hitlera i podległe mu organizacje w wyniku potężnego starcia zbrojnego, przygotowali na moment kapitulacji listy z nazwiskami miliona poszukiwanych osób. Spośród owego miliona dwadzieścia jeden osób znalazło się w końcu na ławie oskarżonych w głównym procesie. Kilku innym udało się ujść przed rozprawą: albo popełniły samobójstwo, albo z innych jeszcze powodów były poza zasięgiem międzynarodowego trybunału. Głośna, klasyczna już książka Joe J. Heydeckera i Johannesa Leeba prezentuje tło procesu i przywołuje atmosferę tamtych lat, zawiera także zeznania oskarżonych i świadków oraz sentencje wyroków. W tym kolejnym polskim wydaniu znalazły się usuwane przed laty przez komunistyczną cenzurę fragmenty dotyczące paktu Hitlera ze Stalinem oraz zbrodni katyńskiej.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

19
Kraina Lodu. Moje bazgrołki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu. Moje bazgrołki
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.10

Siostry z Arendelle, Anna i Elsa, mają dla Ciebie coś specjalnego - zabawę w bazgrołki, czyli całkiem spontanicznie powstające obrazki. Kraina Lodu. Moje bazgrołki to doskonały sposób na relaks, a przy tym wspaniały trening kreatywności. Aby tworzyć niepowtarzalne rysunki, wystarczy wziąć pisak, ołówek, kredki lub cokolwiek, czym lubisz pisać. Puść wodze fantazji i zacznij swoją przygodę w świecie bazgrołków!

15,99 zł
12,63 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,36 zł

20
Szkodniki roślin warzywnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkodniki roślin warzywnych
Dostępny120 szt.

W książce opisano szkodliwą entomofaunę, która występuje w Polsce od 150 lat na uprawach roślin warzywnych. Uwzględniono zmiany wynikające z postępu wiedzy w zakresie taksonomii, bionomii, zasięgu występowania i zwalczania poszczególnych gatunków owadów. W kilkustopniowej skali dotyczącej szkodliwości podano te gatunki owadów, które stanowią największe zagrożenie na poszczególnych uprawach i wymagają okresowo prowadzonych zabiegów ochronnych. Uwzględniono całą dostępną literaturę polską (od roku 1861) oraz wybraną literaturę krajów ościennych, która dotyczy omawianej tematyki. Omówiono m.in.: ? bionomię 334 gatunków owadów w zakresie niezbędnym do oceny ich szkodliwości, ? gatunki i odmiany botaniczne warzyw, które są aktualnie uprawiane w naszym kraju w warunkach polowych i są roślinami żywicielskimi dla szkodników, ? okres występowania oraz miejsca uszkodzenia roślin w czasie ich rozwoju przez poszczególne gatunki owadów będących w stadium larwalnym i owadów dorosłych, ? progi szkodliwości ważniejszych gatunków pozwalające na ustalenie okres największego zagrożenia upraw w sezonie wegetacyjnym, ? metody zapobiegania niekontrolowanemu wzrostowi liczebności opisanych szkodników. Zamieszczono też: ? tabelę zbiorczą, w której podano wszystkie opisane gatunki owadów z wymienieniem ich ? roślin żywicielskich oraz ? aktualną systematykę łacińską i polskie nazewnictwo owadów. Książka jest przeznaczona dla studentów i nauczycieli akademickich szkół wyższych, pracowników instytutów naukowo-badawczych zajmujących się problemami przyrodniczymi, rolniczymi i ochrony środowiska, dla nauczycieli szkół średnich i pomaturalnych, a także specjalistów z ośrodków doradczych, producentów warzyw oraz zainteresowanych wydawnictwami dotyczącymi świata zwierząt, w tym owadów.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

1 osoba kupiła
21
Atlas ryb polskich. 140 gatunków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas ryb polskich. 140 gatunków
Niedostępny
Brak

Łowienie ryb kojarzy się z odpoczynkiem, obcowaniem z naturą i wyciszeniem. Do rozpoczęcia przygody z wędką, poza niezbędnym sprzętem, konieczna jest również podstawowa wiedza na temat żyjących w danym zbiorniku ryb oraz umiejętność ich rozpoznawania. Atlas ryb polskich zawiera opisy i fotografie 140 gatunków ryb żyjących w polskich wodach, zarówno słodkowodnych, jak i tych występujących w Morzu Bałtyckim. Każda charakterystyka uwzględnia występowanie, morfologię ryby, tryb życia oraz sprzęt i metody połowu danego gatunku. W wyborze uwzględniono również gatunki chronione, a przy każdym opisie zawarto informację na temat czasu i wymiaru ochronnego obejmujących dany gatunek.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

22
Monster 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster 6
Niedostępny
Brak

Stara kamienica w śródmieściu Pragi z szyldem z trzema żabami... Dziesięć lat temu żyła tam kobieta z bliźniakami. Tenma usłyszał o tym od sąsiadów. Opowiadają też mu o siedzibie tajnej czechosłowackiej policji oraz o tajemniczym pożarze. Czy tymi bliźniakami mogą być Johan i Anna? W tym samym czasie Suk, młody detektyw praskiej policji, przyciąga uwagę pięknej dziewczyny z baru. Ona ma na imię Anna! Kiedy Tenma i Suk się spotkają, będą musieli zmierzyć się z jeszcze większym terrorem!!! Detektyw BKA, Lunge, jest już przekonany o udziale Johana w seryjnych morderstwach. Przybywa do Pragi, aby odkryć, czym naprawdę jest Johan i dowiedzieć się, że „Bezimienny potwór”, niesamowity picture book, który miał duży wpływ w dzieciństwie na Johana, został napisany przez agenta czechosłowackiej tajnej policji Lunge odnajduje „Dom czerwonej róży”, gdzie autor tworzył. Za cienką ścianą odkrywa stare drzwi. A za nimi czai się prawdziwy horror!

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

23
Żywienie zwierząt i paszoznawstwo Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywienie zwierząt i paszoznawstwo Tom 1
Dostępny80 szt.

Żywienie zwierząt i paszoznawstwo to seria podręczników stanowiących wyczerpujące kompendia wiedzy z zakresu biochemii i fizjologii żywienia, zasad szczegółowego żywienia różnych grup zwierząt oraz charakterystyki i wartości pokarmowej pasz. Tom 1 zawiera najważniejsze zagadnienia dotyczące fizjologii i przemian biochemicznych zwierząt gospodarskich, domowych i amatorskich. Omówiono w nim: ? składniki chemiczne pasz i ich znaczenie dla organizmu zwierząt ? budowę przewodu pokarmowego przeżuwaczy, zwierząt monogastrycznych i ryb ? pobieranie pokarmu, trawienie i wchłanianie ? przemianę materii, energii i składników mineralnych ? żywieniowe metody ograniczania skażenia środowiska naturalnego odchodami zwierząt ? systemy oceny wartości pokarmowej pasz i zapotrzebowania zwierząt. Obecne, drugie wydanie tomu 1 uwzględnia współczesny stan wiedzy. Dodano rozdział Nutrigenomika (genomika żywieniowa) poświęcony nauce, która bada reakcje organizmu na składniki pożywienia, wykorzystując technologie genomiczne; ukierunkowanej przede wszystkim na człowieka i prewencję chorób, które mają związek z żywieniem. Przedstawiono w nim badania u zwierząt, zwłaszcza gospodarskich i towarzyszących człowiekowi, których celem jest nie tylko prewencja chorób u zwierząt, ale także m.in. wydajność zwierząt i opracowanie zaleceń jak żywić określony genotyp zwierzęcia. Podręcznik jest adresowany przede wszystkim do studentów: biologii i hodowli zwierząt, biotechnologii, medycyny weterynaryjnej, wydziałów rolniczych, zootechnicznych. Pomocny również dla pracowników ośrodków doradztwa rolniczego, producentów pasz i dodatków paszowych, hodowców zwierząt gospodarskich i towarzyszących. Może też zainteresować hobbystów i miłośników różnych gatunków zwierząt domowych, ale także dla nas samych, jako konsumentów.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

24
Mushishi. Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mushishi. Tom 3
Dostępny56 szt.

Mushi to byty, które mogą przybierać różne formy. Często sprowadzają choroby, cierpienie. Ale czy to ich wina? Czy trzeba je wytępić? Dla wielu mushishi, badaczy mushi, odpowiedź jest oczywista. Jednak nie dla Ginko. On stara się ich nie osądzać i nie tępić za wszelką cenę.

34,90 zł
27,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,33 zł

25
Minnie. Moda. Moje projekty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Minnie. Moda. Moje projekty
Dostępny13 szt.

Książka dla małych fanek projektowania. Twoje dziecko znajdzie w niej mnóstwo modowych wskazówek, dużo szkiców do kolorowania, a także szablony, printy, naklejki oraz plakaty.

27,99 zł
22,11 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

26
Balsamista 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balsamista 1
Niedostępny
Brak

Balsamista to opowieść o śmierci, a raczej o tym, co czują ludzie, kiedy odchodzi ktoś bliski. Smutek, żal, rozgoryczenie. Te bolesne doświadczenia ciężko jest opisać. Balsamowanie zwłok daje żyjącym możliwość pożegnania się i pomaga w zachowaniu jak najlepszych wspomnień o zmarłym. Dla Mamiya Shinjuro bycie balsamistą to coś więcej niż praca. Wdzięczność rodzin zmarłych i poczucie robienia czegoś ważnego to pozytywne strony tego zawodu. Jednakże jest jeszcze aspekt negatywny wynikający z codziennego obcowania ze śmiercią...

27,30 zł
21,57 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,73 zł

27
Niepłodność. Duchowy i praktyczny poradnik dla małżeństw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepłodność. Duchowy i praktyczny poradnik dla małżeństw
Niedostępny
Brak

Pobieracie się, chcecie stworzyć rodzinę. Mijają miesiące, może nawet lata, a Wy nadal jesteście tylko we dwoje. Co miesiąc oczekujecie z nadzieją końca cyklu owulacyjnego. Czy... Może tym razem...? A jednak nie? Parom zmagającym się z niepłodnością towarzyszy cały wachlarz trudnych uczuć: rozpacz, bezsilność, wyczerpanie, uraza, zgorzknienie, a nawet zazdrość i gniew. Ta książka pomoże się z nimi zmierzyć. Jej autorki, znające problem z autopsji, prezentują sposoby diagnozowania płodności oraz dopuszczalne moralnie metody leczenia jej zaburzeń. Dają niepłodnym parom cenne wskazówki, jak radzić sobie z niełatwymi emocjami. Nie pomijają też wyjątkowo trudnego tematu poronienia. Na koniec przedstawiają opcję adopcji.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

28
Mistrz życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mistrz życia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.26

Poznasz Życiowy Widnokrąg ? niesamowity koncept, po którym następuje moment ?aha? w głowie i bardzo wiele rzeczy okazuje się banalnie prostych. Dowiesz się dlaczego niektórzy ludzie mają prostsze życie. Poznasz niesamowity powód, który im to umożliwia i sam zastosujesz to samo. Prosty sposób, aby znakomicie rozpocząć każde przedsięwzięcie. Większość osób robi to źle albo nie robi tego w ogóle, bo nie uwzględnia jednego ważnego składnika. Poznasz sekret dobrych relacji z innymi ludźmi i zaaplikujesz go na sobie natychmiast. To najlepszy sposób, aby inni patrzyli na Ciebie z sympatią.

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

29
Istota definicji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Istota definicji
Dostępny4 szt.

efleksje Jaga Gdowskiego Istota definicji dotyczą istotnych problemów, związanych z działalnością człowieka w życiu politycznym i społecznym. Autora szczególnie interesuje problem precyzyjnego, zgodnego ze stanem faktycznym opisywania otaczającej nas rzeczywistości, wypowiadania i porozumiewania się ludzi ze sobą. Uważa, że w procesie porozumiewania się bardzo istotne jest, aby wypowiadający się znał dobrze zagadnienie, o którym mówi i precyzyjnie go definiował, gdyż brak dokładnych definicji poszczególnych pojęć i zagadnień, nie odzwierciedla rzeczywistości, a w konsekwencji prowadzi do nieporozumień. Zdaniem autora chaos w pojęciach i brak precyzji sprzyja również manipulacji faktami.

29,40 zł
23,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,88 zł

30
Znak 725, 10/2015 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znak 725, 10/2015
Dostępny65 szt.

Temat miesiąca: Po feminizmie Feminizm – modny gadżet czy zmiana społeczna? • Eva Illouz w rozmowie z Mateuszem Burzykiem Puszczalskie, brzydkie i samolubne Karolina Sulej Sukienka, która (nie) straszy Maciej Duda w rozmowie z Moniką Świerkosz Szalona głowa, złote serce Eliza Szybowicz Ponadto w numerze m.in.: • Kosmogonia – drugi odcinek Mitologii wielkiej płyty Wita Szostaka • Michał Lubina o powyborczych scenariuszach dla Birmy • Esej Paula Blooma Przeciw empatii • Neuroteologie: Czy biologia pozbawiała nas wolnej woli? Rozmawiają ks. Grzegorz Strzelczyk i Jerzy Vetulani • Stacja: Literatura: Homo faber w spelunie Łukasza Orbitowskiego • Gra, czyli świat – Tomasz Z. Majkowski o kreowaniu rzeczywistości w grach komputerowych • Andrzej Muszyński przedstawia sylwetkę Mieczysława Szczuki

19,90 zł
15,32 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 4,58 zł

31
Na dziecięcą nutę Śpiewnik z płytą CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na dziecięcą nutę Śpiewnik z płytą CD
Niedostępny
Brak

Niniejszy śpiewnik jest przeznaczony dla dzieci w każdym wieku, nauczycieli muzyki, edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej, wychowawców i rodziców oraz wszystkich tych, którzy przypisują dużą wartość obcowaniu dziecka z muzyką. Publikacja zawiera między innymi znane i lubiane przez najmłodszych wiersze cenionych polskich poetów, które zostały na nowo odkryte i ciekawie zaaranżowane. Wszystkie utwory, jak również opracowane do nich zabawy ruchowe sprawią dzieciom dużo radości, a także rozwiną ich wyobraźnię i zmysł artystyczny. Publikacja zawiera: płytę CD z utworami w wersji wokalno-instrumentalnej i instrumentalnej, teksty piosenek, zapis fortepianowy, akordy, zabawy muzyczne, objaśnienie terminów muzycznych.

30,00 zł
23,70 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

32
Kim dziś będę? Kosmici, potwory, piraci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim dziś będę? Kosmici, potwory, piraci
Niedostępny
Brak

Ubieraj postaci i uzupełniaj sceny naklejkami. Bazgrołkowy blok rysunkowy to mnóstwo zabawy i wesołych rysunków. Wymyślaj zakończenia historyjek, twórz własne rysunki na każdej stronie.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

33
Zimowe kolorowanie. Bazgrołkowy blok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe kolorowanie. Bazgrołkowy blok
Niedostępny
Brak

Bazgrołkowy blok rysunkowy to mnóstwo zabawy i wesołych rysunków. Możesz nie tylko kolorować i nalepiać naklejki. Wymyślaj zakończenie historyjek, twórz własne rysunki na każdej stronie.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

34
Zimowa zabawa. Bazgrołkowy blok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowa zabawa. Bazgrołkowy blok
Niedostępny
Brak

Bazgrołkowy blok rysunkowy to mnóstwo zabawy i wesołych rysunków. Możesz nie tylko kolorować i nalepiać naklejki. Wymyślaj zakończenie historyjek, twórz własne rysunki na każdej stronie.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

35
Bajki na Boże Narodzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki na Boże Narodzenie
Niedostępny
Brak

Bajki na Boże Narodzenie to zbiór krótkich opowiadań na dobranoc. Te bajki to zwięźle opisane, ciekawe przygody sympatycznych bliźniaków, Zosi i Stasia, które razem z rodzicami najpierw przygotowują się do świąt, a potem wspólnie celebrują ten magiczny czas.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

36
Przygotowania do świąt z Olafem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygotowania do świąt z Olafem
Niedostępny
Brak

Uwielbiasz Olafa i film Kraina Lodu? Teraz masz szansę przygotować się do świat z Olafem. Postaraj się, aby w Twoim domu zapanowała wyjątkowa świąteczna, nastrojowa zimowa magia. Wszystkie projekty z książki są inspirowane filmem Kraina Lodu Odliczanie do świąt zacznij 1 grudnia i każdego dnia wykonaj wyjątkowe zadanie przeznaczone na dany dzień. Wykonując różnorodne dekoracje, ozdoby, łańcuchy, bombki, zawieszki, odliczaj dzień po dniu do Gwiazdki. Wykonanymi dekoracjami ozdabiaj swój pokój, dom, drzewko choinkowe i świąteczny stół. Zobacz, jak w prosty sposób zapakować prezenty dla najbliższych, aby pięknie prezentowały się pod choinką. Zaprojektuj i wykonaj świąteczne kartki. Zaproś mamę do zabawy i upieczcie przepyszne świąteczne ciasteczka.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

37
Zimowe opowieści. Choinka pana Borsuka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zimowe opowieści. Choinka pana Borsuka
Niedostępny
Brak

Seria „Zimowe opowieści” to przepięknie ilustrowane książeczki opowiadające o przygodach zwierząt zamieszkujących polski las. Każda z książek to odrębna historia z życia jelonka, zająca czy lisa w mroźnym lesie. W Choince pana Borsuka wszyscy bohaterowie serii spotykają się i wspólnie ubierają choinkę.

13,00 zł
9,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,64 zł

38
Świąteczne gryzmoły - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne gryzmoły
Niedostępny
Brak

Książka z propozycjami świątecznych gryzmołów. Wieloelementowe ilustracje, w których dziecko ma za zadanie dorysować brakujące fragmenty, uzupełnić rysunek, znaleźć ukryte detale. Polecenia, ułożone w niekonwencjonalny sposób, są integralną częścią ilustracji, nie ograniczają jednak wyobraźni dziecka, a wskazują kierunek działania. Dziecko ma też miejsce na własną, niczym nie skrępowaną twórczość. Może gryzmolić i bazgrolić!

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

39
Kolorowanka Świąteczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Świąteczna
Niedostępny
Brak

Kolorowanka ze świąteczną historyjką, opisującą poszczególne elementy bożonarodzeniowej uroczystości. Dziecko poznaje kolejne etapy przygotowania do Świąt i kończy kolorować ilustracje. Oryginalna forma kolorowanki sprawia, że kolorowanie staje się jeszcze ciekawsze.

6,90 zł
4,97 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,93 zł

40
Slow food. Smak zdrowia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slow food. Smak zdrowia
Niedostępny
Brak

Gotuj w zgodzie z naturą. Proponujemy zestaw przepisów na dania z naturalnych produktów, wytwarzanych w tradycyjny sposób, które charakteryzują się wyjątkowymi walorami smakowymi. Znajdziesz tu różnorodne potrawy zimne i gorące, m.in. sałatki, zupy, mięsa, ryby oraz wypieki. Jesteśmy przekonani, że prezentowane w książce specjały urozmaicą twój codzienny jadłospis.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

41
Trudne słówka. Niepoważny słowniczek dynastii Miziołków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trudne słówka. Niepoważny słowniczek dynastii Miziołków
Niedostępny
Brak

Trudne słówka to książka, która ma dwóch głównych bohaterów (zbiorowych): rodzinę Miziołków i trudne słówka. Do każdego opowiadania (rozgrywającego się w sympatycznym stadle Miziołków), przedstawiającego kolejne słówko, dodane są 3 zagadki z przykładowym wykorzystaniem danego słowa (która z nich prezentuje prawdziwe jego znaczenie?). Na marginesie załączone są także króciutkie definicje danego słówka. Zresztą, niech swe dzieło przedstawi sama autorka: Rodzina Miziołków kolekcjonuje słówka. Im trudniejsze, tym lepsze. Miziołek żongluje słówkami. Kaszydło je rozgryza. Mamiszon obraca na języku. Tata, zwany Papiszonem, sypie słówkami jak z rękawa. Tylko Mały Potwór ma kłopot ze słówkami i ciągle je przekręca. Fajnie jest palnąć znienacka takim słówkiem, żeby rodzinie kapcie spadły z wrażenia. Kaszydło mówi: PURYSTA! Miziołek blednie i szepcze: HIPOKRYZJA. Kaszydło nie daje za wygraną i wrzeszczy: EFEMERYDA! Na to wchodzi Mama i podbija stawkę mówiąc: PASJONAT. Kaszydło wścieka się, czerwienieje i przebija: AWANGARDA! Patrzy z nadzieją na Miziołka, który kończy rozgrywkę potwornie trudnym słówkiem: ATAWIZM! Taka to szurnięta rodzina!

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

42
Fiszki Plus. Angielski dla seniorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki Plus. Angielski dla seniorów
Niedostępny
Brak

Fiszki Plus. Angielski dla seniorów to pakiet dla osób po 50. roku życia, które rozpoczynają naukę języka angielskiego od podstaw. Fiszki Plus stanowią rozbudowany system nauki, który pozwala szybko i skutecznie uczyć się podstawowych słów, wyrażeń i zdań niezbędnych do swobodnego porozumiewania się po angielsku. Każdy zestaw Fiszek Plus to starannie przygotowany materiał językowy podzielony tematycznie, wysokiej jakości nagrania wymowy wraz z programem komputerowym, grami językowymi i memolistą. W zestawie „Fiszki Plus. Angielski dla seniorów”: – 500 fiszek, – program i nagrania do pobrania, – kolorowe przegródki, – etui. Z Fiszkami Plus nie tylko zapamiętujesz słówka, lecz także poznajesz słownictwo w kontekście, uczysz się nieregularnych form oraz popularnych zwrotów językowych. Od dziś nauka języka stanie się przyjemnością! Prosta metoda nauki dla początkujących: – ucz się łącznie 1300 słów i zdań, – poznaj użycie gotowych wzorców komunikacyjnych, – utrwal reguły gramatyczne, – poznaj prawidłową wymowę, – słuchaj nagrań wszystkich słówek i zdań oraz ich tłumaczeń, – utrwalaj poznane słownictwo z programem komputerowym, w którym znajdują się różnorodne ćwiczenia i gry językowe (na płycie mini CD), – ucz się skutecznie dzięki systemowi kolorowych przegródek – sprawdź na memoliście, które słówka już znasz, – twórz własne playlisty nagrań wymowy i odsłuchuj je, gdziekolwiek jesteś!

35,90 zł
25,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,77 zł

43
Kalendarz adwentowy. Zrób to sam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz adwentowy. Zrób to sam
Niedostępny
Brak

Kalendarz adwentowy to jedna z najpiękniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Czekając na Boże Narodzenie, dzieci każdego dnia odkrywają nowy obrazek i nowe przesłanie religijne, które zachęca je do robienia dobrych uczynków. Dzięki tej interaktywnej książeczce dzieci od 4. roku życia mogą samodzielnie złożyć kalendarz adwentowy ze wstępnie wyciętych elementów z kartonu. Nie potrzebują do tego ani nożyczek, ani kleju. Zamieszczone wskazówki i przykłady oraz narysowane linie zgięcia pozwalają dzieciom samodzielnie składać i łączyć ze sobą elementy kalendarza i okienek z przesłaniami. Seria „Zrób to sam” proponuje dzieciom twórczą i rozwijającą zabawę w domu i w przedszkolu. Konstruując łatwe do wykonania modele, dzieci tworzą fascynujący świat, a przy tym ćwiczą sprawność manualną i kształcą wyobraźnię przestrzenną. Dziecko może całkowicie samodzielnie wykonać zawarte w książkach z tej serii modele – bez kleju i bez nożyczek! Pomogą wzory, jasne instrukcje oraz nacięcia. Dodatkową atrakcją składanek są proste teksty, które podpowiedzą, jak ożywić kartonowe modele.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

44
MIŁOSIERDZIE. Mądrość Ojców Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MIŁOSIERDZIE. Mądrość Ojców Kościoła
Niedostępny
Brak

Miłosierdzie jest dla duszy tym, czym oliwa dla ciała: wzmacnia ją, czyni niezwyciężoną wobec zła. Dlatego właśnie Ojcowie Kościoła zachęcają, by stale je okazywać. Nie oddzielają również miłosierdzia, które okazuje nam Bóg, od miłosierdzia świadczonego przez nas bliźnim. Chrześcijaństwo jest bowiem zarówno przyjmowaniem miłości Boga, jak i jej dawaniem. Jako wielcy teologowie i biskupi starożytnej wspólnoty chrześcijan, zafascynowani objawieniem Boga w Chrystusie, Ojcowie Kościoła z prostotą ukazują Jego piękno i bliskość, jaka łączy Go z człowiekiem. Dzielą się z nami swoją mądrością, która jest owocem poznania osoby, a nie abstrakcyjnych poszukiwań. Uczą, jak żyć, by zachować pokój i nie zapomnieć o naszym wiecznym przeznaczeniu. Dziękuję i pozdrawiam Beata Prażmowska Stój

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

45
Uwierz mu na słowo. Felietony biblijne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwierz mu na słowo. Felietony biblijne
Niedostępny
Brak

Dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? – usłyszeli apostołowie, kiedy z zadartymi głowami patrzyli na firmament po wniebowstąpieniu Jezusa. Byli przekonani, że to właśnie tam należy Go szukać. Wacław Oszajca zachęca jednak, by rozglądać się za Bogiem wszędzie i zawsze: w codzienności i zdarzeniach wyjątkowych, w tym, co nas cieszy, ale i denerwuje, w naszych sukcesach i słabościach, w kościele i na ławce w parku. W swoich biblijnych felietonach prowadzi Czytelnika tydzień za tygodniem przez cały rok liturgiczny, odkrywając przed nim znaczenia ukryte w niedzielnych czytaniach. Wacław Oszajca SJ – teolog, wykładowca, felietonista, tłumacz, autor i poeta. Jego felietony biblijne, publikowane na łamach „Tygodnika Powszechnego” od 2009 roku, cieszą się wśród Czytelników niesłabnącą popularnością.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

46
Podziemne sekrety III Rzeszy w Sudetach  Zachodnich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podziemne sekrety III Rzeszy w Sudetach Zachodnich
Niedostępny
Brak

W książce "Podziemne sekrety Trzeciej Rzeszy w Sudetach Zachodnich" znani badacze tajemnic Dolnego Śląska S.Wrzesiński i K. Urban opisują tajemnicze obiekty z okresu II wojny światowej wybudowane lub zaadaptowane z naturalnych jaskiń do różnych celów przez więźniów z filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen. Niektóre nie zostały ukończone, lecz mimo to stały się tematem lokalnych legend. Opisywane budowle przypuszczalnie były schronami przeciwlotniczymi,magazynami tajnych zakładów zbrojeniowych lub tajnymi fabrykami. W niektórych obiektach Niemcy pod koniec II wojny światowej przypuszczalnie ukryli tajne depozyty, np. dzieła sztuki. Autorzy przeprowadzili kwerendę źródłową w archiwach, a przedstawione dokumenty uzupełnili wynikami dociekań wielu eksploratorów i regionalistów, którzy opisywali tajemnicze miejsca - zwłaszcza że niejednokrotnie bazowali oni na oryginalnych, niemieckich planach i dokumentach, rozmawiali z byłymi więźniami niemieckich obozów bądź dokonali szczegółowej analizy zachowanych podziemnych obiektów. Przytoczyli też raporty inspektorów Przedsiębiorstwa Poszukiwań Terenowych z Wrocławia, prowadzącego działalność przez kilka lat po zakończeniu wojny. Cennym uzupełnieniem tekstów jest 168 unikatowych, w większości niepublikowanych zdjęć i planów. Jednym z nieznanych epizodów historycznych, jakie odkryli autorzy, jest przyjazd Adolfa Hitlera w październiku 1938 roku do powiatu lubańskiego i lwóweckiego...

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

47
Plastociasto 5 kolorów neonowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastociasto 5 kolorów neonowych
Niedostępny
Brak

Zestaw pojemników plastociasto - kolory neonowe: czerwony, żółty, niebieski, zielony, pomarańczowy. Dla dzieci od lat 3.

19,90 zł
18,31 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,59 zł

48
New Born Baby. Magiczne butelki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
New Born Baby. Magiczne butelki
Simba Toys
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy zestaw, który składa się z dwóch magicznych buteleczek renomowanej niemieckiej firmy Simba. Pierwsza napełniona jest sokiem, druga mlekiem. Po przechyleniu buteleczki możemy zaobserwować, że zawartość znika w mgnieniu oka. Zjawisko wygląda, jak gdyby lalka naprawdę piła napój. Buteleczki są solidnie wykonane i łatwe w użytkowaniu dla dziecka. Ich zewnętrzna strona jest ozdobiona wizerunkiem misia. Wymiary opakowania: 3.5 x 15.0 x 20.0 cm

17,90 zł
16,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

49
Masza i Niedźwiedź. Masza w kolorowym stroju, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masza i Niedźwiedź. Masza w kolorowym stroju, mix wzorów
Simba Toys
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ta lalka z pewnością zachwyci wszystkich fanów przygód Maszy i Niedźwiedzia. Zabawka wiernie odwzorowuje bajkową postać. Dzięki niej dzieci mogą świetnie się bawić wymyślając nowe przygody ulubionym bohaterom. Wysokość lalki: ok. 13 cm Wymiary opakowania: 16.0 x 11.0 x 6.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

50
Samochód policyjny z radarem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód policyjny z radarem
Niedostępny
Brak

Samochód policyjny Mercedes Benz Citam, ze światłem i dźwiękiem z otwieranymi drzwiami, za którymi znajduje się radar.

69,50 zł
62,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,95 zł

Wróć do góry